UIT DEN OMTREK CHIEF WHIP SPORT EN WEDSTRIJDEN «■HEEREN 5£lfU HENSEN Jongerenafdeeling der R.K.S.P. Haarlem, 26 Juni BIBLIOTHEKEN Kort en volledig mr RADIO MOORS Nf' JV ft d ZATERDAG 26 JUNI 1937 EENJARIG BESTAAN Pater Peters spreekt 'n opwindende wedstrijd 'n welkome pauze trek in een sigaret hèheerlijk dan zoo'n lawntennis AGENDA GEORGANISEERD OVERLEG Kleingoed behandeld LATHYRUSTENTOONSTEL LING „EIGEN HUIS" HEEMSTEDE VELSEN DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID'. HAARL. REDDINGSBRIGADE VOOR DRENKELINGEN Wedstrijd om den dr. W. E. Merens-beker Tournament Eindenhout DAMMEN PARTIJ MET LEVENDE STUKKEN Het dertigjarig bestaan der Haarlemsche Damclub HAARL. R.K. DAMBOND Finale D.I.D.-beker PMRUARSt!ÈW!u28^HÏB VOETBAL D.H.V.B.-programma voor Zondag BRIDGE Bekercompetitie R.K. Bridgeclubs ZWEMMEN H.S.V. De Kampioen Bioscopen 27 Juni Bioscopen 28 Juni Bioscopen Apotheekdiensten ST. VINCENTIUS- vereeniging WATERPOLOl TWEEDE KLAS K.N.Z.B. DAMES H.P.C. INereus I 10 HONKBAl Het programma - X. STAD Het enthousiasme op de vergaderingen der jongeren is van dien aard, dat wij ouderen er jaloersch op zijn, zei gisterenavond de secreta ris van het centraal bestuur der R.K.S.P. afd. Haarlem, op de zeer druk bezochte propaganda- vergadering der jongerenafdeling der R. K. Staatspartij, in het gebouw St. Bavo, ter vie ring van het een-jarig bestaan. En zoo is het ook. De massale opkomst, het herhaaldelijk ap- plaudisseeren, de geestdriftige toespraken getui gen er iedere vergadering opnieuw van. De heer H. O. H. Knötschke, die het bestuur installeerde, deelde mede, dat, met medewer king van het centraal bestuur der R. K. S. P., afd. Haarlem en bet hoofdbestuur der Alg. R.K. Propagandaclub, men nu is gekomen tot een meer geperfectionneerden vorm van de jonge- rer.afdeeling. Er zal een voorloopig bestuur ko men, daar er op nadere bijzonderheden aan gaande een reglement, dat uit Den Haag zal worden toegezonden, moet worden gewacht. De taak van het bestuur zal zijn het organiseeren van leerrijk? avonden, waarop lezingen zullen v/orden gehouden in betrekking tot de politieke scholing, vorming en ontwikkeling, terwijl het verder alles zal doen om te komen tot meerdere uitbreiding der jongerenafdeeling, hetwelk ook beteekent het behoud der RJCS.P. Ook van uw stem moeten we in de toekomst verzekerd zijn, want met u gaat onze maatschappij voort. Mr. Goseling heeft verleden jaar in Amsterdam ge zegd op een jongerenavond: wij moeten vormen het voorste legioen in dienst van ons land en de jongeren moeten in dit legioen de voorposten innemen. Onder applaus reikte spr. den voorzittersha mer over aan den heer Mr. v. d. Storm, die tot voorzitter van het nieuwe bestuur geïnstalleerd werd. Jac. van Loenen werd eerste secretaris, F. Gustenhoven, 2e secretaris, J. J. M. Sens, le penningmeester, W. v. d. Linden, 2e penning meester, vervolgens nog zeven bestuursleden. De heer Knötschke eindigde met een woord van dank aan het centraal bestuur der R.K.S.P. afd. Haarlem en het hoofdbestuur der R.K. Propagandaclub. De voorzitter, mr. v. d. Storm, hield daarna zijn openingsrede. Hij heette rector Vlaar, Pater Pex, pater Goosen, en vele anderen welkom. U bent zooeven getuige geweest van het ten doop houden van het bestuur der R. K. jonge renorganisatie, aldus spr., en het is de bedoe- lings, dat het doopelingske direct al zijn mond open doet en iets zal presteeren voor de kath, zaak. Het bestuur van de jongerenafdeeling is vervuld van een ijver en een energie, die het mogelijk maakt bergen te verzetten. Het voorloopig bestuur, dat midden Maart voor het eerst bijeen kwam, heeft reeds wat ar beid verricht. De jongeren hebben gespreek- koord, him deel gehad in den propagandafiets- tocht, en daverend „ja" geroepen toen hun ge vraagd werd of zij met, in en door de R. K. Staatsparty het vaderland wilden dienen. Aangaande het winterseizoen, deelde de voor zitter mede, dat het in de bedoeling ligt maan- deiyks een populair-wetenschappelijke lezing te laten houden, waarvoor echter veel geld noodig zal zyn. Om de kasmiddelen te vergrooten moet óf de contributie verhoogd worden óf het leden tal moet aangroeien, en dit laatste is de beste manier. De komende maandden moeten we als eerste myipaal ons oog gericht houden op 100 leden. Nadat spr. nog in het byzonder de heeren Lips en Knötschke voor hun moeiten had be dankt besloot hy zyn toespraak met een op wekking tot het maken van propaganda om spoedig te komen tot de duizend leden. De heer Adelaar, secretaris van het centraal bestuur, feliciteerde de jongerenafdeeling met haar eenjarig bestaan. Aan het enthousiasme van de jongeren kunnen wy ouderen, een voor beeld nemen. Verder deelde spr. mede, dat het aagelyksohe bestuur van de jongerenafdeeling zitting zal hebben in het centraal bestuur, zoo dat dus ook steeds met hun wenschen rekening zal worden gehouden. De heer Kuyper gaf een nabeschouwing over de verkiezingen van 26 Mei, waarby ons katho lieke volksdeel zich zoo prachtig heeft uitge sproken voor de eenheid en tegen het nieuw heidendom, dat zijn grijpknuisten van onze kin deren heeft moeten afhouden. Gij zyt nog jong en niet alle gesprekken moe ten beheerscht worden door de politiek, maar wel een intense belangstelling onder de jonge ren voor het staatkundig gebeuren is noodig. De altyd nog invloedrijke liberale pers heeft de laatste dagen geschreven «er Roomsche aan matiging, maar vyftig procent van de kinde ren onder de tien jaar is katholiek, indien dezen ook op staatkundig gebied voor de katholieke zaak bewaard kunnen blyven, zullen wy het nog beleven, dat we met belangryk meer dan 31 zetels in de Kamer komen en het laatste restje liberaal kapitalistische politiek wegvagen. Het is goed, dat onze vertrouwensman, mr. Gose- Ung, aan den kabinetsformateur en aan de li berale invloedrijke personen duidelijk te kennen heeft gegeven, dat wij richting en leiding wil len geven in het nieuwe kabinet. De twee be- langryke posten (sociale en economische zaken) zyn dan ook in katholieke handen. Pius XI, die met recht Pius de Groote wordt genoemd, die én vredes- èn sociale, èn missie- én Eucharistisch Paus is, heeft in Quadragesimo Anno de richtlijnen aangegeven voor de sociaal- economische politiek, die verwerkt zyn in het programma der R. K. S. P., en in het actiepro gramma van de komende vier jaren. Spr. sprak den wensch uit dat Gods beste zegen op onze leden in het kabinet zal mogen rusten. Onder daverend applaus kwam hierna pater Peters de zaal binnen, die door den voorzitter verwelkomd werd, waarna deze zyn redevoering hield. Ik ben verheugd, aldus pater Peters, over de belangstelling voor de R. K. S. P. onder de jon geren, ofschoon de stryd nog kort achter ons ligt, worstelen we door. Maar vele jongeren staan nog onverschillig tegenover de Staatspar tij. Hun moet enthousiasme ingeblazen worden Biyft op de allereerste plaats principieel in ieder opzicht. We moeten mannen en vrouwen worden van beginsel en vasthouden aan onze idealen. Dan besprak de eerw. spr. het veelbesproken punt van de rechtsmacht der kerk op politiek gebied; der verhouding tusschen kerk en poli tiek. Het is een brutale ongerymdheid om te zeg gen. dat de kerk niets met de politiek te maken heeft. 25 jaar geleden was het de leuze, ook van de intellectueele liberaal-katholieke kringen, nu is zij langzamerhand tot de massa doorgesiepeld. Met verschillende voorbeelden toonde spr. aan, dat deze leuze een leugen is. De kleur en de hoeveelheid der japonnen van een dienstbode is een strikt persoonlyke zaak, die haar alleen aan gaat, maar als zij in ergerlijke kleeding ver schijnt heeft mevrouw het recht daar aanmer kingen op te maken. Als er in onze groote steden heele huizenblokken worden gebouwd voor ge zinnen van 3 a 4 personen dan is dat een zaak die geloof en zeden raakt. En zoo is het ook met het onderwys en vele andere dingen. De hoogste macht nu op godsdienstig zedelijk gebied is het episcopaat. Ook als geloof en ze den op politiek terrein liggen, ook in twijfelge vallen dienaangaande. Er moet vooral bij de katholieke jongeren in gehamerd worden, dat wij moeten gehoorzamen aan de bisschoppen, anders is men niet goed katholiek. Wij moeten vasthouden, dat dit gezag in naam van Christus spreekt. En katholiek-zijn wil zeggen alle plichten van het katholicisme vervullen. Brochure no. 3 van de N.S.B. werd na eenige maanden veranderd in brochure 5. De kerk heeft in de tweeduizend jaren van haar bestaan nog nooit een beginsel hoeven te herzien. In die bro chure staat: de staat regeering boven de kerk. Als de bisschoppen verklaren, dat de staats party de beste is voor geloof en zeden, dan moet katholiek Nederland als één man en één vrouw achter de staatsparty staan. (Daverend ap plaus) Dit wil natuurlyk niet zeggen dat de R. K S. P. en de bisschoppen heilig zyn. Er zyn fouten gemaakt. Ook om die fouten te verbeteren moeten wij jongeren in de bres staan voor de R. K. S. P. Als het communistische vuur eens een heilig vuur was, dan zouden wij er nog iets van kun nen leeren. De onverschilligheid op politiek ge bied is wraakroepend. Wy hebben allen nog 'n beetje last van de infectie van het liberalisme. De massa-afval in de groote steden is ontzettend. Het is een blaam voor het christendom van de vorige eeuw, dat socialisme geboren werd. Het is een schande, dat het communisme geko men is. En ook het nationaal socialisme had niet behoeven te bestaan. Onder het proletariaat, in den dagelijkschen tredmolen van het stempelen, heeft zich veel opgekropt, en nóg, in verschillende branches hotelbedrijf, chauffeurs en mynen bestaan heidensche toestanden. Voor ons ligt op politiek terrein een geweldige taak te vervullen. De grootste zorg moet wor den besteed aan de minsten van Christus. Hier ligt de toekomst voor jong katholiek Nederland. Vyftig procent van de schoolkinderen is ka tholiek. Als wy houden wat we hebben gaan we een pracht toekomst tegemoet, maar daarvoor dienen we toch grondig te veranderen. Het communisme ligt op de loer, het natio naal socialisme kykt of het christendom zijn laatste kans niet verspeelt. Daarom bid en heb belangstelling als ge nog niet daadwerkelijk mee kimt werken. En vooral bid voor onze kabinets leden, die op de zwaarste posten een ontzaglijke verantwoording hebben. Na een schier eindeloos applaus dankt de voorzitter pater Peters voor zijn bezielende toe spraak, waarna met het zingen van het Wilhel mus deze prachtig geslaagde propaganda-avond gesloten werd. Op Vrijdag 25 Juni 1937 vergaderde onder leiding van den wethouder voor personeels zaken, den heer M. A. Reinalda, de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg in ver- eeniging met de Commissie van Overleg voor het politiepersoneel. Met algemeene stemmen werd gunstig geadviseerd ten opzichte van een voorstel tot wyziging van de onderscheidene wachtgeldregelingen, in dien zin, dat ook bij toekenning van voorloopig pensioen het wacht geld vervalt. Voorts ging de vergadering accoord met een aangeboden nota betreffende in over weging gegeven wyzigingen in de Capitulanten- verordening 1936. Vervolgens vergaderde de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg ter behandeling van een ontwerp-besluit, regelende de rechtspositie van personeel, werkzaam op arbeidscontract, Ter zake besloot de Commissie met algemeene stemmen tot een gunstig advies. In de hierna gehouden vergadering van de Commissie van Overleg voor de werklieden zaken werd, na breedvoerige discussie, met alge meene stemmen gunstig geadviseerd ten aanzien van onderscheidene voorstellen tot reorganisatie van die diensten en bedryven, waaraan werk lieden zijn verbonden. De voorzitter zegde toe, enkele wenschen alsnog onder de aandacht van het College van Burgemeester en Wethouders te zullen brengen. Tenslotte vergaderde de Commissie van Over leg voor ambtenaarszaken. De Commissie ver- eenigde zich met de om advies toegezonden voorstellen tot reorganisatie van diensten en bedryven. Eveneens werd na eenige aanvulling, gunstig geadviseerd ten aanzien van ontwerp- lijsten, vermeldende de functionarissen: a voor wie een onbepaalde arbeidstrijd geldt, en b voor wie een arbeidstijd is vastgesteld welke dien van 48 uur per week overschrijdt, doch een voor elk dier functionarissen vastgesteld aantal uren niet te boven gaat. Zondag 27 Juni zal op de tuingroep „Eigen Tuin" aan den Zomerweg (het eerste groote witte hek) in het gebouw der vereeniging weder de jaarlijksche lathyruskeuring worden gehou den. Alhoewel deze tentoonstelling uiteraard van bescheiden omvang is, zullen nochtans liefheb bers van deze schoone, kleurige zomerbloemen goed doen eens een kijkje te gaan' nemen in het gebouwtje op den tuin. De toegang is vrij en het bestuur stelt een bezoek op prijs. Bovendien be staat dan de gelegenheid om het geheele tuin complex rustig in odgenschouw te nemen. Deze tuingroep kreeg op een dezer dagen al hier gehouden ledenvergadering van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappy voor tuinbouw en plantkunde voor een collectieve inzending lathyrus het hoogste aantal punten, dat aan in zendingen op deze vergaderingen pleegt te wor den toegekend. Het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Santpoort-station zal met ingang van 1 Juli ajs. worden opengesteld van 8.3012.30 en van 13.3015.30 en van 1819.30 uur. Het nieuwe gebouw, dat de Heemsteedsche afdeeling van den Volksbond tegen Drankmis bruik aan de Heemsteedsche Dreef hoek Jacob van Campenstraat wil oprichten, zal een zaal bevatten, waarin 400 personen kunnen geborgen worden benevens twee kleinere vergaderzalen. De nieuwe commissaris van politie te Breda, de heer A. C. de Bruyn, begon zijn politie-loop- baan na de mobilisatie als volontair by de po litie te Noordwijk. Generaal-majoor W. R. A. Slicher uit Haar lem is op de te Amsterdam gehouden vergade ring van de Hendrick de Keijservereeniging tot bestuurslid gekozen. Voor de acte N. A. tweede deel van het ny- verheidsonderwijs is geslaagd M. M. Luitingh uit Haarlem, voor het theoretisch gedeelte van het examen leerares huishoudkunde en wasch- behandeling slaagden de dames H. Driessen uit Heemstede, H. J. L. van Ravenswaay uit Haar lem en R. W. A. Visser uit Bloemendaal. Mej. G. M. Honing zal op 3 Augustus 25 jaar werkzaam zyn op de afdeeling binderij van de firma Joh. Enschede en Zn. Met ingang van 15 Juli is tot controleur van den arbeid in tijdelyken dienst benoemd dé heer E. Gerrits te Haarlem. Een comité van aanbeveling, bestaande uit mevrouw M. E. Landde Vries, mr. van Tou lonvan der Koog en J. B. Schuil, vraagt fi- nancieelen steun ten behoeve van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring voor de uitvoering van het zangspel „Zoo zong de Gouden Eeuw" op 14 Juli des avonds op de Groote Markt. Te Bloemendaal-Santpoort zal de Zonne straal-collectedag vandaag worden gehouden. Het Heemsteedsche raadsbesluit, waarby be sloten werd een schoolgebouw te stichten aan den Crayenestersingel en waartegen door de Kroon bezwaren waren ingebracht, is thans goedgekeurd. Zy zal met September 1938 in ge bruik genomen kunnen worden. H. B. C. neemt afscheid van zyn trainer Donderdagavond heeft HBC afscheid genomen van den trainer Mr. Yates, die voor de twee volgende seizoenen een contract heeft met U. D. in Deventer. Nog eenmaal hebben de vrijwel volledige H. B C eerste en tweede elftallen hun sympathieken leermeester in hun midden gehad, om vooral wat het eerste elftal betreft, nog een goede les mee te krijgen naar Treffers op a.s. Zondag. Daarna vereenigden zich bestuur, spelers en vele supporters in een der zalen van het R. K. Vereenigin gsgebouw De voorzitter van HBC, de heer J. v. d. Horst richtte vele hartelyke woorden tot den scheiden den Yates. Als stoffelijk blyk van dankbaarheid overhan digde hy hem een groote ets in lijst, voorstel lende een stukje Heemstede, er den wensch aan toevoegend, dat als hy dit stukje Heemstede beziet, hy zal denken aan HBC. Yates, den voorzitter beantwoordend, zegt niet gaarne HBC te verlaten, omdat hy hier Zijoveel vriendschap en medewerking heeft on dervonden. Vier seizoenen heb ik, aldus Yates, in uw midden verkeerd en heb mogen onder vinden dat HBC meer voor my geweest is dan een voetbalclub. De heer Yates besluit met een wensch, dat het HBC verder ook goed moge gaan, er den wensch aan toevoegend dat ais met de jaren hij zich nog eens verdienstelyk kan maken, hij dit zeker ook zal doen. Namens de trainingscommissie 'sprak de heer L Warmerdam woorden van dank aan den heer Yates, en spoorde de aanwezigen aan haar com missie financieel te steunen, terwijl de heer Bont dankwoorden sprak namens de spelers. Uitbreidingsplan B. en W. vragen de goed keuring van den raad voor een herziening van het uitbreidingsplan voor de gronden, gelegen ten Noorden van het gedeelte der Zandvoort- schelaan, grenzende aan de Oostzyde door den Leidschevaartweg, aan de Noordzyde door de grens der gemeente Haarlem en aan de West zijde door de Houtvaart (grens gem. Bloemen daal). Aanschaffing banken voor de aula In de gemeenteraadsvergadering van 29 Januari werd de meening geuit, dat het aantal zitplaatsen in de aula herhaaldeiyk te gering biykt te zijn. B. en W. hebben daaromtrent een onderzoek ocen instellen en daaruit is gebleken, dat ver meerdering van het aantal zitplaatsen inder daad niet overbodig is te achten. Uitbreiding van het aantal zitplaatsen door aanschaffing van stoelen in de uitvoering van de thans aan wezige stoelen, is buitengewoon kostbaar en bovendien wordt daardoor te veel ruimte in be slag genomen. B. en W. meenen dan ook, dat een voldoende aantal zitplaatsen wordt verkre gen, wanneer 2 banken, elk plaats biedende voor 4 personen, wordt bijgeplaatst. De kosten hiervan worden geraamd op rond 180. Den raad wordt voorgesteld over te gaan tot aan schaffing van deze banken. Overname grond Het bestuur van de Coö peratieve Boerenleenbank te Heemstede heeft zich bereid verklaard, zoo schryven B. en W. aan den raad, de voor haar kantoor aan den Binnenweg gelegen strook grond kosteloos aan de gemeente over te dragen. Ook de heer J. Denijs, alhier, verklaarde zich bereid, de voor zijn winkelpand aan de Zandvoortschelaan ge legen strook grond kosteloos aan de gemeente over te dragen. B. en W. vragen nu machtiging van den raad om bedoelde strooken grond met basaltine-tegels te verharden, hetgeen aan de wegverbetering ten goede komt. De kosten van overdracht en betegeling bedragen 250. Serenade bij den burgemeester Vandaag viert onze burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn zijn verjaardag. Bij deze gelegenheid brengt het fanfarecorps „Excelsior" waarvan Jhr. v. Doorn bescherm heer is, hem te zijnen huize, v. Merlenlaan 21 een serenade. Het corps vertrekt om kwart vóór 8 van het Wilhelminaplein. Gemeenteraad Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Dinsdag 29 Juni 1937, des avonds om 8 uur. De agenda meldt o.m.: Overname van grond aan den Binnenweg en de Zandvoortschelaan. Aankoop van grond aan de Zuidzyde van de Koediefslaan. Verhuur sportterreinen. Rooien van boomen. Hypothecaire leening voor Stich ting Vereenigngsgebouw door Volksbond tegen Drankmisbruik. Aanleg van wegen ten Zuiden van de Zandvoortschelaan. Opdrachten. Het leggen van o.g. drie K.M. rioolbuizen, onderdeel van het groote rioleerings- werk te Santpoort, is opgedragen aan P. H. Meijer en Co. te Haarlem voor 62500. Het verbouwen van de perceelen Burgemees ter Weertstraat 34 en 36 voor de Coöp. Ver- bruiks- en Productievereeniging De Eendracht is opgedragen aan dén heer Chr. J. van Heyst alhier voor 1758. Zondag 18 Juli a.s. zullen in de gemeentelij ke zweminrichting aan de Houtvaart, tydens het oefenuur der Haarl. Reddingsbrigade, de jaarlijksche wedstryden om den Dr. W. E. Me- rens Beker worden gehouden. Aan deze specifiek Haarlemsche wedstryden kunnen alleen leden der Haarlemsche Red dingsbrigade deelnemen. De medische groep voor dezen wedstrijd zal in de week daaraan voorafgaande worden af genomen. De wedstryden zyn: 100 Meter gekleed zwemmen in schoolslag waarvan de laatste 25 M. met pop. Gekleed in hurkval te water gaan, 10 Me ter zwemmen en een pop van den bodem op duiken. Medische proef, gelyk aan het examen van diploma A van den Nederlandschen bond tot het Redden van Drenkelingen. Door mevr. N. J. Meyerink—Rijk, is dit jaar wederom een medaille uitgeloofd voor de dame, die in deze wedstryden het hoogst aantal pun ten behaalt. Bij de voortzetting der wedstrijd werden o.m. de navolgende resultaten bereikt: Dames-enkelspel: Mej. C. Veendorp slaat mevr. R. v. d. Kampen 75, 46, 63; mej. A. Timmers slaat mevr. Nijhuis 6—3, 75; mej. N. de Roos slaat mej. Josso 62, 63. Dames-dubbelspel, 2e ronde: mevr. Alofs en mej. T. Leeuwenberg slaan mej. C. Roozen en mej. M. Reyenga 60, 6—3. Heeren-enkelspel: J. ten Have slaat A. van Huissteden 63, 60; C. Borgerding slaat W. Aarts 61, 75; Jonkhart slaat D. Nieman 6—4, 6—3; W. Herz slaat Mr. Wijt 4—6, 6—3, 62; D. Kappenburg slaat Jos van Grieken 60, 64; C. Borgerding slaat Schönthaler 61, 62; J. van Waveren slaat H. Meijer 6—1, 86; J. ten Have slaat Kappenburg 64, 26, 62; H. Borgerding slaat Jonkhart 61, 6—2. Heeren-dubbelspel: C. Borgerding en J. van Waveren slaan N. Blank en L. Verberkt 62, 64; F. Kramer en A. van Huissteden slaan M. Baljon en C. Valk 46, 62, 60; Chr. Melse en J. de Ruiter slaan H. Stephan en J. de Waardt 64, 75; A. van Renesse en ten Houte de Lange slaan C. ten Have en P. Dreck- mann 61, 64. Gemengd dubbelspel: mej. Uytenhage de Mist en J. de Waardt slaan mej. C. Roozen en F. v. d. Kolk 61, 46, 61; mej. B. van Goelst en K. van Goelst slaan mej. K. de Ridder en G. Knoop 75, 86. Troost-tournooi Heeren-enkelspelJ. van Rees slaat W. Mos 64, 75; H. van Hettem slaat L. Heringa 61, 6—0. Heeren-enkelspel. 4e ronde: J. ten Have slaat Lamoraal Wichers 6—1, 6—1. 5e rond: W. Herz slaat J. ten Have 61, 61; C. Borgerding slaat overryn 6—1, 75. Dames-enkelspel. Mej. Uytenhoghe de Mist slaat mej. T. Leeu wenberg 64, 46, 62. Halve finale. Mej. Timmers slaat mej. Veendorp 62, 26, 64. Gemengd dubbelspel. Kwart-iinalemevr. v. d. Berg en H. Meyer slaan mej. L. Wbrmsbecher en J. ten Have 9_7, 6—3. Heeren-dubbelspel. 2e ronde: E. de Clercq en W. Merz slaan de Graaff en J. Knoop 6—0, 6—0; C. Borgerding en J. v. Waveren slaan F. Kramer en A. v. Huissteden 63, 64. Halve finale: C. Borgerding en J. v. Waveren slaan Ch. Melse en J. de Ruiter 61, 61. Dames-dubbelspel. Demi-finale: mevr. Alofs en mej. T. Leeu wenberg slaan mej. Mos en mej. Josso 62, 62; mevr. Kramer en mej. Blikslager slaan mevr. Scholten en mej. L. v. Essen 64, 62. Finale: mevr. Hofs en mej. T. Leeuwenberg slaan mevr. Kramer en mej. Blikslager 63, 4—6, 6—2. Troost-tournooi Dames-enkelspel. Mej. S. de Groot slaat mej. Schuttevaer 6—2, 6—0. 2e ronde: mevr. H. VosDieters slaat mevr. Echönthalz 63, 62; mej. de Groot slaat mej. C. Roozer 61, 60; mevr. R. van Kampen slaat mej. J. v. d. Hyden 64, 64. Heeren-enkelspel. Ie ronde: Wyt slaat Blank 6—2, 61. 2e ronde: Wijt slaat v. Hattem 61, 60; D. Nieman slaat A. v. Houtum 61, 63; Schönthalz w.o. versus J. v. d. Mijden; R. Smit slaat Cancrinus 64, 63. 3e ronde: Wijt slaat D. Nieman 6—1, 6—1. Ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub wordt door deze ver eeniging op Zondag 4 Juli a.s. op het R. C. H.- terrein in de Heemsteedsche Sportparken een schitterende sportdag georganiseerd. 's Middags te 2 uur zal een partij met levende stukken worden gespeeld tusschen den Haar lemschen meester P. J. van Dartelen en den bekenden hoofdklasse-speler J. B. Sluiter Jr. (beiden oud-kampioenen van Haarlem en oud kampioenen der Haarlemsche Damclub), waarbij de kampioen 1936/1937 der Haarlemsche Dam club, de heer J. W. van Dartelen, als arbiter zal optreden. Als „levende schijven" zullen fungeeren de heeren- en dames-leden der gymnastiekvereeni- ging „Turnlust" te Haarlem, welke vereeniging belangelooze medewerking verleent. Deze party zal op het groote veld van R. C. H. worden gespeeld op een bord van 15 vierkante meter. Te Amsterdam werd tusschen St. Bavo en D. I. D. de eindstrijd gespeeld voor genoemd bekertournooi. Na zeer spannenden stryd ein digde men onbeslist. De gedetailleerde uitslag luidt: D. I. D. St. Bavo G. BelderokB. Stevens 11 J. BanekeJ. Drayer 02 A. RegtienJ. Warmerdam 11 G. EilersL. v. d. Voort 20 C. MarjotJ. Stevens 11 W. de GraaffJ. v. d. Zwan 11 G. v. 't Hof—J. Weyers 2—0 H. KoningA. Masteling 02 Th. HummeF. Broekman 11 J. RyserC. Prins 11 Totaal 10-10 HAARL. R. K. DAMGENOOTSCHAP Voor de onderl. clubcompetitie kwamen de volgende partijen tot een uitslag C. HeesakkersTh. Bandsma 20 G. BoxelaarJ. Lucas 11 Th. BandsmaG. Kraak 02 T. v. WortC. Heesakkers 02 Jac. BosseG. Boxelaar 20 M. HerbenT. v. Wort 20 J. LucasG. Kraak 11 De stand luidt thans: Jac. Bosse 11 10 1 20 C. Heesakkers 10 8 2 18 M. Herben 12 7 3 2 17 G. Boxelaar 14 4 4 6 12 G. Zeeuwe 7 5 1 1 11 G. Kraak 12 2 4 6 3 V A K K L E E D i N G M A G A Z IJ N Afdeeling Noord Victoria 1—SRC 1 Afdeeling Centrum Trekvogels 1DEK 1 KRV 1Meerburg 1 India 3India 2 Afdeeling Zuid Westlandia 1—DOS 1 DHL 2Spartaan 2 KRVC 1—Lenig en Snel 1 Donderdag speelde de R. K. Bridgeclub „Am sterdam een uitwedstryd tegen „DOMI", Over- veen. Amsterdam behaalde de overwinning met een resultaat van 66 matchpunten, zoodat de stand op het oogenblik is: Gesp. Gew. Ver. Gel. Punt M.ptn. Amsterdam 1 1 0 0 2 66—0 Ons Genoegen 1 1 0 0 2 200 Haarlem 0 0 0 0 0 000 Domi 2 0 2 0 0 00—86 Dinsdagavond a.s. ontmoeten Amsterdam en Haarlem elkaar in het Com. Broerehuis, Korte Leidschedwarsstraat te Amsterdam. Gelijktydig spelen dan de beide B.-teams van 10 paren der beide clubs een wedstrijd, zoodat er een dupli- caat-wedstryd van 40 paren aldaar plaats zal hebben. De wedstryd vangt aan om 8.45 uur. A.s. Zondag wordt voor de Zomer-competitie een sprintrit gereden over 1 K.M. voor A, B 41 C klasse en Junioren. Gebouw „St. Bavo": Geel Wit 6 uur; Gewone zittingen 4 en 7 uur. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel: half 10 voortzetting der vergadering in de Gem. Con certzaal; half een koffiemaaltyd; half 2 be zoek aan Haarlems Hofje. Frans Halstheater: „Oké, Don Juan", 2.30, 1 en 9.15 uur. Rembrand-theater: „Première", 2.30, 7 e0 9.15 uur. Luxor-theater: „Muiterij op de Bounty", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur: „De Ro mantische Senorita", 7 en 9.15 uur. Frans HalS-theater: „Oké, Don Juan", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Première", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Muiterij op de Bounty", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De Romantische Senorita", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. R AD IOJ KRUISSTRAAT 38 - TELEF. 11609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Gebouw „St. Bavo": Haarlems Zanggenot, 8 uur; Comité Winterhulp, 8 uur; R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Frans Hals-theater: „Oké, Don Juan", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „Première", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „De vrouw.... of Secretares se", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Filmac 115 uur; „De Ro mantische Senorita", 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken^ worden van 26 Juni tot en met 2 Juli waarge-*/r nomen door: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290; H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, tel. 19354 en Noorder-apo theek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821. der Toegankelijk voor 'n ieder Leesgeld 3 cent per boek in de week Geopend: N. GROENMARKT 22 Woensdagavond 8 tot 9 GEN. DE LA REIJSTRAAT 17 Vrijdagavond 8.30 tot 9.30 De bibliotheken Hagestraat 49, Klarenbeek- straat 60 en Rijksstraatweg 304 zijn tot nadere aankondiging GESLOTEN Donderdagavond speelde H.P.C. tegen een der zwaarste concurrenten Nereus. Er werd een stevig partijtje gespeeld, waart® het in de eerste helft gelukte aan mej. Pa»" Scholten aan H.P.C. de leiding te bezorger- Rust 10. Na rust was Nereus wel iets meer in den aanval, maar de verdediging en vooral d keepster bezwoor elk gevaar. Met 10 kwam het einde. Reserve le klasse Heeren:IJ IIIH.P.C. 31* Het programma van deze week vermeldt de volgende wedstryden: ZATERDAG Eerste klasse: Ajax I—H.H.C. I. Quick I—E.D.O. I. Tweede klasse: D.W.S.—H.H.C. II. Derde klasse: R.C.H. III—Haarlem III. E.D.O. III—Schoten II. ZONDAG g. Hengelo: Bondsnegental ABondsnegentw Tweede klasse: D.E.V.—R.C.H. I. EDO II—S.h.e.1.1. Haarlem IIZ.R.C. Derde klasse: H.H.C. III—Schoten I. R.C.H. IV—E.D.O. IV. T.H.B. II—Swastika. DINSDAG Derde klasse: T.H.B. I—R. C. H. II. ,*ea v -.lizen 'en (e i 8" a. Ut et hl e? Cftiges ir

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2