Het noodweer New-Yorksche Beurs RECHTSOME AANVAL BIJ MADRID AFGESLAGEN Het voorstel van Engeland DE MOEILIJKHEDEN MET DE THORPEHALL VRIJDAG 16 JULI 1937 Bevredigend resultaat van handels besprekingen tusschen Franco en Duitschland De aanhouding van de Molton Ernstige aanval op de la Rocque Oud-medestrijder beschuldigt hem van aannemen van steekpenningen Britsch parlement aan het werk Chamberlain kondigt een drukke week aan American Clipper weer opgestegen Voor een nieuwen tocht over den Oceaan Joego-Slavië's handel met Italië Verbetering van de betrekkingen sedert de sancties Attlee vraagt Eden aan Franco geen rechten van oorlog voerende partij toe te kennen Botsingen te Tunis Jeugdige aanhangers van politieke partijen slaags geraakt De bewapening ter zee Vlootov er eenkomst tusschen Enge land, Duitschland en Rusland Het Derde Rijk en de Kunst De statuten van de Pruisische Academie der Kunsten opgeheven Minderhedencongres te Londen De Baskische delegatie trekt zich terug WALTER SIMONS OVER LEDEN Oud-Rijksminister van Buiten landsche Zaken Woonwagen van een dijk gestort i Paniek aan het strand te Wijk aan Zee Jacht in moeilijke situatie Het vliegverkeer had weinig last Mevr. Roosevelt en de belasting Zij heeft altijd nauwkeurig betaald Korte berichten Na gedrukt te zijn geopend, sloot de markt onregelmatig. Vijf weerspannige leden met den sterken arm aan boord gebracht Wat Uw snelheidsmeter U niet vertelt* WISSELKOERSEN AM ERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 15 Juli FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN CLEARINGKOERSEN Graannoteering Wolnoteering Boternoteering MADRID, 15 Juli (Havas) Van link- schc zijde wordt verzekerd, dat de tegen aanval der rechtsche troepen op Villa- nueva del Pardello gestuit is op een be- slisseuden tegenstand der republikeinen. De nationalistische aanval zou niet alleen zijn afgeslagen, doch de Franco-troepen zouden zich, na den gebruikelijken tegenaanval, op achterwaarts gelegen stellingen hebben moeten terugtrekken. Companys, de President der Catalaansche Generaliteit, heeft gistermiddag een bezoek ge bracht aan het front in Aragon. Het Britsche stoomschip „Filton" is gisteren uitgevaren naar Lapalisse (Frankrijk) met eenige vluchtelingen aan boord uit de provin cie Guipuzcoa. Generaal Franco heeft Saenz Rodriguez be noemd tot nationaal hoofd voor de opvoeding in de Spaansche traditionalistische Phalanx. In antwoord op de desbetreffende vraag heeft Llewellyn in het Britsche Lagerhuis namens 't ministerie van Marine medegedeeld, dat de Britsche regeering niet weet, waar de „Molton", het schip, dat gisteren door de „Almirante Cervera" in de Spaansche territoriale wateren is aangehouden, zich op het oogenblik bevindt Te Burgos zijn handelsbesprekingen ge voerd tusschen vertegenwoordigers van Franco en van de Duitsche regeering, welke tot een zeer bevredigend resultaat hebben geleid. Er zijn eenige wijzigingen gebracht in de bestaande bepalingen. De beide par tijen zijn tot een regeling gekomen, welke overeenkomt met hun economische be hoeften. PARIJS, 15 Juli. De Hertog Pozzo di Borgo, cud-hocfdbestuurslid van de Croix de Feu en oud-medestrijder van kolonel de la Rocque, den leider van de huidige Parti Social Frangais, heeft, aldus meldt de correspondent van de ..Telegraaf", in het weekblad „Choc" een ern stige beschuldiging tegen de la Rocque uitge bracht. Di Borgo beschreef een interview, dat' hij eenige dagen geleden met een oud-minister president iedereen heeft onmiddellijk be grepen, dat het hier André Tardieu gold heeft gehad. Op zijn vraag, of het juist was, dat de la Rocque indertijd gesteund zou zijn door bij dragen uit geheime fondsen van het Fran- sche ministerie van Binnenlandsche Zaken, antwoordde de oud-premier, dat dit juist was. De la Rocque ontving in een enveloppe frs. 20.000 per maand, later door Laval terug gebracht tot frs. 10.000, maar weer tot het vroegere bedrag verhoogd, toen Tardieu op nieuw het ministerie van Binnenlandsche Za ken bezette met een uitbetaling ineens van de „achterstallige" maanden. Het „Petit Journal", waarvan kol. de !a Rocque sedert gisteren directeur is, en dat thans als het officieele dagblad van de Parti Social Frangais beschouwd kan worden, zwijgt heden in alle talen over de mededeelingen van Pozzo di Borgo, die daardoor wel een zeer ernstig ka rakter krijgen. LONDEN, 15 Juli (Havas). De Britsche minister-president heeft medegedeeld, dat Maandag a.s. een debat over de buitenlandsche politiek zal worden gehouden. Het wetsontwerp tot bekrachtiging van het vlootverdrag van Londen zal Dinsdag in tweede lezing behandeld worden, terwijl men Woensdag een debat over het verslag der koninklijke commissie voor Pa lestina denkt te houden. LONDEN, 15 Juli. (Reuter.) De American Clipper is om 7.25 uur n.m. van Foynes ver trokken, voor den tocht naar Botwood op New Foundland. BELGRADO, 15 Juli (A.N.P.) De Joego slavische uitvoer naar Italië zal aanzienlijk worden verhoogd, als gevolg van de eerste ver gadering van de Italiaansch-Joego-Slavische economische commissie, welke is gesticht in het kader van de Italiaansch-Joego-Slavische over eenkomst van 25 Maart jl. De Joego-Slavische delegatie, welke aan de vergadering te Rome heeft deelgenomen, is zoo juist te Belgrado teruggekeerd. Dr. Pilja, vice- minister van Buitenlandsche Zaken, heeft mede gedeeld, dat als gevolg van de onderhandelingen de Joego-Slavische invoercontingenten voor den invoer in Italië van vee, hout en een aantal andere producten, aanzienlijk zijn uitgebreid. Italië betrok van Joego-Slavië vóór het instel len van de sancties gedurende den oorlog in Abessinië meer hout en vee dan welk ander land ook. Sindsdien kocht Italië deze producten voornamelijk in Hongarije en Oostenrijk, welke landen niet deelnamen aan de sanctiemaatrege- gelen tegen Italië. Hoewel Italië thans de invoercontingenten voor Joego-Slavië aanzienlijk heeft vergroot, zijn zij toch nog lang niet, wat zij waren vóór de sancties. Sinds het instellen van de sanctiemaatregelen is Duitschland Joego-Slavië's grootste klant wat betreft graan, vee en hout. LONDEN, 15 Juli. (Havas.) Attlee heeft den Britschen minister van Buitenlandsche Za ken, Eden, in het Lagerhuis gevraagd, of hij morgen het voorstel, dat beoogt Franco het recht van oorlogvoerende toe te kennen, nadat de vrijwilligers zullen zijn teruggetrokken, wil terugnemen. Eden antwoordde: Er kan geen sprake van zijn voorstellen, welke aan de commissie zijn voorgelegd, en welke de commissie nog niet heeft bestudeerd, te wijzigen. Eden verklaarde er zeker van te zijn, dat het Huis zich zal her inneren, dat deze voorstellen werden ingediend krachtens een internationaal mandaat, dat het niets zal doen, wat den vooruitgang van de het niets zal doen, dat den vooruitgang van de zaak der internationale verzoening, welke wij probeeren te verzekeren, zou kunnen schaden. TUNIS, 15 Juli. (Havas). Volgens mede- deeling van de politie is het te Tunis gisteren tot ernstige incidenten gekomen. Groepen jon gelieden van verschillende politieke partijen kwamen met elkaar in botsing, zoodat een aantal personen gewond werd. De president heeft tot nader order het houden van optochten en bijeenkomsten, die een politiek karakter dra gen, verboden. LONDEN, 15 Juli. (Havas.) De onderteeke- ning van de vlootovereenkomst, die gesloten is tusschen Groot-Brittannië aan den eenen kant en Duitschland en Rusland aan den anderen is, naar in officieele Britsche kringen ver nomen wordt, tot Maandag as. verdaagd, om een zuiver technische reden, welke zich voor gedaan heeft in de redactie van de documenten. Zooals men weet, heeft dit vlootaccoord be trekking op uitbreiding tot Duitschland en Rus land van de bepalingen in het vlootverdrag van 1936, betreffende de uitwisseling van inlichtin gen tusschen de regeeringen over hun vloot- bouwprogram en over kwalitatieve beperking. BERLIJN, 15 Juli. (D.N.B.) De Duitsche mi- rister-president Goering heeft de statuten van de Pruisische academie der Kunsten opgehe ven. De maatregel wordt onmiddellijk van kracht. Aan minister Rust is opdracht gegeven nieuwe statuten, die in overeenstemming zijn met de nationaal-socialistische beginselen, uit te werken en terstond maatregelen te nemen voor de reorganisatie en verjonging van de academie. Voorts heeft Goering zich belast met de functie van protector der academie. In overeenstemming hiermede heeft minister Rust om te beginnen een reeks kunstenaars o.a. de architecten Sagebiel en Speer, benevens een musicus Furtwaengler, opgenomen als ge wone leden der academie. Afgetreden is reeds het grootste deel van de leden uit een „voorbij kunsttijdperk, die een nationaal-socialistische renaissance der acade mie niet in den weg willen staan." De leden, die in de academie blijven, zullen voor een oeel ondergebracht worden in een „inactieve groep". LONDEN, 15 Juli. (Reuter). De Baskische delegatie, bestaande uit de leden Labayen en Do la Sota, heeft zich teruggetrokken van het minderhedencongres, aangezien het comité van het congres een adres heeft verworpen, dat zii zich voorstelde uit te spreken, en waarin tegen Duitschland gerichte beschuldigingen waren op genomen. Dit is geen minderhedencongres, al dus verklaarde Labayen, maar een al-Duitsch congres. De voorzitter van het congres ver klaarde, dat het altijd de politiek van het con gres geweest is te weigeren bepaalde beschuldi gingen tegen wie het ook zij toe te laten BERLIJN, 15 Juli (D.N.B.) De vroegere minister van Buitenlandsche Zaken, en voor malige president van het Rijksgerechtshof, Walter Simons, is in den leeftijd van 75 jaar overleden. In naam van het belang van onze volks gemeenschap vraag ik U voort te gaan met in uw kringen gelegenheid te bieden tot beginselvaste, godvreezende scholing en vorming. Jhr. Ruys de Beerenbrouck bij het gouden feest der Vrije Universiteit 1930. Uit Vreeswijk wordt nog gemeld, dat een woonwagen, welke dienst doet bij de uitvoering van wegwerken, door den onweerstorm van den hoogen Lekdijk is gestort. Het voertuig, waarin zich gelukkig geen per sonen bevonden, ging eenige malen over den kop en bleef onder aan den dijk liggen. De in boedel van den wagen is totaal vernield. Te Staphorst werd de midden in het dorp gelegen boerderij, toebehoorende aan den heer L. Koster en bewoond door den landbouwer Jac. Troost, omstreeks half acht door den blik sem getroffen. In een oogwenk stond de groote boerderij in volle vlam. Niets kon worden ge- led. De resten werden, toen het ergste nood weer, dat gepaard ging met een hevigen regen val en een pikdonkere lucht, was geweken, door de brandweer gebluscht met drie stralen op de waterleiding. De belendende perceelen wist men te behouden. Donderdagavond is tijdens het hevige onweer, dat ook boven Zuid-Friesland woedde, de boer derij van de wed. Menger te Noord wol de., welke bewoond wordt door het gezin Visser, cicor den bliksem getroffen. Daar de motorspuit defect was, moest men machteloos toezien, hoe aJJes door het vuur verteerd werd. Wel ver scheen na korten tijd de motorspuit uit Wol- vega, doch toen was het te laat. Verzekering dekt de schade. De badgasten op het strand te Wijk aan Zee hebben gisternamiddag een anstig kwar tiertje doorleefd, toen zich omstreeks zes uur een hevige onweersbui boven de badplaats ont lastte, welke gepaard ging met een wolkbreuk. De bui werd onmiddellijk voorafgegaan door een windhoos, die alles wat niet stevig vast stond, meesleurde en her- en derwaarts ver spreidde. Onder de strandbezoekers, die niet zoo snel een goed heenkomen konden zoeken, ontstond groote verwarring, die in een paniek overging, toen het onweer losbarstte, tegelijk met een volkbreuk van ongekende hevigheid. Demenschen vluchtten alle kanten heen, waarbij sommigen in hun schrik en doordat een dichte plasregen hun het uitzicht belemmerde, dc goede richting kwijt raakten en in zee lie pen. De badman moest eenige kinderen, die. eenmaal in het water, heelemaal niet meer wis ten, waar zij heen moesten, uit de zee halen en in veiligheid brengen. Ook de bewoners van het tentenkamp nabij het Noorderbad beleefden angstige oogenblik- feen, maar hun geïmproviseerde woningen hiel den stand. Intusschen was op het strand een ware ravage aangericht. Badstoelen werden honderden me ters meegesleurd en een aantal kwam in zee terecht. Enkele tentjes van kleineren omvang werden weggevaagd. Van het paviljoen van het Noor derbad werden aan één zijde de ruiten verbrij zeld. Toen de bui over was. bleken hier en daar kinderen zoek te zijn, doch zij kwamen spoe dig terecht, toen de rust eenmaal was weer gekeerd. Tijdens het noodweer bemerkten leden van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade een zeil jacht in zee ter hoogte van het Noorderbad. Met groote spanning werden van het strand af de bewegingen van het jacht, waarvan de opvarenden benauwde oogenblikken doormaak ten, gevolgd. Spoedig bleek, dat men aan boord het anker had uitgeworpen, terwijl tevens kon worden vastgesteld, dat het tuig vernield was. Enkele leden van de reddingsbrigade voeren daarop met de vlet naar het scheepje, waarop zij de familie Van den Broek aantroffen uit Amsterdam-Zuid. Mevr. v. d. B. en drie kin deren werden aan boord van de vlet genomen en naar Wijk aan Zee gebracht, waar zij in het pension Westerduin een onderkomen von den. De heer Van den Broek en zijn twee zoons bleven voorloopig aan boord. Zij konden er niet in slagen het anker los te krijgen en daar de zee kalm was, bestond er op dat oogenblik geen gevaar meer. Later op den avond zijn leden van de Red dingsbrigade wederom naar het jacht gevaren ten einde bij het losmaken van het anker te assisteeren. Wanneer deze pogingen lukken, zal het jacht op het strand worden gebracht. Het vliegverkeer op Schiphol heeft van het noodweer weinig last ondervonden. Alle toestellen, die uit het westen kwamen, waren, voor de bui losbarstte, binnen, terwijl de ma chines voor Texel, eElde en Twente nog tijdig konden vertrekken. Alleen het toestel voor Londen en dat voor Knocke hebben het wee? afgewacht en zijn een uur na den vastgestel- den tijd opgestegen. De uit Oostelijke richting komende mahi- nes konden eveneens normaal binnenkomen. WASHINGTON, 15 Juli. (A.N.P.)Deassistent- at.tome» general der V. S„ Robert H. Jackson, beeft in antwoord op door afgevaardigde Ha milton Fish geuite beschuldigingen, het comité voor het instellen van een onderzoek naar be lastingontduiking een schrijven gericht, waarin hij mededeelt, dat mevr. Franklin D. Roosevelt haar belastingen nauwkeurig betaald heeft. Donderdagmorgen is prins Cantacuzeno te Boekarest opgestegen om te trachten het we reldrecord over 5000 K.M. dat in handen is van den Franschen kapitein Rossi, te verbeteren. Bij decreet is de datum der verkiezingen voor het presidentschap en vice-presidentschap in Argentinië vastgesteld op 5 September as. NEW YORK, 15 Juli. (Part.) Tal van onze kere politieke factoren, die de buitenlandsche beurzen heden beïnvloedden, lieten niet na hun stempel bij de opening van de effectenbeurs op de markttendenz te drukken, waarbij ook de omzetten van kleine afmetingen waren, n.l. in het eerste uur 170.000 shares. De stemming was gedrukt, waarbij de koersen in het verdere verloop eerder een neiging tot terugloopen aan den dag legden. De meeste aandacht was nog geconcentreerd op de staalwaarden, waarvan de leidende papieren, n.l. U. S. Steels en Beth lehem Steels, na een nauwelijks prijshoudende opening pl.m. 1 punt inzakten. Republic Steel vertoonden slechts kleine fluctuaties op wat lager niveau, doch National Steels boden goed weerstand. Ook sporen hadden van aanbod te lijden. De handel was hier echter van kleine proporties. Het feit, dat inzake de loonen nog geen overeenstemming was bereik, zooals gis teren berichten circuleerden, Het niet na de betreffende waarden in ongunstigen zin te be ïnvloeden, doch de verliezen bleven beperkt. Koperwaarden ondervonden den terugslag van de statistische positie van het product; de voor raden zoowel in de Vereenigde Staten als el ders zijn beduidend toegenomen, terwijl ge constateerd kan worden, dat de vraag vermin dert. Anaconda's zagen zich 1 punt van hun koers ontgaan. Oliewaarden waren verdeeld. Na een flauwere stemming voor automobiel waarden bij en na opening, volgde een herstel. Chryslers, die 1 punt verlies leden, konden dit nadien weer ruimschoots inhalen. Ook de ove rige automobieiwaarden vertoonden eenzelfde beeld, maar met kleine koersverschillen. Public- utilities lagen gedrukt in de markt, evenals wa renhuisfondsen, luchtvaartwaarden en kunstzij depapieren. Rubbers werden op onsystematische wijze verhandeld. Bij de aandeelen in fabrie ken van electrische apparaten ontmoetten Wes- tinghouse goede vraag en verbeterden bijna 1 punt. Van de overige afdeelingen vielen nog Du Pont en Nemours op door een winst van ruim 3 dollar, terwijl Allied Chemical het verlies van 2 punten in de overige ochtenduren konden omzetten in een winst van 1 punt. Bij zeer kalmen handel, die in het vierde uur tot 90.000 shares was verminderd, zakte het koerspeil in de tweede beurshelft aanvankelijk nog iets in, doch later in den middag verbe terde de tendenz, om in het laatste uur krach tiger koersverbetering te zien te geven, zoodat in de meeste gevallen de nadeelige verHezen in winsten werden omgezet. Bij het einde van den beurshandel trad voor enkele fondsen een lichte reactie in, die echter van bescheiden afmetin gen bleef. U. B. Steels stegen tot boven 116%, met het slot op 116, Bethlehem Steels sloten echter op het hoogste punt van den dag, even als Republic Steels, doch National Steels sloten 1 '4 dollar beneden het hoogste punt van den dag. Van de automobielwaarden monteerden Chryslers tot 103, doch General Motors bleven hij kalmen handel fractioneel hooger verhan deld. Hudson Motors waren een kleinigheid luier. Mijnen waren vast, terwijl koperfondsen in den loop van den dag in koers verbeterden en goed prijshoudend de markt verlieten. Ook sporen verbeterden, met uitzondering van Chesap. Ohio en Canadian Pacific. Voor deze fondsen bleef echter het nadeelig verschil be perkt. Public-utilities werden op onregelmatige wijze verhandeld; Int. Tel. Tel. traden op den voorgrond door een winst van 1 punt. Zeer vast bleven Du Pont, met uiteindelijk een winst van ruim 4 punten. Bij de petroleumwaarden waren Pure Oil vast en 1% punt hooger; de Het Engelsche stoomschip „Thorpehall", waarover in verband met de Spaansche schat ten zooveel is te doen geweest, zou hedennacht Vlissingen verlaten met bestemming Bordeaux. Vóór dit besluit werd genomen, zijn er nog heel wat strubbelingen met de bemanning ge weest. Zooals bekend, stond het schip onder strenge politie-bewaking, daar volgens de bepalingen van den Vreemdelingendienst de bemanning niet aan land mocht komen. Op verzoek van den kapitein heeft de commissaris van politie Dinsdag- en Woensdagavond toestemming gege ven tot passagieren, daar de opvarenden sinds 12 Juni j.l. niet meer van boord waren geweest en de kapitein moeilijkheden vreesde. Dit pas sagieren is zonder een enkel incident verloopen. De Spanjaarden keerden des avonds normaal aan boord terug. Daar er echter vijf opvaren den waren, namelijk de eerste en tweede stuur man, de tweede machinist, de radio-telegrafist en een matroos, die niet meer met dit schip naar Spanje terug wilden, bevreesd als zij wa ren voor représailles van de zijde van het Fran co-bewind, heeft de commissaris van politie, in opdracht van de Nederlandsche regeering, Woensdag genoemde leden der bemanning ver hoord. Donderdagmiddag hebben zij evenwel het schip wollen verlaten, om te deserteeren. Deze mannen zijn daarop naar het politie bureau overgebracht. De commissaris heeft toen van den kapitein een verklaring weten te krij gen, dat het schip van Vlissingen rechtstreeks naar Bordeaux zou varen, waar de bemanning, indien gewenscht, de gelegenheid zal hebben voor den Britschen consul aldaar af te mon steren. Dit is aan de opstandige bemanning mede gedeeld, doch ook nu wenschte zij niet aan boord terug te keeren, waarop de kapitein aan den commissaris heeft verzocht hen met den sterken arm aan boord te brengen. Dit is echter met geweld moeten geschie den, aangezien de Spanjaarden hevig ver zet pleegden. Onder strenge bewaking zijn de mannen ten slotte aan boord gebracht. Daar heeft de kapitein de reeds vermelde verzekering om naar Bordeaux te varen her haald, waarna ten slotte de rust aan boord is teruggekeerd en de bemanning aan den arbeid is gegaan. Het schip is Donderdagavond naar de buiten haven verhaald om te bunkeren en is nog hedennacht vertrokken. Tot zoolang bleef het schip onder strenge be waking. overige papieren bewogen zich om het vorig slotpeil. Van de luchtvaartwaarden konden Douglas Aircraft het in de ochtenduren geleden verlies geheel inhalen en zelfs een winst boeken van 1% dollar. Warenhuisfondsen, kunstzijde- aandeelen, tabakken en aandeelen in fabrieken van electrische apparaten sloten goed prijshou dend, terwijl rubbers verdeeld waren. Equip- mentshares, amusementswaarden en aandeelen in telegraafmaatschappijen waren eerder aan den luien kant. Een verlies van 1 punt gaven van de canningshares American Can te zien. De omzetten bedroegen in totaal 740.000 shares. 15 14 13 Als uw snelheid verdubbelt, wordt de remweg (afstand, waarbinnen u stopt) viermaal zoo groot; die wetenschap is méér waard dan het besef, dat u 60 of 70 km per uur rijdt! Denkt daar eens aan voor u den snelheidsmeter 41 te hoog laat oploopen! Slotkoersen Juli Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Stee) Canadian Pacific Case Treshins Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 51/i Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten. T bieden. ex. dividend. ex coupon. '31 230 227 103 104 104% 52 52% 5474 92% 917s 92 168 V, 169% 1697, 76% 76% 7774 18% 1874 177/p 557/s 553/4 55% 81% 80% 817s 28% 28% 29 94 927s 92 11% 117s 117/s 168 166 166 52%§ S3 54 54% 55 547/s 2% 102% 3V4 367a 2% 2% 101% 103 374 3% 36% 3572 47 Vi 47% 47% 34% 3474 34% 28% 28SA 38 28% 38 387s 59 57%, 607s 160 155% 15674 178 l777/8 178 18% 18 17% 57 567? 56% 52 V2 527s 52% 40 39% 407s 15% 15% 1573 23% 24% 2574 113% 11374 113 61% 6178 61% 127s 17/8 117/8 59% 59% 59% 4 47s 4 >74 7% 7% 62 6174 60s/4 47 47 47% 207s 207s 201/8 40% 39% 403/8 257/8 23% 25% 238 238 238 3974 397s 3974 617s 61% 607/8 58% 587? 68V4 41% 41 401/4 97s 9 974 917/8 91% 92% 28 28 28 21 21 21 47 46% 4774 327s 3l7/8 321/4 12% 12% 12% 707s 7074 70 18% 18% 18% 131 131 132% 50% 30% 30% 5 sl/s 57s 974 93/4 59% 01)78 60% 116 113% 112% 47 43% 4o% 14872 148 147% 457/g 43% 45% 12 226Vs 102 541/2 92% 1691/2 78VS 18% 56% 82% 29% 92% 12 168 541/2 56 2% 105% 3l/2 36'/, 341/2 28% 39% 61% 155% 178 18% 56% 53% 40V2 15% 25% 113 62 11% 60% 4% 7% 62 48% 20% 41% 261/g 237 40% 60% 58% 41% 9% 92% 28% 21% 48% 33% 13 7d% 19% 130 31% 0% 9% 61% 112% 441/3 149V4 4b Slotk. Juli 15 Brussel Rome Madrid Bern Weener Oslo A'dam Londen Parijs Berlijn NEW YORK, 15 Juli 14 13 12 16.84% .5.26% 4.85 22.92 18.78 22.20 54.99 4.97Y6 3.83<tó 40.19 16.84 16.841/2 16.84 '/f 5 267, 5.26% 5.26% 4.85 4.85 4.85 22.94 22.931/s 22.94 18.78 18.78 18.80 24.95 24.95 24.977. 55.10 55.10 55.10 4.96% 4.96% 4.97^ 3 8k 3.88% 3.8814 40.23 40.22 40.22 15 Juli 14 Juli Suiker Juli 2.46-48 2.47-49 S*ept 2.46-47 2.48-49 Nov 2.462 47-49 Dec. 2.452.46-47 Rubber Standaard JuU 19.1119.05 Sept.19.26-— 19.20- Oct. 19.29- f 19.24 Koffie (Rio - Nieuw contract) NEW YORK, 15 Juli 15 Juli 14 Juli Jan. 2 31-32 Mrt. 2.32-33 Mei 2.35-36 Juli 2.38-40 Dec. 19.40 Jan. 19.44- Mrt. 19.52-f Mei 19.65 2.34-35 2.36-37 2.38-39 2.42 19.31 19.35- f 19.45-- 19.58 Mei Juli Sept Dec. Mrt. 7.16 6.98 6.94 6.85 6.85 7.05. 6.89- 6.86- 6.76- 6.76- (Santos) Mei JuU 10.93 Sept.i0.60- Dec. 10.26- Mrt. 10.05- Mei 10.00 10.84- 10.49 10.10- 9.95-- 9,90 Katoen Juli 12.08-10 12.47Jan. 12.0612.39 Oct. 12.10-12 12.47-— Mrt. 12.08-09 Dec. 12.05-07 Tin Loco 59.62% 15 Juli Tarwe JuU 124% Sept 125%-% Dec. 1271/4-% Mais Mei JuU l243/4 Nieuw contract JuU l273/8 Sept U2% Reuzei Juli 12.15 Sept.12.37% 12,43- 12,38-39 Mei 12,1112,46 60.10 Termijn 59.37% 59.75 CHICAGO, 15 Juli 14 Juli 15 Jul! 14 JuU Haver 126 -% JuU 43%-- 43% 127%-3/g Sept371/238 1293/8 - /2 Dec. 393/4 397/8 Rogge JuU 931/495% 1241/4Sept. 87 Dec. 89»/49, 1267/8 - Dec. 80% - 112%-- 12.12% 12.40 Oct. 12.45 Dec. 12.30 81% 12.47% 12.30 14 Juli WINNIPEG, 15 Juli 15 Juli 14 Juli Gerst 151%JuU 71%741/8 144%Oct. 67%703/g 140 Dec. 66 68% Lijnzaad 15 Juli Tarwe JuU 148% - Oct. 1413/4 -- Dec. l573/4 Rogge JuU 148% Oct. 98% Dec. 963/8 - Haver Juli 66 68% Oct. 55 571/g gedaan en laten t bieden nominaal (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur 151 JuU 182 184% 1023/sOct. 184 187 1007s Dec. 182s/4 84% -Dec. 50%53%-- Kon. Olie Aku Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Republic Steel 413 71%—72 40% 66 7/8y, 82%—% 29%—5/8 Van 4.305.00 uur Kon. Olie Aku Ned. Scheepv. U. Kon. Boot Anaconda U. S. Steel Republic Steel 413 21% 137% 135% 40% 83 29%—7/8 Opgegeven door v. d. Graaff Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: Inzake Bouwverg. St. Antonius te Bleijerheiof Kerkrade is een ontwerp-aecoord gedeponeerd is bepaald, dat de schuldvorderingen ten aanzie» waarvan de surséance werkt vóór 15 Sept. 19- bij den bewindvoerder, mr. Ch. Paulussen T- Maastricht. moeten worden ingediend. O*® het aangeboden accoord zal worden geraad pleegd en beslist op Vrijdag, 1 Oct. 1937 de» v.m'. te 11.30 uur in de Raadkamer der Arron0" Rechtbank te Maastricht. Roelof Cornells van Suydam', bouwondernerne1' wonende te Soest, waarvan de he handeling®/ plaats hebben op Woensdag 21 Juli 1937, d middags te 12 uur is uitgesteld en thans de paald op Woensdag 1 Sept. 1937, des middags j* 12 uur. (Bewindvoerder mr. A. Murman Utrecht). Failliet verklaard 14 Juli: Ba. Ja. Reef, handel ben. Gezustew Reef, modiste, Enschede, Lipperkerkstraat 5. H. G. F. B'roekhuis, schilder (patroon)' Hengelo, Bergweg 4. D. Nijenhuis, caféhouder, Enschede, Vela kampdwarsstraat 1. A. Fikkert, reiziger, Almelo, Oude Delden schestraat 13. - J. H. Wormgoor, schoenmaker, Goor, vroege Enter gem. Wierden. W. Davidse, koopman. Middelburg, Varken» markt I 1S2 (oud). N.V. Bouw- en Handelmaatschappij Ho°S huipen, gevestigd en kantoorhoudende te Am sterdam. Leonardostraat 11. J. Jacobs, meubelhandelaar, Amsterdam' Nieuwe Leliestraat 82. G. S. M. Larsen, Amstelveen, Van Bor» selenkade 45. K J. Ruitenlbeek, Hilversum, Groest hoe» Kerkstraat. R. Ruitenheek, rijwielhandelaar, HUW' sum, Achterom 88. f S. van Straten, slager en pensionhouder Bussum, Landstraat 2. - De nalatenschap van Marlnus van Wie" overleden 30 April 1937, te N.-Amstel, Oude' kerkerlaan 4, bij leven_ koopman en expediteur- M. Willink, brandstoffenhandelaar, Amste» dam, Weesperzijde 205. - D. A. van Zanten, architect, Hilversum Vermeerlaan 40. Opgeheven wegens gebrek aan actief het fa'}' lissement van C. Koomen Sr. te Breezand gen" Anne Paulowna. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 15 Juli. HontestrooP1' s„ Londen; Gateshead, s., Newcastle; Henderlk3' m.s., Londen (voor Koog aan de Zaan). Vertrokken 15 Juli, Oostzee, m.s.., Londsm Spidola, s„ Riga; Otto Schmidt, s., MoermaOf^ kust; Sarmatia, s., Tyne; Jagersfontein, m.s., Afrika via Rotterdam; Jos Maria, m'.s., Holbac»' Ousel, s., Liverpool; Queensworth, s., Tyne. AMSTERDAM, aangekomen 15 Juli. Hontf.' stroom, Londen, stukgoed., Handelskade, Stoomboot Mij.; Gateshead, Newcastle, stukg0» en steenkolen, Rietlanden, Verg. Cargadoor» kantoor. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. VULCANUS, 15 Juli van' Algiers te Napels. NEREUS, 15 Juli van Danzig te Kopenhagen- MARS. Middell. Zee naar Amsterdam, p- 15 Juli v.m. 9 uur Ouessant. COSTA RICA, 14 Juli n.m. 9 uur van M® deira naar Barbados. MEROPE, 15 Juli van Stettin naar Gdynia- .5 STELLA, Middl. Zee naar Amsterdam, was Juli 12 uur des middags 60 mijlen Z. W. v9 Wight. HOLLAND—AMERIKA LIJN SPAARNDAM, 15 Juli van New York te terdam. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN AAGTEKERK, thuisreis, 15 Juli van M6'' bourne. 08^' DIVERSE SCHEPEN BERKEL, Keml naar Rotterdam, pass. Juli Kopenhagen. FRIESLAND, Wasklot naar Rotterdam. 13 Juli Hammershus. GANGES, sleepboot, Fremantle naar de W 14 Juli te Aden. MIDSLAND, 14 Juli van Blith naar Antwerp9, RIJN, 14 JuU van Rotterdam te Helslngf°je ST. ANNALAND, 15 JuU van IJmuiden op Tyne. VECHT, 13 Juli van Dordrecht te Hango. HOOGLAND, Brussel naar Immingham, pass. Juli Vlissingen. (later bericht) ,5 AMELAND, Rosario naar Avonm'outh, pass. ,c Juli Lands End; wordt 16 JuU n.m. 1 uur Avonmouth verwacht. vl, BOEKELO, 15 Juli van Stockholm naar Ha" pudas. HOOGLAND, 15 Juli van Bristol naar Inrin- ham. SCHIELAND, 15 JuU van Gdynia naar terdam. ST. PHILIPSLAND, 15 JuU van Terneuzen n® Rotterdam. THEANO. 14 Juli van Belfast naar Fowey- *e WESTLAND, 15 Juli van Rotterdam Lel Mi. WALBORG, 15 Juli van Nykjobing te DanziB- Koersen voor stortingen op 16 Juli 1937 tfi gen verplichtingen luidende in Reichsmai* f73,02, lires f9,61, peseta's f8,85. LIVERPOOL, 15 JuU. Tarwe: Oct. 9/8 1/J' Dec. 9/81/4. ANTWERPEN, 15 Juli. Wol (in pence lbs.): Juli 33%, Aug. 33 3/8, Sept. 33 3/8, C%; 33%, Nov. 33 1/8, Dec. 33, Jan. 33, Febr. (in frs. per K.G.): juli 45%, Aug. 45%, 45%, Oct. 45%, Nov. 45%, Dec. 45%, J»11' Febr. 44%. De commissienoteering voor Nederlah^5^ boter is vastgesteld op 77 cent per kg. (fit 1st" De officieele Deensche boternoteering; p' de komende week vastgesteld op 2l& _(f 0.87),

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2