'l 'as B|§ fewM SPORT EN WEDSTRIJDEN TOONEEL, FILM EN MUZIEK Schaffendes Volk- Mei tot October 60% Reductie op de Duitsche Spoorwegen ZONDAG 6 JUNI 1937 Vijf gewonden bij auto ongeluk Een der wagens vloog na de botsing in brand en werd geheel vernield KOOPT ZOMERPOSTZEGELS Voor steun aan cultureele en sociale instellingen HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE HOOFDSTAD De reportage van den K.R.O. P.T.T. IN APRIL Gunstige resultaten NEDERL. MAKELAARSBOND Jaarvergadering te Zwolle „REDT VOLENDAM" Trekking loterij uitgesteld tot 1 Januari Studio-concerten voor den K.R.O. Overeenkomst gesloten met het Rotterdamsch Phïlharmo- nisch Orkest NEDERLANDSCH AMATEUR CIRCUS Première te Scheveningen MOEILIJKHEDEN IN DEN VLEESCHHANDEL De grossierbond bespreekt den toestand WERKLOOSHEIDSSUBSIDIE- FONDS Vragen over stopzetting der subsidieverleening BRITSCH-INDIËRS BEZOEKEN NEDERLAND Plannen voor een int. tentoonstelling Kinderlijkje gevonden In de gracht van fort Voordorp te Maartensdijk GOEDKOOP VERVOER VOOR HEILIGDOMSVAART STAATSBLADEN Goedkoope trein naar Parijs Rotterdam wil het gereed komen van groote werken feestelijk herdenken VOETBAL RUWE WEDSTRIJD TUSSCHEN SLAVIA EN AUSTRIA Het Parijsche tentoonstellings- tournooi ZWEMMEN OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE UIT DE STAATSCOURANT Belastingen Burgemeesters DWARS DOOR BERLIJN Eventueel met drie Nederlandsche zwemmers SCHERMEN ZEGE VAN DRIEBERGEN IN DEN SABELWEDSTRIJD De wedstijd van den Kon. Officiers Schermbond AT H LET I EK INTERESSANTE STRIJD OP DE 100 EN 200 METER roept U naar Duitschlands grootste tentoonstelling 9F Groote Tulnshow - Industrie - Stedenbouw - Groot Luna park aan den Rijn. Osendarp, Sir, Haenni en Hom berger ontmoeten elkaar te Brussel TENNIS OM DEN DAVISBEKER ItaliëDuitschland 11 Joego-SlaviëZ.-Afrika 2—-I T s j echo-Slow akijeFrank rijk 2—1 BelgiëZweden 2— mH 'f Inl/chfingen: Duitsch Verkeersbureau, Kalverstraat 111, Amsterdam C. WIELRENNER Driedaagsche koppelwedstrijd te Leeuwarden Geen audiëntie Afschaffing heffing op snoek Op den Amsterdamschen straatweg tusschen Ede en Arnhem is Zaterdagmiddag ongeveer te vier uur een verkeersongeval gebeurd, waarbij vijf personen zijn gewond. Een twee-persoons fiat, bestuurd door een luitenant-vlieger uit Soesterberg, reed in de richting Arnhem. Ter hoogte van den Konings weg keek de bestuurder op een handwijzer, waarbij de auto eenige oogenblikken op de linkerweghelft kwam. Op hetzelfde oogenblik naderde uit de richting Arnhem een Ford-auto, bestuurd door den heer T. v. Hageman uit Er- melo, die vergezeid was van zijn echtgenoote en een andere dame. De heer Hageman merkte de beweging van zijn tegenligger te laat op, met het gevolg, dat beide auto's met de voorzijden tegen elkander botsten. De inzittenden van beide wagens werden al len gewond. Het ergst was mej. Van Dijk uit Soesterberg er aan toe, die in de Fiat had ge zeten en die een hersenschudding en een wonde aan de knie opliep. Voorts brak mevrouw Ha geman haar linkerbeen, terwijl de drie anderen snijwonden opliepen. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Eenige minuten na de botsing, toen de inzittenden den wagen reeds verlaten had- cen, vloog de Fiat in brand en brandde geheel uit. De gewonden zijn naar het gemeente-zieken huis te Arnhem overgebracht, waar alleen mej. Van Dijk ter verpleging is opgenomen. De an deren zijn, na verbonden te zijn, naar hun woon plaatsen teruggekeerd. Het centraal propagandacomité voor de Zo- merpostzegels 1937, waarvan eere-voorzitters zijn de ministers van Sociale Zaken, Onderwijs, K. en W. en Binnenlandsche Zaken en voorzitter dr. N. M. Josephus Jitta, roept de medewerking in van het publiek om zooveel mogelijk gebruik te maken van Zomerpostzegels en aldus cultu reele en sociale belangen te helpen behartigen. Deze zegels zijn aan de postkantoren reeds sedert 1 Juni verkrijgbaar en de verkoop eindigt den 17den van de volgende maand, doch de gel digheid duurt tot en met 31 December 1942. Zij hebben de frankeerwaarde van zegels van 1 'A, 5, 6 en 12 'A cent en kosten resp. 3, 8, 10 en 16 cent. Op dien van 12 yt (16 cent) prijkt de beel tenis van Antonie van Leeuwenhoek, beroemd onderzoeker van bacteriën enz. uit de 17e eeuw; op den zegel van 6 (10) cent is Franciscus de la boe Sylvius, medisch hoogleeraar eveneens uit de 17e eeuw, afgebeeld, terwijl de zegel van 5 (8) cent het portret van Joost van den Vondel en die van l'/2 (3) cent dat van den 19e eeuw- schen kunstschilder Jacob Maris draagt. De netto-opbrengst zal als volgt worden ver deeld: van de helft voor cultureele doeleinden f 5000 voor het suppletiefonds voor de pension- neering van oude tooneelspeelsters en tooneei- «pelers; f 5000 voor den slottermljn voor de op drachten in het kader van de Parijsche tentoon stelling 1937 en voor het reservefonds van het voorzieningsfonds voor kunstenaars; en het ove rige van die helft voor opdrachten aan kunste naars. Voorts is van de helft voor sociale doeleinden hestemd: 60 pet. voor de tuberculosebestrijding (Ned. Centr. Ver. t.b.d.t.b.c.)20 pet. voor de kankerbestrijding; en 20 pet. voor het geleide hondenfonds voor blinden. In aansluiting aan het bericht, dat Dinsdag 8 Juni de aankomst van H. M. de Koningin niet zal zijn om 11.30 uur, maar om 9.58 uur, deelt oe K. R. O. mede, dat de radio-reportage van deze aankomst, in tegenstelling met het in den Katholieken Radiogids gepubliceerde, zal be ginnen om 9A0 uur. De reportage van den K. R. O. omvat de aan komst op het Centraal Station, den tocht langs het Damrak en de aankomst op den Dam. De opbrengsten der P.T.T. hebben in April 1937 als volgt bedragen: Omschrijving werkelijke meer of mind, dan opbrengst dan 1936 begrooting Posterijen 3.098.254 275.259 293.454 Telegrafie 331.065 -f 34286 42865 Telefonie 2.239.041 312.700 -f 235.041 Postchêque- en Girodienst 662.555 481267 54.855 Totalen 6.330.915 670.512 626.213 Januari tot en met April 1937. Posterijen 11.474.001 383.207 892.101 Telegrafie 1.321.590 118.062 221.290 Telefonie 8.608.710 983.595 948.310 Postchcèque- en Girodienst 2.635.999 91.401 162.799 Totalen 24.040.300 1.556.265 2.222.500 Op 4 en 5 Juni J.l. hield de Nederl. Bond van Makelaars In Onroerende Goederen, Hypo theken en Assurantiën zijn algemeene vergade ring in hotel Van Gijtenbeek te Zwolle. In zijn openingswoord hield de voorzitter, de heer A. van Loon, Utrecht, een uitvoerige be schouwing over de Makelaardij. Hij constateer de o. m., dat vooral in de groote steden veel voor belegging werd gekocht. In het al gemeen is er echter voor dit vak nog geen ver betering ingetreden. Na het uitbrengen der verschillende versla gen, had de bestuursverkiezing plaats, waarbij de heeren O. O. van den Berg, b. Breda, en A. van Loon werden herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door ziekte, de heer J. H. Zeiven, Groningen, werd benoemd. Een uitvoerige discussie ontstond over een voorstel, beoogende te komen tot uitbreiding van het ledental. Uitdrukkelijk werd echter uit gesproken, dat de Bond moest blijven hand haven een selectie, zooals deze tot heden werd toegepast. Hoewel met alle middelen naar uit breiding van het aantal leden moet worden ge streefd, moet eerst nauwlettend worden toege zien, dat slechts te goeder naam en faam be kend staande makelaars worden aangenomen Eveneens werd uitvoerig besproken de ver houding tot de notarissen. Zaterdagmorgen gaf mr. J. de Jonch. 's-Gra- venhage, rechtskundig adviseur van den bond, een overzicht van de vele werkzaamheden, die door de werk-commissie waren verricht, ter voorbereiding van het intusschen verzonden adres tot wetswijziging aan den minister van Justite. Indien deze wetswijziging werkelijk heid wordt en dus voor de toelating tot den eed positieve eischen worden gesteld, zou er ontzaglijk veel ten goede voor het publiek en voor de standng van het vak zijn bereikt Vervolgens behandelde mr. De Jongh ver- aschillende gevallen der recente jurisprudentie en werden talrijke vragen beantwoord. Na afloop der vergadering namen veie leden deel aan een door de Zwolsche afdeeling aan geboden autotocht naar Giethoorn en een pun- tertocht door „Hollandsch Venetië". Men deelt ons van de zijde van den K.R.O. en het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest mede, dat tusschen den K.R.O. en het Rotter damsch Philharmonisch Orkes 'n overeenkomst tot stand gekomen is, waarbij dit orkest, on der zijn bekenden dirigent Eduard Fllpse, in het aanstaande winterseizoen een aantal stu dio-concerten voor de K.R.O.-microfoon zal uitvoeren. De groote symphonie-concerten van den K.R.O. zullen dus, behoudens eenige door andere groote binnen- en buitenlandsche or kesten te spelen concerten, beurtelings verzorgd worden door het Stedelijk Orkest van Maas tricht, onder leiding van Henri Hermans, waar mee de reeds eenige jaren tot volle tevreden heid bestaande samenwerking gehandhaafd blijft, en het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. In het Circusgebouw te Scheveningen werd Vrijdagavond de première gegeven van het vijftal voorstellingen dat het Ned. Amateur Circus onder leiding van den heer H. J. Ley- sen, aldaar, zal geven. Deze première werd o.a. bijgewoond door den burgemeester van 's Gravenhage, mr. S. J. R. de Monchy. Aan de voorstelling werkte mede een groot aantal amateurs op ruitersportgebied, terwijl ook zeer interessante dressuurproeven werden uitgevoerd. Een der fraaiste nummers was het optreden van de 50 „Gaillard-ponny's", leerlingen van het dansinstituut van mevr. GaillardJorissen, uit Den Haag. Ook een acht-jarige solo-danse res, Hannie Léori, gaf een uitstekende dans- prestatie ten beste. Acrobatische en goochelnummers brachten de noodige afwisseling in het uitgebreide pro gramma, dat tijdens deze voorstelling, waarvan de opbrengst aan een charitatief doel ten goede kwam, werd uitgevoerd. In de dezer dagen te Groningen gehouden algemeene vergadering van den Nederlandschen Grossiersbond voor den vleeschhandel heeft de voorzitter van den bond, de heer S. Cohen Izn., in zijn openingsrede den noodtoestand in het slagers- en grossiersbedrijf uitvoerig besproken. Door de verminderde koopkracht en de stijging der veeprijzen is het afzetgebied sterk ver kleind. De vermindering van het vleeschver- brulk heeft natuurlijk ook de slachterijen aan gegrepen. Ten opzichte van 1938 Is ln de eer ste vier maanden van 1937 het aantal geslachte runderen met 28 pCt. teruggeloopen, terwijl de stijging der veeprijzen 47 pCt. bedraagt. Dat bij deze aanhoudende vermindering der slachtingen het budget van de gemeentelijke slachthuizen er slecht aan toe zal zijn, behoeft geen betoog. Naar onze meening, aldus spreker, zijn de volgende maatregelen noodig om uit het moe ras te komen: verbod tot vermeerdering van het aantal melkgevende koeien, geleidelijke vermindering van den melkveestapel met ver bod tot aanvulling, opheffing der veeteeltrege ling en afschaffing van de crisisheffing en den accijns. Het soc-dem. Tweede Kamerlid Drees heeft den minister van Sociale Zaken gevraagd, of dezer dagen aan een aantal gemeenten door rijksinspecteurs voor de werkverschaffing, na mens den minister van Sociale Zaken, schrif telijk is bericht, dat van een bepaalden datum in Juni af tot nader aankondiging aan die gemeenten geen subsidie zal worden uitge keerd uit het Werkloosheidssubsidiefonds. Voorts vraagt hij, indien dit zoo is, aan welke gemeenten een dergelijk bercht is gezonden en of de minister het niet in overeenstemming acht met de billijkheid en met de strekking van het Werkloosheidssubsidiefonds, dat ge meenten, die zich aan de rijksregelen hebben onderworpen en waar nog werkloozen ln steun zijn, geen subsidie meer zullen ontvangen, hoewel zij evenzeer als andere gemeenten ten behoeve van het fonds een belangrijk deel van hun belastingcapaciteit moeten missen. Is het de bedoeling van den minister, dat in de gemeenten, aan welke tijdelijk geen bij drage wordt verleend, voorloopig aan werk loozen in het geheel geen steun meer zal wor den toegekend of enkel onderstand Ingevolge de armenwet? Morgen zal een groot gezelschap Britsch- Indiërs, dat een; reis door Europa maakt, in Amsterdam aankomen en hier vier dagen ver toeven. Het gezelschap bestaat uit Parsen, Mohamme danen en Hindoes. Eerst ls een bezoek aan Lon den gebracht om de kroningsfeesten bij te wo nen. Maandag zal onder leiding van de Holland Travel Service, die de organisatie ln Nederland verzorgt, een bezoek aan Volendam en Marken wqgden gebracht, waarna het gezelschap de volgende dagen o.a. don Haag en Haarlem zal bezoeken. wegen is vastgesteld, dat de trein zal loopen in den nacht van Donderdag 19 op Vrijdag 20 Augustus a.s., op dezelfde dienstregeling, terug op Zondag 22 Augustus. v De trekking van de groote loterij ten bate van de stichting „Redt Volendam" is uitge steld tot 1 Januari 1938. Het correspondentie-adres der Stichting ls pastorie Volendam (Giro 281029), waar o. m. nog loten verkrijgbaar zijn. De hoofdprijs is, naar men weet, een auto. Zaterdagmiddag hebben eenige hengelaars, die aan het visschen waren in de fortgracht van fort Voordorp te Maartensdijk een gruwe lijke ontdekking gedaan. De drie hengelaars zagen daar een lijkje drijven van een pasge boren meisje. Tevens vond men een kistje, met steenen bezwaard, waarin het lijkje geweest moet zijn, toen het in het water is gegooid. Het deksel had losgelaten, waardoor het lijkje boven kwam drijven. De schedel van het meisje was ernstig beschadigd. De politie van Maar tensdijk heeft het lijkje in beslag genomen. Naar wij vernemen, zullen de N. S., bij gele genheid van de Heiligdomsvaart te Maastricht op 11 en 25 Juli a.s„ goedkoope ééndaagsche re tourbiljetten verkrijgbaar stellen. De reductie bedraagt ongeveer 35 pCt. Deze goedkoope bil jetten zullen worden uitgegeven door de sta tions, gelegen aan een kring, gevormd door de spoorlijnen Arnhem—Eist—Kesteren—Gelder- malsen—Dordrecht—Rotterdam D.P. en de plaatsen, bezuiden dien kring gelegen, met uit zondering van de stations, gelegen aan de lijn RoosendaalVlissingen. Uitgegeven zijn de staatsbladen houdende nieuwe regeling van de pacht („pachtwet") en wet van den 31sten Mei 1937, tot omzetting van den rijksstudiedienst voor de luchtvaart in een stichting, alsmede vaststelling van een regeling, als bedoeld in art. 189a va nde comptabiliteits wet 1927 ten aanzien van die stichting. (Dag van inwerkingtreding 5 Juni 1937). Zooals bekend is, zou, bij wijze van proef, op 22 Juli a.s. een goedkoope trein van Rotterdam D.P. naar Parijs loopen. Wegens onvoorziene omstandigheden kan deze trein op dien datum evenwel niet vertrekken. Door de Ned. Spoor- In 1941 zullen in Rotterdam vele groote wer ken gereed komen. In de eerste plaats de tun nel onder de Maas, waarmede parallel loopt het gereed komen van breede verkeerswegen, aan sluitende op de rijkswegen naar het Noorden en het Zuiden. Voorts denkt men dan het Hof pleinplan te hebben uitgevoerd, terwijl ook in de omgeving achter het stadhuis de stad daar een sterk gewijzigd karakter zal hebben in ver band met het gereedkomen van het nieuwe hoofdbureau van politic en de nieuwe beurs. Dit alles heeft in Rotterdam het denkbeeld doen ontstaan, om deze gebeurtenissen te vieren met het houden van een groote internationale ten toonstelling. Het blijkt thans, dat dit denkbeeld ook het gemeentebestuur heeft bereikt, dat zich uit den aard der zaak hiervoor zeer interesseert. Of schoon nog geen mededeelingen daarover kun- uen worden gedaan, vernemen wij, dat wellicht een en ander van het denkbeeld bekend zal worden gemaakt op den dag van het officieele begin der tunnelwerkzaamheden, 15 Juni a.s. Voor het Parijsche tentoonstellingstournooi werd Zaterdag de ontmoeting tusschen Slavia (Praag) en Austria (Weenen) voor de derde plaats gespeeld. Slavia won met 30. De doel punten waren van Kopecky, Sobotka en Kope- cky. Er werd nogal ruw gespeeld. Aan het slot waren er nog acht Oostenrijkers en tien Tsjechen in het veld. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van het prijsverschil per 100 K.g. voor den invoer van veekoeken (in den zin van artikel 1, lid 1, onder llo., van het Crisis-Akker bouwbesluit 1934) als bedoeld in artikel 8, b, onder 2o., van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is als volgt vastgesteld: Inklaring van Inklaring van 7 Juni af t/m. 1 Sept. af t/m. 31 Aug. 1937. 31 Dec. 1937. voor lijnkoeken 1.— 0.85 voor soyaschroot voor soyakoeken voor grondnootkoeken 0.30 0.30 voor grondn,schilfers 0.60 0.60 voor grondnootmeel 0.60 0.60 voor cocoskoeken 0.65 0.75 voor Ned. O.-Ind. cocoskoeken 0.50 0.50 voor maisveek. e.d. 0.40 0.40 voor alle andere niet genoemde soorten veekoeken (al dan niet verwerkt met bijproducten en/of afvallen) 0.10 0.10 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder lo. van voornoemde beschikking be doelde gedeelte van het prijsverschil. Indien men zijn import op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovenge noemde prijsverschillen, gelieve men zich daar over met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 's-Gravenhage, 5 Juni 1937. Met 6 Juni 1937 is aan den commies der di recte belastingen, invoerrechten en accijnzen H. J. Dronkers te Amsterdam de persoonlijke titel van hoofdcommies der directe belastingen, inv. en acc. verleend. Met 15 Juni is benoemd tot burgemeester der gemeente Rijssen: W. Zeeuw, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeenten Noordeloos, Hoornaar en Hoog- blokland. Met 15 Juni is benoemd tot burgemeester der gemeente Dordrecht: J. Bleeker, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burge meester der gemeente Opsterland. Met 15 Juni is benoemd tot burgemeester der gemeente Nieuwenhoorn: A. J. van Buuren en tot burgemeester der gemeente Brielle: J. A. Collecte. Naar wij vernemen is bij den Koninklijken Nederlandschen Zwembond een uitnoodiging binnen gekomen om drie Nederlandsche zwem mers te laten deelnemen aan den langen af standswedstrijd „Dwars door Berlijn", welke op 14 Augustus a.s. over 5500 meter wordt gehou den. De uitgezonden zwemmers zullen even tueel ook kunnen starten in de op 15 Augustus te houden internationale baanwedstrijden. De resultaten van de dit seizoen te houden lange afstandswedstrijden zullen eerst moeten worden afgewacht, voor en aleer een beslissing inzake deze uitnoodiging zal worden genomen. Na de groote drukte van de eerste vijf dagen van het zoo geslaagde wapenfeest van den Kon. Officiers Schermbond was de laatste dag be trekkelijk rustig. Voor dezen dag toch stonden nog slechts twee nummers op het programma, n.l de open wedstrijd op sabel, voor leden van den bond, en het laatste gedeelte van den per- soneelen wedstrijd op sabel voor leerlingen van de Kon. Militaire Academie en van het Kon. Instituut der Marine. Aan den open wedstrijd op sabel werd deel genomen door 45 schermers, die werden verdeeld over 4 poules van 6 en 3 van 7. Uit elk daar van plaatsten zich drie voor de volgende ronde bestaande uit 3 poules van 7, waarvan zich 3 schermers voor de finale qualificeerden plus de beste vierde. In de eerste ronde werd getrokken om 4 touchee's, in de volgende om vijf. Het schermen was over het geheel van zeer behoor lijk 'gehalte, en de meeste schermers gaven blij ken van vooruitgang, waarbij echter een uitzon dering moet worden gemaakt voor het meeren- deel der jongere officieren. De beste krachten schuilen nog steeds onder de ouderen, ondanks de goede propaganda welke de K.O.S. onder de jeugd en wel speciaal onder de leerlingen van onze beide militaire scholen maakt. Voor de finale van den open wedstrijd op sabel plaatsten zich de volgende heeren: 1ste luit. D. W. v. d. Bonch met 6 gew. part. en 12 ontv. treffers; kapt. C. W. Ekkart met 5 gew. part. en 11 ontv. treffers; res. luit. van Wierin- gen met 4 en 14. Uit de volgde poule: oud-of ficier W. Driebergen met 6 gew. part. en 11 ontv. tr.; luit. Lagerwerff met 4 en 16; Majoor F. H. ten Haeff met 416; en uit de derde poule: kapt. J. v. d. Wiel met 5 en 12; kapt. jhr. K. J. v. d. Brandeler met 4 en 20 en luit. N. P. P. van Hoorn met 3 en 22. Als beste vierde qua- lificeerde zich voor deze finale 2de luit. H. J v. d. Molen. Aan deze finale was tevens een stijl-prijs ver bonden. Er werd over het algemeen uitnemend sabelspel gedomnstreerd, en er was spanning van begin tot einde. Nadat de eerste ronde was getrokken, hadden de hoeren van Wieringen en van der Wiel de leiding, ieder 'met 4 gewonnen partijen en geen enkel verliespunt, gevolgd door Driebergen en v. d. Brandeler, ieder met 3 gew. part. en 1 verloren. Het eindresultaat werd een barrage-partij tus schen de nummers 1 en 2: 1. Driebergen 8 gew. part. 18 ontv. en 44 geg. treffers; 2. van Wie- ringen met 8-25-41; 3. v. d. Brandeler met 7-29-36; 4. v. d. Wiel met 5-32-34; 5. van Hoorn met 5-34-32; 6. v. d. Bosch met 4-35-37; 7. Ek kart met 3-33-27; 8. Lagerwerff met 2-39-29; 9. v. d. Molen met 2-41-29 en 10. Ten Haeff met 1-43-16. De stijl-prijs op sabel werd gewonnen door den heer van Wieringen. De einduitslag van den personeelen wedstrijd op sabel voor leerlingen K.M.A. en K.I.M. luidde als volgt: 1. cadet Pufkes met 7 gew. part. 16 ontv. en 35 geg. treffers; 2. cadet Thomson met 5-22-29; 3. adelborst Vermeyden met 5-23-30; 4. cadet v. d. Meer met 4-26-31; 5. cadet Diemont met 3-31-28; 6. adelborst Eibers met 2-30-23; 7. ca det de Neve met 1-34-21 en 8. cadet Reep met 1-34-20. De prijs voor den best geplaatsten cadet op sabel en degen werd gewonnen door Reep, die voor den best geplaatsten adelborst door Ver meyden. Direkt na afloop reikte gen. H. de Jongh met een toepasselijk woord de vele, en fraaie prijzen uit, waarbij hij o.m. dank bracht aan den se cretaris, kapt. mr. J. D. Schepers, luit. van Buu ren en den leider van het wedstrijd-bureau, ser geant Buys. 78 H. A. groot - 42 Hallen - 30 Paviljoens - 20 Restaurants en Café's De internationale athletiekwedstrijden, welke Zondag 13 Juli a.s. te Brussel zullen worden ge houden, beioven buitengewoon interessant te worden. Naar men weet is een sterke Neder landsche ploeg samengesteld om onze kleuren tegen de buitenlandsche athleten te verdedigen. Wij vernemen thans, behalve Osendarp en van Beveren op de 100 en 200 meter ook zullen starten de Zwitser Haenni, de Duitscher Hom berger en de Hongaarsche sprinter Sir. Deze beide nummers zijn dus wel zeer sterk bezet. Op de 400 meter zal de sterke Duitsche looper Metzner uitkomen, alsmede de Hongaar Gorkoi en de Engelschman Wolf. Van de andere bekende buitenlandsche athle ten hebben nog ingeschreven Guhl (Zwitserland) voor het hoogspringen en het discuswerpen, Bla- ser (Zwitserland) voor het hoogspringen, Stu- der (Zwitserlaird) op de 100 meter, Kovacs (Hongarije) op de 400 meter horden, Harfanyi (Hongarije) op de 800 meter, Bosmans (België) en Barnes (Engeland) voor de 400 meter horden, Wagner (Luxemburg) in het kogelstooten, ter wijl nog verschillende inschrijvingen verwacht worden, Een verrassing was de nederlaag van Henkei, den nieuwen internationalen kampioen va« Frankrijk, tegen den Italiaan de Stefani in den Zaterdag te Milaan aangevangen Davisbeker- wedstrijd ItaliëDuitschland Henkei was zeer nerveus en kon zijn vorm van Parijs in het geheel niet terugvinden. De Stefani speelde veel beter en de Italiaan won in vier sets. Daarvoor had von Cramm in vier sets Cane- pele geslagen, zoodat na den eersten dag d® stand 11 was. De uitslagen: Von Cramm (Duitschland) sloeg Canepel® (Italië) 6—1, 4r-6, 6—1, 6—4. De Stefani (Italië) sloeg Henkei (Duitsch land) 6—3, 63, 57, 62. Het dubbelspel van den wedstrijd te Zagreb tus schen Joego-Slavië en Zuid-Afrika werd door d® Afrikanen gewonnen, zoodat de stand na den tweeden dag 21 voor Joego-Slavië was. Farquharson en Kirby (Zuid-Afrika) sloeg®9 Kukuljevic en Mitic (Joego-Slavië) 6—2, 6—3' 6~2. Te Praag werd het dubbelspel door FrankrÜ" gewonnen, zoodat de stand na den tweeden d&U 21 voor Tsjecho-Slowakije was. Borotra en Petra (Frankrijk) sloegen Menz® en Hecht (Tsjecho-Slowakije) 63, 2—6, 6- 63. Te Brussel werd het dubbelspel door Belg' gewonnen. De stand na den tweede» dag is dd® 2—1 voor België. Lacroix en de Borman (België) sloeg'®*1 Schroeder en Oestberg (Zweden) 60, 64, ö--4' ■ié Op de Leeuwarder wielerbaan is een dr^ daagsche koppelwedstrijd gehouden, waarv® de eerste twee dagen Dinsdag en Woensdag waren. Door de slechte weersomstandigheden ho de laatste dag eerst Zaterdagmiddag word® verreden. De koppelwedstrijd duurde lederen1 dag uur. De uitslag luidde tenslotte: 1 G. BoeyenTh. de Boer 37 pt, afge'e', gedurende zes uur 256 K.M.; 2 J. van sumAndriessen Jr. 28 pt; 3 D. Kanon van der Heyden 11 pt; 4 M. Schotman--", Hiemstra 3 pt; op een ronde: 5. J. van 0 StelH. Schieveen 8 pt; op twee ronden: A. de LevenJ. Mertens 27 pt; 7 J. Bosl®9 —F. Kamminga 18 pt. vu*1 De gewone audiëntie van den minister Sociale Zaken zal Woensdag 16 Juni niet P19 hebben. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, j de heffing, welke ten bedrage van f 0-05 K, kg geheven wordt bij den invoer van sh^, met ingang' van 7 Juni 1937 worden ingetJ ken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6