i Stadsnieuws Muziekconcours te Lutjebroek MAANDAG 28 JUNI 1937 CRICKET ROOD EN WIT—HAARLEM Rood en Wit wint met 64 runs en nog 3 wickets in handen C.V.H. II—V.R.A. III Haarlem 2R. en W. 2 b Quick I—E.D.O. I Haarlem IIZ.R.C. WIELRENNEN R.K.W.V. „Achilles" E.D.O. II—S.h.e.1.1. D.E.V.R.C.H. I HONKBAL Ajax IH.H.C. I 1910 H.S.V. „de Kampioen" LAWNTENNIS Interdistrictswedstrijden te Apeldoorn TURNEN NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „TURNLUST" Een grootsch succes Van den R. K. Bond van Har monie- en Fanfarecorpsen in Noord-Holland De jury-uitslag lokte protesten uit Eerste concoursdag De bondsvoorzitter spreekt Marschwedstrijd Concertwedstrijd De uitslagen waren STAAT VAN BESOMMINGEN ESPERANTO Inhoud van tijdschriften enz. Vrouwelijke Jeugdbeweging vot>r Katholieke Actie „De Graal" Gevonden dieren en voorwerp011 Lijk geïdentificeerd RIJKSVISCHAFSLAG De eerste plaatselijke ontmoeting tusschen de lste klassers is, nadat Haarlem de laatste jaren doorgaans met de eer ging strijken, thans ver diend door Rood en Wit gewonnen. Op een hoog peil stond het vertoonde spel in dezen wedstrijd over het geheel genomen niet bepaald. Aan beide zijden zagen wij twee zwakke aanvallen aan het werk. Wat Haarlem betreft werd het bowlen bovendien nog verzwakt door het aantal gemiste vangen, waaronder enkele zeer eenvou dige die zeer duur bleken te zijn. Captain Da vidson won den toss en ging fielden. Haarlem opende met de Lugt en Healy op het bowlen van Yates en Hagenaar en al spoedig bleek, dat de ballen die de Engelschman losliet, de noodige moeilijkheden voor de Haarlemmers opleverden. Healy werd schitterend op silly-mid-on door Hagenaar op Yates' bowlen gevangen voor slechts 3 runs en ook de Lugt gaat voor 0 b. Yates. J. J. de la Mar maakt het evenmin lang en wordt op 14 door Kramer op Yates voor 4 gevangen. Voogd en H. de la Mar brengen dan eenige verbetering in Haarlems positie doch als op 30 Voogd alweer op Yates voor 19 gestumpt wordt, ziet het er slecht voor Haarlem uit. Het is dan vrijwel uitsluitend H. de la Mar die op uitstekende wijze den Rood en Witten aanval, waarin ook v. d. Togt en A. van Baasbank be trokken worden bespeelt. Hij ziet Kleefstra voor 1 door Van Bueren gevangen (595) en op 70 Wessels' wicket vallen c. J. van Baasbank b. Hagenaar 0. De la Mar krijgt dan steun van de Ruyg. Wanneer op 91 H. de la Mar c. en b. Hagenaar gaat voor een zeer fraaie 53 schijnt het einde van de innings in zicht. De Ruyg en Rypma maken evenwel een goed gebruik van het verslappen van den aanval en zetten een stand op voor het 8ste wicket die 47 runs op levert. Rijpma wordt op 139 door v. d. Togt op A. van Baasbank voor een nuttige 18 gevangen. De Ruyg gaat door een pracht ingooi van Ha genaar en een fout van Maas voor een goede 29 run out, waarna de innings op 153 sluit nadat Maas door Menalda van Schouwenburg gevan gen is. W. Yates nam 559, P. C. Hagenaar 3 37, A. v. d. Togt 019, A. van Baasbank 119. Rood en Wit begon met Van Bueren en W. Kramer op het bowlen van Ton en de Lugt. Een snel opkomende bal van Ton wordt Van Bueren noodlottig die zich door de Ruyg voor 3 in de slips gevangen ziet. Kramer wordt dan op 6 allereenvoudigst gemist, waarvan hij profiteert door met J. v. Baasbank door een 2den wicket- stand van 85 runs Rood en Wit een heel eind bij de overwinning te brengen, 'n goede prestatie van den ongeoefenden Rood en Witter. J. van Baasbank gaf fraaie slagen te zien, speciaal aan off doch gaf ook aan denzelfden fielder van Haarlem een gemakkelijke kans. Op 88 ging van Baasbank sL Voogd b. H. de la Mar voor een zeer goede 39. Yates komt dan in en slaat de hoog in de richting van den Houpt, waar Wessel eerste bal die hy van de la Mar krijgt huizen met bal en al over de boundary rolt. Yates legt er weer geducht het hout op, ziet op 99 Kramer gaan voor een onbetaalbare 48 c. de Lugt b. H. de la Mar en wanneer J. J. de da Mar met snelle ballen de palen van v. d. Togt (71 x 6) en A. van Baasbank (0) velt komt er nog even spanning want als Yates' wicket valt is nog alles mogelijk. De Engelschman verliest Hagenaar op 127 op dezelfde wijze als Kramer doch brengt dan Rood en Wit met harde klappen in veilig heid. Van de voor het 7de wicket gescoorde runs (40) maakte Yates er 37 en Menalda van Schou wenburg 3. Op 167 valt het 7de wicket, wanneer Maas zijn lste wicket in dit seizoen neemt en wel dat van Van Schouwenburg (l.b.w.). Bou- ricius steunt dan Yates om zün honderd vol te maken, waarin de Engelschman slaagt. Op 217 7 wordt de strijd gestaakt, Yates 100 not out (12x4 en 3x6), Bouricius 17 not out. Rood en Wit wint met 64 runs en nog 3 wickets in han den. P. de Lugt nam 06, R. Ton 135, A. Maas 147, P. de Ruyg 019, H. de la Mar 3 55. J. J. de la Mar 226, drs. B. Kleefstra 022, K. Rijpma 05. Voogd keepte voortreffeiyk en liet slechts 2 byes door. CVH won den toss en koos eerst batten. Het bowlen was in den beginne zeer goed, zoodat er slechts langzaam gescoord kon worden. De wickets vielen dan ook vry regelmatig. Deze weelde konden de CVH'ers zeker niet verdragen èn het bowlen èn het veldwerk verslapten in eens. Vooral Dirken maakte hiervan èen goed gebruik. Eenmaal werd een vrij gemakkelijke vangkans niet geaccepteerd en dit kostte ze ker een 30 runs, doch een goede catch achter het wicket maakte aan zijn innings en tevens die van VRA een einde. Totaal 107 runs. Dirken 53 waaronder 10 vieren. J. Stroeve 15. Bowlingcyfers: A. v. Saast 233, A. Eelman 4—24, J. de Wit 019; D. de Vos 2—26. De beide openingsbats van CVH hadden er direct goed het oog in. v. Saase scoorde wat vlugger en v. d. Vlugt in wat langzamer tempo, doch legden een grondslag voor oogenschijnlijk een hoog totaal. Eerst op 68 viel het eerste wicket. Of de bowlers van VRA nu hun zelf vertrouwen weer terug kregen of dat de CVH- ers dachten, we halen toch een hoog totaal, want het bowlen schijnt niet zoo moeilijk te bespelen, een feit is het dat de overige batsmen niet veel meer presteerden. Alleen v. Orden en D. de Vos hielden nog eenigen tyd stand. Het totaal werd 136, waaronder nog in totaal aan extra's en wides 23. A. v. Saase 32, P. v. d. Vlugt 25, J. v. Orden 12, D. de Vos 16. Bowlingcijfers; J. Glerum 152, W. v. Breu- kelen 2—34, M. Dirken 1—2, K. de Waal 4—23, H. La Lou 0—2. door het werpen. De momenten van goed veld werk waren echter zeer schaarsch. De uitslag in innings is: HHC: 0—1—1—0—1—7—0 - 10. Ajax: 50248019. Haarlem 2 bat eerst en brengt het dank zij O. Abendanon met 28, P. Goossens met 10, A. Hartog met 11, J. v. Zuylen met 10, J. Bouwes met 10 en 13 extra's tot 101. Voor R. en W. bowlden: R. A. Bosschart 7-41, J. Klein de Groot 0-11, A. Elfers 0-10 en A. Be- rendsen 326. R. en W. scoort hierna 57 runs meer dan Haarlem, zoodat het een ruime overwinning be haalde. Voor R. en W. scoorden: W. v. Rossem 35, W. F. Kruyff 19, A. H. v. d. Berg 14, J. A. Reus 20, J. R. Meeuwenoord 15, R. A. Bosschart 23 not out. Voor Haarlem bowlden: J. de Boer 2-40, A. v. d. Bergh 4-54, V. Abendanon 2-38 en A. Hartog 2-18. Gelijk te verwachten was heeft EDO gemak kelijk de overwinning op Quick behaald. EDO was zonder van der Bom, waardoor Schijvenaar negen innings op de plaat stond. Zijn succes met drie slag was maar matig, doch hij gaf ook vrijwel geen vier wijd en werd ook weinig geslagen. Mede doordat het veldwerk van EDO zeer goed was, heeft Quick vrijwel geen punten kunnen maken. De uitslag in innings is: Quick: 300—11—0—0—0—0 5. EDO: 3—5—6—5—2—4—0—4—* 29. Haarlem II heeft met ZRC ook al heel wei nig moeite gehad. In de eerste beurt kreeg ZRC, dank zij zesmaal vier wijd, acht man aan slag. Toen de derde nul eindelijk viel waren er toch nog maar twee spelers bihnen, want er waren nog drie honken bezet. Ook in de zevende, laatste inning bracht ZRC er nog iets van terecht, nu doordat een paar goede slagen werden gegeven. Overigens waren de prestaties echter vrijwel nihil. De uitslag in innings was: ZRC: 2—0—0—0—1—1—2 6. Haarlem II: 485490 Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar tweeden recordrit voor A- en B-klasse over 70 K.M. en voor C-klasse en Jun. over 35 K.M. Toon Buys toonde weder zyn oude vorm ge vonden te hebben, hij won in den tijd van 1 uur 51 min. 41 sec. Bij de C-klasse won Toon v. Sprudel, de 35 K.M. afleggend in 55 min. 44 sec. De uitslagen waren als volgt: Klasse A 70 K.M.: 1. T. Buijs 1-51-41, 2. Klin kenberg 1-54-6, Gruijters en Groenendijk gaven op. B-klasse 70 K.M.: 1. C. de Vos 1-58, 2. D. Claassen 2-6-7, 3. Koppen 2-6-48, 4. de Klerk 2-7-6. Schrama en v. Egmond gaven op. C-klasse 35 K.M.: 1. T. v. Sprundel 55 min. 44 sec., 2. Koelemij 56-31, 3. Stet 59-54, 6. Hoog land 1 uur 1 min. 54 sec., 7. Jouby 1-7-15, 8. v. d. Peyl 1-10-37. N. Claassen gaf op. Junioren: 1. Portegies 58-18, 2. T. v. d. Ende 1-2-2, 3. Donkersloot 1-10-37. Tevens vernamen wy dat ons lid Harry v. Beugen in de Ronde van Gennep fraai succes boekte door zich 6e te plaatsen. Doch ondanks heftige protesten werd hij 13e geplaatst. Dinsdag weder onze wekelijksche clubwedstry- den op de Heemsteedsche Wielerbaan; de deel nemers moeten zich hedenavond op de verga dering opgeven. 30. Ook bij EDO II was de strijd zeer weinig in teressant. De uitslag in innings was: SHELL: 1—1—1 EDO II: 8—8—5—0 4—0—2 - 9. -4—8 33. EDO heeft de zevende beurt niet geheel uit gespeeld. Toen er twee nullen waren, was de tijd verstreken en werd gestaakt. In het begin was deze ontmoeting wel span nend. Bij RCH zorgden Meyer, Vrugt, Kors, Van Eek en Metten door goede slagen dat er punten binnenkwamen. Dit gaf nog slechts enkele keeren vier wijd, maar in het veldwerk van DEV kwamen nogal veel fouten voor. Ook bij DEV werd in het begin nogal gesla gen. Hier waren Otto, Van Dusschoten, Hoy er en Lit de hitters. De uitslag in innings was: RCH I: 4—2—3—7—10—8 34. DEV: 3—5—1—0—3—2 14. Zaterdagmiddag heeft HHC ondanks alle in spanning de punten aan Ajax moeten laten. Vooral het werpen was bij HHC zwak. Pijnak ker heeft het eenige keeren geprobeerd, doch sukkelde met een gewonden vinger. Voor en na hem hebben ook nog Van Dyk, Van den Heu vel, Reynders en J. Baas op de werpplaat ge staan. Ook hun succes was niet noemenswaar dig. Dat ook wel eens een Ajax-inning met nul eindigde, was meer door goed veldwerk dan En toch valt die boeman mee! In *1 dagelijksch leven zelfs een aange naam mensch, maar op den weg..*. Zoo zijn er meer! Fietsers, motor rijders, automobilisten evengoed als gezoolde weggebruikers, die te veel aan zichzelf denken en te weinig rekening houden met anderen op den weg. En zoodoende wordt het verkeer stroef enönveilig! Zondag 1.1. hield bovengenoemde ver. een sprintwedstrijd over 1 K.M. voor de Zomercom petitie voor A, B, en C-Klasse, terwyi de Ju niores eenzelfden wedstrijd individueel reden. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: le serie: 1. R. Groot, 2. D. Drost, 3. W. Jansen. 2e serie: 1. C. de Best, 2. Th. Drast, 3. Scheidier. 3e serie: 1. R. Hessels, 2. Schaper, 3. van Rooyen, 4. P. v. d. Heyden. Demi-finale: le serie: 1. R. Groot, 2. D. Drost. 2e serie: 1. C. de Best, 2. Schaper. 3e serie: 1. R. Hessels, 2. Th. Drost. Kleine finale: 1. D. Drost, 2. Schaper, 3. Th. Drost. Groote finale: 1. R. Groot, 2. C. de Best, 3. R. Hessels. B-klasse: le serie: 1. Terburg, 2. Schenk, 3. Huyg. 2e serie: 1. de Lange, 2. S. Bos, 3. v. Noorden. 3e serie: 1. Sietsma, 2- J. Bos, 3. Esveld, 4. Valkman. Demi-finale: le serie: 1. J. Bos, 2 Terburg. 2e serie: 1. De Lange, 2. Schenk. 3e serie: 1. S. Bos, 2. Sietsma. Kleine finale: 1. Terburg, 2. Schenk, 3. Siets ma. Groote finale: 1. De Lange, 2. J. Bos, 3. S. Bos. C-klasse: le serie: 1. P. Bakker, 2. Winter, 3. G. Jansen. 2e Serie: 1. Feye, 2. Keizerswaard, 3. Wolff. 3e serie: 1. Koelemeyer, 2. v.d. Pols, 3. van Waard. Demin-finale: le serie: 1. P. Bakker, 2. v. d. Pols. 2e serie: 1. Feye, 2. de Winter. 3e serie: 1. Koelemeyer, 2. Keizerswaard. KI. Finale: 1. Keizerswaard, 2. Pols, 3. Winter. Groote finale: 1. P. Bakker, 2. Feye, 3. Koe lemeyer. Juniores: le serie: 1. Eldik, 2. Keizer, 3. Anker. 2e serie: 1. Laan, 2. Sipma. Herkansing: 1. Keizer, 2. Anker, 3. Sipma. Finale: 1. Laan, 2. Keizer, 3. Eldik. As. Woensdagavond zal men op de Heem steedsche Baan weer kunnen genieten van mooien strijd. Hoogstwaarschijnlijk zal de Olym pisch en Wereldkampioen 1933, Jac. v. Egmond ook zijn medewerking verleénen. Zaterdag en Zondag zijn op de banen van de Apeldoornsche lawntennisvereeniging Daisy te Apeldoorn en wedstryden van de tweede groep der tweedaagsche interdistrictswedstryden van den Ned. lawntennisbond, waarbij Gelderland, Rotterdam en Haarlem ingedeeld zijn, ge opend. De uitslagen van de wedstrijden van den eersten dag zyn: HaarlemGelderland: Heerenenkel: 1 ErdmanA. C. Lijsen 46, 46; 3 ir. M. van DriesumThomassen 16. 2—6. Damesenkel: 1 mej. Blikslagermej. M. A. Sluis 06, 3—6; 2 mej. van Beeck Vollenhoven mej. L. van Aken 62, 61. Heeren dubbel: 1 Erdman en OnsteinA. C. Lijsen en W. V. C. Ketjen 26, 26. Mixed double: 1 mej. Blikslager en Onstein mej. M. A. Sluis en A. C. Lysen 26, 26. Eindstand op den eersten dag 15. RotterdamGelderland Heerenenkel: 2 A. C. ReidtW. V. C. Ketjen 26, 61, 68; 3 J. G. van Oort—Klinkspoor 6—3, 6—8, 6—8. Damesenkel: 2 mevr. E. HoyerHerwijnen mej. v. Lerven 62, 64. Damesdubbel: mevr. Hoyer—Herwijnen en mej. L. Melchersmej. M. A. Sluis en mej. van Lerven 60, 57, 64. Eindstand van den eersten dag 32. HaarlemRotterdam Heeren enkel: 3 ir. M. van DriesumBos- schaert 46, 46. Gemengd dubbel: 2 mej. v. Beeck Vollenhoven en Erdmanmevr. R. van TrechtJonker en J. G. van Oort 810, 46. Eindstand van den eersten dag 03. De uitslagen der wedstryden op den tweeden dag waren: RotterdamGelderland: Heeren enkel: 1. BosschaartLysen 46, 26. Dames id.1 mevr. R. van Trichtmej. M. A. Sluis 64, 36, 68. Heeren dubbel: 1 van Oorst en Reidt— Lijsen en Ketjen 75, 75; 2 W. Hoyer en BosschaartThomassen en Klinkspoor 46, 8—6, 5—7. Gemengd dubbel: 1 mej. Melchers en Van Oortmej. Sluis en Lijsen 4—6, 36; mevr. van Tricht en Reidtmej. van Lerven en Ketjen 64, 62. Eindstand: Gelderland wint van Rotterdam met 64. HaarlemRotterdam: Heerenenkel: 1 Erdman Reidt 16, 2—6; 2 v. d. Stadtvan Oort 26 3—6. Damesenkel: 1 mej. Bilkslagermevr. van Tricht 16, 06; 2 mej. van Beeck Vollen hovenmevr. Hoyer 64, 57, 2—6. Heeren- dubbel: 1 Erdman en ir. van DriesumReidt en Bosschaart 64, 16, 46; 2 Onstein enNieman W. Hoyer en Van Oort 46, 62, 62. Gemengd dubbel: 1 mej. Blikslager en Onstein mej. Melchers en Reidt 2—6, 16. Eindstand: Rotterdam wint van Haarlem met 91. HaarlemGelderland. Heerenenkel: 2 v. d. StadtKetjen 26, 26. Heeren dubbel: 1 ir. van Driesum en Van der StadtThomassen en Klinkspoor 810, 16. Gemengd dubbel: 2 mej. v. Beeck Vollen hoven en ir. van Driesummej. van Aken en Ketjen 2—6, 2—6. Damesdubbel: mej. Bikslager en mej. van Beeck Vollenhoven en mej. Sluis en mej. v. Aken 06, 26. Eindstand: Gelderland wint van Haarlem met 91. De door de Alkmaarsche Gymnastiekvereeni- ging „Tumlust" uitgeschreven nationale wed strijden ter gelegenheid van 't 25-jarig bestaan harer dames-afdeeling zijn een groot succes geworden, 't Weer, een onmisbare factor voor openlucht-wedstrijden, werkte in alle opzich ten mee. Een echt zomersch zonnetje gaf aan alles fleur en klein-. Het feest ving aan met een vaandeldéfilé van alle deelnemende vereenigingen voor het stad huis, op welk bordes het nagenoeg volledige gemeentebestuur, vele autoriteiten en genoo- digden hadden plaats genomen. Voor hen dé filé werd de vaandelgroet gebracht, waarna de stoet vaandeldraagsters en dragers naar het Waagplein afmarcheerden om zich daar bij hun gezellen en gezellinnen te voegen, die zich reeds gereed maakten voor den optocht en den marsch wedstrijd. De plaatselijke muziekcorpsen St. Caecilia en Excelsior liepen in den stoet mee. Daarna begonnen op Waagplein, Hof, Doelen- veld en Paardenmarkt de verschillende wed strijden, die allerwege groote belangstelling trokken. De toeschouwers waardeerden de verschillen de oefeningen zeer en bij een bijzondere pres tatie klonk een krachtig applaus. Tenslotte werd op de Laat, alweer onder zeer groote belangstelling, de estafetteloop gehou den. In details alle wedstrijden te bespreken is niet mogelijk, maar wel mogen we verklaren, dat er fel gekampt is om de verschillende prij zen. Hieronder laten we de volledige uitsla gen der verschillende wedstrijden volgen. Begunstigd door prachtig zomerweer, is Zondag het tiende muziekconcours van den R.K. Bond in Noord-Holland te Lutjebroek begonnen. Aan den vooravond gaf de jubileerende ver eeniging St. Caecilia te Lutjebroek op het uit stekend verzorgde feestterrein een eereconcert onder artistieke leiding van den heer Evert Koning uit Hoorn, die deze „zilveren" vereeni ging heeft weten op te werken tot een der beste harmoniegezelschappen van den Bond, waarin het in de eere-afdeeling een hoog aan geslagen plaats inneemt. Dit concert droeg meer het karakter van een intieme plaatselijke inleiding van het con cours. De belangstelling op dezen openings avond was reeds buitengewoon groot, wat bleek uit het feit, dat meer dan 500 personen de controle waren gepasseerd. Burgemeester J Schrijnder opende het muziekfeest met een hartelijken gelukwensch aan de jubileerende vereeniging St. Caecilia en haar eminenten di recteur; hij prees het werk van het uitvoeren de comité, dat tot ir* onderdeelen de voorbe reiding keurig verzorgd had en sprak zyn beste wenschen uit voor het welslagen. St. Caecilia gaf daarop een programma van diverse keurwerken ten beste, welke groote be langstelling ondervonden. Tot besluit van den avond werd de afdeeling „amusement", dat ook op het terrein een onderkomen had gevonden, in werking gesteld, waarbij de feeststemming van het publiek duidelijk viel waar te nemen. Zondagmorgen was Lutjebroek in vlaggen- tooi, wat een feestelyken indruk maakte. Op 't vastgestelde uur vereenigden zich in het Pa tronaatsgebouw vele genoodigden ter bijwoning van de officieele ontvangst door het gemeente bestuur yan .Grootebroek, Onder de aanwezigen waren: Pastoor H. C. Koppert en kapelaan G. v. d. Poel van Lutje broek, burgemeester Schrijnder en de wethou ders P. J. Jong en R. Berkhout, de gemeente secretaris P. Noordeloos, notaris Th. P. Jansen. Verder het eere- en uitvoerend comité, het hoofdbestuur van den bond, de juryleden: J. Brugge uit Deventer, A. C. van Leeuwen, kapel meester 6e Reg. Infanterie te Breda en M. C. v. d. Roovaart uit Amsterdam, en voorts direc teuren en voorzitters van deelnemende vereeni gingen. Burgemeester Schrijnder stelde allereerst een dronk in op het welslagen van het concours en zei daarop, dubbel verheugd te zyn den R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen voor de tweede maal binnen eigen veste, nu in het lan delijke Lutjebroek, te mogen ontvangen en be groeten. Spr. herinnerde er aan hoe de Bond tien jaar geleden in Grootebroek zijn eerste concours had gehouden, waaraan spr. nog aan gename herinneringen had. Ondanks dat toen de regen by stroomen van den hemel kwam, steeg de feeststemming ten top. Het financieel tekort van klein f 1000 was echter een les voor de toekomst en spr. prees het uitvoerend comité van thans, dat nu een financieelen opzet had gemaakt, waarover men tevreden kon zyn. Wat spr. elders op een concours heeft gemist, n.l. de gezellige sfeer door diverse vermakelijkheden heeft spr. hier tot zyn voldoening gevonden. Zoo wordt het nuttige met het aangename vereenigd tot welslagen van het geheel. Over het Streeker publiek zal men tevreden kunnen zyn, meende de burgervader, immers muziek en zang werken veredelend. Met een aansporing tot het hoofd bestuur van den bond, met dezelfde energie voort te werken aan zyn mooie cultureele taak, hield spr. Grootebroek aanbevolen om de taak van gastvrouw te mogen vervullen. Toen de bondsvoorzitter, de heer Lansdaal het woord verkreeg, greep ook hy terug naar het eerste concours van den bond, dat in deze ge meente werd gehouden. Het was een bescheiden begin. Het aantal koren was klein, te nauwer- nood groot genoeg een concours te houden en kwalitatief reikend tot de eerste afdeeling. Het is verheugend, hoe prachtig de bond zich in den loop der jaren heeft ontwikkeld. Niet alleen in aantal doch ook in kwaliteit steeg de bond tot belangrijke hoogte. Ons concours van heden zal zich echter kenmerken door een nieuwigheid en wel ten opzichte van de jury, die de taak heeft afzonderlijk, dus zonder eenig overleg, de praestaties te beoordeelen. Wat de resultaten hiervan zullen Zijn zal moeten blijken, 't Is een bondsbesluit, het dezen keer aldus te doen. 't Is ongetwijfeld voor de jury een zware taak. Spr. wenschte haar een goed inzicht by het toekennen van punten, verder had spr. den I wensch, dat vooral muzikaal het concours zou Imogen slagen; de goede voorbereiding yan Lut- jebroek waarborgt ook voor het andere een succesvol verloop. De voorzitter deelde nog me de, dat St. Gregorius, Waarland en St. Pan- cratius te Blokker verhinderd waren op dezen dag deel te nemen. Pastoor Koppert was er van overtuigd, dat hier naar beste weten is gestreefd om het ge heel te doen slagen. Spr. wenschte allen veel succes. Intusschen was de belangstelling langs de Dorpsstraat aangegroeid tot een onafzienbare menigte, die getuige wilde zyn van den marsch- wedstrijd. Door de groote belangstelling en de voor dit doel te smalle Dorpsstraat konden de Corpsen zich niet ten volle voor den marsch ontplooien. Na den marschwedstrijd begon op het concoursterrein de concertwedstrijd, welke om half zeven ten einde was. De met groote spanning verwachte uitslagen waren de vol gende: St. Jozef, Beverwijk 2e pr. 84 p.; Pius X, Hem- Venhuizen 2e pr. 87 p.; St. Pancratius, Blokker niet opgekomen; T.A.V.A.N.U., Kwakel, 2e pr. 90 p.; St. Cecilia, Heiloo niet opgekomen; St. Cecilia, Haarlem 3e pr. 76 p.; St. Cecilia, Groo tebroek 3e pr. 78 p. Vierde afd. Fanfare. Ons Genoegen, Wognum 3e pr. 284 p. Tweede afd. Fanfare. Willen is Kunnen, H- pendam 3e pr. 281 p. Tweede afd. Harmonie. St. Jozef, Beverwijk 3e pr. 254 p.; Excelsior, Limmen 2e pr. 295 p.; Pius X, Hem-Venhuizen 3e pr., 293 p. Eerste afd. Fanfare. St. Ceceilia, Heiloo 3e pr. 286 p.; St. Gregorius, Waarland niet opgekomen; T.A.V.A.N.U., Kwakel 3e pr. 282 p. Eerste afd. Harmonie. St. Cecilia, Wervershoof 2e pr. 295 p.; St. Pancratius, Blokker niet op gekomen. Afd. uitm. Fanfare. St. Cecilia, Zwaag 2e pr. 314 p. Afd. uitm. Harmonie. St. Cecilia, Haarlem 2e pr. 308 p. Eere-afdeeling Harmonie. St. Cecilia, Lutje broek 2e pr. 323 p.; St. Cecilia, Grootebroek 2e pr. 322 p. Het viel duidelijk te constateeren, dat de uit slag vooral van den concertwedstrijd voor vele vereenigingen een groote teleurstelling was, om dat geen enkele vereeniging zich een eersten prijs mocht zien toegekend. Dat de stemming onder de deelnemende ver eenigingen hierdoor had te lijden, was merk baar en vele protesten werden tegen het expe riment met de jury-plaatsing geuit. Omdat er geen eerste-prijswinnaars waren, bleef de Eere-wedstryd achterwege. Hiervoor in de plaats gaf St. Cecilia een concert. De be langstelling op het feestterrein was 's avonds zeer groot. Er .was een geanimeerde stemming. i Personeel le Graad Dames: 1. D. van Waas dijk, W.I.K. Den Haag, 69p., le prijs; 2. C- van Koningsbruggen, O.S.S. Zandvoort 64% p., 2e prijs; 3. Mevr. Schlee v. d. Berg, W.I.K., Den Haag 64 p, 3e prijs. Personeel le Graad Heeren: 1. J. Koster, O.D. I.S., Andijk, 51 p., le prijs; 2. J. Koster, K. en V., Amsterdam, 51 p., 2e prijs. Personeel 2e Graad Dames: 1. G. van Vliet, N.E.A. Purmerend, 18 p., le prijs; 2. L. Ta- bakspinder, K. en V., Amsterdam, 17 p., 2e prijs; 3. A. Noë, W.I.K., Assendelft 17 p., 3e pr.; 4. Mevr. Majoli, K. en V. Alkmaar, 16 p., 4e pr.; 4. F. v. Roon, O.S.S. Zandvoort, 16% p., 5e prijs; 4. D. v. Looyen, K. en V., Amsterdam, 16 p., 6e prijs. Personeel 2e Graad Heeren: 1. J. Hakker, K. en V. Amsterdam, 26 p., le prijs; 2. C. Kna genVolk. Purmerend 24 p., 2e prijs; 3. J. H. Brink, O.S.S. Zandvoort, 23p., 3e prijs; 3. F. Martines, Turnlust, Den Haag 23 p., 4e prijs; 3, A. Dorlijn, O.K.K., Den Helder, 20 p., 5e prijs. Estafetteloop Dames: Gymnastiekvereeniging Brunhilde, Groningen le prijs 431/10 sec.; Gymnastiekver. Brunhilde, Leiden, 2e prijs 43 2/5 sec.; Gymnastiekver. Be Quick, Bergen 3e prijs 44 4/5 sec.; Gymnastiekver. Concordia Haarlem 4e prijs 45 sec. Estafetteloop Heeren: Gymnastiekver. De Halter, Alkmaar le prijs 48 3/5 sec.; Gymnas tiekver. O.K.K., den Helder 2e prijs 48 3/5 sec.; Gymnastiekver. Sneeker Gim Sneek 2e prijs 48 1/10 sec. Marschwedstrijd Dames: Gymnastiekver. Brunhilde Groningen 25 pnt., en Gymnastiek ver. Concordia Haarlem 24 pnt., beide eerste prijs; Gymnastiekver. Hygiena, Oudkarspel 24 pnt., '2e prijs; Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid Amsterdam 3e prijs 24 pnt. Marschwedstrijd Heeren: Gymnastiekver. de Halter Alkmaar 25 pnt. le prijs; Gymnastiek ver. Pro Patria Helder 24 pnt., 2e prijs; Gym nastiekver. O.K.K. Den Helder 24 pnt. 2e prijs. Rhythm. Oefeningen Groepen van 6—11: Gymnastiekver. Brunhilde, Groningen, 16 p., le prijs; Gymnastiekver. Thusnelda Sneek 15 p. 2e prijs; Gymnastiekver. O.S.S. Zandvoort, 14 p., 3e prijs; Gymnastiekver. Tonido, Amsterdam, 13% p., 4e prijs. Rhythm. Oefeningen Groepen van 1217: Gymnastiekver. Leonidas Vlaardingen, 17 p., le prijs; Gymnastiekver. U.D.I.W.v.O., Hoorn, 14 p., 2e prijs. Rhythm. Oefeningen Groepen van 1824: Gymnastiekver. Brunhilde, Leiden, 12 p., le prijs; Gymnastiekver. Concordia Leiden, 11 p., 2e prijs. Knotsoefeningen Groepen van 6—11: Gym nastiekver. Brunhilde, Groningen 15% p., le prijs; Gymnastiekver. Atlanta Rotterdam 13% p., 2e prijs; Gymnastiekver. Thusnelda Sneek 13 p., 3e prijs. Knofcsoefeningen Groepen van 1217: Gym nastiekver. W.I.K. Den Haag 16 p., le prijs; Gymnastiekver. O.K.K., Den Helder 13% p., 2e prijs Knotsoefeningen Groepen van 1824: Gym nastiekver. Concordia Haarlem 15 p., le prijs. Vrije oefeningen Dames-groepen van 611: Gymnastiekver. Brunhilde Groningen, 16 p., le prijs; Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid Badh. Dorp, 14% p., 2e prijs; Gymnastiekver. Voorwaarts, Stompetoren, 14 p., 3e prijs; Gym nastiekver. Kracht en Vriendschap, Renkum, 14 p., 3e prijs. Vrije Oefeningen Dames-groepen van 1217: Gymnastiekver. Hygica Oudkarspel, 17% p., le prijs; Gymnastiekver. Atalanta Rotterdam, 14 p. 2e prijs. Vrije Oefeningen Damesgroepen van 1824: Gymnastiekver. WIK Den Haag, 16 p., le prijs; Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid Amster dam 15% p. 2e prijs; Gymnastiekver. Tum lust Den Haag 15 p. 3e prijs. Vrije Oefeningen Heerengroepen van 611: Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid Amster dam 19 p. le prijs; Gymnastiekver. Kracht en Vriendschap Renkum 17% p. 2e prijs; Gym nastiekver. Wik, Den Haag 17% p. 2e prijs; Gymnastiekver. Hercules Oudkarspel 16 p. 3e prijs; Gymnastiekver. Turnlust, Den Haag, 15% p. 4e prijs; Gymnastiekver. De Halter, Alk maar 15% p. 4e prijs. Vrije Oefeningen Heerengroepen van 1217: Gymnastiekver. Be Quick, Bergen 14 p., le pr. Brug Heeren groepen van 6 personen: Gymnastiekver. De Halter, Alkmaar, 6% p. le prijs. Brug Heeren groepen van 9 personen: Gymnastiekver. Be Quick, Bergen 7% p. le pr. Brug Heeren groepen van 12 personen: Gymnastiekver. Hercules Oudkarspel 9% p. le prijs; Gymnastiekver. W.I.K., Den Haag, 8% p., 2e prijs; Gymnastiekver. Kracht en Vriend schap, Renkum 3 p„ 3e pr. Brug Dames groepen van 6 personen: Gymnastiekver. Brunhilde Groningen 8% p. le prijs; Gymnastiekver. Kracht en Vlugheid, Badhoevendorp 7% p. 2e prijs. Brug Dames groepen van 9 personen: Gymnastiekver. Be Quick, Bergen 7 p., le pr. Brug Dames Groepen van 12 personen: Gymnastiekv. Hygiëna, Oudkarspel 7% p. le pr.; Gymnastiekver. Concordia Leiden 7 p. 2e prijs; Gymnastiekver. W.I.K. Assendelft 7% p. le pr.; Gymnastiekver. O.K.K. Den Helder 7 p., 2e pr. Brug Dames groepen van 15: Gymnas tiekver. W.I.K., Den Haag 9 p., le prijs Brug Dames groepen van 21: Gymnas tiekver. Lycurgus Oranje, Den Haag, 7 p„ 2e pr. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS R. O. 53 Dirkje 430 manden 3120.De Hoop 300 manden 2170..Limburgia 340 manden 2380.Adelante 580 manden 3150.Norma Marie 530 manden 3380Carolina 640 manden 4130Sumatra 445 manden 2440. LOGGERS IJm. 204 460.—. K.W.: 175 500.—, 98 48075 490.—, 60 370.—, 169 530—, 3 780—, 144 460—, 86 650—, 112 280—, 178 510—, 177 520.—, 27 390.— 91 500154 480153 580.—, 46 490—, 104 490105 460.52 490—, 36 450.33 320—, 144 460—, 51 420—, 155 570—, 59 430.—, 24 210—147 440—, 28 400—, 134 780— WATERSTANDEN IJMUIDEN, Dinsdag 29 Juni. Vloed: 7,10 v.m. en 7.42: n.m. „Espero Katolika", orgaan van de Internatio nale Unie van Katholieke Esperantisten, doet met het laatste nummer weer een flinken stap vooruit, zoodat het verjongde blad thans voor alle katholieke esperantisten lezenswaardig wordt. In Zwitserland schijnt men dat het best aan te voelen, want alle Zwitsersche leden zl'rL thans op „E. K." geabonneerd, zoo lezen we in de officieele mededeelingen. De mededeelingen over het 19de internatio nale congres (16 Aug., Den Haag) vermelden o.m., dat het nationale congres van den Neder- landschen Bond „Nederlanda Katoliko" in !ie kader van het eerstgenoemde eveneens z® p'aats hebben in de dcor de regeering beschik baar gestelde Ridderzaal en wel op 1 Aug. De internationale kennismaking Iie 's avond plaats in den salon onder de Ridder zaal, die volgens het bericht daarvoor meer „sfeer" bezit! Maandag d.a.v. zal burgemeester De Monchy de congressisten ten stadhuize ont vangen. In de St. Jacobuskerk aan de Parkstra3 zal eiken dag een speciale H. Mis met EsP®' ranto-predikatie plaats hebben. Voorts zul .en verschillende excursies georganiseerd worden- naar de Jamboree, Waalhaven, Kagerplassen, Scheveningen (vuurwerk) enz. Jean Duffaud schrijft in zijn „Brief Frankrijk" over den toestand van de Kerk fff zijn vaderland, terwijl Helena Fiedler het Stefanus-jubeljaar en het a.s. Eucharistisch Congres in Boedapest behandelt. Verder bevat het blad nog diverse bijdragen van Nederlandsche als van buitenlandsche esPe^ rantisten, zoo o.m. een gedicht „In memorial naar aanleiding van den dood van Pater Fon Giralt, oud-president van ïkue, die blijkens me dedeelingen van eenige zijner vrienden bij troebelen in Catalonië op gewelddadige wijze oin het leven is gbkomen. „La Praktiko" uitgave van het Int. Esp. insti tuut te Den Haag, deelt mede, dat de Ne j Spoorwegen na het succes van de vorig jaar 6e* organiseerde „Internationale Rondreis door Ne derland" thans 20 tot 45 reductie geeft op de reis naar Arnhem voor hen, die het bekende Es" peranto-hotel bezoeken. (Dit Esperanto-hote dat een model-inrichting is en eigendom van Int. Esperanto-Instituut te Den Haag, vormt h® uitgamgspunt voor de rondreis door Nederland' die door het instituut in samenwerking met Spoorwegen wordt verzorgd). Verder vinden we op één na het laatste arti kel in de reeks: de droogmaking van de Zuider zee, het in cultuur brengen van den Wieringer- meerpolder. Een en ander met fraaie lucht foto's, die een goeden kijk geven aan buitenlan ders op dit groote werk. het C. v. K- Gisteren werd het parochieele Graalhuis vaf de parochie Sint Elisabeth en Barbara ingewil Even na twaalven verscheen de hoogeerw. hee Deken aan de Generaal de la Reijstraat 19, waa de overige genoodigden, de weleerw. heer v. Hoeven, het Kerkbestuur met hun dames en he bestuur van de verschillende jeugdorganisatie reeds verzameld waren. Nadat door alle aanwezigen het Veni Create gezongen was, wijdde Pastoor van Dijk het hu in. Daarna nam Deken Sondaal het woord alle" eerst tot den pastoor en prees diens liefde v°° de jeugd en zijn groote zorg om het vrouweW jeugdwerk in zijn parochie zulk een keui'i? huisvesting te geven. Ook het kerkbestuur deel'o- in dezen dank. Daarna richtte de Deken zich t de Graalleden. Het pas gezongen Veni Creat nam hij tot leidraad om den Graalleden op ideëele in hun beweging te wijzen, met °-e wensch, dat zij nu in de parochie gevestigd des te beter in eigen omgeving zouden kunne werken. Vervolgens voerde Pastoor van Dijk het waarna mej. Meertens namens de .Graal dank Daarna werd de koffie gepresenteerd en ee kort, maar keurig programma afgewerkt. De genoodigden maakten graag van de legenheid gebruik om het huisje te zien, dat straalde van althans de benedenverdieping blijde kleuren en bloemen. Des namiddags van 35 uur was het huis o voor de parochianen opengesteld, velen gin® het zien. 's Avonds hielden de Graalleden er hun "U eenkomst. De eerste dag in het nieuwe Gr3 huis was er een van levendigheid en bliJFieic1- (Inlichtingen ten politieburéele alle werkdaSer' van 11 tot 13 uur.) Ceintuurs en handschoenen, Politieburea^; Smedestraat 9; zilv. broche, Paul Krugerstr. j tennisballen in net, Bekema, Zomerstraat duimstok, Van Honschoten, Gr. Willemstraat getuigschrift stenografie, Kort, Korte P°' 14zw.; ijzeren hoepels, De Graaf, Leidschepl- blauwe regenjas, Wijdema, Ursulastr. 10f: derjas, Ronselaar, 2e Hoogerwoerddwarsstr. koek, Postkantoor, Tempeliersstraat; h°r °eij ketting, Visscher, Joh. de Breukstr. 9; zilaeg2; ketting met kruisje, Fabel, Spaarnwouderstr blauwe regenmantel, Griebeling, LeidscheV3^. 402rood; mandje, Bruigom, Sterreboschstr. nummerplaten auto's, Politiebureau, Smed®K 9; blauwe overall, Barends, Burgwal 67; kleeding, Van Amstel, Bataviastr. 30; kin parapluie, Van der Sanden, N. TuindorplaaIJ/"er, rijwielbel.merk, Klaren, Ternatestr. 43; Bak Goetzeestr. 24; De Droog, Nachtegaalstraa kinderschoen, Van der Putten, Soendastraat gymnastiekschoen, Van den Broek, MerovinS straat 40; idem, Groenewoud, Delftstr. 23l.'^0l- schoolkaart, Politiebureau, Smedestr. 9; sc?tsn- tasch met boeken, Stoeltje, Floresstr. 59; tasch met boeken, Broelman, Gasthuissing®1^ 5. dik touw, Van Baarskamp, HazepatersJ :1a»11 Het lijk dat Vrijdagmiddag in de buiten te IJmuiden is opgehaald, bleek te zijn van(j'e t® oud 28 jaar, ongehuwd, gewoond hebben 36 Katwijk, opvarende van den op 27 Octob® verganen logger Sch. 68. 50 IJMUIDEN, 28 Juni. Rijksvischafslag- —70 cent per kg. Griet 12.00_25 per K"rnidrt'j 0.921.40 per kg. Groote Schol 33.06. scl\s Schol 26.50—31, Zetschol 17.00—30, Kle gO-'a 7.50—25.50, Schar 7.00—11, Tongschar u%ar, e? per 50 kg. Vleet 1.40—1.70 per stuk. Pieter' a Poon 3.404.20. groote Schelvisch 12.00 7, 7- del Schelvisch 10.00—15, kl. midd. Sche'V» js.» 11.50, kleine Schelvisch 3.609 per 5'A,—-13 Jtj beljauw 19.00—48 per 125 kg. Gullen 5."^. 50 kg. Leng 0.601.40 per stuk. Heilbot 5. per kg. Wijting 2.704 per 50 kg. MaK 10 per 50 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 12