UIT DEN OMTREK Er gaat niets boven de eenigeVirgin ia-sigaret MARKTEN ZATERDAG 8 MEI 1937 BEVERWIJK HILLEGOM BENNEBROEK LISSE jêHM NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT SANTPOORT SASSENHEIM SPAARNDAM VOORHOUT VELSEN IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST ZILK ZANDVOORT D.H.V.B. Promotiestrijd op alle fronten Zal Vogelenzang zich veilig stellen? D.H.V.B.-programma voor Zondag Zaandam MELK VOOR HET SCHOOLGAANDE KIND Onder voorzitterschap van den wethouder van Sociale Zaken, den heer N. J. Out, is op het stadhuis een drukbezochte vergadering gehou den, welke werd bijgewoond door verscheidene leerkrachten van het openbaar en bijzonder lager onderwijs, een aantal ouders en gemeen telijke autoriteiten. Deze bijeenkomst had ten doel na te gaan op welke wijze aan de schooljeugd tijdens de ochtendpauze 14 literfleschje melk kan worden verstrekt. Op het .voorbeeld van een aantal gemeenten, waar zulke plannen reeds zijn ver wezenlijkt, werd besloten een z.g. Schoolmelk- comité op te richten, dat zich nader met de ouders in verbinding zal stellen en verder zal onderzoeken of de omstandigheden te Be verwijk gunstig zijn voor de toekomstige ver wezenlijking van het plan. Voor dat doel zullen speciale avonden worden belegd voor de ver schillende richtingen op onderwijsgebied. Zoo zullen op 13 dezer de ouders van de leerlingen der centrale Katholieke scholen bijeenkomen; daarna volgen die der Chr. scholen en een ge zamenlijke vergadering van de ouders, wier kinderen de openbare scholen bezoeken. Op dezelfde wijze zal de bespreking met de ouders te Wijk aan Zee plaats vinden. De wethouder van Sociale Zaken heeft zich bereid verklaard als voorzitter van het School- melkcomité op te treden. In het comité werd voorts zitting genomen door de heeren M. H. A. Melchior, arts, J. A. Tromp, hoofd der R. K. school, A. van Velthoven en Th. Runia, hoof den van Chr. scholen en D. Dangermond, L. v. Braken, M. Capelle en Wintersteyn, hoofden van Openbare scholen. Het secretariaat wordt voorloopig waarge nomen door mr. J. Kale, ambtenaar ter gem.- secretarie. R- K. E. H. B. O. Atfdeeling met 70 leden opgericht Vrijdagavond is in het K. S. A.-gebouw een druk bezochte bijeenkomst gehouden, welke ten doel had de oprichting van een afdeeling Be verwijk van de R. K. Eerste hulp bij onge lukken. De vergadering stond onder leiding van den heer A. M. Bergers, uit Rotterdam, voorzitter van de Nationale Commissie voor Eerste hulp bij ongelukken van de Federatie Het Wit-Gele Kruis. In zijn openingswoord bracht de heer Ber gers hartelijk dank aan Mej. Schuitenmaker, voor haar initiatief en medewerking bij de voor bereiding van de stichting dezer afdeeling. Hij dankte eveneens Dr. Lappöhn, die zich spon taan bereid heeft verklaard de cursussen te leiden, desnoods twee avonden in de week. Spr. gaf hierna een uitvoerige uiteenzetting van de groote beteekenis van Eerste hulp bij ongelukken. Met verschillende voorbeelden toon de spr. aan, hoe door oordeelkundig toege paste eerste hulp, soms met een enkelen een- voudigen greep, een menschenleven gered kan worden, terwijl onoordeelkundige hulp, hoe goed overigens ook bedoeld, den dood tenge volge kan hebben. Van zeer groote beteekenis is ook de geestelijke hulp, die men den onge- lukkigen medemensch kan verschaffen. Spr. beantwoordde vervolgens de vraag: waar om een katholieke E.H.B.O. en wees er daarbij op. dat het een terrein is, dat wij als katho lieken reeds lang hadciep moeten, beheep^hen. Hét is de bsöéfëflftrrg i?an practiscfïë naasten liefde langs den weg, waarbij wij ook in gees telijk opzicht een mooie taak hebben te ver vullen door onze -.geestelijke eerste hulp, wel ke in tweede linie geschiedt. Daarom moet het ook een onbaatzuchtig werk zijn. Men moet zich aansluiten zonder eenige bijbedoeling. Tenslotte geeft het werken in het groote ver band van een vereeniging kans op betere en grootere resultaten." Spr. spoorde dan allen aan om propagandis ten te zijn van de R. K. E. H. B. O. Er zal een oogenblik komen, dat het den leden groote voldoening geeft deze cursussen gevolgd te heb ben. De lessen zullen gegeven worden op Don derdagavond voor de heeren en op Vrijdagavond voor de'dames. Zij beginnen om 8.15. De cursus duurt van 22 tot 26 weken. De plaats waar de lessen gegeven worden is nog niet definitief vastgesteld, maar gehoopt wordt, dat er een localiteit belangeloos voor dit mooie werk zal worden afgestaan. De contributie is slechts 10 cent per week, zoodat dat voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Mocht er toch nog iémand zijn, die ook dit kleine bedrag niet kan betalen, dan kan hij evengoed lid worden. Men is dan tevens lid van het Wit-Gele Kruis, waarvan de E.H. B.O. een onderafdeeling vormt. Hierna werd tot oprichting van de afdee ling besloten. Reeds 70 dames en heeren gaven zich onmiddellijk als lid op. Er werd een voorloopig bestuur gekozen, be staande uit: A. B. van Hienen, voorzitter; Mej. Schuitenmaker, secretaresse (Kloosterstraat); J. Trouwgod, penningmeester; C. G. v. Baar, vice-voorz.; Mej. C. Bisschop, 2e sec.; Mej. J. Ettema, 2e penn. en den heer H. Dijkman, com missaris van materiaal. De lessen zullen Donderdag 20 Mei as. aan vangen. Na afloop der vergadering werden enkele demonstraties van eerste hulpverleening ge geven. De verlichting. Het begint met de bezuini ging op de straatverlichting van hoogerhand opgelegd de spuigaten uit te loopen. Niet al leen worden de lantarens veel te laat ontstoken, doch er branden er zooveel niet, dat het wer kelijk treurig en gevaarlijk is. Ons werd medegedeeld, dat vanuit Den Haag een bezuiniging van f 4000.op de straatver lichting is opgelegd. Wat baat het, of Hillegom opzichtens zijn schitterende verlichting aan de spits stond, als de lantarens niet mogen bran den? De Raad is in deze veel te ver gedreven ver sobering niet gekend. Concert Hill. Dameskoor Met welwillende medewerking van de dames Kitty Nederkoorn, sopraan, Bets Nederkoorn, piano en den heer Onne van de Klashorst, cello, gaf Hillegoms Dameskoor Vrijdagavond in Hotel Sistermans een concert onder leiding van Mej. Cor Igesz. De verschillende liederen getuigden van ern stige studie en werden alle zeer correct gezon gen en daarvan mogen met eere genoemd wor den Psalm 23 van Fr. Schubert en Sur la Mer van d'Indy. In het laatste werd de solo-partij zeer fraai gezongen door Mej. Nederkoorn, als ook in Der kleine Vogel van Brahms. Het suc ces was zoo groot, dat Sur la Mer werd gebis seerd, terwijl Lente van R. Hol hetzelfde lot ten deel viel. De heer Van de Klashorst speelde op sublieme wijze de Sonate no. 2 op. 5 van L. van Beet hoven en Suite van A. Voormolen, daarbij op schitterende wijze begeleid door Mej. Neder koorn. De begeleiding van het koor was in handen van mej. Rie Bielle, die dit voor de laatste maal deed, daar drukke werkzaamheden haar noop ten tot bedanken. Met eenige hartelijke woorden van dank door Mej. Tuyl Schuitemaker werden haar fraaie bloemen aangeboden, evenals aan dirigente en solisten. Het was een avond van rijk kunstgenot. Verstrekking van goedkoope levensmiddelen Van 9 Mei tot en met 5 Juni worden de goed koope levensmiddelen voor werkloozen aan de volgende adressen verkrijgbaar gesteld: Mar garine en bak- en braadvet bij Zwetsloot, School- laan 23; varkensgehakt in blik bij L. Kohier; groente in blik bij N. van der Meer. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagavond onder voorzitter schap van den loco-burgemeester, wethouder G. Tromp. De voorzitter memoreerde in korte trekken het overlijden van den heer L. Onderwater, die vanaf 1923 lid van den Raad was. In deze periode, aldus spr., hebben wij hem leeren kennen en waardeeren als een plichts getrouw lid. Veel heeft de heer Onderwater niet gesproken in den raad en toch is hij steeds geweest iemand die zijn gezichtspunten in ge meentezaken wist te doen weten. Spreker be tuigde namens den raad de welgemeende deel neming van den geheelen raad aan de nagela ten familiebetrekkingen van den overledene. Een adres van rouwbeklag zal worden gezon den. Deze woorden werden door de leden staande aangehoord. De voorzitter deelde mede, dat in de vacature Onderwater is benoemd tot lid van den Raad de heer Jac. Th. de Vroomen, die deze benoe ming heeft aanvaard. De geloofsbrieven van den heer de Vroomen werden onderzocht en in orde bevonden. Tot toelating werd besloten. Aan de orde kwam het voorstel van B. en W. omtrent de wethouderspensioenen. De voorzitter verklaart, dat deze aangelegen heid door een commissie bestaande uit den bur gemeester en de leden Boot en Lefeber is be sproken en behandeld. De commissieleden zijn bereid alle gewenschte inlichtingen te verstrekken en vragen te beantwoorden. De heer Kingma zag in de regeling een te groote beperking voor het weduwepensioen. De bepaling, dat de weduwe van een wethouder of gewezen wethouder geen pensioen verleend wordt, wanneer deze met den wethouder in het huwelijk is getreden na het bekleeden van het wethouderschap, zou hij willen schrappen. De heer Lefeber verklaart, dat dit in de com missie ook ter sprake is gebracht, doch dat dit juist verworpen werd, mede in verband met de financieele gevolgen voor de gemeente. De heer Knetsch vond het tijdperk van 12 jaren te lang en zou liever een progressief pen sioen willen hebben bijv. voor perioden van 4, 8 en 12 jaren, vooral met het oog op de jeugdige wethouders, die bijv. maar 8 jaren zouden zit ten als wethouder en dan niet meer terug komen. De heer Boot zette het standpunt der com missie hieromtrent uiteen. De commissie wenscht zich aan 12 jaren vast te houden, om dat er anders te veel gevergd zou worden van de gemeentelijke financiën, wanneer men dezen tijd zou verminderen. De heer Tibboel meent, dat men niet gauw pensioen zal genieten en oppert het idee om hieraan ook vast te koppelen een wachtgeld regeling voor gewezen wethouders. De heeren Boot en Lefeber zeggen, dat de commissie deze punten eveneens heeft be keken en besproken, doch dat de commissie van oordeel is, dat men momenteel moet vasthou den aan 12 jaar en alleen pensionneering, zulks om de financieele gevolgen daaraan voor de gemeente verbonden niet te groot te doen zijn. In betere tijden en in de toekomst blijft deze verordening voor verandering vatbaar en kan aan de geopperde wenschen tegemoet wor den gekomen. Nog verklaren de commissieleden, dat zij het niet wenschelijk achten om pen- sioensverhaal toe te passen, zulks in het belang van de betrokkenen, omdat hieraan voor hen te groote financieele offers zijn verbonden. Ge deputeerde Staten staan evenwel wel op het verhaal. Hierna werd dit punt zonder hoofdelijke stem ming ongewijzigd aangenomen. Aan de orde stelde de voorzitter dan de ver grooting van het kantoor der arbeidsbemidde ling en steunverleening. Bij het bestaande kan toor zullen nog worden gebouwd een kantoorlo kaal, een bergruimte voor boter, een gang en een overdekt wachtlokaal. De begrooting van dezen aanbouw, welke eveneens in hout zal geschieden, vormt een bedrag van f 1870. zulks met inbegrip van meubilair, verwar ming en verlichting. Deze kosten zullen wor den bestreden uit den kapitaaldienst. Het werk zal worden aanbesteed. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd hiertoe besloten. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot het verleenen van extra steun aan werk loozen. Aan de orde kwam de wijziging van de be grooting 1937. Van Gedeputeerde Staten dezer provin cie is met enkele opmerkingen terug ontvangen de door den Raad vastgestelde begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1937. In verband met deze opmerkingen stellen B. en W. den raad voor de raming van onderhoud van pleinen en straten te verlagen van f 5288.25 tot f 2200. Hierdoor komt een bedrag van f 3088.25 beschikbaar en is de begrooting voor het dienstjaar 1937 sluitend met inbegrip van een bedrag van f 1012.18 voor onvoorziene uit gaven. De heeren Boot, van Kesteren en Kingma be treuren allen, dat de herbestrating van de Kanaalstraat voor een groot gedeelte is uitge steld en verschoven tot een volgende begrooting. Zij sporen het college van B. en W. aan om van het resteerende bedrag, dan alvast maar materiaal aan te koopen, zoodat er dan een begin is. Wethouder Warmerdam wil eerst wachten tot ongeveer September 1937, dan kunnen we nog eens deze aangelegenheid bezien en kijken hoe de financieele toestand der gemeente dan is. Misschien is er nog een kans op verwezenlij king der plannen. Na nog enkele besprekingen werd overeen komstig het voorstel van B. en W. besloten. Bij de rondvraag wees de heer Schrama op de aanstelling van conductrices bij de N. Z. H. Tramweg Mij., hetgeen spreker een sociale on rechtvaardigheid noemde in dezen tijd. Spre ker wilde, dat de raad hieromtrent zijn afkeu ring zou uitspreken. De voorzitter achtte het niet op den weg van het gemeentebestuur te liggen zulks te doen. Oproep van het Gemeentebestuur Het ge meentebestuur van Lisse heeft aan de ingezete nen van Lisse, het volgende schrijven gericht: Bijna alle leden van den Gemeenteraad waren op 15 April j.l. bij het huwelijk van den Burge meester te Roermond tegenwoordig. Niet alleen uit sympathie waren zij daar; het was immers ook voor de gemeente een gewichtige dag. Dat bij het Burgervaderschap gezinsleven behoort, wordt gevoeld. Wel overschaduwde een Burge meestersvacature te Maastricht dien dag, doch men wist, dat onze Burgemeester door die sol licitatie alleen zijn ambtelijke loopbaan volgde en zijn hart in Lisse was. Diepen indruk heeft de tegenwoordigheid van den Raad op het Bruidspaar gemaakt. Duidelijk was dit merk baar en de Bruid herhaalde steeds, dat zjj niets liever dan naar Lisse kwam. Heeft dit invloed op de solicitatie naar Maastricht gehad? We weten 't niet, doch de gang van zaken wijst in die richting, althans in de voorziening van de vacature kwam na dien dag wijziging en nu is zeker, dat onze Burgemeester blijft. Niet alleen dit feit is voor de gemeente van belang: van groot belang is ook, dat wij een Burgemeesters- vróuwe mogen begroeten, die geheel van harte in ons miöen zal wonen. Vermoedelijk 18 Mei zal de burgemeester zich met zijn echtgenoote in de gemeente vestigen. Tn alles wat gemeenschappelijke belangen be oogt, leeft Lisse steeds samen en in dit geval zal men zulks toonen. Ons College (het College van B. en W.) weet dan ook in den geest van de ingezetenen te handelen als onze Burge meester dien dag waardig en hartelijk in de ge meente ontvangen wordt. Een Eerecomité, be staande uit de plaatselijke geestelijkheid en doctoren, heeft zich gevormd en een Commis sie van voorbereiding en uitvoering is samen gesteld. De bedoeling is, dat de jeugd het jonge paar in den namiddag welkom zal heeten en dat voor de ouderen daartoe des avonds in de H.B.G. gelegenheid bestaat. Zang- en Muziek- vereenigingen hebben hun medewerking spon taan toegezegd. Een uitvoerig programma zal evenwel de volgende week bekend gemaakt wor den. Van de ingezetenen vragen wij (het college van B. en W.), dat een ieder aan de uitvoering van harte medewerkt, waarvoor allereerst is na te gaan, of de vlaggen in orde zijn. Burgerl. Stand. Geboren: Alfonsus Ge- rardus Matthias, zoon van J. P. Bruijnen en M. P. A. Versteege; Hendrikus Johannes zoon van C. J. Duivenvoorden en C. E. Wolters. Getrouwd: G. B. Rooyakkers met G. J. Bus. beiden te Lisse; S. P. Droog te Alkemade met C. Jansen te Lisse; A. M. Horsman te Lisse met A. Knikker te Katwijk; W. Buurman met G. van Bruggen, beiden te Lisse. Overleden: Trijntje Baartse, 69 jaar, echtg. van J. W. Huyg. Ziekenhuisverpleging Het feit, dat de uit gaven van het R. K. Ziekenhuisverplegingsfonds ,St. Joan de Deo" van 1 Januari tot 1 Mei j.l., de ontvangsten met ruim f 1500 hebben over schreden, is voor het bestuur aanleiding geweest, te besluiten maatregelen ter voorkoming van nog diepere inzinking te treffen. De laatst ge houden jaarvergadering heeft het bestuur in deze aangelegenheid een vrij mandaat gegeven. Contributie-verhooging zou in dezen het doel treffendste middel zijn, maar aangezien dit voor velé gezinnen zeer groote bezwaren met zich brengt zijn voorloopig de volgende maatregelen genomen. Het aantal verplegingsdagen wordt terugge bracht van maximaal 60 tot maximaal 40; voor Röntgenfoto's wordt geen vergoeding meer ge geven; onderzoek wordt alleen vergoed als op name in een ziekenhuis daar direct op volgt en autokosten worden alleen betaald als vervoer per zieken-auto naar een ziekenhuis door den ge neesheer uitdrukkelijk vereischt wordt. Het bestuur hoopt hiermede het evenwicht in de financiën eenigszins te kunnen herstellen. Wordt hierdoor echter geen bezuiniging van eenige beteekenis verkregen, dan zal een con- tributieverhooging in den loop van dit,jaar niet kunnen uitblijven. Huldiging badman Dirk van Duin Badman Dirk van Duin vierde zijn 70sten verjaardag. Uit erkentelijkheid voor de goede zorgen, welke van Duin telken jare weer aan de gasten en hun kinderen op het strand en in de zee besteedde en voor welker veiligheid hij steeds nauwlettend waakte, had men dezen dag voor hem niet on opgemerkt voorbij willen laten gaan. Op het raadhuis in de kamer van den burge meester werd Dirk van Duin door comitéleden, vergezeld van hun dames, gecomplimenteerd. De burgemeester dankte in warme bewoordin gen Van Duin voor de goede zorgen, welke de gasten steeds van hem mochten ondervinden en die zeer hebben bijgedragen om hun verblijf te Noordwijk zoo aangenaam mogelijk te maken. De gasten hebben gemeend het niet bij woorden te moeten laten en uitten hun dank voor Van Duin een lijfrente te verzekeren, waartoe de badgasten uit alle deelen van het land hebben bijgedragen. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat Van Duin nog vele jaren het bad- bedrijf te Noordwijk aan Zee trouw zal mogen blijven. Zichtbaar ontroerd dankte Van Duin op de hem eigen joviale wijze voor deze waardeerende woorden en voor dit blijvende, voor hem kost bare geschenk. De Bloemenlezing-. Hemelvaartsdag had in de kerk van den H. Jozef alhier de plechtige viering van den Feestdag van den H. Isidorus, patroon der Landarbeiders plaats, waaraan ook tevens de jaarlijksche Bloemenzegening was verbonden. Door de goede zorgen van het voor deze gelegenheid samengestelde comité waren de door de leden van den L. T. B. en de Land- arbeidersvereeniging St. Isidorus aangebrachte bloemen, vruchten enz. keurig in de vier hoe ken der kerk opgesteld, terwijl het hoofdaltaar met een schat van bloemen prijkte. Buiten op het gazon in den kerktuin prijkte in letters, ge vormd door bloemen de spreuk: „Leve Chris tus onze Koning". Nadat 's morgens in de H. Mis van 7 uur, welke tot intentie van de leden der beide orga nisaties werd opgedragen, door nagenoeg allen aan de algemeene H. Communie was deelgeno men, 's namiddags om half drie een Plech tig Lof gehouden. Dit Lof werd gecelebreerd door den Hoog Eerw. Kanunnik Westerwoudt. Pastoor der St. Victor Parochie, hierbij geassis teerd door de WelEerw. heeren kapelaans P. J. Hofstede en A. J. van Egmond. Terwijl in het priesterkoor pastoor Maas en kapelaan Dekleer- maker hadden plaats genomen. In de voorste banken waren verschillende genoodigden o.m. de burgemeester, een tiental Eerw. Broeders van het St. Bavo Gesticht en de besturen van ver schillende organisaties gezeten. Het versterkte zangkoor voerde op verdien stelijke wijze de meerstemmige Gregoriaansche gezangen uit. Na het Lof zong het zangkoor „psalm 64", waarna door den Geestel. Adviseur der beide vereenigingen kapelaan Dekleerma- ker een mooie predicatie werd gehouden. De Eerw. spreker besprak de bijzondere be teekenis van deze plechtigheid, die nadat gedu rende de 3 voorbije Kruisdagen in de kerk ge beden is voor de vruchten der aarde, als aan vulling kan gelden om Gods zegen af te smee- ken over die producten, welke voor de leden met hun gezinnen een bron van inkomsten moeten vormen. Dit is een mooie uiting van Godsver trouwen tegenover den hoogmoed van dezen tijd, welke het Godsbestaan tracht te ontken nen. Deze dag is georganiseerd in samenwerking tusschen patroon en arbeider. Deze beide stan den moeten inzien, dat door samenwerking veel verkregen kan worden en dat hierop slechts Gods onmisbare zegen kan rusten. Met 'n mooie aansporing om Christus in alles te eeren als Koning beëindigde spr. zijn mooie predicatie. Hierna; volgde de wijding der zaden, bloemen en vruchten. Verkiezingsactie De propagandaclub „Dr. Nolens" houdt, in samenwerking met de afdee ling Santpoort I van de R. K. Staatspartij, Donderdag 13 Mei, des avonds te acht uur, een groote propaganda-verkiezingsvergadering in de concertzaal „Zomerlust" alhier. Als sprekers zullen optreden: mej. dr. Hillen, uit Amsterdam, candidate voor de Tweede Ka mer, met het onderwerp: „Wat ons te wach ten staat" en kapelaan Van Rek met het on derwerp: „Onze kans". Onnoodig schijnt ons een aansporing aan alle katholieken, dezen avond bij te wonen; het veie werk, in de laatste maanden door onze Dr. Nolenspropagandisten verricht, wettigt ze ker een groot gehoor. Gemeenteraad De raad dezer gemeente komt Maandag 10 Mei 's avonds acht uur in openbare vergadering bijeen. Ongeval Een wielrijder, rijdende langs zij kanaal C, bij den Ringweg, wilde al rijdende iets aan zijn fiets recht zetten, met het gevolg dat hij kopje over sloeg. Op zijn hulpgeroep kwamen omwonenden toeschieten, die ook een lid van de E.H.B.O. waarschuwden. Dr. Degge- ler constateerde een heupbreuk, zoodat over brenging per ziekenauto naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Het slachtoffer, woon achtig op den Vergierdeweg te Haarlem, had nog tegen zijn vrouw gezegd met een half uur thuis te zijn, doch kwam tragischerwijze in de Maria- stichting terecht. Bloembollenveiling voor kerk en armen Ook dit jaar was weer 'n zeer mooie collectie bloem bollen opgezet bij den heer G. M. Prins, ten bate van de R. K. Kerk alhier. Deze veiling- werd ook dit jaar gehouden in de groote zaal van het Parochiehuis. De opbrengst was ruim 375 meer dan vorig jaar en bedroeg 1490. O. L. Vrouw ter Nood. Het bestuur van de bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood verzoekt ons het volgende mede te deelen: Omdat a.s. Zondagavond de tooneeluitvoering voor het R.K. Jeugdwerk plaats heeft, is de jaar vergadering uitgesteld tot Dinsdag, 11 Mei a.s. 's avonds om half 8. Verplaatsing Kantoren der Arbeidsbeurs. Belanghebbenden maken wij er op attent, dat met ingang van Maandag 10 Mei a.s., de kanto ren van den Dienst der Arbeidsbemiddeling, Werkloosheidsverzekering en Werkverschaffing zijn verplaatst" naar Heidestr. 40 te IJmtliden- ■yj- Oost. Diefstal Door een inwoner van Beverwijk werd aangifte gedaan van diefstal van zijn polshorloge uit een kleedlokaal van een voetbal veld te IJmuiden-Oost. Politie De agent van politie A. Dubbis is van Driehuis overgeplaatst naar Velsen-Noord en de agent J. P. Maas van Velsen naar Drie huis. Chr. muziekvereeniging „Wilhelmina" Bo venstaande vereeniging bezocht op Hemelvaarts dag het Nationaal concours te Putten. Uitgekomen werd in de afd. Uitmuntendheid. Behaald werd in den concertwedstrijd een 1ste prijs met 325 punten, zijnde het hoogste aantal voor de sectie muziekvereenigingen. In den marschwedstrijd werd een 1ste prijs behaald met 54 punten, ook het hoogste aantal: -Tevens in den eere-wedstrijd een 1ste prijs, met lof der jury. R. K. Vrouwenbond Bovengenoemde ver eeniging houdt Donderdag 13 Mei een groote ledenvergadering zeer waarschijnlijk met film, anders in ieder geval met een verrassing, in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg. Uiterlijk in deze vergadering kan men zich opgeven voor deelneming aan de bedevaart naar Heiloo op 20 Mei. Niet-leden van den Vrouwenbond kunnen dit jaar ook meegaan. Deze kunnen zich opgeven bij het bestuur zoo mogelijk vóór 13 Mei. In de vergadering van 13 Mei hebben alleen leden toe gang. Tweede lustrum St. Joseph-Gezellenvereeni- ging. Zondag a.s. herdenkt de afdeeling Zilk' van de St. Joseph-Gezellenvereeniging den dag, waarop zij tien jaar geleden door den eersten Pastoor van Zilk, den Zeereerw. heer H. J. M. Hafkenscheidt, in deze parochie werd opgericht. Dit tweede lustrum zal Zondag feestelijk worden gevierd. Onder de H. Mis van half 9 uur algemeene H. Communie van leden en oud-leden. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt voor de leden in het Parochiehuis. Om 10 uur plechtige Hoogmis voor de gees telijke en tijdelijke belangen van de leden der St. Joseph Gezellenvereeniging, waaronder predikatie van den Centraal Praeses, rector H. J. Drost. Des avonds om half 7 plechtig danklof. Na het lof wordt aan de leden en genoodig den een feestavond aangeboden in de zaal van het Parochiehuis. Op dezen avond zal de Zeer eerw. Praeses Pastoor Hansen een toespraak houden, terwijl de Weleerw. heer E. A. M. Paap, oud vice-praeses, een feestrede zal uit spreken. De tooneelclub der Gezellen zal dien avond opvoeren „De verborgen schat", blijspel in drie bedrijven. Bericht aan zeevarenden De Burgemeester van Zandvoort maakt bekend, dat op 10 Mei en zoo noodig op 11, 12, 13 en 14 Mei 1937 na zons ondergang vanaf den Wassenaarschen Slag zal worden geschoten met middelbaar geschut, waarbij een gebied, tot ongeveer 8 zm. uit de kust, zak worden onveilig gemaakt, liggende tus schen de punten: toren Wassenaar, 52 gr. 12 min. Nb. en 4 gr. 7 min. El., 52 gr. 20 min. Nb en 4 gr. 17 min. El. en watertoren Zandvoort. Zeevarenden behooren dit gebied op genoemde data te vermijden. Het D.H.V.B.-programma vermeldt naast nog enkele restanten van de competitie hoofd zakelijk promotie-degradatie-wedstrijden. Het begint nu toch inderdaad op z'n eind te ra ken. In afdeeling Noord eerste klasse is de beslis sing inzake het kampioenschap toch nog vrij plotseling gevallen. De laatste wedstrijd K.G.B. Oranje Wit is onverwacht nog ingelascht en Oranje Wit verloor met 10. U.S.V. is door dit resultaat kampioen van afdeeling Noord. Aan de Uitgeesterclub onze gelukwen- schen. Voor Oranje Wit is het inmiddels een minder prettige gewaarwording na bijna het ge- heele seizoen de leiding te hebben gehad nu op het laatste moment den titel in andere handen te zien gaan. Het gewone competitie-programma voor mor gen vermeldt in de reserve klasse van afdeeling Noord een tweetal wedstrijden. R.K.A.V. 2 zal zich na de prachtige zege der vorige week op N.E.A. 2 thans geheel in veiligheid brengen, door thuis van De Meer 2 te winnen. Een ge lijk spel is daar ook reeds voldoende voor en dan behoeft De Meer 2 zich ook zoo druk niet meer te maken. En NEA 2 zou onder normale omstandigheden kansloos zijn te achten tegen Wilskracht 2. Laatstgenoemde heeft echter niets meer te winnen of te verliezen, terwijl NEA 2 de puntjes nog hard noodig heeft. We mogen dan ook een zege voor de NEA-reserves ver wachten. De positie van Vogelenzang is er na Zondag j.l. niet slechter op geworden omdat de Alph. Boys in de eerste klasse van afdeeling Zuid met 10 hun laatsten wedstrijd tegen NVC verlo ren. Vogelenzang moet dus minstens één puntje halen uit de twee resteerende wedstrijden en er is groote kans dat zulks reeds morgen ge schiedt. Alliance is in Haarlem de tegenpartij en onder de bekende 'omstandigheden behoeft daarvan niet verloren te worden. Van de wedstrijden der promotie-competitie vermelden we o.m. in afdeeling Noord de ont moeting WWESV waarbij de thuisclub de beste kansen heeft. In het Centrum moet Vi tesse 2 zijn plaats in de reserve-klasse verde digen tegen Lisse 3. De Castricummers zullen het hard te verantwoorden krijgen en we dur ven hun weinig kans te geven. D.E.K. gaat nogmaals probeeren eerste klas- ser te worden en naar onze meening is de kans thans grooter dan verleden jaar. De club uit Bloemendaal krijgt bezoek van Trekvogels, welks kracht ons niet voldoende bekend is om een juist oordeel te vormen. Jlaar DEK heeft een krachtige ploeg,en het wil ons voorkomen, dat zij den promotiewedstrijd met een overwinning inzet. Het gaat hier om twee plaatsen in de eerste klasse Zuid. De degradatie-candidaat is nog niet bekend. Vermoedelijk wordt dat Alph. Boys. O.i. hebben de tweede klas kampioenen een behoorlijke kans. Voor de overige wedstrijden raadplege men het programma. AFDEELING NOORD Reserve le klasse ARKAV 2—De Meer 2 NEA 2Wilskracht 2 2e klasse B AFC 1Geel Zwart 1 Reserve 2e klasse AWW 2Stormvog. 3 Reserve 3e klasse A EVE 2-Strandvog. 2 KGB 3—REO 2 Zouaven 2 De Valkeniers 3 4e klasse B WFC 2Alw. Forw. 3 Reserve 4e klasse B VVZ< 5—WE 3 AFDEELING CENTRUM Reserve 2é klasse A WA 3—De Meer 3 The Victory 2— St. Martinus 2 Wilskracht 3—VVZ 3 3e klasse A St. Pancr. 1PSCK 1 B SNA 1—DSV 1 Reserve 3e klasse A WZ 4Zwaluwen 3 Volendam 4RKAV 3 C St. Martinus 3 Sit. Pancratius 2 RKAV 4—DES 2 The Unity 3 Wilskracht 5 NEA 3—VDO 2 4e klasse AODA 2—NAS 1, terrein India. Reserve 4e klasse A St. Louis 2VDO 3 B De Meer 5ZPC 4 WA 5SVO 2 D Lisse 5TYBB 5 AFDEELING ZUID le klasse A Lenig en Snel 1 GDS 1 SGV 1RCD 1 B Alliance 1 Vogelenzang- 1 Reserve le klasse A Excelsior 2Spart. 3 Promotie en degradatie Afdeeling Noord WW 1—ESV 1 SVW 1—SEW 1 Afdeeling Centrum Vitesse 2Lisse 3 RCM 1—SVA 1 Lisse 4Geel Wit 2 Afdeeling Zuid. DEK 1-Trekvogels 1 Leonidas 3—Ceier 2 Toont bij de jaarlijksche inzameling voor de katholieke Universiteit, dat gij in liefde voor een der edelste Cultuurgoederen, de wetenschap, bij nie mand wilt ten achter blijven en dat gij in geloofsijver allen wilt overtreffen. Het Hoogwaardig Episcopaat bij het eerste lustrum der Kath. Universiteit. PAROCHIE VAN DEN H. BONIFATIUS ZONDAG, le Zonda-g van de maand Mei. Zondag onder het Octaaf van Hemelvaartsdag. De stille H.H. Missen om 6, 7 en half 9, kwart voor 10 Kindermis (uitsluitend voor kinderen toegankelijk)om tien minuten over half 11 begint de „Asperges"; kwart voor 11 de Hoog mis. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor de arme kerken van ons bisdom. Dringend aanbevolen. Om 12.15 uur Katechismus voor de jongens; om 5 uur Maria-Congregatie (meis jes) afd. I; om 6 uur voor de jongens; des avonds 7 uur Lof, preek en Meimaandgebeden, In de week de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur en des avonds om 7 uur Meimaand- oefeningen. MAANDAG geen H. Mis om half 8. 's Avonds om 8 uur H. Familie afd. mannen. DINSDAG 's avonds om 8.15 uur Maria- Congr. afd. jongemannen. WOENSDAG 3 uur Katechismus voor de meisjes. DONDERDAG 's avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebeden ter eere van onzen kerkpatroon St. Bonifatius voor de bekeering van ons vaderland. VRIJDAG om 8 uur gez. H. Mis tot zekere intentie, 's Middags om 11.30 en 4 uur biecht gelegenheid voor de hoogere klassen van de meisjesschool. Om 7.30 uur Recollectie voor oud-retraitanten. ZATERDAG Vigilie van Pinksteren. Ver plichte vasten- en onthoudingsdag. Het doop water wordt gewijd om 6.30 uur. Onder de H. Mis van 8 uur algem. H. Communie voor de kinderen; 's namiddags van 4—8.30 .uur gele genheid om te biechten; 's avonds om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voor de bekeering van de zondaars. A.s. ZONDAG Hoogfeest van Pinksteren, de nederdaling van den H. Geest over de Apos telen. Op dien dag een bijzonder aanbevolen collecte voor onze eigen kerk. ALKMAAR, 8 Mei. Boter- en Eierenmarkt. Boter groothandel f 0.67 0.72)4; boter klein handel f 0.72)40.77)4kipeieren groothandel f 2.65—2.90; eendeieren f 2.25. Handel matig. ALKMAAR, 8 Mei. Veemarkt. Aangevoerd: 8 melkkoeien f 105—210; 7 nuchtere slachtkalv. f 8—16 per stuk; 68 schapen f 18—26 per stuk; 284 lammeren f 12—16.50 per stuk; 11 bokken en geiten f 413 per stuk. ALKMAAR, 7 Mei. Graan- en Zaadmarkt. Aan gevoerd werden in totaal 286 H.L., t.w.: 44 voer- tarwe 7.75, 6 gerst 8.50, 35 haver 7.508, 19 boo- nen: bruine boonen 8.0010, duivenboonen 9.00 10. witte boonen 21.00, 150 karwijzaad 22.50, 32 erwten: groene kleine 89.50, grauwe 23.00, vale 13.0014. Handel matig. AMSTERDAM. 8 Mei. Visch. Aangevoerd door 7 motorbotters benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruij- terkade, Amsterdam. Besomming der botters 27.00 40. Handschol 11.0012, kleine Schol 6.008, Schar 1.602, Pufschol 3.504.10 per kist. Tar bot 55 cent per kg. Middel Tongen 1.101.20. kleine Tongen 90 cent per kg. Uit de hand ver kocht op het buitenterrein: Aal 2038 cent per pond. Versche Bokking 11.50, Harder Bokking 11.50 per 100 stuks. Garnalen 22.25 per kistje van 15 kg. AMSTERDAM, 8 Mei. Aardappelmarkt. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 275.000 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Mei. Aanvoer: 4000 Kg. wortelen f 0.701; 9000 Kg. roode kool f 6.40—7; 5600 Kg. gele kool f 5.70—6.50 26000 Kg. Deensche witte kool f 2.103; 2800 Kg. uien: gele uien f 11.30, grove f 1.20—1.50; 1420 bos rabarber f 3.603.90. BLOKKER, 7 Mei. „Op Hoop van Zegen" Bloemkool I 13.00—15, II 11.00_13, Postelein II 16.00, Rabarber 34.30, Spinazie 7.0012, Sla 3.504, Witlof 6.7010.40, II 4.506.10. Nieuwe aardappelen: groote 16.0024, kleine 17.0025. kriel 13.0019, Selderie 0.80, Br. Seedling 21.00, Pr. v. Engeland 9.0024. BEVERWIJK, 7 Mei. Vereen. Veilingen Kerme- merland en Vrije Veiling. Waschpeen 2572 cent per kist. Spinazie 1.307.30 per 100 stuks. Pos telein 2428 cent per kg. Rabarber 47, Raap stelen 3—4, Radijs 34, Peterselie 23, Selderie 34, Prei 48 cent per kg. Bloemkool I 1015, II 58 cent per stuk. Uien 2—2.5, Witlof 613 cent per kg. Aspergés I wït 48—62, l'dèm II wit 20—34, idem I blauw 3042, idem blauw- II 22— 28 cent per bos. Aardbeien 2332 cent per doos je. ENKHUIZEN, 7 Mei. Veiling Bloemenlust. Ro zen: Hadley 5465 cent per 10, idem II 44—47 cent, idem kort 20 cent, Columbia 2037 cent, Elsa Poulsen 3036 cent, II 2235 cent, idem kort 20 cent. Anemonen I 48 cent, II 4 cent, Narcissen 59 cent per bos van 10, idem kort 8 cent. Irissen: Excelsior 1619 cent per dozijn, td. kort 1013 cent, idem Wedgewood I 1214, idem II 8 cent, idem III 5 cent. Tulpen kas 1018 ct„ idem kouden grond 38 cent, Doronicum 310 cent, Potten Aaronskelken 1520 cent, Stekpot 35 cent. Mede door het warmere weer der laatste dagen was de aanvoer van rozen heel wat grooter, waar door de prijzen iets terugliepen. Narcissen, Doro nicum werden vlot verkocht. Goede Irissen waren duur. Anemonen, welke Iets afweken, draaiden alle door. Ook rijpe Irissen geen koopers. DEN HELDER, 7 Mei. Gemeentelijke Vischaf- slag. Aangebracht door Korders: Tongen 8092 cent, Slips 5670 cent per kg. Schol I 55.90, II 1.903, Schar 22.50, per kist. Haring 0.90—2.25 per tal. Gekookte garnalen 15 cent per kg. HEM (Zuider-Kogge). 7 Mei, Witlof I 9.80— 12.30. II 5.60—9.30, III 3.806.60, Blauwe aard appelen 1.902.20, Sla 2.80—4.60, Spinazie 8 10.70, Rabarber 4.2C, Bieten 60 cent, Voederbie ten 1821 cent per 10O kg. LEIDEN, 7 Mei. Kaasmarkt. 55 partijen Goud- sche kaas: le soort 18.5019.50, 2e soort 17.00 18 per 50 kg. 13 partijen Leidsche kaas: le soort 15.0017 per 50 kg. Handel matig. LEIDEN, 7 Mei. Veemarkt. Aanvoer: 595 runde ren, 386 kalveren. 1000 scljapen, 1316 varkens. 28 stieren 90.00290 per stuk. kalm. 217 kalf- en melkkoeien 180.00300, vlug. 188 varekoeien 140.00210, vlug. 162 vette ossen en koeien 170.00 33 per stuk, 5880 cent per kg. schoon gew., vlug. Fokkalveren 10.0018, vlug. 37 vette kal veren 45 0090 per stuk, 6092 cent per kg- schoon gew., matig. 349 nuchtere kalveren 6.00 13. vlug. 363 vette schapen 24.0032, stug. 150 weideschapen 18.0022, stug. 487 lammeren 8.00 —13, stug. 61 zeugen 55.0075, 372 mestvarkens 170040 en 783 biggen 10.0015 per stuk. vrij goed. LEEUWARDEN, 7 Mei. Aardappelmarkt Roode Star 2.60—2.80, Borgers 1.90—2.10, Bin tjes 3.80, Alva 3.30. Andere soorten 2.202.50. Alles per 100 kg. NOÓRD-SCHARWOUDE, 8 Mei. Aanvoer: 1500 Kg. aardappelen: bl. Eigenheimers f 1.80— 2.10; bl. aardappelen f 1.4ó; 15300 Kg. uien: drie lingen f 0.60, uien f 0.60—1.20, grove uien f 1— 1.30; 6600 Kg. peen f 0.60—0.80 28000 Kg. roode kool f 5.50—7.50; 106.900 Kg. D. witte kool f 2 —3; 14400 Kg. gele kool f 3.60—6.70. PURMEREND, 7 Mei. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Blauwe 70—79 cent per 25 kg. Witlf 0.75—1.40 per 8 kg- Bloemkool 5.00—20 per 100 stuks. Roode kool 3.705.80, Savoye kool 3.403.70 per 100 kg. Spi nazie 3276 cent, Postelein 1.56 per 6 kg. Sla 1.204.40. Andijvie 0.502.70 per 100 krop. Radijs 23.60, Raapstelen 22.80. Rabarber 2.707.20 per 100 krop. Wortelen 11—63 cent per kist. Uien 16 cent per 25 kg. Prei 2.40—3.60 per 100 kg. WARMENHUIZEN. 8 Mei. Aangevoerd: uien gele uien f 0.80—1, grove uien f 0.90—1.20, drie lingen f 0.60; roode kool f 6.30; gele kool f 3 6.30; Deensche witte kool f 1.90—2.70; worte len f 0.70. WESTLAND, 7 Mei. Middenprijs V. d. Westl. veilingen. Aardbeien 1.352.65, dubb. boonen 70 80 cent, frambozen 40 cent. snijboonen 60—75 cent, postelein 19—22 cent, spinazie 46 cent. aardappelen 1517 cent, poters 22—24 cent per kg. Sla 2.804.10, II 1.20—2 per 100. Asperges 38 45, blauw 34 cent per bos. Peen 1014 cent, Peterselie 2.90, Radijs 0.80—1.50, Rabarber 3.80— 5 40, Selderie 1.10—1.40 per 100. Bloemkool 9—12, IX 5—7, Perziken 19—31. II 12—16 cent per stuk. Andijvie 6280 cent per kist. Tomaten 6168, C 52—56 cent per kg. ZWAAG, 7 Mei. Veilingsver. „Bangert en Om streken". Aardappelen: groote Schotsche 18—:20, idem kleine 2225, Blauwe 2.202.50, Wortelen 7—9, Bloemkool 7—16. Sla 1.70—4.90 per 10« krop. Andijvie 10—11 cent per kg. Breekpeen 5" —60, Uien 2.00, Gele kool 7.40, Roode kool 7.3U AIO, Spinaaie 411.70, Postelein 15.0018. Komkommers 14—18 cent per stuk. Slaboonen 74 84 cent per kg. Snijboonen 7074. Witlof 7.1 o 16.40, Radijs 33.40 per 100 bos. Rabarber 1.8" 3.80 per kg. Aardbeien 1.31—1.36 per kg. Drul" ven: Frankenthalers 1.37, Tomaten 53 72. TER AAR, 7 Mei. Centrale Veiling. Spinazie 1339 cent. Sla 14.40, Slavellen 1530 een Peulen 4.806.30. Snijboonen 6.306.80, Stek 4.40, Postelein per kg. 13—16 cent. Uien 3.40— 4.10 Radijs 1.60—2.40, Rabarber 1.30—4, Bloem kool 217 cent. Aardbeien 42 cent, Raapstelen 1.50, Selderie 0.701.20. i.pt)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2