District N.-Holland D.H.V.B. sport-medaili.es JAARVERGADERING TE ALKMAAR MAANDAG 23 AUGUSTUS 1937 ^erde lustrum herdacht Wijnands v. Rensen Blijft de H. Vader op Castel Gandolfo? Groote meerderheid der clubs tegen de legitimatiekaarten Woorden van hulde De agenda De bondsvergadering Bestuursvoorstellen Verkiezing afgevaardigden Rondvraag STORMVOGELS-TOURNOOI V.S.V.—Kinheim 1—2 StormvogelsZ.V.V. 30 StormvogelsKinheim 62 R.C.H.Excelsior 24 WATERPOLO JAARVERGADERING R.C.H. ZWEMCLUB „HAARLEM" BRIDGEN BRIDGECLUB HAARLEM VOOR R. K. Vischwedstrijd te Heemstede WANDELSPORT WANDELSPORTVEREENIGING „JAN PASSTOORS" HENGELSPORT „SPORT NA STRIJD" CRICKET H.C.C. II—HAARLEM ROOD EN WIT—V.V.V. NIEUWE BURGEMEESTER VAN UITGEEST De heer P. van de Ven RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STOMEN Heren-Costuums f 1.90 Wollen Dekens f 0.75 Nog maar 1 week Zaterdagmiddag werd in het Willibrordus- Jkbouw te Alkmaar de 15e jaarvergadering ge- °Uden van het district Noord-Holland van den öioc. Haarl. Voetbalbond. De opkomst der aan boten Clubs was zeer goed. Behalve het vol- Jge bestuur en de geest, adviseur, de zeer- terW. heer pastoor J. H. M. v. d. Marck waren j^bivezig de heeren H. A. H. Putter en H. ""Hts, resp. voorzitter en vice-voorzitter van 4eb D.H.V.B. bDe districtsvoorzitter, de heer G. Kruijver, "Pende deze 15e jaarvergadering met een har- woord van welkom, in het bijzonder tot 4en geestel. adviseur en de hoofdbestuursleden. °k tot de pers spreekt de heer Kruijver ®ebige hartelijke woorden. In Noord-Holland is ;e verhouding met de gewestelijke katholieke ?ers uitstekend. Spr. brengt de pers dank voor aar onmisbaren steun en verzoekt den ver dagingen wederkeerig aan de pers alle moge- medewerking te verleenen, zonder welke zij ar taak niet naar behooren kan vervullen *^CH. 15 Oankbaar is spr. voor de aangename samen dring in het bestuur, waardoor het mogelijk as zulke gunstige resultaten te bereiken. 'ahk wordt ook gebracht aan de commissies, de "heidsrechters en de consuls. Met genoegen bsta.teert spr., dat zich geen kwesties van be- ":bg hebben voorgedaan. öan spreekt hij een persoonlijk woord van abk voor de waardeering onlangs.bij zijn ko- en huwelijksfeest van het geheele district hervonden. technisch opzicht is het district op den 'eden weg. Wel leed het districts-elftal een 'bikende nederlaag tegen een federatie-elftal, ''bar toch heeft men bij dezen wedstrijd kun- 'b zien welk uitstekend materiaal er in het s,1'ict schuilt. Alleen hoopt spr. dat er meer 'böstrijdgelegenheid komt voor het districts- 'ftai. .Dan herinnert hij aan de promotie van G.V. baar de le klas I.V.C.B., terwijl Always For bid zich op het laatste oogenblik de kans op w°rnotie zag ontgaan. Dver het organisatieleven kan men tevreden Jb. De in het voorjaar te Alkmaar gehouden 'dersdag is uitstekend geslaagd. Ook over de ,atholiciteit van het district is veel goeds te 'tellen. Sommige tegenstanders en helaas ook wel onverschilligen uit eigen kamp, enen wel eens, dat onze beweging zich enkel den voorgevoegden naam R. K. van de 'btrale sport onderscheidt. De katholiciteit zit echter in de wijze waarop 6 sport beoefend wordt en in alles wat daar- lj'ede verband houdt. Bij ons moet de sport defend worden in den geest der christelijke "astenliefde. Het lichaam vervolmaken is fbchtig, maar de ziel moet voorop staan. Dit 1 in onze beweging en in iedere vereeniging /«onderlijk steeds naar voren moeten ge jacht worden. Dan zal het mogelijk zijn dat J het zilveren jubileum nog zeer veel buiten- aanders voor onze mooie beweging gewonnen (applaus). J?e secretaris-penningmeester, de heer Chr. 'brickx, wil als bestuurslid met de minste Jbstjaren een enkel woord spreken bij dit rde lustrum. In het archief bevinden zich ainig schriftelijke stukken, maar toch weten is v dat door velen een ontzaglijk stuk werk verricht voor de principieele sport in Noord- 'land. Groot respect heeft spr. voor al deze aikers, allereerst echter voor den voorzitter, jv Van de oprichting af de man is geweest. nU ln bijna iedere Parochie ten Noorden v b het IJ een katholieke voetbalclub is, is j ra,l aan zijn arbeid te danken (applaus), ty, heer Putter, voorzitter van den D.HVB "oiiCueert het bestuur b'i dit derde lustrum en k... b denkt daarbij allereerst aan den heer met zijn staf- Van harte hoopt de in Potior dat de verhouding tusschen dis- Ven ?n bond 200 vriendschappelijk moge blij- h als die nu is. C voorzitter dank voor alle aan hem ge- hUlde en wijst daarb« °P de noodza- vin1 de^R1 k6F katholieken sPelleiderscur- tta voorlezing en goedkeuring der notulen is r1 aan de orde het jaarverslag van den seere- Jiis. (Uit dit keurig verslag, dat een schat van P'gevens bevat over de R.K. sport in ons dis- hct, zullen wij een dezer dagen gaarne een en beier publiceeren. Red. N.H. Naar aanleiding van dit jaarverslag brengt heer de Lange (V.V.Z.), onder instemming bei vergadering, hartelijk dank aan secretaris chrickx. v Deze afgevaardigde vraagt vervolgens steun ,°°i school voetbal en een verbod om velden af 6 staan aan losloopende zomerelftallen. Ver- d uit hij woorden van scherp protest tegen "t dagblad „De Maasbode", dat kolommen beft gewijd aan de affaire Bakhuys, en hij r'hgt aan op versterking der Missie-actie. De heer Kamp (W.S.V.) is op paedagogische J°bden tegenstander van volledige school- Jbipetities. Wel wil hij beter georganiseerde J'borenwedstrij den en geeft hij enkele prac- sche wenken om de missie-actie nog kracht iger te voeren. De voorzitter antwoordt, dat men met school- etbal de neutralen voor moet zijn, maar ook J wil geen officieele competities. Met de f "lidorganisaties is contact gezocht, en er is &twls een verbod om terreinen beschikbaar te ®uen voor niet-aangesloten organisaties. Het °test tegen de Maasbode inzake de affaire bkhuys onderstreept spr. ten volle, ^«et technisch verslag van den secretaris fj rdt hierna aanvaard. Aan de orde is dan het Cancieel verslag van den penningmeester. De W De Lange, als rapporteur van de kas- 1(sbimissie, verklaart dat alles in de beste orde .bevonden. Eenige opmerkingen heeft de com mie betreffende het groote bedrag der nog W betaalde boeten en de achterstallige con ditie. De penningmeester licht een en ander na- ^hdu waarna onder dank v°or zijn uitste- ^"ubJheer het financieel verslag wordt goed- t6^ierna reikt de Bondsvoorzitter, de heer Put- enkele welgekozen woorden de diverse ba b'oensdiploma's over 1936—1937 uit, waar- &W secretaris hetzelfde doet met de kam- ensdiploma's der junioren. h zijn speech drong de bondsvoorzitter nog «te S met den meesten nadruk aan op het "hen van de missie-actie. Hij wees daarbij op het voorbeeld van het district Amsterdam, dat niet minder dan 100.000 centen had ver zameld. De begrooting over 1937—1938 werd zonder discussie vastgesteld volgens het ontwerp van het bestuur. Aan de orde was dan de bestuursverkiezing. Volgens rooster moeten aftreden: Jac. Luyckx, vice-voorzitter, Horn; W. Koot, com missaris, Warmenhuizen; C. M. Schrickx, secr.- pennn. comp., Venhuizen. Bij enkele candidaatstelling werden alle drie herkozen. Als kascommissie voor 19371938 werden uit het dekenaat Schagen aangewezen de clubs Z.H.P., S.R.C. en Geel-Zwart. De agenda van de a.s. bondsvergadering gaf aanleiding tot uitvoerige discussies. De heer Magielsen (Voorwaarts) uitte ern stige critiek op het beleid van het bondsbureau inzake den wedstrijd VoorwaartsWilskracht II. Hij was vooral ontstemd, dat op de brie ven aan het bureau gericht nooit antwoord was gegeven. Over de bestuursverkiezing werden heel wat woorden gewisseld. Het bleek, dat vele sprekers tegen zuivere districtsvertegenwoordiging wa ren. Tenslotte werd aan de afgevaardigden overgelaten te stemmen zooals. zij het beste oordeelden. De kwestie over eventueele afschaffing der legitimatie-kaarten maakte vele tongen los. De heeren Kamp, De Lange env. d. Laan voer den er het woord over. Tevreden over den hui- digen gang van zaken was niemand. Voor de junioren achtte men deze kaarten uit den boo ze, terwijl enkelen ze ook voor de senioren ge heel wilden afschaffen, terwijl anderen ze enkel nuttig vonden wanneer ze iederen wedstrijd werden gecontroleerd. Ook achtte men de scheidsrechters niet capabel om verschillende trucs te doorzien. Door den voorzitter, alsook door den bonds voorzitter, werd het prae-advies van het be stuur verdedigd. Laat men na twee jaar proef nemingen, welke vele fouten aan het licht brachten, het bestuur nog een jaar de kans geven er iets goeds van te maken. Er zijn dit jaar weinig kosten aan verbonden. Men moet de vereenigingsfunctionarissen opvoeden tot eerlijkheid. Tenslotte wordt een proefstemming gehou den. 35 vereenigingen spraken zich uit voor afschaffing, 8 echter er tegen, 1 blanco. Veel werd nog gesproken over de motie- Gouda om geschorste leden van andere bonden niet aan te nemen. Van bestuurszijde werd ge wezen op de practische moeilijkheden van dezen gang van zaken. Het bestuur stelde voor, dit jaar wederom een leidersdag te houden en, zoo mogelijk, een Vademecum uit te geven. Verder om de formulieren van juniorenwed strijden door de leiders der clubs te laten on derteekenen en voor het komend jaar een voorloopigen aanslag uit te reiken. Deze voorstellen werden zonder discussie aanvaard. Ook uit de vereenigingen waren enkele voor stellen binnengekomen. Een voorstel Victoria was wegen de stem ming over de legitimatiekaarten vervallen. A.F.C. (Alkmaar) vroeg grootere afdeelingen, maar niet zoo ver uit elkaar. De heer Keisen verdedigde dit voorstel. De voorzitter zeide, dat gestreefd wordt naar afdeelingen van minstens 9 vereenigingen, in zoo klein mogelijk reisver- band. Ook Z.H.P. drong er op aan een dekenale in deeling te maken, b.v. drie afdeelingen, n.l. de dekenaten BeverwijkPurmerend, HornWer- vershoof en AlkmaarSchagen. Ook stelde A.F.C. voor de elftallen eens per maand op te geven, om dispensatie-aanvragen te voorkomen. De voorzitter is hier tegen. De dispensatie- aanvragen zijn juist een goede controle. Als afgevaardigden en plaatsvervangend af gevaardigden van het district naar de bonds vergadering werden gekozen: J. Kamp, W.S.V., Wie op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óók voorrang boven het voor hem van rechts komende verkeer (dat aan 'n rooden driehoek met punt naar beneden zien kan, dat het 'n voorrangsweg nadert). Wormer; G. Wegdam, Stormvogels, Hoogwoud; C. Hoebe, Sparta, Wognum; J. Konings, Volen- dam; S. Weel, V.V.W., ervershoof; H. Schla- man, Z.A.P., Anna Paulowna; J. de Lange, V.V.Z., Zaandam; Th. v. d. Aakster, Districts- bestuur; A. Beentjes, Districtsbestuur; H. J. de Goede, Districtsbestur; W. Koot,, Ditstrictsbe- stuur; Jac. Luyckx, Districtsbestuur. Tot plaatsvervangers: G. L. Kroon, S.E.W., Nibbixwoud; J. Mous, E.V.E., Enkhuizen; B. v. Meel Jr., Alw. Forward, Hoorn; A. Oudejans, Purmerend, Purmerend; J. F. Bruyns, D.E.M., Beverwijk; H. Pel, H.S.V., Heiloo; C. Admiraal, Oranje-Wit, Limmen; J. H. Gerrits, Wit-Rood, Hoogkarspel; A. Deutekom, S.R.C., Schagen; G. Abels, R.E.O., de Rijp; A. Lieshout, A.D.O., Heemskerk: P. Weyers, Berdos, Bergen. Bij de rondvraag vraagt de heer Kamp (W. S.V.) geen bestuursleden van clubs als consul aan te wijzen. Dit werkt oneerlijkheid bij af- keuring der velden in de hand. De voorzitter wijst op practische moeilijkhe den. Men moet echter al z'n invloed uitoefenen om de consuls objectief te laten keuren. Dan spreekt de geestel. adviseur een slot woord. Z.Eerw. meent, dat men uit zijn tegen woordigheid hier op Zaterdagmiddag wel kan concludeeren van hoe groot belang hij de kath sportbeweging acht. Ook onze Bisschop draagt de R. K. sport een warm hart toe. In deze vergadering heeft spr. een prettigen geest beluisterd. Hij heeft geconstateerd, dat deze leiders ijveren voor sport, jeugd en Kerk. R. K. sport is een stuk zielzorg; de leiders dee- len met de priesters in die zielzorg. Daarom dringt hij er op aan den R. K. leiderscursus bij te wonen. Wij moeten zijn echte katholieke sportclubs. Wanneer zijn wü dat? Het antwoord geeft het Evangelie van a.s. Zondag, dat zegt: Zoekt eerst het Rijk Gods en zijn gerechtigheid en het overige zal u wor den toegeworpen. Hier zit alles in. Wie clubeer of persoonlijke eer stelt boven alles, wijkt af van het eenig goede beginsel. Wanneer allen dit te volle aanvaarden, zullen vele veeten en ontstemmingen verdwijnen (luid applaus). Hierna sluit de voorzitter met een woord van dank deze goed geslaagde vergadering. De bal was nauwelijks aan het rollen ge bracht, of Demmers, de V. S. V.-doelman, moest reeds een vinnig schot van Ellen stoppen, wat hij goed deed. Dit was voorloopig het voornaamste wat we van Kinheim zagen, want de jeugdige V. S. V.'ers beten goed van zich af. Na een 20 minuten komt Kinheim er beter in. Zijn linksbuiten wordt nogal vrijheid ge gund en nadat Demmers eerst een hard schot van hem heeft gestopt, moet hy direct hierop visschen (01). Nog voor de rust denken we eerst Döhring en daarna Kunst te zien gelijk maken, doch beiden falen. Een off-side goal wordt geannu leerd. In de tweede helft gaat de strijd aanvanke lijk gelijk op. Een mooie Velsen-aanval wordt V. S. V. nood lottig. Rem krijgt den bal vrij, Demmers loopt uit, doch op het juiste moment plaatst Rem langs hem heen (02). Wie denkt, dat V. S. V. zich nu wel over zal geven, vergist zich. Zijn voorhoede, waarin Balvers meer opvalt dan Heins, komt steeds weer terug en Stals c-s. moeten dan ook steeds op hun hoede zijn. Zelfs Druijven wordt geens zins werkloos gelaten. Zes minuten voor het einde komt er zelfs nog eenige spanning als Balvers den stand op 1—2 brengt, doch Kin heim verdedigt stug en bijna had Rem zelfs nog een derde punt gemaakt. Pas was de bal aan het rollen of Schoorl passeerde op fraaie wijze Jonker (10). Ook de Zaansche voorhoede met de Hette- lings aan het hoofd werkt hard, doch schot vaardig is zij niet, zoodat De Vries rustig kan toezien, ook al doordat de beide Haken weten wat opruimen is. Als niemand zulks verwacht, wijst de sco- ringpaal 2—0 aan, doordat Jonker op grooten afstand door Schoorl gepasseerd wordt. Nu komen de Vogels pas los en komt er spel in hun voorhoede. Woudenberg weet verbazend handig de Z. V. V.-verdediging voorbij te loo- pen, doch zoekt het doel iets te hoog. Een pass van Schoorl stelt Van Pel, die ove rigens de minste van het 5-tal is, in staat een voorzet te geven en Prins doet de rest. Rust 3—0. In de tweede helft werd niet meer gescoord. In het veld was Stormvogels ook nu weer het sterkst en werd er zelfs vaak verrassend goed gecombineerd, doch men spande zich niet meer zoo in. 't Medaillehuis Schoterw. 78 o. kaz. tel. 17256 De finale heeft een groote overwinning voor de Stormvogels opgeleverd, grooter dan we op grond van het vertoonde spel in beide eerste wedstrijden hadden verwacht. Direct na den aftrap nam Stormvogels het spel in handen en al spoedig moest de Velser doelman er aan te pas komen. Kinheim's aanval had het tegen de IJmuider achterhoede niet gemakkelijk. Steeds waren de IJmuider verdedigers het eerst bij den bal, zoo- dat De Vries rustig kon toekijken. Het liep reeds aardig naar de rust en nog was er niet gescoord. Toen gaf Prins een mooien center naar voren, Woudenberg liep er achter en met een ferm schot was Druyven gepas seerd (10). Het hek was nu van den dam en direct hierop noteerde Schoorl 20. Dat Kinheim nog niet van' plan was zich gewonnen te geven, bleek aanstonds na de rust. Ellen gaf een afgemeten voorzet en Rem deed de rest (21). Even ging het nu spannen. Kinheim gaf kra nig partij. Zou Kinheim gelijk maken? Wou denberg beantwoordde deze vraag ontkennend door op fraaie wijze een through-pass van Prins in te schieten (31). En toch was de strijd voor Stormvogels nog niet gewonnen. Uit een vluggen trap schoot Rem hard tegen het houtwerk en Cnossen knalde den bal langs De Vries (32). Toen was het echter met Kinheim gedaan. Geen minuut later schoot Prins het 4de doel punt langs Druyven (42). Doch hierbij zou het niet blijven. Schoorl, die in dezen wedstrijd blijkbaar topscorer wou zijn, loste een aantal formidabele schoten, waarvan er 2 doel troffen, zoodat Stormvogels met 62 won en winnaar van haar tournooi was. Zondag speelde R. C. H. andermaal een oefen wedstrijd, thans tegen het Rotterdamsche „Excelsior". Nadat de eerste aanval van R. C. H. voor buitenspel werd onderbroken, levert een volgende reeds succes op, als v. d. Horst een goed door Lam aangegeven bal, onhoudbaar in schiet, 10. Hierna heeft „Excelsior" vrijwel voortdurend zich de meerdere van R. C. H. ge toond, waarbij de achterhoede van de Racing op een zware proef werd gesteld. Een door Ex celsior op den rand van het strafschopgebied genomen vrijen trap, werd door Metten goed gestopt. Wanneer de rechtsbuiten der bezoekers een afgemeten voorzet geeft, maakt de midden voor hiervan een dankbaar gebruik en scoort onhoudbaar den gelijkmaker, 1I. De sporadische aanvallen van R. C. H. leveren geen succes op en met Excelsior steeds in de meerderheid breekt de rust aan. Na de hervat ting duurt het niet lang of de rechtsbuiten van Excelsior brengt den stand op 12, waarna bij een tegenbezoek van R. C. H. Hoogendoom van enkele meters afstand naast schiet. Een door Lenselink voor het doel geplaatste bal wordt door v. d. Horst ingeschoten, het harde schot kan de keeper van Excelsior niet in zijn macht krij gen en de terugspringende bal wordt door Lam ingeschoten, 22. Onmiddellijk hierna brengt Excelsior den stand op 23. De weinige aan vallen van R. C. H. loopen op niets uit; wanneer v. d. Horst goed voorzet, schiet de toeloopende Lenselink hoog over. Excelsior weet beter de geboden kansen te be nutten en brengt den stand op 24, waarmede ook het einde aanbreekt. De Racing Club Haarlem hield Vrijdagavond in gebouw Zang en Vriendschap haar algemeene jaarvergadering. Ondanks de degradatie naar de tweede klasse heerschte er een frissche, opgewekte stemming op deze drukbezochte bijeenkomst, die de aftre dende bestuursleden H. Vrugt, J. de Geus en W. Hazevoet bij enkele candidaatsteling herkoos, nadat eerst de jaarverslagen van secretaris en penningmeester met groote belangstelling aan gehoord waren. Het verslag van den penning meester gaf, dank zij de gespeelde degradatie wedstrijden, een batig saldo aan, mede waardoor kon worden overgegaan tot aanstelling van een Hongaarschen trainer, den heer Pilcsik. Met groote voldoening kon vastgesteld worden, dat het ingestelde trainingsfonds door de ruime bij dragen een behoorlijk succes is geworden. De verkiezing van de elftalcommissie lever de in zooverre een verrassing op dat F. Nieu- wenhuis vervangen werd dcor G. J. Krom en J. Hellingman door R. Hoogenboom. Een geanimeerde rondvraag volgde daarna en met een woord van opwekking tot de spelers om in alle geledingen tot betere resultaten te komen, kon tegen twaalf uur deze nuttige vergadering gesloten worden. Hedenavond zal een volledig „Haarlem"-zeven- tal trachten zich in zijn eersten degradatiewed strijd tegen 't Velsensche „V. Z. V." staande te houden. Reeds Dinsdagavond zet „Haarlem" zijn strijd om het eerste-klasserschap voort tegen „Star" uit Utrecht, dat zijn eerste promotiewedstrijden alle wist te winnen. Of „Haarem" dezen wedstrijd ook uit het vuur zal sleepen is onzeker. Deze wedstrijd wordt gespeeld in Stoop's Openluchtbad en vangt aan om half acht. D'e Bridgeclub „Haarlem" voor R. K. reikte Woensdagavond 18 Aug. den „Uitenboogaard"- beker uit aan de R.K. Bridgeclub „Amsterdam", 2e prijs R.K. „Ons Genoegen", Haarlem (N.),; de le prijs voor B-teams R.K. „Ons Genoegen". Dien avond vond tevens plaats de revanche-wed strijd tusschen „Haarlem" en „Amsterdam", uit slag was 42 voor „Amsterdam". Tevens een wedstrijd tusschen spelers van „Amsterdam", „Ons Genoegen" en „Haarlem", de uitslag was: le prijs N. Z. lijn mevr. v. Roon en de heer Bussing van „Ons Genoegen"; 2e prijs de heeren Janse en v. Weelde van .Haarlem". O. W.-lijn: le prijs de heeren Marcant en Turnhout van „Haarlem"; 2e prijs de heeren H. Westerman en Lagrouw van „Ons Genoegen". Voor dezen wedstrijd stelde R.K. „Haarlem" een persoonlijken prijs beschikbaar. Zondagmorgen hield de Vischclub „Dageraad" te Heemstede een onderlingen wedstrijd in de Ringvaart onder Bennebroek. Na een zeer spannende en bijzonder geanimeerden strijd was de uitslag als volgt: 1. C. v. Norden, 2. Theo Schoo, 3. H. Schoo, 4. S. Uvenhoven, 5. Nees- kens, 6. J. Schoo, 7. J. Bos, 8. Peeperkoren. In een gezellige bijeenkomst had in het Club gebouw „Wapen van Heemstede" de prijsuit reiking plaats door den voorzitter. De Italiaansche zomer kent hooge tempe raturen, maar Castel Gandolfo ligt hoog ge noeg boven den zeespiegel, om van de hitte weinig last te hebben. In een particuliere audiëntie heeft de H Vader den wensch uitge sproken, den winter op Castel Gandolfo door te brengen. Dit zou zeker een verbetering zijn, daar voor de gezondheid van den H Vader Castel Gandolfo beter is dan het Vaticaan. Als de centrale verwarming in het zomerverblijf goed geregeld kan worden, dan is het dus best mogelijk, dat de H. Vader daar voorloopig zal blijven. De wandeltochten, door „Jan Passtoors" georga niseerd over 30 en 40 K.M., zijn goed geslaagd. Alhoewel door den regen in den ochtend velen zijn weggebleven, kregen de thuisblijvers onge lijk, daar het later schitterend wandelweer werd. Nochtans namen haast 600 personen aan de tochten deel. Er was slechts een uitvaller, al hoewel de altijd actieve leden van de ver. Snel- verband nog wel eens voor diverse voeteuvels moesten helpen. Buiten de Franschen werd ock nog ingeschre ven door den heer F. Humer uit Oostenrijk, ter wijl ook Jan de Tippelaar uit Laag Soeren pre sent was. Groepsprijzen werden behaald door de volgen de vereenigingen of corpsen: W. W. W., Wageningen; De Wandelaar, Leeuwarden; W. V., Amsterdam; Haagsche Vier- daagsche; De Nationale Pijlen, Den Haag; Ken- nemer Jagers, IJmuiden; Wandeltourist, Haar lem; Politie, IJmuiden; De Voortrekkers, Bever wijk; Post en Tel., Amsterdam; Burgerwacht, Haarlem; Motordienst, Haarlem; 5de Reg. Inf., Amersfoort; Detachement van Speyk, Den Hel der. Extra-prijzen werden niet uitgereikt, daar Jan Passtoors deze niet meer beschikbaar stelt, om het meer vrije wandelen te bevorderen. Vele wandelaars uitten him lof over het par cours, hetwelk over de Julianalaan richting Duin en Kruidbergerweg door IJmuiden, over de sluizen door het Rooswijkpark naar Bever wijk leidde, waar gerust werd. Vervolgens de pont over, door het wandelpark Velserbeek, naar Santpoort en door Haarlem-Noord weer naar Olympia. Bij de terugkomst werden de indivi- dueele herdenkingskruisen dadelijk uitgereikt, waarna tegen 6 uur de wandelaars weer voldaan huiswaarts trokken. Het vischcollege S. n. S. hield Zondagmorgen een onderlingen wedstrijd aan de Ringvaart tus schen Bennebroek en Hillegom. De uitslag was als volgt: le prijs v. Duffelen, grootste visch over den geheelen wedstrijd; 2e prijs J. Stoof, meeste visch in 't 4e uur; 3e prijs J. Beukman, grootste visch in 't eerste uur; 4e prijs Hendriks, opvolger meeste visch in 't 4e uur; 5e prijs J. v. d. Berg, meeste visch in 't le uur; 6e prijs J. J. Hoefsmit, grootste visch in 't 2e uur; 7e prijs J. Twisk, op volger meeste visch in 't le uur; 8e prijs Hom, meeste visch in 3e uur; 9e prijs L. Meijers, groot ste visch in 't 3e uur; 10e prijs H. Dijkstrasz, opvolger meeste visch in 't 3e uur; 11e prijs Heus, meeste visch in 't 2e uur; 12e prijs G. Bruggink, grootste visch in 't 4e uur; 13e prijs G. Twisk, opvolger meeste visch in 't 2e uur; 14e prijs N. Mörlinger, minste visch van den geheelen wedstrijd. Held van den dag was J. Stoof, 61 stuks. Totaal werden er 149 stuks gevangen. Slechts op het nippertje is Haarlem er in Den Haag niet in geslaagd HOC II te ver slaan. Nadat Haarlem slechts 145 runs had ge scoord, beantwoordde HCC dit met 145 runs voor het verlies van negen wickets, waardoor eerst met den laatsten man op de mat de overwin ning der Hagenaars een feit werd. Door het slechte weer in de morgenuren kon eerst om 12 uur met den wedstrijd een begin gemaakt worden. Nadat Kleefstra Voor Haar lem den toss gewonnen had, liet hij HCC op 't natte veld fielden. Healey en De Lugt openden voor Haarlem de innings op het uitstekende bowlen van Sodder- land en K. Neuerburg. Het begin was voor Haarlem niet zeer hoopvol, daar eerst De Lugt voor drie gevangen werd en Healey voor vier l.b.w. Sodderland ging. Goed batten van Al- lart en H. de la Mar brengt dan echter ver betering. Zonder verder wicketverlies weten deze batsmen de 50 te passeeren. Acht runs la ter evenwel maakt een dubieuze beslissing van den umpire een einde aan de innings van H. de la Mar, die 17 runs gescoord had. Voogd verleent Allart dan weer den noodigen steun, die hierdoor kans ziet zijn persoonlijke score op 50 te brengen. Op 84 valt dan het vierde wicket, n.l. dat van Allart voor een uit stekende 54. Op het zelfde totaal gaat Voogd door foutief runnen run out voor 6 runs. Rijpma en Kleefstra maken het ook niet lang. Beiden worden, na slechts 1 run gescoord te hebben, gevangen. J. de la Mar en Aben- danon houden dan echter weer stand en weten de 100 op het scoringbord te brengen. Drie runs later wordt ook Abendanon het slachtoffer van een dubieuze beslissing van den umpire. Voor 8 runs gaat hij l.b.w. Sodderland. Kort hierna heeft Sodderland andermaal succes, als hij Hartog voor slechts 1 run in de slips ge vangen krijgt (9 voor 111). i Door brutaal batten en runnen zetten J. de la Mar en Wessels voor het laatste wicket nog een stand op van 35 runs. Bowlers als Sodder land en K. Neuerburg worden geducht onder handen genomen. J. de la Mar speelt het klaar Sodderland in drie opeenvolgende ballen voor vier naar de boundary te zenden. Op 145 wordt Wessel voor een nuttige 7 in de slips gevangen, waardoor J. de la Mar met een niet-kanslooze 43 not out bleef. De bowling-cijfers van HCC luiden: K. Neuerburg 373, L. J. Sodderland 455, L. Sillevis 1—16 en F. Laboyrie 1—1. De Beus en Henny openen voor HCC II de innings. Beide batsmen, doch vooral De Beus, laten aanvankelijk goed batten zien en eerst als Abendanon den bal ter hand heeft genomen, valt op 48 het wicket van Henny voor 12 runs. Kort hierna maakt de combinatie H. de la Mar-Voogd een einde aan de innings van Teeuwisse. Met K. Neuerburg op de mat wordt de 50 ge passeerd en met den stand op 74 brengt De Beus zijn persoonlijke score op 50, wat tevens het einde van zijn innings wordt. Op een mis lukten slag wordt hij door Kleefstra in de slips gevangen. Op hetzelfde totaal heeft Haarlem nogmaals succes, als door goed fielden K. Neuerburg run out gaat voor 10. Voor slechts weinig runs val len hierna de wickets van Sillevis (5), Kien (1) en Hagedoorn (8), waardoor de stand 7 voor 108 is geworden en alles nog mogelijk. Stug verdedigen van E. Neuerburg, die hierbij den noodigen steun ondervindt van Sodderland, brengt langzamerhand het totaal op 134, waar na Sodderland run out gaat. Met Jalink op de mat bereikt HCC het totaal van Haarlem en dan valt het negende wicket, namelijk dat van Jalink. Met een zeer gelukkigen slag, juist buiten het bereik van een fielder van Haarlem, weet La boyrie dan onder groote spanning het Haar lem-totaal te passeeren, waarna onmiddellijk gesloten wordt. E. Neuerburg en Laboyrie ble ven met respectievelijk 36 en 1 not out. De bowling-cijfers van Haarlem luiden: P. de Lugt 02, J. Allart 151, H. de la Mar 4—48, O. Abendanon 133 en J. de la Mar 19. De weersgesteldheid liet zich in de morgen uren minder gunstig aanzien, doch toen Lam- merts van Bueren en J. van Baasbank om 11.30 naar de wickets trokken, was en bleef het prach tig cricketweer. V.V.V.opende den aanval met Roodenburg en Jeuken. Laatstgenoemde was snel en bowlde aanvankelijk met een goede lengte. Van de beide Rood en Wit-batsmen staat van Bueren minder zeker te spelen, in tegen stelling met van Baasbank, die verrassend goed batten laat zien. Het slow-bowlen van van Wer- meskerken brengt van Bueren in moeilijkheden. Als van Stuyvenberg op 31 aangezet wordt, valt het eerste wicket. Van Bueren wordt in de gully voor 7 door C. Engel gevangen. Van Yates wordt veel verwacht, doch de Engelschman staat on zeker te spelen; hij raakt een paar ballen half en het is Van Baasbank van wiens bat tal van goede runs komen. Op 66 maait Yates over een eenvoudigen bal van van Wermeskerken heen als hij juist de dubbele cijfers gehaald heeft. De Amsterdammers laten uitstekend fielden zien, vooral de gebrs. Engel munten uit. Van Baasbank en v. d. Togt houden tot de lunch pauze stand. Van Baasbank heeft intusschen zijn 50 gehaald door voortreffelijk spel. Na de lunchpauze vallen de wickets van J. van Baas bank voor een perfecte 56 en van v. d. Togt voor 18 zeer snel op 99 en 107. Van Baasbank wordt door v. d. Laan op van Stuyvenberg ge vangen en v. d. Togt sneuvelt op een slechten bal van denzelfden bowler aan off door Alders gevangen. Menalda van Schouwenburg komt nu met A. van Baasbank samen doch ziet zich voor 6 door Jeuken gebowld. A. van Baasbank speelt dan evenals zijn broeder zeer goed cricket, hij benut de scoringskansen op een juiste manier. Op 151 wordt Ligtenstein (10) uitstekend door W. Engel op cover-point gevangen. Hagenaar scoort snel 6 runs en ziet zijn innings reeds op 158 door een vang van C. Engel op Roodenburg beëindigd. A. van Baasbank scoort rustig door, krijgt tot 175 steun van Davidson, doch gaat dan voor een zeer goede 48 1. bw. b. Roodenburg. De Rood en Wit-captain weet dan met de Haan samen tot 190 te komen en met Gobets de 200 op het bord te brengen. Het laatste wicket valt op 210. Davidson bleef met een goede 14 not out. W. Engel veroverde de laatste 2 wickets Het bowlen van V.V.V. maakte geen sterken indruk. Het fielden was goed, doch Alandt zagen wij wel eens beter werk achter het wicket doen: W. Roodenburg nom 241, H. Jeuken 140, A. van Wermeskerken 248, A. van Stuyvenberg, de beste bowler van den dag, 347, W. Engel 2—13. Met 2 uur speeltijd ter beschikking ging V.V.V. batten en opende met Alders en Rooden burg op Yates en Hagenaar. Wanneer er 6 runs zijn, wordt Alders op long-leg goed door Ligten stein op Yates' bowlen gevangen. Roodenburg en van Stuyvenberg blijken dan den aanval van Rood en Wit zonder veel moeilijkheden te on dervinden te kunnen bespelen. Het fielden der Haarlemmers laat nogal wat te wenschen over. Er worden vangen gemist, waardoor de toch reeds niet sterke aanval nog meer verzwakt wordt. Roodenburg is een der jongere veelbe lovende Batsmen. Hij scoort naar alle zijden van het veld en beschikt over een goed oog en is vrij snel op zijn voeten. Voor het tweede wicket wordt een stand van 101 runs opgezet, dien v. d. Togt eindelijk weet te breken wanneer Gobets van Stuyvenberg voor een aantrekkelijke 47 achter het wicket vangt. Met C. Engel samen gaat Roodenburg verder tot 1352. Op dit totaal is de Rood en Wit-keeper Gobets zoo ongelukkig een snellen bal tegen zijn hoofd te krijgen. Ern stig blijkt zijn verwonding niet te zijn. Met nog één uur speeltijd voor den boeg wordt de strijd dan na onderling overleg gestaat. Rodenburg blijft met een voortreffelijke 68 not out, S. Engel 6*, W. Yates nam 144, P. C. Ha genaar 027, A. v. d. Togt 133, A. van Baas bank 07 en P. Ligtenstein 011. De Rood en Wit-aanval gaf dezen middag al op bijzondere wijze van zwakte blijk, doch 't dien te worden gezegd dat de bowlers weinig steun van de fiel ders kregen. Intusschen heeft Rood en Wit uit dezen wedstrijd, die in een draw eindigde, een kost baar punt weten te halen. De laatste competitie wedstrijd aan de Spanjaardslaan wordt Zon dag 29 Auf stus tegen H.C.C. II gespeeld. Met ingang van 1 September 1937 is benoemd tot burgemeester der gemeente Uitgeest: P. van de Ven. De nieuwbenoemde burgemeester is R. K. Hij werd geboren op 3 November 1895 te Heesch (N.B.). Na zijn gymnasiale opleiding werd de heer Van der Ven in 1914 aangesteld als volontair ter gemeente-secretarie van Ber„ gen (N.B.), waar de tegenwoordige burgemeester van Stompwijk, de heer W. Keijzer, destijds hoofd der gemeente was. Vervolgens was de heer Van der Veen eenige jaren als adjunct-commies werkzaam te Ol- denzaal, waarna hij in Februari 1921 benoemd werd tot ambtenaar ter secretarie te Stomp- wijk-Veur, waar hij thans de functie van hoofdambtenaar vervult, benevens die van waarnemend gemeente secretaris en ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De heer Van der Ven is voorts secretaris der Hollandsche Maatschappij van Landbouw. In een kort telefonisch onderhoud, dat wij mochten hebben met den burgemeester van Stompwijk, die zooveel jaren met den heer Van der Ven heeft samengewerkt, en daarbij diens goede hoedanigheden heeft leeren waar- deeren, deelde de heer Keijzer ons nog mede, dat de nieuwbenoemde burgemeester Uitgeest nog niet kent. IJMtTIDEN, 23 Aug. Rijksvischafslag. Tarbot per kg. 0.780.95. Griet per 50 kg. 1632. Tong per kg. 1.151.40. Middel Schol per 50 kg. 19. Zet Schol per 50 kg. 1722. Kleine Schol per 50 kg. 4.1020. Schar per 50 kg. 47.50. Tongschar per 50 kg. 16:5035. Rog per 20 stuks 7.5025. Pie terman en Poon p. 50 kg. 7.107.50. Groote Schelvisch per 50 kg. 2328. Middel Schelvisch p. 50 kg. 1523. KI. mid. Schelvisch p. 50 kg. 9.50—16.50. Kleine Schelvisch p. 50 kg. 4.109.50. Kabeljauw per 125 kg. 5623. Gullen per 50 kg 3.30—12.50. Heilbot per kg. 0.94—1.50. Wijting per 50 Kg. i.' 13.50. Kor-" -isch per stuk 0.12 0.38. M ikreel pe- 50 kg. 4.5C9. Versche Haring per k?jt 2.503.80. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Geziena latharina 50 manden 1420.Libra 500 mande.-ï 2560Azimuth 400 manden 2120.Bergen 390 manden 2800.Cornells 960 manden 3470.--, Adelante 1090 manden 3060. Voorwaarts 5i manden 1120.Rijnstroom 60 manden 1200.Norma Maria 700 manden 4100, Eveline 700 manden 3690.Jacqueline Clasina 510 manden 2740 Emma 90 manden 2020. Elie Chenevière 60 manden 1520.Jan Mayer- land 305 manden 3980. KOGGERS I 61 250.—. KA 110 210.—. HET 15 GEMAKKELIJKER EEN 0UBBED3E UT EEN LEEUWEN- KOOI TE VISSCHEN.CAN... EENONS TOEVERTROUWD PAKKET AAN ONZE HERMETISCH GESLOTEN WAGENS te ONT FUTSELEN ben» U in de gelegenheid hier van te profiteren. Maak er spoedig gebruik van vóór het te iaat is, want het duurt nog slechts tot eind dezer maand. Filiaal t Ged. Oude Gracht 11 t/o. Postkantoor Tel. 15900 Haarlem

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 11