De Wereldjamboree New-Yorksche Bears Mislukte aanval der Asturiers COMMUNISTEN DRINGEN DOOR IN DE C.G.T. Spoorwegstaking voorkomen VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1937 Motorenbaan te Turijn in brand De niet-inmenging Succes der rechtschen bij Villa~ franca del Pardillo Andres Nin gevlucht Spaansch schip in beslag genomen te Bordeaux Verscheidene afdeelingen staan geheel onder leiding van Moskou's satellieten Loonsverhooging voor de arbeiders in New-York Autofabriek gesloten Laaghartige poging tot oplichting Arbeider trachtte geld te slaan uit het ongeluk van Amelia Earhart Een groot gedeelte reeds door de vlammen vernield Duitsche zaakgelastigde bij Lord Plymouth De zuinigheid van het Derde Rijk Ook op Godslampolie moet bespaard worden ZEEVERKENNERS NAAR ZEE HET VERSCHEIDEN VAN HELÈNE CALS Duitsch M.O. A Duitsch L.O. Examens hoofdakte Boekhouden M. O. Nijverheidsonderwijs Acte Handelskennis L.O. Handenarbeid Na prijshoudend te zijn ge opend, sloot de markt voor de meeste fondsen lager 587/fe ■8% AMERIK. GOEDERENMARKT WISSELKOERSEN - AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 5 Augustus FAILLISSEMENTEN Clearingkoersen f Wolnoteering Graannoteering MARKT NIEUWS wet STOOMVAARTLIJNEN Notarieel examen BILBAO, 5 Aug. (Havas.) Gistermorgen heb ben de Asturiers opnieuw een aanval gedaan op de rechtsche stellingen bij Cuervo, die evenals de vorige mislukte. De Asturiers lieten 100 man op het terrein van den strijd achter. De rechtsche troepen hebben zich gisteren meester gemaakt van belangrijke stellingen voor Villafranca del Pardillo. Sir Henry Chilton, de Britsche ambassadeur In Spanje, die te Hendaye verblijf houdt, heeft de regeering medegedeeld, dat het leven te Bil bao zonder schokken in zijn normale banen geleid wordt. Binnenkort zal men kunnen over wegen de jonge Baskische vluchtelingen, die in Engeland zijn opgenomen, terug te zenden. Volgens mededeelingen uit Madrid hoorde men vanmorgen in de Universiteitswij k bij de Fransche brug een levendig geweervuur uit het kamp der nationalisten. Men nam ook granaatontploflfingen waar. Overloo- pers deelden mede, dat er muiterij was uit gebroken. Een deel der troepen wilde zich overge ven, doch de rest wil den strijd tot het ein de voortzetten. De minister van Justitie te Valencia heeft medegedeeld, dat de naam van Andres Nin, voormalig justitie-raad in de regeering van de Catalaansche Generaliteit, niet voorkomt op de lijst van personen, die naar aanleiding van de opstandige beweging van Mei jJ. in Catalo- nië in hechtenis werden gesteld. Men heeft ontdekt, dat Nin, die tegelijk met andere le den der P. O. U. M. werd gearresteerd, uit het gevangenisgebouw, waar hij opgesloten was, is verdwenen. SANTANDER, 5 Aug. (Havas.) Radio San tander meldt, dat de procureur der republiek te Barcelona het onderzoek is begonnen in zake den aanslag op Andreu, den president van het hof van cassatie. Er werden vier per sonen gearresteerd en bij de huiszoekingen, die werden verricht, zijn wapens en munitie ont dekt. Te Madrid zijn gedurende het laatste et maal nieuwe huiszoekingen verricht, waarbij talrijke personen gearresteerd werden. BORDEAUX, 5 Aug. (Havas.) Het blad „Fran ce de Bordeaux et du Sudouest" meldt, dat gis termiddag het in de haven liggende Spaansche s.s. „Aromendi" in beslag is genomen. De rede nen zijn niet bekend. De „Aromendi" lag reeds langer dan een maand te Bordeaux. Door bemiddeling van haar ambassadeur te Hendaye heeft de Britsche regeering een mededeeling der autoriteiten te Salamanca ont vangen over het lot van het Britsche stoom schip .Molton", dat op 14 Juli voor Santander is aangehouden en opgebracht. De autoriteiten te Salamanca beperken zich er toe te herinne ren aan de omstandigheden, die tot de aan houding hebben geleid. In diplomatieke krin gen te Londen verklaart men, dat de Britsche regeering eventueele maatregelen overweegt. Een vertegenwoordiger van Havas is in de gelegenheid geweest een bezoek te brengen aan de Franschen Bouguennec en Chabras, die, be schuldigd van spionnage en van pogingen tot het verbreiden van besmettelijke ziekten in het door Franco beheerschte Spanje, in het stad huis van Irun gevangen zitten. Beiden genieten een uitstekende gezondheid, en verklaren goed behandeld te worden. Het zou niet onmogelijk zijn, dat den gevangenen binnenkort gratie wordt verleend. Naar Radio-Nacianal gisteravond ver klaarde, brengt Mgr. Antonizetti, de „Pau selijke gedelegeerde bij de junta te Burgos, op het oogenbük een bezoek aan de Noord- Spaansche provincies. ongeveer 80.000 leden. De leiding van deze en nog enkele andere departementale bon den is in handen van de communisten, Deze enkele gegevens, aldus het blad, toonen het gevaar van een bolsj^wisatie van de Fran sche vakbeweging aan. De modernen" binden nu openlijk in het Fransche Algemeene Vak verbond den strijd aan. Maar is het niet wat laat? Het Volk publiceert eenige gegevens aan gaande het doordringen van de communisten in de leiding van de verschillende vakbonden van de C.G.T. (het Fransche „moderne" vak verbond), waarbij de vroegere leiders van de oude C.G.T. successievelijk vervangen wor den door menschen uit de vroegere CGTU, het oude communistische vakverbond. i Een opsomming en eenige cijfers, die niet vol ledig zijn, maar toch een goed voorbeeld geven van deze vreedzame penetratie ofwel „kolonisa tie", toonen aan, hoe groot het gevaar is, dat de nieuwe hereenigde, maar daarom nog niet eendrachtigen C.G.T. voor het grootste deel on der communistischen invloed zou komen. De communisten hebben de leiding in handen, in overgroote of bijna volledige meerderheid van de bouwvakarbeidersefderatie, metaalbond, den bond van de spoorwegarbeiders, huiden en leer, chemische producten, glasblazerijen, reeds vrij wel de meerderheid in den bond van houtbe werkers, al bijna de meerderheid van de leiding van den personeelsbond, in de textielfederatie drie van de vijf bestuursleden en verder nog niet de meerderheid bij de mijnwerkers, haven- en dokwerkers, P.T.T. en de ambtenaren. Maar in die bonden hebben zij reeds groote minderheden achter zich. De C.G.T., die in industrie-federaties of in dustrievakbonden en departementale bonden is onderverdeeld, welke laatste de vakvereenigingen Hit de verschillende industrieën gVoepeeren, heeft «le communisten ook in deze departementale bonden zien doordringen. Van de departementale bonden zijn o.a. die van Parijs en omstreken (Seine en Seine et Oise) met één millioen leden in handen van de communisten, voorts Bouches du Rhóne (Marseille en omgeving) 150.000 le den, Aisne 40.000 leden, waar nu het land- bouwconflict heerscht, Var en Alpes-Mariti- mes, beide met ongeveer 30.000, de beneden- Seine met 150.000 leden en de Loire met WASHINGTON, 5 Aug. (Reuter) Het gevaar van een staking van 800.000 spoor wegarbeiders in New-York is, dank zij het ingrijpen van de federale arbitrage-autori teiten, afgewend. De directies van de groote spoorwegmaat schappijen en vertegenwoordigers van veertien organisaties van spoorwegarbeiders zijn 't eens geworden over een loonsverhooging van vijf cent per uur met ingang van 1 Augustus. Men gelooft, dat deze verhooging den maat schappijen 98 millioen dollar per jaar zal kosten. De regeling der eischen van deze organisaties zal invloed uitoefenen op de verhooging, die den leden van t rijdend personeel, wier eischen binnenkort zullen worden ingediend, zal wor den toegekend. De fabriek der Plymouth Motor Co. te De troit is gesloten, nadat zich botsingen hadden voorgedaan tusschen leden van de United Auto- workers Association en leden van de onafhan kelijke organisatie. De katholieke bond van arbeiders in de staal industrie te Sorei (Quebec) heeft een staking afgekondigd, ten gevolge waarvan 1200 arbeiders van de vijf grootste staalfabrieken van Sorel getroffen worden NEW YORK, 5 Aug. (Stefani). De echt genoot van Amelia Earhart, Putnam, ont ving dezer dagen een brief, waarin hem werd medegedeeld, dat de ongelukkige avia- trice gevonden was door een boot. Zij zou ongedeerd zijn, en zich met het schip be vinden bij een onbekend eiland. Indien Putnam 2000 dollar zond, zou hij zijn echtgenoote terug krijgen. Als bewijsstuk was hem de halsdoek toe gezonden, dien Amelia Earhart bij haar ver trek gedragen had. De ongelukkige echtgenoot voelde zijn hoop herleven en zond vast duizend dollar; de rest zou hij later zenden. Hij hoorde toen echter niets meer. Na eenige dagen volgde aangifte, en de New-Yorksche politie spoorde den briefschrijver op. Het bleek te zijn een arbeider, Wilber Rothar, die aanwezig was geweest bü het ver trek van Amelia Earhart. De aviatrice had toen den halsdoek verloren, en Rothar bewaarde hem als aandenken. Toen Amelia 'Earhart ver ongelukte, kwam bij- hem het idee op geld te slaan uit zijn vondst. Hij zond den doek naar Putnam, met het genoemde resultaat. Rothar is gearresteerd, en zal wegens oplichting ver volgd worden. TURIJN, 5 Aug. (DNB) Hedenmiddag is brand uitgebroken op de motorenbaan te Turijn. Reeds zijn meer dan 6000 vierkante meter van de baan een prooi der vlammen geworden en is het grootste deel van de tribunes ingestort. De brandweer werkte bij het afzenden van dit bericht op volle kracht, om te pogen in ieder geval nog een deel van de groote hal te sparen. LOND'EN, 5 Aug. (DNB) De Duitsche zaak gelastigde te Londen, dr. Woermann, heeft vanmorgen den voorzitter der commissie voor de niet-inmenging bezocht, en met hem een onderhoud over het vraagstuk der niet-inmen ging gehad. LONDEN, 5 Aug. (Havas.) Morgenmiddag om drie uur zal de non-interventie-commissie in het Foreign Office bijeenkomen. BERLIJN, 5 Aug. Volgens de bepalingen van het vierjarenplan van minister Goering moet de grootst mogelijke zuinigheid betracht wor den bij het gebruik van olie en vet. Dit is ook van toepassing op de olie in de godslampen in de Katholieke kerken. Het ministerie van Ker kelijke Aangelegenheden heeft thans in een rondschrijven de aandacht erop gevestigd, dat een soort „spaarolie", „Narcissa", in den han del is gebracht, waardoor het olieverbruik on geveer 36 procent bespaard kan worden. Wan neer men bovendien in de godslampen de pas uitgevonden „godslampspaarpitten" gebruikt, is zelfs een besparing van het olieverbruik van 47 procent mogelijk. Honderd zeeverkenners van de jamboree, grootendeels Nederlanders en Engelschen, voorts enkele Hongaren, Oostenrijkers en Polen, maak ten Donderdag onder leiding van den heer G. Mante, hoofdkwartier-commissaris voor de zee verkenners, een trip naar IJmuiden. De groep werd in tweeën gesplitst. Een deel ging aan boord van de loodsboot, een ander deel aan boord van den stoomtrawler Caroline Y.M. 26, voor het maken van een zeereisje. Tegen het middaguur voeren beide vaartuigen, geëscorteerd door de Neeltje Jacoba, de haven uit. Het was prachtig weer en de zee was spiegel glad, zoodat bij geen van de zeeverkenners de vreugde van het uitstapje werd vergald. Zij, die met den stoomtrawler waren uitgegaan, hebben de sensatie van een trek met het trawlnet kun nen beleven. Toen de trawler een mijl of 12 in zee was, ging het net overboord. Een uurtje werd getrokken. De vangst was niet groot, maai de verscheidenheid liet niets te wenschen over, en vooral die zeeverkenners, die nog nooit de zee hadden gezien, hadden veel belangstelling voor de scholletjes, de scharretjes, de botjes en de poontjes. De terugkomst te Vogelenzang was zeer op gewekt. Onder het zingen van een vroolijk lied werd de visch naar het kamp gedragen en al daar den kampleider aangeboden. Met een kort woord bedankte de kampleider den heer Mante voor alles wat hij voor de zeeverkenners had gedaan. Omtrent de laatste oogenblikken van Helène Cals, schrijft de heer Louis van Tulder ons eenige bijzonderheden. Een week voor het afsterven, Saterdag 24 Juli, arriveerde van Tulder te Rimini en ver nam daar, dat Mevr. Cals aan zware angina leed, doch dat de doktoren den toestand niet ernstig inzagen. Toen de koors aanhield, achtte men het beter haar naar het ziekenhuis over te bren gen. Doch de ziekte nam zulk een ongunstige wending, dat de toestand hopeloos werd geacht. Vrijdagavond werden haar de genademidde len der H. Kerk toegediend en Zaterdagmiddag te zes uur stierf zij. Wij hebben haar naar haar laatste rustplaats in Rimini gebracht, zoo besluit de heer van Tulder, waar zij Maandagmiddag in allen een voud, zooals zij zeker zou hebben gewenscht, is bijgezet. Daar rust zij nu, ver van haar vader land, waar zij zoovele bewonderaars had en zooveel schoone kunst heeft geschonken. De zangerswereld verliest in haar een emi nente zangeres; wij, haar vrienden, een lieve, trouwe vriendin, die wij niet licht zullen ver geten. ,'s GRAVENHAGE. (Huisacte). Geslaagd de heeren H. A. Jongeboer, Gouda en J. C. de Rooij, Eindhoven. 's-GRAVENHAGE Huisacte; Geslaagd E. D. F. baronesse Slaet van Oldruibenborgh te Huis ter Heide en de heer F. Mosselman te Hil- legersberg. Schoolacte: Geslaagd mej. E. H. Bielke te Haarlem en de heeren C. M. Daniëls te Breda en J. C. de Rooy te Eindhoven. 's GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren B. A. Bertels, Amsterdam; A. Koot, Utrecht; W. Kort land, Giessendam; T. v. d. Leest, Ten Boer, J. van Andel, Utrecht; J. R. Noorman, Den Hel der; C. Theunessen, Gouda; W. Versteegh, Den Haag en M. de Vries, Workum, alsmede de dames M. Heiligers, Amsterdam; H. Maarssen, Maas tricht en J. Landsman, Utrecht. 's-GRAVENHAGE Toegelaten de heeren: J. Adriaanse, Breda; M. Arets, Spekholzerheide; A. van Erven, Doetinchem; M. Jochemsen, Nij megen; J. Kester, Volendam; P. van Lieshout, Dongen; G. Knol, Ruinerwold; A. Mooy, Zutphen en G. Verwey, 's-Gravenhageen de dames; M Oom, Yerseke; J. Prinsen, Amsterdam en P. Tieleman, Rotterdam. AMSTERDAM. Geëxamineerd 7 candidaten, geslaagd de heeren W. C. Andreae, A. v. Mop- pis en J. Kuipers. 's-GRAVENHAGE Geslaagd de heeren J. H. van Baaren, Leiden en J. F. Eikenbroek, Delft. ARNHEM Geëxam.: 8 mnl. cand. Afgewezen zeven. Geslaagd de heer J. L. v. d. Have, Ede. UTRECHT (Rijkskweekschool) Geëxa mineerd 8 candidaten. Afgewezen 3. Gesl. de dames H. M. van Geu, Bussum; W. F. Neute boom, Amersfoort; E. M. Rutten, Amersfoort; C. A. Raaltenland, Laren; en de heer H. J. van Zalingen, Rhenen. 's-GRAVENHAGE Geslaagd de heeren: J. J. Froklage en A. G. H. de Jongh, beiden te Waalwijk; R. A. I. ter Kuile, 's-Gravenhage; E. van Popta, IJmuiden; L. Prast, Amsterdam; J. G. Rozenboom, Oegstgeest; L. M. Sciarone, Eind hoven; J. de Smidt, IJmuiden; W. Stevenhagen, Amsterdam en J. H. van Uchelen, Delft. 's-GRAVENHAGE Akte N.j. Geslaagd: H. Bosch, Nijverdal (zonder de verklaring van vol doende paedagogisch inzicht)J. Buist, Huizum, en J. Zeeman, Koog a. d. Zaan (zonder de ver klaring van voldoende paedagogisch inzicht). Akte N.u: P. A. Kayen, 's-Gravenhage en P. H. A. Lankester, Amsterdam. Akte N. i (natuurkunde en mechanica)J. E. Geldermans, Eindhoven en J. La Hejj, Umuiden. 's-GRAVENHAGE Akte N. IX a (handtee- kenen en decoratief teekenen). Geslaagd de heeren: G. Aalbers te Amsterdam en M. E. Ka mermans te Amsterdam. 's-GRAVENHAGE Geslaagd: H. Thijs, Vee- nendaal (U.); R. H. Timmer, Zutphen; P. Mie- dema, Leeuwarden; R. Terpstra, Koilumerpomp; E. van der Veen, Leeuwarden; A. J. Loonen, Eindhoven en E. Linde, Hengelo (O.). 's-GRAVENHAGE Geslaagd de heeren: C Antheunisse, St. Laurens; J. Bimmel, Vlissin- gen; J. J. de Kam, Middelburg; J. L. L. Knijff, Dordrecht en C. J. de Rijk, Baarland. Afgewezen: 9 candidaten. NEW YORK, 5 Aug. (Part.) De koers stijging werd heden op de effectenbeurs niet voortgezet, hoewel de grondtoon van de markt gunstig bleef. De hoogere koersen van gisteren hebben uiteraard winstnemingen uitgelokt, doch de vraag was ook heden weer voldoende om dit aanbod vlot op te nemen, zoodat de koers verliezen, voorzoover deze tenminste voorkwa men, beperkt bleven. Staalwaarden hadden het meest van de winstnemingen te lijden en open den dientengevolge meerendeels wat lager om in het verdere verloop nog iets meer te dalen. Sporen daarentegen waren opnieuw vast, al waren de koerswinsten in de meeste gevallen slechts bescheiden. Voor koperaandeelen be stond ook heden weer kooplust in verband met de verwachting dat de binnenlandsche prijs spoedig zal worden verhoogd. Voorts bleek be langstelling te bestaan voor aandeelen van mail-orderhuizen, waarvan de vooruitzichten voor het tweede halfjaar in verband met de sterke stijging der inkomsten van de landbou wers bijzonder gunstig werden geacht. De pu blicatie van de omzetten van Woolworth over Juli werkte de vaste stemming in de hand. Naast Woolworth waren vooral Sears Roebuck vast, die ruim 1 punt hooger kwamen. Om de zelfde reden als de warenhuisaandeelen waren ook de fondsen van fabrieken van landbouw werktuigen weer vast van toon. De handel was aanvankelijk tamelijk levendig, hoewel de om zetten niet zeer groot waren. In het eerste uur verwisselden 200.000 shares van eigenaar. Bij den aanvang van het tweede uur werd de ver koopdruk uit hoofde van winstnemingen iets sterker, tengevolge waarvan de koersen over het algemeen iets verder terugliepen. Van de automobielwaarden verloren Chrysler 1 punt, terwijl onder de sporen sommige iets zwakker van toon werden. De fluctuaties bleven in de meeste gevallen echter beperkt. In de tweede beurshelft hadden de verkoo- pers de overhand, hetgeen een langzaam af brokkelen van de koersen tot gevolg had. Deze daling hield verband met de onzekerheid van eenige wetten, die in het Congres in behande ling zijn. Eenige gunstige berichten, w.o. dat van een prijsverhooging van automobielen door de General Motors, bleven zonder invloed. De koperwaarden konden zich op het verhoogde peil niet handhaven, niettegenstaande de prijs verbetering van lood en koper. Het slot kwam toch hooger dan dat van den vorigen dag te liggen. Bij de spoorwegwaarden vormden Che- sap. en Ohio de uitzondering, door langzaam op te loopen en op pl.m. het hoogste punt van den dag de noteering te verlaten met een winst van 1 dollar. Ook equipmentshares, kunstzijdeaan- deelen en van de staalwaarden National Steel betoogden zich goed prijshoudend. De overige waarden stelden zich alle min of meer lager. Chrysler o.a. moesten ruim 2 dollar afstaan, bij de staalwaarden waren het U. S. Steels, Bethl. Steel en Republic Steel, die de markt 1 1/8 1 3/8 punt lager verlieten. Voorts ver keerden Standard Oil. Amer. Tel. en Tel., Ame rican Can en Allied Chemical 1 1% punt in reactie. Public-utilities, warenhuisfondsen en aandeelen in fabrieken van electrische appa raten waren verdeeld, terwijl 't slot voor lucht vaartfondsen, rubbers, amusementswaarden en tabakken wat lager kwam te liggen. De omzet ten bedroegen 790.000 shares. Slotkoersen Aug. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry \m. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5 (4 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. Leather U- S. Rubber U- 5. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten, t bieden. ex. dividend. ex coupon. 5 4 3 2 735 "6% '39 ■>7 9 IIOV4 111% 112% 111 51% 51 51% 52 94% 95% 94S/4 95 170 171% 172 1717/8 83% 84 SS'/, «31/4 20% 20% 20% 2OS/4 60% 60% 59 7914 80 78% 80% 2714 27% 27% 27% 987/g 100% 99 IOOV4 12% 12% 12% 12% 180 188 185 189 49 49% 49 50 53% 52% 52 51 2% 2% 2% 2% 115% 117i/0 115% 1173/g 3% 3% 3% 3% 36% 37% 38 38% 47% 35% 47% 48% 487/g 35% 35% 35% 29 29 29 29% 36% 37% 36 36% 57% 58% 57% 58 161% 161% I6OS/4 162 179% 180 180 180 19% 19% 19% 20% 56% 57 571/4 58% 56% 57% 563/4 58 42% 43% 42% 42% 16% 16% 16% 163/4 24% 24V4 233/g 237/8 119% 1183/4 118% 117% 64% 647/e 65 66% 11% 11% 11% 11% 62% 62% 613/4 61% 3% 3% 3% 3% 7% 7% 7 7 63% 62% 62% 63% 45 45% 45 46 20% 20% 20% 21 40% 41 39% 40% 28 27% 277/8 28% 241 241 241 2(0 37% 37% 36% 367/g 61% 61% 62% 63% 61% 61% 61 61 429* 427/g 427/8 43% 10 10 9% 9 96% 9o% 95 95% 27% 28 2o% A 28 22% 22% 217/g 217/g 48% 49% 47% 481/2 30% 31% 29% 321/8 12 12% 121/6 12 68% 693/4 b9vs 693/4 20% 21% 21% 21% 125 12b l2óy2 125 29% 297/e 303/g 301/2 5% 5% a% 6 11% 11% 11% 11% 61 61% 61% 62% 1177/g 119% 118 121)1/8 46% 47 12 48% o0% I - 6 V* 15b .o3% 15o *■87/8 ï8°/4 oil NEW YORK, 5 Aug. Slotk. Aug. 5 4 3 2 Brussel 16.84 16.84 16.83% Rome 5.26% 5.261/4 5.261/4 Madrid 4.98 5.03 5.00 Bern 22.97 22.97 22.98 22.97 Weenen 18.86 18.85 Oslo 25.05 25.02% 25.05 A'dam 55.15 55.17V 55.18 55.17 Londen 4.98% 4-98^ 4.983/g 4.983/g Parijs 3.75% 3.751/4 3 75^6 3.75% Berlijn 40.23% 40.241/2 40.24 40.24 5 Aug. 4 Aug. NEW YORK, 5 Aug. 5 Aug. 4 Aug. Suiker Juli Sept. 2.54-55 Nov. 2.51- Dec. 2.45 Rubber Standaard Sept.18.72- f Oct. 18.76 Dec. 18.84 Jan. 2.37-39 2 41-42 2.57-58 Mrt. 2.39-40 2.42-43 2.53Mel 2.41-43 2.44-4S 2.49Juli 2.43-45 2.46-47 18.57-f Jan. 18.8818.73 18.61Mrt. 18.9618.80 18.70Mei 19.0518.87- Juli 19.1318.95 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Sept. Dec. Mrt. Mei Juli 7.06 6.87 6.70 6.61 6,60- 7.10-- 6.96- 6.78- 6.71- 6,6/ Sept.10.56- Dec. 10.15- Mrt. 9.95- Mei 9.84- Juli 9,77- 10.60- 10.20- 9.98- 9.90- 9.83- - Katoen Oct. 10.9510.84-85 Mrt. 11.03-— 10,90-92 Dec. 10.87-88 10.78-79 Mei 11.08-09 10,98-99 Jan. 10.9110.81Juli 11,1311.03- Tin Loco 60.371/2 59.00 Termijn 60.00 58.62V2 5 Aug. 4 Aug. Tarwe CHICAGO, 5 Aug. 5 Aug. 4 Aug. Haver Sept 115% Ve, 1131/2Sept 297628Va Dec. 115%-7/s 1141/8-137/8 Dec. 31 29%-- Mei llb%-% 115sA-% Mei «27/831%- Nieuw contract Mais Sept, 99%97 Dec. 67%66 Mei 69%-— 67% - Reuzel Sept 11.90 11.40 Dec. 11.57% Oct. 12 00 11.50 Jan. 11.57% Mei 1160 Rogge Sept. 811/1777/8. Dec. 81 -1/4 78%- Mei 821/280% 11.121/2 11.121/2 WINNIPEG, 5 Aug. 5 Aug. 4 Aug. 5 Aug. 4 Aug. Tarwe Gerst Oct. 1281/g126 Oct. 62%6OI/3 Dec. 1251/2123i/4 Dec. 60%-— 58V2 Mei 1267/g124%-- Rogge Lijnzaad Oct. 907/8857/g Oct. 177/21751/2 Dec. 88%837/g Dec. 175s/*175 Mei 90%-— Haver Oct. 451/g 44% - - Dec. 44% - - 4 4Vg Mei 457/g - 42 gedaan en laten f bieden nominaal (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Unilever 170%— Philips 365 A'dam Rubber 300—302 Aku 76—75% Bandar Rubber 256 Hessa Rubber 249% Java Ch. Japan lijn 119 Ned. Scheepv. Unie 150 Anaconda 44 7/16—% Beth. Steel 725/g U. S. Steel 88 Tidewater 16 Republic Steel 29-y8-% Int. Rubber 6 Gew. Marine 7% Kennecott 45% Gen. Motors 427/8 Van 4.305 uur Philips 364 A'dam Rubber 300 Aku 757/8-76 Ind. Spoor 1127/g—113 Claims Oostzee f 96—97 Anaconda 44%-% Beth. Steel 72 Republic Steel 29% Gew. Marine 73% Kennecott 44% Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. Afdeeling Handelsinformaties). Surséance van betaling: Inzake surséance van betaling verzocht door de Vennootschap onder de Fa. M. J. van Toorenburg en A. Damme te R'dum en hare firmanten M. J. van Toorenburg en A. Damme, Is door de rechtbank te Rotterdam gelast, dat behandeling van het ver zoek niet plaats zal hebben en bepaald dat: schuldvorderioeen ten aanzien waarvan de sur séance werkt \<iör I September a.s. bij den be- wind voerder mr. H. L. van Zanten te Rotterdam, moeten worden ingediend; over het aangeboden accoord op 22 Sept. a.s. te 3.30 uur n.m. in het gerechtsgebouw te Rotterdam zal worden geraadpleegd en beslist. Failliet verklaard: 28 Juli: A. J. A. Huisson, manufacturier, Nieuw Beijerland, Spuidijk 292. 4 Aug.: 1. de Comm. Venn. o. d. Fa. Haeyen Arends; 2. A. P. J. Haeyen, belden te Amsterdam, Keizersgracht 154; 3. Th. A. Arends, wonende te Overveen, Bloemendaalscheweg 309. Lupke Visser, bouwmaterialenhandelaar, Am sterdam', Buys Ballotstraat 9. R. Koekoek, koopman, Amsterdam, Valken burgerstraat 6. L. Posno, fabrikant van chocolade-artikelen, Hilversum, 2de Oosterstraat 46. H. Onderstal, Amsterdam, Helmholtzstr. 2 boven. Th. van der Stelt, Amsterdam, Sloterweg 1235. J. L. Overdijking, Amsterdam, Jan van Ga lenstraat 192. F. Menge, Amsterdam, Rijnstraat 14. J. J. van der Werf, rijwielhandelaar. Assen, Groningerstraat 41. H. Joosten, grossier In vleeschwaren, Utrecht, Begoniastraat 10. Mej. C. Gilles, grossierster ln kunstbloemen, Utrecht, Visscherspleln 8. G. B. H. Bijl, Zeist, Steinlaan 70. K. van der Meent, Zeist, Burg. Patynlaan 124. J. Willig, Soest, Steinhofstraat 25. C. Th. J. Dusseldorp, Utrecht, Kanaalstraat 122. H. van Royen, koopman, Vreeland. D. van Amerongen, zonder beroep, Leersum, Middelweg 226. W. van Amerongen, slager, Leersum, Middel weg 226. A. Meijers, gepensionneerd besteller, Leusden, Doornschen Grintweg A 13. Vernietigd het faillissement van W. Hoekstra, Wirdum. Opgeheven wegens gebrek aan actief het faillis sement van L. Meesters, IJmuiden. Koersen voor stortingen op 6 Augustus 1937 tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 72,94, Lires 9,61, Peseta's 8,70. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar b§ 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! ANTWERPEN, 5 Aug. Wol (in pence per lbs.) Aug. 34%, Sept. en Oct. 34, Nov. 337/s, Dec. 33%' Jan., Febr. en Maart 33%; (in frcs. per kg.) Aug;' Sept. en Oct. 46'4Nov. 45, Dec. 46, Jan., Febt en Maart 45%. LIVERPOOL, 5 Aug. Tarwe. Oct. 8/8%, De". 8/93/a, Maart 8/7%. AMSTERDAM, 5 Aug. Centrale Markt. Heere» gracht 23. Elerveiling. 50-56 K.G. 3.20—3.50. 56-58 K.G. 3.50—3.60; 58-60 K.G. 3.60—3.70, 60-W K.G. 3.70—3.80, 62-64 K.G. 3.80—4.00, 68-70 K°' bruin 4.50. Aanvoer 52000 stuks. Stemming vlug' AMSTERDAM, 5 Aug. Elerveiling Prinsengt; 199. Kipeleren: Hoogste prijs 4.20; MiddelpriJ! 3.503.70; Laagste prijs 3.30. Weekaanvoer 210.0W stuks. Dagaanvoer 20.000. Handel gewoon. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN, aangekomen 4 Aug.: Energie, S* Skelleftea; Everonika, s.. Archangel (voor Velsen); Strabo, m.s., Hamburg; Grada, ms, Huil (voo* Zaandam); Themis, s., Bremen. 5 Aug.: IJstroom, m'.s., Leith; Hendrika, mé. Yarmouth; Chevychase, s., Gdynia; Vechtstroom' s„ Huil Vertrokken 5 Aug.: Carrier, s., Newcastle; Tub"' ms., Gdynia; Daxhound, s., Duinkerken; Airlst"' s., Dunston; Egyptian Prince, s., Middlesbro. AMSTERDAM. Aangek. 4 Aug.: Energie, Skellef' tea, hout, Houthaven, J. Sydzes Co.; Geertruida. Danzig, hout, Houthaven, Kampman. 5 Aug.: Strabo, Hamburg, stukgoed, Levant' kade, Verg. Cargadoorskantoor; Cosmopoliet, mei, inklaren, Steiger H.A.L., Wagenborg; TherniS' Bremen, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es Va» Ommeren; IJstroom, Leith, stukgoed, Handels* kade, Holl. Stoomb. Mij. IJMUIDEN aangekomen 5 Aug., Cacouna, Ameri' kaansch jacht, Noordzee. Vertrokken 5 Aug., Trulda, m.s.. Esbjerg; Lings- stroom, s, Bristol; Zyrianin, s, R'dam. AMSTERDAM aangekomen 5 Aug., Chevychase. Gdynia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steent* Handel Mij.; Vechtstroom, Huil, stukgoed, Han delskade, Holl. Stoomb. Mij.; Cacouna, Ameri' kaansch jacht, Noordzee, Sixhaven. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. STRABO, 5 Aug. van Hamburg te Amst. AJAX, 4 Aug. van Amst. te Setubal. BAARN, 4 Aug. n.m. 8 uur van Hamburg nam Antwerpen. BERENICE, 4 Aug. van R'dam te La Coruna. BREDA, uitreis, 4 Aug. te Callao. EUTERPE, 4 Aug. van Hamburg naar Amst. FAUNA, 4 Aug. van Napels n. Llvorno. HERMES, 4 Aug n.m. 9 uur van Amst. t» Hamburg. MID AS, 31 Juli van Curacao n. Wind war' eilanden. ODYSSEUS, Middl. Zee n. Amst., pass. 4 Aug Flnisterre. ORESTES, 4 Aug. van Brest n Amst. PERSEUS, 4 Aug. van Genua naar Llvorno. TRAJANUS, 4 Aug. van Izmir naar Kinasel. ULYSSES. Newcastle naar Marseille, pass. 4 Aug n.m. Gibraltar. ATLAS, 2 Aug. van Curacao n. Maracalbo. IRENE, 31 Juli van Curacao n. Haiti. IRIS, 29 Juli van Curacao n. Puerto Barrios. COSTA RICA, 3 Aug. van Kingston (J) naaT Puerto Colombia. BOSKOOP, uitreis, 3 Aug. te Cristobal. JUNO, 5 Aug. van R'dam te Lissabon. AJAX, 5 Aug. van Setubal n. Olhao. PERSEUS, 5 Aug. van Llvorno n. Barcelona. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, uitreis, 3 Aug. te Rio de Janeiro. WATERLAND, thuisreis, was 4 Aug. 1 uur 25 v.m. 350 mijlen Z.Z.W. van Lands End; wordt 6 Aug. v.m. 6 uur te IJmuiden verwacht. MONTFERLAND, uitreis, 5 Aug. v.m. 3 uur va» Las Palmas. JAVA—NEW-YORK LIJN PHEMIUS, 1 Aug. van Savannah n. Java. BLITAR, Java n. New-York, 4 Aug. te Penang. MIJ. NEDERLAND TAWALI, thuisreis, 5 Aug. van Port Said. POELAU ROEBIAH, thuisreis, was 4 Aug. 8 UUÏ 15 v.m. 120 mijlen Z. van Lands End. POELAU BRAS, uitreis, 5 Aug. te Belawan. MOENA, thuisreis, 4 Aug. van Sabang. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN JAARSTROOM, 4 Aug. van Hamburg n. Amst. ROTT. LLOYD SLAMAT, toeristenvaart, 4 Aug. n.m. 5 uur va» Lissabon. SIBAJAK, 5 Aug. van R'dam te Batavia. GAROET, uitreis, 5 Aug. van Londen. DEMPO, uitreis, 5 Aug. te Marseille. AMELAND, uitreis, pass. 5 Aug. Pantellaria. HOLLAND—AMERIKA LIJN ROTTERDAM, toeristenvaart, arr. 5 Aug. te Rot terdam. DELFTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 2 Aug. van Guayaquil. ROTTERDAMZ.-AMERIKA LIJN ALCYONE, 5 Aug. van B. Aires te R'dam. HALCYON LIJN STAD SCHIEDAM, 4 Aug. van Vlaardingen te Lulea. STAD HAARLEM, 5 Aug. van Rio de Janeiro te Vlaardingen. VREDENBURG, Vlaardingen n. Lulea, 6 Aug. uit den N. Waterweg. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HollandAustralië Lijn SALEIER, uitreis, 4 Aug. te Newcastle (N.S.W.). TAJ ANDOEN, uitreis, pass. 4 Aug. Dungeness- NIJKERK, thuisreis. 4 Aug. te Avonmouth. HollandO.-Azië Lij 11 GROOTEKERK, thuisreis, 4 Aug. van Aden. KON. PAKETV. MIJ. STAGEN, 4 Aug. van Port Elisabeth. BARENTSZ, 4 Aug. van Hongkong te Durban. TASMAN, 3 Aug. van Zanzibar te Singapore. SWARTENHONDT, 4 Aug. van Batavia te Koh- sidiiang. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJISONDARI, 3 Aug. van Keelung te Batavia. TJIBADAK, 3 Aug. van Batavia te Hongkong. TJINEGARA, 3 Aug. van Hongkong n. Manilla. MIJ. OCEAAN AUTOLYCUS, 4 Aug. van Padang n. Amst. DIVERSE SCHEPEN TRITO, 4 Aug. van Belfast n. Fowey. WESTLAND, 5 Aug. van R'dam te Leith. BERKEL, 4 Aug. van Casablanca n. Libreville. JONGE ELISABETH, 4 Aug. van La Pallice n. R'dam. KATWIJK, R'dam n. Leningrad, pass. 4 Aug. Brunsbuttel. KELBERGEN, 4 Aug. van Antwerpen te Moer- manskust. JOBSHAVEN, 4 Aug. van Teneriffe n. Tabou. WILLEMSPLEIN, R'dam n. Melilla, pass. 4 Aug. Gibraltar. TARA, 4 Aug. van Rio de Janeiro n. Havre en Antwerpen. BEURSPLEIN, R'dam n. Lulea, pass. 4 Aug. n.m. Holtenau. ALKAID, 3 Aug. van R'dam te Rio de Janeiro. ALETTA, 3 Aug. van Saigon n. Pladjoe. BEVERWIJK 20, sleepboot, 3 Aug. van B. Aires n. Amst., met den zuiger Beverwijk 16 op sleep touw. LETO, naar R'dam, was 4 Aug. 2 u. 25 v.m. 700 mijlen W. van Valentia. SEMIRAMIS, naar Londen, was 3 Aug. 9 u. n.m. 160 mijlen Z. van Lands End. MACOMA, naar Pauillac, pass. 3 Aug. Gibraltar. MAGDALA, 3 Aug. van Las Palmas n. Curasao. HENNIE, arr. 4 Aug. te Londen. ZIJPENBERG, R'dam n. B. Aires, pass. 4 Aug. Dungeness. DOBECA, 3 Aug. van de Tyne te Sunderland. REGINA, naar Hull, pass. 4 Aug. Spurn Head. AMSTELSTROOM, 4 Aug. van Amst. te Hull. MARK, 31 Juli van Trelleborg te Soderhamn. BATAVIER V, 5 Aug. van R'dam te Gravesend. 'S-GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel I: J. Eppinga te Harlingen; voor deel II: J. W. v. d. Wildenburg te Gilze.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2