Seizoen-Opruiming WEILL en ZOON God terug in 't volle leven Heydt's SITTERS ê/oKRR R.K. Landdag te Hoofddorp op Zondag 18 Juli Haarlem, 14 Juli RADIO-MOORS n.v. Donderdag 15 Juli BEGINT ONZE POSTBUS 2 HEEMSTEDE Seizoen -Opruiming KaoA t naaK Jieydt Vele koopjes! 10% korting Broeken Kort en volledig WOENSDAG 14 JULI 1937 mant els JAPONNEN COSTUMES j Zéér lage prijzen j Barteljorisstraat 26-28 STADSNIEUWS Een bezoek aan het bureau van de Katholieke Actie „Voor God en een kijkje in de docu ment atie-archiev en Lichtende kruisen en letters Viermaal de Eifeltoren JUBILEA BIJ DE POLITIE Inspecteur Sauer en agent Zonneveld GEEN VOORRANG VERLEEND Jongen ernstig gewond DE JANSSTRAAT IS GEEN RACEWEG! Haarlem - Schoterweg 1 - Telefoon 16659 Nadere mededeelingen Opstelling van den stoet APOSTOLAAT TER ZEE Ontroerende plechtigheid te IJmuiden Begrafenis Dr. J. B. Schepers Programma van de Haarl. Radio centrale op Donderdag 15 Juli AGENDA Bioscopen 15 Juli Bioscopen INSTELLINGEN Officieele Philips-reparateurs BURGERLIJKE STAND ZeJfs van de daken wordt het verkon digd, in de 400 Nederlandsche stations Word't u er aan herinnerd, door het apostolaat van de brievenbus wordt geen gezin in ons land er buiten gehou den, overal, te allen tijde, juist op de oogenblikken van hevige duivelsche aanvallen, wordt onze bevolking er aan herinnerd: Geloofd zij God! Terug baar God! Denkt aan God! E>e harde werkers rondom „Postbus 2 Heem stede', de apostelen die dag in, dag uit koorts- achtig werken in de twee kamers, die in het ®ehiinarie Hageveld voor de Katholieke Actie •.Voor God" zijn ingeruimd, beseffen zelf niet, hoe bovennatuurlijk O. L. Heer dit werk zegent eb doet gedijen. Ze vertelden het zoo rustig, als de gewoonste Saak van de wereld, toen we er eens een kijkje hamen: vier vliegende bladen met een oplage van een millioen twee honderd duizend ieder, hóbben we verspreid, 500.000 strooibiljetten: "Leugens over Spanje" hebben de rooden doen verstijven, hier hebt u twêe brochures van een Serie van twee en twintig, daar pakten we het ^eo-Malthusianisme aan, daar kraakten we een vaische godsdienstige secte, daar sloegen we het Russische communisme knock out door hon- öerd simpele vragen met nog simpeler ant woorden. Maar weet ge wel, lezer, dat deze actie pas hogen maanden werkt? Weet ge wel, dat het eze maand precies een jaar geleden is, dat de erste organisatorische stappen voor het werk ®ezet werden? Lr was in de St. Jansklokken, officieel orgaan ah het bisdom Den Bosch, een artikel versche- eb over de godloosheid in het openbare leven. traal orgaan heeft het bureau een dienende functie. Slechts waar krachten ontbreken, poogt zij zelf actie te voeren. Zij put haar geldelijke middelen uit een jaar- lijksche collecte, uit bijdragen van alle pastoors in Nederland, maar vooral ook uit giften van particulieren. En nu is het opmerkelijke, dat de giften van onbekenden ruim toevloeien, zoodat de actie als het waren ineens met vollen stoom kon beginnen. Maar daarom alleen was het dan ook moge lijk, dat één nummer van de Vliegende Bladen aan papier een hoogte bereikt van viermaal den Eif el toren! Daardoor kon de grootsche propa ganda doorgang vinden op de stations en in 't maandblad der Spoorwegen. Daardoor werd het groote lichtende kruis ge plaatst op de St. Nicolaaskerk bij het Y te Am sterdam; zal .er een komen op het hoogste punt van den Ubachsberg te Limburg bij de Duitsche grens, op de pastorie van de zoo centraal ge legen Spaarnekerk te Haarlem etc. En op het Koningsplein te Amsterdam wisselen de licht letters tot teksten als: Denk aan God! Vertrouw op God! Eer aan God! De actie is pas begonnen, er staat nog veel te wachten. Het Christelijk geregeerd Nederland zal het geloof in God door onweerlegbare docu mentatie behouden en verkrijgen. De afdeeling documentatie wordt met den dag belangrijker. Speciale diensten werken over al in 't land, buitenlandsche persagentschappen sturen iederen dag hun rapporten, waar god loochenaars in een of anderen vorm opduiken en meer dan gewone propaganda voeren wordt onmiddellijk in woord en geschrift tegen opge treden. Een enkel frappant voorbeeld. Het z.g. Ned. Wetenschappelijk Humanitair Komitee ver spreidde op groote schaal een beschouwing ten gunste van het homo-sexualisme. Onmiddellijk daarop verspreidde de actie „Voor God" een zeer diepgaand gedocumenteerde tegen-brochure Als lit door een ingeving van den H. Geest waren alle deelen van het land prominente kop- ^kken uit de katholieke gemeenschap bereid ai te ijveren voor een intense verspreiding van Godsgedachte, om door allerlei geoorloofde aiiddelen God meer te doen doordringen onder 6 hienschen. Geloof in de kerk, geloof in de ^zinnen is in deze dagen niet meer voldoende. r°°als Christus zelf overal onder de menschen °ndtrok, zoo hebben Zijn apostelen van deze !j}w te doen. r' Den Bosch werd vorming aan de actie ge- "en. De volgende stap was de brief van het 6evi l9l°"Waardig Episcopaat, die bp 10 September jj. werd voorgelezen. Het bureau kreeg een beter te wenschen onderdak en het admi- stratief apparaat begon te werken. Simpel, let waar? Maar nu weet men in alle hoeken en gaten Sett Cie groot;e actie af, nu is het bureau al ont- L.) gevreesd bij de menschen, die veel te 0gelegenheid hadden om de Godsgedachte v be straat te vertrappen, nu is er een net Gniii clrac'en gespannen waarin de belagers van stuk voor stuk verstrikt raken, omdat er e gevaren zwart op wit, ziet men b.v. door groezelige fabriekspamfletten hoe Mos- öiuk voor stuk verstrikt raken, oma; eetl God nu eenmaal niet te vechten ïs. s^anneer men enkele oogenblikken achter de Sie errne*i kan kijken, ziet men in dikke dos- öachten melbtwaarclige portefeuilles nooit ge- kokele by\Cel °p cel vormt om Gocl uit de maatschap en '3anncn> hoe het moderne heidendom zich 6ch niet mindere middelen bedient om, mis- tj„ 6n wat beschaafde, maar niet minder sme- God te vertrappen, n, at daar in Heemstede verricht wordt noe- g0 b sommigen agressief, maar dan zijn ze niet t,g °P de hoogte, want het werk is zoo krach- l,ef ^«gegeven in de Litanie van de Naasten- e> die duizenden in hun kerkboek dragen] waarin staat: Jezus, om Uw groote gebod van naasten liefde, leer ons vergeven. Jezus, die den ongelukkigen verrader nog barmhartig toesprak, Mer ons vergeven. V<w befde tot elkander staat ook bij deze actie ee„ aan In een ander dossier sloegen wij even g°,j 1 bk in de tientallen brieven met vloeken, ge„'Jberingen en bedreigingen n.a.v. de vlie seer 6 bladen. Wanneer er niet anoniem ge bet 6Ven is (en dat doet men juist, wanneer k'oon? zulke hooge zaken gaat, zoo graag) ant- COf,. bet bureau. Er wordt over en weer ge- ift sP°ndeerd en zoo dikwijls al is het schelden ®ardeeren, zij het niet begrijpen, verandert. ^dthoheke Actie „Voor God" is geen nieu- «eftj reebfging. Zij werkt samen met alle ver- Msaü 86n' ls nu o.a. bezig met de standsorga- fabr,e?s °m ie komen tot het verspreiden van <antj "S~ en kantoorkrantjes op allerlei terrein "c°mmunistische documentatie). Als cen- van dr. L. Bender O.P. onder den titel: „Ver derfelijke Propaganda". Vooral de studenten waren op de eerste beschouwing getracteerd, zoodat er niet één van pater Bender's weerleg ging verstoken bleef. Terwijl van de documentatie houdt het co mité zich dringend aanbevolen voor alle ver dacht drukwerk, dat in de bussen aan huis, op fabrieken of elders verspreid wordt. Onmiddel lijk optreden kan dikwijls noodzakelijk zijn. We zouden nog zooveel willen vertellen over dit voortreffelijke instituut, er is ons nog zoo veel toevertrrouwd. Sinds eenige dagen is ech ter een keurig boekwerkje verschenen onder het opschrift: „Terug naar God" en met dezelfde plaat van den teekenaar H. A. Bijvoet uit Haarlem, die op de stations in kleuren hangt. Dit boekje geeft alle inlichtingen over doel, inrichting en werkwijze van de actie. Men vrage het aan: postbus 2 te Heemstede. Alle uitgaven, tot nu toe verschenen zijn er ook in genoemd. God terug in het openbare leven! Met alle moderne middelen van pers, radio, film, licht en straksde televisie. Maar dóór het ge bed van de Katholieken en door de bijdragen van onze geloofsgenooten. God geve dat! Op 16 Juli a.s. zal de heer J. J. Sauer, in specteur van politie le klasse, zijn zilveren ambtsjubileum vieren. Op 16 Juli 1912 werd hij benoemd tob adj.- inspecteur te Haarlem; op 1 Januari 1919 be- vordterd tot inspecteur 2e klasse; op 1 Januari 1922 bevorderd tot inspecteur le klasse. Vóór zijn indiensttreding bij de Haarlem- sche politie was hij assistent bij de posterijen. De jubilaris is een enthousiast sportliefheb ber, voetbal heeft zijn voorkeur. Op 16 Juli zal hij uitstedig zijn, behalve des avonds als het politiemuziekcorps hem aan zijn woning, Wouwermanstraat 103, een serenade zal bren gen. Voortc jubileert bij de politie de heer P. A. v. Zonneveld, agent van politie, die op 18 Juli zijn zilveren jubileum als zoodanig zal vieren. Ook hem zal het zeker niet aan zijn woning, Tematestraat 42, aan belangstelling ontbre ken! Op alle Zomerbroeken MM.' AN E.GANG -AA De speciaalzaak in broeken Zuster Gosewina (Mej. Chr. de Vries) die heden haar zilveren professiefeest viert in de Orde van de Zusters Fran ciscanessen, Moederhuis te Bennebroek Dinsdagmiddag om half zes fietste een 16- jarige jongen in de Reitzstraat te Haarlem Noord met vrij groote snelheid in de richting van het Spaame. De jongen, een leerling bakker, droeg een mandje met brood onder zijn arm en kon dus slechts met één hand het stfiur vasthouden. Van rechts kwam heel langzaam een autobus, aan wie deze jongen voorrang moest verleenen. Hij fietste echter door en botste daardoor tegen de lin kerzijde van den autobus op. Hij smakte tegen de straat en bleef bewusteloos liggen. Een lid van den Ongevallendienst en een dokter heb ben hem voorloopig verbonden waarna hij per ziekenauto naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo is overgebracht. Zijn toestand is ern stig daar hij een hevige hersenschudding had opgeloopen. Hij kon nog niet door de politie verhoord worden. Zijn fiets was totaal vernield. Hedenmorgen was zijn toestand iets verbe terd en er bestaat vermoedelijk geen levens gevaar meer. Bij de botsing werd een dame in den bus dioor glasscherven aan hoofd en handen ge wond. De jongen was n.l. tegen een ruit van den autobus gevallen, welke daardoor brak. De remmen van den autobus waren in orde. Den bestuurder treft geen schuld. In het Seminarie Hageveld te Heem stede klopt het hart van de Katholieke Actie „Voor God" De politie heeft tegen vier jongemannen, van 18 tot 21 jaar en van beroep bakker, sla ger of monteur, proces-verbaal opgemaakt omdat ze de Jansstraat gebruikten als race baan. Ze reden op race-fietsen met een snelheid van niet minder dan 55 K.M. per uur. Hoevele fietsers vinden een gangetje van 20 K.M. al een record voor hun prestaties! WEEK 18 maanden gir.a-fiiis verzekerd tegen diefstal. 18 maanden alle: reparaties gratis! Nu nog maar een paar dagen, en dan hebben we den grooten R. K. Landdag! In verband met dit feit is het comité zoo vrij nog enkele vragen tot u te richten, n.l.: Is men in alle parochies al gereed met de voorbereidingen? Heeft men voldoende propaganda gemaakt? Zijn er al fietsclubjes gevormd naar Hoofd dorp? Heeft men allemaal een programma ge kocht? Heeft men zijn vrienden en kennissen al aan gespoord om vooral een Landdagbloempje te lrcopen? Zoo ja, dan zien we met groot vertrouwen dezen mooien dag tegemoet! En nu nog eens goed opgelet! 1ste. Ieder zorge vooral om 2 uur 30 n.t. op het Kerkplein (of omgeving) te Hoofddorp aan wezig te zijn. 2de. In dit blad staat duidelijk aangegeven hoe de stoet zal worden opgesteld, ieder stelle zich dadelijk op achter het aangewezen genum merde bord. 3de. De leden van een bepaalde vereeniging, club of congregatie blijven zooveel mogelijk bij elkaar, doch achter het aangewezen groepsbord met een nummer. 4de. Is men tegelijk lid van meerdere organi- aties, clubs enz., dan met ieder bestuur van de betrekkelijke vereeniging of club uitmaken, rchter welk groepsbord men zich moet aanslui ten. Op t terrein moet zulks niet meer beslist worden. 5de. Personen, die gewoon zijn vaandels of c'aggen te dragen, doen zulks óók in dit geval. 6de. Nadat de stoet ontbonden is, na aankomst op het concoursterrein, en de deelnemers aan den Landdag op de tribune hebben plaats ge nomen-, plaatsen de vaandel- en vlaggendragers deze voorwerpen ter weerszijden van de eere tribune vóór het hekwerk. Door de zorg van het comité zullen eenvoudige bevestigingsmid delen worden aangebracht. 7de. De orde-commissarissen belast met de opstelling van den stoet en het bewaren van de goede orde op het concoursterrein, zijn kenbaar aan 'n groenen band om den arm. Beleefd, doch dringend wordt verzocht om met nauwgezetheid alle aanwijzingen van hen op te volgen. 8ste. In den stoet moet de grootst mogelijke orde in acht genomen worden. Men loope 4 aan 4, zooveel mogelijk in hetzelfde tempo, aan gegeven door de sportverenigingen, die aan het hoofd van den stoet loopen. De stoet moet een waardig geheel vormen, alles moet ver meden worden, wat anderen zou kunnen hin deren. N.B. Gedurende den marsch naar het concoursterrein en terug mag de muziek niet spelen. 9de. Eventueele aanwijzingen van de politie moeten onmiddellijk worden opgevolgd. 10de. Tot slot wordt nog onder de aandacht gebracht, dat de Landdagbloempjes (tevens be wijs van toegang) alléén verkocht zullen worden op de verschillende kerkpleinen (terreinen) en bij den ingang van het concoursterrein, echter, één uitzondering is gemaakt voor de bewoners 'van het gedeelte Kruisweg tusschen Spiering weg en Cruquiusdijk, en de bewoners van 'n ge deelte Bennebroekerdijk. Afdeeling A: 1. Harmonie „Crescendo", Hille- gom; 2. alle gymnastiek- en sportvereenigingen, t.w.: Lijnden, „Pelops" Gymn. vereeniging; Nieuw-Vennep, Tumvereeniging; Halfweg, N.A.S. voetbalvereeniging; Vijfhuizen, D.S.O. voetbalvereeniging; 3. Openingsdoek „In dit teeken zult ge overwinnen"; 4. Eere-comité, In- ter-parochiaal comité, Sub-comité; 5. Jeugd- afdeeling Bouwvakken; 6. Kruisvaart; 7. Jon genscongregaties uit alle parochies; 8. Volks zang Halfweg en Vijfhuizen, R. K. Kerkkoren in Haarlemmermeer; 9. Klein vaan van het H. Sacrament met congregaties van Halfweg, Lijn den, Nieuw-Vennep en Vijfhuizen. Afdeeling B: 10. Doek „Onze jeugd aan Christus" Elisabethsvereeniging Halfweg en Nieuw-Vennep, Naaikrans Lijnden, Liduinaver- eeniging Hoofddorp en de Meisjescongregaties van alle parochies; 11. Vaandel R. K. Vrouwen bond, groep Dames; 12. Vaandel Mater Dei groep dames; 13. Groot vaandel van het H. Sacrament, groep dames; behalve de genoemde vereenigingen stellen de dames zich eenvoudig achter elkaar op. De vaandels worden door het comité er tusschen geschoven. Afdeeling C: 14. Doek „Voor Kerk en Vader land"; Mondaccordeon O.B.K., Halfweg; 15a. Vaandel Kerk- en Armbesturen en Collectan ten; 15b. Vaandel R. K. Volksbond, bestuur en leden uit alle parochies; 16a. Vaandel St. Jozef Bouwvakken, Halfweg, bestuur en leden van de Buwvakarbeidersbonden; 16b. Vaandel St. Jo zef Bouwvakken, Hoofddorp en Nieuw-Vennep en eventueel andere parochies; 17a. Vaandel St. Barbara, Halfweg, bestuur en leden van St. Barbara; 17b. Vaandel St. Lodewijk, bestuur en leoen; St. Tobias, idem: 18. Vaandel van St. Jozefsgezellen; bestuur en leden van de Mid denstandsbonden „De Hanze" van alle paro chies; 19. Vaandel St. Deus Dedit, afd. Lijnden, Hoofddorp, Vijfhuizen, Nieuw-Vennep, Half weg en eventueel andere parochies; 20. Vaandel St. Raphael uit Halfweg, bestuur en leden; St. Paulus, Stille Omgang, Rijwielclub „Sub Tutela Matris"; 21. Vaandel Altaarwacht, bestuur en .eden en alle leden van „Eerbied in Gods Huis"; 22. Vaandel St. Gerardus, bestuur en leden; St. Genesius, idem; Bestuur en leden van den Land- en Tuinbouwbond uit alle parochies; 23. Vaandel van de Propagandaclub te Lijnden en vervolgens alle andere propagandaclubs, leden vsn de R. K. Staatspartij en de Politieke Kern groep in Haarlemmermeer; 24. Vlag v. d. St. Jozefgezelien, bestuur en leden van de Gezel- lenvereeniging; Bussenclub. Na afloop van het défilé blijft de stoet in de zelfde formatie en gaan allen naar de plaats waar het plechtig Sluitingslof zal worden ge houden. Hoe het Apostolaat ter Zee de naastenliefde in velerlei vorm daadwerkelijk beoefent, bleek dezer dagen bij een ontroerende plechtigheid op het R. K. Kerkhof te IJmuiden. Hier werd een opvarende van het Spaansche stoomschip Mari Eloire, die plotseling was overleden, ver van zijn vaderland, ter aarde besteld. De havenaalmoezenier van IJmuiden, pastoor I J. C. de Moei, droeg den rouwdienst op, waarbij de bemanning van de in de bergingshaven ge legen Spaansche schepen Mari Eloire en Sende- ja tegenwoordig waren, alsmede drie bestuurs leden van het Apostolaat ter Zee, de heeren Heerkens Thijssen, Zwarte en v. d. Does. Pas toor de Moei verrichtte vervolgens de beaar- dingsplechtigheid. Op het graf werden kransen gelegd door de bemanningen van de beide schepen en door den heer Heerkens Thijssen namens het Apostolaat ter Zee. Na de begrafenis begaven de Spaan sche zeelieden zich naar het clubgebouw van het Apostlolaat. Op de begraafplaats te Westerveld is gisteren middag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van dr. J. B. Schepers, oud-leeraar aan het gemeentelijk gymnasium te Haarlem. Onder de belangstellenden waren: wethouder A. G. Boes, rector dr. G. Spoelder, vele leera ren, bestuursleden van het Alg. Ned. Verbond, van de Friesche Vereeniging „Gysbert Japikx", kantonrechter mr. Raedt, bestuursleden van de Ver. voor Vereenvoudigde Spelling, etc. Ds. Yntema, Doopsgezind predikant te Haar lem, sprak in het Friesch en in de Ned. taal, schetste de liefde van dr. Schepers tot ons volk en zijn beteekenis voor de letterkunde. Nadat een broer van den overledene nog gesproken had, dankte een zoon voor de be langstelling. Programma 1Hilversum II Programma 2: Hilversum I Programma 3: 8.00 Keulen, 10.50 Parijs R., 12.35 Keulen, 1.20 Brussel Ned-, 1.35 Keulen, 2.20 Parijs R., 2.50 London Reg., 5.00 Keulen, 5.20 Brussel Fr., 5.50 Deutschlandsender, 6.20 Keulen, 10.20 Brussel Ned., 10.30 Brussel Fr., 10.40 Weenen, 11.15 Berlijn Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Pauze, 10.35 London Reg., 2.20 Droitwich, 6.40 Brus sel Fr., 7.20 tot 11.50 Droitwich. Programma 5 8.007.00 Diversen, 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert (film- en operettemuziek), 8.0012.00 Diversen. De burgemeester van Bloemendaal houdt in plaats van Vrijdag, Zaterdag zijn gewone spreekuur van 1012 uur. In de op 9 Maart 1937 gehouden vergadering van aandeelhouders is besloten de N. V. Hee- renkleedingmagazijn J. N. Hensen, gevestigd te Haarlem, te ontbinden. Tot leden van het bestuur van de stichting Xandbouw-crisis-organisatle voor Noord-Holland zijn, met ingang van 27 Mei, herbenoemd de heeren: P. W. Blom te Vijfhuizen, R. C. Schenk te Heemstede en J. J. v. Schie te Haarlem. Voor de te Amsterdam gehouden examens Esperanto, diploma A, slaagden de heeren: J. v. Paradijs, M. Hunink en Y. Boterbloem uit Haarlem, allen leerlingen van de school voor volwassen werkloozen alhier. Leeraar C. Jacobs. De leden van de Ned. Natuurhist. Ver., afd. Haarlem en Omstreken, brachten heden een bezoek aan kweekerij „De Teunisbloem" van den heer C. Sipkes, Zijlweg 194, Haarlem en brengen Maandag 19 Juli een bezoek en rond gang door Thijsse's Hof, Bloemendaal. Ondterhandelingen zijn gaande om Corrie Hartong, directrice der Rotterdamsche Toon- kunstl-Dansschool, uit te noodigen voor een dansavond te Haarlem (comité van actie tot instandhouding H.O.V.). Deze- kunstenares is tevens met hare dansgroep uitgenoodigd voor een aantal dansavonden in Frankrijk. Belangstellende fotografen kunnen Donder dagavond om 8.15 uur in het vereenigings- lokaal van de Haarl. Amatur-Fotografenver. Ged. Oude Gracht 104, een collectie foto's be zichtigen, afgestaan door den bekenden Haar- lemschen foto-kampioen K. Hoogeboom. Bij de gehouden Praktijk-Examens voor Boekhouden en Talen, afgenomen door de Ned. Ver. v. Leeraren, slaagden de volgende candidaten uit Haarlem, waarvan aanvrage was ingediend door het Ned. Instituut v. 1917, Zijlweg, aldaar: de heeren J. Sjoerds, W. G. F. v. d. Kuyl; voor Eng. Handelscorrespon dentie (de laatste mede voor de Zusterver. Liteh)mej. G, Scharpff, de heeren H. Toe poel, C. Berghorst voor Boekhouden; mej. A. J. M. Schintz, Haarlem, de heer P. Kroon, Assendelft voor Ned. Handelscorrespondentie. Verdere uitslagen zijn nog wachtende. Het bestuur van de Volksuniversiteit te Haar lem ziet er als volgt uit: Dr. C. Spoelder, voor zitter; mej. J. Berdenis van Berlekom, ir. H. de Byll Nachenius, mr. A. Bruch, de heer J. Vos en mr. E. Fuhri Snethlage, leden. Gebouw St. HavoBestuur R. K. Bouwvak- bond, 8 uur; Proza, 8 uur; Schaakclub St. Bavo" 8 uur; Vischcollege ,,De Forel", 8 uur. Bloemendaalsche Bosch: Concert R. K. Har monie „Euphonia", kwart over 8. Groote Markt: Uitvoering „Zoo zong de Gou den Eeuw", 8 uur. Frans Halsmuseum: Frans Halstentoonstel ling, 105 uur. Teyler's Museum: Tentoonstelling van teeke- ningen en gravures door oudere en jongere tijd- genooten van Frans Hals, 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier, Klein Heiligland 66: Expositie van schilderijen van tijdgenooten van Frans Hals, 10—6 uur. Luxor-theater: „Kinderen zijn wreed", Stan Laurel en Oliver Hardy in .Achter slot en gren del", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Paula Wessely in „Groo te dwaasheden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace Filmac, 115 uur; „De laatste der Mohicanen", 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Smedenpatroons, 8 uur; Federatie groenten- en fruithandelaren, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Raadhuis Overveen; Gemeenteraad Bloemen de al, 2 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespeling, 34 uur. dem. Concertzaal: Volksconcert H.O.V., kwart over 8. Frans Halsmuseum: Frans Halstentoonstel ling 105 uur. Teyler's Museum: Tentoonstelling van teeke- ningen en gravures door oudere en jongere tijd genooten van Frans Hals, 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier, Klein Heiligland 66: Exposities van schilderijen van tijdgenooten van Frans Hals, 106 uur. Luxor-theater: „Kinderen zijn wreed" Stan Laurel en Oliver Hardy in „Achter slot en gren del", 2.30 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Paula Wessely jn „Groo te dwaasheden", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Palace Filmac, 115 uur „De laatste der Mohicanen", 7 en 9.15 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek: Nieuwe Gracht 70; geopend op werkdagen van 's morgens 10 uur tot half één; des middags van 2 tot 5 uur en des avonds van 79 uur. 's Maandagsmor gens gesloten. Inspecteur J. J. Sauer Kruisstraat 38 - Telef. 14609 - Haarlem Goede overjarige PHILIPS toestellen vanaf 15 gulden Ondertrouwd: A. Godvliet en H. Roest. F. Bijster en J. B. Buné. C. A. Heesakkers en G. Borst. J. P. Goedhart en W. H. Duik. H. Wijnands en A. C. Broertjes. N. Bronkhorst en M. Oosterloo. B. W. Roozen en Th. J. Janken. J. Klok en H. van Bentem. C. G. L. Rustman en E. M. van Koningsbruggen. C. Smal en H. Duivenvoorden. D. F. Eugster en H. Zdanowitz. J. L. Brouwer en R. de Boer. G. van der Vlugt en W. K. L. Wicher. J. Plevier en A. S. Dekker. Th. Sieraad en M. A. Smolenaars. E. van Oene en S. J. van Ake. G. J. Borman en I. Lasky. M. Broek man en J. A. Kuperus. J. Bark enfi. S. Bruin. H. Jansen en J. A. Chr. Houthuijsen. J. Jansen en P. W. van Duijl. K. Stoker en J. X Beijer. J. J. van Zanen en A. A. Verhoog. Getrouwd: C. Kramer en C. F. Tientjes. J. F. Thim en M. Koster. J. A. Klein en J. L. Uitermark. J. T. de Zwart en M. C. W. Zonne veld. J. H. van der Meij en G. E. Dörfler. L. W. van Poppelen en Th. Gabriel. N. W. Out en P. Korzelius. N. Th. Boortman en H. A. van Dorp. W. G. L. van der Schaar en M. C. van Eskert. M. R Hahn en E. Schuller. M. van Stee en J. Hofmans. G. C. Termaat en C. van Duuren. J. W. Meerveld en A. van Dalfsen. J. A. Oostdam en E. Arons. J. G. van Heerden en A. Verweij. deboren: d. van J. E. Noijons-Ram. d. van J. M. G. Grandia-Spoor. d. van W. v. d. Maagdenberg-Lasarczik. z. van C. C. Preidel- Ftirst. z. van J. H. Goemans-Borghouts. d. van E. F. v. Loevesijn-Emminger. d. van A. M. Eulink-Wijers. d. van N. Dikkeboom- Posch. z. van A. de Kat-Bakker. G. N. v. d. Stolpe-Wielaard. Overleden: M. Roks, 66 j., Vooruitgangstraat. A. E. Waagemans, 80 j„ Warmoesstraat. W. J. J. Herfst, 69 j., Schotersingel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5