9&Ats fastis ck -OtamJ v D' MAANDAG 14 JUNI 1937 CRICKET V.V.V.—ROOD EN WIT De wedstrijd eindigt onbeslist HAARLEM—H.C.C. II Haarlem verliest met 3 runs en 5 wickets HerculesHaarlem 2 Cricket in Engeland WANDELSPORT OVERGANG C.V.H.H.B.S. Gewonnen door H.B.S. met 142 runs op de eerste innings „Jan Passtoors" RIJKSVISCHAFSLAG De heer C. Maarschalk heeft Zaterdag afscheid genomen als burgemeester van Haarlem. De burgemeester van Heemstede, jhr. van Doorn drukt zijn scheidenden collega de hand DAMMEN Jubileum-competitie HONKBAL De Zilveren Bal Alkmaarsche wieler baan Alcmaria wint van De Kampioen (Haarlem) een uiterst fdje iqgpzet, saa$g®^perï^ R.C.H. I—D.W.S. WIELRENNEN WIELERBAAN HEEMSTEDE R.K.W.V. „Achilles" wint H.S.V. de Kampioen H.R.C. De Jonge Kampioen BRIDGt Bridgen Schietconcours met voetbal wedstrijd besloten Nationale Muziekwedstrij d te Zaandam 0» STAAT VAN BESOMMIN aft Rod en Wit trok zonder Yates naar Amster- dapi en slaagde er thans in een punt op VVV te veroveren. Over het geheel genomen was het een wedstrijd, waar weinig inzat. Davidson won den toss en ging fielden. WV opende de innings met Alders en Roodenburg op Hage naar en v. d. Togt. De runs bleken in de mor genuren duur te zijn, want in ca. twee uren speeltijd verloren de Amsterdammers 4 wickets voor slechts 52 runs. Op 6 werd Alders door Hagenaar gebowld en 5 runs later ging v. d. Laan l.b.w. v. d. Togt. Het bowlen was zuiver doch zonder variatie. Het veld stond als steeds goed uit en ook het fielden was zonder fouten. Van Stuyvenberg en Roodenburg kwamen tot 25 op welk totaal laatstgenoemde voor 7 door Hagenaar op A. van Baasbank in de slips ge vangen werd. Van Stuyvenberg liet uitstekend cricket zien doch werd even voor de lunchpauze met een langen bal voor een perfecte 23 door Hagenaar gebowld. V. d. Togt bowlde achter elkaar 16 overs en 117. Na de pauze scoorden de Gebr. Engel in een sneller tempo, doch nu kwamen ook de kansen los, die evenwel niet geaccepteerd werden. De aanval van Rood en Wit bleek te zwak om de minder gunstige situatie, waarin WV verkeer de, uit te buiten. Eerst op 92 viel het vijfde wic ket W. Engel b. Hagenaar 36. Het is dan in hoofdzaak de goed spelende Chr. Engel, die de runs maakt al speelt hij niet kansloos en zijn plaatsen is meermalen gelukkig. Op 100 wordt Alandt door v. d. Togt gebowld en dan profi- teeren Engel en van Wermeskerken, die on middellijk in Berendsen's 1ste over gemist wordt, van het verslappende spel van Rood en Wit. Engel verdwijnt ten slotte voor 79 c. Da vidson b. A. van Baasbank. Van Wermeskerken wordt door Berendsen voor 25 gebowld en dan sluit Alandt na vier uur spelen de innings op 1879. P. C. Hagenaar 215 in Ill's overs. A. v. d. Togt in 26 1/3 350. A. van Baasbank 358. F. Berendsen 123. P. van Bueren 012. H. de Haan 013. Met 2y, uur speeltijd voor den boeg begint Rood en Wit met van Bueren en Menalda van Schouwenburg op Jeuken en Roodenburg. Het openingspaar laat voortreffelijk cricket zien, de aanval wordt rustig bespeeld en er komen runs ook. Vooral van Bueren heeft er het oog in. Eerst op 48 wordt van Bueren voor een fraaie 33 door Jeukers gebowld en op 60 gaat R. Kra mer l.bw. van Wermeskerken voor 6. V. d. Togt en van Schouwenburg voegen 15 runs aan het totaal toe, waarna van Schouwenburg voor een nuttige 14 door Roodenburg gebowld wordt. V. d. Togt en Baasbank blijven dan geruimen tijd op de mat, waardoor de kansen op een draw met de minuut stijgen. V. d. Togt wordt aan leg op den slowbowler van Wermeskerken ge vangen voor een goede, 20 (94—4). Van Baas bank speelt kansloos verder en krijgt goeden steun van Hagenaar. De 100 wordt gepasseerd en met nog 20 minuten speeltijd ziet de VW-cap- tain op 115—4 van verder spelen af. H. Jeuken nam 130, W. Roodenburg 125, A. van Wer meskerken 218, A. van Stuyvenberg 08, W. Engel 0—9, J. Alders 0—5. Het fielden van de Amsterdammers was zeer goed geweest. men om te vertrekken als door Vogelsang een ontzettende vuurpijl wordt gevangen. Snel en van Katwijk zijn dan samen en het ziet er niet naar uit of zij voorloopig gescheiden zullen worden. Met de lunch zijn er reeds 110 runs voor 2 wickets. Op 115 weet Roodt eindelijk de scheiding te bewerken door v. Katwijk voor een nuttige 22 te bowlen. Nadat ook Snel op het bowlen van Zeeuwe door Gustenhoven op point is ingerekend, gaat het aanmerkelijk sneller en krijgt de bowlerij de overhand. Er komen vrijwel geen punten meer bij, waaraan het als steeds zeer goede fielden van CVH niet vreemd is. Seveke doet op de eerste slips o.a. twee zeer goede catches. Op 163 hebben allen een beurt gehad. F. Wunder een buitengewone fraaie 46, J. Everard 17, E. Snel 17 en P. van Katwijk 22. Bowlingcijfers CVH. A. Roodt 558; G. Zeeuwe 553; F. Vogelsang 017. De eerste innings van de Herculanen zullen wij hierna maar als een vergissing beschouwen, daar op 22 de processie al was afgeloopen. Vier bowlers wierpen zich gezamenlijk op als beulen in dit drama. v. d. Vegte nam 45, Luyendijk 39, Taverne 02 en Wunder 34. Met ongeveer nog 2.15 uur speeltijd waagt Wunder natuurlijk nog een kans op het derde punt. De CVH-ers slaan er zich nu beter door heen en reeds het openingspaar Zeeuwe en v. d. Meer houdt ongeveer een half uur stand. Daarna vallen er weer snel eenige wickets, maar als Roodt en Keyser samenkomen en zich beiden weten in te spelen is de kans voor HBS practisch verkeken. Wel .wordt Keyser nog keu rig door keeper Zijlstra gestumped, maar ook Vogelsang geeft geen krimp en hij en Roodt spelen den resteerenden tijd uit. Zij bleven met resp. 2 en 6 not out uit een totaal van 406, waarvan verder Zeeuwe nog 10 en Keyser 14 scoorde. Bowlingcijfers HBS: A. v. d. Vegte 013, R. Luyendijk 02, F. Wunder 26, J. Everard 310, J. Taverne 00 en P. van Katwijk 02. Met invallers voor Maas en De Ruig hebben onze stadgenooten goed strijd gegeven, doch de te verwachten nederlaag kon niet uitblijven. Met 3 runs en 5 wickets moesten ze het onder spit delven. Ook nu weer begon Haarlem te batten. P. de Lugt en B. Kleefstra openden de innings op het bowlen van L. J. Sodderland en K. Neuer- burg, waarvan vooral eerstgenoemde uitstekend bowlde, getuigen z'n cijfers 5—36 in 28 overs, waarvan 18 maidens. Aanvankelijk stonden beide batsmen goed te spelen, doch op 19 valt het eerste wicket, als De Beus achter het wicket een uitstekenden vang doet, waardoor Kleefstra kan vertrekken voor 12. Ook J. de la Mar weerstaat de bowlery goed, doch het bow len van Sodderland bemoeilijkt het scoren, zoo dat in langzaam tempo de runs komen. Op 49 valt het 2de wicket, als J. de la Mar (18) te wild wordt op Sillevis. Ook Allart ziet kans de dubbele cijfers te bereiken, n.l. 11, alvorens hij l.b.w. Sodderland gaat op 66. 2 runs later wordt P. de Lugt, die een uitstekende, kalme innings had gespeeld, voor 15 door Sillevis gebowled. H. de la Mar en J. Voogd spelen hierna weer goed verder en vergeten hierbij niet te scoren. Op 90 valt het 5de wicket, n.l. dat van J. Voogd voor een goede 13. Goed runnen tusschen Wes- sel en H. de la Mar doet hierna de score wel stjjgen, waarbij vooral H. de la Mar voor de runs zorgt. Op 122 doet De Beus z'n 2den vang achter het wicket, waardoor H. de la Mar (33) kan verdwijnen. Aangezien Sodderland er voor zorgt dat de overige batsmen, n.l. Wessel (8), Healey (7), Rypma (2), A. v. d. Bergh (2) en Van der Lijke (1*), slechts weinig runs scoren, sluit de innings op 139. Voor H.C.C. bowlden: L. J. Sodderland 5-36, K. Neuerburg 1-23, W. H. Gallois 1-16, W. A. Edersheim 0-16 en L. W. Sillevis 3-31. Het openingspaar van H.C.C. Gallois en Hen- ny scoren er reeds dadelijk rustig op los, hierbij gesteund door slecht bowlen van Haarlem. Vooral Gallois scoort snel en in no-time is het totaal 47, op welk totaal Henny voor 10 door De Lugt gebowled wordt. W. v. Stoetewegen geeft op den eersten bal een kans in de slips, welke niet geaccepteerd wordt. In snel tempo komen nu de runs en zonder verder wicket- verlies wordt de 100 gepasseerd. Eerst op 117 heeft H. de la Mar succes, als hij W. van Stoetewegen (43) door Rypma gevangen krijgt. Nog 2 maal heeft H. de la Mar succes, daar hij zoowel De Beus als Sillevis voor resp. 4 en 3 cleant. Alleen het wicket van Gallois (67) valt nog onder het Haarlem totaal. E. Neuer burg en P. Kien weten hierna het Haarlem totaal te passeeren. Op een totaal van 142 voor het verlies van 5 wickets wordt van verder spelen afgezien. Voor Haarlem bowlden: J. Allart 0-39, J. de la Mar 0-18, P. de Lugt 1-21, A. v. d. Bergh 0-25, H. de la Mar 3-16 en J. Voogd 1-19. Haarlem begon te batten en door goed batten van J. Mulder met 27, O. Abendauwn met 35 en J. Elsinger met 13 not out werd het totaal met inbegrip van 14 extra's 115. Voor Hercules bowlden: W. Duks 117, G. v. Wijhe 531, J. Keers 017, P. Diks 436. Hercules zag hierna geen kans dit totaal te bereiken, mede door goed bowlen der Haarlem mers. Voor 67 zat Hercules aan den kant. In de dubbele cijfers kwamen: G. Lambers 25, J. Govaars 13. Voor Haarlem bowlden: J. de Boer 231, O. Abendanon 419 en J. Elsinger 4—14. Hierna werd aan een 2de innings begonnen en dezen keer bracht Haarlem het slechts tot 75, waarvan O. Abendanon 18, R. Buissink 27 en extra's 10. Nu bowlden voor Hercules: W. Duks 26, A, v. Spanje 319, P. Diks 010, G. v. Wijhe 17, •J. Keers 0—8, J. Govaars 2—12 en A. Cremer 2—12. Hercules deed het hierna beter, waardoor een spannend eind kwam. Met de laatste over wa ren nog 9 runs te scoren, doch Hercules zag hiertoe geen kans en scoorde slechts 6 runs, waardoor Haarlem op de 1ste innings gewonnen had met 48 runs. Het Herculestotaal was ten slotte 121 voor het verlies van 6 wickets. In de dubbele cijfers kwamen: A. Dix 30, J. Keers 16, G. v. Wijhe 38 en A. v. Spanje 17. Voor Haarlem bowlden: J. de Boer 351, A. Abendanon 143, J. Mulder 119. Na het winnen van den toss gaat Wunder batten. Hg opent zelf met J. Everard. Roodt en Zeeuwe bowlen. Er wordt reeds direct zeer snel gescoord, daar beide batsmen niet het minste ontzag voor de bowlerij toonen. Vooral captain Wunder slaat er geweldig op los en laat eenige harde zessen zien. In een oogen- blik gaat de 40 op, doch spoedig hierna weet Roodt het eerste succes te boeken als hjj Eve rard bowlt. De hier inkomende Snel speelt ook met het noodige vertrouwen, doch bepaalt zich hoofdzakelijk tot steun aan zijn aanvoerder, die nog steeds met de bowlers doet wat hij wil Eindelijk is op 75 de beurt aan Wunder geko- Bovengenoemde vereeniging heeft j.l. Zondag deelgenomen aan een marsch van ruim 31 K.M., uitgeschreven door de W.S.V. Olympia te Zaan dam. Daar alle deelnemers den marsch op tijd volbrachten, kwam de vereeniging in het bezit van een fraaien yroepsprijs. De heeren welke naar de vierdaagsche gaan hebben naar Zaan dam geloopen, zoodat deze ruim 51 K.M. hebben afgelegd. Daar de dames ook op Zaterdag 35 K.M. hebben getraind, kan het resultaat, gezien hét warme weer alleszins bevredigend genoemd worden. 'n Rijdende tram moet men al tijd rechts inhalen, alléén wanneer rechts niet voldoende weg breedte is, mag men de tram Hnks voorbijrijden. Het spel, dat vanaf den aanvang van het seizoen (1 Mei) in de 1ste klasse county cric ket te zien gegeven wordt, verschilt in menig opzicht met dat, wat in de voorafgaande jaren vertoond is geworden. De roep om „brighter cricket" is niet onbeantwoord gebleven en dat thans de runs in een hooger tempo komen, de captains door sportieve declaraties de mogelijk heid op een beslissing open laten, met als ge volg: spannenden strijd, blijkt de juiste manier om de belangstelling niet te doen verflauwen. Alhoewel hetEngelsche publiek door 'n grootere kennis van het spel over het algemeen, vooral op de dikwijls moeilijk bespeelbare graswickets, de prestaties van een batsman beter weet te beoordeelen dan het Nederlandsche, zoo ziet, om een voorbeeld te noemen, de doorsnee En- gelschman toch ook liever een batsman van het type Yates (Rood en Wit) of Van Manen (H.C.C.), J. Offerman (H.D.V.S.) aan het werk, dan een speler, die geen enkel risico neemt en in een tempo van 30 runs per uur scoort. In den wedstrijd YorkshireWarwickshire werden in drie dagen bijna 1200 runs gescoord en in de Woensdag j.l. begonnen en Vrijdag geëin digde county-match WarwickshireLeicester shire, eveneens te Birmingham gespeeld, wer den 1242 runs voor 35 wickets ineengeslagen met een „finish" die velen lang zal heugen. Leicester scoorde 399 (Berry 124, C. S. Dompster 72) tegen Warwick 272 (Dollery 80). In de 2de innings sloot de Leicester-captain Dempster, die ook in ons land gespeeld heeft, op 2217, daardoor Warwick een kans gevende om binnen 4 uur tijds 350 runs te maken, een zeer spor tieve declaratie. Wyatt, de Warwick en Enge- land-captain en Santall scoorden in een snel tempo en maakten resp. 109 en 133. Vijf mi nuten voor het verstrijken van den met 30 mi nuten verlengden speeltijd sloeg Wilmot op 350 8 onder enorm enthousiasme voor Warwick de winning hit. Een prachtstrijd voorwaar. Het wonderlijke spel, dat cricket is, biedt zoovele mogelijkheden, dat het spelen op een draw meermalen niet alleen van de batsmen vereischt wordt, doch ook de noodige voldoening kan schenken bij het nauwkeurig volgen van den strijd tusschen de fieldende partij en de zich stug verdedigende batsmen. De wedstrijd Rood en WitH.C.C. heeft zulks bewezen. Sussex, dat speciaal krachtig cricket laat zien, heeft door een overwinning op Gloucester en de eerste nederlaag van Yorkshire tegen het sterk naar boven komende Middlesex (met in nings) de eerste plaats heroverd. Thans zijn alleen Nottinghamshire en Sussex nog ongesla gen. Surrey behaalde de eerste overwinning in een eigenaardigen wedstrijd en sloeg Somerset met 11 runs. Surrey 406 (Gregory 102, Sqires 115) tegen Somerset 264 (Lee 130). De 2de innings van Surrey leverde op een „sticky wicket" slechts 35 runs op. Andrews nam 8 wickets voor 12 runs. Somerset kwam door prima bowlen van Gover (538) niet verder dan 166. Derbyshire sloeg Hampshire en bezet thans de derde plaats met Warwickshire no. 4 en Notts no. 5. Northampshire en Leicestershire hebben nog geen enkele overwinning behaald en nemen resp. de 16de en laatste plaats in. Leicester ver dient zeker niet als hekkensluiter te fungeeren. James Parks (Sussex), Hammond (Glouces ter) en Paynter (Lancashire) hebben achter eenvolgens al meer dan 1000 runs in dit seizoen gescoord. Parks scoorde 104, 144*, 122 en 168 resp. tegen Worcester, Cambridge, Northans en Hampshire; Hammond 121, 100*, 217, 142 en 160 tegen Glamorgan, Zuidelijk team, Leicester, War wick en Sussex. Paynter spande Donderdag evenwel de kroon door 266 tegen Essex te sco ren, het hoogste individueele totaal van dit seizoen. De prestaties van de Nieuw-Zeelanders blijven beneden de verwachting. Vrijdag werd alweer, thans van Worcestershire, verloren. J. L. Weir slaagde er in de eerste century (134) voor de toeristen te scoren. Tot nu toe is D. A. R. Mo loney de meest op den voorgrond tredende all- rounder in het touring-team. Als uitzonderlijke prestatie in de afgeloopen week noemen wij nog de 86 door Mitchell (Yorkshire) in 48 minuten tegen Kent gescoord uit een totaal van 105; de 7 vangen achter het wicket in één innings door den wicketkeeper van Middlesex tegen Yorkshire; de 1ste innings van Leicester (399) die geen enkele extra bevatte. „All is in the game" zegt de Engelschman te recht. De bekoring, die van het onvolprezen cricketspel uitgaat, kan men moeilijk onder woorden brengen. Men moet het gespeeld heb ben of het door en door kennen om zulks te gevoelen. IJMUIDEN, 14 Juni. Rijksvischafslag. Tarbot 50 60 cent per kg. Griet 15.0030 per 50 kg. Tong 5370 cent per kg. Zetschol 12.0027, kleine Schol 2.609, Schar 2.605.50, Tongschar 16.00 23 per 50 stuks. Rog 9.0010 per 20 stuks. Vleet 1.103.50 per stuk. Pieterman en Poon 3.104.50, groote Schelvisch 10.0011, middel Schelvisch 9.0011, kl. midd. Schelvisch 2.80 7.10 per 50 kg. Kabeljauw 21.00—48 per 125 kg. Gullen 3.909.50 per 50 kg. Leng 0.301.50 per stuk. Heilbot 5095 cent per kg. Wijting 1.70- 2.40 per 50 kg. Koolvisch 833 cent per stuk. Makreel 6.5010 per 50 kg. Groote Heek 57.00 60, middel Heek 56.00-60 per kist van 125 kg. Kleine middel Heek 17.00—19, kleine Heek 5.70 13 per 50 kg. Pieterman 12.0015 per kist. Door de vereenigingen, die alleen dit jaar hun dertigjarig bestaan herdenken, werd een jubileum-competitie georganiseerd om een fraaien jubileumbeker. De stand dezer competitie luidt momenteel als volgt: Haarl. Damclub 2 11 2317 2 Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" (A'dam) 2 11 1921 2 Damclub „Zaandam" 2 11 1822 2 De Haarlemsche Damclub heeft thans het voordeel „G.S." en „Zaandam" nog thuis te ontmoeten. De Honkbalclub Haarlem had voor de serie wedstrijden om den Zilveren bal acht inschrij vingen ontvangen. S.h.e.1.1. deed haar woord echter niet gestand, zoodat The Catchers zonder moeite in de tweede ronde kwamen. Had D. E. V. kort geleden voor de competitie van H.H.C. II gewonnen, dezen keer waren de H.H.C.-reserves de sterksten. Al kort na het be gin weerden zij zich geducht met het slaghout, terwijl D.E.V. juist op dit punt zeer zwak was. Alleen op het laatste wisten zij den bal wat be ter te raken. H.H.C. II won tenslotte met 129. De wedstrijd Haarlem IIR.C.H. I was zeer eenzjjdig. De Racing wist geen enkele maal raak te slaan en wat zij aan punten binnen kreeg dankte zij aan vier wijd van De Horn of een fout in het veldwerk van Haarlem. In het Veldwerk van R.C.H. werden echter veel meer fouten gemaakt, terwijl verschillende Haarlem mers den bal goed raakten. De eindstand was dan ook 112 voor de zwarten. E.D.O. II wist tegen A.F.C. eenige goede sla gen te plaatsen. Bos, Vrenegoor, Jacobs en Kr. Zandstra gaven tweehonkslagen, verscheidene andere spelers éénhonkslagen, terwijl Ter Smil- le zelfs een home run sloeg. Zoo werd al spoe dig, al liet A.F.C. zich in het slaan ook niet betuigd, een voorsprong verkregen. Toch raakte Wat later de overwinning nog in ge vaar, want in de derde beurt wist ter Smille geen enkele maal drieslag te bereiken, al kreeg hij ook elf menschen tegenover zich. Hij ver grootte daarbij nog het gevaar door eenige kee- ren ver over of naast het eerste honk te gooien. Gelukkig voor E.D.O. was na deze beurt de tijd verstreken. Met 1713 wonnen zoo de zwarten nog van de Haarlemmers. Ook in den wedstrijd Haarlem IIH.H.C. II, die om de ééne plaats in de finale ging, werd maar aan één zijde gespeeld. Pas in de vijfde beurt wist H.H.C. door honkslagen van Van der Lande en Bels het eerste punt te behalen; een tweede is er niet meer gekomen. Haarlem bracht het daarentegen tot acht, waarmee dus de finale bereikt was. Om de andere plaats in de finale kampten E.D.O. II en The Catchers. Dit is de eenige wedstrijd geworden die nog eenige spanning bracht. Ter Smille boekte als werper wel niet veel succes, maar het veldwerk van E.D.O. was goed. The Cathers liepen wat ondoordacht, zoo dat een goede vang van E.D.O. eenige keeren een dubbelspel tengevolge had. Bij The Catchers werden heel wat meer punten gemaakt, maar Holewijn had nog al eens succes met drieslag en enkele E.D.O.-ers sneuvelden op het derde honk door een goeden worp van den achter vanger. Als dat honkloopen wat voorzichter was gebeurd, had de uitslag wel eens andersom kunnen wezen. Nu wonnen The Catchers met 43 de andere plaats in de finale. Ook in de finale, die dus door Haarlem II en Gister-, Zondagavond werden op de Alkmaar sche Wielerbaan wedstrijden verreden tusschen de Alkmaarsche Wielerclub „Alcmaria" en „de Kampioen" van Haarlem. Van de zijde van het publiek bestond een zeer groote belangstelling, waaraan het fraaie weer uiteraard niet vreemd was. Verreden werden allereerst sprints over 3 ron den voor amateurs en onafhankelijken. Doordat de Alcmarianen J. Dirksen, J. Pronk en W. Frank niet mee konden rijden boette Alcmaria belangrijk aan kracht in. Niettemin waren de ritten spannend. De einduitslag was: 1. Drost (Kampioen). 2. Fabel (Kampioen). 3. Schaper (Kampioen). In den 30-rondenwedstrijd voor nieuwelingen werd vinnig gestreden. In de eerste serie kwam nog een valpartij voor, die geiukkig goed af liep. De uitslag van de eerste serie was: 1. Bosma (Alcmaria). 2. de Lange. 3. van Haest. 4. Volkman (alle drie van De Kampioen). Tweede serie: 1. Homan. 2. Duinmeijer. 3. Hollebeek (Allen Alcmaria). 4. Bakker (Kampioen). De finale, waarin tactiek een groote rol speel de, werd na een spannenden strijd gewonnen door de Lange (De Kampioen) tweede werd Duinmeijer, 3 Homan en 4 Bosma. De afvalwedstrijd voor amateurs en onafhan kelijken werd in een stevig tempo uitgereden, zonder dat nochtans fel werd gestreden, met uit zondering van het laatste deel, toen het tusschen dfi «er winnaars ging. De uitslag vas$ 1. Fabel (De Kampioen). 2. J. Groot (Alcmaria). 3. P. Evers (Alcmaria). 4. Hessels (De Kampioen). Na de pauze werd een Olympische achtervol ging verreden tusschen de Alcmarianen Jb. Schipper, J. Groot, P. Evers en Feld en de Kam pioenleden Ph. Drost, v. d. Heide, de Brei en Es- veld. Deze wedstrijd was zeer spannend; aanvan kelijk boekte De Kampioen voordeel, doch al wel dra verkeerde dit in een voordeel voor Alc maria. De strijd eindigde in een eclatante overwin ning voor Alcmaria. Hierna werd een koppelwedstrijd gehouden voor nieuwelingen. Reeds spoedig hadden de Alcmaria-koppels Bosma-Hollebeek en Homan-Duinmeijer een ronde voorsprong. Het eerste klassement werd gewonnen door Bosma. Tweede was Homan, drie was de Lange (De Kampioen) en vierde was Kuilboer. Na 70 ronden poogde het koppel BosmaHollebeek uit te loopen, hetgeen niet gelukte, maar tengevolge van den 10 ronden langen feilen strijd verloor het Kampioen-koppel De Langevan Halst een ronde. Het tweede klassement had den volgenden uitslag: 1. Bosma; 2. Kuilboer; 3. De Lange; 4. Duin meijer. Het verdere verloop leverde een zeer span nenden strijd op, speciaal tusschen de twee lei dende Alcmaria-koppels; ronden werden echter niet meer gewonnen of verloren. Het laatste klassement luidde als volgtc 1. Bosma; 2. Homan; 3. Kuilboer. De anderen kwamen in de laatste ronden te vallen. De eindstand was als volgt: 1. BosmaHolle beek (16 pt.); 2. HomanDuinmeijer (10 pt.); op 1 ronde: 3. Kuilboer—Zoons (8 pt.) (allen van Alcmaria); 4. De Langev. Harst (4 pt.). Aan het slot werd een koppelwedstrijd gehou den voor amateurs en onafhankelijken over 240 ronden. Aan den start verschenen de Alcmaria- koppels: SchipperEvers, PronkGroot en SnijderBouman en de Kampioen-koppels: De Bestde Brei, gebr. Drost, SchaperOpbroek en Scheidierv. d. Heide. Reeds onmiddellijk alle koppels deelnamen. Al spoedig wisten de gebr. Drost een ronde voorsprong te nemen. Ook anderen deden herhaaldelijk uitlooppogin gen, waarbij zich vooral de Alcmaria-koppels onderscheidden. Geen enkele poging slaagde echter. Het eerste klassement luidde: 1. De Best (4 pt.); 2. Groot 3 pt.); 3. Evers (2 pt.); 4. Schaper (1 pt.). Ook na het klassement werd hevig gestre den, waarbij v. d. Heide kwam te vallen en uit geschakeld werd. Tot aan het tweede klasse ment kwam er echter geen verandering in den stand. Het klassement luidde: 1. De Best (4 pt.); 2. Drost (3 pt.); 3. J. Groot (2 pt.); 4. Schaper (1 pt.). Nadat men het een tijdje kalmer had gedaan, ontbrandde de strijd weer. Door bandenpech werden eenige koppels gehalveerd, terwijl het „gevecht" een ontijdig einde kreeg, doordat een der Haarlemmers kwam te vallen, terwijl hij aan den kop ging. Pronk, die achter hem reed, zag geen anderen uitweg dan de balustrade te grijpen en er over heen te springen, waarbij hij zijn fiets naar beneden liet glijden. Een wonderlijke krachttoer, die hem een leelijken val bespaarde. Na een poosje oponthoud voor het herstel len van de schade en het bijschaven van de baan, werd de wedstrijd hervat. Doordat Op- broek en v. d. Heide uit de baan bleven, werden Schaper en Scheidier tot een nieuw koppel ge maakt. Spoedig werd weer zeer fel gekampt. Schip per en Evers trachtten een ronde uit te loo pen, maar hoewel zij een halve baan voor kwa men moesten ze toch opgeven. Later viel Schaper uit en kwam Opbroek weer fn de baan om met Scheidier een nieuw kop pel te vormen. Hevig werd nog gestreden, maar ook nu wist geen der trappers een ronde uit te loopen. Het laatste klassement luidde; 1. De Best (8 pt.); 2. Jan Groot (6 pt.); 3. Evers (4 pt.); 4. Snijder (2 pt.). De totaal uitslag was: I. Gebroeders Drost. Op één ronde: 2. De Best—de Brei; 3. Groot—Pronk en 4. Evers- Schipper. De tijd was 1 uur 3 min. 20 2/5 sec. Aan het einde bleek dat Alcmaria uit de di verse wedstrijden 30 punten had vergaard en De Kampioen 28 punten, zoodat AtoaasiAjwwnaar The Catchers gespeeld werd, ontbrak alle span ning. Nu was het succes van Holewijn met drie slag veel minder. Daarentegen werd hij nu vaak geslagen. Ook is zijn spel op de honken zoo on voldoende dat Haarlem alleen daaraan al eenige punten te danken heeft. Ook het veldwerk van The Catchers, speciaal het aangooien, was slecht. Alleen het vangen was goed, ofschoon dat vaak op een riskante manier gebeurde. De Hon gaf den Amsterdammers weinig kans op punten en wat aan een kans nog overbleef ging door goed veldwerk te niet. Twee fouten in het veldwerk brachten The Catchers de eerste punten en op het laatst, toen Ferment bowlde, kwamen er nog een paar punten bij. De innings- cijfers zeggen echter voldoende dat er van span ning en van gevaar voor de overwinning van Haarlem geen sprake is geweest. The Catchers: 00011021 5. Haarlem II: 6 0 0 2 0 5 1 14. De Zaterdag gespeelde wedstrijd RCHDWS was rijk aan twee dingen: honkslagen van RCH en fouten in het veldwerk van DWS. Door deze twee factoren slaagde RCH er in innings te maken van 14 en zelfs van 20 runs. Ook het honkloopen van DWS was nog maar primitief. In de derde beurt sloeg Melchers in de richting van het derde honk. De derde honkman wierp snel naar het eerste, waardoor Melchers uit was. Vrugt wierp terug naar het derde, waardoor Labording, die van het tweede honk kwam, ook nog uit was. Pas toen Labor ding voor DWS ging werpen, was het met het scoren van RCH gedaan. Veel verschil in den uitslag maakte dit echter niet. Voor een goed bezette baan hadden gister middag wielerwedstrijden te Heemstede plaats, die vrij laat waren afgeloopen. Er w'ard een clubontmoeting gehouden tusschen vier sterke wielerclubs, n.l. de Amsterdamsche R.V. „Ex celsior", de Haarlemsche R.K.W.V. „Achilles", de Halfwegsche R.C. „De Bataaf" en de R.V. „De Rotterdamsche Leeuw." Na een feilen kamp heeft „Achilles" met een punt voorsprong op „Excelsior" op den fraaien beker beslag ge legd. Het is een verheugend feit, dat de nog jonge R. K. vereeniging „Achilles", waarin on der de krachtig" leiding van den heer H. J. A. van Duynen zoo geducht getraind wordt, het kleinood veroverd heeft. Bovendien wijs; het er op, dat de R. K. wielersport reeds een hoog peil in deze omgeving heeft bereikt. Onder de Achilles-renners zitten momenteel verscheidene jonge veelbelovende rijders, zoodat we nog- veel successen van deze R. K. vereeniging kunnen verwachten. Het is te hopen, dat met het zelfde enthousiasme als waarmee thans geoefend en gereden wordt, wordt voortgegaan. In de achtervolging leverde de Achillesploeg prachtig werk door tweemaal de tegenstanders overtuigend te kloppen. De nieuweling H. Koe- lemeij bleek zoowel in de finale als in den voor- wedstrijd niet te slaan. Fraai werk leverde voorts dezen middag H. Ooms van „De Bataaf', die in al zijn ritten als eerste eindigde. Tot slot had een koppelwedstrijd plaats, die door het uitloven van premies nog aantrekke lijker en levendiger werd gemaakt. Met twee ronden voorsprong op de overige koppels wonnen de Amsterdammers Hiddes Favejée, die zich vooral door hun snelle uit looppogingen hadden onderscheiden; in de klassementen boekten ze weinig succes. De uitslagen luiden: Sprint voor amateurs en onafhankelijken. Ie serie: I H. Ooms, 2 H. Smit. 2e serie: 1. N. Kemp, 2 J. Homma. Demi-finale le rit: 1 H. Ooms (13 sec.), 2 J. Homma; 2e rit: 1 H. Smit (12.8 sec.), 2 N. Kemp. Finale: 1 H. Ooms (13 sec.), 2 H. Smit, 3. N. Kemp, 4 J. Homma. Ploegenachtervolging over max. 25 ronden: le rit: „Achilles" haalt „De Bataaf" in na 18 ronden, 4 min. 33.8 sec. 2e rit: „De Rotterdamsche Leeuw" haalt „Excelsior" in na 13 ronden, 3 min. 7.2 sec. Finale: „Achilles" haalt De Rotterdamsche Leeuw" in na 8 ronden, 2 min. 0.2 sec. Wedstrijd voor nieuwelingen. le rit: 1 H. Koelemij 2 B. Hofland 3 A. van Sprundel, 4 J. Koppen, 5 G Smit. 2e rit: 1 J. Weber, 2 G. Schell, 3 Gerlach, 4 A. van Straten, 5 F. Janssen. Finale: 1 H. Koelemeij, 2 J. Weber, 3 F. Jans sen, 4 Gerlach, 5 B. Hofland. Koppel wedstrijd over 60 K.M. met 4 klasse menten. le klassement: 1 M. Peetoom, 2 B. Schild, 3 Maagdenburg, 4 J. v. d. Moot, 5 A. Buys. 2e klassement: 1 R. Lodewijks, 2 T. Ooms, 3 Maagdenburg, 4 J. Spijker, 5 A. Buys. 3e klassement: 1 R. Lodewijks, 2 T. Ooms, 3 Maagdenburg, 4 M. Peetoom, 5 P. Favejée. 4e klassement: 1 J. Rijneveld, 2 J. v. d. Moot, 3. T. Ooms, 4 Hellemans, 5 J. Hiddes. Einduitslag: 1 J. HiddesP. Favejée 3 pnt. Op 2 ronden: 2 J. v. d. MootR. Lodewijks, 3 T. OomsB. Schild 18 pnt., 4 M. PeetoomJ. Rij neveld 17 pnt., 5 Hellemans—Maagdenburg 13 pnt., 6 en 7 J. v. TilburgJ. Spijker en A. BuysP. Gruyters 2 pnt., 8 G. WilderomC. Vis 0 pnt. Totaaluitslag van de clubontmoeting: 1 R.K.W.V. „Achilles 17 pnt. 2 A.R.C. „Excelsior" 16 pnt. 3 H.R.C. „De Bataaf" 13 pnt. 4 R.V. „Rotterdamsche Leeuw" 5 pnt Op 'n drogen weg moet uw auto bi] 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uar b dia niet 32, maar 64 meter! Zondag werd een wedstrijd gereden over 5" K.M. voor A, B en C-klasse en junioren. De uitslag was: A-klasse: 1. v. Rooyen, 2. Kinket; B-klasse: 1. Krom, 2. J. Bos, 3. Schenk' 4. Terburg; C-klasse: 1. P. Bakker, 2. Keizers- waard, 3. Laan, 4. Feye. Junioren: 1. Keizer, 2. Veen, 3. Eldik, 4. An ker, 5. Sipma. Het juniorlid Laan startte bij de C-klass® en heeft daar uitstekend zijn kans verdedig® door als derde over de streep te komen. Ons lid amateur Rude Groot wist den naa# van onze vereeniging hoog te houden door op de Olympiabaan in Badhoevedorp de volgende resultaten te bereiken: In zijn serie werd hij tweede achter Herbers- hof in den tijd van 12 4/5 sec. Hierna won bi den herkansingsrit in 12 3/5 sec. De halve beslissing werd door hem gewonnen in 121/5 sec., wat de snelste tijd van de" dag was. Hierna won hij de finale van Herbershof 'n 13 sec. en kwam daardoor als overwinnaar ult den strijd, waaraan zeer sterke renners hebbel deelgenomen. Zondag hield bovengenoemde vereeniging ha»1 derden rit voor de Voorjaarscompetitie. De uitslagen waren: A-klasse 50 K.M. 1- Smit 1 uur 35 min. 20 sec.; 2. J. Munk 1.35.21» 3. H. Tribelaar 1.40.45- C-klasse 37,5 K.M.: Weijers 1 uur 17 nün- 15 sec. Junioren 37,5 K.M.: 1. Groot 1 uur 16 mi"* 7 sec.; 2. V. Neef 1.16.36; 3. Gerritsen 1.19.20. Donderdag 7 uur Halfwegsche wielerbaan ach tervolging en koppelwedstrijd. Aan de Bridge-club „Haarlem" voor R. werd deze week een fraaie groote beker aa#' geboden. De vereeniging besloot dezen beker oo- der den naam van Uittenbogaard's Wisselbeke' (naam van den schenker), te doen verspele° onder verschillende vereenigingen. Voor de eerste maal nemen aan deze wisse'' beker-wedstrijden deel de volgende R. K. Ve1" eenigingen: Bridge-club Amsterdam, Ons <3®* noegen Haarlem-N., „Domi", Overveen en de bridge-club „Haarlem" zelf. De eerste ont moeting vindt plaats a.s. Donderdag 17 tusschen Haarlem-N., Ons Genoegen en ,P°' mi" uit Overveen, in het clublokaal van eerst' genoemde, gelegen aan de Raadhuisstraat b9' 11, te Haarlem-N. Aanvang 8.15 uur precies- Zaterdagmiddag werd in het gemeentelij Sportpark te Beverwijk een voetbalwedstriJ gespeeld tusschen het elftal van den Ned. litiesportbond en De Kennemers. De wedstrijd, die het slot vormde van b®, door de Politiesportvereeniging „Westerho# georganiseerde Nationaal Schietconcours, r o.a. bijgewoond door den burgemeester van verwijk, Mr. H. J. J. Scholtens, den comm>ss^ ris van politie te Velsen, den heer H. P. Wed burg, den secretaris van den Ned. Pol. Sp°r bond, den heer v. d. Hurk uit Alkmaar, den specteur van Politie te Beverwijk, den heer M. Ragut. be Het politie-elftal werd door de BeverwijksC Harmoniekapel naar het sportpark begeleid. Voor den aanvang stelden beide elftal'® zich voor de tribune op en werd het Wilheli#® gespeeld. Vervolgens verrichtte burgemees' Scholtens den aftrap. Het politie-elftal vertoonde technisch ui^'-f kend spel. Na een paar minuten nam reeds de leiding. Voor de rust wisten De Be nemers gelijk te maken, doch na de thee bru ten de politiemannen den stand spoedig 31. De Kennemers slaagden er hierna 11 j in een tweede doelpunt te maken. De st» bleef verder onveranderd, zoodat de P0'"1's mannen de zege behaalden, welke zij overige volkomen verdiend hadden. Na afloop reikte burgemeester Scholtens prijzen uit. Met een woord van hartelijken lukwensch overhandigde hij den aanvoer® van het politie-elftal de door H. K. H. Juliana beschikbaar gestelde bronzen meda> De Kennemers ontvingen de zilveren plaqu® beschikbaar gesteld door den heer F. C. A. Be driks. ujf Den scheidsrechter, den heer Twisterling. ebode „w®s: Haarlem, werd een fraai geschenk aangeb als herinnering aan dezen wedstrijd. De heer P. Vellekamp, voorzitter van »»v'^( terhout", dankte den burgemeester hierna v zijn groote medewerking. Namens de veïet»ie ging bood spr. den burgemeester een *r foto in lijst aan. Tot slot sprak de heer v. d. Hurk* na#1 den Politiesportbond nog een woord van tot de schietvereeniging voor de wijze waa zij dit sportieve gebeuren had georganiseer Op den laatsten dag van het groot nati01 concours voor Harmonie- en FanfarecorP^ ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan Verkade's Harmonie, heeft de jury, besta»^ uit de heeren Walther Boer, Den Haag, fi, Beinum, Amsterdam en Marcel Poot, Br de volgende bekroningen toegekend: jo5 le pr. „De Post Fanfare", Haarlem p., ,3- K. Harmonie", Zaandam en „De v'. Leiden, beide met 99 p., 2e pr. „De Harm0 Weststellingwerf 93 p., „Volharding", B#,/, „Veni Vidi Vici", Amsterdam, 85 p. en ,A Wijk aan Zee (N.) 81 p. Marschwedstrijd Muziekwedstrijd Fanfare -tia»1" le afdeeling. 2e pr. „De Post Fanfare", B pi lem, „Door Wilskracht Saamgebracht" 9 3e pr. „Arion", Wijk aan Zee 83 p. Afdeeling Uitmuntendheid 2e pr. „Veni Vidi Vici", Amsterdam p., „Apollo", Hallum, „Volharding", B# beide 111 p. en „Crescendo", Middelie 10® Harmonie pe® le afdeeling. 2e pr. „Kunst na Arbeid - Haag en O. B. K., Buiksloot, beide 103 P' Afdeeling Uitmuntendheid rIji „De Post", Leiden 111 p. en ,3- B. B» nie" Zaandam 102 p. Eere-afdeeling le pr. „Apollo", Zaandijk 122 p., „Ons <3 c® gen", Wormerveer 116 p., 2e pr. „Kunst Vriendschap", Krommenie 107 p. en landsch Kapel", Zaandijk 104 p. van de Maandag aan den Rljksvischaf5'®^ gekomen STOOMTRAWLERS pilfil Neptunis 80 manden 1150.R. O- 9pO.- 665 manden 3750.Adelante 570 inaen 3/ou.naeiante om V 2550—, Protinus 395 manden 1810.A» manden 1720Gerberdina Johanna 4j> den 3320Bruinvisch 110 manden 13U WATERSTANDEN IJMÜIDEN, Dinsdag..IS Juni. atm» 1*1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 12