r\r\t -TCkl F.UJisbfun LifFmeinn GARAGE DEN HOUT" gr.houtstr.hoe.gr markt mmn Cocostapigt f)E IDEALf VOOR TOERIST EN ZAKENMAN! 11 Mei en Samoa matten PLEIN 23 TEL. 16158 Kort en volledig J 1 Cl "zOONs meuuue Witte Jassen BLOEMBOLLENVELDEN PER PLEIN-TAX Nouveauté Afdeeling DINSDAG 11 MEI 1937 Thans geëtaleerd WED COMPLETE WONINGINRICHTING BARTEUORISSTRAAT 13-17 - HAARLEM Briefgeheim ge schonden Oe oud-N.S.B.-er bleek nog rela ties met de beweging te onderhouden HAARLEMSCHE HANDELS- VEREENIGING 45-jarig bestaan gevierd mmm. komt VRIJDAG a.s. in Vakkleedingmagazijn H E N S E N Paarlaarsteeg 1 - Haarlem - Tel. 12842 ER IS HEEL WAT TE ZIEN! Op de Koloniale Missietentoon stelling Programma van de Haarl. Radio centrale op Woensdag 12 Mei NAAR DE SPECIAAL ADRES VOOR RITTEN NAAR BUITENLAND EN TR0UWRIJDEN HET GOUDEN FEEST VAN MEJ. J. VAN LIEMT Bisschoppelijke belangstelling en hooge onderscheiding Groote sorteering Sliawls Ceintuurs Jabots Ruches Corsages raHnzngrfag a n-iaa. GOUDEN ECHTPAAR De heer H. A. Klein te Zandvoort overleden VOOR DEN POLITIERECHTER N.V. Alg. Noordholl. Levens verzekeringmij. „Boefje" en „Pro Juventute" Lang niet grappig! Maak je niet kwaad Wij exposeeren van 12 tot en met 22 Mei de complete serie nieuwe Adler modellen. De topprestaties van den EuropeeschenvAutomobielbouw! Hypermodern van constructie: Voorwielaandrijving 4 onafhankelijk veerende wielen.... ruime carrosse rieën... groote bagageruimte... lage wegenbelasting en ongekend zuinig in benzine- en olieverbruik. ADLER TRUMPF ADLER TRUMPF JUNIOR ADLER DIPLOMAT WAGENWEG 164-168 TEL. 1213 8 TOENEMING VERBRUIK ELECTRICITEIT Vermindering gas Concert in het Bloemen- daalsche Bosch HUURT UW PRIMO De Stofzuiger Centrale HAGEMAN AGENDA Bioscopen 5444 WERKLOOZEN 1350 minder sinds Februari in dit jaar BURGERLIJKE STAND Inspecteur P. van Tongeren Superieur Snge/sch Kleermakers handwerk In deze moderne vloerbedekking ont vingen wij de nieuwste dessins! Zij is ijzersterk en dus zéér voojtdeelig in het gebruikl STAD In verband met de opzienbare ontdekking, dat een 22-jarige reiziger te Haarlem enkele dagen de post, die voor de secretaresse van «Eenheid door Democratie" was bestemd, bij Wch aan huis heeft laten bezorgen, heeft de Politie een diepgaand onderzoek ingesteld, baarbij nog enkele interessante bijzonderheden aan het licht zijn gekomen. Zooals we reeds berichtten, heeft de man Verklaard, dat hij sinds eenigen tijd geroyeerd tvas als lid van de N. S. B. Later is echter gebleken, dat hij nog wel degelijk relaties met E1. S. B.-functionarissen onderhield. O.m. stond hij in betrekking met een onderkringleider in lïaarlem. Aan dezen onderkringleider heeft hij den brief, die bij ongeluk verkeerd aan hem hezorgd was, ter inzage gegeven. De kringleider heeft er toen een Mussert-zegel opgeplakt, ivaarnx hij den brief vervolgens aan het goe- Öe adres heeft bezorgd. Het initiatief om de adreswijziging te ensceneeren is echter uit sluitend van den reiziger uitgegaan, zoodat de kringleider van de politie alleen een uitbrander Voor zijn onbeschaafdheid kreeg te incasseeren. Als colporteur van Volk en Vaderland heeft Verdachte in de maand December van het vo rige jaar een bedrag van 33.79 ontvreemd, hi Maart jX ontvreemdde hij ten nadeele van een 29-jarige blokleidster van de N. S. B., bij Vde hij op bezoek was, een gouden ring. Noch he beweging, noch de blokleidster heeft van heze verduistering aangifte bij de politie ge- haan. Van de post, die tengevolge van de gefin geerde adreswijziging bij den reiziger werd thuisbezorgd, heeft de man een tijdschriftje achtergehouden. Van een brief, die interne hiededeelingen over „Eenheid door Democra tie" bevatte, heeft hij afschrift genomen. De politie heeft tegen den reiziger proces-ver haal opgemaakt wegens diefstal, verduistering eh valschheid in geschrifte. De man is in ver zekerde bewaring gesteld en zal morgen aan de Justitie worden voorgeleid. Gisteren vierde de Haarlemsche Handelsver eniging haar 45-jarig bestaan. Het bestuur hield een drukbezochte receptie in het café- restauranit Brinkmann. De zaal Was feestelijk Versierd. De heer Th. Hooy Jr. sprak namens de Mid- denstandscentrale van Haarlem en omstreken en de R. K. Middenstandsvereeniging woorden van gélukwensch. Hij herinnerde daarbij er aan, dat de veteranen veel harder hebben moe ten werken dan de tegenwoordige bestuursleden, omdat thans wel het besef doordringt dat orga nisatie noodig is, doch vroeger moest men dit den menschen nog bijbrengen. Spr. wees erop dat bij de 45-jarige vereeni- ging ook thans nog het „feu secré" der jeugd moet aanwezig zijn en dankte ten slotte voor de aangename en vruchtbare samenwerking tusschen de door hem vertegenwoordigde orga nisaties en de Handelsvereeniging. Voorts kwamen nog ter receptie: de heeren C. ten Boom en P. H. Smit, eere-leden van de jubileerende vereeniging, de heer v. Gink, direc teur van de Stichting „Haarlems Bloei", de heer Dr. Th. Westerwoudt, directeur van de Spaar- nebank, het raadslid, de heer P. J. M. van Tetering, vertegenwoordigers van de Chr. Mid- denstandsvereenigingen, Kleine Houtstraatver- eeniging, Horecaf, Zandvoortsche Handelsveree niging, Groote Houtstraatvereeniging, Kamer van Koophandel, tal van vakorganisaties enz. Schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van B. en W. van Haarlem, den heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie, den heer H. J. L. Klein Schiphorst, lid van den ge meenteraad en de Kamer van Koophandel, het zangkoor „Zang en Vriendschap", vereenigin- gen, enz. Des avonds werd in den Stadsschouwburg een zeer kunstzinnige feestavond gegeven, een avond die op hoog peil stond en „elck wat wils" bood. De beroemde voordrachtkunstenares mevr. Marguerite Couperus droeg, zingende en ac- teerende, balladen en volksliederen in verschil lende talen, uit verschillende perioden en van allerlei aard voor op een zeer meesterlijke wijze alles in den juisten toon, met het karakte ristieke accent en ieder handgebaar tooverde een fictief schilderij voor oogen! daarbij ge kleed in zeer fraaie toepasselijke kleeding. Haar accompagnitrice aan den vleugel, Mej. Bets Nederkoorn, toonde haar pianistische ta lenten ook in enkele soli. Het ballet Tilly Sylon bracht met veel verve en phantasie aardige dansen ten tooneele in geestige costumes en voerde ook het bekende, fijn typeerende, humoristische dansspel „Het Pensionaat" van Marinus Adam op. Mej. Ca roline Witjes zorgde voor een goede begeleiding aan den vleugel. Tusschen de genoemde nummers door gaf M. Philippe la Chapelle eenige voordrachten ten beste, waarvan we die van eenige gedich ten Co.a. „Scheepspraet" van Huygens en „De eerste Meidag van Pol de Mont) nog het meest konden waardeeren. De flauwe grap aan het begin en de evenzoo weinig geesthoudende, zeer langademige historie aan het einde waren wel licht in De Genestet's tijd en vogue, doch nu wel wat te veel uit de oude doos. Behalve dan dit, was het een avond van veel kunstgenot, die den velen aanwezigen een groot genoegen heeft bereid. De voorzitter, de heer Lasschuit heeft in een lange openingsrede de historie van de vereeni ging verteld oorspronkelijk was het doel van de vereeniging alleen om tegen slechte betalers der winkeliers op te treden! en voor de pauze bloemen aan de medewerkende dames aangeboden. bij het secretariaat Aelbertsbergstraat 58, Haar lem en bij mevr. V. van Hall, Bentveldweg 192, Aerdenhout-Bentveld. Probeert ze te plaatsen onder uw vrienden en kennissen. Het is voor een goed doel! Met een enkel woord hebben wij reeds de Ko loniale Missietentoonstelling aangekondigd, welke deze week in het Graalhuis aan het Spaarne ter gelegenheid van de, Koloniale Missieweek wordt gehouden. Wij hebben er thans een kijkje genomen en zijn verrast door het vele belangwekkends en interessants, dat er te zien valt. De expositie is systematisch en zeer overzichtelijk opgesteld. Bij het begin wordt •aanschouwelijk en duidelijk uiteengezet dat de Paus de uitbreiding van Christus' Rijk op aarde via twee acties heeft „georganiseerd": in de Missie- en de Kath. leeken-actie, die zich o.a. uit in verschillende jeugdvereenigingen. Aan beide moet de Katholiek zooveel mogelijk vol doen en van beide vindt men dan ook een na dere toelichting, in den vorm van brochures, tijdschriften, boeken enz. aanwezig. De tentoon stelling houdt zich dan uiteraard meer met de Missieactie bezig en dan treft den bezoeker al lereerst de imposante, bijna volledige rij van de portretten der 41 Nederlandsche Missiebis schoppen. Voor een klein landje is deze rij een groot compliment! Aan 'n anderen w(and is een prachtig over wicht van de Missiestaties in Ned. Oost-Indië opgehangen met even duidelijke statistieken omtrent den groei van de Missieactie in Indië. Daaronder vindt men overvloedig lectuur om trent de kunst en den godsdienst, enz. In een andere kamer zijn talrijke Indische en andere voorwerpen uitgestald: kleeding der Indiërs, krissen, potten, zwaar zilveren versier selen, wajangspoppen, velerlei wat op den rijst bouw betrekking heeft, prachtig koperwerk en een Chineesch hoekje in Indië zijn vele Chi- neezen met minutieus houtsnijwerk, de da- gelijksche bezigheden der Chineezen uitbeel dende. Ter opluistering is een vrij groot Ja- pansch paleis met poppen geëxposeerd en een humoristische noot op de tentoonstelling geven de diverse maskers en beeldjes. Uit deze ietwat droge opsomming blijkt al dat er heel wat' te zien valt. Een nauwkeurige vermelding van al het geëxposeerde zou 'n uitgebreiden catalogus beslaan! Het is wel overbodig te zeggen, dat er een kijkje nemen beteekent den geest verrijken. Oost- en West-Indië hebben als Nederlandsche koloniën, ook al hebben we er zelf geen vrienden en bekenden, natuurlijk ieders speciale belang stelling en het is dan ook een zeer goede ge dachte van de Graal geweest om de Koloniale Missieweek te accentueeren en te verduidelijken door deze expositie. Laten de Haarlemmers dan ook van deze gratis geboden gelegenheid een druk gebruik maken! Een gezellig zitje en een leuke bazar met „toepasselijke" attracties zijn er aan verbonden het aangename heeft men er dus met het nuttige vereenigd! lederen dag behalve Donderdag- en Vrijdagavond, is de tentoonstelling van 47 en 810 uur geopend. Vanaf Woensdagmiddag worden er aardige Ma rionettenvoorstellingen gegeven. Progr1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen; 9.50 Pauze (of Diver sen); 11.20 Keulen; 2.50 London Reg.; 4.20 Keulen; 5.20 London Reg.; 6.40 Vlaamsch Brussel; 7.20 Pransch Brussel; 8.20 Pauze; 8.25 Weenen; 9.30 Boedapest; 9.55 Berlijn; 11.20 Danmarks Radio. Progr. 4: 8.00 Vlaamsch Brussel; 8.20 Pauze; 9.29 tot des avonds 10.05 Droitwich; 11.20 Di versen. Progr. 5 8.007.00 Diversen; 7.00 Eigen gra- mofoonplaten-concert (cabaret-programma) Chante Gitana; Don 't say forever; Mon bel Amigo; Le chaland qui passe; Violon dans la nuit; You're my lucky star; Ich hab' dich ge- liebt; When you're in my arms; Dans ses bras; L'étoille d'amour: Zwischen heute und mor gen; J'aime tes grand yeux; Ein Schiff fahrt nach Shanghai; I've got a feeling you're foo- lin; J'ai rêve de t'aimer; Nur eine Stunde; 8.00 12.00 Diversen. (Wijzigingen voorbehouden.) Groote 6-pers. wagens VRAAGT PRIJS Vandaag viert, zooals wij Zaterdag reeds be richtten, mejuffrouw J. van Liemt haar gouden jubileum als lid van de St. Elisabeth's Vereeni ging. Em. pastoor van der Meer droeg vanmorgen om half negen een H. Mis tot haar intentie op in de St. Josephkerk. Het spreekt vanzelf,' dat zeer velen, waaronder niet het minst de moe dertjes die zooveel aan haar te danken hebben, bij dit H. Misoffer aanwezig waren. In het eigen gebouw der Vereeniging aan de Jansstraat vereenigde men zich daarna aan een gemeenschappelijk ontbijt. Naast de 25 dames zaten aan em. pastoor v. d. Meer en twee neven van de jubilaresse. De presidente, mevrouw J. van LiemtDol mans huldigde de 76-jarige in eenige gevoelvolle woorden en memoreerde haar verdiensten voor de behoeftige kraamvrouwen en zieke moeders. Namens de dames-leden bood de presidente een zwart-ebbenhouten stok met zilveren knop aan, waarbij zij het bekende gedicht van Vondel ,,'t Stokske van Van Oldenbarneveldt" met 'n kleine toepasselijke variatie declameerde. Een groote verrassing was voor mej. v. Liemt toen tijdens het feestelijk ontbijt Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers met een zijner secretarissen en de Hoogeerw. Deken H. C. J. Sondaal hun opwach ting maakten. De bisschop sprak de jubilaresse toe en prees haar voor al haar werken in dienst der charitas, waarvoor het loon van God niet uit zal blijven. Veel bloemstukken werden in den loop van den morgen binnen gebracht, waardoor de ver sierde zaal een nog feestelijker aanblik kreeg. Ook fruitmanden bedeelde men de gouden fees- telinge toe. Onder de talrijke brieven en telegrammen was er een van de oud-presidente mevrouw Rohde Ledel. Vanmiddag om 2'A uur begon de receptie en om 3 uur kwam de burgemeester vergezeld van weth. W. J. B. v. Liemt den officieelen geluk- wensch van het gemeentebestuur brengen. Onze burgervader achtte het een groot voorrecht de jubilaresse te kunnen mededeelen, dat H. M. de Koningin haar benoemde tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij spelde haar de versier selen op de borst, waarna de talrijke aanwezigen de ontroerde feestelinge met deze onderscheiding gelukwenschten. Zooals wij reeds schreven, viert het echtpaar Th. van Geldorp en C. Reyer vandaag zijn gou den huwelijksfeest, terwijl de bruid tevens haar 75sten geboortedag viert. Geheel in den geest van hun echt christelijk huwelijksleven werd de feestdag ingezet met een H. Mis, welke om 7 uur in de parochiekerk van de H. Liduina werd opgedragen. Dat de dag verder geenszins rustig is ver- loopen, behoeven we niet te vermelden. Velen vonden den weg naar de woning aan de Lin- denstraat, waar een feestelijke versiering ieder op het heuglijke feit opmerkzaam moest ma ken. Dat niet alleen gasten en kennissen met hun gelukwenschen kwamen, maar dat ook leden van het huisgezin van dit kinderlooze echtpaar dit feest van dankbaarheid kunnen meevieren, is wel een zeer schoone belooning voor de vele zorgen, die de oudjes in hun leven van oprechte naastenliefde aan velen hebben besteed. Ook van deze plaats: hartelijk geluk gewenscht. Hedenmorgen om 8 uur is op 69-jarigen leef tijd overleden de heer H. A. Klein, directeur van het hotel Beau-Site te Zandvoort. De thans overledene was vele jaren voorzitter van de Hotel- en Pensionhoudersvereeniging, bestuurslid van de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, oprichter en voorzitter van de instelling- „Het Kostverloren-w'andelpark" en president-commissaris van de Ijsfabriek „Zandvoort." Op sociaal gebied was hij een ijverig en zeer gewaardeerd werker. Zijn heengaan is voor de Zandvoortsche gemeenschap een gevoelige sfag. Hedenmorgen werd de jaarvergadering van aandeelhouders van de N.V. Algemeene Noord holl. Maatschappij van Levensverzekering te Haarlem gehouden. De verschillende rekeningen en verslagen werden goedgekeurd. Het dividend bleef gelijk aan dat van het vorig jaar. Een ieder kent „Boefje". Hij veroverde uw hart en u leefde intens met hem mede. Uw oogen werden geopend voor het mooie werk van „Pro Juventute". En nu?Voelt u nog altijd met hem mee? Ja?.... Helpt dan mede aan de groote loterij, die de stichting „Pro Juventute" in het Arrondt. Haarlem organiseert. U kunt een boekje met loten a f 0.25 per stuk verkrijgen Het had een grap moeten verbeelden, maar de dagvaarding nbemde het ronduit diefstal. En de ietwat bedeesde, zich schuldbewust zijnde jonge man begreep, dat het, nu hij in 't beklaagden bankje stond, lang niet grappig meer was. In IJmuiden was in Februari door een ver eeniging flink gefeest en ook de jongeman had met zijn meisje, een vriend en diens meisje tot de genoodigden behoord. Na afloop miste de penningmeesteresse van de vereeniging haar tasch, die ze zoolang ergens op een stoel in de bovenzaal had gelegd. De twee jongemannen en de twee meisjes waren het laatst daar van daan gekomen en dus werden zij van den dief stal verdacht. Hadden ze nu ook maar meteen ronduit bekend, misschien had het muisje dan nog niet zoo'n lang en gevaarlijk staartje gehad. Maar de jongelui deden of ze van den prins geen kwaad wisten, tot Ze tenslotte toch door de mand vielen. Toen probeerden ze het over een anderen boeg te gooien door te vertellen dat het maar een grapje was geweest. Een voor de betrokken penningmeesteresse dan erg duur grapje! Er had in de gestolen tasch n.l. een portemonnaie met geld van haar gezeten en bovendien nog geld van de vereeniging en dat alles was verdwenen. De jongelui hadden er goede sier van gemaakt! Wat ze uit de tasch niet konden gebruiken had den ze eenvoudig overboord gegooid en de rest was verteerd. Men kent de droevige opeenvolging: werkloos, toch verloofd, geen geld en toch uit gaandiefstal, gevangenis. Terugbetaald was er nog niets, teruggegeven evenmin. De penningmeesteresse zit met de ge bakken peren! De jongeman probeerde thans een derde mid del door zich weinig meer te kunnen herinneren, maar ook dat middel faalde. De politierechter vond het geval een schande, want de jongelui hadden toch eigenlijk het geld niet noodig ge had. De Officier van Justitie zeide het nog scher per en sprak van doortrapte jongens, tegen wie hij dan ook 4 maanden gevangenisstraf eischte. De beide jongemannen kregen 6 weken gevan genisstraf, de meisjes kunnen nog eenigen tijd in de rats zitten, want er zal eerst nog een re- classeeringsrapport over haar ingewonnen wor den. Er werd alvast tegen haar óók 6 weken ge vangenisstraf geëischt. Samen uit, samen thuis, samen in de gevange nis! Verstandige menschen zullen je uit den treure adviseeren: Maak je niet kwaad. Maar houdt je maar eens kalm, als je vrouw weggeloopen is en weigert terug te komen. Een jonge make laar uit Haarlem had haar op een Zondagmid dag willen terughalen uit het huis van zijn va der, waar ze thans woonde. Blijkbaar om zich moed in te drinken, had hij eerst wat geestrijk vocht verorberd, hetgeen nu niet bepaald een kalmeerende werking op hem zal gehad hebben. Bij de woning zijns vaders gekomen, weigerde de vrouw met hem mee te gaan en vluchtte weer het huis in. Van woede sloeg daarop de make laar eenige ruiten in. De gevolgen waren angst wekkend. Zijn polsslagader werd doorgesneden, wat hem een verblijf van eenige weken in een ziekenhuis bezorgde. Bovendien kreeg hij een schadevergoedingsactie wegens de gebroken rui ten en tot slot nog een dagvaarding wegens ver nieling. De Officier van Justitie eischte niets meer of minder dan een maand gevangenisstraf, maar de politierechter kon zich de menschelijke uitbarsting van den verdachte wel begrijpen en vonniste met slechts f 15 boete. 1.7 Liter 4 cyl. 4 toet 1 Liter 4 cyl. 4 tact 3 Liter 6 cyl. 4 tact Het electricifceitsbedrijf leverde in het eerste kwartaal van 1937 af 11.346.207 KWU. tegen 10.660.543 KWU. in denzelfden tijd van 1936. Een vermeerdering van 685.674 KWU. De gasfabriek boekte geen vooruitgang. Er werden door de fabriek nu afgeleverd 6.268.361 M3, tegen 6.311.826 M3 in het eerste kwartaal van 1936. Een achteruitgang dus van 43.465 M3. De waterleiding pompte op 497.443 M3 tegen 490.737 in het eerste kwartaal van 1936. Programma van het concert, te geven door de Harmonie „Euphonia", directeur J. W. Le- feber, in het Bloemendaalsche Bosch, op Woens dag 12 Mei, des avonds 8.15 uur: 1 Marsch Hup Holland, W. Schootemeyer; 2 Ouverture De gouden schaal, E. Deneufbourg; 3 De kip en de ezel, polka (Karakterstuk), Tres- paillé-B.; 4 Apr'illach, Wals, M. Deprêt; 5 Marschpotpourri Op Marsch, W. Ciere; 6 Ko ning Voetbalmarsch, W. Schootemeyer; 7 Lente- droomen, Wals, Joh. Strauss; 8 Populaire Pot pourri no. 7, G. Renaud; 9 Zonen van de dap peren, Marsch, T. Bidgood. Woensdag, des avonds om half negen wordt in het Graalhuis aan het Spaarne, ter gelegenheid van de missie-tentoonstelling, een causerie gehouden verlucht met lichtbeelden over Indië. Toegang voor iedereen. In de laatst gehouden ledenvergadering van den Haarlemschen Weer- en Sterrenkundigen Kring heeft dr. Janett het secretariaat neerge legd en is in zijn plaats benoemd mr. W. H. E. Vos, Distellaan 26, Aerdenhout. Bij de te Den Haag gehouden Staats-examens voor muziek is voor het theoretisch gedeelte ge slaagd, mej. Kitty Nederkoorn, leerlinge van de Toonkunst-Muziekschool, alhier. De hoofdcommissie van uitvoering der Bel- week deelt ons nog mede, dat abusievelijk was verzuimd te vermelden, dat door den heer H. J. L. Klein Schiphorst, voorzitter van de afdee ling kleinbedrijf van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en Omst. een plaquette beschikbaar is gesteld voor den eta lage-wedstrij d. voor 60 cent per week. ALLE REPARATIES VRIJ ALLE ONDERHOUD VRIJ ALLE SLIJTAGE VRIJ Geen waarborgsom GED. OUDE GRACHT 52 - TEL 12762 De kring Haarlem van de Ned. Ver. van lief hebbers van cactussen en vetplanten houdt Vrijdagavond om 8 uur in hotel Lion d'Or haar maandelijkschen vereenigingsavond. De heer Timmermans houdt een lezing met demonstra tie over enten. De Minister van Financiën maakt bekend, dat alhier ten behoeve van 's Rijks schatkist aan de gewetensgeld is ontvangen 72.79. Bij de in April gehouden openbare exa mens door het Centraal Bureau te Den Haag, slaagden de volgende candidaten, allen leer lingen van Instituut Pont alhier. Voor machineschrijven: de dames A. E. Camman, T. de Haen, G. G. Hulst, I. Klijzing, B. G. A. Olivier, C. van IJzerloo, C. J. Zaal berg, en de heeren: D. A. v. Duin, J. B; W. v. Stijn, H. Vettewinkel, M. H. O. Visse. Kantoorstenograaf Nederlandsch: de dames A. E. Camman, G. Heitlager, E. Gunning, L. Hamstra, G. Kamphuis-Suermondt. Kantoorstenograaf Engelsch: de dames W. Fortuin, M. Kayser. Kantoorstenograaf Duitsch: mej. J. L. Klok. Nederl. Handelscorresp.de dames L. Ham stra, B. Heynes, M. Kayser, E. Valken, C. v. IJzerloo, C. J. Zaalberg. Bij het examen aan de Moore's School of Commerce slaagden voor typen de dames: J. M. Smeulders (snelheid 50 lettergrepen per minuut); B. Breet (idem 50 idem); W. Jans- sen-Schmidt (idem 45*idem)J. E. Breyer (idem 45 idem); R. Vixseboxse (idem 50 idem); J. Nelissen (idem 70 idem)de heer G. H. Pronk (idem 40 idem). Stenografie: mej. J. Blom (sneheied 130 let tergrepen per minuut). Gebouw „St. Bavo": Rechtskundig Bureau, 8 uur; Bestuur Spaarkas „St. Nicolaas", half 9; Mannenzangvqjjpeniging „St. Caecilia", 8 uur; Trampersoneel, 8 ur; Commissie Geestelijke belangen, 8 uur; Haarlemsche Handelsvereeni ging, 8 uur; R. K. Kellners ('s nachts half 1). Stadsschouwburg: Ver. Rott. Hofstadtooneel „Boefje", 8.15 uur. Café-Rest. Brinkmann; Vrijwillige Burger wacht Haarlem, half 9; Ned. Mij. voor Nijver heid en handel, 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Centraal comité voor werkloozen, 8 uur. Hotel „Boekenroode": R. K. Staatspartij, 8.15 uur. Kunsthandel „Pictura": Expositie 108 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Graalhuis, Spaarne: Missietentoonstelling, 47 en 810 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling, 8.15 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Onder het asphalt van een wereldstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur. „Op een avond in Mei", 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Ziegfeld, de Revuekoning", (geprolongeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „De man zonder hart", 2.30, 7 en 9.15 uur. •f! rr~">' i" Pa O' nu In de afgeloopen week waren bij de gemeen telijke arbeidsbeurs ingeschreven 5444 werk loozen. In dezelfde periode van het vorig jaar was het aantal 6197, zoodat er een gunstig ver schil is van 753, het hoogste gunstige cijfer na de devaluatie. Interessanter is echter nog de mededeeling, dat begin Februari 1937 het hoogste punt in mineur bereikt werd met 6794 werkloozen, zoo dat in den tijd van drie maanden een vermin dering met 1350 genoteerd mocht worden. Ongetwijfeld zullen de uitgave-cijfers in de komende driemaandelijksche statistiek nu ook een veel gunstiger beeld vertoonen. Geboren: z. van W. de VriesFortuin; d. van H. C. KroonsbergJkvr. Stern; z. van S. G. BakkerLigthart; d. van H. E. Willemsen Kan; d. van C. M. H. v. d. GeestKramer; d. van G. WoudenbergBoontjes; z. van J. Hop manGriffioen; d. van C. CosmanVenhof; z. van A. BosmanSchneider; d. van N. Schef- ferKlein; d. van J. SteenbergenLinterman d. van M. J. WesterhofStorimans. Overleden: J. C. Smeelev. Altenburg, 48 j., Kruisstraat; J. H. Hendriks, 53 j., Gasthuislaan; F. M., 1 mnd., z. van C. J. Alders, Verspronck- weg; E. Oostwaldde Lugt, 73 j., KI. Hout straat; W. Selderbeek, 64 j., Leliestraat. Vandaag viert de heer P. v. Tongeren, in specteur van politie le klasse bij de Haarlem sche politie, zijn zestigsten verjaardag. Inspecteur v. Tongeren is vroeger bij de po litie in de Zaanstreek werkzaam geweest, waar hij een zwaren dienst te vervullen had. Op 16 Augustus 1907 kwam hij bij de politie te Haarlem als klerk en klom daar in de ver schillende rangen op. Een tijd lang is hij ook chef van de verkeersinspectie geweest. De verschillende politie-diensten hebben hem hedenmorgen bloemen gezonden. Zijn verjaar dag bracht de inspecteur in den huiselijken kring door. In 1932 heeft hij op een zeer hartelijke wijze zijn zilveren jubileum in dienst van der. Haar lemsche politie gevierd. O.a. werd hij toen ge complimenteerd door minister mr. Slingenberg, destijds loco-burgemeester van Haarlem. UIT VOORRAAD LEVERBAAR.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5