Duitsche roeiers de besten van Europa Coupe Glandaz volkomen verdiend naar Berlijn Intern. Vierkamp Te Haarlem Europeesche Roeikampioenschappen ITALIË FRAAIE TWEEDE f IB J- MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 --••• •■v^vawav^/avv zJli. - n,yiWW!^^ Zwitser Studach won op verras sende wijze het skiff nummer Alleen de Nereus-vier telde mee mam ^rnÊÊÊ Achtriemsgieken ZWEMMEN Royal Verviers viel tegen Prins Bemhard op de Boschbaan "A. Met vier overwinningen en een schitterende tweede plaats in de ach ten heeft Duitschland zich het sterk ste roeiland van Europa betoond. Volkomen verdiend kan Duitschland de Coupe Glandaz dit jaar mee naar Berlijn nemen. De hegemonie van Duitschland, tijdens de Olympische toeiwedstrijden tot uiting gekomen, heeft zich bij deze F. I.S.A.-kampioen schappen volkomen bevestigd. Na Duitschland heeft Italië enkele fraaie overwinningen behaald. Zeer Verdienstelijk was de zege in het num- hier achtriemsgieken, toch eigenlijk het hoofdnummer van deze wedstrij den. En tenslotte is het de Zwitser- sche skiffeur Studach geweest, die Voor een verrassing zorg droeg en Hasenoerhl, den winnaar van de Dia mond Sculls, glansrijk sloeg na gedu rende de eerste 1 000 meter als vierde in de baan te hebben gelegen. t>e Hongaren en Polen hebben tijdens deze pioenschappen teleurgesteld, de Franschen jjaren nergens, evenmin als de Joego-Slaven. 5'%ië kwam slechts in één nummer uit, de '°Uble scullen. Hierin werd een uitstekende prestatie geleverd. De Denen hadden goede P'°egen, maar juist niet sterk genoeg om een herwinning te behalen. En de Nederlandsche prestaties! Alleen in het nummer vier met stuurman telde Hol land mee. Wy zijn van meening, dat het onjuist van de Nereus-vier is geweest om Buitschland gedurende de eerste 1000 me ter gelegenheid te geven een flinken voor sprong te nemen, welke op een gegeven mo ment zelfs tot 1% lengte was uitgegroeid. Bovendien werd de eindspurt te laat inge zet, zoodat de Duitsche vier, die ziender- Oogen op de laatste 250 meter terrein ver loor, nog juist met ruim een meter kon win- hen. Doch aan den anderen kant heeft onze Vier den buitenlanders getoond, dat Neder land op internationaal roeigebied nog mee telt. En dat feit mag voldoening schenken, al is dan geen overwinning behaald. Toen Zondagmiddag de eindstrijden begon- stond er, evenals Zaterdag, een krachtige *hid uit Westelijke richting van start tot fi- r~sh. Dientengevolge was het water zeer woelig buitengewoon zwaar voor de deelnemers. °derom hebben de organisatoren geen geluk s®had met de weersomstandigheden. Vrijwel kortdurend regende het, waardoor het ver- Hif op het paddock en aan den wal aan de verzijde der officieele tribune verre van aan- ®ehaam was. Niettemin reden nog enkele hon- ®rden fietsers, de onaangename weersomstan- 'Rheden trotseerend, langs de baan mee, ter- ook het aantal auto's zeer talrijk was. De Jficieele tribune was vrijwel geheel bezet. Op merkelijk was, dat een groot contingent der {^schouwers uit buitenlandsche supporters -stondvooral de Duitsche en Italiaansche r°wna: °lonies waren goed vertegenwoordigd. De eerste eindstrijd, de vier met stuur man, heeft Zondagmiddag dus voor Neder land een teleurstellend resultaat opgeleverd, Claar niet de Nereus vier, doch de Duitsche Woeg, na een zeer spannenden strijd, als eerste door de finish ging, met Nederland °P de tweede plaats met ongeveer ander- halven meter achterstand. Vier met stuurman .Aan den start verschenen voor dit eerste ^mrner^ Boei l, Denemarken.; boei 2, Italië; boei 3, Duitschland; boei 4, Nederland (Ne reus). De Duitsche vier nam onmiddellijk de lei ding, nadat voor de tweede maal gestart werd. De eerste start was n.l. ongeldig verklaard. Op 250 meter lag Duitschland een taflengte voor op Nederland, gevolgd door de ploegen van Italië en Denemarken. Nereus had in de eerste vierde, halve en heele minuut respectievelijk 13, 24 en 43 slagen gemaakt. Op 500 meter waren de Duitsehers nog verder uitgeloopen en lagen ongeveer lengte voor op Nederland, terwyi Italië op dezelfde hoogte van de Nereus-ploeg kwam te liggen. Het tempo van Duitschland was iets hooger dan dat van de overige ploegen en op een gegeven moment kwam er zelfs licht tusschen de booten van Duitschland en Neder land. De strijd tusschen Nederland en Italië om de tweede plaats was fel en de Italianen bezet ten zelfs een oogenblik de tweede plaats achter Duitschland. Over 1000 meter deed de Duit sche vier 3 min. 14.4 sec., terwijl Nereus, dat wederom de tweede plaats had ingenomen, er 3.4 sec. langer voor noodig had. Op 1250 Meter liet Hallie een spurt slaan, welke op de volgende 1 50 me ter een uitstekend resultaat had, want de achterstand der Nereus-vier op Duitschland werd tot een halve lengte gereduceerd, terwijl Italië weer een kwart lengte achter Nereus lag. De Denen waren toen ver achter. Nogmaals verhoogde De Wit het tempo. Een geweldige eindspurt met de Duitsehers ontstond. Zienderoogen liep de Hollandsche vier op Duitsch land in, centimeter voor centimeter werd teruggewonnen, een kwart leng te nog, een taflengte, doch dan bleek dat de Amsterdammers de eindspurt te laat hadden ingezet, de Duitsehers gingen als eersten door de finish met anderhalven meter voorsprong op Nereus, terwijl Italië de derde plaats innam op een lengte. Een zeer fraaie race was het geweest, welke vanzelfsprekend het meest door Hollandsche toeschouwers werd bejubeld, al was de alge- meene indruk, dat men een overwinning toch nog op enthousiaster wijze zou hebben ontvan gen. De Duitsche ploeg roeide op naar de eere tribune, de stuurman had een krans van den voorzitter der F.I.S.A. in ontvangst te nemen, de Duitsche vlag ging omhoog, de beide volks liederen werden gespeeld. De officieele uitslag was: 1. Duitschland Rudergesellschaft Wiking und Turngemeinde in Berlin: W. Kaps (boeg), E. Knorr, H. Kaufmann, W. Eweth (slag), W. Mahlow (stuurman), tyd: 6 min. 43,7 sec.; 2. Nederland (Nereus) 6 min. 44 sec.; 3. Italië 6 min. 47,3 sec.; 4. Denemarken 6 min. 57 sec. Twee zonder stuurman Aan den start voor het nummer twee zonder stuurman kwamen: I. Denemarken; 2. Duitsch land; 3. Zwitserland; 4. Italië. Italië was het beste weg, gevolgd door Zwit serland. Duitschland en Denemarken. De Denen, de Duitsehers en de Zwitsers hiel den slecht baan. Na 2'50 meter bleven de moei- lykheden dan ook niet uit. De Italiaansche twee had reeds een flinken voorsprong verkregen. De nemarken en Duitschland lagen echter zoo dicht bij elkaar, dat, toen de Deensche ploeg een fel le spurt inzette, waarmede zij op de Duit sehers inliepen, een aanvaring ontstond. De Duitsehers appelleerden, doch werden terecht door den kamprechter gedisqualificeerd, omdat zij uit hun baan waren gegaan. De Zwitsers en ook de Italianen lieten, na de aanvaring tusschen Duitschland en Denemarken, loopen en de race werd overgeroeid, doch zon der Duitschland. De start was in de volgorde: 1. Denemarken; 2. Zwitserland; 3. Italië. Wederom waren de Italianen direct voor en op 500 meter bedroeg hun voorsprong op Dene marken een lengte, terwql Zwitserland weer meer dan een lengte achter de Denen lag. De Italiaansche ploeg liep uitstekend. Met een tem po van veertig tameiyk lange slagen per mi nuut, schoot hun boot door het water. Steeds meer liepen zij uit, terwijl Denemarken en Zwitserland om de tweede plaats streden, waar- by de Denen meer dan een keer de juiste rich ting verloren. Met vele lengten voorsprong won de Italiaansche ploeg. Een omhelzing volgde natuurlijk en de eere ronde voor de tribune werd een ware zegetocht, dank zij het enthousiasme van de léden der Italiaansche kolonie. De uitslag was: 1. Italië (Societa Canottieri Olona di Milano) met A. Lazatti (boeg), E. Man- LinksDe finish van de „achten", ge wonnen door Italië, tijdens de finales der wedstrijden om het Europeesch roei- kampioenschap, die Zondag op de Am- sterdamsche Boschbaan plaats vonden fredini (slag), tijd: 7 min. 18.5 sec. 2. Dene marken 7 min. 28.8 sec. 3. Zwitserland 7 min. 36 sec. Skiffnummer Voor het skiffnummer verschenen aan den start: 1. Duitschland (dr. F. Westhoff)2. Po len (R. Verey); 3. Zwitserland (E. Studach); 4. Oostenrijk (J. Hasenoerhl). Na den start nam Hasenoerhl de leiding voor dr. Westhoff. De tweede plaats werd ingenomen door Verey, terwijl de Zwitser achteraan kwam. Deze volgorde bleef niet lang zoo, immers de Duitscher ging naar voren en op 500 meter be droeg de voorsprong van den Duitscher een lengte op den Oostenrijker, terwijl Verey derde was en de Zwitser nog steeds achteraan kwam. Bovendien hield Studach niet geheel zijn baan. Na 750 meter kwam Hasenoerhl, de winnaar van de Diamond Sculls opzetten. Hij bracht zijn achterstand terug tot een halve lengte. Ook de Duitscher stuurde niet al te best, zoodat Ha senoerhl gelegenheid kreeg op 750 meter met een klein spurtje gelijk te komen. Op 1000 meter kwam een sensationeele wending in den strijd. Studach verhoogde het tempo, was inmiddels reeds Verey gepas seerd, had ook Hasenoerhl spoedig te pak ken, ging zelfs dr. Westhoff voorbij en nam de leiding. Op 1250 meter bedroeg de voor sprong van den Zwitser drie kwart lengte. De Pool volgde op een lengte, terwijl de Duitscher meer en meer terrein verloor. Op het laatste gedeelte ontstond een ge weldig duel tusschen Studach en Hasen oerhl. De Zwitser sloeg een veel hooger tem po dan de Oostenrijker, voor wien 28 lan ge slagen werden genoteerd. In het woelige water sorteerde de korte slag van Studach echter veel meer effect. In prachtig tempo en in uitstekenden stijl ging Studach als eerste door de finish met twee lengten voorsprong op Hasenoerhl. De uitslag was: 1. Zwitserland (Studach), 7 min. 14.4 sec. 2. Oostenrijk (Hasenoerhl) op twee lengten, tijd 7 min. 18.7 sec. 3. Polen (Ve rey) op drie lengten, tijd: 7 min. 21.6 sec. 4. Duitschland (dr. Westhoff) op vijf lengtes, tijd: 7 min. 32.5 sec. Twee met stuurman Aan den start verschenen: 1. Frankryk, 2. Duitschland, 3. Italië, 4 Polen. De start tusschen de vier was zeer fel. Italië nam de leiding voor Polen, Duitsch land en Frankrijk. Op 250 meter hadden de Italianen, die 44 slagen per minuut maakten, een lengte voorsprong op Duitschland, dat veel rustiger roeide en voor wie zelfs 32 sla gen werden genoteerd. Zeer spannend verliep de strijd tusschen Italië en Duitschland, doch op enkele lengten daarachter was het duel tusschen Frankrijk en Polen niet minder hevig. Op 1250 meter waren de Duitsehers nog een halve lengte op Italië achter. Opnieuw zette de Duitsche twee een spurt in en slaagde erin na 1600 meter de Italiaansche twee te passeeren. De Duitsche ploeg ver grootte den voorsprong geleidelijk en wist tenslotte met meer dan een lengte over Italië te zegevieren. Polen had inmiddels Frankryk definitief naar de laatste plaats verwezen. De uitslag werd: 1. Duitschland Ruder Verein „Friesen", H. Adamski (boeg), G. Gustmann (slag), G. Holstein (stuurman), tyd: 7. min. 39,4 sec.; 2. Italië 7 min. 43,2 sec.; 3. Polen 7 A.;-w.. Duitschland won het nummer „vier met stuurman" tijdens de finales der roeiwed- strijden om het Europeesch kampioenschap, welke Zondag op de Amsterdamsche Boschbaan zijn gehouden. Een kijkje tijdens de finish min. 54.5 sec.; 4. Frankrijk 7 min. 57.2 sec. Vier zonder stuurman Voor het nummer vier zonder stuurman ver schenen aan den start: 1. Nederland (Triton). 2. Duitschland, 3. Hongarye, 4. Zwitserland. Reeds direct schoot de Zwitsersche vier naar voren. Het duel tusschen Zwitserland en Duitschland begon na 250 meter, welke strijd op zeer sensationeele wijze zou eindigen. Ne derland en Hongarije kwamen al spoedig ach ter te liggen. Op 900 meter kwam Duitschland naar voren en wist den achterstand tot een halve lengte terug te brengen. Doch de Zwit sersche vier, welke in den voorwedstrijd zoo schitterend had geroeid, bleek ook nu beter dan de overige deelnemers en wist door tactisch roeien opnieuw uit te loopen. Voor het tribune terrein bedroeg hun voorsprong nog steeds een lengte. Zwitserland scheen zeker van de overwin ning, doch het einde verliep wel zeer sensa tioneel. De Zwitsersche boeg schoot onder zijn riem door en aangezien de drie an- deze roeiers probeerden door te zetten, kon de ploeg niet direct herstellen. De voor sprong van een lengte ging niet alleen ver loren, doch Duitschland zag kans, dank zy deze fout van zijn tegenstanders, voor te komen om tenslotte nog met een lengte te winnen. De uitslag was: 1. Duitschland (Etuf Essen): E. A. Groszkopf (boeg), G. Seuser, G. Schmid, W. Immand (slag). Tijd: 6 min. 31.7 sec.; 2. Zwitserland 6 min. 36,8 sec.: 3. Hongarije 6 min. 45.3 sec.; 4. Nederland 6 min. 47,5 sec. Double scull Voor de double scull kwamen aan den start: 1. Zwitserland, 2. Duitschland, 3 Italië, 4. Hongarije. Reeds direct na het uitlengen was de strijd feitelijk reeds beslist. De Duitsche double scull, de Schweinf. Ruderklub „Franken" nam de lei ding vóór Hongarye, Italië en Zwitserland. Van strqd viel weinig te bespeuren. De vier booten kwamen steeds verder van elkaar, en alleen Hongarije vermocht het tempo van de Duit sehers nog eenigszins te benaderen. Duitsch land behaalde zijn vierde overwinning en was daarmede practisch zeker van het winnen van de Coupe Glandaz. De uitslag werd: 1. Duitschland (Schweinfurter Ruderklub „Franken"), Pirsch, W. Kaidel. Tijd: 6 min. 45,3 sec.; 2. Hongarije 6 min. 49,6 sec.; 3. Italië 6 min. 55,3 sec.; 4. Zwitserland 7 min. 0,9 sec. Het laatste nummer der Europeesche Roei- kampioenschappen werd gevormd door het num- t i t mer achtriemsgieken, waarvoor aan den start kwamen: 1 Duitschland, 2 Denemarken, 3 Italië, 4 Hongarije. Zooals te verwachten viel ging de strijd hoofd zakelijk tusschen Italië en Duitschland. Na een prachtigen start kwam er na 500 meter pas teekening in den strijd. Italië lag toen iets voor, Hongarije en Denemarken gelijk en Duitschland sloot de ry, doch het verschil met de leiders was maar zeer gering. Ook op de volgende 500 meter was de strijd zeer fraai. Duitschland kwam naar voren en bezette na 1000 meter de tweede plaats achter Italië, terwyi Denemarken en Hongarije resp. 3 en 4 waren. Intusschen was het verschil tusschen de leiders, Italië en de laatste ploeg, Hongarije, slechts één lengte. De Hongaren zakten echter af en speelden ver der geen rol meer. 500 meter vóór de finish lag Duitschland nog vrijwel gelijk met Italië. De laatste tweehonderd meter was zeer fraai. De Ita lianen hadden het tempo aanmerkeiyk ver hoogd, zy sloegen 40 slagen per minuut en met deze prachtige eindspurt wisten zy de Duitsche acht te slaan met één kwart lengte. De uitslag was: 1 Italië (Unione Canottieri Livemesi di Li- vorno)A. Bonciani (boeg), O. Quagherini, E. Bartolini, D. Secchi,. M. Checcaci, G. Persico, O. Grossi, E. Garzelli (slag), C. Milani (stuurman). Tijd: 6 min. 0,5 sec.; 2 Duitschland 6 min. 1,5 sec.; 3 Denemarken 6 min. 6,4 sec.; 4 Hongarije 6 min. 13,4 sec. Na de huldiging van de kranige Italiaan sche Acht en het spelen van het Italiaansche volkslied waren de Europeesche kampioenschap pen teneinde. Op de fraai versierde renplaats van den Laurensberger Rennverein te Aken stre den Zaterdag en Zondag de ruiters van 17 landen om den eerepalm. Den eersten dag reed onze landgenoot Pasman zeer succesvol Het lijstje van de winnaars der Europeesche Roeikampioenschappen 1935, 1936 (Olympische Spelen Berlijn) en 1 937 ziet er als volgt uit: Vier met stuurman: Twee zonder stuurman: Skiff: Twee met stuurman: Vier zonder stuurman: Double scull: Achten 1935 1936 1937 Duitschland Duitschland Duitschland Hongarije Duitschland Italië Polen Duitschland Zwitserland Italië Duitschland Duitschland Zwitserland Duitschland Duitschland Polen Engeland Duitschland Hongarije Amerika Italië De winnaars van de Coupe Glandaz zijn: 1909 Italië; 1910 België, 1911 Italië, 1912 Zwitserland, 1913 Duitschland, 19141 9 1 9 niet geroeid, 1920, 1921, 1922 en 1923 Zwitserland, 1924 Nederland, 1925 en 1926 Zwitserland, 1927, 1929, 1930 Italië, 1931 Zwit serland, 133^ 19^ jffiA. M3XHongarije» .M&7. Duitschland. Zwem- en polowedstrijden der H.Z. en P.C. „H.V.G.B." In de Gemeentelijke Bad- en Zwemin richting aan de Kleverlaan organiseerde de H.Z. en P.C. „H.V.G.B." Zondag interna tionale zWem- en polowedstrijden. Naast enkele zwemnummers vormde den hoofdschotel van het programma een vier kamp tusschen H.V.G.B., V.Z.V. (Velsen), D.W.R. en de Royal Verviers Natation, waarbij voor de puntentelling in hoofdzaak polo-wedstryden verspeeld werden. Door het allerslechte weer was de belang stelling helaas niet groot. Aan de animo der deelnemers deed dit echter geen af breuk. Begonnen werd met een tweetal polo-wed strijden tusschen Royal Verviers Natation H.V.G.B. en D.W.R.—V.Z.V. Doordat de Belgische ploeg een tweetal zyner beste spelers miste (dezen namen deel aan de landen-wedstrijden te Boedapest) was deze geheel uit zijn verband gerukt. Hunne presta tie viel dan ook niet mee. Schieten zoowel als plaatsen was vrij slecht. Hoewel H.V.G.B. ook niet al te schitterend spel liet zien, kostte het den Haarlemmers weinig moeite het tot een ferme overwïnning te brengen. Rol bezorgde H.V.G3. de leiding, waarna K. Bongertman er spoedig 20 van maakte. Met dezen stand kwam rust. Ook in de tweede helft was H.V.G.B. in de meerderheid. Door K. Bongertman, J. Bongert man en P. Rol werd het 50, terwijl kort voor het einde de Belgen op fraaie wijze de eer wis ten te redden. Einde 51. Bij den wedstrijd D.W.R.V.Z.V. werd het eenigszins spel van kat met muis. Met rust leidden de waterratten reeds met 41, waarbij De Vries (3 X) en H. Kollerie (1 X) scoorden, terwijl Smier by V.Z.V. voor een tegenpunt zorgde. Na rust hetzelfde spelbeeld. N. de Vries (lx) en H. Kollerie (2 x) brachten den eindstand op 71. Jammer was het dat op het nummer 4 X 50 M. borstcrawl-estafette middelbare scholen (in memoriam Dr. W. E. Merens) de 2e H3.S. B. en de M.T.S. verstek lieten gaan. De H.B.S. A. en le H.B.S. B. bleven slechts over, waarbij laatstgenoemde zich de meerdere toonde. Op de 3 x 50 M. wisselslag-estafette heeren werd D.W.R. I, die den snelsten tyd maakte, gedisqualificeerd. De voorsprong van H.V.G.B. was toen echter in punten reeds zoodanig, dat deze disqualificatie geen invloed meer kon heb ben op den einduitslag. De 10 X 50 M. borstcrawl-estafette heeren juniores gold voor bek kampioenschap -van Vanaf de tribune, in mo torboot en auto volgde Z. KH. de roei- wedstrijden De finales der wedstrijden om de Europeesche Roeikampioenschappen zijn Zondagmiddag bijgewoond door Z. K. H. Prins Bernhard. Gekleed in een eenvoudige gabardine regenjas be trad de Prins om even over drie de eeretribune, begroet door het Wilhel mus, dat door alle aanwezigen staande werd meegezongen. De prinselijke standaard ging in top. De voorzitter der F. I. S. A„ de heer R. Fioroni, richtte een kort woord tot den hoogen gast, wien hy dank zeide voor zijn aanwezigheid en wien hij de eerste herinneringsmedaille dezer kam pioenswedstrijden aanbood. Vervolgens werd nog een telegram van hulde voor gelezen, dat door de vertegenwoordi gers van de roeibonden in 12 landen aan Prinses Juliana was verzonden. In de eereloge volgde de Prins met groote belangstelling het nummer twee met stuurman. De volgende race, de vier zonder stuurman, waarin ook door Nederland geroeid werd, volgde de Prins in de boot van den heer H. C. Janus, „Elise". Z. K. H. droeg toen een slappen bruinen hoed, terwyi hij genoeglijk uit een korte kromme pijp dampte. De beide laatste races, de dou ble scull en de achten, volgde de Prins in een auto, waarmede hij langs de baan reed. Kring. De ploeg van de organiseerende veree- niging bleek op dit nummer de snelste. Ten slotte werd nog een tweetal polo-wed strijden gespeeld tusschen de verliezers en win naars van bovenvermelde wedstrijden. Als verliezers bonden eerst Royal Verviers Natation en V.Z.V. den strijd aan. De Belgen namen de leiding, maar daarna nam V.Z.V. het spel geheel in handen. Vooral C. Visman toonde zich productief. Met rust leidden de Velsenaren reeds met 31 om ten slotte gemakkeiyk met 62 te zegevieren. In den strijd tusschen de winnaars toonde D.W.R. zich verreweg de meerdere. Vooral H. Kollerie had er veel zin in. Voor rust hield H.V.G.B. betrekkelijk nog goed stand. Deze ging in met 20 voor D.WR. In de tweede helft waxen de Ratten ver in de meerderheid. Zij voerden hun voorsprong op tot 60. Eens kreeg H.V.G.B. een prachtkans om althans de eer te redden, maar helaas schoot Rol recht op den D.WH.-doelman aan. Einde kwam met fr0. Het resultaat van den vierkamp was, dat H.V.G.B. winnaar werd met flinken voorsprong op D.W.R. De Velsenaren warden drie, terwijl de Belgische gasten zich met de laatste plaats tevreden moesten stellen. Gedetailleerd luiden de uitslagen: 1. 50 M. borstcrawl (adspirant 1316 jaar): I. H. Adding Jr. (H.V.GH) 32 1/5 sec.; 2. Tom Sanger (H.V.G.B.) 33 sec. 2. 100 M. borstcrawl (heeren-leden)1. F. Gorter (H.V.G.B.) 1 min. 20 3/5 sec. 3. 50 M. schoolslag (adspiranten 1316 jaar): 1. Tom Sanger (H.V.G.B.) 47 sec.; 2. A. de Koning (H.V.G.B.) 47 1/5 sec. Polo-wedstrijden: 4. Royal Verviers Nata tion—H.V.G.B. 1—5 (rust 0—2). 5. D.W_R.—V.Z.V. 7—1 (rust 4—1). 6. 100 M. schoolslag hèeren: 1. J. Kemp (H.V.G.B.) 1 min. 28 2/5 sec.; 2. J. Kollerie (D.WH.) 1 min. 28 3/5 sec.; 3. J. Boon (V.Z.V.) I min. 29 4/5 sec. 7. 100 M. borst-crawl heeren: 1. H. Kollerie (D.W.R.) 1 min. 10 3/5 sec.; 2. Levanse (Ver viers) 1 min. 121/5 sec.; 3. K. Bongertman (H.V.G.B.) 1 min. 13 1/5 sec.; 4. J. ten Cate (H.V.G-B.) 1 min. 131/5 sec. 8. 4 X 50 M. borst-crawl-estafette middelb. scholen (in memoriam Dr. W. Merens): 1. le H.B.S. B. (J. Hoyeweg, R. Vunderink, J. Bais, M. Maurits) 2 min. 8 sec.; 2. H.B.S. A. 2 min. II 3/5 sec. 9. IOO M. rugslag heeren: 1. J. Ketelaar (K.V.G.B.) 1.20 3/5 2. D. Viersen (D.WH.) 125 4/5; 3. C. Gottmer (V.Z.V.) 1261/5. 10. 5 X 50 M. borst-crawl-estafette (adspi ranten): 1. H.V.G.B. (T. Sanger. H. Adding, A. de Koning, J. Rol, J. Bier) 2 min. 53 2/5 sec.; 2. H.P.c. 2 min. 563/5 sec.; 3. Haarlem 3 min. 3 2/5 sec. 11. 3 X 50 M. wisselslag-estafette heeren: I. H.V.GB. (J. Ketelaar, J. Kemp, P. Rol) 1.45 375 2. H.V.GJ3. H 1.48 3/5 3. D.WH. n 1.54 2/5; D.W.R. I (L45) werd gedisqualificeerd. 12. 10 X 50 M. borst-crawl-estafette heeren jun. (tevens kampioen v. d. Kring): 1. H.V.GH 5.213/5; 2. H.P.C. 5.26; 3. D.WH. 527 4/5. Polo-Wedstrijden: 13. Verliezers-ronde: Royal Verviers NatationV.Z.V. 26 (rust 13). 14. Winnaars-ronde: D.WH.H.V.G/B. 60 (rust 20). Totaal-uitslag Vierkamp: I. H.V.G-B. 107 pt.; 2. D.W.R. 84 pt.4 3. V.Z.Y. 47 pt.; 4. Verviers 37 pt. Na afloop had de prijsuitreiking plaats. «ren deaJ Rie Mastenbroek, die thans haar zoo succesvolle zwemsportloopbaaM. heeft

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 9