m 1 Haarlem, 19 Juli WONINGEN VAN WONING- BOUWVEREENIGINGEN SPORT-MEDAILLES Kort en volledig I0ÊÊ Gentrale Tandheelkundige Kliniek Kunsttanden en Gebitten ZIEKENFONDSTARIEF Wijnands v. Rensen MAANDAG 19 JULI 1937 Zoo langzamerhand worden ze verbeterd en verhuurd Het Kleverpark thans aan de beurt Vele woningen Het Kleverpark NIEUWE ST. V1NCENT1US- ALTAAR bezoek aan den beeldhouwer M. Andriessen CONCERT H. O. V. In het Bloemendaalsche Bosch MEISJE VERLOOR PORTE- MONNAIE Oneerlijke vinder gearresteerd De vuurbol! Auto over den kop geslagen Een nieuwe folder -van Haarlem's Bloei" Orgelbespeling Programma van de Haarl. Radio- Centrale op Dinsdag 20 Juli BURGERLIJKE STAND UIT DE HOOFDSTAD MOTORRIJDER ONDER LIJN 14 Ongeval met doodelijken afloop op den Binnen-Amstel BESCHONKEN OP DE TRAM Van voorbalcon gevallen Midsummernights- dream" Shakespeare's werk bijna werkelijkheid INBRAAK OP DE DA COSTA- KADE Platina-horloge met diamanten buitgemaakt RIJWIELDIEF OP HET SINGEL BETRAPT Oude bekende van de politie „EXPLOSIE" OP TERREIN DER MARKTHALLEN Roode Kruis demonstreerde Zon dagmiddag zijn paraatheid OUD-IJZERDIEVEN IN DE VAL GELOOPEN Op den vroegen morgen aangehouden AGENDA Bioscopen 20 Juli Bioscopen INSTELLINGEN DRONKEMANSRUMOER OP DEN NIEUWENDIJK De verkeerden uitgedaagd PAARDENSPORT CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP Springconcours en carroussel DUIVENSPORT Postduivenvereen. De Reisduif STAD Bijna een jaar geleden nam de gemeenteraad ®eh besluit om een subsidie van totaal 195.£'55 '6 verleenen aan verschillende woningbouwver enigingen tot het moderniseeren van haar koningen. Het waren meest woningen geruimen tijd ge iden gebouwd, toen de bouwprijzen hoog waren 6(1 de huizen dus zoo weinig mogelijk werden Smaakt. Sindsdien is er in de bouwwijze van de huizen het een en ander veranderd. In Haarlem- "oord werden snel rijen huizen neergezet, dit stadsdeel kreeg een uitbreiding die het tot een °tad opzichzelf maakte en er kwamen talrijke Moderne woningen tegen lage huren. Daardoor bakten de oudere woningen, hoewel toch nog jjas twintig tot dertig jaar oud in discrediet. 8°o modern waren ze niet ingericht als de "'euwe, die daar in groote hoeveelheden uit grond waren gestampt. Het betrof hier de 70 woningen van de wo- "'hgbouwvereeniging „Huis ter Cleeff", 52 wo- Mhgen van de Coöp. woningver. „Onder dak", H woningen van de Haarlemsche Stichting voor Woningverbetering, 65 woningen van de Wo- Mhgbouwver. „Tuinwijk Noord" en 86 wonin- geh van „Tuinwijk Zuid" en tenslotte nog 81 koningen van de Woningstichting Patrimoni um» Het leegstaan van vele woningen van deze l'6reenigingen en stichtingen was niet alleen strop voor hen zelf, maar ook voor de ge- Meente. De gemeente immers paste de tekorten Hi, die totaal een flink bedrag beliepen, over ^34 b.v. totaal 211.635. N.l. ruim 15.129 van „Huis ter Cleeff", ruim 14.815 van „Patrimonium", ruim f 16.000 van ■■Tuinwijk Noord", ruim 11.584 van „Onder ®ak", ruim f 52.121 van de Haarl. Stichting Mor Woningverbetering, terwijl de woning- ~°Uwver. „Tuinwijk Zuid" het leeuwenaandeel lad, want die had een tekort van niet minder flah f 101.791! Be meest radicale wijze van oplossing van de Moeilijkheid was misschien geweest de wonin- ë6n af te breken en er nieuwe, moderne wo rgen voor in de plaats te zetten. Vooral het jHeverpark zou daarvan ten zeerste geprofi- teerd hebben. Het Kleverpark, een van onze Mooist aangelegde doch door de zeer gevari- eeïden huizenbouw erg verknoeide wijken, begon Mo langzamerhand op een uitgestorven dorp te Mken, zooals men die in Frankrijk wel kan aan- Mffen. Het aantal leegstaande huizen begon at aantal nog bewoonde dicht te naderen en k sommige straten zelfs al te overtreffen. De Wouwermanstraat werd zoo'n leege straat, die Met haar vele bordjes Te Huur of Te Koop, Seen florissant gezicht opleverde. Evenzoo een 8edeelte van den Kleverparkweg tusschen het ^everpark en Aelbertsbergstraat. Men is begonnen met verbeteringen, moder- Mseeringen van de huizen. Eerst van „Patrimo- Mum" en later ook van andere vereenigingen. Het Kleverpark is thans aan de beurt. Wij Mfhemen dat de plannen tot verbetering van 3® huizen van de Haarlemsche Stichting voor Woningverbetering (een symbolische naam!) B. en W. ter goedkeuring zijn verzonden, M°dat spoedig wel met de veranderingen be- 8°hnen zal worden. Deze betreffen in hoofdzaak het opschilderen, 1M- aanbrengen van vaste waschtafels, een bad- aruer en van een erkerkozijn in de kleine voor vers. Be veranderingen hebben wel succes, in zoo- ®he (jaj; huizen weer bewoond worden. Van 'jatrimonium" zijn thans 20 leegstaande wo rgen verhuurd en ook op den Kleverparkweg, jH3* de in eigenaaröigen stijl gebouwde wo- fl'hgen verbeterd worden of reeds zijn, raken huizen weer in trek. Doch dat zal ook wel banken zijn aan het feit, dat de huizenbouw 3Senoeg stopgezet is en dus de reeds gebouwde Ohingen wel in aanmerking moeten komen. ^.3 snel is overigens de verhuur en de verbou- in een jaar tijds niet gegaan! t*acht ruischte de zomerregen over de stad, V* wij de romantische woning, met atelier, q h den jongen beeldhouwer M. Andriessen, aap Wagenweg 244, bereikten. moesten- even wachten op den kunstenaar v keken door de geopende tuindeur op den kcersweg en het daarachter gelegen weide- waar, over het groene tapijt, de bonte M K S rustig graasden en waarachter hooge zo- t>er °men wolkten, met soms de zwarte snip jes van vogeltochten er rond om. üj0fahgs den drukken verkeersweg stond een ®le man, die hopelooze en herhaalde moeite °m met een der vlugge auto's mee te mo ei r.^ Mjden, maar het lukte hem niet. Allen had- ^Jaast en niemand was barmhartig en wel- Mei? e oogenblikken later stonden we in het llof van den beeldhouwer voor het haut-re- al; eigenlijk de retabel genoemd kan wor- HCe,,v„atl het nieuwe altaar, gewijd aan den ^Mer der liefdadigheid en barmhartigheid: Bh ^incentius a Paulo! het We moesten even, bedroefd, denken, dat h al die jaren met de mentaliteit der men ie 2 n°g niet veel beter is geworden, al zijn n door de tijden heen, dank zij het ïop sterk verzacht. iiiet Cri egoïsten en stakkers, thans is dit nog Veel veranderd We zagen er een klein j^Pel van! cipa, hie grootere ellende van vroeger was Bief(je. ester ^er Weldadigheid en Christelijke Sint Vincentius, een groot Voorbeeld tot navolging! Hij dan werd gebeeld, in 't midden van het relief, dat uitgevoerd werd in Euville-marbrier en in eenvoudigen, kloeken stijl. St. Vincentius is gekleed in toog en super plie en werd afgebeeld in zittende houding, met het Heiligen-aureool. In de rechterhand houdt hij een kruisbeeld, naar voren geheven. Aan zijn voeten knielt een meisje, een der velen door den Heilige gered uit den poel van gevaren, armoê en ellende. Rechts van dit midden-tafereel zien wij de fi guren van Frederik Ozanam, die het werk van St. Vincentius georganiseerd voortzette en van Louise de Marillac, een tijdgenoote van Vin centius en dienares der armen. Welk een heer lijke titel! Links werden de beelden-in-relief gebeiteld van een bedelaar met kind en een gestrafte der galeien, beiden „typen" uit de groepen door ve len verstooten en verguisd, door den Heilige geholpen en gesteund. Het relief werd symmetrisch opgebouwd, in een schoone harmonie der figuren, die rustig en overzichtelijk zijn gegroepeerd. De figuren zelf zijn vol eenvoud, eeniger- mate stylistisch gegeven, begrijpelijk voor al len, toch psychologisch en zéér aanvaardbaar gebeeld. Dit relief werd geplaatst op de altaartafel, die uit Traverbin-marmer is vervaardigd, even als het voetstuk. Daar zal het de uiterst rechtsche kapel sie ren van den kapellenkrans rond het hoofdal taar der Kathedrale kerk: Sint Bavo, het heer lijke kerkgebouw van Jos. Cuypers, dat men in zijn Gotisch-Oostersche schoonheid, als sym bool der groote Hereeniging, van vele zijden der Spaarnestad zoo schoon kan bewonderen. Maandag, om 9 uur, had de plechtige con secratie plaats van dit altaar, (een geschenk der St. Vincentius-vereeniging) dat een sieraad voor de kerk genoemd kan worden en dat ver vaardigd werd door den Haarlemschen beeld houwer M. Andriessen (broer der bekende mu sici), die ook reeds het Kerstaltaar vervaar digde der Kathedraal en aan wien nog in den laatsten tijd belangrijke opdrachten werden verstrekt o.a. voor het gebouw van den Hoogen Raad te Den Haag en voor het stadhuis te Ber gen op Zoom. Vermelden we ten slotte met lof de firma C. en A. Swaalf, te Haarlem, die het steen- houwwerk verdienstelijk uitvoerde. K. d. H. a. Durch Adam's Fall ist ganz verderbt; b. Ich ruf' zu dir, Herr Jesu Christ; c. In dulci- jubilo; III. Praeludium en Fuga in G, J. S. Bach; IV. r Benedictus, b Agnus Dei, Frangois Couperin (16321701(?))V. Sonata da chiesa, Hen drik Andriessen (gecomp. 1927), Tema con va- riazioni e finale; VI. Choral HI, César Franck (1822—1890). Onder leiding van den dirigent Marinus Adam geeft de H.O.V. een concert op Woens dag 21 Juli, des avonds om 8 uur in het Bloe mendaalsche Bosch. Het programma vermeldt: 1. Ungarische Marsch van Hector Berlioz. 2. Ouverture „Le Barbier de Seville" van G. Rossini. 3. Ge- schichten aus dem Wienerwald van Joh. Strauss. 4. L'Alesienne Suite No. 1 van G. Bi- zet. 5. Fragmenten uit de Opera „Mad. But terfly" van G. Puccini-Tavan. 6. Ouverture „Le Domino Noir" van D. F. E. Auber. 7. Humores- que en Slavischer tanz van A. Dvorak.' 8. Bal let de l'Opera „La Reine de Saba" van Ch. Gounod. Zaterdagmorgen heeft een 12-jarig meisje bij de politie aangifte gedaan dat het in een win kel aan de Botermarkt een portemonnaie met f 10.— van de toonbank had laten vallen. De portemonnaie was door een haar onbekenden man meegenomen. De politie heeft dezen onbekende ondank-s zijn onbekendheid spoedig gearresteerd en wel den 47-jarigen los werkman K„ die bekend heeft Hij had de portemonnaie in bewaring gegeven aan een kennis, bij wien de portemonnaie in beslag is genomen. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt. Een enkele, door den zetter verwaarloosde d, kan een correspondent in de oogen van 't pu- pliek tot een geweldigen overdrijver, een fantast of tot iemand maken, die het met de waarheid niet zoo nauw neemt of die ten eenen male on bekend schijnt met de gebruikelijke Neder- landsche lengtematen. Immers, de zetter, de zetmachine of de wie weet welk mechanisme, die of dat zorgt voor groepeering der letters voor het zetsel, heeft in 't bericht over den vuurbol te Overveen (zie nummer van Zater dagavond) van een paar dm. een paar meters gemaakt. Nu mogen er misschien vuurbollen zijn, die tot zulke prestaties in staat zijn, die te Overveen, zoo hij al de schuldige was, was dit zeker niet. Een auto, komende van den Zeeweg is Zon dagnacht om ongeveer 4 a 5 uur in de bocht van den Tetterodeweg te Overveen over den kop geslagen, nadat hij eerst tegen het trottoir, door het plantsoen, vervolgens over het rijwielpad reed en daarna een slag draaide. Toen de politie ter plaatse arriveerde was er geen bestuurder of andere inzittende meer aanwezig. De auto was ernstig beschadigd. De opgespoord. De politie heeft den auto in beslag opgespoord. De politie heeft de auto in beslag genomen en stelt een nader onderzoek in. „Haarlem's Bloei" heeft een nieuwe folder uitgegeven in vier talen. Bij de uitgave heeft de bedoeling voorgezeten om, gedachtig de veelsoortige en uitgebreide literatuur, welke er omtrent Haarlem bestaat, ditmaal eens op zoo kernachtig mogelijke wijze de aandacht op deze stad, haar ligging en om geving te vestigen. Om deze reden is dan ook op de schoonheid en schilderachtigheid van het onvolprezen Kennemerland in fotobeeld en tee- kening in hoofdzaak de aandacht gevestigd. In de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem zal Dinsdag 20 Juli 1937, s avonds van 8!49 uur, de heer Valentijn Schoonderbeek, Naarden, het volgende programma uitvoeren: I. Praeludium en Fuga in G, Nikolaus Bruhns (16651697)H. Drie Koraalbewerkingen uit het „Orgelbüchlein", J. S. Bach (1685—1750), Programma 1: Hilversum II. Programma 2: Hilversum I. Programma 3: 8.00 Keulen, 10.05 Diversen; 10.50 Keulen; 11.20 Parijs R.; 12.20 Brussel Ned.; 2.05 Droitwich; 2.50 Parijs R.; 3.20 Lon don Reg.; 5.20 Brussel Ned.; 6.50 London Reg.; 7.20 Parijs R.; 8.20 Keulen; 9.10 Diversen; 9.35 Brussel Fr.; 11.15 Berlijn. Programma 4: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Pauze; 10.35 Droitwich; 12.05 London Reg.; 2.45 Pauze; 2.50 Droitwich; 7.10 Keulen; 7.50 London Reg.; 8.20 Droitwich; 11.20 London Reg.; 11.35 Droit wich. Programma 5: 8.00 tot 7.00 Diversen; 7.00 Eigen Gramofoonplaten concert (dansmuziek); 8.Ó0 tot 12.00 Diversen. In de algemeene ledenvergadering van de Haarlemsche Jeugd-Luchtvaartclub werd tot voorzitter gekozen: J. v. Kuik en tot secretaris: J. Drees, Tafelbergstraat 31, Haarlem (N.). Aan dit secretariaat kunnen alsnog de prijzen, die op de tentoonstelling „Opbloei" gewonnen zijn, worden afgehaald. De heer P. H. v. d. Eikhof te Haarlem is te Amsterdam geslaagd voor het Mercuriusexa- men boekhouden, alsook voor het examen boek houden van de Ver. v. Leeraren in de Handel- wetenschappen. De schaalcollecte ten bate van de St. Vincen- tiusvereeniging, in de Kathedrale Kerk gehou den, bracht ongeveer f 500.op. Gisterenavond gaf het dubbelmannenkwartet „Aurora", met medewerking van het muziek corps „Het Oosterkwartier", een concert in den speeltuin aan de Zomervaart. Velen genoten van de schitterende uitvoering op dezen prach tiger, zomeravond. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat in verband met de inwerkingtreding der verorde ning tot wijziging der verordening op de hef fing van bruggeld, met ingang van 1 Augustus a.s. geen bruggeld meer zal worden geheven voor het openen der „Buitenrustbrug". Vanmorgen zijn op de Groote Markt proeven genomen met een betere verdeeling van het verkeer, gaande naar Zijlstraat en Koning straat of om den cirkel. De commissaris van politie, de directeur van Openbare Werken en de inspecteur van het verkeer letten op de reactie van het publiek. Zaterdag werd in de Officierscantine van hei corps Motordienst te Haarlem het door den Haarlemschen kunst schilder W. K. Rees geschilderd portret van H. M. de Koningin onthuld. Op onze foto dankt Overste A. M. A. A. v. Loon, commandant van den Motordienst, den gever van het geschenkden reserve luitenant-kolonel PM. W. Hoege van Hoogelande Operatiescène uit de film „Obsessie" (Luxor Theater). KENAUPARK 26 a TELEFOON 12644 Spreekuren: 911 en 12, Dinsdagav. 6.308.30 Geboren: d. van M. Steenvoorden-Havelaar; d. van J. van Roon-Meijer; z. van M. de Graaf - Linnekamp; z. van M. E. B. van Os-Brinkmann; d. van E. F. Hensen-Haasbeek; z. van H. de Heij-van Noggeren; z. van C. G. Dekker-Faber; d. van C. Moolenaar-Coert; d. van A. E. Faaij- Veenvliet. Overleden: V. Koning-van der Wees, 75 j., Rollandstraat; R. van Dam-Verkozen, 73 j., Duvenvoordestraat; M. L. van Acker, 80 j., Oran jestraat; M. Kramer-van den Berg, 90 j., Zuider straat; J. J. E. Walter, 64 j„ Kamperlaan; A. H. Kuijper, 53 j., Kamperlaan. Op den Binnen-Amstel is Zondagmiddag een motorrijder bij een botsing met een motorwagen van lijn 14 zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later in het Wilhelmina- gasthuis is overleden. De motorrijder kwam uit de richting van de Blauwbrug en wilde het kruispunt Binnen- AmstelHalvemaansteeg passeeren, op het oogenblik, dat dat tram kwam aanrijden. Hij meende nog voor den motorwagen langs te kun nen komen, doch in deze berekening vergiste hij zich. De man werd van zijn motorrijwiel geslingerd en door de tram meegesleurd. Toen deze daarop tot stilstand kwam, bleek het slachtoffer bekneld te zijn onder den wagen. Nadat de tram was opgevijzeld, kon men het slachtoffer bevrijden. In stervenden toestand naar het ziekenhuis overgebracht, bleek hier, dat geneeskundige hulp niet meer baten mocht. Het tramverkeer ondervond eenigen tijd stag natie. Zondagmiddag is een man, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, bij het Leidsche Boschje van het voorbalkon van de tram gevallen. Hij werd met eenige hoofd wonden naair het Wilhelmina-Gasthuis ver voerd. Met de fraaie boschages op de hellingen der duinen en een staalblauwen zomeravondhemel, waarin een prachtige halve maan, omringd door twinkelende sterren hing, tot décor, werd door het Zaansche V.V.V. Openluchttheater Ge zelschap in het V.V.V.-openluchttheater te Ber gen een opvoering van Shakespeare's „Midsum- mernightsdream" gegeven, welke droom en door de voortreffelijke opvoering èn door de gunstige omstandigheden bijna tot werkelijkheid werd. Al nemen we niet aan, dat ieder de werken van den Engelschen dichter Shakespeare, wiens naam onsterfelijk is, heeft gelezen, we geloo- ven toch, dat velen weten, dat zijn geestig dicht werk „Midsummernightsdream" een geordende mengeling is van liefde, trouw en ontrouw, droom en werkelijkheid, sotternij, ernst en sproke, die de eeuwen door de menschheid genot heeft ge schonken. Al deze dingen zag de dichter zich af spelen in het oude Griekenland in een schier paradijselijk bosch nabij Athene, waarin de heerschers van het elfenland, Oberon en Titania met hun onderhoorigen een wonderlijk leven lei den. Geen wonder was het daarom, dat het Bergensche openluchttheater met zijn prachtige natuurlijke décors, die vooral op een zomeravond, zoo schoon als Zaterdag j.l. tot hun recht ko men, het ideale oord bleek te zijn voor het op voeren van dit fantastisch sprookje voor groote menschen. Het dunkt ons niet noodzakelijk op het stuk zelf dieper in te gaan, maar wel nog eenige aan dacht te wijden aan de opvoering er van. Het moet. voor amateur-tooneelisten een. zware op-. gave worden genoemd een dichtspel van een der gelijke kwaliteit zonder al te groote feilen voor het publiek te doen leven en een groote presta tie, wanneer men daar in slaagt. Dit laatste is hier het geval geweest en een welgemeend com pliment aan het adres van het Zaansche V.V.V. Openluchttheater Gezelschap en de regis seuse mevrouw Jaqueline RooyaardsSandberg is dan ook zeer op z'n plaats. De rollen werden gespeeld met een elan en een gemak, die respect afdwongen maar nog meer respectabel was de dialoogvoering, waarvan den versvorm voor amateurs toch altijd groote moeilijkheden biedt. De keuze van spelers was ook zeer goed, niet alleen, omdat men uit de vele Zaansche tooneel- vereeniginen zeer waarschijnlijk 't beste mate riaal bij elkaar zal hebben gezocht, maar in het bijzonder in het verband met de uiteenloopende typen. Men denke slechts aan de dwaze, alles op z'n kop willende zetten Puck en de onmoge lijk dwaze typen van het Atheensche tooneelge- zelschapje, dat het publiek meermalen daverend deed lachen. Ook voor de elfenbaletten, uitge voerd door leden van de gymnastiekver. Hercu lesHebe, kan men waardeering hebben al zou men wel wat meer fantasie in de dansen wen- schen en, zonder in al te groote strafheid te willen vervallen, wat meer geordendheid. Wat de muzikale illustratie van het spel be treft: deze werd door het uit verschillende Zaansche muziekgezelschappen samengestelde orkest onder leiding van den dirigent, den heer Jo van den Boogert, uitstekend verzorgd; de meesterlijke muziek van Mendelssohn kwan in het theater voortreffelijk tot haar recht. Van het koor en de vocale solisten kunnen we niet veel zeggen, omdat de zang, doordat het koor wat erg achteraf stond, moeilijk hoorbaar was. Mogen wij ten slotte de Bergensche V.V.V. ge luk wenschen met deze eerste uitvoering van het seizoen in haar theater; wanneer alles wat dit seizoen in het theater vertoond zal worden, van hetzelfde gehalte is, dan wacht den zomergasten nog zeer veel genietbaars. Vermelden we nog, dat het zeer groote pu bliek, het. gebodene.ten zeerste waardeerde. Zondagavond is ingebroken in perceel Da Costakade 67. Met behulp van een valschen sleutel zijn de dieven tijdens afwezigheid der bewoners binnengekomen. Zij hebben het ge- heele huis doorzocht en een flinken buit ge maakt. Tot het vermiste behoort een platina- horloge, bezet met diamanten ter waarde van 500 gulden. Verder kleedingstukken en kleine voorwerpen, waarvan de totale waarde nog niet kon worden wastgesteld. Tot laat in den nacht heeft de politie van de Raampoort een onder zoek ingesteld, terwijl de fotografische dienst van het hoofdbureau vingerafdrukken heeft ge nomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag be merkte een agent, die op de Rozengracht surveilleerde, dat iemand aan verschillende daar geparkeerde rijwielen opmerkelijk veel aandacht schonk. De agent hield den man in de gaten en herkende hem spoedig als een be- ruchten rijwieldief. Nu verloor de politieman hem niet meer uit het oog en volgde hem naar het Singel, waar de man in een gangetje ver dween. Even later kwam hij er weer uit met een rijwiel. De agent arresteerde hem en bracht hem naar het bureau Raampoort. Het rijwiel bleek eigendom te zijn van een nacht waker, die het in het gangetje had neergezet. Degenen, wien de aankondiging was ont gaan, zullen zich wel afgevraagd hebben wat er Zondagmiddag toch wel gaande mocht zijn op het terrein der Centrale Markt, waar mannen in bruine overalls en met gasmaskers op rondwaarden, waar auto's met Roode Kruisvlaggen af en aan reden, waarop zich zelfs een locomotief met daar achter een wagon voortbewoog. Het gold hier een oefening van de Am- sterdamsche transportkolonne van het Roo de Kruis, die met groot materieel aanwezig was om hulp te verleenen na een denk beeldige explosie. De gasploeg bakende het gevaarlijke terrein, waarboven giftige passen heetten te zweven, af en ging vervolgens over tot 't in veiligheid brengen der slachtoffers, die naar een tent werden vervoerd, waar zij werden ontgast. De enkele honderden genoodigden volgden met belangstelling de verschillende verrichtin gen, terwijl zij ook een kijkje namen in de gastent en in het noodhospitaal, waar de pa tientjes padvinders en schooljongens wa ren toevertrouwd aan de liefderijke zorgen der Roode Kruis-zusters, die zelfs een bloemetje niet vergeten hadden. Het geheel stond onder leiding van dr. Feen- stra, die met behulp van ordonnansen de de monstratie, die als geslaagd kan worden be schouwd, regelde. Veel belangstelling legden de bezoekers aan den dag voor het overladen van gewonden in een schip, waarbij van een groote in allerijl geconstrueerde tui gebruik gemaakt werd; ook de vervaardiging van de brancard-stellages, wel ke geschiedde op de wijze waarop de ponton niers hun constructies maken, trok veel be kijks. In den vroegen Zondagmorgen zag een agent van politie, dat drie mannen op de De Ruy- terkade een handwagen voortduwden, die zwaar beladen scheen te zijn. Over den wagen lag een zeil. De agent vond dit vreemd en hield de mannen aan. De lading bleek te be staan uit een groote partij ijzer. Op het bureau Warmoesstraat, waarheen de mannen werden gebracht, voelde men ze danig aan den tand. Toen werd toegegeven, dat het ijzer gestolen was op de terreinen der Electrische Centrale Noord aan de overzijde van het IJ. De man nen zijn ingesloten. Gebouw „St. Bavo": R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Bestuur Bloemisten, 8 uur. Frans Halsmuseum: Frans Halstentoonstel ling, 10—5 uur. Kunsthandel J. R. Bier: KI. Heiligland 66: Expositie, 106 uur. Kunsthandel J. H. de Bois, Kruisweg 68: Expositie H. Kruyder, 95 uur. Rembrandt-theater: „Het dagboek van Ma ria Bashkirtseff", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theatcr: „Obsessie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Hallo, hier Amerika", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Filmac, 11—5 uur; „Als man nen begeeren", 7 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo. St. Caecilia 8 uur; Rechts kundig bureau 8 uur; Technische vakgroep Postpersoneel 8 uur. Frans Halsmuseum. Frans Halstentoonstel ling 105 uur. Teyler's Museum. Tentoonstelling 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier. Klein Heiligland 66. Expositie 106 uur. Kunsthandel J. H. de Bois. Kruisweg 68. Ex positie H. Kruyder, 9—5 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelbespeling kwart over 8kwart over 9 uur. Rembrandt-theater. Het dagboek van Maria Bashkirtseff. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace - Palace Filmac. 115 uur „Als mannen begeeren". 7 en 9.15 uur. Luxortheater. „Obsessie". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater. „Hallo hier Amerika", 2.30, 7 en 9.15 uur. R..K. Leeszaal en Bibliotheek: Nieuwe Gracht 70; geopend op werkdagen van 's morgens 10 uur tot half één; des middags van 2 tot 5 uur en des avonds van 7—9 uur. 's Maandagsmor gens gesloten. R.K. Pension-Bureau: Centraal Bureau voor kosthuizen en pensions eiken dag geopend, Parklaan 59, hoek Jansweg. telefoon 10394. St. Elisabethvereeniging: Jansstraat 49. Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; ver gadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. Wit-Gele Kruis, Parklaan 75 (Tel. 16391). Spreekuren voor R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijving lidmaatschap en inlichtingen alle werkdagen van 10 uur vm. tot 5 uur n.m. Bureau voor uitzending van zieken-, zenuw- en kraamverpleegsters, kraam verzorgsters en bakers. Dag en nacht te be reiken. Zondagavond tegen twaalf uur hebben tweq mannen, die dronken waren, op den Nieuwen-, dijk het publiek zeer lastig gevallen. Een agent van politie maande hen aan tot door- loopen. Zij gaven daar geen gevolg aan en zochten twist tegen twee voorbijgangers. Hun keuze daarbij was echter buitengewoon slecht, want het waren rechercheurs. Deze accep teerden de uitdaging en de vechtpartij liep in het voordeel van de politie af. Nadat enkele rake klappen waren uitgedeeld, zaten de beide dronken vechtersbazen spoedig in de cellen van het bureau Warmoesstraat. 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kaz. tel. 17256 Het paard heeft een moeilijken strijd om zijr. positie te handhaven tegenover den motor, maar de groote liefhebberij voor de paardenfokkerij en de paardensport blijft gelukkig! onver flauwd bestaan bij de zeer groote groep akker bouwers en veehouders, die van geslacht op ge slacht met het paard zijn opgegroeid. Hieruit is ook te verklaren, dat een concours- hippique nog steeds duizenden bezoekers trekt. Wanneer weer en wind willen meewerken, be looft het concours-hippique te Hoofddorp op Dinsdag 27 Juli weer een groot succes te zullen worden. Het morgenprogramma begint om half 11 uur; het middagprogramma om half 2. Het. groote attractienummer blijft natuurlijk t' springconcours, maar daarnaast mag worden genoemd het carroussel van 150 ruiters en ama zones. Ook zal er onder de betalende bezoekers een gratis-verloting worden gehouden van Shet- landsche poneys. Hoofddorp is per autobus gemakkelijk te be reiken vanaf het station Haarlem en het Suri- nameplein te Amsterdam; men kan op het ter rein parkeeren. Uitslag Melun, afstand 454 K.M. Tli. Heinsbergen 1, 3 en 8; H. Everts 2, 5 en 32; H. J. Handgraaf 4 en 9; J. J. de Bie 6 en 14; P. J. Kok 7; J. Tj. Bakker 10 en 11; C. Th. Verdonk 13. le prijswinnende duif 1 uur 1 min., laatste 1 uur 53 min. Uitslag Roosendaal, afstand 96 K.M.: H. J. Handgraaf 1, 17, 25 en 26; G. H. Brendel 2. 3, 5, 7, 8 en 36; H. Boogaard 4 en 43; J. Th. Bakker 6, 39, 41, 42, 47, 63 er. 64; P. Kroon 9, 32 20, 29, 39, 44 en 60; J. Rompa 10 en 13; J. C. Kroon 11, 22, 27, 31, 37, 46 en 48; P. J. Kok 14, 15 32 en 33; C. Th. Verdonk 17, 23, 29, 36, 50, 51, 55, 88; C. Alders 18 en 45; N. Wezenbeek 20; H. Everts 22, 30, 61, 64 en 65; J. Plas 26; J. J. de Bie 34; H. Bouwens 38; J. F. Scherf 49; J. J. Hart 52, 53, 56 en 66; Th. v. Dam 54; C. v. t En de 57 en 59. le prijswinnende duif 10 uur 4; laatste 10 uur 22.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5