Het succes van de Zeearend in de Fastn et-race ni> Wissellooper beroofd K, New-Yorksche Beurs BEMANNING AAN HET WOORD VRIJDAG 13 AUGUSTUS 1937 In het midden der volgende week keert het jacht naar ons land terug Officieele resultaten ATHLETIEK Walker verbetert zijn eigen wereldrecord PAARDENSPORT Bij het hoogspringen bereikt de Amerikaan 2.09 meter Goede prestaties te Aken Het internationaal concours- hippique begonnen LANDELIJKE RUITERSPORT Groot kampioenschap NederlandDuitschland Draverijen te Bolsward De onrust in Britsch- Indië Vredesonderhandelingen met den fakir van Ipi De aanvallers traden uiterst brutaal op De vergiftiging te Harenkarspel Geen mededeelingen van het Centraal Laboratorium Hoogduische taal L O Duitsche taal L. O. Examen hoofdakte Notarieel examen Handenarbeid Nijverheidsonderwijs Na prijshoudend te zijn geopend, sloot de markt iets beter. too ns%§ Boternoteering Deensche boternoteering MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Graannoteering AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 12 Augustus Wolnoteering FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN De grootste zeewedstrijd van Europa, van Cowes naar Fastnet en terug naar Plymouth over een afstand van 600 zeemijlen, een race, welke alleen te vergelijken is met den jaarlijkschen Bermuda-wedstrijd in Ame rika, is door het Nederlandsche jacht „Zee arend" gewonnen, waarbij de beste Duit- sche, Engelsche, Amerikaansche en Fran- sche jachten werden geslagen. Geen wonder, dat de kranige bemanning, kapitein C. Bruynzeel Jr. aan het hoofd, dank baar gestemd was en men zich gaarne bereid verklaarde bijzonderheden over dezen wedstrijd, welke, zooals men zal zien, een zeer spannend verloop heeft gehad, mede te deelen. Aan de Fastnet-race namen dertig jachten deel, het meerendeel natuurlijk uit Engeland afkomstig. Maar ook het geduchte Amerika was gekomen en wel met het prachtige jacht „Eli zabeth Mc Caw" van den bekenden industrieel Reynolds. Voorts waren Frankrijk en Duitsch- land vertegenwoordigd, het laatste land met niet minder dan negen jachten, die allen aan ds races HelgolandIJmuiden en IJmuiden Solent hadden deelgenomen. En tenslotte het eenige Nederlandsche jacht, de „Zeearend", se dert zijn historischen tocht over den Oceaan bekend over de geheele wereld, gevreesd door zijn concurrenten in IJmuidenSolent, thans beroemd door zijn zege in de Fastnet-race. De bemanning van de „Zeearend" bestond ditmaal uit C. Bruynzeel Jr., kapitein, Ch.Fel- ger, eersten stuurman, dr. Reinders, navigator, O. Muller Kok, J. Loopuyt, den bekenden regen boogzeiler, van der Giesen, eveneens een regen boogzeiler, van der Laarsen en Warners, in to taal acht man. Ieder heeft zijn best gedaan en met zijn speciale capaciteiten er toe bijgedra gen, dat dit belangrijk Nederlandsche succes tot stand kon komen. De route van deze race leidde van Cowes door het Kanaal langs Lands End, dan in de richting Ierland naar den vuurtoren van Fastnet, welke een zeemijl uit de Iersche kust op een klip ligt. Deze vuurtoren moest gerond worden en ver volgens konden de jachten denzelfden weg te rug nemen met als finish Plymouth. Vooral het gedeelte in de omgeving van Fastnet is zeer moeilijk te bezeilen omdat het water wild is door den rotsbodem. Bij den start had de „Elizabeth Mc Caw" pech door te vroeg over de lijn te gaan. Het Amerikaansche jacht werd teruggeroepen, doch de bemanning heeft het terugroepsignaal niet bemerkt en voer door. Disqualificatie moest wel volgen. De Amerikaan kwam als eerste door de finish en eerst toen hoorde men aan boord wat zich enkele dagen geleden bij den start had afgespeeld. Eerst toen vernam de bemanning, dat het jacht niet ge klasseerd kon worden. Intusschen had het jacht toch niet de eerste plaats bezet, daar na bere kening van den tijd, in aanmerking nemend de handicap van eiken deelnemer, bleek, dat de ./Elizabeth Mc Caw" slechts op de vijfde plaats kon worden geklasseerd. De disqualificatie is nog niet geheel zeker, doch invloed op de be zetting van de eerste plaatsen heeft dit voorval dus niet. Op Zaterdag 7 Augustus vond de start te Cowes plaats. De wind was aanvankelijk zwak. Al spoedig lag het veld geheel uit elkaar, al was het voor de Nederlandsche zeilers een pret tige gedachte, dat men verscheidene jachten steeds in het oog kon houden. Bovendien kreeg men zoo meer de idee van een wedstrijd. Kapitein Bruynzeel besloot zijn eigen route te kiezen, vertrouwend op de radioberichtge ving over de weersomstandigheden, vertrouwend op eigen navigatiecapaciteiten. En de route, welke hij koos, bleek een zeer gelukkige te zijn geweest. De „Latifa", het Engelsche jacht van den heer M. H. Mason rondde het eerst den vuurtoren van Fastnet, vervolgens passeerden daar de „Stirana" van den Engelschen luite nant J. F. B. Gage en als derde keerde voor de tweede 300 mijlen de „Elizabeth Mc Caw." De Amerikaan was 2% uur op de Latifa" ach ter. De „Zeearend" rondde als vierde bij Fast net, ongeveer drie uren achter de Latifa." De positie van het Nederlandsche jacht was toen reeds fraai, daar al deze jachten in de groote klasse thuishooren, terwijl de „Zee arend" onder de middelgroote schepen behoort. De handicap in aanmerking nemend lag het Hollandsche jacht dus toen reeds prachtig in het veld. Op de terugreis werd dezelfde route gevolgd. Het einde was voor onze landgenooten zeer spannend. Vrijwel voortdurend zeilde het Engelsche jacht, de „Blood Wound" in de na bijheid van de „Zeearend." Op den laatsten dag en nacht was het windstil en het was dik van mist in het Kanaal, maar kapitein Bruynzeel vond keurig den weg naar Plymouth terug, in gezelschap van de „Blood Wound", welk jacht met.... een halve lengte door de „Zeearend" geslagen werd. Woensdagavond half zes passeerde het Ne derlandsche jacht de finishlijn en het bleek, dat men als vierde was aangekomen. De „Eliza beth Mc Caw", die de .Latifa" had ingehaald, passeerde, zooals wij reeds memoreerden als eerste te Plymouth de finish, vervolgens arri veerden de „Latifa" en de Stirana." In den loop van Donderdag konden de eer- ste zes plaatsen berekend worden. Nog waren Donderdagavond alle jachten niet binnen. Het bekende jacht de „Ortac", dat de race Burn- hamHelgoland dit jaar heeft gewonnen, kwam eerst Donderdagmorgen te Plymouth aan. Groot was de vreugde, toen de beman ning van de „Zeearend" vernam, dat de eerste plaats door het Hollandsche jacht werd ingenomen met ruim twee uren voor sprong op de „Stirana" en vier uren voor sprong op de „Maid of Malham". Uit Nederland waren reeds Donderdagavond verscheidene telegrafische gelukwenschen bin nengekomen, o. m. van Ir. J. Loeff namens de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Water- sportvereenigingen. Rest ons nog te vermelden, dat men totaal geen pech heeft gehad, dat alle leden der be manning zeer voldaan zijn en dat de „Zee arend" in het midden der volgende week naar Nederland zal terugkeeren. De uitslag volgens berekenden tijd luidt: 1. „Zeearend" (Nederland), 85 uur 29 min.; 2. „Stirana" (Engeland), 87 uur 40 min.; 3. „Maid of Malham" (Engeland), 89 uur 46 min.; 4. Blood Wound" (Engeland), 89 uur 54 min.; 5. „Elizabeth Mc Caw" (Vereenigde Staten), 90 uur 9 min.; 6. „Ortac" (Engeland), 91 uur 33 min.; 7. „Latifa" (Engeland), 92 uur 40 min. Tijdens wedstrijden te Stockholm verbe terde de Amerikaansche athleet Meivin Walker, het wereldrecord hoogspringen met aanloop, dat hij onlangs op 2.08 meter had gebracht, met een centimeter. Op 6 dezer slaagde Meivin Walker er in, even eens tijdens wedstrijden te Stockholm, het we reldrecord van 2.077 meter op 2.08 meter te brengen. Sedert 12 Juli van het vorig jaar hadden Johnson en Albritton (V. S.) het we reldrecord op hun naam staan met dezen sprong van 2.077 meter, een prestatie, welke door de I. A. A. F. gehomologeerd was. Thans is Walker er in geslaagd 2.09 meter te bereiken. Donderdag is het dertiende internationale concours-hippique te Aken begonnen, waarbij op dezen eersten dag o.m. het jachtspringen klasse M. om den Hubertus-prijs voor amateurs en beroepsrijders werd afgewerkt. Op een parcours met een lengte van 600 meter waren dertien hindernissen tot een hoogte van 1.40 meter op gesteld. Het parcours moest binnen 90 seconden worden afgelegd. De eischen en het parcours waren zoowel voor beroepsrijders als ama teurs dezelfde. Bij de amateurs namen in totaal 124 paarden deel, waarvan er dertien foutloos over het par cours gingen. Deze paarden moesten toen zes, met tien c/M. verhoogde, hindernissen nemen. Wederom wisten vier ruiters hun paarden zon der fouten over de hindernissen te brengen en daaronder bevond zich ook onze landgenoot, luit. Greter met Carina. Zijn tijd was echter 1/5 seconde slechter dan van den Duitscher Te- gelein, waardoor hij de vierde plaats bezette. Zoowel de eerste als de tweede plaats werden door Italiaansche ruiters ingenomen. De heer Pasman, die met Selloe uitkwam, maakte acht fouten en kwam dus niet voor overspringen in aapmerking. Bij de beroepsrijders waren de paarden van den heer Pasman gelukkiger. „Lottka" en „Prin ce Igor", beide bereden door den heer Diede- rich, eindigden resp. als derde en vierde achter de Duitsche paarden Burggraf en puffer. De uitslagen luidden: Jachtspringen klasse M. om den Hubertus- prijs: Amateurs: 1 Luit. graaf Campello (Italië) met Ronco, 0 fouten, 39 sec.; 2 Kap. Manipolo Coccia (Italië) met Maga, 0 fouten, 40.3 sec.; 3 Luit. Fegelein (Duitschland) met Diana, 0 fouten, 43.1 sec.; 4 Luit. Greter (Nederland) met Carina, 0 fouten, 43.3 sec.; 5 Kap. Lom- barde (Italië) met Nereide, 4 fouten; 6 Rit meester Rang (Roemenië) met Delfis, 4 fou ten; 7 Mej. van Dievoet (België) met Hamigo, 4 fouten; 8 Luit. Tudoran (Roemenië) met Alika, 4 fouten. Beroepsrijders: 1 Guenther met Burggraf, eig. Kuepper, 0 fouten, 76.1 sec. (Duitschland); 2 Terzerow met Puffer, eig. mevr. Lindgen, 7 fouten, 88.2 sec. (Duitschland); 3 Diederich m. Lottka, eig. D. H. Pasman, 8 fouten, 72 sec. (Nederland)4 Diederich met Prince Igor, eig. D. H. Pasman, 11 fouten, 84.4 sec. (Nederland;. Op 28 Aug. a.s. zal in het Stadspark te Gro ningen het groot kampioenschap Nederland— Duitschland worden gehouden, bestaande uit wedstrijden en een demonstratie, georgani seerd door de Koninklijke Federatie van Lan delijke Rijvereenigingen. Aan dit groot kam pioenschap zullen zes Nederlandsche, geweste lijke équipes en drie Duitsche afdeelingen, t.w. een ploeg van tien man uit Oost-Friesland, één uit Oldenburg en één uit Westfalen, deelnemen. Deze eerste internationale wedstrijd op Neder- landsch grondgebied zal voor onze landgenoo ten, ondanks hun numerieke meerderheid, zeer zwaar worden. De voorkeuringen beginnen reeds op 27 Aug. a.s., des voormiddags om elf uur in het Stadspark. Donderdag zijn te Bolsward kortebaan- draverijen gehouden over een afstand van 800 meter. De uitslagen hiervan luidden: Draverij a: 1. Doorlooper (740 meter), eig. Heyens, 1 min. 7 sec.; 2. Ijlbode (750 meter), eig. Kramer. Draverij b: 1. Anlezy (770 meter), eig. wed. Knor, 1 min. 8 3/5 sec.; 2. Zonnestraal (710 meter), eig. Knijnenburg; 3. Young Oostar (730 meter), eig. de Boer. LONDEN, 12 Aug. (D. N. B.) Volgens be richten uit Simla worden op het oogenblik vredesonderhandelingen gevoerd tusschen den fakir van Ipi en andere opstandige stam hoofden, en de Britsche autoriteiten anderzijds, om tot een overeenkomst te geraken in Britsch- Indië. Donderdagmiddag tien minuten voor vijf is den 50-jarige wissellooper S. van de Ned. Han del Mij. te Heerlen op den weg tusschen Hoensbroek en Nuth onder de gemeente Wij- nandsrade door twee personen overvallen. Deze waren, evenals de wissellooper, per fiets. Zij haalden den man in en gaven hem opeens een hevigen klap achter het oor. De wissellooper hield toen in en van deze gelegenheid maakten de beide mannen ge bruik om de fiets van den man, waarop een tasch was gebonden, welke drie- tot vijfhonderd gulden het juiste bedrag is nog niet bekend inhield, weg te trek ken. De tasch rukten zij van de fiets los en hiermede reden zij ijlings heen. De beroofde looper riep luidkeels om hulp. doch toen deze kwam opdagen, waren de bei de roovers te ver weg om hen nog in te halen. Van het. gebeurde werd aangifte gedaan bij de marechaussee van Hoensbroek, die het on derzoek in deze zaak leidt. Later op den middag heeft men in de Mo lenbeek te Hoensbroek de leege tasch van den wissellooper gevonden. De dieven bleken haar hier te hebben neergegooid, na zich den inhoud te hebben toegeëigend. De beroofde, die er goed afgekomen is, heeft zelf nog anderhalf uur geholpen om de daders op te sporen, doch hierin is men nog niet ge slaagd. Naar aanleiding van de vergiftigingsver schijnselen te Harenkarspel hebben wq ons gewend tot het Centraal Laboratorium te Utrecht, alwaar het vleesch van de geslachte koe van slager Van D. onderzocht is, ter ver krijging van nadere bijzonderheden. De resultaten van dit onderzoek mocht men ons echter niet mededeelen. 's-GRAVENHAGE Geslaagd de heeren: H. J. v. d. Berg te Winterswijk, B. Bergstra te Surhuizum, I. van Keulen te Den Haag, A. C, Pluym te Pijnacker, J. Poelstra te Marutn, Ph. Schild te 's-Gravemoer, M. Verburg te Goes, G. Warning te Steggerda, B. Brouwer te Scha- gen, G. Haak te Haarlem, J. Hoekstra te Fra- neker, F. Lettinga te Arnhem, C. Westerduin te Beilen en de dames M. Dohle te Stadskanaal, A. Poulus te Dinteloord, L. v. d. Hoeven te Rot terdam en J. Schreuder te Ubbergen. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd de heeren B. Wen sing, Rotterdam; H. S. de Wit, Zwijndrecht; W. Hulsbergen, Vlaardinger ambacht; M. T. Jansen, Nijmegen; G. van Ringelestein, Utrecht; L. de Wit, Steenbergen; S. Zilverberg, Utrecht en de dames D. Dekkers. Roosendaal en E. Kimmijser, Rotterdam. ARNHEM. Geëxamineerd 6 candidaten. Ge slaagd: de heeren B. Koerselman, Dinxperlo en J. J. Hart, Twello. UTRECHT. (Rijkskweekschool) Geëxamineerd 8 candidaten. Afgewezen 2 candidaten. Ge slaagd: mej. J. W. de Graaf, Hilversum en de heeren H. J. P. Terhaggen te Houten; M. Boel houwer te Rhenen; Joh. v. Andel te Utrecht; A. W. J. Schrier te Utrecht; P. Aehterbergh te Utrecht. 's-GRAVENHAGE Geslaagd de heeren J. Valkhof te Scheveningen, A. P. M. v. d. Brule te Den Haag en J. Vink te Noordwijk aan Zee 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel I: W Goinga, Ferwerd (Fr.) en voor deel II: J. A. M. Smits, Terneuzen. 's-GRAVENHAGE Geslaagd: A. den Boer te Goes, C. L. Breij te Den Haag, D. M. Corpel te Den Haag, W. A. C. van Grinsven te Rotter dam, H. J. Hornsveld te Dordt, P. de Leeuw te Wolphaartsdijk en R. J. H. Raeven te Den Haag. 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor akte N III (bouwkunde) H. Aalberts te Nieuw-Loosdrecht, A. Adriaanse te Schiedam, K. van den Broek te Leiden, H. Dorgelo te Amsterdam, A. Evers te Amsterdam, C. Kooy te Barneveld en D. Mans te Middeiharnis. -atholieken, God heeft alleen aan onze Kerk de eenige eeuwige waarheid gegeven om haar te dienen, te bescher men en te verspreiden. Waakt en bidt in het vertrouwen op Christus' woord, dat de poorten der hel, ondanks alles, haar nimmer zuilen overweldigen. NEW YORK, 12 Aug. (Part.) De effecten beurs opende heden opnieuw in een onregelma tige houding, doch over het algemeen kon men de stemming prijshoudend noemen. Zoowel de verschillen naar boven als naar beneden ble ven tot fracties van een punt beperkt, daar aan vankelijk noch het aanbod noch de vraag van grooten omvang waren. Over het geheel was de handel echter wat levendiger dan gisteren, het geen ook wel blijkt uit den omzet in het eerste uur, die een totaal van 200.000 shares bereikte. Daarna kromp de handel echter aanzienlijk in. Er was heden ook geen nieuws, dat voor de markt als geheel een stimulans had kunnen vor men. Na afwikkeling van de eerste transacties viel trouwens hier en daar eenige verbetering waar te nemen, zooals o.a. bij de staalwaarden, die na lager opening een herstel konden boeken, waarnaast voorts de automobielfondsen dienen te worden vermeld, die reeds in een goed prijs houdende houding waren geopend en daarna nog verder aantrokken, waarbij vooral Chrys ler op den voorgrond traden. Ook rubberaandee- len deelden in de verbetering en konden zich in tegenstelling met de staal- en automobielfond sen, die op het hoogere peil. van winstnemin gen te lijden hadden en dientengevolge weer wat inzakten, goed handhaven. Koperwaarden bleven echter ongeanimeerd en kwamen zonder uitzondering opnieuw op lager peil in afwachting van de publicatie van de statistieken over Juli. Velen weigeren echter te gelooven, dat de voor raden in zoo sterke mate zijn toegenomen als voorspeld wordt. Sporen waren verdeeld met over het algemeen slechts geringe verschillen, uitgezonderd Atchison Topeka, die een dollar stegen. Petroleumaandeelen hadden een gedrukt voorkomen. Later in den middag konden de noteeringen bij kalmen handel in langzaam tempo wat ver beteren en hoewel laatbeurs hier en daar eenig aanbod los kwam, was het slot voor de meeste fondsen weer vast en op nagenoeg het hoogste punt van den dag. De leiding hierbij hadden staalwaarden, waarbij Bethlehem Steels weer het grootste verschil te zien gaven en wel een voordeelig van 1 dollar. Republic Steels vormden een uitzondering en kwamen een fractie lager af. Automobielwaarden werden gestimuleerd door berichten omtrent gunstige verkoopen. Chryslers wisten een winst te behalen van l3/4 dollar. Voorts waren de meeste sporen goed ge vraagd; Atch. Topeka's verlieten de markt met een winst van 2 dollar. Verwachtingen over een bevredigende oplossing wat betreft de bespre kingen omtrent tariefsverhooging oefenden hier een gunstigen invloed uit. Bij de oliewaarden traden Standard Oil op den voorgrond door een winst van I punt; van de rubbers waren het U. S. Rubber, die de belangstelling hadden en iy4 punt verbeterden. Good Year daarentegen wa ren ruim een halven dollar lager. Amusements waarden en aandeelen in fabrieken van electri- sche apparaten verbeterden tot 1 dollar. Met uitzondering van Int. Nickel, waren de overige metaalfondsen hooger, niettegenstaande de flau were stemming voor het product koper. Ook kunstzij de-aandeelen en canningshares verkeer den in herstel. Warenhuis-, luchtvaartfondsen, public-utilities en chemische waarden waren verdeeld: van laatstgenoemde gaven Allied Chemical een winst van 2 dollar te zien. De omzetten bedroegen in totaal 790.000 shares. 12 11 Slotkoersen Aug. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Conner Atchison Toneka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dunont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Conner Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips OU Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. b Leather U. S. Rubber U- 3. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building Gedaan en laten. t oieden. s ex. dividend. ex coupon. 10 >37 >35 >38 735 1093/, 109 110 111 51% 51% 5IV, 08% 98 97% 98 170% 170% 170 1703/4 82 82 82 82§ 197/g 20 197/b 20% 61% 61% 62% 627/g 81 79 79 797/o 777/g 27% 27% 28% 99% 98Vn 101% 12% 12% 12% 12% 182 180 180% 182 49 49% 48% 48% 52 51% 523/4 53 2% 2% 2% 2V4 116% 115% II4S/4 3 3% 3% 3% 37% 37 373/g 367/8 47% 47% 473/4 477/8 35'/, 353/g 35% 30% 293/4 29% 29% 38% 363/4 36% 37 57% 57% 57 57 I6OV2 161 160 161 I86V2 184% 182 1797/g 197/g 193/4 20 197/g 57 563/4 56% 57% 587/g 58%§ 583/4 583/g 426/8 43V4 433/g 423A 16% 16% 16% I6V4 25 24% 24% 24% 119% 117% 118% n8s/i 66% 66% 653/4 66% 11% 11% 11%. %3/4 636/8 63% 63% 64 3 31/4 3% 3% 7% 73/g 73/g 73/g 65% 64% 64% 637/g 44% 45 45 45 20% 20% 20% 20 41% 40% 40% 403/4 27 27 273/g '27% 241 211 241 241 37 H 37% 37% 377/g 62% 62% 62 62 61 61 Vb 61% 61% 423/4 427/g 43 43 11% 10% 10% 11 973/4 98 98 97 27 27% 273/4 28 223/4 22% 22% 22% 48% 473/4 47% 48 30% 29% 29 293A 11% 11% 11% 12 687/g 677/g 677/g 68% 20% 207/g 2034 21%§ 1247/g 124% 125% 125 29 287/8 283/4 287/8 5% 5 Vs 5% 5°/a 103/4 103/4 11% 62% 6 U% 60% 60% 1191/8 II8V4 118% 119% 48 46-/4 4ö 47-/2 157 106 Lod3/4 i54% 48% 4ö% 18% 18% De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op f 0.78 per kilogram. De officieele Deensche boternoteering is vast gesteld op 220 kronen, is 89 cent. AMSTERDAM, 12 Aug. Eierveiling Centrale Markt, Heerengracht 23. 50-56 kg. 3.203.40, 56-58 kg. 3.40—3.50, 58-60 kg. 3.50—3.60, 60-62 kg. 3.60—3.80, 62-64 kg. 3.804, 64-66 kg. bruin 4.304.50. Aanvoer 49000 stuks. Handel kalm. NEW YORK, 12 Aug. Slotk. Aug. 12 11 10 9 Brussel 16.833/, 16.83% 16.83 16.84 Rome 5 26% 5.26% 5.26% 5.26% Madrid 6.75 5.75 5.75 6.00 Bern 22-963/4 22.963/4 22.79 22.97 Weenen 18.87 18.88 18.86 18.86 Oslo 25.05 25.05 25.05 25.07% A'dam £5.14 55.15 55.15 55.16 Londen 4.98^6 4.98% 4.983/g 4.987/g Parijs 3 75% 3.753/g 3.75% 3.753/4 Berlijn 40.22% 40.22% 40.23 40.24 NEW YORK, 12 Aug. 12 Aug. 11 Aug 12 Aug. 11 Aug. Suiker Juli Jan. 2 38-39 2.44-45 Pept. 2.52-53 2.57-58 Mrt. 2.38-39 2.44-45 Nov. 2.47 2.53 Mei 2.40-41 2.46-48 Dec. 2.43 2.47 Juli 2-42-43 2.47-49 Rubber Standaard Sept.i8.37 18.47 Jan. 18.61 18.66 Oct. 18.43 18.52 Mrt. 18.68 18.75 Dec. 18.57 18.62 Mei 18.77 18.84 Juli 18.87- 18.93 Koffie (Rdo - Nieuw contract) (Santos) Sept 6.93-94 6.97 Sept 10.55 10.63- Dec. 6.84- 6.85-- Dec. 10.20- 10.25 Mrt. 6.72 6.75-76 Mrt. 9.99- 9.99-- Mei 6.69 6.72 Mel 9.90 9.89- Juli 6,71- 6,68- Juli 9.86- 9,85 Katoen Oct. 10.18 10.35 Mrt. 10.26-27 10,40-43 Dec. 10.13-14 10.27-28 Mei 10.28-30 10,44-45 Jan. 10.17- 10.3.' Juli 10,31 10.48-- Tin Loco 60.00 59.62% Termijn 59.75 59.371/2 12 Aug. 11 Aug. Tarwe CHICAGO, 12 Aug. 12 Aug. 11 Aug. Haver Sept 112% 113%-% Sept 29%29%- Dec. 1133/g-iA 114s/4-i/2 Dec- 293/g29%- Mei 115-14% 1163/4-6/8 Mei 31V8316/8- Nieuw contract Mals Rogge Sept. 96S/41003/4Sept. 81%82V4 - Dec. 656/8 67 Dec. 80 8IV2- Mei 667/868%Mei 81%82%- Reuzel Sept. Oct. 11.30 11 40 11.50 11.60 Dec. Jan. Mei 11.20 11.22 1/2 11.22% 11.20 11 25 11,27 12 Aug. 11 Aug. Tarwe Oct. 1296/a Dec. 1266/g Mel 128% Rogge Oct. 91 Dec. 89 Mel «93/4 Haver Oct. 48V8 WINNIPEG, 12 Aug. 12 Aug. 11 Aug. Gerst 1303/g Oct. 89 6°6/s - - 1277/gDec. 581/459% 129% Ljjnzaad 931/2Oct. 176 178 903/g.— Dec. 1741/4122 91%Mei 1771/2128 48%Dec. 45 ■- Mei 453/4-- 443/4 - 456/g- gedaan en laten t bieden nominaal LIVERPOOL, 12 Aug. Tarwe: Oct. 8/7 1/2, Dec. 8/81/2, Maart 8/71/4. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Viet Zn. en L. Slijper) Van 3.30430 uur Anaconda 4411/16—13/16 Beth. Steel 72—1/8 U. S. Steel 87 1/8 Shell Union 20 1/16—1/8 Republic Steel 29—1/16 Gen. Motors 44 5/8 Canadian Pacific 9 3/8 Amer. Enka 47 15/16 Kon. Olie 427%428 Philips 381—385% Aku 78—77 7/8 A'dam Rubber 300—% Ned. Scheepv. U. 148% S. M. Maas 152—% Java Ch. J. Lijn 119% Claims Borneo 147—146 Van 4.30—5.00 uur Anaconda 4413/1645 Beth. Steel 71%—72% Tidewater 16 N.I.S.U. 176 Kon. Olie 428 Philips 386—387 Aku 77% A'dam Rubber 301 9. M. Maas 154-% H. V. A. 559—560 Unilever 169% ANTWERPEN, 12 Aug. Wol (in pence per lbs): Aug., Sept., Oct. 34 1/8, Nov. 34, Dec 33%, Jan 33 5/8, Febr., Mrt. 33%; (in frs. per K.G.) Aug., Sept., Oct. 46'/a, Nov., Dec., Jan., Febr., Mrt. 46 oneegeven door afd. Handelsinformaties V. d. Graaf Co. N.V., Amsterdam. FAILLIET VERKLAARD: J. Meijer, koopman en winkelier, Amsterdam, r"JC.StrRoemer,' groentenhandelaar. Nieuwendam, gem. Amsterdam, Meerpad 18. A Nieuwenhuis, secretaris van den Kunstkring Het'Schouwspel, Hilversum, Frans Halslaan 1. Naaml. Vennootschap „Nationaal Film N.V., gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, Amstel Sybren Toornstra, wonende te Landsmeer, Zuid einde 78. J. Gijzen, groentenhandélaar, Naarden, St. Vi- tusstraat 22. J H. M. Schmitt, Amsterdam, Govert Flinckstr. 372. L. Schaap, Amsterdam, Meeuwenlaan 116. I H. Loch, Amsterdam, Linnaeusparkweg 170. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis- sementen van C. van Maris Sr., Hillegom; Th. van der Meij, Zandvoort; A. de Louw. Berchem; I A. M. Kirkels, Eindhoven; Nal. J. A. van Gennip, Heeze; J. A. Keijzers, Oss; Jac. de Haes, Rosma len; J. Henkes, Valkenswaard. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 11 Aug., Oberon, Middl. Zee; Otterhound, s„ Duinkerken; Ap°>_ linaris VU, m.s., Farnhem; Gateshead, s., New- castle 12 Aug., IJstroom, m.s., Leith; Westlaan, Favershamn (voor Zaandam); Joma, m-s., Rig3 Pwllheli; Themis, s., B'remen; Condor, s., A® werpen (voor Velsen). Vertrokken 11 Aug., Condor, m.s., Kopenhage®; Sarim-ner, s., Immingham; Spartak, s., Lei» 12 Aug., Baarn, s., Chili; Joma, mi, pwllhe" Aangekomen 12 Aug., Wim, m.s., Rochester. Vertrokken 12 AAug., Lowestoft Trader, s" Hull; Max Kolz, s.. Archangel; Demdocus, Hamburg. Vertrokken 12 Aug.. Osric, s„ Archangel; Vj terhound, s., Duinkerken; Trito, s., Belfast Rotterdam; Ousel, s., Liverpool; Gisela Old*?, dorff, s„ VIaardingen; Stelling, s„ Tyne; Df" caion, s., Midd. Zee via Rotterdam; Odyssee- s., Halmstad. AMSTERDAM, aangekomen 11 Aug., Ober®®; Ifidd. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. b» gadoorskantoor; Otterhound, Duinkerken, S. olie, Petroleumhaven, Schelapvaart en Stee» M12 Aug., Apollinaris VII, Fareham, ledig, Zo®' keetsgracht, Abeca; Gateshead, Newcastle, st» goed en steenkolen, Rietlanden, Verg. CJJ» doorskantoor; IJstroom, Leith, stukgoed, !®e®' O®1' delskade, Holl. Stoomboot Mij.; Themis, Bre: stukgoed. De Ruyterkade, Van EB en Van 8, meren; Ellma, Grenaa, hout. Steiger H.A.L., Ai>e Aangekomen 12 Aug., Wlm, Rochester, lew Steiger H. A. L., Wagenborg; Spera, Aalt?0 e inklaren, Steiger K. A. L., Abeca. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. COLUMBIA, toeristenvaart, 12 Aug. van St°cK holm naar Zoppot. ORION. 12 Aug. van Susa te Sunderland. GANYMEDES, 11 Aug. van Algiers te r raeus. VENUS, 11 Aug. van Malta te Piraeus. RHEA, 11 Aug. van Thessaloniki te YeraK» VESTA, 12 Aug. Van Istanboul naar Antw pen. ARIADNE, 12 Aug. van Triest te Flume. HELDER, thuisreis, was 12 Aug. 9 uur v'u 300 mijen N. van de Azoren. DEUCALION, 12 Aug. van Amsterdam via terdam naar Midd. Zee. ar ODYSSEUS, 12 Aug. van Amsterdam Hamstad. COTTICA, 10 Aug. van West-Indië te York. ARIADNE, 11 Aug. van Triest naar Flume. EUTERPE, 12 Aug. v.m. 5 uur van Ham»»* naar Amsterdam. aj POSEIDON, 11 Aug. n.m. 2 uur van Sava»»" naar Gasgow. „„„„ia- THESEUS, 11 Aug. van Kopenhagen te Ddy»' TIBERIUS, 11 Aug. van Algiers naar Leith. ,j TRITON, Midd. Zee naar Amsterdam, pass. Aug n.m. 7uur Finlsterre. BERENICE, 11 Aug. Van Oporto naar Amsv.(c OBERON, 11 Aug. n.m. van de Middl. Zee Amsterdam. KON. PAKETVAAKT MIJ. BARENTSZ, 11 Aug. van Beira naar Zanzibar. SWARTENHONDT, 10 Aug. van Koshichang Batavia. ...n, HOUTMAN, 11 Aug. va nManilla naar Salg/"j. TASMAN, 10 Aug. van Hongkong Shanghai. MIJ. OCEAAN LAERTES, naar Java, pass. 11 Aug. Gib® tar. a aft POLYDORUS, Liverpool naar Java, pass. 11 Gibraltar. te ALCINOUS, Java naar Amsterdam, 11 Aug. Penang. MIJ. NEDERLAND SALEIER, Newcastele (N. S. W.) naar Batari 1 passeerde 10 Aug. Thurday Island. „a POELAU LAUT, thuisreis, 12 Aug. van Coloi®« JOHAN DE WITT, thuisreis, 12 Aug. Genua. JAN PZ. COEN, wordt Zondagmiddag 4 van Batavia te Amsterdam verwacht. TAWALI, thuisreis, 11 Aug. van Genua. HOLLAND—AMERIKA LIJN BURGERDIJK, 9 Aug. van Houston te Corp1 Christi. -j.rf SPAARNDAM, 11 Aug. van Rotterdam te York. te STATENDAM, 13 Aug. v.m. van Rotterdam Boston verwacht. ROTTERDAM, Rotterdam naar New York, Aug. van Southampton. ROTT. LLOYD SLAMAT, toeristenvaart, naar Torquay, was .j Aug. 10 uur 15 n.m. 700 mijlen Z. W. van La» End. SXTOBONDO, thuisreis, pass. 12 Aug. 2 uur Dover; wordt 13 Aug. te Rotterdam v wacht; heeft vertraging door mist. KOTA GEDE, uitreis, 12 Aug. te Genua. BALOEtRAN, toeristenvaart, 11 Aug. n.m- uur van Lissabon. KEDOE, thuisreis, pass 11 Aug. Perim. j KOTA AGOENG, uitreis pass. 11 Aug. n.m- uur Gibraltar. KOTA BAROE, 11 Aug. n.m. 5 uur van Rot1" darn te Hamburg. SOEKABOEMI, thuisreis, pass. 12 Aug. V.m- 1 Sagres. hv SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN TALISSE, II Aug. van Shimonoseki naar lik pappan. MARKEN, 11 Aug. van Tampa naar Pan' City. HALCYON LIJN STAD VLAARDINGEN, Vlaardingen naar bana 12 Aug. uit den Nieuwen Waterweg. at STAD ZAANDAM, 11 Aug. van Vesteras 115 Rotterdam-Vlaardingen. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. MEERKERK, 11 Aug. van Hongkong n. ShanK® SEROOSKERK, uitreis, 12 Aug. van Suez. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BLOEMFONTEIN, 12 Aug. van R'dam via A® werpen naar Z.-Afrika. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCYONE, 11 Aug. van R'dam te Hamburg- JAVA—NEW-YORK LIJN. RHEXENOR, 11 Aug. van New-York.te Pea^ EURYMEDON, 11 Tug. van Singapore New-Yoxk. JAVA—CHINA—JAPAAN LIJN. TJINEGRA, 11 Aug. van Makassar. DIVERSE SCHEPEN. MIDSLAND, 11 Aug. van Grangemouth 0 Haringen. WESTLAND, 12 Aug. van R'dam te Leith- ZAAN, 10 Aug. van R'dam te Kalmar. „gC COLYTTO, Montreal n. Londen, was 11 Aug- mijlen W. van Ierland. DRIEBERGEN, 10 Aug. van R'dam:, te PeP®'^ JONGE ELISABETH, 11 Aug. van Poortersh»? te Emden. LINGE, 11 Aug. van R'dam te Yxpllla. ,et ORANJEPOLDER, 11 Aug. van R'dam te LomL, AMSTERDAM, tank, Gravesend n. Fawley, v 10 Aug. Southend. AGNITA, naar Purfdleett, pass. 11 Aug. geness. LINGESTROOM, 11 Aug. van Bristo te New'PV TEXELSTROOM, 10 Aug. van Amst. te M Chester. ROTTERDAM, tank, 11 Aug. van El Segm te Glasgow. - SCHOKLAND, 11 Aug. van R'dam te ShleW SCHIE, 7 Aug. van Aarhuus te Kaskö. DOBESA, pass. 10 Aug. Hammershus. „j- BATAVIER II, 12 Aug. van R'dam te Gravese ZWARTE ZEE, sleepboot, arr. 10 Aug. te arnenez. .tfr EMMAPLEIN, R'dam n. Narvik, pass. 11 Udsire. „„je- ALDERAMIN, ll Aug. van R'dam te Kirkem,g. ALBIREO, Garston n. Archangel, pass 11 Honnigsvaag. it WARMOND, naar R'dam. was 11 Aug. 9 v.m. 30 mijlen Z. van Niton. WILLEMSPLEIN, Melilla n. R'daiö, pass. 11 n Ouessant. MIRZA, 10 Aug. van Marseille n. Spezia. ,t/, MARKEN, 11 Aug. Van Tampa n. Panama b SCHEEPSBOUW. De N.V. E. J. Smit Zonen's Scheepswerve® je( Westerbroek hebben van de firma Wm. H. Co. te Rotterdam, opdracht ontvangen voor bouw van twee motorschepen, met een d.w- ca. 750 ton elk. Het bij Witon Feijenoord voor de Hollab„g« Amerika Lijn in aanbouw zijnde motorschip. B'g® den naam „Schiedam". Het is een zusterschip -r' het by P. Smit Jr. in aanbouw zijnde m.s. dam". De beide schepen, welke te Odense de Holland—Amerika Lijn in aanbouw zijn. den genaamd „Sommelsdijk" en „Sloterdijk g.S' - V'M, 12 Aug. Het Nederlandsche f- .Warmond", op reis van Gibraltar naar B° dam, is bij Dungeness in aanvaring geweest <js een Engelsch tankschip. Beide schepen zet reis voort.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2