We luisteren naar De Zoete Moeder van Den Bosch FINANCIEN CEBUTOBUREAU Dagfilm DONDERDAG 8 JULI 1937 Landbouw-ordenings- wet C. L. J. M. HAGENAAR Gelden beschikbaar voor eerste hypotheek en bouweredieten. Rente vanaf 31/2 Depressies wijken nog niet Niet ter zake doende tegenspraak Brabants hoofdstad viert telken jare met grooten luister het feest der Zoete Lieve Vrouw Snel mooi bruin Daardoor houden de regen kansen aan Prins Bernhard naar Willemsoord LIMBURGSCHE BEDEVAART NAAR LOURDES De pelgrims op de thuisreis ZWIKKEN" IS HAZARDSPEL Het Haagsche Hof spreekt een veroordeelend vonnis uit HET WIT-GELE KRUIS IN NOORD-BRABANT AANRIJDING MET DOODE LIJKEN AFLOOP Jaarvergadering te Breda Schuldige wielrijder tot f 25 boete veroordeeld OVERLIJDEN VAN DEN HEER A. HAMMARSKJÖLD AGENT MET BIERFLESCH GEGOOID Verdachte in hooger beroep een maand gevangenisstraf opgelegd LEENING MEPPEL Een wraakneming? schitterende CEIïUT©-Touringcars Reixen zonder zorgen Admiraal Chen-Shao-Kwan bij minister Van Dijk ROEIBOOT OVERVAREN Een der inzittenden verdwenen Vrijdag 9 Juli Mag. dr. S. Stokman O.F.M, LEENING NIJMEGEN JUBILEUM JAN VAN KAN Een menschenredder gehuldigd LEENING EINDHOVEN Door een stier aangevallen LEENING ZWOLLE Electriciteitsvoorziening van 's Gravenhage finnen, terwijl velen persoonlijk van hun be langstelling deden blijken. O.a. merkten wij op het voltallig bestuur van het Wit-Gele Kruis, waarvan de heer Van Kan sedert de oprichting in 1926 bestuurslid is. Diverse bloemstukken werden te zijnen huize aan den Ouden Zeeweg te Noordwijk gedeponeerd. Des vonds vertolkte het R. K. Fanfarekorps Excelsior" de hulde van de gemeentenaren door het brengen van een serenade. motorrijwiel. Twee studenten, die op den motor waren gezeten, werden tegen den grond ge smakt en vrijwel op slag gedood. De rechtbank veroordeelde den wielrijder den 46-Jarigen landarbeider C. K. wegens het veroorzaken van dood door schuld tot een hech- ientsstraf van twee maanden. Van dit vonnis kwam de landarbeider in hoo per beroep, welke zaak onlangs voor het Haag- sche Hof werd behandeld. De procureur-gene raal vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Het Hof, dat Woensdag uitspraak deed, ver oordeelde den landarbeider tot een geldboete van 25 subs. 10 dagen hechtenis. Heerengracht 439, Amsterdam. TeL 30760-31)860 Courante complexen perceelen te koop gevraagd (Van onzen parlementairen redacteur) Wij deelden mede, dat de tegen begin Juli ge convoceerde vergadering van de Centrale Com missie voor de Landbouwcrisiswet, waarin de leden een definitief standpunt zouden innemen ten aanzien van het voorontwerp-Landbouwor- deningswet, geen voortgang heeft gehad, omdat deze leden op twee na op een hun namens Minister Steenberghe gestelde desbetreffende vraag geantwoord hebben, in dit stadium geen prijs te stellen op een verdere behandeling der zaak. Wij wezen opnieuw op de min gunstige ontvangst, welke dit voorontwerp in de pers, in de kringen van belanghebbenden en in de officieele, de Regeering adviseerende instanties had gehad, terwijl de Economische Raad het voorontwerp zelfs heelemaal niet in behande ling nam en wij verbonden aan dit alles de con clusie: „Indien niet alle voorteekenen bedrie gen, is hiermede het voorontwerp-Landbouw- ordeningswet voorgoed van de baan." „Het Volk" meent een tegenspraak te moeten construeeren. Naar het blad vernam, zou minister Steen berghe het voorontwerp nog in beraad hebben. Hij zou nog geen enkele beslissing hebben geno men en zelfs, wanneer hij zich met den inhoud van het voorontwerp niet zou kunnen vereeni gen, beteekent dit nog niet, dat er op het gebied van landbouwordening niets zal gebeuren. Het blad levert hier tegenspraak van wat door ons niet is beweerd. Door ons is niet meegedeeld, dat de nieuwe minister de zaak niet meer in beraad had (wij schreven integendeel, dat de minister de zaak in nadere overweging zou moeten nemen) en nog minder hebben wij beweerd, dat er, indien de minister zich met dit voorontwerp niet kon vereenigen, op het gebied van landbouworde ning niets zou gebeuren. Onze berichtgeving sloeg natuurlijk op de landbouwordening, zooals die thans aan de orde was gesteld en wij handhaven ten deze ten volle onze conclusie uit de ons bekende feiten. Intuschen noodigen wij „Het Volk" uit: Respice finem! Let eens op den afloop! door AMILDA-zonnebruincrême, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. De secundaire depressie, welke Woensdag over de Noordzee lag, trok naar het Noord- Oosten en wordt gevolgd door een rug van hoo- gen druk. Bewesten Ierland nadert weer een nieuwe dèpressiekern. In het Noorden en in het Zuid-Westen van het waarnemingsgebied bleef de luchtdruk hoog. In Zweden heerscht nog steeds mooi helder weer met zwakken wind en temperaturen ver boven normaal. Langs de Noorsche kust is de lucht echter meest betrok ken met in het Noorden nevel. In Duitschland en de Randstaten waaien matige Westelijke winden met zwaar bewolkte of betrokken lucht en plaatselijk regen of onweer. Op het Oosten van de Britsche eilanden is de wind matig uit Noord-West, in het Westen is hij onder invloed van de naderende depressie weer tot Zuid ge krompen. De lucht is meest gedeeltelijk bewolkt, in het Westen weer betrokken. In Frankrijk is het meest windstil met gedeeltelijk bewolkte lucht. De ochtendtemperatuur is er echter onder nor maal. Volgens voorloopige cijfers was de uit voer van ondernemingsrubber uit Nederl. Indië gedurende JanuariJuni 2.119 ton bened.en den toegestanen uitvoer. De uitvoer van bevolkingsrubber in deze periode was 7.743 ton boven het guotum. Het college van gedelegeerden te Batavia heeft de ontwerp-ordonnantie aangenomen, tot vrijstelling van enkele goederen van de tijdelijke heffing van een extra-uitvoer recht. Bij de uitgifte van f 825.000 gewone aan deden ten laste van Van Nievelt, Gou- driaan Co.'s Stoomvaart Mij. werd door de houders van gewone aandeden zoodanig van hun recht gebruik gemaakt, dat voor de vrije inschrijvingen een zeer gering bedrag beschikbaar is. Bij de uitgifte van f 2.475.000 3Vz pCt. obligatiën ten latte der gemeente Eindho ven werd van het voorkeursrecht zoodanig gebruik gemaakt, dat bij de toewijzing op de preferente inschrijvingen een belang rijke reductie moet plaats vinden. Aan vrije inschrijvers kan niets worden toegewezen. Verruiming van de geldmarkt te Parijs, verlaging van het bankdisconto, ontspan ning op de wisselmarkt, verbetering in de internationale politiek, zijn factoren welke de beurs te Parijs ten gunste beïnvloeden. Deze factoren wegen ruimschoots op tegen het vooruitzicht van de belasting-verhoo gingen tot een bedrag van fr. 7 milliard, die eerstdaags zullen afkomen. De goudprijs te Londen daalde met 3 d. tot 140/iy2 per lb. 98.000 werd aan goud omgezet. Te Parijs loopen hardnekkige geruchten omtrent het aftreden van Labeyrie, aJs gouverneur van de Bank van Frankrijk, die afkeerig moet zijn van een liberale finan- cieele politiek van de regeering-Chautemps. Nu alles er op wijst, dat deze regeering af keerig is van dwang- en strafmaatregelen op financieel gebied en de Fransche munt- politielc meer dan vroeger in overleg met de Amerikaansche en Engelsche autoritei ten zal worden gevoerd, lijkt Labeyrie niet de aangewezen man, als leider op te treden van de circulatiebank en het valuta-egali satiefonds. Als opvolger wordt genoemd de heer Guesnay, directeur van de Bank voor Internationale betalingen. Woolworth Co. boekte in Juni aan ver- koopen 24.24 millioen tegen 24.56 millioen in Mei. In het eerste half jaar S 133.87 millioen of 7.3 pCt. meer dan in het eerste half jaar 1936. De maatschappij heeft vele bedrijven in gebieden, waar stakingen heerschten. De uitvoer van ijzer en staal door de Vereen. Staten bedroeg in Mei 405-810 ton tegen 97.511 ton in Mei 1936 en was het4 hoogste sedert den oorlog. Het indexcijfer voor de industrieele be drijvigheid te Detroit bedroeg op 30 Juni 112.54 tegen 129.1 per einde Mei en 103.5 per einde Juni 1936. De daling was het ge volg van de arbeidsmoeilijkheden. De staalproductie in het Ohio- en Youngstown-district bedraagt thans 76 pCt. der capaciteit; men verwacht binnen enkele dagen een stijging tot 78 pCt. Alle hoog ovens, die tijdens de staking niet werkten, zijn weder in bedrijf. De koperverkoopen in de Vereen. Staten bedroegen Dinsdag j.l. 2.03 millioen lb. en sedert het begin der maand 12.12 mill. lb. Als gevolg van het oploopen der koper- prijzen is de prijs van koperschroot met 5 per ton verhoogd. De gemiddelde dagelijksche petroleum- productie in Amerika bedroeg in de afge- loopen week 3.530-000 vaten tegen 3.526.000 vaten in de vorige week. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 9.01Vi9.02 (vo rig slot 9.02%); de Dollar op 1-811.82 (vorig slot 1.81 15/16)de Frank op 7.02V: 7.05 (vorig slot 7.04M); de Belga op 30.60 30.65 (vorig slot 30.62) en de Zwitsersche Frank op 41.6041.65 (vorig slot 41.65). De Nivas verkocht 447 ton superieure suiker voor consumptie, voorts 5000 ton bruine suiker voor Japan en nog 1000 ton melasse. Hierna verhoogde zij den prijs voor melasse met 10 cent tot f 6.10. In de Mariastad Den Bosch is weer de groote liefde en devotie tot de Zoete Moeder opengebloeid; er heerscht weer die aantrekkelijke sfeer, die indruk maakt od iederen vereerder van de Moeder Gods en die allen opneemt in meedoen aan de aloude ommegangen, openbare en stille plechtigheden, alles ter eere van de Zoete Lieve Vrouwe van de eigen stad. Men schrijft ons: Om 6 uur Woensdagmiddag zag de Grot ons voor het laatst officieel bijeen. Op de hem eigen wijze bracht <!e geestelijke leider, pastoor Rib- bergh, dank voor alles wat de pelgrims en de zieken hier gedurende de dagen van verblijf te Lourdes genoten hadden. Diepgevoelden dank bracht Pastoor Ribbergh aan Monseigneur Lem- mens, die zoo allerhartelijkst met de pelgrims en in het bijzonder met de zieken had meege leefd, aan de priesters, de doktoren, brancardiers en verpleegsters, voor wie de dagen te Lourdes wel zwaar geweest zijn maar toch óok onvergete lijk- Hij wekte de pelgrims op tot blijvend ver trouwen in de voorspraak der Onbevlekte. Nog hartelijk werd voor verschillende intenties ge beden. Tranen zag men in menig oog en toen het afscheid aan de Grot plaats had, hadden wij allen een gevoel, alsof wij werden losgerukt van de plaats, waaraan ons hart zich had ge hecht. Wij gaan vertrekken en anderen, die wij be nijden, komen. Processies uit Algiers, Liverpool en Milaan komen ons aflossen en illustreeren te Lourdes opnieuw het international karakter. Donderdagmorgen waren reeds vroeg drukke handen in de weer tot het in orde maken van den ziekentrein. Het is voor de ziekenafdeeling een heele verlichting, dat het bestuur der Bede vaart het vertrek der treinen zoo geregeld heeft, dat de gezonde krachten der andere treinen nog kunnen meehelpen aan het vervoer en inladen der zieken. Ten afscheid wordt menige hand gedrukt. De oogen der zieken weerkaatsen als het ware de innige dankbaarheid die in hen leeft ten op zichte van doctoren, brancardiers en verpleeg sters. De ziekentrein vertrok het eerst. Allerharte lijkst was het afscheid der pelgrims van Mgr. Lemmens, diq weer bij zijn zieken heeft plaats genomen. Juist op tijd vertrokken ook de andere trei nen. Vrijdag komen de bedevaartgangers te Maas tricht aan. Z. K. H. Prins Bernhard zal 9 en 10 Juli een bezoek brengen aan de Koninklijke Marine te Willemsoord, waarbij o.m. een vaartocht met ten onderzeeboot zal worden gêmaakt, het ko ninklijk instituut voor de Marine en het vlieg kamp De Mok zullen worden bezocht en Z.K.H. zal aanzitten aan een maaltijd, aangeboden door het korps marine-officieren. Ook de zeilwedstrijden der Koninklijke Ma rine Jachtclub zullen door ZK.H. worden bij gewoond. Voor onze omgeving wordt geleidelijk krimpende wind verwacht met afnemende bewolking, droog weer en eenige stijging van temperatuur. Onder invloed van de nieuwe depressie zal vermoedelijk later de bewolking en de kans op regen weer toe nemen. De inzet tot de negen dagen van massaal ma- nifesteerende Mariavereering werd reeds Zondag ingeluid door de aloude luisterrijke processie in de Kathedrale basiliek van St. Jan, waarbij in den stoet, die alle gangen vulde, honderden vaandels plechtstatig meegedragen werden en ais een stille getuigenis van trouw en geloof en liefde tot den Christus Eucharisticus, in mon strans onder baldakijn geheven door Z. H. Exc. Mgr. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch, de beteekenis aangaven van de talrijke katholieke vereenigingen van Den Bosch. Woensdag 7 juli, kerkelijk hoogfeest van de Zoete Lieve Vrouwe, was de hooge geestelijk heid uit het bisdom naar de bisschopsstad ge komen om de pontificale H. Mis bij te wonen, gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. Diepen en waarbij de studenten van het seminarie „Beek- Vliet" de liturgische gezangen uitvoerden. In hooger beroep stond Woensdag voor de vacantiekamer van het Haagsche Hof terecht de 51-jarige caféhouder J. F. de G. te Nieuwe- brug. Wegens het opzettelijk, aanbieden en ge legenheid geven tot hazardspel is deze man door den Haagschen politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden en f 75 boete subs. 75 dagen hechtenis. De procureur-generaal vroeg beves tiging van dit vonnis. Heden veroordeelde het hof den caféhouder tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van een maand. 'In herinnering wordt gebracht, dat tegen De G. proces-verbaal werd opgemaakt, omdat men in zijn café zat te „zwikken". Hierbij werden fiches gebruikt, waarmede de consumpties konden worden betaald. Elk dezer fiches vertegenwoordigde een vaste waarde. Een slechte gelaatskleur? Purol geeft een gezonde huid En in den avond van dezen dag begint de stille omgang, die negen dagen duurt. De stad draagt weer haar feestelijke bogen, voor de ramen staan weer de Lieve Vrouwkes in licht en bloemen en aan het bisschoppelijk paleis en aan de woning van den burge meester zijn kostbare versieringen rondom Maria's beeltenis aangebracht. In de Lepelstraat staat weer het blanke Lieve Vrouwebeeld boven een heuvel van stralend licht en daar is op den bidweg het rustpunt waar de stil biddende Bosschena ren en pelgrims van heinde en verre bij voorkeur wat langer vertoeven. In hotel „Modern" te Breda werd Woensdag middag de jaarvergadering gehouden van den Provincialen Bond Noord-Brabantsch Wit-Gele Kruis. Voorzitter was dr. P. E. G. van der Heijden, die de talrijke afgevaardigden uit de geheele provincie verwelkomde. Ter vergadering waren mede aanwezig de heer Sprenger die het Groe ne Kruis vertegenwoordigde en dr. J. G. Ban- tjes, inspecteur van de Volksgezondheid te Nij megen en adviseur van den bond. Uit het laarverslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten in het afgeloopen jaar 40311 en de uitgaven 40269 bedroegen. De begrooting voor 1937 werd in totaal ge raamd op 54430. Na de vergadering werd per autobus een bezoek gebracht aan het kleuter huis „De krabbebosschen" te Rijsbergen, een instituut van het Wit-Gele Kruis. Twee Leidsche studenten kwamen om het leven bij een zeer ernstig verkeersongeval, dat in Februari van dit jaar op den Leidschestraat- weg bij Den Deyl te Wassenaar gebeurde en dat veroorzaakt werd door een wielrijder, die zeer onvoorzichtig en roekeloos den weg overstak. Door deze plotselinge manoeuvre moest een auto naar links uitwijken met het noodlottig gevolg, dat de wagen in botsing kwam met een Onder de eersten, die hedenochtend ten sterf- huize van den heer A. Hammarskjöld, den Zweedschen rechter in het Permanente Hof van Internationale Justitie, een bezoek van rouwbe klag brachten, was de minister van Buitenland- sche Zaken ad interim, dr. H. Colijn. Zoowel in het Vredespaleis als in het sterfhuis bestond gelegenheid de registers te teekenen, waarvan vele leden van het corps diplomatique en andere vooraanstaande personen gebruik maakten. Ten teeken van deelneming was van het Zweedsche gezantschap, van den toren van het Vredespaleis en van het departement van Bui- tenlandsche Zaken de vlag halfstok uitgestoken. Alle standen, iedere leeftijd, de geestelijkheid uit den verren omtrek, de tallooze organisaties met hun banieren, de gezinnen, groepjes van kinderen en jongelieden, allen doen mee, allen zijn één in die gróóte hulde van gebed, gezang, bloemen en afwisselende plechtigheden, die een diepen indruk maken op allen die naar Den Bosch komen om iets op te vangen van den geest van saamhoorigheid rondom de Zoete Moeder, die in de kathedrale basiliek avond aan avond, tot zelfs wanneer de kerkpoort reeds ge sloten is, de duizenden ziet komen, die weten dat de eeuwen door Maria's liefde voor de stad nooit minder werd en allen getroost zijn heen gegaan, die met vertrouwen kwamen. Van dag tot dag zal weer het aantal pelgrims grooter worden en iedere geestelijke uit het Bossche bisdom komt naar de Zoete Moeder in haar Heiligdom waar hij priester werd. Heden. Donderdag, is het de jeugd van Den Bosch, die tot Maria komt om te danken voor 75 jaren onderwijs van de Eerw. Fraters der Congregatie van O. L. Vrouwe Moeder van Darmhartigheid (Tilburg). De H. Mis werd bijgewoond door 2500 kin deren, die er treffend den dank van de stad hebben uitgezongen voor wat het onderwijs der jubileerende fraters aan opvoeding en cultuur aan de Bossche bevolking al die jaren heeft gebracht. De fraters zijn de uitverkorenen, die het voor recht genieten ieder jaar in den plechtigen openbaren Omgang het wonderbeeld van de Zoete Moeder door de straten te dragen, om straks weer de jeugd aldoor maar te leiden tot Jezus door Maria. De .29-jarige koopman D. B. .te Den Haag keerde in den nacht van 25 op 26 Juni van het vorig jaar van een feest huiswaarts. Hij was in gezelschap van een vriend. Het naar huis gaan geschiedde op luidruchtige wijze, zoo erg zelfs, cat een surveilleerend agent het tweetal tot stilte maande. De feestgangers wilden daar ech ter niets van weten, zij begonnen met den agent te vechten en toen de politieman assistentie wil de halen, gooiden zij hem een bierflesch achter na. Eenigen tijd later verscheen de politie voor de woning van B. in de Hemsterhuisstraat. De deur, die niet werd geopend, werd ingetrapt, drie agenten drongen de huiskamer binnen en zooals men zich wellicht zal herinneren, loste eén der agenten een schot, dat B. in den buik trof, waardoor deze zoodanig werd gewond, dat hij eenige maanden in het ziekenhuis xr^est worden verpleegd. Wegens poging tot zware mishandeling van een ambtenaar in functie, had hij zich destijds voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden. De Officier eischte indertijd een gevangenis straf voor den tijd van een jaar. De rechtbank sprak hem echter vrij. De Officier ging in hooger beroep en de pro cureur-generaal vroeg onlangs drie maanden gevangenisstraf. Woensdag wees het Haagsche Hof vonnis, waarbij de verdachte veroordeeld werd tot een gevangenisstraf voor den tijd van een maand. De inschrijving op f 1.357.500.— nominaal 3 <4 pCt. Obligatiën ten laste van de gemeente Mep- pel zal zijn opengesteld bij de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamsche Bankvereeniging op Woensdag 14 Juli, tot den koers van 100 pCt., vermeerderd met 1 maand en 4 dagen rente a 3j4 pCt. 's jaars van 30 Juni 1937 af tot den dag van betaling. Houders van niet-uitgelote obligatiën van de per 16 Augustus 1937 aflosbaar gestelde 4 pCt. geldleeningen 1934 A, 1934 B en 1936 ten laste van de Gemeente Meppel, hebben voor iedere obligatie, voorzien van de coupons per 31 De cember 1937 en volgende, recht op toewijzing van een gelijk nominaal bedrag van 314 pCt. obligatiën van bovengenoemde uitgifte, voorzien van coupons per 31 December 1937 en volgende. Dit recht vervalt, indien de houders der 4 pCt. obligatiën niet vóór de sluiting der inschrijving, met gebruikmaking van daartoe bij de inschrij vingskantoren verkrijgbare speciale inschrij vingsbiljetten, op de 334 pCt. obligatiën hebben ingeschreven. Indien de inschrijvingen voor de 3% pCt. obligatiën, die niet door houders van 4 pCt. obli gatiën, krachtens hun recht van voorkeur, mochten worden genomen, het beschikbare be drag te boven gaan, zal de toewijzing op deze inschrijvingen, onder voorbehoud van het recht om vrije inschrijvingen geheel of gedeeltelijk niet in aanmerking te nemen, systematisch geschie den. De betaling van dp toegewezen obligatiën moet plaats hebben op Donderdag 5 Augustus 1937. ten kantore, waar de inschrijving is ge schied, tegen ontvangst van de obligatiën, den inschrijver toekomende. De inschrijvers, die het recht van voorkeur hebben uitgeoefend, verplichten zich door hun aanmelding, hunne 4 pCt. obligatiën voorzien van de coupons per 31 December 1937 e.v. op 5 Augustus 1937 in te leveren ten kantore, waar de inschrijving is geschied. Hun zal voor de door hen ingeleverde 4 pCt. obligatiën worden uit gereikt een gelijk nominaal bedrag aan 3)4 pCt. obligatiën met coupons per 31 December 1937 en volgende, terwijl het door hen verschuldigde ter zake van de hun toegewezen 3)4 pCt. obli gatiën verrekend zal worden met het hun toe komende bedrag. De leening is pari aflosbaar in 40 jaren, aanvangende 31 December 1937. De coupons zijn betaalbaar op 30 Juni en 31 December. In de gemeente Overloon heeft zich dezer dagen een duister misdrijf voorgedaan, dat tot dusverre nog niet is opgehelderd. H. v. B., die zich in gezelschap van eenige onbekende per sonen moet hebben bevonden, werd ernstig mis handeld op den weg aangetroffen. De man was niet in staat opheldering te geven, daar hij be wusteloos was. In levensgevaarlijken toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd. Men vermoedt, dat hier een wraakneming in 't spel is. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. staan gereed om U een on vergetelijke vacantie tegemoet te voeren. CEBUTO biedt een ongeëvenaarde massakeus. 6 dagen Parijs, Expositie f 60. 10 Vogezen 87.50 6 Ardennen, Luxemb. 47.50 6 Bergisch land 35.50 6 Harzgebergte 47.— Inlichtingen en Reisgids bij JAC. HEEMSKERK Houtplein 34 - HAARLEM - Tel. 1 6448 De Chineesche minister van Marine, admiraal Chen-Shao-Kwan heeft hedenochtend 11 uur zijn opwachting gemaakt bij den minister van Defensie, den heer J. J. C. van Dijk. En dan Zondag 11 Juli a.s. trekt weer de beroemde Plechtige Omgang met de uit beelding van Maria's heerlijkheid in prach tige groepen en met een deelname van dui zenden. Z. H. Exc. Mgr. Diepen gaf voor dit jaar als Intentie voor dien bidstoet aan: in verband met een zeer bijzonder jubilé: „Bij het eeuwfeest der Broederschap van de Zoete Lieve Vrouwe, wier vereering onze voorvaderen sterkte in het geloof, bidden Wij Haar, dat zij door Hare machtige voorspraak van Jezus verkrijge: de bekeering der goddeloozen, de volharding van hen, die vervolging lijden om Jezus' Naam en een vurig werkdadig geloof voor ons allen." Tusschen alle huldebetuigingen aan Maria «en we dit jaar ook deze bijzondere, dat in het nieuwe E.K.-Huis een tentoonstelling gehouden wordt vanwege de Openbare Leeszaal op Ka tholieken Grondslag en waarbij uit de rijke bibliotheek zijn bijeengebracht alle werken, die betrekking heben op Maria en van Haar spreken in kunst, letteren, legende, folklore, vereering van alle eeuwen en meer bijzonder in ons goede Brabant. Woensdagmiddag omstreeks drie uur waren de 24-jarige soldeerder R. Miedema uit de Rechthuisstraat en de 28-jarige J. Hense uit de Katendrechtsche straat te Rotterdam in een roeiboot op de Maas, ter hoogte van de Lloyd- kade aan den zuideroever aan het visschen naar staaldraad. In de onmiddellijke nabijheid van deze roeiboot bevond zich een tweede, waarin eveneens twee mannen hadden plaats genomen. Op dat oogenblik naderde stroomafwaarts het motorschip „Jean", schipper v. d. Tuuk. De schipper zag alleen de tweede roeiboot, zoodat de eerste werd overvaren en onmiddellijk in de diepte zonk. Dadelijk werden reddingspogingen aangewend en men slaagde er in M. aan wal te brengen, doch H. is verdronken. De rivierpolitie was spoedig ter plaatse en dregde naar het stoffelijk overschot. vueprogramma. 5.05 Sportreportage. 5.20 J. Reynders en zijn orkest. 6.20 Berich ten. 6.45 BBC-Mldland-orkest. 7.35 Voor tulnllefhebbers. 7.50 Uit Amerika: Fr. Black en zijn orkest. 8.20 Louis Levy's Film-orkest. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Be richten. 9.40 „People on the move", cau serie. 10.00 Het Shadwlck strijkkwartet en zang. 11.20 Eddie Carroll en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.;. HILVERSUM I, f875 M. (8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA) 8.00 Gramofoon- platen. 10.20 Declamatie. 10.40 Gramo- foonplaten. 11.10 Vervolg declamatie. 11.30 Gramofoonplaten. 12.00 Kovacs La- jos' orkest. In de pauze: Zang en orgel en causerie: „Over trekken en Jeugdher bergen". 2.15 Boekbespreking. 2.45 Viool en piano. 3.15 AVRO-Dansorkest. 4.00 Orgelspel. 4.30 Gramofoonmuzlek. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 „Fantasia" en gramo foonplaten. 6.30 Politiek Radiojournaal. 6.50 Gramofoonmuzlek. 7.00 „De betee kenis van arbeidersverzekeringsbanken voor de arbeidersklasse", causerie. 7.20 Gramofoonplaten 8.00 Trio Llgtelijn. 8.30 „Het Vondeljaar", causerie. 9.00 Gramo foonmuzlek. 9.30 VARA-Groot-orkest en soliste. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.3012.00 Gramofoonmuzlek. recht, overblijvende gedeelde is voor vrije in- s( hrijvingen beschikbaar. De voor de uitoefening van het voorkeurs recht aangemelde obligatiën moeten, voorzien van alle nog niet verschenen coupons, op Maan dag 30 Augustus ten kantore van inschrijving worden ingeleverd, waartegen 3)4 pet. obligation, eventueel recepissen, worden uitgereikt onder vergoeding aan de inschrijvers van renteverschil. De betaling der op de vrije inschrijving toe gewezen obligatiën moet geschieden op 30 Augustus, ten kantore van inschrijving, met 1000.— per obligatie van 1000.vermeer derd met ƒ5.74 voor 59 dagen rente 3)4 pet., tegen uitreiking van de obligatiën, eventueel recepissen. De leening fe a pari aflosbaar in 44 jaar, volgens het aan ommezijde afgedrukte aflos singsplan. Vervroegde geheele of gedeeltelijke aflossing is te allen tijde voorbehouden. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.20 en 10.35 Gramofoonplaten. 12.50 Het Jacbara-ork. (Om 1.35 Zang). 2.50 Radiotooneel. 4.20 Pianovoordraoht. 5.20 Pasquier-Trio en ?lano. 7.20 Viool-voordracht. 7.35 Zang. ,5o Pianovoordracht. 8.05 Zang. 8.50 Zang. 9.20 Concert door leerlingen van het Conservatorium. 11.201.05 Orkest concert en cembalo. KEULEN, 456 M. 7.30 Gramofoonplaten. 8.60 Bchrammel-ensemble. saxofoon kwartet» 9.50 Gramofoonmuzlela. 12.20 Fabrieksorkest. 1.36 West-Dultsch Kamerorkest. 2.36 Gevarieerd concert. 4 20 Bergische Landesorkest. 5.40 Solis- tenconcert 6.35 Planovoordracht.. 7.10 Rob. Gaden's orkest. 9.20 Cabaret. 10.50 12.20 E. achneldowlnd's orkest, J. Kre- pela's sextet en solisten. Als opvolger van het nieuwbenoemde Tweede Kamerlid pater mr. dr. L. Beaufort OF.M. is zijn Ordebroeder magister dr. Siegfried Stok man, thans professor aan het Philosophicum te Venray, benoemd tot directeur der Ontwikke lingscentrale van 't R. K. Werkliedenverbond. De inschrijving op ƒ4.950.000.3)4 pet. obli gatiën, ten laste der gemeente Nijmegen, tot den koers van 100 pet., zal zijn opengesteld op Donderdag 15 Juli, bij de Hollandsche Bank- Unie, H. Oyens Zonen en het Bankierskan toor van Lissa Kann. De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlijk- sche coupons, vervallende 2 Januari er. 1 Juii, waarvan de eerste vervalt 2 Januari 1938 Houders van de per 16 October 1937 aflos baar gestelde obligatiën der 4 pet. leening 1930 en der 4 pet. leening 1931, ten laste der ge meente Nijmegen, 'kunnen bij de inschrijving een recht van voorkeur uitoefenen, in dier voe ge, dat de aanmelding der 4 pet. obligatiën bij de inschrijving recht geeft op toewijzing van een gelijk nominaal bedrag der onderhavige VA pet. leening, met dien verstande echter, da*, indien van dit voorkeursrecht gebruik wordt gemaakt tot een hooger bedrag dan 3)4 pet. obligatiën der onderhavige leening beschikbaar zijn, de toewijzing systematisch zal geschieden Voor uitoefening van het recht van voorkeur iroeten de obligatiën der voormelde 4 pet. lee- liingen uiterlijk Donderdag 15 Juli 1937, vóór des namiddags 4 uur worden aangemeld bij een c'er bovengenoemde kantoren. Het, na uitoefening van voormeld voorkeurs- HILVERSUM II. 301 M. (Algemeen pro gramma, verzorgd door den K. R. O.) 8.00—9 15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.16 De KRO-Melodisten en zang. (Om 1.00 Gramofoonplaten en Postduiven- nieuws). 2.00 Gramofoonmuzlek. 2.15 KRO-Orkest. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 KRO-Kamerorkest en gramofoonplaten. 5.00 Gramofoonmuzlek. 5.15 De KRO- Melodlsten en zang. (Om 6.00 Land- en Tuinbouwhalfuur). 7.00 Berichten. 7.15 „De KRO-Luchtlljn". causerie. 7.35 Mu sics cathollca. 8.00 Berichten ANP. Me- dedeellngen. 8.15 Gramofoonplaten 9.15 Radiotooneel. 9.45 Gramofoonplaten. 10.00 L. Mathé en haar Zigeunerknapen- orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO-Boys. 11.3012.00 Gramofoonmu zlek. De heer Van Kan, zoowel in binnen- als In buitenland meer bekend als „Jan van Kan", heeft 't feit herdacht, dat hij vóór 50 jaar het eerste menschenleven ln zee redde, terwijl hij tevens een halve eeuw verbonden was aan da Noord-Zuid-Hollandsche Redding Maatschap- pi). Vele menschenlevens heeft hij in die halve eeuw gered en ook thans staat hij, ondanks zijn 67 jaren, nog steeds klaar om bij noodweer hulp te verleenen aan hen, die langs onze kust in doodsgevaar verkeeren. Zijn moed is meer malen beloond. Zoo ontving hij van koning Wil lem m de gouden medaille voor moed, van H.M. de Koningin de gouden medaille voor menschllevend hulpbetoon, door Haar persoon lijk uitgereikt; voorts den gouden eere-penning van de N.Z.H. R^dd. Mij., den zilveren penning van Queen Victoria, de bronzen medaille van net Roode Kruis, de medaille van Oranje Nas sau. de zilveren medaille van de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen enz. Talrijke telegrafische en schriftelijke geluk- wenschen uit binnen- en buitenland stroomden Bij de gehouden inschrijving op ƒ2.475.000 31/2 procent obligatiën ten laste der gemeente Eindhoven werd zoodanig van het recht vao voorkeur gebruik gemaakt, dat bij de toewijzing op de preferente inschrijvingen een belangrijke reductie moest worden toegepast. Op de vrije inschrijvingen kan derhalve niet worden toege wezen. De 70-jarige Theunissen uit Herpen, die Woensdagmiddag op de Bossche veemarkt door een stier werd aangevallen, op de horens geno men en tegen den grond geworpen, waarna hij zwaar gewond naar het Groot Ziekengasthuis werd vervoerd, is irf den afgeloopen nacht aan de gevolgen van de bekomen verwondingen over leden. DROITWICII, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Gramofoonmuzlek. 12.10 Reportage Koninklijk Bezoek aan Schot land. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.35 Gramo foonplaten. 1.50 Sportreportage. 2.05 Fr. Blffo's Blaaskwintet. 2.35 Gramofoon- plaen. 3.00 Pianovoordraoht. 3.30 Radio tooneel. 4.C0 Gramofoonmuzlek. 4,20 Re- DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Het Münchener Omroeporkest en solis ten. 9.20 „Juli", maandoverzicht. 10.20 Berichte n. 10.40 Nieuw* uit Amerika. 10.5012.20 E Scheldewlnd en zijn or kest, Kamersextet en solisten. Om 11.05 Weerbericht. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben goed gekeurd het besluit van den Haagschen ge meenteraad in zake het betrekken van electri- schen stroom van de gemeente Rotterdam. Bij de inschrijving op 2.918.000.3)4 pet- obligatiën der gem. Zwolle hebben de houders van obligatiën den aflosbaar gestelde 4 pet. lee ning 1931 voor een zoodanig bedrag gebruik ge maakt van hun recht van voorkeur. da< op de vrije inschrijvingen een belangrijke reductie moet worden toegepast.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2