New-Vorksche Beurs Sport en spel c s S3 ZATERDAG 19 JUNI 1937 Dr. Schacht te Weenen Nieuw onderhoud met zijn Oosten- rijkschen collega De stakingen in de Ver. Staten Ruw optreden der politie blijkt uit film over relletjes De benoeming van Seiss Inquart en Pembaur Wij hadden gelijk, meent het blad van Virginio Gayda Moskou-San Francisco over het Poolgebied De Lord Mayor van Londen te Parijs Japansche economische missie in Europa LUCHTVAARTLABORA TORIUM Positie vast personeel Rijksstudie dienst voor de Luchtvaart AUSTRALISCHE PREMIER NAAR ONS LAND Hij zal met een speciaal water vliegtuig reizen Communisten in Polen gearresteerd GROOTE BRAND IN POLEN 500 gezinnen dakloos DE VLUCHT VAN AMELIA EARHART Academische examens LAW NT EN NIS Apothekers-assistente SCHAKEN INTERNATIONAAL TOURNOOI OP DEN SEMMERING Weinig kans dat Euwe er aan zal deelnemen VOETBAL HEMMES VERLIEST VAN RAMILLON Nederlandsche dubbel te Parijs eveneens verslagen BILJARTEN Drost wint van Martenet SPELERS VAN CENTRAAL- EUROPA VERVANGEN Olivieri zal het doel verdedigen FAILLISSEMENTEN Wolnoteering MARKTNIEUWS Na weifelend te zijn geopend, sloot de markt onregelmatig. 2 X UITLOTINGEN W eerbaarheidsloten WISSELKOERSEN AMER1K. GOEDERENMARKT - Graannoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 18 Juni CLEARINGKOERSEN STOOMVAARTLIJNEN ttS 1*5 i V Zl WEENEN, 18 Juni (D.N.B.) De Duitsche Rijksbankpresident, dr. Schacht, heeft vandaag wederom een onderhoud gehad met den presi dent der Oostenrijksche Nationale Bank, dr. Kienboeck, voornamelijk over vraagstukken be treffende het goederen- en betalingsverkeer tus- schen de beide landen. Vanmiddag heeft dr. Schacht aangezeten aan een te zijner eere door dr. Kienboeck aangebo den noenmaal. WASHINGTON, 18 Juni (Reuter) Na drie maal een film voor zich te hebben laten pro jecteeren, die opgenomen was van een gevecht op 30 Mei j.L tusschen agenten van politie en stakingsposten voor de fabriek van de Repu blic Steel Corporation in Zuid-Chicago, heeft senator Thomas om. verklaard: „Wanneer de film de geheele geschiedenis weergeeft, hebben de stakers veel koelbloedigheid aan den dag ge legd en is de politie, na te zijn geprovoceerd, met buitengewone ruwheid opgetreden. Thomas voegde hieraan toe, dat de film toont, hoe de mannen getroffen worden door schoten en hoe een vrouw met een gummistok wordt geranseld tot het bloed haar langs het gezicht loopt. ROME, 10 Juni (Havas) Aangaande de be noeming van Pembaur en Seiss Inquart in Oos tenrijk schrijft de „Giornale dTtalia" dat beide mannen lid zijn van de nationaal-socialisti- sche partij. Deze beslissing van Schuschnigg be antwoordt dus aan de overeenkomst tusschen Duitschland en Oostenrijk van 11 Juli, het pro tocol van Rome en de as RomeBerlijn. Men zal zich herinneren, dat Virginio Gayda 23 April J.l. in hetzelfde blad, na het onderhoud van' Mussolini met Schuschnigg te Venetië, heeft aangekondigd, dat binnenkort nationaal-socia- listen geroepen zouden worden om mede de verantwoordelijkheid te dragen in het Vader- landsche Pront. EDMONTON (Alberta) 18 Juni (Reuter) Naar hier wordt vernomen zijn Sovjet-Rus sische vliegers te drie uur Britschen Zomertijd te Moskou opgestegen, om een vlucht zonder tusschenlanding te maken van Moskou naar San Francisco over het Poolgebied. PARIJS, 18 Juni. (Havas). De Lord Mayor van Londen, die op het oogenblik te Parijs ver toeft, om het Britsche paviljoen op de tentoon stelling te openen, heeft heden, gekleed in vol ornaat, vergezeld van zijn echtgenoote, een be zoek gebracht aan het Stadhuis van Parijs, waar te zijner eere een receptie werd gehouden. Hij reed naar het stadhuis in een karos, ge trokken door vier paarden. De Lord Mayor werd plechtig ontvangen; de militaire muziek speel de de volksliederen van beide landen. Hij zette zijn handteekening in het gulden boek. Dezer dagen zal, naar de Nederlandsch-Ja- pansche vereeniging mededeelt, een belangrijke Japansche economische missie, onder leiding van den heer C. Kadono, voorzitter van de Ja pansche Kamer van Koophandel en Industrie, in Europa aankomen. De Kadono-missie zal, na een bezoek aan de Vereenigde Staten met de Normandie in Europa arriveeren, waarop de reis, na een kort verblijf in Parijs, voortgezet wordt naar Berlijn, ter bijwoning van het con gres van de Int. Kamer van Koophandel. Daar na zal de missie zich in Juli naar Engeland begeven, ter bespreking van belangrijke eco nomische vraagstukken. Onze politieke macht, zelfs onze ker kelijke bloei zal ons op den duur niet baten, zoo wij onze plaats niet weten te veroveren in de universitaire wetenschap. Steunt dus Dw eigen Uni versiteit. Ingediend is een aanvullingsbegrooting van het Verkeersfonds voor 1937. De hierbij voorgestelde wijzigingen houden verband met de voorgenomen omzetting van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart in de Stichting Nationaal Luchtvaart-laboratorium en met een noodzakelijk gebleken reorganisatie van de overheidscontrole op de luchtwaardigheid van vliegtuigen. De positie van het vaste personeel van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart zal wor den geregeld in dien zin, dat de ambtenaren, die 1 Januari 1937 in vasten dienst bij den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart werkzaam zouden zijn geweest, indien deze dienst niet ware opgeheven, geacht zullen worden gerekend van dien datum te zijn benoemd bij den lucht vaartdienst. Zij zullen, met uitzondering van een bij den luchtvaartdienst geplaatsten ingenieur, als zoodanig met behoud van rang en bezoldi ging bij de Stichting Nationaal Luchtvaart laboratorium worden gedetacheerd. Het is de bedoeling, dat het Rijk de sala rissen en toelagen van het gedetacheerde vaste Rijkspersoneel en de uitkeeringen ten behoeve van dat personeel blijft uitbetalen en het to taalbedrag aan het eind van elk dienstjaar van de Stichting Nationaal Luchtvaart-laboratorium terugvordert. Naar wij vernemen, zal de Australische mi nister-president Lyons, die een kort bezoek aan ons land zal brengen en o.a. een onderhoud zal hebben met dr. Colijn, Maandagmiddag om streeks twaalf uur met een speciale vliegboot •an de Imperial Airways uit Engeland te Schel ling woude arriveeren. De premier zal vergezeld worden door zijn echtgenoote en dochter. Het zou in de bedoeling van den heer Lyons liggen, onmiddellijk door te reizen naar Den Haag. WARSCHAU, 18 Juni. (D.N.B.) De politieke j.olitie te Warschau heeft de laatste dagen 140 communisten gearresteerd. Onder hen bevond zich een speciale koerier, die twee dagen ge leden uit Moskou was aangekomen met de op dracht, de openbare meening in verband met de terechtstelling van maarschalk Toechatsjefs- ki te bewerken. Nabij Baranowskze in Oost-Polen heeft een groot» brand gewoed, tengevolge waarvan 500 gezinnen dakloos zijn geworden. AKYAB (Burma), 18 Juni. (Reuter.) Amelia Earhart, die op haar weg was teruggekeerd, tengevolge van den moesson en te Akyab was gedaald, zal van hier eerst morgen vertrekken. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proefschrift geti teld: „Syntactical Studies in Bishop Fishgr's English", mej. R. E. L. Weyl geb. te Middelburg en tot doctor in de Geneeskunde op proef schrift getiteld: „Onderzoekingen over het Scleroma Respiratorium en de groep der kap selbacteriën" de heer D. K. Wielenga geb. te ■Pnerworedjo. Geslaagd voor het candidaatsexamen in do Wijsbegeerte mej. M. Vuyk en voor het docto raal examen in de Wijsbegeerte cum laude de heer H, C. J. Duyker; geslaagd voor het docto raal examen in de Economische Wetenschap pen de heeren J. Dorjee en L. A. H. Enthoven. AMSTERDAM Candidaatsexamen ge neeskunde No. 2. Geslaagd de dames: S. Boeke, M. C. Margadant, N. M. Buis, A. Klaasen, E. Schroder, M. T. van Lonkhuyzen, M. S. S. Willekens en de heeren H. Granaat E. E. M. Geelen, J. H. Wijnmalen, K. van Walbeek, N. W. A. Flinkenflögel. LEIDEN Geslaagd: artsexamen eerste ge deelte, mej. J. H. Klein en de heer Th. A. Deen. Bevorderd tot arts, de dames A. M. C. de Boer, J. C. P. Tazelaar en T. Werner. AMSTERDAM Amsterdam. Geslaagd mej. K. Barzilag, 20 Augustus vangt op den Semmering een in ternationaal schaaktournooi aan, dat buitenge woon sterk bezet zal zijn. Reeds hebben Capa- blanca en Lasker definitief toegezegd te zullen deelnemen, terwijl uitnoodigingen zijn gezonden aan Aljechin, Bogoljubow, Botwinnik, Fine, Flohr, Reshevsky, Keres, Eliskases, Tartakower, Lilienthal, Kashdan, Sir G. Thomas, Vidmar, Gruenfeld, Stahlberg en vele andere sterke meesters. Ook de wereldkampioen, onze landgenoot dr. M. Euw^, heeft een uitnoodiging ontvangen. Naar wij vernemen is de kans, dat Euwe aan dit tournooi zal deelnemen, practisch nihil. Tot 15 Augustus duurt het landentournooi te Stock holm en het zal onmogelijk voor Euwe zijn, vijf dagen later weer aan een lange wedstrijden serie als die van den Semmering is, deel te nemen. In het Roland Garros-tennisstadion te Parijs zijn de internationale Fransche tenniskampioen schappen voor beroepsspelers voortgezet. Onze landgenoot Hemmes verloor van den bekenden Franschman Ramillon met 5—7, 26, 46. In 't dubbelspel kwamen Hemmes en Goedraad uit tegen de Fransch-Zwitsersche combinatie Gar- nero en Marigaux. Ook hier verloren de Neder landsche spelers, thans met 26, 57, 36. Goedraad had het wederom gemakkelijk in het enkelspel. Hij had een walk over tegen den Chileenschen speler Facondi. Verder was een verrassing, dat Martin Plaa, de bekende Fran sche trainer, van zijn leerling Estrabeau met 57, 46, 36 vefloor, Tilden, Nusslein, Stoef- fen en Cochet hadden met hun verschillende tegenstanders niet veel moeite. In de te Parijs voortgezette wedstrijden om het wereldkampioenschap biljarten driebanden voor beroepsspelers won onze landgenoot Drost na een spannenden strijd van den Zwitser Martenet. pnt. brt. h.s. gin- Drost 50 87 6 0,574 Martenet 47 87 5 0,540 Het voetbalelftal van Centraal Europa heeft in Milaan een trainingswedstrijd gespeeld tegen een tweede klasser uit Fanfulla en won met 102 (rust 50). Piola scoorde zeven maal en dr. Sarosi maakte de drie andere doelpunten. De opstelling van het elftal is eenigszins ge wijzigd. In de plaats van Planicka (Tsjecho- Slowakije) zal Olivieri (Italië) in het doel ko men en in plaats van Puc (Tsjecho-Slowakije) zal diens landgenoot Nejedly linksbuiten spelen. Meazza en dr. Sarosi hebben hun plaatsen resp. linksbinnen en rechtsbinnen geruild. Centraal Europa zal nu dus met de volgende ploeg te Amsterdam uitkomen: DoelOlivieri (Italië) Achter: Gesta en schmaus (Oostenrijk) Midden: Serantoni, Andreolo (Italië) en Lazar (Hongarije) Voor Sas (Tsjecho-Slowakije), Meazza, Piola (Italië), dr. Sarosi (Hongarije) en Nejedly (Tsjecho-Slowakije), Opgegeven door v. d. Graaf Sc Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Rectificatie Het nader adres van den op 14 dezer gefail- Ieerden D. de Beer, handelaar in manufacturen, is niet Singel 288, doch Niersstraat 34, Am sterdam. Failliet verklaard: 16 Juni: B. J. van Schijndel, aannemer van heiwerken, Bergschenhoek, Nleuweweg 3 K. J. Vermeij, timmerman, Vlist (Z.-H.) J. Plooy, meubelmaker, Rotterdam, Blokland straat 11. P .W. van Oeveren, vertegenwoordiger, Rot terdam, Matthenesserweg 143 a. N.V. Handel Mij. L. de Bruin, gevestigd te Roterdam, Heerenstraat 15b. 17 Juni: A. de Haan, slager, Enkhuizen, Bree- straat 77. J. G. Kraakman, manufacturer, Heerhugo- waard. A. M. Lieskamp, Nijmegen, Hatertscheweg 160. W. H. van Eek, koopman, Druten aan den Dijk. J. Lensen, Nijmegen, Vondelstraat 26. L. Zwijnen, zonder beroep, Arnhem, Noord pad 67. H. H. J. Vroom, Arnhem, Eusebiusbuiten- singel 21, aldaar aan de Jansstr. 24 handeldrij vende onder den naam Vroom Sc Münninghoff en ook Manufacturenhandel Vroom'. W. Uyt den B'ogaardt. eigenaar eener was- scherij, Arnhem, Rembrandtlaan 33. -W. Roelstra, stucadoor, Zuidlaren, Tienclo- weg 185. A. S. Hettinga, koopman in suikerwerken enz., Heerenveen. W. C. Postma, smid, Zwaagwesteinde. E. Frissen, caféhouder, Maastricht, Tonger- schestraat 1 M. Schillings, bakker, Kerkrade, Oranje straat 15. H. Janssen-Schurgers, koopman in boter en eieren. Heer. W. uyt den Bogaard, Ugchelen gem. Apel doorn, thans te Arnhem. Vernietigd de faillissementen van: J. H. J. Raatsie, te Amsterdam; G. Smit, Den Haag; A. Delden, Amsterdam. Surséance van betaling: 2 Juni 1937 is bepaald, dat de raadpleging en stemming over het accoord, aangeboden door den heer W. J. Kijlstra, oud-notaris, wonende te Doorn, is uitgesteld tot 30 Juni 1937, des v.m. te 11.30 uur in het Paleis van Justitie te Utrecht. In de surséance van Benjamin van Leeuwen, koopman, wonend te Amsterdam. Pieter de Hoochstraat 94, en zaak drijvende aldaar aan de' Ferd. Bolstraat 79, is een ontwerp-accoord ge deponeerd en is bij beschikking der rechtbank te Amsterdam, van 14 Juni 1937 bepaald, dat schuldvorderingen, ten' aanzien waarvan de sur séance werkt uiterlijk 6 Juni 1937 moeten wor den ingediend bij den bewindvoerder, mr. Jaap van Gelderen te Amsterdam, alsmede dat in raadkamer der Rechtbank op 11 Aug. 1937 te 11 uur over het aangeboden accoord zal worden geraadpleegd en beslist. Met ingang van 10 Juni 1937 is aan Karei Johan Marie Esser, assuradeur, wonende Oos terbeek gem. Renkum (proc. mr. A. A. H. M. Ploos te Arnhem), voorloopig surséance van betaling verleend. Schuldvorderingen, ten aan zien waarvan de surséance werkt, moeten by den bewindvoerder, mr. H. V. Hogerzeil te Arnhem, worden ingediend voor 24 Juni 1937. Over het mede ter griffie gedeponeerd accoord zal in raadkamer der rechtbank te Arnhem worden ge raadpleegd en beslist op Donderdag, 8 Juni 1937 des n.m. te 2.30 uur. Verlenging surséance van betaling: 14 Juni 1937 is inzake het verzoek tot ver lenging van de surséance van betaling van J. A. Staal, te Scheveningen, Jurrlaan Kokstraat 110, bepaald, dat de vergadering van schuldelschers plaats vindt op Dondrdag 16 Sept. 1937 v.m. ie 10.30 uur (rechtbank te Den Haag). Van de surséance van Leo Meijer, A'dam, 15 Juni 1937 is de behandeling van het aangeboden ac coord nader bepaald op Woensdag, 29 Sept. a.s., des morgens te 11 uur in het Paleis van Justitie te Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: C. A. Schyve, Schoondyke; W. M. Gunst, Goes; A. Aerdts, Hedel; W. P. Schouten, Maartensdijk; C. V. H. Vos Sc Co., Driebergen- Rijsenburg; H. M. G. Vos, Driebergen-Rijsenburg; T. W. Gerth, Den Dolder; A. Bulsman, Amersfoort; J. Kos, Huizen; L. G. Kalis, Bussum J. Maarsen, Amsterdam; S. Vaz Dias, Amsterdam; Jonas Slier, Amsterdam. Rectificatie Het nader adres van den op 14 dezer gefailleerden D. de Beer, handelaar in manufacturen is niet Singel 288, doch Niersstraat 34, Amsterdam. ANTWERPEN, 18 Juni. Wol (in pence per lbs.): Juni 33, Juli 325/13, Aug. 32 5/8, Sept. 32 5/8, Oct. 3214, Nov. 32,4, Dec. 33(4, Jan. 33%; (in frs. per K.G.): Juni 44'/,, Juli 44, Aug. 43%, Sept. 43%, Oct. 43%, Nov. 43%, Dec. 43%, Jan. 43%. LEEUWARDEN, 18 Juni. Graannoteeringen. Inlandsche granen niet genoteerd wegens geringen aanvoer. Bultenlandsche granen. Gele laplatamais disp. 132.00 boordvrij Leeuwarden en 125.00 boordvrij Rotterdam. La Platagerst disp. 178.00 boordvrij L eeuwarden en 170.00 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. Lijnkoeken disp. 8.75 boordvrij Leeu warden en 8.05 boordvrij Rotterdam. Noord-Am. Lynkoeken merk S.K. disp. 8.10 boordvry Rotter dam. 's-HERTOGENBOSCH, 18 Juni. N.V. Boter- mijn. Aanvoer 25750 kg. Hoogste prijs 1.49, laagste prijs 1.42, middelprijs 1.47 per kg. LEEUWARDEN, 18 Juni. Aardappelmarkt. Roo- de Star 1.90—2.15 per 100 kg. LEIDEN. 18 Juni. Veemarkt. Aanvoer: 409 run deren, 379 kalveren, 2087 schapen, 609 varkens. 23 stieren 160.00300 per stuk, 6270 cent per kg. schoon gew.. handel stil. 133 kalf- en melk koeien 180.00310. kalm. 89 varekoeien 160.00 2,15, tamelijk. 164 vette ossen en koeien 190.00 32o per stuk, 6482 cent per kg. schoon gew., stil. Fokkalveren 11.0015, tamelijk. 41 vette kal veren 40.00110 per stuk, 6092 cent per kg. schoon gewicht, tamelijk. 338 nuchtere kalveren 5.0011, matig. 279 vette schapen 24.0035, ma tig. 1808 lammeren 8.0014, matig. Zuiglamme- ren 14.0020, matig. 306 mestvarkens 17.0035, matig. 265 biggen 11.0015, matig. 38 zeugen 60.0083. zeer matig. LEIDEN, 18 Juni. Kaasmarkt. 93 partijen Goud- sche kaas: le soort 23.00—25, 2e soort 20.0022. 23 partyen Leidsche kaas: le soort 2325.50, 2e soort 1.002. Per 50 kg. Handel goed. NEW YORK, 18 Juni (Part.) Het krachtige herstel dat zich gisteren in het laatste beurs- uur heeft baangebroken heeft zich heden bij de opening aanvankelijk niet voortgezet. De stem ming was weifelend en hoewel er fondsen wa ren die ten opzichte van gisteren eenige ver dere koerswinst konden aantoonen, waren er ook vele die lager openden. In het algemeen ble ven de verschillen echter beperkt. Desondanks bereikte de omzet in het eerste uur nog een to taal van 200.000 shares, doordat in het verdere verloop de handel iets levendiger werd, doch aanvankelijk ging dit gepaard met een afbrok keling van het koerspeil die zich tot vrijwel alle rubrieken uitstrekte. Eerst daarna trad een her stel in, dat trouwens niet algemeen was, zoodat de beurs een onregelmatig voorkomen behield, al was de ondertoon beter. U. S. Steel liepen na prijshoudende opening in snel tempo ander halve punt terug, doch konden daarna een deel van het verlies inhalen. Bethlehem Steel gaven een overeenkomstig koersverloop te zien even als Republic Steel. Koperwaarden waren ver deeld. Kennecott openden een halven dollar lager en veranderden daarna weinig. Anaconda's waren fractioneel lager. American Smelting openden vast, doch konden het behaalde voor deel niet geheel handhaven. Onder de automo bielwaarden vielen Chrysler op door een zeer flauwe stemming. Het fonds daalde 2V, dollar tot 100, waarop slechts 'n onbeteekenend herstel volgde. Sporen gaven na gedrukten inzet een verdere reactie te zien, waarop echter in het tweede uur een herstel volgde. Petroleum- waarden bewogen zich meerendeels op ongeveer vorige slotprijzen, met uitzondering van Conti nental Oil die aangeboden waren, doch zich in het verdere verloop eenigszins herstelden. Flauw waren aandeelen Dupont de Nemours die ruim twee dollar moesten prijsgeven. Met uitzondering van koper- en oliewaarden, waren de overige afdeelingen in de tweede beurs- helft zoo goed als geheel verwaarloosd en on regelmatig gestemd. Ook de omzetten waren zeer gering; in het vierde uur waren deze terugge- loopen tot 70.000 stuks. Koperfondsen ontleen den een stimulans aan de betere stemming voor het product, terwijl olieshares goede vraag ont moetten in verband met gunstige winsttaxa ties. Midcontinental Oil, Standard Oil en Texas Corp. boekten winsten van V/8 a 1% dollar; daarentegen werd er in Shell Union geen stuk je verhandeld. Bij kalmen handel vertoonden aandeelen Westinghouse plotseling een koers- verbetering, zoodat hier een winst van 2 <4 punt kon worden opgeteekend. Ook General Electric verbeterden 1 dollar. Tabakken konden zich op het verhoogde peil echter niet handhaven, doch Amer. Tobacco traden toch IV, punt hooger uit de noteering. Laatbeurs viel er goede vraag te bespeuren voor canningshares; American Can avanceerden 2% punt. Chryslers hadden aan het einde van den beurshandel nogal wat aan bod te verwerken en moesten 1 dollar van hun koers afstaan. Chemische, rubber-, warenhuis fondsen lagen eveneens onregelmatig in de markt, terwijl luchtvaartfondsen en aandeelen in telegraafmaatschappijen prijshoudend waren. De omzetten bedroegen 690.000 shares. 18 17 16 Slotkoersen Juni Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Crysler Motor Cities Service Gonsol Gas N.Y. Continental Oil 5 Young 7 Dawesl. Deieware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem, Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nikkei Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Philips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. 5- Leather U. S. Rubber U. 5. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building Gedaan en laten, t nieden. S ex. dividend. ex coupon. 219% 219 216 93% 91 91% 50 50% 8 5 Va 84 83Vs 165 164% 165V2 77 75% 75% 16% 16% 16% 51 50% 49% 82% 82% 80% 27% 28 27% 81% 82% 79Vo 12% 12% 12% 162% 162% 160 49% 49 48 52% 53% 54% ?Vs 2Vb 2% 100% 102% 100 2% 2% 33% 33% 33% 42% 42% 42% 34% 34 33 28% 28% 28 38 38 38 57% 57% 56 153 154% 151 169% 169 170% 14% 14(4 14 53 52 50% 50% 50 48% 38% 38 37% 14% 14% 14 23% 24% 24 106% 106%§ 104% 58% 57% 56% 11 11% 10% 55% 55% 53% 3% 3% 31/2 7 6% 7 54% 54 51% 42% 42% 41 21 s4 21% 21% 39% 40% 39% 23(4 22% 21% 2497/8 246 240 37%§ 38% 37% 54 53"" 52% 57% 67% 58% 37% 37 37 8% 8 8 88% 87% 86% 27%t 27% 27 19% 191/8 187/e 46% 47 46 32% 32% 32% 12 12 12 66 64% 537/8 16% 161/s 16 129% 131 133 26 25% 24% 4% 4 4% 8% 8% 8V2 56% 57 55% 96 97% 94Vi ol oi§ o2% 139 I3b% 1341/8 4b7/8 4 6% 40 V* 15 2191/2 903/* 52 85 165 76 16% 50% 81% 27% 80% 13% 162 48% 54% 2% 1017/g 2% 32% 43 32% 28% 38% 56% 152 170 14% 507/a 50% 38% 15% 24 105% 567/g 10% 54% 3% 7 52% 41% 21% 40% 22% 240 38 53% 58 37 8% 86% 27% 18% 47% 33% 12% 63% 16% 134 24% 4% 8% 57% 95% 54% i3a 16 Met 500 Is uitgeloot serie 7862 no. 6 met 100 ser. 2862 no. 38 en met 1 50, ser. 653 no. 31. Met 10 de onderstaande nummers; ser. 220 no. 10, ser. 548 no. 28 653 no. 6, ser. 2842 no. 24 en 41, ser. 4649 no. 13, ser. 4968 no. 7 19» 31» 38 Met de volgende nrs.: serle 220 no. 5, 31, 38; ser. 548 no. 12, 17, ser. 653 no. 47, ser. 2627 no. 11, 23, 40, 35, ser. 2827 no. 12, 13, ser. 2842 no. 1, 5, 26. serle 3649 no. 45, serle 4968 no. 1, 14, 17, 35; serie 5347 no. 1, 22, 46, 49; serie 6920 no. 20; serie 7862; no. 3, 28. 42, 45. Met 2.50 de volgende nrs.: serle 220 nos. 1, 7, 8, 29, 39, 42, serie 548 nos. 4, 7, 10, 14, 21, 23, 25, 26, 39, 48, serie 653 nos. 20, 24, 41, 46, 50, serie 2627 nos. 1, 7, 13, 16, 18, 24, 25, 26, 30, 31, 36, 41, 45, serie 2827 nos. 7, 9, 26, 30, 31, 32, 35, 36, 39, 42, 43, serle 2842 nos. 3, 10, 15, 29, 48, serie 4649, nos. 1, 21, 24, 26, 33, 38, 39. 49, serle 4845 nos. 17, 27, 34, 44, 45, 48, 49, 50, serie 4968 nos. 9, 10, 16 21, 22, 41, 44, 48, serle 5347 nos. 5, 25, 48, serle 6290 nos. 10, 24, 34 en serie 7862 nos. 11, 14, 16, 22 en 24. De overige nos. van bovengenoemde series zyn alle m,et 1.50 betaalbaar. NEW YORK, 18 Juni Slotk. Juni 18 17 16 15 Brussel 16.881' 16.88 16.88% 16.«8% Rome 261/. 5.26% 5 26% 5.26% Madrlö 5.CO 5.00 5.00 5.00 Bern 22.92% 22.92 22.91% '2.93 Weener 18.75 18.73 18.73 18.73 Oslo 24.82V 24.80 24.82% 24.82% A'dam 54.98 54.99 54.98 54.99 Londtr "■r3% 4-93% 4.9.7/8 4.94 Parijs 4.5,"V 4.45% 4 4 4.45% Bprlijn 40.C9 40.09% 4Q.08 40.08 NEW YORK, 18 Juni 18 Juni 17 Juni 18 Juni 17 Juni Suiker Juli 2.49-50 2.50-51 Jan. 2 44-45 2.45-47 Sept 2. -2 -53 2.54-55 Mrt 2.43-44 2.45-46 Nov 2.53 2.54 Mei 2.47-48 2.48-49 Dec 2.55- - 2.56-- Katoen Juli 12.06-07 12.01-02 Jan. 12.09- 12.05 Oct. 12 09-10 12.07 Mrt. 12.17 12,12 Dec 2.C8 12.04- - Mei 12,23 12,14 Rubber Standaard Juli 19.61- - 19.36- f Dec. 19.88- 19.60- - Sept. 19.75 19.50 Jan. 19.92- 19.65 Oct. 19.80 19.54- Mrt. 19.98 19.72- f Mei 20.08- 19.80 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Mei 7.00- 7.18- - Mei Juli 6.97- - 7.06 Juli 10.87 10.87 Bept 6.90 6.97-- Sept 10.45 10.49 Dec. 6.86- 6.90-- Dec. 10.12 10.20 Mrt. 6.82 - 6.88- - Mrt. 9.99 10.10-- Mei 9.93 10,05 Tin Loco 55.12% 54.87% Termijn 55.00 54.75 CHICAGO, 18 Juni 18 Juni 17 Juni 18 Juni 17 Juni Tarwe Haver Juli l087/g-% 110%.10 Juli 4C%- - 40%. - Sept 108%-% 110-097/8 Sept-35%-- 35%- - Dec. 1 1Ci3/8-V» 111%-% Dec- 36%- 36%-- Mais Kogge Mei-- Juli 83%-— 84%-- Juli 113%-— 111%-- Sept. 767/8-- 78%-- Dec. 787/680% Nieuw contract JuU 1141/8-- 112V2-- 76 75%- Sept 102%100 Reuzel JuU 11.40 11.50 Septll.70 11.72% 11.75 11.42% 18 Juni 17 Juni Tarwe Oct. 11.70 Dec. 11.37% WINNIPEG, 18 Juni 18 Juni 17 Juni Gerst JuU 1217/8 1227/8-—Mei- Oct. 114s/* - - 1157/g- - Juli 64% - - 65% - - Dec. 113 113Va- Dot. 57%- 58% - Rogge Lijnzaad Juli lil3/*-- 116%-- Mei Oct. 81%.- 82%- - Juli 160 163% Dec. 79V*-- 80%- - Oct. 161 •- 163%" Haver JuU 55%"- 56)4-- Dec. 40%41% Oct. 43%-— 44%- gedaan en laten t bieden nominaal LIVERPOOL, 18 Juni, Dec. 8/51/2. Tarwe; Oct. 8/6, (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Anaconda Beth. Steel U. S. Steel SheU Union RepubUc Steel 41614415% 37 1/8—37 59/, 70—69 20 1/8—1/16 25—24% Van 4.305.00 uur Anaconda U. S. Steel Cities Service Republic Steel 37 70 1/8 2 'A 24 7/8—5/8 Koersen voor stortingen op 19 Juni 1937 tegen verplichtingen luidende in Reichsmarken 72,91. lires 9,61, peseta's 9,10. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUXDEN. Aangekomen 17 Juni: Vechtstroom, s„ Huil; Velocitas, m'.s., Londen (voor Velsen); Trajanus, s„ Middl. Zee. 18 Juni: Enid Mary, s., Goole; Langanger, tank, Port Arthur; Poseidon, s„ Middl. Zee; Samibre, m.s., R'dam; Roelfina, mf, Londen; Bellatrix, s„ Stockholm; Odion ,s„ Middelt. Zee; Wilbo, m.s., Londen; Hydra, m.s., Selzaete (voor Wormerveer); Ferrakis L. Cambanis, s.. La Plata; Ina Lotte Blumenthal, s., Leningrad (voor Zaandam). Zaanland, s., Z.-Amerika; Ragni, s., Odda; Stuy- vesant, s„ W.-Indië; Vulcanus, s., Aarhuus; Or pheus, s„ Kopenhagen; Grunda, m.s„ Mistley. Vertrokken 17 Juni: Baikal, s., Onega; Randi, s., Immingham: Trude Schuneman, s„ Immlng- ham; Helka, tank, Memel; Pres. Francqui, tank, Houston. 18 Juni: Oliva, s„ R'dam; Ousel, s„ Liverpool; Zaanland, s., Z.-Amerika. Aangekomen 18 Juni: Oberon s., Hamburg. Vertrokken 18 Juni: Clanwood, s., Blyth. AMSTERDAM. Aangekomen 18 Juni: Trajanus, Middl. Zee, stukgoed, en hout, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Enid Mary, Goole, stukgoed en steenkolen, Handelskade Gebr. Scheuer; Lan- gangar Port Arthur, benzine, petroleum en stuk. goed, Petroleumhaven, Vinke Co.; Poseidon, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Car gadoorskantoor; Sambre, R'dam, stukgoed, Java- kade, Wm. H. Muller Sc Co.; Bellatrix, Stockholm, ledig. Tankterrein, Abeca; Orion, Middl. Zee, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Wilbo Londen, stukgoed, fjteiget H.A.L., Kamp man; Vechtstroom, Huil. stukgoed en steenkolen, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Oberon, Ham burg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoors- kantoor; Perrakls L. Camblan, La Plata, graan, Silokade, Vlnke Co. Uitgaande vastgemaakt: Prowess, m'.s. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIBADAK, 16 Juni van Bat. naar Hongkong. TJISAROEA, 16 Juni van Manilla n. Hongkong TJINEGARA, 17 Juni van Shanghae n. Amoy. KON. HOLL. LLOYD ZAANLAND. 18 Juni van Amst. n. Z.-Amerika. HOLLAND-AMERIKA LIJN SPAARNDAM, 17 Juni van R'dam te New-York. BLOMMERSDIJK, 16 Juni van New Orleans Rotterdam. DAMSTERDXJK, R'dam naar Pacific Kust, wa® 17 Juni 8 u. 30 v.m. 60 mijlen N.W. van Lands Em> BOSCHDIJK, thuisreis, was 17 Juni 12 u. w v.m. 900 mijlen Z.W. van Lands End. BEEMSTERDIJK, R'dam naar New-York, pass- 17 Juni Dungeness. KON. PAKETV. MIJ. MAETSUYCKER, 16 Juni van Singapore naar Sydney OMBILIN, arr. 17 Juni te Saigon, ROGGEVEEN. 16 Juni van Saigon n. Z.-Afrika- HOUTMAN, 17 Juni van Mombassa n. Batavia- KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. ORION. 18 Juni van Middl. Zee te Amst. TRAJANUS. 18 Juni van Middl. Zee te Amst. POSEIDON, 18 Juni van Middl. Zee te Amst. AGAMEMNON, 17 Juni n.m. 6 uur van =an Juan de Porto Rico naar San Domingo. n BARNEVELD, ulreis, was 17 Juni 8 u. v.m. 3UU mijlen N. van de Azoren. BENNEKOM, uitreis, 17 Juni te Cristobal. BERENICE, 17 Juni van Triest naar Fiume- CERES. 16 Juni van Chimbote n. L. Libertaa- CRYNSSEN, uitreis, 16 Juni te Curacao. DEUCALION. 18 Juni van Amst. te R'dam. GANYMEDES, 17 Juni van Lissabon n. Arnsv HERMES. 17 Juni van Tunis n. Piraeus. MARS, 17 Juni van Salonica naar Istanboul- NEREUS. 16 Juni van Kopenhagen te Gdynia- ODYSSEUS, 17 Juni van Cadlx n. Grimsby. ORESTES, 18 Juni van Amst. te R'dam. PLUTO. 17 Juni n.m. 10 uur van Amst. v Hamburg. n TIBERIUS, 17 Juni n.m. 10 uur van Aberdeen naar Rotterdam. TRITON. 18 Juni van Amst. te R'dam:. ULYSSES, 18 Juni van Majta naar Tripoli. STUYVESANT. 18 Juni van Amst. n. W.-lndWj BOSKOOP, thuisreis. 18 Juni te Antwerpen verwacht. OBERON, 18 Juni van Hamburg te Amst. RHEA, 18 Juni Van Barl te Catania. 18 THESEUS. Amst. naar Kopenhagen, pass. Juni v.m. 10 uur Holtenau. HEBE. 18 Juni van Kopenhagen n. Amst. ARIADNE, 18 Juni van Gibraltar n. Malta- BODEGRAVEN, uitreis, 17 Juni te Callao. VULCANUS, 18 Juni van Amst. n. Aarhuus. ORPHEUS, 18 Juni van Amst. n. Kopenhagen- AURORA, R'dam n. Oran, pass. 18 Juni v.m- Gibraltar. BERENICE, 18 Juni van Triëst te Fiuiwe. SATURNUS, 18 Juni van R'dam n. Tunis. BOSKOOP, thuisreis, 18 Juni te Antwerpen- MIJ. OCEAAN THESEUS. 17 Juni van Suez naar Java. MYRMIDON, 16 Juni van Liverpool te Batavia EURYADES, R'dam n. Japan, 16 Juni van I*e nang. POLYDORUS, Java naar Amst., 17 Juni w Londen. MIJ. NEDERLAND POELAU TELLO, thuisreis, 18 Juni van Mar* seille. JOHAN DE WITT, uitreis, 17 Juni te Genu» ENGGANO, uitreis, 17 Juni van Belawan. POELAU LAUT. uitreis. 18 Juni Vin Suez. JOHAN DE WITT, uitreis, 18 Juni van Genu»' ROTT. LLOYD BALOERAN, uitreis, 17 Juni van Colombo. BLTTAR, uitreis, pass. 17 Juni n.m. 9 uur Perl» BUITENZORG, thuisreis, pass. 17 Juni v'^' 8 uur Kaap Guardefui, KEDOE, uitreis, pass. 17 Juni n.m. 4 uur u braltar. KERTOSONO, 18 Juni van Vlaardingen Ham'burg. GAROET, thuisreis, 17 Juni te Belawan. DEMPO. thuisreis. 18 Juni van Singapore. SITOEBONDO, 17 Juni van R'dam te Bintang- INDRAPOERA, uitreis, 18 Juni van Soul» ampton. PALEMBANG, uitreis, pass. 18 Juni Dover. HALCYON LIJN STAD AMSTERDAM, 17 Juni van Gent Vlaardingen. ,„j, STAD ARNHEM, Vlaardingen naar Oxelosun» 17 Juni uit den N. Waterweg. ,<f STAD ZAANDAM, R'dam naar Gothenburg. Juni uit den N. Waterweg. te STAD ZWOLLE, 19 Juni v.m. van Tunis Rotterdam verwacht. te HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, thuisreis, 18 Juni v.m. 3 uur Havre; vertrekt 18 Juni n.m. 6 u. naar R'datn. AMSTELKERK, uitreis, 19 Juni te Accra. JAARSTROOM, uitreis, 18 Juni op de Ivoorku» JUül" JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA RADJA, Java naar New-York, 16 -- j te Singapore. TAPANOELI, Java naar New-York, 17 Juni Belawan. KOTA RADJA, 17 Juni van Singapore n. Ne" York. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN SALEIER, uitreis, 18 Juni van Suez. e. AAGTEKERK, uitreis, 18 Juni te Meibom" HOLLAND-O. AZIE LIJN MEERKERK, 18 Juni van R'dam te AntwefPe' HOLLAND—AFRIKA LIJN. BOSCHFONTEIN, 18 Juni n.m. van Ham naar IJmulden. jjtltg DIVERSE SCHEPEN TROMPENBURG, 18 Juni van Trangsund ha Amsterdam. WINSUM. 17 Juni van B.-Atres te RosariO- ZIJPENBERG, 17 Juni van B.-Aires naar Vincent v.o. _ep(l BATAVIER rv. 18 Juni van R'dam te Graves* ETREMA, 16 Juni van Massowah te Suez. LOOSDRECHT, 16 Juni van Abadan te SUe»'^ SEMIRAMIS, 16 Juni van Alexandrië n. Ab» HANNAH, 16 Juni van Bremen te Quebec. „i MIRACH, Archangel n. Zaandam, pass. 17 TTdsire. „.„reO1 AMELAND, 17 Juni Van B.-Aires n. St. Vim v.o. -mi)' WESTPLEIN, R'dam n. Lulea, pass. 17 Holtenau. -„uil8' WILLEMSPLEIN, 16 Juni van R'dam te MC' a STOLWIJK, 17 Juni wn Sundswall n. LenihB f, KATWIJK, Zaandam naar Leningrad, pa®5' Juni Holtenau. THEANO, 17 Juni van Belfast te Plymouv'- LINGESTROOM, 17 Juni van N(ewp°r" Swansea. ,a l' ELUSA, Gothenburg, n. St. Kitts v.o., Pa Juni Dunnet Head. v.fJ- COLYTTO. naar Hull, was 17 Juni 11 u. lu 125 mijlen N.W. van Lands End. jut' KERKPLEIN, R'dam n. Wabana, was 1° 9 uur 25 n.m. 17 mijlen O. van Lands End- j5 JONGE ANTHONY, naar St. Vincent, pw*®' Juni Finisterre. Or' tfi- OOSTZEE, sleepboot, 14 Juni van Sete n. POELD1EP, 17 Juni van R'dam te KingsU1 DOBESA, 16 Juni van Gdynia te Danzig- LXNGE, Dordrecht n. Wiborg, pass. I7 Elseneur. w JONGE ELISABETH, 16 Juni van Dak1" Duinkerken. AGATHA, 16 Juni van Pladjoe n. Colens'" AGNITA, 23 Juni van Fort Said In Eng verwacht. oiadJ0* ALDEGONDA, 14 Juni Van Tjilatjap n. P^ ALETTA, 16 Juni van Canton n. Swatow- 0e- ANASTASIA, 16 Juni van Singapore n- APOLLONIA, 19 Juni van Haifa te C0»8lg„JJ' verwacht; gaat naar Beyrouth en wederom stanza. ARTEMIS, 20 Juni van Hull te Cura?a° wacht; gaat daarna verm. naar Venetië, TUe Constanza. AUGUSTINA, 15 Juni van Pladjoe n. soe\.ef*"'' ERINNA, 19 Juni van Bona te Curasao^ gaat daarna naar Triëst, Sulina en Consta ETREMA, 7 JuU van Suez by Aroebaal gaat daarna naar Soesoe, Singapore, PladJ0*' derom Singapore en Suez. - v«' SULOTA, 26 Juni van Bahrein te Paul»®" wacht; gaat daarna verm. naar Rouaan. CADILA, 14 Juni Van Curasao n. St. V1 en Dakar. Dakar. v:tl GENOTA, 16 Juni van Spezla n. Port-S®» 6 HERMES, 20 Juni van Malta te San If Rhone verwacht; gaat daarna naar Con8<j® dj of' JOSEFINA, 17 Juni van Singapore n. JUNO, 15 Juni van Pladjoe te Batavia, dokken. g®» MACOMA, 17 Juni va* Suez te Abada-"' naar Aden v.o. inida MAGDALA, 18 Juni van Curasao te gaat naar Las Palmas. 1e MAJA, 22 Juni van Cristobal te Tamp* wacht; gaat daarna naar New-York. w MAMURA, 18 Juni van Port of Spain Palm'as; gaat naar Barbados v.o. .oP" PAULA, 16 Juni van Singapore te H®IF gaat naar Pladjoe en Batavia. PERNA. 16 Juni van Dakar n. CuraC®-°- j><w PHBOS, 15 Juni van Curasao verm- Oslo, Bergen en Aalesund. RAPANA, 15 Juni van Quebec te Montr®»*' verm. naar Houston en wederom Montreal- SELENE, 19 Juni van Constama te ^ed®f verwacht; gaat daarna naar Balaruc en w Constanaa. *0 BEVERWIJK, 18 Juni van YxpUla n- S'd»IÏ,> FRIESLAND. 17 Juni van Stettin n- HOOGLAND, 17 Jul van Delfzyi te immt jw UNGE, Dordrecht n. Wiborg, pass. 1 j<1 Elseneur. LOOSDRECHT, Abadan n. Engeland, P j, Juni Port Said. P SCHOKLAND, 18 Juni van Immingh31" Rotterdam. 6iêéh

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2