Kalme oefenwedstrijd van het F ederatie-elftal '"lïlil Prachtige Tilden strijd tusschen en Cochet Overtuigende revanche van V.V.A. op Treffers HBC en RKVVL deelen de punten RKWL verspeelt een punt DE NATIONALE PLOEG VIEL NIET MEE m EEN 3-3-GELIJK SPEL TE HEEMSTEDE DE AMERIKAAN WINTIN VIER SETS EEN 8-2- 0 VER WINNING DER AMSTERDAMMERS 'WÊËÈÈm DINSDAG 18 MEI 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Vooral het door de middenlinie gepresteerde bleef beneden de verwachtingen Kring Arnhem met 4-2 geklopt Van Het verloop van den strijd Vreugde was echter van korten duur. '»ÉP' tl11!®! lit rm ssmmwiss aag waf-*m w iPR; g ^■HWi 'gaaii'',. IHl ÉÉM WmMÊ Het dubbelspel tusschen Tilden-Burke en Goedraad-Hemmes tijdens het op de M.E.T.S.-banen te Scheveningen gehouden tennis-tournooi voor beroepsspelers Westelijke kampioenen konden met moeite een 31-achter stand inloopen Cochet Slechte tweede helft Tennis van een gehalte, dat men hier te lande eigenlijk nooit ziet Waasdorp slaat Plaa Tilden moest hy ook deze set aan Waasdorp afstaan. T ildenCochet Het dubbelspel Na de rust, die met een 21-voor- sprong der gastheeren inging, werden de Oostelijke kampioenen geheel overspeeld Doeïpuntenregen in de tweede helft 4 os «5 d R M SDO verliest van NEA l 3 l IT DE SPORTWERELD De laatste oefenwedstrijd van het R. K. ^--elftal welke op den tweeden Pinksterdag ^erd gespeeld op het Eendrachtterrein te Arnhem heeft geleerd, dat Zondag a.s. te t^n Haag tegen Jugendkraft Wien uit een heel ander vaatje getapt zal moeten wor den. Het nationale elftal heeft aan het Arnhemsch elftal, dat versterkt werd door v. Lingen (Excelsior Schiedam) de han den vol gehad en het zou in het geheel Seen verwondering hebben gewekt, wan- neer de Arnhemmers tenslotte nog een ge- hjk spel uit het vuur gesleept zouden heb ben. ^Öet is een strijd geworden van techniek Sen enthousiasme, waarbij kwam het falen eenige spelers in de nationale ploeg. Keeper Pot heeft geen gelukkigen dag ge- hie eerste goal moet op zijn rekening ge- j hoven worden terwijl hij verder nog verschil de fouten heeft gemaakt die gelukkig voor ern geen gevolgen hebben gehad. Nu de bekende DHL-keeper Alsemgeest weer hifebaar is mag d/e elftalcommissie zich Wei ernstig beraden. Van de backs was Gigen- k (Geel Wit) beter dan zijn partner Van ree (Kolping), zonder dat de laatste bepaald ^Voldoende was. de^i "dddenlinie was het slechtste deel van hoewel wij voor den kleinen Zwalu- (je Vooruit-man Van der Linden een uitzon- dat,n-fr moeten maken. De spil Pik was minder he? Lingen, die driekwart van den strijd in middenveld volkomen beheerschte. Alleen W aatsfce kwartier trad de Arnhemmer iets jJ^r op cjen voorgrond. De rechtshalf De L ,iJ van Mulo presteerde niet veel. De voor dekt® heeft goed voldaan, speciaal het mid- no Alsemgeest, Beerenschot, Nienhaus kan v-d ir6n goeden wedstrijd terugzien. Invaller Öe\nrrtken van,Dongen ist absoluut minder dan vvz-'er Wijbenga. De linksbuiten De Hos- 5ajri geelde minder dan wij van hem gewend V deze speler moet beter op zijn plaats blij- 4j.tllen kan in dit opzicht veel leeren van zijn hemschen collega Egging (St. Jan). Volgens tj'meening heeft het Arnhemsche elftal met «Peti?"00^11 Steun van Van Lingen keurig ge- C; d- De achterhoede met Van Deun aan hoofd speelde stug en heeft menigen aan- van de nationalen gekeerd. ®ch7er .?et gelleel genomen was de Arnhem- 6iftalm 6nlirlie beter dan die van het RKF- Vep6 Arnhemsche voorhoede kan eveneens op ti'0 wedstrijd terugzien. Hendriks VDZ ■^gmg, st. Jan, waren de uitblinkers. ®^e elftallen stelden zich als volgt op: ^ttÖIG ARNHEM: Lindsen (VDZ) Verhoeven (Huihuizen) Ernste (St. Jan) Van Deun (VDZ) ^nzen Van Lingen vvDZ) (Excelsior) ^mt v. Rijzewijk Hendriks te Winkel Egging (de Zwaluw) (VDZ) (RKHVV) (St.Jan) Scheidsrechter van 't Bölscher Hosson (ÜMS) Alsemgeest Beerenschot 1DHL) (Lachapelle) Van der Linden ^2 wal.-Vooruit) Pik (VDZ) v. d. Veeken (Dongen) Nienhaus (SDOUC) de Kruijf (Mulo) Gigengack (Geel-Wit) Pot (WA) Van Bree (Kolping) hüj. Arnhemmers gaan direct ten aanval en jv^en spoedig den eensten hoekschop nemen. de Werd door Schut slecht genomen en door to^^ionale achterhoede weggewerkt. Een aanval geleid door de Hosson ging door l^jfhspel verloren. Het spel ging snel op en Plotseling kreeg de Arnhemmer Egging kibn op den vleugel vrij en zwenkte naar doch zy'n hard schot belandde in het vijftien minuten spelen kopte Beeren- den bal voor de voeten van den vrij» bljjj den Tok Alsemgeest, die zich geen oogen- ''^0)dacht en den bal keurig in 't net schoot S«n twee minuten later bleef de bal "hen tijd voor het nationale doel zweven. \aj.laagde er niet in den bal te bemachtigen a Te Winkel het leder hoog in de tou- bg .-'"eg. De stand was dus weer gelijk (1—1). ^1hoIn^lemmers bh&^nnen door dit succes aan- i d enthousiaster te spelen, terwijl de iSrsi ploeg veel te langzaam speelde. bjQ hl Beerenschot draaide te veql met den Vj p hield het spel op. Ook Pik treuzelde te hetgeen een kolfje naar de hand was van ^ttpw h&enoot Hendriks. Deze geweldige door» firn iDautto Vlflf l'n linn/t 7. Raakte het in deze periode de nationale IJl tf^hoede ontzettend lastig. 4jjg twee en twintig minuten spelen gaf Van h (fen bai uitstekend door naar Hendriks hdige wijze passeerde deze speler Van t^j) etl gaf Pot, die o.i. had moeten uitloo- j^Seen schijn van kans (12). want spoedig hierna loste Nienhaus een ge weldig schot dat keeper Lindsen voor de voe ten van Beerenschot sloeg. Onze nationale midvoor deponeerde op rustige wijze den bal in het Arnhemsche doel waardoor het RKF-elftal de balans in evenwicht bracht (22). Hierna kwamen de Arnhemmers wederom sterk opzetten, vooral Hendriks was in deze periode gevaarlijk en Pot mocht van geluk spreken, dat zijn schoten juist naast gingen. Even voor rust loste Beerenschot een gewel digen kogel tegen de lat, de terugspringende bal werd door Alsemgeest precies voor de voe» ten van Beerenschot gekopt en ditmaal be landde het harde schot onhoudbaar voor Lind sen in het doel (32). Nadat een geweldige knal van Hendriks naast gegaan was trad de rust in. Stond het spel voor de onderbreking op een hoog peil, na de hervatting daalde het gewel dig en gedurende verschillende momenten was het het aanzien niet waard. Plotseling kwam er een opleving toen Pot wederom een fout maakte waardoor Van Rijze wijk een goede schietkans kreeg. Een prach tig schot volgde, precies tegen de lat waar door het nationale doel door het oog van de paald kroop. Ook de Arnhemmers hadden niet over pech te klagen, eenige malen kon Lind sen slechts ternauwernood redden. Na 25 minuten maakten de Arnhemmers dooi Van Rijzewijk 'n doelpunt, dat terecht wegens buitenspel werd afgekeurd. Wat niemand ver wacht zal hebben is toch gebeurd, de Arnhem mers zijn na rust geruimen tijd in de meer derheid geweest en was het geluk meer op hun hand geweest, dan was de stand beslist gelijk geworden. Het laatste kwartier brak aan, Van Lingen die gewerkt had voor twee, raakte een weinig uitgespeeld en daar rechts half Lenzen aan het zelfde euvel begon te lijden kwamen de nationalen in de meerder heid. Pik kon vrijer spelen waardoor ook vee' meer kracht van de voorhoede uitging. Toen Verhoeven viel, raakte hij den bal met de hand aan, waardoor de scheidsrechter een elf- meterschop aan de nationale ploeg toekende. Wij konden niet beoordeelen of het de be doeling van Alsemgeest was hem te benutten, in ieder geval de bal ging van den paal het veld weer in, waarna de Hosson groote moeite deed den bal in de touwen te jagen, hetgeen echter niet gelukte. In de laatste minuten ver grootte de nationale ploeg haar voorsprong door Alsemgeest, (42), waardoor de uitslag geflat teerd werd, want het RKF-elftal verdiende zeker niet meer dan een 32-overwinning. «Si V -L Onder groote belangstelling ontving HBC Zondag het nog ongeslagen RKVVL, dat met een tweetal invallers den strijd tegen de Heemstedenaren moest aanbinden. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, hoewel het er zeef geruimen tijd naar heeft uitgezien, dat HBC het onderspit zou moe ten delven. De gastheeren speelden absoluut minder dan tijdens hun eersten thuiswedstrijd tegei» Tref fers, hoewel wij moeten toegeven dat het hun in vele opzichten niet heeft meegezeten. Meer dere schoten vlogen vlak naast het Maastricht- sche doel, dat eveneens enkele malen de mede werking van lat en palen ondervond. Van dit standpunt bezien zouden de Heem stedenaren dan ook wel een kleine overwin ning hebben verdiend. Niettemin kostte het hun echter moeite genoeg om van een 13 achterstand in de tweede helft tot een gelijk spel te komen. Was vóór de rust het spel enthousiast, snel en van een behoorlijke kwaliteit, in de tweede helft was dit tot een kwartier voor het einde heel anders. Er lag een zekere matheid over 't spel der HBC-ers, terwijl bovendien de ballen slecht werden geplaatst. Eerst toen Ruigrok met een goed schot den stand van 13 op 23 had gebracht, kwam het enthousiasme, dat vóór halftime den strijd aantrekkelijk maakte, geheel terug. Ware HBC er in geslaagd eenzelfde spel te ontplooien als tegen Treffers, het ongeslagen RKVVL zou ongetwijfeld zijn eerste nederlaag hebben geleden. Eerlijk gezegd is het spel van de leiders der kampioenscompetitie ons niet meegevallen. RK VVL beschikt over een stevige ploeg, waar in meerdere goede voetballers schuilen, doch veel verband hebben wij niet vermogen te ont dekken. De halflinie b.v. was in deze ontmoe ting een onvoldoende steun voor den aanval, hoewel wij gaarne willen toegeven dat dit deel van de ploeg verdedigend goed werk heeft verricht. Achter deze middenlinie stond een stevige defensie en daarvoor een aanval, welke wel iswaar geen mooi voetbal liet zien, doch niet temin gevaarlijk bleek. Maar nog eens, indien de HBC-verdediging niet een doelpunt cadeau gedaan had en de aanval wat gelukkiger met schieten was geweest, dan had RKVVL abso luut verloren. HBC begon in een tempo dat de moeite waard was. Het Maastrichtsche doel kwam al spoedig onder druk te staan, doch zooals dit zoo vaak gaat, kwam het eerste doelpunt aan Het hoogtepunt van den laatsten dag en eigenlijk van het geheele toumooi, dat de oefenmeesters op de METS-banen te Sche veningen hadden georganiseerd, was het enkelspel van Tilden tegen den Fransch- man Cochet, een partij, welke de Amerikaan met 62, 86, I6, 61 won. Aan dezen spannenden wedstrijd ging het enkelspel van Plaa (Frankrijk) tegen Waasdorp (Nederland) vooraf, welken wedstrijd onze land genoot in straight sets won (63, 63, 63). Het spel van Plaa en Waasdorp kenmerkte zich door een base-line duel en Waasdorp bewees vaster dan de Franschman te zijn. In de eer ste set ging het gelijk op tot 33. De zevende game won Waasdorp en in de achtste waren aan beide kanten vele missers. Toen het 53 stond, verloor Plaa zijn service op love en daarmede de eerste set. In de tweede set probeerde Plaa het tempo te forceeren, maar de Fransch man had daarmee geen succes. Het werd 31, toen 4—2 en ten slotte 4—3 voor den Hollander. Waasdorp speelde de volgende games vooral op de backhand van zijn tegenpartij, die niet al te vast was en won ook deze set. De laatste set ging tot 2—2 gelijk op, maar toen won Waas dorp drie games en kwam op 5—2 te staan. Het was toen duidelijk, dat de Franschman nog slechts een verloren wedstr jjd speelde en met 6—3 De wedstrijd van Tilden tegen Cochet heeft geheel beantwoord aan de hooge verwachtingen, die men er aan stelde. Hier stonden tegenover elkaar twee erkende meesters op tennisgebied en van tevoren stond vast, dat het tot de Jgatste set twijfelachtig zou zyn, wie van bei den zou winnen. Tilden, die begon te serveeren, had in het begin weinig moeite. Cochet's service was zwak (hy gaf herhaaldeiyk double faults) en ook zijn returns waren niet vast. Er zat geen lengte en geen vaart in zijn slagen, terwijl Tilden met mathematische zuiverheid de ballen langs de ïynen schoot, van 41 werd het 52 en toen maakte Tilden met een meesteriyke service- game een einde aan de eerste set. In de tweede set kwam er een aanvallend element in Cochet's spel: half court volleerde hy met succes en de stand werd 2—2. Cochet won toen zijn service en Tilden vervolgens de zijne op love. De stand was dus daarna 3—3. Toen ging het gelijk op tot 5—5 en Cochet ging de elfde game serveeren. Aan beide kanten werd vinnig gevochten. Het werd herhaaldelijk deuce, maar tenslotte won Tilden de game. De Amerikaan moest nu ser veeren en.... kwam op 040. Door zuiver te plaatsen bracht hij den stand nog op 3040, maar een te lage lob werd door Cochet hard ge- smasht. De stand werd 66, en toen 76 voor Tilden. In de laatste game van deze spannende set serveerde Tilden twee aces. By 40—0 gaf Tilden een van zyn bekende drop-shots en won daar mede met 86 de tweede set. In de derde set kwam Cochet door zuiver spel, dat Tilden tevergeefs probeerde te forcee ren, op 30, waarna Tilden zyn service won en Cochet met 31 voorstond. Het werd 41. Wat Tilden ook probeerde, het was hem niet mo gelijk nog een game te winnen en Cochet won deze set met 61. Nadat Tilden in de vierde set de eerste game (zyn service) op love gewonnen had, won Cochet de tweede game door een prachtige smash, die hy half court ver buiten het bereik van den langen Amerikaan wist te plaatsen. Toen had Cochet echter niets meer in te brengen en Tilden won deze set en dus den wedstryd met 61. Het was een prachtige party, die op een peil stond, dat hier te lande eigenlyk nooit te zien is. Ten besluite van het tournooi van professio nals hebben de Amerikanen Tilden en Burke een dubbelspel tegen de Hollanders Hemmes en Goedraad gespeeld, dat door Tilden en zyn partner met 57, 75, 57, 75, 63 werd gewonnen. Onze landgenooten hebben bijzonder goed ge speeld. Vooral Hemmes was zeer vast. Goedraad steunde hem goed. Vooral diens service was dik wijls overrompelend en zelfs tegen Tilden sloeg hij af en toe een ace. Burke was onvast en de minste van de vier. Zelfs in de laatste set ging het nog tot 3—3 gelyk op. Het was een spel, waarin voortdurend spanning zat en dat een waardig slot van dit tournooi vormde. De uitslagen van Zondag waren: Hemmes, Ned. slaat Burke, Ver. Staten: 64, 61, 75; Cochet, Fr., slaat Goedraad, Ned.: 62, 62, 75; Cochet en Plaa, Fr., slaan Tilden en Burke Ver. Staten: 6—2, 62, 75, Met sprekende cijfers heeft WA Twee den Pinksterdag in Amsterdam revanche genomen op Treffers voor de op Hemel vaartsdag te Groesbeek geleden nederlaag. De kampioenen van West I wonnen met niet minder dan 8—2. Aanvankelyk zag het er niet naar uit, dat het zoo'n groote over winning zou worden voor de withemden, die by de rust een 2—1-voorsprong hadden, waarmede zy toen zeker tevreden mochten zyn. De ploeg der bezoekers zakte in de tweede helft echter geheel in elkaar. De Oostelyke kampioenen werden overspeeld en voor de uitstekend op dreef zijnde Amsterdamsche voorhoede, die dezen mid dag een verbluffende productiviteit toonde, moest de Groesbeeksche achterhoede her haaldelijk zwichten. De wedstryd had overigens een aantrekkelyk verloop en was ook in de tweede helft, hetgeen de score allicht zou doen vermoeden, niet een- zydig, het laatste kwartier dan, toen de gasten zagen, dat er van ophalen toch geen sprake meer was, daargelaten. De Amsterdammers kunnen op een goeden wedstrijd terugzien, maar toch zullen zij er goed aan doen, zich niet op dezen uitslag blind te staren, want in de nog komende wedstrijden zullen zij wel op heel wat meer tegenstand stuiten. Het is voor WA in ieder geval weer een resultaat, waardoor de Noord-Amsterdam mers de komende ontmoetingen met vertrou wen tegemoet kunnen zien. Hun ploeg vormde dezen middag, in tegenstelling met de zeer teleurstellende Oostelijke kampioenen, een goed sluitend geheel. De spelers begrepen elkaai uitstekend, de middenlinie stuwde de voorhoede steeds goed op en ook de achterhoede heeft zich na een zwak begin behoorlijk hersteld. Toen WA tegen den wind in en met de zon in den rug aftrapte, ontwikkelde zich allengs een gelijkopgaande strijd. Geleidelijk kwamen de Amsterdammers iets in de meerderheid, maar hun voorhoede hield voorloopig het spel nog te kort om tegen de goed ingrijpende achter hoede der Treffers succes te kunnen boeken. De laatsten zaten intusschen ook niet stil en zy deden in deze periode niet veel onder voor hun tegenstanders. Toch waren de VVA-aan- vallen gevaarlyker. Dit bleek al weldra toen schoten van Tushuizen en Sanders rakelings overgingen. Na ruim een kwartier spelen na men de gastheeren dan ook de leiding door een fraai doelpunt van Reuser, die van korten afstand onhoudbaar inschot (10). Hendrix maakte zich even later aan de andere zijde verdienstelijk door een gevaarlyk schot van Decates te stoppen. Nadat WA nog eenige kansen onbenut had gelaten, kon de thuis club op fortuinlyke wijze door Tushuizen den voorsprong vergrooten, toen de Treffers-ver dediging niet ingreep, in de meening, dat de scheidsrechter wel voor buitenspel zou fluiten (2—0). De gasten beantwoordden dit doelpunt met 'n serie aanvallen, die eenige corners tot resultaat hadden, maar de V. V. A.-achterhoede wist het gevaar te bezweren. Korten tijd later moest Hendrix echter zwichten, toen Decates on verwachts in vrije positie voor het Amsterdam sche doel verscheen en toen met een effectvol schot den achterstand verkleinde (21). Een oogenblik scheen de V. V. A.-achterhoede de kluts kwijt te zijn, maar de roodzwarten zagen geen kans hiervan de profiteeren. Weldra ging de strijd weer gelijk op en zoo bleef het tot rust, zonder dat er wijziging in den stand kwam, hoewel voor beide doelen nog eenige malen hachelijke situaties ontstonden. Bijna had een der V. V. A.-backs den gasten den gelijkmaker bezorgd, toen hij rakelings over zijn eigen doei kopte, terwijl de Treffers van geluk mochten spreken, dat hun doel niet doorboord werd, toen keeper Gerrits bij een voorzet van van Nunen misgreep, waardoor een gevaarlijke situatie ont stond, welke de Amsterdammers evenwel niet vermochten uit te buiten. Zoo brak de rust aan met een 2—1 voorsprong der Amsterdammers, die nog lang niet zeker van de zege waren. Na de hervatting begon V. V. A., dat nu het windvoerdeel had, direct een offensief, dat al binnen enkele minuten succes ten gevolge had, toen Tushuizen op keurige wijze den stand op 31 bracht. Toch gaven de gasten zich nog lang niet gewonnen en voorloopig bleef het spel nog op en neer golven, hoewel de doelman der Tref fers nu meer werk kreeg dan zijn overbuurman. De Groesbeeksche ploeg wist echter steeds met succes het spel te verplaatsen en toen de gas ten na ruim 'n kwartier spelen na een scrim mage voor het Amsterdamsche doel den bal in het net werkten en tegenscoorden, (32) was het nog een volkomen open strijd. Ook toen Tushuizen opnieuw succes had en den Groes- beekschen doelman voor den vierden keer het nakijken gaf bleven de Oostelijken goed vol houden. De strijd bleef spannend en hield een interessant verloop. Toen Tushuizen echter den stand op 52 had gebracht en kort daar op na een door Reuser ingeschoten bal, welken de keeper wel stopte maar niet in zijn macht kreeg, er 62 van maakte, was de tegenstand der gasten geheel gebroken. Reuser stelde zyn middenvoor met een goeden pass nogmaals in staat te scoren en J. Letschert bracht uit een elfmeterschop wegens hands den eindstand op 82. De elftallen waren: V..V.A.: Hendriks, doel; Bogaard en de Bake, achter; J. Letschert, H. Letschert en F. Let schert, midden; van Nunen, W. Letschert, Tus huizen, Reuser en Sanders, voor. Treffers: Gerrits, doel; van Leur en J. Ker sten, achter; Janssen, Th. Kersten en F. Saedt, midden; Wijnhoven, G. Kersten, Decates, Kos- man en Peters, voor. den anderen kant, waar na tien minuten spe len de linksbuiten Claassens een van rechts aangegeven bal in de HBC-touwen joeg (01). Lang behielden de bezoekers echter dezen voorsprong niet. Nadat het RKVVL-doel eenige malen ternauwernood aan een doorboring was ontsnapt, slaagde Martin er tien minuten later in op handige wijze de Maastrichtsche backs te passeeren en uit moeilijke positie met een fraai schot de balans weer in evenwicht te brengen (1—1). Een fraaie kopbal van v. d. Linde uit een voorzet van Kortekaas, kwam van den binnen kant van den paal in het veld terug, terwijl even later een kogel van Gieske, ver buiten het bereik van den Maastrichtschen doelman, even eens door den paal werd gekeerd. Het zat dus HBC in deze periode niet mee. Verder dan een aantal hoekschoppen brachten de gastheeren het niet. Even voor halftime was de Heemsteedsche verdediging even de kluts kwyt, waarvan de Maastrichtsche midvoor Her ben profiteerde om zyn club opnieuw de leiding te geven (1—2). Van het grootste deel der tweede helft valt niet veel goeds te zeggen. De gang was er uit en op het spelpeil viel genoeg aan te merken. Een buitenspeldoelpunt van Ruigrok bracht de gemoederen even in beweging. Verder bewoog de stryd zich voor een belangryk deel op het middenterrein. Het eerste lichtpunt viel onge veer een kwartier voor tyd te ontwaren, toen H. Büner met een fraai schot plotseling RKV VL's voorsprong vergrootte (13). Gezien wat HBC tot op dat moment gepres teerd had, kon eigenlyk slechts een zege voor de gasten worden verwacht. Martin had pech met een hard schot tegen de lat. Vyf minuten voor het einde verkleinde echter Ruigrok met een goed laag schot den achterstand (23). Dit inspireerde de gasthee ren tot een grootere krachtsontplooiing, welke inspiratie een halve minuut voor het einde werd beloond met een fraaien goal van v. d. Linde (3—3). Direct hierop was het einde daar en waren de punten gedeeld, een uitslag, welke overigens de verhouding vry goed weergeeft. Brabantia Treffers RK.V.VH. 2—1 Brabantia 5—1 4-2 Treffers O-l 2—1 V.VA. 1—0 8—2 HB.C. 3—3 6—4 RX.V.V.L. is nog steeds in de kampioens competitie ongeslagen, maar gisteren heeft de Maastrichtsche ploeg toch maar een punt kunnen veroveren. De kampioenen van Zuid I moest n.l. in Heemstede tegen H.B.C. met een 3—3-gelyk spel genoegen nemen. V.VA. herstelde zich uitstekend door in Amsterdam met 82 over Treffers te zegevieren. De stand is nu: R.K.V.V.L. 3 2 1 0 5 6— 4 Brabantia 4 2 0 2 4 10— 6 V.V.A. 4 2 0 2 4 11— 9 H.B.C. 3 1 1 1 3 11—11 Treffers 4 1 0 3 2 8—16 In de promotie-competitie in Zuid II leed V.V.H. zyn eerste nederlaag tegen Almania, dat de club uit Heerlen met 2I klopte, waardoor beide concurrenten weer precies gelijk staan. Nivea en Geleen speelden met 22 gelijk, waar door zij elkaar de kans vrijwel ontnamen. Almania 3 2 0 1 4 8—4 V.V.H. 3 2 0 1 4 5—5 Nivea 2 0 11 1 3—4 Geleen 2 0 11 1 3—6 In Zuid II ging de wedstrijd B.V.V. Hercules iv.rv.x.v.v. mei, Qoor. nananaaiae zyxi fraaie positie door een 31 zege op Servatius. S.C.O. R.K.T.V.V. B.V.V. Hercules Servatius 4 3 1 0 7 11— 2 2 10 12 6—5 2 0 2 0 2 1—1 3 0 12 1 3—13 S.D.O ging in Ouderkerk met 52 ten on der tegen N.E.A., welke club er nu in West I het beste voorstaat. N.EJL S.D.O. Fortitudo 2 1 1 0 3 5—2 2 10 12 5—7 2 0 111 2—3 In West II, waar de beslissing reeds lang ge vallen is, werd de zaak besloten met de ont moeting G.D.A.D.O.N.K., welke een 44 ge lyk spel tot resultaat had. G.V.O. 4 3 1 0 7 9— 5 G.D.A. 4 1 2 1 4 7— 6 D.O.N.K. 4 0 6—11

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 11