Echtelijk drama te Oss Nieuwe zege van ons polo-team New-Yorksche Beurs DE AANSLAG TE PARIJS De verdeeling van Palestina Successen van de linksche troepen Tribunebouw in de residentie Sport en spel WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1937 Signalement van den dader be kend, doch men vreest, dat hij ontsnapt is Mandatencommissie zou een over gangsregime aanbevelen Mgr. Justo Ehegurenf Bisschop van Oviedo Electrische centrale door brand vernield Tien uur woedden de vlammen in Svelgfoss Engeland en Italië Besprekingen worden te Rome waarschijnlijk begin Sep tember geopend De nieuwe orde-wet in Oostenrijk Nieuwe Bisschoppen benoemd Nieuwe Duitsche leening Bij Madrid en Teruel bezetten zij nieuwe stellingen Man lost revolverschoten op zijn vrouw zonder haar te treffen De gemeente wordt door den pachter in rechten vervolgd Van 28 Meter hoogen steiger gevallen Timmerman in hopeloozen toestand opgenomen Na 42-overwinning op Frankrijk thans derde op de ranglijst Het tournooi om den Horthy-beker Van Aelst onze man - - Oostenrijk - - - JAPANS VOORBEREIDINGEN VOOR 1940 Duitscher W. Klingenberg technisch adviseur Examen hoofdakte Examen handenarbeid Na flauwe opening volgde eenig herstel; stemming in den middag onregelmatig WISSELKOERSEN 97% 65Vs - AMERIK. GOEDERENMARKT gedaan en laten t bieden nominaal Clearingkoersen VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. MARKTNIEUWS AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 17 Aug- STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN ^ÜSi PARIJS, 17 Aug. (Havas) De Parijsche politie heeft den vermoedelijken moorde naar van den Joego-Slaviër Tzervintsjitsj geïdentificeerd. Zijn signalement is reeds aan alle grensposten gezonden, maar men vreest, dat hij reeds weer naar Spanje is vertrokken, waar hij bij de militietroepen heeft gestreden. GENèVE, 17 Aug. (Havas) De mandaten- commissie, die sinds drie weken in bijzondere zitting bijeen is om over het Palestijnsche vraagstuk te beraadslagen, heeft practisch haar werkzaamheden beëindigd. Morgen zal zij uit eengaan na een rapport te hebben uitgewerkt, waarvan de Volkenbond in de zitting van 10 September kennis zal nemen. De mandatencommissie zou voorstellen, dat een overgangsregime, dat zoo noodig zekere wijzigingen met zich mee zou bren gen, zou voorafgaan aan de verwerkelijking der verdeeling, welker modaliteiten dan kunnen worden bestudeerd onder alle voor waarden van kalmeering, die de hervorming eischt. OVTEDO, 17 Aug. (D. N. B.) De bisschop van Oviedo, Mgr. Justo Eheguren, is vannacht overleden tengevolge van de verwondingen, welke hij gisteren by een auto-ongeval had op- geloopen. Na het ongeval werd hij opgenomen in het ziekenhuis van Luarca in Asturië. OSLO, 17 Aug. (D.N.B.) Door een groo- ten brand is de electrische centrale van Svelg foss bij Notodden in Telemarken bijna geheel vernield. Het vuur woedde tien uur lang en kon, daar het te laat ontdekt was, niet meer tijdig beperkt worden. De fabriek was in 1907 door de „Norak Hydro" opgericht en was een der oudste electrische centrales in Noorwegen. ROME, 16 Aug.- (Stefani) De diplomatieke re dacteur van het agentschap Stefani schrijft, dat volgens inlichtingen, voor welke reden be staat deze als welgefundeerd te beschouwen, het begin der Engelsch-Italiaansche onderhan delingen te Rome voorloopig is vastgesteld op begin September. In zekere politieke kringen sluit men, aldus de diplomatieke redacteur ver der, de mogelijkheid van een uitwisseling van bezoeken in September of October niet uit. WEENEN, 17 Aug. (Havas) De Oostenrijk- sche regeering heeft, zooals gemeld, een wet tot bescherming van de openbare orde afgekon digd, welke in de plaats komt van 22 decreten, die de laatste jaren bij wijze van uitzonderings maatregel waren afgekondigd. Bij deze nieuwe wet wordt het verbod van de sociaal-democra tische, nationaal-socialistische en communisti sche partijen gehandhaafd. PARIJS, 17 Aug. Z. H. de Paus heeft vier nieuwe Bisschoppen in Frankrijk benoemd: Mgr. Delay, titulair-Bisschop van Leptis Magna, Wijbisschop van Lyon werd Bisschop van Mar seille; Mgr. Auvlty, titulair-Bisschop van Sa- repta en Wijbisschop van Bourges, werd Bis schop van Mende; Kanunnik Roeder uit Ver dun werd Bisschop van Beauvais; P. Albert Qounot, Lazerist, werd coadjutor van den Aarts bisschop van Carthago, Mgr. Lemaitre, met recht van opvolging. In Ierland is op den Bisschoppelijken stoel van Kilmore benoemd Mgr. Patrick Lyons, Aartsdeken van Armagh; dr. Michael Browne, 4? 42-jarige moraal-professor van Maywooth, jverd Bisschop van Galway. BERLIJN, 17 Aug. (D. N. B.) Het Duitsche Rijk zal, ter financiering van de taak, welke de Rijksregeerirsg op zich heeft genomen, on der dezelfde voorwaarden als in Mei van dit jaar een leening van 700 millioen rijksmark aan vier en een half procents aflosbare schatkist biljetten uitgeven met een maximum looptijd van vijftien jaar. Op 1 Augustus van de jaren 1947 tot 1952 zal steeds een zesde van het to tale bedrag na voorafgaande loting tegen no minale waarde worden afgelost, zoodat de ge middelde looptijd twaalf jaar is. MADRID, 17 Aug. (Havas). In den sector Ciempozuelo zijn de regeeringstroepen een ki lometer opgerukt. Niettegenstaande de troepen van Franco krachtig tegenstand boden, konden verscheidene loopgraven bezet worden. Uit Aldemuz, ten Zuiden van Teruel, wordt gemeld, dat de regeeringstroepen het dorp Za- prilia hebben bezet, alsmede den bergketen van denzelfden naam, gelegen op ongeveer 40 kilo meter ten Z. W. van Teruel. Met het Britsche s.s. „City of Wellington" zijn te Algiers 23 leden van de bemanning van her Spaansche s.s. „Condi de Abasolo" aangekomen, dat Vrijdag ter hoogte van Pantellaria is getor pedeerd. Zeventien leden der bemanning wor den vermist. De kapitein verklaarde, dat de fatale torpedo was gelanceerd door een Ita- liaanschen torpedojager. De voorzitter van de Spaansche Cortes heeft in een interview met den Havas-vertegenwoor- diger verklaard, dat de juiste datum van de opening der komende zitting van het Spaan sche parlement nog niet is vastgesteld, doch dat deze zonder twijfel tusschen 23 en 26 Aug. zal liggen. Mgr. üdebrando Antoniutti, de Pauselijke Nuntius in Albanië, die, gelijk men weet, met een speciale opdracht van Z. H. den Paus in Biscaye verblijft, heeft verklaard, dat deze opdracht bestaat In een charitatieve zending, om den terugkeer van de geëva cueerde Baskische kinderen to bewerkstel ligen. Op de vraag, of hij iets wist van een eventueele benoeming van een Pauselijken zaakwaarnemer bij Franco, gaf Mgr. Anto niutti geen antwoord. Dinsdagavond heeft zich in de Mikkeldonk- sche straat te Oss een echtelijk drama af gespeeld, dat dank zij de tusschenkomst van buren geen ernstige gevolgen heeft ge had. Het was reeds meermalen voorgekomen, dat er in het gezin van den arbeider K. oneenig- heid was tusschen de beide echtelieden. Ook Dinsdagavond was er om een kleinigheid hoog- loopende ruzie ontstaan. Aangezien dat meer malen voorkwam, schonken de buren er geen aandacht aan. Plotseling hoorde men evenwel eenige schoten knallen, die in de woning wer den gelost. Eenige buren verschaften zich toe gang tot de woning, waarna de man zich uit de voeten maakte. Inmiddels was de politie ge waarschuwd, die na aankomst K. in arrest stelde. De vrouw, die hevig overstuur was, ver klaarde, dat er een ernstige ruzie was ont staan. De man maakte zich zoo driftig, dat hy haar te lijf ging en plotseling een revol ver te voorschijn haalde. De schoten, die hij loste, hebben gelukkig geep doel getroffen. K. werd naar het feureau overgebracht en ingesloten. De revolver werd in beslag genomen. Het Is niet de eerste keer, dat K. voor een der gelijk feit wordt gearresteerd. Kort geleden heeft K. een kostganger met een mes bedreigd, waarvoor hij voorwaardelijk was veroordeeld. De commanditaire vennootschap Handel maatschappij C. de Ruiter te Amsterdam heeft de gemeente 's Gravenhage gedagvaard en daarbij gevorderd: a. nietigverklaring, althans vernietiging van de op 2 December 1936 tusschen partijen ge sloten overeenkomst inzake de pacht van eenige oppervlakten gemeentegrond voor tribunebouw; b. terugbetaling van de betaalde pachtsom ad 82.800 met interessen; c. subsidiair ontbinding of ontbondenverkla- ring van de overeenkomst op grond van wan- praestatie door de gemeente, met veroordee ling van de gemeente tot vergoeding van kos ten, schaden en interessen. d. veroordeeling van de gemeente in de pro ceskosten. In overeenstemming met het advies van den rechtsgeleerden raadsman der gemeente, zijn B. en W. van Den Haag van oordeel, dat tegen deze eischen verweer moet worden gevoerd, waartoe zij den raad voorstellen te besluiten. Dinsdagmiddag is bij de restauratiewerken aan de R. K. Kerk te Meerssen een ernstig ongeluk gebeurd. Op een 28 meter hoogen steiger was de 33- jarige timmerman J. Smeets uit Meerssen be zig met het verrichten van werkzaamheden aan deze kerk. Plotseling stapte S. mis en stortte van den steiger omlaag, waardoor hij met zijn rug op een hoop materialen terecht kwam. In bewusteloozen toestand werd het slacht offer naar Calvariënberg te Maastricht over gebracht, waar bleek dat hij een ruggegraat- fractuur had opgeloopen. De toestand van het slachtoffer is hopeloos; S. is .gehuwd en vader van kinderen, Na den rustdag is Dinsdag het interna tionale waterpolotoumooi om den Horthy- beker in het nieuwe zwemstadion op het Margarethen-eiland te Boedapest voortge zet. Het Nederlandsche zevental wist een tweede overwinning te behalen. Met 42 werd Frankrijk verslagen, waardoor onze landgenooten een plaats op de ranglijst stegen en thans als derde staan genoteerd. In de twee andere wedstrijden won Duitsch- land van België met 43, terwijl Hongarije Oostenrijk met 92 verpletterde. De eerste wedstrijd werd gespeeld tusschen België en Duitschland. Wel waren de Duit- schers technisch vooral beter, maar de Belgen speelden met meer geestdrift en het gevolg hiervan was, dat Duitschland zijn handen vol had. De Belgen speelden een forsche, doch geen unfaire partij. In de eerste helft waren de Duitschers onmiskenbaar sterker, hun tech niek was superieur aan die van hun tegenstan ders. Door drie doelpunten van Schneider, waar tegenover het Belgische zevental er slechts één kon stellen, ging de rust met een 31 voor sprong voor Duitschland in. Na de hervatting bleken de Belgen aller minst den moed te hebben verloren, integen deel, zij legden er een schepje op en waren nu zeker niet de minderen van de Duitschers Tweemaal werd Klingenburg gepasseerd, zoo dat men reeds aan een verrassend gelijk spel van de Belgen dacht, toen in de laatste minuut Schulze zijn land aan de overwinning hielp. In den tweeden wedstrijd kwam het Neder landsche zevental tegen Frankrijk uit onder leiding van den Belgischen scheidsrechter Raeve. Nederland bleek al dadelijk de meer dere van de Franschen te zijn. Ónze landge nooten waren voortdurend in den aanval, maar, zooals dat zoo vaak geschiedt, kwam het doel punt van de niet verwachte zijde. De bekende Franschman Nakache gaf zijn land met een fraai s<*iot de leiding, maar lang duurde het niet. Van Aelst, die schitterend speelde en zeker een van de meest tactische spelers van beide ploegen was, bracht het Nederlandsche zevental spoedig op even fraaie wijze op ge lijken voet met Frankrijk. Steeds weer kwamen onze landgenooten gevaarlijk naar voren, de Fransche verdediging had vooral tegen van Aelst niet veel in te brengen en deze speler zorgde door nog twee uitstekende doelpunten voor een verdienden 31 voorsprong bij de rust In de.tweede helft was de meerderheid van de Nederlanders aanvankelijk niet zoo groot. De Franschen speelden met meer enthousiasme en het gelukte Bermyn den achterstand met een onhoudbaar schot te verkleinen. De Neder landsche ploeg bemerkte het gevaar, trok weer energiek ten aanval en na een aantal schoten, welke vaak even naast of over de lat vlogen, doelpuntte van Aelst voor de vierde maal. De strijd was hiermede beslist, het einde kwam spoedig met een alleszins verdiende 42-zege van onze landgenooten. Daar België van Duitschland had verloren, kwam Nederland thans op de derde plaats op de ranglijst. De laatste wedstrijd van den dag, tusschen Hongarije en Oostenrijk, toonde de Hongaren weer In hun kampioensvorm. De Oostenrijkers kregen vrijwel geen kans, alhoewel zij in beide helften toch eenmaal het Hongaarsche net wisten te vinden. Met de rust echter had het Hongaarsche zevental reeds een 41 voorsprong behaald en in de tweede helft van den wed strijd was de meerderheid der wereldkampioe nen zelfs nog grooter. Met een 92-overwin- ning kwam het einde. Bij de Hongaren bleek Nemeth met vijf doelpunten weer de beste schutter. De stand van het toumooi is thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. doelp. 1. Hongarije 3 3 20—3 2. Duitschland 3 2 1 8—7 3. Nederland 3 2 1 7—11 4. België 3 1 1 1 9—9 5. 3 1 2 6—15 6. Frankrijk 3 3 5—10 Het Japansche Organisatiecomité voor de Olympische Spelen 1940 te Tokio heeft zich de medewerking als technisch adviseur verzekerd van den Duitscher Werner Klingenberg, die tijdens de Olympische Spelen 1936 te Berlijn, dr. Diem's rechterhand was. De heer Klingen berg is reeds uit Berlijn vertrokken, om via Londen en New York de Japansche hoofdstad te bereiken. Hij zal daar tevens werkzaam zijn als permanent vertegenwoordiger van het In ternationaal Olympisch Comité. 's GRAVENHAGE. Geslaagd de dames J. G. Hoekema, Loosduinen en A. Th. F. Selles, Den Haag en de heeren J. F. Doeve, L. P. C. Hen driks en C. A. A. M. Lucassen, Den Haag en M. A. Meeuwse, Rijswijk. UTRECHT. Geëxamineerd 7 candidaten, af gewezen 4 cand. Geslaagd de heeren L. Lodder te Utrecht, W. J. Rijksen te Maartensdijk en mej. N. Schipper te Amersfoort. ARNHEM. Geslaagd: mej. H. C. Suring, Nij megen en de heeren G. J. Enzerink, Nijmegen en G. Mennink, Voorst. 's GRAVENHAGE. Geslaagd de dames H. M. Brink te Dordt en A. M. van Herwijnen te Dordt; A. C. Schols te Rotterdam; E. J. Mo- lijn, H. C. A. Smulders en M. J. ten Nuyl, allen te Den Haag. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilomeier per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meier ze wel aoodig hebben om met die «aart te stoppen! NEW-YORK, 17 Aug. (Part.). De effecten beurs opende heden opnieuw in een flauwe stemming, waarbij evenals gisteren de voort durend ernstiger wordende toestand in het Verre Oosten als de voornaamste oorzaak moest wor den beschouwd. Daarnaast werkte ook de ver mindering van de bedrijvigheid in de staal industrie nog na, alhoewel men er in goed in gelichte kringen van overtuigd is, dat deze ach teruitgang slechts van zeer tijdelijken aard zal blijken te zijn. De beurs is echter onder de huidige omstandigheden veel meer vatbaar voor ongunstige mededeelingen of ongunstige com mentaren dan enkele weken geleden. Het aan bod had heden bij de opening dan ook weer de overhand en hoewel het geen groote afmetingen aannam, Was de vraag toch niet voldoende om een verdere niet onbelangrijke koersdaling te verhinderen. Met slechts een enkele uitzonde ring stelden de eerste koersen zich dan ook '/2 tot 1% dollar beneden het slot van gisteren. De handel was echter niet druk, al ging er meer om dan gisteren in de laatste beursuren. In het eerste uur verwisselden 190.000 shares van eigenaar. De grootste verliezen werden geleden door koper- en staalwaarden, sporen en auto mobielfondsen, doch al gaven de andere soorten minder groote verliezen te zien, de stemming was toch allesbehalve geanimeerd. Na de eerste transacties had de daling in staalwaar den nog verderen voortgang, doch bij den aan vang van het tweede uur brak zich een iets betere stemming baan en werd voor verschil lende soorten, doch In het bijzonder voor staal- en koperwaarden, steun verleend, hetgeen tot gevolg had, dat een deel der verliezen kon worden ingehaald. De opgaande beweging boet te echter spoedig weer aan kracht in, waarbij tegelijkertijd de handel inkromp, doch aanvan kelijk kon het herstel goed gehandhaafd wor den. Naast de genoemde soorten waren aan- deelen van fabrieken van landbouwwerktuigen gedrukt van toon en vooral Case Treshing lagen flauw in de markt en leden een verlies van bijna 3 dollar. In de tweede beurshelft was de stemming on regelmatig, waarbij aanvankelijk eenig herstel viel te bespeuren, zoodat tal van fondsen weer konden verbeteren tot het slotpeil van gisteren en sommigen daar nog iets boven uit kwamen. Tegen het slot volgde echter weer een reactie, die van grooter afmetingen was dan het herstel gedurende de middaguren, al was het einde van den beurshandel nagenoeg algemeen boven het laagste punt van den dag. Vast gestemd bleven van de petroleumwaarden Shell Union Oil, die op het hoogste punt van den dag de noteering met een winst van ruim 1 punt verlieten. De meeste overige oliewaaxden leden kleine verliezen. Aandeelen in fabrieken van land bouwwerktuigen konden zich niet op het hoog ste punt van den dag handhaven, hoewel voor Case Treshing toch nog een winst van 2 dollar kon worden geregistreerd. Van de spoorweg waarden boekten Norfolk Western een winst van ruim 1 dollar. Amusementswaarden waren goed prijshoudend. Voor staalwaarden kwam het slot meerendeels lager af; National Steels ech ter waren fractioneel hooger. Automobielwaar den daarentegen hadden het harder te verant woorden; Chrysler en General .Motors beland den op het laagste punt van den dag met ver liezen van resp. 1 5/8 en 1 dollar. Eastman Ko dak, die dagen achtereen een flink avans had den te zien gegeven, moesten heden 1 punt van hun koers afstaan. Van de chemische waar den zakten Du Pont 1 punt in. Atch. Topeka en South. Rails gaven bij de sporen de groot ste verliezen te zien. Koper-, olie- en rubber waarden waren verdeeld, terwijl mijnen, lucht vaartfondsen, public-utilities, equipmentshares warenhuisaandeelen, tabakken en aandeelen in fabrieken van electrische apparaten gedrukt in de markt lagen. De omzetten bedroegen In totaal slechts 660.000 shares. Slotkoersen Aug. 17 16 14 13 Allied Chemical '41% '41K. ^4G 759V4 American Can Co. 1P81'» 108V, 109% UOV4 Am. Car. F.dry 51% 51% 52 5' Am. Smelt. Ref. 96% 98% 98% Am. Tel. Tel. 170% 170V 1707/p 170 Am. Tobacco B. 81 81% 817/g 8IV4 Am. Waterworks 19 19% 20 197/g Anaconda Copper 60% 60% 617/g 62% Atchison Topeka 79% 81% 82% 82 Baltimore Ohio 27% 277/p 28% 28% Bethlehem Steel 100B. 101% 102 101% Canadian Pacific H7/8 1154 12% 12% Case Treshing 182 180 180 183% Chase National B. 47% 47 48 49 Ches. Ohio 50% 51% 52% 52 Chicago Rock Isl. 2% 2% 2% 2% Chrysler Motor 116% 118% 118% 1183/g- Cities Service 3 3% 3% 3 Consol Gas N.Y. 36% 36% 37V4 37% Continental Oil 47% 47 47% 48 7 Dawesl. 36 35% 5% Young 29% 29% 29% 30 Deleware Huds. 37 371/2 381/4 38% Douglas Aircraft 57 57% 58 58% Dupont de Nem. 163 164 164% 163% Eastman Kodak 196 197 194 190 El. Bond Sh. 19 19% 20% 20% General Electric 57 57% 58% 58 General Motors 58% 59% 60% 59% Good Year 43% 43% 43% 43 Hudson Motor 16% 16% 16% I6V4 Illinois Central 24% 24% 25 25% Intern. Harvester 118% 1191/4 119 119% Intern. Nickel 647/g 65 66% 66% Intern. Tel. Tel. 11 11 11% 11% Kennecott Copper 63% 63 64% 64% Missouri Pacific 3 3% 3 3% Idem pref. 7 7% 7% 7% Montgomery Ward 651/4 65% 65% Nat. City Bank 431/2 43 44 43Vs Nat. Dairy Prod. 201/2 20% 21 21 New York Central 40% 40% 41% 41% North. Amer. Co. 26% 27 27% 27% Norfolk Western 245% 244 245 243% Pennsylvania 37% 37% 38% 377/g Phillips Oil 61% 62 62% 61% Proctor fit Gamble 61*4 61% 61% 61% Publ. Serv. N. J. 42% 427/8 427/s 43 Radio Corporation 11% 11% 11% 11% Sears Roebuck 981/4 98% 97% 97% Shell Union Oil 271/8 26 26% 26% Socony Vacuum 22% 47 22% 23% 23% Southern Pacific 47% 487/s 48 Southern Railway 29% 30% 31V2 31% Standard Brands 11% 11% 12 117/8 Stand. Oil of N.-J. 69% 69% 70 69. Tidewater Ass. Oil 207/e 207/g 207/g 207/g Union Pacific 123 f 125V2 127% 126 United Aircraft 28% 29 29% 29% United Corp A. 5% 51/2 5% 57/g U. 4. Leather IOV2 11 11 U. S. Rubber 62% 63 b4% 63% U. 3. Steel 118 118% 121 120% Western Union 491/2 49 49 48% Westingh. Electr. 157% 48% 158% 199% 158% Wool worth Building 49 i9% 49 Gedaan en laten, t bieden. i as ex. dividend. ex coupon. NEW YORK, 17 Aug. Slotk. Aug. 17 16 14 13 Brussel 16.84 16.84 16 84 16.84 Rome 5 26% 5.26' 5.2b% 5.26% Madrid 7.00 6.75 7.00 6.75 Bern 22.97 22.97 22.97 22.96% Weenen 18.88 18.88 18.88 Oslo 25.04 25.05 25.05 25.05 A'dam 55.15 55.14 55.15% 55.15 Londer 4.98% 4.98% 4-98% 4.98% Parijs 3.75% 3.75% 3.73 3.75 V2 Berlijn 40.23 40.22 40.20 40.22 17 Aug. 16 Aug. NEW YORK, 17 Aug. 17 Aug. 16 Aug. Suiker Juli Pept 2.54-55 Nov 2.49 Dec. 2.46- Rubber Standaard Sept 18.27 Oct. 18.34 Dec. 18.46 - Jan. 2.52-53 Mrt 2.47-48 Mei 2.44Juli 2.40-42 2.41-42 2.43-44 2.45-46 18.11 18.24 18.31 Jan. 18.53- Mrt. 18.65 Mel 18.72 Juli 18.79— 2 37-38 2.37-39 2.39. 2.42-43 18.36 18 48 18.55-f 18.63 Koffie (Rio - Nleuw contract) (Santos) Sept Dec. Mrt. Mel Juli 6.S4-85 6.75-- 6.65- 6.65 6,65 Katoen Oct. 10.31 Dec. 10.25-26 Jan. 10.29 Tin Loco59.75 17 Aug. Tarwe Sept 112%.% Dec. 114-137/8 Mei 116-157/p Nieuw contract Mais Sept. 987/9 Dec. 67% Mei 69 - Reuzei Sept. 11.30 Oct. 11 37V2 17 Aug. 6.90 Sept 10.45- 10.49 6.81 Dec. 10.10 10.13-- 6.65 Mrt. 9.93- 9.94-- 6.6' Mei 9.85- 9.86 6,62 Juli 9,80 9.79 10.32 Mrt. 10.38 10,36- - 10.25- Mei 10.44- 10.41-- 10.29- - Juli 10,48 10.45- - 59.50 Termijn 59.50 59.25 CHICAGO, 17 Aug. 16 Aug. 17 Aug. 16 Aug. Haver lU3/8-% Sept 29% 29% 112V4-% Dec. 29% 29% 1133/4-14 Mei 311% 31 99 Sept 681/2-Dec. 69%Mel Rogge 81% 79 - 79%- 81 - 787/8._ 80 11.421/2 11.50 Dec. 11.321/2 Jan. U.321/2 Mei 11.321/2 WINNIPEG, 16 Aug. 17 Aug. 11.4214 11.421/2 I- 17 Aug. 16 Aug. Tarwe Gerst Oct. 129 Dec. 126% Mei 1273/g 1267/gOct. 573/g 124 Dec. 56 1251/4--Mei 576/s 59% 57 H Rogge Lijnzaad Oct. 89s/4 Dec. 87s/4 Mei 89 88%Oct. 176 86%Dec. 175 88 Mei 175% 176 174%-- 177 Haver Oct. 48 48%Dec. 443/4 Mei 453/g 45%- 45%- Koersen voor stortingen op 18 Augustus 1937 tegen verplichtingen, luidende in Reichsmar- teft i 72.93, lires ƒ9,61. peseta's XiftSÜi Activa Prom., enz. in disc.: Binneni. Wissels. Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal. Pap. o.h. bult. 1. disc. Idem Eig. Portel. Af; Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. in Reken-Cour. Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen en Totaal Op Effecten Op Goederen Specie Totaal Voorsch. a. h. '19 K.B. v. 28 Sept '18 Stbl. No. 553) Munt en Materiaal Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt, Zilv. enz.,.. Muntmat. Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap. Res. en Pensioenf.. Gebouwen en Meub der Bank Div. Rekeningen Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Bijzondere Rese Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Re: .-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. lil. buitenl. Beseh. Metaalsaldo (KJ3. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatkistp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Wissel-disconto Promessen-disc. Beleen, van Eff. Beleen, van Goed. 16 Aug. '37 9 Aug. '37 12.167.133 414.971 503.600 11.984.336 374.570 565.0421 13.085.704 12.923.949 2.526.000 2.430.000 2.430.000 2.526.000 144.065.758* 3.888.452 32.158.222 145.438.303* 4.749.532 29.416.027 180.112.433 179.603.863 177.402.926* 178.143.330* 1.969.103 2.200.937 180.112.433* 179.603.863* 113.607.470 1.152.275.487 113.607.470 1.152.275.487 1.265.882.957 19.692.579 1.265.882.957 18.517.920 1.285.575.536t 1.284.400.8771 41.911.809 41512.212 4.600.000 8.849.658 4.600.000 8.717.558 10.193.915 10.193.915 1.546.855.058 1.544.782.376 20.000.000 4.338.707 6.600.000 11.128.960 821.885.650 23.192 20.000.000 4.338.707 6.600.000 11.128.610 831.692.160 54.890 82.779.628 598.296.478 1.802.439 81.366.594 587.825.544 1.775.868 1.546.855.058 65.883.125 .544.782.376 65.883.125 684.308.356 683.952.001 2 pet. sedert 3 Dec. 1936 2V, pet. sedert 3 Dec. 1936 2Yi pet. sedert 3 Dec. 1936 2J4 pet. sedert 3 Dec. 1936 Voorsch. in Rek.-C. 234 pet. sedert 3 Dec. 1936 GRONINGEN, 17 Aug. Graanbeurs. Roode Tar we 77.25, Wintergerst 77.45, Zomergerst 7.25 7.70, Haver (wit) 6.256.65, Zwarte Haver 5.75 6.15[ Groene Erwten 79.75, Koolzaad 10 14.25, Karwijzaad 17.0022. Geel Mosterdzaad 12.0018, Blauwmaanzaad 22.0027, Ronde Mais -7.20, Platte Mals 77.20. Aanvoer minder ruim, stemming granen kalm. Karwijzaad traag. Koolzaad en Mosterdzaad traag. Middepprijs Win tergerst 7-35., (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 423% Unilever 166 Philips 374—375'/2 H.V.A. 552%—553 ihmst. Rubber 293—29414 AKU 76%—76 Kon. Stoomb. 160%—161 Java China Japan lijn 125%—125 Ned. Sch. Unie 153^ Anaconda 43 11/16—44 U. S. Steel 86 Tidewater 15 15/16—16 Kennecott 45 1/16 Rep. Steel 283/4 Van 4.30—5 uur Kon. Olie 42514—42534 Unilever 166% Philips 376—377 Amst. Rubber 294 AKU 7634 Kon. Stoomb. 161% Ned. Scheepv. Unie 153/2 Tidewater 16 Anaconda 44—43 15/16 Rep. Steel 29 Shell Union 19/2—13/16 Radio Corp. 8/2 BINNENLANDSCHE HAVENS TJMUXDEN. Aangekomen 16 Aug.: Marne. Parijs; Macoma, m'.s.. R'dam; Texelstroom, s-, verpool. T-«e 17 Aug.: Hebe, s„ Stettin; Vim, s., Onega; Baron, s., Swansea. ,tb- Vertrokken 16 Aug.: Monica, m.s„ Falmouv Oise, m'.s., Stockton. 17 Aug.: Prowess, m.s„ Londen; Marvl, s., changel. Bö- Aangekomen 17 Aug.: Normandia, s., Go»° burg; Colombia, ms., Hamburg. AMSTERDAM. Aangekomen 16 Aug.; Macon*" R'dam, ledig, Ned. Dok, Ruys Co.; Marne, r rijs, stukgoed, Javakad.e Wm, H. Müller %e, Texelstroom, Liverpool, stukgoed, Handelspa Holl. Stoomto. Mij. jc, 17 Aug.: Hebe, Stettin, stukgoed, Sumatra*» Verg. Cargadoorskantoor; Evanthia, Velsen, bjV keren, Engelsche boeien1, Gebr. Scheuer; v„.. Onega, hout, Houthaven, Vinke Co.; The ron, Swansea, anthraciet Hoofdkanaal Oost, - Bevr. kantoor. *,nrg» Aangekomen 17 Aug.: Normandia, Gothenmi stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskai Colombia. Hamburg, toeristen, SurinameB»" Vrachtmall. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALCYONE, 16 Aug. van Hamburg n. R'dan% ALPHERAT, 18 Aug. n.m. 5 u. van B.-Aires Rotterdam verwacht. ALCHIBA, 15 Aug. van B.-Aies te Rosario. ALUHACCA, uitreis, 16 Aug. te Montevideo- ROTT. LLOYD GAROET, uitreis, pass. 16 Aug. Kaap del Arl KERTOSONO, uitreis, 16 Aug. van Belawan. SOEKABOEMI, 17 Aug. van Java te R'daffl- BUITENZORG, uitreis, 16 Aug. te Singapore- KOTA GEDE. thuisreis, pass. 16 Aug. Gibrai* WELTEVREDEN, thuisreis, 16 Aug. van Sim POTe- TVMlt» BALOERAN, toeristenvaart, 14 Aug. van del Gada. 9 INDRAPOERA, thuisreis, pass. 16 Aug. n.m- uur Kaap del Armi. KEDOE. thuisreis, 17 Aug. van Port Said. SITOEBONDO, 16 Aug. van R'dam n. Java- KON. PAKETV. MIJ. BONTEKOE, 15 Aug. van Shanghae te Durb» BARENTSZ16 Aug. van Mombassa n. Bata* SWARTENHONDT, 13 Aug. van Bat. n. Durtt» TASMAN. 16 Aug. van Shanghae n. Z.-Af" VAN REES, 14 Aug. van Wellington n. Syd" HOLLAND-AMERIKA LIJN BLOMMERSDIJK, 15 Aug. van R'dam te N Orleans. „agf BURGERDIJK, 14 Aug. van New Orleans J1' Rotterdam. mali' DELFTDIJK, 16 Aug. van R'dam te San F1' clsco. j6 DAMSTERDUK Pacific Kust naar Rdam. Aug. te Los Angeles. BOSCHDIJK, uitreis, 14 Aug. te Tamplco. r VOLENDAM, toeristenvaalt, 17 Aug. van IJ»" land. )5 MAASDAM, R'dam naar New-York, pass. Aug Prawelpoint. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMOR, 14 Aug. van W.-Indië te New-York- ORANJE NASSAU, uitreis, pass. 15 Aug. O" aant. AJAX, 16 Aug. van Napels naar Malaga. ALKMAAR, 14 Aug. n.m. 9 uur van Curaca» Cristobal. ARIADNE, 16 Aug. van Bari naar Licata. AURORA, 16 Aug. van Oran n. Trapanl. BOSKOOP, uitreis, 16 Aug. te Callao. A, GANYMEDES, 16 Aug. van Izmir n. Istano° ODYSSEUS, 16 Aug. van Halmstad n. Amst. j6 TELAMON, Istanboul naar Antwerpen, waS. Aug. 12 uur 's middags 95 mljlen N. van Finiste ORPHEUS, 17 Aug. van Kopenhagen te Ode"», BODEGRAVEN, 17 Aug. v.m. 7 uur Van L»v pool naar Antwerpen. HEBE, 17 Aug. v.m. van Stettin te Amst. THESEUS, 17 Aug. v.m. 10 uur van Danzig Kopenhagen. .„s. FAUNA, Middl. Zee naar Amst., pass. 17 v.m. 11 uur Dungeness. ACHILLES, 17 Aug. van R'dam te Genua. MARS. 17 Aug. Van Alexandrië naar Jaffa- COLOMBIA, 17 Aug. van Hamburg te Amst- d HELDER, thuisreis, 16 Aug. door Lands gesignaleerd. i DIDO, Amst. n. Bordeaux, was 15 Aug. 8 u" n.m. 50 mijlen O. van Niton. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISAROEA, 15 Aug. van Bat. te Hongkong- TJIBADAK, 15 Aug. van Shanghae te HongkO' SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SAPAROEA, 15 Aug. van Penang n. Sin£aP^ MIJ. NEDERLAND FOELAU TELLO, uitreis, 15 Aug. van BelaW3/, CHR. HUYGENS, uitreis, 16 Aug. van Bela%> JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis, P3 16 Aug. Gibraltar. --j, ENGGANO, thuisreis, pass. f6 Aug. Gibral1^ MIJ. OCEAAN EURYADES, 15 Aug. van Batavia n. Amst. HALCYON LIJN g STAD VLAAEDINGEN, naar Wabana, was Aug. 2 u. 40 n.m. 240 mijlen W- van Valentia- STAD ARNHEM, 16 Aug. van Gothenburg Lulea. ^4 VREDENBURG, 17 Aug. van Lulea te Vl®^ dingen. KON. HOLL. LLOYD MONTEFERLAND, uitreis, 16 Aug. te Rio nelro. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN BOSCHFONTEIN, 16 Aug. n.m. 4 uur van T3° ger naar Lissabon. ,.f, BLOEMFONTEIN, uitreis, pass. 16 Aug. Bevezj-, SPRINGFONTEIN, 16 Aug. van Beira te renzo Marques. HOLLAND-BRITSCH-ÏNDIE LIJN STREEFKERK, thuisreis, 17 Aug. tan Madras- Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: d.d. 16 Aug. 1937 voorloopig verleend aan rinus Cornells Hamaker te Amsterdam, straat 5. (Proc. mr. W. F. H. Reus, A'dam). wlndvoerder mr. R. P. s'Jacob, Leliegracht „g Amsterdam. Het terhoor is bepaald op Donder3er 7 Oct. 1937 des v.m. te 11.30 uur in Raadkab^ der Rechtbank, Derde Kamer, in het Paleis %jj Justitie, Prinsengracht, Amsterdam. Er Is ontwerp-accoord aangeboden. Failliet verklaard: <1- 18 Aug.: Hendrik Leendert Davelaar, t 59. chauffeur, Hilversum, Oude Loosdrechtscheweg Opgeheven wegens gebrek aan actief: J. "'-nf- Kat, Den Haag; P. W. de Keijaer. Den Haag; J R. Schuurbcque Roefje, Der? Haag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2