SPORT EN WEDSTRIJDEN Budge wint te Wimbledon New-ïorksche Bears De gevechten in Biscaye PRACHTIGE RACE VAN ALBERT VAN SCHENDEL N.V. De Haarlemsche Hypotheekbank faillissementen ZATERDAG 3 JULI 1937 Rechtschen bezetten opnieuw tal van plaatsen De strijd bij Granada I.V.V. en Spanje Korte berichten Eindexamen Gymnasium R.K. Universiteit Academische examens TOUR DE FRANCE De Italiaan Generati wint de derde étappe met een voorsprang van een halve minuut Marcel Kint verovert de leiding Akte-examen L. O. LEENING HEERLEN LAW NT EN NIS Von Cramm in de finale op besliste wijze geklopt Strijd in straight sets beslist Tot nader bericht doch uiterlijk tot 16 Juli a.s. verkrijgbaar: 3V» PANDBRIEVEN a WA.% 4 PANDBRIEVEN a 100% Flink herstel voor vele fond sen bij vaste stemming. 95'4 WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Graannoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 2 Juli STOOMVAARTLIJNEN Wolnoteering BILBAO, 2 Juli. (Havas). 'De Noordelijke colonne der rechtschen heeft haar op- marsch gestaakt, om het centrum in staat te stellen zich aan te sluiten. De nationalis ten streven thans naar een verovering van de hoogten ten Zuiden van den weg Bilbao- Santander. De rechtsche brigades van Navarra hebben zich meester gemaakt van de hoogten van Montenlano, Obeurillano, Montemedio, alle ge legen ten Zuiden van het weggedeelte tusschen Smorrostro en Castro Urdiales. Tusschen Valmeseda en Orduna hebben de troepen van de Navarreesche brigade duizend militiemanschappen omsingeld, van wie drie honderd zich overgaven. De troepen van gene raal Sochga hebben verscheidene dorpen bezet, cm. Argentales, La Barmuta, Pando, Callejo, Lanzas en Villaverde de Trucios. Kort voor de verovering van laatstgenoemde plaats waren 1500 gevangenen overgeloopen naar de recht sche linies, nadat zij er in geslaagd waren uit de gevangenissen te ontsnappen. Te half zeven en tegen elf uur hebben tien vliegtuigen der nationalisten boven Madrid ge vlogen. Het afweergeschut dwong hen ech ter de wijk te nemen. Een aanval der recht schen in den sector^ van de Jarama, die ten coel had den cirkel om Morata de Tajuna te verbreken, is afgeslagen. De troepen van Franco hebben zich meester gemaakt van de stellingen der linkschen bij cien Penon de La Mata. Zij vervolgden de link schen, bezetten eenige heuvels, en rukten op tot voorbij den Penon, waar belangrijke voor raden levensmiddelen zijn opgeslagen. Brigade-generaal Francisco Martin Morena js benoemd tot chef van den generalen staf van Franco's hoofdkwartier, en tot lid van den hoogen legerraad. Markies Tamarit, de vroegere chef van de Carlistische militaire Junta, die zich zoo juist belast had met het commando over den Tercio van Requetes ,.San Ignacio", is door een kogel in den nek getroffen en gedood voor Valmase- da. Zijn lijk is in een chapelle ardente opge steld in San Sebastian. De besprekingen te Warschau in den alge- meenen raad van het internationale verbond van vakvereeniglngen stonden vandaag in het teeken van het Spaansche vraagstuk. Er is een motie aangenomen, waarin de raad uiting geeft aan zijn volledige en onvoorwaar delijke solidariteit met het republikeinsche en democratische Spanje. De arbeidersorganisaties aldus vervolgt de motie eischen van alle landen een terugkeer tot de volledige toepas- s'ng van het internationale recht ten gunste van Spanje en herstel van den vrijen handel ten voordeele der Spaansche regeering. Uit de laatste gebeurtenissen is duidelijk gebleken, dat Italië en Duitschland met alle middelen Spanje politiek en economisch willen veroveren, en door hun evenwijdige actie een algemeenen oorlog willen ontketenen. De Zweedsche minister Moelier heeft tegen over een vertegenwoordiger van „Dagens Ny- heter" verklaard, dat de Zweedsche regeering de ratificatie van de conventie betreffende de veertigurige werkweek in de textielindustrie, welke kortgeleden te Genève is aangenomen, niet zal aanbevelen. De politie heeft een zekeren Wainwright ge arresteerd, die er van beschuldigd wordt een brief aan president Roosevelt te hebben gezon den, waarin hij bedreigingen tegen diens leven uitspreekt. De personeelsorganisaties in de Poolsche zware industrie en de mijnwerkersorganisaties hebben de tarievenovereenkomsten per 31 Juli a.s. opgezegd en eischen een verbetering van alle salarissen en loonen met 20 pCt. Bij algemeene order van generaal Goering is vastgesteld, dat alle staal- en ijzervoorraden, grooter dan 10 ton, binnen veertien dagen bij het staal- en ijzerbureau moeten worden aan gegeven. President Roosevelt heeft den tegenwoordi- gen ambassadeur in Cuba, Jefferson Caffery, benoemd tot ambassadeur in Brazilië, als op volger van Hugh Gibson, die naar Brussel wordt overgeplaatst. ROLDUC. (R. K. Gymnasium). A. Geëx. 8 Candida ten. Geslaagd H. Lumey, Simpelveld; G. Marcus, Margraten; W. Paes, Kerkrade; C. Schelfhout, Kloosterzande; G. Wolke, Nieuw- Schoonebeek. B. Geëx. 9 candidaten. Geslaagd M. Bissin- ger, Amsterdam; J. de Boer, Gennep; A. van Leeuwen, Rotterdam; H. v. d. Venne, Nijmegen; N. van Zinnicq Bergman, 's-Hertogenbosch. NIJMEGEN. Gymnasium Mater Dei. Alsnog geslaagd voor diploma B mej. M. van Crim- pen uit Hilversum. Alle candidaten zijn thans geslaagd. NIJMEGEN. (R. K. Universiteit.) Cand.-ex. klassieke taal- en letterkunde mej. J. A. M. v. d. Grinten te Nijmegen; doet. ex. rechten de heer G. J. M. v. d. Dungen te Eindhoven. Geslaagd voor doctoraal examen in de rech ten de heer A. P. L. M. Kreykamp uit Steil. LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen rech ten, de heeren C. W. J. M. van Lakerveld en J. j. G. M. Walenkamp. Artsexamen eerste gedeelte, de heeren C. W. J. M. de Ruyter, A. C. Ringeling en G. J. de Maat. Bevorderd tot arts mej. S. E. van 'fcarem en de heer J. Vis. De derde etappe van den Tour de France heeft wederom een verrassend resultaat ge had; de Italiaan Generati, te Charleville 78e in het algemeen klassement, werd win naar met ongeveer een halve minuut voor sprong op een kleine groep achtervolgers, waarin zich ook onze landgenoot Albert van Schendel bevond, die Vrijdag bewezen heeft, dat hij in schitterenden vorm is. En daar achter lag een groote groep renners, geleid door Danneels, welke groep 6 minuten ach terstand had. Geen wonder, dat ook het algemeen klasse ment weer danig veranderde. Majerus, de dra ger van de gele leiderstrui, kon deze Vrijdag middag te Metz overgeven aan den Belg Marcel Kint, die in hetzelfde groepje als Albert van Schendel had gezeten In het algemeen neemt men aan, dat de hergen in de ronde van Frankrijk de beslissing brengen, en wel de Fransche Alpen en later de toppen der Pyreneeën. Maar de etappes op het vlakke gedeelte leveren eiken dag verrassende uitslagen op, waardoor telkenmale wijzigingen !n het algemeen klassement optreden. Van een bepaalden favoriet is nog geen sprake, zelfs een oogenschijnlijk gemakkelijke etappe als die van Charleville naar Metz over „slechts" 161 KM. is van grooten invloed op de algemeene j-angschikking. Wel een bewijs, dat er fel, zeer Iet gestreden wordt, niet alleen tusschen de landen, maar ook tusschen de renners onder ling en zelfs de individueelen spreken een hartig woordje mee. Albert van Schendel heeft zich weer ver scheidene plaatsen naar boven gewerkt. Te Rijs- scl kwam hij als 42e aan, maar te Charleville steeg hij door zijn uitstekend rijden naar de 3le plaats in liet algemeen klassement. Thans verbeterde hij zijn positie weer aanmerkelijk, dank zij zijn voorsprong op de groote groep van 6 minuten klom hij in het algemeen klassement weer vele plaatsen en thans bezette hij de 22e plaats met slechts ongeveer 9 minuten ach terstand op den leider Marcel Kint. De andere Nederlandsche renners rijden rus tig en vooral verstandig. Zij zijn er in de eerste pjaats op bedacht de ronde uit te rijden, hun positie in de middenmoot te behouden en als net kan langzaam maar zeker naar boven te komen. In tegenstelling met den rit RijsselCharle ville waren de wegen van de derde etappe in prachtigen toestand. Van Charleville ging het naar Montmedy (65 K.M.), Longyon (90 K.M.) en Briey (130 K.M.) naar Metz, door de Fran sche Ardennen, meerendeels over teer- en as- pbaltwegen. Niettemin vonden nog verscheidene uitloop pogingen plaats, reeds direct na den start zelfs, en uiteindelijk gelukte het Albert van Schendel met enkele anderen weg te komen. Paul Chocque en Marcel Kint bevonden zich in zijn gezelschap en gedurende deze geslaagde uitlooppoging heeft onze landgenoot bewezen, cat hij altijd eenige dagen noodig heelt om den goeden vorm te pakken te krijgen. Albert van Schendel is een etappe-rijder bij uitne mendheid. Uit deze groep maakte zich de Ita liaan Generati los, die met 34 seconden voor sprong op Fréchaut, den Franschen indivi dueel, die Donderdag al van zich had laten spreken, Marcel Kint, Paul Chocque, Albert van Schendel en Godard de laatste was met Ar- chambaud de held van de tweede etappe te Metz arriveerde. De groep van Albert van Schendel had weer een voorsprong van zeker zes minuten op het groote peleton. Daardoor is het mogelijk geworden, dat Marcel Kint de leiderstrui van Majerus overnam, terwijl Ar- chambaud, die nu als 21e eindigde, op de derde plaats in het algemeen klassement kwam. De Italiaansche individueel Morelli, staakte BERGEN OP ZOOM. (R. K. Kweekschool.) Geslaagd de dames P. A. J. Muis, Breda; E. J. van Os, 's GravenhageR. M. A. Rigaud, Cu racao; J. de Ruijter, Zeist; H. M. v. d. Spek, Delft. De inschrijving op ƒ2.765.000 354 pet. obliga tiër. (tweede conversieleening 1937) ten laste van de gemeente Heerlen, zal zijn opengesteld bij de Rotterdamsche Bankvereeniging en de Am- sterdamsche Bank, alsmede bij den Gemeente ontvanger te Heerlen, op Vrijdag 9 Juli tot den koers van 99% pet. Houders van niet-uitgelote obligatiën van de per 10 Augustus 1937 aflosbaar gestelde 4 pet. leeningen 1930 en 1934 ten laste van de ge meente Heerlen hebben voor iedere obligatie, voorzien van alle nog niet vervallen coupons iccht op toewijzing van een gelijk nominaal bedrag aan obligatiën der onderhavige 3 pet. leening, voorzien van coupons per 1 Februari 1938 en volgende. Dit recht vervalt, indien de houders van genoemde 4 pet. obligatiën niet vóór de sluiting der inschrijving, met gebruik making van daartoe bij de inschrijvingskanto ren verkrijgbare speciale inschrijvingsbiljetten, op de 3% pet. obligatiën hebben Ingeschreven. Indien de Inschrijvingen op de 354 pet. obli gatiën, die niet door houders van 4 pet. obliga tiën krachtens hun recht van voorkeur moch ten worden genomen, het beschikbare bedrag re boven gaan, zal de toewijzing op deze in schrijvingen, onder voorbehoud van het recht om vrije inschrijvingen geheel of gedeeltelijk niet in aanmerking te nemen, systematisch ge schieden. De betaling der toegewezen obligatiën moet geschieden Dinsdag 10 Augustus ten kantore, waar de inschrijving is geschied, tegen ont vangst van de obligatiën, den inschrijver toe komende. De inschrijvers, die het recht van voorkeur hebben uitgeoefend, verplichten zich door hun aanmelding hunne 4 pet. obligatiën 1930 en 1934, voorzien van alle nog niet vervallen cou pons, op 10 Augustus 1937 in te leveren ten kan tore waar de inschrijving is geschied. Hun zal voor deze door hen ingeleverde obligatiën wor den uitgereikt een gelijk nominaal bedrag aan pet. obligatiën met coupons per 1 Februari 1938 en volgende, terwijl het door hen ver schuldigde terzake van de hun toegewezen 354 pet. obligatiën verrekend zal worden met het hun toekomende bedrag wegens inlevering ter aflossing hunner 4 pet. obligatiën. De coupons zijn betaalbaar 1 Februari en 1 Augustus. De couponbelasting wordt op obliga- fiehouders verhaald. De leening is aflosbaar in 37 jaarlijksche ter mijnen, waarvan de eerste vervalt op 1 Augus tus 1938. Versterkte of algeheele vervroegde aflossing is te allen tijde voorbehouden. w den strijd. In totaal zijn thans nog 90 renners in den koers. De uitslag der etappe is: CharlevilleMetz 161 K.M.: 1. Generati (Italië) 4 uur 11 min. 32 sec.; 2. Fréchaut (Frankrijk) individueel 4 uur 12 min. 51 sec.; 3. Marcel Kint (België) 4 uur 13 min. 36 sec.; 4. Chocque (Frankrijk) zelfden tijd; 5. Albert van Schendel (Neder land) zelfden tijd; 28. Braspenning (Neder land) 4 uur 20 min. 52 sec.; 31. Middelkamp (Nederland)Anton van Schendel (Nederland) Geyer (Duitschland) en talrijke andere ren ners, allen in 4 uur 20 min. 52 sec.; 75. Van der Ruit (Nederland) 4 uur 23 min. 8 sec. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: 1. Marcel Kint (België) 16 uur 33 min. 25 sec.; 2. Majerus (Luxemburg) 16 uur 36 min. 15 sec.; 3. Archambaud (Frankrijk) 16 uur 36 min. 19 sec.; 4. Thierbach (Duitschland) 16 uur 38 min. 3 sec.; 5. Arsène Mersch (Luxem burg); 6. Braeckeveldt (België) individueel; 7. Lapébie (Frankrijk); 8. Muller (België) in dividueel; 9. Deltour (België); 10. Fréchaut (Frankrijk) individueel; 22. Albert van Schen del (Nederland) 16 uur 42 min. 39 sec.; 51. An ton van Schendel (Nederland) 16 uur 59 min 50 sec.; 57. Van der Ruit (Nederland) 17 uur 3 min. 5 sec.; 58. Middelkamp (Nederalnd) 17 uur 5 min. 3 sec. Heden wordt de vierde etappe gereden, van Metz naar Belfort over een afstand van 220 K.M. Donald Budge, de jonge Amerikaansche tennisspeler, die reeds dadelijk na het over gaan van den vorigen Wimbledon-kampioen, Fred Perry, naar het beroepstennis genoemd werd als de toekomstige officieuze wereld kampioen, heeft ten volle aan de verwach tingen beantwoord. In straight sets won hu Vrijdagmiddag te Wimbledon in den eind strijd van den Duitschen kampioen Gottfried von Cramm, die zich voor de derde achter eenvolgende maal den Wimbledon-titel zag voorbijgaan. In drie sets, met 63, 64, 62 heeft de Amerikaan, die in prachtigen vorm was, zijn meerderheid over von Cramm getoond en geen oogenblik was zijn overwinning in gevaar. De tribunes van het centrecourt waren tot de laatste plaat bezet, in de koninklijke loge kwamen tijdens de partij Koningin-Moeder Mary en de prinsessen Victoria Helena en Marie Louise benevens gezanten van verschil lende landen met hun dames, die den wedstrijd met groote belangstelling volgden. De Amerikaan stond reeds spoedig' met 20 voor, maar von Cramm ging beter spelen en snel was het weer 2—2. Budge heroverde de leiding, maar de volgende game werd weer dooi den Duitschen kampioen, dank zij uitstekend netspel, gewonnen. Toen kwam de jonge Ameri kaan echter pas goed los. De meest gewaagde ballen sloeg hij met een zeldzaam elan onbe reikbaar langs von Cramm, letterlijk alles ge lukte hem. Hij was bovendien veel sneller dan von Cramm, wiens moeilijke drives hij alle kon bereiken en waarop hij listige returns gaf. Snel won hij drie games achtereen. De tweede set begon voor den Duitschen kampioen al even slecht, Budge had vrijwel geen moeite met de service van von Cramm en won de game, ter wijl hij er meteen de tweede game aan vast knoopte, ondanks een doubleiault. Daarna was weer de beurt aan von Cramm om een game te winnen, hetgeen hijij dan ook door zuiver spel aan het net deed. Budge antwoordde even wel op dezelfde wijze, met drieste slagen aan het net vergrootte hij zijn voorsprong tot 3—1. Vervolgens deed von Cramm even ouderwetsch. Hij won de volgende game op zijn service, kreeg een hartelijk applaus, toen hij ook door Budge's service heen brak, kwam op 3—3 door een game op love te winnen, bracht het door prachtige drives vlak langs de lijnen tot 43, maar toen was het ook afgeloopen. Rustig en beheerseht speelde Budge verder, hij maakte vrijwel geen fouten meer, kwam gemakkelijk op 44, maakte 5—4, door de service van von Cramm te bedwingen en won vervolgens de tweede set door schitterende, voor den Duit- scher onhoudbare ballen. In de eerste game van de derde set ver loor von Cramm zijn service, Budge had geen moeite om met 10 voor te komen en hij stond in de volgende game reeds op 400, toen von Cramm even zijn ouden vorm terugkreeg (1—1). Budge nam echter revanche door de volgende vier games op onverbeterlijke wijze te winnen. Von Cramm maakte vele fouten, zijn drives naar de lijnen waren vaak enkele centi meters te scherp, en Budge daarentegen over trof zich zelve, hij joeg canonballs langs den Duitscher, speelde riskant, maar had het geluk aan zijn zijde. De zevende game wist von Cramm nog op zijn service te winnen, maar in de volgende sloeg' Budge twee ballen langs den Duitscher en de derde met zijn harde forehand in den hoek, eveneens onbereikbaar. Budge was officieus wereldkampioen ge worden na een prachtige partij, waarvoor hij door de menigte met een ovatie werd beloond. Hij werd met von Cramm in de eere-loge ontvangen door Koningin Mary. De partij had slechts 65 minuten geduurd. De uitslagen luidden: Heeren-enkelspel, eindstrijd: Budge (Ver eenigde Staten) sl. von Cramm (Duitschland) 6—3, 6—4, 6—2. Heeren-dubbelspel, halve eindstrijden: Hughes en Tuckey (Engeland) sl. Hecht en Menzei (Tsjecho-Slowakije) 62, 62, 64; Budge en Mako (Vereenigde Staten) sl. Henkei en von Cramm (Duitschland) 46, 46, 62, 64, 6-3. Dames-dubbelspel: mevr. King en mevr. Pitt- rran (Engeland) sl. mevr. Andrus en mevr. Henrotin (Vereenigde StatenFrankrijk) 63, 64; mevr. Mathieu en mej. Yorke (Frankrijk Fngeland) sl. mej. Dearman en mej. Ingram (Engeland) 75, 63. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijden: mevr. Mathieu en Petra (Frankrijk) sl. mej. Dear- ,man (Engeland) en JPrenn 6—2, 6—4, Rectificatie GED. OUDE GRACHT 65 HAARLEM NEW YORK, 2 Juli. (Part.) Zooals wel ver wacht kon worden, nu de beurs drie dagen ge sloten zal zijn in verband met de viering van Independance Day, die ditmaal op Zondag valt, was de belangstelling heden bij de opening van de effectenbeurs slechts matig en de handel was dientengevolge van geringen omvang. De stem ming, voorzoover tenminste van een bepaalde tendenz kon worden gesproken, was in het al gemeen prijshoudend te noemen, doch de koers ontwikkeling vertoonde een zeer onregelmatig beeld. Het niet onbevredigende verloop op de wisselmarkten, nu de Fransche beurzen weer open zijn en het internationale betalingsverkeer in Frankrijk weer vrij is, vermocht geen bijzon deren stimulans te bieden. Ook overigens waren er geen factoren, die op zichzelf aanleiding zou den kunnen geven voor een hervatting der koersstijging. Integendeel had het gebrek aan belangstelling hier en daar zelfs een lichte af brokkeling der koersen tot gevolg, doch de ver schillen bleven naar beide zijden tot fracties van een punt beperkt en ook in het verdere verloop vonden Slechts onbeteekenende fluctua ties plaats en bleef de markt op nagenoeg het zelfde peil hangen. In het eerste uur bedroegen de omzetten niet meer dan 140.000 shares, doch daarna gaf de handel een verdere inkrimping- te zien, doch desondanks konden verschillende soorten een lichte stijging meemaken, niettegen staande, zij het op bescheiden schaal, afwikke ling van posities plaats vond met het oog op de komende vacantiedagen. Staalwaarden hadden aanvankelijk een gedrukt voorkomen, doch kon den vervolgens een licht herstel boeken. U. S. Steel bleven echter ruim een half punt beneden den vorigen slotprijs, doch Bethlehem Steel kon dit niveau weer bereiken, terwijl Republic Steel zelfs een klein avans kon boeken, wellicht nog onder invloed van de geruchten, dat Ford de maatschappij een buitengewoon groote order zal verstrekken. Koperwaarden waren over het al gemeen goed prijshoudend onder invloed van de vastere stemming op de kopermarkt. Ana conda's echter openden wat lager en het her stel, dat daarna intrad, was slechts tijdelijk. Sporen gaven slechts onbeteekenende afwijkin gen te zien, doch bewogen zich in het verdere verloop op onsystematische wijze. Automobiel waarden waren prijshoudend. De daling van Chrysler zette aanvankelijk nog iets door, doch werd spoedig door een herstel gevolgd. Onder invloed van toenemende afwikkeling van affaires in verband met de twee beursva- cantiedagen en bij een zich uitbreidende affaire werd de beurs vast. Laatbeurs vielen nog wel eenige kleine koersfluctuaties op te nemen, doch het slot kwam voor bijna alle fondsensoorten op een verhoogd niveau, al was dit niveau niet op het hoogste punt van den dag. Diverse gunstige berichten werkten de aankoopen in de hand, w.o. de prijsverhooging van staalschroot met een halven dollar. (Dit is weer de eerste ver betering na talrijke prijsverlagingen). Ook het feit, dat de verkoopen in den kleinhandel blij ven toenemen en op het oogenblik zich bewe gen op een peil, dat pl.m. 15 pCt. hooger is dan verleden jaar, zoomede de vermeerdering dei- verladen wagons met 17.440 stuks en de ver wachting van gunstige bedrijfsuitkomsten van de kopermaatschappijen drukten hun stempel op de markt. Het meest ging nog om in staal-, luchtvaart- en oliewaarden, doch ook andere afdeelingen gaven een flink herstel te zien, zoo als sporen, equipmentshares, van de automobiel waarden Chrysler, mijnen, sporen, warenhuis fondsen, rubberaandeelen, amusementsfondsen, canningshares en diverse public-utilities en aan deden in telegraafmaatschappijen. Chemische waarden waren verdeeld Du Pont sloten 1 punt beneden het vorig slot, doch Allied Chemical Slotkoersen Juli /Juni 2 1 30 29 Allied Chemical 231 224 217% 217 American Can Co. 97V4 95% 96 92 Am. Car, F.dry 495/8 48% 48% 467/g Am. Smelt. Ref. 88". 843/4 83% 82 Am. Tel. Tel. 167% 165% 1663/4 1606/a 76''0 Am. Tobacco B. 77 77 763/4 Am. Waterworks 17% 17% 17 163/. 50% Anacopda Copper 54 53 523/4 Atchison Topeka 783/8 763/4 763/4 75 Baltimore Ohio 267/p 26% 26% 253/8 Bethlehem Steel 85% 85 84 813/4 Canadian Pacific 12% 12% 123/4 123/g Case Treshing 161 161 160 1541/2 Chase National B. 48 47 46 45% Ches. Ohio 53% 53 53 50% Chicago Rock Isl. 2 2 2 2 Chrysler Motor 97% 97% 95% Cities Service 2% 2-14 23/4 23/4 Consol Gas N.Y. 34% 331/. 331/4 32% Continental Oil 471/4 45 437/8 43% 7 Dawcsl. 35 34 33Va 5VZ Young 28% 28% 28 273/g Deleware Huds. 35% 34% 35 34% Douglas Aircraft 57% 56% 57 55% 150 V" Dupont de Nem. 152 153 153 Eastman Kodak 174 172% 172 171% El. Bond Sh. 16 151/8 lS'/a 143/8 General Electric 53 523/4 527/8 51% General Motors 50 49% 491/4 48% Good Year 38% 37% 38 37 Hudson Motor 14% 143/s 141/0 Illinois Central 23% 23 22% 2U/2 Intern. Harvester 1063/; 105% 1053/4 iOSi/s Intern. Nickel 587/e SS'/a 57% 573/4 Intern. Tel. Tel. 10% 10V8 10% 10% Kennecott Copper 58 567/8 566/8 55% Missouri Pacific 3% 3 3% 3% Idem pref. 6% 63/a 6% 61/8 Montgomery Ward 57 547/s 54% 54 Nat. City Bank 44 421/2 42 40% Nat. Dairy Prod. 19 19 18% 18% New York Central 37 363/s 376/8 34% North. Ainer. Co. 24% 23% 22S/4 22 Norfolk 6? Western 2473/8 2473/8 247 2473/g Pennsylvania 37% 366/s 36 35 Phillips Oil 57 55% 54% 531/4 Proctor Gamble 57 57% 56V* 56% Publ. Serv. N. J. 40% 39% 38 37% Radio Corporation 87/s 8% 8% 7% Sears Roebuck 907/s 88V* 88 86 Shell Union Oil 266/„§ 273/4 27% 27 Socony Vacuum 20% 20 19% 18% Southern Pacific 43% 43% 433/8 41% Southern Railway 30 28% 283/8 263/s Standard Brands 11% 12 11'"A 12 Stand. Oil of N.-J. 67% 66V* 55 64% Tidewater Ass. Oil 17% 17% 16% 16% Union Pacific 123% 122 123 123 United Aircraft 291/s 27% 26?4 263/4 United Corp A. 4% 43/8 4% 4% U. S. Leather 8% 9 8% 8% U. S. Rubber 583/4 56% 56% 54 U. S. Steel 1j1% 100% 993/g 96% Western Union 46 4ö1/8 441/2 42% Westingh. Electr. 141% 142 143 137 Wool worth Building 45% 44% 15% 44'/2 s= Gedaan en laten. T bieden. S ex. dividend. ex coupon. voegden 7 punten bij het reeds gisteren be haalde avans. Aandeden in fabrieken van elec- trische apparaten waren verdeeld, terwijl kunst zijdefondsen gedrukt in de markt lagen. De om zetten bedroegen 840.000 shares. NEW YORK, 2 Juli Slotk. Juli/Juni 2 1 30 29 BrusseJ 16.84 16.84% 16.93 16.88 Rome 26V. 5.26V, 5 26% 5.26% Madi'id 4.85 4.8 5.00 5.00 Bern 22.86V 22.88% 22.87 22.91 Weenen. 18.75 18.75 18.75 18.75 Oslo 24.85 24.85 24.80 24.80 A'dam 54.98 54.95 54.91% 54.91 Londen J-C4' 4.94% 4.93% 4.93^ Parijs 3.84% 3.84 4 14 4.41 Berlijn 40.11% 40.11 40.08 40.08 2 Juli 1 Juli NEW YORK, 2 Juli 2 Juli 1 Juli Suiker •Juli 2.57-58 Sept 2.54-55 Nov 2.57-58 Dec. 2.57-58 Rubber Standaard Juli 1933- Sept.19.51- Oct. 19.56 2.53-54 2.52-53 2.53-55 2-56-57 Jan. 2 47-48 Mrt. 2.47-48 Mei 2.50-51 2.43-4! 2.45-46 2.48-49 19.65Dec. 19.66 19.83. 19.88 Koffie (Rio - Nieuw contract) 19.97-- Jan. 19.7220.(2 Mrt. 19.83-— 23.11-t Mei 19.9720.24 Mei Juli Sept Dec. Mrt. 7.10 7.01- - 6.99 6.93- 6.91 7.18- 7.01- 6.99- 6.94- 6.91- (Santos) Mei Juli 10.86 Sept 10.55- Dec. 10.29-30 Mrt. 10.12- Mei 10.09 10 90- 10.52 10.29-30 10.12 10,10 Katoen Juli 12.00 Oct. 12 01 Dec. 11.97-98 Tin Loco 57.50 12.12-- Jan. 11.99-— 12.16 12.19-— Mrt. 12.05-— 12,24-- 12.13-15 Mei 12,0512,24 57.75 Termijn 57.25 57.37 2 Juli 1 Juli Tarwe Juli 124%-Vs 126% Sept 125V4-% 125 Dec. 127%-% 1267/8 Mais Mei Juli 126 127% CHICAGO, 2 Juli 2 Juli 1 Juli Haver 26 Juli 44Vi-- Sept.39 Dec. 40%-- Rogge Juli 90 - Sept. 89% -V4 Dec. 91% 45 393/g-- 40%-- 92 91%-- 93% Nieuw contract Juli I26s/s128 Dec. 8lVs817/g.- Sept. 112%114 Reuzel Juli 11.921/2 11-85 Oct. 12.25 12.20 Sept 12.20 12.15 Dec. 12.00 12.02% gedaan en laten t Dieden =s nominaal 2 Juli 30 Juni Tarwe Juli 143%-- 1387/g .- Oct. 1357/g131 Dec. 133%128%.- Rogge Juli 1376/8-- 132% ■- Oct. 101%-- 96%-- Dec. 99 94 Haver Juli 64V8-- 60%-- Oct. 556/8506/a WINNIPEG, 2 Juli 2 Juli 30 Juni Gerst Juli 71% - 66%. Oct. 68% - - 637/8.- Dec. 68% - 636/a.- Lijnzaad JuU 1791/4- - 174V4- Oct. 181%-— 176%-- Dec. 180 175 Dec. 53% 48, LIVERPOOL, 2 Juli. Tarwe: Juli 9/91/2, Oct. 9/8 1/2, Dec. 9/8 3/4. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie H. V. A. Anaconda Beth. Steel Gew. Wabash Republic Steel Int. Nickel 5 pet. Goud Milw 418 li419/j 503J4 38/4—9/16 61/—% 4 26%-/ 43 17% Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Unilever Ned. Scheepv. U. N.I.S.U. Anaconda Republic Steel 419 159 128 188/ 38/—5/16 26% Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Homologatie accoord surséance 23 Juni 1937 is door de Rechtbank te Almelo gehomologeerd het accoord, aangeboden in de surséance van betaling van Eduard de Leeuwe, wonende te Almelo en aldaar handelende onder den naam Magazijn „De Dageraad", waarbij aan concurrente crediteuren 20 pet. hunner vorde ringen wordt betaald. Failliet verklaard 30 Juni N. V. v. h. Gebr. Van Oordt N.V., Rotterdam, Groenendaal 8890. L. Marx, Rotterdam', Proveniersstraat 17. A. M. Wijnen, Rotterdam. Van Olden- barneveltstraat 01. J. B'ijnen, Rotterdam, Beursplein 6 b. H. J. BUrghout, Nieuwstraat 36 lnw. W. Veder, Rotterdam. Schlekade 180 a. 1 Juli: Alb. Steenbergen, landbouwer, Rui- nerwold. R. Prins, installateur. 2de Exloërmond gem. Odoorn. S. Fennema, schlldersknecht, Huizum. Pleter Bosma, slager. Jellum. H. Dijkstra, koopman en winkelier, Huizum, Kerkstraat. Tj. de Vries, meubelmaker, Sneek, Klein- zand 90. Willem Hubert Hermans, tuinier, Mellck- Herkenbosch, Meijnweg. Opgeheven wegens gebrek aan actief de fail lissementen van Pleter Poppen, De Groeve gem. Zuidlaren; F. Tilburgs, Bergeyk; A. Floris, Vught; H. C. J. Keizer, Utrecht, BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 1 Juli, Kyle Glen, s„ Swansea; Maaskerk, s.. Hamburg; Vechtstroom, s., Huil; Wilbo, m.s.. Londen; Oscar, s., Trang- sund; Serooskerk, s.. Rotterdam; Enid Mary, s.. Goole. 2 Juli, Ganymedes, s.. Hamburg; Sirrah. s„ Archangel; Hafnia, s., Onega; Thriantha mf., Danzig; Katwijk, s., Leningrad; Grietje, mi.. Fowey; Coen, m.s., Kingslynn (voor Wormerveer); Saturnus. m.s„ Portsmouth (voor Wormerveer): Sarmatia. s.. Archangel. Vertrokken 1 Juli. Rozenburg, s.. Newcastle. 2 Juli: Ousel, s., Liverpool; P. L. Cambanir. s., Moermanskust; Taube, s„ R'darn.Tom. e.. Nordenham; Progress, m.s.. Helsingör; Ek, s„ Oslo; Liberian, s., R'dam; Seroskerk, s.. Hamburg; Po seidon s., W.-indië; Singkep, m.s., Java via Ant werpen; Vulcanus. s.. Middl. Zee via R'dam; Em- bla, s., Malmö; Kyle Glen, s., Goole; Titus. s.. Kopenhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 1 Juli. Kyle Glen, Swansea, steenkolen, Hoofdkanaal oost, Nederl. Bevr.kantoor; Maaskerk. Hamburg, stukgoed, Han delskade, HollandAfrika Lijn; Vechtstroom, Huil. stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mi.i: Wilbo. Londen, stukgoed. Steiger H.A.L., Kampman. 2 Juli: Oscar, Trangsund, hout, Houthaven. J. Sydzes C'o.; Serooskerk, R'dam. stukgoed. Sumatrakade. Mij Nederland; Enid Mary, Goole. stukgoed en steenkolen, Handelskade. Gebr. Sclieurer; Ganymedes, Hamburg, stukgoed, Su- m'atrakade, Verg. Cargadoorskantoor: Sirrah, Ar changel. hout. Houthaven, Van Nievelt, Goudriaan Co.; Hafnia, Onega, hout, Houthaven, Abecr; Grietje, Fowey, klei. Rietlanden. Holl. Stoomb. Mij; Katwijk. Leningrad, hout, Houthaven, Van fs Van Ommeren; Sursum Corda. R'dam. ledig, outkeetsgracht, Wagenborg; Sarmatia, Archangel, hout, Houthaven, G'ebr. Scheuer. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. STELLA, 1 Juli van Lefkandi te Piraeus. ORION, 2 Juli van Tanger n. Palermo. HERCULES. Middl. Zee n. Amst., pass. 2 Juli v.m. 11 uur Ouessant; wordt 4 Juli v.m. te Amst. verwacht. VENUS, 2 Juli van Sfax te Plymouth. BERENICE, 2 Juli van Tunis te Marseille. TELAMON, n. R'dam, was 1 Juli 1 uur 30 n.m. 103 mijlen W.Z.W. van Niton. MEROPE, 2 Juli van Kopenhagen n. Amst. ORPHEUS, 2 Juli van Amst. te Kopenhagen. COTTICA. thuisreis, 2 Juli n.m. van Havre; wordt 3 Juli v.m. 8 u. 30 te Amst. verwacht. PERSEUS, 2 Juli van Tarragona te Valencia. TELAMON. Middl. Zee n. R'dam, pass. 2 Juni v.m'. 4 uur Lydd. BENNEKOM, werd 2 Juli n.m'. 5 u. te Balboa verwacht; alles wel aan boord. POSEIDON, 2 Juli van Amst. n. W.-Indië. VULCANUS, 2 Juli van Amst. via R'dam naar Middl. Zee. TITUS, 2 Juli van Amst. n. Kopenhagen. GANYMEDES, 2 Juli van Hamburg te Amst. BACCHUS. 1 Juli van R'dam n. Middl. Zee. BARALT, 30 Juni van Curacao n. de Windwar- eilanden. COTTICA, 1 Juli n.m. 9 u. van Plymouth naar Havre. MARS. 1 Juli van Izmir n. Catania. ORPHEUS, amst. n. Kopenhagen, pass. 2 Juli v.m. 7 u. Finisterre.. TIBERIUS. 2 Juli van Amst. te R'dam'. TRAJANUS, 1 Juli n.m. 7 u. van Amst. te Hamburg. VENEZUELA, 1 Juli n.m. 5 u. van Madeira n. Barbados. BODEGRAVEN, thuisreis, 30 Juni te Coral. MIJ. NEDERLAND. SIMALOER, thuisreis. 1 Juli van Port-Said. CHR. HUYGENS, thuisreis, 2 Juli van Algiers. SINGKEP, 2 Juli van Amst. via Antwerpen naar Java. POELAU LAUT, uitreis, 1 Juli van Sabang. JAN PZ. COEN. uitreis. 1 Juli te Singapore. KONINKL. HOLL. LLOYD. WATERLAND, 1 Juli van Amst. te B.-Aires. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM, Lulea n. R'dam-Vlaardingen, pass. 1 Juli Brunsbuttel. STAD SCHIEDAM, Lulea n. R'dam, pass. 1 JuU Holtenau. STAD ZAANDAM, 1 Juli van Gothenburg te Oxelsosund ROZENBURG, 1 Juli van Velsen n. Newcastle. STAD VLAARDINGEN, R'dam n. Wabana, pass. 1 Juli Dungeness. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AziË LIJN. SEROOSKERK, 2 Juli van Amst. n. Hamburg. GROOTEKERK, thuisreis. 30 Juni te Kobe. SEROOSKERK. 2 Juli van R'dam te Amst. GAASTERKERK. uitreis, 1 JuU te Manilla. MEERKERK, 1 Juli van R'dam naar Japan. HOLLAND—BRITSCH-INDIË LIJN. HOOGKERK, thuisreis., 1 JuU van Colombo. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. SALEIER, uitreis, 1 Juli te Navalahki. HOLLAND—AFRIKA LIJN. JAGERSFONTEIN, naar Dover, pass. 2 Juli Ou- BLOEMFONTEIN, thuisreis, 2 Juli te Dar es Salaam: Vertrekt 3 Juli naar Zanzibar. RANDFONTEIN., naar Duinkerken, pass. 2 Juli v.m. 1 uur 30 Ouessant. JAVA—NEW-YORKK LIJN. BINTANG, 2 Juli van Batavia n. New-York. New-York. KOTA TJANDI, 30 Juni van Penang naar Port Swettenham KOTA TJANDI, 2 Juli van New-York te Sin gapore. ROTTERD. LLOYD. BUITENZORG, thuisreis, pass. 2 Juli Gibraltar. KOTA AGOENG, thuisreis, 1 Jul! n.m. 9 uur te Genua.. WELTEVREDEN, uitreis. 2 JuU te Genua. KOTA GEDE, uitreis, 30 Juni van Singapore. DEMPO. thuisreis, 2 JuU te Suez. GARGET, thuisreis, pass. 1 JuU n.m. 5 uur Perlm. KOTA BAROE, thuisreis, 2 JuU van Padang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BTLDERDIJK, R'dam n. Norfolk, pass. 1 Juli Scllly. LEERDAM. 30 Juni van Houston te New-Orleans BEEMSTERDIJK, 30 Juni van Boston n. New- York. DAMSTERDIJK, R'dam n. Pacific Kust. 28 Juni van Curagao. VOLENDAM, New-York n. R'dam, 4 JuU n.m. 3 uur te Plymouth verwacht. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. DJAMBI, 30 Juni van Batavia te Singapore. JAVA—CHINAJAPAN LIJN. TJISADANE, 30 Juni van Batavia n. Hongkong. TJISONDARI, 30 Juni van Manilla n. Hongkong. KONINKL. PAKETV. MIJ. RANTAUPANDJANG, 30 Juni van Singapore n. Padang. OMBILIN, 29 Juni van Singapore n. Durban. LEMATANG, 29 Juni van Durban n. Sabang. TASMAN, 1 JuU van Tamatave n. Durban. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALDABI, thuisreis, 30 Juni van Rio Janeiro. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCHIBA, l Juli van R'dan). te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK, 1 Juli fan Lagos n. Accra. MAASKERK, 1 Juli van Hamburg te Amst. DIVERSE SCHEPEN. FRIESLAND, 1 Juli van Stockholm n. Wasklot. HOOGLAND, 1 Juli van Hamburg n. St.ettln. MERWEDE, Antwerpen n. Londen, pass. 2 JuU Vlisslngen. SCHOKLAND, 1 Juli van Hamburg n. de Tyne. ST. ANNALAND. 2 Juli van de Tyne n. Hamb. ST. PHILIPSLAND, 2 Juli van Kopenhagen n. Danzig. WESTPLEIN, R'dam' n. Lulea, pass. 1 Juli Hol tenau. JONGE JOHANNA, Emden n. Tanger, pass, 20 Juni Finisterre. ZEELAND, 30 Juni fan Hamina n. R'dam. EEM, 1 Juli van Lovisa n. R'dam. JONGE ANTHONY, 2 Juli van St. Vincent te Dakar. AMSTERDAM, 2 Juli. Van het bij de Neder landsche Scheepsbouw Mij voor de Stoomvaart Mij Nederland in aanbouw zijnde mailschip is heden de kiel gelegd. ANTWERPEN, 2 Juli. Wol (in pence per lbs.): Juli 34, Aug. 33%, Sept. 33/, Oct. 33/, Nov. 33/, Dec. 33 3/8, Jan. 33 3/8, Febr. 33 3/8; (m frs. per K.G.): juli 45/, Aug. 45/, Sept. 45%, Oct. 45, Nov. 45, Dec. 45, Jan. 44%, Febr. 44%.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2