a m rii yniioyn-syÊOiUu ïj"! soo Jamboree-repetitie te Vogelenzang cÉ Uw vacantiereis t 1000 DEELNEMERS UIT ONS LAND De weerstoestand HET ONGEVAL MET HET ZWEEFVLIEGTUIG k. - ij Dreigende staking op sleepbooten Familieberichten BUR.v.d.NEDERL. EUCHAR. BOND ZONDAG 11 JULI 1937 Demonstraties doen veel verwachten Waar blijft de zomer warmte MfflL. 2-11 Augustus Staatsraad Rambonnet heeft zijn jongens goede raadgevingen en wenken gegeven Folkloristische dag Volksdansen en vendelzwaaien ZAK MET GELD VERDWENEN Elk spoor der daders ontbreekt AANBIEDING PRINSELIJKE STANDAARDS Défilé van De Princevlag Zaterdag 31 Juli Nog geen aanwijzing op spoedige gunstige verandering Een deskundige over het gebeurde met De Blauwe Vogel •SIS', :iïjv j|l v\V^ •ïmnètmËm Een Zweedsch pantser schip-eskader Dracht een bezoek aan de oorlogshaven Kiel DR. J. B. SCHEPERS OVERLEDEN Oud-leeraar aan het gymnasium te Haarlem OFFICIEELE CRISIS PUBLICATIE NIEUWE AMERIKAANSCHE GEZANT Het overlijden van den heer Hammarskjöld Niet-erkenning van de vakorgani satie de diepere oorzaak Naar Frankfort, Praag, Weenefl en Boedapest Journalistiek Notarieel examen Stuurlieden-examen UIT DE STAATSCOURANT Armenrad Onderscheidingd1 VERKRIJGBAAR op het Begijnhof 32, Amsterdam-C 0 e werken van Patervan Dijk Het Ideaal Pius X 0.75 De Maagdelijke Apostel en de H. Eucharistie 1.25 sint Paulus en de H. Eucharistie1.S5 Maria en de H. Eucharistie 0.05 Franco oer oost. Olrn 103939 GEEN SPRAKE VAN I Gemeentelijke Zeevaartschool Gemeentelijk Internaat Den Helder Gemeentelijk Internaat Den Helder r S.S. 12 Aurtorsch >ef no-.d*'dagrt IaBRDAI-5- ggg?pAO"^fM.50 teey. HOLLAND-AMERIKA LIJN ROTTERDAM AMSTERDAM „Volledige eerbiediging van elkan ders godsdienstige gevoelens is een der bestaansvoorwaarden van de pad vinderij en daarom ben ik zoo ver heugd, dat de Nederlanders dit zoo bijzonder begrijpen." Deze tyrade lichtten wij uit de rede, die Staatsraad Rambonnet, hoofdverkenner van ons land, Zaterdagmiddag op 't Jamboree-ter rein te Vogelenzang uitsprak bij gelegenheid van de generale repetitie der Nederlandsche deelnemers. Belangryk was de rede van den grijzen, nau welijks van een ernstige ziekte herstelden leider eener zoo sympathieke jeugdbeweging op inter nationalen grondslag. Belangrijk waren ook de demonstraties, die een voorproefje gaven van het vele, dat over enkele weken aan den voet oer duinen te zien zal zijn. Om vier uur kwamen de deelnemers uit Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Utrecht en an dere steden per trein aan en met muziek voorop trokken zij de Bekslaan af naar het demonstra tie-terrein, waar de jongens van het district Haarlem reeds stonden opgesteld. Duizend van de vijftienhonderd deelnemers voegden zich bij eikaar en het viel ieder op, dat dit toch respec tabele aantal temidden van de vrije, echt Hol- .'andsche natuur, bijna nog in het niet zonk. Op den achtergrond van de grasvlakte graas den koeien, die scms met schrille geluiden pro testeerden tegen de muziek, die in een geluids wagen geproduceerd werd en er de vroolijkheid in hield. Klokslag half vijf arriveerde de hoofdverken ner, vergezeld van eenige familieleden. Ter be groeting waren aanwezig generaal Behrends, die Staatsraad Rambonnet tijdens zijn ziekte rem placeerde, districts-commissaris Rozendaal uit Utrecht, onder wiens leiding de repetitie gehou den zou worden, diverse hoofdkwartierscommis sarissen, de heer de Jong, commissaris en leider van de kern uit het district Haarlem, de ver- kennersgeestelyke van het Haarlemsche diocees, rector J. P. van Zon, enz. De deelnemers stonden in V-vorm opgesteld en zongen het Wilhelmus toen hun leider de reeds gereed zijnde eere-tribune betrad. Intus- schen werd de vaderlandsche driekleur met het padvindersembleem geheschen. Na ons volkslied zong men het Jamboree-lied „Hoort, zegt het voort". Staatsraad Rambonnet sprak zijn jongens dan coor de microfoon als volgt toe: Dank zy de groote hulp, die ik tijdens mün ziekte van generaal Behrends heb mogen on dervinden, zü'n de voorbereidingen voor de jam boree onbelemmerd voortgezet. Toch ben ik heel dankbaar en verheugd, dat ik vóór het begin nog even contact kan krygen met de beweging om u op enkele voorname dingen te wyzen. De wereldjamboree is een massaal - gebeuren, dat alleen tot zyn recht komt als ieder volkomen bereidwillig is en weet wat er van hem ver wacht wordt. De openingsplechtigheid is een ceremonie en elke ceremonie ontleent haar waarde aan de uitbeelding van het menschehjk gemeenschap- peiyk gevoel. Door een kleine stoornis spat zy als een zeepbel uit elkaar en de illusie ver- awynt. By de opening van het Nationale Kamp, vyf jaar geleden, werd een fout gemaakt met het hijschen van de vlag, dat was een tekort koming, die ik nog steeds betreur. Daarom zy alles tot in de uiterste puntjes voorbereid, op dat wü in de oogen van de buitenwereld de volle, ongerepte waarde behouden. De opening heeft twee hoofdmomenten: de aankomst van H. M. de Koningin met het hij schen van den Koninklijken Standaard en de opening van de jamboree met het hijschen van onze eigen vlag. Men begnjpe de waarde van deze plechtigheid. Er moet verder orde en regelmaat heer- schen, de verkeersregeling mag niets te wenschen overlaten, aan alle voorwaarden van wereldbroederschap moet worden vol daan, het verband moet gelegd worden tus- sehen de padvindersbeweging en de wor dingsgeschiedenis van den Nederlandschen Staat. Ik werd enkele dagen geleden, ging de hoofd verkenner voort, verrast door het uiterlijk van den Cura?aoschen troep. Denkt er toch om, dat het uiterlijk voorkomen van invloed is op ons geestesleven en een belangrijke beschavingsfac tor is. Ieder drage op dit terrein zyn tenue, uit hoffelijkheid jegens de gasten en ook om het geheel een goed cachet te geven. Men heeft mij op de grootere verkeersmoeiiyk- r.eden gewezen, nu het Gooi niet is uitverkoren. Maar de gemakkelijkste weg is niet altyd de beste en de moeilijkheden zijn te overwinnen. Spiytzwam, ging spr. voort, is de grootste contrabande onzer beweging. Denkt om de een heid, die door den Vader des Vaderlands werd verkondigd en die vrijheid van godsdienst en vrijheid van bewegen bracht. De Nederlandsche gewesten kwamen daardoor tot vruchtbare sa menwerking. Daarom is eerbiediging van elkan ders godsdienstige gevoelens een bestaansvoor waarde van de Nederlandsche padvinderij. Gedurende de 17 jaar, dat ik in uw midden ben, heb ik getracht het spel zoo zuiver moge lijk te doen beoefenen. Het spel wiedt de spiyt zwam uit en bevordert den padvindersgeest. Wanneer gij allen uw drievoudige belofte voor oogen houdt, doet gij alles om de Jamboree naar rr.enschclijke berekening te doen slagen. Leve de Koningin!! De duizend jongens stemden met dezen uit roep in door een düewerf hoera, dat tot ver in de omgeving doordrong. De Haarlemmers marcheerden vervolgens af, waarna tegen half zes de demonstraties begon nen. Men zag het jaquar-draaien, het ropespin- nen, den torenbouw etc. Eenige tientallen ven- delzwaaiers gaven in hun wit costuum en met hun kleurige vlaggen het bewys van hun vaar digheid en het komt ons voor, dat dit pro gramma-nummer buitengewoon in den smaak zal vallen. Kampvuurspelen stonden op het program ma, waarmede men tot het vallen van den avond bezig bleef en repeteerde. Het weer werkte prachtig mee, de lucht was echt Hollandsch en de zon deed voor den zomerdag zelfs weldadig aan. Een uit gelezen dag, die hoopvolle perspectieven opetn en den organisatoren ongetwijfeld moed heeft gegeven voor het welslagen van de demonstratie der jonge landgenooten. De weinigen, die dit feest van de jeugd Zaterdag mochten meemaken, hebben ver langen gekregen naar de groote gebeurte nissen, die 31 Juli stad en land in beroering zullen brengen. De herinnering moge straks onvergetelijk zyn. Nu de bijdragen binnenkomen heeft het co mité nader overlegd met de Jamboree-leiding, op welke wijze den tienduizenden buitenland- schen deelnemers namens ons volk gastvrijheid betoond en een goeden biyvenden indruk gege ven kon worden. By het vorige wereldkamp te Gödöllo bleek de Hongaarsche folkloristische dag een der hoogtepunten te zijn geweest. Daarom is besloten op het groote terrein, waar de padvindersgroepen 's-middags regelmatig voor het publiek hunne demonstraties zullen geven, nu ook de padvinders eens toeschouwers te doen zyn. Op Woensdag 4 Augustus zal des morgens met name voor de buitenlandsche jongens als gasten van het Nederlandsche comité van ingezetenen eene demonstratie worden gegeven van echte, levende Nederlandsche folklore. Door de welwillende medewerking van dr. Elise van der Ven -ten Bensel en den heer D. J. van der Ven zullen onder hunne leiding de Brabantsche vendelzwaaiers, de Gorsselsche boerendansers en de beste groep jeugddansers van heel Nederland een afwisselend program ma uitvoeren, dat culturele beteekenis heeft en juist voor de jongelui van alle landen eene by- zondere aantrekkelijkheid zal hebben. Vast staat verder, dat door verschillende en veelzijdige excursies de buitenlanders in contact gebracht zullen worden zoowel met landschaps als stedeschoon,. met artistieke en technische, industrieele en commercieele prestaties van ons land, met zyn beteekenis voor veeteelt, land- en tuinbouw, voor verkeer te land, ter zee en door de lucht. Door een herinneringsalbum zullen deze in drukken levend en bewaard blijven. Nog meer plannen zyn in voorbereiding en overweging. Het comité verheugt zich namens het Nederlandsche volk de jeugdige deelnemers uft zoovele landen als welkome gasten te kunnen ontvangen. Het is dankbaar voor de reeds ontvangen gif ten en ziet voor goede uitvoering der projec ten gaarne verdere bijdragen tegemoet op zyn postrekening no. 8250 of op rekening by de Twentsche Bank N. V., kantoor Bloemendaal. Woensdag 4 Augustus, des ochtends van 10 12 uur, zal op uitnoodiging van het hoofdbestuur der Wereld-jamboree, het Nederlandsch Cen traal Bureau voor volksdansen te Vogelenzang een demonstratie geven in contra-, zwaard- en mörrisdansen, boerendansen en vendelzwaaien. Behalve de Nederlandsche voordansers van „De Meihof" te Oosterbeek, onder leiding van dr. Elise van der Ven-Ten Bensel, zullen aan deze demonstratie deelnemen de groep Gorselsche boerendansers onder leiding van den heer H. J. de Rooy en het Brabantsche vendelierencorps onder leiding van den meester-vendelzwaaier A. J. Hendriks, te Eindhoven. De folklorist D. J. van der Ven zal de betee kenis dezer demonstratie voor de padvinderij met een inleidend woord toelichten. Op de Leuvehaven voor het gebouw van de incasso Bank te Rotterdam is, naar de Telegraaf bericht, een zak, inhoudende zes tien honderd gulden aan wisselgeld, op brutale wijze uit een auto geroofd. Men heeft geen enkele aanwyzing wie de dader kan zijn, want hoewel het op dit punt altyd tamelijk druk is, heeft niemand er iets van bespeurd, zoodat een signalement van den dader ontbreekt. De chauffeur van 'n kantoorboekhandel aan de Prins Hendrikkade was dor zyn patroon naar de Incasso Bank gezonden om daar een chèque te incasseeren. Onderweg had de chauffeur pech rret een achterband van zyn auto en toen hij by de Incasso Bank aankwam, waarschuwde hij een monteur om het euvel te verhelpen. Zelf ging hij het bankgebouw binnen, gaf de chèque af, ging nog even naar de f reparatie zien en begaf zich toen weer in 't gebouw. Even later keerde hy terug met duizend gulden aan bank biljetten in een portefeuille en zestienhonderd gulden aan specie in een zak. Deze gelden deponeerde hij in de cabine van zijn wagen en ging toen nog even naar de ach terzijde van den auto om den monteur behulp zaam te zyn bij de reparatie. Toen hij even later weer by de cabine kwam, bleek de zak met zestienhonderd gul den verdwenen. De portefeuille met bank biljetten had men blykbaar over het hoofd gezien. Met toestemming ven Z. K. H. Prins Eern- hard zullen de nieuws prinseiyke standaards, bestemd voor het prinseit'a paleis en de auto's, Zatei aagmiddag 31 j"U door het hoofdbestuur van de Prince uag aan Z. K. H. ten paleize Soestdyk worden aangeboden. Daarna zal de Princevlag in den tuin van het paleis voor Prinses Juliana en Prins Bernhard defileeren waaraan talryke afdeelingen zullen deelnemen. Behalve een groot aantal burger- en ge- uniformde leden met hun rood-wit-blauwe en oranje-blanje-bleu vlaggen zullen ook de af- öeeling vaandels en verschillende tamboers- en pijperkorpsen naar Soestdyk komen. Ook wordt voor de Princevlagleden, die auto's en motorrywielen bezitten, gelyktydig een ster- rit naar Soestdyk georganiseerd. iiiiinmiimniititfiiitiiitiiiiiiiiiitttfiiiiiititiiiimtiuiiiiuiiiiiiiiiiiitttfin Hoewel het weer over het algemeen niet on gunstig is, hebben wy tot dusverre nog weinig warm weer gehad. In Juni was de temperatuur de meeste dagen beneden de normale en in Juli is hierin nog geen verbetering gekomen, hoewel op goede gronden verwacht mocht wor den, dat het veel warmer zou zijn geworden. Sedert Zaterdag van de vorige week is het aldoor koeler geweest dan normaal. De verklaring voor dit feit is slechts schijn baar gemakkelijk te geven. De rechtstreeksche oorzaak is natuurlijk, dat de wind overheer- schend Westelijk is en dus lucht aanvoert, die over den Oceaan tot ons is gekomen en daar de zee relatief laag van temperatuur is zal de wind, die erover heen strijkt eveneens een lage temperatuur hebben. Bovendien draait nu en dan de wind iets naar het Noordwesten en wordt er dan koele lucht aangevoerd uit hoo- gere breedten. Daar dan tegeiyk de lucht zeer vochtig is en er gemakkelyk een zware be wolking» wordt gevormd, is er weinig zonne- schy'n, hetgeen ook al niet bijdraagt tot het warmer worden van het weer. Zoolang in de rechtstreeksche oorzaak van dezen toestand, de thans heerschende luchtdrukverdeeling met hoogen druk over Z.W.-Europa en lage over 't Noordwesten, geen groote verandering komt, kunnen wy niet rekenen op veel warmer weer. Intusschen heeft deze ongunstige weerstoe stand een diepere oorzaak, die niet gemakke lyk te vinden is. Terwyl wy hier in het groot ste gedeelte van West-Europa te koel weer hebben, komen er uit Saskatchewan berichten over een hittegolf. Het is bovendien zeer warm in Oost- en Zuidoost-Europa, zoodat de te la ge temperatuur een verschijnsel is, dat niet over zeer groote uitgestrektheden heerscht. Waarschijnlijk hebben wij dan ook niet te doen met een oorzaak, die voor de geheele aarde werkt, zooals wel eens vroeger in enkele gevallen kon worden aangetoond, doch hebben wij slechts te denken aan de hierboven ge noemde rechtstreeksche oorzaak, een ongun stige luchtdrukverdeeling, die ten gevolge heeft, dat koele oceaanlucht toestroomt. Er zijn intusschen nog g-een duidelyke aanwijzingen, dat hierin spoedig een gun stige verandering zal komen. (Nadruk verboden) Naar aanleiding van het ongeval van den zweefvlieger J. van der Meer, schryft men ons van deskundige zyde: Gevallen van vleugelbreuk komen uiterst zel den voor, zoowel by motorvliegtuigen als by zweeftoestellen. De draagvlakken van moderne vliegtuigen (en de condor, waarmedo^et ongeval gebeurde, was 'n modern type) zijn zoodanig ge construeerd, dat zij volkomen bestand zyn tegen de belastingen, die bij een normaal gebruik van een vliegtuig kunnen optreden. Vanzelf spre kend is dit de eerste eisch, dien men aan een vliegtuigconstructie moet stellen, aangezien vleugelbreuk voor den betrokken vlieger vrywel zeker fataal moet afloopyen. Daar een zweefvliegtuig in tegenstelling met een motorvliegtuig niet door eigen kracht kan stijgen, maken de zweefvliegers voor lange vluchten gebruik van opwaartsche luchtstroo- mingen, in welke zy rondcirkelen en zoodoende hoogte winnen. Deze opwaartsche luchtstroo- mingen, welke een zeer onregelmatig verloop hebben en waarin meermalen heftige stooten voorkomen, worden gewoonlijk onder of in een wolk aangetroffen. Vanzelfsprekend worden de draagvlakken van een zweefvliegtuig in deze opwaartsche stroomingen zwaar belast, maar ook op deze belastingen, waarbij het toestel den normalen vliegstand blyft behouden, is een mo dern zweefvliegtuig berekend. Wanneer echter de vraag gesteld wordt of de manoeuvres, die de bestuurder op het oogen- blik van het ongeval met zyn toestel uitvoerde, tot het normale gebruik van een toestel gere kend mogen worden, dan moet deze vraag ont kennend worden beantwoord. De ervaringen van Duitsche zweefvliegers wyzen er zonder uitzon dering op, dat in het binnenste van een wolk onberekenbare luchtstroomingen kunnen heer- schen, zoodat het voor een vlieger, die niet over blindvlieg-instrumenten beschikt of niet op de hoogte is van het gebruik daarvan, uitermate moeilijk, en in vele gevallen zelfs onmogelyk is, het vliegtuig in den normalen vliegstand te houden. Meerdere gevallen van vleugelbreuk in een wolk zyn in den loop der tijden bekend geworden en al deze gevallen zyn over komen aan onervaren zweefvliegers, welke in een wolk vliegend hun oordeel over den stand en de snelheid van hun toestel ver loren hebben en ten slotte in een situatie geraakten, waartegen de op normaal ge bruik berekende constructie van het vlieg tuig niet bestand was. In het onderhavige geval is nu de be stuurder om hoogte te winnen met zyn condor bewust in een wolk gegaan en heeft daarby een risico genomen, waarvoor hy by gebrek aan ervaring niet de volle verant woording op zich kon nemen. Zijn fout is begrypeiyk. By de enkele korte wolkenvluchten, die tot dusverre door Neder landsche zweefvliegers gemaakt zyn, is nooit iets bijzonders voorgevallen. Vast staat echter aat, indien de bestuurder zyn toestel van de wolken weg gestuurd had (immers men heeft een zweefvliegtuig net zoo goed in de hand als welk motorvliegtuig ook), hy zijn vlucht tot een normaal einde gebracht zou hebben en de mooie condor onbeschadigd naar huis zou zyn ge bracht. Hoe juist het zweeftoestel geconstrueerd was, is nog door het verloop van het ongeval over tuigend bewezen, daar het toestel zelfs met een half afgebroken vleugel nog bestuurbaar is ge bleven en ook by de noodlanding zoodanig is gebroken, dat het edelste deel van het toestel met de bestuurderszitplaats vrywel onbescha digd is gebleven. KüBTl In den ouderdom van 71 jkar is te Haar lem overleden dr. J. B. Schepers, een bekend letterkundige. Hy werd op 15 Augustus 1865 te Heerenveen geboren en heeft gestudeerd aan de Groningsche Universiteit, waar hij in 1891 pro mt veerde tot doctor in de Nederlandsche let teren, op het proefschrift Groningen als Hanze stad. Van 1891 tot 1895 is de overledene leeraar geweest aan de H. B. S. te Tiibörg en van 1895 tot 1930 leeraar aan het gymnasium te Haar lem in Nederlandsche taal en geschiedenis. De Nederlandsche Meelcentrale maakt bekend: Het gedeelte van 't prysverschil per 100 Kg. voor den invoer van veekoeken (in den zin van artikel 1, lid 1, onder llo, van het Crisis-Akker bouwbesluit 1934) als bedoeld in artikel 8, b, onder 2o, van de Crisis-Akkerbouwbeschikking 1934 I, is als volgt vastgesteld: Inklaring van Inklaringvan 12 Juli af t/m 1 Sept. af t/m 31 Aug. 1937: 31 Dec. 1937: voor ïynkoeken 0.85 0.85 voor soyaschroot voor soyakoeken voor grondnootkoeken 0.45 4.45 voor grondnootschilfers 0.65 0.65 voor grondnootmeel 0.65 0.65 voor cocoskoeken 0.55 0.75 voor Ned. Oost-Indische cocoskoeken 0.55 0.65 voor maisveekoeken e.d. 0.40 0.40 voor alle andere niet ge noemde scyorten vee koeken (al dan niet verwerkt met bijpro ducten en/of afvallen 0.10 010 Voor de goede orde wordt opgemerkt, dat in deze bedragen niet is begrepen het in artikel 8, b, onder lo, van voornoemde beschikking be doelde gedeelte van het prysverschil. Indien men zyn impyort op verderen termijn nu reeds wenscht vast te leggen tot bovenge noemde prijsverschillen, gelieve men zich daar over met de Nederlandsche Meelcentrale te 's-Gravenhage in verbinding te stellen. 's-Gravenhage, 10 Juli 1937 President Roosevelt heeft George Gordon be noemd tot gezant te Den Haag, als opvolger van den heer Emmett die kortgeleden tot ge zant te Weenen is benoemd. Ten sterfhuize van den heer Hammerkjöld te Den Haag werden telegrafisch bewijzen van deelneming ontvangen van Prins Karei van Zweden en van het Zweedsch Roode Kruis. Nadat de besprekingen met het hoofd- bestuor van den Centralen bond van trans portarbeiders en da directie van L. Smit Co,'s internationalen sleepdienst te Rotter dam zonder eenig resultaat waren geble ven, dreigt er thans een staking uit te bre ken, waarbij niet minder dan tien beman ningen van sleepbooten zyn betrokken. Er heerscht momenteel onder de opvarenden van de verschillende sleepbooten groote ont stemming over de nieuwe loonregeling, waarby de gages voor sleepbooten welke binnenliggen en die niet reparecren of klaar liggen voor alle diensten, met vijftien procent zullen worden verlaagd. Het gevolg hiervan is geweest, dat de op varenden van de sleepboot Zwarte Zee 't werk hebben neergelegd. Zaterdagmiddag na het beëindigen van de weektaak, heeft ook de be manning van de sleepboot Oostzee, die met ingang van Maandag op deze nieuwe voorwaar den moest gaan werken, besloten, Maandag a.s. niet aan het werk te gaan. Ten einde deze kwestie onder de oogen te zien, is Zaterdagmiddag te Maassluis een vergadering gehouden, waarbij een zeer groot aantal opva renden van sleepbooten aanwezig was. Na een breedvoerige bespreking met een lid van het hoofdbestuur van den Centralen bond van transportarbeiders is met algemeene stem men de volgende motie aangenomen: „De bemanningen van de sleepbooten Zwarte Zee, Oostzee, Indus, Humber, Lauwerzee, Seine, Blankenburg, Hoek van Holland, Rotterdam en Maas, ter vergadering byeen en gehoord heb bende de uiteenzettingen van L. Smit Co.'s Internationalen sleepdienst uit 't schrijven van 9 dezer, gezonden aan den Centralen bond van transportarbeiders, besluiten de firma in ken nis te stellen en hun verontwaardiging uit te spreken over de ingevoerde maatregelen en ver zoeken deze ongedaan te maken. Eveneens ver zoeken de bovengenoemde bemanningen de toe zegging van de directie, dat loon- en arbeids voorwaarden in een collectief contract zullen worden geregeld en dringen er by de directie van L. Smit Co.'s Internationalen sleepdienst op aan, dit antwoord vóór Woensdag 14 Juli, des namiddags vyf uur, in het bezit van den Centralen bond van transportarbeiders te Rot terdam te doen zijn. Indien dit door de directie niet zal worden npgekomen, besluiten de be manningen van bovengenoemde sleepbooten het werk op Donderdag r5 Juli a.s. te staken'-. Voorts is besloten, dat zoolang het ant woord van de directie niet is ingekomen, geen enkele boot zal monsteren. Slechts de sleepboot Seine, die reeds voor een klein reisje is gemonsterd, zal uitvaren. De ontevredenheid der sleepbootbemanningen moet in hoofdzaak worden toegeschreven aan het feit, dat de directie van genoemden sleep dienst de vakorganisatie niet wil erkennen. L. Smit Co.'s Internationale sleepdienst exploi teert in totaal zeventien sleepbooten. We corrigeeren hierby een fout in aankondiging van de katholieke gezelschap®' reis naar Frankfort—PraagWeenen e0 Boedapest in ons avondblad van gisteren» De reis begint nameiyk 2 Augustus te Arn hem en eindigt aldaar 11 Augustus. Deze unieke gelegenheid om voor slechts plus 3 administratiegeld zonder zorgen mooiste streken van Duitschland (Rijnreis Tsjecho-Slowakije, Oostenryk en Hongarije dooiTeizen keert niet weder. Bezocht worden kunststad Frankfort, het lokkende Weenen, 6 beroemde Hongaarsche hoofdstad Boedapyest e het schilderachtige Praag. De reis Weenen-' Boedapest wordt per boot afgelegd over d*' veelbezongen Donau. Alles wordt voor u gedaa' Men logeert in eerste klasse hotels met volle®! pension van drie maaltyden. J Zonder zorgen reist men op dezen tocht, v?9" men hoeft voor geen treinbiljetten, voor boot, voor geen bagage, voor geen hotelkamp voor geen pasvisa enz. te zorgen. We reizen collectieve pasvisa. Taalmoeiiykheden bestap er in de vier verschillende landen voor de de«j' nemers niet. Alles gaat onder deskundige 1"' ding. U behoeft niet te zorgen: er wordt voor gezorgd. Ge kunt voor de volle honderd proce® van de rust en de vryheid uwer vacantie H4' nieten. De tyd dringt thans. Geeft u daarom on- verwyld op. Het zal een genotvolle reis worden, ryk aan leering en schoonheid. Beslist spoedig en bezorgt u een verruk- kelyk vacantiegenot. Ons centraal adre» der Vereenigde Katholieke Pers is 't Kas teel van Aemstel, N.Z. Voorburgwal 65-73» Amsterdam, telefoon 46878, waar reispro gramma's met alle inlichtingen zyn te be komen. Aan de City Universiteit van Londen hee|J de Nederlandsche journalist Joop Luckér w Nymegen het diploma van journastiek verw0r' ven uitgereikt door de Litteraire Faculteit de Londensche Hoogeschool. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel I A' heer A. Vonk Noordergraaff te Oudenrijn (Utr*'' en voor deel II de heer M. R. Koops te Breda* 's-GRAVENHAGE. Geslaagd yoor tweed^ stuurman groote stoomvaart de heer: J. M- F. J. Ritter von Wenusch. Met ingang van I Augustus 1937 is aan 3- D. H. Verschoor, secretaris van den Armenra® te Alkmaar op zijn verzoek, eervol ontslag 9 zoodanig verleend. De zilveren eere-medaille, verbonden aan d' orde van Oranje-Nassau is toegekend aan: Rutten, bevolkingscontroleur in dienst van gemeente Arnhem. Toegekend de eere-medaille der orde Oranje-Nassau, in goud, aan A. Reudink, zitter van de Enschedesche Burger Harmonie Enschede. Aan mr. H. A. Wassenbergh, substituut-0' ficier van justitie by de arrondissements-rech^ bank te Amsterdam, is verlof verleend tot be aannemen der hem geschonken onderscheid'11^ van ridder in de orde van het Legioen van van Frankrijk. Het heeft den Almachtige be haagd onzen eenigen lieveling ADRI weer tot zich te nemen, na een kortstondige ziekte, in den aanvalligen leeftijd van bijna 2 jaar. De diepbedroefde Ouders, A. C. DE GRAAF A. C. DE GRAAF—BIJL. Amsterdam, 10 Juli 1937. Vechtstraat 124 huis. In de Parochiekerk van St. Thomas van Aquino. Rijn- straat, zal Dinsdag 13 Juli a.s. des morgens te 8.15 uur de gezongen Engelenmis worden opgedragen, waarna te circa 11 uur de teraardebestelling zal plaats vinden op de R.K. Begraafplaats Buitenveldert. Ben advertentie behoeft ..kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper I Rubriceering en gelijkvormige zetwijze. Billijk Jtan- deletorleX. met By tydige inschryving kunnen leer lingen, die ontwikkeling hebben, overeenkomend met 2 of 3 jaren H.B.S. of U.L.O. onderwys, zich laten inschryven voor den 2-jarigen cursus voor stuurmansleerling, wel ke 7 September aanvangt. Van de vier leeraren-leiders, die algemeen toezicht houden, het huis werk controleeren en bij de thuis- studie helpen, zyn drie inwonend in het Internaat. Aan de school zijn eveneens ver bonden cursussen voor 3en, 2en en len stuurman: en voor alle radio certificaten. Prospectus op aanvraag. Inlichtingen verstrekt de directeur, die inwonend is. By tydige inschrijving kunnen nog geplaatst worden per 7 September as. in het Internaat enkele leer lingen voor de H.B.S. B 5-j. c.; H.B.S. A 5-j. c., met gymnasiale afdeeling (Lyceum) en de UJL.O. school. Inlichtingen verstrekt de directeur. De R.K. pers beoordeelt uitnemend de serie Diëetkookboekjes „WAT MAG IK ETEN" der Zuid-Hollandsche Uit gevers Maatschappij. Elk deeltje be vat 'n aparte kwaal. Verschenen zijn: Maag en ingewanden - Lever en Gal blaas - Hart en Storingen ln den bloedsomloop - Zwaarlijvigheid Rheumatlek - Zuigelingen, zieke en gezonde Kinderen - Nieren - Suiker ziekte - Jicht - Koortslijders - Zwan gerschap - Rauwkost en vegetarisch dlëet. Volgens De Maasbode: „Voor luttel jeld de beste dokter in huisl" en alle agentschappen en erkende Reisbureaux.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 6