Kerkelijke plechtigheden op de Jamboree NADERE BIJZONDER HEDEN MARKTEN Uw MOTOR wordt ALS HIJ NIET DINSDAG 27 JULI 1937 Zondag 1 Augustus vormt reeds dadelijk een grootsch begin voor de Katholieke V er kenners Drie Pontificale H.H. Missen Pontificale H. Mis Mgr. Giobbe Christus-Koning-hulde te Haarlem Andere plechtigheden Nog een beeld van de culinaire verzorging De antieke vaas De conservator, die zijn eigen barang te koop aangeboden kreeg Twee kinderen door vergif omgekomen Noodlottig recept van een doekoen Motorrijder ernstig gewond KINDJE AANGEREDEN Ongeval bij het oversteken van den weg 3 auto's Haast ^/Jkacx! Opgewekte stemming te Nijmegen en De Vlaggenparade, het défilé het concert van Maandag avond verhoogden de vreugde *0* p EDURENDE langen tijd snel en zuinig rijden kunt U niet met een motor, waarin oxydatieproducten, koolaanslag en drab gevormd worden. PROCES. HOUDT UW MOTOR SCHOON EN JONG 475e STAATSLOTERIJ Hef moet erkend worden, dat aan den godsdienst op de Jamboree de eereplaats is gegeven, die hem toekomt. In het bij zonder heeft de Katholieke Eeredienst ge legenheid zich zoowel in grootsche plech tigheden als in de meer interne zielzorg te ontplooien. Het aantal katholieke deel nemers aan de Wereldjamboree der pad vinders bedraagt dan ook ongeveer 9000, d.i. bijna het derde gedeelte van het totaal (28.000). Het prachtige, zij het van eenvoudig mate riaal opgetrokken hoofdaltaar, dat dezer dagen gereed zal komen, vormt het middelpunt van het geheele kamp en zal dan ook van heinde en verre de padvinders wijzen op hun grooten plicht om zich op de eerste plaats tot God te richten. Wij schreven hierover en over de aan staande plechtigheden reeds meermalen al in Maart toen de eerste berichten loskwamen ën kunnen daaraan nog het volgende toe voegen: Aan het hoofdaltaar zal als regel alleen door den hoofdverkennersgeestelijke dagelijks om 7 uur de H. Mis gelezen Worden. Alleen op 1, 6 en 8 Augustus zijn er uitgebreidere plechtig heden. Op 1 Augustus draagt Z. Exc. Mgr. P. Giobbe, Pauselijk Internuntius te Den Haag, een pontificale H. Mis op. Z. Exc. zal op dien Zondag door een commissie op de grens van Noord- en Zuid-Holland tusschen Hillegom en Bennebroek afgehaald worden. De auto van den Internuntius draagt de Jamboree- en een geel witte vlag en ernaast gaat een verkenner. Met den auto van de Commissie voor de Ontvangst voorop rijdt de auto van den Internuntius langs den Leidschen straatweg, Zwarteweg, Leidsche Vaart, station Vogelenzang, Bekslaan tot voor het kerkterrein. De komst van Z. Exc. wordt aangekondigd door bazuingeschal en trommel- geroffel. In de middengang op het terrein, dat door paaltjes en touwen in vakken voor elk 200 jongens is verdeeld, staan de groepsvlaggen als een eerehaag. De nationale vlaggen worden Mgr. Giobbe bij diens gang naar het altaar voorafgedragen. De groepsvlaggen worden dan rondom het terrein en de landsvlaggen rondom het hoofdaltaar gezet. Aan weerszijden van het altaar zijn tribunes opgeslagen, ter Evangelie bede het podium voor de gedelegeerden van de Jeugdvereenigingen, ter Epistelzijde dat voor de gezanten. Alle gezanten van de katholieke landen: Oostenrijk, Hongarije, Frankrijk, de Zuld-Amerikaansc'ne Staten, enz., alsmede de katholieke Ministers worden voor de plechtig heid uitgenoodigd. Ook zij worden door de offi- cieele commissie van ontvangst naar hun plaat sen geleid. De jongens zullen zelf de Mis zingen. In over leg met het buitenland is de 8e Mis gekozen en hier zal weer blijken hoe juist het is dat bij onze katholieke plechtigheden het latijn ge bruikt wordt, want al de jongens zullen, hoe verschillend van nationaliteit en dus ook van taal, toch hier in één taal liturgische Misgezan gen zingen. Wel zijn alle jongens van dezelfde nationaliteit zooveel mogelijk ook in hetzelfde vak geplaatst. Tijdens de Consecratie klinkt bazuingeschal en wordt de vaandelgroet gebracht. Na de H. Mis stellen alle groepsvlaggen zich w'eer in het middenpad op en doen de landsvlaggen den Internuntius uitgeleide. Het geheel zal ongetwijfeld een onver getelijk schocne plechtigheid zijn, die des middags op denzelfden dag een alleszins waardig complement vindt in de Christus- Koning-hulde in de Haarlemsche Kathe draal St. Bavo. Aan deze Hulde zullen 3300 jongens deelne men en wel de kleine landscontingenten ge heel en de groote naar verhouding van het aantal leden van dat contingent. In drie trei nen, ieder van 10 wagens, worden ze naar Haarlem vervoerd. Ze stellen zich op op het kerkterrein met hun nationale en groepsvlag gen. De eerste trein vertrekt van het Jamboree station om 14.56, de tweede een half uur later en de derde weer een kwartier later. De twee eerste treinen arriveeren aan het Haarlem sche station. De jongens gaan aan den Noor delijken uitgang van 't station uit en steleln zich vier aan vier achter een muziekcorps op. De iandsafdeelingen bij elkaar met de nationale Vlag en een bord met den landsnaam voorop. De jongens uit den eersten trein gaan van het station naar de Kathedraal als de tweede trein aan het station arriveert. De derde trein lijdt naar het goederenstation aan de West gracht te Haarlem en de jongens daarvan loo ien onmiddellijk van dit station naar de kathe draal. In deze kerk vormen de groepsvlaggen t"eer een eerehaag bij de ontvangst van den ■Bisschop, Mgr. J. P. Huibers, wien de lands daggen bij zijn binnentreden vooruitgedragen dorden. De landsvlaggen worden dan in de ka- hunnikenbanken geplaatst. Bij het vertrek van den Bisschop wordt dezelfde eerehaag en stoet gevormd. In de St. Bavokerk worden gezongen het xAdoro Te", en het „Magnificat". Daarna houdt 2. h. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haarlem, een toespraak, waarna gezongen wordt •■Christus vincit", „Salve Regina" en het „Tan- dim Ergo" met den zegen met het Allerheiligste. Hoe indrukwekkend zal het zijn als de Bis- Schop de zegen met het H. Sacrament aan de j°ngens van zooveel nationaliteiten zal geven! Na afloop van de plechtigheid maakt alleen de derde groep der jongens een marsch door de stad achter het muziekcorps naar het per- s^henstation en van daaruit vertrekt hun trein °m ongeveer half zes. De beide andere groepen diarcheeren onmiddellijk naar het Goederen- ?ation aan de Westgracht en van daaruit ver dekken hun treinen resp. om 17.06 en kwart ®ver 5 uur. De plechtigheid in de Kathedraal dUrt bijna een uur. Op den Eersten Vrijdag 6 Augustus zal de Bisschop van Haarlem, Mgr. J. P. Hui bers, een stille H. Mis opdragen aan het Hoofdaltaar op de Jamboree om half 8. De Katholieke Padvinders zullen onder deze H. Mis gezamenlijk communiceeren. Daar toe heeft ieder der 45 vakken 'n eigen com muniebank en 45 priesters zullen dus tege lijkertijd de H. Communie kunnen uitrei ken. Tenslotte wordt op Zondag 8 Augustus om 10 uur weer een plechtige H. Mis opge dragen aan hetzelfde altaar. De Celebrant hiervoor is nog niet bekend. Van 11 uur Zondagnacht tot de H. Mis van 7 uur des Maandags houden de Padvinders dan een nachtelijke aanbidding bij fakkellicht. Andere openbare plechtigheden worden voor de Katholieke Verkenners niet ge houden. Zij volgen dus verder geheel het voor allen geldende programma. Alleen zal Mgr. Lemmens op 4 Augustus voor de Limburgers een H. Mis komen op dragen doch dit is geen algemeene open bare Katholieke plechtigheid. De 26000 padvinders, die straks de mooie bosschen en velden van Vogelenzang be wonen, brengen, zooals zich begrijpen laat, een gezonden honger mee! Voor al die 26000 magen zal dagelijks gezorgd moeten wor den, zoodat er weinig fantasie voor noodig is om te begrijpen, welke uitgebreide voorzieningen dit alles noodig maakt. Volgens de laatste raming zijn voor de Jamboree gemaakt: 19.500 blik appelmoes, 146.000 eieren, 33.350 K.G. boter, 16.950 ponds- pakken zelfrijzend bakmeel, 11.200 pakjes Ja- vathee, 20.400 pakken vlugkokende havermout, 18.450 pakken Javarijst, 13.000 stuks Gelder- sche worst a y, pond, 13.000 blik sardines, 19.500 pond zachte zeep, 2600 K.G. ham, 2340 K.G. cacao, 19.500 pond kaas, 10.400 blik lever pastei, 36.000 K.G. suiker, 5250 flesschen bes sensap, 14.475 K.G. zuidvruchten (pruimen, krenten, appelen, tutti-frutti). Voor diverse artikelen zijn ook speciale verpakkingen noodzakelijk. Op de daarvoor gereserveerde zolders in Zaandam zagen wij voor de artikelen, die niet aan bederf onder hevig zijn, dan ook reeds stapels klaargemaakte verpakkingen liggen wachten, tot de groote dag aanbreekt, waarop dagelijks met 650 kisten tegelijk deze voorraad naar Vogelenzang zal worden vervoerd. Reeds thans gaan voor de Voortrekkers, die de inrichting van het kamp verzorgen, de noodige levensmiddelen naar de keuken te Vogelenzang. De goede stemming, die in het Voortrekkerskamp bestaat en het enthousiasme over de verzorging geeft alle ver trouwen in het volledig welslagen van de Jamboree, ook in dit opzicht. Den heer E. W. van Orsoy de Flines, conserva tor voor de porcelein-afdeeling van het Museum aan het Koningsplein te Batavia, passeerde on langs een merkwaardig geval, vertelt het „Nieuws" van 17 Juli. Zondagavond kreeg de heer De Flines bezoek van een inlander, verkooper van antiek. De man had reeds eerder zaken met den heer De Flines gedaan en deelde hem mede, weer een koopje te hebben. Hoe dacht de toean over dit antieke vaasje? Hij kon het voor f 5.— krijgen. De heer De Flines bekeek het vaasje, zag dat het inder daad antiek was, doch deelde den verkooper mede, dat deze maar elders zijn geluk moest gaan probeeren. In het Museum had men reeds een vaasje van precies dezelfde grootte, teekening, enz. Daar was volgens den antiekverkooper geen sprake van. Hij was nota bene dien Zondagmor gen speciaal in de porceleinafdeeling van het museum wezen kijken, om te zien of het Museum zoo'n vaasje reeds had. En omdat zulks niet het geval bleek te zijn, had hij als langganan van den heer De Flines, juist in de eerste plaats aan dezen gedacht. Het leek den Museum-man zoo sterk, dat hij nog denzelfden avond in de porceleinafdeeling ging kijken. Het vaasje, dat er geweest was, bleek er inderdaad niet meer te zijn. De rest is gauw verteld. De antiekverkooper was volkomen te goeder trouw geweest. Hij was eenige dagen tevoren aangesproken door een onbekenden landgenoot, die zei een antiek vaasje van de hand te willen doen. Het ongelukkige voor dezen onbekenden „eige naar" die later werd geïdentificeerd als een bediende van het Museum, die er in geslaagd was het antieke vaasje ongemerkt achterover te drukken was wel geweest, dat de antiekver kooper nu uitgerekend zich voor den verkoop juist moest wenden tot den allerlaatsten man ter wereld, dien de dief daarvoor kon gebrui ken.... Er zou anders zeker geen haan naar gekraaid hebben. Thans kan de oneerlijke Museum-be diende er een maandje voor brommen. Kortgeleden heeft zich in de dessa Siden- gok, district Batoer (Bandjarnegara) een geval voorgedaan, waaruit weer ten duidelijkste ge bleken is, dat sommige doekoens een werkelijk gevaar beteekenen voor de eenvoudige en domme dessabevolking, die in ziektegevallen onvoorwaardelijk den raad van zoo'n kwak zalver opvolgen, aldus het B.N. Een gezin in bovengenoemde dessa, dat nog al eens bezocht werd door ziekten, ging om genezing te zoeken naar een doekoen, die het den raad gaf op Kliwon eenige padden te van gen, te bereiden en op te eten. Hoe ongeloofwaardig het ook moge klinken, de familie deed wat de doekoen haar voor schreef. Het vleesch van de padden werd be reid en opgegeten, met het gevolg dat twee kinderen er ziek van werden en nog denzelf den dag stierven. De gouvernementsarts van Bandjarnegara, hiervan op de hoogte gebracht, toog er ijlings heen en smaakte de voldoening de twee andere personen in het leven te kun nen houden. Onder Wildervank is de 33-jarige motorrij der J. K., wonende te Stadskanaal, op den Pe- kelderweg bij het uitwijken voor een. auto met zijn motorrijwiel geslipt en tegen een boom gebotst. De man bekwam een schedelbasisfractuur en verschillende andere verwondingen en is, na ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, per Groene Kruis-auto naar het Academisch zie kenhuis te Groningen vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Omstreeks zeven uur Maandagavond was het vierjarig jongetje E. Bartels, wonende op den Statensingel te Maastricht aldaar aan het spelen. De jongen wilde oversteken, maar werd door den motorrijder Sch., die zeer snel reed, aangereden. Het kind werd een eind meege sleurd en bleef bewusteloos liggen. De motor rijder reed door. Een haastig geroepen geneesheer verleende eerste hulp en oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Hier bleek, dat de kleine een ernstige schedelbasisfractuur had opgeloopen. De toestand van het slachtoffertje is hopeloos. Indien een auto bezig is een voor hem rijdende andere auto in te halen mag men dit voertuigen- paar niet voorbijrijden, dus: nooit drie auto's naast elkaar. Het is altijd een treffende inleiding tot de N.B.L.O. Vierdaagsche wanneer het hoofdbe stuur van den N.B.L.O. zijn gasten en de deel nemers bijeenroept op het Molenveld tusschen Prins Hendrik- en Generaal Snijders-Kazerne, voor de plechtige vlaggenparade. Het is ieder jaar hetzelfde beeld, even eenvoudig als aan trekkelijk. Midden in het veld staan de negen witte vlaggemasten opgesteld en daaromheen in groot carré de burgerlijke en militaire auto riteiten. De militaire deputaties van bijna alle wapens van de Nederlandsche Weermacht en de vaak schilderachtig uitgedoste groepen van da burgerwandelvereenigingen vormen altijd een interessante entourage voor de Parade. Ditmaal was het stafmuziekkorps van de Kon. Marine, onder leiding van kapelmeester L. H. F. Leistikow, weder present om de nationale hymnen te spelen, wanneer de onderscheidene vlaggen Worden uitgehangen. Om iederen aanstoot te voorkomen werd bij het hijschen van de verschillende dundoeken de alphabetische volgorde in acht genomen. Zoo ging ditmaal allereerst de Deensche vlag in top, gevolgd door het Duitsche Hakenkruis, de Engelsche Jack, de Fransche tricolor, om ge volgd te worden door de Oostenrijksche en de Zwitsersche Kruisvlag. Telkens klonken, fijn gestemd, de nationale hymnen op en brachten alle aanwezigen van welke nationaliteit ook, ieder naar zijn landelijk gebruik, den groet aan de vlag, terwijl de vlaggedragers hun standaard ter aarde negen. De Parade werd besloten met een indrukwekkend Wilhelmus, döor velen me degezongen, terwijl K.N.I.L.-soldaten het rood- wit-blauw en het oranje dundoek lieten uit waaien. En opgewekt werd de stemming, toen de ma rinekapel het N.B.L.O.-marschlied bliesj terwijl de officieele vlag van den organiseerenden Bond, het oranje-groen, werd geheschen. Als deze plechtigheid, met aandacht gadegeslagen, Was beëindigd, stelde het keurkorps van de Ko loniale Reserve, onder Luitenant van den Heu vel, met de Kon. Marine-kapel aan het hoofd, zich op voor het traditioneele défilé. Het was een bonte stoet, welke nu ging trekken. Een internationale tint zat hier in de groote ver scheidenheid. De Engelschen in hun tonig grijs, de kwieke Zwitsersche studenten, de stramme Duitsche burgers en de levendige jonge Fran- schen, togen met de Oostenrijkers en Denen onmiddellijk achter de soldaten van het Indisch leger en daarbij sloten zich aan de verschillen de deputaties van de vele detachementen van bijna alle wapens der Nederlandsche weer macht, terwijl de achterhoede werd gevormd door bonte groepen van vrouwelijke en manne lijke deelnemers met hun kleurige vaandels, welke de namen droegen van alle voorname wandelvereenigingen uit ons vaderland. Men kon wel zeggen, dat hier wandelend Nederland op zijn best vertegenwoordigd was. De geheele plechtigheid stond onder leiding van den Kapitein E. C. baron van Heeckeren van Brandsenburg. Na afloop van de Parade verspreidden zich de duizenden over de uitgestrekte terreinen van Molenveld en Prins Hendrik-kazerne en zochten vele burger-deelnemers hun tenten op en voel den zich blijkbaar hier in het vrije veld meer op hun gemak dan vroeger in de kazerne. Er heerschte alom een opgewekte stemming, dank zij ook het gunstige w<eder, ofschoon de hemel den ganschen dag reeds gedekt was geweest. Maandagavond heerschte er in de stad een opgewekte stemming. Het stafmuziekkorps der Kon. Marine concerteerde onder Leistikow in „De Vereeniging" en had een zeer groot gehoor. De stad heeft zich in den loop van den dag steeds meer in de vlaggen gestoken en verhoog de dientengevolge de feeststemming. De omge ving van Nijmegen doet ook steeds weer mee aan de feestvreugde van de wandelaars. Zoo zijn concerten aangekondigd in de Betuwe, in het Land van Cuyk en in Wychen, terwijl ook Arnhem op den derden dag der marschen een marine-concert zal organiseeren. SCHOON «SS* Dat is onmogelijk. Uw motor moet schoon zijn. Gebruikt daarom de nieuwe Mobiloil, waarmede het inwendige van Uw motor opvallend schoon blijft, terwijl een prima smering gewaarborgd is. Geen enkele smeerolie wordt zooveel ver kocht als Mobiloil, omdat deze laatste meer dan alleeji in SCHIJN voldoet. Bij het gebruik van Mobiloil zijn de voordeelen zichtbaar en tastbaar. Overtuigt Uzelf en LAAT NOG HEDEN UW CARTER VULLEN MET Mobiloil AMSTERDAM, 27 Juli. Aardappelmarkt De aardappelprijzen waren vandaag onveranderd. Aanvoer 208000 kg. AMSTERDAM, 27 Juli. Visch. Aangevoerd door consignatiezendingen. Kleine Schelviscii 1.90 2.30 per kist. Schelvisch 0.801.40 per 10 stuks. Harder Bokking 1.80—2 per 100 stuks. XJit de band verkocht op het buitenterrein: Aai 1535 cent per pond. Harder Bokking 1.75—2.25 per 100 stuks. Garnalen 2.503 -per kistje van 15 kg. ALKMAAR, 26 Juli. N.V. Alkm. Exportveiling. Aardappelen 2.004, Aalhessen 6.0012 per 100 kg. Andijvie 0.602 per 100 stuks. Appelen 6.50, Augurken 1.50—7 per 100 kg. Bloemkool I 5.50 8.50, II 1.504 per 100 stuks. Bieten 3.80, Dop erwten 2—6.50, Druiven 19.00—25 per 100 kg. Groene kool 1.50—2.50, Kropsla 0.60—1.70. Kom kommers 1.50—2.50, Meloenen 10.00—25 per 100 stuks .Perziken 5.008 per 100 stuks. Postelein 1020 cent per bakje. Peulen 2.007 per 100 pond. Rabarber 1.203.20, Radijs 1.50, Roode kool 12.20 per 100 kg. Selderie 1.00 per 100 bos. Spinazie 35.00—53 per 100 bakjes. Snijboonen 2.00 8 per 100 pond. Dubbele Spercieboonen 1.20 1.70, Tuinboonen 6.00.7 per zak. Tomaten 1.50— 3.50 per 10o pond. Uien 4.306.10, Wortelen 5.00 8.50 per 100 bos. Zwarte bessen 18-0021 per 100 kg. BODEGRAVEN, 27 Juli. Kaasmarkt. Aanvoer 59 wagens, 16955 stuks: le soort met R.M. 26.00 —28, 2e soort m. R.M. 23.00—25, zware tot 29.00. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juli. 10.000 kg. Tomaten: A 4.304.90, B 5.406.30, O 4.00, CC 4.00. 70.000 kg. aardappelen: Schotsche Muizen 2.302 90, grove 4.30, Drielingen 22.50, Bigenh. 2.803.10. Blauwe Eigenh. 2.20—2.80. 120o bos Wortelen 2.502.60, 52000 kg. Roode kool 11.70, 14000 kg. Gele kool 1.603.20, 670o kg. vroege Witte kool 1.301.80. 200 bos Uien 2.50. 1400 kg. Uien: Gele Nep 6.60, Zilvernep 8.308.90. Zilver Drielingen 4.604.70. 2200 stuks Bloemkool: I 5.407.50, II 1.702.50. 850 kg. Slaboonen 8.00 9. 500 stuks Sla 1.00. 3600 kg. Rabarber 2.00. 268 leg. Druiven: Alikanters 40.50, Frankenthaiers 41.00. BOVENKARSPEL, 26 Juli. „De Tuinbouw" 4600 baal aardappelen: grove 22.15, Due 1.95 2.15, Ninetyfold 11.20, Schotsche 1.051.40, Kleine 7590 cent, Bintje 1.851.95, Eigenh. 1.051.55, kleine 0.80—1, grove Eigenh. 0.95 1.10 per baal. 450 stuks Bloemkool: I 5.20, H 3.30, III 2.00 per 100 stuks. 5000 kg. Roode kool 1.30 per 100 kg. GRONINGEN, 27 Juli. Veemarkt. Kalf- en melkkoeien le soort f 260—275, 2de soort f 230 —250, 3e soort f 160190; kalfvaarzen le soort f 230—260, 2e soort f 200—230, 3e soort f 150— 180; vroegm. koeien le soort f 190—220, 2e srt. f 150170; varekoeien le soort f 160180, 2e soort f 120150; vaarzen le soort f 130160, 2e soort f 90—110; stieren le soort 62—64 ct„ 2e soort 54—58 ct per Kg.; kalveren en pin ken f 90—140; slachtvee le soort 7274 ct., 2e soort 6264 ct. per Kg.; vette kalveren le soort 7074 ct„ 2e soort 6064 ct. p. Kg.; melk- schapen f 1722; weideschapen f 1824; vette lammeren f 1516; vette schapen le soort f28 —32, 2e soort f 2024; biggen f 10—16, f 1.60—2 de week; vette varkens le soort 5658 ct„ 2e soort 5254 ct. per Kg.; zouters 5154 ct. per Kg. Aanvoer: 506 runderen, 507 kalveren, 607 schapen, 469 varkens, 230 biggen, 10 paarden. Overzicht: Op de afdeeling kalf- en melkvee had de handel een redelijk vlug en prijshoudend verloop. Voor het slachtvee en de vette kalve ren, welke redelijk vlug werden verhandeld, gingen de prijzen iets hooger. Stieren prijshou dend. De nuchtere kalveren werden verhandeld van zes tot tien gulden en zware kalveren handel vlug. Zij brachten boven de noteering op. Vette schapen en weideschapen ruim prijs houdend. Vette lammeren bij kleineren aanvoer goed te plaatsen met iets hoogere prijzen. Vette varkens en zouters hendel vlug, prijzen aan merkelijk hooger. De handel in biggeu was niet vlug, maar prijshoudend. LEIDEN. Veemarkt. Aanvoer 222 varkens. 208 zware f 0.54—0.57; 14 lichte. Handel sle pend, afloop minder. PURMEREND, 26 Juli. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Schot sche Muizen 0.561.06, kleine 3978 cent, Blau we Eigenheimers 7399 cent per 25 kg. Slaboo nen: dubbele 1.02„1.08, Idem z. dr. 1.14 1.21, enkele z. dr. 1.95 per 15 kg. Snijboonen: stok 1.80 —2,50, breede stam 0.60—1.20, Tuinboonen 71 74 cent, Blauwe Blauwschokkers 0.701.30 per 15 kg. Roode Aalbessen 13.0030, Zwarte bessen 27.00-32 per 100 kg. Klapbessen 0.551.40 per 10 kg. Perziken 3.407.40, Komkommers 1.50 2.40 per 100 stuks. Tomaten: A 11.0013, C 10.00 per 100 kg. Bloemkool 1.5013, Roode kool 5.00 8, Savoye kool 7.00 per 100 st. Spinazie 35—72 cent. Postelein 1640 cent per 6 kg. Sla 1.20 2.90 per 10o krop. Andy vie 1554 cent per kist. Rabarber 4.70, Wortelen 5.4011.90 per 10O bos. Uien 1.051.20 per 25 kg. Prei 1.702.40 per 100 bos. Druiven: Frankenthaiers 3650 cent per kg. Meloenen: Suiker 15.0028, Net 7.0024 per 100 stuks. Appels: Yellow Transparant 8.0019 per 100 kg. Peren: Janbaasje 36.50, Krutdenierspeer 5.0015, Suikerpeer 68.50 per 100 kg. PURMEREND, 27 Juli. 1346 K.G. Boter. Melk- bcter 1.40—1.47 per K.G., Weiboter 1.341.41 per K.G. Runderen: 590 stuks. 270 vette koeien 0.62— 0.76 per K.G. vlug; 263 Melk- en geldekoeien 1.602.80 per stuk, matig; 57 stieren 0.52—0.62 per K.G. matig; 12 paarden 70—200 per stuk, stug; 76 vette kalveren 0.30—0.60 per K.G. vlug; 387 nuchtere kalveren 0.070.15 per K.G. vlug; Fokkalveren 0.100.16 per K.G. vlug; 237 vette varkens 0.55—0.58 per K.G. vlug; 62 magere var kens 0.18—0.30 per K.G. stug; 417 Biggen 0.12— 0.17 per K.G. stug; 401 schapen 0.25—0.37 per K.G. matig; 601 lammeren 0.150.30 per K.G. matig; 54 bokken 0.040.15 per K.G., matig; 5700 piepkuikens 0.650.75 per K.G. vlug; kipeieren 3.20—3.70 per 100 K.G.; eendeneieren 2.60 per 100 K.G.; 39 oude kippen en ha nen 0.35—42.5 per K.G. goed; 1400 eenden 0.20— 0.65 per stuk matig; 3 konijnen 2.301.40 per stuk matig; duiven 0.40 p. p.; 3500 jonge hanen 0.35—0.42.5 p.p., goed. PURMEREND, 27 Juli. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 61000 kg. Handel goed. Hoogste prijs 22.00. 13 partijen kleine boe renkaas 21.00 per 10O kg. PURMEREND. 27 Juli. Coöp. Centrale Eiervei- ling Purmerend G.A. 50.000 eendeleren 1.701.80. 70.000 kipeieren: 65-66 kg. 3.653.75, 63-64 kg. 3.553.70, 60-62 kg. 3.353.60, 5-8-59 kg. 3.30 3.45, 56-57 kg. 3.253.35, 53-55 kg. 3.103.25. ROTTERDAM, 27 Juli. Veemarkt. Totaal aan voer 2950 stuks: 177 paarden, 14 veulens, 668 ma gere runderen, 854 vette runderen, 162 vette kal veren, 167 graskalveren. 559 nuchtere kalveren, 256 schapen en lammeren, 4 varkens, 69 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 78, 71, 54 64 cent. Vette ossen 74, 70, 5464 cent. Stieren 726663 cent. Vette kalveren 100. 90, 7075 cent. Schapen 504535 cent. Lammeren 62—57 32 cent. Graskalveren 6454 cent. Nuchtere kalveren 595550 cent. Slachtpaarden 6055 45 cent. Prijzen per stuk: Schapen 28.0023 18 lammeren 18.001612, nuchtere slachtkal- veren 16.5013.5010, 'idem fokkalveren 22.00— 2018, Slachtpaarden 285.00220140, Werk paarden 365315200, Hitten 200.00 170 130, Veulens 160.0013085, Stieren 350.00290— 190, Kalfkoeien 295.00255180, melkkoeten 300260190. varekoeien 200.00170130, Vaar zen 190.00145110. Pinken 165.00125100, Graskalveren 65.004520, Bokken en Geiten 14.00—105. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvoer groo- ter, handel matig, prijzen Iets hooger, prima koe 84, prima os 80. Stieren aanvoer Iets ruimer, han del redelijk, pryshoudend. Vette kalveren aan voer gewoon, handel goed, prijzen statlonnair, prima kalf 1.10. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel slap, prijzen als gister. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer kleiner, handel vlug, prijzen hooger. Paarden aanvoer on veranderd, handel tamelijk, prijzen slachtpaarden duurder. Kalf- en melkkoeien aanvoer Iets rui mer, handel redelijk, prijzen stijgend. Varekoeien aanvoer gelijk, handel stroef, prijzen 6tabiel. Vaarzen en pinken aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen onveranderd. Graskalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen stijgend. Bokken en geiten aanvoer Iets grooter, handel vlug, prij zen iets hooger. WARMENHUIZEN, 27 Juli. Groentenveiling Aardappelen: Schotsche Muizen 2.703.50, groote 3.804.40, Drielingen 2.202.70, Blauwe Eigenh. 2.302.70.' groote blauwe Eigenh. 2.00, Drielingen 1.801.90, Blanke Eigenh. 2.102.90, groote blanke Eigenh. 1.501.80. Uien: Zilvernep 7.90 9, Zilverdriellngen 2.704.30. Zilveruien 1.50. Sla boonen 7.208.20. 87 aanvoerders, handel vry goed. 591 839 1146 1682 18=71 2268 2484 2850 3080 3300 3399 3738 420" 4424 4742 4971 5228 5517 5769 6021 6270 6702 7031 7335 7505 7645 7935 8366 8554 8751 9064 9227 9409 9844 9929 10154 10564 (Niet officieel) lste klasse, 2de lijst Trekking Van Dinsdag 27 Juli 1937 Hooge Prijzen 1500.5551 1000.— 9106 9804 16894 200.— 6370 10671 100.— 3126 4633 5047 14273 14427 22538 Prijzen van 20.— 8 34 35 261 328 337 48 136 225 258 259 478 497 500 547 573 585 834 1140 1653 1848 2119 2470 2848 3069 3288 3378 3727 4194 4381 4725 4967 5194 5473 5696 6002 6261 6645 7025 7328 7493 7562 7925 8297 8505 8729 9056 9225 9407 9776 9921 10120 10443 10806 10814 10855 11018 11025 11107 11146 11433 11452 11770 11773 11913 12046 12180 12203 12358 12366 12563 12565 12877 12887 13186 13187 13521 13586 13779 13809 14038 14082 14171 14179 14488 14535 14773 14808 14962 15002 15270 15275 15487 15496 15784 15787 15942 16003 16171 16188 16572 16577 16714 16745 16871 16876 17208 17256 17495 17564 17961 18017 18207 18247 18654 18709 18837 18852 19045 19094 19208 19231 19477 19486 19664 19666 19759 19800 20019 20038 20324 20490 20666 20678 20990 21006 21329 21330 21554 21628 21897 21902 22096 22127 22329 22335 22498 22522 22709 22724 22911 22929 23234 23249 23399 23402 23514 23548 23794 23833 23984 23994 599 887 1210 1794 1882 2349 2534 2892 3133 3317 3406 3875 4213 4426 4820 4974 5265 5549 5779 6041 6298 6776 7081 7352 7517 7665 7945 8370 8589 8792 9101 9288 9486 9861 9942 1C187 10593 604 915 1220 181,6 1894 2362 2562 2902 3156 3321 3465 3909 4224 4488 4832 5065 5269 5558 5798 6133 6362 6833 7089 7370 7528 7772 8031 8379 8591 8862 9104 9316 9627 9862 9957 10192 10606 10856 10873 11027 11029 11148 11166 11511 11512 11782 11804 12100 12113 12204 12212 12405 12407 12603 12635 12894 12924 13270 13348 13618 13663 13868 13924 14086 14098 14212 14228 14536 14544 14819 14881 15066 15092 15363 15386 15516 15576 15791 15810 16004 16008 16274 16321 16584 16620 16759 16763 16901 16929 17278 17282 17571 17699 18037 18056 18358 18382 18715 18719 18897 18898 19127 19129 19247 19268 19533 19615 19673 19709 19808 19898 20075 20096 20497 20563 20687 20710 21014 21019 21421 21428 21735 21776 21951 21953 22147 22162 22371 22391 22534 22558 22745 22829 22959 23011 23253 23336 23407 23420 23577 23592 23840 23847 644 922 1314 1822 1910 2374 2655 2926 3180 3345 3539 4032 4239 4498 4841 5116 5331 5563 5806 6192 6417 6837 7101 7385 7538 7774 8085 8393 8604 8956 9153 9334 9653 9877 9964 10222 10642 10926 11049 11231 11551 11828 12115 12214 12410 12674 12935 13353 13665 14007 14105 14256 14562 14883 15131 15416 15581 15823 16018 16333 16621 16784 16946 17316 17807 18078 18411 18724 18902 19133 19339 19624 19713 19909 20104 20568 20716 21021 21472 21786 22004 22200 22423 22560 22865 23073 23342 23421 23599 23853 744 1021 1561 1826 1912 2381 2764 2950 3257 3350 3562 4086 4251 4625 4843 5117 5411 5607 5824 6247 6511 6899 7121 7397 7540 7804 8131 8397 8637 8957 9156 9389 9676 9890 9972 10285 10775 810 1039 1572 1827 1988 2453 2769 2962 3264 3352 3664 4145 4336 4640 4860 5158 5431 5647 5918 6249 6541 6970 7130 7474 7545 7879 8137 8470 8644 8976 9184 9393 9711 9894 9973 10392 10782 815 1050 1583 1845 2019 2455 2770 3001 3360 3672 4155 4338 4659 492S 5164 5465 5679 5967 6253 6629 6985 7304 7490 7561 7913 8199 8494 8653 9031 9212 9400 9717 9915 9974 10393 10800 10956 10987 11013 11063 11066 11075 11249 11358 11392 11615 11671 11714 11875 11885 11912 12118 12119 12120 12237 12241 12253 12418 12504 12530 12701 12708 12766 12943 13135 13176 13426 13437 13481 13715 13734 13748 14023 14028 14029 14125 14139 14170 14363 14369 14472 14632 14667 14735 14887 14890 14948 15147 15167 15193 15420 15475 15476 15680 15721 15735 15826 15856 15863 16036 16091.16154 16426 16485 16529 10643 16664 16681 16791 16831 16840 16963 17040 17164 17333 17408 17430 17816 17826 17861 18094 18130 18180 18434 18550 18639 18744 18761 18767 18981 18995 19001 19135 19136 19154 19403 19451 19466 19637 19640 19647 19715 19722 19727 19911 19950 19960 20187 20235 20266 20570 20594 20598 20721 20769 20988 21024 21061 21161 21516 21520 21545 21800 21817 21841 22005 22009 22095 22226 22281 22283 22458 22469 22479 22585 22631 22649 22882 22893 22899 23142 23149 23155 23377 23389 23392 23435 23463 23497 23658 23727 23729 23887 23919 23928 Verbet, lste kl. lste lijst: 13711 200.- 13711 400.—. m. z.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 7