Zes doelpunten van Feijenoord tegen P. S.V. Gelukkige zege van •Be Quick UITSLAGEN VAN ZONDAG Kleine nederlaag van Amsterdam tegen Stoke City ROTTERDAMMERS GOED OP DREEF 9 EENIGE DOELPUNT VAN DEN STRIJD BESLISTE I.V.C. B. K.N.V.B. KORFBAL HOCKEY LAWNTENNIS MAANDAG 10 MEI 1937 ln de tweede helft is de P.S.V.- achterhoede machteloos tegen de Rotterdamsche aanvallen Vente. heeft een groot aandeel in de 6-1-zege Het spelverloop Go Ahead in Deventer met 21 door de Groningsche wit- hemden verslagen Spannende ontmoeting Hengelo wint na een 2-O-achterstand Quick te Apeldoorn met 42 geklopt De voorhoede was 't zwakke punt in de hoofdstedelijke ploeg Verdediging liet fraai werk zien 't Gooi wint verdiend van R.C.H. De Haarlemmers naar de tweede klasse Hengelo promoveert en R.C.H. degradeert ra Ook den tweeden thuiswedstrijd in de competitie om het nationale kampioen schap heeft Feijenoord gewonnen en niet zoo zuinig ook, want P. S. V. werd met een 61 nederlaag naar Eindhoven terugge stuurd. Het eigenaardige geval deed zich echter voor, dat bij de rust nog lang niet vaststond, dat het op een overwinning voor de thuisclub zou uitloopen, want na drie kwartier stond het 10 voor Feijenoord, waarbij nog kwam, dat dit eene doelpunt in de allereerste minuut gemaakt werd. Hoewel Feijenoord in het eerste gedeelte beter gespeeld had, was de overmacht toch niet zoo groot geweest, dat de Rotterdammers deze in doelpunten tot uitdrukking wisten te brengen. Even leek het in de eerste minuten, dat Feijen oord de tegenpartij onder den voet zou loopen. maar dra waren dg P.S.V.-ers over den eersten schr:" heen en toen begonnen zij zoo kordaat van zich af te bijten, dat de voorhoede van Feijenoord niet zoo heel veel kansen meer kreeg. Van Run en Lanegger stonden in de verdediging stevig te spelen, waarbij zij goed gesteund werden door spil Hermens en verder bewees Boumans onder de lat, dat hij wel voor zijn taak berekend was. P.S.V. heeft zelfs meer dan eens de kans gehad om gelijk te maken, want feilloos was, wat de Feijenoord-verdedl- ging liet zien, stellig niet. Van Heel fungeerde als linksback, daar van der Heide wegens een blessure niet kon spelen en dat ging hem over het algemeen niet slecht af. Maar zijn partner de Groot miste vaak den juisten kijk, trapte slordig, onderhield te weinig contact met Paau- we en bij dat alles kwam nog, dat Sinke, die de linksmiddenplaats bezette maar geen vat kon krijgen op het spel van den Eindhoven- schen rechtervleugel. Bepaald fortuinlijk was P. S. V. niet, want anders was de rust zeker niet met een achterstand ingegaan. De tweede helft gaf een heel ander spel te zien. Direct wist Feijenoord den voorsprong te vergrooten en daarna heeft de Rotterdamsche club het publiek er waren ongeveer 40.000 toeschouwers een spelletje voorgezet, om van te smullen. Er waren perioden, dat P.S.V. na genoeg geen been aan den grond kreeg en hoe dapper de Eindhovensche verdediging ook tot het einde toe heeft volgehouden, zij kon toch niet verhinderen, dat de voorhoede van Feijen oord Boumans nog viermaal passeerde. P.S.v. moest het verder van een enkelen uitval heb ben, doch de combinatie was zoo slordig opge zet, dat van Male moeilijkheden bleven be spaard. Opnieuw heeft Vente aangetoond, dat Feijenoord in hem een bijzondere aanwinst heeft gekregen. Hij was door zijn positie kie zen, zijn snelle rushes, zijn hard en zuiver schot en door zijn scherpe kopballen een door loopend gevaar voor de P.S.V.-verdediging. Links en rechts knalde hij de ballen even hard in den doelmond en het was voor P.S.V. maar gelukkig, dat Boumans zijn doel zoo voortreffelijk verdedigd heeft, daar anders de nederlaag voor de bezoekers nog veel grooter zou zijn geweest. Maar het was werkelijk niet alleen Vente, die een sublieme partij speelde, maar ook de vleugel Linssen-Kantebeen en de kleine Vrauwdeunt hebben voortreffelijk werk verricht. Smits kon voor de rust niet op gang komen, maar in de tweede helft paste hij zich uitstekend bij het spel der anderen aan. In de middenlinie blonk Paauwe uit, hoewel ook het spel van Kuppen kan worden geprezen. P.S.V. mag dan weinig geluk gehad hebben, na de rust. was er zeker een klasse verschil tusschen het spel der Eindhovenaren en dat van Feijenoord. De ploeg heeft dapper volge houden, maar tegen een dergelijke overmacht was ze niet opgewassen. Trouwens geen enkel elftal zou het na de rust tegen het even snelle als geraffineerde spel van Feijenoord hebben kunnen volhouden. Feijenoord onderneemt van den aftrap af onmiddellijk een feilen aanval, welke een hoek schop tot resultaat heeft, waaruit Kuppen den bal naast kopt. Het spel is nauwelijks een minuut oud, als Feijenoord de leiding neemt. De linker vleugel brengt het leer mooi op, met een lange pass komt de bal bij den rechter vleugel, de voorzet is zuiver, Vente loopt toe en met een fraai schot is Boumans ge passeerd. (10). Direct daarna zit Feijenoord alweer voor het P. S. V.-doel, het schot van Vente is hard, maar nu staat de Eindhovensche doelwachter op de juiste plaats. Dan is het de beurt aan P. S. V. en kort achtereen krijgen de gasten twee hoekschoppen te nemen. Bij een daarvan hebben zij pech, want als Van de Broek mooi inkopt, voorkomt de paal een zeker schijnend doelpunt. De voorhoede van P. S. V. is in deze periode wel actief. Eerst suist een keihard schot van De Visser rakelings langs en dan jaagt Van Kooyk den bal juist over de lat. Hier na trekt Vente er tusschen uit, maar op het critieke moment wordt hij gehinderd door Lanegger, zoodat het schot niet de -gewenschte richting krijgt. Van Male moet in actie komen, wanneer Van Kooyk uit een voorzet van rechts den bal in den bovenhoek kopt en de lange Feijenoord-doelman kan den bal er maar net uittippen. Als Van Heel het te mooi wil doen, raakt hij den bal kwyt, v. d. Broek treuzelt echter te lang, waardoor een goede kans verlo ren gaat. Bü een fraaien aanval van de ge- heele Feüenoord-voorhoede komt Vrauwdeunt er heel gunstig voor te staan, maar in plaats van nog eenige meters door te loopen, lost hy een zacht schot, waardoor Boumans den bal gemakkeiyk onder zyn bereik kan krijgen. Even later leidt Vrauwdeunt een fraaien aan val, de voorzet is afgemeten, Vente slaat den bal met het hoofd hard in den doelmond, maar Boumans keeit den bal magnifiek. Als v. d. Broek een lastige through-pass geeft aan Van Kooyk, ziet het er voor de thuisclub-aanhan gers angstig uit, maar v. Male loopt op het beslis sende oogenblik uit en weet zich aldus in het bezit var den bal te stellen. Vente probeert tot tweemaal toe er alleen doorheen te glippen, maar telkens speelt hij den bal iets te ver voor zich uit, tengevolge waarvan Lanegger en Van Run telkens het gevaar kunnen bezweren. Aan den anderen kant krijgt Van Kooyk een een voudige kans. Hy kan alleen op het Feijen- oord-doel afstormen, doch geheel onnoodig geeft hy den bal af aan Peters, die er zoolang mee treuzelt, dat het resultaat niet meer dan een hoekschop wordt. Over en weer worden nog eenige aanvallen ondernomen, welke echter door de verdedigingen onderbroken worden. Bij de rust is de stand nog onveranderd. Direct na de hervatting kan Feijenoord den voorsprong vergrooten. By een algemeenen aan val van de thuisclub-voorhoede maakt Vente den bal mooi vrij en hij lost daarna een enorm hard schot. Boumans stopt den bal wel, doen kan niet ver genoeg wegwerken, en dan is Kantebeen er onmiddelhjk by om met een hard schot den stand op 20 te brengen. P.S.V. geeft den moed niet op en onderneemt eenige snelle aanvallen, doorgaans geleid door den linker vleugel. Uit een daarvan krijgt PB.V. een hoek schop te nemen, de Visser plaatst den bal scherp voor den doelmond, van Male grypt het leer, heeft het echter niet klemvast en zoo krijgt Peters de gelegenheid om den achter stand te verkleinen, hetgeen hy dan ook niet nalaat (21). Er volgen daarna eenige zeer gevaarlijke aan vallen van de bezoekers waarbij het eenmaal meer geluk dan wijsheid is, dat het Feijen- oord-doel niet wordt doorboord. Linssen loopt na mooi aangeven van Kantebeen naar bin nen, de bal zweeft onder de lat, maar Boumans springt er goed naar en keert het leder fraai. Uit een prachtigen aanval van Feijenoord lost Vente een enorm hard schot, dat rakelings langs den paal vliegt. Een minuut later neemt Kuppen een vrijen schop, de bal belandt bij Vente, die met een geweldigen kogel den voor sprong vergroot (31). Peters krijgt na mooi werk van v. Kooyk een kans den achterstand te verkleinen; hij zoekt evenwel het doel te hoog. Na verloop van 25 minuten maakt Lins sen uit een kluwen van spelers den bal keurig vrij, geeft daarna een zuiveren voorzet. Vrauw deunt loopt toe en met een keurigen kopbal is het 4—1. Even later ziet het er naar uit, dat Feijen oord opnieuw zal scoren. Vente heeft zich er weer eens alleen door heen gewerkt, Boumans loopt uit, het schot wordt al afgevuurd, maar via den paal vliegt de bal achter. P.S.V. strijdt moedig verder, maar de verdediging der thuis club geeft den Eindhovenaren niet veel kans. Een vijfde doelpunt lijkt zeker, als Vente uit een pass van Kantebeen een daverend schot lost, maar de bal suist er rakelings langs. Het is evenwel uitstel van executie, want nog geen minuut later pikt Kantebeen een voorzet van Smits op. Boumans houdt het schot, Kante- been stelt zich echter opnieuw in bezit van den bal en dan is er voor den Zuidelijken doel man geen houden meer aan (51). Feyenoord is nog niet tevreden. Vrauwdeunt trekt weer naar voren, hij passeert naar Vente en met een geweldigen knal is het halve dozijn vol (6—1). By PJ3.V. valt Hermans uit, hij wordt ver vangen door van der Ven. Tegen het einde doet P.S.V. nog een poging om een tweede tegen- punt te maken, hetgeen echter niet gelukt. X d Feyenoord Go Ahead P.S.V. Be Quick Ajax 2—1 5—2 Feyenoord 3—0 6—1 Go Ahead 2—0 3—0 1—2 P.S.V. 2—3 1—2 4—0 Be Quick 1—3 3—2 3—0 Kijk 'ns, moeder, va der is weer aan 't slaap wandelen, (Ohio Ohioan). In een zeer spannenden wedstrijd, waarin het spel overigens op laag peil stond, is Be Quick er gisteren in geslaagd Go Ahead een 21-nederlaag toe te brengen, waar door de Groningsche club in den stryd om het landskampioenschap voorloopig nog een belangrijke rol blijft vervullen, terwyl de Deventenaren nu op den achtergrond zyn geraakt. De Groningers hebben heel hard voor de overwinning moeten vechten, maar zy zouden er toch nooit in geslaagd zyn den vollen buit te veroveren, als Leo Halle dezen middag niet twee kostbare fouten had gemaakt, welke uit- eindeiyk evenveel doelpunten voor Be Quick hebben opgeleverd. Het duurde geruimen tijd voor beide ploegen eenigszins ingespeeld waren, maar allengs ver kregen de Deventenaren toch een overwicht op hun gasten. Bij Go Ahead moest Jan Halle spoedig wegens een blessure het veld verlaten en hoewel zijn plaatsvervanger Koopman niet onverdienstelyk speelde, bleek, dat het uitval len van den Deventer spil de ploeg had ver zwakt. Wel bleef Go Ahead in het offensief, maar de Deventer-voorhoede zag geen kans om tegen de hechte verdediging der withemden, by wie Plehter zeer op den voorgrond trad, iets uit te richten. In een periode, dat het spel gelijk opging, namen de gasten plotseling de leiding, toen Wilkens van den linkervleugel een schot loste, waarop Halle heelemaal niet be dacht was, waardoor de bal, zonder dat de na tionale doelman er een hand naar had uitge stoken, in het net verdween. Na korten tijd was de stand evenwel weer geiyk. By een hard schot van Wagenvoort stompte de uitgeloopen Wachters den bal weg, maar toen wist De Kreek zich in het bezit van het leder te stellen Deze speler maakte geen fout en schoot on houdbaar in (I1). Naarmate de tyd vorderde, steeg de spanning, maar de verdedigingen wa ren steeds den aanvallers te vlug af, zoodat de rust inging met onveranderden stand. Na de hervatting zochten, de Groningers hun heil in open aanvallen, waarmede Ter Beek en Roelofs de grootste moeite hadden, zy kwa men er beiden echter steeds beter in. Dit maak te Roelofs biykbaar overmoedig. Hij lokte nog eens onnoodig een duel uit en eenmaal was hem dit noodlottig, toen Hazewyer tenslotte den bal bemachtigde en op doel schoot, waarin het leder onder den uitvallenden Halle door ver dween (12). Er was toen een kwartier van de tweede helft ^gespeeld. Van dit oogenblik af viel Go Ahead onophoudeiyk aan. Hoewel Pienter en Ten Wolde flink opruim den, kregen de Deventenaren toch nog eenige goede kansen, maar Koopman en De Kreek zochten het doel steeds op de verkeerde plaats. En tot tweemaal toe bracht Kotter uitkomst door den bal op de lyn staande nog weg te werken, toen Wachters reeds was gepasseerd. Met de sporadische uitvallen van de Groningers wist de Deventer defensie wel raad en Leo Halle liet zich thans niet meer verschalken. Onder groote spanning verstreek de ty'd, maar wat Go Ahead ook probeerde, succes werd niet geboekt en toen de scheidsrechter het ein de aankondigde, had Be Quick een gelukkige zege behaald. Ruim 12000 toeschouwers, waaronder duizen den uit Nymegen en Hengelo, omzodmden Zon dag te Apeldoorn 't Roburterrein en waren ge tuige van een spannenden kamp, waarin Hen gelo met 4—2 zegevierde. Het elftal van Quick was volledig, terwijl by Hengelo Voskamp was opgesteld in plaats van den geschorsten Schuurman. Dat Hengelo overigens de nalatenschap van de Ensch. Boys in de wacht zou sleepen ver moedden, vooral 5 minuten na de rust, toen Quick's voorsprong tot 20 werd vergroot, slechts weinigen. Doch in de eerste helft had Hengelo vrywel doorloopend den toon aangege ven. Reeds van den aanvang af kwam het Quick-doel herhaaldeiyk in gevaar tengevolge van snelle, open aanvallen van Hengelo en Quick kreeg geen gelegenheid zyn gewone spel te ontplooien. Voor het doel van Nymegen speel den de zenuwen den Hengeloërs nogal eens parten, waardoor het te verklaren was dat eenige opgelegde kansen geen doelpunt ople verden. Voortdurend stuwde de middenlinie, waarin vooral v. d. Kuylen in prima vorm speelde, de voorhoede ten aanval. In die voor hoede was Eysink herhaaldelijk te langzaam en kon hy het vlugge tempo niet byhouden doch.... hy scoorde in het verdere verloop van den wedstryd twee doelpunten, waardoor hij veel goedmaakte. Het duurde een half uur voor Quick er in slaagde zich aan den druk te onttrekken, en het evenwicht in het veld te herstellen. Doch het korte spel der Nijmegenaren bleek uitstekend te passen in het kader der Hengelo backs, waarvan vooral Vaneker opviel door zijn resoluut optreden, terwyi in laatste instantie Harmsen zich een betrouwbaar doelverdediger toonde, waardoor een Quick-doelpunt niet waarschijnlijk leek. Het Nijmeegsche team gaf de laatste 5 minuten van de eerste helft echter den toon aan en wat vrywel niemand ver wachtte vond toen plaats. Het was v. d. Tol, die uit een voorzet van Jansen het leder ineens op den schoen nam en op sublieme wijze Quick de leiding gaf. Na de hervatting bleek opnieuw hoe het Hengelo-team met energie was geladen. Fraaie open aanvallen volgden doch vóór het Nijmeeg- sche doel ontbrak het beslissende schot. Quick slaagde er zelfs in den voorsprong te vergroo ten, dank zy een blunder van Harmsen. Een vrye trap, toegestaan aan Quick, werd door Gillissen genomen, die van grooten afstand een boogschot loste, dat over de handen van den te vroeg uitgeloopen Harmsen doeltrof. Een oogenblik scheen deze 02-achterstand te deprimeeren, doch spoedig herstelden de Hengeloërs zich en 5 minuten later was de stand 21, toen de Quick-doelverdediger een voorzet van Eysink onderschepte, doch het leder liet vallen, waarvan Analbers handig profiteerde. Een geiyk opgaande stryd volgde thans, waarby aan weerszoden tal van kansen werden gemist. Tenslotte was het v. d. Berg die den stand op 2—2 bracht, nadat Ardesch het leder tegen den paal had geschoten. Onstuimig kwam Quick thans opzetten, doch hoewel het veldwerk der Nymegenaren in deze periode goed was, werd het spel te kort gehouden om succes te kunnen boeken. Nog 8 minuten waren er te spelen, toen Veldhuis het leder scherp voor het Nijmeegsche doel zette, waar Eysink in vrye positie geen fout maakte. (32). Van dat oogenblik werd Hengelo geheel op eigen helft teruggedrongen door een Quick-team dat alles op den aanval zette, doch er niet in slaagde door de sterke verdediging van Hengelo te breken. Een snelle uitval van Hengelo werd den Nymegenaren zelfs noodlottig. Veldhuis en Eysink onderna men dezen uitval en toen de ver uitloopende Nymeegsche doelverdediger was gepasseerd had laatstgenoemde geen moeite den stand op 42 te brengen, daarmede het eerste klasse schap van Hengelo tot een feit makende. Ten aanschouwen van ruim twintigdui zend toeschouwers heeft het Amsterdam- sche elftal Zondag in het Olympisch Sta dion in een aardigen wedstryd met 10 van Stoke City verloren. Het eenige doelpunt van de ontmoeting werd ongeveer een kwartier voor het einde ge scoord, toen midvoor Robson na een fraaien aanval Ferwerda met een laag hard schot in den hoek onhoudbaar passeerde. Het spel, dat de Engelsche ploeg, welke een homogenen indruk maakte zonder dat er be paalde uitblinkers waren, liet zien, stond tech nisch heel wat hooger dan dat der Amster dammers, by wie de voorhoede dezen middag heel erg uit den toon viel. Lungen, die de midvoorplaats bezette, werd doorloopend ge schaduwd door spil Turner en laatstgenoemde deed dit zoodanig, dat de A. F. C.-er maar heel weinig vrij spel kreeg. Slechts zelden slaagde Lungen er in aan zijn bewaker te ontsnappen en als dit geschiedde was de Amsterdamsche midvoor al heel weinig gelukkig met zyn scho ten of zyn passes naar zyn nevenspelers. Lun gen heeft in deze ontmoeting dan ook maar heel weinig kunnen presteeren, maar dit is toch o. i. ook voor een belangrijk deel het ge volg van het zwakke spel van de inside-for wards Slot en Bijl. Bovendien waren ook de vleugelspelers dezen middag heelemaal niet op dreef. Bergman liet een enkele maal nog wel eens goede dingen zien; vooral door zyn doorzetten viel hy af en toe op, maar als geheel bleven zyn prestaties evenals die van Stam op de rechterwing beneden hetgeen men van deze spelers van klasse toch had mogen verwach ten. De voorhoede was het zwakke punt in de Amsterdamsche ploeg, waarvan de middenli nie en de achterhoede dezen middag uitste kend voor hun taak berekend bleken te zyn. Anderiessen heeft op de spilplaats heel veel werk verzet op een wijze, welke dikwijls be wondering afdwong en de Ajacied werd in zijn taak goed geassisteerd door zijn clubgenoot Looys en den D. W. S.-er Trock. Alleen het plaatsen van de vleugelhalfs liet nog al eens te wenschen over. Herhaaldelijk werd de bal juist voor de voeten van een tegenstander ge plaatst, iets waarin trouwens ook Byl en Slot dezen middag meesters waren. Van de verdediging verdient Caldenhove weer het predicaat uitmuntend voor zyn spel en Wilders deed niet veel voor hem onder. De backs hebben het lang niet gemakkeiyk gehad, want de profs bleken flinke doorzetters te zyn. hoewel zij met meer schieten onproductief spel, 't bekende euvel van de Britsche profs en minder ver doorgevoerd samenspel allicht meer succes zouden hebben gehad. Toch heb ben zy het Ferwerda zoo nu en dan geducht lastig gemaakt, maar de Blauw Witter liet zich niet meer dan eenmaal passeeren, waarbij hij volkomen vry uit ging. Hij mag overigens Cal denhove wel dankbaar zyn, dat deze in de tweede helft, toen de Amsterdamsche keeper was uitgeloopen, juist tijdig op de doellijn op dook om een zeker schijnend doelpunt te voor komen. Het begin van den stryd liet aardig opge zette Amsterdamsche aanvallen zien, waarach ter de middenlinie mede al haar stuwende kracht plaatste. De Engelschen lieten zich echter niet overrompelen en toen zij het even kalm aange zien hadden, begonnen zij op hun beurt Cal denhove c.s. op de proef te stellen. Ook Fer werda moest reeds spoedig optreden, o.a. bij een Kampioenscompetitie BrabantlaWA 5—1 Treffers RKVVL 0—1 Promotie en degradatie Zuid I Almania Geleen 4—1 Nivea—WH 1-2 zuid n RKTVVServat. 6-2 Oost Huihuizen Eendracht 0—1 West I FortitudoNea West n DONK_GVO 0—0 2-4 le klasse Zuid I Sitt. BKimbria 8-1 Oost 's-Heerenb. Vosta 2-3 West I HMS—Wilskr. 3-1 De Meer—TYBB 0-2 2e klasse Zuid Ia WW—Obbicht 3—2 Oost Ic De ZweefGrol 8—2 BWO—PH 5-5 West Ia S. Avanti—MSV 1-4 3e klasse Zuid Ila DIA—KVW 2 7—1 Zuid lib InternosZW 2—6 Zuid IIc RKTW 2—Roda 11—5 Zuid lig JYC_OVC 1-5 Kampioenschap van Nederland Go AheadBe Quick 1—2 Feyenoord—PSV 6-1 AFDEELING I Promotiecompetitie 2e klasse RCH't Gooi 1-4 Promotiecompetitie 3e klasse DWVO VVO 2—0 3e klasse O Ooeterpark W.gr.meer 4—1 WA—SDZ i-0 Promotiecompetitie 4e klasse APGSAalsmeer 2—1 TexelAlkmaar 3—2 SoplaAPV/C 2—3 4e klasse 6-1 ZSGO—SNA Kampong Utrecht 0—6 AFDEELING II Promotiecompetitie 3e klasse GoudaVIOS 2—1 AFDEELING III Promotiecompetitie 2e klasse QuickHengelo 2—4 Promotiecompetitie 3e klasse AlmeloUd 0—i TEC—Theole 8—0 4e klasse Promotiecompetitie Theoth.—GFC 1-2 OldenzaalDOTO 3—1 Veenendaal Terborg 3—4 TW—Dier. B. 6—1 4e klasse LonnekerHector 5—5 UnissonPW 2- 3 Velpsche B. DVSE 0—2 AFDEELING IV Promotiecompetitie 3e klasse RCS—Axel 8-2 ESVTivoll TOP—GUDOK 4-1 1-2 Kerkrad e Willem I 2—1 3e klasse Hoofdplaat Terneuzen 2 4—2 Vlissingen 2 Eiland B. 4-2 HanswZierikzee 0—6 Alliance Oisterwijk 3—4 DOSKOSET 6—1 ZBWBossche Boys 3—2 Kaatsh. B. Zaltbommel 2—5 Roerm. 2Caesar. 4—2 HeerWM 2—2 Stand.Geleen 1—4 Heerlen Hoensbroek 2—1 Sch.veldVaesr. 34 Beersd. B. Sportieve Ster 2 1 Nw.-Einde W.-Groen 0—3 AFDEELING V Promotiecompetitie 2e klasse WW—Friesland 2—0 K.N.V.B.-beker Vierde ronde Arnh. B. Leeuwarden 0—3 Scheven.RVC 2—4 Wageningen De Spartaan 1—1 SVW—De Kennemers 0—4 Beverwijk Excelsior 3—5 2—0 1-3 7-6 2—0 0—2 0—4 4-0 1-2 WFCOverm. NECpoerm. HRC—DOS BMT—RBO Sliedr.—Eindh. Hoogez.Tub. VeendamPEC RapiditasCW PortunaDe Valk 2—1 Districtswedstrijd NoordZuid 57 Westelijke afdeeling Promotie-degradatie DDV—Luto 45 Oostelijke afdeeling Eerste klasse RapiditasEKCA 05 Promotie-degradatie AchillesOdio 21 Noord-Holland Tweede klasse ZKVBl.-W. 2 7—4 Promotie-degradatie Sp. Vereent Vogel 22 Zuid-Holland Tweede klasse VreewijkFluks 2 10—5, Het Zuiden 2 Velox 32 Deetos 2—HBS 2—1 Regenb.OSCR 25 Promotie-degradatie OdoOdi 1—5 Oostelijke afdeeling Tweede klasse MercedesVada 2 61 RedichemOKC 45 Om den Nieuws van den Dag-bal BI.-Wit 4— Amstelod. 28 Bl.-W. 5Victoria 23 THBA'dam-Z. 54 Ready 2De Spartaan 21 R.-Wit—Die Haghe 23 OlymplaanOns Huls 31 Kampioenschap van Nederland A'damNymegen 2—1 Promotie-degradatie- competltles Westelijke afdeeling Promotieklasse-eerste klasse SCHCBMHC 0—3 rweede klasse-promkl. VictoriaS.O.S. 1—2 pinokkio A'dam 4 0—1 Vierde-Derdg klasse Laren 3Gooi 4 1—2 Zuidelijke afdeeling 2e en 3e klas. MOP—Or.-Zwart 1—2 Westelijke afdeeling Vierde klasse Harlekijn 1 HBS 3 5-0 Zuidelijke afdeeling Tweede klasse TempoCad. 2 7—4 Dameshockey Promotie-degradatie Gooi 4De Vierde 2—1 HH3JCH'sum 1-0 Kampioenschap van Nederland A'damUnion 1—0 Hoofdklasse Leimonias 2 Arnh. TV 1 6-4 Thor 1—DDV 1 2-8 Spleghel 1— Leimonias 1 4—b Eerste klasse Anglo Dutch 1 Rood-Wit 1 9—1 Kat 1—Schied. 1 6—4 Park Marlot 1 Groen-Wit 1 4—6 Ace 1H'sum 1 2—8 Festina 1 Haarlem 1 7—3 DDV 2—TCH 1 8—2 Venlo 1 Philh.monle 13—7 Wobumpark 1 Eindhoven 1 6—6 Overgangsklasse Game 1Leiden 1 1—7 Siod 1— P. Marlot 2 4-4 Mattenkl. 1 Alta 1 3-6 Shot 1 Spleghel 2 2—6 Zwolle 1 Arnh. LTB 1 1-7 Nijmegen 1— Enschede 1 1—7 ReadyBastion Bazelaar 1 3—5 Breda 1Volley 1 2—6 Tweede klasse A Noord-West 6-3 TCH 2—Sharp 1 Beverwijk 1 Heemstede 1 TCG 1—DDV 3 Haarlem 2 Enkhuizen 1 DDV 4 Hilverh. 1 Spleghel 3 Bllth. 1 7-1 Groen-Wit 2 Rhijnauwen 2 Score 1Joy 1 4-4 3—5 7-1 0-8 1-7 3-6 Tweede klasse B Noord-West Joy 2Festina 2 1—7 Alkm. Heilo Heemstede 2 6—2 Nwe. Meer 1 Westrust 1 8—6 Shell 1—TCG 2 5-3 H'stede 3R.-ZW. 2—6 Score 2Game and Set 1 3—5 Advendo 1 DDV 5 3-5 Juliana 1 Animo 1 2—6 Stadlvo 1— Gooiland 1 4—4 Bilth. 2—Kat 2 7-1 H'sum 2 Ready '28 1 7-1 Swift 1Swastika, 5—8 Rhijn. 3—Alta 2 6—2 Baam 1—Shot 2 2—6 Tweede klasse Oost Arnh. TV 2— Toa 1 8—0 Lochem 1 Tiola 1 6—2 Neder Veluwe Arnh. TV 3 7—1 Arnh. LTB 2— Wag. Stud. 4—4 Arnh. TV 4— Deventer 1— Enschede 2- Daisy 1 8—6 Derde klasse A Noord-West Tw. Bank 1 Dash 1 2—6 K. Zaandijk 1 SMN 1 6-2 Schagen K. Zaandijk 2 6—2 Be Quick 1 Animo 4—4 Gr.-W. 3—TCG 3 5—3 LTV Zaand. 1 Heemstede 4 7—1 Deuce 1—B'wijk 2 7—1 Westrust 2 VVGA 1 0—8 DDV 6Smash 6—2 Advendo 2 LTV Zaand. 2 8—0 Bonzo 1Deuce 2 3—5 B'wijk 3—TCH 3 6—3 Deuce 3Bilth. 3 68 Hilverh. 2— De Algem. 1 7 1 Swift 2 Stadivo 2 6—2 Alta 3Soest 3—5 H'sum 3—Shell 2 6—2 Sharp 2— Nwe. Meer 2 7—1 Gooiland 2 DDV 7 3-5 Animo 2_Shot 3 7—1 Derde klasse Oost A JSV 1—Tempo 1 1—7 NAF 1—HTC 1 3—5 DHC 1—Zwolle 2 7—1 Derde klasse Oost B Ons Genoegen Enschede 3 7—1 Tempo 2 Ready 1 1—7 Tiola 2Tub. 1 17 Alw. Ready JSV 2 8—0 Spanj. Sp.ver Luct. et Em. 2 3—5 De H. Boekei 1 NAF 2 7—1 Tub. 2—Jul. 1 7-7 Juliana 2 Lochcm 2 7—1 Rood-WitDe Hooge Boekei 2 o QuickAvro 1 Daisy 2 Doorwerth 1 6—3 Lochem 3— Doetinchem —4 Arnh. LTB 3— 4 DHC 2 7—1 Doorwerth 2 Gulbo 3—5 ThorQuick 3 6—2 Derde klasse B Noord-West Duinlust 1 Tlol 1 4—4 Wimbledon 1 De Algem. 2 2—6 Game and S. 2 Aemstelsp. 1 4—4 Thomas 1 Westrust 3 8—0 TCH 4—Kat 3 5—3 H'stede 5 Nw.e Meer 3 6—2 VVGA 2— H'stede 6 8—0 TCG 4De Algem. 3 5—3 Enkhuizen 2 Redcover 1—7 Zaand. LTC VVGA 3 2-6 Aemstelsp. 2 Bonzo 2 3—5 TOG 5Gold Star '35 4—3 Ready '28 2— Wimbledon 2 3—5 Tw. Bank 2 Duinlust 2 4—4 Bakkum Beverwijk 4 b—2 Linoleum Sp.v. Be Quick 2 1—7 Westr. 4Joy 3 4—41 DDV 8Verblifa 4—4 Nw.e Meer 4 Flevo 0—8 Dash 2Toss 4—4 Amstelzicht Advendo 3 2—6 H'sum 4Score 3 5—3 Lucky Strike Baarn 2 2—6 DDV 9— Meyenh. 1 2—b Nodlloyd H'sum 5 5—3 Gooiland 3 De Algem. 4 4—4 Meyenh. 2 Thomas 2 '~L VVGA 4—UTV 1 8 Hilverh. 3 Swift 3 5—3 Tiol 2H'sum 6 2—6 Rhijn. 4—Tw. Bank 3 8—0 Bilth. 4Deuce 4 4—4 Het Gooi Hilverheide 4 5—3 tweetal schoten van linksbuiten Baker. De ploe gen bleven intusschen tegen elkaar opwegen en zoo verliep de eerste helft, zonder dat er werd gescoord. Bergman had eenmaal van dichtbij in het zijnet geknald en Lungen uit moeilijke positie naastgeschoten, terwijl Slot na een goed door Lungen, en Stam opgezetten aanval een goede kans onbenut liet. Stoke City trad na de hervatting wat agressie ver op, zonder dat dit evenwel tot resultaten leid de. Na Ti half uur namen de gasten toen de lei ding. Onmiddellijk hierop kregen de Amster dammers gelegenheid om de partij weer op ge lijken voet te brengen, toen een der Engelsche backs vlak voor doel hands maakte, maar Wil ders schoot den strafschop keihard tegen de lat. Een vrye schop door Anderiessen genomen bracht o.a. wel een gevaarlijke situatie voor het Britsche doel, maar dit had toch geen verdere gevolgen. Kort vóór het einde kreeg Lungen nog een kans op den gelijkmaker toen Stam zich keurig vrijgespeeld had en afgemeten voorzette. De A.F.C.'er kopte den bal in den hoek, maar de Engelsche doelman kon met veel moeite cor ner werken. Zonder wijziging in den stand brak het einde aan met een 10-zege voor Stoke City. Zooals te begrijpen, bestond er zeer groote belangstelling voor den voor beide partijen ook zeer belangrijken wedstrijd tusschen R. C. H. en 't Gooi, welke ontmoeting tenslotte door de Hilversummers werd gewonnen, waardoor R. C. H. naar de tweede klasse degradeert. Onder leiding van scheidsrechter Stasse stellen beide partijen zich volledig op. Direct na den aftrap ondernam R. C. H. een aanval, v. d. Horst passeert handig een tegenstander en met een ver schot geeft hij den Gooi-doel- man geen kans (10). Even is 't Gooi dan heftig in den aanval. Er wordt aan weerszijden nogal hard gespeeld en heel wat vrije schoppen worden dan ook toe gekend. Een tamme Gooi-aanval, de rechtsbui ten zet voor en Peeters maakt gelijk (11). Er is dan ruim zeven minuten gespeeld. Tech nisch staat het spel van 't Gooi iets hooger, maar R. C. H. speelt enthousiaster. Een tijd lang is het spel vrij verdeeld, zonder dat van eenig overwicht sprake is. Even moet gestopt worden als doelman Bergsma van R. C. H. met een tegenstander in botsing is gekomen. Nauwelijks is hervat of de strijd wordt op nieuw onderbroken, nu voor een blessure van Prevost Sr. Het geheel ontaardt binnen zoowel als bui ten de lijnen in een zenuwachtig gedoe. Van fraai spel valt dan ook niet te genieten. Rust komt met onveranderden stand 11. Na de hervatting is eerst 't Gooi aan het woord. De R. C. H.-verdediging houdt echter flink stand. By een vinnigen R. C. H.-aanval schiet de linksbinnen tegen de bovenlat. Langzamerhand geraakt het spel weer meer verdeeld. Spoedig een Gooi-uitval en door tij dig inloopen weet J. Cohen aan de Hilversum- sche club de leiding te bezorgen (12). Het wederzijdsche overtredingen maken, grootendeels tengevolge van zenuwen, blijft voortduren, zoodat wederom veel vrije trappen volgen. De Hilversumsche club speelt nu in hoofd zaak verdedigend. De aanval bestaat nu groo tendeels uit drie spelers, waardoor de Racing- verdediging het werk gemakkelijk af kan. Bij R. C. H. valt dan v. d. Horst uit, die door Troost wordt vervangen. Het spel der Racing wordt er inmiddels niet beter op. Voor al de achterhoede begint raar te schutteren. Het Haarlemsche doel krijgt het dan ook hard te verantwoorden. Door handig inloopen weet Winthorst den stand op 31 voor 't Gooi te brengen. Eerst nu begint R. C. H. iets beter aan te pakken, maar ook de Gooi-verdediging weet stand te houden. Wederom moet voor Bergsma gestopt worden. Ook hy moet het veld verlaten en wordt vervangen door E. Zonne veld. Nog eenmaal scoort 't Gooi en met 41 voor de Hilversumsche komt het einde. 't Gooi verdiende de overwinning. Feyenoord heeft gisteren in de kampioens competitie zijn opmarsch voortgezet met een groote overwinning op PSV, dat in Rotterdam met niet minder dan 61 werd geklopt. Da4 de zege aan de club uit de Maasstad ten deel zou vallen, lag wel in de Hjn der verwachtin gen, maar niemand zal toch wel hebben dur ven denken, dat de Rotterdammers met zulke sprekende cijfers op den buit beslag zouden leggen. Be Quick heeft voor een keurige verrassing gezorgd door ook in Deventer van Go Ahead te winnen. Thans werd het een 21-zege van de Groningsche withemden, die voorloopig nog een zeer belangrijke rol blijven spelen. Ajax Feyenoord Be Quick Go Ahead PSV In de promotie-degradatie-competities vielen twee beslissingen. RCH verloor in Heemstede met 41 van 't Gooi, waardoor de Racing uit de eerste klasse verdwijnt. De beide Hilver sumsche oud-eerste klassers zullen elkaar thans de nalatenschap van de Haarlemmers betwis ten. Hengelo won in Apeldoorn den beslissings wedstrijd tegen Quick met 42, zoodat de Twentsche club het volgend jaar weer haar geluk in de eerste klasse zal beproeven. In het Noorden won WW met 20 van Friesland, een resultaat, dat de positie der Leeuwarder club zeer verzwakt heeft. 5 4 0 1 8 13—0 5 3 0 2 6 13—7 5 3 0 2 6 910 5 2 0 3 4 7-7 6 1 0 5 2 10—19 Afdeeling I 't Gooi Hilversum RCH Hengelo Quick Ensched Boys WW Heerenveen Friesland 4 2 1 5 12—6 3 1 1 i 3 4—7 3 1 0 2 2 5-8 Afdeeling 5 3 1 7 16—1* 5 2 2 5 14^13 11—14 4 1 0 3 2 Afdeeling V (va V 3 2 0 0 0 1 1 2 4 2 2 8—3 5—6 4-8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 10