zich te R.K.F.-elftal oefende Beverwijk Osendarp te Brussel op de 100 meter geslagen H.B.C. verliest ook nu van Brabantia ZWAAR BEVOCHTEN ZEGE VAN R.K. V. NOORD-HOLLAND MET 8-2 VERSLAGEN HOLMES ZORGT VOOR EEN VERRASSING Van het katholieke kamp MAANDAG 14 JUNI 1937 Nederlandsche Korfbal zege te Brussel België met 32 geklopt Met groote moeite wist de Maas- trichtsche club met 32 over Treffers te zegevieren Beslissing viel eerst kort voor het einde Het spelverloop Generale repetitie voor den wed strijd tegen Oostenrijk op 27 Juni a.s. te Weenen Goede organisatie en groote belangstelling RemarkenNoorwegen 51 Felle strijddien de Engelschman met miniem verschil wint Goede tijd van Petit Verdiende 30-overwinning van de technisch beter spelende Eindhovenaren Heemsteedsche achter- Hoede hield lang stand Zeer fraaie positie van Brabantia H.B.C. thans uitgeschakeld OHM? Hoe de renners zich verjrisschen in een kort oponthoud tijdens een der etappes van de ronde van Duitschland veel moeite om den stand op 41 te brengen. Spoedig daarop was het rusten. De tweede helft begon met enkele goede aan vallen van het districtselftal. Bij een daarvan kreeg de Volendammer Koning den bal keurig aangegeven. Hij aarzelde geen oogenblik en scoorde met een onhoudbaar schot. 42. Spoedig evenwel kreeg het Federatie-elftal weer de overhand. Nienhaus schoot in het zij net, maar even later richtte hij beter en bracht den stand op 52. Kort daarop verscheen Bee- renschot alleen voor keeper Wiegman, die voor de zesde maal gepasseerd werd. 62. Het districts-elftal, waarvan de spelers indi vidueel goede dingen deden, bracht er als ge heel niet veel meer van terecht. De Federatie mannen waren geheel meester van het terrein. Het duurde dan ook niet lang of het zevende doelpunt werd gescoord, ofschoon daar een sterk buitenspel-luchtje aan zat! Toen even later de geheele districtsachterhoede miste, scoorde Al- semgeest met een hard schot het 8e doelpunt. 8—2. De aanvallen van 't districtselftal leverden ook kansen op, doch Koning was niet gelukkig dezen middag en schoot eenige malen rakelings over. In den stand kwam daarna geen veran dering meer. Bij het Federatie-elftal maakte keeper Al- semgeest een rustigen, soliden indruk. Het backstel was voortreffelijk. Herhaaldelijk wer den de districtsaanvallen resoluut onderbroken. Van de middenlinie speelde de spil van Hin gen een goede partij. De voorhoede gaf goed samenspel te zien, doch zij trof bij den tegen stander geen sterke achterhoede. Het districtselftal heeft dezen middag een zeer sterken tegenstander getroffen. Vergeten mag echter niet worden, dat het niet de ge legenheid had om zich in dit verband te oefe nen. Intusschen gelooven wij, dat het R. K. F.- elftal, zooals dit gisteren te Beverwijk speelde, In Weenen een goed figuur zal slaan. De Zondag te Antwerpen gespeelde korf- balwedstrijd BelgiëNederland werd door onze landgenooten met 32 gewonnen na een vlotten strijd, waarin de Nederland sche ploeg verreweg het beste deel van het spel had. Uitblinkers waren de eerste aanvalsspelers van Nederland, de Cocq van Delwijnen en Oerle- mans. Bij de dames onderscheidden zich vooral mej. Voordenberg en mej. Vlietman. Bij de Bel gen speelden Verdonck en Beyls zeer goed, ter wijl ook Mattijssen en Pennart in verdedigend opzicht op een uitstekenden wedstrijd kunnen terugzien. Aanvankelijk verrasten de Belgen door een fraaie partij korfbal, waardoor onze landgenoo ten niet dadelijk hun grootste kracht konden ontplooien. Geruimen tijd ging het spel dan ook gelijk op, maar langzaam ging het Nederland sche twaalftal eenig overwicht uitoefenen, dat steeds sterker werd en dat zich manifesteerde in een aantal fraaie aanvallen van de Cocq van Delwijnen en Oerlemans. Hun schoten lieten evenwel nog aan zuiverheid te wenschen over, maar na 25 minuten deed aanvoerder de Cocq van Delwijnen toch wat algemeen verwacht werd: met een fraai, ver schot gaf hij Neder land de leiding, 1—0. Aan de andere zijde liep de Belgische aanval niet erg, waardoor de Ne derlandsche verdedigers de baas bleven. De Ne derlandsche aanval brak nu herhaaldelijk door en drie minuten later deed mevr. MeyerMoos de vakken verwisselen, 20. De bekende Zuid-Hollandsche spelers Seits en Wedemeyer kwamen nu in den aanval, maar de toeschouwers hebben hen eigenlijk niet goed aan het werk kunnen zien. De Belgen speelden n.l. in deze periode een degelijke snelle en fraaie partij, zoodat de Nederlandsche aanval bijna niet aan het woord kwam. Verdonck en Beyls bleken minstens zoo gevaarlijk als Seits en Wedemeyer en een doelpunt hing in de lucht. Dit kwam dan ook al spoedig. De Belgen hadden nauwelijks eenige minuten aangevallen, toen Verdonck, na razend snel sa menspel en goed begrijpen van Beyls voor een fraai tegenpunt zorgde. Het spel ging daarna weer even gelijk op, maar de Nederlandsche aanvallers kregen geen gelegenheid om hun spel te laten zien, want ruim vijf minuten later maakte Verdonck op precies dezelfde wijze den stand gelijk, 2—2. Tot de rust kwam hierin geen verandering meer. Na de pauze kreeg Nederland spoedig weer het beste van het spel en toen volgden ware storm- loopen van Visschoonmaker en Huter, kloek ter zijde gestaan door mej. Voordenberg. Tallooze schoten werden afgevuurd, maar alles stuitte af op den rand van de mand. Onze spelers hadden in deze periode met veel pech te kampen. Het duurde 27 minuten, alvorens Huter met een goed schot van bezijden den paal doel trof, 32. Even voor dit doelpunt hadden de Belgen een kans, om een voorsprong te nemen, toen een van de Nederlandsche dames in de verdediging den paal wegduwde, hetgeen een strafworp ten gevolge had. Deze werd evenwel gemist. Het einde kwam tenslotte met een kleine Ne derlandsche overwinning. In allesbehalve ideaal voetbalweer had Zondag te Maastricht de ontmoeting plaats tusschen de kampioenen van Oost en Zuid I. De hitte liet zich dan ook danig gelden op de capaciteiten der diverse spelers en we zagen slechts bij momenten een enthou siasme over de spelers varen. Dit opkomend enthousiasme is de oorzaak geweest dat V. V. L. in de laatste tien minuten een 21-achterstand wist om te zetten in een 32-overwinning. Deze stand geeft dan ook volkomen weer hoe de verhouding in het veld was, daar V. V. L. voortdurend in de meerder heid was, terwijl de Treffers slechts zoo nu en dan een uitval deden. Nadat V. V. L. kort na het begin de leiding had genomen, wisten zy het ondanks een over wicht voor rust niet verder te brengen. Na rust konden de Treffers spoedig gelijk maken, door een snelle overrompeling der ver opgedrongen V. V. L.-achterhoede, terwijl zij even later profiteerden van een misverstand in de V. V. L.-achterhoede om de leiding te nemen. In 10 minuten van flink enthousiast spel wist V. V. L. toen gelijk te maken en tenslotte de zege te behalen. De leiding was bij scheidsrechter van Haastert in uitstekende handen. V. V. L. is na den aftrap direct in den aanval en wij zien zeer gevaarlijke momenten voor het Treffers-doel, waar keeper Gerrits in een uit stekenden vorm wordt aangetroffen. Als v. Haastert den bal te lang bij zich houdt, maakt Saat hem dezen afhandig. Hij geeft goed door naar M. Kersten, die een lastig schot inzendt, dat Stille slechts met moeite corner kan werken. Deze wordt goed genomen, doch Kosman profiteert niet van een algemeen missen in de V. V. L.-achterhoede, waardoor een opgelegde kans verloren gaat. V. V. L. komt dan fel in het offensief en for ceert een aantal corners, welke niet het ge- wenschte succes opleveren. V. V. L. blijft in de meerderheid. Een fel schot van Devens gaat juist naast. Ondanks het overwicht van V. V. L. nemen de Treffers na een snellen verrassenden uitval bijna de leiding. Stille is uitgeloopen, doch het schot gaat juist over het verlaten V. V. L.- doel. V. V. L. krijgt dan legio kansen, doch de verdediging der gasten staat pal, terwijl Gerrits op fraaie wijze zijn doel schoon houdt. Als dan de Treffers wederom een aanval opzetten, zien wij de heele voorhoede de kans krijgen, doch treuzelen en het samenspel te ver door voeren brengt deze om zeep. V. V. L. trekt hierna fraai combineerend ten aanval, waarbij Herben tenslotte zijn club onhoudbaar de leiding geeft. 10. V. V. L. behoudt het beste van het spel, doch telkens weet keeper Gerrits in te grijpen, zoodat rust ingaat met een 1O-voor- sprong der Maastrichtenaren. Na rust speelt V. V. L. een zeer tam spel, waardoor de Treffers meer in den aanval komen, en spoedig door M. Kersten gelijk maken. 11. Even later zien we Fortuna Stille een handje helpen als en goed ingekopte bal juist tegen hem terecht komt en terugstuit. In deze periode zijn de Treffers beslist sterker. V. V. L. herstelt zich dan weer en neemt het Treffers- doel onder vuur. Een schot van Claessens wordt corner gewerkt, terwijl even later v. Leur den bal juist uit den doelmond wegkopt. V. V. L. zit er geweldig op doch succes blijft uit. De Treffers werken zich dan los en wederom profi- teeren zij van een misverstand in de V. V. L.- achterhoede, waardoor zij door een te lang dralen van Stille de leiding nemen. 12. Dit is het sein voor de thuisclub om er alles op te zetten en uit een corner weet van Haastert den gelijkmaker te scoren. 22. Snel gaat V. V. L. na den aftrap er tusschen uit en als Claessens een goeden voorzet geeft, scoort Buner onhoudbaar 32. De Treffers probeeren nog op te halen, doch juist tijdens hun aanval fluit scheidsrechter v. Haastert voor het einde. (32). De Nederlandsche ploeg verscheen in de vol gende opstelling: Aanval: de dames Looyse—van den Brugge (D.V.D.) en MeyerMoos (D.V.D.) en de hee- ren A. de Cocq van Delwijnen (Blauw Wit) en Oerlemans (Swift). Midden: de dames van der Graaf (Deetos) en Raats (H. K. V.) en de heeren Seits (Deetos) en Wedemeyer (Deetos). Verdediging: de dames Vlietman (Westerkwar tier) en Voordenberg (Deetos) en de heeren Visschoonmaker (Hercules) en Huter (D. K. C.) voor burgemeester Scholtens den aftrap ver richtte. De elftallen waren als volgt: R. K. F.-elftal: W. Alsemgeest (DHL) doel; Van Bree (Kol- ping) en Gigengack (Geel Wit) achter; Pik (VDZ, van Lingen (Excelsior) en v. d. Linden (Zwal. Vooruit) midden; Wybenga (WZ), Nien haus (SDOUC), Beerenschot (Lachapelle, Al semgeest (DHL) en de Hosson (HMS) voor. Noordhollandsch elftal: ^■"abantia: Louwers, doel; G. Stoker en M. v. achter; v. d. Bogaard, A. v. Osch en v. ^torsen, midden; H. de Vaan, Trines, ^°oghe, Hulshorst en W. de Vaan, voor. Brabantia Treffers Het R. K. F.-elftal, dat op 27 Juni a.s. te Weenen tegen de Oostenrijkers zal uitko men, speelde gistermiddag in het Gemeen telijk Sportpark te Beverwijk een oefenwed strijd tegen het elftal van het district Noord Holland, welke ontmoeting de natio nale ploeg met 82 won. De Noord Hollanders ontwikkelden, vooral in de eerste helft een groot enthousiasme, doch dit was niet in staat om de betere techniek van hun tegenstanders te weerstaan. Het werd dan ook een gedecideerde nederlaag. Beverwijk smaakte de voldoening dit belang rijke sportgebeuren binnen zijn muren te mo gen organiseeren. De plaatselijke R.K.S.V. ,,D. E. M." heeft daar uitstekend voor gezorgd, be seffende, welk een mooie propaganda in zulk eer, wedstrijd steekt, een propaganda, die ove- ïigens in Kennemerland, dat wel eens een bol werk van neutrale sport genoemd wordt, noodig en nuttig is. De belangstelling was zeer groot. Alle tribu nes waren dicht bezet, terwijl ook verschil lende autoriteiten van hun belangstelling blijk gaven. O.a. waren aanwezig de Hoog Eerw. heer P J. Simons, deken van Beverwijk, Mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester dier gemeente, de heer A. A. Port, gemeente-secretaris en de Zeer Eerw. heer Melchers, Regent van de Bisschop pelijke Kweekschool. Voor den aanvang werd een wedstrijd ge speeld tusschen de dekenaats-elftallen van Haarlem en Beverwijk, welke door de Haar lemmers met 54 werd gewonnen. Om half 4 begon de groote wedstrijd, waar- Wiegman (VVZ) doel; Huysman (WZ) en Eecen (Always Forward) achter; Beerepoot (VVZ), C. Noom (GVO) en Bommerson (VVZ) midden; Sierhuys (GVO), Durge (WE), Th. Bont (Volendam), A. Noom (GVO) en Köning (Volendam) voor. Noord Holland begon in zeer snel tempo en met veel enthousiasme. Reeds spoedig ontston den er voor het Federatie-doel gevaarlijke situ aties, doch keeper Alsemgeest bleef voorloopig meester van het terrein. Zoo stopte hij een (raaien kopbal, om onmiddellijk daarop een hoogen en gevaarlijken voorzet onschadelijk te maken. Toen Noom echter een mooie kans kreeg, aarzelde hij niet en doorboorde van dichtbij de Federatieveste met een hard schot. 10. Een mooi doelpunt, dat het resultaat was van snel open spel. Intusschen bleken de Federatie-mannen, die het in den aanvang nogal kalm opnamen, op dreef te komen. Er volgde een snelle aanval, waaruit de Hosson tegen de lat schoot. Door 't terugspringen van den bal ontstond 'n pracht kans, doch hij werd hopeloos gemist. De aanval len op het districtsdoel werden menigvuldiger. Niet minder dan drie corners werden achtereen genomen, waarvan de laatste den Noordhollan ders noodlottig werd. Keeper Wiegman liet den bal vallen en het was 11. Nadat Nienhaus, alleen voor het doel staan de, hoog overgeschoten had, volgde een mooie aanval, waarbij de Federatie-middenvoor Bee renschot van vlakbij scoorde. 21. Keeper Wieg man liep nog al eens gevaarlijk uit en dat werd hem noodlottig, toen de Hosson 'n mooien pass kreeg, welke van verren afstand hard en onbe rispelijk over den keeper heen in het doel werd geplaatst. 31. Het Federatie-elftal demonstreerde een veel betere techniek. Positiespel en plaatsen was uitstekend en Alsemgeest had dan ook niet thuisclub liep hard van stapel en wist bin- enkele minuten reeds eenige corners te ^toeren, die echter op niets uitliepen. B. c. bleef ook hierna sterker, doch maak- v steeds de groote fout alles naar het bin- i htrio te spelen in plaats van de vleugelspe- het meest in den aanval te betrekken, v Zodoende kon de stevige en trapvaste Bra- ^jhtia-verdediging steeds met gemak het ter- 5 zuiveren. tit.. ra-bantia daarentegen deed het veel tacti- l, er. door steeds de vleugelspelers aan het werk aanvallen van Brabantia waren dan ook lil,, gevaarlijker, te meer omdat zoowel Drayer Sj^heuyen hun buitenspelers veel te veel vrij .*1 w4 een mistrap van Bierman kwam Trines alleen voor Neve, doch door uitloopen wist J1- B. c.-doelman dit gevaar te voorkomen, trowel bij H. B. C. als bij Brabantia bleef het t^ten in de eerste helft vrij zwak, en zonder er gedoelpunt was, werd er gedraaid. Va de hervatting was H. B. C. wederom direct aanval, waarbij v. d. Linden er in slaagde u. hrabantia-aoelman te passeeren. fc^^Sens buitenspel moest dit doelpunt echter (vj^eerd worden, tfey* nu waren de Brabantia-aanvallen zeer j4arhjk en tot tweemaal toe slaagde Vinken Ijj^ hog op het juiste moment den bal van de tlMWeg te werken. Vinken werkte in deze pe- in de H. B. C.-verdediging voor twee en met hji-eWerking van doelman Neve bleef hij ge- tijd meester van de moeilijkste situaties. °niat de H. B. C.-voorhoede echter steeds v1^0 hort kwam en doorgaans ook in \*°rte spel bleef volharden waarmede de W °venaren wel raad wisten, kwamen de J^Wa-aanvallen met een bijna regelmatige ïjp. eid steeds terug. «c j. verwonderde dan ook niemand, dat Trines «en half uur spelen eindelijk in slaagde ^?rzet van links langs Neve te plaatsen, ^'erdoor was H. B. C. feitelijk reeds ge- want de meerderheid van Brabantia vhrd°8 grooter. 9 min. voor het einde slaagde ji. g ghe er dan ook in, den uitloopenden ïtstJ^'hoelman te passeeren, 02, om in de Hjfj. minuut van den strijd den eindstand r) 3 te brengen. e'ding -was uitstekend. V.VA H.B.C. De Belgische tennisploeg, welke te Berlijn door Duitschland voor den Davis-beker werd uitgeschakeld. Van links naar rechts: Naeyyaert, Geelhand, Lacroix en de Borman r.^'hallandenwedstrijd tusschen Denemar- N°°rwegen werd door de Denen met 51 en- De rust was reeds met een 2—1- t0«€ ingegaan, De verrassing van den dag bij de Zondag te Brussel gehouden internationale athle- tiekwedstrijden was wel de nederlaag van Osendarp op de 100 meter, op welken af stand de Engelschman Holmes met mi niem v. - zegevierde in 10.6 sec., ter wijl voor den Hagenaar 10.7 sec. werd ge noteerd. Van Beveren werd derde in dit nummer. Op de 400 meter wist Baumgarten zich op fraaie wijze van de tweede plaats te verze keren door in 49.5 achter Barnes te eindigen. Deze tijd werd dit seizoen nog niet door den Trekvogelsman geloopen. Hij nadert thans aar dig het Nederlandsch record van Paulen, dat zoovele jaren reeds op 49 sec. staat. Ook Bouman verrichtte een verdienstelijke prestatie op de 800 meter. Hij werd vierde in 1 min. 57.1 sec., 'n verrichting, die er mag wezen en een tijd, welke nog nimmer door hem be reikt is. Osendarp revancheerde zich op Holmes op die 200 meter, terwijl Van Beveren wederom Osendarp derde werd. Ook in dit nummer werd de Zwit ser Haenni vierde. De Bruyn bereikte in het discuswerpen 43.45 meter met precies een meter verschil op den bekenden Franschman Winter. Brasser wierp hier 40.65 meter, een van zijn beste prestaties in dit nummer. Hij bleef echter bij het hoog springen beneden de verwachtingen. Petit werd op de 2000 meter vierde. Er werd voor hem geen officieele tijd opgenomen, doch officieus bedroeg zijn achterstand op den win naar, den Belg Mosterd, die een nieuw Belgisch1 record van 5 min. 30.4 sec. vestigde, ongeveer vijftien sec. Petit zou dus binnen het Neder landsch record zijn gekomen, doch zooals reeds gezegd, werd er voor hem geen tijd gere gistreerd. De uitslagen waren: 100 meter hardloopen: Eerste serie: 1. Holmes (Engeland) 11 sec.; 2. Van Beveren, 11.2 sec.; 3. Haenni (Zwitserland); 4. De Haas; 5. Jost '(Luxemburg); 6. Kaersmaecker (Bel gië). Tweede serie: 1. Osendarp, 10.7 sec.; 2. Page (Engeland) 11 sec.; 3. Dauby (België); 4. Gu- thry (België); 5. Brouwers (België). Finale: 1. Holmes (Engeland) 10.6 sec.; 2. Osendarp, 10.7 sec.; 3. Van Beveren, 10.8 sec.; 4. Haenni; 5. Dauby (België); 6. Page. 400 meter horden: 1. Kovacs (Hongarije) 54.4 sec.; 2'. Bosmans (België) 55.3 sec. 800 meter hardloopen: 1. Goix (Frankrijk) 1 min. 54.7 sec.; 2. Mac Cabe (Engeland) 1 min. 55.9 sec.; 3. Harfanyi (Hongarije) 1 min. 57.1 sec.; 4. Bouman, 1 min. 57.1 sec.; 5. Verhaert (België) 1 min. 58.2 sec. 200 meter hardloopen: 1. Osendarp, 21.7 sec.; 2. Holmes, 21.8 sec.; 3. Van Beveren, 22.2 sec.; 4. Haenni, 22.4 sec.; 5. Brouwer (België); 6. Jost (Luxemburg). 2000 meter hardloopen: 1. Mosterd (België) 5 min. 30.4 sec. (nieuw Belgisch record)2. Wright (Engeland) 5 min. 31.4 sec.; 3. Close (Engeland) 5 min. 32 sec.; 4. Petit (Ned.); 5. Delage (Luxemburg); 6. De Ruyter (Nederland). Discuswerpen: 1. Winter (Frankrijk) 44.45 meter; 2. De Bruyn, 43.45 meter; 3. Wagner (Luxemburg) 42.40 meter; 4. Brasser 40.65 meter. Kogelstooten: 1. Wagner, 14.33 meter. 400 meter hardloopen: Eerste serie: 1. Baumgarten, 50 sec.; 2. Bar nes (Engeland) 51 sec.; 3. Van den Broek (Bel gië) 51.4 sec. Tweede serie: 1. Guillez (Frankrijk) 51.8 sec. Finale: 1. Barnes, 49.1 sec.; 2. Baumgarten, 49.5 sec.; 3. Gorkoi (Hongarije) 49.9 sec.; 4. Guillez. Hoogspringen: 1. Blaser (Zwitserland) en Kerkovits (Hongarije) beiden 1.85 meter; 3. I Brasser, met nog twee andere athleten, 1.75 J meter, Een aanval op het Brabantia-doel in den gisteren te Heemstede gespeelden kam pioenswedstrijd H.B.C.Brabantia, welke ontmoeting de Eindhovensche ploeg met 3—0 won Ook ditmaal leende het warme weer zich freinig voor een frissche partij voetbal. Niettegenstaande dezen ongunstigen fac tor hebben beide ploegen, tot het einde toe, hard voor de overwinning geploeterd. 6n hoewel H. B. C. bij lange na niet de min- pfe in het veld is geweest, integendeel, zoowel P1 het begin van de eerste als van de tweede gift gaven de gastheeren den toon aan, is de uiteindelijk toch terecht gekomen bij de P tog, die hierop qua spel de meeste aaijspra- j h mocht maken. Niet alleen waren de gasten jpchnisch beter dan de H. B. C.'ers, doch ook 51 tempo en taktiek moesten de Heemstedena- het meestal tegen de Eindhovenaren afleg- j*h, die in het laatst van de tweede helft hoe ftoger hoe meer op den voorgrond traden. En toewei Vinken, die na een weifelend begin fctor en meer het grootste struikelblok voor de ..tobantia-aanvallers bleek te zijn en ook k°clman Neve nog geruimen tijd de zege voor tobantia in den weg stonden, konden beiden ?h laatste toch ook niet verhinderen, dat de *toten verdiend naar Eindhoven gingen. °ndanks de warmte viel de belangstelling tor mee, toen scheidsrechter Bokstart de vol- to*öe elftallen liet aantreden: S-B.C Neve, doel; Vinken en Bierman, ach- ^r> Drayer, Kortekaas en Leuven, midden; °ledo, v. d. Linden, Martin, Ruygrok en Gies- 6' Voor. Brabantia heeft gisteren niet alleen de lei ding behouden in de kampioenscompetitie van den I.V.C.B., maar zijn positie zelfs nog aan zienlijk verbeterd door in Heemstede met 30 van HBC te winnen, waardoor laatstgenoemde club thans uitgeschakeld is. r.K.V.V.L. behield zijn kans door Treffers in Maastricht met 32 te slaan. De stand is nu: Brabantia 7 5 0 2 10 17— 7 R. K. V. V. L. 6 3 1 2 7 11—11 H. B. C. 7 3 1 3 7 21—20 V. V. A. 6 3 0 3 6 16—16 Treffers 6 1 0 5 2 10—19 Voor de promotie-competitie in Zuid I, won Nivea in Broeksittard met 32 van Almanïa, dat hierdoor twee kostbare punten verspeelde. Van V.V.H.Geleen werd geen uitslag door gegeven. De stand is; Almania 6 4 0 2 8 148 V.V.H. 5 3 0 2 6 1413 NIVEA 5 2 1 2 5 13—13 Geleen 4 0 1 3 1 5—12 In Zuid II heeft R.K.T.V.V. zich als eerste klasser weten te handhaven, door in Tilburg, na een uiterst spannenden strijd, met 65 van S.C.O. te winnen. Voorts won B.V.V. Hercules met 63 van Servatius. De eindstand is nu: R.K.T.V.V. 6 5 0 1 10 23—19 S.C.O. 6 4 I 1 9 19— 9 B.V.V. Hercules 6 1 2 3 4 15—19 Servatius 6 0 1 5 1 8—25 RJK.V.VJJ.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9