II Het allernieuwste kookfornuis s Zoekt gij betrouwbaar I Personeel? I Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen Zomerjaponnen 1 Jurk voor meisje van 13 jaar MAANDAG 10 MEI 1937 S ^MiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiniMiiiiiiiiiimiiiiiMiiiiiiiiiiiinmniininniminiiiniiinininmmminmiiinimig ^fnnnnitmniimiiinimnniftnniMinmiiiininiifitnnniiiiiMmiiiiinmtmiminiiinniniiiiirajninnB^ liiiiiiiHiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiniinniimiiimiimuiniiiiiiiiiuimiimiiiiiiiiiuininnnnniius Ae B fom A FOTOREPORTAGE H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard (in uniform) hebben zich Zondagmorgen te Hoelc van Holland aan boord van Hr. Ms. .Gelderland* begeven voor hun reis naar Engeland ter bijwoning van de kroningsplechtigheid Kap. Lehmann de inmiddels aan zijn ver wondingen be zweken lucht schipcomman dant, wordt kort na den val van de „Hindenburg" van het vlieg veld weggeleid Ter gelegenheid van Moederdag is Zaterdag door de Ned. Banketbakkers Vereeniging aan H. M. de Koningin op Huis ten Bosch een taart aangeboden Spelmoment uit den om het landskampioenschap te Rotter dam gespeelden voetbalwedstrijd Feyenoord P.S.V. Door een éclatante 6 1 overwinning bleven de Rotterdammers in de .running" De start van de 200 meter borst-crawl tijdens de Zaterdag te Rotterdam ge houden zwemwedstrijden, waarin de bekende Deensche zwemster Ragnhild Hveger (2e van rechts) de overwinning behaalde «tl Een radiografisch overgebrachte foto van het reddingswerk kort na den val van de „Hindenburg" op het vliegveld Lakehurst. De brandende resten van wat eens het grootste luchtschip ter wereld was Betreden we tegenwoordig het domein der huisvrouw dan zullen we vaak naast vele practische dingen wat de uitrusting betreft, het moderne gasfornuis aantreffen. Zelfs voor de huisvrouw met de modernste idee van inrichting en een flin ke beurs is een electrisch fornuis veel te duur in gebruik en wil ze niet terugkeeren tot het bewerkelijke en stoffige kolenfor- nuis dan rest haar een moderne gaskoker of gasfornuis. De keuken krijgt een modern aspect en wordt voor alles zoo ingericht dat het werk economisch kan geschieden. Dat men evenwel steeds weer nieuwe vindingen .doet bewijst het uitkomen van het nieuwe fornuis, dat terecht een won der genoemd kan worden, daar het.... gestookt-met cokes niets heeft van de stof- veroorzakende en aschmakendekolen for nuizen van vroeger, doch alle voordeelen bezit van een aan alle eischen voldoend modern kookfornuis. Wanneer u eenmaal het wonder aan schouwt zult u verrukt zijn over het uiter lijk, zoowel als over de werking, in één woord een juweel maar(er is natuur lijk een maar aan) de aanschaffingskosten zijn zeer hoog en voor het doorsnee gezin onbereikbaar. Toch zal menige huisvrouw het belang wekkend vinden iets omtrent dit nieuwe fornuis te vernemen, al zal zij het dan ook niet zelf kunnen aanschaffen, omdat het maar even 675.kost. Tegenover die hoo- ge aanschaffingskosten staat hét zeer lage verbruikscijfer aan brandstof n.l. 1.75 per maand, terwijl alles en alles gelijktijdig gekookt, gestoofd, gebraden, gebakken en warm gehouden kan worden, terwijl een warmwaterreservoir U steeds warm water levert. Voor hen die een dergelijk fornuis kun nen aanschaffen beteekent het op den duur besparing, vooral in aanmerking genomen de hooge gasrekening wanneer alles op gas wordt gedaan. Het wonderfornuis ziet U hierbij afge beeld. Op de linkerkookplaat kunnen gelijktij dig 3 pannen aan de kook gebracht wor den, op de rechterkookplaat eveneens. Ter wijl de kookoven plaats biedt voor 6 pan nen, de braadoven is te allen tijde voor gebruik gereed. De bovenplaat en de zij platen van het fornuis worden slechts handwarm. De zij wanden zijn geïsoleerd. Ofschoon het fornuis het gansche jaar nacht en dag doorbrandt en steeds voor onmiddellijk gebruik gereed staat, verbruikt het niet meer dan circa 25 H.L. cokes per jaar, ongeacht of het veel of weinig gebruikt wordt. Bedraagt de cokesprijs 80 ct. per H.L., dan maakt dit een brandstofverbruik van 20.— per jaar. Geen enkele brandstof is zoo bil lijk in prijs per opgewekte warmte-eenheid als cokes. Het binnenwerk van dit fornuis ondervindt geen nadeel van het onafge broken gebruik van deze goedkoope brand stof. Het fornuis is betrouwbaar, gevaarloos en roet niet. Bijvullen geschiedt met den automatischen vulemmer, welke bij het fornuis behoort, evenals enkele pannen, braadslede, bakplaten, benevens vele klei ne handige apparaten om 't fornuis te be dienen. Tevens is in den prijs begrepen het plaatsen en aansluiting aan het rook kanaal. Het ingebouwde warmtereservoir heeft een inhoud van 40 liter. Wanneer 't aange sloten is op de waterleiding, geschiedt het bijvullen geheel automatisch. Voor de kleine wasch, de vaat, en om een en ander vlug aan de kook te hebben, is warm water in de keuken wel heel prac- tisch en wel speciaal wanneer dit verwar men niets extra kost. De temperatuur is ca. 80 gr. C., en een af tapkraan is van voren aan het fornuis be vestigd. f De bak- en braadoven is zoo gecon strueerd, dat de warmtebron gelijkmatig verdeeld is. Dag en nacht staat de oven klaar om broodjes, brooden en gebak be trouwbaar klaar voor U te bakken, een thermometer geeft de juiste temperatuur aan, terwijl het bakken U weer geen extra geld kost. Het fornuis regelt zichzelf automatisch, 's Morgens en 's avonds wordt brandstof bijgevuld met den automatischen vulemmer. Tegelijk met het verwijderen van de asch éénmaal per dag, kijkt U of de roode vuur gloed op het rooster zichtbaar is, zoo niet, dan wordt even geschud. In elk opzicht is dit fornuis een sieraad in de keuken, de zijwanden zijn crème kleurig met de groenachtig geëmailleerde bovenplaat en verchroomde isolatiedeksels. U behoeft slechts de afsluiting te openen en de pannen op de kookplaat te zetten; er wordt bovenop het fornuis gekookt, zoodat U nimmer zwarte pannen heeft. Madge Evans, M.G.M. POND S POEDER heerlijk van. veter, is in tinten verkri/giaar. i F het dag of avond is haat charme lacht U altijd tegen.' noch van De inspanning van den dag, inspanning v den avond is is op dit ge zicht, met de zachtheid en den teeren blos van het |onge meisje, te zien. Waren er zorgen? Geen sporen lieten zij na! Haar huid bleef jong, omdat zij haar de verzorging gaf, die deze teere schat, haar grootste charme, noodig heeft. Het ge heim van haar charme houdt zij in beide handen. Haar charme berust op de dagclijksche ver zorging van haar teint met de beide Pond's Creams en met Pond's Poeder. Meer nog dan ergens anders ter wereld is in ons klimaat, voor het behoud van een jeugdige, frissche teint, geregelde verzorging met de beide Pond's Creams noodzakelijk. Pond's Cold Cream reinigt de huid niet oppervlakkig, zooals water eo zeep, maar tot diep in de poriën. Gebruik Pond's Cold Cream dus iederen avond en voorkom puistjes en andere kleine foutjes van de huid! Pond's Vanishing Cream beschermt de huid tegen den invloed van over matige zon, regen en wind. Maar zij doet nog méér! Zij voegt aan de huid een, het weefsel voedende, substantie toe, waardoor rimpels worden voorkomen en waardoor de huid jong, lenig en frisch blijft. In tuben en pot- jes vanaf 35 cent. GRATIS kunt V Pond's Vanishing en Cold Cream proheeren. evenals Pond's Poeder, indien V slechts Uw adres met 12 ets. in postzegels opstuurt aan Pond's Extract Co. ,Afd. 245 A'dam. Op verzoek van een lezeres; plaatsen wij een patroon volgens aangegeven maten. Bovenwijdte 100 c.M., taillewijdte 90 c.M., heupwijdte 108 c.M., lengte vanaf den schouder 110 c.M., mouwlengte 25 c.M., polswijdte 18 c.M., schouderbreedte 15 c.M., borstlengte 32 c.M., ruglengte 40 c.M. Benoodigd: 3 meter stof van 90 c.M. breed, of 2.25 M. van 130 c.M. breed, 5 knoopen. Wanneer we stof hebben van 90 c.M. breed, worden alle panden onder elkander op de stof geplaatst, naast het rugpand van het lijfje de kraag. Wanneer de stof 1.30 M. breed is, worden vóór- en rugpand van den rok onder elkander op de stof gelegd., Naast het rugpand knippen we de mou wen, naast het voorpand kraag en man chetten, dan is er nog een hoogte over voor het lijfje, dat we uit één breedte stof knip pen en dan hebben we nog een stukje voor de ceintuur. We sluiten de jurk met knoopen. Voor overslag nemen we 3 c.M., voor dekking 5 c.M. De bustenaden zijn 4 c.M. diep en 13 c.M. lang. De ceintuur sluiten we met een knoop. In den rok maken we midden vóór en mid- Fig. 467 a. Eenvoudig sport- of morgen toiletje van linnen tussor met klein op staand kraagje en V-vormige halsuitsnij ding. De taille heeft een kort schootje, de mouwen zijn aan den schouder even ge plooid. De rug is zonder een enkele versie ring op het voorpand zetten we echter twee driehoekige, in het midden gespleten zakjes en vijf bolle gekleurde knoopen. De rok vertoont 'n paar plooien. Voor deze japon hebben we 5 M. stof noo dig van 70 c.M. of 4.50 M. van 96 c.M- breedte. Het patroon is te verkrijgen in de maten 40, 42, 44 en 46. Fig. 487 a. Deze japon, bestaande uit een driekwart kazak en naüwen rok is gemaakt van genopte zijde. Het schouderstuk, de ceintuur, manchetten eh het rokje zij0 glad; de kazak is geheel geplisseerd, het geen een zeer gekleed effect maakt. Het spreekt vanzelf, dat we er nogal wat stof voor noodig hebben. We raden dus aan min stens 8 of 9 M. te nemen. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 40, 42, 44 en 46. POLA. den achter een plooi naar elkaar toe van 10 c.M. diepte. De mouw wordt met ruimte in het armsgat geplaatst. (De mouwnaad op den zijnaad). De kraag en de manchet ten worden van dubbel stof gemaakt. (Voor naden overal 2 c.M. bij aanknippen).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4