New-Yorksche Beurs WOENSDAG 21 JULI 1937 Kranten van stroo in Duitschland 'Jurken en blouses zal men van „stroowol" kunnen gaan dragen De luchtvaart-industrie in Frankrijk De voordeelen der nationalisatie volgens Pierre Cotminister van luchtvaart De hervorming van het Hooggerechtshof Gouverneur Lehmann gaat over naar de oppositie Jouhaux uit den raad der Bank van Frankrijk? De rede van Eden De indruk in Italië Botsingen in Tunis Stakende mijnwerkers in gevecht met de politie Deensche kroonprins heeft een auto-ongeluk Na den aanslag op Koe Korte berichten Het reddingwezen in Engeland Uitwisseling van gedachten met Nederland „Simon Bolivar" Kind verdronken Aardappelziekte R. K. Mulo-examen Nijverheidsonderwijs Examen Handelskennis L. O. Hoofdakte-examen SCHAKEN Schaakvierkamp te Bad Nauheim Euwe wint van Saemisch en speelt remise met Bogoljubov LAWNTENNIS Om den Davisbeker Vereetiigde Staten winnen de inter zone-finale VOETBAL J. J. Grootmeyer gaat heen als scheidsrechter Na vaste opening volgde voor sommige fondsen eenige reactie W% WISSELKOERSEN AMER1K. GOEDERENMARKT stoomvaartlijnen VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. Clearingkoersen Graannoteering Wolnoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 20 Juli BERLIJN, 20 Juli. (Reuter). Teneinde den in- poer van buitenlandsche grondstoffen zooveel mogelijk te beperken worden thans proeven ge nomen met het drukken van dagbladen op uit stroo vervaardigd papier. Voorts heeft men een methode uitgewerkt om een witte vezel te ver vaardigen uit stroo. Deze vezel zou tot textiel producten kunnen worden verwerkt. Reeds is men zoover gevorderd, dat een gemengde vezel, bestaande uit 50 pCt. „stroowol" industrieel verwerkt kan worden. Het gevonden proces, al dus wordt verklaard, werkt zoo economisch, dat niets verloren gaat. Zelfs het afval is nog bruik baar, daar het een goede meststof vormt. NANTES, 20 Juli (Havas) De minister ?an Luchtvaart, Pierre Cot, heeft bij de inwij- iing van een vliegtuigenfabriek alhier een rede- poering uitgesproken over de nationalisatie van le luchtvaartindustrie, dank zij welke de outil lage vernieuwd en de methodes verjongd zijn. In één jaar is het aantal moderne vliegtuigen bij de luchteenheden van het leger met 80 pro cent gestegen. De Fransche bombardements mogelijkheden zijn met 500 pet. toegenomen. Het industrieele potentieel is verdubbeld. In 1937 zal onze productie van militaire vlieg tuigen meer dan 30 pet. grooter dan in 1935? 1936 zijn. Set volgende jaar zal de stijging 70 pet. zijn. Wü zullen dan een instrument in han den hebben, dat in overeenstemming is met onze behoeften, aldus de minister. Het plan voor het luchtleger, het z.g. „plan der 1500 vliegtui gen", zal in drie jaar ten uitvoer worden ge legd. Het rendement van de genationaliseerde industrie is veel grooter dan dat van de parti culiere was. WASHINGTON, 20 Juli. In den strijd om de hervorming yan het federale Hooggerechtshof volgens de plannen van president Roosevelt, heeft zich een nieuwe factor voorgedaan, door dat de gouverneur van New-York, Herbert Lehmann, die door den president vroeger zijn „goede rechterhand" genoemd is, zich aange sloten heeft bij de tegenstanders van deze maatregelen. Toen de leden van den Senaat terugkeerden van de teraardebestelling van het stoffelijk overschot van den meerderheidsleider in dit lichaam, Joe T. Robinson, kreeg men den in druk, dat zij geneigd waren een behandeling van het ontwerp betreffende de hervorming van het Hooggerechtshof uit te stellen, totdat op Woensdag a.s. Robinsons opvolger zal zijn aan gewezen. Intusschen zijn de voor- en tegen standers van het ontwerp gereed voor den strijd. Naar verluidt hebben vrienden van sena tor Pat Harrison, democraat, en een van de senatoren, die het meest kans schijnen te ma ken tot opvolger van Robinson gekozen te worden, dezer dagen hun invloed aangewend bij de democratische tegenstanders van het wetsontwerp, waarbij zij gedaan zouden hebben weten te krijgen, dat eenig uitstel in de behan deling komt van het voorstel om het ontwerp terug te zenden naar de juridische commissie. Verscheidene republikeinen zijn echter gepor teerd voor een zoo spoedig mogelijk in behan deling nemen van dit voorstel. In kringen, die in nauw contact staan met het Witte Huis verklaarde men gisteravond, dat president Roosevelt en zijn raadgevers ver trouwen, dat de Senaat «de pogingen om het wetsontwerp op de hervorming van het federale Hooggerechtshof terug te doen zenden naar de commissie voor juridische aangelegenheden zal doen mislukken en het ontwerp zal aannemen in zijn tegenwoordigen compromisvorm. PARIJS, 20 Juli (Havas). De „Temps" meldt: „Volgens zekere inlichtingen zou Jouhaux, secre taris-generaal van het Fransche vakverbond, aftreden als lid van den algemeenen raad van de Bank van Frankrijk". Havas heeft in verband met deze medeaeeling een onderzoek ingesteld met het resultaat, dat men zoowel bij de Bank van Frankrijk als op het ministerie van Financiën verklaarde niets van deze aangelegenheid te weten. Jouhaux zelf weigerde een verklaring af te leggen. een organisatie. Het blad oppert de veronder stelling, dat de aanslag het werk van de com munistische parij zou kunnen zijn, die van den aanvang af het werk der nationale consolidatie, dat door Koe was ondernomen, heeft tegenge werkt. De aanslag op Koe kan niet anders wor den beschouwd, dan als een aanslag op de ideo logie, welke Koe vertegenwoordigde. MILAAN, 20 Juli (DNB) De opmerkingen, die Eden in zijn gisteren uitgesproken redevoering gemaakt heeft over het Britsch-Italiaansche accoord ten aanzien var} de Middellandsche Zee, worden goed opgenomen door de Noord- Italiaansche bladen. De in Turijn verschijnende „Stampa" verklaart, dat Eden een opmerkelijke redevoering heeft gehouden. Hij heeft zich her innerd, dat tusschen Italië en Engeland een accoord over de Middellandsche Zee van kracht is. Het feit, dat men van Engelsche zijde er weder over spreekt, kan een niet te overziene beteekenis hebben. De uiteenzettingen van den Engelschen minister betreffende leveringen van oorlogsmateriaal naar Spanje in geval van een mislukken van het Engelsche compromisplan zijn echter door de gebeurtenissen achterhaald. De Fransche wapensmokkelarij naar Spanje heeft nooit een zoo grooten omvang gehad als juist gedurende de laatste weken. TUNIS, 20 Juli (Havas) De politie heeft vandaag getracht de stakende mijnwerkers van de mijn Djerissa van het terrein te verwijderen. Zij werd met steenen bekogeld en er ontstond een vechtpartij, waarbij een Marokkaansch ar beider gedood en een ander ernstig gewond werd. Drie personen werden minder zwaar ge wond. Het schijnt thans rustiger te zijn. De stakende mijnwerkers eischen loonsverhooging. KOPENHAGEN, 20 Juli. (D. N. B.) De kroon prins van Denemarken heeft gisteren een auto ongeluk gehad, doordat een as van den door hem zelf bestuurden wagen brak. Dientengevol ge vloog een achterwiel van den auto. De kroon prins slaagde er echter in den wagen tot staan te brengen. Hij was onderweg naar Zweden, waar hij zal deelnemen aan de bijeenkomst van de Koningen van Zweden en Denemarken e;-. het kasteel Sofiero bij Helsingborg ter gelegen heid van een vlootrevue der Zweedsche marine. WARSCHAU, 20 Juli. (D.N.B.) In verband met den mislukten aanslag op kolonel Adam Koe zijn hier ter stede en in de provincie een reeks arrestaties verricht. Bijzonderheden om trent den dader en zijn medeplichtigen wor den voorloopig nog geheim gehouden. De bladen melden, aldus het Poolsch tele- graaf-agentschap, dat geen enkele aanwijzing omtrent zijn identiteit op den man, die den eanslag op kolonel Koe heeft gepleegd, is be vonden. De politie is er evenwel in geslaagd zijn iden titeit vast te stellen en zij weet thans ook in welk milieu hij verkeerde. De stadspresident van Warschau, Starzynsky, een vooraanstaand lid van het kamp der nationale eenheid, heeft een beroep gericht tot de organisaties van dit kamp, waarin hü o.m. verklaart, dat uit welk milieu de moordenaar ook afkomstig mocht zijn, dit moet vernietigd worden. Het orgaan van het leger Polska Zbrojna schrijft, dat men de bedrijvers van den aanslag zeer zeker moet zoeken onder de elementen, die den staat en het Poolsche volk vijandig ge zind zijn. Het blad concludeert, dat het werk van de nationale consolidatie zoo snel mogelijk moet worden verwezenlijkt. Gazeta Polska constateert, dat de aanslag zeer nauwkeurig werd voorbereid, waarschijnlijk door De Poolsche regeering heeft besloten te Addis Abeba een eere-consulaat in te stellen, dat on dergeschikt zal zijn aan het consulaat-generaal van Polen te Rome. In Maart 1938 zal Lincoln Ellsworth, die in 1935 reeds een geslaagden tocht heeft onderno men over den Atlantischen Oceaan via de Weddell-zee en de Ross-zee, opnieuw een po ging ondernemen om over het Zuidpool-ge- bied te vliegen. Het Britsche Hoogerhuis heeft met 79 tegen 28 stemmen de echtscheidingswet in derde le zing aangenomen. Aangezien het Hoogerhuis amendementen op de wet heeft aangenomen, moet het Lagerhuis deze nogmaals behandelen. Twintig eenheden van de Britsche Middel landsche Zeevloot, waaronder drie vliegkamp schepen met meer dan 200 toestellen, zullen tus schen 28 Augustus en 21 October een bezoek aan Alcxandrië brengen. Tusschen deze haven en Port Said zullen groote manoeuvres met medewerking van de luchtmacht gehouden worden. Te Damascus is tijdens betoogingen, waarbij geprotesteerd werd tegen de duurte, een amb tenaar van politie door een verdwaalden kogel gedood. Door steenworpen werden verscheidene personen gewond. De betoogers werden uiteen gedreven. Er bestaat een nauw contact tusschen de Nederlandsche reddingmaatschappijen en de Engelsche. Zoowel de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij als de Royal National Life Boat Institution wer den in 1824 opgericht en de organisaties vertoonen veel overeenkomst Zeer onlangs heeft de inspecteur van de Royal National Life Boat Institution lieute nant-commander P. E. Vaux R. N., D. S. C., een vierdaagsch bezoek gebracht aan de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij. In gezelschap van den secretaris van deze maat schappij, den heer H. Th. de Booy, heeft hij verschillende stations der Noord- en Zuid- Hollandsche Reddüngmaatschapij bezocht ten einde zich op de hoogte te stellen van de nieuwe motor-strandreddingbooten en de wij ze, waarop deze worden vervoerd en in de branding gelanceerd. Te Umuiden en te Hol- lum op Ameland maakte de heer Vaux eeriige oefeningen mede en met de motorreddingboo- ten Insulinde, Brandaris en Dorus Rijkers voer hij de zee op. Met ruw weer werd een zeer geslaagde oefe ning met de redding-vlet te Petten gehouden. Dit type vaartuig is bij de Engelschen niet in gebruik en de heer Vaux toonde er groote belangstelling voor. Het was voor hem ook zeer interessant te zien op welke goede wijze de radiocommunicatie op de Nederlandsche reddingbooten is geregeld. De motorstrand- reddingbooten maakten op hem een zeer goe den indruk. In totaal werden tijdens deze trip acht motorreddingbooten, drie roeireddingbooten en verschillende boothuizen bezichtigd, zoodat deze uitwisseling van gedachten en ervaringen haar nut zeker heeft gehad. De reis van lieutenant-command*r Vaux stond in verband met 't streven van de Royal National Life Boat Institution, welke over 200 motorreddingbooten beschikt, om evenals Ne derland, zoo spoedig mogelijk over te gaan tot de vervanging van roeireddingbooten door motorreddingbooten op de stations, welke daarvoor in aanmerking komen. De Kon. Ned. Stoomboot Mij. deelt mede, dat het vertrek van het ss. „Simon Bolivar" op Vrijdag 23 Juli van Amsterdam naar W.- Indië is vastgesteld op 5 uur n.m. van de Surinamekade, in plaats van 12 uur 's mid dag. De inscheping der passagiers heeft plaats van 3 uur n.m. af. Te Hengelo is het vijfjarig zoontje van den heer M. Oude Groen, rijwielhandelaar aan den Krabbenbosweg, bij het spelen in een kleigat aan de Berendinastraat geraakt en verdron ken. Zijn vriendje maakte alarm, doch kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. In het etmaal van des avonds 18 tot des avonds 19 Juli is in de omgeving van Broek op Langendijk de weersgesteldheid critiek ge weest voor het optreden van aardappelziekte, behoudens te weinig regen. AMSTERDAM. Geslaagd: J. Albers, L. Borst, J. Koremans, J. Lodewijckx, J. Mascini, J. Tost, A. Rapati, W. Dekker, W. Gallee, allen Amsterdam; M. Koper, J. van Loon, C. Pels en A. Wit, Alkmaar; M. v. d. Straten, M. v. Til burg, J. van Veelen, M. Vest, A. ter Bogt, S. Driesen en J. Haanraadts, Amsterdam. Afge wezen acht candidaten. AMSTERDAM. Geslaagd voor de acte N VII de dames: A. P. Vermeer te Rotterdam, M. Oosterbeek te Edam, R. H. Klok en H. P. Draijer te Amsterdam, B. H. Landwehr te Rotterdam en H. van Dongen Torman te Hilversum. Geslaagd voor de acte N VIII de dames: A. M. Hovenkamp te Nijmegen, M. Th. van Has- sel te Leiden, J. H. Rentema te Den Haag, J. G. Robbers te Den Haag en W. Raadsen te Lei den. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: mej. P. W. M. Verlegh te 's-Gravenhage en mej. B. Hartlief te Groningen: G. Slob te Bussum; D. Kooistra te Amsterdam; W. Koetselman te Zwolle; M. Petersen te Baam; L. M. v. d. Bijl te Alkmaar; B. Bensink te Den Helder; L. T. van Geel te Nijmegen en G. A. M. Niland te Soest; mej. E. J. Pilon te 's-Gravenhage; mej. G. J. Ross- mark te Amsterdam; mej. C. M. J. v. d. Wijn- gaart te Haarlem en mej. J. Soeting te Rot terdam; mej. H. P. J. v. d. Berg te Poortugaal; Y. Swierstra te Emmen; H. J. Horck te Alme lo; G. N. Stevens te Wessem; D. Schuitmaker te Goes en A. A. v. d. Walle te Hulst en L. Bouma te Maassluis. 's-GRAVENHAGE. Geëxamineerd 8 candida ten. Toegelaten: de dames: E. Rijpkema, Den Haag; I. W. Naar, Oegstgeest; K. Buis, Lange- raar en de heeren: H. Ch. E. A. Dijkman, Delft; P. F. C. Teeuwisse, Den Haag; P. Schneider, Rijswijk. UTRECHT. Geëx. 7 cand. Geslaagd de heeren J. B. Hardon en P. Bol, Zeist; B. Dam, Utrecht; J. Endeveld, Amersfoort en mej. G. J. Boerlage, Bussum. De hangpartijen uit de eerste dubbele ronde van den internationalen schaakvierkamp Euwe AljechinBogoljubovSaemisch, zijn Dinsdag te Bad Nauheim afgespeeld. Dr. Euwe wist zijn partij tegen Saemisch, welke bij den 33sten zet was afgebroken, na 47 zetten te winnen, terwijl de wereldkampioen tegen Bogoljubov remise speelde. Dr. Aljechin besliste zijn party tegen Saemisch na een paard te hebben geofferd in den 43sten zet te zijnen gunste. Ook zyn partij tegen Bogoljubov wist dr. Aljechin te winnen, zoodat de stand thans is: 1. dr. Aljechin 2 pun ten; 2. dr. Euwe VA punt; 3. Bogoljubov 54 punt; 4. Saemisch 0 punten. De interzone-finale van het Davisbekertour- nooi, welke Dinsdag te Wimbledon tusschen de Vereenigde Staten en Duitschland is gespeeld, is in een 32-overwinnlng voor de Amerikanen geëindigd. Henkei won van Grant met 75, 26, 63, 64, terwyi Budge na spannenden strüd Von Cramm met 6—8, 5—7, 6—4, 6—2, 8—6 versloeg. Naar wü vernemen, zal de bekende scheids rechter J. J. Grootmeyer, die na het beëindi gen van zpn voetballoopbaan nog dertien jaren tal van belangrijke wedstrijden heeft geleid, het volgend jaar niet meer als zoodanig fun- geeren. De heer Grootmeyer, die ook als voor zitter van de Westelijke Eerste Klassers in de voetbalwereld groote bekendheid geniet, heeft gemeend zyn plaats als scheidsrechter aan jongere krachten te moeten afstaan. NEW YORK, 20 Juli (Part.). De stemming op de effectenbeurs was heden by de opening, in navolging van gisteren, weer vast onder in vloed van verwachtingen, dat tal van voor stellen van Roosevelt vóór het uiteen gaan van het Congres niet in behandeling zullen komen, zulks in verband met het feit, dat Gouverneur Lehmann zich zal verzetten tegen het voor nemen van Roosevelt, om de voorstellen tot hervorming van het Hooggerechtshof met alle mogelijke, hem ten dienste staande middelen, door te zetten. De mogelijkheid werd hierdoor niet uitgesloten geacht, dat van verschillende aanhangige wetten op z'n minst genomen de scherpste kanten zullen verdwijnen. Ook de gunstige bedrijfsresultaten, die voor het eer ste half jaar op 6.per aandeel worden ge schat, door Chrysler behaald, lieten niet na hun invloed nog te doen gelden en de opening kwam voor de meeste fondsen hooger te lig gen. Vooral Chryslers waren gefavoriseerd. De opening kwam op 108!% tot stand, zynde een voordeelig verschil van bijna 2 dollar en tegen oploopende prijzen werd in de ochtenduren dit fonds verhandeld, waardoor nog VA punt aan de winst kon worden toegevoegd. Ook de ove rige automobielwaarden profiteerden hiervan en General Motors monteerden VA punt. Ook staal- waarden waren aanvankelijk goed gedisponeerd, doch later werd de tendenz hier onregelmatig als gevolg van winstnemingen voor U. S. Steels, die de laatste dagen een flinke winst wisten te incasseeren. Bethlehem Steels konden zich een half punt, National Steels 1 punt hooger plaatsen, doch Republic Steels waren slechts fractioneel hooger, terwijl later in den ochtend wat aanbod los kwam. Sporen waren goed ge zocht en in een opwaartsche tendenz werden o.a. voor Atchison Topeka en Union Pacific winsten tot VA punt bereikt. Koperwaarden waren eveneens vast, evenals warenhuisfondsen, kunstzyde-aandeelen, chemische waarden en public-utilities. De noteeringen stelden zich tot VA punt boven gisteren. Luchtvaartfondsen la gen gedrukt in de markt, terwijl rubbers, aan- deelen in fabrieken van electrische apparaten, amusementswaarden en equipmentshares zich op het plm. 1 a VA punt hooger peil door winstnemingen niet konden handhaven; hier en daar moest weer om en nabij 1 dollar worden afgestaan. De handel was ruim; in het eerste uur werden 370.000 en in het tweede 230.000 shares verhandeld. Hoewel de grondstemming in de middaguren vast was, vielen toch voor tal van fondsen verkoopen te constateeren, die druk op het koerspeil uitoefenden, zoodat de winst voor die fondsen tot een minimum teruggebracht werd. Daarentegen zetten Chryslers de styging voort en op het hoogste punt van den dag, met een winst van 4% punt, werd de noteering verlaten. General Motors brachten de winst op 2% punt. Voor staalwaarden ging de winst zoo goed als geheel teloor, met uitzondering van National Steels, die VA punt verbeterden. Vervolgens waren het sporen, die de aandacht van het publiek bleven trekken en zeer ruime omzetten te zien gaven op verwachtingen van een be vredigende oplossing inzake het loongeschil. De grootste winst gaven Atch. Topeka te zien met 23/8 punt. Ook South. Rails en Union Pacific verbeterden 2 dollar. Koperwaarden waren vast, doch Kennecott Copper, die behalve het regel matige kwartaaldividend ook een extra uitkeer de van 0.25, waren fractioneel hooger. De om zetten voor dit fonds waren echter niet groot. Van de overige afdeelingen waren tabakken, van de warenhuisfondsen Montgomery Ward, diverse public-utilities, kunstzijde-aandeelen, amusementswaarden en canningshares vast en tot VA punt hooger. Laatbeurs konden ook Wes- tinghouse weer tot boven het vorig slot mon- teeren, doch rubberfondsen zakten in, evenals tal van petroleumwaarden, waarvan de meeste fractioneel beneden het vorig slot belandden. Chemische waarden waren verdeeld, met Allied Chemical VA punt in reactie. Mijnen, equip mentshares, aandeelen in telegraafmaatschap- pijen waren by 't slot goed pryshoudend. Lucht vaartfondsen waren zwak, hoewel het slot hier niet op het laagste punt van den dag terecht kwam. De omzetten bedroegen 1.200.000 shares. Slotkoersen Juli 20 19 17 16 Allied Chemical ■>37% r*4 12331% 234 American Can Co. 1061/n 105% 1023% 1021% Am. Car. F.dry 52% <23% 52 Am. Smelt. Ref. 94Vs 947% 92 Am. Tel. Tel. 171 170% 169". 1693% Am. Tobacco B. 79 78 77% 77 Am. Waterworks I9V4 19 18% 18% Anaconda Copper 581/4 57% 553% 553% Atchison Topeka 85% 83 817% 81 Baltimore Ohio 293% 28% 28 273% Bethlehem Steei 95% 95 93% 93% Canadian Pacific 1IV4 11% 111% 11% Case Treshing 170 173% 168 167 Chase National B. 52 52 51% 52 Ches. Ohio 55% 55 54 54% Chicago Rock Isl. 2% 2% 2% 23% Chrysler Motor Il07/P 106% 1017% 1003% Cities Service 31/4 3% 3 3 Consol Gas N.Y. 39 377% 37 37 Continental Oil 481/4 48% 48 471% 7 Dawesl. 3534 3)3% 343% 35 5% Young 293/4 29% 28% Deleware Huds. 39 37% 363% 38 Douglas Aircraft 58s/a 59% 583% 587% Dupont de Nem. 162% 1603% 159% 160 Eastman Kodak I8OV2 179% 1787% 179 El. Bond Sh. 19 188% 18% 17% General Electric 581/8 58 56s% 56% General Motors 567/8 54% 52% 523% Good Year 40 39% 393% 39% Hudson Motor 16% 153% 147% 147% Illinois Central 253/8 24% 233% 24% Intern. Harvester 114% 1147% 113 113% Intern. Nickel 647/g 631% 62 61% Intern. Tel. TéL I2V4 121% 12% 12% Kennecott Copper 603/4 603% 59% 58% Missouri Pacific 33/4 3% 3% 4 Idem prel. 8 73% 7% 8% Montgomery Ward 637/8 623% 611% 613% Nat. City Bank 47 461/2 45% 46% Nat. Dairy ProdL 203/s 20% 20% 201% New York Central 42 403% 39% 39% North. Amer. Co. 273/s 263/8 251/2 25% Norfolk Western 240 2381% 238 238 Pennsylvania 40 38% 40 38% Phillips Oil 613/g 611% 60% 61 Proctor Gamble 61% 597/e 59% 58% Publ. Serv. N. J. 42% 42 41% 41% Radio Corporation 9% 9% 9% 9 Sears Roebuck 95 94% 93 92% Shell Union Oil 29% 29% 29% 29 Socony Vacuum 21% 21% 207% 207% Southern Pacific 49 47% 45% 45% Southern Railway 34% 323% 323% 31% Standard Brands 12% 12% 12% 127a Stand. Oil of N.-J. 71% 717/8 70% 7J% Tidewater Ass. Oil 19% 19% 18% 183% Union Pacific 135 131 13072 1311% United Aircraft 303/g 31% 307a 303%, United Corp A. 53% 5% 5 5% U. S. Leather 9% 9% 93% 93% U. S. Rubber 603% 60 60 59 U. 3. Steel 119 %8?% 116% 1157% Western Union ol% oO 47 -yo 463% Westlngh. Electr. .523/8 152 149 148 Woolworth Building 461/g 461% 45% Gedaan en laten, t oieden. ex. dividend. s= ex coupon. Slotk. Juli 20 19 NEW YORK, 20 Juli 17 16 Brussel 16.84 16.833% 16.83 16.84% Rome 5 26% 5.26i% 5.26% 5.26% Madrid 4.85 4.85 4.85 4.85 Bern 22.94% 22.911% 22.90 22.92 Weenen 18.78 18.78 18.80 18.78 Oslo 25.05 22.22 V- 25.00 24.97% A'dam 55.22 55.10% 55.10 55.11 Londen 4.98% 4.97^ 4.97% 4-97% Parijs 3 753% 3.753% 3.76% 3.83 Berlijn 40.26 40.23 40.23 40.22 NEW YORK, 20 Juli 20 Juli 19 Juli 20 Juli 19 Juli Suiker Juli 2.45-46 2.47-48 Jan. 2.26-27 2 29-30 Slept 2.44-45 2.46-47 Mrt. 2.26-27 2.29-30 Nov 2.40-41 2.41-42 Mei 2.29-30 2.31-32 Dec. 2.40-42 2.42 Juli 2.31-33 2.34-35 Rubber Standaard Juli 18.84- 18.77-- Dec. 19.10 19.04 Sept.18.98-f 18.92-f Jan. 19.14- 19.08 Oct. 19.03-f 18.99-f Mrt. 19.21 19.15 Mei 19.31-f 19.29 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Mei 7.35- 7.35 Mel Juli 7.20 7.13 Juli 10.99- 10.93 Sept 7.08- 7.04-05 Sept 10.80- 10.68- Dec. 6.98- 6.94 Dec. 10.43 10.35-- Mrt. 6.96 6.92 Mrt. 10.21 10.19-- Mei 10,17 10.14 Katoen Oct. 11.86-87 12.01 Mrt. 11.86 12,01-02 Dec. 11.82 11.93-94 Mei 11.89-90 12,04-Oj Jan. 11.82- 11.94 Juli 11,92 Tin 20 Juli Tarwe Juli 121%- Sept 121% -% Dec. 125Vs Mais Mei Juli 121 Nieuw contract 39.87y2 Termyn 60.00 59.62V3 CHICAGO, 20 Juli 19 Juli 20 Juli 19 Juli Hiver 1261/8Juli 361/239Vs 1266/8-% Sept 34%.- 357/8-- 128-27% Dec. 36 371/2 Rogge Juli 903/4 124 Sept. 851/4 Dec. 87% Juli 123 Sept. 106% Reuzei Juli 12.15 Sept 12.35 128 Dec. 761/2 110%.— 981/2 88% 907/8 773/4— 12.271/2 12.40 12.521/2 12.35 20 Juli Tarwe Juli 146 Oct. 1373/4 Dec. l333/4 Rogge Juli 1501/2 Oct. 95 Dec. 9o% Haver Juli 64 Oct. 537/8 19 Juli 151 Oct. 12.421/a Dec. 12.20 WINNIPEG, 20 Juli 20 Juli 19 Juli Gerst Juli 69%693/4 C.AM 1/ 101 u?7g - 0774 - 142%Oct. 641/4651/4 138%Dec. 633/4641/8 Lijnzaad 182 184 1811/4 154 Juli 178 996/3Oct. 179% 973/4Dec. 1763/4 67 Dec. 503/4— 54% 50% gedaan en laten T bieden nominaal Activa Prom., enz. in disc.: Binnenl. Wissels. Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal.... Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem pig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors, in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen en Totaal Op Effecten Op Goederen Specie Totaal Voorsch. a. h. Ryk (Art. 16 d. Bankwet '19 K.B. v. 28 Sept '18 Stbl. No. 553) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz Muntmat. Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap, Res. en Pensioenf.. Gebouwen en Meub, der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1: Stbl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Rese Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omli Re -Cour. Saldo's: Van het Rük Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-l t) W.v. ill. buitenl. Besch. Metaal: (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatkistp. ree b. d. Bank ond.gebr. Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Eff. Beleen, van Goed. Voorsch. in Rek.-C. 19 Juli '37 12 Juli '37 13.322.534 13.342.010 501.656 472.321 726.778 672.537 14.550.969 14.486.868 2.430.000 2.388.000 2.430.000 2.388.000 132.231.469* 132.543.776* 6.281.131 4.545.795 28.365.533 28.906.099 166.878.133 165.995.671 164.450.608* 164.143.810* 2.734.323 1.545.063 166.878.133* 165.995.671* 113.607.420 113.607.420 1.144.267.946 1.132.260.820 1.257.875.366 1.245.868.249 18.491.828 18.158.220 1.276.367.194+ 1.264.026.4701 41.806.137 41.774.934 4.600.000 4.600.000 6.903.455 6.882.816 10.193.915 10.193.915 1.523.729.806 1.510.348.676 20.000.000 20.000.000 4.338.707 4.338.707 6.600.000 6.600.000 11.098.129 11.094.215 824.735.645 833.324.015 34.014 19.662 101.471.510 91.037.702 553.973.704 542.596.858 1.478.094 1.337.514 1.523.729.806 1.510.348.676 65.883.125 65.883.125 30.571.393 19.961.057 684.208.051 677.161.981 2 pet. sedert 3 Dec. 1936 2% pet. sedert 3 Dec. 1936 2H pet. sedert 3 Dec. 1936 2H pet. sedert 3 Dec. 1936 234 pet. sedert 3 Dec. 1936 Koersen voor stortingen op 21 Juli 1937 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 72,95, Lires 9,61, Peseta's 8,85, Turksche ponden 1,44)4. BINNENLANDSCHE HAVENS UMUIDEN. Aangekomen 19 Juli: Granada, s» Mariahamh (voor Velsen); Texelstroom, s., L1* verpool; Lingestroom, s., Bristol. 20 Juli: Flying Welshman, ms., B'ritonferry. Marne, m.s., R'dam; Modesta, s., Archangel (voor Velsen); JernTand, s., R'dani. Vertrokken 20 juli: Ferrum, s., Gent. Aangekomen 20 Juli: Stelling, s., Gdynia; PTO' metheus, s., Java; Maria Nicolaou, tank, Curacao, Dido, m.s., Bolnes; Amstelkerk, s., W.-Afrik&> Depa m.s., Rochecster (voor Zaandam). Vertrokken 20 Juli: Marionga, s., Gdynia; ca* ribia, m'.s., Mistley; Plying Welshman, m.s„ Ant werpen; Bowling, s., Leith; Heire, s„ R'dam; Me rel, s., Londen; Amstelstroom, m.s„ Huil. Aangekomen 20 Juli: Ariadne, s„ Middl. Z®e' Achilies, s., idem; Simon Bolivar, s., Hamburg- AMSTERDAM. Aangekomen 19 juli: Texel' stroom, Liverpool, stukgoed, Handelskade, Hol1, Stoomb. Mij. 20 Juli: Lingestroom, Bristol, stukgoed, Han delskade, Holl. Stoomb. Mij.; Flying Welshman. Britonferry, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ruys J* Co.; Theseus, Stettin, stukgoed, Sumatrakad®. Verg. Car,ga,doorskantoor; Marne. R'dam, stuk goed, Javaxade, Wm. H. Muller Co.; Jernlanu. R'dam, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf De Rie'* landen. Aangekomen 20 Juli: ESperance, Zaandam, repar reeren, Kromhout, Abeca; Oise, Deventer, uit klaren, Steiger H.A.L., Abeca; Stelling, Gdyni®: steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Hand®' Mij.; Prometheus ,Java, stukgoed, B'orneo(kad®' Meyer C'o.'s Scheepv. Mij.; Achcilles, Mid"1, Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoors kantoor; Simon Bolivar, Hamburg, stukgoed e" toeristen, Surinamekade, Vrachtm'ail; Ariadne> Middl. Zee laatst Antwerpen, stukgoed, Levant- kade, Verg. Cargadoorskantoor; Maria Nicolaom Curacao, stookolie, Steiger Bataafsche Petroleum Mij., Ruys Co.; Embla, Sundswall laatst Velsem stukgoed. Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskant- Dido, Bolnes, ledig, Surinamekade, Vrachtcma»' Amstelkerk, W.-Afrika, stukgoed, Handelskade- Holland-Afrika Lijn. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, thuisreis, 18 Juli van Rio Janeiro- KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNE, 20 Juli van Middl. Zee laatst Ant werpen te Amst. verwacht. SIMON BOLIVAR, toeristenvaart, 19 Juli n.m- 7 uur van Hamburg naar Amst. CERES, 19 Juli n.m. 9 uur van Hamburg nam Bremen. POSEIDON, uitreis, 19 Juli te Port of Spain-, FLORA, 19 Juli van Kopenhagen naar GdyniO; ACHILLES, Middl. Zee naar Amst., pass. 19 Jrm n.m. 6 uur 55 Lydd. CRYNSSEN, 20 Juli Van Plymouth naar Havre, wordt 22 Juli c.a. 2 u. n.m. te Amst. verwacr-' THESEUS. 20 Juli van Stettin te Amst AMAZONE, 18 Juli van W.-Indië te New-York- STUYVESANT, 19 Juli v. W.-Indië te New-York- ODYSSEUS, 20 Juli van Spezia te Livorno. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 19 Juli van Havre n. Amst-I wordt 20 Juli c.a. 5 uur te Amst. verwacht. MAASKERK, uitreis, 20 Juli te Port Buet. JAARSTROOM, 29 Juli van W.-Afrika te R'dam verwacht. REGGESTROOM. 18 Juli van Port Bouet nam Cape Coast. AMSTELKERK, 20 Juli van W.-Afrika te Anm1' ROTT. LLOYD SLAMAT, 20 Juli van Batavia te R'dam. GAROET, thuisreis, pass. 19 Juli Ouessant. KERTOSONO, uitreis, pass. 20 Finisterre. HOLLAND-AMERIKA LIJN DAMSTERDIJK, R'daih naar Pacific Kust, 17 Juli te San Francisco. VEENDAM, 20 Juli van New-York te R'dam- DINTELDIJK, Pacific Kust naar R'dam, 19 Ju" te San Francisco. EDAM, R'dam naar New-York, pass. 18 Ju Cape Race. MAASDAM, New-York naar R'dam, 19 Juli v St. John. BEE'MSTERDIJK, 19 Juli van Chester n. R'dam- LEERDAM, thuisreis, 19 Juli te Londen. JAVA-NEW-YORK LIJN TANIMBAR, 18 Juli van Java te Boston. TABIAN, Java naar New-York, 19 Juli te lawan. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALUDRA, 19 Juli van R'dam te B'.-Aires. ALWAKI, uitreis, 18 Juli te Montevideo. HALCYON LIJN STAD VLAARDINGEN, 20 Juli van Waba»a te Rotterdam. STAD MAASSLUIS, 21 Juli n.m. 2 uur van Nar vik te R'dam verwacht. STAD AMSTERDAM, 20 Juli van Gent te R'dam- MAASBURG, 19 Juli van Genua n. Mosselbaa1' JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJI9ADANE, 18 Juli van Shanghae te Hongkong- TJIKARANG, 19 Juli van Manilla n. Hongkong- TJISONRARI, arr. 19 Juli te Shanghae. KON. PAKETV. MIJ. TASMAN, 18 Juli van Zanzibar n. Batavia. - NIEUW HOLLAND, 19 Juli van Singapore na®1 Adelaide. SWARTÉNHONDT, arr. 17 Juli te Batavia. BARENTSZ, 17 Juli van Batavia naar Durbam ROGGEVEEN, 18 Juli van Durban naar London. BONTEKOE, 19 Juli van Saigon n. Bangk0" SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BENGALEN, 18 Juli van Calcutta te Manilla- SIANTAR, 18 Juli van Kaapstad te Loren® Marques. MANOERAN, 19 Juli van Calcutta te Davao. MIJ. OCEAAN ALCTNOUS, Amst. naar Batavia. 20 Juli v Singapore. - PHRONTIS, 18 Juli van Hamburg te BremeP< PROMETHEUS, 20 Juli van Java te Amst. VER. NEDERL. SCHEEPV. MU, HOLLAND-AFRIKA LIJN BLOEMFONTEIN, 20 Juli v.m. 1 uur van O-cun naar Marseille. t, JAGERS-FONTEIN, 20 Juli v.m. 2' uur van Ah1 werpen naar Hamburg. HOLLAND-O.AZIE LIJN MEERKERK, uitreis, pass. 20 Juli Perim. ZUIDERKERK, thuisreis, 19 Juli van Mar, HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN STREEFKERK, uitreis, 20 Juli te Madras, 9/6, LIVERPOOL, 20 Juli. Tarwe. Oct. 9/7%. ANTWERPEN, 20 Juli. Wol (in pence per 1 Juli 34 3/8, Aug. 34 1/8, Sept. 34. Oct. 34. N% 33 7/8, Dec. 33 3/4, Jan. 33 5/8, Febr. 33 U2- J/4, frs. per kg.) prijsh. Omzet 18.000 kg. Juli 46 JU Aug 46 1/2, Sept. 46 1/4, Oct. 46 1/4, Nov. Wee. 46, Jan. en' Febr. 45 3/4. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 41434 A'dam Rubber 286% Aku 73—>,4 Ned. Staal 40 Nwe idem 130 Ned. Scheepv. 141 Holl. Amer. 137—34 Kon. Boot 141 Coppen idem f 31.50 Houtvaart 125 Kon. Paket 199 S. M. Nederland 130 Rott. Lloyd 129% Anaconda 42%—42 Beth. Steel 69/4—3% U. S. Steel 8734—3% Tidewater 14 7/16 Republic Steel 80%'4 Paramount 16% Gew. Marine 73% Van 4.30—5 uur Kon. Olie 414% A'dam Rubber 286% Ned. Scheepv. Unie 14034 Anaconda 42 U. S. Steel 873%-% Republic Steel 30 A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2