Engeland voert thans krachtiger beleid een New-Yorksche Beurs De oorzaak van de Daitsche zelfbeheersching Kerkelijk leven DONDERDAG 1 JULI 1937 Londen zal niet langer de anti Britsche propaganda, welke door Italië in de Britsche koloniën gevoerd wordt, dulden „Vriendelijke" woorden van Chamberlain Waarom een jongeman wilde „verdrinken" Drama in zakformaat te Eindhoven PRINS BERNHARD Eere- en rechtsridder der J ohanni ter-orde DOODELIJKE VAL LAWNTENNIS De kampioenschappen van Wimbledon H.H. WIJDINGEN Bij de Paters Lazaristen Na iets beter te zijn ge opend, sloot de markt op ongeveer het hoog ste punt van den dag. Von Cramm en Budge in den eindstrijd Von Cramm-Austin WISSELKOERSEN Eindexamen Gymnasium Eindexamen Handelsschool Examen L. O. AMERIK. GOEDERENMARKT Graannoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 30 Juni FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS STOOMVAARTLIJNEN CLEARINGKOERSEN Wolnoteering Notaris-examen Eindexamen H.B.S. (Van onzen Londenschen correspondent) Er is, sinds wij een week geleden de internationale verhoudingen, van Londen uit bezien, behandelden, héél veel gebeurd, en toch, getoetst aan de resultaten, héél weinig. De internationale „spanning" die de vo rige week een gevaarlijk punt bereikt scheen te hebben, is afgenomen maar toch veel minder dan men ver wachtte, toen Chamberlain's rede in het Lagerhuis zulk een goede ont vangst in Duitschland gevonden had zonder dat gelijk maar al te vaak gebeurd is hiertegenover stond dat Frankrijk er wantrouwend door gestemd werd. Dit is misschien 't nadeel van een ministe- rieele rede, waarin „vriendelijkheden" voorko men, die eigenlijk niet strooken met het karak ter van den feitelijken toestand. Chamberlain's toon jegens Duitschland was bijzonder welwil lend, vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat de Duitsche pers, klaarblijkelijk met instemming van de regeering te Berlijn, een paar dagen lang de Britsche staatslieden voor huichelaars en al wat leelijk was, uitgescholden had. In het bijzonder voelde men zich te Ber lijn gevleid, omdat Chamberlain Duitschlands zelfbeheersching na het bewteerde incident met de „Leipzig" geprezen had. Te Londen was echter een ieder ervan overtuigd, dat die „zelfbeheersching" alles behalve vrijwillig of spontaan was, maar het gevolg hiervan, dat de Duitsche regeer ders, zelfs nog vóór de Britsche ambassa deur zich naar baron von Neurath begeven had, tot het inzicht gekomen waren, dat Engeland zeer drastische maatregelen zou nemen, indien Duitschland zijn voornemen zichzelf voldoening te verschaffen, ten uit voer mocht leggen. Te Berlijn nu was men aanvankelijk zeer aangenaam getroffen door Chamberlain's vrien delijke woorden en vriendelijken toon; hiervan weer deed zich de reactie te Londen, dat in het minst geen lust heeft met Berlijn te twisten, onmiddellijk gevoelen. De „spanning" was dus plotseling afgenomen, en men mocht hopen op een verdere gunstige ontwikkeling. Een dag later echter zag men te Berlijn reeds in, dat ondanks alle vriendelijkheid van den Britschen Eersten Minister, in het Britsche standpunt niets veranderd was; dat integendeel die vriendelijkheid ten doel had het Duitsche standpunt een verandering te doen ondergaan, en dat zij bovendien eenigszins „goedkoop" was, aangezien zij onmiddellijk volgde op een niet onbelangrijke overwinning, door de Britsche diplomatie op de Duitsche behaald. Want van deze overwinning was de Duitsche „zelfbeheer sching" het gevolg geweest; dit wist men te Berlijn zoo mogelijk nog beter dan te Londen, ook al zeide men het niet openlijk, daar men „de eer aan zich" wilde houden. Bovendien was het maar al te duidelijk, dat Chamberlain, toen hij het beeld van een lawine bezigend, zulk een hoogst ernstig exposé van den Europeeschen toestand gaf, aan Duitsch land en Italië dacht als de landen die gevaar opleveren voor den vrede, en hoe meer men over zijn rede nadacht, des te duidelijker werd het, dat deze alleen dan de beoogde uitwerking zou hebben, indien Duitschland „bijdraaide". Wat men te Berlijn misschien minder goed besefte was, dat Chamberlain's welwillende toon er vooral op berekend was de „gematig den" in Duitschland, die pro-Engelsch zijn, en van wie men hier aannam dat hun invloed weder stijgende was, aan te moedigen. Maar wat men er in ieder geval in zag was, dat de blijdschap over de vriendelijke Woorden van den Eersten Minister wat erg voorbarig geweest was. In werkelijkheid voerde Engeland, met be trekking tot de Spaansche crisis, een krachtiger beleid dan het sinds eenige jaren in de inter nationale zaken ten toon gespreid had. Achter dit beleid „voelde" men de aanwezig heid van een geweldig versterkte vloot, die drie of vier maal zoo groot is als de Duitsche, en van een nog veel geweldiger versterkte lucht macht. De Britsche diplomatie heeft thans een sterker „ruggesteun" dan ooit sinds den wereld oorlog en dit begint zeer merkbaar te wor den. Dat dit krachtiger beleid niet strookt met de' richting, welke de Duitsch-Italiaansche po litiek uitgaat, is wel heel duidelijk. Bovendien krijgt men den indruk dat, vooral met betrekking tot het thans alles-beheerschen- de Spaansche vraagstuk, de samenwerking tus- schen Londen en Parijs buitengewoon hecht is. Door geheSl te breken met de politiek van La- val, die zijn kaarten op Italië wilde zetten, heeft Blum als Eerste Minister meer dan één zijner voorgangers bijgedragen tot wat thans een vol maakt herstel lijkt van de politieke samenwer king met Engeland. Hoever deze gaat, Weet buiten kringen van ingewijden te Londen nie mand. Het is mogelijk en zelfs waarschijnlijk, dat sommige Fransche bladen er een overdre ven voorstelling aan geven. Maar er wordt zóó weinig van die samenwerking gesproken, en haar invloed is toch zóó voortdurend merkbaar, dat zij bijna een „occulte" macht geworden is in de Europeesche diplomatie. Reeds eenige jaren geleden werd gezegd, dat aan militaire herbewapening van Engeland een diplomatieke herbewapening gepaard zou moeten gaan. Hier mede wilde men zeggen, dat het nauwere di plomatieke aansluiting zoeken zou bij dat land, waartegen de militaire herbewapening in géén geval gericht was. Men vraagt zich af of tegenover datgene, wat de Duitschers eenigszins luidruchtig de „spil RomeBerlijn" noemen, niet reeds een feitelijk EngelschFransch sa mengaan tot stand gekomen is, dat wel minder geadverteerd" wordt dan het Duitsch-Italiaansche, maar wellicht veel hechter is. Sommigen beweren, dat Chamberlain in veel geringer mate dan Eden gelooft in „collectieve veiligheid", en dat zijn opvattingen van de in ternationale politiek zeer aanmerkelijk afwijken van die van zijn broeder, Sir Austen. Wij kun nen niet beoordeelen of en in hoeverre dit waar is. Indien Chamberlain inderdaad minder aan zekere „principes" hecht, dan is een krachtiger beleid onder zijn Eerste Ministerschap mogelijk, omdat hij dan ook minder zal vreezen zekere beginselen in het gedrang te brengen. Dit kan onder bepaalde omstandigheden Duitschland ten goede komen, maar op het oogenblik heeft het er toch allen schijn van dat Duitschlands positie door Engelands krachtiger beleid, dat het gevolg is van tal van factoren, niet ver sterkt wordt. Ook blijft wantrouwen tegen Duitschland onverminderd heerschen, ofschoon de groote meerderheid oprecht vrede en vriendschap met dat land wenscht. De thans opnieuw door Goe- ring herhaald koloniale eisch op welk punt men in Engeland zeer gevoelig is geworden zal 't wantrouwen zeker niet doen verminderen. Maar vooral heeft men den indruk, dat een toenadering tusschen Engeland en Duitschland belemmerd wordt door de verhouding, waarin laatstgenoemd land staat tot Italië. Toen Mr. Eden dezer dagen een vraag beantwoordde van den socialist Morgan Jones betreffende anti- Britsche propaganda door middel van het Ita- liaansche radiostation te Bari, sprak hij met bijzonderen nadruk. Men is ervan overtuigd, dat hij te Rome zeer krachtig heeft laten pro testeeren tegen die vooral in Palestina en Ara- bië gevoefde Italiaansche propaganda. Dat de protesten niet zonder uitwerking gebleven zijn, schenkt natuurlijk voldoening, maar hiermede is de zaak voor het publiek, dat reeds twee jaren lang aanstoot genomen heeft aan de op ruiende propaganda, die zoowel van Bari als van Zeesen (bij Berlijn) uit op Britsch gebied gevoerd wordt, nog niet afgedaan. De „Daily Telegiaph" schrijft vanmorgen aan 't slot van een hoofdartikel over „Anti-Britsche Radio"; „Men moet begrijpen, dat indien buitenland- sche stations kwaadwillig gebruik maken van vreemde talen, onzerzijds stellig zeer krachtige tegenmaatregelen genomen zullen worden." Dat thans de Britsche diplomatie op treedt met een kracht, waarvan zij sinds jaren zelden blijk gegeven had, blijkt ook hieruit, dat Dinsdag j.l. Sir Eric Drummond, de Britsche ambassadeur te Rome, zonder instructies uit Londen af te wachten, stap pen deed bij Graaf Ciano naar aanleiding van een artikel in de „Regima Fascista", een krant te Cremona. Het artikel was ge schreven door Signor Farinacci, den vroe- geren secretaris der Fascistische Partij, en er werd in verlangd, dat de diplomatieke betrekkingen met Engeland en Frankrijk zouden worden verbroken. De ambassadeur vroeg den minister of dit ook het oord^l der regeering was. Graaf Ciano antwoordde ontkennend en verklaarde den inhoud te „betreuren". Later liet de regeering het nummer confiskeeren. Op het gebied van radio- en pers-agitatie in Italië en Duitschland is Engeland eenige ja ren lang zeer lijdzaam' geweest. Thans wordt erkend, dat door die lijdzaamheid de goede betrekkingen tot die landen niet bevorderd wor den integendeel! en dat de hoog noodige toenadering tot Rome en Berlijn alleen dan mogelijk is, indien Italië en Duitschland zich niet langer datgene veroorloven, wat zijzelf van geen ander land zouden dulden. In ieder geval is het duidelijk, dat Engeland zelf het niet langer duldt. De krachtige pro testen hebben, wat de radio-agitatie van Bari aangaat, reeds merkbare uitwerking gehad, maar verzekerd wordt, dat de regeering het hierbij niet laten zal. Bovendien zal zij waar schijnlijk ook protesteeren tegen radio-uitzen dingen in „exotische" talen door Zeesen, voor zoover deze beoogen koloniale volken onder Britsch bewind te beïnvloeden. Men voelt te Londen, dat men niet in alle eeuwigheid kan blijven veinzen officieel niets af te weten van de ongeoorloofde propaganda, door Duitschland, maar (wat Engeland aangaat) in veel sterker mate nog door Italië gevoerd. Opdat toenade ring mogelijk zij, moet vóór alles de „atmosfeer" gezuiverd worden. Zooals gemeld, is dezer dagen bij de gemeen tepolitie van Nuenen aangifte gedaan, dat in het Eindhovensch kanaal onder de gemeente Nuenen vermoedelijk een jongeman bij het zwemmen zou zijn verdronken. Over dit „verdrinkings"-geval wordt echter aan De Morgen het volgende gemeld: Achteraf is gebleken, dat 'n „verdrinkingsgeval", dat aan den 17-jarigen T. E. te Eindhoven zou zijn over komen, in het geheel geen verdrinkingsgeval is, maar een vrijwillige verdwijning, waaraan een drama in zakformaat ten grondslag ligt. De jonge E. had op het notariskantoor, waar hij werkzaam was, een Stevig standje gekre gen, omdat hij enkele werkzaamheden niet goed had verricht. Hij had zich dit zoo aange trokken, dat hij hierover thuis niet durfde spreken, doch hij durfde evenmin naar het kantoor terugkeeren. Hü heeft toen blijkbaar wat oude kleedingstukken van huis meegeno men en is met een kameraad gaan zwemmen Toen deze vriend was gaan kijken, of het meisje van E. nog niet kwam, heeft E. het pak oude kleeren genomen en is daarmee 't kanaal over gezwommen, waarna hij zich aankleedde en in alle stilte verdween. Het meisje van den jongen, dat van de ge- heele zaak op de hoogte was, had den jongen de belofte gedaan, hierover te zullen zwijgen. In het huis van den jongen heerschte groote droefheid, zijn ouders waren diep terneerge slagen. Dit alles beklemde het meisje zoo, dat zij den ouders alles heeft verteld. Aan de ma rechaussee heeft zij daarop eenzelfde verkla ring afgelegd. De kleeren en de fiets werden door de mare chaussee in beslag genomen. Naar wij vernemen, zal Z. K. H. Prins Bern- hard Zaterdag a.s., op den ridderdag van de Commenderij Nederland van de Johanniterorde op kasteel Doorwerth, geïnstalleerd worden tot eere- en rechtsridder. Woensdag is de 29-jarige arbeider Vluggen uit Vilt (L.) bij 't verrichten van werkzaamheden door 't vijf meter hooge glazen dak van 'n garage gevallen en met het hoofd op den betonnen vloer terecht gekomen. De man was op slag dood. Het lijk is naar de woning van het slachtoffer ver voerd. Z. H. Exc. Mgr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft op den feestdag van St. Pe trus en Paulus, in de kapel van het Missiehuis der Lazaristen te Helden-Panningen, de vol gende H.H. Wijdingen toegediend; Het H. Priesterschap aan: Jacobus Boone kamp (uit Nootdorp), Nicolaus Dames (uit Lis- se), Michaël van Driel (uit Blerick), Joannes Hermans (uit Helden, L.), Comelis Konings (uit Tilburg), Wilhelmus Kwaaitaal (uit Geer- truidenberg)Josephus van Mensvoort (uit Ber- kelEnschot) Het H. Subdiaconaat aan: Cornelius Beek mans (uit Beek bij Breda), Joannes van Gooi (uit Breda), Antonius Graafmans (uit Tilburg), Gerardus Jacobs (uit Venlo), Jacobus Poels (uit Gassel), Gerardus Smets (uit HeldenKonings- lust) De vier Mindere Orden aan: Petrus van der Borght (uit Bergen op Zoom), Joseph Burm (uit Kloosterzande, Z.), Leo Ebisch (uit Pan- ningen), Gerardus de Graaff (uit Amsterdam)* Mathias Hensgens (uit Rumpen, L.), Francis- cus Janssen (uit Boschkapelle, Z.), Leonardus Meuffels (uit Dieteren). De Kruinschering aan: Ignatius Dwidjasoe- sastra (Madioen, Java), Leonardus Dietvorst (Breda), Bernardus Gales (Rumpen), Bernar- dus Haazevoet (Amsterdam), Bernardus Harm- sen (Bergh bij Zeddam), Joannes Hennekam (Rucphen)Jacobus van den Heuvel (Kerkdrlel) Leo Jenniskens (Venray), Martinus Kempener (Gronsveld), Albertus Kroes (Haarlem), Leo nardus Laureyssen (Tilburg), Petrus Nota (Rot terdam), Henricus Oomen (Panningen), Hen drik Passchier (Haarlem), Bernardus de Vries (Harlingen), Wilhelmus van der Geest (Bever wijk). Van bovenvermelde nieuwgewijde priesters ontvingen reeds hun bestemming: voor China (Vicariaat Yungpingfu) de wel- eerw. heer Nic. Dames; voor Java (Prefectuur Soerabaya) de eerw. heeren M. van Driel en J. van Mensvoort. Met hen zullen tevens vertrek ken naar dezelfde missie de eerw. heeren Louis Nijssen (uit Helden), reeds eerder werkzaam in de Z.-Limburgsche mijnstreek en laatstelijk pro fessor aan het Seminarie Wernhoutsburg, en Gerard van Rijsbergen (uit Breda). De weleerw. heer C. Schoenmakers (uit Oos terhout) vertrekt einde Juli voor de tweede maal naar Soerabaya. Voor Brazilië: de eerw. heer J. Hermans. Deze laatste vertrekt in gezelschap van den zeereerw. heer Luiten (uit Heemstede), seculier priester van het Aartsdipcees Fortaleza (N.-Brazilië), NEW YORK, 30 Juni. (Part.) Evenals gis teren onderging de beurs weinig invloed van de gebeurtenissen in Frankrijk. Het maakte even wel een goeden indruk, dat de behandeling van het volmachtsontwerp in de Fransche wetge vende lichamen in zeer snel tempo schijnt te terloopen. Ook de binnenlandsche situatie werd niet ongunstig beoordeeld. Een en ander weer spiegelde zich heden bij opening in de alge- meene tendenz, die niet ongunstig kon worden genoemd. Hoewel de publieke deelname aan den handel gering bleef, stelden de eerste koersen zich vrijwel algemeen hooger. De vraag was aanvankelijk niet groot, doch het aanbod was eveneens zeer beperkt. In het verdere verloop viel een voortgezette stijging waar te nemen bij toenemende omzetten, waardoor de markt een bepaald vast voorkomen kreeg. Evenals giste ren bij de stijging het geval was, hadden ook thans weer staalwaaraen en sporen de leiding. De handel droeg tijdens de stijging een tame- 'ijk levendig karakter en als gevolg hiervan bedroeg de omzet in het eerste uur 170.000 shares. Bij den aanvang van het tweede uur kwam de opwaartsche beweging tot staan, doch de koersen konden zich op het hoogere niveau op een enkele uitzondering na zeer goed hand haven. Op den voorgrond traden U. S. Steel, die meer dan 2 dollar hooger kwamen, Atchi son Topeka met een stijging van 2dollar, Westinghouse Electric met een verbetering van ruim 4 dollar, alsmede de koperaandeelen, die eveneens winsten, varieerende van 1 tot 2 dollar, boekten. Ook verschillende specialitei ten, zooals A. T. T. en American Can, waren gevraagd. Petroleumwaarden vielen eenigszins uit den toon. Hier was de stemming weliswaar goed prijshoudend, doch onregelmatig. In het verdere verloop bleef de stemming, roet een enkele onderbreking in het laatste ge deelte van den beurstijd, vast, zoodat het slot voor de meeste fondsensoorten op of in de on middellijke nabijheid van het hoogste punt van den dag terecht kwam. Gunstig nieuws uit het bedrijfsleven werkte mede de vraag in de hand. De handel was echter niet groot. Óver de ge- beele linie werden koerswinsten geboekt, doch Stadwaarden hadden hierbij de leiding, waarbij zich later ook automobielwaarden, aandeelen in fabrieken van electrische apparaten, sporen, koperwaarden en diverse chemische waarden voegden. Aandeelen in fabrieken van landbouw werktuigen konden zich echter niet ten volle bandhaven in verband met de scherpe reactie op de graanmarkt. Vast gestemd waren daar entegen Amer. Tel. Tel., die ruim 6 punten hooger afkwamen. Rubberwaarden waren even eens goed gestemd, evenals diverse petroleum waarden. Van de industrials ontmoetten Ame rican Can zeer goede vraag en verbeterden 4 dollar. Kunstzijde-aandeelen, amusementswaar den, tabakken waren goed prijshoudend, terwijl er.kele public-utilities zich eveneens van hun goeden kant lieten zien. Bij de warenhuisfond sen waren Pears Roebuck en Woolworth gefa voriseerd. De totaalomzetten bedroegen 690.000 shares. Von Cramm en Budge in den eindstrijd van het heeren-enkelspel: een verrassing mag dat toch eigenlijk niet worden genoemd. Budge sloeg op volkomen regelmatige wijze zijn landgenoot Parker, terwijl von Cramm in vier sets, na feilen strijd vooral in de eerste en de vierde set, van Austin won. Zoo zal het dus Vrijdag een Amerikaansch- Duitsch duel worden, waarbij algemeen aan Von Cramm de beste kansen worden gege ven. Ook Woensdag bleef Wimbledon niet van sen satie gespeend. Waren het Dinsdag de partijen in het dames enkelspel, welke zeer verrassende uitslagen op leverden, ditmaal kwam het damesdubbelspel aan de beurt. Wel wist men, dat het Amerikaan- schFransche paar bestaande uit de dames An drus en Henrotin zeer sterk was, toch had men eigenlijk geen oogenblik gedacht aan de moge lijkheid, dat deze combinatie van Helen Jacobs en Hilde Sperling zou kunnen winnen. Inder daad is dat het geval geweest, met 75, 68, 62 won het AmerikaanschFrangche paar na een wedstrijd, waarin mevrouw Sperling totaal uit vorm bleek te zijn. In het heerendubbelspel bleken Hecht en Men- zel wederom in goeden vorm te zijn. Thans wonnen zij van JamainMetaxa. Slechts een set in totaal verloren de Tsjechen in vier matches. In den halven eindstrijd komt de Tsjechische combinatie tegen de titelverde digers van 1936, TuckeyHughes. De partij tusschen Austin en Von Cramm is een fraaie demonstratie van perfect tennis ge worden. Von Cramm bleek over een krachtiger service te beschikken dan Austin. De Duitscher leidde voortdurend in de eerste set met 32, 43, 54, 65, waarna Austin zijn dropshot in het geding bracht, echter niet zuiver genoeg geslagen om succes te hebben. Met 8—6 won Von Cramm de eerste set. In de tweede set was Austin niet opgewassen tegen den toen in grootschen vorm spelenden Duit scher. De laatste liep meer op, forceerde vaak het spel, haalde zijn tegenstander uit positie en na 21 ging het snel naar 63. De derde set verliep sensationeel. Von Cramm verloor in de tweede game voor de eerste maal zijn service en Austin kwam op 30. De Duit scher maakte daarop gelijk, 33, leidde met 43, 53, 54, doch een straight sets overwinning zou het niet worden. Het werd 55, 65 voor Austin, dank zij het feit, dat Von Cramm's vol leys niet zoo zuiver meer waren en ook zijn backhand hem enkele malen in den steek liet. Het werd 66, 77, Austin leidde met 87, Von Cramm won zijn service op 4015. Weer leidde Austin, 98 en twee maal zag Austin setpoint teloor gaan. Na 10—9 miste Austin vier setpoints in den stand 1110. Weer leidde Austin (1211) maar de Duitscher won zijn service op love (12—12). Toen wist Austin bij den stand 1312 door de service van Von Cramm heen te breken en de set te winnen. In de vierde set evenwel was het snel met den Engelschman gedaan. Na 40 voor Von Cramm won Austin de vijfde game, doch de Duitscher gaf zijn tegen stander verder geen kans en met 61 won hij set en match. De partü had bijna 2.%, uur geduurd. Slotkoersen Juni 30 29 28 26 Allied Chemical 717% 117 '16% 717 American Can Co. 96 92 93 928A Am. Car. F.dry 48% 467/g 46'' 493/g Ami Smelt. Ref. 83% 82 81% 83 Ami Tel. Tel. 166% 160% 1597/g 161% Ami Tobacco B. 76% 761'» 77 77 Ami Waterworks 17 163/s 16 163/g Anaconda Conner 52% 50% 50% 51% Atchison Toneka 76% 75 73 75 Baltimore Ohio 26% 25% 25% 26 Bethlehem Steel 84 81 s/4 81% 82% Canadian Pacific 12% 12% 12% 123/s Case Treshins 160 154% 155 155 Chase National B. 46 451/2 45% 47% Ches. Ohio 53 50% 50% 52 Chicago Rock Isl. 2 2 2 2 Crysler Motor 977/8 95% 96% 99% Cities Service 2% 23/4 23/4 2 Oonsol Gas N.Y1 33% 32% 32 323/4 Continental Oil 437/8 43% 43 7 Dawesl. 34 335/8 34 34 5% Young 28 27% 27% 28 Deleware Huds. 35 34% 33i/2 34% Douglas Aircraft 57 55% 545/8 56% Dunont de Nem. (53 150% 1503/8 151% Eastman Kodak (72 171% 171 1723/4 El. Bond Sh. 15% 14% 143/g 153/g General Electric 527/„ 51% 51% 52 General Motors 49% 48% 483/4 50 Good Year 38 37 366/8 37% Hudson Motor 14% 14% 14% 14V.> Illinois Central 221/g 21% 21% 22% Intern. Harvester 105% 105% 105 106% Intern. Nikkei 57% 57s/, 57% 57% Intern. Tel. Tel. 10% 10% 10 10% Kennecott Conner 56% 55% 547/s 56% Missouri Pacific 3% 3% 3% 3% Idem nref. 6% 6% 6 6 Montgomery Ward 54% 54 53% 53% Nat. City Bank 42 40% 39 - 41% Nat. Dairy Prod. 18% 19 19% New York Central 37% 347/8 35 35% North. Amer. Co. 22% 22 223/s 23% Norfolk Western 247 2473/8 247 247 Pennsylvania 36 35 34% 357/s Philins Oil 541/e 53% 523/4 54 Proctor Gamble 56% 563/4 57 57% Publ. Serv. N. J. 38 373/4 373/4 38% Radio Corporation 8i/s 7% 77/g 8% Sears Roebuck 88 86 853/4 87% Shell Union Oil 27% 27 271/8 277/g Socony Vacuum 19% 187/8 19 19% Southern Pacific 43% 41% 41% 427/g Southern Railway 283/6 263/8 26% 27% Standard Brands 11% 12 11% 11% Stand. Oil of N.-J. 65% 6414 64% 65% Tidewater Ass. Oil 167/8 16% 16% 163/4 Union Pacific 123 123 123 124 United Aircraft 263/4 263/4 26% 26% United Com A. 4% 4% 4% 4% U. i. Leather 8% 8% 8 8% U. S. Rubber 56% 54 533/g 553/4 U. Steel 99% 963/4 961/4 97 Western Union 441/2 42% 413/4 44 Westingh. Electr. 143 137% 136l/2 139 Woolworth Building 457/8 44% 44 446/e Gedaan en laten. T bieden. ex. dividend. ex coupon. NEW YORK, 30 Juni VENRAY Gymnasium St. Angela Afdeeling B: Geëx. 5 candidaten. Geslaagd de dames O. Qua- dekker, A. Brabers, M. v. Schijndel, R. Dussen- broek en H. Dellemijn. HEERLEF. (Middelbare handelsschool)Geëx. 11 mann. cand. Geslaagd: J. Heeringa, E. Jansen, Th. De Loo, J. Lucas, J. Offinga, J. Sporken, E. Stalmans, G. Straten en A. Wöltgens. Slotk. Juni 30 29 28 26 Brussel 16.83 16.88 lb.88% 16. F 91/4 Rome 5 26% 5.2b' 5.26% 5.261/4 Madrid 5.00 5.00 5.00 5.00 Bern 22.87 22.91 22.91% 22.91% Weenen 18.75 18.75 18.75 18.75 Oslo 24.80 24.80 24.80 24.8) A'dam 54.911 54.91 54.98% 54.99 Londen 4.93% 4.93% 4-93% 4.93V» Parijs 4 14 4.411 4.463/g 4.461/4 Berlijn 40.08 40.08 40.10 40.11 NEW YORK, 30 Juni 30 Juni 29 Juni 30 Juni 29 Juni Suiker Juli 2.50-51 2.49-50 Jan 2 41-42 2.42-48 Sept 2.51-52 2.52-53 Mrt 2.43-44 2.43-44 Nov 2-52-54 2.54- - Mei 2.46-47 2.46-47 Dec. 2.55 2.56 Rubber Standaard Juli 19-26- - 19.15- f Dec 19.62- 19.55- - Sept. 19.14- f 19. 7 Jan. 19.70-- 19 62 Oct. 19.50 i 9.44 Mrt 19.80- 9.72 Me] 19.94- 19.89 Koffie 'Rio - Nieuw contract) (Santos) Mei 7.13 7.17- - Mei - Juli 6.99- 6.99 Juli 10.88 10 77- Sept 6.95-97 6.97- - Sept 10 45- 10.43 Dec. 6.92- 6.92-- Dec. 10.20 10.20 Mrt. 6.90 6.90- - Mrt. 10.05-- 10.09-- Mei 10.01 10,05- Katoen Juli 12.04-05 12.16- - Jan. 12.12 12.20 Oct. 12.11- 12.20-21 Mrt. 12.19 12,24-26 DeC. 12.09- 12.16-17 Mei 12,20 12,25 Tin Loco 56.50 56.371/2 Termijn 56.00 56.25 30 Juni 29 Juni Tarwe Juli 1187/t-19 121-207/a Sept 12oy8 -197/s 1221/4 -V8 Dec. 1217/8-22 124%-% Maïs Mei Juli 1241/2 •- 1266/8-- Nieuw contract Juli 125 •- 127Va- Sept 110% Reuzel Juli 11.70 Sept 12.00 1121/2-- 11.70 12.00 CHICAGO, 30 Juni 30 Juni 29 Juni Haver Juli 42%- 45 -- Sept.37 (2 - - 391/s- - Dec. 38%- 40%- - Rogge Juli 91 94 ■- Sept. 87Vi 89%-- Dec. 887/891 Dec. 78%-- 797/g-- Oct. 12.071/2 Dec. 11.95 12.05 11.92% 30 Juni 29 Juni Tarwe Juli 1387/8 Oct. 131 Dec. 128% Rogge Juli 132% Oct. 96% Dec. 94 WINNIPEG, 30 Juni 30 Juni 29 Juni Gerst - 140%-— Juli 66%- 7IV2 - - 135i/iOct. 637/8.- 68%-- - I331/2-— Dec. 63%-- 68 -- Lijnzaad - 133%- Juli 174%- 178 •- - 98Vi-- Oct. 176%-- 180%-- - 971/4- - Dec. 175180 52 Haver Juli 601/8- - 63%-- Dec. 48 Oct. 50%53% gedaan en laten t bieden 3 nominaal LIVERPOOL, 30 Juni. Tarwe: Juni 9/3, Oct. 9/3, Dec. 9/3. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Philips Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Republic Steel 423423 320 37 5/16—13/16 60 71 3/8y, 25 K Van 4.30—5.00 uur Anaconda 37 Beth. Steel 60 U. S. Steel 715/8 BERGEN, 29 Juni 1937 St. Jozef Kweekschool Geëxamineerd zes candidaten. Geslaagd de da mes: B. P. Lamboo, Lisse; M. A. Nieuwesteeg, Bos koop; F. A. Oostrum, Heemskerk; C. J- Oostrum, Heemskerk, E^Petri, Egmond a. Zee. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Rectificatie: Opgegéven, dat 24 Juni 1937 in staat van faillissement werd verklaard de nalatenschap van wijlen A. van der Burgh, in leven timmerman te Deurne. D. m. z. nalatenschap Van wijlen A. van en B'urgt te Deurne. Cur. mi. C. A. Rut gers te Helmond. Failliet verklaard; 28 Juni; C. M. Bentvelzen, stoker aan de Gas fabriek te Voorburg, Van Heunstraat 129. P. M. Bruggeman, exploitant van tennis banen te Rijswijk (Z.H.), Van Vredemburgh- weg' 148 A. G. van Leeuwen, melkhandelaar, Dern Haag, Burgersdijkstraat 19. J. Spierdijk Jacobzoon. Den Haag, Groote Marktstraat 1. N. V. Stucadoorsbedrijf „Trio", Den Haag, 's-Graveaandelaan 119. 29 Juni: 0. Vissers, koopman in landbouw machines, Nieuw Nennep. De Handelsvennootschap onder de firma Gebrs. Peschier in liquidatie. Lisse, Veldhorst straat 35. P. Peschier, bloemhollenkweeker, Noordwij- kerhout, Zilker Binnenweg. L. Peschier, bloemist, Lisse, Velthorst- straat 35. M. J. Schut, expediteur, Zaandam, Oost zijde 416. Paula Gerlach geboren Jacobson, laatst gewoond hebbende te Zandvoort, doch thans hui- ten het Rijk in Europa vertoevende. W. A. Th. Gerth van Wijk, reiziger, Haar lem, Kinderhuisvest 31. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van A. Wernars, Haarlem. 's-HERTOGENBOSCH, 30 Juni 1937. Vee. Aanvoer 2035 stuks, 1026 stuks hoornvee, 777 st. biggen, 49 zeugen, 122 schapen-lammeren, 61 kalveren. Prijzen: kalf koeien 175—300 a 330; kalfvaarzen 170250; mag. ossen en koeien 140230 per stuk; vette ossen en koeien le kw. 7882 ct.; 2e kw. 7476 ct.; 3e kw. 6674 ct. per kg.; pinken 100—185 zeugen 5575; biggen 1216; schapen 20—32; lammeren 817 per stuk. Handel in gebruiksvee en weldevee kalm bh vrijwel statlonnaire prijzen. Jongvee bij kleinen aanvoer goed prijshoudend, handel eveneens kalm. Slachtvee slepende handel, door hooge vraagprijzen en klein debiet in de slagerijen; prijzen blijven echter gehandhaafd. Stieren bü kort aanbod eveneens prijshoudend. Schapen en lammeren bij klein aanbod, evenals vorige week, duur. Biggen en fokvarkens bij ruimen aanvoer goede belangstelling en prijshoudend. BINNENLANDSCHE HAVENS AMSTERDAM, aangekomen 30 Juni, Odysseus, Grimsby, ledig, Surinamekado, Verg. Clarga- doorskantoor. AMSTERDAM. Aangekomen 30 Juni. Delta, Col chester, ledig. Zoutkeetsgracht, Wagenborg; Bo reas, Hamburg, ijzer, Steiger H.A.L., Kampman; Norce, Purfleet, repareeren, Amst. Dok, Ned. Bevr. kantoor. IJMUIDEN. Vertrokken 30 Juni. Vliestroom, s„ Fowey; Bellatrix, s., Lancaster; Beta, m'.s., Goole; Marnix van St. Aldegonde, m.s., Batavia; Salland, s.. Hamburg; Trito, s., Belfast via Rot terdam; Orpheus, s., Kopenhagen; Trajanus, s., Hamburg; Rhein, s., idem. IJMUIDEN. Aangekomen 29 Juni: Tom. s., Uleaborg (voor Velsenj; Orlando, s., R'dam (voor Velsen); Pioner, s., Leningrad (voor Zaandam). 30 Juni. Delta, m'.s„ Colchester; Nore, s., Pur-- fleet. Vertrokken 29 Juni: Henca, m.s., Exmouth. 30 Juni: Tunisia, s„ R'dam; Mouont DIrfys (ex Invergarry), s„ R'dam. Aangekomen 30 Juni: Odysseus, s., Grimsby. Vertrokken 30 Juni: Orlanda, s„ Abo. HALCYON LIJN STAD ZWOLLE, R'dam naar Malta, pass. 29 Juni Gibraltar. STAD DORDRECHT, Benisaf naar R'dam, pass. 28 Juni Ouesant. STAD SCHIEDAM, 20 Juni va nVlaardingen n. Lulea. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. MEROPE, 30 Juni van Danzig te Kopenhagen. TELAMON, Middl. Zee naar Rotterdam. was 30 Juni 12 uur des'middags 135 mijlen Z. W. van Ouessant. ORPHEUS, 30 Juni van Amsterdam naar Ko penhagen. TRAJANUS, 30 Juni van Amsterdam naar Hamburg. BARNEVELD, 29 Juni van Curasao n. Cristobal. BERENICE, 29 Juni van Tunis n. Marseille. COLOMBIA, uitreis, 29 Juni te Curacao. FAUNA, Hamburg naar Stettin, pass. 29 Juni n.m'. 7 uur 30 Holtenau. HERCULES, 29 Juni van Lissabon naar Amst. HERMES, 29 Juni van Istanboul naar Bourgas. JUNO, 29 Juni van Patras naar Amst. ODYSSEUS, 29 Juni n.m. 8 uur van Grimsby naar Amsterdam. PERSEUS, 29 Juni van Barcelona te Tarragona. STELLA. 29 Juni van Pyli n. Lefkandi. TELAMON, Middl. Zee naar R'dam, was 29 Juni 8 uur n.m. 270 mijlen Z.W. van Ouessant. ORANJE NASSAU, 28 Juni van W.-Indië te New-York. ALKMAAR, thuisreis, 30 Juni te Liverpool. kon, holl. leoyd SALLAND. 30 Juni van Amst. n. Hamburg. WATERLAND, uitreis, 29 Juni Montevideo. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, 30 Juni n.m. 2 uur van Lissabon naar Dover. SPRINGFONTEIN, 30 Juni van Antwerpen n. Marseille. MELISKERK, 29 Juni n.itf. 2' uur van Dakar n. Kaapstad. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN ALMKERK, 29 Juni van Hamburg te R'dam. HOLLAND-AMERIKA LIJN EDAM. 30 Juni van New York te Rotterdam. BULDERDIJK, 30 Juni van RRotterdam naar Norfolk. STATENDAM, 29 Juni van New-York n. R'dam ROTTERDAM, toeristenvaart, 29 Juni van New-York. SPAARNDAM, 29 Juni van Baltimore te Phila delphia. BINNENDIJK, 28 Juni van New Orleans te Houston. LEERDAM, uitreis, 28 Juni van Galveston. DAMSTERDIJK, R'dam naar Pacific Kust, 28 Juni te Curacao. VEENDAM, R'dam naar New-York, was 28 Juni 3 uur 30 n.m. 260 mijlen W.Z.W. van Valentia. EDAM, naar R'dam, pass. 29 Juni Lands End. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCHÏBA, 29 Juni van R'dam n. Hamburg. MIJ. NEDERLAND CHH. TTTTYOFNB ^tivuisrels. 3f> Juni van Genua JAN PZ. COEN, uitreis, 29 Juni van Sabang. SALABANGKA. thuisreis. 30 Juni te Marseille. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. 3D Juni van Amst. naar Batavia. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 30 Juni van Batavia naar Amst. TARAKAN, uitreis, pass. 29 Juni Dungeness. ROTT. LLOYD "garoet, thuisreis, pass. 29 Juni n.m. 11 uur Kaan Ouardefui. INDRAPOERA, uitreis, 29 Juni n.m. 11 uur van Suez. DEMPO. thuisreis, pass. 29 Juni Perim. WELTEVREDEN, uitreis, pass. 29 Juni Gibral tar. KEDOE, uitreis, pass. 29 Juni Perim. BRASTAGI, uitreis, 30 Juni te Sabang. MODJOKERTO, thuisreis, pass. 29 Juni n.m. 4 uur Finisterre. SLAMAT, thuisreis, 30 Juni v.m. 11 uur van Colombo. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SALAWATI, 27 Juni van Calcutta te Vancouver. SEMBILAN, arr. 27 Juni te Vancouver. KON. PAKETV. MIJ. MAET9UYCKER, pass. 29 Juni Thursday Island. NIEUW HOLLAND, pass. 29 Juni Thursday Is land. TASMAN, 29 Juni van Reunion n. Tamatave. STAGEN, 27 Juni van Cebu te Bangkok. MIJ. OCEAAN ETJRYBATES, Java naar Amst., pass. 28 Juni Gibraltar. DIVERSE SCHEPEN BEURSPLEIN, 28 Juni van Lulea naar R'dam. BATAVIER II, 30 Juni van Rotterdam te Gravesend. KEILEHAVEN25 Juni van Danzig te Bayonne. LEERSUM, 29 Juni van Southampton te Narvik. OOTMARSUM, Rosario naar Londen, pass. 30 Juni Ouessant. ALDERAMIN, 29 Juni van Rotterdam te Narvik. BOEKELO, 30 Juni van Calais n. Newcastle. EMMAPLEIN, Narvik naar Rotterdam, pass. 30 Juni Udsire. SCHEEPSBOUW De firma Haan Oerlemans te Heusden, heeft van Portugeesche zijde opdracht gekregen voor den bouw van een motorschip, groot ca. 540 ton- Het schip wordt voorzien van een Man-motor, met een capaciteit van 350 P.K. Koersen voor stortingen op 1 Juli 1937 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 73.05, lires ƒ9.61, peseta's ƒ9.10. ANTWERPEN, 30 Juni. Wol (in pence per Ibs.)Juli 33%, Aug. 33?/8, Sept. 33 3/8, Oct. 3S3/8, Nov. 33%, Dec. 33 1/8, Jan. 33 1/8, Febr. 33; (in frs. per K.G.); Juli 45%, Aug. 45, Sept. 44%, Oct. 44%, Nov. 44%, Dec. 44%, Jan. 44%, Febr. 44%. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel II: E. J. A. Marcus te Nijmegen. MAASTRICHT (R. K. H. B. S„ Litt. Econ. afdeeling). Geslaagd: J. Banens, H. Bardoul, J. H. M. Beaumont, H. M. E. Brounts, J. J. Cools, A. V. L. Frederix, L. J. R. Huizinga, G. A. Ja- min, G H. Küppers, M. A. Spronk, A. J. Wolfs, G. Worms. ROOSENDAAL 29 Juni (St. Norbertus-Iy- ceum, H. B. S. B.) Geëx. 11 cand. Geslaagd de heeren: J. C. Dekkers, Roosendaal; J. Gerrits, Medan; J. A. Heynen, Roosendaal; C. A. M. van den Hout, Roosendaal; C. P. Huysmans, Dinteloord; H. J. Kloppenburg, Soerabaja; G. P. A. M. van Nassau, Roosendaal; A. Onrust, Oudenbosch; W. Rappa, Batavia; H. L. A. Vla- ijgiïigs, Dinteloord en C. J. L. Walder, Breda.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2