New-Yorksche Beurs Sport en spel fóSüataar. f 1 VRIJDAG 11 JUNI 1937 Verwijten van Caillaux aan Auriol Weensch geneesheer door Stalin ontboden? De verdwijning van Wichmann 400 arbeiders staken te Boulogne sur Mer 4 jaar lang geslapen De landsverdediging van Frankrijk N.V. De Haarlemsche Hypotheekbank 3/4 Pandbrieven a 99% 4 Pandbrieven a 100%=% VOETBAL Zwitsersche profs in z ons land F. C. Luzern wint te Amsterdam met 51 van Ajax SCHAKEN RESHEVSKI TE AMSTERDAM Korte berichten EuweAljechin PAARDENSPORT Het concours-hippique te Bussum Zeer sterk Amerikaansch team naar Stockholm Buitengewoon groote deelname Na iets beter te zijn geopend, sloot de markt onregelmatig Wolnoteering Graannoteering WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT - AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 10 Juni MARKTNIEUWS Ansjovisbericht Clearingkoersen faillissementen STOOMVAA UITLIJNEN PARIJS, 10 Juni (Havas). Tijdens de debat ten in den Senaat heeft de voorzitter van de financieele commissie, Caillaux, den minister van Financiën, Auriol, verwijten gedaan. De openbare schuld is gestegen tot een milliard zeshonderdzeventig millioen franc, bovendien bestaat nog een tekort van twintig tot vijf-en- twintig milliard. Spreker geeft hiervan den mi nister de schuld. „Gij zijt bezeten door een lust om geld uit te geven, welke dit land teistert. Hieraan moet een eind worden gemaakt," zeide Caillaux. De Senaat heeft met 270 stemmen tegen vier het collectieve ontwerp voor de credieten van 1936-'37 goedgekeurd. Vóór de stemming had de minister van Fi nanciën, Vincent Auriol, den toestand van de schatkist uiteengezet. Hij erkende, dat de schat kist het hoofd moet bieden aan ernstige moei lijkheden, een voorschot van twee milliard moest worden verstrekt aan Parijs en aan het depar tement van de Seine. De minister keerde zich vervolgens tegen de campagne, welke wordt ge voerd tegen de credietwaardigheid van den staat. Behalve het reeds genoemde ontwerp, heeft de Senaat nog met 251 stemmen tegen één een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij een crediet wordt geopend voor het oprichten van een monument ter nagedachtenis van Aristide Briand. WEENEN, 10 Juni. (Havas). De „Wiener Zeitung" bericht, dat professor Eppinger van de medische faculteit van Weenen, die kort geleden te Moskou verbleef, gisteren weer uit Weenen is vertrokken. Hoewel hij zeide naar Roemenië te gaan, vermoedt men, dat hij door Stalin naar Moskou is geroepen. DANZIG, 10 Juni. (Havas) In de stad doen geruchten de ronde, volgens welke Burckhardt, de Volkenbondscommissaris, den Senaat met nadruk zou hebben verzocht ophelderingen te verstrekken omtrent de verdwijning van den socialistischen afgevaardigde Wichmann, die op 25 Mei door de politie in hechtenis was geno men. De komst van Himmler zou hiermede in verband staan. BOULOGNE SUR MER, 10 Juni (Havas) De gemeente-arbeiders hebben gisteravond in een vergadering in de arbeidsbeurs besloten te gaan staken. Hedenochtend is dit besluit ten uitvoer gebracht. Ongeveer vierhonderd man hebben het werk neergelegd. De levensmiddelenvoorziening en de voor ziening van drinkwater zijn niet gestoord, ook de slagers op "het abattoir zijn aan den arbeid gebleven. De gemeentelijke politie is versterkt met gendarmerie. Tot nu toe hebben zich nog geen ongeregeldheden voorgedaan. SMYRNA, 10 Juni. Naar Stefani bericht, heeft te Smyrna een moeder van twee kinderen gedurende vier jaar aan slaapziekte geleden. De vrouw is namelijk vier jaar terug ingeslapen en kon met geen mogelijkheid meer worden wak ker gemaakt. Vier jaren achtereen heeft ze nu geslapen, terwijl zij kunstmatig werd gevoed met melk en citroensap. Gisteren eindelijk is de moeder'volkomen normaal ontwaakt en bevindt zich in de beste gezondheid. Een vreemde ge waarwording voor haar zelf en de huisgenoo- ten zal het gebeurde echter minstens geweest zijn. PARIJS, 10 Juni. (Havas). Daladier heeft beden in de ieger-commissie van den Senaat gesproken over het gebruik van de gelden der leening voor de Landsverdediging, alsmede over het materieel van het leger, de voorraden brandstof, den toestand der wegen en de kwes tie van de organisatie van het oppercommando. Namens de commissie verklaarde de voor zitter, dat de commissie de uiteenzetting van een minister met belangstelling had gevolgd en betuigde hij het vertrouwen van de com missie in de leiding van Daladier. Ged. Oude Gracht 65 Haarlem Tot nader bericht verkrijgbaar: Tot besluit van het voetbalseizoen speelde Ajax Donderdagavond een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Zwitsersche profclub F.C. Luzern, welke den matig spelenden Amsterdam mers, die op Anderiessen na volledig waren, een voetballesje gaf en met 51 klopte. De Zwitsers bleken over een uitstekende ploeg te beschikken, welke technisch en tactisch goed spel liet zien, waaraan de Amsterdammers dik wijls niet te pas kwamen. Bij Ajax vlotte het allerminst, maar dit behoeft ook geen verwon dering te wekken na het zware seizoen, dat de roodwitten achter den rug hebben. Het spel der Zwitsers was een lust voor het oog om te zien en de zege was dan ook zeèr verdiend. Het po sitiespel, het plaatsen en opstellen waren af. Steeds waren de Zwitsers een onderdeel van een seconde eerder bij den bal en zij toonden tevens goede voorzetters te zijn. Het begin was overigens voor Ajax niet erg fortuinlijk, want er was nog geen minuut van den wedstrijd verstreken, toen Keizer reeds voor de eerste maal gepasseerd was. Vrijwel onmid dellijk na den aftrap snelden de profs op het Ajax-doel af, waar de Amsterdamsche verde diging zich finaal liet verrassen. De Zwitser sche rechtsbuiten Korber kon ongehinderd voor het doel plaatsen, waar rechtsbinnen Gloar den bal in het net werkte. Eenige felle Ajax-aan- vallen waren het antwoord op dit doelpunt. Eenmaal schoot van Wijngaarden tegen den paal en even later belandde een schot van zijn voet, toen de Ajacied zich handig vrijgespeeld had, in de veilige handen van den Zwitserschen keeper, terwijl een hard schot van van Reenen rakelings overging. Nog verschillende malen werd het doel der gasten onder vuur genomen, waarbij de roodwitten niet erg gelukkig waren. Integendeel boekten de Zwitsers weer succes, toen er 20 minuten waren gespeeld. Een ver naar voren geplaatste bal wist de snelle links buiten Brönniman nog juist voor de lijn te bereiken. Een kalme voorzet volgde en met een goed gerichten kopbal van Gloar was het tweede doelpunt een feit, om vrijwel direct daarna gevolgd te worden door een derde, thans van den voet van middenvoor Karcher, die laag in den hoek inschoot, waarbij hij Keizer geen kans gaf (03). De Ajax-aanval was daarna wat actiever, maar het spel was toch te on samenhangend om tegen de solide achterhoede der gasten iets uit te richten. Het bleef tot de rust, welke aanbrak zonder dat de score ver der gewijzigd werd, een aantrekkelijke strijd. Na de hervatting verscheen binnen enkele minuten de 4 al op het scoringsbord, toen Kei zer een doelpunt cadeau gaf. Ajax trachtte zich aan den druk te ontworstelen, maar dit gelukte maar ten deele. De gasten bleven over het al gemeen het spel beheerschen. Eindelijk kwam er een Amsterdamsch tegenpunt, toen van Die penbeek na een half uur een penalty, veroor zaakt toen van Reenen unfair werd aangeval len, benutte (41). De Zwitsers hadden er ech ter nog niet genoeg van. Vijf minuten voor het einde voegden zij nog een doelpunt aan de score toe, zoodat Ajax een 51 nederlaag leed. Zondag spelen de Zwitsers te Enschede, Don derdag 17 Juni tegen een Utrechtsch elftal, Woensdag 23 Juni te Den Haag tegen A.D.O. en tenslotte nog te Breda tegen N.A.C. De bond van Christelijke musici in Polen heeft besloten Joden en personen van Jood- sche afkomst van het lidmaatschap uit te slui ten. Ook de af deeling Warschau van den bond van employé's der sociale verzekeringsmaat schappijen heeft hiertoe besloten. De Chileensche Kamer heeft het wetsontwerp tot erkenning der regeering van Sovjet-Rusland verworpen met 43 tegen 35 stemmen. De „Air France" meldt de oprichting van de „Compagnie Air France Transatlantique", een maatschappij voor trans-atlantisch lucht verkeer. De algemeene vergadering der oprich ters heeft vertegenwoordigers van de Air France, de Compagnie Générale Transatlantique en de regeering tot leden van den raad van beheer gekozen. In tegenwoordigheid van de leden der com missie voor den Chaco en van het diplomatieke corps heeft Rolf Andvord, de Noorsche gezant, den Argentijnschen minister van buitenlandsche zaken, Saavedra Lamas, de kenteekenen van den Nobelprijs voor den vrede overhandigd. De president der Philippijnen, Quezon, is naar Baltimore vertrokken, naar gemeld wordt om dokters te adviseeren naar aanleiding van een keelziekte. Sir Robert Borgen, die van 1911 tot 1920 mi nister-president van Canada is geweest en die de delegatie ter Vredesconferentie leidde, is op 82-jarigen leeftijd overleden». lievski, dat de nummers 4 en 5 van het team iets minder sterk kunnen worden geacht dan de spelers aan bord 1, 2 en 3. Maar het verschil is vrij gering, en vooral het feit, dat het vierde bord zeer sterk bezet is, mag voor een dergelijk landentournooi van het allergrootste belang worden geacht. De zwaarste concurrenten van zijn land vond Reshevski Polen, Zweden en misschien Hongarije, indien dit land althans deelneemt. Na Stockholm ga ik, aldus Reshevski over zijn plannen, misschien naar het Semmeringtour- nooi, maar daarna kom ik in ieder geval weer naar Nederland, waar ik enkele simultaan- séances hoop te geven. En wellicht blijf ik zoo lang in Nederland, dat ik een gedeelte van de match EuweAljechin om het wereldkampioen schap kan bijwonen. En dan heb ik nog plan nen voor Hastings en misschien Sovjet-Rus land. Wat denkt u van de kansen van de match cusschen Euwe en Aljechin, vroegen wü ten slotte. Hier was Reshevski niet zoo vlot met zijn antwoord klaar. Maar tenslotte sprak hij als zijn meening uit, dat Euwe de meeste kansen heeft, maar van een genie als Aljechin is men alles te verwachten. Euwe heeft alle capacitei ten van een wereldkampioen, hij is een harde serieuze werker en het merkwaardige is, dat door zijn bescheidenheid hij niet zoo sterk op den voorgrond is gekomen. In een match als deze spelen verder verschillende factoren een rol, ook de physieke conditie van een speler is van groot belang. EnEuwe heeft een goe den secondant in mijn landgenoot Fine. Op doorreis naar Kemeri, in Letland, waar de volgende week een internationaal schaaktour- nooi begint, vertoefde de kampioen der Ver- eenigde Staten, de 25-jarige grootmeester Res hevski voor één dag in de Nederlandsche hoofd stad. Slechts één dag in Amsterdam en driemaal heb ik de Koningin gezien, vertelde hij ons ver heugd, toen wij hem naar zijn indrukken van Amsterdam vroegen. En wat een fietsen. In Amerika rijden de kinderen er alleen op, maar hier.... De zeereis met de „Aquitania" van New York naar Cherbourg was hem maar matig bevallen. Het was een boot, aldus merkte de meester op, die even oud is als ik. Voor de tweede maal in zijn leven is Res hevski te Amsterdam. Van zijn eerste bezoek aan de hoofdstad kan hij zich weinig herinne ren. Hij was toen acht jaar oud en maakte een tournee door Nederland. Het wonderkind van zeventien jaar geleden gaf simultaan-seances en te Amsterdam was een jongeman, Euwe ge naamd, een van zijn tegenstanders. De jonge man won van den jongen, met welk succes Euwe toentertijd erg blij schijnt te zijn geweest.... Het gesprek kwam vanzelf op het aanstaand tournooi te Kemeri. Volgens den Amerikaan- schen grootmeester is dit tournooi buitenge woon sterk bezet. Er ontbreken eigenlijk alleen aan Euwe, Capablanca en Botwinnik, maar alle andere meesters van naam zijn aanwezig. Flohr waSj zijns inziens gehandicapt, omdat hij door zijn militairen dienst een jaar niet in tournooien heeft kunnen uitkomen. En Reshevski zelf heeft sinds Nottingham niet meer gespeeld. Be halve naar Aljechin en Fine ging zijn belang stelling voornamelijk uit naar- Keres. De par tijen van Keres, te Margate en Ostende ge speeld, had Reshevski met groote aandacht ge volgd, vooral zijn stijl imponeert. Wij vroegen naar zijn verdere plannen. Van Kemeri gaat de reis naar Stockholm, waar eind Juli het landentournooi om den Hamiltonbeker aanvangt. De Vereenigde Sta ten hebben daar de eerste plaats te verdedigen, immers reeds driemaal, n.l. in 1931 te Praag, in 1933 te Folkestone en in 1935 te Warschau, hebben de Vereenigde Staten den beker gewon nen. Men zegt, dat Amerika goede kans heeft om voor de vierde achtereenvolgende maal als eerste te eindigen. Voor den eersten keer, aldus voegde Res hevski er aan toe, doe ik thans in het Ameri- kaansche team mee. En vervolgens deelde Reshevski ons mede, dat h(j, als Amerikaansch kampioen aan bord 1 uit kwam. Het team zal verder bestaan uit Fine en Kashdan, terwijl aan bord 4 elkaar zullen afwis selen Marshall en Horowitch. Mijn meening is, dat dit het sterkste vijftal is, ooit door de Ver eenigde Staten afgevaardigd. 1 En als bewijs voor zijn bewering vertelde Res- Onder begunstiging van fraai zomerweer heeft het internationale concours-hippique te Bus sum Donderdagmorgen een aanvang genomen. Het voor dit doel uitstekend geschikte Sport park aan den Voormeulenweg was keurig in orde. Gezien het vroege uur van aanvang negen uur was de belangstelling nog gering, doch later werd het bezoek drukker. Begonnen werd met de dressuurproeven C voor rijpaarden en wel voor leden van de Burger Rui- tersportvereeniging en voor de open klassen. In de eerste categorie waren 15 deelnemers (sters) en in de open klasse 16. Ondertusschen reed luit. van Schaik met Denice II reeds voor het springconcours L, daar deze ruiter verhinderd was 's middags uit te komen. Hij legde het parcours af in 2 minuten 7 seconden met 4 fouten. De uitslagen van d e lichte dressuurproeven waren als volgt: 1. W. C. H. van Reede met Shamrock 86 pnt.; 2. dr. H. L. M. v. Schaik met Denise 85 pnt.; 3. Mej. E. Pauptit met Daisy 83K pnt.; 4. L. J. Uytendaal met Allerstolz 82 pnt.. 5. J. M. de Kruyf met Gloria 79 pnt. Voorts verkre gen een eervolle vermelding D. Wolf met Kepp- ler; E. van Stolk met Kinnie. De uitslagen van de zware dressuurproeven zijn als volgt: 1. E. Kahn, 's-Gravenhage, met Espoir 76 pnt.; 2. Mej. E. Pauptit met Brown Eyes 74 pnt.; 3. H. M. van Loon met Bergamone 68 pnt.; 4' J. de Gruyter met Maestoso Troja 66 pnt.; 5. Dr. H. L. M. van Schaik met Merry More 64 pnt. Eervolle vermeldingen verkregen: W C. H van Reede met O'Duffy; J. de Gruyter met Sha- qya en dr. Schürmann met Big Ben, ieder met 62 pnt. De heer E. Kahn verwierf in deze klasse den eereprijs van H. M. de Koningin. In de paarklasse (heeren en dames) werden no. 1 N. Uytendaal 2. Jacq. de Gruyter; 3. Willy Linthorst, terwijl de heer v. Loon de eervolle vermelding verwierf. Deze klasse was uitsluitend voor leden der Burger Ruitersportvereeniging. 's Middags vond het springconcours L plaats voor amateurs en professionals door de Bel gische afdeeling werd dit gescheiden gehouden waaraan niet minder dan 89 paarden deel namen. E. Kahn, Scheveningen, was de eerste, die met Espoir het parcours aflegde zonder fouten in den bijzonder goeden tijd van 1.512/5 sec. De eerste Belgische deelnemer, majoor Van- dertoor, met Sunny Boy, noteerde een tijd van 1.481/5 sec., doch maakte 4 fouten. Luit. Pahud de Mortanges reed buiten mede dinging en maakte 4 fouten. De tweede ruiter, die een foutloos parcours aflegde, was de heer J. Parqui, uit Schevenin gen, met Jack. Lmt.-kolonel J. M. de Kruyff maakte met Berly 9 fouten. Zijn paard weigerde ettelijke malen. Een luid applaus had Mile Kanter met King George in ontvangst te nemen. Zij reed prach- tig en maakte een tyd van 2.6 sec. Luit. F. Fabius legde het parcours met Jumpv foutloos af. Voorts maakten nog een foutloos parcours de heeren J. Prins met Great Haert; N. Uytendaal, Breda, met Czigam; luit. Ph. W. Pander, Was senaar, met Cocktail, 1.5714 sec.; Madsll Kan- ter met Hydepark in den fraaien ttfd van 1.52 V» sec.; ritmeester jhr. a. van der Goes, Amers foort, met Blackway, 2 4/5 sec.; A. W. v. Dant- zig met The Kid, van de Gooische manege La ren; R. A. baron van Heeckeren, Deventer' met Szargaroszan, 1.54 3/5 sec. De snelste tijd, n.l. 1.47 2/5 sec., werd gemaakt door de heeren G. P. de Kruyff met Giovinezza on J. v. d. Zee, Bandoeng, met Present. De uitslag van den samengestelden wedstrijd bestaande in dressuurproef L. en springconcours L. was als volgt: 1. E. Kahn, met „Espoir" 247!4 punt; 2. dr. H. L. M. van Schaik, met „Denise II", 235 pt.; 3. luit-kolonel J. M. de Kruyff, met „Gloria', 21954 pt.; 4. L. J. Uyten daal, met „Allerstolz", 20754 pt.; 5. C. Tonnet, »Katanka", 205 p.; 6. J. N. Breunesse, met „Net", 160 pt.; eervolle vermelding mevr. E. Constadse-Jongeneel, met „Humphy Dumphy", 15454 pt. Na afloop van het programma van. dezen eersten dag, die buitengewoon goed geslaagd is, werden door den voorzitter van de Gooische Landbouw sportvereenfging, den Heer ir. J. P. Leeuwenburg, de prijzen uitgereikt. Professionals: 1. J. v. d. Zee, Bandoeng, met „Present", 0 fouten, 1 min. 53 sec.; 2. Gooische Manege, Laren, berijder A. W. van Dantzig, met „The Kid", 2.01 1/5; 3. N. Uuytendaal, Breda, met „Master Robert", 2.27 4/5; 4. N. Uytendaal, Breda, met „Czigani", 62.23 2/5; 5. J. H. Jansen, Eindhoven, met „Nauty Boy", allen met 0 fouten. Amateurs: 1. G. P. de Kruyff, 'sGravenhage, met „Giovinezza", 1 min. 47 sec.; 2. E. Kahn, Scheveningen, met „Espoir", 1.51 2/5; 3. Mile. Kanter, Brussel, met „Heydepark", 1.52 2/5; 4. R. A. Baron von Heeckeren, van Brandenburg, Deventer, met „Szargaroszan", 1.54 1/5; 5. Ph. W. Pander, Wassenaar, met „Cocktail", 1.57 1/5; 6. Ritmeester Jhr. A. van der Goes, Amersfoort, met „Blackway", 2.45; 7. J. Parqui, Schevenin gen, met „Jack", 2.3 3/5; 8. J. Prins, Bergen op Zoom, met „Great Haert", 2.6 1/5. Allen met 0 fouten. Tiende werd Majoor George Vandertor, Brus sel, met „Sorrny Boy", 2.48 .1/5, NEW-YORK, 10 Juni (Part.) Na de reactie van gisteren bleek de ondertoon van de effec tenbeurs heden verbeterd, doch de stemming bleef weifelend en onregelmatig, mede als het gevolg van het ontbreken van stimuleerende factoren, terwijl het voortduren van de arbeids conflicten in de staalindustrie en enkele an dere takken van nijverheid, een remmenden invloed op den ondernemingslust uitoefende. De handel was dan ook weer van beperkten omvang. In het eerste uur werden 160.000 sha res verhandeld. De koersverschillen waren over het algemeen niet groot, doch er waren meer koersverbeteringen dan verliezen op te tee kenen. In het verdere verloop trokken de noteerin gen meerendeels een fractie aan onder leiding van staalwaarden, die tamelijk vast waren. Aandeelen U. S. Steel stegen, na slechts een fractie hooger te zijn geopend, tot 101, hetgeen 154 dollar hooger is dan het slot van gisteren. Ook Bethlehem Steel waren niet ongunstig ge stemd. De Maatschappij zal naar alle waar schijnlijkheid profiteeren van de plannen om met regeeringssubsidie tot een aanzienlijke ver nieuwing en uitbreiding van de koopvaardijvloot over te gaan, daar de scheepsbouwbedrijven van de Bethlehem Steel tot de grootste van het land behooren en dus ongetwijfeld een aanzien lijk deel der orders zullen ontvangen. Na iets lager te zijn geopend liepen de aandeelen ruim 1 punt op. Ook Republic Steel konden verbete ren. Koperwaarden lagen aanvankelijk gedrukt in de markt in verband met de minder gunstige beoordeeling van de situatie, nu de bespre kingen te Londen geen resultaat schijnen op te leveren. Later verbeterde ook hier de stem ming, doch de koersen bleven meerendeels be neden die van gisteren, n.l. Anaconda onveran derd, Kennecott lager en American Smelting 1/8 lager. Sporen waren vrij goed van toon en konden na iets hooger opening meerendeels nog wat aantrekken. Automobielwaarden waren prijshoudend. Chrysler herstelden zich na gedruk te opening krachtig. In de tweede beurshelft was het voornaamste de uitbreiding van de stakingsbeweging in het Youngstowndistrict, waardoor het publiek zich nog gereserveerder betoonde dan de laatste da gen reeds het geval was. Het gevolg hiervan was, dat nagenoeg over de geheele linie het aanbod de overhand kreeg, waardoor de in de ochtenduren behaalde winst weer geheel of ten deele verloren ging, terwijl er fondsen waren, die beneden de vorige slotprijzen terugvielen. Staalwaarden waren, met uitzondering van Re public Steel, bij het slot fractioneel lager, ter wijl van de automobielwaarden Chrysler een verlies van 1 dollar te zien gaven; in het laatste uur zakte dit fonds bijna 1 dollar in. Koper waarden hadden van verkoopen te lijden in verband met de ook heden weer zwakke stem ming voor het product. Sporen waren verdeeld, Pennsylvania moesten 1 dollar van hun koers afstaan, terwijl Union Pacific bij uiterst kalme affaire 1 punt monteerden. Tabakken waren gedrukt, terwijl Amer. Tobacco 154 punt inzak ten. Bij de petroleum waarden, die meerendeels iets onder het vorig slot terecht kwamen, lie pen Shell Union 1 dollar terug. Vast gestemd daarentegen waren chemische waarden; Allied Chemical konden een winst boeken van bijna 4 dollar; de affaire was echter hier al zeer miniem. Van de aandeelen in telegraafmaat- schappijen ontmoetten Amer. Tel. Tel. -goede vraag. Luchtvaartfondsen, equipmentshares en canmngshares waren prijshoudend, terwijl pu blic-utilities verdeeld in de markt lagen. Rub bers, warenhuisfondsen en kunstzy'de-aandee- len stelden zich iets beneden de vorige slot prijzen. De omzetten bedroegen 570.000 shares. Slotkoersen Juni 10 Allied Chemical American Can Co, Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Crysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental OH 554 Young 7 Dawesl. Delaware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nikkei Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem prof. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Philips Oil Proctor a Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. 3. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten, f 8 ex. dividend. ex 731V4 97% SSVi 883/g 169s/4 76 171/4 533/4 835/4 305/8 85% 133/„ 168% 49% 581/4 23/8 110 3 34 44% 33 273/4 43 59% 155% 1691/4 15% 53 523/4 393/s 161/e 27 108% 59% 111/4 58% 3% 8 54 43% 22% 43% 23«A 240 40% 56 60 38% 8sA 88% 28% 19% 507/g 363/g 123/8 65% 17% 140 26% 4% 87/e 583/4 993/8 561/s 14/1/2 4 5va 9 8 7 228 228 228 97 97 97 55 56 55% 89% 908^ 90% 168% 168 167% 77% 77% 78 17% 17% 17% 54% 55 53% 83% 83 83% 30% 31% 30% 86 85% 85% 13% 133/g 13% 170 173 168% 50% 50 50 58% 583/g 58 2% 23/g 21/2 111 1123/g 1123/a 3 3 3 34% 34% 343/4 44% 441/4 443/4 33 33 33% 28Vs 28s/t 28% 42 423/g 42% 58% 60% 58% 155 156 1563/s 1701/8 169% 1681/2 15% 15s/4 157/g 53% 541/g 533/4 527/8 54% 55 401/4 40% 39% 157/s 16% 163/g 271/4 27% 27% 110 111 111% 597/f 60% 593/8 10% 11 10% 591/8 59% 573/4 3% 4 36/g 8% 81/g 81/4 54 Vs 54% 54 44 44 44 223/g 22% 22 43% 44 44% 243/g 24% 24% 240 240 240 41% 413/g 41% 561/8 56% "6% 59% 5 81/2 59 38% 38% 38% 87/8 87/8 87/a 89 89% 8J 29% 30 28% 19% 19% 19% 51 52 51% 371/8 3/3/4 37% 12% 12% 12% 66 65% 66% 17% 1/ 167/g 139 1401/2 1383/4 26% 26% 47/g 26 4% 4% 9% 9 59% 59% 581/2 99"/4 i013/g 100% 06% 08% o7% 143 144% 1421/2 453/4 1672 46 bieden, coupon. ANTWERPEN, 10 Juni. Wol (in pence per lbs.), Juni 33ys, Jull 33, Aug. 33, Sept. 32 7/8, Oct. 42 3/4, Nov. 32 3/4, Dec. 32 3/4, Jan. 32 3/4. (in frs. per kg.) Juni 44%, Juli 44%, Aug. 44'/2, Sept. 4454, Oct. 4454, Nov. 44 1/4, Dec. 44 1/4, Jan. 44 1/4. Brussel 16.87 16.87 16.85 16.84% Rome 5.26% 5.26% 5.26% 5 261/4 Madrid 5.15 5.15 5.15 5.15 Bern 22.85% 22.84% 22.84 22.83 Weenen 18.73 18.73 18.72 18.72 Oslo 24.80 24.80 24.80 24.80 A'dam 54.99 54.99 54.99% 54.99 Londen 4-93,% 4.93'% 4.931% 4.933/g Parijs 4.45 4.45% 4.451/4 4 4 Berlijn 40.05 40.06 40.051/2 40.05 LIVERPOOL, 10 Juni. Tarwe. Juli 8/8, Oct. 8/3, Dec. 8/2. Slotk. Juni 10 NEW YORK, 10 Juni 9 8 7 10 Juni 9 Juni NEW YORK, 10 Juni 10 Juni 3 Juni Suiker Juli 2.46-47 2.45-46 Jan. 2 39-40 2.38-40 Sept. 2.49-50 2.46-47 Mrt. 2.37-39 2.37-38 Nov. 2.48-50 2.47 Mei 2.38-40 2.38-40 Dee. 2.51-- 2.49 Rubber Standaard Jull 18.53- 18.45- - Dec. 18.77 18.74- Sept.18.68- - 18-59 Jan. 18 82- 18.74 Oct. 18.71 18.65- - Mrt. 18.88- 18.89- - Mel 18.98- 18.99 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Mei 7.30- 7.33- - Mei Juli 7.14- - 7.18 Juli H.05 11.10-12 Pept. 7.05 7.07- - Sept 10.56 10.60 Dec. 7.00- 7.04-- Dec. 10.38- 10.40 Mrt. 6.98 7.02- - Mrt. 10.28- 10.30-- Mei 10.23 10,25 Katoen Juli 12.09-10 11.99-12 Jan. 12.08- 11.99 Oct. 12.10-11 12.02-- Mrt. 1211 12.07 Dec. 12.07-- 11.99 Mei 12,17 12,12 Tin LOC055.55 56.00 Termijn 55.37% 55.80 10 Juni 9 Juni CHICAGO, 10 Juni 10 Juni 9 Juni Tarwe Haver Jull 1101/8-10 109%-% Juli 39%- - 40%- - Sept 109%-s/4 109/2-3/8 Sept.35%- L 36%- - Dec. 111%. Va 111% - Dec- 37%. - 37% - Mals Rogge Mei Juli 86% - - 87%-- Juli 113i/4» 114 Sept. 78% 78%- Dec. 80 79% Nieuw contract Jull 114 - 1168/4- - Dec. 75%- - 76%- - Sepc.1023/4.- O C/J Reuzel Juli 12.25 12.171/2 Oct. 12.521/2 12.50 Sept.12.50 12.& Dec. 12.15 12.12% 10 Juni 8 Juni Tarwe Juli 120 ■- 1183/8 - Oct. 113 •- 111% - Dec. 111 1103/4- Kogge Juli 109 •- 105V4- Oct. 80% 80% Dec. 793/4.- 79 - Haver Juli 54% - 543/8 - - Oct. 42%42%.— gedaan en laten nominaal WINNIPEG, 10 Juni 10 Juni 8 Juni Gerst - Mei Juli - Oct. 64% - - 63%- - 56 72 - - 553/4. - Lijnzaad - Mei - Juli ioö%-— lö6%- - Oct. löö 166 Dec. 393/4397/8 t Dieden (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie H.V.A. A'dam Rubber Aku Anaconda Shell Union Tidewater Republic Steel 418— 514 281— 67</4 39%-% 20% 13%-% 26 Van 4.305 uur Anaconda 39%40 AMSTERDAM, 10 Juni. Hedenmiddag werden bij vervroegde inschrijving verkocht 14924 pakken Vorstenlanden. Onder het aanbod waren merk baar minder Zandblad en meer omblad-partijen, terwijl ook het aanbod van topblad-partyen wat ruimer wordt. De Zandblad-patijen hadden mee rendeels een blond tot roodachtig karakter met slechts weinig mooie mat-vale sorteeringen. Tot de beste partyen Zandblad behoorden de Gathaks, hoewel deze nogal gedekt en deels mat waren. Eene goede party was ongetwyfeld de 160 pakken E/Polan/V ook nogal gedekt met enkele zeer mooie sorteeringen. Ook de 130 pakken 1936/C/ Modjo/V waren weliswaar blond en roodachtig, maar met een goed karakter. Onder de M partijen dus plukblad. waren mooie bladdige en licht- soortige partijen, terwyi onder het topblad de zoo gewilde partyen droogsoortig binnengoed voorkwamen. Tot de beste hiervan behoorden de partijen 208 pakken MB, 126 J/Polan/T en 132 pakken Ngoepit/T/C. De inschryving opende weder zeer vast en werden alle partijen, die in het eerste kwartier aangeboden werden en bloc gekocht door Nèderl. groothandel, hieruit werden aan de markt omgezet aan ééne Ned. fabrikan- tenfirma de 107 pakken 1936/C/Grogol tot 105 ct., 352 1936/C/Gajanprit tot 56 ets. en 370 pakken 1936/A/Grogolan/M tot 63 ets. Vooral de betere zandblad-partyen werden hoog betaald en werden byv. alle partyen Gathak en Polan, en bloc ge kocht wederom door een Nederl. Groothandel tot tot 78 ets by tax van 22% tot 59 ets. Hieruit werden de 126 pakken 1936/1/Poaln/T voor de Pransche Regie uitgekocht met 37 ets., terwijl ook nog 24 pakken Gathak/PR door handelaars werden uitgekocht. Nederl. fabrikanten kochten vele gesloten la dingen. terwijl ook voor Zwitsersche eenige par tijen opgenomen werden. De Fransche Regie was ook in de markt en kocht verschillende partyen. Voor Duitsche rekening werd slechts weinig ge kocht. Amerika was eveneens in de markt en kocht circa 450 a 500 pakken tot hooge cyfers. In het geheel dus eene aeer vaste markt met vele buitenlandsche koopers, terwijl ook de Nederl. Groothandel en fabrikanten zich niet onbetuigd lieten. De opbrengst cijfers zijn dan ook zeer bevredigend, zelfs voor de omblad-partijen, die toch nog 30 a 50 pCt. boven tax bedongen, ter wijl voor de betere zandbladpartljen meer dan dubbele tax betaald werd. Overigens was de markt in tweede hand kalm, daar deze hooge prijzen moeilijk door tusschen- handel kunnen Ingewilligd worden. AMSTERDAM, 10 Juni. Eierveiling Prinsen gracht 199. Kipeieren: Hoogste prijs 3.80. M'id- delprijs 2.503.20. Laogste prys 2.20. Dagaanvoer 200.000. Weekaanvoer 300.000. Handel gewoon. AMSTERDAM, 10 Juni. Eierveiling. Centrale Markt, Heerengracht 23. 5253 Kg. 2.203.40. 53 —54 Kg. 2.40—2.50. 56—58 Kg. 2.50—2.60. 58— 60 Kg. 2.602.80. 6062 Kg. 2.803.00. 62—64 Kjg. 3.003.20. 6466 Kg. bruin 3.50. Aanvoer 88.000. Stemming vlug. AMSTERDAM, 10 Juni. Ansjovis. Verhandeld werden: 1937er, middelsoort, a f26.50; 1934er, soort 13/1600 stuks p. a„ a f27.Marktstem- mlng vast, met beperkt aanbod. Visschery biyft schraal; het ls ln hoofdzaak Harlingen, waar thans nog aanvoer van eenige beteekenis is van de Noordelijke visscheryen. Van de visscherssche- pen Zuideiyker, bij den afsluitdyk, blijft het re sultaat zeer teleurstellend; ook de visschery te Bergen op Zoom valt tegen. HEIDE K Koersen voor stortingen op 11 Juni 1937 gen verplichtingen luidende in: Reichsmark®9 f 72.92, lires f 9.61, peseta's f 9.40. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) 9 Juni: G. de Lange, koopman, Borne, Abr Catestraat 21. B. Valkman, kapper, Stad-Hardenberg. G. J. Olthof, Enschede, Varviksingel. P. Poppen, vrachtrijder. De Groeve Zuid-Laren. A. de Krey, expediteur, Gorinchem', lengde Pompstraat 33. .«I T. H. Dittmar, timmerman, Zeist, Jacob v Lenneplaan 24. J. Hoogeveen, Zegveld. C. A. M. Martron, pensionhoudster. UtreC Bleyenburgstraat 8. j Antje Zeehandelaar, wed. Abraham Leeuwe, handelaarster in parapluies, zwolle, M®' j marktstraat 6. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMU1DEN. Aangekomen 9 Juni: Nicke, s., mip Petrovsky, s., Archangel (voor Velsen); Al,,. m.s., Londen (voor Wormerveer); IJstroom, 10 Juni: Gateshead, s., Newcastle; Vliestro®? s., Londen; Backworth, s., Bilbao (voor Veis®'*,, Vertrokken 9 Juni: Eland. m.s., R'dam; Purfl'' tank, Duinkerken. 10 Juni: Groveland, s., Gdynia; Cuba, baansch oorlogsschcip. Hamburg. Aangekomen 10 Juni: Vechtstroom, s., Hull. Vertrokken 10 Juni: Rrente, m.s., Roche5'.,s Albula, m.s., R'dam; Boschfontein, m.s., Z.-Aff',|, via R'dam; Moena, s„ Java; Ariadne, s.. Mi"- Zee vla R'dam; Aurora, s„ idem; LingestroC' s„ Bristol. Aangekomen 10 Juni; Caribia, m.s.. W.-Indie'. AMSTERDAM. Aangekomen 9 Juni; Nicke, hout, Houthaven, J. Sydzes Co. 10 Juni; IJstroom, Leith, stukgoed, Hand®.(f kade, Holl. Stoomb. Mij.; Gateshead. NewcaS' stukgoed en steenkolen, Rietlanden, Verg. doorskantcor; Vliestroom, Londen, stukgoed, H9 delskade, Holl. Stoomb. Mij. Aangekomen 10 Juni: Caribia, W.-Indië, shj*,, goed. Handelskade, Wambersie Zn.; Klazie*'t, Danzig, Inklaren, Eteiger H.A.L., Abeca; Ve®'*j;1 stroom, Huil, stukgoed, Handelskade, 1* Stoomb. Mij. Aangekomen 10 Juni: Fortuna, Zwolle, 1®° Steiger H.A.L., Kampman; Drente, Meppel, %- klaren, Steiger H.A.L., Abeca; Fanto 18. Hamhui. White Spirit, Petroleumhaven, Ned. Bevr. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX, 9 Juni van Huelva n. Malaga. A- DEUCALION, 9 Juni n.m. 10 uur 30 van burg naar Amst. GANYMEDES, 9 Juni van Patras naar Malt9' HERCULES, 9 Juni van Limni te Carlovassl- HERMES, 9 Juni van R'dam te Lissabon. OBERON, 10 Juni van R'dam te Antwerpeb- ODYSSEUS, 9 Juni van R'dam te LissabO"' RHEA, 9 Juni van Triest naar Fiume. TIBERIUS,, 9 Juni van Susa te Aberdeen. COSTA RICA, 8 Juni van Barbados naar IRIS, 7 Juni van Kingston (J). ,jjl CALYPSO, Hartlepool naar Malta, pass. 9 J Dungeness. ULYSSES, R'dam naar Middl. Zee, pass. 9 Dungeness. RHEA, 10 Juni van Triest te Fiume. „n BACCHUS, 7 Juni van Manzanillo n. <3uC stown v.o. J ARIADNE, 10 Juni van Amst. via R'dam 5 Middi. Zee. MARS, 10 Juni van Palermo naar Malta. AJAX, Huelva naar Malaga, pass. 10 Juni braltar. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, uitreis, 9 Juni n.m. 5 uur Las Palmas. MIJ. NEDERLAND j TARAKAN, 9 Juni van Vlaardingen n. #9 JAN PZ. COEN, uitreis, 9 Juni van Ge»19' MOENA, 10 Juni van Amst. naar Java. 1" MARNI VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis- Juni van Algiers. JOHAN DE WITT, uitreis, 10 Juni te hampton. POELAU TELLO, thuisreis, 10 Juni van Soudan. TAJANDOEN, thuisreis, 9 Juni te Eelawadhjf' POELAU ROEBIAH, uitreis, 9 Juni van 8^" HOLLAND-AMERIKA LIJN p BILDERDIJK, 9 Juni van Baltimore te N01,^1 STATENDAM, New-York naar R'dam, 11 n.m. 2 uur te Plymouth verwacht. BINNENDIJK, uitreis, pass. 9 Juni* Vlissl van Antwerpen. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN p ALPHERAT, 9 Juni van Hamburg naar R MIJ. OCEAAN 0| EURYMEDON, Amst. n. Java, pass. 9 JUb' braltar. MELAMPUS, 8 Juni van Amst. te Batavl»' KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN, 9 Juni van Lorenzo Marques Beira. j;!' ROGGEVEEN. 9 Juni van Shanghae te M9' TASMAN, 98 Juni van Kohsichang n. Beif9' LE MAIRE, 8 Juni van Saigon n. Singapof®' JAVA-NEW-YORK LIJN f KOTA PINANG, 7 Juni van New Orle»114 Galveston. W' TANIMBAR, 9 Juni van Sabang n. NeW-%' TABIAN, New-York naar Java, 9 Juni va» lawan HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM. Juni van Ltssab°%f; STAD VLAARDINU— ^Mfdam naar W9 ,j 10 Juni uit den N. 'v7-<-»v«eg. VREDENBURG, Vlaai di gen naar Juni uit den N. Waterweg/ STAD ZAANDAM, 9 Juni van Vaertan R'damVlaardlngen. ROTT. LLOYD KERTOSONO, thuisreis, pass. 10 Juni Fin'6 VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN HEEMSKERK, uitreis, 10 Juni v.m .5 u Port Said. „'d' BOSCHFONTEIN, 10 Jun Ivan Amst. via naar z.-Afrika. HOLLAND-O. AZIE LIJN SEROOSKERK, thuisreis, 9 Juni van Ad® GROOTEKERK, uitreih. 8 Juni van Mab'%. GAASTERKERK, uitreis, 10 Juni van IIOLUAND-BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, 9 Juni van Bremen n. HOLLAND -AU STR ALIE LIJN NUKERK, uitreis, 7 Juni te Port Pirl®- Narvi"' DIVERSE SCHEPEN. 10 jf IJSSEL, R'dam naar Helsingfors, pass. Skagen. M Cji HOOGLAND, 9 Juni van Hamburg te JOBSHAVEN, 10 Juni van Libreville n- KEILEHAVEN, Hamburg naar Danaig. P .f Juni Holtenau. ,-u®1 PARKHAVEN, 9 Juni van Santos n. Ri° TRITO, 10 Juni van Belfast te Fowey- fjF WINTERSWIJK, Archangel naar Ne°c pass. 10 Juni Lodingen. ST. ANNALAND, 10 uJni van GrangeW0 Antwerpen. ,„ve>9 BOEKELO. 10 Juni van Wiborg n. EMMAPLEIN, 9 Juni van R'dam te Nar WESTPLEIN, R'dam naar Oxelosund, P Juni Holtenau. oo Amsterdam, 10 Juni. Het Cubaansche "zt\ schip „Cuba" heeft heden onze haven v met bestemming. Hamburg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2