We luisteren naar FINANCIEN Een schitterende vacantiereis MARKTEN Restaurant DORiltJS Zakjes plakken j No t VAN LIJST 1 Kerkelijk leven Dagfilm ZATERDAG 15 MEI 1937 Een verlokkende reis voor onze lezers naar Praag en Weenen naar Boedapest en Frankfort Van 2 tot 12 Augustus NED. KATHOLIEKENDAG De belangstelling overtreft alle verwachtingen BRAND IN GARAGE Zes autobussen en een personen auto vernield OPGEBOUWD MET COURANTENRECLAME OM VALSCHE KALVER- SCHETSEN Rondom de gebeurtenissen op de Bossche veemarkt DE BURG. PONTSTRAAT TE HILLEGOM NOG 11 DAGEN VOOR DE VERKIEZINGEN! U.K. STAATSPARTIJ i Die verantwoordelijkheid eischt: OP 26 MEI A.S.: mi Moeders, laat deze week de Uwen bidden en offeren voor onze Koloniale Missies Het ongeval van de Douwe Aukes Uitspraak van den Marineraad H. H. WIJDINGEN ZELDZAAM PRIESTERFEEST BENOEMING IN HET BISDOM HAARLEM R.K.F.-elftal tegen Jugendkraft Wien Samenstelling van het elftal der Oostenrijkers Goedkoope spoortarieven R.K. Oostenrijksch Elftal naar Maastricht NAAR DE MISSIE Apothekers-assistent Audiëntie Zondag 16 Mei Maandag 17 Mei Dinsdag 18 Mei Reizen naar Amerika Voor de lezers van de „Vereenig- de Katholieke Pers" zal dezen zo mer van 2 tot en met 1 1 Augustus weer gelegenheid bestaan in eigen groep onder deskundige katholieke leiding per trein een zéér goedkoope vacantiereis door verschillende lan den te maken en vier der belangrijk ste Europeesche steden: Praag, Weenen, Boedapest, Frankfort te be zoeken. Deze gezelschapsreis van 10 dagen is ondanks de veranderde valuta toch nog op den buiten gewoon lagen prijs van ƒ110 (plus ƒ3 admi nistratiekosten) kunnen gesteld worden. Ze is uitgeschreven door het Hongaarsche Bureau Neue Generation. Door de samenwerking van de „Vereenigde Katholieke Pers" en de Neder landsche Reisvereeniging voor Katholieken" is er voor gezorgd, dat de Katholieken reizen in eigen verband, onder kath. leiding, en dat het reïsprogram geheel is saamgesteld overeen komstig de Kath. eischen. Onze lezers kunnen zich aanmelden aan ons bureau ,,'t Kasteel van Aemstel", N. Z. Voor burgwal 6573 te Amsterdam (telef. 46878) en de „Vereenigde Katholieke Pers" en de „Neder- lieken aan haar Centraal Bureau, Heerengracht 215. Aanmelding met storting der reissom vóór 15 Juli. Aan beide adressen zijn programma's van deze reis kosteloos verkrijgbaar. De verkoop van deelnemers- en congreskaarten evenals de aanwinst van nieuwe leden voor den Zevenden Nederlandschen Katholiekendag, heeft de verwachtingen overtroffen. Meer dan twaalf duizend kaarten zijn voor de Pontificale Hoog mis en de groote openingsvergadering thans verzonden en met die „nakomertjes" mag zeker gerekend worden dat Maandagmorgen zich ruim dertienduizend menschen op het sportterrein aan de Croeselaan te Ucrecnt vereeuigen zul len. Daar de Pontificale Hoogmis precies elf uur aanvangt en net zeer storenu is wanneer na aanvang aer piecntigneuen nog geregerd men- scnen net terrein opaomen, diene ïeuer te zor* (gen, dat hy vdor eu uur zijn znpiaats op net terrein of op oe overaeate trrouae heeit m- genomen. Reeus van half tien af zal het terrein voor bezoeaers geopend zijn en uiternjh zorge men awart voor en aiaaar aanwezig te zijn. Door groote spanaoeaen worut nabij het terrein aangegeven, aan WeiKeii ingang men het terrein ocueuen aan. ne rose en gc,e naanen uoor den miaaennigang, ae groene ueeinemers- kaarten langs oe ueiue zjjmgaugen. nier en op het terrein voige men voorai ue aanwijzin gen van ae ordecommissarissen. Voorts worut ïeuer bezoeaer van den Katho- liekenaag verzoent zich m Jj weent te tooien met net insigne van aen Katholiekendag (net speldje van Cni'istus Koning!, aat op net ter rein door jongedames te koop zal worden aan geboden. Wjj wijzen er in dit verband op, dat de ver koop van wit-geie strikjes, die buiten het ter rein ongetwijfeld zal geschieden, in geen enkel verband met de organisatie van den Katholieken dag staat. Ook is het raadzaam, ten einde den ge- meenschappelijken zang tijdens de H. Mis zoo grootsch mogelijk te doen zijn. dat ieder be zoeker zich een programmaboek aanschaft, waarin de volledige misgezangen op muziek zijn opgenomen. Omtrent de regelingen van het vertrek der treinen na afloop van de middagvergadering zal, voor zoover dit noodig mocht blijken, per luidspreker over het terrein mededeeling worden gedaan. Gedurende den tijd, dat het terrein zich voor den aanvang der H. Mis vult, zal orgelmuziek ten gehoore gebracht worden. In den tijd tusschen de H. Mis en de groote openingsvergadering zal.op het terrein gelegen heid zijn tot consumptie. In den afgeloopen nacht omstreeks half twee is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de garage van den heer V. Zabo te Rijsoord. De 400 M.2 groote garage, welke achter het woonhuis gebouwd was, is totaal uitgebrand. Zes arftobussen waarmede de dienst Zwijn- drechtRotterdam werd onderhouden en een personenauto gingen verloren. Het woonhuis kon behouden worden. De autobussen waren niet verzekerd. Mr. Bradley was 7 jaar geleden nog eigenaar van een kleine zaak, die lino leum verkocht in Kansas-City. Dat jaar begon hij, zij het klein, geregeld in de courant te adverteeren. Langzamerhand, terwijl er meer en meer Koojpers in zijn winkel kwamen, vergrootte hij zijn advertenties in de courant. Drie jaar geleden bleek de oude winkel veel te klein geworden en hij verhuisde naar een flink gebouw met drie verdie pingen. Onlangs kon hij verklaren dat hij het meeste linoleum verkocht van alle win keliers uit de stad en een grooteren voor raad in huis had dan welke winkelier in Amerika ook. „Zonder mijn regelmatige couranten reclame," zei hij nog, „was ik nimmer verder gekomen dan dat oude kleine zaakje." N. Z. Voorburgwal b. h. Spui, Amsterdam. PLATS OU JOUR EN LA CARTE Naar aanleiding van de berichten betreffen de de gebeurtenissen op de veemarkt te 's-Her- togenbosch meldt men ons van bevoegde zijde nog het volgende: Het valt velen boeren moeilijk zich aan te passen aan de crisis-omstandigheden en de maatregelen, welke van regeeringszijde in hun belang zijn getroffen. Niettegen staande deze moeilijkheden hebben en kele individuen den moed hiervan misbruik te maken en zich ten koste van den boer te bevoordeelen. In de eerste plaats behooren hiertoe zij, die z.g. kalverschetsen vervalschen en deze dan te gen veel geld als echt aan een boer verkoopen, cie meent daardoor een kalf meer te kunnen houden. Wanneer echter bij controle blijkt, dat de kalverschets valsch is, is de boer zijn geld kwijt. Elnkele crisis-ambtenaren zijn speciaal be last met het opsporen van hen, die deze kal verschetsen vervalschen. De onregelmatigheden op de veemarkt te 'S-Hertogenbosch hadden plaats, toen de politie op verzoek van de crisis-ambtenaren een man aanhield, die tot de oude bekenden op dit ge bied behoort. De bedoeling was, dezen man te hooren over enkele gevonden valsche kalver schetsen. Het betrof dus een aanhouding van iemand, die verdacht werd zich op misdadige wijze ten koste van de boeren te bevoordeelen. Het verzet, dat op de aanhouding volgde, werd niet gepleegd door de boeren, doch door enkele vrienden van den verdachte. Ëilllllllllllllll niiiiiiiiiiiiiu; Eenige jaren geleden besloot de Hillegom- sche Raad aan den nieuwen verbindingsweg tusschen Meerlaa'n en Hoofdstraat den naam Burg. Pontstraat te geven. Ex-burgemeester Pont heeft nu een schrijven aan den Raad ge richt, waarin hij mededeelt, dit indertijd te hebben opgevat als een blijk van groote waar deering voor zijn werkzaamheden in het belang der gemeente Hillegom verricht. Na zijn ont slag kan hij het geven van dien naam aan een straat nog slechts opvatten als een vergissing of als een bespotting. Daarom verzoekt hij den Raad, ten spoedigste te willen besluiten, den naam Burg. Pontstraat door een anderen te vervangen. De Raad besloot nog niet aan dit verzoek te voldoen. Men zal wachten tot de behandeling der nieuwe begrooting en daarbij zijn houding bepalen. „Zoo'n vaart zal het niet loopen" daar spreekt de nuchtere Nederlander, die wel J g eens te laat kwam,, omdat zijn .vaart juist g g fè traag was. S Wie berekent den invloed van een stroom van opwinding en misleiding van jaren? S De Katholieken hebben de eindbeslissing I i voor jaren in handen. In en door de S g Dat weten de tegenstanders het beste! i :i»«iiiBii>«iiiiBiiaBaNiRBiiaiiaiRiaiii»iiiii Als een schrikbeeld en een schande Gold het zakjes-plakken vaak, H Nil is 't echter plots geworden H Tot een ware eere-taak. H Voor koloniale missies Deelde men een zakje rond Dat vooral onder bescherming Van de Roomsche huisvrouw stond. §j Is nu in de huisgezinnen s §1 Deze week ook overdacht Dat de Missie van deez' actie i| Heel veel hulp en steun verwacht? H Neerland heeft in zijn Indien Ij Een geweldig rijk gesticht, Maar dat bracht ook consequenties, H En een grooten, heil'gen plicht; De kolonies hebben Neerland Zooveel voordeel aangebracht, Maar heeft Neerland ook voldoende Aan het hoogste goed gedacht? Door gebed, maar ook door offer Help' Roomsch Nederland thans mee |j ij Het geloof meer te verspreiden In de landen overzee. |j ff Moeders, gaat nu zakjes-plakken E l| Dat is thans uw eervol werk, §j ff Brengt ze, met een rijken inhoud ff Mee, op Pinksteren, naar de kerk! ff HERMAN KRAMER De Marineraad heeft uitspraak gedaan in de zaak betreffende het ongeval, overkomen aan Hr. Ms. Douwe Aukes, welke even buiten den havenmond van Nieuwediep op 15 Februari j.l. tijdens mist in aanvaring is geweest met het stoomschip Dokter Wagemaker. De raad is van oordeel, dat deze aanvaring in hoofdzaak is toe te schrijven aan den dik ken mist, waardoor de beide schepen, toen de onderlinge positie kon worden verkend, reeds zoo dicht elkaar waren genaderd, dat een aan- varig moeilijk te vermijden was. Alvorens op de bijzonderheden van het geval in te gaan, wil de raad er de aandacht op ves tigen, dat van het varen op zichzelf, onder de gegeven omstandigheden, aan geen der beide schefien een verwijt valt te maken. Wel meent de raad in dit verband te moeten opmerken, dat, nu Hr. Ms. „Douwe Aukes" niet aan een bepaalden tijd was gebonden, rekening had kunnen zijn gehouden met de verwachte binnenkomst van de Texelsche boot, welke im mers dagelijks omstreeks kwart voor drieën plaats vindt. De vraag doet zich echter voor hoe het komt, dat de Dokter Wagemaker eerst de noodige maatregelen ter voorkoming van een aanva ring heeft genomen, toen zij Hr. Ms. Douwe Aukes zag en niet vóór dien tijd. Ten aanzien hiervan komt de raad tot de conclusie, dat op de Dokter Wagemaker niet voldoende is opgelet. Uit. het voorgaande Volgt, dat deze aanvaring v/el in hoofdzaak moet worden toegeschreven asn den dikken mist, gecombineerd met de omstandigheid, dat het samentreffen juist plaats had in de buurt van de stroomrafeling, doch dat aan beide zijden geringe tekortko. mingen hebben plaats gehad, welke op het totstandkomen van de aanvaring van invloed kunnen zijn geweest. Op Pinksterdag, 16 Mei, zal Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, in de kapel van het Seminarie te Haaren de H.H, Wijdingen toedienen van: De Tonsuur aan de heeren: J. J. Arntz, M. N. P. Bertens, J. E. A. M. Boelaars, C. P. de Bres eer, W J. M. Croonen, F. J. V. van Esch, J. G. M. Janssens, A. Ketelaars, Th. A. Kuijpers, J. J. M. Lamers, E. J. A. Michielsen, C. E. A. M. van de Mortel, M. A. C. Oomens, H. P. Peters, C. A. W. van Rooij, E. J. Schraven, H. H G. Smulders, J. F. Smulders, M. A. M. Terwindt, A. E. van de Ven, A. W. Verwey, Th. G. van Vlerken, P. C. M. Vogels, G. W. J. de Vree, C. J. F. C. Zigenhorn, theologanten van het Seminarie te Haaren. De vier mindere orden aan de eerw. heeren: P. H. A. Broeken, P. W. Th. Coolen, B. J. M. Eras, H. M. J. Gedden, W. J. M. van den Hurk, L. Th. C. M. Lammers, M. A. J. Langerwerf, J. J. Lempens, L. C. Maas, J. Miehelberger, J. H. van Ooij, H. G. Reulen, Chr. J. Smits, J. J. A. Smulders, P. J. M. Stevens, M. L. M. Teu- lings, W. Thijssen, F. P. Verhagen, A. F. Voet, C. J. M. Wetzer. J. M. A. Willems, theologanten van het Seminarie te Haaren. Frater Pascalis Vermeer, Frater Arnoldus Vermeulen, Frater Norbertus Cools, Frater Wenceslaus van Doom, van de Orde der Cis- terciënsers, klooster „Mariënkroon", te Nieuw- kuik: en het H. Diaconaat aan den eerw. heer J. G. M. Vinkenburg, theologant van het Seminarie te Haaren. Bij de priesterjubilea van dit jaar vond nog geen vermelding het wel zeldzame jubileum van den hoogeerw. heer A. van den Heuvel. De hoog- eerw. heer A. van den Heuvel, Emeritus-Deken en Pastoor van Cardiff in Engeland, hoopt n.l. op 24 Nov. van dit jaar zijn 70-jarig Priester feest t.e vieren, aldus bericht de St. Jansklok- ken. Z.H.Eerw. behoort tot de Orde der Kruis- beeren, doch verblijft met verlof van zijne overheid in het R. K. Gasthuis te Valkens- waard. Gezien den hoogen leeftijd van Z.H. Eerw., zal het feest in stilte 1 gevierd worden. Z.H.Eerw. wordt op 27 Juli e.k. 93 jaar. Op voordracht van den Hoogeerw. Pater Pro vinciaal der Minderbroeders heeft Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem eer vol ontslag verleend aan den weleerw. Pater P. C. Frigge O.F.M. wegens ziekte en in diens plaats benoemd als kapelaan in de parochie van de Onbevlekte Ontvangenis te Leiden den weleerw. Pater B. Soppe O.F.M.die tot heden assistent was aldaar. Het elftal van „Jugendkraft Wien" dat op Zondag 23 Mei op het A. D. O.-terrein te 's-Gravenhage een wedstrijd zal spelen tegen het R. K. F.-elftal is als volgt samengesteld: Doel: Ganser (Mauer). Achter: Amerling (Alt Ottakring) en Hoff mann (Mauer). Midden: Steindl (Alt Ottakring), Ha wel (Jedlesee) en Irschik (Jedlesee). Voor: Gföller (Alt Ottakring), Dinser (Berg Karmel), Holan Donaustadt)Ehrenhofer (Alt Ottakring) en Zahnradnischek (Alt Ot takring). De Ooslenrijksche spelers zullen Vrijdag avond 21 Mei a.s. in Den Haag arriveeren. In verband met bovenvermelden wedstrijd wordt ons medegedeeld, dat voor Zondag 23 Mei a.s. den dag waarop deze wedstrijd wordt gespeeld, goedkoope spoorkaartjes verkrijgbaar zijn. De spoorkaartjes zijn niet verkrijgbaar aan de loketten. Aan de verschillende ingangen van de stations hangt een aanplakbiljet R.K. NederlandOostenrijk, waarop alle gegevens vermeld staan. Aan de loketten kan men bor vendien inlichtingen verkrijgen. Dank zij het initiatief van het actieve be stuur der R.K.S.V. „Kimbria" te Maastricht, zal het Zuiden ook eens op R.K. Sportgebied in een R.K. internationale sfeer komen. Het is n.l. mogen gelukken de toestemming te verkrijgen van den I.V.C.B. om het R.K. Oostenrijksch Elftal te Maastricht een wed strijd te laten spelen tegen een vertegenwoor digend Zuid-Limburgsch elftal. De datum van deze ontmoeting is bepaald op Dinsdag 25 Mei a.s. des avonds om half ze ven op het Kimbria-terrein. Vrijdag 14 dezer vertrok Zuster Patientia Houtman van de Congregatie der Zusters Do minicanessen van Voorschoten, naar het eiland St. Martin in de Missie van Curagao. Zuster Patienta, op St. Martin geboren, gaat zich al daar aan het onderwijs wijden. LEIDEN. Geslaagd: de dames L. D. M. A. Klaphaak, M. J. van der Minne en F. M. Ros- man, allen te Rotterdam. Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosch, zal in de volgende week al leen Woensdag en Vrijdag audiëntie verleenen. AMSTERDAM, 15 Mei. Visch. Aangevoerd door 6 motorbotters benevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruij- terkade, Amsterdam. Besomming der botters 24.00283. Handschol 11.0012, Pufschol 45.50, Schar 1.405 per kist. Middel Tognen 8090 cent, kleine Tongen 7080 cent per kg. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal 2035 cent per pond. Versche Bokking 1.25_1.50, Har der Bokking 1.50 per 100 stuks. Garnalen 1.702 per kistje van 15 kg. AMSTERDAM, 15 Mei. Aardappelprijzen. De Amsterdamsche aardappelprijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 170.000 kg. ALKMAAR, 15 Mei Boter- en Eiermarkt Boter, groothandel f 0.700.72 boter kleinhandel f 0.70—0.75; eieren, groothandel, f 2.602.85, eendeieren f 2. Handel matig. ALKMAAR, 15 Mei Veemarkt 16 nuch tere kalv. slacht, per stuk f 614, 74 schapen f 2232 per stuk, 468 lammeren f 1215.50 per stuk. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Mei 250 kilo Aardappelen: Eigenheimers f 1.90, Bevelanders f 2.20, 2400 kilo Deensche witte kool f 44.40,. NOORD-SCHARWOUDE, 15 Mei. 3100 kg. Uien: Uien 1.502.40. grove Uien 1.802.50. 5800 kg. Peen 5070 cent 6600 kg. Kroten 6080 cent 1700 kg. Roode kool 7.2010.70. 42200 kg. D Witte kool 3.805.20, 3900 kg. Gele kool 7.008. PURMEREND, 14 Mei. „Afslagvereen. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Blauwe 7890 cent per 25 kg. Aardbeziën 2836 cent per doosje. Witlof 1.251.55 per 8 kg. Bloemkool 5.00 —23 per 10O st. Roode kool 67.20 per 100 kg Spinazie 2079 cent, Postelein 1.081.94 per 6 kg. Sla 0.803.90 per 100 krop. Andijvie 47— 83 cent per kist. Radijs 12.70, Raapstelen 11.80, bos. Uien 21—28 cent per 25 kg. Prei 23.60 per 100 kg. SCHAGEN, 13 Mei. Eierveiling. Aanvoer 90.000 kipeieren: 56-58 kg 2.402.55, 58-60 kg. 2.45 2.65, 60-62 kg. 2.55—2.70, 62-65 kg. 2.70—3.05. 5000 eendeieren 2.152.25. Per 10O stuks. rlKlwlKSiiliiliilléliiliiliiliiliiliiliijiiliiliiliiliiliiliilijliiliiSiiliiliiliiliiliiSiiliiliiliiliiliiliiliiliiliiliiliiliili'Ii ÜSfcSi jliSl'il'SI-iliiliiliiliiliiliSIjflSilliliili iliiliirjjljiliilitli-Ii-IliliilHIiili'iliiliillilHIiilHlHIigliilrêlè;! HILVERSUM I. 1875 M. (8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.03 NCRV. 7.45— 11.30 KRO) 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.50 Neder- Duitsch Hervormdp Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.). 12.15 Het KRO- orkest. (Om 1.00 Boekbespreking). 2.00 Vragenhalfuur. 2.30 Hollandsch Instru mentaal Kwintet. 2.45 Gramofoonmu- ziek. 3.00 Vervolg van 2.30. 3.25 Gramo- foonmuziek. 3.40 Causerie over de Kolo niale Missie-actie. 3.50 Gramofoonmu- zlek. 4.30 „Maria, Het gebed van allen", causerie. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Gewijde muziek (gr.pl.). 5.50 Gerefor meerde Kerkdienst. Hierna: Gewijde mu ziek (gr.pl.). 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 Causerie „Gaat en onderwijst alle vol keren". 8.10 Berichten ANP. Mededee- lingen. 8.25 Gramofoonmuz. 8.30 KRO- orkest, KRO-Koor en solisten. 8.50 Gra mofoonmuziek. 9.05 KRO-orkest en so listen. 9 45 Declamatie. 10.00 KRO-or kest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperantolezing. HILVERSUM II, 301 M. (8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.0012.00 AVRO) 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- berichten. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Or gelspel. 10.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Orgelspel. 12.10 Gramofoonmuziek. 12.45 Het schilderij van de maand. 1.00 Kovacs Lajos' orkest. 1 40 Orgelspel. 1.50 Vervolg Kovacs Lajos. 2.00 Boekbespreking. 2.30 Het Omroeporkest. 3.00 Declamatie. 3.20 Vervolg concert m. m. v. solist. 4.15 AVRO-Dansorkest. 4.45 Sportreportage. Hierna sportnieuws ANP. 5.00 Gramo foonmuziek. 6.00 Sportnieuws ANP 6.05 „Fantasia". 6.30 Sportreportage. 7.00 Tusschen Zeven en Acht. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Revue-pro gramma. 9.30 Radiojournaal. 9.45 Het Omroeporkest m. m. v. declamatrioe. 10.20 Het Renova-kwintet. 11.00 Be richten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest en gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.50 Het Richard Crean-orkost. 12.50 Het Celebrity-Trio. 1.20 Declamatie. 1.40 Het Luton-orkest en solist. 2.40 BBC-Midland-orkest en solist. 3.20 Religieuze causerie. 3.40 Het Cam- poli-orkest. 4.15 Kerkdienst. 4.40 Missie praatje. 5.00 Het New Georgian Trio. 5.20 Pilmpraatje 5.35 Het Wynford Rey nolds Octet 6.00 Het Griller Strijkkwar tet en solisten. 7.15 Kerkdienst 8.05 Ltefdadigheldsoproep. 8.IQ Berichten 8.25 BBC-Theaterorkest en soliste. 9.20 De clamatie. 9.45 Fred Hartley's Sextet en solist. 10.20 Epiloog. RADIO PARIS, 1648 M. 9.20 Marley-ork. 10.50 Orgelconcert. 11.40 Gramofoonmu ziek. 11.50 Lamoureux-orkest en soliste. 2.20 Zang. 2.50 W. Pradys' orkest. 4.20 Pascal-orkest. 7.35 Zang. 7.50 Radiotoo- neel. 9.50 Gramofoonmuziek. 12 20 J. Bouillon's dansorkest. 10.20 KEULEN, 456 M. 8.35 Gramofoonmu ziek. 9.20 Omroepkleinorkest. 11.05 Kin derkoor. 11.20 Hans Bund's orkest, ac cordeonorkest en balalaikakwintet. 1.50 Omroepkwintet. 3.20 Militair concert. 5.20 Gevarieerd concert. 605 Gramofoon muziek. 7.20 Omroeporkest, -kleinorkest, -koor en solisten. 9.5011.20 Omroep- Amusementsorkest. BRUSSEL, 322 en 481 M. 322 M.: 8.25 Gramofoonmuziek. 9.20 A. Felleman's or kest. 10.05 Zang en gramofoonmuziek. 10.50 Orgelconcert. 11.20 Gramofoonmu ziek. 11.50 Omroepdansorkest. 12.30 Kleinorkest. 12.501.20 Dubbelmannen- kwartet. 1.35 Gramofoonmuziek. 1.50 Pianovoordracht. 2.20 Th. Langlois' ork. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Radiotoo- neel. 4.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Klein orkest. 6.20 Omroepdansorkest. 7.20 Om- roepsymphonie-orkest. 9.30 Omroepdans orkest. 10.0511.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 8.20 Gramofoonplaten. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.20 Carillonconcert. 11.40 Gramofoonmuziek. 11.50 Kleinor kest. 12.30 Omroepdansorkest. 12.50 Gra mofoonplaten. 1.201.35 Zang. 1.50 Ko vacs Lajos' orkest. 2.05 Orgelspel. 2.15 Kovacs Lajos' Orkest. 2.30 Omroeporkest. 3.00 Het Hollandsch Instrumentaal Kwin tet. 3.25 Gramofoonplaten. 3.35 Th. Langlois' orkest. 4.20, 6.35 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 7.35 Omroeporkest. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Vervolg concert. 9.45 Gramofoonplaten .10.4511.20 Om roepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Gevarieerd programma. 9.20 Berichten. 9.5012.15 A. Lutter's orkest en gramo foonmuziek. Om 10.05 Weerbericht. HIEVER.sV.M I, 1875 M. (8.30 NCRV. 9.30 KRO. 12.13—12.00 NCRV) 8.30 Mor genwijding. 9.30 Gramofoonplaten. 11.00 Pontificale H. Mis. 12.15 Amsterdamsch Salonorkest en gramofoonplaten. 2.00 Tenor en plano. 3.00 Stafmuziek 6de Re giment Infanterie. 4.30 Gramofoonpla ten. 5.00 Koorstudiegroep van de Neder- landsche Vereeniging voor den Volks zang. 6.15 Sopraan, cello en orgel. 7.35 Internationale uitzending van de natio nale campagne der Oxford-groep ln Utrecht. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS- berichten. 8 15 NCRV-Orkest. 9.00 „De eerste Christen-gemeente", causerie, 9.30 Vervolg concert. 10.3012.00 Gramofoon muziek, hierna schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. (8.00 AVRO) 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Gramofoonmuziek. 12.00 So- listenconcert. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.15 Kovacs Lajos' orkest. 2.00 Declama tie 2.30 „Un hallo in maschera", opera. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de kinde ren. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.15 Het AVRO-Dansorkest. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Viool en piano. 7.30 'Nederlandsche Medewerkers aan den Volkenbond (In terviews). 8.00 Berichten ANP. Mededee lingen. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 So listenconcert. 9.30 Radiotooneel. 10.20 Omroeporkest. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO-Dansorkest. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.05 Orgelspel. 10.35 Puzzlepraatje. 10.55 Gramofoonpla ten. 11.20 BBC-Welsch-orkest en solist. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Gramofoonmu ziek. 1.50 Declamatie. 2.10 Het Adolph Hallis Kwintet en soliste. 2.50 Sportre portage. 3.35 Viool en piano. 4.20 „Run ning a pageant", causerie. 4.35 BBC- Dansorkest. 5.20 Berichten. 5.40 Land- bouwpraatje. 6.00 Theateruitzending. 6.20 Gevarieerd programma. 7.05 Voordracht. 7.20 „Where Britain stands", causerie. 7.40 Viool en piano. 8.20 Berichten. 8.40 Buitenlandsch overzicht. 8.55 Jazzmu ziek. 9.3o Inleiding volgende uitzending. 9.35 3de acte „Die Walküre", opera. 10.40 Nachtegalenzang. 10.50—11.20 Dansmu ziek (gr.pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 9.20 Populair concert. 11.20 Jane Evrard's orkest en soliste. 3.20 Mandolinemuziek. 3.35 Zang. 3.50 Cassard-orkest. 5.50 Viool voordracht. 6.05 Zang 6.20 A. Huard's Ensemble. 7.35 Chansons. 7.50 „Le roi 1' a dit", ope ra. 9,50 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 9.05 Gramofoonplaten. 10.40 Peter-kwartet. 11.20 Nedersakslsch Symphonie-orkest. 2.35 Zang en piano. 3.35 Militair concert. 5.50 „Das Zauber- flötchen". operette. 7.20 Zigeunermuziek. 9.5011.20 West-Duitsch Kamerorkest en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 J. Schnijder's orkest. 12.30 Kleinorkest. 12.501.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Sa lonorkest. 5.50 Gramofoonmuziek. 7.20 OmroepsymiShohie-orkest. g.3010.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Kleinorkest. 12.30 J. Schnijder's orkest. 4.20 Gramofoonmuziek. 4'35 Radiotoo neel. 5.10 Gramofoonmuziek. 6.20 Om roepdansorkest. 7.20 Bonte Avond. 9.30 Harpconcert. 9.4510.20 Gramofoonmu ziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.20 Omroep-Amusementsorkest. 9.20 Berich ten. 9.50 Trioconcert. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 E. Wolff's dansorkest en so listen. HILVERSUM I. 1873 M. (IvRO-uitzending) 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 7de Nederlandsche Katholiekendag (Sluitingsvergadering)12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. 1.00 Gramofoonmu ziek. 1.30 Vrouwenuur. 2.30 Plechtigheid ter gelegenheid van den 7den Neder landschen Katholiekendag te Utrecht. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.10 Veertig Jaar antl-vivisectiestrijd, causerie. 4.40 Gra mofoonmuziek. 4.45 Mediumschap en de zegen, die het brengen kan, causerie. 5.10 De KRO-Melodisten en solist. (Van 5.45 6.00 Felicitatiebezoek)6.55 Goodwill Day-programma. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie over Schiphol. 7.35 Sporthalf- uur. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 KRO-Orkest en soliste. 9.00 18 Mei Volkenbondsdag, causerie. 9.15 KRO- Melodisten en solisten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Paul Godwin's orkest. 11.30 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. (AVRO-program- ma) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Pianovoordracht. 11.00 Huishoude lijke wenken. 11.30 Het Lyra-Trio. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Het Omroepork. 2.00 Declamatie. 2.20 Het Omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Reportage. 4.30 Ra- dlokinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.03 Het Omroeporkest. 6.25 Lezing: De spanning in het verre Oosten. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Pianovoordracht. 7.30 Engelsche les. 8.00 Belichten ANP. Me dedeelingen. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.15 Ac- tuallteitsflitsen. 10.30 Gramofoonmuziek 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 10.05 Voor de vrouw. 10.20 Orgelspel. 10.50 Gramofoon muziek. 11.20 Kerkdienst. 12.00 BBC- Northem-orkest en soliste. 12.50 Het Haworth Colliery Prize Silver-orkest. 1.35 Het Rawlins strijkkwartet. 2.05 Het New Manchester Hlppodrome-orkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 3.20 Actueele cause rie. 3.40 Het Hungaria Zigeuner-orkest en gramofoonmuziek. 4.35 Harold Sandler en zijn Weensch octet. 5.20 Berichten. 5.50 Radiotooneel met muziek. 6.50 The Cuckoo, causerie. 7.10 Orgelspel. 7.30 Reportage Jeugdbijeenkomst. 8.20 Be richten. 8.40 Causerie over Amerika. 9.00 BBC-orkest, -koor en solisten. 9.30 Ca baret, 10.10 Declamatie. 10.35 Lew Stone en zijn Band. 10.5011.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 11.20 F. Gras' orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Porée-orkest. 5.50 Pianovoordracht. 7.35 Chansons. 7.50 Nationaal Orkest. 9.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 11.20 Harmonie-orkest. 12.35 Omroeporkest. 4.50 Omroepkleinor kest en solisten'. 7.30 West-Duitsch week overzicht. 8.20 Vroolijk concert. 10.15- 11.20 Omroeporkest, -koor, vocale ensem bles en planduo. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 TM.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.40 Zang. 11.50 Sa lonorkest. 12.30 Klein-orkest. 12.50-~-l.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Kleinorkest en gramofoonmuziek. 5.50 en 6.20 Gramo foonmuziek. 7(20 Bonte Avond, 9.30 10.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Kleinorkest. 12.30 Salonorkest. 12.50— 1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Vioolvoor dracht. 5.35 Uitzending uit het „Home des Artistes". 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 „Le Chalet", opera. 8.30 Omroepork. 9.3010.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1.771 M. 7.30 Omroepkleinorkest, Omroepkoor en so listen. 9.20 Berichten. 9.50 Kwartetcon cert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek (gr.pl.). Blijkens het jaarverslag heeft de Cultuur Mij. „De Oostkust" in het afgeloopen ja-0-l een netto-winst behaald van f 187.331 tegen een nadeelig saldo van f 98.755 het vonS jaar. Het bestuur meent, nu de reorgani satie tot stand is gekomen, dat over 1937, buitengeioone omstandigheden voorbehou den, een zeer behoorlijk dividend in het vooruitzicht kan worden gesteld. De Suiker Cultuur Mij. boekte in 1935 een voordeelig saldo van f 106.640 tegen 'n verlies van f 106.822 het vorig jaar. Het be drag zal aan de reserve worden toegevoegd- Voorgesteld wordt het maatschappelijk ka pitaal van f 3 millioen terug te brengen tot f 1.200.000. De stukken van f 1000 zullen in wisselbaar zijn tegen nieuioe aandeelen van f 400. De algemeene vergadering van de Cult- Mij. der Vorstenlanden heeft het voorstsl tot oprichting van een nieuwe N.V. goedge keurd. De Vorstenlanden zal met haar bezit aan aandeelen in andere cultuuronderne mingen deel nemen in het kapitaal del nieuwe N.V. voor een zoo groot bedrag, dat van het kapitaal der nieuwe N.V. f 7.500.000 bedragende voor de aandeelen in de an dere cultuur onderneming en, niet in het be zit van de Vorstenlanden f 1.800.000 be schikbaar is gesteld. Alle aandeelen dei fusionneerende mijen zullen bij inwisseling in aandeelen in de nieuwe vennootschap voorkeursrecht genieten. Symington en Wilson ramen een vel' mindering der Engelsche rubbervoorraden in de afgeloopen week op 150 ton. Professor Spraque, oud adviseur van de Bank van Engeland en oud-adviseur van president Roosevelt, verklaarde in een rede- voor de Amerikaansche Kamer van Koop handel te Berlijn, dat hij voorloopig nop ging van den goudprijs gelooft. Hierdool niet aan de doelmatigheid van een veria- zou, volgens hem, in den internationalen sa- menhang der valuta's en prijzen nieuioe onrust ontstaan. Bij de uitgifte van f 650.000 aandeelen der Handel Mij. Güntzel en Schumachei werd tot een bedrag van f 645.000 prefe rent ingeschreven, zoodat voor de vrije in' schrijvingen slechts f 5000 beschikbaar ie- De Rubber Mij. „Ambaloetoe" boekte ov& 1936 een netto-winst van f 37.059, na resei' veering van f 22.500, en keert een dividend uit van 2 pCt. tegen nihil het vorig jaai- Over 1935 bedroeg de winst f 22.500. De „Lyemph" behaalde in 1936 een saldo' winst van f 310.085 tegen f 237.685 het vond jaar. Op de preferente aandeelen zal een onveranderd dividend worden uitgeheeld van 6 pCt.. en op de gewone aandeelen 6 pCl- tegen 5 pCt. het vorig jaar. De Algemeene Vruchten Import Mij- boekte in 1936 een verlies van f 253.525' waardoor het totale verlies tot f 289.495 gestegen. Zoowel de toestanden in het bui tenland, bijzonder in Spanje, als bepaald-e omstandigheden hier te lande, hebben tol ongunstige resultaten geleid. Verschillende bedragen vertegenwoordigende de opbren0st van directe verkoopen van Spanje naar hei- buitenland, zijn ten gevolge van den bui' geroorlog in Spanje vastgevroren geraakt- Verwacht wordt, dat over het boekjaM 1936/37 de onkosten met f 35.000 of 25 pC1' worden verminderd. De Japansche regeering heeft den goudaankoopprijs van de Japansche Ban11 met 27 sen tot 3 Yen 77 sen per gram vel' hoogd. De Standard Oil of New Jersey behaalde in 1936 een netto-winst van 97.77 millioej1 tegen 62.86 millioen in 1935. De vlottende middelen bedroegen 611.26 millioen tege1\ 641.47 millioen en de vlottende schulden 178.92 millioen tegen 216.13 millioen. H6. voorraden bedroegen einde December 19™ 194.76 millioen tegen 209.28 millioen eb1' de December 1935. De bouwcontracten in 37 Staten ten Oosten van de Rocky Mountains, in AVr^. afgesloten, hadden een waarde van 108-2U millioen en waren 20 pCt. meer dan Maart en 61 pCt. meer dan in April 1955' Het bedrag van April 1936 is voor de^e maand van het jaar het hoogste sedert 19 President Roosevelt heeft zeer de speed' latie in grondstoffen aangevallen en 2<* methoden bestudeeren, om het prijsniveau van grondstoffen e.a. te handhaven, "v zal echter geen programma uitvoeren, dd op markt-controle zou neerkomen. Lana^ bouwers en producenten moeten een rede' lijke winst kunnen behalen. De koper schrootprijs in Amerika is oK nieuw gedaald, n.l. met dollarcent O.llji per lb. De officieele instanties te Washingt01! hebben de berichten uit Londen bevesti9a^ dat de Engelsche en Amerikaansche instad' ties rechtstreeks goud van Rusland hebbel gekocht, zonder dat dit goud op de n densche markt kwam. Deze transacties z-d het gevolg van onderhandelingen, krach' tens welke Rusland te Londen geen mdke laarscourtage en andere kosten behoeft 1 betalen, terwijl omgekeerd de Vereen. S- ten het voordeel hebben, dat men aan L01" den de gelegenheid ontneemt, tot het W' richten van goudarbitrages. Drie rechters van het United Court of Appeal hebben de beschikking va den federalen rechter van Tennessee °nSf dig -verklaard, waarbij de Tennessee Authorities werd belet, nieuwe transmis^e. leidingen aan te leggen of aan nieuwe nemers stroom te leveren. De automobielproductie in de Vereeniff^i Staten bedroeg in de afgeloopen v)ee" 139.507 personen- en vrachtauto's 141.275 stuks in de voorafgaande week e.. 116.855 wagens in de overeenkomstige Wf .1 van het vorig jaar. De daling in de loopen week moet het gevolg zijn van jongste arbeidsconflicten. De Amerikaansche wagonverladingen in de week per 7 Mei ten opzichte van vorige week met 14.942 wagons tot 767-* wagons gedaald. Ten opzichte van dezMKj week in 1936 was er een stijging met 98-" wagons. De United States Lines onderhoudt wekelijksche verbinding tusschen Hamburg j, New-York. Wie groote vacantieplannen k°eS. je kan over zoo'n tocht inlichtingen krijgen bll0i- N.V. Rotterdam Oceaan Scheepvaart Mij-, terdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6