KOELE DRANKEN VOOR WARME DAGEN WITTE JASJES D Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen j IN HUIS EN HOF Ij dcuj ($j aüw MAANDAG 14 JUNI 1937 POXB'S V aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiinnnnnimmnnniiiniimiiiiiiirnniTiTmnnf ■ff! iiiiiiitiiinmiiimimiimiimimiiiiiimimniiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiin! FOTOREPORTAGE iiii!iini!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuiiiiiiuiiiiiniiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiii<< Drs. A. F. M. van Vugt te Tilburg benoemd tot mede-directeur van he* Economisch Technologisch Instituut voof Noord-Brabant SfiSW:- H. M. de Koningin heeft Zaterdag in gezelschap van H. K. H. Prime Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard de nieuwe roeibaan van he' Amsterdamsche Boschplan officieel in gebruik gesteld. De Koninklijke Familie oo de eeretribune Terwijl de wacht het ge weer presen teert, begeeft Z. K. H. Prins Bernhard zich naar de Nieu we Kerk op den Dam «ÜÜMI WÊÊmm, De Duitsche pilote Vera von Bissing, die deelnam aan de internationale vliegfeesten die tijdens het weekend op Waal haven werden gehouden, ontvangt een kleine bloemenhulde Een overzicht tijdens het hoofdnummer, de Jonge Acht B, op de nieuwe roei baan van het Boschplan te Amsterdam, na de officieele in gebruikstelling door H. M. de Koningin Tijdens den grooten rijtoer welken Zij Zondag door de hoofdstad maakte, werd aan de Koninklijke Familie een zacQ hulde gebracht op het Jonas Daniël Meijerplein, na afloop waarvan de vorstelijke personen zich met de leden van ne huldigingscomité onderhielden Ijsthee. Een heerlijk verkoelende en dorststillende drank is de in ons land nog maar weinig bekende ijsthee. De bereiding ervan is heel eenvoudig. Voor ongeveer 2 liter ijsthee heeft men noodig: 20 gram thee, het sap van 2 ci troenen en 3 ons suiker. Men kookt liter water en giet dat ko kend op de thee. Als de thee 5 minuten heeft getrokken, giet men haar over in een pot van 2 liter inhoud. In het nog warme extract lost men de suiker op, voegt er het citroensap bij en vult den pot daar na verder met koud water. In ijskast of kelder of op een andere köelè plek laat mën de .thee door en door koud worden. Men serveert ze liefst met enkele stukjes ijs in hét glas. Sinaasappel-limonade. Alle vruchten limonadeszijn geuriger en frisscher, wan neer de vruchten niet gekookt worden. Er moet dan echter, opdat ze niet zullen gaan gisten, een groote hoeveelheid suiker aan worden toegevoegd en wat citroenzuur. Het laatste dient als een onschadelijk conser veermiddel en tevens om de limonade meer frischheid te geven. Voor een zeer goede sinaasappel-limonade heeft men noodig: 9 sinaasappelen, 4 ci troenen, 2y, pond suiker, waarvan 1 ons klontjes en 50 gram citroenzuur. Sinaasappelen en citroenen worden schoon gewasschen en luchtig af geraspt met de suikerklontjes. Dan worden al de vruchten goed uitgeperst en het sap aan gevuld met koud water tot I liter vocht. Men voegt hier dan de suiker bij, de geu rige klontjes en het fijngewreven citroen zuur. Men zet de kom op een matig warme plaats en roert nu en dan, tot suiker en citroenzuur geheel zijn' opgelost. Dan zeeft men de limonadestroop door een doekje, vult ze in goed gereinigde droge flesschen en bewaart ze op een koele plaats. Citroenlimonade. Hiervoor heeft men noodig: 12 citroenen, 3 pond suiker en 30 a 40 gram citroenzuur. De bereiding is als bij sinaasappellimona de. Men kan al dan niet een deel van de. suiker in klontjes nemen en de schoonge maakte citroenen luchtig afraspen. Men neme echter niet te veel van de citroenschil. Citroenlimonade zonder vruchten. Ook deze drank is frisch en verkoelend. Hij is gemakkelijk klaar te maken en goedkoop. Bij liter water heeft men hiervoor noodig: 40 gram citroenzuur, 15 gram ci- troenspiritus en 2 pond suiker. Men kookt het water met de suiker en het citroenzuur tot 'n strooperige massa, zeeft die door een doekje en voegt er, na bekoeling, de citroenspiritus bij. Daarna vult men de limonade in schoone, droge flesschen. A. K.P. Als de Gloxinia en Cyclamen zijn uitge bloeid, moet men ze langzamerhand min der water geven en meer laten profiteeren van het directe zonlicht. Het reserve-voed- sel der blaren trekt aldus langzamerhand naar den knol. 's Winters legt men den knol ^^nniiiiinmmninmmmniniiiiiiniiiinnnmnmnmmn^^ i Van de op deze bladzijde voor- komende genummerde mo- dellen, die aan het mode-album 1 „Zomerpracht" ontleend zijn, kun- nen bij het Patronenkantoor „Panora", Nassauplein 1, Haarlem, f patronen besteld worden tegen den 1 prijs van 10 cent voor jabots, kraagjes, 20 ets. voor rokken, blou- f ses, kleine avondjasjes en kinder- 1 kleeding, 35 ets. voor mantels en japonnen, 50 ets. voor complets. 1 I Bestellingen kunnen geschieden: door bemiddeling van Uw agent; door girostorting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels. In alle gevallen 10 ets. extra voor toe- zending per post. ^\MiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiniiiiiiiiiiiiniin^^ van de Gloxinia in drogen turfmolm tot be gin Maart, waarna men hem oppot in vruchtbaren bloemistengrond. Men zet de plant in een warme, maar vochtige om geving, hetgeen te bereiken is door veel sproeien of verdamping van water op de kachel. Men vermijde bij den opgroei zorg vuldig de zon. Den bol van een Cyclame plant men weer op, als het afsterven en kele weken is geleden. Als 't kan zet men den pot buiten gedurende den zomer, doch 's winters plaatst men hem in een vorst- vrije, maar niet te warme kamer. Het meest voorkomende Oranje-appel boompje is de Citrus chinensis. Het groeit niet zoo hard en is daardoor zeer geschikt voor kamerplant. Men zet het 's winters licht en koel, doch beslist vorstvrij. Is men echter gedwongen, het plantje in een verwarmd vertrek te plaatsen, dan zet men het op de koelste plaats, maar men besproeit het herhaaldelijk. Einde Mei kan men het reeds buiten zetten. Maar eerst een paar dagen uit de zon, om aan de bui tenlucht te wennen en later in het volle licht, 's Zomers geeft men natuurlijk iets meer water en. om de drie weken wat op- gelosten koemest. Komt de herfst, dan zet men het weer binnen. Ofschoon de winter eigenlijk een halve rustperiode voor het plantje is, moet men het toch niet geheel droog houden. De Clivia's zijn bijna alle uitgebloeid. Men snijdt dan den bloemsteel even boven de bladeren, waartusschen hij verschijnt, af. Men moet oppassen de bladeren niet in te kerven, want die insnijdingen ver groeien nooit. Het stompje dat overblijft, is na een paar weken verdroogd en mèn kan het daarna met een ruk uitnemen. Gaat 't niet erg vlug, dan laat men het nog enkele dagen zitten. Snijdt men de bloem altijd direct na het verbloeien af, dan is dit voor de plant beter, want de zaadvorming verzwakt haar erg. Na het bloeien geeft men tijdelijk iets minder wa ter en zoo noódig verpot men ze. Dit werk moet men voorzichtig doen, opdat de vlee- zige wortels niet kneuzen. In alle geval moet men de kluit in zijn geheel laten. Ge durende den zomer houdt men de plant het liefst binnenskamers, niet in de zon. Men geeft maar matig water en om de 14 dageis een beetje bloemenmest. Van half October geeft men minder water, totdat de bloem steel 14 c.M. lang is. rme POND'S POEDER heerlijk van geur, is in tinten verkrijgBaar, F het dae of avond is haar charme lacht U altijd tegen! De inspanning van den dag, noch van den avond is op dit ge» zicht met de zachtheid en den teeren blos van het jonge meisje, te zien. Waren er zorgen? Geen sporen lieten zij na! Haar huid bleef jong, omdat zij haar de verzorging gaf, die deze teere schat, haar grootste charme, noodig heeft. Het geheim van haar charme houdt zij in beide handen. Haar charme berust op de dagelijksche verzorging van hair teint met de beide Pond's Cteams en met Pond's Poeder. Meer nog dan ergens anders ter wereld is in ons klimaat, voor het behoud van een jeugdige, frissche teint, geregelde verzorging met de beide Pond's Creams noodzakelijk. Pond's Cold Cream reinigt de huid niet opper vlakkig, zooals water en zeep, maar tot diep in de poriën. Gebruik Pond's Cold Cream dus iederen avond en voorkom puistjes en andere kleine foutjes van de huid! Pond's Vanishing Cream beschermt de huid tegen den invloed van overmatige zon, regen en wind. Maar zij doet nog méér! Zij voegt aan de huid een, het weefsel voedende, substantie toe, waardoor rimpels worden voorkomen en waardoor de huid jong, lenig en frisch blijft. In tuben en pot jes vanaf 35 cent r> A 'T'TC kunt U Pond's Vanishing i ij Cr:am probeeren, evenals CoU probeeren, evenals Pond's Poeder, indien U slechts Uw adres met 12 ets. h postzegels opstuurt aan Pond's Extract Co., Ajd. 246 Amsterdam. Pissebedden kan men het beste verwij deren met zemelen en. Parijsch groen. Dit is zeer vergiftig. Men kan beide gemakke lijk vermengen en op een papier uit strooien, waar de diertjes veel komen. Met hetzelfde vergif kan men ook slakken verdelgen, maar dan moet men in plaats van zaagsel wat havermout met suiker ge bruiken. De Zweepcactus is nu uitgebloeid. Men geeft hem geheel of gedeeltelijk nieuwe aarde en zet hem op een plaats buiten, waar het 's morgens koel en schaduwrijk is. Men geeft voldoende water én eens per week wat bloemenmest. De plant is overi gens erg sterk en kan best in het najaar koele nachten verdragen. Dan brengt men haar binnen en geeft tot half Januari wei nig water, hoewel de aarde niet kurkdroog mag zijn. Kortom, een koele standplaats, geen felle zon en geregeld matig vocht zijn de voorwaarden om een gezonden rijk- bloeienden cactus te krijgen. e witte piqué-jasjes zullen ook dezel1 zomer weer gedragen worden, of' schoon ze misschien niet zoo Pra° tisch zijn als ze wel lijken. Doch daar stoOrt Mevrouw Mode zich in den regel niet Ze flatteeren de meeste meisjes en staalJ frisch en zomersch, dus we zullen de ha deelen van gauw vuil worden etc. maar den koop toe moeten nemen. We zien hlet vier verschillende modellen: een met ragl3^ schouderkleppen, een met revers en bÜ1®9 lange mouw, een zonder kraag met P°* mouwen en vervolgens fig. 559, dat vo°f geruite stof geteekend is, maar dat wil ba tuurlijk niet zeggen, dat we het niet effen materiaal kunnen maken. Laten toch vooral geen flodderige stof koopen e!> liever 'n beetje meer uitgeven en een zwaaf dere kwaliteit nemen, want werkelijk: 1,9 eenmaal gewasschen te zijn, doet zoo'n ja®'8 al gauw flodderig aan en dit is jammer ons werk. De patronen voor al deze modellen te verkrijgen in de maten 40,. 42, 44, en 48. POM -ler v. 3

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4