Renault incasso-bank N.V. I i Kredieten WASSCHERIJ v. HOUTEN Haarlem, 19 Juni BIBLIOTHEKEN £ea opea icAiaf ciak ^AFE-DEPOSIT Kort en volledig Strenge controle J. BEELEÜ A Zn GROOT SPORTFESTIJN IN WORDING Wereldtentoonstelling 1937 Parijs RADIO MOORS N BLEEKERSVAARTWEG 45 HEEMSTEDE TELEF. 28372 AGENDA ZATERDAG 19 JUNI 1937 in uw automobiel, doch dan een staaldak gespoten in de kleur van uw wagen Een genot voor den bestuurder Gegarandeerd tocht-, lek- en. rammelvrij N.V. Gebr.H.&F.Kimman Wagenweg 8-10 Plein 23-25 Telef. 13850 Telef 11578 De eenige kleine wagen waarin U werkelijk met vijf personen ruim kunt zitten RENAULT IS SNEL, SIERLIJK EN ZUINIG Hoofdagent: GEERT HOOCEVEEN Mr. Cornelisstraat 52-58, bij de M.T.S. LtT OP HET JUISTE ADRES Spaansche kinderen KRUISWEG 59 HAARLEM ^^tionale R. K. Commissie voor Jeugdwerkloozenzorg - COLLECTE VOOR DE ARMEN In de parochie van St. Jan Flippie van de N.Z.H. H.B.S. A. Zijlvest Haarlem St. Josephsgezellen Haarlem I Comité van Kath. Actie GEMEENTERAAD Woensdag wethoudersverkiezing Bleekersvaartweg 13 - Heemstede - Tel. 28189 KNUS FAMILIE-TAFEREELTJE Assendelftsche drama's Na de bruiloft De Haarlemsche Sportdagen op 4 en 11 Juli a.s. Uitgebreid programma Zondag 6 Juli Zondag 11 Juli Bijzonderheden „Golddiggers" in het Frans Halstheater >AARNE lAh iNH Programma van de Haarl. Radio centrale op Zondag 20 Juni Bioscopen 20 Juni Bioscopen 21 Juni Bioscopen Apotheekdiensten ST. VINCENTIUS- VEREENIGING Programma van de Haarl. Radio centrale op Maandag 21 Juni Van een graswagen gevallen RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN stadISeuws Is er eenigen tijd geleden reeds aangekondigd, dat er waarschijnlijk Spaansche kinderen in ons land zouden komen, gisteren konden wij 'het meer zekerheid mededeelen, dat binnenkort 'hderdaad Baskische kinderen de gastvrijheid °hzer Katholieken komen inroepen. Allen, die genegen zijn een of meer kinderen op te ne men, worden verzocht zich op te geven bij het K. Huisvestingscomité en wij vertrouwen, <iat velen aan dezen oproep gevolg zullen geven ®h zich bereid zullen verklaren een kind, dat floor den burgeroorlog uit zijn land en van zijn °Uders verdreven is, op te nemen, opdat 't kind hier een rustig en liefdevol tehuis moge vinden eh Hollandsche ouders het mogen geven, wat hun eigen ouders het niet kunnen schenken. En al mag dan de Christelijke naastenliefde biet afwegen aan wie zij hare weldaden schenkt, t°ch is het mogelijk dat sommigen wellicht af geschrokken worden door het feit, dat het kin- fleren zijn uit het roode Spanje, het Spanje der Driester- en kerkvervolgingen. Maar hierin kunnen wij hen gerust stellen: het Baskenland is 't meest Katholieke en meest geloovige deel van geheel Spanje; een streek, v,'aar de godsdienst steeds gebloeid heeft en be leefd werd, waar de kinderen godsdienstig on- flerwezen en opgevoed werden. Indien dan ook deel der Basken de partij der linksche re dering gekozen heeft, dan is dat alleen om 21iver politieke redenen. Sedert lang streefde ^bskadië (Baskenland) naar autonomie en her tel zijner oude fueros (rechten en privileges), hi de militairen zagen zij de groote vijanden her autonomie en samengaand met Madrid hoopten zij de autonomie te verkrijgen. Aldus sloten zij, volgens de woorden van een afge vaardigde, vóór de revolutie „het monsterver bond met den duivel". Maar katholiek zijn zij '1 merg en been. Men zou de Basken met hun geheimzinnigen °Orsprong, het minst Spaansche volk van ge heel Spanje kunnen noemen. Inderdaad toont hun taal reeds niet de minste overeenkomst met hot spaansch; in type en levenswijze gelijken S'f meer op Noorderlingen, dan op de Spanjaar- floh zelf, zoodat de aanpassing aan onze levens wijze en ons voedsel hun waarschijnlijk gemak kelijker zal vallen, dan aan het typisch Spaan se voedsel, hetgeen de ondervinding ook reeds hoeft geleerd. ^ïees behoeft er dus niet te zijn: hier komen katholieke kinderen, Katholiek van oorsprong opvoeding; wij hopen daarom, dat velen aan hozen oproep gehoor zullen geven en een kind 'Allen opnemen, opdat het kind hier de liefde de opvoeding moge ontvangen, die het van 6'üen ouders in eigen land niet kan ontvangen. hten kan zich opgeven bij mr. H. J. M. Tonino, ha; lmstraat flhdvoort. 23 en H. L. Scheepers, Hoogeweg, tegen zakelijke of persoonlijke zeker heid. loketten te huur van 5en hooger. Ujfl Nationale R.K. Commissie voor Jeugdwerk- tte °°zenzorg rekent ook a.s. Zondag op den van Kathoüek Haarlem en schrijft daar- het volgende; VjJ'Se getallen: Terwijl de Burgerlijke Over- 75 pCt. der uitgaven tot een bepaald maxi- jL111 subsidieert, moet de Katholieke Commissie °ntbrekende voor 1936 bijpassen: een som ty* 10-154.22. Daarvan subsidieerde het R.K. hp Jhedenverborid ongeveer 30.000 gld, terwijl Cn Inzameling onder de Katholieken voor '(jL^'Sdwerkloozenzorg in 1936 'n bedrag van fif 4-77 voor dit doel opbracht. Tot onze vreug- gen we meedeelen dat de Katholieke in- j"s van Haarlem f 650 hebben geschonken ^'5dn reft inzameling, het hoogste in ons kQ,btivIn totaal werden door de nationale R.K. ssie voor Jeugdwerkloozenzorg in 1936 in Nb) lange kampen (kampen van 2 of 6 we- Disv .3 deelnemers met 128272 kampdagen Jj^ting verleend, biogjeen geld, wat een geld gaat hiermee ge- Wcrjj zal menigeen zeggen. Toch is dit heerlijk 'Tti. c'eze financieele offers dubbel waard. Het arnP is voor vele jonge mannen geworden °»V: tt^ergetelüke pagina in den roman van hun .-t6reven, een bladzijde, waarin de hoop op ^ter 11 tijd terugkeert en het vertrouwen op een !°böpn toestand herstelt en een ruggesteun ge- -n b wordt voor nieuwe plannen en herwon- hp^blen. t^ d Verhoeven schreef over het nut der arriPen: „De werkkampen maken, hoe nor- triestig ook 'de aanleiding is, van de j1i Werkloozen, in zekeren zin met betrekking 3ete l°tgenooten, Zondagskinderen, die niet maar mogen werken, en gezamenlijk ade van den arbeid ervaren." Bovenstaande getallen hebben wel bewezen, dat ook de financieele steun der particulieren „een onontbeerlijke bron" blijft. Zondag Is dan de groote dag, dien onze Hoog waardige Bisschop Mgr. Huibers heeft aange wezen, om aan Zijn dierbare Diocesanen de offerschaal voor dit beteekenisvolle werk aan te bieden. Waarvoor kunt gij nu uw Zondags centje dezen Zondag beter besteden, dan om naar het woord van Bern. Verhoeven van onze jeugdige werkloozen Zondagskinderen te ma ken. Loopt de offerschaal dus niet voorbij; doe; niet alsof gij haar niet hebt gezien; zijt ge het vergeten, of mag uw linkerhand niet zien, wat uw rechter doet, zet dan het bedrag op giro nummer 248.356 van kap. A. v. d. Hoeven, Paul Krugerstraat 43 onder het motto: Jeugdwerk loozenzorg. In de parochie van St. Liduina wordt om bij zondere redenen de collecte gehouden op Zon dag 8 Augustus. Natuurlijk dan ook met het zelfde succes van 1936. Men verzoekt ons te willen medeelen, dat morgen onder alle H.H. Missen, in de parochie van St. Jan aan de Amsterdamstraat, een col lecte zal worden gehouden ten bate van de ar men der parochie. Er zal geen liefdadigsheids- preek bfj gehouden worden. Het parochiaal arm bestuur heeft de grootste zorgen om ook in de zomermaanden de armsten der parochie van het allernoodzakelijkste te kunnen voorzien, wat toch zijn plicht en taak is. Mogen deze weinige regels de parochianen van St. Jan aansporen om zonder iiefdadjgheidspreek de collecte even milddadig te steunen. U heeft een dagje vacantie, of het is een Zondag zulk mooi weer, dat u er eens op uit wilt trekken. Hoeveel mooie dagen zijn er al niet verloren gegaan, omdat u op het laatste oogenblik toch eigenlijk niet wist waar u heen zou gaan. Flippie van de N.Z.H. wil u te hulp komen. Voor den luttelen prijs van tien centen ver koopt hij u het boekje „Per Noord-Zuid er op uit", een boekje vol aantrekkelijke foto's en een zoo mogelijk nog aantrekkelijker tekst. Van Flippie kunt u niet verwachten, dat hij u met dorre opsommingen te lijf zal gaan. Hij is een oolijke jongen, die u op een buitenge woon gezellige manier allerlei plannetjes aan de hand doet, die het ongetwijfeld zullen „doen." Natuurlijk vindt u ook een wegwijzer, waar nauwkeurig alle bijzonderheden van de te be zoeken plaatsen staan opgegeven. Met de toe gangsprijzen erbij, zoodat de geheele begrooting reeds voor de reis kan worden opgemaakt. Een keurig kaartje in kleurendruk zorgt voor de oriëntatie. Voor het eindexamen aan de Hoogere Burger school A met 5-jarigen cursus te Haarlem zijn geslaagd de dames: H. C. van Aken, C. G. van Asperen, M. A. M. Bakkenhoven, A. A. Bootsma, M. E. Drees, F. M. A. Frantsen, J. B. Geertsema, W. J. E. de Graaf, C. Grisel, J. Hagmeister, W. M. C. Hogeland, C. C. Huldy, L. W. Kapteyn den Boumeester, I. W. Korte, S. Lem- mens, J. Lit, E. H. Lobbers, E. van Lookeren, J. P. Mandersloot, L. Matzinger, A. Mosch, C. H. Onkenhout, C. J. Pardoel, A. J. Quee, G. van der Stad, A. C. H. Steenken, P. Timmer, A. Ver- kroost, E. W. Visser, A. G. P. van der Want, M. E. J. IJff; de heeren .A. Baas, H. Bais, J. Balk, A. C. van den Berg, J. C. Blom, W. ter Borg, J. C. Bosaans, A. Brandt, J. J. ten Cate, F. P. Corver, F. M. Dingemans, J. Drost, Sj. Duinker, W. B. Engelenberg, G. Fortgens, J. U. Hanse ier, H. J. Hinfelaar, A. C. Hinze, H. F. Hoyer, H. F. Jantzen, Th. W. Jenting, J. Kan, W. A. Kermer, L. A. ten Kley, W. Klip, D. Koning, H. Kuik, G. Lennings, P. Ligtenstein, G. F. van Löben Seis, D. Molenaar, J. F. Postuma, J. W. Rodenboog, A. Rosenberg, G. C. J. W. Saelman, H. Schreuder, R. E. Schultz, B. Serné, A. H. Sipkema, D. Smit, G. Stuker, H. Visser, C. Voogd, H. J. van Vreeden, G. van der Wijk, W. Zwart. Zondag: 6.30—12.30 collecteeren voor jeugd werkloozenzorg; 7.30—10.30 gelegenheid tot ont spanning; Tafeltennis O.Z. Maandag: 8.00 damclub T.E.P.; repetitie van tooneel voor ouderavond op 27 Juni a.s. Dinsdag: 8.30 slotles van aspirantencursus; ge nerale repetitie voor installatie; 9.00 Schola Cantorum. Woensdag: 8.30 verplichte avond, lezing over de Encycliek tegen het Communisme. Donderdag: 8.45 ontwikkelingsclub. Vrijdag: 8 tooneelrepetitie; biljartclub Haar lem I; Schola Cantorum. Zaterdag: 8.00 tafeltennis O.Z. Centraal R.K. Pensionbure^u, Parklaan 59. Inlichtingen dagelijks. ZONDAG 2>0 Juni 8.45 v.m. fietstocht voor leden van de Ned. Reisvereeniging voor Ka tholieken naar het Gooi en de Vechtstreek. MAANDAG 21 Juni 8.30 uur: repetitie van de R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „Ludamus" in het clubhuis, Raadhuisstraat 11, Haarlem- Noord, 8.45 uur: cursus in Wijsbegeerte voor leden van G. en W., door den zeereerwaarden heer pater F. J. van de Vrande M. S. C., in het ge bouw der St. Elisabeths-vereeniging, Jans straat 49. DINSDAG 22 Juni: 2.30 uur bestuursvergade ring van de St. Martha-vereeniging in het Te huis Bloemhofstraat. 8 uur: Rep. St. Caecilia in Geb. St. Bavo. WOENSDAG 23 Juni: 8.55 v.m.: bezoek aan het Vlaggeschip van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken 8.15 uur: Clubavond van de Bridgeclub voor Roomsch-Katholieken, bij Brinkmann. DONDERDAG 24 Juni: 8 30 uur: Excursie naar de Larensche Processie en Kasteel Nijen- rede voor leden en niet-leden van den R.K. Vrouwenbond. 8.15 uur: Conversatie Esperantistenvereeni- ging „Abbé Richardson", bij Brinkmann. 8.30 uur: Bureau vergadering van de R.K. Reclasseeringsvereeniging in het St. Vincen- tiusgebouw, Groenmarkt 22. VRIJDAG 25 Juni 8 uur: Rep. Rederijkers kamer „Alberdingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. ZATERDAG 26 Juni: 1 uur: Tweedaagsche tocht van de Reisvereeniging voor Katholieken naar Antwerpen en Lier. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, .wordt allen R. K. Vereenigingen verzocht vooraf overleg te plegen met het Al gemeen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststel ling van vergaderingen enz. hiervan onmiddel lijk mededeéling te doen. De agenda der vergadering van den raad der gemeente Haarlem op Woensdag, 23 Juni 1937, des namiddags ten 1.30 ure, vermeldt o.a.: 1. Beëediging en installatie nieuw lid. 2. Benoeming wethouder. 3. Medededeelingen en ingekomen stukken (liggen ter inzage). Verzoekschrift van B. de Boer om eervol ontslag als leeraar Gem. Avond school voor Handelsonderwijs. 4. Balans, enz. 1935 en 1936 woningstichting „Het Oosten". 5. Ruiling grond Kenaupark. 6. Verkoop grond: a. Palamedesstraat (N.V. Vondelkwartier „Haarlem"; b. Delftlaan (Spook en Kuiper); c. Lingestraat (W. Thunissen). 7. Aanschaffing enz. meubilair gebouw ge neeskundige dienst. Benoeming: a. tijd. leerares 2e H.B.S. B met 5-j. c.; b. tijd. leeraar Gem. Avondschool voor Handelsonderwijs. Vandaag bestaat de kennel Fauna 25 jaar. Sinds 1934 staat de heer IJ. Klaassen aan het hoofd van de inrichting. De kennel is gevestigd Friesche Varkensmarkt 2 en 4. Voor het eandidaatsexamen in de rechten slaagde de heer B. Rip, te Hoofddorp, aan de Vrfje Universiteit te Amsterdam; aan de Ge meente Universiteit van Amsterdam slaagde voor het arts-examen le gedeelte de heer G. C. Hylkema, te Haarlem; voor het machinis ten-examen, diploma A. slaagde de heer J. F. Rijkers, te Haarlem; voor het diploma leerares in kinderverzorging en opvoeding slaagde mej. H. van Geyn te Overveen. De speeltuinvereeniging „Meerlebosch" houdt Zaterdag en Zondag 19 en 20 Juni in den speel tuin van Meerlebosch haar zomerfeest. De heer H. J. Vijlbrief herdacht den dag, dat hij vóór 25 jaar als machinezetter in dienst trad der Oprechte Haarl. Crt. De jubilaris werd toegesproken door den heer F. A. Zwarter, die hem een karpet en een bloemenmand aanbood. Van wege de directie werd hem een geschenk onder enveloppe overhandigd. Te Heemstede is in den ouderdom van 64 jaar overleden de heer ir. N. M. de Kanter, oud hoofdingenieur van de Ned. Spoorwegen. waarbij we dankbaar profiteer den van de hulp van 's Rijks Vezel- dienst, heeft er toe geleid, dat de slijtage van het waschgoed in ons bedrijf tot een minimum beperkt is. Alles wat schadelijk is, wordt vermeden. Thuis kan het heusch niet voorzichtiger gebeuren. U kunt het wasschen veilig en voordeelig aan ons overlaten. Gedeeltelijke Mangelwasch 20ct.p.K*G. Eenvoudige opmaakwasch. 30ct. p.K.G. Dekens stoomen60 ct. Nacmt U de proef eeni, ituur ons even onderstaande coupon Wilt U a.s. dag uur proefwasch halen bij Wasscherjj Mej. I. J. Bloemsma te Haarlem is benoemd tot onderwijzeres aan een school voor voorbe reidend onderwijs te Amsterdam. Ingevolge beschikking van den minister van Landbouw en Visscherij is het gebied der ge meenten: Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwij- kerhout, Sassenheim, Voorhout, Katwijk, Oegst- geest, Rijnsburg, Valkenburg en Warmond (voor zoover niet reeds was aangewezen) toegevoegd aan het gebied waar het vervoeren, verkoopen en afleveren van boter zonder merk slechts is toegestaan voor een hoeveelheid van 100 gram, zoomede waar het voorhanden hebben van bo ter zonder merk is verboden met uitzondering o.m. van winkels, in gebruik bij personen, die bij 'de Nederlandsche zuivel-centrale als geor- ganiseerden zijn toegelaten tot de groep boter- ompakkers en daarvan een door of vanwege de Nederlandsche zuivel-centrale afgegeven schrif telijk bewijs kunnen toonen. Door een drukfout stond gisteren onder de geslaagden voor het eindexamen H.B.S b van het R. K. Lyceum te Overveen de naam ver meld: G. Kost. Dit moet zijn G. Koot, die met zijn broer W. N. Koot mede de eerepalm be haalde. De minister van Financiën maakt bekend, dat alhier ten behoeve van 's Rijks schatkist aan gewetensgeld is ontvangen 34,04. Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorxaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! "WASCH PROCES EN BEDRUFSWATER ONDER RIJKSCONTROLE Het was wel een knus, intiem huiselijk tafe reeltje, dat men op een mooien Mei-avond in een Assendelftsche woning kon aanschouwen. De heer des huizes, 'n koopman, zat aardappelen te schillen en wilde naar het weerbericht van de radio luisteren, wellicht wilde hij de kans op nachtvorst vernemen of den Oostelijken tot Westelijken, Noordelijken tot Zuidelken wind in den aether hooren waaien. Zijn stiefdochter zat ondertusschen zoo luid te praten, dat er van het weerbericht niet veel gehoord kon worden en de man maakte zich daarover kwaad, zei dat hij geen voetveeg in huis was en meer van dergelijke booze dingen en wilde zijn dochter kastijden, waarop zijn vrouw om hulp begon te roepen. De galant van hcl meisje stond juist buiten de voordeur te wach ten odat zijn schoon-stiefvader-in-spé hem verboden had binnen te komen, en kwam als reddende engel opdagen. Hij trad ridderlijk voor zijn aangebedene in het strijdperk en gaf zijn schoon-enz.-vader een klap, waarop deze zich met het aardappelmesje ging verweren. Het werd een steek- en slaanspel met epiloog voor den politierechter. De ridderlijke galant (of galante ridder), een 21-jarige schipper uit Koog aan de Zaan, moest zich verantwoorden voor den (eerster.) klap, dien hij aan den koopman had gegeven. De glazen schaal, die hij gebroken zou hebben, gaf de dagvaarding op den koop toe, hoewel 't heele geval toch niet een koopje voor den jongeman werd. De beide vrouwen erkenden als getuige dat de heer des huizes niet gemakkelijk is en de verdachte kleedde zich zelfs tot op zijn (over) hemd uit om den heeren rechters de gaten in zijn kleedingstukken te toonen, welke gaten door den koopman met het aardappelmesje waren gestoken. Volgens den jongeman was hij zóó toegetakeld, dat het wonder mag heeten, dat hij nog leefde. De koopman beweerde echter dat hij niet ge stoken had en het mesje was bovendien gebro ken. Op zijn beurt beschuldigde hij den ver dachte hem met een voorwerp in de hand ge slagen te hebben en dat vond hij heel wat erger, „want je kan beter met de bloote vuist dan met een voorwerp geslagen worden," zei hij. Hij schijnt ervaring op dit gebied te heb ben! De politierechter heeft echter ook erva ring van mishandelingen gelukkig alleen op papier! en vond daarentegen dat je beter met een zachte vuist, dan met een harden steen geslagen kan worden Het meisje, waarom de strijd was gestreden, een 16-jarige dienstbode, zei dat ze nit geweten had, dat haar vader naar het weerbericht zat te luisteren. Overigens zou har stiefvader haar dikwijls slaan en beleedigen. Ja, zei de rechter, dat komt helaas meer voor. De rechter paste het beginsel toe, dat waar twee kijven ook twee schuld hebben. De jon geman had echter de grootste schuld, want hij hd den eersten klap gegeven en daarom gaf de rechter hem een klap in zijn portemonnaie door hem conform den eisch tot f 5.— boete te veroordeelen. Volgens het spreekwoord is de eerste klap echter slechts een daalder waard! Het vols'ende Assendelftsche drama was minder bloedig gelukkig! Eenige jongemannen waren naar een bruiloft geweest en hadden daar uit den aard der zaak niet op een droog je gezeten. Den volgende morgen keerden ze dan ook niet heel nuchter huiswaarts en als de wijn is in den man.... Onderweg ontmoetten ze een veehouder, die zijn koeien ging melken en van een der jonge mannen de uitnoodiging kreeg om een slck uit een flesch te nemen, welke ze als herinne ring aan de goede dagen hadden meegenomen. De veehouder kon ook als hij dat liever had „een klap op zijn hersens krijgen", zoo luidde de uitnoodiging verder. Hij wees het vriendelijk aanbod echter af en was zoo ver standig', ondanks dat hij ongetwijfeld een leeuwenkracht bezit, niets terug te zeggen of te doen en rustig naar zijn koeien te gaan. De Assendelitenaar, die zoo gastvrij was ge weest, was over het afwijzen van zijn uitnoo diging niet erg gesticht en had bovendien iets tegen den veehouder. Daarom moesten de melkbussen, welke op het erf van de boerderij stonden, het ontgelden. De dader stond nu in het verdachtenbankje bedeesdelijk zijn daad te bekennen, voor zoover hij zich tenminste herinneren kon! De Officier van Justitie nam de vroolijke bui van de jongemannen niet kwalijk en liet ook 't voor-den-gek-houden van den veehouder ermee doorgaan, evenals de „moeilijke" keus, zooals de Officier het betitelde, den slok bier of den klap op het hoofd. Maar de bussen- vernieling-uit-wraak ging te ver en daarom eischte de Officier f 15.boete. De rechter deed er nog drie gulden af, zoo dat de jongeman f 12.voor het matineuze gevalletje zal moeten betalen. De omvangrijke organisatie, die aan het houden van twee all round-sportdagen, zooals de Sportcentrale-Haarlem zich deze heeft ge dacht, vastzit, heeft het noodzakelijk gemaakt, een comité samen te stellen uit de Sport- centrale zelf en uit de verschillende instanties voor sportbeoefening' onder de katholieken van Haarlem. In dit comité hebben zitting genomen de zeereerw. heer Rector J. P. van Zon, voorzitter van de Sportcentrale en de heer S. Hooy, secretaris van dit instituut; verder de heeren Boot, Van Turnhout en Mooren namens den R. K. Haarlemschen Voetbalbond; de heeren Dosse en De Jong voor het heerenhockey; de dames Jansen en Kok voor het dameshockey de heeren Oosterveer en Endenburg voor de athletiek; de heeren Van Duijnen en Doïr.g voor het wielrennen; de heeren Senden en Vreeswijk voor de gymnastiek (heeren), een afgevaardigde van het Sportcentrum van De Graal voor de damesgymnastiek en de heer Van Kuijeren voor de pers en propaganda. De leiding van dit comité berust bij den heer S. Hooy. Na eenige reeds plaats gehad hebbende be sprekingen is het programma voor beide dagen thans in g'roote lijnen vastgesteld. vinden de wedstrijden plaats op het R. K. Sportpark te Heemstede, des avonds van 6 tot half 10. 6.006.45: Athletiek op het hoofdterrein (de Juiste nummers worden nader vastgesteld); 6.457.15: Eerste speelhelft dameshockey wedstrijd tusschen „Hurry Up'' (Haarlem) en „Thor" (Amsterdam). Om 7.30 voortzetting op het bij-terrein; 7.157.45: Eerste speelhelft heerenhockey-wedstrijd tusschen „Alliance" (Haarlem) en „Leonidas" (Rotterdam). Na de rust om 8 uur voortzetting op het bijterrein. 7.45—9.30: Voetbalwedstrijd tusschen H.B.C. en de „Rest van Haarlem." Tijdens de rust athletiek (1500 M. hardloopen). des middags van 2 tot 6 uur zullen op de wielerbaan te Heemstede wielerwedstrijden plaats vinden tusschen „Achilles" (Haarlem) en de R. K. Wielerclub Amsterdam. De te ver rijden nummers worden nog nader aangekon digd. Tusschen deze nummers door zullen de hee ren en adspiranten van den turnkring Haar lem en de dames van het Sportcentrum van de Graal massale gymnastiekdemonstraties houden op het middentererin. Voor beide dagen dus 'n program, dat onge twijfeld in staat zal zijn te beantwoorden aan het doel: het publiek eens te toonen, hoe ver de katholieke sportbeweging in Haarlem en omgeving reeds gevorderd is. Want van die vorderingen, speciaal in het hockey en het wielrennen, weten velen nog te weinig af. Bij wijze van propaganda en tevens om speciaal de athletiek- en wielerwedstrijden goed te kunnen volgen, wordt 'n handig program maboekje samengesteld, dat bruikbaar is voor beide dagen. Tevens zullen reclamebiljetten in Haarlem en de omgeving de aandacht op de beide sportdagen vestigen. Zijn de entree-prij zen zoo populair mogelijk gehouden, er zullen ook goedkoope kaarten voor werkloozen worden beschikbaar gesteld. Tenslotte wordt zoowel op het Sportpark als op de wielerbaan voor muzikale omlijsting ge zorgd. Alles bijeengenomen gelooven we wel, dat hetgeen deze beide dagen wordt geboden, de aandacht en ook de daadwerkelijke belang stelling zal weten te trekken van alle sport- minnaars die Haarlem en omstreken bezitten. Een der vele duiveltjes, die rondwaren om den verslaggever bij zijn eerzaam beroep te hinde ren heeft u in ons ochtendblad in den waan willen brengen, dat de show-film „Golddiggers 1937" in het Luxor-theater draait. In werkelijk heid kunt u deze rolprent echter in het Frans Hals-theater savoureeren, waar de Golddiggers de geheele week recipieeren en zonder twijfel veel bezoek verwachten. Belangrijke voordeelen voor houders van Cartes de Legitimation'. Ook zij die per auto naar Parijs gaan, ondervinden gemak van de Cartes de Legitimation bij het vervullen der douane formaliteiten. Cartes de legitimation zijn 2 maanden geldig en geven recht op: 10 entrée-biljetten voor de tentoonstel ling tot den halven prijs; reductie van 50 op het algemeen spoorwegtarief van de Fransche grens af naar Parijs; na een verblijf van 5 dagen eveneens 50 re ductie op alle treinen in Frankrijk; reductie van 10 in de meeste theaters van Parijs, alsmede 25 a 33 op de toe gangsprijzen der musea en nationale paleizen en 10 in de restaurants op de tentoonstelling. Cartes de Legitimation en Fransch bank papier, chéques in Fr. Francs en crediet- brieven, worden gefourneerd door: N.V. GROOTE HOUTSTRAAT No. 1 Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.30 Parijs R„ 9.00 Brussel Fr., 10.50 Pauze, 10.55 Keulen, 11.40 Parijs R., 12.50 Brus sel VI., 1.30 Keulen, 2.50 Brussel Fr., 3.20 Keu len, 5.20 Parijs R., 8.20 Keulen, 10.20 Brussel Fr. Progr. 4: 8.30 Brussel VI., 12.50 Droitwich, 2.20 Brussel Fr., 2.35 Pauze, 2.40 Droitwich, 4.20 London Reg., 4.50 Droitwich, 5.20 London Reg., 6.35 Droitwich, 9.35 Droitwich, 11.00 Keulen. Progr. 8.30—12.00 Diversen. Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur; Gewestelijke vergadering R. K. Bouwvakbond, half 2. Rembrandt-theater: „Het gaat om mijn leven", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Golddiggers 1937", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace Filmac, 115 uur; „16 jaar", 7 en 9.15 uur Gebouw St. Bavo: R. K. Bouwvakbond. Sociëteit Vereeniging: Feestavond R. K Bouw vakbond, 8 uur. Rembrandt-theater: „Het gaat om mijn leven", 2, 4.30, 7 en .9.15 uur. Frans Halstheater: „Golddiggers 1937", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: „Zestien jaar", 2, 430, 7 en 9.15 uur. V. ff ADI oj KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 11609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot 8 uur; Bestuur Overheidspersoneel 8 uur; R. K. Ee- volkingsbureau 8 uur. Krclagehuis: Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur, half 2. Rembrandt-theater: „Het gaat om mijn leven". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Golddiggers 1937", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Filmac 115 uur; „Zestien jaar", 7 en 9.15 uur. Ui De Zondags- en avonddiensten der apotheken worden van 19 tot en met 25 Juni waargenomen door: P. van Rijn, Kleine Houtweg 15; fa. C. G. Loomeijer Zn., Zijlweg 34 en Schoterbosch- apotheek, Soendaplein 28. der Toegankelijk voor 'n ieder Leesgeld 3 cent per boek in de week Geopend: N. GROENMARKT 22 Woensdagavond 8 tot 9 u. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17 Vrijdagavond 8.30 tot 9.30 De bibliotheken Hagestraat 49, Klarenbeek- straat 60 en Rijksstraatweg 304 zijn tot nadere aankondiging GESLOTEN Progr. 1: Hilversum I. Progr. 2: Hilversum II. Progr. 3: 8.00 Keulen, 11.05 Droitwich, 12.20 Brussel VI.. 2.20 Parijs R., 2.50 Droitwich, 3.55 Deutschl. Sender, 4.05 Parijs R., 4.20 Keulen, 5.20 Parijs R., 6.20 London Reg., 7.20 Brussel VI., 7.50 Parijs R., 8.20 Brussel Fr., 9.20 London Reg., 10.20 Brussel Fr., 10.40 Boedapest of Di versen. Progr. 4: 8.00 Brussel VI., 9.20 Pauze, 10.35 London Reg., 1.05 Droitwich, 2.20 London Reg., 5.05 Droitwich, 6.40 Keulen, 7.00 Droitwich, 8.20 London Reg., 9.0011.50 Droitwich. Progr. 5 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert (dansmuziek)8.00 12.00 Diversen. Woensdagmiddag reed een 9-jarig zoontje van den heer Blokker, wonende aan de Elsbroeker- laan te Hillegom met een knecht van den vee houder K. mee op een wagen, geladen met gras. Het ventje viel er af. Oogenschijnlijk liep het ongeval goed af, doch al spoedig kreeg hij pijn. De ouders ontboden Dr. Wijkmans, die onmid dellijk overbrenging naar een ziekenhuis ge lastte. Daar er in 't Leidsche Ziekenhuis geen plaats was, werd het jongetje naar de Maria- stichting vervoerd. Daar werd operatief inge grepen, echter zonder baat. Donderdagmiddag te 4 uur overleed het kind. IJMUIDEN, 19 Juni. Rijksvischafslag. Tarbot 62 80 cent per kg. Griet 16.0025 per 50 kg. Tong 6094 cent per kg. Zetschol 14.00. kleine Schol 4.7016.50. Bot 7.00. Schar 2.303.7o per 50 kg. Kabeljauw 26.5040 per 125 kg. Gullen 612.50, Wijting 4.40 per 50 kg. van de Zaterdag aan den Rijksvischafslag aange komen LOGGERS K.W.: 3 97070 550.—, 52 360114 350.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5