Een 6-2-overwinning van de Noordelijke ploeg Overtuigende revanche van Brabantia op V.V.A. i R.K.V.V.L. Treffers was niet fortuinlijk Nieuwe zege van INTERESSANTE STRIJD TE BOXMEER EINDHOVENSCHE CLUB WON MET 5-1 MAANDAG 10 MEI 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Zuid was gehandicapt, doordat Beerenschot in verband met een blessure maar op halve kracht speelde Cijfers eenigszins geflatteerd Het spelverloop 4 De tweede helft FORTITUDON.E.A. O—0 Sochaux wint den Franschen voetbalbeker De twee Amerikaansche athleten Sefton (links) en Meadows, die het wereldrecord polsstokhoogspringen op 4.48 M. "brachten, in actie. Doelpunt, zeven minuten voor het einde gescoord, bracht de beslissing 1-O-nederlaag tegen R.K.V.V.L. WILSKRACHT 3—1 Het grootere uithoudingsvermogen der Zuidelijke kampioenen was beslissend Amsterdammers begonnen uitstekend De.winnaar van den Utrechtschen Singelloop, de Amsterdammer W. J, Bakker, wordt door zijn clubgenooten op de schouders genomen. V.V.A. in Eindhoven met S1 door Brabantia geklopt G.V.O. verdringt G.D.A, uit de eerste klasse 1 Promotie-degradatie s.c.o. West I West n Gelijk spel tusschen Oostenrijk en Schotland ATHLETIEK Nieuw wereldrecord polsstokhoogspringen Prachtige prestaties van Sefton en Meadow Buitengewone vergadering K.N.A.U. HongarijeJoego-Slavië 11 Te Boedapest speelde Hongarije tegen Joego slavië, welke ontmoeting in een gelijk spel (1—1) eindigde. PAARDENSPORT Onze ruiters te Parijs Nederland vijfde in den équipewedstrijd Concours hippique te Den Bosch 'UIT DE SPORTWERELD OHM? Het prachtige Olympia-veld te Boxmeer, ef fen als een biljartlaken, lag daar onder een heerlijke Mei-zon en ruim 1500 toeschouwers omzoomden het terrein, toen scheidsrechter Slee uit Nijmegen voor den Zondag gespeelden Wedstrijd ZuidNoord de beide elftallen bij een floot. Op papier leek R. K. Noord belang rijk sterker, hetgeen de uitslag trouwens wel bewezen heeft. Jammer was het dat Beeren schot bij een botsing met Schoonderwoerd zoo- hanig geblesseerd werd, dat hij verder vrijwel op non-actief was gesteld en de voorhoede der Zuiderlingen van haar beste kracht beroofd bleek. Voeg daarbij dat de half-linie van Zuid hiet zoo goed in vorm was als bij R. K. Noord eh dat de voorhoede der Noorderlingen uitste kend op dreef was, dan behoeft de uitslag van 26 geen verwondering te wekken. Over het geheel genomen was het een zeer aantrekkelijke Wedstrijd, die op hoog peil stond, zoodat de be zoekers hebben kunnen genieten. De beide elftallen stelden zich als volgt op: &.K.F. Zuid. Niessen (S.V.B.) Veenhof v. Bree (Kimbria) (Kolping) Gerrits de Kruyff Geybels (S. V. B.) (Mulo) (Wilhelmina) Goossens Beerenschot Theunissen (Zwaluw) (Chapelle) (Venlo Boys) I*,* d. Veeken Seykens (Dongen) (Kolping) O °e Hosson Wybenga (H. M. S.) (V. V. Z.) Alsemgeest v. Lingen Nienhaus (D.H.L.) (Excelsior) (S.D.O.U.C.) v. d. Linden Pik Trentelman (Zwal. V.) (V.D.Z.) (Vosta) Schoonderwoerd Gigengack (B.E.G.) (Geel Wit) W. Alsemgeest (D. H.L.) R.K.F. Noord. Noord heeft den toss gewonnen en Beeren schot trapt af. Spoedig trekken de Noorderlin gen evenwel ten aanval, doch verder dan de Achterhoede, waar v. Bree een uitstekende bartij speelt, brengen ze het niet. Opnieuw Zoint Noord terug, uitstekend gesteund door de balf-linie; de bal belandt bij Tok Alsemgeest, h°ch zijn schot gaat rakelings naast. Weer "Wermen de groen-witten voor het Zuidelijk ~Qel, doch Niessen stopt een schitterend schot an Nienhaus. De keeper der Zuiderlingen kriigt handen vol werk, dat hij uiterst safe ver acht. Het combinatie-spel der Noorderlingen is bfachtig: een fijn open spel, waarbij de vleu- ge.speiers tal van keurige voorzetten geven, h°ch van Bree is telkens het groote struikel- Als Zuid na een mooi opgezetten aanval en corner heeft weten te forceeren, die goed ^noemen wordt, grijpt de lange Alsemgeest csoluut in en hij plukt den bal uit de lucht. Als Tok Alsemgeest den bal krijgt toegespeeld, «ceft hij mooi door aan van Lingen, die alleen s?or open doel komt te staan. Doch de Excel- '°r-man aarzelt even en Niessen kan zijn schot °S juist corner tippen. Dan moet Beerenschot het veld verlaten we- een blessure. Weliswaar komt hij later weer rue doch hij speelt slechts op halve kracht *erder. Sch'001'3 35 nu overwesend sterker, doch de Sn van Nienhaus, die een prachtige partij ^Pcelt, worden dóór Niessen op even keurige 1Jze gehouden. v Als de wedstrijd ruim 30 minuten oud is en de 't' Veeken den kal krUgt toegespeeld, geeft Kch lnc Dongen-man mooi door aan Beeren- lïipt03' dle een °°senblik zijn pijn vergeet en .J? een onhoudbaren kogel het leer langs Al- "hgeest jaagt, 10. V °cb Zuid heeft niet lang plezier van dezen 'Van Prong' Want nog geen 3 minuten later als b Dree even mist en Veenhof nog redding wil dit - en door op Niessen terug te spelen, doet hij •Uirt'rf 3s 3e zacbt en de snelle de Hosson is er on adellijk bij en de gelijkmaker ligt in de tou- en. tig1 d k°mt nu geweldig opzetten en na prach- S samenspel van Beerenschotv. d. Veeken Cfens schiet de vlugge Zwaluw-speler, doch tij,?1 Alsemgeest kan den bal nog juist van rich- doen veranderen. De corner die daarop o; Brabantia Treffers V.V.A. H.B.C. ^.V.Vi. 2—1 ■^abantia 5—1 4—2 óffers 0—1 2—1 V-V.A. 1—0 •R.B.C. 6—4 volgt, wordt door v. d. Veeken goed genomen doch Beerenschot kopt juist over. Een nieuwe aanval der Zuiderlingen strandt op buitenspel. Dan is Noord weer aan bod: Wybenga geeft prachtig voor en v. Lingen bedenkt zich geen oogenblik en knalt het leer in doel, 12. Er is dan 40 minuten gespeeld. De Rood-witten laten zich echter niet ontmoedigen en als de Kruyff den bal aan v. d. Veeken geeft zet deze keurig voor, doch zijn scherp gericht schot wordt door Alsemgeest hoog opspringend opgevangen. Weer is Noord in den aanval en we denken reeds dat zij hun voorsprong zullen vergrooten, wanneer Niessen is uitgeloopen, doch Veenhof redt op het laatste moment door het leer nog van de doellijn weg te trappen. Telkens zijn de Zuiderlingen nu in den aanval, doch de Groen witte achterhoede is onverbiddelijk en zoo gaat de rust in met een 21 voorsprong voor Noord, hetgeen wel een tikje geflatteerd is te noemen Nauwelijks is weer begonnen of Noord komt geweldig opzetten. Er zijn nog slechts enkele minuten van de tweede helft verstreken of Wybenga geeft mooi voor, v. Lingen tikt even door naar Tok Alsem geest en deze begaat geen fout, 13. Nog laten de Zuiderlingen den moed niet zakken. Een pass van Beerenschot wordt door Goossens rakelings overgeschoten. Toch wordt de druk van de Noordelijke ploeg te zwaar. Haar middenlinie met Pik als uitblinker stuwt gewel dig en Niessen wordt dan ook zwaar op de proef gesteld. Als er ongeveer 9 minuten na rust voor bij zijn, is het weer Tok Alsemgeest die met een gloeienden kogel Niessen 't nakijken geeft, 14. Nog geen 3 minuten later als Geybels in het laatste moment het leer nog van dé doellijn heeft weggewerkt, krijgt Alsemgeest uit een voorzet van de Hosson den bal voor zijn voeten en het is 15. Bij de Zuidelijke ploeg valt dan Theunissen uit en als v. d. Heuvel uit Schijndel het veld betreedt, krijgt hij den bal toegespeeld en zijn schuin hoog-gericht schot belandt via den paal achter Wim Alsemgeest in het net, 25. Met enthousiasme werpen de Zuiderlingen zich thans in den strijd en we noteeren scherpe schuivers van Seykens en v. d. Heuvel, doch hun schoten zijn niet zuiver gericht en verdwij nen in het zijnet. Bij de Noorderlingen heeft Trentelman zich overspeeld, zoodat hij van oververmoeidheid het veld moet verlaten. Roeien van Mulo neemt zijn plaats in. Als Zuid dan weer naar voren trekt en Bee renschot mooi doorgeeft aan v. d. Veeken en de Dongen-man op doel af rent, de linkerwing in het spel betrekt en het leer bij Beerenschot komt schiet deze precies naast. Telkens komen de Zuiderlingen terug, doch de achterhoede der Groen-witten weet van geen wijken. Noord daarentegen heeft meer succes en na 37 minuten weet v. Lingen nogmaals te doel punten, 26. Nu is het met Zuid gedaan; hun doel wordt aanhoudend bekogeld, doch tot doelpunten komt het niet, dank zij het resoluut ingrijpen van Niessen. Zoo verstrijkt de tijd en wint Noord verdiend, zij het dan ook een tikje geflatteerd. Direct loopen beide elftallen hard van stapel, doch de verdedigingen retourneeren 't leder re soluut. Bij Fortitudo wordt zeer veel op linksch gespeeld, waar Veldt een goede partij demon streert. Zijn afgemeten voorzetten en juist ge nomen corners worden echter voor doel niet benut. De keeper van N.E.A. wordt nog al eens aan den tand gevoeld. Bij Fortitudo ontbreekt echter de doorzetter in de voorhoede. Dan stuwt N.E.A. onder leiding van Siever- ding zijn voorhoede goed op, doch Hillo, de 16- jarige Forti-keeper weet met de schoten van Schelling wel raad. Met Forti licht in de meer derheid, breekt rust aan met blanken stand. Na rust direct een overdonderend optreden van de thuisclub. Corner op comer wordt op het N.E.A.-doel genomen, doch ook weggewerkt. Later raakt het spel weer verdeeld en ver strijkt de tijd zonder dat er iets vermeldens waardig geschiedt. In de laatste 5 min. krijgen beide elftallen nog een goede kans. Als een Culemborger hands maakt schiet Schelling keihard tegen de dek- lat, waarna de bal weer het veld wordt inge werkt. De laatste minuut heeft Forti de kans van den dag. Piek zet voor en Groen Jr. kopt den bal precies langs het doel. Direct hierna kon digt scheidsrechter Starren het einde aan. Een kleine overwinning had de thuisclub, welke twee invallers had, wel verdiend. De finale om den Franschen voetbalbeker werd in het Colombesstadion te Parijs gespeeld voor 50.000 toeschouwers, waarbij Sochaux er in slaagde met 21 van de Racingclub Straats burg te winnen. Twee minuten voor het einde scoorde Sochaux het winnende doelpunt. Na afloop reikte president Lebrun den beker uit. Na den aftrap duurt het nog eenige minuten voordat de spelers over de eerste zenuwen heen zijn, en dan komt de eerste aanval van de Tref fers, waarbij de bal door Kosman naast ge schoten wordt. Weer komt er een gevaarlijke aanval op het doel der gasten doch bij de scrimmage, die volgt weet Braham redding te brengen. Dan moet Gerrits in het Groesbeeksche doel handelend optreden als Hummels hard inschiet. Onmiddellijk daarop gaat een kogel van v. d. Boom juist over. Hierna volgt een felle aanval op het Maastrichtsche doel waaraan de geheele Treffers-voorhoede en middenlinie deelnemen, doch Decates treuzelt te lang en de kans gaat verloren. Vervolgens zet Wijnhoven met een fraaien omhaal op keurige manier voor, doch zoowel Kersten als Decates missen en de bal wordt weggewerkt. Braham valt nu wegens een ongeval uit en de gasten spelen met tien hian verder. Er is in deze periode zeker een Treffers-over- wicht, doch daar men in de oude fout van het spel veel te kort te houden vervalt, is er van scoren geen sprake. Doch ook de gasten laten zich niet onbetuigd en herhaaldelijk moet Ger rits door tijdig uitloopen wegwerken. Een prachtvoorzet van Peters wordt door Kersten hoog overgeschoten. Stille stompt dan een hard schot van Wijn hoven in den rechterbovenhoek uit het doel, de bal wordt door Peters opgevangen en van 20 meter hard juist over de lat geschoten. Dan heeft Stille weer een hard schot van Kosman te stoppen. Een aanval waaruit een goede kans ontstaat wordt door off-side onder broken. Braham verschijnt na 35 minuten weer in het veld en nu is het met het Treffers- overwieht afgeloopen. Rust komt met blanken stand. Na de pauze komt er wat meer leven in het spel en spoedig schijnt het alsof de gastheeren hun overwicht van voor half time zullen her nemen wanneer Decates doorgebroken is en Buner Sr., op het nippertje weet te redden. Weer hebben de gastheeren pech, als Decates een voorzet van Peters tegen de lat kopt. Nog geen minuut later schiet Kersten laag tegen den paal, zoodat de blauw-witten niet óver ge luk te klagen hebben. Ook de VVL-keeper is uitstekend in vorm. Bij een WL-aanval schiet Buner Jr. hard in., doch keeper Gerrits kan nog juist vallende redden. De bal ontglipt hem ech ter en het is Saedt, die in laatste instantie op fraaie wijze wegwerkt. Als er nog slechts zeven minuten zijn te spe len, zet Claessens vanaf den linkervleugel op fraaie manier voor. Herben op de mid-voor- plaats bedenkt zich geen oogenblik en kopt den bal onhoudbaar langs den verrasten Gerrits, 0—1. De laatste minuten zijn nog voor de Treffers, die er alles op zetten om aan een nederlaag te ontkomen, doch het mag niet meer gelukken. Er komt in den stand geen verandering meer. H. M. S. heeft met een 31-overwinning op Wilskracht het seizoen besloten. Beide elftallen hadden een aantal invallers en speelden een genoeglijk partijtje. Hoonakker gaf vlug na den aanvang aan de Zuilenaren de leiding en na een half uur maakte v. d. Berg gelijk. Even voor de rust hernam H. M. S. wederom door Hoonakkers de leiding. Na de rust was het een kalm partijtje, waar in Bergers den Amsterdamschen doelman nog éénmaal wist te passeeren, zoodat het einde kwam met 31. Op overtuigende wijze heeft Brabantia de nederlaag in Amsterdam gewroken. Het is vooral het grootere doorzettingsvermogen geweest, dat den Eindhovenaren deze zege bracht. Niettemin zag het er het eerste half uur niet naar uit dat de kampioenen van Zuid II met dergelijke cijfers zouden win nen, hoewel Trinus reeds vrjj spoedig zijn club de leiding wist te geven. Beide elftallen zijn compleet als d' Hooghe voor de thuisclub het leder aan het rollen brengt. De gasten weten dit echter te onder scheppen en zetten Louwers aan het werk, dat hem echter slecht af gaat, zoodat Stoker er bij te pas moet komen. Dan trekt Brabantia naar voren, doch deze aanval wordt afgeslagen. Weer komen de Eindhovenaren terug en zetten een stevig of fensief in. Bij een dezer attaques zet de Vaan hoog voor, waarbij d' Hooghe mist. De bal belandt echter bij Trinus, die on houdbaar inschiet (10). Er is dan vijf minu ten gespeeld. Het spelbeeld wijzigt zich nu echter geheel en V. V. A. weet het spel geheel in handen te nemen. Met breed open spel weet midhalf H. Letschert die een bijzondere par tij voetbal demonstreert, de vleugels voortdu rend aan het werk tezetten. Brabantia's de fensie krijgt het dan ook zwaar te verantwoor den. Plotseling lost W. Letschert op grooten afstand een verrassend schot, doch hij vindt Louwers op zijn post. Dan zal van Nunen van af de zijlijn het eens gaan probeeren, doch ook dit gelukt niet. De gasten beheerschen thans volkomen het spel. Vooral hun veldwerk is stukken beter dan dat der thuisclub die zich slechts tot eenige uitvallen moet bepalen. Een fraai schot van Trinus dat rakelings de lat scheert, verdient echter vermelding. Onver wacht weet V. V. A. dan na een half uur spe- lens gelijk te maken. Als van Nunen juist bui ten het beruchte gebied een vrijen trap krjjgt te nemen, wordt deze slecht geplaatst. V. V. A. blijft echter gevaarlijk opzetten. Als van Nu nen dan naar voren komt, ontstaat er een misverstand bij de Brabantiaverdediging en de vrijstaande Reuser heeft na een half uur spe- len; geen moeite om gelijk te maken (1—1). Onmiddellijk daarna zittende gasten weer voor Brabantia's veste, doch Louwers weet uit- loopende nog het leder voor de voeten van Tus- huizen weg te halen. Direct daarop kogelt H. Letschert juist naast. Als er nog tien minuten der eerste helft zijn te spelen, gaat de thuisclub beter aanpakken. De middenlinie komt er thans beter in, doch doordat het spel te veel op den linkervleugel wordt gehouden, krijgt de V. V. A.-defensie steeds gelegenheid om in te grijpen. Vooral v. d. Boogaard verzet in de wit-zwarte achter hoede bergen werk. De voorhoede der gasten .weet hierna het spel weer even te verplaatsen, doch Stoker weet dezen aanval te keeren. Als een corner voor de thuisclub het veld in wordt gewerkt, moet vlak daarop Louwers aan de overzijde han delend optreden. Weer volgt een Brabantia- aanval, doch Hulsthorst wordt gehinderd. De vrije trap door de Vaan genomen wordt op fraaie wijze door v. d. Boogaard gekeerd. Als iedereen het sein voor de rust verwacht, brengt Hulsthorst het leder op schitterende wijze op een pass naar de Vaan en Hendrix is gepas seerd (21). Als er is afgetrapt is het rusten. De eerste miduten na de hervatting volgt een op- en neergaand spel met de thuisclub iets in de meerderheid. Na tien minuten komen de gasten meer in den aanval, doch deze ople ving is van slechts korten duur. Bij een der Brabantia-aanvallen weet Trinus de geheele verdediging te passeeren, doch Hendrix redt fraai! Weer komt de thuisclub terug en for ceert een corner, die echter niets oplevert. Als er 16 minuten zijn gespeeld krijgt de thuis club opnieuw een corner te nemen, waarbij het leder na een korte scrimmage bij Trinus be landt die een voorzet geeft, waarna Hulsthorst met zijn hoofd voor de rest zorgt (31). De vermoeidheid bij V. V. A. dat de opstelling heeft gewijzigd, doet zich gelden, vooral bij midden linie en achterhoede. De thuisclub beheerscht het spel thans volkomen. A. van Osch lost van grooten afstand een schot, dat Hendrix nog juist weet te stoppen. Er volgt nu een ware belegering van V. V. A.'s veste, doch keeper Hendrix houdt er alles uit. Eindelijk moet hij zwichten voor een schot van de Vaan als deze uit een duel met v. d. Boogaard naar voren komt 4—1. Er is nog een kwartier te spelen. De aanval der gasten tracht eenige malen het spel te verplaatsen doch Stoker en van Osch wijken niet. Opnieuw heeft de thuisclub succes, als van Dooren goed opbrengt waarbij d'Hooghe voor het intrappen heeft (51). Even later maakt Louwers een onvergeeflijke fout als hij uit loopt, doch het schot van W. Letschert gaat voor het doel langs naast, doordat geen der V. V. A.-ers in de nabijheid is. Aan de over zijde trapt Trinus alleen voor Hendrix staande op 2 meter afstand nog naast. Louwers keert nog een schot van Tushuizen en dan komt het einde met Brabantia in den aanval, Ook in zijn tweeden wedstrijd voor de kam- pioensoompetitie van den I. V. C. B. heeft R. K. V. V. L. opnieuw een uitstekend resultaat bereikt. Thans won de Maastrichtsche club in Grcesbeek met 1—0 van Treffers, waardoor de Limburgers een zeer fraaie positie innemen. Inmiddels heeft Brabantia zich weer geducht laten gelden, want de Eindhovensche club won op eigen terrein met groote cijfers van V. V. A. De Amsterdammers kregen een 51-nederïaag te slikken. De stand is thans: R. K. V. V. L 2 2 0 0 4 CO t-* Brabantia 4 2 0 2 4 10—6 H. B. C 2 1 0 1 2 8—8 Treffers 3 1 0 2 2 6—8 VV* A. 3 1 0 2 2 3—7 In de promotie-degradatie-competities is nu de eerste beslissing gevallen. G. V. O. won n.l. in West H in Gouda met 42 van D. O. N. K., waardoor de club uit Krommenie promoveert en de degradatie van G.D.A. een feit is. In Zuid I begonnen de eerste klassers slecht, want Geleen startte met een 41-nederlaag tegen Almania. V. V. H., dat gisteren met 21 over Nivea zegevierde, staat er hier thans het beste voor. R. K. T. V. V. heeft zich in Zuid II eenigs zins hersteld door thans met 62 van Serva- tius te winnen. S. C. O. blijft in deze afdeeling evenwel verreweg de gunstigste positie inne men. In Oost heeft Eendracht zijn kansen weer verbeterd door een 1—0-zege op Huihuizen en in West I hebben Fortitudo en N.E.A. in Cu- lemborg de punten gedeeld in een wedstrijd, waarin geen van beide ploegen kans zag een doelpunt te scoren. Dit gelijke spel is vooral gunstig voor S. D. O., dat o.i. een goede kans maakt om zich te handhaven. De standen in de verschillende afdeelingen zijn: Zuid I V. V.H. Almania Nivea Geleen R.K.T.V.V. B.V.V. Hercules Servatius Eendracht Huihuizen 's-Heerenberg Neo S.D. O. Nea Fortitudo G.V.O. G.D. A. D. O.N. K. 2 2 2 1 1 0 1 0 Zuid U 0 0 0 0 4— 2 5— 3 1— 2 1— 4 3 3 1 0 5 8—1 2 10 12 6—5 10 10 11—1 2 0 0 2 0 2—10 Oost 3 3 3 1 2 0 1 1 1 0 2 0 4 3 3 1 3 0 6 10— 4 4— 7 3— 6 3— 2 O— 0 2— 3 9— 5 3— 2 2— 7 Ruim 60.000 toeschouwers woonden Zondag te Weenen den landenwedstrijd Oostenrijk Schotland bij, welke ontmoeting in een gelijk spel (11) eindigde. In de eerste helft gaven de Oostenrijkers den toon aan, doch zij konden het niet tot scoren brengen. Ook de Schotten brachten het in de eerste helft niet tot een doelpunt. In de tweede helft waren de gastheeren aan vankelijk In de meerderheid en na een half uur spelen gaf de Oostenrijksche midvoor zijn land de leiding. Reeds vier minuten later was de stand weer gelijk, door een mooi doelpunt van den Schotschen midvoor Frank O'Donnell. Tijdens de atletiekwedstrijden te Palo Alto in Califomië slaagden zoowel William Sefton als de Olympische kampioen Earl Meadow er in het wereldrecord polsstok hoogspringen te verbeteren en te brengen op 4.48 Meter. Sefton sprong op 11 April van dit jaar te Los Angeles 4.454 Meter, doch deze praestatie werd in een hall verricht. Wereldrecordhouder was de Amerikaan George Varoff met 4.43 Meter. Onder voorzitterschap van den heer A. J. G. Strengholt werd Zondag te Utrecht een buiten gewone algemeene vergadering gehouden van de K.N.A.U. De voorzitter deelde in deze bijeenkomst mede dat het conflict met de commissie voor dames- athletiek is opgelost en dat de studenten- en jeugdathletiek thans de volle belangstelling hebben. Voor de studentenathletiek is een spe ciale commissie gevormd, bestaande uit de hee- ren prof. Buitendijk, mr. Veniet, Zijlstra en A. J. G. Strengholt. In de vacature drs. W. F. van Leeuwen, secre taris-penningmeester, werd benoemd mr. W. Veniet te Haarlem. Het internationaal concours-hippique te Pa rijs is Zaterdag voortgezet met een springwed- strijd, waarbij in totaal negen van de 64 deel nemende paarden zonder fouten over het zware parcours, waarop acht hindernissen waren op gesteld, kwamen. Hieronder was ook de eenige Nederlandsche deelnemer, ritmeester baron Sir- tema van Grovestins met Errnca. De beslissing, wie ten slotte de eerste plaats zou bezetten, hing dus van den tijd af. Weder om bleek de Fransche luit. Chevalier met D'huis, welke combinatie ook den openingsprijs had gewonnen, de snelste. Met een tijd van 59,2 sec. werd hij eerste, op den voet gevolgd door ritmeester Hasse (Duitschland) op Frido- lin, die er slechts 1/5 seconde langer over. deed. Een bewijs, dat de ruiters, welke op de eerste vier plaatsen eindigden, weinig voor elkaar on der deden, is wel het feit, dat de tijd van rit meester Van Grovestins met dien van den win naar slechts 1,4 seconde verschilde en dat de Nederlandsche ruiter tenslotte toch nog op de vierde plaats eindigde. De uitslag luidde: I luit. Chevalier (Frankr.) op D'huis, 0 fouten, 59,2 sec.; 2 ritmeester Hasse (Duftschl.) op Fridolin, 0 fouten, 59,4 sec.; 3. luit. De Foucau (Frankr.) op Florence, 0 fouten, 1 min,; 4. ritmeester Baron Sirtema van Gro vestins (Nederl.) op Ernica, 0 fouten, 1 min. 0,6 sec.; 5 kapt. Corry (Ierland) op Owen Roe, 0 fouten, 1 min. 1,2 sec. In den Zaterdagavond gehouden équipewed strijd bezetten onze ruiters achter Duitschland. Roemenië, Zwitserland en België de vijfde plaats. Het beste resultaat bij de Nederlandsche équipe behaalde luit. Greter, die op Carina slechts 5 strafpunten opliep. Luit. Van Schaick op Santa Bell kreeg 8 strafpunten, terwijl luit. Ruys de Perez op Denise 20 en baron Sirtema van Gro vestins op Isard 33 strafpunten kregen. Bij het Zondag gehouden jachtspringen wer den de Nederlandsche ruiters geen van allen geplaatst. Winnaar van dit nummer werd de Duitsche ritmeester Hasse op Fridolin, Het jaarlijksche concours hippique te 's Her togenbosch mocht zich ditmaal in zeer groote belangstelling verheugen. De sport, die geboden werd, was deze groote belangstelling trouwens wel waard, want in elk nummer werden buiten gewoon goede prestaties geleverd. In het groot springconcours wist de heer D. Pasman uit Scheveningen met Rudianski te zegevieren. De uitslag van dit nummer was: 1 D. Pasman, Scheveningen (Rudianski), 0 f. 66 sec.; 2 J. v. d. Eynden, Arnhem, (Piccolo Amore), 0 fouten 67 seconden; 3 D. Pasman, Sche veningen, (Sir Butt), 0 fouten 72 seconden; 4 Lt. J. Bortheine, Arnhem, (Lest Best), 0 f. 72 sec.; 5 Ritm. G. de Kruyff, Den Haag, (Giovi- nezza), o f. 74 sec.; 6 D. Pasman. Scheveningen, (Der Molir), O f. 75 sec.; 7 D. Pasman, Scheve ningen, (Prince Igor), 0 f. 77 sec.; 8 Lt. A. Vlie- lander, Numansdorp, (Wapie), 0 E 77 sec. i

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9