Een enthousiaste sluiting De toestand in Noord-China is zeer ernstig vereenigde katholieke DE YELLS DAVERDEN DOOR DE LUCHT De uitwijzing uit Engeland Protesten bij de F ranco-regeering Het nieuws van heden DE BAROMETER PERS DINSDAG 10 AUGUSTUS 1937 OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: Nassau laan m - telefoon 13866 ABONNEMENTEN: *oor Haarlem en Agentschappen per *eek 25 cent; per kwartaal f3.25; per Post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 20704 be in stilte aanhoorde vredesrede van Lord Baden Powell ver wekte ontroering »,Good bye, God bless you all" Spontaan slot De poolvlucht van de Russen Eerste tocht als nationaal record erkend Storm over het Poolstation Japan verliest zijn geduld zegt Soegijama De Japanners zouden een inval in Tsjahar voorbereiden, terwijl de Chineezen naar het Noorden oprukken Ernstig incident te Sjanghai Japansche troepen in Peiping De mislukte aanslag op kolonel Koe Een spoor van medeplichtige gevonden? Duitschland protesteert te Londen en zou represaille-maat regelen nemen Een Duitsche pater veroordeeld Nieuw slachtoffer van de kanselparagraaf Weer een slachtoffer der „zuivering"? MAAI Engelsche en Fransche maat regelen na de aanvallen op schepen bij Spanje SPOORWEGTUNNEL GEOPEND Het verdeelingsplan voor Palestina Zionisten-congres zal een ontwerp resolutie opstellen De oproep van Huil Ook een Duitsch antwoord is verschenen Het Weer iiiiiiiiiiiiiiMiiiiniiiiiiiiinimniiimiimi^ NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advortenrteprijretr Per kosten regel 90 et, tngwx. mededeellrrgen 50 cent; tdeni op peg. één 55 cent per regel. BIJ contract ster* verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek. iü' Sa Va a onzen specialen verslaggever. Zoo is dan Maandag de Wereld- Jamboree 1937 gesloten. Zij is een bekroning geworden van het werk Van den grijzen vredesapostel Lord Baden Powell, den Chief-scout. De laatste minuten van de Wereld- Jamboree 1937, zij waren onverge telijk! Om half drie begon het défilé van alle deel nemende landen. Op de eere-tribune hadden Maats genomen de chief-scout Baden Powell, generaal Behrends, algemeen leider der jam boree en prins Gustaaf Adolf van Zweden. Drie j^artier later arriveerde ook Staatsraad Ram- ®°nnet met zijn familie. Het défilé had een ander karakter dan bij openingsplechtigheid. De opmarsch begon Met Zweden en eindigde met Zwitserland, ter- *iil de Nederlandsche deelnemers ongeveer in [Mt midden marcheerden. In het midden van ®et demonstratie-terrein stond de raadsrots °Pgesteld en daaromheen stelden de deelne- Mers zich na hun groet aan de autoriteiten °P. De Pranschen zwaaiden met hun veelkleu- jjMe halsdoeken, de Amerikanen juichten, de jMgelschen gingen weer arm in arm in snel M'cpo voorbij, de Indianen verschenen nog ^hmaal in krijgstooi etc. Jammer, dat zoo weinigen de tribunes he etten en tusschen de kampen bleven. Het schouwspel was fleuriger dan verleden *eek Zaterdag, want de zon straalde nu aan 'Mh hemel, waardoor de kleuren feller en straf- Mr werden. Ruim een uur duurde dit défilé der landen. Toen was het plechtig oogenblik "ah het scheiden gekomen. Van de eere-tribune tot de raadsrots werd Mh b-aan vrij gemaakt voor den chief-scout. Me ajn jongens zou toespreken. -He padvinders kregen in drie talen order te •pan zitten, de deinende massa zong al spoedig toontje lager, alleen de stokken en hoeden taken even boven het tèrrein uit. Mooier dan ooit kwamen nu de breed-uit opperende vlaggen, die op den achtergrond Mleen gebracht waren, tot haar recht. f>e chief wilde gaan spreken, maar er kwam Hst een Fokker boven het terrein. De piloot °h natuurlijk niet weten, wat daar beneden gebeuren en daarom zwaaide B. P. met Jn handen in de lucht, tot groote hilariteit an de duizenden. Eindelijk klonk het dan kei- rcl door de luidsprekers: Scouts! Vredesrede van Baden Powell .Had vinders, gij zijt hier na lange marschen yeengekomen. Gij moet vermoeid zijn na al ®2e dagen van rondtrekken door het kamp. Ik Rel kort zijn en alleen zeggen, dat wij thans komen zijn aan het einde van de Jamboree, slechts gisteren schijnt te zijn begonnen, eaurende de korte dagen van deze Wereld- yjMboree, hebben tot mijn vreugde alle pad- mders het grootste deel van hun tijd besteed ah het sluiten van vriendschappen. Dat is v k het doel der padvinders: Zooveel mogelijk y ®Pdschap met anderen in andere landen te eUlten. De dagbladen hebben geschreven over «ch ktoherkruistocht. Dit is een zeer juiste be- hfijving, omdat jullie werkzaam zijt voor een o°te zaak, den kruistocht voor den vrede, g °eger trokken de Kruisridders op om de j hucenen te bestrijden en de H. Stad Jerusa- k M te veroveren. Zij slaagden daarin niet. De hderen waren daarover zoo ontdaan en on- treden, dat zij zeiden: Wij willen zelf uittrek- 0vn voor een groote zaak en het H. Land ver- efen. Ook hun kruistocht is mislukt, want hij Slechts georganiseerd en de kinderen had- tel geen middelen van vervoer en geen voed- u v°°r den tocht. De Kruistocht, dien jullie gei ondernomen, heeft in sommige opzichten eid.I Ook jullie komen uit alle deelen van de .veld bijeen, om vriendschap te sluiten, een j/Mk even groot als van iederen anderen kruis je ht. Probeert daarom zooveel mogelijk vrien- j h te maken in andere landen. Over enkele Mild* Z^n •'uUie volwassen mannen in jullie Dan zullen de moeilijkheden ko then, dan zullen zich conflicten voor doen, dan zal wellicht weer gespro ken worden over oorlog en vrede. Maar als je veel vrienden hebt in an dere landen, zal je geen oorlog met willen maken. Dan weet je, dat er een betere weg is tot oplossing van de conflicten: Onderling overleg en vriendschappelijke regeling. Toen de groote Kruisvaarders uittrokken hadden zü op hun schepen bij zich een Jacobs- staf, die thans de totem is van deze Jamboree. Het is een instrument om den weg te kunnen vinden. Laat deze totem voor ons een gids zijn, om ons de richting te bepalen naar den vrede. Onze totem is veelomvattend. Zij draagt een kruis en kan dus een gids zijn voor alle chris tenen, maar hij draagt nog veel meer en kan dan ook alle landen en klassen omvatten. Daar om is het een goede totem voor de padvinders. Ook de tien punten van de padvinderswet zijn daarin opgenomen. Laat ons thans onze cam pagne voor den vrede voortzetten. Ik zal nu aan den leider van ieder contingent een kleine copie uitreiken van den Jacobsstaf om mee te ne men als een symbool, dat herinneren kan aan ons doel: Goede wil en vriendschap als voornaamste mid delen om vrede te bevorderen en in stand te houden. Na het uitreiken van de Jacobsstaven richtte de Chief-scout voor de tweede maal, zeer ont roerd, het woord tot de jongens: „De tijd is nu voor mij gekomen om voorwei te zeggen! Ik hoop, dat jullie een gelukkig leven zult leiden. Jullie weet, dat ik in- mijn een-en-tachtigste jaar ben en het einde van mijn leven nader. De meesten van juilie staan aan het begin en ik wensch, dat jullie leven gelukkig en vol succes zal zijn. Je kunt dit bereiken door je best te doen, de padvinders- wet uit te dragen, je leven lang, wat ook je functie moge zijn en waar je ook bent. Ik wensch, dat jullie allen den Jacobsstaf van de Jamboree op je uniform zult houden. Ik hoop, dat je zult trachten er aan te blijven denken, wat de beteekenis is van dezen staf. Door deze beteekenis in acht te blijven nemen, zal je geholpen worden bij je streven Gods Rijk van den vrede en den goeden wil te ves tigen. Deze totem zal je altijd de padvinderswet in herinnering houden en den prachtigen tijd, dien wij in Nederland hebben gehad. Hij zal je hel pen, uitgerust te zijn voor de padvinderswet gedurende heel je leven en steeds meer onze padvindersidealen van goeden wil en den hel penden band der kameraadschap te verbreiden onder al degenen, die wü ontmoeten. Mijn boodschap aan jullie is, vriendschap te ver spreiden en broederschap over de geheele we reld. Vaarwel en God zegene jullie allen." Drie geestdriftige scheers volgden na een ontroerde stilte. Op deze indrukwekkende woorden, nog drie cheers voor den Nederlandschen hoofdverkenner en het laatste défilé was ten einde. Diep onder den indruk verlieten de padvinders langzaam het terrein. Aan het gejuich kwam na deze rede bijna geen einde. Yells klonken van alle kanten. De Engelschen zetten het spreekkoor van één woord in: Chief! Chief! Chief! Chief! Baden Powell groette nog eenmaal naar alle kanten en ging dan terug naar de tribune, gevolgd door de 42 leiders, die den juist ontvangen Jacobsstaf ze gevierend omhoog hielden. Het Jamboree-lied werd ingezet en van alle kanten werd het luid keels meegezongen. Dat Jamboree-lied is ons dierbaar geworden. We kunnen bijna niet be grijpen, dat het feest, waarvoor het diende al weer geëindigd is, dat straks al die internatio nale vriendschap weer grootendeels tot het ver- Toen de tachtig-jarige chief- scout, Lord Baden Powell of Gilwill zijn afscheidsrede, die gebaseerd was op vrede en vriendschap, eindigde met „Good Bye, God bless you all viel er even een stilte. Men was onder den indruk. Die 28.000 jongens, staande voor het volle leven, voelden iets in hun bin nenste trillen, iets wat door de jaren zal uitgroeien tot een le venshoeksteen: vrede en vriend schap 1 Maar dan ineens barst te het van alle kanten los, kwam aan de toejuichingen en de yells geen einde: Chief.... Chief. leden zal behooren, al maken velen nu het vaste voornemen de relaties steviger te maken door correspondenties. Prins Gustaaf Adolf van Zweden gaat voor de microfoon staan en roept hard: Three cheers for the Chief-Scout! en het davert door de lucht „Hiep Hoy! Hiep Hoy! Hiep Hoy!" Onmiddellijk daarachter heft men als by instructie aan, het vrooiyke en ook by ons zoo bekende liedje „For he is a jolly good fellow and so say all of us." Nog is deze spontane hulde niet ten ein de. Staatsraad Rambonnet heeft eveneens drie cheers en daverende toejuichingen in ontvangst te nemen. Lachend kijkt hy toe en zwaait met beide handen. De padvinders stelden zich nu op voor den af - marsch, het publiek verspreidde zich, bestorm de het restaurant, deed een laatsten heftigen aanval op de winkeltjes op het marktterrein. De Wereldjamboree 1937 in Holland is geslo ten.... Al moge het publiek dan na 5 uur geen toe gang meer hebben gehad tot het terrein, de Jamboree bleef grootendeels intact, want er staan nog 3 excursie-dagen voor de deelnemers op het programma. Nu zullen de buitenlanders, die wel reeds kennis maakten met Haarlem en Zandvoort, ons landje gaan bewonderen en we vertrouwen er op, dat ze een stevige propa ganda voor mooi Nederland zullen maken, wan neer ze overal in de wereld hun haardsteden weer zullen hebben opgezocht. Eenige contingenten, w.o. de 500 Zwitsers, gaan vandaag terug, maar de anderen verlaten meerendeels 14 en 15 Augustus hun kampen. Na de excursies komen ze 's avonds weer terug in Vogelenzang, zoodat ook de daartoe aange wezen wegen tot a.s. Maandag afgesloten blij ven. De kennismaking met Nederland moge aan genaam zijn; slagen deze drie dagen als de tien in Vogelenzang dan zullen ze schoone vruchten voor de toekomst dragen. (Zie vervolg pag. 2) Ter "bescherming van de puit-plantages tegen vorstschade heeft men in Californië proeven genomen met een machine, die, door middel van een propeller, door olie verwarmde lucht over de landerijen blaast MOSKOU, 9 Aug. (Tass) De commissie der Centrale Aero Club der Sovjet-Unie heeft be vestigd, dat de vliegtocht van Tsjkalof, Bai- doekof en Balaykof, op de route Moskou NoordpoolVancouver erkend is als „natio naal" record voor afstandsvluchten in rechte lijn. Deze vliegers hebben op hun tocht 8582 K.M. 960 M. afgelegd. Later hebben andere Russische vliegers een aanzienlijk grooteren afstand afgelegd. In de buurt, waar het drijvende Poolstation zich thans bevindt, woedt een cycloon. Zondagmiddag om een uur bedroeg de tem peratuur nul graden. De wind was W.N.W.; het drijvende Poolstation bevond zich op 87 gr. 57 min. N.B. en 4 gr. W.L. TOKIO, 9 Aug. (D.NJB.). De Japansche minister van Oorlog, Soegijama, heeft ver klaard, dat de ontwikkeling in Noord- China een zeer ernstige wending heeft ge- genomen. „Nu China door den opmarsch van zyn troepen zijn verdragsverplichtingen heeft geschonden, is het geduld van Japan ten einde. Als dergelyke schendingen zich nog ..langer zouden voordoen, zou Japan zich tot gewapend optreden gedwongen zien. De tyd der diplomatieke onderhandelingen is voorbü, tenzy China op het laatste oogen blik tot bezinning komt." Volgens berichten uit Nanking hebben de Japanners in de buurt van Nankau, tusschen Peiping en Soei Joean, ongeveer 25000 man samengetrokken. Er zijn nog meer transporten onderweg, in het geheel ter sterkte van 50.000 man. Van Chineesche zijde verklaart men, dat deze troepenconcentrates verband houden met de voorbereidingen, welke worden getroffen voor een inval in de provincie Tsjahar. De Chineezen zouden vastbesloten zijnhard- nekkigen tegenstand te bieden. De Japansche generale staf deelt mede, dat troepen van de centrale Chineesche regeering in Sjantoeng oprukken in de richting van de kust. Van Japansche zijde heeft de pers ver nomen, dat een Chineesche opmarsch naar de kust het Japansche leger zou noodzaken tot het ontschepen van troepen en het bezetten van Tsingtau, dat door de Japansche bewoners is ontruimd. De Japanners verwachten gevechten langs den spoorweg PeipingHankau, doch ge- looven niet aan groote krijgsverrichtingen langs de lijn TientsinPoekau. Niettemin moesten vrachtauto's, die uit Tientsin naar Tsjangtsjau Waren vertrokken, vanmorgen terugkeeren, naar men gelooft, in verband met het oprukken der Chineesche troepen naar het Noorden. Het hoofdkwartier van het Japansche garnizoen in het Noorden maakt melding van een botsing tusschen Japansche afdee- lingen en een Chineesche troepenmacht aan de grens tusschen Tsjahar en Jehol, 80 kilometer ten Noorden van Peiping. De Japansche troepen hebben volgens deze mededeeling den Chineeschen aanval na een strijd van verscheidene uren afgeslagen. Gistermiddag zijn Japansche troepen Peiping binnengerukt. Het leger bestond uit 5000 man, een vijftig-tal tanks en vele vracht- en andere auto's. Terwijl de Japansche bevolking de troepen met gejuich verwelkomde en de Japanners ook door vertegenwoordigers van verschillende in stellingen en vereenigingen begroet werden, liet de Chineesche bevolking zich niet op straat zien. Vliegtuigen hebben vlugschriften uitge worpen, waarin gezegd wordt, dat de troepen zijn binnengetrokken om Chineezen en vreem delingen orde en veiligheid te verschaffen. Uit Tientsin wordt aan de bladen gemeld, dat 3000 Chineesche politie-beambten den vrede en de rust handhaven. Deze politie- troepen staan onder toezicht van de commis sie tot handhaving van den vrede. De tram diensten zijn hervat. Gemeld wordt, dat om zes uur des avonds Japansche troepen te Matsjiakoe (ten Noorden van Kaiping) de bur gerwacht hebben ontwapend en 500 geweren en 50.000 patronen hebben in beslag genomen. Verder is uit Tientsin bericht ontvangen, dat Tsji Tsoeng Mo, die het voorzitterschap van den uitvoerenden raad van de autonome re geering van Oost-Hopei waarneemt, met zijn staf te Tangsjang is aangekomen. De autonome regeering heeft te Tangsjan, dat aan den spoorweg van Tientsin naar Sjang- haikwan is gelegen, haar voorloopige hoofd kwartier ingericht. Volgens het blad Ji Sji Pao heeft generaal Soeng Tsje Joean aan de Nanking-regeering getelegrafeerd, dat de Chineesche verliezen in Noord-China 5500 man bedroegen. By een incident in de nabyheid van een vliegveld ten Westen van Sjanghai zonden een Chinees en een Japanner om het leven zyn gekomen. De Chineesche militie ver leent geen toegang tot dit gebied. Nader wordt gemeld, dat het incident op het vliegveld zich voordeed, toen in burger ge- kleede Japanners zich toegang tot het veld trachtten te verschaffen. Chineesche soldaten verzetten zich daartegen; er ontstond een vuur gevecht, waarbij een Japanner en een Chinees gedood werden. De Chineesche soldaten hebben den weg van het vliegveld naar de stad afgesloten door er een barricade op te werpen. De ongerustheid bij de Japansche bewoners is groot. Alle Japansche winkels zijn ge sloten. Verscheidene Japansche torpedo- en kanon- neerbooten, die deelnemen aan de evacuatie der Japanners uit de steden der Jang-Tse-vallei, zijn aangekomen te Sjanghai, waar op het oogenblik het tweede Japansche smaldeel is samengetrokken. WARSCHAU, 9 Aug. (P. A. T.) Zondag werd op den oever van den Weichsel, op tamelijk grooten afstand van het buitenverblijf van ko lonel Koe te Swidry Male, een bom gevonden. Het is zeer waarschijnlijk, dat een medeplich tige van den man, die op 18 Juli een aanslag heeft gepleegd op het leven van kolonel Koe, de bom tijdens zijn vlucht heeft achtergelaten, daar hy geen gebruik van de helsche machine heeft kunnen maken. LONDEN, 9 Aug. (Reuter). Vanmorgen heeft de Duitsche zaakgelastigde te Londen, Woermann, op het Foreign Office een be spreking gehad naar aanleiding van de uit- wyzing der Duitsche journalisten. Men meent te weten, dat Woermann bij zyn bezoek in gematigde woorden tegen de verwijdering geprotesteerd heeft. De Britsche zaakgelastigde te Berlyn heeft zich naar het Duitsche ministerie van Buiten- landsche Zaken begeven, waar hy een onder houd heeft gehad met een vertegenwoordiger van het ministerie over de verwijdering der drie Duitsche journalisten uit Engeland. Volgens het DK.B. verluidt te Londen, dat Duitschland by de Britsche regeering stappen gedaan heeft om de directie van de „Times" te verzoeken haar tegenwoor- digen vertegenwoordiger te Beriyn, Norman Ebbut, om bepaalde redenen binnen 14 dagen door een ander te vervangen. MUENCHEN, 9 Aug. (Havas). Een Duitsche Pater van de Orde der Capucünen is tot twee maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens „misbruik maken van den kansel". Hy werd er van beschuldigd in zijn preek een aanval op „Kraft durch Freude" gedaan te hebben. MOSKOU, 9 Aug. (D.NJB.) Tot vice-voorzitter van den raad van volkscommissarissen van Groot-Rusland is Sodientsjenko benoemd. Daal er slechts twee vice-voorzitters van dezen raad zyn, moet een der beide functionarissen, die dezen post tot dusver bekleed hebben, hetzy Lebed of Ryskajof, zijn afgezet, De posterijen van het vorstendom Liechtenstein hebben drie nieuwe postzegels uitgegeven, resp. ter waarde van 3, 10 en 50 Rappen LONDEN, 9 Aug. (Havas.) In welinge lichte kringen verklaart men, dat behalve het protest by de rechtsche autoriteiten te Palma de Majorca tegen het bombarde ment van het tankschip „British Corpo ral", het Britsche Foreign Office aan den Britschen ambassadeur opdracht heeft ge geven, by de autoriteiten te Salamanca een soortgeiyk protest in te dienen. De door den Britschen consul te Algiers ver strekte byzonderheden heeft men voldoende geacht om dezen stap te rechtvaardigen. Het tankschip „British Corporal", dat van Algiers is vertrokken, wordt niet door een Britsch oorlogsschip begeleid, doch wel wordt met alle Britsche koopvaardyschepen langs draadloozen weg nauw contact onderhouden. Tot dit doel zijn instructies gezonden aan alle Britsche oorlogsschepen in de Middellandsche Zee en de kuststations. Ook de Fransche regeering heeft haar con sul te Salamanca opdracht gegeven een scherp protest by de Franco-regeering In te dienen tegen den aanval op een Fransch schip, die kort na den aanval op de .British Corporal" geschiedde. Zondag is in tegenwoordigheid van president Lebrun de spoorwegtunnel in de Vogezen, welke het dal van Saint Die verbindt met het dal van Saint Marie aux Mines, geopend. De af stand tusschen deze beide plaatsen kan thans worden afgelegd in een kwartier, terwyi de trein er vroeger uren voor noodig had en men drie keer moest overstappen. De Wereldjamboree 1931 is Maandag gesloten. De Duitsche zaakgelastigde te Londen heeft ge protesteerd tegen de uitwijzing van drie Duit sche journalisten uit Engeland. Duitschland zou represailles toepassen. De Engelsche en Fransche regeeringen dienden bü de autoriteiten te Salamanca een protest in naar aanleiding van de aanvallen op sche pen in de Spaansche wrateren. Ook Duitschland heeft geantwoord op den op roep van Cordell Huil. Een Duitsche pater Capucyn is slachtoffer ge worden van de kanselparagraaf. Het Zionistencongres te Zurich zal een ontwerp resolutie laten opstellen over de eventueele ver deeling van Palestina. Soegijama noemde den toestand in Noord- China zeer ernstig. In Sjanghai kwam het tot een incident, waarby dooden vielen. De Sociale Studieweek op Rolduc. Inlichtingen van minister Steenberghe over den bouw van schepen voor de H. A. L. in Dene marken. Met ingang van 16 Augustus is de toeslag op melk verlaagd voor melk van 3.2 pet. vet gehalte. Uitspraak van den Raad voor de Scheepvaart inzake de scheepsbotsing tusschen de Kertesono en de Malaya. New Yorksche Beurs: Opening vast, slot on regelmatig. O ZUERICH, 9 Aug. (Havas). Tijdens de zit ting van 't Zionitens-congres te Zuerich, welke in den nacht van Zondag op Maandag werd gehouden, heeft Joseph Baratz, een der stich ters van de eerste vestiging te Dagania, zich uitgesproken ten gunste van een verdeeling van Palestina. Spr. verklaarde van meening te zyn, dat in een Joodschen staat de veiligheid en de levensomstandigheden veel beter zouden zyn dan thans het geval is. Bublik (New York), een vertegenwoordiger der Mizrachie (wetsgetrouwe Joden) verklaarde zich tegen het verdeelingsplan. Hy gaf als zyn meening te kennen, dat de kapitaalstroom naar den kleinen staat uiterst gering zal zyn. Gruenbaum, een der leden van de Zionisti sche executieve, verklaarde zich tegen de be wering der oppositie, dat een Joodsche staat in den voorgestelden vorm het einde van het Zio nisme zou beteekenen. Ussisjkin, de president van het Congres, deelde mede, dat een commissie van 48 le den zal worden samengesteld, welke tot taak zal hebben een ontwerp-resolutie op te stellen. Dit voorstel werd aangenomen. De vertegenwoordiger der Nederlandsche Zio nisten, de heer F. Bernstein, verklaarde zich tegen het verdeelingsplan. Tenslotte heeft rabbyn Fischman, de ver tegenwoordiger der Mizrachisten in de execu tieve, gezegd, dat het reeds heel veel is dat de Engelschen een Joodschen staat beloven. Hy zeide, dat de eenheid der Zionistische organi satie afhangt van de eenheid van Palestina. BERLIJN, 9 Aug. (D.N.B.) Het blijkt, dat ook van Duitsche zyde geantwoord is op den oproep van Hull. Men heeft doen weten, dat de Duitsche regeering met passende belang stelling van den oproep kennis heeft genomen. De Duitsche politiek berust, zooals bekend is, op de regeling der internationale betrekkingen door vreedzame gedachten wisseling en komt dus. aldus verklaart men, overeen met de door minister Huil geuite gedachten. 1 VERWACHTING: Meest zwakke Noor- 1 delijke tot Westelijken wind, licht tot half bewolkt, droog warm weer. 1 VERDERE VOORUITZICHTEN: Zonnig j§ en droog warm weer. illllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIHIiniHIjHIHHili Stand (9 Dinsdag 1 uur vjn.-. 7565 Vorige stand: 765Ji

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 1