H.B.C. weet zijn goede positie te behouden Bakhuijs, Smit en Caldenhove in de West-Europeesche ploeg I 't Gooi weer eerste klasser Ontmoetingen tusschen Nederland, België en Luxemburg GROOTE OVERWINNING OP V. VA. mmm ELK LAND EEN UIT- EN EEN THUISWEDSTRIJD ZEER STERK ELFTAL SAMENGESTELD s P?a 1o uwl's a/ïondS MAANDAG 31 MEI 1937 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Amsterdammers op eigen terrein met 60 gekloptnadat de rust met blanken stand was ingegaan Heemsteedsche aanval laat goed werk zien Het spelverloop H.B.C.'s papieren stijgen Fraaie overwinningen van R.K.T.V.V. en N.E.A. ATHLET1EK Geweldige prestatie van Sefton Nieuw wereldrecord polsstok hoogspringen STERKE NEDERLANDSCHE PLOEG NAAR BELGIË Internationale wedstrijden te Brussel op 13 Juni a.s. »i rw f i De V.V.A.-verdediging in actie in den gisteren gespeelden kampioenswedstrijd tegen H. B. C., welke ontmoeting de Heemsteedsche club met 6—0 won WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1938 Voorstellen zullen nog door de verschillende bonden moeten worden goedgekeurd Wijziging der groepen Ook het team, dat Midden-Europa zal vertegenwoordigen, thans bekend De Olympische dag op 20 Juni Smit Hakhuus De Midden-Europeesche ploeg LAWNTENNIS Henkei slaat Austin De internationale Fransche tennis kampioenschappen GELUIDSSIGNAAL VERBODEN Hilversum in den tweeden beslis singswedstrijd met 10 verslagen Nieuwe nationale kampioenen ZWEMMEN Bekende sterren in Bad Boekelo Weinig tegenstand ontnam de spanning UIT DE SPORTWERELD OHMi H. B. C. heeft gisteren zijn goede kans op het landskampioenschap behouden door V. V. A. in Amsterdam-Noord met niet minder dan 60 te kloppen, in een wedstrijd, welke over het algemeen op laag peil stond, het geen echter als men de absoluut voor voet bal ongeschikte temperatuur in aanmerking neemt, niet behoeft te verwonderen. De Heemsteedsche club won op alleszins ver diende wijze, hoewel de uitslag ongetwijfeld geflatteerd moet worden genoemd. Voor de rust hadden beide ploegen elkaar slechts weinig toegegeven, ofschoon het spel der Heemstedenaren ook toen reeds een solideren indruk maakte, dan hetgeen de Amsterdammers lieten zien. Aan beide kanten deden zich ver schillende goede kansen voor om de leiding te nemen, maar geen der voorwaartsen slaagde er in de resp. verdedigingen te passeeren en zoodoende brak de rust aan met blanken stand. Ook na de hervatting wogen beide elftallen aan vankelijk tegen elkaar op. Toen H. B. C. echter eenmaal de leiding had genomen, werd de te genstand van V. V. A. steeds minder. De Am sterdammers, die bovendien door pech achter volgd werden, raakten er geregeld meer uit en vooral de middenlinie, anders juist het sterkste deel van de Amsterdamsche ploeg kon niet het tegenspel vinden, dat tegen de snelle Heem steedsche voorwaartsen geboden was. Geleidelijk voerden de kampioenen van West II de score op, wat enkele malen vergemakkelijkt werd door fouten in de Amsterdamsche achterhoede, waar doelman Hendrix zeker eenige doelpunten had moeten voorkomen. Naar gelang de achterstand grooter werd, ging de tegenstand van V. V. A. steeds meer verslappen. De Heemsteedsche aan- val sneed toen geregeld als een mes door de Am- "Sterdamsche achterhoede, die vrijwel machteloos stond tegen de snelle vleugelspelers en den door tastenden middenvoor van H.B.C. Het voorhoe- despel van H. B. C. stak trouwens in den gehee- len wedstrijd gunstig af bij dat van V. V. A., dat geregeld in te kort spel verviel. De vleugels wer den te weinig aan het werk gezet, hoewel het werk, dat de buitenspelers kregen te verrichten nu ook direct geen grooten indruk maakte. De buitenspelers van H. B. C. bleken dezen middag tenminste heel wat beter de kunst te verstaan om met afgemeten voorzetten verwarring te 6tichten in de vijandelijke achterhoede. Scheidsrechter Prauenfelder leidde niet feil loos en nam verschillende aanvechtbare beslis singen, maar hij hield de leiding goed in han den, hoewel hem dit door sommige spelers niet altijd even gemakkelijk werd gemaakt. V. Y. A. speelde de eerste helft met de zon en den wind in den rug. De Amsterdammers begon nen niettegenstaande de warme temperatuur in een snel tempo en belaagden reeds weldra de H. B. C.-veste, waardoor V. V. A. kort achtereen enkele corners kreeg te nemen. Voorloopig had het spel weinig te beteekenen. Aan het plaatsen werd al heel weinig aandacht geschonken en zoo was het een tijd lang een doelloos heen- en weer getrap. Toen het eerste kwartier verstre ken was raakten de ploegen wat meer ingespeeld en de aanvallen wisselden zich toen aan weers zijden af, waardoor de keepers nog al eens moes ten ingrijpen. Een zeer gevaarlijke situatie voor V. V. A. ontstond, toen Drayer een vrijen schop wegens hands uitstekend voor het doel plaatste, waar de achterhoede het gevaar slechts met moeite kon keeren. Bij een doorbraak van H. B. C. gaf Drayer Toledo een kans, welke laatstge noemde speler evenwel niet benutte, want in plaats van zelf te schieten gaf hij op het laatste oogenblik nog voor, waardoor de V. V. A.-ach- terhoede kon ingrijpen. Het viel overigens op, hoe slecht de wederzijdsche aanvallen werden afgewerkt. Een hard schot van W. Letschert suisde rake lings over het H. B. C.-doel na een zeer fraai floor Reuser opgezetten aanval. Nu oefenden de Amsterdammers even een druk uit op 't Heem steedsche doel. Neve verrichtte een fraaie save, toen hij den bal juist voor den toesnellenden van Nunen, die reeds opsprong om in te koppen, wegstompte en even later maakte de Heem steedsche keeper zich verdienstelijk door een hard schot van Sanders, die hiertoe in staat gesteld werd door een pass van W. Letschert on schadelijk te maken. Tot aan de rust, welke aanbrak zonder dat er was gescoord, bleef het spel op- en neergolven. De Heemsteedsche middenvoor Martin raakte nog geblesseerd, maar hij was na de hervatting weer van de partij om toen een voortdurende bedreiging voor de V. V. A.-achterhoede te vor men. Linkshalf van Leuven, die ook in de eerste helft een blessure had opgeloopen, bleek na de rust echter vervangen te zijn door van der Eem. Aanvankelijk had V. V. A. nu het beste van het spel. Tushuizen en Sanders brachten eenige malen de Heemsteedsche verdediging in moei lijkheden en eenige schoten gingen rakelings over of naast. Voorts lieten de Amsterdammers nog eenige goede kansen onbenut. Dit was ook het geval toen Sanders even buiten het straf schopgebied een vrijen schop kreeg te nemen, welke naast geplaatst werd. Toen trokken Ruygrok en Toledo er fraai sa menspelend tusschen uit. Martin ontsnapte aan zijn bewakers en met een keurigen kopbal gaf hij Hendrix geen kans, 10. Dit was voor V. V. A. een aansporing te meer om nog eens extra aan te vallen. Neve werd weer eenige malen aan het werk gezet. Voorloopig bleef het spel op en neer gaan. Het bleek echter, dat de H. B. C.- aanvallen door hun verrassend karakter veel ge vaarlijker waren en hierdoor konden de Heem stedenaren toen er ongeveer 20 minuten gespeeld waren opnieuw succes boeken. Toledo snelde langs de lijn en zwenkte vervolgens op het juiste moment naar binnen, om Hendrix van dichtbij voor de tweede maal te passeeren, 20. Kort hierop wisten de gasten hun voorsprong opnieuw te vergrooten, thans door Martin, die een voor zet van Toledo benutte, 30. Tegenaanvallen van V. V. A. leverden niet het géwenschte succes op. Zoo loste Tushuizen, hierdoor door keurig werk van spil Letschert in staat gesteld, een hard schot, dat evenwel bij Neve geen genade vond en door den Heemsteedschen keeper uit muntend werd gestopt. Hendrix maakte aan de andere zijde een schot van Gieske onschadelijk, maar het was slechts uitstel van executie want weldra moest de Amsterdamsche doelman zwich ten, voor een schot van v. d. Linden uit een voorzet van Gieske, 40. De H. B. C.-aanvallen bleven hun gevaarlijk karakter behouden. Een effectvol schot van Gieske belandde via den paal in het net en tenslotte werd het halve do zijn volgemaakt, toen Hendrix den bal na een omhaal van Martin zelf over de lijn werkte, 6— De elftallen waren: V. V. A.: Hendrix, doel; v. d. Boogaard en de Bake, achter; J. Letschert, H. Letschert en F. Letschert, midden: van Nunen, W. Letschert, Tushuizen, Reuser en Sanders, voor. H. B. C.: Neve, doel; Vinken en Bierman, achter; Drayer, Kortekaas en Leuven, midden; Toledo, v. d. Linden, Martin, Ruygrok en Gies ke; voor. De toeschouwers, die vroeg gekomen waren, konden genieten van een aardigen voorweustrijd tusschen de junioren van het Amsterdamsche en het Haarlemsche district, een ontmoeting, welke door de vertegenwoordigers van de hoofdstad met 4—2 werd gewonnen, waardoor zij revanche namen voor de eenige weken terug te Heem stede geleden nederlaag. Daar Brabantia—Treffers om kerkelijke denen moest worden uitgesteld, werd er gis teren voor de kampioenscompetitie van den I.V.C.B. slechts een wedstrijd gespeeld, n.l. in Amsterdam, waar WA en HBC elkaar ont moetten. Dit eerste treffen tusschen de Wes telijke kampioenen eindigde in een groote over winning der Heemstedenaren, die hierdoor hun uitstekende positie hebben behouden. VVA werd met 60 geklopt. HBC Brabantia RKVVL WA Treffers 20—12 12—6 7—7 11—15 8—18 Voor de promotie-degradatie-competitie in Zuid I werd niet gespeeld, daar de wedstrijd Geleen—Nivea uitgesteld werd. In Zuid II be haalde RKTW met 64 een nuttige zege op BVV-Hercules, waardoor de Tilburgsche club haar kans zich te handhaven heeft verbeterd. SCO 5 4 1 0 9 14—3 RKTW 4 3 0 1 6 18—11 BVV-Hercules 4 0 2 2 2 6—10 Servatius 5 0 "1 4 1 519 In het Oosten besloot Eendracht de compe titie met een 2—0-zege op 's Heerenberg. Eendracht 4 4 0 0 8 124 Huihuizen 4 2 0 2 4 5—7 's Heerenberg 4 0 0 4 0 39 Nu NEA met 61 van Fortitudo heeft ge wonnen, moet in West I de beslissing vallen in den laatsten wedstrijd SDONEA. Of komt er nog een beslissingswedstrijd? NEA SDO Fortitudo 3 3 2 2 10 111 0,2 0 11—3 6—8 4—10 William Sefton verbeterde tijdens wedstrij den te Los Angeles het wereldrecord polsstok- hoogspringen door over een hoogte van 4.54 meter heen te komen. Het oude wereldrecord stond op naam van Sefton en Meadow, die beiden op 9 Mei j.l. te Palo Alto in Californië 4.48 meter sprongen. Earl Meadow wilde echter ook nu niet ach terblijven en slaagde er in, toen de lat eveneens op 4.54 meter lag, er over te komen, zoodat beiden weer wereldrecordhouders zijn. Het wereldrecord staat officieel nog op naam van George Varoff met 4.43 meter, gevestigd te Princetown in 1936. Daarna heeft Sefton het record op 4.45 meter gebracht (Los Angeles 11 April 1937, doch in de hal gemaakt) en ver volgens sprongen Sefton en Meadow beiden, zooals reeds gememoreerd 4.48 meter. Naar wij vernemen zal een sterke Nederland- sche ploeg deelnemen aan de internationale athletiekwedstrijden, welke Zondag 13 Juni a.s. in het Heyselstadion te Brussel worden geor ganiseerd. De Nationale Technische Commissie der K. N. A. U. heeft de volgende athleten aan gewezen: 100 meter hardloopen: Osendarp (Trekvogels) en van Be veren (A. V. 1923). 200 meter hardloopen: Osendarp (Trekvo gels) en van Beveren (A. V. 1923). 400 meter hardloopen: K. Baumgarten (Trekvogels). 800 meter hardloopen: Bouman (A. A. C.) 1500 meter hardloopen: Kalkman (G. C. Rotterdam) en de Ruyter (Quick). Hoogspringen: Spanjerdt (P. S. V.) Discuswerpen en Kogelstooten: de Bruyn (V. en L.) Zweedsche estafette: 400 meter met Baum garten (Trekvogels), 300 meter met de Haas (V. en L.), 200 meter met Osendarp (Trekvo gels en 100 meter met van Beveren (A. V. 1923). 03 M R.K.V.Vi. Brabantia Treffers V.V-A. H.B.C. 0—1 3—3 2—1 0—2 1—0 8—2 6-4 5—1 2—1 O K 1—3 4—2 0—6 '*.'V Dezer dagen zijn de heeren K. J. J. Lotsy, R. Seeldrayers (België) en J. Jacquemart (Luxem burg) bijeen gekomen ten einde besprekingen te voeren, op welke wijze de voor wedstrijden tus schen Nederland, België en Luxemburg, welke landen in groep 10 zijn ingedeeld voor het tournooi, om het wereldkampioenschap in 1938, zullen worden georganiseerd. Men kwam overeen, dat drie wedstrijden zullen worden gespeeld, n.l. Nederland Luxemburg in Nederland, LuxemburgBel gië in Luxemburg en BelgiëNederland te Antwerpen of Brussel, in deze volgorde ach ter elkaar. De ontmoeting BelgiëNeder land zal geen extra-wedstrijd zijn, doch de gewone jaarlijksche match. 1 De mogelijkheid bestaat, dat in verband met het feit, dat twee landen uit deze groep naar het eindtournooi overgaan, na de beide eerste wedstrijden reeds een beslissing is verkregen. Dan zal de ontmoeting tusschen België en Ne derland voor het wereldkampioenschap niet meer van belang zijn, al blijft de jaarlijksche ontmoeting tegen de Belgen uit anderen hoofde natuurlijk tot de attracties van het voetbal seizoen behooren. Uit deze verdeeling blijkt, dat elk land dus een uit- en een thuiswedstrijd krijgt. Men dient overigens niet te vergeten, dat deze voorstellen eerst nog bij de voetbalbonden der onderscheidene landen in behandeling zul len moeten worden genomen. De bovenvermelde commissie-leden zijn het in beginsel wel eens, De West Europeesche ploeg, welke op den Olympischen dag op Zondag 20 Juni a.s. te Amsterdam tegen het elftal van Centraal Europa zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Jakob (Jahn Regensburg). Achter: Janes (Fortuna Duesseldorf) en Cal denhove (D. W. S.) Midden: Kitzinger (F. C. '05 Schweinfurt), Goldbrunner (F. C. Bayern Muenchen) en Del- four (Racing club de Paris). Voor: Lehner (S. S. V. Schwaben Augsburg), Braine (Beerschot A. C.), Bakhuijs (V. V. V.), Smit (Haarlem) en van den Eynde (Beerschot A. C.) Naar wij nog vernemen, traint Bakhuijs mo menteel weer, zij het slechts licht. Over onge veer een week zal hij, indien alles goed gaat, weer de zware training kunnen hervatten. Hij is onder behandeling van een geneesheer te Venlo en deze heeft de verzekering gegeven, dat, indien Bakhuijs zich precies aan zijn voorschriften houdt, deze speler op 20 Juni volkomen fit in het veld zal komen. Volgens den heer K. J. Lotsy, voorzitter van de Keuze-commissie voor het West Euro peesche elftal, is deze ploeg de sterkste, die kon worden samengesteld. Zonder aanzien des persoons zijn de commissieleden het met al- gemeene stemmen over deze samenstelling eens geworden. Szepan kon niet worden gekozen, omdat zijn club, Schalke, zeer waarschijnlijk in den eindstrijd om het Duitsche kampioen schap op 20 Juni te Berlijn moet spelen. Niettemin, aldus de heer Lotsy, er zijn vijf Duitschers in het elftal opgenomen en men behoeft zich in Duitschland dus niet te bekla gen. Reeds nu werd het elftal samengesteld, opdat de spelers zich volkomen op de groote match kunnen instellen, kunnen trainen, op dat zij fit in het veld verschijnen. Dat veel Duitsche spelers in het achtertrio en de mid denlinie werden opgenomen, zit mede in ver band met het feit, dat zij zich vooral in ver dedigend opzicht op den voorgrond hebben ge steld. De beide reservespelers zullen eerst later worden bekend gemaakt. Het Centraal Europeesche elftal, dat tegen West-Europa uitkomt, zal er als volgt uitzien; Caldenhove Doel: Planicka (Tsjecho-Slowakije). Achter: Sesta en Schmaus (beiden Oosten rijk). Midden: Serantoni (Italië), Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarijë). Voor: Sas (Hongarije), Dr. Sarosy (Honga rije), Piola (Italië), Meazza (Italië) en Puc Tsjecho-Slowakije) Er zijn slechts twee invallers toegestaan, n.l. voor den doelverdediger en één anderen speler. De commissie, die het Centraal Europeesche elftal samenstelde, heeft echter vier reserves aangewezen en wel Nejedly (Tsjecho-Slowa kije), den doelman Olivieri (Italië), den half- speler Dudas (Hongarije) en verder den Oos tenrijker Hahnemann. Als men door eventueele blessures gedwongen zal zijn spelers te vervangen, kan de Italiaan- sche voetbaldictator Mauro naar eigen goed dunken vervangers aanwijzen, doch de beslissing over deze voorstellen ligt van zelfsprekend bij de besturen der nationale bon den. Naar men weet, waren bij de F.I.F.A. protes ten ingekomen tegen de indeeling van de zijde van Roemenië en Joego-Slavië, welke landen in groep vijf met Egypte waren ingedeeld, voor één plaats in het eindtournooi. Een oplossing voor deze moeilijkheden, immers Roemenië en Joego-Slavië waren van meening, beide voor het eindtournooi in aanmerking te komen, is, naar wij vernemen, dezer dagen tot stand ge komen tijdens een conferentie tusschen den F.I.F.A-.-secretaris, Dr. Schricker, Prof. Pelikan en Dr. Bauwens. Joego-Slavië is nu ingedeeld bij groep vier, waarin reeds zaten Noorwegen, Polen en de Iersche Vrijstaat. Bij loting is be paald, dat slechts twee wedstrijden in deze groep zullen worden gespeeld, n.l. de ontmoe tingen NoorwegenIerland en Joego-Slavië Polen. De landen, die winnen, komen direct in het eindtournooi. Roemenië blijft dus in groep vijf met Egypte over en kan zich door een over winning eveneens voor het slot-tournooi plaat sen. Uit Amerika kwam voorts nog een aanmel ding van San Salvador binnen. Op de F.I.F.A.- bestuursvergadering op 19 Juni te Amsterdam zal deze aangelegenheid waarschijnlijk aan de orde komen. Zwitserland had geprotesteerd tegen het feit, dat men met Portugal voor één plaats in het eindtournooi in groep zes was ingedeeld. Men is thans overeengekomen, dat deze ontmoe ting op Franschen bodem zal worden gespeeld vlak voor het eindtournooi. Het winnende land kan dan in Frankrijk blijven voor het spelen van de achtste finale. In groep drie heeft men reeds thans de data der voorwedstrijden vastgesteld. Finland Duitschland wordt op 29 Juni te Helsingfors gespeeld, EstlandDuitschland op 27 Augustus te Reval, DuitschlandZweden op 21 Novem ber te Hamburg, ZwedenFinland op 16 Juni te Stockholm en Zweden—Estland op 20 Juni te Stockholm. Alleen de datum van FinlandEstland moet nog nader worden bepaald. Zondag zijn te Parijs de eindwcdstrijden in het heeren- en damesenkelspel van de interna tionale Fransche tenniskampioenschappen ge speeld. In het heerenenkelspel won de Duitsche Da- visbeker-speler Henkei van zijn Engelschen collega Austin op overtuigende wijze met 61, 6—4, 6—3. In den eersten set waren beide spelers nogal nerveus, maar Henkei herstelde zich het eerst en wist al spoedig een 21 voorsprong te ne men, welken hij snel tot 51 wist te ver grooten. Na tweemaal deuce kwam Henkei ten slotte tot een 61 zege. In den tweeden set scheen Austin zich te herstellen. Hij leidde gauw met 20 en strafte het onbesuisde netspel van den Duitscher af, maar deze liet zich niet uit het veld slaan, maakte gelijk, het werd 33, 44 en ten slotte 64 voor Henkei. In den derden set won Henkei de eerste twee games, maar Austin haalde op tot 22. Dfc Duitsche speler kwam er toen eerst goed in en met prachtige cross-vollies maakte hij met 63 een eind aan den derden set. Henkei won op deze wijze den internationalen Franschen titel, welke het vorige jaar door Von Cramm was gewonnen. In het dubbelspel hadden deze beide spelers eenige dagen geleden ook reeds het kampioenschap behaald. Bij de dames speelde mevr. Sperling tegen mevr. Mathieu. Het was een partij, welke nu niet bepaald op een hoog peil stond als gevolg van de voorzichtigheid, welke beide speelsters in hooge mate betrachtten. Niettemin won de Deensche speelster met 62, 34 en daarmede voor de derde maal den titel. De Fransche kampioene kwam hiermede voor den zesden keer in den eindstrijd van de internationale kampioenschappen, zonder den titel machtig te kunnen worden. m tot l/j uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten ols attentiesein De tweede beslissingswedstrijd heeft 't Gooi het eersteklasseschap terugbezorgd, dat in 1933 verloren ging. De geel-zwarten heb ben echter genoegen moeten nemen met de kleinst mogelijke overwinning op hun groen witte plaatsgenooten, die hun kans met vuur en sportiviteit hebben verdedigd. Een grootsche wedstrijd is deze derby niet ge weest, maar wel was het een felle, sportieve kamp. Dat hierin 't Gooi de overwinning heeft be haald dankt deze club, naast een klein technisch overwicht, hoofdzakelijk aan meer Ausdauer en meer fighting spirit, dan de tegenstanders. De wedstrijd begon met enkele aanvallen van Hilversum, waarbij van Ek een mooie scorings kans ongebruikt liet. Toen 't Gooi echter steviger aanpakte, gingen de partijen gelijk op. 't Gooi was iets gevaarlijker door een sneller tempo. En kele malen verkeerde het Hilversum-doel in ge vaar. Na ruim tien minuten spelen wist J. Co- hen den bal vrij te krijgen, hoog en scherp plaat ste hij den bal voor het Hilversum-doel, waar Winthorst het leder ineens op zijn schoen nam en onhoudbaar voor Bouwman in het doel schoot. Alle krachten gooide Hilversum hierna op den aanval, terwijl 't Gooi zijn binnenspelers en halflinie in de verdediging terugtrok om den voorsprong te verdedigen. Het combinatie spel van Hilversum miste echter zuiverheid en werd dikwijls een onbesuisd kicksysteem. Toch stichtten de groen-witten enkele malen gevaar, maar steeds weer wist de in top vorm zfjnde Gooische verdediging het gevaar te bezweren. Enkele corners, die geen effect hadden, waren het resultaat van de energieke pogingen van Hilversum, dat 't Gooi ingeslo ten hield. Enkele plotselinge uitvallen van 't Gooi waarschuwden Hilversum echter in zijn verdediging op zijn qui vive te zijn. Ettelijke goede kansen om gelijk te maken werden door Hilversum gemist. Na de rust bleef het spelbeeld het zelfde: een sterk aanvallend Hilversum en een nog sterker verdedigend Gooi. Steeds weer wisten de Gooi-backs opluchting te brengen, terwijl in laatste instantie keeper Cohen enkele malen goed ingreep. Hoewel Hilversum wijziging in de opstelling bracht en Huizinga uit de half linie in den aanval kwam, bleef de Gooi-ver- dediging onvermurwbaar. Twintig minuten voor het einde raakte Hil versum vermoeid en toen toonde 't Gooi nog kracht tot den aanval te bezitten. Winthorst bracht enkele malen groote verwarring en eens kopte de back Baayens een bal uit het verlaten Hilversum-doel. De stand bleef tot 't einde ongewijzigd, 't Gooi won met 10. Krachtsverschil viel er in den strijd niet te merken, zoodat een gelijk spel de verhouding misschien juister had uitgedrukt. Maar ook dan waren de geel-zwarten door hun beter doelgemiddelde eerste klassers geweest. Het was een faire, sportieve strijd, die door scheidsrechter K. v. d. Meer uitnemend werd geleid. Door een 33 gelijk spel tegen First Vienna is Admira (Weenen) er in geslaagd het Oosten- rijksch voetbalkampioenschap te behalen. Austria heeft eenzelfde aantal puftten doch door een iets minder gunstige doelpuntenscore heeft deze club den titel aan Admira moeten laten. In Zwitserland hebben de Grasshoppers door een 4—2 zege op Chaux de Fonds het kampioen schap behaald. Onder ideale weersomstandigheden werden Zondagmiddag in Bad Boekelo nationale zwem wedstrijden gehouden, waaraan door verschil lende bekende sterren o.a. Nida Senff, Rie Mas tenbroek, Jopie Waalberg enz. werd deelgeno men. De tegenstand dien deze zwemsters echter van de overige deelneemsters ondervonden, was te gering om spanning en strijd in de verschillende nummers te veroorzaken. De Wes telijke dames deden het dan ook op haar slofjes af en bezetten desondanks steeds de eerste plaatsen, zooals uit onderstaande uit slagenreeks blijkt. 100 M. borstcrawl heeren: J. C. Scheffer, Amsterdam, 1 min. 1 sec.; 2. B. Jongman, 't Weusthag Hengelo 1 min. 12,8 sec.; 3. Suers E.Z. en P-C. Enschede, 1 min. 21,2 sec. 100 M. borstcrawl dames: 1. Mej. R. Masten broek, O.D.Z. Rotterdam, 1 min. 9 sec.; 2. Mej. A Stijl, A.D.Z., Amsterdam, 1 min. 12,2 sec.; 3. Mej. E. C. Brommelcamp, het IJ, Amsterdam, 1 m. 17,2 sec: 4. Mej. F. Zonnevylle, 't Weusthag Hengelo, 1 min. 36,2 6ec. 100 M. rugslag dames: 1. Mej. N. Senff, A.D.Z. Amsterdam, 1 min. 16,8 sec.; 2. Mej. I. van Feggelen, het IJ, Amsterdam, i min. 17 sec.; 3. Mej. H. Voogdgeert, 't Weusthag, Hengelo' l min. 55 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. H. Schutten, 't Weusthag, Hengelo, 1 min. 27,8 sec.; 2. G. Kin kel, idem, 1 min. 28,8; 3. J. Hofhuis, E.Z. en P-C., Enschede, 1 min. 34 sec.; 4. A. Beens, 't Weusthag, Hengelo, 1 min. 34,8 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. Mej. J. Waal- berg, a.D.Z., Amsterdam, 1 min. 25,4 sec.; 2. Mej. j. m. Stroomberg, het IJ, Amsterdam, 1 min. 29,2 sec.; 3. Mej. L. Verhoef, 't Weusthag, Hengelo, 1 min. 36,4 sec.; 4. Mej. M. Sprakel. idem, 1 min. 44,6 sec. 5 x 50 M. borstcrawl: 1. Damescomb. van het IJ, ADZ en ODZ (bestaande uit de dames Brummelcamp, v. Feggelen, Stijl, Senff en Mas tenbroek), 2 min. 47 sec.; 2. 't Weusthag, Hen gelo (heeren), 2 min. 48,8 sec.; 3. E.Z. en P.C. Enschede (heeren) 2 min. 55,8 sec. Daarna werd door de dames Waalberg, Lott- gering en Mastenbroek een demonstratie schoonspringen gegeven en vond de prijsuit reiking plaats. Er bestond voor deze wedstrijden zeer yeel belangstelling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9