UIT DEN OMTREK f I Stadsnieuws De tijden veranderen, maar Chief Whip blijft o kwaliteit! NIEUWE ZAKELIJKHEID 'T ZATERDAG 29 MEI 1937 BEVERWIJK BENNEBROEK HALFWEG HILLEGOM LISSE Het jubileum van den heer P. Warmerdam Czn. HEEMSTEDE SANTPOORT VOGELENZANG m-y* Naar een werkelijken stijl?j Secretaris van prins Bernard Jhr. C. Dedel bij K. B. benoemd Een knoop in Uw zakdoek!! Foto- en Kinohandel F BEMANNING DER WINSLOW NAAR ARTIS Bovengang in het gebouw der Utrechtsche Algem. Brandwaarborgmaatschappij, verbouwd door Ir. S. van Ravesteyn ZOO ZONG DE GOUDEN EEUW Programma van.de Haarl. Radio centrale van Zondag 30 Mei De „stofzuigerspecialist" aangehouden AANBESTEDINGEN DER GENIE D.H.V.B. NOG ENKELE BELANGRIJKE WEDSTRIJDEN U.S.V.—The Victory D.H.V.B.-programma voor Zondag H.S.V. De Kampioen RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN R.K. Staatspartij herdacht den verkiezings uitslag-. Vrijdagavond was het Centraal Be stuur van de afdeeling Beverwijk van de R.K. Staatspartij met de propagandisten in het K.S.A.-gebouw bijeengekomen ter viering van den uitslag der Tweede Kamer-verkiezing. De bijeenkomst, die uit den aard der zaak een feestelijk karakter droeg, werd mede bijge woond door den Deken van Beverwijk, den hoogeerw. heer P. J. Simons, den pastoor der parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad, den zeereerw. heer v. d. Pavoordt en door enkele kapelaans. In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer J. Poncin, een welgemeend woord van dank aan de propagadisten en zijn medebe stuursleden, in het bijzonder aan den secreta-. ris, den heer J. Pel, die een berg werk verzet heeft en aan den penningmeester, den heer P. Langendijk, die spr. mocht dit met voldoening constateeren de financiën der vereeniging in het juiste spoor heeft gehouden Hij spoorde de propagandisten aan om op den ingeslagen weg voort te gaan. Bestuur en propagandisten werden vervol gens toegesproken door kapelaan ar. Holthui- zen, die er op wees, dat het succesvolle resul taat alleen bereikt kon worden door samen werking, waarbij men zich met hart en ziel op de goede zaak heeft toegelegd. Politiek, zoo betoogde de eerw. spr., is geen smeerboel, zooals wel eens wordt beweerd, maar werken voor de uitbreiding van God's rijk op aarde, zooals de R.K. Staatspartij tracht te doen, ook door er naar te streven dat alls bur gers van stad en land behoorlijk kunnen leven, de arme niet in ellende en de rijke in het besef, dat hij de aardsche goederen niet voor eigen gewin alleen bezit. De eerw. spr. hoopte dat in de nu volgende periode, waarin de kamerleden zelf aan den ar beid gaan, de propagandisten niet zullen rusten maar hun krachten zullen geven aan de so ciale organisaties. Verder spoorde de eerw. spr. aan tot gebed voor H.M. de Koningin. Immers, het woord is thans aan onze Vorstin, die voor moeilijke be slissingen staat waarvan zeer veel zal afhan gen. Dr. Holthuizen bracht tenslotte hulde aan den voorzitter, den heer Poncin, waarvan wei duidelijk bewezen is, dat hij de rechte man op de rechte plaats is. De aanwezigen zongen hierna een geestdrif tig Wilhelmus, waarna besluiten werd om aan onzen partijvoorzitter, mr. Goseling en aan pater dr. Beaufort een gelukwensch-telegram te zenden van den volgenden inhoud: „Propagandisten R.K. Staatspartij Beverwijk, bijeen viering verkiezingsuitslag, wenschen u geluk en betuigen trouw." Namens de propagandisten gaf de heer W. v. Vlissingen vervolgens op de hem eigen wijze een geestig resumé van de bonte ervaringen, welke de propagandisten zooal opdoen en die niet van humor ontbloot zijn. Tenslotte richtte Deken Simons nog een har telijk woord van dank tot de propagandisten. Z.eerw. wenschte hun ook in de komende jaren denzelfden ijver toe en knoopte daaraan den wensch vast, dat het in de toekomst mogelijk zal zijn om dergelijke feestelijke bijeenkomsten op den avond van den verkiezingsdag te hou den waarbij dan tevens de uitslagen worden bij eengebracht. De bijeenkomst, waarin een buitengewoon ge animeerde stemming heerschte, werd besloten met het zingen van „Aan U, o Koning der eeuwen". Is het nog noodig? Een vraag: is het nog noodig het Nederlandsche volk te herinneren aan de algemeene collecte welke op 5 Juni as. over het geheele land gehouden zal worden ten bate van den nuttigen en heilzamen re- classeeringsarbeid Dit charitatieve werk. dat door allen rang en stand zoo dringend aanbe volen wordt, werd voorheen door het Rijk ge subsidieerd, doch de tijdsomstandigheden heb ben daaraan 'n einde gemaakt, zoodat het thans aan de particuliere liefdadigheid wordt overge laten om een bedrag bijeen te brengen, opdat het Samaritaansch werk zal kunnen worden voortgezet. Voor hen, die het reclasseeringswerk nog niet kennen volge hier een korte omschrijving van het doel. Het doel is om hen, die, om welke reden dan ook met den strafrechter in aanraking zijn ge komen, bij te doen staan door bevoegden, die hen in hun afzondering opzoeken en in een vertrouwelijk onderhoud over de oorzaken van hun val spreken. De zwakke zijde van den veroordeelde treedt dan meestal dikwijls naar voren en in vele gevallen is het dan mogelijk om den gevallene, die hartgrondige beterschap beloofd heeft, in de geordende samenleving te rug te brengen, om daar de verloren plaats weer in te nemen. Dat dit werk met vele financieele zorgen ge paard gaat behoeft geen betoog en het is daar om dat het Plaatselijk Comité de collecte op 5 Juni as. ten zeerste aanbeveelt. Namens het Comité: M. STERK, Penningmeester, Groenelaan 51, Beverwijk Postzegelautomaten. Met voldoening zal worden vernomen, dat de Posterijen besloten hebben om te voldoen aan een lang gekoester- den wensch, n.l. het plaatsen van postzegel automaten aan de buitenzijde van het Post kantoor. Wanneer de verbouwing gereed is zal tot plaatsing worden overgegaan. Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. Brouwer en N. Tol. Overleden: H. W. van Dijk, 51 jaar. Meisje aangereden. Dezer dagen is een achttienjarige wielrijdster op het rijwielpad aan den Rijksstraatweg aangereden, door een luxe auto. welke in volle vaart een toegangslaan naar Stichting Vogelenzang kwam uitgereden. Het meisje werd niet ernstig aan de heup gewond, maar de fiets werd geheel vernield. De automo bilist, die was doorgereden, schijnt inmiddels bij de politie bekend te zijn geworden. Naar het concours. Zondag 30 Mei 1937 zal de muziekvereeniging „Eensgezindheid", direc teur B D. Peters deelnemen aan het Groot Na tionaal concours voor Harmonie- en fanfare corpsen te Zaandam, uitgeschreven door Ver- kade's Harmonie. Zij zal uitkomen in de eerste afdeeling Harmonie met als verplicht nummer: Rapsodie sur des Airs du Pays D'oc van Paul Lacobe. Arr. par. L. Christol en als vrij num mer Tancrède. Ouverture Rossini. Arr. G. Ga- denne. Raadsvergadering De raad hield Vrijdag een spoedeischende raadsvergadering onder voorzitterschap van wethouder P. Klaver. Het eenige punt ter behandeling was: Con versie geldleening. Een der om te zetten leeningen tegen een rente van 5 pet. kon pas in 1937 veranderd worden, doch door de bemoeiing der Ver. voor Nea. Gemeenten verscheen een Kon, Besluit, waarbij de buitengewoon drukkende bepalingen ongedaan werden gemaakt, zoo deelde de voor zitter mede. Er zijn thans te converteeren de volgende 3 leeningen: 1 groot ƒ7400 thans 4% pet., ondergebracht bij het Pensioenfonds der Twentsche Bank, bij dezelfde instelling zonder kosten om te zetten in een van 3%. Verder 1 groot 107.000 thans a 5.5 pet. gesloten bij de Rijks- verz. Bank en 1 groot ƒ420.000 a 5 pet.; deze twee kunnen ook bij een instelling worden on dergebracht tegen 3% pet. De escretaris en zijn ambtenaren hebben buitengewoon veel werk aan de voorbereiding gehad, doch zijn volkomen ge slaagd. Alles bijeen wordt het een besparing van 7000 aan rente per jaar. De duur is als volgt: voor de eerste leening 10 jaar en na 15 jaar 4 pet. of geld terug, bij de grootste voor 10 jaar en daarna 4 pet. of geld terug. De heer Meskers bracht lof aan B. en W. en aan den secretaris voor de betoonde activiteit, i Instemming). Het voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter dankte voor den lof van den beer Meskers, maar het grootste gedeelte daar van komt toe aan den secretaris en zijn amb tenaren; inderdaad is door hen deze materie op schitterende wijze afgewerkt». (Applaus). De voorzitter zeide tenslotte te hopen, dat men voort kan gaan met de gemeente te ontlasten van de groote zorgen opdat de noodlijdendheid spoedig tot het verleden kan behooren. Donderdag is de heer P. Warmerdam Czn., directeur der Veiling H. B. G. (G-A) te Lisse op grootsche wijze gehuldigd. Des morgéns te 19 uur werd hij op het smaakvol versierde pri- vèkantoor door zijn collega's ontvangen en door hen en het geheele personeel van harte ge- lukgewenscht. De heer Warmerdam was buitengewoon ge troffen door deze onverwachte ontvangst, daar de officieele huldiging des avonds zou geschie den. Voor 12 uur maakten velen van de ge legenheid gebruik om hem te complimenteeren. Des avonds te 7.30 uur was de groote huldiging in het groote kantoorlokaal der Vereeniging door zijn mede-directie en commissarissen en het geheele personeel. Onder de genoodigden merkten wij in den loop van den avond op: baron van Wijnbergen, burgemeester der ge meente Lisse, den heer Dix, hoofdredacteur van het- Kweekersblad, den heer Paul van Deursen, accountant der Vereeniging en den heer Raap horst, secretaris van het Holl. Bloembollen kweekers Genootschap. De heer S. Schoneveld, mede-directeur, heet te den jubilaris, diens echtgenoote en verdere familie van harte welkom en sprak hem in welgekozen woorden toe. Hierna bood de heer J. Kortekaas, mede-di recteur, een tegeltableau aan, voorstellend de voorgevels van kantoorgebouw en de veilinglood- sen, zijnde een cadeau van de mede-directie, commissariaat en personeel. Baron v. Wijnbergen, burgemeester der ge meente Lisse, sprak eenige waardeerende woor den en een hartelijken gelukwensch. Hij ken schetste den heer Warmerdam als den altijd jongen man, met steeds dezelfde activiteit, fris- sehen geest en genoeglijke medewerking. Hij hoopte, dat God voor hem nog een lange reeks van mooie jaren heeft weggelegd en stelde voor een dronk te doen op het welzijn der familie Warmerdam en de Veiling H. B. G. Vervolgens traden als sprekers op de heeren J. W. A. Lefeber als directeur der Coöp. Boe renleenbank te Lisse, J. P. Segers en A. van Oosten, commissarissen der vereeniging, J. F. Ch. Div, hoofdredacteur van het Kweekersblad en diverse andere bladen, P. v. Deursen, accoun tant der vereeniging, R. W. Doeksen, procuratie houder der vereeniging, en de heer M. Warmer dam Fzn., zoon van den jubilaris. Na deze sprekers gaf de heer Raaphorst, se cretaris van het Hollandsch Bloembollenkwee- kers Genootschap een historisch overzicht van het ontstaan van het veilingwezen. De Veiling K.B.G. blijkt ontstaan te zijn uit den veiling kring Lisse, waarvan de eerste oprichting ge schiedde in 1906 en de eerste veiling werd ge houden 8 Augustus 1906. De heer Warmerdam was ook reeds een 8-tal jaren veilingmeester van den Veilingkring en dus ruim 20 jaar in het veilingwezen. Zeer onder den indruk, dankte de heer P. Warmerdam alle sprekers en verdere aanwezi gen hartelijk en noemde dit voor hem en de zijnen een onvergetelijken dag. Hij hoopte en wenschte, dat God zijn zegen moge doen rusten op de Veiling H.B.G. en hen die daaraan ver bonden zijn en hunne gezinnen. In den loop van den avond werd een serenade gebracht door de R. K. Muziekvereeniging „Adolf Kolping". De heer Schoneveld sprak een slotwoord. Met H.B.C. naar Amsterdam.Voor den Zon dag as. te spelen wedstrijd om het kampioen schap van Nederland in Amsterdam, bestaat in Heemstede en Haarlem zeer groote belangstel ling. Door de supportersvereeniging is een tocht georganiseerd met autobussen, waarvan de prijs slechts fl bedraagt. Hiervoor geve men zich nog hedenavond op bij de heeren J. Oolders, Camplaan 45; J. Boot, Sumatrastraat 6 en J. Driessen, Rijnstraat. Aanbesteding ricleeringswerk. De aanbe steding van het vijfde gedeelte van het riolee- ringswerk, n.l. het leggen van ondergrondsche rioolbuizen alhier zal plaats hebben op Dinsdag 8 Juni ten kantore van Openbare Werken te Velsen. Valschen naam opgegeven. Vrijdagmiddag heeft de politie alhier een zwerver aangehou den, die aan het venten was zonder een vent vergunning, terwijl hij op een onbehoorlijke ma nier te keer ging tegen degenen, die van zijn negotie niets konden gebruiken. Toen de politie hem verbaliseerde, twijfelde zij aan den juisten naam. Na onderzoek kwam vast te staan, dat de man werkelijk een val schen naam had opgegeven en dat hij boven dien nog wat te goed had. De politie heeft den zwerver naar Haarlem overgebracht, waar hij is ingesloten. Auto in brand. Donderdagmiddag even voor tweeën is te Vogelenzang een D. K. W. be stelauto geladen met chocolade- en suikerwer ken in brand gevlogen. De bestuurder, de 41- jarige koopman G. F., uit Amsterdam, reed op den Vogelenzangschenweg in de richting Aer- denhout en bemerkte op een gegeven oogenblik, dat zijn rug warm werd. Hij stopte en opende de achterdeuren van de laadruimte. Hierop sloeg meteen een groote vlam uit den bak. Politie en brandweer werden telefonisch gewaarschuwd. Ondanks de moeite, die de brandweer zich nog gaf, verbrandde het achterste deel van den auto volkomen. Slechts de motor met kap en voor wielen bleven behouden. De eigenaar had den wagen verzekerd. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. <frc ','J V &*Cs'iV't v - ctf- .V -y'-i''/vJi iI-' VIRGINIA CHIEF WHIP CIGARETTES Wij hebben al eens eerder gewezen op een zekere verandering, die zich aan 't vol trekken is in het werk van den archi tect Ir. S. van Ravesteyn. Na zijn gedurfde uit latingen in de eerste jaargangen van het tijd schrift „De Gemeenschap", na de practijk van zoo menig werk waarin hij rigoureus het zake lijkheidsbeginsel toepaste, kondigde zich eenige jaren geleden bij hem aan een nieuwe behoefte aan sierlijkheid, aan dat „surplus", waarbuiten tenslotte geen wezenlijke stijl het stellen kan. Ook bij andere aanhangers van de Nieuwe Za kelijkheid, zoowel hier als in het buitenland, is die neiging te bespeuren. Zij hebben hun utili taire opvattingen hardnekkig doorgezet, om de architectuur te zuiveren van een romantisme dat niet zinrijk meer was, zij bedoelden een reiniging der bouwkundige middelen, waarin ook het moderne leven ach uitsprak, maar zij er kennen thans als zij helder zijn dat een bouwkunst tenslotte bij „materieele" beginselen alleen niet bestaan kan, dat een garage iets anders is dan een kerk, dat het leven méér vraagt dan behartiging van hygiëne en effi ciency. In verbouwingen, die hij verrichtte in het kantoor der Utrechtsche Algemeene Brandwaar borg Maatschappij, aan de Kromme Nieuwe Gracht te Utrecht, legt Van Ravesteyn van deze veranderde gezindheid duidelijk getuigenis af. Een der directeuren van de verzekeringsmaat schappij is Jhr. Dr. Radermacher Schorer, wiens w'ocnhuis aan het Wilhelminapark eveneens geheel door Van Ravesteyn is ingericht. Deze kunstvriend heeft hem geheel naar zijn in zichten laten werken, en het resultaat is een zeer fraai en licht intérieur, waarin voor het eerst aan 't opkomen is, wat men een mo dern ornament zou kunnen noemen. Het curieuze is, dat sommige partijen en oplossingen in dit hypermoderne interieur rechtstreeks herinneren aan.... den barokstijl. Hoe versoberd dan ook, de lichtgaten, de deu ren, de plafonds, ze zijn van een sierlijkheid die ons bijna „bekend" voorkomt. Wij hebben altijd op Van Ravesteyn gewezen als op een fijn en gevoelig artist, ook toen velen door zijn architectonische experimenten werden afge schrikt en we gelooven dat zijn nieuwe werk nu ook hen, die vroeger afkeerig waren, zal overtuigen. De Mei-aflevering van „de 8 en Opbouw" wijst eveneens op de verdiensten van dit nieuwe werk. De architect Arthur Staal brengt in herinne ring het manifest, waarmee de „8" in 1926 hun intrede deden in de Architectuur, een manifest dat zeer „reëel" was, volkomen nieuw-zakelijk. Maar daarna zegt hij: „Hoe nuttig en onont beerlijk ook, al die theoretische grpndslagen, al die technische, organisatorische en sociale analyses maken toch maar een triest klein beetje van de architectuur uit. Of gelooven onze fanatici werkelijk, dat men met het open schuiven van Wat laatjes, een bouw-catologus en een Entwurfslehre, tot architectuur komt, in plaats van tot een verantwoorde boekhou ding? Onze tegenstanders in de architectuur hebben het bovenstaande ons altijd wel voor gepraat, maar aan zichzelf voorbij ziende, dat de zedelijke ondergrond der organische prin cipes van onzen tijd hun daarbij ontbreekt. Dus haalden wij er de schouders bij op. Want het zuivere plan: de compositie waar in het uiterste prestatievermogen van con structie, van architect en van gebruiker tot zijn recht komt, waarin de juiste economie is toe gepast, waarin discipline, orde en klaarheid heerschen, dat is het onbetwistbare terrein der Nieuwe Zakelijkheid." Arthur Staal vraagt vervolgens echter, of het geen groote fout is, dat de hoofd-woord- voerders van 8 en Opbouw, hetzij uit beperkt heid, hetzij in ijdele verwachting, de hoogsre waarden der Architectuur ontkenden en er m zeven talen over zwoegen. Dat zij in stede daar van het publiek voortdurend inhamerden, dat Architectuur slechts een kwestie van toepassing van eenige intellectueele theorieën zou zijn. Al hebben wij de diepste bewondering voor oplossingen op technisch-economisch gebied, boven alles moet toch tellen of het gescha pene ook mooi is, zegt hij. „De verantwoordelijke dragers der Nieuwe Architectuur, aldus Arthur Staal, vertoonen twee nuancen, één die nog dicht bij het mani fest 1926 bleef, een andere die zeer bewust naar Bouwkunst streeft, en dit onderlinge on derscheid moet uitsluitend gaan bestaan uit het natuurlijkerwijs aanwezige aanlegverschil; ma niakale en beperkte beschouwingen zullen den anderen het zwijgen niet mogen opleggen. De kwestie van deze ontwikkeling beperkte zich niet tot Holland; en het bovenstaande is niet nieuw: De Stijl (1917) sprak altijd over Bouw kunst: le Corbusier houdt in 1920 een philippi- ca tegen de Neu-Sachlichen die niet malsch is, in „Das Werk" brengt Peter Meyer het vraag stuk onophoudelijk op verhelderende wijze ter sprake, terwijl bij ons Oud en van Ravesteyn reeds lang tegen de starre dogma's waarschuw den." Hij opponeert vervolgens tegen de „Delftsche School" en wijst dan op het werk van Van Ra vesteyn voor de Utr. Alg. Brandwaarborg-Maat schappij „Er verschijnen in dit werk evenzeer mislukte en overtollige krakelingen, als allerfijnste en magnifieke onderdeelen. Maar haast overal stimuleeren de niet „nut tige" toevoegingen de ijlte van deze mooie ruimten. De afgeronde dagkanten der ramen doen het licht langzaam in schaduw overgaan, een mees terlijk zeer hoog gesneden deurgat in zijn pom peuze baroklijst staat magnifiek naast het wij de, rondbogige gat van een dubbele deur. Het is geen op zich zelf staand gedaas, dit scheppen van contrapunt, onderstrepingen en tegenstel lingen. Misschien staan de overgebleven gietijzeren kolommen in de Stationsverbouwingen wat van zelfsprekender, dan hier sommige der lambri- zeeringen, lambrilijstjes, of lambri-portretten, welke vergelijkingen doen opkomen met ruimten van schoont barocktijden van duizend gulden per kubieken kunnen. In het geheel genomen spreekt uit Van Ra- vesteyn's architectuur een hartstocht voor een zaak, die het waard is met ziel, hoofd en han den gediend te worden, niettegenstaande de algemeene „bouwkunst" in ons land zóó dom, zóó alles vervretend gemeen, banaal en „ont luisterd" is, dat men zou denken dat er, pas send. alleen nog maar honden bij kunnen jan ken." Kloppen deze opmerkingen, deze heront dekkingen, van den jongen architect Arthur Staal niet geheel met wat wij jaar en dag ge schreven hebben, het duidelijkst bij de voorbe reiding van de prijsvraag voor het Amsterdam- sche Stadhuis? Er is kentering.... Men zorge dat het geen terugvallen wordt in verouderde Spielerei. E. VÓÓR ZONDAG NOG EEN FILMPJE HALEN BIJ: ZIJLWEG no 86 TELEFOON 14905 Bij .koninklijk besluit van 28 Mei 1937 in H. Ms. jachtjonker en koninklijk houtvester jhr. ir. W. G. Röell op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontheven van zijn tijde lijke betrekking als waarnemend secretaris van Z. K. H. Bernard, prins der Nederlanden onder dankbetuiging voor de door hem in dezen werkkring bewezen diensten. Bij Kon. Besluit van 28 Mei 1937 is, met ingang van 1 Juni 1937, H. Ms. kamerheer in gewonen dienst jhr. mr. C. Dedel le. eervol ontheven van zijn functie als kamer heer in gewonen dienst; 2e. benoemd tot ka merheer in buitengewonen dienst, ter be schikking van Zijne Koninklijke Hoogheid Bernard, prins der Nederlanden, alsmede tot particulier secretaris van hoogstderzelve. Voor de officieren en manschappen van den Amerikaanschen torpedojager, welke op het oogenblik in de Amsterdamsche haven ligt, was voor vanmiddag een aantrekkelijk programma samengesteld. Om één uur verliet een deel der bemanning het schip om een bezoek aan Artis te brengen. Voor een team van de „Wi'nslow" bestond er voorts gelegenheid, een .basaball- match te spelen op de terreinen van het Ken- nemer Lyceum te Haarlem. Twee autobussen, beschikbaar gesteld door de Fordmaatschappij, vervoerden het team en zijn supporters naar Haarlem. Het bestuur van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring schrijft: De repetities voor de Groote Zanguitvoering op 14 Juli zijn in vollen gang. Zeer vele zangers van het vorige jaar lieten zich weder inschrijven, ter wijl anderen blijkbaar nog even de kat uit den boom kijken. Wij zijn er van overtuigd, dat ook deze laatsten weder zullen komen, maar de tijd dringt. Wij kunnen geen repetitie meer missen, willen wij op 14 Juli behoorlijk voor den dag komen. Heel Nederland zal straks door mid del van de Radio oordeelen over de prestaties van zingend en musiceerend Haarlem. En kun nen onze musici niet overal met eere genoemd worden? Het gemeentebestuur heeft weer alle mogelijke medewerking toegezegd en meteen de daad bij 't woord gevoegd. Haarlem's Bloei zal eveneens haar volle medewerking verleenen. Laten nu alle Haarlemsche vrouwen en man nen zich op a.s. Dinsdag- of Vrijdagavond om 8 uur in de Doelen melden en trouw de repetities 'bijwonen, dan kunnen wij straks met trots op onze uitvoering terug zien en dus: Kunt ge nog zingen zing dan mee. Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.35 Keulen, 9.50 Brussel Fr., 10.50 Keulen, 1.20 Brussel Vl„ 1.30 Keulen, 6.50 Pa rijs R., 7.20 Keulen, 10.20 Brussel Fr., 10.50 Ber lijn. Daarna diversen. Progr. 4: 8.30 Brussel VI.; 11.50 Parijs R„ 12.50 Droitwich, 4.20 London Reg., 4.50 Droit- wich, 5.20 London Reg., 6.40 Droitwich, 7.50 London Reg., 8.15 Droitwich, 9.05 Diversen, 9.25 London Reg., 10.25 Droitwich, 11.00 Weenen. Progr. 5: 8.3012.00 Diversen. (Wijzigingen voorbehouden). In een logement aan den Burgwal heeft de Haarlemsche recherche Zaterdagmorgen een 24-jarigen reiziger uit Rotterdam aangehouden. Hij blijkt de man te zijn, die enkele wekenlang Haarlem onveilig maakte als stofzuigerspecialist en als „officieele monteur van het Electriciteits- bedrijf" het vertrouwen van heel wat huismoe ders wist te winnen. Na zijn bezoek werd in de meeste gevallen geld vermist. De reiziger is op het politiebureau in bewaring gesteld, terwijl de recherche haar onderzoek ijve rig voortzet. De eerstaanwezend-ingenieur heeft in de voormalige infanteriekazerne aan den Kouden- horn te Haarlem aanbesteed: Het bouwen van een loods te Den Helder (be stek 67). Laagste inschrijf ster Aannemersbedrijf Dikkerboom en Co. te Amsterdam voor 16.250. Raming 16.450. Het bouwen van een barak voor de politie- troepen te Kornwerderzand en van een berg plaats in gewapend beton aldaar (bestek 120). Laagste inschrijfster firma G. en W. Draaisma te Piaam (Friesland) voor 41.280. Raming 42.000. Het doen van voorzieningen aan militaire ge bouwen en werken te Den Helder (bestek 152). Laagste inschrijver M. Duinmaaier te Alkmaar voor 9.320. Raming 9140. Het bouwen van verdedigingswerken als ge volg van de afsluiting van de Zuiderzee: (zeven en vijftigste gedeelte: het maken van hout- en staalconstructies, enz. in verdedigingswerken op het Kornwerderzand en bij den Oever), (bestek 174). Laagste inschrijver G. Groot te Den Hel der voor 65.800. Raming 57.250. Het D.H.V.B.-programma is nog steeds niet geheel en al afgewerkt. De restantjes vergen nog eenige Zondagen terwijl in de promotie degradatie-competitie het einde eveneens op zich laat wachten. Een der belangrijkste wed strijden gaat tusschen U.S.V. en The Victory, om een plaatsje in den I.V.C.B. The Victory won Zondag j.l. den eersten wedstrijd en be hoeft dus morgen in Uitgeest slechts gelijk te spelen om zich in den I.V.C.B. te handhaven. En daar is oi. alle kans op. De kampioenen der tweede klas afdeelingen in afdeeling Noord bekampen elkaar op het terrein van V.V.W- V.I.O.S. komt hier voor een lastige taak want op eigen terrein is V.V.W. blijkbaar zeer sterk en we verwachten dan ook een kleine meerder heid voor de thuisclub. De promotie-competitie in afdeeling Zuid vraagt aandacht voor een tweetal wedstrijden. Westlandia ontvangt Spartaan 2 voor een plaatsje in den I.V.C.B., waarbij o.i. de thuis club de beste kansen heeft. Trekvogels wilAlph. Boys uit de eerste klasse verdringen, een mo gelijkheid waarmee terdege rekening dient ge houden te worden. Een kleine zege voor de Vogels ligt in de lijn der verwachtingen. Van het gewone competitie-programma ver melden we nog twee wedstrijden in de reserve klasse van afdeeling Noord, die echter van geen belang meer zijn. N.E.A. 2 heeft zich even eens veilig weten te stellen maar krijgt va» de kampioenen morgen een nederlaag te slik ken. Dat is D.O.S.S. 2 aan zijn reputatie ver plicht. De Meer 2R.K.A.V. 2 kan door eerst genoemde gewonnen worden. Voor de overige wedstrijden raadplege men het programma. Afdeeling Noord le klasse A St. George 1—ESV 1 Reserve le klasse A De Meer 2—RKAV 2 NEA 2—DOSS 2 Reserve 3e klasse A Strandv. 2 Zouaven 2 terr. Zouaven BVios 2SVA 2 Afdeeling Centrum Reserve 2e klasse A DOSS 3—The Unity 2 WA 3St. Mart. 2 rest. tijd 30 min., stand 40, St. Martinus 9 sp. 3e klasse BODI 1.NVC 2 Reserve 3e klasse A V'dam 4Zwal. 3 C RKAV 4VDO 2 Wilskr. 5NEA 3 D Concordia 2OIV 2 Reserve 4e klasse A Constantius 3 Zwal. 4 B SVO 2Purmerend 2 De Meer 5—DOSS 6 RKAV 5—ZPC 4 C St. Bern. 2—NVC 3 Promotie en degradatie Afdeeling Noord USV 1—The Victory 1 WW 1—VIOS 1 SVW 1Zouaven 1 Victoria 1Meerv. 1 Afdeeling Centrum Geel-Wlt 2Lisse 4 Afdeeling Zuid Westl. 1 —Spart. 2 Trekv. 1Alphensche Boys 1 L. en S. 1—KRVC 1 PFC 2BI.-Zwart 2 Beslissingswedstrijden AFC 2—ADO 2 Excelsior 2DHL 2 Zondag wordt deelgenomen aan het kam pioenschap der Federatie van Wielerclubs in Noord-Holland, hetwelk verreden wordt in de Midden-Beemster. Veertien clubs hebben hier voor ingeschreven en De Kampioen komt uit met C. de Best, H. Esveld, W. v. d. Nes, D- Kinket, Th. Drost, A. Schaper, L. Scheidier en J. Brey. Om 8.30 wordt met een tweetal tou ringcars van het clublokaal vertrokken. Donderdagavond wisten de leden onder lei ding van J. Tulleken zich weer kranig te on derscheiden bij de openingswedstrijden in het Stadion te Amsterdam, zoo zelfs dat de direc teur, de heer J. J. v. d. Berg, persoonlijk J. Tulleken complimenteerde met het succes zij ner renners. Jac. van Egmond won het sprint nummer. C. de Best won beide amateurnummers en het was jammer dat Schaper kwam te val len op het moment dat hem de overwinning niet meer ontgaan kon. De overwinning van C. de Best was des te fraaier daar een 30-tal der beste amateurs uit Nederland aan den start kwamen. J. de Winter werd 4e bij de nieuwe lingen. J. Scheidier, R. Groot en D. Drost ais amateurs. T. de Lange, H. Terburg en v. Hulst als nieuwelingen reden ook zeer verdien stelijk. IJMUIDEN, 29 Mei. Rijksvischafslag. Tarbot 50 61 cent per kg. Griet 13.0028 per 50 kg. Tong 4560 cent per kg. Zetschol 15.00, kleine Schol 313.50, Bot 6.00, Schar 0.752, Pieterman en Poon 1.802, Wijting 2.30—2.60 per 50 kg. van de Zaterdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Sch. 118 880.—. K.W.: 48 520.—, 38 500.—. 89 540.—, 134 500.—, 39 590.—, 40 50036 540.—. 130 590.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Zondag 30 Mei. Vloed: 7.05 v.m. en 7.20 n.m. IJMUIDEN, Maandag 31 Mei. Vloed: 7.40 van en 8.06 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2