Laatste Nieuws Waar de filmband rolt Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? I I Plaats dan een „Omroeper" j voor 80.000 gezinnen j Onlusten aan het front van Aragon? ZATERDAG 26 JUNI 1937 iiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiHiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiininiii PALACE-BIOSKOOP (The gay desperado REMBRANDT-THEATER Première LUXOR-THEATER Drie maal Clarke Gable Ds. Niemoeller doof politie verhoord UIT DE HOOFDSTAD Het Rembrandt-Theater Balconligger van twaalfduizend kilogram ging Vrijdag omhoog TE VEEL GEDRONKEN ZERK VAN PRIESTERGRAF TE ILPENDAM GEVONDEN (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Engeland en Frankrijk zouden de contróle-ter-zee geheel voor hun rekening nemen Zarah Leander in Premiè(e (Rembrandt-Theater) DE NIEUWE BROCKWAY- BUSSEN ZIJN OP KOMST Volmaakt gerief voor verwende passagiers Gevonden voorwerpen en dieren Het nieuwe kabinet kwam gistermorgen in plenaire zitting bijeen. V.l.n.r. de ministers: mr. J. A. de Wilde; J. J. C. van Dijk; prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine; ir. II. van Boeijen; mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren; mr. C. M. J. F. Goseling; dr. H. Colijn; Chr. J. I. M. Welter; mr. M. P. L.Steenberghe; prof. mr. C. P. M. Romme v-ü Wielrijder naar ziekenhuis Eindexamen H.B.S. B. De Kon. Liedertafel „Zang Vriendschap" HILLEGOM IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllt llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllli FRANS HALS-THEATER „Oké, Don Juan," een kleurenfilm Myrna Loy, Clark Gable en Jean Harlow (onlangs overledende driehoek uit de film „Vrouw of secretaresse". Luxor^Theater. De romantische senorita Ida Lupino en haar romantische geliefde Nino Martini Palace-bioscoop) NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Een siangfilm met Nino Martini van de Me- tropolitain Opera in New York is zeker wel iets bijzonders, en als daar dan nog bij komt dat de film zelf allervermakelijkst is, dan hebben we weer alles bij elkaar om de film-liefhebbers deze week naar Palace te trekken. Het is een dolle geschiedenis van bandieten en gangsters, van schietpartijen en ontvoerin gen, maar het mooiste is wel het slot, wanneer de eene bandietengroep den anderen gevankelijk naar de politie brengt. Toch, al is het dan ook een bandietenfilrn, met Leo Carillo als den bandietenhoofdmah Braganza, het is iets heel anders dan wat we gewoon zijn in gangsterfilms te zien de be roemde regisseur Mamoulian heeft er iets van weten te maken, dat uitsteekt boven het ge wone. Het is een film vol blijheid en tempera ment, vol gezonden humor en satire, vol schoon heid en romantiek. En dan ook nog rijk aan buitengewone op meesterlijke wijze gezongen melodieën. Den in houd te vertellen is niet goed doenlijk, alleen willen we even zeggen, dat, terwille van de liefdesgeschiedenis die nu eenmaal in de film niet schijnt te mogen ontbreken, er ook één vrouw in deze film voorkomt, die door Ida Lupino met veel temperament wordt uitgebeeld en die zelfs tot de Hollandsche benaming van de film geïnspireerd heeft. Alles bij elkaar een film, die de moeite van een gang naar Palace meer dan waard is. In het voorprogramma kregen we nog een aardig eenactertje: „Het Patentslot", benevens de gebruikelijke journaals, die ons de voor naamste gebeurtenissen in binnen- en buiten land voor oogen brachten. Zarah Leander is een actrice die veel van zich heeft doen spreken. Zij is, zooals men weet ce vrouw van den intendant van de Konink lijke Opera te Stockholm en heeft in den be trekkelijk korten tijd, dat zij zich aan het film spel wijdt, reeds menige pen in beweging ge bracht. Men noemde haar een 2e Garbo, blijk baar zonder erbij te denken, dat dit een twij felachtig compliment is. Immers degenen die voor Garbo gaan, zullen geen genoegen ne men met het zien van een surrogaat Garbo. Gelukkig voor haar is deze vergelijking waar schijnlijk ontsproten aan een al te „fantas tisch?" brein, want voor ons bezien, lijkt Zarah Leander op niemand anders dan op Zarah Leander. Van haar spel kan men van dezen eer steling nog niet bijster veel zeggen. Wat wij wel kunnen beoordeelen, is haar stem. Zij bezit namelijk een donker bronzen stem een diep geluid, soms onzeker, soms tamelijk vast, doch buitengewoon aangenaam om naar te luis teren. Haar gezang is in deze film dan ook op de eerste plaats, terwijl haar spel eigenlijk daar naast staat. Nu zij een vast engagement bij de Ufa gevonden heeft, is er alle aanleiding dat deze Maatschappij haar ook op het gebied van spel een kans geeft. Wat deze film betreft, zij is eigenlijk een combinatie van detective liefdes en re vue-film, waarbij het eerste en het laatste wel den boventoon voeren. Vooral de revuescènes zijn vaak buitenge woon grootsch van opzet, terwijl hier en daar zelfs voortreffelijke staaltjes van massa-regie en compositie te bewonderen zijn. Attilla Hörbiger (de echtgenoot van Paula Wessely) krijgen we eigenlijk nu.eerst in een belangrijke rol te zien en wel als politie-com- missaris. Hij moet tijdens de voorstelling in het theater den moord oplossen, die in het zelfde theater bij de opvoering van de revue: „Première" plaats heeft gevonden. Theo Lin- gen zorgt voor de notegaie en dat doet hij op onnavolgbare wijze. Alles bijeen een film, waarmee volwassenen zich eenigen tijd heel aangenaam zullen ver maken. niet in 't minst door de bijzondere combinaties van ideeën. Het voorprogramma geeft als gebruikelijk de journaals van hier en overal, terwijl een gees tig boksfilmpje en niet te vergeten een char mante teekenfiim het voorprogramma besluiten. De roem van Clarke Gable stoelt niet op sen timentaliteit of andere overwegingen, waarvoor zelfs de meest ernstige filmliefhebber niet al tijd immuun kan blijven. Zelfs bij het mannelijk gedeelte van het bioscoop-publiek berust zij op de openhartige waardeering van een talent, dat nooit door middel van on-Hollandsche reclame behoefde opgeschroefd te worden, omdat het zeer respectabel en aanvaardbaar is. De directie van het Luxor-theater heeft daar om 'n goeden greep gedaan met deze week niet minder dan drie bekende Clarke Gable-films te schikte personen graven loopgraven en helpen bij het oprichten der versterkingen. De Baskische militie in Santander bestaat uit 50.000 goedgewapende en welgeoefende man schappen. De regeeringen van Engeland en Frankrijk zijn, naar men meent te weten, bereid de leem te aan te vullen, die in de contröle-ter-zee iS ontstaan door het zich terugtrekken van Italië en Duitschland, en zijn zij voornemens, hiervan in de eerstvolgende bijeenkomst der non-inter ventie-commissie mededeeling te doen. In politieke kringen te Londen gelooft men volgens Havas, dat de tusschen Frankrijk en Engeland bereikte overeenstemming zal leiden tot een nieuwe verdeeling' van de zóne. Engeland zou de kusten van de Middel- Iandsche Zee en Frankrijk die van den At- lantisehen Oceaan voor zijn rekening nemen- Men voegt hieraan toe, dat de regeling moet worden goedgekeurd door de in de Londen- sche commissie vertegenwoordigde mogend heden, o.a. Italië en Duitschland. In gezaghebbende kringen te Rome wijst er op, dat het aan de niet-inmengingscommis" sie is een besluit te nemen over de uitoefening van de internationale controle in de zones, d,e tot dusverre door Duitschland en Italië ëe' controleerd werden. Men geeft geen enkele aan wijzing omtrent de houding, die Italië 611 Duitschland zullen aannemen. Politieke krin gen zijn echter eensgezind van meening, da» beide landen zich zouden verzetten tegen eetl door Frankrijk en Engeland uit te oefenen con trole in de vroegere Duitsche en Italiaansch® zones. Ten slotte weigert men een deelnemin» van Sovjet-Rusland aan het contröle-systeen1 ernstig te nemen. Hoewel de redevoeringen van Chamberlain °n Eden de moeilijkheden van den internationalen toestand niet hebben doen verdwijnen, heef» de mededeeling, dat Engeland en Frankrijk reid zijr-, den geheelen last van de controle in ai Spaansche wateren te dragen, ertoe bijgedragen- in politieke kringen te Londen den indruk ontspanning te wekken. Men is namelijk van oordeel, dat deze re geling niet openbaar zou zijn gemaakt, in dien Berlijn en Rome er zich met beslist heid tegen zouden hebben verzet. Men neemt overigens aan, dat beide hoofd' steden niet lang zullen wachten zich op d' punt uit te spreken. Waarschijnlijk hebben de besprekingen, dl Delbos hedenmiddag met de ambassadeurs yad Italië en Duitschland heeft gevoerd, betrekkit» gehad op het Fransch-Britsche plan. Reuter weet nog te melden, dat de Britse®® regeering bereid is, het denkbeeld om neutra waarnemers aan boord van de contrölescb6' pen te plaatsen, gunstig te overwegen. Een Fransche torpedoboot en verscheiden® marinevliegtuigen zijn van Toulon uit naar d Spaansche wateren vertrokken ter bewak'11» van de kust tusschen Kaap Cerbere en Sete. In gezaghebbende kringen te Rome wordt ide® bevestigd, dat de Italiaansche vlooteenhcd® in de Middellandsche Zee opdracht hebben vangen, voor de Spaansche kusten een gordU te vormen ter bescherming van de ItaliaansCP koopvaardijschepen. Men erkent, dat het tot de taak der oorlo? schepen behoort, de nationale belangen ter z te beschermen en voegt hieraan toe dat a handhaving van de vloot op drie mijl uit kust, buiten de Spaansche territoriale watere een algemeene regel van het zeerecht is. BERLIJN, 25 Juni. (Reuter). Ds. Nieib0^ Ier is vandaag ontboden op het hoofdbutc van politie, waar hij aan een langdurig verb is onderworpen. Aan den bouw van het Rembrandt-Thea ter wordt druk gewerkt. Ongeveer drie maanden geleden sloot het oude bioscoopge bouw aan het Rembrandtplein zijn poorten en werd er een aanvang gemaakt met de gedeeltelijke afbraak. En thans met nog drie werkmaanden voor den boeg begint er reeds eenige teekening te komen. Van het oude theater zijn alleen de zijwanden en de fundeering overgebleven. Een gedeelte van den voorgevel is reeds verrezen en in de ruimte tusschen deze wanden en gevel hebben de bouwers reeds honderden moeilijkheden op gelost. Want het is waarlijk geen gemakkelijke taak hier te bouwen op oude fundamenten en tusschen hooge muren, die degelijk gestut moe ten worden wanneer er weer iets nieuws gaat verrijzen. Eenvoudiger zou het zijn geweest, wanneer men een gebouw van den grond af had kunnen optrekken, maar dit was door de aanwezigheid van de onder het theater liggende café-ruimte niet mogelijk. Doch al is de arbeid dan zwaar, men schiet toch flint op en de aan nemer is zeer tevreden en zelfs ervan overtuigd, dat over drie maanden het nieuwe Rembrandt- Theater kant en klaar zal zijn. Aan de zijde van het Rembrandtsplein, waar vroeger de balcons waren, kan men nu reeds een gedeelte van het tooneel zien. Zooals men weet, ligt de zaal in het nieuwe plan boven en komen de plaatsen in vergelijking met vroeger juist andersom. Het projectiedoek is dus aan de pleinzijde, Aan den Amstelkant, waar dus nu de bal cons komen, ging Vrijdagmiddag de groote ijzeren balconligger omhoog. Deze balk, die het geheele balcon moet dragen en niet minder dan twaalf duizend K.G. weegt, vormt één overspanning en maakt het zet ten van zuilen onnoodig. Ongeveer twee en een half uur duurde het voor men het enorme ijzeren gevaarte op de stijlen gebracht had. Doch toen had men ook een van de moeilijkste karweien verricht. Thans moet de kap nog naar boven, want het gebouw zal. beduidend hooger worden. En wan neer dat is geschied, zullen de werkzaamheden in vlot tempo worden voortgezet, zoodat in Oc tober de films zullen kunnen draaien in het fraaie nieuwe Rembrandt-Theater. Na een uitstapje, waarbij blijkbaar veel drank werd gebruikt zij verkeerden althans sterk onder den invloed kwamen twee vrienden op hun terugtocht naar den Nieuwendammerdijk op het z.g. zwarte pad bij het IJ-bosch met el kaar in botsing. Met hun fietsen maakten de mannen een val, waarbij de 29-jarige V. een vrij ernstige hoofdwonde opliep. Hij klaagde over inwendige pijnen. De ambulance-auto van den G.G.D. vervoerde den man naar het Binnen gasthuis, vanwaar hij later werd overgebracht naar de Valerius-kliniek. Bij de grondwerkzaamheden te Ilpendam is in de nabijheid van de kerk een grafzerk bloot gelegd, waarop een oud-Gotisch opschrift en een miskelk waren uitgehouwen. De steen is afkomstig van een priestergraf. Hij draagt het jaartal 1549. Hoe kleiner u den hoek naar links maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past.('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). SALAMANCA, 25 Juni. Uit Barcelona wordt gemeld, zoo deelt het Duitsche nieuwsbureau mede, dat na het bekend wor den van den val van Bilbao aan het front van Aragon onlusten zijn ontstaan, die tot ernstige incidenten hebben geleid. In Bajaraloz, het hoofdkwartier der anar- cho-syndicalistische militie, heeft zich een ge nerale staf gevormd, die onafhankelijk van den bevelhebber aan het front van Aragon, Pozes, wil optreden. De regeering van Valencia zou troepen naar Bajaraloz hebben gezonden om tegen de anarcho-syndicalisten op te treden. Naar het Duitsche nieuwsbureau verder meldt, hebben in den afgeloopen nacht aan het front van Almeria schietpartijen plaats gevonden tusschen troepenafdeelingen. In koortsachtigen haast is men in de ge heele provincie Santander bezig met het aanleggen van krachtige stellingen voor het bieden van weerstand aan den opmarsch der rechtschen. De fabrieken werken dag en nacht aan de vervaardiging van munitie, alle lichamelijk ge- STAD De heer v. d. Wal, directeur van de Haar- lemsche Brockway-Mij., deed ons mededeelingen over het nieuwe materiaal, dat de Maatschappij ingevolge het betreffende raadsbesluit bin nen afzienbaren tijd in gebruik zal nemen. Zoo als men zich herinnert, is de gedeeltelijke ver nieuwing van materiaal als voorwaarde gesteld voor het verlengen van de concessie. Tegen het einde van dit jaar zullen niet min der dan 11 nieuwe bussen in bedrijf worden genomen. Een klein model Twin-Coach. welke intusschen nog 21 zitplaatsen zal bevatten, wordt reeds over enkele weken in gebruik ge nomen, terwijl tien andere bussen van grooter model op het eind van het jaar zullen volgen. De bestelde bussen zijn z.g. Büssing-N.A.G.- cars, die voorzien zijn van 4-cylinder Diesel motoren. Bij de inrichting van de bussen is men uitgegaan van het standpunt, dat het grootste deel van den dag de wagens niet over matig bezet zullen zijn, zoodat het gewenscht is de zitplaatsen zoo ruim te maken, dat de passagiers in de meeste gevallen een geriefe lijke zitplaats tot him beschikking zullen heb ben. Er komen dan ook 24 zitplaatsen in de wagens, terwijl op spitsuren niet minder dan 12 staanplaatsen disponibel blijven. Aan de eischen van het stadsverkeer is men bij het ontwerpen van de nieuwe bussen zoo goed mogelijk tegemoet gekomen. Zij worden niet breeder dan 2.20 meter en vertoonen ner gens uitstekende gedeelten, hetgeen trouwens in de betreffende verordeningen ook ten streng ste verboden is. Met hun stompen neus zullen de groote wagens ongetwijfeld goed in het stadsbeeld passen, terwijl ook aan de uitvoering de grootste zorg zal worden besteed. Een vrij korte wielbasis (3.85 meter) maakt het moge lijk, dat de bochten in de binnenstad scherp genomen kunnen worden. Een consciëntieuze verdeeling van de lasten over voor- en achteras en het feit, dat aan de achteras dubbele ban den gemonteerd zullen worden, nemen alle on aangename ervaringen weg, welke anders wel licht door al te schichtige bewegingen bij de passagiers zouden worden opgeroepen. De uitgang van den bus is ongeveer in het midden, nog voor de achteras geprojecteerd, zoodat de passagiers den uitgang zoo spoedig mogelijk kunnen bereiken. Zoowel in- als uit gang worden van pneumatische vouwdeuren voorzien. De zitplaatsen worden met leer be kleed en krijgen een rubbervulling, welke het groote voordeel heeft, dat ook reizigers met min der normaal figuur zich zeer behaaglijk zullen voelen. Een doorloopende ventilatie langs het plafond zorgt voor frissche lucht, terwijl in den winter een heete luchtverwarming in werking wordt gesteld. De hoogte van het interieur be draagt 150 meter, zoodat niemand meer be vreesd behoeft te zijn, dat hij zijn hoofd zal stooten. De carrosserieën worden geheel in staal uit gevoerd door de fa. Verheul te Waddinxveen. Hout wordt in de dragende deelen van de con structie nergens toegepast, hetgeen ook aan de veiligheid van het voertuig zeer ten goede zal komen. Haarlem zal met belangstelling de nieuwe verschijning in zijn straten tegemoet zien en de Haarlemmers zullen op deze vernieuwing onge twijfeld in dezen zin reageeren, dat zij van de zeer moderne Brockway-bussen een druk ge bruik zullen maken. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Terug te krijgen, bij: Handschoenen en ceinturen, Politiebureau Smedestraat; Vrachtbrieven, Teeuwen, Si- wartstraat 12; Hengelstok; Oldenmavkt, Jans- is. De strubbelingen en vechtpartijen van het werkvolk zijn legio. Op Wild-West-wijze wordt er geknokt en geschoten, treinen storten in een afgrond, dynamiet doet heele boomen kilometers de lucht invliegen, oproer dreigt in hevige mate. Maar tusschen al die adembeklemmende avon turen spreekt ook de humor een woordje mee. Een kok met een hoogen hoed en een hakmes zorgt daar niet het minst voor, terwijl een stot terende nietsnut waterballetten en andere ko mische gebeurtenissen voor zijn rekening neemt. George Brent en Beverly Roberts spelen de hoofdrollen met flair, gelukkig zonder drama tiek en acceptabel. Ze krijgen elkaar tenslotte, waardoor bovendien de concurrentie tusschen de twee zaken is opgelost: fusie wegens huwelijk, een vreedzame en gewilde oplossing! In het voorprogramma domineert ditmaal een zeer geestige teekenfilm van Porky, het stotte rende varken. De avonturen van dit knorbeest hebben we zelden zoo goed gezien. De zaal brul de van het lachen. Binnen- en buitenlandsch nieuws completee- ren met een muzikale show dit aantrekkelijke programma, dat voor 14 jaar geschikt is. brengen. Met Charles Laughton vestigde [0t faam van „De Muiterij op de Bounty", die en met Zondag in Luxor gaat. Op Maandag Dinsdag'volgt „Vrouw.... of Secretares, waarin ook de onlangs overleden actrice Harlow optreedt. Omdat dit een van de „ji weinige Harlow-films is, die voor volwasSe althans door ons aanvaard kan worden» deze rolprent als actueele reprise ongetwU .5, meer dan gewone belangstelling trekken. yp schien wel evenveel belangstelling als de jg kende „It happened one Night", „Het gebe pli op een avond", welke film het programma g eens niet zonder een teveel aan overdri) v' „de beste komische film van de laatste noemt. Wie zich nogmaals met deze kWc® geschiedenis willen vermaken of wie de geleS heid totnogtoe voorbij lieten gaan, kuniF" jji volgende week Woensdag en Donderdag Luxor terecht. Een 25-jarige wielrijder reed op de Groote Markt gistermorgen om 10 uur tegen een wagen met ladders op. De man werd met inwendige kneuzingen naar het Diakonessenhuis gebracht. Tegen den glazenwasscher, die met den ladder wagen reed, is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij zich links op den rijweg bevond. Geslaagd de dames H. W. Bolkestein, A. Kion, M. E. Meijer en de heeren J. B. v. d. Berg, J. G. de Boer, J. Gans, J. Kragten, P. de Lugt, K. May, P. L. Muller. Afgewezen 1; het examen duurt voort. Velen zullen zich nog herinneren het concert in de Groote Kerk op 17 Juni van het vorig jaar, gegeven door „Zang Vriendschap" in samenwerking met de dames Annie Woud, Hen- rica Hessels en den heer George Robert. Meer dan 4000 bezoekers hebben toen een muzikaal genot gesmaakt en de pers was eenparig in haar lof over de kunstzinnige prestaties van solisten en koor. Den 2en Juli a.s. zal de Liedertafel, geleid door het succes van het vorig jaar, wederom een dergelijk concert geven, waarbij het solis tisch gedeelte ditmaal verzorgd zal worden door Jo Vincent en George Robert. Deze namen, zoomede de reputatie van het aloude mannenkoor doen ook thans weer voor muziekminnend Haarlem een buitengewoon ge noegen verwachten en waar de entrée-prijs al bijzonder laag gesteld is, lijdt het geen twijfel, of op 2 Juli zal de groote ruimte van de Groote Kerk wederom volstroomen. De Beurs De Hill. Beurs werd Donderdag bezocht door 110 personen. De handel was traag: de exporteurs wenschen in 't algemeen nog niet te koopen; de meeste kweekers willen nog even het verloop aanzien, daar de tulpenoogst in 't algemeen hard tegenvalt. De hyacinten-oogst is goed. Auto geslipt Donderdagmiddag slipte een luxe-auto, komende uit de richting Haarlem bij de bocht aan de Hoofdstraat nabij het Postkan toor. De wagen draaide een slag om en kwam tegen 't trottoir, waarbij er een voorwiel afvloog. Het geval liep verder zonder ongelukken af. Ook wanneer deze Warner Bros superfilm om het verhaal weinig waarde zou hebben, zouden we een ieder aanraden ze te gaan zien, omdat ze, misschien ongewild, een documentair tintje heeft gekregen. Ze speelt n.l. in de onmetelijke wouden van Canada; prachtig zijn de natuur opnamen (nog vernatuurlijkt door de kleur, zoo ver de techniek dat tenminste toelaat)men ziet het houtwinningsbedrijf in vollen omvang, hoe de reuze dennen vallen, in de rivier gestort worden, van hun bast ontdaan, etc. Voor de Amerikanen hebben deze beelden misschien minder waarde, maar voor onze lage landen is het effect bijzonder groot. Het verhaal mag er echter ook zijn. Twee houtmagnaten hebben hun gebieden vlak naast elkaar en een moet zelfs zijn boomen over het terrein van den ander vervoeren. Houtmagnaat I heeft een broer, die allerlei avonturen be leeft, geld van de zaak opmaakt en een lady killer in optima forma is. Houtmagnaat II is gestorven en zijn dochter, een beeldschoone feeks van een jaar of twintig, heeft de zaken met straffe „mannen"-hand overgenomen. U raadt al waar het naar toe gaat. De Don Juan komt door een aardig gevonden toeval in con tact met de schoone feeks, juist in de dagen, dat de concurrentie tuschen de firma's het hevigste straat 44 rood; Badpak met handdoek, Politie bureau Smedestraat; Hond, Bcrren, Maritzplein 4, Heemstede; Hond, Burger. Van Kinsbergen- straat 49 II, Amsterdam; Kanarie, Boelhouwer, Beukenstraat 50; Portemonnaie met inhoud, Smit, Nassaulaan 16; idem, John, Emostraat 13; Riem, Kosman, Oude Raamstraat 10 zw.; Ro zenkrans, Oomens, Trompstraat 12; Schoen, Zwarter, Rozenpriëelstraat 36 E; idem, Pos, Jan Steenstraat 41; Zak met aardappelen, John, Emostraat 13; Broche, Duippenburg, Byzan- thiumstraat 45; Bril n étui, Wagenmaker, Ban- kertstraat 5; Gedicht, Petersen, Meidoornplein 1; Hondje, De Korte, Rijksstraatweg 187; Da meshoed, v. d. Heide, Wilgenstraat 25; Halsband met penning, Politiebureau Smedestraat; Alpino muts, Lucas, Nieuwe Kerksplein 28; Portemon naie met inhoud, Van Workum, Damiatestr. 2; idem, Vergers, Amsterdamschevaart 106 rood; Rijwielplaatje, Nijkamp, Breestraat 19; Vulpen, Elshof, Hendrik Roozenlaan 21; idem, De Vries, Berkenstraat 4; Zak met aardappelen, Weber, Preangerstraat 52.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4