TAPIJTEN MEUBELEN HaverschhJIiH m COFO Uw kinderen f'! iH hl Geef TE HUUR i N.V. De Haarlemsche Hypotheekbank bun Weekblad Familieberichten N.V. DE HAARLEMSCHE HYPOTHEEKBANK HERWONNEN LEVENSKRACHT GROOTE JUBILEUM-ACTIE Kleuterblaadje Roomse Jeugd \V?\ |-/1 SIERLIJK SNEL BETROUWBAAR f1095.- f1295.- f1395.- NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT honkbal Het jubileum van den N.H.B. Bon dsnegentalW inslow- bemanning Haarlem II-E.D.O. II CRICKET ROOD EN WIT—V.O.C. EXCELSIOR—C.V.H. Gewonnen door Excelsior met 37 runs op de 2e innings C.V.H. II—A.C.C. III WIELRENNEN FEDERATIE VAN WIELER CLUBS IN NOORD-HOLLAND Clubkampioenschap 1937 H.S.C. de Bataaf wint den titel H.S.V. de Kampioen H.K.C. de Jonge Kampioen DAMMEN Voetballende damspelers Haarlemsche Damclub H.R.C. Excelsior GYMNASTIEK R. K. Sportvereenigingen Hercules en Winfried Politiesportver. „Haarlem" VEREENIGDE FRANS HALSPLEIN 8 KUNSTGEBITTEN MOTVRIJMAKEN MOTECHTMAKEN boekelo's Tafelzout. Rookt U veel? Drink dan Melk! Onzenationale drank! geroutineerde Cassière IJSCLUB voor Haarlem en Omstreken Buitengewone Algemeene Vergadering MODERN LANDHUIS KWIEK EN VIEI GEVESTIGD TE HAARLEM De Directie bericht, dat van 1 JUNI a.s. af het kantoor geopend zal zijn van 9 tot 12'/2 uur en van 2 tot 5 uur, Zaterdags tot 12 uur. Haarlem, 31 Mei 1937. STEUNT HET WERK VAN - 1 i Haarlem Ed. Kimman Co. N.V., Zijlweg 35 Ter gelegenheid van het vijf en twintigjarig bestaan hield de Ned. Honkbalbond Zaterdag middag in Hotel „Victoria" te Amsterdam een receptie, die zich in een groote belangstelling mocht verheugen. Vrijwel alle aangesloten vereenigingen waren vertegenwoordigd en velen van hen voerden het woord, brachten hulde aan het bestuur en spraken de beste wenschen uit voor de toe komst. We noemen van hen: Van der Putten voor E.D.O., Dijkhuizen voor Haarlem, Besan- ger voor V.V.G.A., Koolhaas voor Ajax, Van Heeswijk voor Blauw-Wit, De Bruine voor D.W.S. enz. Verder voerden het woord de heer S. A. Wil son, namens den Nederl. Korfbalbond, de heer Sabel namens den Nederl. Zwembond en de heer Van Pareeren namens den A.B.L.O. Onder de geschenken, die veelal de woorden vergezelden waren vele bloemstukken, enkele plaquettes en ook een voorzittershamer. Iedere spreker werd door den heer E. Blee- sing, den voorzitter van den N.H.B. afzonder lijk beantwoord. Door een daartoe gevormde commissie, waar in o.a. Mevr. Vrugt uit Haarlem zitting had, werd het bestuur een bondsvlag aangeboden, vergezeld van een in leer gebonden album, be vattende de namen van de schenkers. Schriftelijke en telegrafische gelukwenschen waren o.a. ingekomen van: Ned. Hockeybond, K.N.V.B., A.N.W.B., Wandelsportfederatie, Belg. Baseball Federatie, Verbond van Watersport verenigingen, Schermbond, Boksbond, Roei- bond, Cricketbond, Kegelbond, O.V.V.O., Zee- burgia, D.W.V., Schoten en van de heeren Bouillon, Baggelaar en Bergfelt. Ook dit onderdeel van de jubileumviering is uitstekend geslaagd, zoodat de feestcommissie met genoegen op haar werk kan terugzien. daan. Alleen Veenhof heeft eenmaal den bal weer uit de handen laten springen. In het eerst waren de Hollanders ook zuinig met honkslagen. Later kwamen er echter meer en in totaal werden het er twaalf. Fisher liet zich in de achtste innings vervangen door Akers, maar dat was voor de Hollanders geen verslechtering. Door verschillende Amerikaansche spelers werden heel wat fouten gemaakt. Fisher, die later in het verre veld stond, miste in de laatste beurt een niet moeilijke vangkans. De vanger had lang niet altijd den derden bal meteen vast en moest dus nog naar het eerste honk spelen, terwijl overigens ook Sprankle op het derde honk een zwakke partij speelde. Zoo werd het een door de Hollanders alles zins verdiende overwinning. De uitslag in innings is: Winslow: Bondsnegental 0—0—1—5—1—0—0—1—1 9 0—0—1—2—0—1—0—7—5 - 16 Het volgende bondsnegental bond Zondag middag op het terrein van het Kennemer Ly ceum den strijd aan tegen een negental uit de bemanning van de te Amsterdam liggende „Winslow": Veenhof, Hunik, Kloos, Wulfhorst, allen „Haarlem", Van den Heuvel, Reynders, J. Baas en Hartog, allen H.H.C., Van der Put ten en Hofstra, allen E.D.O. In de derde innings liep Wulfhorst zijn bril stuk, waarom hij ver- Vangen werd door C. van der Schalie. 't Is voor de eerste maal dat van een uit Amerikaansche spelers bestaand negental ge wonnen werd. Het peil van het Amerikaansche spel stond dan ook niet zoo hoog als wij dat ge wend zijn, al moet ook worden toegegeven dat de Haarlemmers verscheidene keeren uitstekend op dreef waren. Voor de Haarlemmers wierp bijna dien geheelen wedstrijd Veenhof. In de vierde innings was hij eenigen tijd de richting kwijt, zoodat Van den Heuvel die beurt verder wierp. Hierna keerde echter Veenhof weer te rug. Bijzonder goed was hij niet, doch de Yan kees wisten hem toch zeer moeilijk te slaan. Hun eerste honkslag kwam pas in de derde beurt, maar die leverde ook meteen een home run op. In de vierde beurt, nadat Veenhof drie maal vier wijd had geworpen, nam Heuvel Reinders zijn taak over. Op hem hadden de Jantjes echter meer vat, want hij kreeg van de zes man drie honkslagen tegen zich. Deze beurt bracht hun dan ook vijf runs op. In de vijf volgende innings stond Veenhof weer op de plaats. Hij kreeg in totaal nog vier honkslagen te incasseeren, waardoor het getal van de Ame rikanen op acht kwam. Dit is niet veel, maar het veldwerk der Haarlemmers was uitstekend BH er werden - verscheidene goede vangen ge- De E. D. O.-reserves hebben bij de Haarlem dito's geen schijn van kans gehad. De Haarlemmers gingen vaardig met het slaghout om. Vooral in het begin bracht dit succes, daar de eerste beurt liefst elf runs op bracht. De E. D. O.-ers waren met slaan niet gelukkig. De uitslag in innings is: E. D. O. II: 0^0—1—1—1—1—0—1 5. Haarlem II: 11—3—3—0—4—5—0—* 26. Overeenkomstig de verwachting heeft Rood en Wit zich met Yates in het team van een geheel andere zijde dan in de voorafgaande wedstrijden laten zien. Captain Davidson won de toss en ging fielden, een besluit dat ach teraf bezien, goed bleek te zijn, want V.O.C. zat reeds vóór de lunch voor 74 aan den kant. Van Herwaarden en Nieuwenburg openden de innings op Yates en Hagenaar. Met de score op 10 wordt Nieuwenburg schitterend door Gobets op Hagenaar's bowlen gestumped en 2 runs la ter ondergaat v. Herwaarden thans op Yates hetzelfde lot. Terwiel geeft enkele harde klap pen, doch ziet Beyers (6) op 18 door Davidson op Yates gevangen. De leg-breacks van den Engelschman bezorgen den Rotterdammers de noodige moeilijkheden. Gibb en Terwiel (10) voegen voor het 4de wicket 25 runs aan het to taal toe. Gibb gaat l.b.w. Hagenaar voor 9 en Terwiel wordt door Yates gebowld. In geen tijd worden de volgende 4 wickets genomen en met den stand 498 is een laag totaal van V.O.C. verzekerd, v. d. Eb is van de staartwickets de eenige batsman die een gelukkige 19 bijeen weet te brengen, alvorens Gobets ook hem als laatste wicket op 74 handig stumpt. Yates nam 525, Hagenaar 427 en v. d. Togt 05. Het fielden, zoomede uitzetten op het veld was bij Rood en Wit goed verzorgd geweest. Na de lunchpauze troken van Bueren en Me- nalda van Schouwenburg naar de wickets. Ter wiel en van Herwaarden openden den aanval. Op 8 vangt F. Kramer Menalda van Schouwen burg achter het wicket op van Herwaarden. Yates komt nu in en valt onmiddellijk het bowlen met succes aan. Van Bueren ziet zich voor 11 door Beyers op Terwiel gevangen doch met v. d. Togt op de mat neemt Yates de bowlery geducht onder handen. Vooral Terwiel moet het ontgelden en de laatste van de 3 door Yates geslagen zessen was een formidabele klap die den bal in de Spanjaardslaan deed belan den. De uitzetting van het veld liet bij de Rot terdammers wel een en ander te wenschen Yates scoorde 61 uit 75 runs en werd voor 65 met de score op 90 in het verre veld door Dubru op Gibb gevangen, v. d. Togt (32) liet uitste kend batten zien, passeerde met A. van Baas- bank de 100. A. van Baasbank (16), J. van Baas- bank (10) en Hagenaar (12) forceerden het spel te veel. v. d. Togt werd op 134 van een mis lukten slag door Terwiel gevangen. R. Kra mer scoorde een uitstekende 22 (5 x 4) met voor treffelijk legspel. Met Captain Davidson (6 x) werd de score van 1599 tot tot 181 all out op gevoerd. Terwiel bowlde met een minder goede lengte dan gewoonlijk en nam 374, van Her waarden 345, Gibb 320, Dubru 116 en v. d. Eb 0—16. Met een achterstand van 107 runs begon V.O.C. aan de 2de innings. Het bowlen en fiel den van Rood en Wit waren thans 'n stuk min der dan in de 1ste innings. Van Herwaarden en Niewenburg brengen voor het 1ste wicket door gelukkig en minder fraai spel 58 runs op het scoringbord. Gibb trachtte door snel sco ren nog een voorsprong op de 2de innings te verkrijgen. Van Herwaarden (67), Nieuwen burg (24), Beyers (21), Gibb (11) en v. d. Eb (12) brengen het tot 1566, doch dan geeft de Rotterdamsche captain den strijd gewonnen. Rood en Wit won op de 1ste innings met 107 runs. Yates nam 144, Hagenaar 122, A. van Baasbank 1—51, v. d. Togt 118 en J. van Baas- bank 08. Yates, die zich in Deventer gaat vestigen, speelden zijn laatsten wedstrijd voor Rood en Wit. Zijn heengaan beteekent een geduchte ver zwakking van het elftal der Spaanjaardslaan- club. slissing van den umpire en alleen Vogelsang en Kievit weten goed stand te houden. De eerste blijft uit een totaal van 55 met een keurig ge speelde 24 n.o. De Gebr. Oosterholt waren nu meer succes vol. J. Oosterholt nam 6—16 en G. Oosterholt 3—38. Zoo komt het einde van een prettigen dag cricket met een niet ongelukkige overwinning van Excelsior. C.V.H. gaat het veld in. Roodt en Zeeuwe vor men den aanval, die door de kampioenen reeds dadelijk met respect behandeld wordt. Alleen v. Lingen als 10e man ingaande weet met eenig vertrouwen te spelen en zoodoende het totaal het nog eenigszins draaglijk aanzien van 59 te geven. Van Lingen bleef met 14 not out. Roodt bowlde 633, Zeeuwe 419. De eerste wickets van C.V.H. zijn direct ver dwenen, zoodat de stand op een gegeven mo ment 411 is. Roodt weet met Keyser en voor al met Whitehead, die een schitterende innings speelde en vriend en vijand onthaalde op een schitterende late cuts den stand veel te verbe teren. Whitehead scoort in een geweldig tempo en spoedig is het Excelsior totaal gepasseerd. Een korte slag wordt hem echter noodlottig en hij wordt goed gevangen door een brillante 31. De laatste men weten den aanvoerder allemaal nog eengien steun te geven en op een totaal van 111 blijft A. Roodt met een solide 46 not out. Keyser 12, De gebroeders Oosterholt bowlden vrijwel ach ter elkaar door en hadden resp. 5—50 en 340. Ook Zoetmulder werd nog even te hulp geroe pen en hij veroverde 1 wicket voor 8 runs. In de tweede innings zag het er aanvankelijk niet naar uit dat Excelsior een totaal van 144 voor 8 zou weten te scoren. Toen de C.V.H. - score echter gepasseerd was, ranselden de Free hitters er geweldig op los. De zessen waren niet van de lucht. A. Hoenderop maakte 17, R. van Lingen 14, C. Wuisman, na op nul gemist te zijn 31, W. Kemenade 13, H. Zoetmulder 20 n.o. en A. Walbeek 24 n.o. De bowlingcijfers waren uit den aard der zaak niet zoo schoon als in de eerste innings. G. Zeeuwe met 0—63 was ver stoken van ieder sportje geluk. Verder A. Roodt 7—47 en G. van Langelaar 114. C.V.H. wordt weer ingestuurd en probeert den resteerenden tijd uit te spelen, hetgeen niet ge lukt. Rood valt ten offer aan 'n verkeerde be- Na het verliezen van den toss werd A. C. C. het eerst naar de mat gestuurd. Het zag er niet naar uit, dat het totaal zoo erg' laag zou worden, want de eerste batsmen hielden nogal stand. Nadat echter eenige wickets gevallen waren, was de tegenstand tevens verbroken. Bovendien waren 't bowlen van C. V. H. en vooral ook het fielden zeer goed. Het totaal werd dan ook slechts 22 runs. De bowlingcijfers waren uit den aard der zaak zeer fraai en wel J. de Wit 66. D. de Vos 13. A. Eelman 14. Het begin der C. V. H.-innings was ook verre van bemoedigend. Ook hier waren spoedig eenige wickets neer en wel 3 voor 2 runs. v. Zuthem stuitte echter de colapse en later gesteund door captain de Vos. welke laatste vooral een zeer goede innings speelde, werd het totaal nog 80 runs. D. de Vos 36. Bowlingcijfers: H. Bosch 1—7, J. Immig 4—29, G. Sénéchal 4—33. In verband met den nog ruim beschikbaren tiid werd aan een tweede innings begonnen. Nu namen de A. C. C.-ers meer risico en speelden wat vrijer, hetgeen meestal ook ge lukte. Het totaal werd nu 97 voor 9. K. v. Leu ven 24, J. Immig 13, G. Sénéchal 21. Bowlingcijfers: J. de Wit 129, A. Eelman 0—5. D. de Vos 4—25, A. v. d. Sliris 0—9, C. Feitz 3—5. C. V. H. moest nu nog minstens 39 runs ma ken. De twee eerste batsmen wilden dit totaal zoo spoedig mogelijk bereiken,, dus legden zij er duchtig het hout op. Bij een stand van 17 runs zonder wicketverlies, waarvan v. Aden 12. gaf A. C. C. de poging om alsnog te winnen op. Bowlingcijfers: G. Sénéchal 05, J. Immig 00, F. Worms 03. C. V. H. II won dus haar eersten thuiswedstrijd met 58 runs op de eerste innings. Zondag werd dit belangrijke kampioenschap in de Midden-Beemster verreden, waarvoor alle Noord-Hollandsche aangesloten clubs met haar beste renners aan den start kwamen. Heel duidelijk kwam hierdoor uit dat dit kam pioenschap na het kampioenschap van Neder land der Ned. Wielren Unie wel de belangrijk ste clubwedstrijd is. We zagen o.a. Ulysses met Schulte en de Graaf; Olympia met Roes en Zwartepoorte, Germaan met v. d. Wulp en Hiddes, de Bataaf met Bouquet en Wilderom aan den start ko men. Wel een bewijs dat alle clubs hun uiterste best zouden doen om dezen fraaien titel te ver overen. Onder de bekwame leiding van het Fed. Be stuur hadden de wedstrijden een zeer sportief verloop, doch door het zeer warme weer was er nog al bandenpech, zoo zelfs, dat Ulysses, dat zeer sterk favoriet was, geheel uitgeschakeld werd. Ook de Kampioen uit Haarlem had met veel pech te kampen, zoo zelfs dat het een moment uit den strijd was door een onwillig spatbord en bandenpech, maar deze club wist zich toch nog moedig te herstellen, alhoewel haar kans op een der eerste plaatsen hiermede verkeken was. Dat deze wedstrijd in een uiterst scherpen kamp is gestreden, bewijst wel dat het record met ruim 1 minuut werd gebroken. De totale uitslag was als volgt: 1. H.S.C. de Bataaf tijd 2 uur 14 min. 20 sec. 2. D.T.S. 2 uur 14 min. 56 sec. 3. Olympia 2 uur 15 min. 18 sec. 4. Germaan 2 uur 15 min. 31 sec. 5. Excelsior 2 uur 15 min. 38 sec. 6. De Kampioen 2 uur 15 min. 58 sec. 7. Le Champion 2 uur 19 min. 42 sec. 8. Gazelle 2 uur 21 min. 37 sec. 9. A.S.V. 2 uur 23 min. 39 sec. 10. Germania 2 uur 28 min 0 sec. 11. Ulysses niet aangekomen. Woensdagavond vangen onze wedstrijden op de Heemsteedsche wielerbaan weder aan. Be gonnen wordt met een zeer belangrijke compe titie waarvoor zeer fraaie prijzen worden uitge loofd. De beste renners der club schreven reeds in zooals De Best, Schaper, Brey, Groot, Gebr. Drost, v. d. Heyden, Scheidier, Esveld, Burger, de Lange, Terburg, Henzen, Huyg, v. d. Mark, De Winter, v. Halst, Hessels, Opbroek, Schenk en anderen. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag een recordrit gehouden over 60 K.M. 1. J. Munk, 1 uur 46 min. 30 sec.; 2. G. Pe ters, 1 uur 47 min. 37 sec.; 3. De Vries, 1 uur 53 min. 35 sec. C-klasse 37% K.M.: 1. Vonk, 1 uur 13 min. 10 sec.; 2. H. Veerman, 1 uur 13 min. 10 sec.; 3. Weijers, 1 uur, 22 min. 50 sec. Junioren 25 K.M.: 1. K. Neeft 50 min. 24 Sec.; 2. Tuin; 3. Gerritsen; 4. K. Meijer. Donderdag 3 Juni baanwedstrijd op Halfweg. Aanvang 7 uur. Aller opkomst gewenscht. te behouden. Uitslag: 1. De Nijs 5 pnt.; 2. Jas 4 pnt.; 3. Phillippo 3 pnt.; overigen uitgevallen. Bovengenoemd» vereeniging hield Vrijdag avond een trainingsrit over 50 K.M. voor A-, B- en C-klasse. Er werd geweldig gedemareerd, maar het lukte niemand een voorsprong te krijgen. De eindspurt bracht het volgend re sultaat: 1. Best, 2. H. Kleef, 3. Banken, 4. Van Es, 5. W. Koekenbier. De Junioren reden over 12K.M. Uitslag: A-kl.: 1. W. Kleef, 2. G. v. Dijk, 3. Kleinhout. Uitslag Junioren B-kl.: 1. Jas, 2. Van der Weiden. Dit jaar herdenken de Haarlemsche Damclub, Damclub „Zaandam" en de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" (Amsterdam) hun dertig jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan organiseerden deze vereenigingen intusschen reeds een jubileum competitie dammen om een fraaien jubileum beker. Naast deze damcompetitie werd op initiatief der Damclub „Zaandam" tevens nog een voet bal-competitie georganiseerd, waaraan zullen deelnemen drie elftallen damspelers (oud-voet ballers en zij die de voetbalsport nog beoefenen) samengesteld uit bovengenoemde vereenigingen. Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan der Haarlemsche Damclub zal op Zondag 8 Augustus a.s. te Haarlem een eerewedstrijd worden gespeeld tusschen het hoofdklasse team der Haarlemsche Damclub en het offi cieel vertegenwoordigend tiental van den Lim- burgschen Dambond. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd voor A-, B- en C-klasse over een afstand van 60 K.M. De heer v. Haarlem stelde voor den winnaar een valhelm beschikbaar. J. v. Dokkum wist den valhelm op fraaie wijze te winnen in den tijd van 1 uur 40 min. Na vele uitlooppogingen gelukten het den renners Van Dokkum, Taverne en H. v. Dijk een voorsprong te nemen van 1 minuut, dien zij wisten te be houden. De renners H. v. Es, Banken, De Jong J. Jonker, Walgien reden een goeden wedstrijd. De uitslag werd: 1. J. v. Dokkum, 2. H. v. Dijk, 3. Taverne, 4. J. Banken, 5. H. Kleef, 6. B. Fen- no, 7. P. Korthals, 8. H Jansen, 9. J. Jonker, 10. J. Walgien, 11. De Jong, 12. H. v. Es, 13. W. Kleef, 14. F. de Nijs (pech), 15. W. Koekenbier; overigen uitgevallen. De beslissing voor de 2e en 3e plaats der competitie over 12% K.M. werd gewonnen door J. Jas met een tijd van 20 min. 55 sec. Uitslag competitie: 2. Jas 19 pnt.; 3. R. Ta verne 18 pnt. Een trainingswedstrijd over 12% K.M. voor de te laat komers: 1. Jas, 2. Bert Sr., 3. F. Jansen, 4. De Klerk, 5. Henskes. De veteranen verschenen aan den start voor hun len competitierit over 12K.M. Er wer den steeds uitlooppogingen ondernomen; het gelukte De Nijs een voorsprong te nemen en Op Woensdag 2 Juni a.s. hebben de dames haar halfjaarlijksche ledenvergadering in Huize „Domi", Zandvoorterpad te Overveen. Aanvang 8.30 uur. Wegens de zeer belangrijke agenda worden allen verzocht, op deze vergadering aanwezig te willen zijn. Gedurende de zomermaanden zal de training voor de heeren, welke werd gehouden in het Zanderinstituut, vervallen. Dit wordt in den komenden herfst weder voortgezet. Op Zondag 30 Juni a.s. wordt een groote fietstocht georganiseerd naar Valkenveen. Het vertrek is gesteld van het Teylerplein na de H. Mis van 7.30. Omtrent den tocht naar Antwerpen zullen nog nadere gegevens worden bekend gemaakt. Van bovengenoemde vereeniging hebben 10 leden en 1 leider j.l. Zaterdag en Zondag met succes deelgenomen aan den derden jaarlijk- schen Comenius-herdenkingsmarsch te Bus- sum, uitgeschreven door de Bussumsche Wan- delsportvereeniging „De Kievit". Allen volbrachten beide marschen, die voor beide dagen 35 K.M. bedroegen. Hiervoor ont ving men een groepsprijs, terwijl men voor den besten gevestigden indruk over beide dagen bo vendien nog den derden prijs toegewezen kreeg. Voorwaar een aardig succes voor onze politie manschappen. De Heer en Mevrouw NIETJWENHUYSVAN HEES geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon MAAKTEN. 30 Mei, Banstraat 62, Amsterdam Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank aan allen voor de vele blijken van deelneming tijdens de ziekte en by het overlijden van onzen besten Broer, Zwager en Oom ondervonden. Fam. KNAPE TANDHEEI.it, PRAKTIJKEN Thans alleen gevestigd Spr.u. voor verm. tarieven v. v. 10-12, Maand., en Donderd.av. 7-8. Part. spr.u. 1-3. Behalve Zaterdag. /- Jozo is gezonder! Het bevat een onmerkbaar spoortje jodium... weten schappelijk bepaald. Jozo beschermt U tegen de gevaarlijke „krop" of struma. Slechts 8 ets. per pondspak. Aan tafel: Kristalzuiver en prachtig wit. Per bus van 340 gr. 20 ct. Gevulde glazen strooier: 10 ct. Vraagt ook B A D Z O: koolzuurhoudend badzout van Boekelo. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. *.V kon. NED. Z0UT1NDUSTRIE - BOEKELO Sterke rookers moe* ten nog mèèr dan anderen melk drin ken. Voor hen is melk onmisbaar! Melk heft de wer king van een teveel aan nicotine op. Ook bij rookers hoort dus... Voor directe indiensttreding gevraagd Boven 21 jaar. Brieven met opg. verl. salaris onder No. 72560, bur. van dit blad. TE HUUR mooi zonnig bovenh. 6 kamers, f 5.50 p. w. Berkheidestraat 13. Bevr. Bakenessergr. 54, Haarlem LOTERIJ SPEELTUIN „MAKIAGAARDE'' Hoofdpr.: Haard No. 2755, Fiets 1356 Diverse prijzen: Nos. 3887 4660 4771 3099 2720 2589 2588 3830 5702 3315 901 2177 5467 2829 3284 646 3682 3182 1705 4386 2814 4946 526 834 en 1703. Prijzen kunnen worden afgehaald Jan Evertsenstraat 12, eiken dag tus schen 12 en 1 uur en tusschen 7 en 8 uur. op MAANDAG 7 JUNI a.s., te 8.30 uur namiddag, in Café-Res- taur. Brinkmann, Groote Markt. Bespreking: Voorstel Contributiewijziging. HET BESTUUR. HEERENHUIS, PARKLAAN 85. Bev. suite, serre, keuken, kelder en bijkeuken. Boven: 2 groote en 2 kleine kamers, W.C., zolder met kamer, tuin met achter uitgang. Te bevr.: Makelaar HENK Th. FIBBE, Nassaustr. 14, Haarlem, Tel. 13781. Wegens vertrek te koop, zeer billijk z.g.a. nieuw, bev. k. en suite, vest., g. en keuken en k.; boven: 2 gr. kamers, badk. m. ing. bad met gran. vl., v. kasten, gr. zold., v- en a.-tuin m. vr. poort en schuur. Te bevr.A. KLUMPSR, Da Costa- laan 42, Driehuis—Velsen. Omgeving Lorentzplein PARTERRE-ZIT-SLAAPKAMER event. ZIT- en SLAAPK. te huur, met voll. pens. en verpleging. Prijs 75.of 125.per mnd. Prima ref. - Brieven onder no. 72578, Bur. van dit Blad. is onze „Omroeper". Eiken avono weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hf) steeds een trouw gehoor vindt. Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel Be,rekkingen (ge vraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. gevestigd te HAARLEM De Directie bericht: dat op 1 Juli 1937 zijn aflosbaar gesteld de navolgende 4l/2 pandbrieven: Serie J 5000.nummers 4-01 tot en met 500, K 1000.—) 7501 9000, L 500.—) 1501 2500, M 100.—) 1501 2500, Voor zoover niet reeds vroeger betaalbaar gesteld. Deze aflosbaar gestelde stukken kunnen tot 1 Juli 1937' worden verwisseld in 4 of 3V4 pandbrieven resp. ad 100'/2 en 99 VRIJWILLIGE CONVERSIE VAN 4'/2 PANDBRIEVEN IN 4 STUKKEN TEGEN HMF/a OF IN 3>/a PANDBRIEVEN a 99 BLIJFT' OPENGESTELD. Zoo Wei voor uitbetaling ais voor omwisseling moeten de pand brieven worden aangeboden: te Haarlem: TEN KANTORE DER BANK, te Amsterdam: bij BROEKMAN'S EFFECTEN KANTOOR, N.V., te Rotterdam'; bij RUYS, EBELING GLEICHMAN N.V. Circulaires met bijzonderheden op aanvraag verkrijgbaar ten kantore der Bank. Behoort U al tot de 20.000 nieuwe stuiversleden? Ook donaties worden gaarne aanvaard! Geeft U nog heden op als medewerker(ster) voor onze groote jubileum-actie. Inlichtingen Secretariaat: Zomervaart 134 DRINKT DE SPORTDRANK BIJ UIT NEMENDHEID; VERVAARDIGD MET DROSTE'S VERPLEEG STERS CACAO. VRAAGT UW WINKELIER. Een weekblad, dat speciaal »oor hen wordt uitgegeven Voor kinderen van 8 tol 10 laar 12 bladz.. JL4 ct. par week. Voor kinderen van M tol 14 laar 24 bladz., 9 cent per week Bevat niet aUeen verhalen, doch ook rubrieken voor godsdienstleer, nuttig» handwerken, huisvlijt, ge schiedenis en aarrtrtlkskuiMls 1 N.V. DRUKKERIJ' DE SPAARNESTAD. Haarlem. i 1/ /j* vwNdr A DKW en daarbij de meest economische wagen van zijn tijd Vraagt inlichtingen bij ons of onze agenten: IMPORTEURS VOOR NEDERLAND. HART NIBBRIG GREEVE N.V. Poik>uooi 91o DEN HAAG Tel 116078

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 11