Eenvoudige Zoekt gij betrouwbaar j FOTOREPORTAGE Personeel? j Plaats dan een „Omroeper" I voor 80.000 gezinnen MEISJES-BLOUSE Een standaardje voor geroosterd brood armsgaten. Daarvoor kant men, aan het begin van de eerstvolgende 2 toeren, 7 st. af. Verder breit men in de volgende 6 toe ren, aan weerskanten van de naald, 2 st. samen en daarna breit men aan het begin van eiken toer 2 st. samen, tot men nog 74 st. op de naald heeft. Op deze steken breit men recht door tot het geheele werk 55 c.M. lang is. Dan schuint men, beginnende aan den rechterkant van het werk, den eersten schouder af, 1ste toer. Men kant 7 st. af, breit 17 st. in patroon en keert het werk om. 2de toer: 2 aver, samenbr., in patroon de naald uitbreien. 3de toer: 7 st. af kan ten, in patroon breien tot er nog 2 st. op de naald staan. 2 r. samenbr. 4de toer: 2 aver, samenbr., de naald, in patroon, uitbreien. Dan kant men de nog overgebleven steken af, breekt den draad af en begint bij de overgebleven steken. Men kant de eerste 26 steken af voor de halsopening en breit de overige steken in patroon. Hierop breit men den tweeden schouder, beginnend met 7 afkanters aan den kant van het armsgat. Voorpand. Men breit precies eender als bij den rug tot na de minderingen voor de armsgaten, wanneer men dus nog 74 st. over heeft. Dan begint men, aan den rech terkant van het werk, aan de halsopening. lste toer: 31 st. in patroon breien. Om- keeren. 2de toer: 2 st. aver, samenbr. in patroon de naald uitbreien. Op deze laatste 30 st. breit men den eer sten schouder, steeds in patroon. Aan den kant van den hals breit men in eiken toer 2 st. samen, tót men nog 25 st. overhoudt. Dan breit men daar om den anderen toer 2 st. samen, tot er nog 21 st. overblijven. Verder breit men recht door tot het geheele werk 55 c.M. lang is- Men schuint daarna den schouder af door bij eiken toer, die aan den kant van het armsgat begint, 7 st. af te kanten, tot alle steken zijn afgekant. Dan begint men weer bij de overgebleven steken, kant eerst 12 st. af voor den hals en breit op de overige steken den tweeden schouder. Halsafwerking. Met dunnere naalden neemt men langs de halsopening van het voorpand aan den rechterkant, 106 st. op en men breit daarop 7 toeren 2 r., 2 aver. Langs den hals van den rug neemt men 48 st. op en breit eveneens 7 toeren 2 r., 2 aver. Dan naait men de schoudernaden dicht, neemt 136 st. op langs de armsgaten en breit 7 toeren 2 r., 2 aver. Het breiwerk wordt dan aan den linker kant, onder 'n vochtigen doek, gestreken. De 2 r., 2 aver, gebreide randen strijkt men echter niet. DORA. Het broodstandaardje is vriendelijk ov de ontbijt- of theetafel. Het kan zes snee'' jes geroosterd brood bevatten. U heeft noodig twee plankjes waarv»® de halve patroontjes geteekend zijn op 1 en 2. U gebruikt dun vurenhout of 6 nu®1' triplex. Hoogte en breedte van de be1 buitenplankjes 13 c.M. De tusschenplanki® zijn even lager van boven, doch heb®6 verder precies denzelfden vorm. Gaten worden geboord in de 5 tussche® plankjes, 3 c.M. van den onderkant, de di^ van een dun gordijnlatje, of wanneer b1® een vierkant liniaaltje wil gebruiken stee u vierkantjes uit, zoodat de drie verb'® dingslatjeS er krap doorheen gaan. De plankjes worden 3 c.M. van elkaar 8 plaatst; men smeert wat lijm in de gate. De buitenste plankjes worden met schro® jes of spijkertjes vastgemaakt aan de 1® jes en de schroef- of spijker gaat jes v/egS^ werkt. Het standaardje wordt geschild® in een frissche tint passend bij het s®^ vies. Een busje van een of andere s® drogende lak kan gebruikt worden. Een eenvoudig motief in contrasteer® de kleur versiert de buitenkanten. Gebreide Heeren-slipover met breede strepen een nutteloos bezit zijn. Voor haar, die al leen uit gaat om 'n paar boodschappen te doen of haar kinderen van school te halen is een eenvoudig zij dj e, dat niet opvallend gemaakt is altijd het meest geschikt. Zoo'n modelletje vinden we nu in fig. 478. Het ruime schootje geeft er toch een heel klein gekleed tintje aan en doet niets aan den eenvoud te kort. De ronde hals heeft een leuke versiering van in lussen gelegde bie zen. Een in model geknipte pat vormt de ceintuur. De rok bestaat uit twee banen. Benoodigde stof: 3.50 M. van 130 c.M. breed. Het patroon is te verkrijgen in de maten 42, 44, 46 en 48. Fig. 471 is een mantel van effen stof, zonder kraag of revers, maar sluitend met twee rijen knoopen. De schoot is klokkend en versierd met opgestikte zakken. De drie kwart mouwen hebben een bescheiden kopje. Dit model zal zeer chique staan, wanneer we het maken van stevige witte wollen stof en versieren met zwarte glazen knoopen en een breede zwarte lakceintuur. Het patroon is verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 46 en we hebben er 2 M. stof voor noodig van 130 c.M. breed. Pola. Wanneer men zóó breit, dat er 6 steken komen op 2'/2 c.M., wordt deze slipover on der de armen 95 c.M. breed. De rug. 100 st. opzetten en 7'/2 c.M. 2 r., 2 aver, breien. Dan begint men aan het patroon dat uit 2 toeren bestaat. lste toer: (aan den linkerkant van het werk) 9 r. Dan: 4 aver., 2 r., 4 aver., 14 r. Deze steken (na de 9 st. r.) herhaalt men 2 keer. Tot slot breit men: 4 aver., 2 r„ 4 aver., 9 r. 2de toer: 8 r. Dan: 1 aver., 4 r., 2 aver, 4 r-, 1 aver., 12 r. Deze steken (na de 8 r.) herhaalt men 3 keer. Men eindigt echter met 8 r. in plaats van 12 r. Men breit nog 20 toeren in patroon. In den daaropvolgenden toer meerdert men 1 st. aan weerskanten van de naald en verder in eiken lOden toer, tot men 112 st. op de naald heeft. De gemeerderde steken breit men steeds r. Als het werk, van het begin gemeten, 35 c.M. lang is, begint men, aan den rechterkant van het werk, aan de Wie het met een bescheiden kleed geld moet doen, zal altijd extra moeten wikken en wegen alvorens een kostuum te koopen. Al zijn we met 'n lapje stof en een Panora-patroon voordee- lig uit, we moeten toch nooit een japon koopen, waar we bij nadere beschouwing eigenlijk niets aan hebben. Een heel ge kleed model zal voor een vrouw, die geen officieele visites maakt of dineetjes geeft, De ring die niet van den vinger wil Als men een ring, die zoo om den vinger is gegroeid, dat men hem er niet meer af kan krijgen, wil verwijderen, beproeve men het volgende: men neme elastiek en wik kelt dat dicht op elkaar en stijf om den vinger, beginnende bij den top tot aan den ring, zoodat er geen tusschenruimte over blijft. Nu houdt men de hand in de hoogte, en binnen een paar minuten zal de vinger geslonken zijn. Vlug neemt men er den band af, windt hem er echter dadelijk weder om, steekt de hand weder in de hoogte, en als de band er na vijf minuten wordt afge nomen, is de vinger genoeg geslonken om er den ring te kunnen afschuiven. Van 16-18 jaar Bovenwijdte 96 c.M., taillewijdte 82 c.M., lengte midden vóór 45 c.M., mouwlengte 26 c.M., mouwwijdte 28 c.M. Benoodigd: 1.25 meter stof van 90 c.M. breed, 5 knoopen. Voor- en rugpand plaatsen we onder elkander op de stof naast het voorpand, den kraag naast het rugpand, den boven- kraag en schootje, dan is er nog een hoogte over voir de mouwen. Om de blouse in de taille glad te krij gen zijn er in voor- en rugpand twee af- naaiers gemaakt van 2 c.M. diepte en 10 c.M. lang. Het schootje wordt glad aange zet. Aan het voorpand is een overslag van 2% c.M. aangebracht, waarbij nog 6 c.M. voor dekking. Het plat liggende kraagje wordt in model geknipt, zooals de teeke- ning aangeeft. De mouw wordt met 12 c.M. ruimte in het armsgat geplaatst. We plaatsen den mouwnaad op den zijnaad van de blouze. Voor naden moeten we overal 2 c.M. bij aanknippen. C. M. Van de op deze bladzijde voor komende genummerde mo dellen, die aan het mode-album „Zomerpracht" ontleend zijn, kun nen bij het Patronenkantoor „Panora", Nassauplein 1, Haarlem, patronen besteld worden tegen den prijs van 10 ets. voor jabots, kraagjes, 20 ets. voor rokken, blou ses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding, 35 ets. voor mantels en japonnen, 50 ets. voor complets. Bestellingen kunnen geschieden: door bemiddeling van Uw agent; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels. In alle gevallen 10 ets. extra voor toe zending per post Hortensia's krijgen op den duur minder en kleinere bloemen. Veelal grond verarmd. Meer succes zal me® ben, als men nieuwen grond geeft turfmolm of veengrond er in. Is de gezet, dan verstrekt men het noodige sel. iiniiniinnniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiuinnininiiiiiiuiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiI DINSDAG 18 MEI 1937 Op het Alkmaardermeer werden door Zeilver. .De Onderlinge" jubileumwedstrijoelJ georganiseerd. Eenige deelnemers aan den star Ajax behaalde in den wed strijd tegen Be Quick om het nationaal voet bal-kampioen schap welke te Amsterdam werd gespeeld een 2 1 over winning. Een spelmoment Hr. Ms. .Java", die aan de groote vlootrevue te Spithead zal deel nemen, is onder groote belangstelling uit Den Helder vertrokken, Een overzicht tijdens het vertrek van den oorlogsbodem De installatie van den nieuwen burgemeester van Maastricht, jhr. mr. W. Michiels van Kessenich vond Zaterdag plaats- Het omhangen van den ambtsketen door den loco-burgemeester Op de Rijswijksche wielerbaan werd het seizoen geopend met een serie wedstrijden. Een moment uit de 80 K.M.- race achter motoren

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4