WRIGLEY en We luisteren naar II oor Uw spijsvertering 1 MIVA krachtig MISSIE machtig FINANCIEN T Het Patria-proces Sport en spel Dagfilm Verstijfd door rheumatische pijnen VËIJDAG 11 JUNI 1937 Verdere behandeling van de zaak tegen de beide verdachten BRAND IN EEN SILO TE ROTTERDAM Vonken in den droogtoren terechtgekomen TILBURGSCHE INBREKERS BENDE Boerderij afgebrand Gevolg van het hevige onweer van hedenmorgen GEVAARLIJKE MISDADIGERS STAAN TERECHT De brutale inbraak onder BerkelEnschot RETRAITES St. Jozefretraitenhuis Zenderen Ov.) (Ingezonden Mededeeling) Kruschen gaf haar „Nieuw Leven" TELEFOONKABEL GESTOORD Kabel bij Sassenheim doorgehakt UIT DE STAATSCOURANT P.T.T.-bedrijf LEENING NOORD-HOLLAND JONGETJE VERDRONKEN TABAK Het transpireeren Het pakje met den Piloot. LEENING ALKMAAR Zaterdag 12 Juni LEENING AMSTERDAM AUTOMOBILISME K.N.A.C.-CLUBTOCHT NAAR DALMATIË Nederlandsche automobilisten in den vreemde DAMMEN OM DEN WERELDTITEL De negende partij tusschen Springer en Raichenbach 3 aaóos kaast -eóé «n PER PAKJE 5 CT. f DE VOLMAAKTE KAUWGOM f HR-233 Bij de verdere behandeling van de zaak tegen den zestigjarigen hoofddirecteur J. H. en den c2-jarigen directeur dr. R. L. de „Patria"- afiaire door de Rotterdamsche rechtbank, vraagt de president verdachte H., of hij zich geheel aan de statuten had gehouden. H. ant woordt, dat hij wel eens zijn bevoegdheid, van oen juridischen kant bekeken, had overschre den. Dit had hij, achteraf bekeken, onbewust gedaan, daar hij dacht, ais directeur dat te kunnen doen, totdat zijn raadsheeren hem hier attent op hadden gemaakt. Tegen verd. L. merkt de president op, dat hij als advocaat-procureur toch had moeten weten, dat H. zich niet aan de statuten hield. L. ant woordt, dat hy naar niets van af wist. Verder maakt de president nog diverse op merkingen over het notulenboek. Hier lagen o.a. losse bladen in en er waren eenige groote ver gissingen ten voordeele van de „Patria" ge waakt. De vraag van den verdediger mr. Kokosky, of de notulen onderteekend waren, beantwoordt de president ontkennend. De president gaat daarna met verdachten de correspondentie na, welke gevoerd is na de op 0 November 1934 tot stand gekomen statuten wijziging met verschillende groepen, teneinde de maatschappij inwendig zooveel mogelijk te saneeren. Ook werden verschillende circulaires voorgelezen, uitgaande van de „Patria" en ge richt tot de aandeelhouders, met betrekking tot den eventueelen verkoop of de overschrijving van aandeelen. Gevraagd of verdachte H. het bestaan dezer circulaires kende, zegt hij ze in zijn kwaliteit van aandeelhouder ontvangen te hebben, zon der dat hij er tevoren iets van geweten had. Met verdachten wordt daarna aan de hand van tal van bescheiden punt voor punt de voor geschiedenis van de débacle der „Patria", resul- teerend in het faillissement, nagegaan. Ter sprake komt verder het besluit tót schor sing van verdachte H. als hoofddirecteur. Ver dachte zegt, dat eenige aandeelhouders, omdat ze te veel moesten bijstorten, de oude zonden op hem wilden afwentelen, zoodat hy als zonde bok moest fungeeren. was een buitengewone algemeene verga dering geconvoceerd om bedoeld schorsings besluit te nemen, doch deze vergadering is niet doorgegaan. Daarna wordt weer een ander ge deelte der gecompliceerde voorgeschiedenis be handeld. waarbij blijkt, dat op een buitengewone aandeelhoudersvergadering in Maart 1935 een vcorstel om een ontbinding van de vennoot schap te verkrijgen met vry groote meerder heid verworpen is. Aan de orde is verder de intrede van ver dachte dr. R. L. in de N.V. Verzekeringsmaat- schappy „Patria". Verdachte beweert, dat hij ciaar, terwijl hij doctor in de rechtsgeleerdheid was, als typist begonnen was. Later zou de hoofddirectie zich voor hem geïnteresseerd heb ben en hem tot directeur benoemd hebben, na dat hij een paar geheimzinnige contracten voor „PatritfwTrtJd- gërfegeld. De president' kan ...Zich niet voorstellen, dat verd. zijn „juristen- ^Jasje" had uitgetrokken en typist geworden was. Hij trekt verdachte's woorden dan ook in twyfel. Uit een gezegelde schuldbekentenis biykt, dat de „Patria" verdachte, toen deze nog typist was, 21.750 had geleend, 'onder voorwaarde, dat hu' deze binnen een maand zou terugbetalen. Verder moest hy een groot aantal aandeelen van de Anglo Marine Insurance Cy. koopen. Daarna wordt een groot aantal bescheiden van de „Patria" behandeld, waarover de presi dent opheldering vraagt. Beide verdachten geven deze zoo goed en zoo kwaad als het kan. Als derde getuige wordt gehoord de heer A. Kolkman, inspecteur van politie te Rotterdam. Deze getuige was belast geweest met de in beslagneming van bovengenoemde bescheiden. Hij had dit met behulp van eenige deskundigen gedaan, waarbij een schifting had plaats gehad, zoodat niet alle papieren van de „Patria" in handen der rechtbank zün. Hiertegen protes teert mr. Kokosky. De heer Maandag, inspecteur van politie te Rotterdam, die eveneens als getuige gehoord wordt, had de bewuste aandeelen in beslag ge nomen. De heer A. K. Korpershoek, accountant te Amsterdam, getuigt, dat verdachte J. H., de commissaris van „Patria" M. v. d. L. en ge tuige P. H. ieder dertig procent van de toebe talingen, welke aandeelhouders bij de over dracht zouden worden toegewezen, zouden be talen. De zitting wordt dan tot den volgenden dag verdaagd. Omstreeks kwart over tien is Donderdagavond brand uitgebroken in de silo van het silo- en veembedryf „Concordia" aan de Persoonshaven tc Rotterdam. Geweldige rookwolken en een intense stank deden het ergste vreezen, vooral ook, omdat de silo ligt vlak naast de gashou ders van de gasfabriek „Feyenoord". Het bleek echter al heel spoedig, dat de brand van geen beteekenis was. By het schoonmaken van den droogtoren voor grondnoten, hetwelk met heete lucht geschiedt, schijnen vonken in den toren gekomen te zijn, waardoor deze in brand vloog. De toren is echter geheel omgeven door be ton, zocdat voor uitbreiding niet veel gevaar bestond. Het personeel van de silo legde dade lijk twee slangen op fle fabrieksleiding uit, waarvan echter een voldoende was om het vuur te bedwingen. De brandweer, die met veèl materiaal was Uitgerukt behalve een aantal slangenwagens, waren ook een motorspuit en een motorreserve- wagen aanwezig behoefde geen dienst te doen. een jaar en zes maanden, werden ieder ver oordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan zes maanden voorwaardelyk, met een proeftijd van drie jaar. De Bredasche rechtbank deed uitspraak in de zaak van de Tilburgsche inbrekersbende, die te Tilburg op verschillende tijdstippen talryke inbraken heeft gepleegd. A. P. van H., tegen wien de officier zes maan den gevangenisstraf had geëischt, werd over eenkomstig dien eisch veroordeeld. C. van G., tegen wien de officier eveneens zes maanden had geëischt, werd veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelyk met een proeftyd van drie jaar, en onder aftrek der preventieve hechtenis. A. van H., A. G. van H. en J. v. d. P., tegen wie de officier een gevangenisstraf eischte van Tijdens het hevige onweergvan hedenmorgen, dat tusschen 3 en 4 uur boven Den Helder woedde, is de bliksem ingeslagen in een groote boerderij aan de Doggersvaart, bewoond door A. Verfaille en zijn gezin, bestaande uit vrouw en twee kinderen. De kustwacht van Kijkduin waarschuwde de politie-brandweer. Onmiddellijk werd de alarminrichting in wer king gesteld en vertrokken de twee motorbrand spuiten naar het terrein, dat zeer moeilijk U bereiken was, daar de boerderij stond aan een dood weggetje in het z.g. Friesche buurtje, aan de Doggersvaart. De bewoners waren intusschen reeds gevlucht en moesten toezien naar de hoog oplaaiende vlammen, die alles verteerden. Het was niet mogelijk geweest nog iets te redden. De brandweer gaf met beide spuiten water, zoodat het vuur met acht stralen bestreden werd. Men heeft nog getracht de achter lig gende melkschuur te redden. De boerderij en de stal zijn geheel door het vuur vernield. Intusschen had ook de hooiklamp, die veertig a 50.000 kilo hooi bevatte, vlam gevat. Met donderend geweld stortte de hooj.e schoorsteen in, toen de brandweer er een straal van 12 atmosfeer druk op richtte. Het nablusschen vooral van het hooi vorderde nog geruimen tijd. Verzekering dekt de schade. Voor de Bredasche rechtbank hadden'zich te verantwoorden de 25-jarige koopman J. H. L. en de 20-jarige koopvrouw M. V., beiden gedo micilieerd te Amsterdam, doch thans uit an deren hoofde gedetineerd in het Huis van Be waring te Dordrecht. Dit tweetal, is reeds talrijke malen door ver schillende rechtbanken, wegens diefstal, in braak en verduistering gestraft, welke misda den gepleegd waren te Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Amsterdam. Zy waren op 31 Maart j.l. van Breda geko men en hadden gedeeltelijk te voet en gedeel telijk per trein de reis naar Tilburg voortge zet, waar zij eenige lunchrooms en een bioscoop hadden bezocht. Toen het goed en wel donker was, begaven zij zich op weg in de richting Den Bosch en onder de gemeente BerkelEnschot gekomen, troffen zy daar een alleenstaande woning aan. Zij gingen op verkenning uit, waarbij bleek, dat het w.c.-raampje slechts met een haakje was gesloten. Met geringe moeite konden zy het haakje los maken zoodat de man door het raampje klom en de achterdeur opende, waardoor ook het meisje kon binnenkomen. De bewoners sliepen boven en hebben van deze inbraak niets gehoortj Toen; de man des morgens wakker werd, kag hij. dat de achter deur openstond en dat alles overhoop was ge haald. By onderzoek bleek, dat waren ontvreemd een bedrag van f 18, een zilveren heerenhor loge, twee gouden oorbelletjes, 2 zilveren oor knopjes en een zilveren halsketting met kunst parelen. Beide verdachten bekenden htm misdrijf. Later hebben zij nog getracht ergens anders in te breken, n.l. in een daarnaast gelegen wo ning, maar deze poging mislukte. Nog verschil, lende inbraken hebben zy echter gepleegd, zoo dat zy ten slotte werden gearresteerd en te Dordrecht opgesloten. De Officier van Justitie, mr. Deelen, wees er op, dat het hier betrof een tweetal zeer brutale inbrekers, die leefden van hun misdaden. Met het oog op de vele straffen, welke beide verdachten nog moeten onder gaan, eischte hy een gevangenisstraf tegen ieder van acht maanden. De rechtbank na even in raadkamer te hebben beraadslaagd deed onmiddel- lyk uitspraak en veroordeelde beide ver dachten tot een gevangenisstraf van zes maanden, waarby eveneens werd overwogen het feit, dat zij uit anderen hoofde nog vele straffen moesten ondergaan. 15—18 Juni 22—25 26—29 29 Juni2 2—5 Juli 10—13 13—16 16—19 20—23 24-27 Mannen en jongelingen Leden St. Michael Meisjes Juli Meisjes Jonge mannen Leden K.J.M.V. Gehuwde vrouwen Mannen en jongelingen Gehuwde vrouwen Meisjes „Vyf jaar geleden was mijn moeder verstijfd door rheumatische pynen. Soms kon zij zich in bed niet omkeeren. Zij had alle vertrouwen in medicijnen verloren, doch op ons aanraden probeerde zij Kruschen Salts en kan zij zich nu weer even gemakkelijk bewegen als voor zy ziek werd. Zij kreeg door Kruschen (zij is nu bijna 70 jaar) werkelijk een „nieuw leven". Mevr. K. J. P. De oorzaak van rheumatische pynen ligt meestal in een overmaat van urinezuur in het lichaam, dat ontstaat door opgehoopte afval stoffen, welke in het lichaam, achterblijven. Kruschen Salts spoort lever, nieren en inge wanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afvalstoffen geregeld worden verwijderd en de oorzaak van Uw pynen verdwijnt. Ge zult U een ander mensch voelen, levenslustig en energiek. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a ƒ0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Mij. A'dam, voor komt. In den vroegen morgen is een storing opge treden in den telefoonkabel RotterdamDen Kaag. De oorzaak hiervan is vermoedelyk te zoeken in het doorhakken van een kabel, het geen geschied zou zyn bij werkzaamheden in de onmiddellyke nabijheid van Sassenheim. Tengevolge van deze storing ondervinden ook de verbindingen met het Gooi oponthoud. Het schijnt evenwel, dat ook 't verkeer met 't bui tenland vertraging heeft, zoo zijn bijv. de ver bindingen met Parijs moeilyk tot stand te brengen. Men heeft het telefoonverkeer over andere plaatsen geleid. Het is niet uitgeslo ten, dat de storing eerst morgen zal zijn opge heven. Intusschen wordt alles in het werk ge steld om de verbindingen zoo spoedig mogelijk te herstellen. By K. B. is met ingang van 16 Juni 1937 in vasten dienst benoemd tot adjunct-commies bij het hoofdbestuur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, ir. C. F. Delfos, thans werkzaam op voet van arbeidsovereenkomst bij genoemd hoofdbestuur. Bij K.B. is met ingang van 1 Juli 1937 aan den referendaris 2e klasse der Posteryen, Te legrafie en Telefonie G. J. D. Degenaar, aange wezen als directeur van het post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te Laren (N.H.), op zyn ver zoek eervol ontslag verleend. De insehryving op f 4.833.000 3 pet. obli- gatiën, Provincie Noord-Holland, is opengesteld op Woensdag 16 Juni, by de heeren Hope Co., de Nederlandsche Handel-Maatschappij, de Amsterdamsche Bank, De Twentsche Bank, de heeren Lippmann, Rosenthal Co en de Rot terdamsche Bankvereeniging tot den koers van 100% pet. De houders van Obligatiën der Provincie Noord-Holland 4 pet. Leening 1936, groot no minaal f 4.918.000, welke' leening aflos baar is gesteld op 19 Juli, hebben bij de inschrijving op de f 4.833.000 3y3 pet. leening een recht van voorkeur, met dien ver stande, dat voor hun 4 pet. Obligatiën een zooveel mogelijk gelijk nominaal bedrag aan 3 y, pet. Obligatiën zal worden toegewezen. Mocht in totaal een hooger nominaal bedrag aan 4 pet. Obligatiën ter conversie worden aangemeld dan er 3 pet. Obligatiën be schikbaar zijn, dan zal de toewijzing systema tisch geschieden. Dit recht van voorkeur ver valt Woensdag 16 Juni des namiddags 4 uur. Zy, die van dit recht van voorkeur gebruik maken, verplichten zich, na aanmelding, hun ter conversie aangenomen 4 pet. Obligatiën, voorzien van de coupon per 1 November 1937 en volgende, uiterlyk 25 Juni in te leveren ten kantore van insehryving. Tegen iedere ter conversie ingeleverde 4 pet. Obligatie der per 19 Juli aflosbaar gestelde Leening 1936 wordt op Vrydag 25 Juni uitge reikt een 3y2 pet. Obligatie. Bij de inlevering dier Obligatiën zal, be halve het zegelrecht op de toewyzingsnota, een bedrag van'f 1.44 per Obligatie moeten worden bijbetaald, vertegenwoordigende een be drag van f 2.50 voor pet. verschil tus schen den inschrijvingsprys der nieuwe Obli gatie en den aflossingsprijs der Obligatie 1936, verminderd met f 1.06 voor het aan den in- ieveraar toekomende verschil tusschen 4 pet. en 3 >4 pet. rente van 1 Mei 1937 tot 19 Juli 1937 ad f 1.08, onder aftrek van f 0 02 voor 2 pet. couponbelasting. Op het, na uitoefening van bovengenoemd voorkeursrecht, eventueel overblyvende gedeelte der 3J4 pet. leening, wordt een vrije insehry ving opengesteld. De betaling der uit hoofde der vrije insehry ving toegewezen Obligatiën moet plaats heb ben op Vrijdag 25 Juni ten kantore van insehry ving, tegen inontvangstneming der 3% pet. Obligatiën, onder bijberekening van f 5.25 per Obligatie voor 1 maand en 24 dagen rente 3 pet., vermeerderd met het zegelrecht op de toewyzingsnota. De leening is aflosbaar in 38 jaren, aanvan gende in 1938, Vervroegde geheele of gedeeltelijke aflossing is te allen tijde voorbehouden. De obligatiën zijn voorzien van halfjaariyk- sche coupons, vervallende 1 Mei en 1 November; de eerste coupon vervalt 1 November 1937. De verschuldigde couponbelasting wordt bij uitbetaling op de coupons in mindering gebracht. Donderdag is het zevenjarig zoontje van den landbouwer G. Jansen te Vlijmen by het zwem men aan den venkant te Vlijmen (N.Br.) ver dronken. 10, 12, 15 cl p. pak} OLDENKOTT van oksels, voeten en andere lichaamsdeelen wordt door Purolpoeder tegengegaan en het stukloopen wordt er door voqrkomen. Werkt verkoelend, opdrogend en reukwegnemend. Bussen 40 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De inschrijving 4.130.000.314 pCt. Obli gatiën ten laste der gemeente Alkmaar tot dén koers van 99 7/8 pCt. zal zijn opengesteld op Donderdag 17 Juni te Amsterdam bij Theo- door Gilissen, te 's-Gravenhage bij de N.V. Commissiebank Holland-Indië, te Rotterdam by de N.V. Rotterdamsch Effectenkantoor en te Alkmaar ten kantore van den gemeente-ont vanger. Houders van niet-uitgelote obligatiën van de per 12 Juli 1937 aflosbaar gestelde 4 pCt. geld- leeningen 1907, 1931 en 1934 ten laste van de gemeente Alkmaar, kunnen by de inschrijving op de 314 pCt. leening recht van voorkeur uit oefenen in dier voege, dat de aanmelding van 4 pCt. obligatiën der leeningen 1907, 1931 en 1934 by de insehryving recht geeft op toewij zing van een gelijk nominaal bedrag aan 314 pCt. obligatiën, 2e leening 1937. Voor uitoefening van het recht van voorkeur moeten de obligatiën der voormelde 4 pCt. lee ningen uiterlyk op Donderdag 17 Juni des na middags 4 uur by één der bovengenoemde kan toren worden aangemeld. Het na uitoefening van bovenbedoeld voor keursrecht overblijvende gedeelte is voor vrije inschrijvingen beschikbaar. De voor de uitoefening van het voorkeurs recht aangemelde obligatiën moeten, voorzien van alle nog niet verschenen coupons, op Don derdag 1 Juli 1937 ten kantore van inschrijving worden ingeleverd, waartegen 314 pCt. obliga ties, voorzien van coupons per 1 October 1937 en volgende, eventueel recepissen, worden uit gereikt. De betaling der op de vrye inschrijvingen HILVERSUM I, 1875 M. (KRO-uitzending) 8.00i9.15 en 10.00 Gramofoonmuziëk. ƒ1.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Be richten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist (Om 1.00 Gramofoonmuziëk en postduivenberichten)2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO-Orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-orkest en gramofoonmuziëk. 5.30 Gramofoonmuziëk. 5.45 De KRO-Nach- tegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziëk. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramo foonmuziëk. 7.00 Berichten. 7.15 Een be zoek by de Melaatschen, causerie. 7.35 A*4herflitsen. 8.00 Berichten ANP. Me- dëdeelingen. 8.10 Overpeinzing met mu zikale omlijsting. 8.30 Residentie-orkest en het Ballet van de Wagnervereeniging. In de pauze: Reportage en actueele cau serie. 10.45 Internationale Sportrevue. 11.00 Berichten ANP. 11.10 De KRO-Me lodisten en solist. 11.4512.00 Gramo foonmuziëk. HILVERSUM II, 301 M. (VARA-uitzen- (ling) 8.00 Gramofoonmuziëk. 10.20 Orgelspel, radiotooneel en VARA-Groot- orkest. 12.00—1.45 Gramofoonmuziëk. 2.00 „Melody Circle". 2.40 Raketvllegen, causerie. 3.00 „De Flierefuliters" en so list. 3.40 De Frans Hals-tentoonstelling te Haarlem, causerie. 4.00 Viool en pia no. 4.30 Esperanto-uitzendlng. 4.50 Gra mofoonmuziëk. 5.00 "Zang en piano. 5.40 Literaire lezing. 6.00 Gramofoonmuziëk. 6.10 Sportreportage. 6.30 De Ramblers. 7.00 Filmland: 8.05 Herhaling SOS-be- richten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Va- rai. 8.15 „Fantasia", gramofoonmuziëk en „Op naar den Dolder", toespraak. 9.15 „The Four Kaeths". 9.30 Radiotooneel. 9.45 Vervolg accordeonconcert. 10.00 Be richten ANP. 10.05 VARA-Orkest. 11.00 Berichten. 11.0512.00 Gramofoonmu ziëk. DROTTWICH. 3500 M. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Orgelspel. 11.50 BBC- Northern-orkest en solist. 1.20 Het Com modore-Grand-orkest. 2.20 Gramofoon muziëk. 2.50 Orgelspel. 3.20 Het Olof Sex tet. 3.50 Sportreportages. 4.50 Gramo foonmuziëk. 5.20 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Nieuws- en sportberichten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Solistenconcert. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variété-program ma. 9.20 Berichten. 9.40 Nieuws uit Ame rika. 9.55 BBC-Theater-orkest m. m. V. de Gresham Singers. 10.25 Reportage Al- dershot Taptoe. 10.45 Vervolg concert. 11.10 Vervolg reportage. 11.40 Ambrose en zyn Band. 11.50 Berichten. 12.00— 12.20 Vervolg reportage. RADIO PARIS, 1648 M. 8.20 Gramofoon muziëk. 12.20 Symphonie-concert en zang. 3.20 Gramofoonmuziëk. 3.50 Viola- concert. 5.50 Andolfi-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Omroeporkest. 10.50 Gramofoonmu ziëk. 11.201.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 8.50 Landes-sympho- nle-orkest Saarpalts. 9.50 Gramofoonmu ziëk. 12.20 Omroeporkest. 2.35 Gramo foonmuziëk. 4-20 West-Düitsch Kameror kest en solisten. 6.25 Omroepkwintet. 7.2o Solistenconcert. 8.30 Omroepkleinorkest. 10.50 Melodle-Serenader-dansorkest en kwintet. BRUSSEL, 332 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziëk. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziëk. 2.22 Kamermuziek. 3.20 Gramofoonmu ziëk. 4.20 Ed. Loiseau's orkest. 5.20 Gra mofoonmuziëk. 5.35 Vervolg concert. 6.20 Gramofoonmuziëk. 6.35 Zang. 6.50 Pia novoordracht. 7.20 Zang. -7.35 Pianovoor dracht. 8.20 Bonte Avond. 10.30 Omroep- dansorkest. 11.2012.20 Gramofoonmu ziëk. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziëk. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gra mofoonmuziëk. 2.23 A. Felleman's orkest. 320 Zang. 3.35 Vervolg orkestconcert. 4.35 Kamermuziek. 5.35, 6.35 en 7.45 Gramofoonmuziëk. 8.20 Klein orkest. 9.20 Radiotooneel. 9.50 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmuziëk. 11.3512.20 Omroep- dansorkest. DEUTSCHLANDSENBER, 1571 M. 8.30 „Juni-Kafer", gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 Pianoduetten. 11.05 Weerbericht. 11.201.15 G. Hoffmann's orkest en het Heydenkwintet. toegewezen obligatiën moet geschieden op Don derdag 1 Juli ten kantore van inschrijving. De leening is a pari aflosbaar in 35 jaren, aanvangende in 1937. De coupons zijn betaalbaar 1 April en 1 Octo ber. De eerste coupon (drie maanden rente) vervalt 1 October 1937. De couponbelasting wordt op de obligatiehouders verhaald. De inschrijving op f 13.715.000.nominaal Obligatiën der 31/, pCt. Tweede Leening 1937 der gemeente Amsterdam, zal zijn opengesteld op Donderdag 17 Juni, tot den koers van 99 procent. Houders van de bij de op 10 Juni 1937 gehou den loting, voor aflossing per 19 Juli 1937 aan gewezen f 13.715.000.4 pCt. obligatiën der tweede leening Amsterdam 1935 en van de nog uitstaande per 1 Juli 1937 aflosbaar gestelde obligatiën der 3 /2 pCt. leening Amsterdam 1899, pro resto groot f 3.437.000.hebben voor iedere obligatie van f 1000.of f 500.(of 5 obligatiën van f 100.recht op toewijzing van een zooveel mogeiyk nominaal bedrag aan 3 f2 pCt. obligatiën, onder voorbehoud echter, dat eene systematische reductie zal plaatsvin den, indien van het voorkeursrecht wordt ge bruik gemaakt tot een hooger bedrag dan het beschikbare aantal 3y2 pCt. obligatiën. Zy, die van dit recht van voorkeur gebruik maken, verplichten zich, na aanmelding hun- uei obligatiën deze, voorzien van den talon en alie nog niet verschenen coupons, op Maandag 19 Juli in te leveren ten kantore van inschrij ving. i Op het, na uitoefening van bedoeld voor keursrecht, eventueel overblyvende gedeelte der leening wordt eene vrye inschrijving openge steld. De betaling der toegewezen obligatiën moet, tegen in ontvangstneming der definitieve stuk ken, geschieden ten kantore van inschrijving op Maartdag 19 Juli a.s. Op denzelfden datum moeten de ter conver sie aangenomen obligatiën ten kantore van inschrijving worden ingeleverd ter verkrijging van de toegewezen 3i/2 pCt. obligatiën, onder uitkeering van koersverschil en onder verreke ning van rente en couponbelasting. Qoupons per 1 Januari en 1 Juli. De aflossing zal te beginnen 1 Juli 1938 telken jare a pari geschieden op 1 Juli. Zooals wij reeds hebben gemeld, zijn tal van leden der K.N.A.C. in cubverband op réis voor het maken van een vierweekschen toer, waarvan Joego-Slavië het hoofddoel is. Sinds het ver trek, hetwelk op 29 Mei j.l. plaats vond is de tocht onder de meest gunstige omstandigheden verloopen. De route voerde over België, Frank- ryk, Zwitserland en langs de Cóte d'Azur naar Italië, met Venetië als uitgangspunt voor een bootreis langs de Dalmatische kust. Bij het overschryden van de Fransche, de Zwftsersche en Italiaansche grens werden de K.N.A.C.-leden steeds op de meest voorkomende wijze ontvan gen en verleenden de autoriteiten alle mogelijke medewerking, ten einde het grensoponthoud tot een minimum te beperken. Bij de aankomst in Zwitserland werden de deelnemers aan den K.N.A.C.-tocht ontvangen door eenige bestuurs leden van de Zwitsersche automobiel-club, die Zwltsersche autovlaggetjes en plaquettes aan boden. Zondag j.l. zijn de K.N.A.C.-leden aan boord gestapt van een van die comfortabele booten, die een reis langs de Dalmatische kust tot een genot maken. Men geniet van zee en zon en land en steeds weer wordt het gezelschap aan genaam verrast door de vriendelijkheid, waar mede men door Franschen, Zwitsers, Italianen en Joego-Slaven wordt begroet, een vriendelyk- heid, die getuigenis aflegt van het goede hart, hetwelk men den Nederlanders toedraagt. De negende partij van den stryd om het wereldkampioenschap dammen, welke Donder- avond te Amsterdam door Raichenbach is ge wonnen, waardoor de Franschman nu de leiding heeft genomen, verliep als volgt: Wit: Raichenbach. Zwart: Springer. 1. 34—29, 19—24 2. 32—28, 14—19; 3. 37—32, 20—25 4. 29x20, 25x14; 5. 41—37, 18—23; 6. 40—34, 16—21; 7. 34—30, 21—26; 8. 30—25, 15—20; 9. 39—34, 11—16; 10. 34—30, 20—24; 11. 44—40, 17—21; 12. 31—27, 12—18; 13. 40—34, 7—12; 14. 34—29, 23x34; 15. 30x39, 18—23; 16. 50—44, 1—7; 17. 44—40, 10—15; 18. 40—34, 14—20; 19. 25x14, 9x20 20. 34—30, 20—25; 21. 39—34, 12—18; 22. 34—29, 25x34; 23. 29x40, 5—10; 24. 37—31, 26x37; 25. 42x31, 21—26; 26. 47—42, 26x37 27. 42x31, 10—14; 28. 31—28, 8—12; 29. 43—39, 14—20; 3(V 46—41, 7—11; 31. 36—31, 242932. 33x24, 20x29; 33. 40—34, 29x40; 34. 45x34, 15—20 35. 41—36, 20—24; 36. 39—33, 2—8; 37. 34—30, 4—9; 38. 49—43, 9—14; 39. 30—25, 12—17; 40. 27—22, 18x27; 41. 32x12, 8x17; 42. 48—42, 23x32; 43. 38x27, 19—23; 44. 42—37, 3—8 45. 37—32, 13—19; 46. 43—38, 8—12 47. 33—28, 12—18; 48. 27—21, 16x27; 49. 31x13wit wint. 'L, De uitvoer van Java en Madoera in de maand Mei bedroeg 27.300.000 tegen f 17.300.000 in April. In de eerste vijf maan' den f 120.900.000 tegen f 82.000.000 in de overeenkomstige periode van 't vorig jaar- Bij de inschrijving op f 13.040.000 3ys pCt- obligatiën tot den koers van 99M pCt., ten laste van de gemeente Arnhem, werd zoo danig van het voorkeursrecht gebruik ge maakt, dat op de vrije inschrijvingen een belangrijke reductie zal moeten worden toegepast. De Moluksche Handelsvennootschap voornemens, over 1936 een dividend uit te keeren van 3 pCt. Het laatst is over 192 een dividend uitgekeerd van 7 pCt. De gemeente Rotterdam zal een 3>/2 pC^ obligatiënleening aangaan van f 15.190.000' tot conversie van de eerste 4y2 pCt. leeninO 1928, pro resto groot f 15.190.000. Op 16 Juni a.s. wordt de inschrijving opengesteld op 4.833.000 31/.pCt. obligatiën tot den koers van 10014, pCt. ten laste van de provincie Noord-Holland. Houders van 4 pCt. obligatiën, leening 1936 genieten voorkeursrecht. De Gerofabriek boekte in 1936 een netto- icinst van f 18.268 tegen f 13.635 het voriti jaar en zal 10 pCt. achterstallig dividend op de pref. aandeelen uitkeeren tegen 7 p$' het vorig jaar. Uit Parijs wordt gemeld, dat de der regeering, de minister van Financiën ej1 de gouverneur van de Bank van Frankrijk tal van besprekingen voeren, welke leni ging van den nood der schatkist ten dot- hebben. Het staatscrediet roept om herstal' de munt om steun, aangezien de vlucm uit den frank de wisselreserves van het va luta-egalisatiefonds loeder krachtig heer aangetast. De „Daily Mail" publiceert een artikel den bekenden Zweedschen professor Osctf Cassel, waarin deze een drastische verla ging van circa 20 pCt. van den goudprils eischt, om de gevaren van inflatie tegen t6 gaan. Dit heeft de aandacht in belegger*' kringen te Londen gaande gemaakt, en effl' dermaal geleid tot een zekere stemming ten aanzien van den goudprijs. De goudprijs te Londen steeg met Vs tot 140/7. 385.000 werd aan goud ver handeld. De Pennsylvania Rrd. keert een kwartaal- dividend uit van 0.50 tegen 1 over d6 beide vorige kwartalen. De netto-ontvanS' sten in de eerste vier maanden worden 7.42 millioen geraamd, of 0.56 per aan deel tegen 5.96 millioen of 0.45 per aal1' deel in de overeenkomstige periode van 193 In Wallstreet Journal" wordt beweerd' dat Roosevelts voorstel, waarbij de belastiw van 10 pCt. op dividend, rente en soorW lijke betalingen aan buitenlanders, stem zal worden verhoogd, zeer veel kans i>fly slagen heeft. Deze belastingverhooging z aldus het blad, wellicht tot mindere aan' koopen pan Amerikaansehe effecten New York voor buitenlandsche rekenp1" aanleiding geven: Het American Bureau of Metal Statistic meldt, dat de koper-afleveringen aan vat' bruikers buiten de Vereen. Staten in laatste drie maanden gemiddeld 121.577 per maand bedroeg tegen 105-720 ton in fff. overeenkomstige periode van 1936 en 101*°,, ton in 1935. Voor lood zijn de hoeveelhede" respect. 102.427, 105.867 en 99.050 ton e voor zink 95.742, 92.657 en 85.089 ton. De U. S. Steel Corp. boekte in het tioe^i kwartaal naar raming een winst van t per aandeel, ondanks de hoogere loony"' De loonsverhoogingen zouden gecomPe1l seerd zijn door gunstiger bedrijfsresultat^' 'n grootere bedrijvigheid en een eenigs&n hoogeren doorsnee-prijs. De U. S. Steel Corporation boekte in aan afleveringen 1.304.000 ton te9e 1.344.000 ton in April. De afleveringen ren echter 320.000 ton hooger dan in 1936. In de eerste vijf maanden bedroedi. deze 6.345.806 ton tegen 4.145.000 ton in t, overeenkomstige periode van het vorig W De goudinvoer van de Vereen. Staten droeg in de week per 9 Juni 30.32 uit Engeland, 5.09 millioen uit CanüW 2.19 mill, uit Britsch-Indïè en 5.40 i"y uit Japan. De hoeveelheid „earmatW goud is met 4.65 mill, gedaald. De New Yorksche makelaarsleeninS^ zijn in de afgeloopen week met 28 7,11 tot 1168 millioen gestegen. Het Pond Sterling bewoog zich ochtend te Amsterdam op 8.96'/2—8.97'^ j, sl8.97%)de Dollar op 1-81%—1.82 1.81%); de Frank op 8.08—8.10 (v. sl. 8.09V4,i de Zwitsersche Frank op 41.5541.60 41.56%) en de Bélga op 30.65—30.70 (V°r slot 30-68Vz). De Dordtsche Petroleum Mij. is vooffy mens over 1936 een dividend uit te ke J<l( van 16.6 pCt. op de preferente en g&^Al aandeelen, waarvan reeds aan prefe/eL. aandeelhouders 7 pCt, en aan gewone d ij, deelhouders 4 pCt. ad interim werd bctda üf' De Nivas verkocht 241 ton superieure s ker voor consumptie. efi' De Amerikaansehe automobielprodd^j ten moeten voornemens zijn, de prijzen v jfi auto's der midden- en hooge-prijsklasse November a.s. met 10 pCt. te verhoogef" Indien een auto bezig is een hem rijdende andere auto i" halen mag men dit voertuig'1' paar niet voorbijrijden, nooit drie auto's naast e\^0<ft' NlfcJIW

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6