New-Yorksche Beurs Reorganisatie der wereld-financiën Sport en spel WOENSDAG 12 MEI 1937 Een voorstel aan Roosevelt tot bij eenroeping van een internatio nale monetaire conferentie Uit Vaticaanstad Zaligverklaringsprocessen Een leening aan China door Engeland Waartegenover Engeland Kauloen militair zou willen versterken De moord op Ingrid Wiengreen Het vonnis tegen de moordenaars geveld Vergadering van de Congregatie der Riten Vermiste ontdekkings reizigers gevonden Opmerkelijke Britsche beslissing Aftreden van Kawagoe voorkomen Het Pauselijk Paviljoen te Parijs De Fransch-Turksche onderhandelingen De nieuwe Britsche ambassadeur te Berlijn Korte berichten Goudvoorraad Ned. Bank WIELRENNEN Van der Ruif wint de „Acht van Chaam" Theuns eerste bij de amateurs LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER Zuid-AfrikaNieuw-Zeeland 41 De kwestie van het Maaswater HET GEMEENSCHAPSOORD Grond in Bilthoven gekocht Voortzetting van het Belgische pleidooi Bezoek aan Maastricht Heidebrand te Mill Drie hectaren een prooi der vlammen Clearingkoersen FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS Wolnoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 Mei VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. Na gedrukt te zijn geopend, sloot de markt onregelmatig - ■>2« WISSELKOERSEN Graannoteering AMERIK. GOEDERENMARKT 55.37Vs Oct, 45Vs STOOMVAARTLIJNEN WASHINGTON, 11 Mei. (Havas) De democratische afgevaardigde van Texas, Dies, heeft in het Huis van Afgevaardigden een resolutie ingediend, welke ten doel heeft President Roosevelt te vragen zoo spoedig mogelijk een internationale monetaire con ferentie bijeen te roepen. Het programma van deze conferentie zou moeten zijn: le. Stabilisatie van de deviezen op soliden grondslag, welke groote fluctuaties van hun koopkracht onmogelijk maakt. 2e. Het instellen van een bi-metalen basis voor de deviezen. 3e. Een meer rechtvaardige verdeeling van de wereldvoorraden goud en zilver, opdat ieder land een redelijke dekking heeft voor zijn in omloop zijnde geld en het vergemakkelijken van den internationalen handel. 4e. Een organisatie, welke den aankoop van grondstoffen vergemakkelijkt. In zekere kringen gaat het gerucht, dat Roosevelt na zijn terugkeer van vacantie het vraagstuk van een internationale confe rentie zal bespreken. Dies heeft verklaard, dat de bron van de internationale vijandschappen ligt in het feit, dat sommige landen zijn lamgelegd in den wis selhandel en daardoor niet voldoende grond stoffen voor hun industrie kunnen koopen. Onze Romeinsche correspondent meldt ons: In haar zitting van 8 dezer heeft de Riten- congregatie haar oordeel uitgesproken over het onderzoek der geschriften in verscheidene nieuwe zaligverklaringsprocessen, n.l. van Mgr. Josef Yerovi O.F.M., Frangois Gaschon pr., Jean Costa de Beauregard pr., generaal Ludovic Vedasto de Sonis, Mgr. Giuseppe Marelli, stich ter van de Oblaten van St. Josef, gravin Emma van Gurk, Raffaella Ibarra de Villalonga, stich teres van de Congregatie der Engelbewaarders, Zr. Maria Crucifixa, stichteres der Zusters Pas- sionisten, en Pierre Noailles pr., stichter van de Zusters der H. Familie. TOKIO, 11 Mei. (Domei). De correspondent van de Asahi Sjimboen te Sjanghai meldt, dat de Chineesche minister van financiën, dr. H. H. Kung, die te Londen vertoeft teneinde zijn land bij de kroningsplechtigheden te vertegen woordigen, van de gelegenheid gebruik zal ma ken om met de Britsche regeering te onderhan delen over het aangaan van een 5 pCt. leening van 20 millioen pond sterling. Als tegenprestatie1 zou Engeland o.a. verlan gen, dat het het recht verkrijgt Kauloen mili tair te versterken. WEENEN, 11 Mei (DNB) De rechtbank heeft hedenmiddag het vonnis geveld tegen de drie moordenaars van de dochter van den gezant van Paraguay, Ingrid Wiengreen. De beide oudste moordenaars, Schloegel en Fleck, werden tot den dood door den strop veroordeeld; de derde moordenaar, die nog niet oud genoeg is om ter dood te worden veroordeeld, hij is nog geen twintig jaar, werd veroordeeld tot zestien jaar tuchthuis. CASTEL GANDOLFO, 11 Mei (Stefani). Z.H. de Paus heeft hedenochtend een vergadering van de Congregatie der Riten gepresideerd, welke zich gunstig uitsprak voor de heiligver klaring van den gelukzaligen Bobola, martelaar, een Poolsch Jezuïet. Bovendien is gesproken over de heldhaftigheid van de deugden van de eerbiedwaardige Anne Marie Jauhea, de stich teres van de orde der Zusters van Cligny. Ook in dit geval sprak de Congregatie zich gunstig uit. De Heilige Vader heeft nog geen uitspraak gedaan. De aanwezigen konden bemerken, dat de ver andering van lucht Zijne Heiligheid goed heeft gedaan. wagoe, die te Tokio verslag heeft uitgebracht, minister Satoh zijn voornemen tot aftreden had kenbaar gemaakt, doch dat de minister er in slaagde, hem van zijn besluit te doen te rugkomen. De ministers van buitenlandsche za ken, oorlog en marine hebben de groote lijnen van Kawagoe's verslag goedgekeurd. De des kundigen der departementen zullen zich blijven bezig houden met de uitwerking van een nieuw politiek programma jegens China. Nader bericht Reuter: de terugkeer van Ka- wagoe naar China als ambassadeur van Japan, welke is vastgesteld op begin Juni is een nieuw teeken van de wijziging in de Japansche poli tiek. Kawagoe bepleit een meer verzoenlijke houding jegens China. LONDEN, 11 Mei (Reuter). Het Hooggerechts hof heeftheden verklaard, dat het de Bank van Ethiopië als ontbonden en als niet meer bestaande beschouwt. Deze uitspraak werd ge daan door rechter Clausen naar aanleiding van een proces, dat de Bank van Ethiopië aanhan gig had gemaakt. Clausen verklaarde, dat de Britsche regeering erkend had, dat de Italiaan- sche regeering in feite ook de regeering over het onder haar controle staande gebied uit oefent. NANKING, 11 Mei. (D.N.B.) De Britsche vice-consul Gilette heeft medegedeeld, dat hij in Chotan erin is geslaagd in contact te treden met de vermiste Duitsche ontdekkingsreizigers Filchner en Haack. Naar omstandigheden is de toestand van de beide reizigers redelijk wel; de zenuwen van Filchner hebben echter van de gevangenname geleden. De autoriteiten van Chotan deelden mede, dat de beide ontdekkingsreizigers werden gear resteerd, omdat hun passen niet in orde wa ren. De Duitsche ambassade heeft het Chinee sche ministerie van Buitenlandsche Zaken ver zocht alles in het werk te stellen by de regee ring van Hsinking en de autoriteiten van Cho tan, opdat beide reizigers onmiddellijk worden vrijgelaten. TOKIO, li Mei. (Havas). Men gelooft hier, dat de Japansche ambassadeur in China, Ka- De deelname der Katholieken aan de Parij- sche Wereldtentoonstelling is uitermate belang wekkend. Zij. vindt haar bekroning, zooals vroe ger gemeld, in het Pauselijk Paviljoen, welks campanile de geheele tentoonstelling domineert. Rond het Pauselijk altaar hebben 12 naties hun heiligdom: alle beijveren zich den ver schillenden secties een schitterend aanzicht te geven. In verband met de verschillende geruchten, die de ronde doen, kunnen we mededeelen, dat het Pauselijk paviljoen in ieder geval tijdig ge reed zal zijn en dat de artistieke versiering één der beste zal zijn van de heele tentoonstelling, zoodat dit Paviljoen werkelijk de aandacht van alle katholieken verdient. ANKARA, 11 Mei. (Havas). Men verneemt, dat de Fransch-Turksche onderhandelingen, die sedert 24 April te Ankara worden gevoerd, tot bevredigende resultaten hebben geleid. In de Turksche hoofdstad is men van meening, dat alle moeilijkheden, die op het Sandjak Alexanarette betrekking hebben, in den loop van de eerstvolgende zitting van den Volken bondsraad uit den weg zullen worden geruimd en dat door Frankrijk en Turkije verdragen be treffende de Turksch-Syrische grenzen en waarborgen voor Alexandrette zullen worden geteekend. BERLIJN, 11 Mei. (D. N. B.) De Fuehrer en rijkskanselier heeft vandaag den nieuw benoem den Britschen ambassadeur te Berlijn, sir Ne ville Henderson, ontvangen, die hem zijn ge loofsbrieven en de terugroepingsbrieven van zijn voorganger overhandigde. Bij de ontvangst waren aanwezig de chef van de kanselarij baron Von Neurath en staatsse cretaris Von Mackensen. Na de gebruikelijke toespraken hebben Hitier en Henderson zich geruimen tijd met elkan der onderhouden. De Universiteit van Oxford heeft de prinsen Chichibu van Japan en Paul van Joego-Slavië, die beiden aan deze universiteit hebben gestu deerd, tot doctor honoris causa in de rechts wetenschappen en Jacques Bardoux, professor aan de school voor politieke wetenschappen te Parijs, tot doctor honoris causa in de letteren benoemd. De Belgische Kamer heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij het verdrag tusschen Duitschland en België, dat 10 Mei 1935 te Aken werd gesloten ten aanzien van een kleine wij ziging aan de grens tusschen België en Duitschland, wordt goedgekeurd. De nieuwe Duitsche gezant, Von Erdmanns- öorf, heeft te Boedapest den rijksbestuurder zijn geloofsbrieven overhandigd. Dinsdag is onder zeer groote belangstelling er waren naar schatting 20.000 toeschouwers aanwezig de wegwedstrijd, bekend onder den naam „de Acht van Chaam", verreden. Om tien uur des morgens startten 99 renners in de amateur-klasse. Er ontspon zich een spannende strijd, welke tenslotte in de eind sprint werd gewonnen door Theuns, die de 100 K.M. aflegde in 2 uur 39 min. 12 sec. Bij de beroepsrijders en onafhankelljken startten 122 renners voor het 132 K.M. lange traject. Het werd een geanimeerde en vaak felle strijd. Bij het ingaan van de laatste ronde had Hellemons de leiding, dicht gevolgd door Bras- penninx, Slaats en van Overweel. Spoedig even wel plaatste Braspenninx zich aan den kop, doch de overwinning zag hij zich toen nog ont gaan, want van der Ruit kwam plotseling naar voren en bijna tegelijk stoven zes renners over de eindstreep, terwijl het geheele peleton vlak daarop binnenkwam. Het was een moeilijke beslissing voor de jury, maar ten slotte werd van der Ruit winnaar verklaard in den tijd van 3 uur 29 min. 54 sec., terwijl vijf renners met een halve wiellengte op de volgende plaat sen geklasseerd werden. Op de zevende plaats eindigden alle overige renners. De uitslagen luidden: Beroepsrenners en onafhankelijken: 1. Gerrit van der Ruit, 132 K.M. in 3 uur 29 min. 54 sec. Op een halve wiellengte: 2. Middelkamp, 3. Slaats, 4. Oprins (België), 5 Huybrechts (Bel gië), 6. Braspenninx Jr., 7. Alle overige renners. Amateurs: 1. Theuns (Princenhage), 100 K.M. in 2 uur 39 min. 12 sec.; 2. van der Heide (Wouw), 3. Horstman (Den Haag), 4. Hofman (Roermond), 5. Van Gent (België), 6. Heeren (Breda), 7. Moeke (Amsterdam), 8. van der Luitgaarde (Zevenbergen), 9. de Beer (Amster dam), 10. Demmenie (Rotterdam). De laatste twee enkelspelen van den Davis- bekerwedstrijd in de tweede ronde van de Europeesche zone tusschen Zuid-Afrika en N.- Zeeland zijn Dinsdag te Brighton door Zuid- Afrika gewonnen, zoodat de overwinnaars van Nederland door deze 4—1 zege in de derde ronde tegen Zuid-Slavië zullen uitkomen. De uitslagen luidden: Kirby (Zuid-Afrika) sl. Andrews (Nieuw- Zeeland) 62, 64, 63. Fannin (Zuid-Afrika) sl. Coombe (Nieuw- Zeeland) 64, 64, 63. Blijkens den jongsten weekstaat nam de goudvoorraad van de Nederlandsche Bank in de afgeloopen berichtperiode met ruim 20 mil lioen toe. Het R.K. Werkliedenverbond heeft een stuk boschgrond gekocht, prachtig bezet met wis selend hout, deel uitmakende van het landgoed Roverestein onder Bilthoven. De gekochte grond beslaat een oppervlakte van 51 hectaren. Volgens de Volkskr. ligt het in de bedoeling van dezen grond 10 hectaren te bestemmen voor den bouw van het Katholiek Gemeen' schapsoord. Het Verbond acht het overblijvende deel van het gekochte bosch zeer geschikt voor het eventueel t.z.t. plaatsen van een internaat van zijn Centrale voor het Ontwikkelingswerk e.d, In de voortgezette zitting van 't Internatio nale Hof merkte de Belgische agent, de heer De Ruelle, verder op, dat Nederland een recht van controle beweert te hebben en dat in verband daarmede prof. Telders gevraagd heeft, dat aan Nederland in de toekomst alle waar borgen van prevenieven aard zouden worden ge schonken, om toe te zien op de hoeveelheden water door België aan de Maas onttrokken, waar zulks ook in België mocht geschieden, opdat die hoeveelheden de in het verdrag genoemat bedragen niet overschrijden. Ging deze eisch op, dan zou België nergens in zijn eigen land vrijelijk water uit de Maas kunnen halen, maar pleiter meende, dat het Hof Nederland te dien aanzien niet ontvankelijk zou moeten verkla ren, omdat men hier te doen heeft met een niet-geoorloofde uitbreiding van den eisch tij dens de pleidooien. Prof. Telders heeft zich voorts op een zekere jurisprudentie van het Hof beroepen, waarvan intusschen in dit geval de toepasing uitgeslo ten is. Het betreft n.l. de vraag, in hoeverre men zich op precedenten of voorbereidenden arbeid kan beroepen bij de uitlegging van ver dragen. De bedoelde jurisprudentie heeft ech ter alleen betrekking op twijfelachtige teksten. De tekst van dit verdrag is volkomen helder en levert geen moeilijkheden op. In de middagzitting van Dinsdag heeft de Belgische agent zijn pleidooi voortgezet. Pleiter ontzegde alle waarde aan een aan- teekening op het ontwerp-tractaat van den Nederlandschen minister van Buitenlandsche Zaken, waarvan prof. Telders een fotografische copy had overgelegd. Daaruit kan volgens hem nooit worden afgeleid, dat het verdrag een zijdige verplichtingen voor België schiep en alleen rechten voor Nederland. Toen er sprake was van de kanalisatie van de grens-Maas voor gemeenschappelijke reke ning, heeft België daartoe wel willen mede werken, maar op voorwaarde, dat Nederland, hetwelk overwegend belang bij die kanalisatie had, aan België compensatie zou schenken, door een kanaal, dat Antwerpen met den Rijn verbond. De diplomatieke onderhandelingen hierover werden door den wereldoorlog onderbroken. La ter heeft Nederland echter onverwacht en een zijdig de wet van 1921 gemaakt, waarbij de aanleg van het Julianakanaal werd gelast. De aanleg van het Albertkanaal is een antwoord hierop van België, waarvan de uitvoering ver traagd was in de hoop op een regeling tusschen beide landen; maar het verdrag van 1935, dat die regeling had moeten brengen, is door Ne derland verworpen. Men heeft in België toen moeten overgaan tot maatregelen, die de schade, welke door de eenzijdige handelingen van Nederland aan een Belgische haven kon worden toegebracht, konden compenseeren. De conclusies, door den Nederlandschen agent geformuleerd, moeten volgens de heer De Ruelle door het Hof niet ontvankelijk worden ver klaard. Op een vraag van den president, hoe lang zijn pleidooi nog zou duren, deelde pleiter mede, dat hij in de ochtendzitting van Woensdag hoopte gereed te komen. De zitting werd daarop verdaagd tot heden ochtend half elf. Naar ons ter oore komt, zou het in de be doeling van het Permanente Hof van Inter nationale Justitie liggen, om nog in den loop van deze week men spreekt van Donderdag en Vrijdag een bezoek te brengen aan Maas tricht en omgeving, ten einde de verschillende kunstwerken, sluizen en kanalen in oogenschouw te nemen, die van belang zijn voor de beoor deeling van het tusschen Nederland en België voor het Hof aanhangig geschil betreffende het onttrekken van water aan de Maas. Door nog onopgehelderde oorzaak is een felle heidebrand uitgebroken in de Nieuw Milsche heide te Mill. Onmiddellijk nadat het vuur werd ontdekt begon de brandweer met blus- schen, doch het duurde geruimen tijd, alvorens men de vlammen meester was. Ongeveer 3 H.A. heide en dennenbosch zijn door het vuur ver nield. Koersen voor stortingen op 12 Mei 1937 te gen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 73,13, lires 9,61, peseta's 9,75. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance Van betaling: In de surséance van betaling van G. van Baaren, koopman te Den Helder, is een ontwerp- accoord gedeponeerd. Schuldvorderingen, ten aanzien waarvan de surséance werkt, moeten bij den bewindvoerder, mr. J. Mulder te Den Helder, worden ingediend uiterlijk op Woensdag, 26 Mei 1937. Over het aangeboden accoord zal in Raad kamer der Rechtbank te Alkmaar worden beslist op Zaterdag, 19 Juni 1937 des v.m. te 11 uur. Failliet verklaard: 11 Mel: H. Ribbelink (Fa. Gebr. Ribbelink) loodgieter en zinkwerker, Amsterdam, Sumafea- straat 231 huis. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faill. van N.V. Bouw en Expl. Mij., Beekesteijn te Castricum: H. J. Roosenburg. Amsterdam; wed. M. van Rossum-van Kampen. Amsterdam'. AMSTERDAM, 11 Mei. Tabak. Op 20 en 21 Mei komen bij inschrijving 18.688 pakken Java-, w.o. 13.134 pakken Vorstenlanden en 4974 pakken plantage Besoeki. ANTWERPEN, 11 Mei. Wol (in pence per lbs.). Mei 34%, Juni 337/„, Juli 33%, Aug. 33%. Sept. 33%, Oct. 33%. Nov. 33 1/2, Dec. 33%; (in frcs. per kg.). Mei 45%, Juni 45%, Juli 45%, Aug. 45, Sept. 45, Oct. 45, Nov. 443%, Dec. 44 3/4. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 404—403 Philips 320%— 322 H. V. A. 497 A'dam Rubber 286 Aku 64y4 Ned. Scheepv. Unie 124 N. I. S. U. 1671/2—169 Kon. Olie warrants f 525 Anaconda 373/g—5/16 U. S. Steel 72—% Shell Union 20%—5/8 Republic Steel 27'/4 Amer. Enka 45% Van -4.305 uur Kon. Olie 403%—405 Philips 322—323 A'dam Rubber 285%—287 Aku 64-U,— 67j/, N. I. S. U. 168%—169 Kon. Olie warrants f 540—535 Anaconda 35 5/16 U. S. Steel 72% Shell Union 20 9/16 Wlssel-disconto Promessen-disc, Beleen, van Eff. Beleen, van Goed. 2 pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet. sedert 3 Dec. 1936 2 y. pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet. sedert 3 Dec. 1936 2 ya pet, sedert 3 Dec. 1936 NEW-YORK, 11 Mei (Part.) Na de vrij sterke reactie van gisteren was de opening van de effectenbeurs heden opnieuw gedrukt. Thans waren vooral Europeesche verkoopen in U. S. Steels waar te nemen, waardoor deze aanvan kelijk sterk gedrukt lagen, hetgeen de geheele markt beïnvloedde. De kooplust was buiten gewoon gering en hoewel het locale aanbod niet groot was, stelden de eerste koersen zich toch over de geheele linie lager, waarop in vele ge vallen nog een verdere daling volgde.. De han del bleef van kalmen aard, maar was toch om vangrijker dan gisteren. In het eerste uur werden in totaal 240.000 shares omgezet, doch in het tweede uur slechts 130.000 shares, maar ondanks deze inkrimping van den handel sloeg de stemming in het tweede uur om en brak zich een krachtig herstel baan, uitgaande van staal- waarden en sporen, welke gesteund werden. Een belangrijk deel van de aanvankelijk geleden verliezen kon worden ingehaald en hier en daar werd zelfs het slotpeil van gisteren weer bereikt of overschreden. U. S. Steels daalden aanvanke lijk 1% dollar, doch stegen daarna weer tot het slotniveau van gisteren, terwijl Bethlehem Steels, die bijna 1 dollar waren ingezakt, eveneens dit verlies geheel inhaalden. Sporen waren na ge drukte opening zeer krachtig in herstel, vooral Atchison Topeka, die ongeveer 2 dollar boven den vorisen slotprijs kwamen, terwijl ook Bal- timore, New-York Central en South. Pacific het peil van gisteren overschreden. Koperaan- deelen openden tot 1 punt lager, waarna het herstel de verliezen vrijwel algemeen nivelleerde. Automobielfondsen hadden een overeenkomstig verloop, evenals petroleumwaarden en waren huisfondsen, al waren de fluctuaties bij laatst genoemde soorten veel geringer. In de overige beursuren bewogen de koersen zich op het verhoogde peil binnen nauwe gren zen, waarbij de handel van zeer kalmen aard was. In het vierde uur n.l.» verminderden de omzetten tot 70.000 shares. Tegen het einde van den beurshandel werd de stemming eenieszins onregelmatig, waarbij het meerendeel der fond sen met kleine voor- of nadeelige verschillen de markt verlieten. Spoorwegwaarden waren op een enkele uitzondering na vast, waarbif Atchison Topeka's op den voorgrond trad°n. Staalwaar- den waren verdeeld. Bethlehem Steels moesten uiteindelijk 1 punt afstaan, terwijl Republic Steels iets hooger de markt verlieten. De arbel- dersmoeilijkheden bii eenige dochtermaatschap pijen van de U. S. Steel oefenden eenigen druk op het koerspeil der betreffende waarden uit. Met uitzondering van Hudson Motors kwamen de overige automobielwaarden op wat hooger niveau terecht. Koperwaarden en mijnen waren verdeeld, evenals public-utilities, oliewaarden en rubbershares. Equiomentshares waren aan aan bod onderhevig; Amer. Car sloten op het laag ste punt van den dag met een verlies van ruim 1 dollar. Chemische fondsen vertoonden even eens een flauwe stemming. Amusementswaarden, aandeelen in telegraafmaatschaoniien, waren huisfondsen. canningshares en tabakken waren gedrukt. Luchtvaartfondsen en kunstzijde- aandeelen betoonden zich goed nriishoudend. De omzetten bedroegen in totaal 750.000 shares Activa: 10 Mei '37 3 Mei '37 Prom., enz. In disc.: Binnenl. Wissels. 17.185.691 17.82(7.774 275.631 296.262 Agentschappen 1.637.025 1.650.808 Totaal 19.098.349 19.774.845 Pap. o.h. bult. 1. disc. Idem Eig. Portet. 2.364.000 2.364.000 Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal 2.364.000 2.364.500 Beleen, (incl. Voors. tn Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank 144.654.603* 142.818.067* Bijbank 5.572.957 5.721.856 Agentschappen 31.371.199 32.543.462 Totaal 181.598.769 181.083.387 Op Effecten 177.477.855* 176.033.340* Op Goederen en 4.120.904 5.050.046 Totaal 181.598.760* 181.083.387* Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bank wet '19 K.B. v. 28 Sept. 18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud 113.607.390 113.607.380 Muntmat. Goud 941.472.811 921.289.272 Totaal 1.055.080.201 1.034.896.652 Munt, Zilv enz. 17.164.677 17.078.028 Muntmat.. Zilver Totaal 1.072.244.8781 1.051.974.681t Belegg. van kapitaal Res. en Pensioen!.. 39.244.969 39.244.969 Gebouwen en Meub. der Bank 4.600.000 4.600.000 Div. Rekeningen 8.218.045 8.278.835 Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) 10.193.915 11.958.829 Totaal 1.337.562.918 1.319.279.047 Passiva: 20.000.000 2»0.000.000 3.105.769 3.105.769 Bijzondere Reserve 6.300.000 6.300.000 Pensioenfonds 10.289.993 10.277.993 Bankb. in omloop 825.455.040 858.816.365 Bankass. in omloop 122.243 51.691 Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk 57.400.300 41.852.791 410.957.887 372.439.689 Div. Reken. 3.931.684 6.434.748 Totaal 1.337.562.918 1.319.279.047 W.v. a. Ned.-indie 68.518.450 68.518.450 t) W.v. Ln. buitenl 84.421.853 84.421.853 Besch. Metaaisaldo (K.B. v 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) 555.600.657 543.640.434 schatkistp.. rechtst b. d. Bank ond.gebr Slotkoersen Mei U 10 8 7 Allied Chemical ->">61/, ">29 -30 American Can Co 99% 100% 101V. 101% Am. Car. F.drv 541/4 55% 57 Am. Smelt. Ref 84 84.U 863/, Am. Tel. Tel. 1647/p 165s/, 167 167 Am, Tobacco B. 80V, 81 °1% 81%§ Am. Waterworks 1«V, 193/, 70 20% Anaconda CoppeT 51% 51% 53% Atchison Topeka "01/, 887/, 92s/. 933/8 Baltimore Ohir '3% 32s/, 34% 35 Bethlehem Stee) 33 84 «6V, 87) Canadian Pacific 123/, 127/, 13% 137/p Case Treshing 162 1611/2 166 165 Chase National B. 50' 51 52 52"- (Tog. Ohio 56% 56% 58 V, 58s/, Chicago Rock Is]. 2V. 23/, 2V. 27/p Chrysler 1131/, 1123/, 115% 1153/, Cities Service 3V. 3'/. 3'/. 3Vd Consol Gas N.Y. 371/2 37V. 38% 38Vs Continental Oil 43 423/g 44 44 7 Dawesl. 29V. 291/. 29% 5V2 °/0 Young 26s/, 26V. 26Vs 263/, Deleware Huds. 44 43% 45% 46% Douglas Aircraft 51% 51 52V. 54 Dupont de Nem. 155 155 V. 1.56% 157 Eastman Kodak 156% 156% 158V, 158 El. Bond Sh. 18Vs 17% 18s/, 183/, General Electric 52% 52 53V, 533/, General Motors 58% 583/, 59% 59'/. Good Year 39% 39% 41 41% Hudson Motor 16 '/a 167/g 17% 19 Illinois Central 30% 30'/j 31% 32% Intern. Harvester 107% 107% 108% 108% Intern Nickel 60 1/b 60 617/g 617/s Intern. Tel. Tel 10% 10% 107/g 107/s Kennecott Copper 59% 54V, 35% 55% Missouri Pacific 4% 47/8 5% 1n pref. 9% 9% 9% 10 Montgomery Ward 51% 51% 533/g 53% Nat. City Bank 44% 43 46 47 Nat. Dairy Prod. 22SA 22s/, 23 23 New York Central 46% 453/, 48 48% North. Amer. Co. 237/8 24% 25 2=V8 Norfolk Western 247 247 247 246 Pennsylvania 43Vs 431/8 44% 443/, Phillips Oil 547/8 03 55% 5a% Proctor Gamble 61 61% 613/, 617/s Publ. Serv. N. J. 41% 41% 41% 413/, Radio Corporation 9Ve 91/, 9% 9% Sears Roebuck 85 80% 87',2 87% Shell Union Oil 28% 28*/, 30 30 Va Socony Vacuum 18% 18% 19 19Vs Southern Pacific 5 o7i/a o9 60V, Southern Railway „8-/2 37% 34 39-Vs Standard Brands 13 13 13V8 13% Stand. Oil of N.-J. 67 661/2 67% 67V, Tidewater Ass. OL 17% 17% 18 18Vs§ Union Pacific i41% 142 143% 143% United Aircraft 25% 23 25% 26 United Corp A. 5 5 o% U. S. Leather 97/g 97/e 10/2 U. S. Rubber 56% o7% o83/8 59 U. S. Steel 99% 99, i03% ,04% Western Union 59 39% 61% 62V, Westingh. Electr. ,o5% i36 138s/, 166 Wool worth Building 48 48% 49% 493/, Gedaan en laten, t bieden. S ex. dividend. ex coupon. Slotk. Mei 11 NEW YORK, 11 Mei 10 8 7 Brussel 16.87s/, 16.88% 16.89 16.89% Rome 5.26 V 5.26V, 5.26 V, 5 26 V, Madrid 5.20 5.25 5.25 5.25 Bern 22.91 22.89 22.88 22.88% Weenes 18.75 18.75 18.75 18.75 Oslo 24.82'/. 54.98% 24.82% 24.80 24.80 A'dam 54.91% 54.87% 54.88 Londen 4-94J& 4.937/8 4-93% 4.93% Parijs 4.48s/, 4.48% 4.49Vs 4 49V6 Berlijn 40.181/2 40.21% 40.211/2 40.214/s LIVERPOOL, 11 Mei. Tarwe. Juni 9/2%, Oct. 8/7%. 11 Mei 10 Mei Suiker Mei 2.51-52 Juli 2.49-50 Sept 2.48-49 Nov 2.19- Rubber Standaard Mei 21.57- Juli 21.72-f Pept 21.89- - NEW YORK, 11 Mei 11 Mei 10 Mei 2.50-51 Dec 2.48-49 Jan. 2.48-49 Mrt 2.48-— Mei 2.49- - 2.42-43 2.42-43 2.43 21.48- 21.63- - 21-74-- Oct. 21-88- Dec. 21.96- Jan. 21.97- Mrt. 21.98- Katoen Mei 12.7012.88- Dec. 12.52- - Juli 12.7612.90-91 Jan. 12.55 Oct. 12.55-56 12.70-- Mrt. 12.59- Tin Loco 54.75 55.50 Termijn 54.50 Koffie (Rio - Nieuw contract) 2.48- 2.42-44 2.42-44 2.42-44 21.76- 21.80- 21.81- 21.81- 12.67 12.69 12 74 Mei 7.15- - Juli 7.12- - Pept 7.07 Dec. 6.99-- Mrt. b.94- 7.27- - 7.26- - 7.22- - 7.13 7.07 (Santos) Mei 11.34 Juli 10.65- - Sept.10.49- - Dec. 10.32-34 Mrt 10.24 11.33 10.75-77 10.61- 10.47-48 10.40 11 Mei 10 Mei CHICAGO, 11 Mei 11 Mei 10 Mei Haver Mei 4o% - 46V2 - Juli 431/8 - 43%-- Pept 39 ;,o - 397/8- Rogge Mei 109 1123/,— Juli 993/4- - my^k Sept. 90 93V2 Nieuw contract Mei 126 1301/2-- Sept.l06s/,107%-- Juli 1153/4.- 118 •- Reuzel Mei 11.271/2 11.271/2 Sept.ll.771/2 11.821/s Juli 11.50 11.521/2 Oct. 11.871/2 11.92V2 Tarwe Mei 1223/8-ï/4 Juli 1153/6-1/8 Sepui4i/8-14 Maïs Mei 1251/4- - Juli 1147/6-- 12cV8-V4 1161/4-% 1151/4-% 1291/2-- 1163/g-- 11 Mei 8 Mei Tarwe Mei 1271/4 -- 129% Juli 126 1277/g Oct. 1163/g --118 Rogge Mei 1147/8.- 1177/8- Juli 107J-4-- 111 Oct. 87%- 891/4- Haver WINNIPEG, 11 Mei 11 Mei 8 Mei Gerst Mei 70Vi - 721/4 - Juli 647/g - - 673/4 - - Oct. 53 - - 543/4 - - Lijnzaad Mei 172-74- 17 31/2-" Juli 17 4 1743/4.- Oct. 1723/4- - 1 733/4.- Mei 547/g Juli ol7/8.- 551/2- 52%- 46 nominaal gedaan en laten t bieden BINNENLANDSCHE HAVENS - IJMUIDEN. Aangekomen 10 Mei: Odysseus, s- Stettin. 11 Mei: Bennekom, s., Chili; Naaldwijk, s., Ca sablanca; Backworth, s., Bilbao (voor Velsen). Vertrokken 10 Mel: Regeja, m.A„ Oslo. Aangekomen 11 Mei: Crynssen, s., W.-Indië. Vertrokken 11 Mei: Erna, s., Gdynia; Enggano. s., Java; Bowling, s., Leith; Amstelstroom, m-S-' Hull; Starling, s., Londen. AMSTERDAM. Aangekomen 10 Mei: OdysseU». Stettin, Stukgoed, Sumatrakade, Verg. Carga doorskantoor. 11 Mei: Bennekom, Chili, stukgoed, Sumatra kade, Vrachtmail Naaldwijk, Casablanca, fos faat, Fosfaatfabriek, d'Arnaud Co. Aangekomen 11 Mei: Crynssen, W.-Indië, stuk goed, Surinamekade, Vrachtmail. KON. NED. STOOMB. MIJ. ODYSSEUS, 10 Mei van Stettin te Amst. BENNEKOM, 11 Mel van Chili te Amst. ACHILLES. 10 Mel van Algiers n. R'dam. AJAX, 10 Mei van Lissabon naar Amst. CALYPSO. 10 Mei van Messina te Tunis. CRYNSSEN, 10 Mei n.m. 7 uur van Havre> arirveerde 11 Mei te Amst. IRENE, 6 Mei van Cristobal n. Puerto Barrio»' MEROFE, 10 Mei van Kopenhagen n. Gdynia- AMAZONE, '9 Mei van W.-Indië te New-York- BERENICE, 11 Mei van Danzig n. Kopenhagen- AGAMEMNON, 11 Mei van Horta. naar Amst. BODEGRAVEN, 11 Mei n.m. 3 uur van Ant werpen naar Amst. HOLLAND-AMERIK A LIJN BLOMMERSDIJK, uitreis, was 10 Mei 1 ut» 45 n.m. 80 mijlen Z. van Lands End. VEENDAM, 10 Mei van R'dam te New-York. LEERDAM, thuisreis, 10 Mei te Londen. MAASDAM, R'dam na.ar New-York, pass. 1 Mei Lizard. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCYONE, thuisreis, pass. 10 Mei Madeira. ALPHERAT, thuisreis, pass. 9 Mei Fernand" Noronha. MIJ. OCEAAN MELAMPUS, Amst. naar Java, was 10 Mei uur 45 v.m. 70 mijlen Z. van Lands End. MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, uitreis, 11 Mei te Port Salfl' ENGGANO, 11 Mei van Amst. naar Java. KON. PAKETV. MIJ. RANTAUPANDJANG, 10 Mei van Saigon te S1' Denis (Reunion). TASMAN. 9 Mei van Port Louis n. Rodrigue/J BARENTSZ. 10 Mei van Port Louis naar renzo Marques. OMBILIN, 8 Mei Van Sabang naar Padang- SWARTENHONDT, 9 Mei van Shanghae v Manilla. HOUTMAN, 10 Mei van Hongkong te Kou sichang. NIEUW ZEELAND, 10 Mei van Singapore v Melbourne. MAETSUYCKER, 10 Mei van Saigon te Auck land. BONTEKOE, 9 Mei van Kohsichang te Durban' MERKUS, R'dam naar Batavia, pass. 10 Me Kaap St. Vincent. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJINEGARA. 9 Mei van Shanghae te Hongko»?' TJISONDARI, 9 Mei van Honkong n. Am'oy. TJISAROEA, arr. 10 Mei te Shanghae. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SALAWATI. 8 Mei van Bat. n. Pacific Kust. MANOERAN, 8 Mei van Kaapstad n. Br.-ïnmf; SAPAROEA, 10 Mel van Calcutta te P0* land (O.). DJAMBI, 10 Mel van Hampton Roads te Angeles. BENGALEN, 11 Mei van Pac. Kust te Passaroea" HALCYON LIJN ROZENBURG. 10 Mei van R'dam te Malta, i STAD ARNHEM, naar R'dam, pass. 9 W Gibraltar. - STAD AMSTERDAM, Benlsaf naar R'dam, P0- 11 Mei Ouessant ROTT. LLOYD SIBAJAK, uitreis, 11 Mei te Singapore. DEMPO, uitreis, pass. 10 Mei Sagres. ,<j, PALEMBANG, thuisreis. 11 Mei van Port S01 DEMPO, uitreis. 11 Mei Van Tanger. JAVA-NEW-YORK LIJN TABIAN, New York naar Java, lo Mrt. van Vincent. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, uitreis, 11 Mei te Rio Janeiro- S«' VER. NEDBHlL. SOHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN r.iri' SPRINGFONTEIN, thuisreis, pass. 11 Mei 3 uur Ouessant: wordt 12 Mei des avonds te e' werpen verwacht. _,Kai JAGERSFONTEIN, 9 Mei v.m. 4 uur van D0D naar Kaapstad. HOLLAND-O. AZIE LIJN GROOTEKERK, uitreis, pass. 10 Mei Gibri •alt0*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2