De organisatie der spelen te Tokio New-Yorksche Beurs Sport en spel ZATERDAG 12 JUNI 1937 Duitsch-Oostenrijksche samenwerking Autobus met pelgrims verongelukt Griekenland offert voor de luchtmacht Maryse Hilz vertrokken naar Rotterdam Korte berichten DE DICHTER VAN ALT- HEIDELBERG Heden 75 jaar TELEFOONKABEL BIJ SASSEN- HEIM HERSTELD OLYMPISCHE SPELEN Deskundigen uit alle deelen der wereld komen naar Japan voor de voorbereidingen Het I.O.C.-congres te Warschau Nogmaals het amateur- vraagstuk BILJARTEN RIBAS WINT VAN DROST Wereldkampioenschap driebanden voor beroepsspelers ZEILEN Lustrum-zeilwedstrijden op de Loosdrechtsche plassen PAARDENSPORT Het concours-hippique te Bussum Ook den tweeden dag groote belangstelling Na tamelyk flauw te zijn ge opend, sloot de markt lager R. K. Handelshoogeschool Eindexamen Gymnasium Wolnoteering Graannoteering WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 Juni I FAILLISSEMENTEN Clearingkoersen MARKTNIEUWS stoomvaartlijnen WEENEN, 11 Juni. (Havas) De Oostenrijksch- Duitsche gemengde paritaire commissie, welke belast is, zooals gemeld, met het uit den weg ruimen der moeilijkheden, welke zijn voortge sproten uit de toepassing van de 11 Juli "36 tot stand gekomen overeenkomst, zal niet uit re- geeringsautoriteiten bestaan, doch uit ambte naren. ROME, 11 Juni (Havas) Uit Parma wordt gemeld, dat een autobus met dertig pelgrims, die -op weg waren naar het heiligdom Fonta- nellato, in een ravijn is gestort. Een der in zittenden is omgekomen, de anderen werden allen meer of minder ernstig gewond. Acht zijn zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. ATHENE, 11 Juni. (Havas) Bij wijze van uit zondering zal Zondag a.s. in het geheele land gewerkt worden. Fabrieken, winkels en kanto ren zullen geopend zijn. De arbeiders en em- ployé's zullen de verdienste van dien dag of feren voor de versterking van de luchtmacht. VTLiLA COUBLAY, 11 Juni De aviatrice Maryse Hilz is vanmiddag half vier van het vliegveld Villa Coublay vertrokken naar Rot terdam, waar zij Zondag as. tegenwoordig wil zijn bij den luchtvaartdag. De aviatrice reist met haar eigen vliegtuig voor kunstvluchten. Ook Michel Detroyat zal vanmiddag van Villa Coublay naar Rotterdam vertrekken. Het dagblad Impul meldt, dat Koning Caro'l op 25 Juni naar Warschau zal vertrekken. Naar te Warschau verluidt zal Koning Carol by dit bezoek worden benoemd tot chef van een Po- sener reyrrsnt, waarschijnlijk het derde groot- Poolsche regiment tirailleurs. De Fransche radicale partij heeft verklaard, dat, hoewel zij zich bewust is van de noodza kelijkheid de bedreigde republikeinsche vrijhe den te verdedigen, ze nochtans weigert zich aan te sluiten by het Vryheidsfront, zoolang dit het moet stellen buiten de medewerking van alle partijen der. linkerzijde en die van bet centrum. De partij neemt dit standpunt in om te ver mijden, dat het land zal worden verdeeld in twee tegengestelde kampen. De minister-president van Egypte is voorne mens persoonlek deel te nemen aan de in Sep tember te houden Volkenbondsvergadering. Het volgend jaar zal hij op uitnoodiging van Koning Ibn Saud een bedevaart naar Mekka onder nemen. R. J. Mitchel, de ontwerper van de Schnei- der-cup zeevliegtuigen, is heden op 42-jarigen leeftyd overleden. In Hillhead (Glasgow) zijn tusschentijdsche verkiezingen gehouden. De nationale conser vatief Reid werd daarby gekozen met 12.539 stemmen, waartegenover de Labour-candidaat Mcallister 6202 stemmen verwierf. Door dezen uitslag komt in de samenstelling van het Brit- sche Lagerhuis geen wyziging. Het Amerikaansche ministerie van Oorlog heeft een contract geteekend met de Douglas Aircraft Company, voor de levering van 177 twee-motorige bommenwerpers, welke 11.652.000 dollar zullen kosten. Dit is de grootste order van vliegtuigen in vredestijd. De Zwitsersche standenraad heeft een sociaal democratisch voorstel, om het beleid van den Bondsraad, naar aanleiding van de erkenning at jure van het Italiaansche gezag in Abessinië af te keuren, verworpen. Een Britsch onderdaan heeft het jacht „Goi- zecoizarra" aangekocht. Hy wil het schip ge bruiken voor de evacuatie van Bilbao. Uit Dublin wordt gemeld, dat waarschynlijk op 5 Juli a.s. nieuwe verkiezingen zullen wor den gehouden voor het Iersche parlement. Heden 12 Juni hoopt de Duitsche tooneel- jchrijver en publicist Wilhelm Meyer-Förster zijn 75en verjaardag te herdenken. Hy werd ge boren te Hannover en vestigde zich later te Ber lijn. Behalve romans schreef hy om. een tweetal drama's, „Unsichtbare Ketten" (1890) en „Kriem- hild" (1891), alsmede een tweetal biyspelen „Eine böse Nacht" (1893) en „Der Vielgeprüfte" (1898). Kriemhilde, waarin de moderne beurs- kringen werden gehekeld, was indertyd een suc cesstuk. Zyn roem verwierf Meyer-Förster een ter met zyn „Alt-Heidelberg", gebaseerd op zijn verhaal „Karl Heinrich", dat in 1899 verscheen. Alt-Heidelberg beleefde zyn eerste opvoering op 22 November 1901 te Beriyn en boekte met zyn sentimenteele romantiek een doorslaand succes. Ook hier te lande werd het stuk door onder scheidene tooneelgezelschappen herhaaldelijk ten tooneel gevoerd, terwijl het voorts ook door ver filming nog meerdere bekendheid verwierf. Jaeques Reule, Rika Hopper, Emma Morel, Schulte e.a. hebben er hun glansrollen in gehad ten onzent. De telefoonkabel by Sassenheim, welke Vrij dag een storing in het net heeft veroorzaakt, was 's middags om vijf uur reeds gedeeltelijk hersteld. De werkzaamheden vlotten zeer, zoodat men verwachtte, dat omstreeks zes uur de ver bindingen weer normaal tot stand zouden kun nen worden gebracht. In het Vrijdag te Warschau voortgezette congres van het Internationaal Olympisch Comité werden talrijke belangryke punten, waarvan de meeste betrekking hadden op de organisatie der spelen te Tokio, afgehan deld. Om een practische orgapisatie der spelen van de Twaalfde Olympiade mogelijk te make*, werden door het I.O.C. tien punten opgesteld, waaraan het Japansche organisatie-comité zich zal kunnen houden. Deze punten komen op het volgende neer: De uitnoodigingen voor de spelen zullen in 't Fransch, Engelsch, Duitsch en Spaansch ge drukt worden. Het Japansche organisatie-comi- te zal zijn mededeelingen in het Japansch en in de Engelsche taal doen verschijnen. Het orga nisatie-comité zal een specialen persdienst in het leven roepen, waardoor de dagbladen en het publiek voortdurend van den stand der voorbereidingswerkzaamheden op de hoogte zullen kunnen biyven. Het organisatie-comité zal zich regelmatig met de internationale sport bonden in verbinding stellen inzake technische aangelegenheden. Het betreft hier voornamelijk het vastleggen der wedstrijdbepalingen, de or ganisatie der wedstrijden, de verdeeling van de verschillende takken van sport over de ter be schikking staande stadia en terreinen, de kwestie der benoodigde materialen voor athle- tiek, turnen, paardensport enz. en de bezetting van de jury voor alle takken van sport. In Maart 1938 zullen de eerste uitnoodigingen worden verzonden en eind 1938, begin 1939, hoopt men hiermede geheel gereed te zijn. Het organisatie-comité laat op zyn kosten deskundigen naar Japan komen, die zullen zorgdragen voor een goede organisatie tot in alle onderdeelen, vooral by die takken van sport, waarin Japan nog weinig ervaring heeft, pe bouwplannen voor de verschillende stadia en sportterreinen zullen tijdig aan de internatio nale sportbonden worden toegezonden, opdat de laatste deze bouwplannen kunnen onderzoeken en eventueele veranderingen, welke wenschelijk mochten worden geacht, nog kunnen worden aangebracht. Voorts heeft het organisatie-comité toe gezegd een reductie te geven voor de reis naar Tokio ten behoeve van alle athleten en officieele juryleden, welke reductie tot 50 pet. van het bedrag zal gaan. Voor dit doel werd anderhalf millioen yen ter be schikking van het organisatie-comité ge steld. De algemeene inschrijvingen voor de spelen te Tokio sluiten op een nog nader vast te stellen dag in de maand April van 1940. Het verblijf en de verzorging van deelnemers, officials en bezoekers zijn in handen gesteld van het orga nisatie-comité en dit heeft reeds de verzekering gegeven, dat op dit onderdeel alles tot in de puntjes in orde zal worden gebracht. De prys per dag voor een athleet in het Olympisch dorp zal 4,5 yen bedragen (ongeveer ƒ2.25). In dit bedrag zijn begrepen de vervoerkosten van een athleet naar het op 10 K.M. afstand gelegen Olympisch stadion of de andere sportterreinen. De speciale commissie voor het amateur- vraagstuk kwam Vrijdag voor de eerste maal bijeen. Hier kwam men tot de uitspraak, dat ski- leeraren die betaalde lessen geven, in geen ge- va! als amateurs in den geest der Olympische spelen kunnen worden beschouwd. Hetzelfde geldt voor alle andere sportleeraren, met uit zondering van diegenen, die in de vakken gym nastiek en sport slechts als by vak les geven. Daarmede heeft het Internationaal Olympisch Comité zyn scherp Olympisch amateurstand punt dus gehandhaafd. Graaf de Baillet Latour uitte zich nog in dien zin, dat dit standpunt ten aanzien van het amateurisme wel nooit zal worden prijsgegeven. Hij was van meening, dat de mogelijkheid, dat een sportleeraar en zijn leerling tegeiyk aan den start bij Olympische wedstrijden zouden l'.unnen verschijnen, in de practijk nimmer zou mogen voorkomen. In denzelfden geest sprak zich ook de vice-president van het I.O.C., de heer Edstroem uit. De laatste verklaarde, dat bet bij het amateurprobleem om een principieele houding ging, waarmede de Olympische idee ten nauwste verbonden was. Deze opvatting zou ook door de andere leden van de speciale commissie voor het amateurvraagstuk gedeeld worden. In het congres werd nog de kwestie behandeld van de vaak onsportieve houding van toeschou wers bij diverse wedstrijden. De Olympische beker werd voor 1937 uitge reikt aan de Koninklijke Hongaarsche Hooge- school voor de Lichamelijke Opvoeding. In het Billiard Palace te Parijs is een aan vang gemaakt met het tournooi om het wereld kampioenschap driebanden voor beroepsspelers, waaraan ook onze landgenoot Drost deelneemt. Drost kwam voor de eerste maal in dit tour nooi in de tweede ronde uit tegen den sterken Spanjaard Ribas, van wien hij met negen pun ten verschil verloor. De uitslag luidde: pnt. brt. h.s. gem. Ribas 50 62 7 0.806 Drost 41 62 2 0.661 i Ter gelegenheid van de door het Amster- damsche Studentencorps te organisseren vie ring van het 61ste lustrum der instelling voor Hooger Onderwijs te Amsterdam, zullen op Dinsdag 29 Juni as. op de Loosdrechtsche Plassen tusschen de verschillende corpora inter academiale zeilwedstrijden worden gehouden. Aan deze wedstryden zijn bij wyze van proef tevens een aantal wedstryden verbonden voor leerlingen van middelbare scholen en wel in de klasse der sharpies, der N. N. 16 M2 en der B. M.-klasse. Er is een beker uitgeloofd voor de school, wier eerstaankomende deelnemers het groot ste aantal punten kunnen behalen. De inschrijving sluit op Donderdag 24 Juni des morgens negen uur op de Studenten-socië teit N. I. O., Sarphatistraat 3, alwaar ook alle inlichtingen omtrent sleepgelegenheid, enz. te verkrijgen zijn. De tweede dag van het groote Concours-Hip- pique te Bussum kan als buitengewoon goed ge slaagd beschouwd worden. De entourage was ditmaal, gezien het mooie en warme zomerweer en het grootere aantal be langstellenden, waaronder de burgemeesters van de Gooische gemeenten en tal van burger- en militaire autoriteiten, nog feestelijker dan den eersten dag. 's Morgens om 11 uur werd een begin gemaakt met het eerste gedeelte van het Springconcours M, voor amateurs en professionals. Voor den hoogstgeplaatste in dit concours was een fraaie wisselbeker, de „D. H. Pasmanbeker" uitgeloofd, benevens een prijs zilveren me daille voor den best geplaatsten officier, aan geboden door den Inspecteur der Cavalerie. De eerste die het parcours foutloos ten einde bracht, was het paard „Barabas" van de Rij school te Amersfoort, dat tevens een mooien tyd maakte van 2.15 2/5. Ritmeester C. F. Pahud de Mortanges opende het concours, maakte 4 fouten, doch reed onder den vastgestelden tijd (2 min. 23 sec.). Om kwart voor één werd het eerste gedeelte beëindigd en hadden pl.m. 40 paarden van de ruim 80 het parcours volbracht. Hierna werd gepauzeerd. Om twee uur vond het concours voor tuigpaarden plaats, voor één spannen. Hier waren i7 deelnemers. De uitslag was: 1. R. K. Veldstra te Marssum (Fr.) met „Piet", zwarte bles; 2. G. J. Lutje Holzik, Enschede, met „Excellent", bruin ruin: 3. dezelfde met „Vincent", bruin ruin; 4. D. Groenhart, Dirkshom, met „Johan"; 5. D. H. Vinkers, Westerlee, met „Arthur of Carlos". Eervolle vermeldingen verwierven: G. J. Poe rink, Enschede, met „N.N."; Gebr. v. d. Haar, Zeist, met „Casper" en E. Hemmes, Groningen, met „Madrigal". Thans stond op het programma de „Tally- Ho" voor jachtpaarden, die bestaat uit pl.m. 100 M. stap, 100 M. draf, 100 M. galop en 100 M. met sprongen. Dit bijzonder interessant nummer werd met aandacht en veel spanning gevolgd. De uitslag hiervan was- 1. L. J. Uytendaal, Rijen, met „Aller Stolz"2. F. F. H. de Man, Ede, met „Dudu"; 3. N.V. Amst. Rytuig My., Am sterdam, met „Robert", bereden door mr. H. F. van Leeuwen; 4. mej. E. van Keeken, Hilversum, met „Vieille Garde": 5. Luit. H. Ubbink, Ede, met „Mema's Diana". Hierna gaf het bekende circus „Kavaljos" uit Amsterdam belangeloos een voorstelling, die buitengewoon in den smaak der aanwezigen viel. De voorzitter der Gooische Landbouwsport- vereeniging, de heer Ir. J. P. Leeuwenberg uit Baam, heeft voor den luidspreker de directie daarvoor hartelijk dank gebracht. Vervolgens vond het concours voor tuigpaar den, tweespannen, plaats. Er verschenen zeèr fraaie exemplaren in den ring. De uitslag hier van was: 1. R. K. Veldstra, Marssum, met „Piet" on „Lucas" (zwarte blessen); 2. G. J. Lutje Holzik- "Enschede, met „Excellent" en „Vincent" (bruine ruinen); 3. G. J. Poerink, Enschede, met „Mylady" en „Rolene" (zwarte blessen)4. E. Hemmes. Groningen, met „Ben- no" en „Zolino"; 5. D. H. Vinkers, Westerlee, met „Arthur" en „Adolf". Eervolle vermelding: G. J. Poerink, Enschede, met „Buziau" en „N.N.". Tot slot werd het 's morgens aangevangen springconcours M. voortgezet. Hieraan namen 's middags nog ruim 50 paarden deel. Foutlcoze parcoursen werden zeer weinig gereden. Mile Kanter uit Brussel reed nu het eerste foutloozs parcours. Zij noteerde een tyd van 2 min. 20 2/5 sec. Haar voorbeeld werd gevolg door R. A. Ba ron van Heeckeren van Brandenburg, uit De venter, met „Gigoli", doch deze verbeterde den tijd, n.l. 2 min. 11 2/5 sec., waarmede de snelste tijd in het foutlooze parcours was behaald. Baron Braun, Melle prés Gand, reed met „Java Boy" sneller, doch maakte 4 fouten. Mile. Kanter, die reeds een foutloos parcours reed, maakte, toen zij voor de tweede maal het parcours reed, een val, waarby zij een sleutel been brak. Door haar foutloos parcours werd zy winnares van den wisselbeker voor dames. De totale uitslag werd tenslotte als volgt: Professionals: 1. J. v. d. Zee, luit.-kol. K.N.I.L. b.d., Bandoeng, met „Present", 2 min. 231/5 sec.; 2. 's Gravenhaagsche Concours- en Han delsstal, met „October", ber. door W. Sauer- zapf, 7 fouten, 2 min. 35 2/5 sec.; 3. D. H. Pas man met „Rettka", ber. C. J. C. Dietrich, 8 fouten, 2 min. 6 1/5 sec. Amateurs: 1. Luit. R. A. Baron van Heecke ren van Brandenburg, Deventer, met „Szarga- roszan", o fouten, 2 min. 112/5 sec., beker en medaille van den Inspecteur der Cavalerie; 2. Mademoiselle Kanter, Brussel, met „King Geor ge", 0 fouten, 2 min. 20 2/5 sec. (damesbeker) 3. Baron Braun te Melle pres Gand, met „Java Boy", 4 fouten, 2 min. 7 sec.; 4. Ritmees ter C. F. Pahud de Mortanges, Deventer, met „Madel wie du", 2 min. 15 3/5 sec.; 5. E. Kahn, Scheveningen, met „Espoir", 4 fouten, 2 min. 18 sec.; 6. Ritmeester Pahud de Mortanges met „Ikaris", 7 fouten, 2 min. 23 sec.; 7. Lui tenant A. B. H. Vlielander, Numansdorp, met „Waaghals", 7 fouten, 2 min. 26 sec.; 8. D. H. Pasman, 's-Gravenhage, met „Sello", 8 iouten, 2 min. 3 sec.; 9. Ritmeester D. C. van der Voort van Zijp, 's-Gravenhage, met „Hannes", 8 fou ten, 2 min. 3 4/5 sec.; 10. R. A. Baron van Heeckeren van Brandenburg, met „Szargaros- zan", 8 fouten, 2 min. 8 sec. NEW-YORK, 11 Juni (Part.) De opening was heden ook opnieuw weifelend, zij het on regelmatig en de handel bleef wederom van kleinen omvang, al ging er een kleinigneid meer om dan gisteren. In het eerste uur werden n.l. 190.000 shares afgedaan. In het verdere verloop liepen de noteeringen echter vrywel over de geheele linie terug en hoewel de koersverliezen niet grooter waren dan (tal dollar, werd de ondertoon van de markt flauw. Het herstel, dat by den aanvang van het tfeede uur intrad, had dan ook niet veel te beteekenen, terwijl even min eenige uitbreiding van de affaire viel waar te nemen. Van de staalwaarden verloren U. S. Steel aanvankelyk bijna 1 dollar, waarna een klein herstel intrad. Bethlehem Steel kwamen ruim een halven dollar lager, terwijl Republic Steel een dollar moesten prijsgeven. Koper waarden konden zich evenmin handhaven, mede als gevolg van de flauwere stemming op de Londensche kopermarkt. Anaconda kwam een punt lager, doch Kennecott boden wat beter weerstand, evenals Amer. Smelting. Sporen openden meerendeels lager, doch een uitzonde ring vormden Atch. Topeka, die aanvankelijk een punt hooger werden afgedaan. Toen later echter voor de andere spoorwegshares een ver dere daling intrad, kon ook genoemd fonds zich niet handhaven en werd zelfs het vorig slot in benedenwaartsche richting gepasseerd. Mede als gevolg van den feestdag zijn de wagonver- ladingen niet 102.715 stuks terug geloopen. Autofondsen waren na prijshoud den inzet in reactie, evenals warenhuisaandeelen, waarvan vooral Montgomery Ward aangeboden waren. Petroleumfondsen bewogen zich op onsystema tische wyze, doch de stemming was weifelend. Ook aandeelen van telegraafmaatschappyen, die gisteren in verband met gunstige resultaten- cijfers vast waren, kwamen heden op lager niveau. Rubberwaarden bew-ogen zich in over eenstemming met de algemeene tendenz. even als vliegtuigwaarden. Ook in de overige beursurer. hield de flauwe stemming aan en pas in het laatste halfuur kwam op het sterk verlaagde niveau eenige vraag los, hetgeen een herstel tot gevolg had, zoodat het slot niet op het laagste punt van den dag terecht kwam. De verwachting, dat de aanhoudende arbeidsmoeilykheden en regeerings- bemoeiing een ongunstigen invloed zullen heb ben op de bedrijfsresultaten van de maatschap pijen, was de voornaamste oorzaak van de re actie. Het gunstig nieuws, dat heden bekend werd, scheen reeds in de koersen verdisconteerd te zyn. Met uitzondering van Kennecott, die iets boven het vorig slot uitkwamen, na tot plm 5714 te zijn ingezakt, Standard Oil en Shell Union, die den geheelen dag prijshoudend wa ren, waren de overige fondsen lager. Het meest hadden nog van de chemische waarden Allied Chemical van aangod te lyden, die ruim 5 pnt. moesten afstaan, welk verlies reeds kort na de opening werd geboekt. De handel was hier echter uiterst klein. Staalwaarden, sporen, equipmentshares, koperwaarden, automobiel- ondsen, rubbers, tabakken, public-utilities, wa renhuisfondsen (met uitzondering van Wool- worth, die slechts fractioneel lager waren) can- mngshares en aandeelen in fabrieken van' elec- triscbe apparaten en iedm in fabrieken van land tnsche apparaten en idem in fabrieken van landbouwwerktuigen boekten per saldo verliezen dollar- Oliewaarden waren verdeeld; Phillips Oil zakten 1 punt in. Gedrukt in de markt lagen luchtvaartfondsen, kunstzijde- andeelen en amusementswaarden. De omzet ten bedroegen 720.000 shares. TILBURG. Candidaatsexamen in de economi sche en sociale wetenschappen de heer J. A. M. Nijst uit Nijmegen. NIJMEGEN (Canisius-College). Groep II. Geslaagd voor A: J. Arntz te Nijmegen, A. Bots te Valkenswaard, Fr. Brüning te Delft, V. v Haren te Nymegen, Th. Meyer te Hansweert. H. M. Smit te Breda, D. de Lange te Bilthoven, J. Nas te Nymegen, M. Regouin te Nijmegen, R Schneemann te Beek bij Nymegen, T. Stuyt te Castricum en J. Vos te Nymegen. Met een candidaat wordt het examen voort gezet Slotkoersen Juni Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Ara. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Crysler Motor Cities Service Conso] Gas N.Y. Continental Oil 514 to Young 7 Dawesl. Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nikkei Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Philips Oil Proctor Gamble Publ. Serv, N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten, t j ex. dividend. ex 11 226 96 54 87 167% 74V2 17 52% *2% 297/s 83% 131/s 163V? 49VS 57% 2% 107% 2Vs 33 43% 32% 28% 40 58%, 155 168% 14% 52% 51% 391/8 151/2 25% 107 59 10% 58% 3% 7% 521/8 42% 221/4 41% 23 240 39% 55 59 38 28% 18% 48% 353/8 120/8 65% 17 135% 2a% 41/2 57% 98 55i/i 140% 45% 10 231% 97V, 55% 88% 169% 76 17% 53% 833/t 30% 85% 133/ft 168% 49% 58% 2% 110 3 34 44% 33 273/4 43 59% 155% 169% 15% 53 52% 39% 16% 27 108% 59% 11% 58% 3% 8 54 43% 22% 43% 233/4 240 40% 56 60 38% 8% 281/g 19% 50% 363/8 123/8 65% 171/4 140 261/4 4% 8% 583/4 993/g 561/2 l4z% 45 V2 Dleden. coupon. 228 97 55 89V, 1683/, 77% 17% 54% 83% 30% 86 133/g 170 50% 58% 23/8 111 3 34% 44V2 33 28% 42 58% 155 170% 15% 53% 527/s 40% 157/g 271/4 110 597/s 1C% 591/8 3% 8% 54% 44 223/g 43% 243/8 240 41% 56% 693/4 3»i/2 87/s 89 29% 19% 51 371/8 12% 66 17% 139 261/4 4% 91/4 59% 99-/4 36% 143 453/4 8 728 97 56 903^ 168 77% 17% 55 83 31% 85% 133/g 173 50 583/8 23/g 1123/8 3 34% 44% 33 283/4 423/g 601/s 156 169% 155/4 54% 54% 40:% 16% 27% 111 60% 11 593/4 4 8% 543/4 44 223/4 44 24% 240 413/g 56% 581/, 381/2 87/s 89% 30 19% 52 373/4 12% 653/4 17 140% 261/4 4'/a 593/g 1013/g 0»% 1443/4 16 72 ANTWERPEN, 11 Juni. Wol (in pence per lbs) Juni 33, Juli 32%, Aug. 32%, Sept. 32%, Oct. 32%, Nov. 32%, Dec. 32%, Jan. 32%. tin frs. per K.G.) Juni 44%, Juli 44'/2, Aug. 44%, Sept. 4414, u 44, Nov. 44, Dec. 44, Jan. 44. Slotk. Juni 11 NEW YORK, 11 Juni 10 9 8 Brussel 16.88 16.87 16.87 16.85 Rome 5 26% 5.26% S.26% 5.26% Madrid 5.00 5.15 5.15 5.15 Bern 22.88 22.85% 22.84% 22.84 Weenen 18.73 18.73 18.73 18.72 Oslo 24.80 24.80 24.80 24.80 A'dam 84.99 54.99 54.99 54.99% Londen 4.93% 4-93^ 4.93'Vr 4.93% Parijs 4 45 4.45 4.45% 4.451A Berlijn 40.06 40.05 40.06 40.05 11 Juni 10 Juni NEW YORK, 11 Juni 11 Juni 10 Juni Suiker Juli 2.46-47 2.46-47 Jan. 2.40-41 2 39-40 Pept 2.48-49 2.49-50 Mrt. 2.39-40 2.37-39 Nov 2.48- 2.48-50 Mei 2.40-41 2.38-40 Dec. 2.52-53 2.51- - Rubber Standaard Juli 18.75-f 18.53- - Dec. 19.01- 18.77 Sept.18.90 18.68- - Jan. 19.04 18 82 Oct. 18.94- 18.71 Mrt. 19.11-f 18.83 Mej 19.21 - 18.98 Koffie (Rao - Nieuw contract) (Santos) Mei 7.31-32 7.30- - Mei - Juli 7.12 7.14- - Juli 11.02- - 1L05 Pept 7.06-- 7.05 Pept 10.57 10.56- Dec. 7.02 7.00 Dec. 10.38- 10.38 Mrt. 7.00- - 6.98 Mrt. 10.28- 10.28 Mei 10,23 10.23 Katoen Juli 12.11-12 12.C9-10 Jan. 12.16- 12.08-- Oct. 12.16 12.10-11 Mrt. 12.19 1211- Dec. 12.13-14 12.07-- Mei 12,23 12,17 Tin Locc J5.62% 11 Juni 10 Juni Tarwe Juli 1083/4-% Sept 1083/8-1/2 Dec. IIOV4-3/8 Mais Mei Juli 113%-- 55.55 Termijn 55.50 CHICAGO, 11 Juni 11 Juni 10 Juni Haver 110%-10 Juli 39 1097/8-3% Sept.35 -- 1116/8-1/2 Dec. 36S/4. - Rogge Juli 83% 113V4-- Sept. 77%-- Dec. 79 55.37% 39%-- 353/4.- 377/s - 783/4-- 80 Nieuw contract Juli 1141/4-- 114 .-Dec. 75%-- 757/8-- Sept.102 1023/4 Reuzel Juli 12.17% Sept.12.47% 12.25 12.50 Oct. 12.471/2 Dec. 12.10 12.52% 12.15 WINNIPEG, 11 Juni 11 Juni 10 Juni Gerst 120 -- Mei 113 -- Juli 62% - - 646/3 - - 111%- Oct. 55V8 - 56 - - Lijnzaad 109Mei- 803/4. - Juli 164 - 166%-- 793/4. - Oct. 1623/4-- 166 ■- 11 Juni 10 Juni Tarwe Juli 1171/8 Oct. Ill Dec. 109% Rogge Juli 108 Oct. 78 Dec. 76i/8 Haver Juli 533/4- - 547/8Dec. 39%-- Oct. 426/g"^ 42%" gedaan en laten f bieden nominaal 393/4._ (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Anaconda Beth. Steel Tidewater Interc. Rubber Kon. Olie Philips 39%—39 623/8 13 3/16 514 42142014 325 Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Republic Steel Kon. Olie Van 4.305 uur 39-% 62 V2 723/8_14 26 421 H. V. A. A'dam Rubber 518 282 LIVERPOOL, 11 Juni. Tarwe. Juli 8/8%, Oct. 8/3%. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Maastricht, d.d. 4 Juni 1937 is aan J. J. Smit en zijn echt- genoote A. J. M. Elfers, koopvrouw, heiden wo nende te Bremen (D.) doch hun laatste woon plaats binnen het Rijk in Europa gehad hebbende te Heerlen en aldaar thans hun bedrijf uit oefenende en kantoor hebbende aan de Emma- straat 15, surséance van betaling verleend voor den tijd van anderhalf jaar, met benoeming van mr. E. W. J. van Breukelen, advocaat-procureur te Heerlen aan de Deutzenbergstraat 21. tot be windvoerder. Failliet verklaard: 9 Juni: L. v. d. Broek, Den Bosch, Oude Vlij- menschewes 73. (Het faillissement d.d. 5 Mei 1937 uitgesproken werd op grond van verzet d.d. 31 Mei 1937 door het Hof te Den Bosch vernietigd. A. de Louw, arbeider, Berchcm in een keet op de Landering. Fa. Gebr. H. C. v- Gemert en vennooten H. R. en C. M. v. Gemert, Vlught, van Miertstraat 11 en Theresialaan 2. F. Louwers, Eindhoven, Hastelweg. J. v. d. Schoot, koopman, St. Michiels Gestel, Teerestraat E 99. Th. P. G. v. d. Sluys, Rotterdam, Warmoe- zierstraat 59b. De Handelsvenn. onder de firma L. v. d. Linden's Fabriek van Chemische Producten en haar eenige beheerende vennoot W. G. 9. Erf- mann, Haringvliet 5b, Rotterdam. J. Maaten, koopman in kruidenierswaren, Rotterdam, Rosier Faassenstraat 25. Mej. M. van Pelt en mej. C. van Pelt, Schie dam, Nassaulaan 25. N.V. Spoorbootdienst den Briel-Vlaardingen in liq., Brielle. 10 Juni: J. Ramkema, bloemist en koopman, Hoorn. B. H. Klop, banketbakker, Den Helder. D. E. Henstra, reiziger. Enkhuizen, Molen weg 82. H. Damave JGan., koopman in hoeden, Arnhem, Broerenstraat 5. D. Seinhorst, filiaalhouder, Mechelen gem. Gendringen. A. C. Goerts, Dieren gem. Rheden, Hof- laan 15. Nalatenschap van A. W. Maas, in leven koop man in manufacturen, Nijmegen. Boedel van F. P. A. Beekwilder, in leven koopman, Nijmegen. St. Anthoniusplaats 1. P. J. Leenders, aannemer, Beek gem. Ub- bergen, van Randwijkweg 311. J. van Brakel, Nijmegen, van Peltlaan 134. B. HulsStevens, Gronsveld. H. P. J. Crijnen, koopman, Blerick. C. J. Hendriks, chauffeur v. h. koopman in suikerwerken, Apeldoorn. Vernietigd op gfond van verzet het faillisse ment van B. ter Maat, koopman, Deventer. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: J. Blauw. Westerhaar (gem. Vrle- zenveen); H. Oonk, Borne; G. ten Brinke, Al melo; Het Verbond van Nationalisten. Amster dam; J. F. Meijer, Amsterdam; C. J. Diederich, Amsterdam; O. S. v. d. Wal, Amsterdam; Martha E. Wasserman, echtgenoote van G. J. Schouten, Hilversum J. Vroom, Amsterdam:. Geëindigd door homologatie van het aangebo den accoord de faillissementen van H. J. M. Ge- lens, fa. de Jong. Bussum. Uitkeering: 20 pCt. C. G. Lengers, Baarn. Uitkeering 15 pC* Koersen voor stortingen op 12 Juni 1937 te gen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 72,88, lires 9,61, peseta's 9,40. AMSTERDAM, 11 Juni. Tabak. In de heden ge houden Voortgezette 6de Java-inschrijving be stond het restant uit 6838 pakken, daarvan bleven slechs 289 pakken onverkocht. Het grootste aan bod bestond uit Bespeki's in wel 6353 pakken plantage-tabak. Van de Basoeki-blad partijen 5® 50 pakken SKW/B/A wel de beste in soort 00K de partij Arto/S/L was zeer goed. De overige blad- partijen waren middelmatig en deels zwaar. D® Hang Krossok- en Krossokpartijen waren noga' variabel deels valig en onrijp. Goedsoortige Strip- pings waren de 329 pakken GRS/1936 docnloopec" bruin, zacht en lichtsoortig. De Banjoenaas-sooT ten zoowel wat blad als Krossok betreft waren wel lichtsoortig, doch deels valig onrijp. Voorts waren nog ter markt eenige partijtjes van den nieuwen 1937er Loemadjang-oogst. Deze partijtjes waren nog erg jong, hadden ge deeltelijk goed kleurige en heldere Kerf-sorteerin gen, redelijk lichtsoortig doch iets vochtig. P® inschrijving had een vlot verloop vrijwel het 6® heele aanbod werd grif opgenomen tot ongeveer 20 a 30 pCt. boven tax, slechts een enkele partU gekocht door Nederl. fabrikanten, werd met mee' dan 50 pCt. boven tax betaald. Van Duitsche zijde bestond goede kooplust en werden zelfs vrij vee' Besoeki-partijen gekocht. De nieuwe Loemadjan?3 werden door Nederl. handel opgenomen tot circa 10 a 20 pCt. boven taxatie. De omzet in tweed® hand was uiterst beperkt en bepaalde zich tot twee kleine partijtjes Besoeki. De betere Stop pings 'Zijnde 329 pakken GR9/1936 werden doof Nederl. handel gekocht tot 23',4 ets. AMSTERDAM. 11 Juni. Tabak. Per m.s. „Ta" rakan" werden aangevoerd 4743 pakken Sumatra-; als 678 pn. Senembah Mij/SBV5; 610 pn. Dell Mti' E/4, 158 pn. idem/E/5, 63 pn. idem/E/KR/2. 57 P"' Z/Langkat/E, 137 pn. Q/idem; 846 pn, Dell NU' AR/4, 154 pn. idem/D/Langkat/5. 894 pn. idem/ K/4, 347 pn. idem/K/5, 275 pn. idem/S&R/0 Deli/4, 96 pn. idem/S&R/B/Deli/5, 46 pn. ideril S&R/B/Deli/KR/2. 22 pn. Z/Deli/S&R/B. 83 P;1' Q/Langkat/S&R/B, 27 p. Senembah Mij/W3/VV3' 25 pn. idem/K/ldem, 16 pn. idem/SB/idem, 15 Pn.' idem/'BK/iöem, 37 pn. idem/P/'idem. 43 pn. idem) S/idem', 35 pn. idem/PM/idem. 1 7pn. idem/Tm Deli/idem. 33 pn. idem/S/Langkat/ldem, 18 P1"" idem/M/idem. 10 pn. idem/SA/idem. Voorts wel den aangevoerd 3269 pakken Java-, als 685 pP.' B/Krian. 262 pn. C/Djoewiring, 64 pn. A/Polan'T: 42 pn. Polan/T, 292 pn. I/Polan/V, 223 pn. Modjo/M. 460 pn. E/Bagak/M. 151 pn. Trog o/®1, 36 pn. SY/Besoeki. 423 pn. Boender, 605 PB' Ajoe/M, 26 pn. GR/N. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangek. 10 Juni: Aenos, s., b3 Plata; Hontestroom, s„ Londen; Enid Mary, s'.' Goole; Atlas, tank, Tuapse; Alcinous, s., Breme"' Olga, m.s., Londen. 11 Juni: Deucalion, s.. Hamburg; Anna W„ m®;' Londen (voor Wormerveer); Haulerwijk, s„ Al" changel. Vertrokken 10 Juni: Ljustero, s.. Bremen. 11 Juni: Texelstroom, s„ Liverpool; Catlb'3' m.s.. Hamburg. Vertrokken 11 Juni: Alko, m.s„ Truro. Vertrokke/i 11 Juni: Colombia, s„ W.-lndi®; Kalinin, s., Leningrad; Halle. s.. Hamburg; Aker3" hus, s„ Oslo; Marne, m.s., Parijs; Venersborg, Malmc; Nereus, s.. Kopenhagen; Bente Maers*' tank, Immingham. AMSTERDAM. Aangekomen 10 Juni: Enid Ma"' Goole, stukgoed en steenkolen, Handelskade. G®'' Seheuer: Aeos, La Plata, graan, Engelsche boeieP' Vinke Co.: Hontestroom', Londen, stukgo®1/ Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Atlas, Tuap3®' petroleum, Petroleumhaven, Ned. Bevr. kantoo'j 11 Juni: Alcinous, Bremen, stukgoed, Borne®' kade, Meyer Co.'s Scheepv. Mij.; Olga, Londe®' stukgoed. Steiger H.A.L., Kampman; Deucali°BJ Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Carg3 doorskantoor; Haulerwijk, Archanel, hout. HoU haven, Van Es van Ommeren. Aangekomen 11 Juni: Lark, R'dam, ledig, R-1® landen, Ned. Duitsche Transport Mij. KON. NED. STOOMB. MIJ. DEUCALION, 11 Juni van Hamburg- te Am® ACHILLES, 10 Juni van R'Óüfh te Lissabon. BERENICE, 10 Juni Van Genua naar Yenet- FAUNA, 10 Juni van Malta naar Algiers. JUNO, 10 Juni van Salonica naar Izmir. ORESTES, 10 Juni n.m. 6 uur van Amst. Hamburg. ORPHEUS. 10 Juni van Gothenburg n. AarhU"" TELAMON, 10 Juni van R'dam te Tunis. - THESEUS, Spanje naar Amst., pass. 10 Juni 9 uur 45 Bevezier; wordt 11 Juni n.m. c.a. 11 u te Amsterdam verwacht. VENU8. 10 Juni van Savona naar Livorno- COLOMBIA, 11 Juni van Amst. n. W.-Idië. ARIADNE, 11 Juni van Amst. te R'dam. AURORA, 11 Juni van Amst. te R'dam. MEROPE. 11 Juni van Kópenhagen n. Amst'- ALKMAAR, lo Juni van Cristobal n. Cura®3 NEREUS, 11 Juni van Amst. n. Kopenhagef' ALWINE RUSS (charter), Amst. n. Kopenhag® pass. 11 Juni Holtenau. ORPHEUS, 11 Juni van Gothenburg te Aarh11" HEBE, 10 Juni van Kopenhagen te Danzig- PERSEUS, 11 Juni van R'dam te Lissabon. AJAX, 11 Juni van Huelva te Malaga. VENUS, 11 Juni van Savona te Livorno. MIJ. OCEAAN ALCINOUS, 11 Juni van Bremen te Amst. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAA9KERK, 9 Juni van Dakar naar Havre- - REGGESTROOM. 10 Juni van Dakar naar Hal-. JAARSTROOM, 8 Juni van Freetown n. Ta* radi. JA VA-NE W-YORK LIJN MADOERA. 10 Juni van New-York naar TALISSE, 10 Juni van Java te New York. MIJ. NEDERLAND TARAKAN, 10 Juni van Vlaardingen te Hafjó JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis- Juni van Colombo. TAJANDOEN, thuisreis, 10 Juni van Sabahg- - JOHAN DE WITT, uitreis, 11 Juni Southampton, gO TAWALI, uitreis, was 9 Juni 4 uur 40 n.h1- mijlen Z.O .van Lands End. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALDABI, 10 Juni van R'dam te B.-Aires. ALPHERAT, 10 Juni van Hamburg te R'da»1- HOLLAND-AMERIK A LIJN BURGERDIJK, thuisreis, was 10 Juni 8 u' v.m. 520 mijlen W.Z.W. van Lands End. ROTT. LLOYD BRASTAGI, uitreis, 11 Juni te Genua. tfi KERTOSONO, 13 Juni v.m. 8 uur van Ja"" R'dam verwacht. V KON. IIOLL. LLOYD EEMLAND, 13 Juni v.m. van Z.-AmeriKa IJmuiden verw. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN -/ BOSCHFONTEIN, uitreis, 10 Juni te R'd vertrekt 11 Juni 's avonds naar Antwerp®11: MELISKERK, 10 Juni n.m. 8 uur van Am® Hamburg. HEEMSKERK, uitreis, 11 Juni van Suez. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, vertrekt 12 Juni van Ham" naar R'dam. ,tl«' HOLLAND-AUSTRALIE LIJN AAGTEKERK, uitreis, 11 Juni te Freem»0 HOLLAND-O. AZIE LIJN GROOTEKERK, uitreis, 10 Juni te HongK DIVERSE SCHEPEN ROTULA, 13 Juni van Constanza te Tha1" haven verw. ga" SELEUS, 9 Juni van Vado te Constanza; naar Marseille, Balaru en wederom Constar SEMIRAMIS, 9 Juni van Constanza n. 1- SUNETTA, 10 Juni van Marseille St. KJJSpi'' BEVERWIJK, 9 Juni van Hearrenwijk n. jjjw KEEIF.T iEHAVBN, naar Danzig, pass. 1° Holtenau. -a. BERKEL, 8 Juni van R'dam te BjornebO'^ii» DUIVENDRECHT, 10 Juni van Houston Lands End v.o. o„g»f,l KELBERGEN, 10 Juni van B.-Aires n. 1 STOLWIJK, Stratoni naar Sundswall, Pao^ Juni Holtenau. ires- A, TOWA, 10 Juni van Montevideo te B--A1 üi> WESTPLEIN11 Juni van R'dam te OX®1" Amsterdam, 11 Juni. Het s.s. „Theseus V£>!>, de Kon. Ned. Stoomboot Mij., wordt bede n1®.- c.a. 11 uur van Vigo te Amsterdam verwachten* 14 leden der bemanning van het sjs. aan boord. w.o. kapitein Bare!»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2