We luisteren naar... FINANCIEN Uw vacantiereis De weerstoestand Sport en spel Dagfilm WOENSDAG 7 JULI 1937 Geeft U onverwijld op VOORWERKER BIJ TWIST ERNSTIG GEWOND REGENBUIEN DREIGEN Daarna opklaring zonder veel afkoeling JAPANSCHE GEZANT BIJ DE KONINGIN DRIEJARIG KINDJE GEDOOD KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND AANLEG WEGGEDEELTEN Doodelijke val VAN WERKVERSCHAFFING UITGESLOTEN Retraite voor de R.K. vrouwelijke afgestudeerden Academische examens DE NATIONALE VIJFKAMP Het schermen GRAND HOTEL DES ARDENNES AT H LET I EK F.D.A.-KAMPIOENSCHAPPEN TE ROOSENDAAL Organisatie door de plaatselijke vereeniging T.H.O.R. DAMMEN A. K. W. Damme gaat weer actief spelen kV Donderdag, 8 Juli Kloppende Hoofdpijn? LEENING AMSTERDAM LEENING HENGELO LEENING ROTTERDAM LEENING OSLO LEENING GOUDA 2 Augustus vertrekt onze tocht naar Frankfort, Praag, Wee- nen en Boedapest De tijd gaat snel gebruikt hem wel! Beslist daarom over het unieke aanbod dat u voor uw vacantie geboden wordt vóór het te laat is. 2 Augustus vertrekt het katho liek gezelschap van onzen lezerskring naar Frankfort, Weenen, Boedapest en Praag om eerst 11 Augustus terug te keeren. Zonder zorgen, zonder zich te behoeven te be kommeren om reisbilletten, pas of visums, om hotels, om taalmoeilijkheden enz. enz. enz. reist men half Europa door, trekt door de mooiste streken van Duitschland o Rijn reis!! Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk en Hon garije. Men bezoekt het historische kunstzin nige Frankfort, de keizerstad der late midden eeuwen, men geniet in Weenen, de stad on zer muzikale droomen. Van Weenen varen we over den veelbezongen blauwen Donau naar Boedapest, dat zich in den donkeren avond aan ons openbaart in een toover van sprook jesachtig licht, zooals geen andere stad zich voor ons kan vertoonen. Het verblijf in het overschoone Boedapest vliegt als een droom voorbij. We ieeren er de Hongaarsche hartelijkheid en dankbaarheid kennen. Velen onzer zien er vroegere pleeg kinderen terug. En tot slot de reis naar het schilderachtige Praag! Kan men zich schoo ner vacantietocht denken! Men reist in katholiek verband en heel het programma is daarop berekend. Dit is de eenig- ste gelegenheid dit jaar. Men beslisse spoedig. De reissom bedraagt slechts f 110 plus f 3.— administratiegeld. Men geve zich onverwijld op aan het centraal adres der Vereenigde Katholieke Pers, 't Kasteel van Aemstel, N. Z. Voorburgwal 6573 Amster dam, telef. 46878. Een geïllustreerd reisprogramma is daar gratis aan te vragen. Tewerkgestelde in arrest Bij de werkverschaffing aan de Maaskanali- satiewerken te Dieden, gemeente Ravenstein, heeft zich een ernstig incident voorgedaan. Er ontstond een woordenwisseling tusschen den voorwerker v. d. O. uit Oss en den tewerkge stelde P. H., eveneens uit Oss. De twist liep zoo hoog, dat H. zich niet meer kon beheerschen en v. d. O. met een schop te lijf ging. Hij bracht den voorwerker met de schop eenige forsche slagen op het hoofd toe. Toen het slachtoffer bewusteloos ineenzakte bemerkte de tewerkge stelde, tot zijn ontsteltenis, welk onheil hij in zijn drift had aangericht. Hij wierp de schop weg en ijlde zelf naar den dokter. Dr. Baptist uit Megen verscheen spoedig ter plaatse en constateerde ernstige verwondingen aan het achterhoofd. Nadat eerste hulp was verleend, liet hij het slaehtöffer per auto naar Oss over brengen. De politie stelt naar het gebeurde een onder zoek in, dat nog in vollen gang is. H. is direct na het gebeurde geschorst. Ofschoon de toestand van v. d. O. zich aan vankelijk niet ernstig liet aanzien, trad later op den avond een verslechtering in. De behan delende geneesheer achtte het dientengevolge wenschelijk, het slachtoffer, dat direct na het gebeurde naar zijn woning was overgebracht, naar het St. Anna-Ziekenhuis te Oss te laten vervoeren. De toestand van den getroffene is momenteel zeer zorglijk. De Kon. Marechaussee te Oss, die naar de toedracht van de zaak een uitgebreid onderzoek instelde, is tot arrestatie van den dader P. H. overgegaan. Deze is in de Marechaussee-kazerne te Oss ingesloten en zal voor den officier van Justitie te Den Bosch worden geleid. lUiiiimimitiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiiiimiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiifi De depressie werd bij IJsland veel ondieper, de uitlooper, die Dinsdag over Engeland lag, ligt nu over de Noordzee en bracht reeds eeni- gen regen. De hooge drukking in het Zuid-Westen breid de zich langzaam Oostwaarts uit, die in Noord- Scandinavië is vrijwel verdwenen. De Britsche Eilanden hebben nog zwaar bewolkte lucht, met eenige opklaring en afkoeling in Ierland. In Zweden houdt de zeer hooge temperatuur nog aan en is het w'ear zonnig. In Noorwegen is in het Zuiden en Westen de lucht betrokken of nevelig. In Duitschland is de lucht ook grootendeels zwaar bewolkt, met kans op regen in het Wes ten. Frankrijk heeft in het Westen zwaar be wolkte lucht, in het Zuid-Oosten zonnig weer; ook in Zwitserland en Oostenrijk is het weer fraai en de temperatuur vrij hoog. De hoogere Alpentoppen zijn vrij van wolken, maar som mige lagere melden regen. De depressie op de Noordzee kan nog regen buien veroorzaken. Daarna is eenige opklaring zonder veel afkoe ling te wachten. H. M. de Koningin heeft Dinsdagmiddag ten palelze Huis Den Bosch in gehoor ontvangen I den heer Kazue Kuwajima ter overhandiging van zijn geloofsbrief als buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Z. M. den Kei zer van Japan bij Hr. Ms. Hof en van den terugroepingsbrief van zijn ambtsvoorganger. Door vrachtauto overreden Vanochtend om half tien reed een vracht auto uit Ede, bestuurd door den chauffeur P. van der V., in de Kerkstraat te Soest. Plotse ling kwam het driejarig dochtertje van den bakker G. Hilhorst uit den tuin voor de woning. Het meisje stak den weg over. De chauffeur kon een aanrijding niet meer voorkomen. De kleine werd door den Wagen gegrepen. Zy werd zoo ernstig gewond, dat de dood spoedig intrad. Hedennacht is de kapitale boerdery van den heer Bunk aan den Bruinsweg te Hengelo af gebrand. De oorzaak van den brand moet wor den gezocht in kortsluiting. De vlammen gre pen zoo snel om zich heen, dat alleen een paard kon worden gered. De geheele inboedel en gelds waardige papieren gingen verloren. Persoonlyke ongelukken deden zich gelukkig niet voor. De brandweer was by haar arbeid zwaar ge handicapt door het feit, dat het bluschwater moest worden gepompt uit een ongeveer 50 me ter verder gelegen sloot. De schade Wordt door verzekering gedekt. Vermoedeiyk tengevolge van kortsluiting is vanochtend te Dieden bij Ravenstein brand uit gebroken in de kapitale boerdery met bybe- hoorende schuren van den landbouwer H. van Camp. De brandweer uit Ravenstein kon door ge brek aan water niets uitrichten. De geheele boerdery en landbouw-inventaris werden een prooi der vlammen, vyftienduizend kg. hooi werden eveneens door het vuur ver« nield. De schade, welke aanzieniyk is, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het aan leggen van de aardebaan met bijkomende wer ken van een gedeelte van den weg no. 43, Gro ningenDrachtenHeerenveenSneekZurig— (Haarlem), onder de gemeenten Wijmbritsera- deel, Doniawerstal en Haskerland. Het laagste heeft ingeschreven de N.V. Hillen en Roozen en N.V. Betonbouw Trio te Amster dam, voor 569.800. Dinsdagmiddag is de 17-jarige loopjongen C. Suykens, gewoond hebbende in de Borgheslus- straat te Rotterdam, vermoedelijk doordat hij misstapte, van de tweede verdieping van het schoenenmagazijn Mesco aan de Hoogstraat te Rotterdam, naar beneden geslagen. De jongen viel eerst door een glazen daklantaam, waarna hij van ongeveer acht meter hoogte in den win kel terecht kwam. Met een ernstige schedelfrac tuur is hy naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd, waar hy inmiddels aan de be komen verwondingen is overleden. Van de ryksinspectie heeft het gemeentebe stuur van Deventer een telegram ontvangen met de mededeeling, dat de werklieden, die niet naar de werkverschaffing zyn vertrokken, tot nader order zyn uitgesloten van werkverschaf fing en steunverleening. In afwachting van de beslissing van den minister van Sociale Zaken mogen zy in geen enkelen yorm worden ge steund. Ned. R.K. Bond van Loodgieters- Fitterspatroons en Verwarmings installateurs Dinsdagmiddag werd te Nijmegen in hotel de Bonte Os het tweedaagsche congres geopend van bovengenoemden bond. De bondsvoorzitter, de beer J. van Langen uit Delft, kon o.m. be groeten den bondsadviseur, den Zeereerw. Heer Th. Sinnige en den Nymeegschen adviseur, den Zeereerw. Heer Rector Van Thlel. De Bond hield zich krachtig in dezen moei lijken tyd, waarin vooral de bouwvakken ge troffen worden door een malaise waarin ook de bondsleden deelen. Niettemin werd er orga nisatorisch nog goed werk gedaan. De jaarver slagen werden goedgekeurd. Hieruit stippen wy aan: De devaluatie deed meer blij venden opbloei in de bouwbedrijven verwachten. Deze verwachte vooruitgang is er nog niet. Hoopvolle teekenen doen evenwel iets beters verwachten. De organisatie leed weinig verlies. Het aantal atdeelingen bedraagt nog 41. Het aantal leden is nog 876. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden besproken en goedgekeurd. Drs. H. J. Jansen, assistent-directeur van het R. K. Middenstandsbureau gaf een practische beschouwing over de wet op de vestigings- eischen. De vergadering werd gewyd aan verschillende afdeelingsvoorstellen en werd verdaagd tot Woensdag. In principe werd besloten tot oprichting van een overiydensfonds. Sobriëtasdag te Utrecht Zondag 15 Augustus zal te Utrecht de jaar lyksche Sobriëtasdag worden gehouden in het Cebouw voor K. en W. Mariaplaats. Spreker zal zyn de Zeer Eerw. Pater J. Bom- hoff MS.C. uit Tilburg met het onderwerp: De Katholieke Actie en het Sobriëtaswerk. Vanwege het hoogst actueele onderwerp wordt er veel deelname verwacht uit het geheele land. Vee- en paar dententoonstelling te Utrecht Verschenen is het vraagprogramma van de nationale vee- en paardententoonstelling en het concours-hipplque op 8 en 9 Sept. a.s. te Utrecht, Negende R. K. Paedagogische Week Onlangs hebben wy de sprekers vermeld, die op de a.s. negende RH. Paedagogische Week een referaat zullen houden. Ter aanvulling daarvan geven wij hier de onderwerpen, die door elk hunner zullen worden behandeld. Op 16 Augustus: prof. dr. I. v. d. Berg: Psycholo gie en Paedagogiek; op 17 Augustus: Fr. de Ho- vre: De nieuwe denkbeelden in de moderne kin- der- en jeugdpsychologie in verhouding tot de paedagogiek; dr. H. F. de Vries: De resultaten van de psychoanalyse en van de individualpsy- chologie voor de moderne karakterologie en de zedelijk-godsdienstige opvoeding; dr. Margret v. Wylick: Kleuterpsychologie en Kleuterschool; op 18 Augustus: dr. V. d'Espallier; De kinder psychologie en de nieuwe stroomingen op het gebied van de Lagere School; prof. dr. Ph. Kohn- stamm: Puberteitspsychologie en school van Voortgezet Onderwijs; Br. Theodose: Moderne psychologische gegevens en hun toepassing op de school van B. L. O.; prof. dr. Jac. van Gin- neken: De psychologische geslachtsverschillen en hun beteekenis voor onderwys en opvoe ding. Vchrormpjes en huiduitslag? Purol reinigt en zuivert de huid. Deze retraite zal ook dit jaar wederom ge houden worden in het Retraitehuis van den H. Geest te Uden. De opening geschiedt Vrijdag avond 27 Augustus omstreeks zeven uur. Slui ting Dinsdagmorgen 31 Augustus omstreeks negen uur. Daarna voor degenen die niet direct behoeven te vertrekken de jaar lyksche réunie, besloten door het middagmaal. De leiding der retraite berust bij een Z. E. Pater Dominicaan. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Commissie van voorbereiding, aanmel dingen gaarne bij de secretaresse. Dr. J Hillen, Oosterpark 73 II, A'dam (O). L. Vuylsteke, Schiedamsche weg 5, R'dam. Ir. F. Eversmann, Nassauweg 7, Wageningen Secretaresse. Audiënties minister van Defensie De Minister van Defensie, de heer van Dyk, zal hedenmiddag en Donderdagmiddag ver schillende autoriteiten van land- en zeemacht in de gelegenheid stellen hun opwachting by hem te maken. Aardappelziekte In het etmaal van 's avonds 5 tot 's avonds 6 Juli is in het midden van het land de weers gesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „Glos- .-aria duo Vasco-Islandica"de heer N. G. H. Deen, geboren te 's-Gravenhage. Eindexamen H.B.S. OSS. (R. K. H. B. S., Carmel-College). Ge slaagd'. J. Z. M. Bastings, Oss; E. N. M. Boelaars, Den Bosch; E. P. G. Bouwens, Lithoyen; A. Ruys, Vorstenbosch, L. M. Snyders en F. H. Was- mann, Oss. Afgewezen 3. De nationale vijfkamp voor officieren en onderofficieren is Dinsdag te Amersfoort voort gezet met het nummer schermen (degen). In verband met het grocte aantal partijen is dit nummer over twee dagen verdeeld. Dezen dag konden alleen in de groep onderofficieren- paardrijden alle partyen worden verschermd. De totaal uitslag werd hier: 1. J. Siebrand (Den Haag), na barrage met 2. M. W. de Best (Nijmegen); 3. C. Kelder (Den Haag); 4. c. Bauterse (Amersfoort) Voor de andere groepen luidt de uitslag, na de helft van het aantal te verschermen par tyen: Officieren, groep paardrijden: 1. Dr. J. Bakker Schut (Deventer)2. J. Serré (Soesterberg) 3. J. P. Ilcken (Den Bosch); 4. C. Tonnet (Amersfoort); 5. M. F. Feith (Breda); 6. E. E. Holle (Zeist); 7. W. A. Almekinders (Breda); 8. A. J. de Vries (Den Haag)9. A. E. Bueno de Mesquita (Amersfoort); 10. J. Haase (Den Haag). Officieren, groep handgranaatwerpen: 1. H. P. Arends (Harskamp); 2. H. J. van der Molen (Ermelo); 3. E. H. van Heerde (Utrecht); 4 W. B. Straver (Soesterberg); 5. B. T. M. Wy- tenburg (Arnhem); 6. C. de Jong (Den Haag); 7. J. Kroes (Utrecht). Onderofficieren, groep handgranaatwerpen: 1. Th. Meert (Willemsoord); 2. P. Procee (Zut- phen); 3. G. Banga (Den Bosch); 4. H. J. J. Sneyers (Den Bosch); 5. A. van Rijswijk (Har- derwyk)6. C. Nederveen (Den Bosch)7. J. de Vries (Arnhem). Wetenschappelijk archief ambtenaar 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor wetenschap pelijk archiefambtenaar 2e klasse: mej. A. W. J. Mulder en mej. J. A. H. Nyhoff, beiden te 's Gravenhage. Stuurliedenexamen 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor len stuur man groote stoomvaart de heerenj J. den Hol lander, A. H. Scheelbeek en G. Kruyswijk en voor 3en stuurman groote stoomvaart de heer H. Weijchardt. Machinisten-examen 'S GRAVENHAGE. Geslaagd voor het voor- loopig diploma de heeren F. Heinen te Mid delburg, J. G. Vonk te Lisse en J. Krassenburg te Den Haag. LA ROCHE EN ARDENNE (BELGIË) Zyne nieuwe kamers met privé bad, W.C., enz. Op Zondag 8 Augustus a.s. zullen te Roosen daal de nationale kampioenswedstrijden in ath- letiek plaats hebben van de Federatie der Dio cesane Athletiekbonden voor de Kampioen schappen 1937. De Federatie heeft n.l. het organiseeren van deze wedstryden opgedragen aan den Breda- schen Diocesanen Athletiekkring, van welke de R.K. Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Thor" de organisatie dezer wedstryden heeft overgenomen. De wedstryden zullen gehouden worden op het ruime sportterrein van het St. Norbertus- lyceum en omvatten de volgende nummers: A-klasse (kampioensklasse) 1. Personeele nummers: 100 meter, 200 meter, 400 meter, 800 meter, 1500 meter en 5000 meter; hoogspringen, polsstokhoogspringen, vér-sprin gen, hink-stap-springen, speerwerpen, discus werpen en kogelstooten. 2. Estafette 4 x 100 meter, 800 meter, 400 meter, 200 en 100 meter. B-klasse (nieuwelingen): 1. Personeele num mers: 100 meter, 400 meter, 1500 meter en 3000 meter, vérspringen, hoogspringen, speerwerpen, discuswerpen en kogelstooten. 2. Estafette per ploeg 4 X 100 meter. Juniorenklasse (17 jaar en jonger): Personeele nummers: 80 meter, vérspringen en hoogsprin gen. De wedstrijden vangen aan te half twee en worden voorafgegaan door een défilé van de honderden deelnemers. Na een afwezigheid gedurende eenige jaren uit het wedstrydwezen zal de bekende meester A. K. W. Damme dit seizoen weer regelmatig aan het damleven zoowel in de hoofdstad als elders deelnemen. Tegen het einde dezer maand zal de heer Damme zich aansluiten bij de ver eeniging, waarvan hij ook vroeger lid was, na- meiyk Gezellig Samenzyn, voor welke club hij ook in de competitie zal uitkomen. Voorts zal de ex-kampioen van Nederland deelnemen aan een vierkamp, welke in Almelo dezen zomer wordt georganiseerd, en waaraan ook de heer F. Raman zal deelnemen. Tevens zal de heer Damme van zyn recht op mede- HILVERSUM I, 1875 M. (AVRO-uitzen- ding) 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Residentie-strijk kwartet. I. d, pauze: declamatie. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Orgelspel en zang. 2.30 Ko vacs Lajos' orkest, Bussums Dameskoor, solist en gramofoonplaten. 4.00 Zieken- halfuur. 4.30 Gramofoonplaten. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian-orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 AVRO-dansorkest. 7.45 Voor rijwieltoeristen. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.15 Omroeporkest en solist. 9.00 Reportage. 9.30 Omroep orkest en soliste. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Berichten ANP. Hierna AVRO- dansorkest. 11.4012.00 Gramofoonpla ten. HILVERSUM 11, 301 M. (8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV) 8.00—9.15 en 10.00 Gramo foonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO- orkest en gramofoonplaten. 2.00 Hand- werkcursus. 3.00 Orgelspel. 3.45 Bijbelle zing. 4.45 Handenarbeid voor de Jeugd. 5.15 Solistenconcert. 6.15 Gramofoonpla ten. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berich ten. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Gra mofoonplaten. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten ANP. Herh. SOS-berichten. 8.15 Arnhemsche orkestvereeniging. 9.00 Vroo- lijke voordracht. 9.30 Vervolg concert (Om 10.05 Berichten ANP). 10.35 Gra mofoonplaten. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 -12.00 Gramofoonplaten. Hierna; Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gramo foonplaten. 12.05 BBC-Welsch orkest en soliste. 1.20 De BBC-zangers. 1.50 Golf- reportage. 2.05 Het Schwiller strijksex- tet en solist. 2.50 Declamatie. 3.10 Gra mofoonplaten. 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Golf- reportage. 5.20 Tommy Kinsman en zijn band. 6.20 Berichten. 640 Boekbespre king. 7.00 BBC-Harmonie-orkest en so list. 7.45 Revue-programma. 8.20 Het Londensch Symphonie-orkest. 9.20 Be richten. 9.40 BBO-Varlété-orkest en so listen. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Literair- muzikaal programma. 11.20 M. Winnick en zijn orkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). RADIO PARIS, 1648 M. 8.20 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.50 Het Derveaux- orkest (Om 1.35 Zang). 2.20 Gramofoon platen. 4.05 Zang. 5.05 Radiotooneel. 7.23 Gramofoonplaten. 7.35 Zang. 7.50 Piano voordracht. 8.05 Zang. 8.50 Het Reitlin- gerkwartet en solist. 10.05 Operettemu ziek. 10.5011.05 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 8.50 Het Bergische Landesorkest. 10.20 Volksllederenconcert. 12.2o Verzoekconcert. 1.35 Kurhessische Landesorkest. 2.35 Gevarieerd concert. 4.20 Lippische Landestheater-orkest. 5.50 Volksliederen. 6.20 Blaasconcert. 7.20 Mannenkoor en solisten. 8.30 Gramo foonplaten. 9.20 Rob. Gaden's orkest. 10.5012.20 Landesorkest Gouw Baden, Boerenkapel en solisten. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.50.2.20 Gramofoonpla ten. 5.20, 6.50 en 7.23 Gramofoonplaten. 8.20 „Der fidele Bauer", operette. 10.30 11.10 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 2.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoonplaten. 7.05 Zang. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30 Piano en cello. 11.05 11.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Stuttgarter Omroeporkest en -koor m. m. V. solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Sport nieuws. 10.50 Cello en piano. 11.05 Weer bericht. 11.2012.20 Barnabas von Gee- zy's orkest. spelen in den wedstryd om het Nederlandsche kampioenschap in het eerstkomend tournooi om den nationalen kampioenstitel gebruik ma ken. W aterpolo-uitslagen Tweede klasse De Zyl L.Z.C. Reserve derde klasse De Zijl III—L.Z.C. II H.V.G.B. Ill—H.P.C. IV Tweede klasse Dames A.D.Z. I—H.D.Z. II ZigneaNereus II Lustrumwedstryden van Nereus Nereus I—D.J.K. I Nereus II—D.J.K. II Nereus III—D.J.K. III 2—3 2—0 4—0 3—0 0—0 5—1 0—2 1—2 De hevigste hoofdpyn bedaart spoedig door M ij n h a r d t's Hoofdpynpoederc Per stuk 8 cent, doos van 6 stuks 45 cent. De inschryving op f 19.936.000.— nominaal Obligatiën der 3 pCt. Vierde Leening 1937 der gemeente Amsterdam, voorzien van halfjaar- lijksche coupons per 1 Februari en 1 Augustus, zal zijn opengesteld op Dinsdag 13 Juli tot den koers van 99'A pCt. Houders van de nog uitstaande niet uitgelote obligatiën der per 16 Augustus 1937 aflosbaar gestelde 4 pCt. leening Amsterdam 1935 III, pro resto groot f 19.388.000.— hebben voor iede re obligatie van f 1000.of f 500.— recht op toewyzing van een geiyk nominaal bedrag aan 3y pCt. obligatiën. Zij, die van dit recht van voorkeur gebruik maken, verplichten zich, na aanmelding hun ner obligatiën, deze, voorzien van den talon en alle nog niet verschenen coupons, op Maan dag 16 Augustus in te leveren ten kantore van inschrijving. Het recht van voorkeur vervalt op Dinsdag 13 Juli, des namiddags te 4 uur. Op het, na uitoefening van bedoeld voor keursrecht, overblijvende gedeelte der leening wordt eene vrije inschrijving opengesteld. De betaling der toegewezen obligatiën moet, tegen in ontvangstneming der definitieve stuk ken, geschieden ten kantore van mschrijving op Maandag 16 Augustus a.s., met f 992.50 per obligatie van f 1000.— resp. f 496.25 por obli gatie van f 500.onder bijbetaling van f 1.46 resp. f 0.73 voor 15 dagen rente A 3 pet. Op denzelfden datum moeten de ter conver sie aangenomen 4 pCt. obligatiën Amsterdam 1935 III ten kantore van inschryving worden ingeleverd ter verkrijging van de toegewezen Zy, pCt. obligatiën, onder uitkeering van koers verschil, zijnde per obligatie van f 1000.— resp. f 500.nominaal, f 7.50 resp. f 3.75 en van f 0.21 resp. f 0.10, zynde y, pCt. renteverschil van 1 tot 16 Augustus 1937. De aflossing der leening zal telken jare A pari geschieden te beginnen vanaf 1 Augus tus 1938. De inschryving op f 4.052.000 3'/2 pCt. obliga tiën, derde leening 1937, ten laste der gemeente Hengelo tot den koers van 99% pCt. zal zyn opengesteld op Woensdag 14 Juli bij de Hol- landsche Bank-Unie N.V., H. Oyens Zonen, Bankierskantoor van Lissa Kann en by den gemeente-ontvanger te Hengelo. De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlyk- sche coupons, vervallende 1 Februari en 1 Aug. waarvan de eerste vervalt 1 Februari 1938. Houders van de per 16 Augustus 1937 aflos- bare obligatiën der 4 pCt. leening 1931 en der 4 pCt. leening 1935, le leening, ten laste der gemeente Hengelo (O.), kunnen bij de inschry ving op de 3'/2 pCt. derde leening 1937 een recht van voorkeur uitoefenen, in dier voege, dat de aanmelding der 4 pCt. obligatiën by de inschrij ving recht geeft op toewyzing van een geiyk nominaal bedrag der onderhavige 3!/2 pCt. lee ning. Voor uitoefening van het recht van voorkeur moeten de obligatiën der voormelde 4 pCt. lee ningen uiterlyk Woensdag 14 Juli, vóór des na middags 4 uur, worden aangemeld bij een der bovengenoemde kantoren. Het, na uitoefening van het recht van voor keur, overblijvende gedeelte is voor vrije in schryving beschikbaar. De voor de uitoefening van het voorkeurs recht aangemelde obligatiën moeten, voorzien van alle nog niet verschenen coupons, op Maan dag' 16 Augustus, ten kantore van inschryving worden ingeleverd, waartegen 3'/2 pCt. obliga tiën, eventueel recepissen, worden uitgereikt onder vergoeding aan de inschrijvers van koers en renteverschil. De betaling der op de vrije inschrijvingen toe gewezen obligatiën moet geschieden op Maandag 16 Augustus, ten kantore van inschrijving, met f 997.50 per obligatie van f 1000, vermeerderd met f 1.46 voor 15 dagen renté A 3>/2 pCt., tegen uitreiking van de obligatiën, eventueel recepis sen, De couponbelasting wordt op de obligatiehou ders verhaald. De leening is a, pari aflosbaar in 44 jaar; ver vroegde geheele of gedeeltelyke aflossing is te allen tijde voorbehouden. De inschryving op ƒ20.114.000.— nominaal 3 pet. obligatiën ten laste der gemeente Rotter dam, zal zyn opengesteld op Maandag 13 Juli. Houders van de per 13 Augustus 1937 aflos baar gestelde, niet-uitgelote obligatiën der Eer ste 4'4 pet. leening 1930 ten laste der Gemeente Rotterdam, hebben voor iedere obligatie van 1000.of 500.(of 5 obligatiën van 100.voorzien van de niet verschenen cou pons en talon, recht op toewyzing van een ge- jijk nominaal bedrag van 3% pet. obligatiën. Dit recht vervalt, indien de houders der voren genoemde aflosbare obligatiën niet vóór de slui ting der inschrijving, met gebruikmaking van daartoe by de inschryvingskan toren verkrijgbare speciale inschryvingsbiljetten, op de 3pet. obligatiën der onderhavige leenirig hebben in geschreven. Op het na uitoefening van het voorkeursrecht eventueel overbiyvende gedeelte der leening wordt een vrye inschrijving opengesteld. De storting op de toegewezen obligatiën moet geschieden op Maandag 2 Augustus, ten kan tore waar de inschryving heeft plaats gehad, tegen in ontvangstname der obligatiën, voor zien van coupons per 1 October 1937 e.v., met resp. 1004.26 per obligatie van 1000.en ƒ501.13 per obligatie van ƒ500.zynde hoofd som A 99% pet., plus rente A3 K pet. over het tijdvak 1 April3 Augustus 1937. De inschrijvers, die het recht van voorkeur hebber#uitgeoefend, verplichten zich door hun ne aanmelding hunne 4% pet. obligatiën, voor zien van de niet verschenen coupons en talons, op 2 Augustus 1937 in te leveren ten kantore waar de inschryving is geschied. Coupons per 1 April en 1 October. De coupon belasting wordt op de obligatiehouders verhaald. De leening is aflosbaar in 50 jaarlyksche ter mijnen, aanvangende 1938. De proefnemingen bij de Algemeene j Kunstzijde Unie voor de vervaardiging van melkivol zijn ten einde. Op Donderdag 5 Augustus a.s. zal de fabriek, waarin deze kunstwol wordt vervaardigd, in bedrijf wor den gesteld door den minister van Econo mische Zaken Steenberghe. De gemeente Nijmegen gaat over tot conversie van de nog uitstaande bedragen der 4 pCt. leeningen 1930 en 1931. Bij de uitgifte van f 1-250.000 4 pCt. obli gatiën tot den koers van 100 pCt. ten laste der Geldersche Tramweg Mij. werd door nagenoeg alle obligatiehouders van hun voorkeursrecht gebruik gemaakt. De toewij zing op de vrije inschrijvingen is hierdoor gering. Op 13 Juli a.s. wordt de inschrijving open gesteld op f 19.936.000 3Vi pCt. obligatiën tot den koers van 99U pCt., ten laste der gemeente Amsterdam. De leening dient ter aflossing van de 4 pCt. leening 1935 III Houders van 4 pCt. obligatiën hebben voor keursrecht. Op 12 Juli a.s. wordt de inschrijving open gesteld op f 20.740.000 3V2 pCt. obligatiën der gemeente Rotterdam, tot den koers van 99pCt. f 626.000 is reeds geplaatst. De leening dient ter aflossing van de 4V* pCt leening 1930. De gemeente Tilburg is voornemens, een 3Vz pCt. leening van ruim f 7 millioen aan te gaan, ter conversie van de 4 pCt. lee ningen 1931 en 1936. In verband met de disconto-verlaging van de Bank van Frankrijk van 6 pCt. tot 5 pCt. wordt uit Parijs gemeld, dat men hierin een officieele bevestiging vindt van den wensch der regeering-Chautemps, om het land, zoo mogelijk, van den zwaren j rentedruk te bevrijden. De geldmarkt is inderdaad ruimer, mede ten gevolge van de afwikkeling van speculatieve valuta-trans acties. Terugkeer van kapitaal naar Frank rijk valt intusschen niet waar te nemen. De goudprijs te Londen daalde met lVt d. tot 140/4V2- 681-000 werd aan goud ver handeld. De uitvoer van de Vereen. Staten is in Mei ten opzichte van April van 269.17 millioen tot 288.92 millioen gestegen. De uitvoer in Mei 1936 bedroeg 200.77 mill- De invoer beliep in Mei j.l. 285.03 mill I tegen 287.20 millioen in April en 191.69 j millioen in Mei 1936. Het Intern. Statistical Bureau raamt de met katoen beplante oppervlakte in de Vereen- Staten per 30 Juni j.l. op 35.33 mill- acres, hetgeen een stijging vertoont van 14.1 pCt. ten opzichte van een jaar geleden. Een conferentie van vertegenwoordigers van landbouwers uit 31 Amerikaansche Staten heeft de voorstellen van den staats secretaris van Landbouw Wallace, tot het vaststellen van een maximum-basis voor den tarwe-aanplant 1938 verworpen. De staalproductie in de Vereen. Staten werd aan het begin der week op 67.3 pCjt- der capaciteit geraamd tegen 75 pCt. de vorige iveek, 76.2 pCt. een maand geleden en 63.7 pCt- op hetzelfde tijdstip van het j vorig jaar. Deze daling was het gevolg van de feestdagen. Een belangrijke uitbreiding der productie wordt verwacht. De staalschroot-prijs te Pittsburgh is met 0.50 per ton verhoogd. De Bethlehem Steel Corporation ontving een opdracht voor den bouw van een nieu we fabriek van de Chrysler te Detroit voor j 4000 ton bouwstaal. De American Bridge Co., dochtermij. van de U. S. Steel Corpo ration, ontving een bestelling voor een ge- I bouw van de Aluminium Co- of America te New Kensington voor 1000 ton bouwstaal. De koperverkoopen in Amerika bedroegen Vrijdag j.l. als gevolg van de feestdagen slechts 2.67 mill- lb. en Zaterdag j.l. 454.000 j lb. In de eerste drie dagen van Juli 10.092.000 lb. Er ontwikkelt zich thans groo- tere binnenlandsche vraag. De buitenland- sche koperprijs is tot 14]/a a 14'A dollarcent per lb. gestegen. De Federal Trade Commission heeft een beschikking getroffen tegen de Viscose, de North American Rayon, de American Enkct e.a. Amerikaansche kunstzijde-ondernemin gen ten einde de schending van de bepalin gen van prijsafspraken te voorkomen. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 9.02'/29-03% (V. slot 9-OlYi)de Dollar op 1.81 1.82ys vo rig slot 1.82); de Frank op 7.02Vi7.05 (v. sl- 7.02%); de Belga op 30-6030.65 (vorig slot 30.63/2) en de Zwitsersche Frank op 41.62V2—41.70 vorig slot 41.61). Rutten's Bierbrouwerij „De Zwarte Rui ter" boekte in 1936, na afschrijvingen, een winstsaldo van f 107.085 tegen f 107.006 het vorig jaar en keert een onveranderd divi dend uit van 4 pCt. Bij De Twentsche Bank, Amsterdamsche Bank, Incasso-Bank, Lippmann, Rosenthal ét Co. en de Nederlandsch Indische Handelsbank, zal de inschryving op N. Kr. 12.000.000,— 4Vi pCt. Obligatiën ten laste der stad Oslo, coupons 15 Januari en 15 Juli, zyn. opengesteld op Woensdag, 14 Juli, tot den koers van 68 pCt, (Amsterdamsche Usance). By overteekening zal de toewyzing system»' tisch geschieden. De betaling der toegewezen obligatiën moet geschieden ten kantore van inschryving, op Woensdag 21 Juli, met 453.33 per obligatie van N. Kr. 1000.onder bijbetaling van 0.50 voor zes dagen rente A 4% pCt., zynde in to- taal 453.83. De opbrengst der leening zal worden aange wend tot gedeeltelyk vervroegde aflossing op 15 October 1937 der 6 pCt. leening van 1932, ten laste der Stad Oslo, pro resto groot N. Kr- 16.750.000,nominaal, waarvan de aflossing op 15 Juli 1937 zal worden aangekondigd. De eerste coupon zal vervallen op 15 Januari 1938. De leening zal aflosbaar zyn uiterlijk 15 Juli 3967, door middel van 29 jaarlyksche uitlotin- gen A pari of door inkoop ter beurze. De eerste aflossing zal geschieden op 15 Juli 1939. De inschrijvingen op de derde Z'A pet. coO' versieleening 1937 der gemeente Gouda zulleö ten volle worden toegewezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6