Laat Uw smaak triomfeeren IO rniiiunu IO Haarlem, 7 Mei CfïL- MARIA-STICHTING ONEERLIJK CONDUCTEUR bij MEUWSEN Fit en sterk door brood van Van der Linden Kort en volledig VRIJDAG 7 MEI 1937 15 maanden geëischt Centrale Tandheelkundige Kliniek Kunsttanden en Gebitten ZIEKENFGNDSTARIEF Uw Stetson ligt bloemendaa! en zand- AGENDA Verduistering van geld, toebe- hoorend aan de N.Z.H. en brandstichting ZOO ZIJN ONZE MANIEREN! Verkiezingsmethoden van de N.S.B. Taarten op „Moederdag" Spreekuren: 911 en 12, Dinsdagav. 6.308.30 REMBRANDT-THEATER Onder het asfalt van een wereldstad DE WIJDE WERELD IN Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Zaterdag 8 Mei DE TENTOONSTELLING „OPBLOEI" Zondag ook nog geopend Dat zal Moeder heerlijk vinden!1 VRIJWILLIGE BURGERWACHT HAARLEM Officieele belangstelling N.Z.H.T.M. weer minder ontvangsten Groote drukte op Hemel vaartsdag "A" 7^ NATIONAAL festival TE BENNEBROEK 35-jarig bestaan „Kunst na Arbeid" VIRGINIA CIGARETTES TOONEELVER. „POSTAAL GENOEGEN" „Haar andere man" ONTSPANNING WERKLOOZEN Laatste avond van dit seizoen! VOORT VINDEN ELKAAR Gemeenschappelijke regeling ge troffen inzake het tentenkamp Looddief IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Bioscopen 8 Mei Bioscopen voor Uw werk Naar mr. C. Goseling! STAD Voor de Haarlemsche rechtbank stond Vrijdagmorgen een 56-jarige gewezen con ducteur van de N. Z. H. uit Haarlem te recht, verdacht van brandstichting en ver duistering. Hij was reeds geruimen tijd in dienst van de N. Z. H. T. M. en begon verleden jaar met knoeierijen. Hij hield er twee contrólestaten op na. Een voor de controleurs op de tram, de. juiste uitgifte van de tramkaartjes weergevende en een andere, welke vervalscht was. De eerste Vernietigde hij des avonds, de andere leverde hij dan in. Zoo wist hij totaal f 429.40 ten nadeele Van de Trammij. te verduisteren. Om deze verduisteringen te camoufleeren zou hij op 27 Februari j.l. in zijn woning brand hebben gesticht door een krant in de kachel in brand te steken en die krant op tafel te gooien, Waar tramkaartjes van de N. Z. H. lagen. Ver dachte heeft den brand zelf gebluscht. Verdachte gaf de verduisteringen toe, doch ontkende de brandstichting. Hij beweerde, dat hij op 27 Februari het eerst van zijn gezin Was opgestaan en zijn tramkaartjes en staten nakeek, die op tafel lagen. Hij miste eenige bil jetten en begreep toen, dat het spel verloren was. Hij heeft daarop de kachel aangemaakt met petroleum, waarbij een groote vlam uit de kachel schoot en een krant op tafel in brand stak. Vervolgens is ook de lampekap en zijn andere voorwerpen, op tafel staande, in brand geraakt. Hij heeft dit alles op de binnenplaats gebracht en daar het vuur uitgetrapt. De president merkte op, dat verdachte vroe ger bekend heeft den brand gesticht te hebben. Verdachter „Ik was heelemaal in de war." De commandant van de Haarlemsche brand weer verklaarde als getuige-deskundige, dat de brand van geringen omvang was. Gevaar voor Uitbreiding was niet aanwezig. De voorstelling Van verdachte van de wijze, waarop de brand ontstaan zou zijn, achtte de getuige niet aan nemelijk, want dan zouden er sporen van een explosie moeten zijn geweest. Ook de volgende getuige-deskundige, een brandweerdeskundige uit Zaandam, zeide, dat. de brand nooit vanzelf ontstaan kan zijn. Proe ven hebben dit aangetoond. Zelfs een steek vlam, in de kachel gebracht, kon een krant op tafel zelfs nog niet in brand steken! Er was echter geen gevaar voor uitbreiding van het vuur aanwezig geweest en het gezin van ver dachte, dat op een verdieping hooger sliep dan Waar de brand was, heeft geen levensgevaar geloopen. De chef van den Uitvoerenden Dienst van de N. Z. H. deelde mede, dat verdachte 29 jaar in dienst van de N. Z. H. is geweest en altijd be hoorlijk zijn functie heeft vervuld. Hij was een brave, goede man, die door zijn chefs zeer ge waardeerd werd. Nooit zijn onregelmatigheden bij Verdachte geconstateerd. Het was dan ook een groote teleurstelling voor de directie, toen bleek hetgeen verdachte gedaan heeft. Verdachte vertelde, dat hij de verduisteringen gepleegd heeft, omdat hij geld noodig had voor de verpleging van zijn zieke vrouw. President: „Maar u hebt toch ook geld ge bruikt om in de loterij te spelen?" Verdachte: „Ja, ik hoopte een prijs te kunnen Winnen en dan het verduisterde geld te kunnen terugbetalen." President: „U had een behoorlijk inkomen en genoot het volste vertrouwen, dat u op een schandelijke wijze hebt misbruikt!" De Officier van Justitie vroeg in zijn requisi toir vrijspraak voor de ten laste gelegde brand stichting^ omdat niet bewezen was, dat er ge- Vaar voor uitbreiding van den brand en voor het leven van in nabijheid aanwezige personen Was geweest. Voor de verduisteringen, die zeer afkeu renswaardig zijn, eischte spr. een jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger, mr. L. J. Venhuizen, pleitte clementie op grond van het goede verleden van Verdachte en de zeer ernstige gevolgen, die de Verduisteringen al voor verdachte hebben (zijn ontslag en onteering). Spr. verzocht een voor waardelijke straf en de onmiddellijke invrij heidstelling van verdachte. De rechtbank wees dit laatste af. Uitspraak 20 Mei. Reeds meermalen zijn uit de omgeving klach ten binnengekomen, dat borden met verkie zingsleuzen gedurende den nacht door politieke tegenstanders werden vernield. Vooral in Heem stede en Overveen is het herhaaldelijk voorge komen, dat affiches van de R.K.S.P. werden afgerukt of overplakt met leuzen van de N.S.B. Borden werden uit den grond gerukt, tei wijl in Heemstede zelfs borden in de haven werden geworpen. In den nacht van Woensdag op Donderdag Zijn wederom enkele al te enthousiaste jonge heden tuinen binnengedrongen, waar zij bor den met affichies voor de R.KS.P. hebben hverplakt met luidruchtige N.S.B.-aankondigin- Ben. Daar men in den ijver voor de komende ver kiezingen blijkbaar over het hoofd begint te Zien, dat zelfs in dien tijd de rechten van per soonlijk eigendom en particulier terrein blijven Belden, heeft de Heemsteedsche politie dezen keer proces-verbaal opgemaakt. De leden van de R.K.S.P. zullen zich inmid dels door deze terreur-methodetjes niet laten hhponeeren. A.s. Zondagmiddag om half drie komen zij bijeen op het H.B.C.-terrein aan den Heerenweg, waar Mr. Bomans zal spreken over het onderwerp „Met God vooruit" en Paul de Waart de nationale leus verduidelijken zal: „Zij Zullen ons niet hebben." Men schrijft ons: Hemelvaartsdag is door de afdeeling Haar- Jem van de Nederlandsche Vereeniging van Banketbakkers tot een smuldag gemaakt voor «■jong en oud" in Haarlems Kindertehuis en Haarlems Tehuis voor Ouden van Dagen aan den Schotersingel. Deze sympathieke geste hebben de heeren Banketbakkers al enkele ja ren achtereen herhaald, zoodat de voorzitter der afdeeling, de heer P. Faber, hoofd der de putatie, wel van een traditie mocht spreken, toen hij in een aardig speechje verzekerde, dat hij en zijn collega's met veel genoegen deze gewoonte ook in de komende jaren hoopten voort te zetten. In het Kindertehuis, waar de besturende zuster, Zr. Verbraak, de deputatie ontving, werd den heeren banketbakkers zelf een har telijk „welkom" bereid door het groote „Kin derkoor", dat hun een speciaal voor deze ge legenheid vervaardigd lied toezong, waarna de neer Henning hen oolijk toesprak. Gulle, glun dere gezichtjes en grage mondjes gaven het antwoord bij deze kleintjes. Overgaande naar de „oudjes" moet het ver schil in reactie op zulk een blij gebeuren wel ieder getroffen hebben. Toen ook hier een groot aantal taarten was uitgereikt en de heer Faber den wensch had geuit, dat ze maar goed mochten smaken, en men elkander 'n volgend jaar weer in goede gezondheid hier mocht ontmoeten, zei 'n mummelend oudje: „Dat mag wel zoo wezen, meheer, want de taar ten zijn zoo mooi, dat ik er bijkans niet aan durf beginnen." De heer Glastra dankte tenslotte de Haarl. Banketbakkers voor de nobele daad, getuigende van naastenliefde en medeleven, en sprak den wensch uit, dat de dankbare gezichten hun tot voldoening mochten strekken, waar de ver pleegden zelf zoo moeilijk hun dank onder woorden kunnen brengen. KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Het is heusch geen geheim, dat de Ufa uit nemend de kunst verstaat spannende films te maken. Zij heeft haar sporen op dat gebied reeds dubbel en dwars verdiend en vooral ten tijde van Zeisier kon men er op rekenen, min stens twee a drie keer per jaar een of andere boeiende crimineele film te zien. De crimineele productie heeft toen plaats gemaakt voor het luchtere genre: de operette en thans komt als een welkome afwisseling, dit gezellige drama, dat een mengsel is, van liefde, misdaad, kame raadschap en opofferingsgezindheid. Het is een tragedie, welke zich afspeelt om en nabij den Berlijnschen ondergrond spoorweg, en waarin Heli Finkenzeller (een der nieuwe Ufa-aanwinsten) en Gustav Fröhlich de hoofd rollen vervullen. De film is tamelijk strak gehouden en men zit betrekkelijk reeds direct midden in de han deling. Eerst de kennismaking van den oppassenden stationschef met het levensmoede meisje, dat tot wanhoop gebracht is, door haar schurkachtigen broer, door het verzet van den vader des jon- gelings, de hernieuwde misdaad van den broer, die de vereenigingsgelden van den stationschef steelt en last not least den grooten aanslag van de misdadigersbende op het staion Gleis- dreieck, he welbekende driehoekstation te Ber lijn. Het is duidelijk dat met 't verloopen van de film ook de spanning stijgt en men zich gaat afvragen hoe uit dien chaos nog eens een behoorlijk happy end geboren kan worden, dat iedereen bevredigt. Toch gelukt dat en wel op alleszins accep tabele manier. Uitstekend spel, voortref felijke fotografie en meer dan behoorlijke regie, dragen er in niet geringe, mate toe bij, om deze film althans voor volwassenen een warme aan beveling mee te geven. In het voorprogramma is behoudens de jour naals van hier en overal een voornaam gekleurd filmpje met siervisschen, dat een applausje kreeg; zoozeer stelde men deze vertooning op prijs. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat de bijval ten volle verdiend was, daar dit genre documen taire filmpjes, leerrijk en interessant tegelijk is. Wij ontvingen de uitgave 1937 van „De wijde wereld in", den bekenden gids voor uit stapjes ten behoeve van katholieke scholen, vereenigingen, koren enz., samengesteld dooi de heeren J. A. D. Lindeman te Delft en H. P. H. Geurts te Rotterdam. Het is een handig en bruikbaar boekje met velerlei gegevens, voor al voor katholieken van belang. Het is echter niet erg „bij"! Onder de beschrijving van Haar lem wordt b.v. nog rustig gesproken over „het Verwulft, vanwaar tramlijn 5 naar Overveen vertrekt", terwijl alle tramlijnen in Haarlem op één na zijn opgeheven en zelfs de rails al zijn opgebrokenOok op het Kennemerplein en den Zijlweg zijn al sinds lang geen trambanen meer aanwezig. Volgens den gids die hier wel erge flaters slaat zou in het Frederiks- park te Haarlem nog steeds het Brongebouw staan. Een gezelschap bezoekers, dat er dezg vervlogen glorie van Haarlems verleden zou willen bezichtigen, zou bedrogen uitkomen, want het gebouw is allang afgebroken en in de plaats ervan staat het Sportfondsenbad Een nog ergere fout is hetgeen over het wan delbosch „De Needhof" te Bloemendaal gezegd wordt. Het wordt in den gids uitvoerig be schreven, doch in feite is het geruimen tijd al.... verboden terrein geworden! Een „prach tige gelegenheid tot wandelen, spelen en rus ten", zooals de gids het noemt, is het helaas niet meer! De Ruïne van Brederode wordt door den gids bereikbaar geacht per tram van uit Haar lem. Het ljjkt ons toe, dat het boekje hier en daar noodig herzien mag worden. Programma 1: Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: 8.00 Keulen; 12.20 Vlaamsch Brussel; 1.20 Keulen; 2.35 Vlaamsch Brussel; 4.15 Keulen; 9.20 Fransch Brussel; 9.30 Bero- münster; 10.20 Berlijn. Programma 4: 8.00 Vlaamsch Brussel; 8.20 Pauze; 9.35 London Reg.; 10.20 Droitwich; 5.40 Vlaamsch Brussel (of diversen)6.05 Droitwich; 10.00 London Reg.; 10.20 Droitwich; 11.20 Parijs Radio. Programma 5 8.007.00 Diversen; 7.00 Eigen gramofoonplaten-concert (verzoekprogramma) £.0012.00 Diversen. „Op stellen Gelijk men weet, zou de tentoonstelling bloei" a.s. Zaterdagavond worden gesloten. Bij het bestuur zijn evenwel vele verzoeken Op Moederdag zoo'n trommeltje fijn geurige binnengekomen om de tentoonstelling met 1 3 Chineesjes Thee (39 ct. per ons) of een dag te verlengen, aangezien velen niet in de ge- pakje Dessert Koffie met Turksch Aroma legenheid zijn, op een werkdag rustig deze ten- (65 cent per Va pond) toonstelling te bezichtigen. W/ii nvnncoo^o., De hoofdcommissie van uitvoering der B. E. L. VV IJ exposeeren week heeft derhalve belsoten, de tentoon- tal van aardige luxe-voorwerpen in onze stelling ook a.s. Zondag van des middags 1 uur Japan- en China-afdeeling. Daar is ook vast af open te stellen, zoodat de officieele sluiting iets bij wat Moeder bijzonder op prijs zal eerst Zondagavond zal plaats hebben. De tentoonstelling is dus dien dag open van één tot half zes en van half acht tot elf uur, evenals het attractieterrein. Aan binnengekomen verzoeken om de tentoon stelling nog verder te verlengen kan onmogelijk worden voldaan. Het bestuur stelt zich op het standpunt, dat allen, die in „Opbloei" belang stellen, thans de gelegenheid hebben gehad om haar te bezoeken. Iedere tiende bezoeker ontvangt een geschenk je, afgezien van de grootere cadeaux, die wij reeds eenige malen hebben vermeld. Wat het cabaret betreft, vestigen wij nog de aandacht op het zeer gevarieerde programma van Zaterdagavond, waarin optreden de tele- paath Maloïtz en de heer Jack Funny, conferen cier met Dora Schrama, cabaretière. Zaterdagavond wordt na den reclame-optocht zeer druk bezoek op de tentoonstelling verwacht. De jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de V. B. H. zal gehouden worden op 11 Mei des avonds te 8.30 uur, bij Brinkmann op de Groote Markt. Het jaarverslag van den commandant zal op die vergadering wederom niet worden voor gelezen, daar dit te veel tijd zou vorderen en alle verrichtingen in 1936 geregeld in „De Bur gerwachter" zijn vermeld. Het jaarverslag ligt echter voor een ieder ter inzage op het bureau van den administra teur. De agenda vermeldt daarnaast o.a.: Rekening en verantwoording over 1936. Verkiezing van vijf bestuursleden. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen wnd. voor zitter en F. Duyn Sr. h.k., terwijl drie nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen voor de heeren mr. J. A. Vaillant en P. E. G. Grim- mon, die in 1936 bedankten en voor wijlen den heer W. Roodenburg, die op 27 April jl. over leed. Door het bestuur worden de volgende Candida ten gesteld: de heeren H. J. M. Bar- tels, mr. J. C. G. Verspyck Mijnssen, J. Lu- cassen en G. J. J. Lembeck. (Verder kunnen eventueele candidaten op het bureau bij den administrateur worden ingediend). Verkiezing van een voorzitter. Daar de wnd. voorzitter mr. J. N. J. E. Heer kens Thijssen zich niet herkiesbaar stelt, wordt door het bestuur canaidaat gesteld mr. dr. F. A. Bijvoet, bestuurslid. Aan het jaarverslag van den commandant van de „Vrijwillige Burgerwacht Haarlem" over 1936 is ontleend, dat ook dit jaar weer zeer voor spoedig voor de vereeniging is geweest. Op de beide leergangen voor ploegcommandant en voor Burgerwachter le klas wijst het verslag met voldoening. De eerste proef zal in 1937 worden afgenomen. Het ligt in de bedoeling in de toekomst over zooveel kader te kunnen beschikken, dat bij een eventueele mobilisatie van de geheele Burgerwacht, deze behoorlijk kan worden geëncadreerd, en de Mobiele afdee ling den eersten stoot kan opvangen. De bereden afdeeling breidde uit met 28 man. De Stafmuziek bleef 28 man sterk. Het ledental van de Burgerwacht bedroeg op Januari: 1000 leden, waarvan 865 gewapen- den en 135 ongewapenden. Het ledental ging met 37 vooruit. De verplegingsdienst had 127 le den, waarvan 19 voor de bedrijfsafdeeling, 52 voor de geneeskundige afdeeling en 55 voor de vervoerafdeeling, 5 van de 8 candidaten slaagden voor het examen „Militaire bekwaamheid voor leden van den Verplegingsdienst". De Bedrijfsafdeeling beschikt bovendien nog over een reserve van 100 dames voor eventueele mobilisatie. Woensdagavond bracht Z.Exc. Minister Slin- genberg een bezoek aan de tentoonstelling „Op bloei", terwijl Donderdag een officieel bezoek werd gebracht door den burgemeester van Haar lem met zijn echtgenoote. kii-us AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229 De vervoersopbrengsten van de Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij hebben over April 1937 bedragen f 225.039.tegen f 243.071.in dezelfde maand van het vorige jaar. Een achteruitgang dus weer na den voor uitgang der laatste maanden. De optimisten hebben gelijk gekregen! Op Hemelvaartsdag is de toeloop naar de „Op- bloei'-tentoonstelling zoo groot geweest, dat er bijna evenveel tickets werden afgegeven als op alle vorige tentoonstellingsdagen te zamen. Niet minder dan 5250 personen passeerden de con trole. uopoqjOA 6|pjooMUs6 •Ol usBinwaoA ajopuD U3 S.OinD 13U1 UODÏS -|I1S S| U3)|301|1DDJ1S >A 43)3111 8 U3UUI8 HAARLEM:Gr. Houtstr. 32, Tel. 13440 Het Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" vierde zjjn 35-jarig bestaan met een Festival, vooraf gegaan door een marschwedstrijd. Op den vooravond had de feestelijke opening plaats. In den Ouden Geleerden Man vereenig- den zich de leden van het eere- en het uitvoe rend comité van het jubileerende corps en vele belangstellenden. De eerste begroeting geschied de bij monde van den voorzitter van het Uit voerend Comité, den heer Jac. v. d. Schrier, waarna de hoogwelgeboren heer baron van Har- denbroek, burgemeester van de gemeente Ben- nebroek in welgekozen bewoordingen het Festi val voor geopend verklaarde. Hierna begaf men zich naar het feestterrein, waar de jubileerende vereeniging een concert zou aanbieden. Het weder was echter guur en dientengevolge de opkomst gering. Daarom be sloot men enkele nummers van het programma den volgenden dag vóór den aanvang van het Festival ten beste te geven. Het „groot schitterend vuurwerk" ging echter op den laten avond wel door. Velen trotseerden de kille atmosfeer, om dit schoon gebeuren in 38 nummers te bewonderen. De marschwedstrijd werd gehouden in de luwgelegen Duinlaan. Deze laan met enkele ovale bochten is uitstekend geschikt om te laten zien, hoe correct men kan zwenken. Zes van de acht ingeschreven vereenigingen namen aan dezen marschwedstrijd deel. Tempo en pasafmeting vertoonden slechts geringe af wijkingen (de pas van de „Jeugd Harmonie Johez" was vanzelfsprekend iets te klein). Het zwenken ging niet allen even gemakkelijk af. „Eensgezindheid" van Heemstede en „Trouw moet blijken" van Lisse blonken op dit punt uit. Ook de klank van deze corpsen dient te worden geprezen, die van T.m.B. deed al bij zonder pittig aan. „Crescendo" van Hillegom bezit een extra afdeeling pijpers en tamboers, die aan een loop- marsch een aardig cachet verschaffen. Hulde aan de kranige, jonge pijpers voor hun zuiver, correct spel. „Sarphati" van Amsterdam was het eenige corps in het bezit van een tamboer- maitre, altijd een geweldige attractie voor de jeugd. De uitslag van dezen wedstrijd, waai-voor de heeren Jutjens en Kerkhof de jury vormden, luidde: Eerste prijs: verguld zilveren kruis met tien gulden toegekend aan „Eensgezindheid" te Heemstede, directeur Philip Vlessing, met 34 punten. Eerste prijs: verguld zilveren medaille aan „Trouw moet blijken", directeur M. Bolder- dijk, met 30 punten. Tweede prijzen aan „Excel sior" te Hoofddorp met 29, „Crescendo" te Hil legom en „Sarphati" te Amsterdam, beide met 28, en „Johez Jeugd Harmonie" te Haarlem met 26 punten. Voor dezen wedstrijd toonde het publiek veel belangstelling. Eveneens voor het daarop vol gende Festival. „Kunst na Arbeid" blies eerst eenige nummers, o.a. den jubileummarsch 1937 van hun directeur Jutjens en de bekende, opgewekte „Athalia" van Bolderdijk, op verdienstelijke wijze. Behalve de reeds genoemde corpsen traden op: „Crescendo" van Ouderkerk a. d. Amstel en de groote „Johez Harmonie", Haarlem. Ieder corps blies twee nummers en ter inspeling een marsch. Men hoorde meerdere mooie nummers ver dienstelijk spelen. „Excelsior" met een tamelijk kleine fanfare-bezetting blonk uit door zijn pistonist met fraai passage- en solowerk (uit stekende tongslag). Bij de kleine harmoniebezet tingen klonk het hout, soms slechts een 5- of 6-tal clarinetten, te zwak en te dun tegenover het koper. Het meest voldeed nog „Eensgezind heid", daar hier de klank beschaafd bleef. Ook „Trouw moet blijken" leverde met zijn kleine bezetting goed, vooral muzikaal werk. Mooi- afgeronden klank ontwikkelde het grootere „Sar phati" met 40 leden, waaronder zeer goede saxo- phonisten. Het „Ballet egyptien" van Luigini ging nog boven de krachten van dit korps. Het werd niet geheel en al volkomen beheerscht. Dirigent Maas van „Crescendo", Hillegom, werd wegens jury-werkzaamheden vervangen door den heer Hekkert, die zich slagvaardig toonde en de luitjes naar zijn hand zette. De beide „Johez", onder dirigent Mang, sloten den middag waardig af. De jeugd-afdeeling gaf blijken van vaardigheid en muzikaliteit (goede clarinettisten, pistonist en trombonist) en de seniores gaven een imposante verklanking van Gref's „La Palme d'Honneur'-ouverture. De geldprijzen zijn bij loting toegewezen aan: Sarphati 50, Excelsior 40, Trouw moet blijken 25, Johez (jeugd) 10 gulden. En hiermede behoort het goed geslaagde en uitstekend geleide festival tot het verleden. O. K. VOOR TRIUMPH Er was eens een butler, die geen butler was, maar de echtgenoot van de vrouw, die getrouwd scheen te zijn met een jongen man, die echter in werkelijkheid verloofd was met het achter nichtje van een oom der echtgenoote van den zoogenaamden butler. En die oom nu, komt met dat achternichtje op bezoek bij zijn nicht om een erfeniskwestie ten gunste van haar zoon te regelen. Waarschijnlijk snapt u niet zoo heel erg veel van deze beknopte inhoudsweergave van het geestige Amerikaansche tooneelstuk van Larry E. Johnson, dat Woensdagavond in de tuinzaa! van het Concertgebouw, door de tooneelvereeni- ging „Postaal Genoegen" opgevoerd werd. Het is misschien duidelijker als u verteld wordt dat de vrouw, die de hoofdrol speelt, een fanta sierijk popvrouwtje is, wier leven niet volmaakt kan zijn zonder dat er zich sensatiefilmachtige scènes in afspelen. En omdat haar man nu niet bepaald een geboren heerscher is, heeft ze alle gelegenheid om spannende avonturen in haar leven te laten komen, die echter gewoonlijk fali- kant afloopen, hoe goed ook bedoeld. Mej. M. Dijkstra speelde voortreffelijk het onverstandige vrouwtje vol dwaze ideeën. De pseudo-echtgenoot van J. Prang was bui tengewoon geslaagd, zoowel wat optreden als rolvastheid betreft; dit laatste liet bij sommigen nog wel eens iets te wenschen over. De heer F. Lansheer vertolkte de rol van oom Elmer op lofwaardige wijze, terwijl ook Stella (mej. M. Dijkstra), het brutale dienstmeisje, een pluim verdient voor de uitbeelding van haar wel dankbare maar toch niet eenvoudige rol. Postaal Genoegen gaf er door dezen avond blijk van de beschikking te hebben over meer dere goede krachten; hetgeen voor een dilet tantengezelschap een lang niet dagelijks voor komend geval is. v M. Voor het Centraal Comité voor Werkloozen zal het Haarlemsch Gemengd Koor, dirigent Jan Booda, op Dinsdag 11 Mei uitvoeren de paro distische cantate „Ode aan de vriendschap" voor gemengd koor, en de humoristische can tate „De Schipbreuk" voor koor, piano en slag werk. Beide werken zijn gecomponeerd door dr. Joh. Wagenaar. Medewerking zullen verleenen Corry Bijster, sopraan; Louis van Tulder, tenor; Joh. Lammen, bas; Brandon Bravo en de Graaf, slagwerk, ter wijl de componist dr. Joh. Wagenaar de bege leiding op zich genomen heeft. Het geheel gaat onder leiding van Jan Booda. Bovendien zullen de zang-solisten nog ieder eenige soli ten gehoore brengen, die door den heer J. Booda aan den vleugel zullen worden begeleid. Tusschen de gemeenten Zandvoort en Bloe mendaal is overeenstemming bereikt over een enkele jaren geleden gerezen kwestie, toen Zand voort het tentenkamp van het zuiderstrand verlegde naar de grens van Bloemendaal. Zooals men zich nog zal herinneren, heeft de gemexte Bloemendaal als eigenaresse van de duinreep de aldaar bestaande afgangen gesloten, waardoor de bewoners van het kamp werden ge dupeerd. Zandvoort en Bloemendaal zijn thans tot elkaar gekomen en hebben een voor beide gemeenten bevredigende oplossing gevonden, welke echter de gemeenteraden dier gemeenten nog zullen moeten goedkeuren. De gemeenschappelijke regeling komt in het kort hierop neer. De gemeente Bloemendaal stelt tegen huur prijs van 1 per jaar ter beschikking van de gemeente Zandvoort den benoodigden grond voor twee afgangen, een bestaande en een nieuw te maken afgang op een afstand van ongeveer 400 meter ten Noorden van het Noorderbad. Tegen denzelfden prijs wordt door Bloemendaal aan Zandvoort verhuurd de grond in de onmiddellijke nabijheid van den nieuwen afgang voor een te stichten politiepost en rijwielbewaarplaats. Daartegenover verplicht de gemeente Zand voort zich onder vastgestelde of nader vast te stellen voorwaarden tot het kampeerterrein toe te laten alle kampeerders welke zich aanmelden voor zoover plaatsruimte beschikbaar is en op een gedeelte van het Zandvoortsche strand, ter lengte van 200 meter en grenzende aan Bloemen daal gedurende den nacht geen kampeertenten toe te laten, noch te gedoogen, dat aldaar gedu rende den nacht gekampeerd wordt. Deze regeling zal worden aangegaan voor den tijd van vijf jaar, gerekend vanaf den dag, volgende op dien waarop zij in de Ned. Staats courant is bekend gemaakt. Donderdagvoormiddag te omstreeks 6 uur werd door de politie te Heemstede op heeter- daad betrapt een persoon, die bezig was uit een leegstaand perceel op het Valkenburgerplein te Heemstede een hoeveelheid lood weg te nemen en op een bakfiets te laden. Het bleek bij onderzoek dat hij verschillende looden buizen in dat perceel had afgesneden en daarbij de waterfonteintjes enz. had vernield. De persoon, genaamd N. B., afkomstig uit 's Gravenhage, doch tijdelijk verblijvende in een logement te Haarlem, is aangehouden en het lood is in beslag genomen. De verdachte is heden ter beschikking van den Officier van Jus titie te Haarlem gesteld. Gebouw St. Bavo: Haarl. Gemengd koor, 8 uur. R. K. Sportcentrale, 8 uur. R. K. Be volkingsbureau, 8 uur. Tentoonstellingsgebouw, KI. Houtweg, ten toonstelling „Opbloei", 15.30 en van 811 uur. Attractieterrein en cabaret tot 12 uur. Stadskweekerij: tentoonstelling van bloemen en planten, 1012, 35 en van 7 uur tot half 9. Huize „Domi", Overveen: Verkiezingsbijeen komst R. K. Staatspartij, 8 uur. Stadsschouwburg: A.B.C.-caberet, kw. over 8. Verschillende feestelijkheden in de stad, ver sierde straten en etalagewedstrijd. Rembrandt-theater: „Onder het asphalt van een wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De man zonder hart", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Ziegfeld, de revuekoning" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Op een avond in Mei", 7 en 9.15 uur; Filmac 115 uur. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur; Ge wone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Leerlingenuitvoering Ruth Tobi, half 3. Tentoonstellingsterrein, Kleine Houtweg: Tentoonstelling „Opbloei", 1011 uur. In de stad verschillende feestelijkheden, ver sierde straten, etalagewedstrijd, groote reclame optocht. Café-restaurant Gebr. Brinkmann: Wasch- industrieelen, half 5. Rembrandt-theater: „Onder het asphalt van een wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-theater: „De man zonder hart", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Ziegfeld, de revuekoning" (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: „Op een avond in Mei", 7 en 9.15 uur; Filmac, 115 uur. Reeds nu vestigen wij de aandacht van alle katholieken uit Haarlem en omgeving op de groote vergadering van de R. K. Staatspartij, welke Vrijdag 21 Mei in de Gemeentelijke Con certzaal wordt gehouden met als sprekers den heer Mr. C .M. J. F. Goseling, den voorzitter der R. K. Staatsparty, en den heer F. P. Th. Roh- ling, uit Bloemendaal. Het is natuurlijk niet mogelijk, dat onze partijvoorzitter alle afdeelin- gen der R. K. Staatspartij bezoekt en daarom is deze vergadering bedoeld als uitnoodiging aan alle katholieken uit dit rayon. Reeds nu zijn kaarten verkrijgbaar in het ge bouw St. Bavo aan de Smedestraat en by de volgende adressen: A. Lips, Burg. Sandberg- straat 32, Haarlem; J. Dykmans, van Oosten de Bruinstraat 13, Haarlem; J. Felix, Amsterdam straat 55, Haarlem; H Habraken, Antoniestraat 7, Haarlem; F. J. IJland, Parklaan 59, Haarlem; H. O. H. Knötschke, Kleverlaan 157, Haarlem; F. J. Kampmeqer, Verspronckweg 155, Haarlem; R. K. Landarbeidersbond, Zaanenstraat 18, Haarlem; R. Warnars, Rqksstraatweg 402, Haar lem; G. A. Topper, Zijlweg 309, Haarlem; C. Sens, Gen. de la Reijstraat 4, Haarlem; A. v. d. Veldt, N. Tuindorplaan 16, Overveen. Zaterdag 8 Mei, des middags om 4 uur wordt in kunsthandel „Pictura", Gierstr. 31, alhier, een tentoonstelling van photographische werken geopend, vervaardigd door leerlingen van mevr. T. Arens-Tepe. De tentoonstelling is verder ge opend van 8 tot 15 Mei, dagelijks van 1020 uur, 's Zondags van 2 tot 17 uur. In de week van 25 April tot en met 1 Mei zyn te Haarlem 4 gevallen van roodvonk (waaronder 2 gevallen in één gezin) en 1 geval van Para- typhus (typheuze vorm) geconstateerd. Te Haar- lemmerliede en Spaarnwoude zijn 2 gevallen van roodvonk en te Velsen en Zandvoort één geval voorgekomen. Ter verkryging van één der eventueel vrij komende beurzen voor studie aan een Univer siteit kunnen verzoeken (op zegel van 30 ct.) worden ingediend by B. en W. van Haarlem vóór of op 18 Mei 1937. Aanvragen na dien da tum komen niet in aanmerking. Voor hen, die reeds in het genot zyn van een beurs is nieuwe aanmelding niet noodig. Nadere inlichtingen Gem. Secretarie, 5e afd. De „Kennemer Fotokring" houdt 12 Mei, des avonds om 8 uur in de Sociëteit „Vereeniging" aan den Zyiweg een vergadering. De agenda vermeldt oa. bestuursverkiezing en projectie van een collectie lantaarnplaatjes van de A. A. F. V. (Amsterdam). Het R.K. Tooneelgezelschap „Vito Nova" Haar- lem-Nrd. geeft Zondag 9 Mei, des avonds om 8 uur, in het gebouw „St. Bavo" een opvoering van de revue „Dat kun je begrijpen". Regie en spelers zijn dezelfde als in de revue „Klaag niet voor je beurt", die zoo'n schitterend succes oogstte. Op den vroegen morgen na Hemelvaartsdag troffen politie-agenten in de Voorhoutstraat twee stadgenooten aan, een 25-jaxigen koop man en een 21-jarigen beroeplooze, die op een fiets een zak met 25 kg. lood vervoerde, terwyi de jongste een winterjas droeg, welke hem dui- delyk veel te groot was. Zij verklaarden een en ander by de vuilnisbelt te Heemstede gevonden te hebben. De politie is zeer wantrouwend en stelt een nader onderzoek in. h.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5