New-Yorksche Beurs RECHTSCHE AANVAL BIJ MADRID AFGESLAGEN WOENSDAG 30 JUNI 1937 De bewapening van Engeland De toestand in het Donau-gebied Een geneesmiddel tegen kanker? Korte berichten De verjaardag van Prins Bernhard Eden over de evacuatie van vluch telingen uit Santander De ontruiming van Santander Mededeelingen van Sir Thomas Inskip WERKKAMP TE GINNEKEN GEOPEND Proef van het Nationaal Verbond der K.J.M.V. MOTORRIJDER VER ONGELUKT Bij uitwijken tegen een boom gereden en gedood Toenadering tusschen de Kleine Entente en de landen van de protocollen van Rome? Academische examens Nijverheidsonderwijs Handenarbeid Hartelijke viering te Baarn Feestviering te 's Gravenhage Op t vliegveld Ypenburg AMSTERDAMSCHE BEURS Examen akte L.O. Examen nuttige handwerken ZEILEN DE KIELER WEDSTRIJD Bob Maas op de zevende plaats Nabeurskoersen van 29 Juni FAILLISSEMENTEN Na zwakker te zijn geopend sloot de markt onregelmatig. nóc. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN Graannoteering VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. 2% pett. sedert.3 Dec. 193e^iïebr, CLEARINGKOERSEN Wolnoteering MADRID, 29 Juni (Havas) Volgens van het front ten Zuiden van den Taag ontvangen berichten hebben de nationalisten een aanval ondernomen op de stellingen bij Sierra de Alarcon en Argallanes. Drie uren lang hebben de regeeringstroepen na een krachtige voorbereiding door de artille rie verscheiden opeenvolgende aanvallen van de troepen van Franco afgeslagen. Het schijnt, dat de rechtschen hun strijd krachten, welke ten Zuiden v. d. Taag operee- ren, wenschen te vereenigen met die van Estre- madura. In het Britsche Lagerhuis heeft Attlee Eden gevraagd, of Engelsche oorlogsschepen thans de evacuatie van vluchtelingen uit Santander be schermen. Eden bracht in herinnering, dat deze be scherming afhing van de toelating door de Fransche regeering van naar de Fransche ha vens gezonden vluchtelingen. Hij voegde hieraan toe: Ik meen te weten, dat de Fransche regeering in beginsel bereid is opnieuw vluchtelingen op haar gebied toe te laten, en hen naar Valencia en Barcelona te dirigeeren. De vergunning in Frankrijk te ont schepen zal evenwel afhangen van het stelsel der verificatie, daar moet worden vastgesteld, dat uitsluitend vrouwen en kinderen zullen worden geëvacueerd. LONDEN, 29 Juni. (Reuter). De Britsche minister voor de Coördinatie der Defensie, Sir Thomas Inskip, heeft in een vergade ring van meer dan duizend Londensche za kenlieden enkele mededeelingen gedaan over den huidigen stand der Britsche bewape ning. Hij verklaarde o.a., dat de paraatheid van de vloot veel grooter is dan 'twaalf maanden geleden. Groote voorraden stookolie zijn reeds opgehoopt. Er zijn voorzieningen getroffen, teneinde, indien de nood aan den man mocht komen, over voor raden van de belangrijkste grondstoffen te kun nen beschikken. Voorts waren maatregelen ge nomen om de levensmiddelenvoorraden des lands te vergrooten. Sir Thomas deelde verder mede, dat van de 123 vliegtuigen-escadrilles, die sedert den aan vang van de herbewapening voor de verdediging van het moederland zijn gevormd, alle op een na, tegen eind Juli hun volle sterkte bereikt zullen hebben. De minister voegde hier nog aan toe: „Niets van wat wij voornemens zijn, heeft een agres sief doel. Het is alles voor de verdediging." De „Eurasia-Luchtverkeersmij'' heeft Dins dagmorgen de nieuwe lijn Peiping-Hankau- Kanton-Hongkong geopend. De geheele af stand bedraagt 2330 K.M. De lijn wordt twee maal per week bevlogen. Ernstige bezorgdheid heerscht bij de autori teiten te Istanboel in verband met een typhus- epidemie, die in Juni 274 slachtoffers heeft aangetast. 60.000 personen zijn ingeënt. Tusschen Iran en Irak is een accoord tot stand gekomen, dat een einde maakt aan het grensgeschil, dat langen tijd de betrekkingen tusschen de beide landen heeft vertroebeld. De Populaire meldt, dat de toepassing in Frankrijk van de wet op de nationalisatie van de wapenfabricage thans vervolgd wordt met de nationalisatie van de Schneider-fabrieken te Le Havre. Nabij het vliegveld Novi Liguria in Italië is een militair vliegtuig neergestort en in brand gevlogen. De bestuurder en een werktuigkun dige kwamen om het leven. Nabij Valparaiso zijn twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Hierbij werden zes per sonen gedood en twintig zwaar gewond. De vertegenwoordiger van Portugal, Monteiro, beeft op het Foreign Officie een nota van zijn legeering overhandigd, ter zake van de waar nemers aan de grenzen. Maandagavond is het eerste werkkamp voor werklooze jonge middenstanders, dat van 28 Juni tot 10 Juli wordt gehouden in het gebouw van de K. J. V.-centrale te Ginniken, geopend. Het Nationaal Verbond van de K. J. M. V. heeft een proef genomen met het eerste werk kamp voor werklooze jonge middenstanders, waaraan een 24-tal jongeren deelneemt. Het openingswoord sprak de heer C. Kloppen burg, verbondssecretaris, doordat de verbonds voorzitter, de heer C. Peet, verhinderd was. Spr. heette allen hartelijk welkom en hoopte, dat dit eerste werkkamp goed mag slagen. Dit eerste kamp zal een oord wezen, aldus spr., waar de werklooze jonge middenstanders, die door den geesel der werkloosheid zijn getroffen, geestelijk zoowel als lichamelijk omhoog zullen worden gebracht. Bij deze officieele opening waren tevens de mo derator van het Nationaal Verbond der K. J. M. V., Rector L. Beune, en de moderator van het diocees Breda, Rector Jos. van Campen. Na den groet der jongeren werd de K. J. M. V.- vlag geheschen. Des avonds was er een ontspanningsavond, waaraan medewerking verleenden de afdeelin- gen der K. J. M. V. uit Breda en Princenhage. PRAAG, 29 Juni (Havas). Op het heden ge opende congres van volkenbondsvereenigingen te Presburg, heeft de Tsjecho-Slowaaksche mi nister-president, dr. Hodza, een rede gehouden, waarin hij betoogde, dat zijn land trouw blijft aan den Volkenbond, en bereid is mede te werken aan iedere hervorming, waardoor dit instituut kan worden versterkt. Naar de meening van dr. Hodza zou de Vol kenbond met des te meer succes zijn taak kun nen vervullen, wanneer hij steunt op regionale verdragen. In het Donaugebied is volgens den pre mier een streven naar kalmeering te con- stateeren. Het denkbeeld eener toenadering tusschen de beide economische stelsels in Midden-Europa, de economische Kleine En tente, en dat waarvan de basis gevormd wordt door de protocollen van Rome, wint veld. Hodza besprak verder het „nieuwe klimaat in Midden-Europa" en verklaarde, dat de poli tieke omstandigheden en psychologische feiten, die de kalmeering en samenwerking zoo lang in den weg hebben gestaan, geleidelijk verdwijnen. Ook stelde hij den toenemenden wil vast, de minderhedenkwesties op te lossen. Nergens in Midden-Europa, zeide hij, is een staat te vin den, die aan een „strijd van ideologieën'' wil deelnemen. Wij allen in Midden-Europa, besloot Hodza, waken angstvallig en krachtig voor eerbiedi ging van onze politieke en moreele onafhanke lijkheid, en eerbiedigen zonder voorbehoud het beginsel van niet»inmenging in andermans zaken. Op den weg ScherpenzeelRenswoude, ter hoogte van de hoeve Groot Overeem, is Dins dagavond omstreeks half acht een motorrijder bij het uitwijken voor een vrachtauto tegen een boom gereden. De motorrijder, de ongeveer 30-jarige L., uit Leusden, bleef ernstg gewond op den weg lig gen en overleed enkele oogenblikken na het ongeluk. Zijn stoffelijk overschot is naar het lijken- huisje te Renswoude overgebracht Het motorrijwiel was totaal vernield. LEIDEN Geslaagd doctoraal examen ge neeskunde, de heeren N. D. Wijnia, H. A. A. Sekhuis en B. J. W. Beukers. Doctoraal examen rechten, de heeren W. Weissglass, P. E. E. Briët. DEN HAAG. Voor de akte N A tweede gedeel te zijn geslaagd: A. van Geel, Rotterdam; M. Kapteyn, Maassluis; M. C. Bakker, Delft; B. J. Bok, Den Haag; G. M. E. v. d. Bijl, Leiderdorp; A. H. Kootstra, Rotterdam; J. Limburg en T. W. v. d. Linden, beiden Rotterdam; J. Hel der, Hocgwoud; J. de Fraitur, Voorburg; G. Koopmans, Delft; G. W. Kranendonk, Den Haag; O. G. Luyke, Schiedam; R. Schuitema, Den Haag; C. A. G. Faase, Haarlem; A. Ger- ritsma, Amsterdam; Th. H. M. Lammers, Haar lem; A. M. Schmoll, Rotterdam; C. A Kool bergen, Amsterdam; J. Kuiper, Alkmaar; F. de Vrijer, Den Haag; A. Ploeger, Bussum; A. P. Praal, Amsterdam; C. Froos, Rotterdam; G. J. Hovius, Amsterdam; C. P. M. v. d. Luiden, Haarlem; P. J. Vorwerk, Haarlem en A. M. Bruigom te Den Haag, ROME, 29 Juni (Havas). Prof. Lembo heeft aan de „Giomale dTtalia'' een verklaring af gelegd over zijn werkzaamheden ter genezing van kanker, die reeds sinds acht jaar aan den fjang zijn. Volgens den professor zou kanker te genezien zijn door de injectie van een preparaat, bereid uit apenbloed, alsook door inenting met be paalde apenklieren. De Chineesche begrooting voor het zes en twintigste belastingjaar, dat 1 Juli begint, is naar verluidt in evenwicht gebracht op 1.000.649.478 dollar, zonder dat onder het hoofd „inkomsten" leeningen zijn opgenomen. Een lesvliegtuig van bet Portugeesche mili taire luchtstation Sintra is nabij de kust in zee gestort. Het kon tot dusverre nog niet ge borgen worden. De bestuurder, een onderoffi cier, verdronk. BEVERWIJK (Bisschoppelijke Kweekschool). Geslaagd: Th. J. M. Clemens, Den Haag; C. H. van den Enden, Naaldwijk; F. X. M. Etman, Rijswijk; A. L. Fase, Den Haag; G. F. J. A. Groen, Den Haag; J. M. M. Harings, Rijswijk; M. P. A Kuppens, Delft; H. M. Ripperda, Schiedam; A. L. van Sambeek, Den Haag; A. P. van Schie, Pijnacker en G. J. van der Zan den, Delft. Onder buitengewoon goede weersomstandighe den heeft Baarn het eerste verjaarfeest van den Prins gevierd. De regen was nauwelijks geëindigd, toen bur gemeester jhr. G. C. J. van Reenen des morgens te half tien het welkomstwoord richtte tot de vele muziekvereenigingen, die bij deze gelegen heid in Baarn kwamen. Het oorspronkelijke idee van „Voorwaarts," op deze bijzondere wijze dit verjaarfeest te vieren, verdiende aller waardeering. Met den wensch, dat allen 's avonds bij 't défilé mochten aanwe zig zijn en 't concours tot alles voldoening mocht slagen, eindigde spr. met een driewerf hoera uit te brengen op Prins Bernhard. Terwijl de burgemeester dit welkomstwoord sprak, défileerden op Soestdijk de Amersfoort- sche huzaren, die onder trompetgeschal voorbij het bordes trokken. Op het postkantoortje waren speciale maat regelen getroffen om den te verwachten stroom van gelukwenschen te verwerken. Een drietal Hughes-toestellen werkte onafgebroken. Vele en schoone bloemstukken, o.a. van de gemeen te Soest, werden aangedragen. In tegenstelling met andere feestdagen ver zorgden de Baarnsche ingezetenen het défilé niet zelf, maar lieten de duizenden vreemdelin gen voorgaan, een geste, die op zeer hoogen prijs werd gesteld. Alleen de besturen der beide Baarnsche Oranjevereenigingen: Baarns Bloei en Voorwaarts, schreden in den stoet mede. Op het bordes voor het koninklijk paleis hadden plaats genomen H.M. de Koningin, Prinses Juliana, Prins Bernhard, Prinses Arm gard, freule van Schimmelpenninck, freule Van Heemstra, de burgemeester van Baarn en jhr. Röell. Tweehonderd schoolkinderen voerden te half zeven een verjaardagslied uit van Adam Haag, getoonzet door Annie Frank. Het was een ontroerend moment, toen de blinde componiste aan de koninklijke familie werd voorgesteld om een hartelijk dankwoord in ontvangst te nemen. Hierna volgde het défilé van de muziekcorp sen, dat. ongeveer te half acht eindigde. Bijzon dere aandacht trokken de vierhonderd Markers in hun speciale dracht. Er waren nog andere muziekcorpsen in bijzondere kleedij. Nog geruimen tijd onderhielden H.M. de Ko ningin, Prinses Juliana en Prins Bernhard zich met de voorzitters van de beide Oranjevereeni gingen en anderen. Onder geestdriftig gejuich van de duizenden buiten de hekken verliet de koninklijke familie het bordes. Het feest werd 's avonds besloten met eere wedstrijden in het Oranjepark en een open luchtbioscoopvoorstelling, aangeboden door de beide Oranjevereenigingen. Te 's-Gravenhage heeft het schoone weder de feestelijkheden van het publiek merkbaar begunstigd. Het op bescheiden voet opgezette programma der feestelijkheden had reeds in den vroegen middag, vooral in de binnenstad, veel beweging op straat gebracht. Concerten en sportwedstrijden, die op verschillende punten in de stad waren georganiseerd, lokten als steeds veel belangstelling. In het Kurhaus werd een demonstratie van volksdansen uit de Lippische bergstreek gege ven, terwijl ook Ypenburg deelnam aan de feest vreugde. Tijdens de avonduren gaven verschillende or ganisaties blijk van haar activiteit voor de ver edeling van het volksvermaak. Zoo werd op het Binnenhof volkszang ten beste gegeven, terwijl er op het Voorhout een groot concert en in de Kurzaal een nationaal ballet van de Wagner-vereeniging was. Het Nat. Jongeren- verbond hield een ster-rit van vijf punten af naar het Plein 1813, terwijl de „Kruisvaart" voor een novum zorgde, door op verschillende pleinen door de jongens volksdansen te doen uitvoeren, die zeer veel belangstelling verwier ven en ten volle de opvoedkundige beteekenis van dezen vorm van katholiek jeugdwerk deden uitkomen. Een belangrijk onderdeel van de viering van Prins Bernhard's verjaardag was het lucht vaartfeest v. d. Bijzonderen Vrijwilligen Land storm op het vliegveld Ypenburg. Voor den aanvang van de demonstraties heeft de voorzitter van de Landstormcommissie Den Haag, ir. Bongaerts, een korte toespraak gehou den. Het programma nam hierna een aanvang. Het bestond uit demonstraties van vliegtuigen van de landmacht te Soesterberg, van de jachtvlieg- tuig-afdeeling te Amsterdam (het bekende Java- eskader, onder commando van kapitein van Weerden Poelman), van de marine uit De Kooij en van de burgerlijke luchtvaart. Met een toespraak van luitenant-generaal Duymaer van Twist, voorzitter van de Natio nale Landstorm-Commissie, eindigde deze ge slaagde middag. AMSTERDAM. Geslaagd .M. Hillemus, G Braskamp, W. G. Vellinga en D. Graaf. AMSTERDAM. (R.K. Kweekschool „De Voor zienigheid"). Geslaagd de dames C. Costermans, H. J. van Emmerik, E. M. A. Eppings, G. van der Does, R. Feiten, F. Groenewoud en T. Gj ert sen. Dinsdag is te Kiel de derde race om het Europeesch kampioenschap in de starklasse verzeild. De Nederlandsche deelnemer, Bob Maas, deed het thans met zijn „Bern 2" beter dan Maan dag, toen hij veertiende werd. Hij eindigde op de zevende plaats, achter den winnaar van de tweede race, dr. Giesecke. De Duitsche luit. Koppenhagen werd eerste. In het algemeen klassement; bezet Bob Maas thans de zesde plaats, (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Philips H.V. A. A'dam Rubber Anaconda U. S. Steel Republic Steel 4 pet. Did. Fund. 420 159% ^1Q 511%512 285 36 7/8—37 5/16 70%—71 25%—11/16 45% Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie A'dam Rubber Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Shell Union Republic Steel 430—419 285 37 3/8—% 59% 71 19 13/16 25 7/8—% Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: 24 Juni 1937 is aan D. de Rooy, handel in wollen goederen te Den Haag, Laan van Elk en Duinen 170, definitief surséance van betaling verleend voor de ntijd van één jaar en zes maanden. Failliet verklaard: 28 Juni: D. Schimmel, garagehouder, Eek Wiel. S. Banken, zoowel in privé als in hoedanig heid van hoofdelijk aansprakelijk vennoot der vennootschap onder de firma Banken en Van Eek te Druten. Vernietigd het faillissement van G. S. Siemes, Eciicnburg gem, Hengelo {Geld.), NEW-YORK, 29 Juni (Part.). Na de vrij sterke daling van gisteren opende de effecten beurs heden opnieuw in een gedrukte stem ming en meerendeels op lager koerspeil. Er scheen echter meer bodem in de markt te zit ten dan gisteren en het aanbod was trouwens niet groot. De voornaamste oorzaak van de lagere koersen was de onzekerheid omtrent de ontwikkeling van de situatie in Frankrijk. De binnenlandsche toestand houdt echter even eens nog vele onzekere factoren in, zooals o.a. op het punt van de stakingen in de staal industrie. Daarnaast houdt men rekening met de mogelijkheid, dat Roosevelt's hervormings plannen met betrekking tot het Hooggerechts hof tegen de verwachting in toch nog in deze zitting van het Congres in behandeling zullen komen, in welk geval de daardoor mogelijker wijs te ontbranden politieke strijd op de eco nomische situatie wellicht een minder gunsti- gen invloed zou kunnen hebben. Er blijft in verband met een en ander groote terughouding bestaan, doch desondanks verbeterde de toon van de markt heden na de eerste koersen vrij belangrijk en kon zich een vrij krachtig herstel baanbreken onder leiding van staalwaarden en sporen, die het slotpeil van gisteren spoedig' niet onbelangrijk overschreden. De koersstijging ging bovendien gepaard met eenige uitbreiding van den handel, waardoor het totaal der om zetten voor het eerste uur nog; een cijfer van 170.000 shares bereikte. UB. Steel openden een dollar lager, doch stegen daarna snel tot 97. terwijl ook Bethlehem Steel en Republic Steel ten opzichte van gisteren een avans boekten na lager te zijn geopend. Van de sporen waren het vooral Atchison Topeka, die op den voor grond traden en bijna 3 dollar hooger kwamen. Onder invloed van de voortgezette vaste stemming op de graanmarkten en de mindere spanning in den toestand in Frankrijk vielen in de tweede beurshelft dekkigsaankoopen te con- stateeren, die het meest hun invloed uitoefen den in de koersen van staal- en spoorwegwaar den. Van de eerstgenoemde monteerden U.S. Steels tot 98, terwijl van de sporen Atch. To peka een winst van 3 dollar konden boeken. Ook de meeste overige fondsensoorten konden in koers verbeteren, doch later in den middag werd de stemming onregelmatig, waarbij het aanbod de overhand had. Het meest hadden van verkoopen te lijden Chrysler, die bijna 2 punten in het laatste uur moesten afstaan, zoo dat uiteindelijk een verlies van biina 1% kon worden opgeteekend. De overige automobiel fondsen gaven slechts kleine verliezen te zien. Staalwaarden kwamen bij het slot of iets hoo ger of iets lager te liggen. Warenhuisfondsen, luchtvaartfondsen, equipmentshares, chemische fondsen en aandeelen in telegraafmaatschap- pijen waren per saldo goed prijshoudend. Ko perwaarden waren verdeeld, waarbij de lagere noteeringen op de locomarkt voor het product eenigen druk uitoefenden. Ook oliewaarden, pu blic-utilities en rubberwaarden werden op on regelmatige wijze verhandeld. Daarentegen wa ren tabakken aan den zwakken kant, terwijl van de canningshares American Can 1 punt moesten afstaan. De vraag voor kunstzij de- aandeelen luwde tegen het slot; de winst voor Amer. Celanese was bij het slot ruim 1 dollar. De omzetten bedroegen 550.000 shares. Slotkoersen Juni Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Ami Tel. Tel. Ami Tobacco B. Ami Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Crysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deieware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Centra! Intern. Harvester Intern. Nikkei intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Philips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. 3. Leather U. S. Rubber U. 3. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten. S ex. dividend. ex coupon. 29 28 26 25 ">1* •>17 118 92 93 923/, 931/4 46% 46 493/g 503/g 82 81% 83 84 V, 160% 159% 161% 163% 76' 77 77 78 16% 16 163/g 16% 50% 503/4 51% 523/8 75 73 75 763/, 25% 25% 26 26% 81V, 81% 82% 83 123/g 12% 123/s 123/4 154 Co 155 155 155 45% 45% 47% 48 50% 50% 52 53% 2 2 2 2 95% 96Vo 99% 1003/4 2% 23A 234 23/4 32% 32 32% 33% 43% 43 43% 33% 34 34 273/8 27% 28 28 3«% 33% 34% 36% 55% 54% 56% 57% 1501/, l503/a 151% 153 171S/4 171 1723/i 171% 14% 14s/8 153/s 15% 51% 51% 52 52% 503/g 48% 48S/4 50 37 36% 37% 38 14% 14V4 14 V, 14% 21% 21% 22% 223/8 105% 105 106% ]06s/4 573/4 57% 57% 58% 10% 10 10% 10% 55% 547/8 56% 57% 3% 3% 3% 3% 6% 6 6 6% 54 531/4 533/4 54% 40% 39 '0 41% 42 18% 19 19% 183/4 34% 35 35% 37 22 223/g 23% 23% 2473/8 247 247 2473/8 35 34SA 35% 36% 53% 523A 54 54 563A 57 57% 57% 373/4 373/4 38% 383/4 73/4 7% 8% 8% 86 853/4 87% 87% 27 27% 27% 27% 18% 19 19% 19% 41% 41% 427/g 44 26% 26% 27% 29% 12 11% 117/a 113/4 64 H 641/4 65% 663/g 16% 16% 163/4 17 123 123 124 263/4 26% 26% 27% 4% 43/8 4% 4% 8% 8 8% 8% 54 533/g 553/4 56 963/4 96% 97 98% 42% 413/4 44 44% 137% 136% 139 142% 44l/2 44 44% 4 5 laten, t Dieden. Opgeheven, de faillissementen van A. M. J. ten Kroode, Amsterdam; M. Leeners, Amster dam. Surséance van betaling: 28 Juni 1937 Is aan Albertus Lubken, winke lier, wonende te Amsterdam aan den Hagedoorn- weg no. 60, zaak driji'ende onder den naam: Schoenmagazijn „Het Y" Fa. A. B. Ten Tije (Proc. mr E. A. Bölte) definitief surséance van betaling verleend voor den tijd van anderhalf jaar, inge gaan op 26 Mei 1937, met benoeming van mr. J. 9. baron van Harinxma thoe Slooten te Amster dam, P. C. Hooftetraat 18, tot bewindvoerder. Failliet verklaard: 28 Juni. Mr. J. A. van Baren, Amsterdam, Eu- terpestraat 171. H. Drieduite. Amsterdam, Rapenburg 100. F. Oppenheimer, reclameschilder, Amsterdam, Amstel 27 I. W. Huis in 't Veld, Hilversum, Gijsbrecht van Amstelstraat 348. H. C. Selle Jr., fabrikant van melkproducten, Amsterdam, Van Ostadestraat 405 huis. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: J. Adrichem, Limmen; J. Merbis, Den Haag; B. T. Coelm'an, Delft; B„ J. Rietberg, Kamnen, Brussel 16.88 16.88% 16.89% 16.89 Rome 5.261 5.26% 5.261/4 5 26% Madrid 5.00 5.C0 5.00 5.00 Bern 22.91 22.91% 22.91% 22.91% Weener 18.75 18.75 18.75 18.75 Oslo 24.80 24.80 24.83 24.82% A'dam c4.91 54.98% 54.99 54.99 Londen 4.93^ 4-93^ 4.93% 4.93% Parijs 4.41V" 4.463/8 4.46% 4 453/g uftiug 40.08 40.10 40.11 40.10% Slotk. Juni 29 NEW YORK, 29 Juni 28 26 25 29 Juni 28 Juni Suiker Juli 2.49-50 2.48-49 Sept 2.52-53 2.51-52 Nov 2.54-— 2.52 Dec. 2.562.54 Rubber Standaard Juli 19.15-f 19-17 - Sept 19.3719.38 Oct 19.4419.45 Koffie (Rio - Nieuw contract) NEW YORK, 29 Juni 29 Juni 28 Juni Jan. 2.42-43 Mrt. 2.43-44 Mei 2.46-47 Dec. 19.55- - Jan 19 62 Mrt. 19.72 Mei 19.89 241-42 2.42-44 2.45-46 19.57 19.64 19.74 19.86 Mei Juli Sept Dec. Mrt. 7.17- - 6.99 6.97-- 6.92 6.90- - 7.15- 7.10- 7.08- 7.04- 7.02- Santos) Mei -- Juli 10 77- Sept 10.43- Dec. 10.20 Mrt. 10.09 Mei 10,06 10.80-81 10.57 10.32 10.17 10.16 Jan. 12.20 Mrt. 12,24-26 Mei 12,25 12.25 12.28 12,30 Katoen Juli 12.16-- 12.20 Oct. 12.20-21 12.24-25 Dec. 12.16-17 12.22 Tin Loco 56.37% 57.00 Termijn 56.25 56.87% CHICAGO, 29 Juni 29 Juni 28 Juni 29 Juni 28 Juni Tarwe Haver Juli 121-207/g 1187/g-3/4 Juli 45 - - 44% - - Sept 1221/4.1/8 120-197/g Sept.59Vs- - 383%. Dec. 124%-% 122%-% Dec. 403/g- - 40 - - Mais Rogge Mei Juli 94 - - 92 Juli 126%-- 125%- - Sept. 89%- 88 - - Dec. 91 89% Nieuw contract Juli 127%- 127%-- Dec. 797/g- 81%-- Sept 1121/3-- 112% Reuzel Juli 11.70 11.85 Oct. 12.05 12.20 Sept.12.00 12.12% Dec. 11.92% 12.00 WINNIPEG, 29 Juni 29 Juni 28 Juni Gerst Juli 71% - - 66%- - Oct. 68% - - 64%- - Dec. 68 - 64%- - Lijnzaad Juli 178 -- 173%. Oct. 180%- - 175%-- Dec. )80 175 Haver Juli 63%- - 59%-- Dec. 52 47%-- Oct. 53%-— 44%- gedaan en laten t bieden nominaal LIVERPOOL, 29 Juni. Tarwe: Juni 9/3, Oct. 9/21/2, Dec. 9/3. 29 Juni 28 Juni Tarwe Juli 140%-- 135% -- Oct. 135%-- 131% -- Dec. 133%-- 129% - - Rogge Juli 1333/4-- 129% - - Oct. 93% 941/4-- Dec. 97i/4. 92% - - Activa Prom., enz. in disc.: Binnenl. Wissels. Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors, in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept '18 Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz.. Muntmat. Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap. Res. en Pensioenf... Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rei .-Cour. Saldo's Van het Rijk Van anderen Div. Reken Totaal W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. Lh. buitenl, Besch. Metaalsaldo (K.B. v. 4 Jan. 1929 StbL No. 3) Schatkistp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Eff. Beleen, van Goed. .Voorsch, in Rek.-0, 28 Juni '37 21 Juni '37 16.824.046 17.092.758 470.954 315.631 748.065 760.962 18.043.066 18.169.351 2.388.000 2.388.000 2.388.000 2.388.000 143,223.275* 133.254.405* 4.330.487 4.754.737 30.635.297 28.934.735 178.189.060 166.943.878 176.755.758* 164.836.130* 1.433.301 2.107.747 178.189.060* 166.943.878* 113.607.410 113.607.410 1.132.2921.118 1.113.577.415 1.245.899.528 1.227.184.825 19.143.774 19.747.349 1.265.043.3034 1.246.932.175f 41.862.316 41.643.190 4.600.000 4.600.000 7.200.007 6.234.498 10.193.915 10.193.915 1.527.519.669 1.497.105.009 20.000.000 20.000.000 4.338.707 4,338.707 6.600.000 6.600.000 11.148.895 11.149.263 820.533.600 804.601.110 28.259 30.216 74.900.667 83.228.859 589.637.636 566.851.853 325.902 304.999 1.527.519.669 1.497.105.009 68.518.450 68.518.450 111.186.888 99.192.443 670.927.680 664.974.177 —i 2 pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet. sedert 3 Dec. 1936 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN aangekomen 28 Juni, Kunlabori, m.s., Kotka; Beta, m.s„ Swansea. 29 Juni, Jersey Queen, s„ Swansea; Theseu^ s„ Stettin; Rozenburg, s„ Les Falaisses (voo Velsen); Euterpe, s., Bordeaux. Vertrokken 28 Juni, Midsland, s„ Grange mouth; Raket, m.s., Blyth. t Vertokken 29 Juni, Filiefjell, tank, ölu Kitts v. o. AMSTERDAM, aangekomen 28 Juni, Danzig, hout, Steiger H. A. L„ Abeca; Bef' Swansea, steenkolen, Hoofdkanaal Oost, N Bevr. Kantoor. 29 Juni Jersey Queen, Swansea, steenkolen, Ertskade, Furness; Theseus, Stettin, stukgoeu. Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantooor; Frieslanu, m'.s., Danzig, hout, Steiger H. A. L„ Abeca; M teor, Zaandam, uitklaren, Steiger H. A. L., genborg; Euterpe, Bordeaux, stukgoed, Suriname- kade, N. Rijnv. Mij. VER NED. SCHEEPVAART MIJ HOLLAND—O. AZIE LIJN SEROOSKERK, 29 Juni van Japan te Rotter dam. GROOTEKERK, thuisreis, 27 Juni van Yoko hama. HOLLANDAFRIKA LIJN MELISKERK, uitreis, 29 Juni te Dakar ver wacht. „„ris SPRINGFONTEIN, vertrekt. 29 Juni des avonu» van Antwerpen naar Marseille. HEEMSKERK, 29 Juni van Dar es Salaam Port Amelia. HOLLAND AUSTRALIË LIJN ALMKERX, 28 Juni van Hamburg naar R'dam- HALCYON LIJN. STAD SCHIEDAM, 29 Juni van Lulea Vlaardingen. STAD ZAANDAM, 28 Juni van Gothenburg. ROZENBURG, 29 Juni van Les Falaisses w Velsen. STAD VLAARDINGEN, 28 Juni van Waban» te Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ACHILLES, 28 Juni van Beyrouth te Limni. HERCULES, 29 Juni van Algiers te Lissabon. BACCHUS, 29 Juni van Londen te Rotterdam- MEROPE, 29 Juni 12 uur des middags van Danzig naar Kopenhagen. BERENICE, 29 Juni van Genua te Tunis. HEBE, 29 Juni van Kopenhagen naar Gdynia- EUTERPE, 29 Juni van Bordeaux te Antst- THESEUS, 29 Juni van Stettin te Amsterdam- ARIADNE, 28 Juni van Salonica naar Istan bul. ,„n BACCHUS, 28 Juni n.m. 5 uur van Londen naar Rotterdam. B'ARNEVELD, uitreis, 26 Juni te Curacao. CERES, 26 Juni van Curacao naar Liverpool COSTA RICA, toeristenvaart, 29 Juni vaI1 Noordkaap naar Tromso. FAUNA, 29 Juni v.m. 5 uur van Hamburg nam Stettin. PERSEUS, 28 Juni van Napels te Barcelona. RHEEA, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. Juni Gibraltar. TRITON, 28 Juni van Tunis naar Patras. VISTA, 28 Juni van Susa naar Londen. MIJ. NEDERLAND SOEMBA, thuisreis, 29 Juni van Colombo. TARAKAN, uitreis, 28 Juni van Vlissingen. HOLLAND—AMERIKA LIJN BEEMSTERDIJK, 28 Juni van Rotterdam te Boston. t DINTELDIJK, Rotterdam naar Pacific Kusu. 28 Juni te San Francisco. BLOMMERSDIJK, thuisreis, was 28 Juni 12 um- 25 v.m, 100O m'ijlen W.Z.W. van Valentia. MIJ. OCEAAN POLYDORUS, 27 Juni van Amsterda mte Liver- pool. 1 EURYBATES, Java naar Amsterdam, 26 Juni van Marseille. ROTT. LLOYD DEMPO, thuisreis, pass. 28 Juni Kaap Guarde- fui. BLITAR, uitreis, 29 Juni te Belawan. BRASTAGI, uitreis, pass. 27 Juni Point de Galle. KOTA GEDE, uitreis, 27 Juni van Sabang. JAVA—NEW YORK LIJN KOTA TJANDI, 28 Juni n.m. 5 uur van Ne* York te B'elawan. KOTA PINANG, New York naar Java, 27 Jum n.m. 7 uur van St. Vincent. TABINTA, 27 Juni van Singapore naar New York. KOTA NOPAN, 27 Juni van Batavia te NeW KON. PAKETVAART MIJ. SWARTENHONDT, 27 Juni van Durban h»ar Tamtave. BANTAM, 26 Juni van Saigon te Reunion. TASMAN, 28 Juni van Port Louis n. Reunion- RANTAUPANDJANG, 27 Juni van Durban te Singapore. ROGGEVEEN, 27 Juni van Batavia naar Kaap- stad. BARENTSZ, 26 Juni van Saigon naar Zuid NIEUW ZEELAND, passeerde 28 Juni Thursday Island. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJINEGARE, 26 Juni van Cebu naar Macassar- TJIKEMBANG, 27 Juni van Soerabaja te Hong- TJIBADAK, 37 Juni van Batavia te Sjanghai- ROTTERDAMZ.-AMERIKA LIJN ALDABI, thuisreis, 28 Juni van Santos. SILVERJAVA—PACIFIC LIJN SAPAROEA, 29 Juni van Cebu naar Calcutta- DJAMB'I, 29 Juni van Batavia naar PacUlu Kust. DIVERSE SCHEPEN WALBORG, arr. 26 Juni n.m. te Huil. EXPORT, 27 Juni van Delfzijl te Londen. MERWEDE, 28 Juni van Llanelly te Londen. DONAU, sleepboot, pass. 26 Juni Vëntner. HENNIE, 28 Juni van Fowey naar Rouaan. THEMISTO, naar Rouaan, pass. 2 8Juni Lizard- ARUNDO, R'dam naar Cardiff, pass. 28 Jum- Lizard. REGINA, 27 Juni van Portland te Barry. JEANNETTE, 27 Juni van Cannes te Swansea- TEXELSTROOM, 27 Juni van Amst. te Live» pooi. AGNITA, 28 Juni van Liverpool n. St. Kitts v-°' BUSSUM, 28 Juni Van Rosario te Belfast. THEANO, 29 Juni van Dublin te Belfast. IJSTROOM, 28 Juni van Amst. te Leith. VECHTSTROOM, 27 Juni vavn Amst. te Huil- WOENSDRECHT, 28 Juni van Corpus CWlsw te Birmingham. ZIJPENBERG, B.-Aires n. St. Vincent v.o., P3*" 28 Juni Fernando Noronha. ltl< OOTMARSUM, Rosario n. Londen, pass. 28 JUm Finisterre. „a AMELAND, B.-Aires n. St. Vincent, pass, Juni n.m. 2 uur Fernando Noronha. - MARKEN, 28 Juni n.m'. 10 uur van B.-Air&3 te Huil. ST. ANNALAND, 28 Juni van Delfzijl n. de Tyn°" ALHENA, 28 Juni van Londen n. R'dam. VEERHAVEN, 27 Juni van Three Rivers te o"* Monier. - HOOGLAND, 28 Juni van de Tyne n. HambUr&* Juni St. Vincent. g TUVA, Antwerpen naar Montevideo, pass. BATAVIER I, 27 Juni van R'dam te Hambmg" BATAVIER V, 29 Juni van R'dam te Gravese» MIRALDA, 23 Juni van Curasao te S. Francisfc ENA, 27 Juni van Singapore te Sydney. AGATHA, 26 Juni van Pladjoe te Colombo. MACOMA, 28 Juni van Aden n. Abadan. ROTTERDAM, tank, 23 Juni van Cutuco Los Angeles. ALBIREO, naar Archangel, was 27 Juni 8 45 n.m. 170 mijlen Z.O. van Wiek. -j HUMBER, sleepboot, naar R'dam, was 28 7 uur v.m. 130 mijlen Z.W. van Niton. ,,inj JONGE JOHANNA, naar Tanger, pass. 28 Ouessant. KERKPLEIN, naar R'danï, was 28 Juni 12 25 v.m. 70O mijlen W. van Valencia. SPAR, naar Santa Fé, pass. 26 Juni Maden8- SCHIELAND, 28 Juni van Glynia n. R'dam- BATAVIER VIII, 28 Juni van Guersney Bordeaux. SCHELDE, sleepboot, 29 Juni te Marseille- HUMBER, sleepboot, naar R'dam, pass. 29 Wight. Koersen voor stortingen op 30 Juni 1937 gen verplichtingen luidende in ReichsWarK f 72.93, lires f 9.61, peseta's f 9.10. ANTWERPEN, 29 Juni. Wol (in pence^ •bs.): Juli 33%, Aug. 33 3/8, Sept. 33 3/8. 33 1/8, Nov. 33 1/8, Dec. 33 1/8, Jan. 33 1/8. t. 33; (in frs. per K.G.)Juli 45%, Aug. 45, ov 44%, Oct. 44%, Nov. 44%, Dec. 44%, Jan- 44

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2