New-Yorksche Beurs I De voorstellen van Londen Strijd bij Madrid verflauwt ZATERDAG 31 JULI 1937 Subcommissie heeft geen enkel besluit genomen; volgende week opnieuw vergadering Het conflict in Joego slavië In het geheele land is het rustig De minimum-Ioonen in de Ver. Staten Een voorstel van senator Borah De niet-inmenging Noorsche regeering principieel accoord met Britsch voorstel Fransche ministerraad bijeen Maatregelen van De Bonnet goedgekeurd Gedetineerde anti-fascisten her krijgen hun vrijheid, als zij naar het front gaan Vergelijkend Recht Tweede Internationaal Congres van 411 Augustus te 's Gravenhage HET PRINSELIJK JACHT De verdeeling van Palestina Mandatencommissie te Genève bijeen Een model van de Piet Hein Pestvaccinatie in Indië Nieuwe president Raad van Justitie Padang DE RUFINA AAN SHELL- VLOOT TOEGEVOEGD Geslaagde proeftocht op de Noordzee Hoofdakte-examen R.K. Mulo-examens Boekhouden M.O. (K XII) Notarieel examen FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS Wolnoteering Na lusteloos te zijn geopend, sloot de markt onregelmatig. Graannoteering Clearingkoersen WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT - AMSTERDAMSCHE BEURS STOOMVAARTLIJNEN Afscheid i LONDEN, 30 Juli. (Reuter.) Vanmiddag is de ondercommissie vóór de niet-inmenging bij eengekomen, ter bespreking van de antwoorden der regeeringen op de Britsche voorstellen. De Duitsche vertegenwoordiger, Von Ribben- trop, zeide, dat Rusland door de toekenning van de rechten van oorlogvoerenden aan de partijen in Spanje te weigeren, het Britsche plan had vernietigd. Het is, aldus Von Ribbentrop, onder deze omstandigheden nutteloos over te gaan tot een bespreking over de bijzonderheden der ontvangen antwoorden. De Duitsche regee ring moet zich haar houding ten aanzien van alle punten voorbehouden, in verband met den nieuwen toestand. „Wij Duitschers zoo zeide de ambassadeur weten sedert lang, dat er zonder Sovjet- Rusland geen burgeroorlog in Spanje zou zijn." Men meent te weten, dat in de vergade ring der ondercommissie, die drie uur heeft geduurd, geen enkel besluit is genomen. De commissie zal in het begin van de vol gende week opnieuw bijeenkomen. Officieel wordt medegedeeld, dat men de ant woorden der verschillende regeeringen met de Britsche voorstellen vergeleken heeft. Men kon in aanzienlijke mate tot overeen stemming komen, doch er bestonden belang rijke verschillen van meening, die aanleiding gaven tot een algemeene bespreking. De bijeen komst werd verdaagd, opdat de regeeringen in staat zullen zijn den toestand te bestudeeren. BELGRADO, 30 Juli. (Havas.) Het Joego-Sla- vische persagentschap Avala deelt mede: Na de teraardebestelling van patriarch Warnava heeft de hoofdstad haar gewone aanzien herkregen. In het geheele land is het volkomen rustig, en men constateert, dat de pogingen van ze kere kringen, om zich van de kerk te bedienen, teneinde politieke bedoelingen te verwerkelijken, geheel mislukt zijn. WASHINGTON, 30 Juli. (A. N. P.) De repu- blikeinsche Senator in de V. S„ William E: Bo rah, uit Idaho, heeft de vrees geuit, dat de „big business" een overwegenden invloed zou uitoefenen op den federalen raad, waarvan de instelling is voorgesteld, teneinde minimum- Ioonen en maximum-werktijden vast te stellen. Borah tfrong er derhalve bij den Senaat op aan, af te zien van de theorieën zooals deze door den raad worden opgesteld, en in plaats daarvan aan de wet op de minimum-Ioonen en maximum-werktijden vaste normen toe te voe gen, welke den arbeiders een behoorlijk be staan verzekeren. OSLO, 30 Juli. (D.N.B.) De Noorsche regee ring heeft het niet-inmengings-comité medege deeld, dat zij niet ieder punt van het Engelsche plan voor den vastgestelden termijn heeft kun nen beantwoorden. De regeering aanvaardt dit plan principieel. Zij heeft de Noorsche delegatie ten opzichte van zekere punten instructies ge zonden, voor het geval het plan in détails be handeld zal worden. Reuter meent te weten, dat het bezoek, dat de Russische ambassadeur, Maisky, aan Cham berlain gebracht heeft, geschied is op verzoek van Maisky zelf. Het bezoek zou slechts een kwartier geduurd hebben. Het was naar men meent een beleefdheidsbezoek, en stond dus niet rechtstreeks in verband met de niet-inmen ging. PARIJS, 30 Juli (Havas) Onder voorzit terschap van Lebrun zijn de Fransche ministers vanmorgen in vergadering bijeengekomen. Een decreet van Bonnet, waarin een pro gramma van openbare werken wordt vastgesteld, en een decreet, waarin een grens wordt aange geven voor de bedragen, door de schatkist in 1938 te betalen, werden goedgekeurd. Delbos bracht zijn collega's op de hoogte van den internationalen toestand. De mandaten-commissie besloot, om alvorens zich met dit plan bezig te houden, op regelma tige wijze na te gaan, hoe Palestina de laatste twee jaar bestuurd is. MADRID, 30 Juli. (Havas). Het tempoder krijgsverrichtingen is aan vrijwel alle deelenvan het Madrileensche front vertraagd. Bij Brunete bleven eenige wederzijdsche aanvallen zonder succes. In Avila werd een aanval van de troepen van Franco in den sector Bartolomeo de Lina res afgeslagen. Van 't front ten Zuiden van den Taag wordt slechts een vrij hevig geschutvuur der regee- ringstroepen. op Toledo en Talavera gemeld. Bij het verlaten van een ambassadegebouw te Madrid is Manuel Jonte, bestuurslid der partij tot vernieuwing van Spanje en oud-kapitein van den generalen staf gearresteerd. Tijdens den opstand van generaal Sanjurjo was hij naar Villa Cisneros verbannen. Hij was een vriend van den Koning. Bij zijn arrestatie bleek hij in het bezit van valsche papieren te zijn. De inspecteur-generaal der gevangenis sen heeft bekend gemaakt, dat alle gedeti neerde anti-fascisten in vrijheid gesteld zul len worden, indien zij zich verplichten naar het front te gaan. Het 130 ton metende Fransche vaartuig „Riri", dat een dienst onderhoudt tusschen Marseille en Alicante, is door oorlogssche pen van de rechtschen gepraaid en naar Palma de Majorca opgebracht. Ter aflossing van de eenheden der Duitsche vloot, welke in de Spaansche wateren vertoeven teneinde de Duitsche belangen te beschermen, zijn heden het pantserschip „Admiral Scheer" en de kruiser „Koeln" en het twede flottille torpedobooten uitgevaren. Aangezien vice-admiraal Von Fischel onge steld is, heeft admiraal Carls tijdelijk het com mando op zich genomen. Van 4 tot 11 Augustus zal te 's-Gravenhage het tweede Internationale Congres voor Verge lijkend Recht, georganiseerd door de Interna tionale Academie voor Vergelijkend Recht, wor den gehouden. Meer dan veertig landen zullen op het congres vertegenwoordigd zijn en de beste juristen ter wereld zullen het bijwonen. Ook de Vaticaan se he Staat zal ditmaal vertegenwoordigd zijn en wel door Mgr. Francesco Roberti, president van, en Z. E. Mgr. Romani, hoogleeraar aan het Pontlficium Institutum Utriusque Juris te Rome en schrijver van de bekende „Norma Juris". Men hoopt op dit congres te komen tot op richting van een internationaal juridisch tijd schrift en de instelling van een goede interna tionale documentatie ten behoeve van het Ver gelijkend Recht. Aan de orde zal tevens komen de oprichting van een internationale faculteit voor vergelij kend en internationaal recht, een nieuwe, on afhankelijke instelling, waar juristen, die hun studie bij hun nationale universiteiten voltooid hebben, zich zouden kunnen bekwamen in het internationale recht ten behoeve van een loop baan als diplomaat, functionaris bij greote in ternationale organisaties, internationaal advo caat of rechter en zelfs voor belangrijke func ties op commercieel of financieel gebied. Het congres vergadert in een groot aantal secties en in elke sectie hebben vooraanstaande juristen uit vele landen rapporten uitgebracht. De plechtige openingszitting is openbaar en wordt gehouden Woensdag 4 Augustus, des morgens te 10.30 uur in de groote zaal van het Kurhaus te Scheveningen, onder voorzitterschap van den minister van Justitie, mr. C. M. J. F. Goseling, die een openingsrede zal houden. Vervolgens zullen het woord voeren de heeren Antonio S. de Bustamante uit Havana, rechter in het Permanente Hof van Internationale Jus titie, prof. E. Balogh, secretaris van de Acade mie voor Vergelijkend Recht, die het jaarver slag der academie zal uitbrengen, prof. Guer rero, president van het Permanente Hof van Internationale Justitie, "Lord MacMillan, Lord of Appeal in Ordinary te Londen, Z. Exc. Ma- iano d'Amelio, president van het Hof van Cas satie van Italië en president van het Interna tionaal Instituut voor de Unificatie van het Privaatrecht te Rome, ingesteld door den Vol kenbond en Charles Frmicout, president van het Hof van Cassatie te Parijs. GENÈVE, 30 Juli (D.N.B.) De mandaten- commissie van den Volkenbond is vanmorgen bileengekomen, onder voorzitterschap van Orts (België). De ccwimissie is in buitengewone zitting bijeen, ter behandeling van het Palestijnsche vraagstuk. Na de openingswoorden van den voorzitter ging de commissie in besloten vergadering over ter behandeling van procedurekwesties. Naar United Press aan haar bladen meldt, zou de mandaten-commissie het Britsche verzoek in zake een onmiddellijke bespreking van het ver- deelingsplan voor Palestina verworpen hebben- In het Juli-nummer van het maandblad De Modelbouwer wordt begonnen met een beschrij ving van het model van het Prinselijke jacht, de Piet Hein. De plannen voor dit model zijn ontworpen door den modellen-fabrikant Weru- meus Buning. Het Algemeene Comité tot Aan bieding van een Nationaal Huwelijksgeschenk stond voor dit doel de origineele teekeningen af, waarna deze tot plannen voor een model zijn omgewerkt. Het model, dat zal kunnen varen en een lengte krijgt van 70 c.M., wordt voortbewogen hetzij door een veermotor, hetzij door electrische aan drijving. Het model zal een volkomen getrouwe nabootsing van het fraaie jacht zijn. Ieder min of meer geroutineerd knutselaar zal het kun nen vervaardigen. Voor minder bedrevenen in de kunst van het modelbouwen zal binnenkort een bouwplaat in vier kleuren verschijnen. BANDOENG, 30 Juli. (Aneta.) Naar Aneta verneemt, zal in de Preanger een vaccinatie tegen pest op groote schaal plaats hebben. In drie maanden tijds zullen ruim 900.000 personen worden gevaccineerd. Ook te Garoet zal vaccinatie plaats vinden. Deze vangt aan in September a.s., waarbij circa 15.000 personen per dag zullen worden ingeënt. BUITENZORG, 30 Juni (Aijeta). Met ingang van 16 September a.s. is benoemd tot president van den Raad van Justitie te Padang mr. D. J. Geursen, thans lid van den Raad van Justitie te Soerabaja, Het door de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam voor rekening van de Koninklijke Shell gebouwde stoomtankschip Rufina heeft Vrijdag, met gunstig gevolg zijn of- ficieelen proeftocht op de Noordzee volbracht. Tijdens den tocht naar Rotterdam werd de Ru fina in volle zee aan verschillende technische proeven onderworpen, waarvan ook de door Werkspoor N.V. gebouwde machine-installatie, welke een vermogen heeft van 2400 P.K. en het schip een dienstsnelheid kan geven van elf knoopen, in ruime mate haar deel kreeg. De proefneimingen slaagden naar wensch en zoo ge schiede dan ook, kort voor drieën, toen de loods aan boord en de Nieuwe Waterweg in zicht was, de plechtigheid der overdracht van het schip. Nadat gastheeren, gasten en een deel der opva renden zich op het middendek verzameld had den, ging de in den top van 'n der (nasten wap perende vlag van de Ned. Scheepsbouw Mij. om laag,. om vervangen te worden door die der Ko ninklijke Shell, met welke handeling een nieuw schip was toegevoegd aan de tot dit lichaam be- hoorende vloot, in de vernieuwing en uitbreiding waarvan de Nederlandsche werven en nevenin dustrieën in ruime mate deelen. Te ruim vier uur kwam de Rufina te Pernis aan, waar dadelijk begonnen werd met de laat ste toebereidselen voor de heden aanvangende groote reis naar Curacao. i ARNHEM, 30 Juli Geslaagd de heeren J. D. Tamminga, Hoenderlo, W. Stegeman, Arn hem, L. v. Veenendaal, Renkum en de dames J. v. Dockum, Epe en B. Th. L. M. Vrancken, Arnhem. •s-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren G. Wijling en Ph. E. H. Roelofs, beiden te Leiden; G. P. Tuinenburg, Pijnacker en J. C. A. Rethans, Delft. UTRECHT, 30 Juli. (Rijkskweekschool). Ge ëxamineerd 8 candidaten, afgewezen 2. Geslaagd de heeren H. A. Godschalk Utrecht: F. Berk, Utrecht; K. de Graaf, Spakenburg en- de dames Th. J. Balfoort, Bilthoven; A. E. M. Kroes, Bussum; C. S. Bliek, Doorn. AMSTERDAM. Geslaagd voor diploma A: J. Beckers, J. Bouwman, M. Dikhuyse, A. M. v. d. Horst, C. v. d. Horst, A. Huurdeman, A. v. Kol, M. Maartens, M. Meuwese, M. v. Beek, M. Hallewas, J. Koremans, W. v. Rossum, A. Sprenger, J. Hovius, J. Neeteson, J. Moester, J. v. Oosten, M. Poppen. Afgewezen 7 candidaten. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren J. van Smirren, 's-Gravenhage; P. D. H. Soeters, Zut- phen; M. Sonnenberg, Doesburg; A. H. M. Spauwen, Goes J. A. H. Swart, Rotterdam; J. Teeuwen, Leiden; D. G. Alta, Utrecht; A. Bak ker, 's-Gravenhage en W. H. van Blijenburgh, Amsterdam. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 1, de heeren K. Swaagstra, Haarlem en J. Tromp, Purmerend. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf Co. N.V., Amsterdam Uitgesproken: 28 Juli: G. A. van Oort, agent en commlssion- nair in Zuidvruchten, Gorinchem. Oosterstr. 7. Chr. van Vigelius, kruidenier, Dordrecht, vroe ger Toloysenstr. 14. thans Kon. Wilh.str. M. Terlouw, grossier. Groot Ammers Sluis a 67. M. Schipper, hakker, Terneuzen (Driewegen). C. de Keijzer, Kattendijke (Katscheveer) C. L. Lelyveld, winkelier, St. Jacobstraat, Vlis- singen. De nalatenschap van I. de Feyter, gewoond heb bende te Terneuzen. N.V. Aannemings Mij. v.h. Van der Zanden, Rotterdam, Plantageweg 33. M. C. Zonneveld, tuinder, Overschie, Bovendyk 283. M. van Delft, bloemist, Rotterdam, Jaffakade 12a. P. L. Rook, Rotterdam, Jonker Fransstr. 65. N.V. Berlijnsche Confectiehandel, Rotterdam, West Kruiskade 23. 29 JuU: G. van Amelsfoort, winkelier, Tilburg, Akkerstraat 79. J. F. M. van den Dries, koopman, Tilburg, Goir- kestraat 45. W. B. A. Kerkhof, smid, Dongen. A. Neefs, Breda, Heldestraat 12. P. van Eekelen, Etten gem. Etten en Leur, Bre- dascheweg A 183 f. C. van Glls, vroeger landbouwer, Wouw. p. a. Eug. van Bulck, bakker te Heerle-Wouw. Vernietigd het faillissement van R. M. G. A. F. van der Sloot, Rotterdam. AMSTERDAM, 30 Juli. Velling van Land- en Tuinbouwproducten. Bloemenveiling van 29 Juli. Rozen: Hadley 23.50, Roselandla 1.503, Briar- cliff 2.003, Butterfly 1.002, Golden Ophelia 11.50, Edith. Helen 2.004, Elsenpoulsen 1.00 2 per 100 stuks. Gïidiolen 0.401.40, Dahlia's 1.002, Am. Anjers 3.005, Chabaud Anjers 1 1.50, Conville wit 4060 cent per 10O st. Plumosa 618, Sprengeri 510, Zonale 68 cent per bos. Lillum Longiflorum 4.005. Lillum Oratum 5.00 6 per 10O kelken. Tijgerlelies 1017 cent per bos. Groentenveiling van 30 Juli. Snijboonen 8XI, Spercleboonen enkele 1213, idem dubbele 6 10, tulnboonen 57. tomaten 45, doppers 610 cent per kg. Bloemkool I 68.50, II 3.005, an dijvie 0.601.20, komkommers geel 1.501.80, sla 0.601.60 per 100 stuks. Postelein 2.003. spi nazie 2.004, andijvie 2.003. stoolsla 2.003, waschpeen 3.004, prei 6.008 per 100 kg. Bos- peen 2.508, radijs 1.20—1.80, peterselie 0.40 1.20, selderie 6.008. kervel 1.002 per 100 bos. Fruitveiling van 30 Juli. Morellen 2428, Pro- leflcbessen 1721, Roode bessen 1014, Kruis bessen I 1018, Boschbessen 3034 cent per kg. Perziken I 56, II 12, Meloenen 1040 cent per stuk. Appelen: transparant 1422 cent per kg. Peren: Janbazen 68, suikerperen 46, krui deniers 1014 cent per kg. Diversen: champignons 3050 cent per kg. Aardappelen: Bonte Eigenh. 33.40, blauwe 2.703.20, Idem blanke 2.803.20, muizen 3- 3.40, drielingen 23.50, zandaardappelen 33.60 per 100 kg. 's-HERTOGENBOSCH, 30 Juli. N.V. Boter- mijn. Aanvoer 19075 kg. Hoogste prijs 1.53, laag ste prijs 1.46, middelprijs 1.48 per kg. ANTWERPEN, 30 Juli. Wol (in pence per lbs.) kalm. Omzet 235.000 lbs. Aug. 34 1/8; Sept. 34; Oct. 34; Nov. 34; Dec. 33 3/4; Jan. 33 5/8; Febr. 33 5/8; Maart 33 5/8. (In frs. per kg.) kalm. Omzet 2250 kg. Aug. 461/4 Sept. 461/4; Oct. 461/4; Nov. 46; Dec. 46; Jan. 45 3/4; Febr. 45 3/4; Maart 45 3/4, NEW YORK, 30 Juli (Part.) Evenals de vorige dagen opende de beurs heden opnieuw in lustelcoze houding. De stroom van kwartaal resultaten van maatschappijen op elk gebied, die thans los komt, beïnfluenceert de markt niet in sterke mate. De markt gaf heden aan vankelijk slechts een zeer bescheiden koers- verbetering te zien, waarbij echter de publieke belangstelling uiterst gering bleef. De ondertoon was echter ook heden weer niet ongunstig en hoewel eenigszins onregelmatig, was de opening' toch eerder aan den vasten kant en stelden de meeste fondsen z*.ch op hooger peil. De koers winsten varieerden van tot K dollar. Voor Bethlehem Steels bestond echter een zeer vaste stemming in verband met het gisteren nabeurs gepubliceerde, alleszins gunstige kwar taalrapport en de verhooging van het dividend. Dit fonds opende bijna 1 punt hooger en steeg daarna in snel tempo verder. De geheele markt, doch in het bijzonder de staalafdeeling, werd hierdoor gunstig beïnvloed U. S. Steels kon den zich eveneens verder verbeteren, terwijl daarnaast National Steel opvielen door een zeer vaste houding in het verdere verloop. Hier werken eveneens de bijzonder gunstige cijfers over het tweede kwartaal nog na. De andere rubrieken geven eveneens van een goede stem ming blijk, doch de koersvérbeteringen bleven hier meerendeels van tamelijk bescheiden af metingen, terwijl trouwens de koersontwikke ling onregelmatig bleef. De handel gaf tijdens de stijging geen uitbreiding te zien. Nadat in het eerste uur 180.000 shares waren afgedaan, leverde het tweede uur slechts een omzet op van 130.000 shares, waarna in het derde en vierde uur een verdere contractie van de affaire kon worden waargenomen. Eerst in het laatste uur werd het weer wat drukker, doch groot waren de omzetten ook toen niet. Naast de staalwaarden, waren het voorname lijk de automobielfondsen, koperwaarden en de aandeelen van fabrieken van landbouw werktuigen, die gevraagd waren, terwijl voorts ook Utilities, die de laatste dagen vrij sterk in reactie waren geweest, zich konden herstel len. Spoorwegen waren eveneens meerendeels beter. Het totaal der wagonverladingen be draagt voor deze week 771.000. Tegen het slot vonden hier en daar winstnemingen plaats, waardoor de hoogste koersen niet overal ge handhaafd bleven en de markt een onregel matig aanzien kreeg. Vooral de fondsen van maatschappijen, die de laatste dagen gunstige kwartaalresultaten hebben gepubliceerd, kon den per saldo echter aanzienlijke koerswinsten boeken. U. S. Steel en Bethlehem Steel liepen in het laatste deel van den beurstijd echter vrij sterk terug, doch National Steel sloten niet ver beneden het hoogste punt, ruim 3/4 dollar hooger. Van de automobielwaarden sloten Chrysler 1 y, dollar en General Motors dollar hooger. Sporen waren van onveranderd tot dollar hooger, met uitzondering van Chesapeake Ohio, die flauw in de markt lagen en een dollar verloren. De petroleumwaarden waren eveneens verdeeld, hoewel de koersverbeterin- gen hier overheerschten. Standard Oil verloren echter IK dollar. Rubberwaarden en canning- shares vormden als groep de eenige uitzonde ringen en belandden vrijwel algemeen op lager Peil. Tegen het slot ontwikkelde zich plotse ling een levendige handel in International Paper, hetgeen gepaard ging met een koers stijging van IK dollar. De omzet bedroeg in het laatste uur 160.000 shares, waarmede het totaal voor den geheelen dag op 620.000 kwam. 30 29 28 Slotkoersen Juli Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Stee) Canadian Pacific Case Treshlng Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Conso) Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. Genera] Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Aroer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. Leather U. S. Rubber U. 5. Steel Western Union Westingh. Electr. Gedaan en laten, t bieden, s ex. dividend. ex coupon. 239% '374/, 238 109% t09% 108 51 93% 934/2 93 172% 172 172 83% 824/, 82 4/2 21V4 20'/, 203/, 571/s 564/, 564/, 79% 7 93/( 83% 273/8 267/s 27% 9574 94% 934/, 11% 11% 11% 180 177 177 49% 49% 49% 51% 52% 524/3 2% 24/, 23/8 113Vo 112 UI1/? 3% 34/, 34/, 38V4 383/8 39 484/, 48% 473/g 35 35% 35 294/, 29% 29-% 36% 36% 37 57»/, 57% 57% 1601/, 160 160 179 1793/, 1793/, 20% 197/fi 204/s 577/g 577/a 57% 54'% 53% 534/, 404/, 40% 40% 154/2 154/2 15% 23% 23% 24 114 114 1131/2 65% 654/, 64% 12 11% 11% 60Vs 593/, 604/, 3% 33/8 7 7% 73/8 633/g 62% 62 45% 45 45 21 21 21 39»/, 39 39% 28s/, 284/8 277/g 240 239 241 367/8 37% 38 623/g 61% 61 60%- 604/2 614/s 434/; 434/, 437a 97, 9 9 94% 944/, 937/g 28 284/, 28 22 21% 21% 47% 48 47% 32V, 31% 31% 124/s 124/, 123/8 68% 69 Va 70 214/s 204/, 20% 12ó i2ó'/2 129 297/a 29% 294/, 6 5% 10% 58 58% o9% 115% llo 11478 494/, 494/, 48-/2 153 152 151 4% 48% 49% 27 ?39VS 1071/s 51V2 937/8 172 82% 21% 57% 85 28 941/2 11% 179 SOVa 531/2 2% II31/3 3% 39% 48% 29% 38 57% 162% 179% 21% 581/2 56% 41 16 247/a 115 65V2 11% 61% 3% 7% 63 34 451/2 21 40% 28% 241 39 62% 611/8 44% 9% 94vo 29 2IV2 49 333/g 123/8 717/8 21 1291/2 291/s 10% b9% 1167/g 50 154% 491/2 LIVERPOOL, 30 Juli. Tarwe. Juli 9/5, Oct. 9/13/4, Dec. 9/2. v. si. NEW YORK, 30 Juli Slotk. Juli 30 29 28 27 Brussel 16.13% lb.«3%? 16.87%2 16 84 Rome :-76% 5 26% 5.2b1 5.2b1/, Madrid 4.95 4.95 4.')5 4.80 Bem 22.964/o 72,97 22.96U- 22.97%s Weener, 18.85 18.R5 18.86 18-88 Oslo 25.02% .-5.021 25.01 25.02%2 A'dam 55.17 5.15 .-5.11 55.21 Lonacr 4-97/fó 1-97% 4.97 4.97% Parijs 3.75 3 747/t 3.79S/4 3.743/, Berlijn 40.25 40.24 40.24% 40.25 NEW YORK, 30 Juli Koersen voor stortingen op 31 Juli 1937 te gen verplichtingen, luidende in Reichsmarken 172.93, lires 9.61, peseta's 8.70. 30 Juli 29 Juli 30 Juli 29 Juli Suiker •Juh Jan 2.37-- 239-41 Sept 2.52-54 2.54-55 Mrt 2.38-39 2.40-42 Nov 2 49- 2.50- Mei 2.41-42 2.44-45 Dec 2.46 2.45-46 Juli 2.42-44 2.45-46 Rubber Standaard Sept 18.42- f 18.32- f Jan. 18.61 18.48 Oct. 18.47- 18.36 Mrt. is.fiS- f 18.55-f Dec 18.58- 1F.4 Mei 18-75 18.65- f Juli Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Sept 7.12 7.13 Sept 10 68- 10.67 Dec. 7.03-- 7.04 Dec. 10.30- 10.35-36 Mrt. 6.89 6.92-- Mrt 10.10- 10.20-- Mei 6.86 6.90- Mei 10.04- 10.15 Juli Juli 10,02 10.13 Katoen Oct. 10.S3-S4 10.81-82 Mrt. 10,90-91 10.89 Dec. 10.76-78 10.77-78 Mei 10.9b 10.93-- Jan. 10.80- 10.81 Juli 10.98- - 10,94 Tin Loco 58.37%2 59.00 Termijn S8.37%2 58.75 30 Juli Tarwe Sept 118V8-V4 Dec. 1191/. .6/a Mei 121%"% Nieuw contract Mais Sept 91 Dec. 687/ö Mei 70% Reuzei Juli 11.921/2 Sept.12.OS 29 Juli 1171/8-17 1187/8-19 120% CHICAGO, 30 Juli 30 Juli 29 Juli Haver Pept 29%29%- Dec. 315/g-- 31%-- Mei 33%-- 333/8 93%- 70 Rogge Sept. 81%-3A 83%-- Dec. 81% 831/2 71%Mei 11.97% 12.10 Oct. 12.12% Dec. 11.75 12.17% 11.97% 30 Juli Tarwe Juli i401/8- Oct. 133 Dec. 139% Rogge Juli 160 Oct. 94 - Dec. 90% Haver Juli 55 Oct. 477/g WINNIPEG, 30 Juli 29 Juli 30 Juli 29 Juli Gerst 138% JuU 69% 70% 1317/g Oct. 647s 64% 135% Dec. 62% 621/2- Lijnzaad 1561/4 JuU 178 178 93% Oct. 180 180 90% Dec. 76%176 567/8Dec. 44%-- 47% gedaan en laten t bieden nominaal Nabeurskoersen van 30 Juli (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Anaconda 415/8 Beth. Steel 69%—70 U. S. Steel 8554—86 Tidewater 15 7/8—16 Republic Steel 28—1/8 Canadian Pacific 9 5/16 Cert. Calvê Delft 9454 Kon. Olie 419 420 Philips 349 Unilever 16954 Java Ch. J. Lijn 11054 Van 4.30—5.00 uur Tidewater Republic Steel 15 7/8—13/16 28—1/16 IJMUIDEN. Aangekomen 29 Juli: Vechtstroom', s., Hull; Venersborg, s., Sundswall (gaat eerst naar Velsen); Zuiderkerk, s., Japan laatst R'dam; Enid Mary, s., Goole. 30 JuU: Achilles, s„ Hamburg; Stolwijk, s„ Le ningrad; Pilsudski, m.s.. Gdynia; Margaretha, m.s„ Swansea. Vertrokken 30 Juli; Rufina, tank. Noordzee, proefvaren; Montferland, s„ Z.-Amerika. AMSTERDAM. Aangekomen 29 Juli: Presto, Danzig, inklaren. Steiger H.A.L., Wagijborg; Vechtstroom, Huil, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. 30 Juli: Enid Mary, Goole, stukgoed en steen kolen, Handelskade, Gebr. Scheuer; Zuiderkerk, Japan laatst R'dam, stukgoed, Sumatrakade, Mij. illederland; Prinses Juliana, Skarrehage, steenen, Kostverlorenvaart, Abeca; Achilles, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Stolwijk. Leningrad, hout, Houthaven, Van Es Sc, van ommeren: Pilsudski, Gdynia, toeristen, Han delskade, Kuyper. v. Dam Smeer; Margaretha, Swansea, anthraciet, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij. Aangekomen 30 Juli, Egyptian Prince, s„ Morphoubaai; Eyle Bute, s., Swansea; Willem van Ewijck, mijnenveger, Noordzee. Vertrokken 30 JuU, Arabistan, Perz. Golf via Antwerpen; Zuiderkerk, s., Hamburg; Plato, s., Boston; Eik( s., Oslo; Orpheus, s., Gothen burg; Ajax, s„ Setubal; Hebe, s., Kopenhagen; Mars, s„ Middl. Zee via Rotterdam; Embla, s., Malmö; Amstelkerk, s., West-Afrika Via Bor deaux. AMSTERDAM, aangekomen 30 Juli. Wilbo, Londen, stukgoed. Steiger H. A. L„ Kampman; Prometheus, Hamburg, ledig, Bomeokade, Meyer Co's Scheepvaart Mij; Willem van Ewijck, mijnenveger, Noordzee, De Ruyterkade; Egyptian Prince, Morphoubaai, zwavélerts, Rietlanden, Ketjen; Venersborg. Sundswal laatst Velsen-, stukgoed. Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskan toor; Kyle Bute. Swansea, Steenkolen, Erstkade, Furness Scheepvaart Sc, Agent. Mij. Aangekomen 30 Juli, Wilbo, mi., From'etheus, s„ Hamburg. Vertrokken 30 Juli, Jean Jaures, m.s., Lenin grad. HOLLAND-AMERIKA LIJN MAASDAM, 30 Juli van New-York te R'dam. BLOMMERSDIJK, uitreis, pass. 29 Juli Vlis- slngen, van Antwerpen. DELFTDIJK, R'dam naar Pacific Kust, 29 Juli te Cristobal. BREEDIJK. 27 Juli van R'dam te New Orleans. BEEMSTERDIJK, thuisreis, was 29 Juli 12 U. 55 v.m. 540 mijlen W.Z.W. van Lands End. BINNENDIJK, thuisreis, was 29 JuU 11 uur 55 v.m. 360 mijlen Z.W. van Valentla. ROTT. LLOYD BRA9TAGI, thuisreis, 30 Juli v.m. 6 uur van Belawan. BUITENZORG, uitreis, 29 Juli nm. 6 uur van Port Said. SIBAJAK, uitreis, 29 Jul! n.m. 7 uur van Co lombo. KOTA BAROE, thuisreis, pass. 29 JuU Finlsterre. INDRAPOERA, thuisreis, 30 JuU van Singapore. MIJ. NEDERLAND FOELAU TELLO, uitreis, 30 Juli te Port Said. POELAU ROEBIAH, thuisreis, 29 Juli van Mar seille. BENGKALIS, thuisreis, 29 JuU te Algiers. CHR. HUYGENS, uitreis, 29 JuU te Genua. SIMALOER, 29 Juli van Amst. te Hamburg. SOEMBA, thuisreis, 29 JuU te Londen. CHR. HUYGENS, uitreis, 30 Julj van Genua. Elk afscheid doet weemoedig aan, vooral een afscheid van twee ver wante zielen. We weten plaats noch uur slechts dit eene weten we: dat de herinnering aan vlekkelooze uren 't dierbaarste bezit is. Hetzij vader en moeder, kinderen of gelieven van el kander afscheid nemen voor kort voor langvoor goed (wie heeft de toekomst in zijn macht?) steeds zal dit afscheid beheerscht worden door hetgeen we zelf van onze liefde of vriendschap gemaakt hebben voor ons zelf en vooral voor anderen. Er moet geen wrok, geen wrevel, vooral geen berouw in ons afscheid zijn. We moeten kunnen scheiden met wee moed of tranen maar met den lach tevens der blijheid dat ons leven goed was en we ons niets hebben te ver wijten. A dieu. JAVANEW-YORK LIJN. BINTANG, Java naar New-York, 29 Juli van Kaapstad. TANIMBAR, 28 Jul! van Philadelphia n. New Qj.) 0 KOTA PINANG, 28 Juli van Penang n. Port Swettenham. KOTA TJANDI, 28 Juli van Singapore naar New-York. KOTA PINANG, 30 Jul! van New-York te Sin gapore. KON. NED. STOOMB. MIJ. ALKMAAR, uitreis, pass. 29 Juli Dungeness. AURORA, 30 Juli v.m. 5 uur 30 van Amst. tc Hamburg. BERENICE, 30 Juli van Amst. te R'dam. DEUCALION, Sfax naar Aberdeen, pass. 30 JuU v.m. 9 uur 15 Lydd. GANYMEDES. 30 JuU van Amst .te R'dam. PLUTO, Amst. n. Kopenhagen, pass. 30 Juli v.m. 4 uur Holtenau. VAN RENSSELAER, 29 Juli n.m. 2 uur van Madeira naar Paramaribo. TELAMON, 29 Juli van Thessaloniki naaar Istan- boul. ACHILLES, 30 Juli van Hamburg te Amst. BARNEVELD, 28 Juli van Talc»huan« naar San Antonio. ULYSSES. 30 Juli van Newcastle n. Marseille- ARIADNE. 30 Juli van Tanger n. Gibraltar. RHEA. R'dam n. Piraeus, pass. 30 Juli Gibraltar ORPHEUS, 30 Juli van Amst. n. Gothenburg. AJAX, 30 Juli van Amst. n. Setubal. HEBE, 30 Juli van Amst. n. Kopenhagen. MARS, 30 Juli van Amst. vla R'dam n. Middl. Zg€ KON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND, 30 Juli van Amst. n. Z.-Am- ZAANLAND, thuisreis, 29 Juli n.m. 9 uur van Santos. HALCYON LIJN ROZENBURG, 29 Juli van IJstad. FLENSBURG. 1 Aug. V.m. 8 uur van Narvik te Hoek van Holland. VREDENBURG, 28 Juli van Vlaardingen te Narvik. STAD SCHIEDAM. Vlaardingen n. Lulea, 30 JuU uit den N. Waterweg. VER. NEDERL. SCHEEFV. MIJ. HOLLAND-O AZIE LIJN ZUIDERKERK, 30 Juli van Japan laatst R'dam te Amst. SEROOSKERK. 29 Juli van R'dam naar Japan. G*AASTER-KERK, thuisreis, 27 Juli te Osaka. ZUIDERKERK, 30 Juli van Amst. naar Hamburg HOLLAND-ALSTRALLE LIJN ALMKERK, uitreis, 30 Juli te Karachi. HOLLAND-AFRIKA LIJN JAGERSFONTEINuitreis, pass. 29 Juli Madeira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. JAARSTROOM, 29 Juli van W.-Afrika te R'dam. AMSTELKERK, 30 Juli Van Amst. via Bordeaux naar W.-Afrika. MIJ OCEAAN. NELEUS, Java naar Amst., 29 Juli te Belawan. PROMETHEUS, 30 Juli van Hamburg te Amst. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCYONE, thuisreis, pass. 29 Juli Las Palmas. ALPHERAT, thuisreis, 29 Juli van Victoria. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIBADAK, 28 Juli van Batavia n. Hongkong. TJIKEMBANG, 29 Juli van Manilla n. Hongkong TJINEGARA, 29 Juli van Shanghai n. Amoy. KONINKL. PAKETV. MIJ. VAN REES. pass. 29 Juli Thursday Island. SWARTENHONDT, 28 Juli van Batavia te Hong kong. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. TOSARI, 28 Juli van Batavia n. Pacific Kust. MANOERAN, 29 Juli Van Cebu naar Pacific Kust. ROTTERD. LLOYD. SLAMAT, 31 Juli v.m. 8 uur van Dartmouth te R'dam verwacht. KOTA AGOENG, 30 JuU van Hamburg te Bre men. KOTA BAROE, thuisreis, pass. 30 JuU Ouessant. BUITENZORG, uitreis, 30 Juli va nSuez. DEMPO, uitreis. 30 Juli van Southampton. DIVERSE SCHEPEN PETRONELLA, 25 Juli van Tamsul n. Balik Pappan, gaat dokken te Soerabaya, dan wederom naar Ballk Pappan. RAPPANA, 28 Juli vn Houston n. Montreal en de Gulf. ROTULA, Singapore n. Engeland. 5 Aug. hij Port Said verwacht. SELENE, 3 Augustus van Marseille bij St. Kitts verwacht; gaat naar Curagao. verm. n. Kingston. San Juan en Ponce. SEMIRAMIS. 6 Augustus van Port Said in En geland verwacht. AMSTEL, 29 Juli van de Vondelingen-plaat te Sikea. EEM, 29 Juli van Uleaborg naar R'dam. HOOGLAND, 30 Juli van Delfzijl op de Tyne. SCHIELAND, 29 Juli van Hamburg te im- mingham. - THEANO. Belfast n. Amst., pass. 30 Juli Lizard. ZAAN, 29 Juli van Holmsund n. R'dam. BO-EKELO. 30 Juli van Haukipudas n. Amst. AGATHA, 28 Juli van Soesoe n. Balik Pappan. ALDEGONDA. 28 Juli van Slbolga n. Padang. ALETTA, 28 Juli van Pladjoe n. Saigon. APOLLONIA, verm. 30 Juli van Port-Said te Constanza; gaalt naar Alexandrië en wederom C'onstanza. ARTEMIS, verm. 29 Juli van Venetie te Con stanza; gaat n. R'dam. AUGUSTINA, 27 Juli van Soerabaja te Pladjoe. gaat wederom naar Soerabaja. ERINNA, 1 Aug. van Constanza te Port aai" verwacht; gaat daarna naar Abadan en wederom Port-Said. EULOTA, 29 Juli van Schiedam te Tampico. Aug. te New-Orleans verwacht; gaat daarna naar Corpus Christi. HERMES, 3 Aug. van Malta te Gravoea verw.. gaat daarna naar Constanza. JOSEFINA, 27 Juli van Batavia n. Pladjoe. JUNO, 27 Juli van Singapore n. Penang, Telok Anson, Soesoe, en wederom' Singapore. MAAS, 29 Juli van Sundsvall naar R'dam. MACONA. 7 Aug. van Port Said te Pauillac verwacht; gaat daarna verm. naar Rouaan, dan dokken in Nederland. MAGDALA, 3 Aug. vavn Port of Spain te Las Palmas verwacht; gaat daarna naar Barbados v.o. MAJA, 26 Juli van Curago naar Lissabon en Gibraltar. MALVINA, 4 Aug. van Texas City te Liverpool verwacht; gaat daarna n. Barton en Eccles. MANVANTARA, 28 Juli van Balik Pappan re Soerabaja; gaat verm. dokken. MARISA, 9 Aug. van Colon in Engeland verW- MERULA, 26 Juli van Curagao naar Genua, verm. Haifa, Pauillac en Rouaan. MIRALDA, 30 Juli van Balboa bij San Pfdro. gaat daarna naar San Francisco, Curagao, Enge land en Nederland. MURENA. verm. 29 Juli van Dakar te Takoraxu, gaat naar Barbados v.o. PAULA, 27 Juli van Soesoe te Singapore. AMSTERDAM, 30 Juli. De Nederlandsche mijnenveger „Willem van Ewijck" arriveerde h - den hier in de haven en nam ligplaats aan de u* Ruyterkade, Steiger Van Es Van Ommeren. SCHEEPSBOUW. AMSTERDAM, 30 Juli. Het tank-stoomschiP „Rufina", gebouwd bij de Nederlandsche Scheeps bouw, voor de Curagaosche Scheepvaart Mij re •s-Gravenhage, vertrok heden van hier naai Noordzee om1 proef te varen. Na afloop van aei proeftocht gaat het schip naar Rotterdam, het vanmiddag ca. 4 uur verwacht wordt. y „Ruflnë." is een zusterschip van de „Rosaura AMSTERDAM, 30 Juli. Het ruim 14.000 groote Poolsche s.s. „PPilsudskl" arriveerde den van Gdynia met toeristen hier in de 0»' en nam ligplaats aan de Handelskade.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2