New-Yorksche Bears Sport en spel halcyon lijn JOANNES NIEHUS DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937 Van heling verdacht Nederlanders gearresteerd te Antwerpen Landbouwer zwaar gewond Met zijn beenen tusschen een maaimachine geraakt Het verboden tooneel- stuk ln den Haagschen raad zal er over geïnterpelleerd worden VLIEGTUIG IN TELEFOON DRADEN Een merkwaardige manoeuvre BOND VAN VERHUIS- ONDERNEMERS Het bedrijf dient een jaar sloten" te worden .ge EERSTE KAMERLID S. VAN DEN BERGH Gouden huwelijksfeest onder veel belangstelling herdacht IJSELMEERVISSCHERS Verhooging van dén toeslag voor hoekwantvisschers Kind verdronken Examens Nijverheids-onderwijs Notarieel examen Hoofdakte-examen Teekenen M.O. akte M a ATHLETIEK Den kogel meer dan 60 M. ver geslingerd Nieuw wereldrecord van den Ier dr. Patrick o'Callaghan, dat echter niet kan worden erkend AUTOMOBILISME LUIK—ROME—LUIK EEN DUITSCHE ZEGE Gatsonides-van Hunt vierde FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 23 Aug. Clearingkoersen Gedrukte stemming met slot op het laagste punt van den dag 28 H 351/4 5Vs WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN ANTWERPEN, 23 Aug. (A.N.P.) De recher chedienst van het parket van Antwerpen heeft Maandag in de Pelikaanstraat aldaar drie per sonen van Nederlandsche nationaliteit gearres teerd, aangezien zij zich op verdachte wijze op hielden in de omgeving van de Diamantclub en trachtten zilveren voorwerpen en juweelen aan den man te brengen. Geen van de drie gear resteerden, resp. H. de J. H. en J. K. allen uit Hilversum, kon voldoenden uitleg verstrek ken omtrent de herkomst van de aangeboden zilveren voorwerpen en juweelen. In afwachting van wat een nader onderzoek zal uitwijzen, zijn de mannen voorloopig opgesloten. Bij de Ne derlandsche justitie worden thans inlichtingen omtrent hen ingewonnen. Maandagmiddag was de landbouwer Loeffen in de nabijheid van Oss op het land aan het werken met een maaimachine, die voortgetrok ken werd door een paard. De man gleed plot seling uit en kwam met zijn beenen tusschen de messen van de machine terecht. Met moei te kon hij zich nog hieruit bevrijden, maar raakte dan door het groote bloedverhes en de vreeselijke pijn bewusteloos. Een zoontje van L. wilde zijn vader helpen, doch toen hij de machine naderde, sloeg het paard, dat schich tig was geworden door het gebeurde, op hol en liep den jongen omver. Deze werd nog een eind meegesleurd en toen in een sloot geslin gerd, terwijl vlak daarop het paard met de machine boven op hem neerkwam. De jongen kreeg lichte verwondingen. De vader moest on middellijk in het St. Anna-ziekenhuis worden opgenomen. Eén der beenen is zwaar verminkt en 2al moeten worden geamputeerd. De toe stand van Loeffen is zeer zorgenlijk. De Haagsche raadsleden Vliegen (S. D. A. P.) en De Visser (Comm.) hebben verzocht te mo gen interpelleeren over het verbod door den burgemeester tot opvoering te Den Haag van het tooneelstuk „De dag des Oordeels." Op voorstel van den burgemeester werden deze interpellaties toegestaan, met bepaling, dat zij in de volgende gemeenteraadsvergade ring zullen worden gehouden. Maandagmiddag is een militair vliegtuig, een Fokker, komende van Soesterberg en op weg naar het vliegveld Texel, waar een acht tal toestellen van Soesterberg gedurende 6 we ken oefenvluchten maken, even bezuiden het vliegkamp De Kooy op merkwaardige wijze aan een noodlanding ontkomen. Door een fout in den benzine-toevoer weiger de de motor, die dan wel draaide en dan weer niet. De bestuurder, luitenant P. Badings wilde een noodlanding maken, doch op het moment, dat hij dit probeerde te doen, begon de motor weer te draaien. Het vliegtuig was echter reeds zoo laag bij den grond gekomeen, dat, on danks vlug optrekken, het toestel in aanraking kwam met de telegraafdraden. Door de groote kracht, waarmee het toestel weer opwaarts vloog, werden enkele telegraafdraden meege sleurd. Met enkele honderden meters draad aan het toestel zocht de vlieger het dichtstbijzijnds» vliegveld, De Kooij, op, waar hij een hoewel lange staart van draden wel 'n 300 M. achter zich aan. De piloot was danig geschrok ken van zijn zonderling avontuur. Personeel van De Kooy heeft het bescha digde toestal er was nogal wat zeildoek van de bekleeding gescheurd gerepareerd, ter wijl ook een nieuwe benzine-leiding werd aan gebracht. Daarna heeft het toestel het vlieg veld Texel opgezocht, waar het in den avond aankwam. in een te Utrecht gehouden vergadering van den onderlingen bond van verhuisondernemin- gen in Nederland werden uitvoerige besprekin gen gewyd aan den noodtoestand in het ver huisbedrijf. Een motie werd aangenomen, waarin o. m. de wenscheiykheid werd uitgesproken het be- dryf voor ten minste een jaar voor gesloten te verklaren en aldus het oprichten van nieuwe ondernemingen te voorkomen, en waarin voorts het bestuur wordt opgedragen den Minister van Waterstaat te verzoeken het verhuisbedryf van de A.T.O. te doen ophouden. Het Eerste Kamerlid de heer S. van den Bergh en mevrouw Van den BerghWilling herdachten Maandag het feit, dat zy 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Ter gelegenheid van dit byzonder gedenk waardig huweiyksfeest hebben de heer en me vrouw Van den Bergh te hunnen huize, de bui tenplaats „Wiltzanck" te Wassenaar, gereci pieerd. Zeer velen het juiste aantal zal de 1000 wel hebben overschreden hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om het gou den echtpaar met dezen dag geluk te wenschen. Het zou een onbegonnen werk zijn ook maar een gedeelte van al deze bezoekers te noemen. Een uitzondering mag evenwel worden gemaakt voor de oud-ministers Verschuur en Deckers en voor den griffier van de Eerste Kamer, mr. A L. de Block. In de feesteiyk versierde zalen van het land huis er waren circa 150 bloemstukken ge stuurd werd het echtpaar toegesproken door prof. L. van Itallie. Namens een 500-tal vrien den, wier namen in een album zyn verzameld, overhandigde prof. Van Itallie den heer en mevrouw Van den Bergh een geschenk onder couvert, welk huldeblijk de heer Van den Bergh zal bestemmen voor een door hem nader te bepalen liefdadig doel. De directeur van den Rijksdienst ter uitvoe ring van de Zuiderzeesteunwet maakt bekend, dat de omstandigheden voor IJselmeervisschers van dien aard worden geacht, dat voor de week van 15 tot en met 21 Augustus 1937 de toeslag voor alle IJselmeervisschers, die als „uitslui tend hoekwantvisschers" zyn erkend, wordt ver hoogd van 50 op 80 pCt. van den grondslag. Maandagavond omstreeks vyf uur is het 234- jarig zoontje van den heer Z. te Nieuwebrug, dat met zyn broertje een vlieger aan het op laten was, te water geraakt en verdronken. DEN HAAG EXamens door de Eerste Ned. Modevakschool-Verëeniging. De volgende dames behaalden het diploma voor: Leerares-CoupeuseT. Gruwel te Delft; T. Godrie, A. J. Boxtel te R'dam; M. Moen te Den Haag; C. van Ierssel te Oud-Gastel; N. Engelen te R'daal; L. Schaap te Zwyndrecht; M. Wil- lemsteyn, C. H. A- de Groot teDordt; J. E. van Overbeeke te Sluis. Coupeuse: Mej- M. G. van Eysden te Vlaar- dingen; J. Schouten te Vlaard.-Air.'b.; J. de Weerd te Vlaardingen; K. van Buuren, A. Rijs- tenbil te Vlaard-Amb.; N. Küchler, W. C. van Brandwijk te Vlaardingen; J. de Raat te Ke- thel; N. Smolders te R'dam; M. C. Blank te Zaandam; T. de Vries te Zaandijk; H. Kruyver te Krommenie; C. van Wieringen te Hazers- woude; J. 't Hart te Boskoop; M. J. de Rijke te Monster; A. Witte, D. Witte te Den Burg; J. Vlaming te Oosterend; W. H. D. Holtzheuser te Den Haag; G. Jordens, R. Berkers, T. Theunis te R'daal; T. Thuis te Nijmegen; C. Hendriks te Dordt; E. de Kong te Woerden; K. de Blon de te Noordwelle; P. Ie Due te Bruinisse; M. de Witte te Nieuwerkerk; K. de Jong te Gouda; T. Stout, A. v. Bergen te Gouda; J. Bareman te Temeuzen; M. Verstraeten te Sluiskil; A. Vaartjes te Den Haag; C. van Rijn, J. Meyer, N. Vlet te Delft. Costumière: Mej. H. A. v. d. Bosch, G. de Jong te Leiderdorp; J. Heinsius; D. van Agge- len, S. van Zanten, E. Don te Vlaardingen; W. v. Bommel te Rotterdam; T. Hollander, W. Pel te Schiedam; A. den Hartog te Schiedam; W. C. Verstraten te Den Haag; P. E. den Haan te Hard. Veld; D. v. Houte te Cadzand; F. M. Ver- buyt te Zuidzande; A. Kant te Hillegom; A. de Vries te De Bilt; D. J. Broekhoff te Bilthoven; W. Nelck te Rotterdam; C. v. d. Berg te Rot terdam; A. Ockers te Nijmegen; T. Naaktgebo ren, M. v. Oosten te Delft; J. de Bue te Oost burg; J. A. H. Boekamp, E. de Jong, A. H. Ver- blaauw te Gouda; M. Poelen te Kethel; J. de Ro ver, K. Wedman te Den Haag; K. Boonstra te Delft. Lingerie: mej. J. M. Horstman; J. v. Beers te Schiedam; N. v. Yperen, G. Muilwijk te Vlaar dingen; J. Vuyk te Vlaard.Ambacht; J. S. Har der te Vlaardingen; L. Jansen, K. Limdenburg; G. Kruyt, J. v. d. Wal, J. Kruyt, A. J. Vossel- man te Leiderdorp; A. Westerh<||t, C. Sondorp, A. v. Roon, L. v. d. Berg te Vlaardingen; C. F. C. de Jong te Lisse. Allen leerden volgens methode E.N.S.A.I.D. Voorts behaalden de volgende dames het di ploma voor leerares-coupeuse: mej. M. Nieuwen- huyzen te Poortvliet; E. v. Steyn, K. de Vries te Gouda; G. Kroon te Schiedam; mevr. A. Pe tersKoster te Gouda. Moderne sierkunnst: mej. J. Koster te Den Haag; E. Bronneberg te Lutterade; R. Hovens te Tegelen; M. Verstappen, C. Heins te Heerlen; A. Ruyters te Echt. Coupeuse: mej. J. v. Beek te St. Annaland; J. C. Gloeysteen, M. W. C. Korver—Scheffer te A'dam; W. v. Ringelestein te Wadd.veen; J. v. Houdt'te R'dam; M. Ahrens te Schevening'en; L. P. Tazelaar te Den Haag; A. A. de Jong te Lamgezwaag; M. v. Oostende te Wognum; Bueno Babiz Richelle Hilda, E. M. T. Groer te Den Haag; E. den Houting te R'dam; N. den Otter Alleblas te Dordrecht; G. M. M. Veeken te Wog num; A. Meeuws te Nw. Vosmeer; M. W. Duine te Od.Vosmeer; A. de Wild te Diemen; P. M. Kiela te Den Haag; E. C. C. Demaree, J. Hoog straten te Den Haag'; A. C. Donker, H. v. d. Eng te Gouda; C. Broeders te A'dam; B. Geur- ders te Schiedam; D. v. As te Scherpenisse. Costumière: mej. N. v. d. Sluis te Drimmelen; M. Penners te Dordrecht; S. Blaauw te Haar lem; B. Fabius, B. v. d. Akker, C. Goossens, C. Assendelft te Heemstede; P. N. v. Cappellen, L. Mourik, T. A. Steenbergen te Krimpen; A. Hoo- gendoom te Capelle; M. v. d. Krans te Wad.veen; J. de Vries te Nw. Helvoet; T. C. Haar, M. H. den Boef te R.'dam; J. Schildwacht te Sant poort; A. v. Peijlen te Rijswijk; J. v. Eyk te Den Haag; E. Hofman te Wadd.veen; A. Tromp, T. Kuiper, W. Piersma te Wognum; T. Vink te Den Haag; H. P. Spoor te R'dam; R. Huisman, J. R. v. d. Limde, W. de Jager, T. Smit, E. J. Jupin te R'dam; C. J. Schipper te Spanbroek; D. Blan- kenstein te L. Vuursche; A. Evenwel te R'dam; A. C. De Ruiter te Diemen; C. v. d. Berg, W. Ko ning te A'dam; N. den Hartog, A. Verburg te Diemen; L. Lemmers te Haarlem; A. F. W. Tebrugge te Schiedam. Lingerie: mej. C. v. d. Gaag, C. Schyff, W. F. Dróge te Schiedam. Hoedenmodiste: mej. M. Grameyer te Den Haag. Diploma A: C. P. Pauwels te Schiedam. Allen leerden volgens methode E.N.S.A.I.D. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor deel 2 D. Schootman, 's Gravenhage. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor- deel 2 H. P. J. Hollman, Den Haag. ARNHEM, 23 Aug. Geëx. 2 dames en 6 hee- ren. Geslaagd: mej. A. P. M. Beemsterboer te Nijmegen en de heer Th. S. A. Hendriksen te Herveld. 's GRAVENHAGE. Geslaagd mej. P. G. M. Saai, Nootdorp en de heeren K. J. v. d. Kolk, Loosduinen, L. J. Jansen, Voorhout. 's GRAVENHAGE. Geslaagd de dames A. P. van Aardenne, C. J. A. Coster, W. F. de Haer en P. E. A. M. Kuyt, allen te Amsterdam en de heeren H. Berkhoff te Apeldoorn, A. Car- pay en Th. J. van Delft, beiden te Tilburg en ,L. van Dijk, Heemstede. De bekende Iersche athleet, dr. Patrick O'Callaghan, die by de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn het Olympisch kampioen schap kogelslingeren behaalde, is er te Cork in geslaagd alle records te slaan met een phenomenalen worp van 60.75. Dr. O'Callaghan overtrof hiermede het oude wereldrecord en tevens oudste wereldrecord, dat nog op naam stond van den Amerikaan P. J. Ryan, gevestigd op 17 Augustus 1913 te New York, met een afstand van 57.77 M. Ge durende byna een kwarteeuw dus is er nie mand in geslaagd de schitterende prestatie van Ryan te verbeteren. Deze phenomenale prestatie van den Olympischen kampioen zal echter niet als wereldrecord worden erkend, daar Ierland niet meer aangesloten is bij de Interna tionale Amateur Athletiek Federatie (I. A. A. F.). Niettemin heeft dr. O'Callaghan het wereld record van den Amerikaan Ryan met byna 3 meter verbeterd en in Ierland beschouwt men den sportleven dokter dan ook als wereldre cordhouder. Ook het Europeesche record, dat met 56.90 meter op zyn eigen naam staat, heeft de Iersche athleet dus niet verbeterd. De kogel werd ter officieele weging naar den Ierschen athletiekbond gezonden. De buitengewoon moeilijke uithoudings wedstrijd LuikRomeLuik over een af stand van bijna 4500 K.M. is geëindigd in een groote Duitsche overwinning. De eer ste drie plaatsen worden bezet door Duit sche équipes, maar minstens zoo bijzonder is de prestatie van de Nederlandsche équipe Gatsonidesvan Hunt geweest, die van de 82 deelnemers als vierde achter de Duitschers aankwam. De Nederlandsche rijders hebben het er wel zeer goed afgebracht, indien men bedenkt, dat er slechts drie landgenooten uitkwamen, n.l. Gatsonides en van Hunt met een Riley en de heer Barendregt, die met den Duitscher Klein met een Ford deelnam. Deze laatste équipe viel onderweg uit. Van de 17 Duitsche deelnemers kwamen er tien aan, van de 17 Belgen geen enkele, van de 20 Franschen 2, van de 4 Italianen 2, van de vier Zwitsers geen enkele, van de twee Engel- schen geen enkele, terwyl ook de eenige Ame rikaan niet aan het punt van aankomst ver scheen. De officieuze uitslag (de officieele zal, in verband met de moeilijke berekening, nog wel eenige dagen op zich laten wachten) luidde als volgt: 1. HaberleSlocker (Duitschland) met Ha- nomag. 2. von GuillaumeMevr. Bahr (Duitsch land) met Imperia. 3. von HausteinBund (Duitschland) met Hanomag. 4. Gatsonidesvan Hunt (Nederland) met Riiey. 5. Massa—Brunetto (Italië) met Alfa Romeo. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 20 Aug.: H. J. W. Dorlas, koopman, Den Haag, Jan van Rlebeekstr. 104. S. S, de Groot, zonder beroep, Den Haag, Beeklaan 366. H. Izaaks, echtgenoote van S. S. de Groot, Den Haag, Beeklaan 366. N.V. Hypotheekbank voor Stad en Land, sta tutair gevestigd te De Bilt, doch kantoorhoudende te Den Haag, Fuutlaan 7. De nalatenschap van ir. A. A. Wilton van Reede, laatstelijk wonende te Delft, Bossestr. 60. Opgeheven wegens gebrek aan actiefJ. G. Kraakman, Heer Hugowaard; B. Vader, Den Helder. AMSTERDAM, 23 Aug. Eierveiling Centrale Markt, Heerengracht 23. 56-58 kg. 3.603.70, 58- 60 kg. 3.70—3.80, 60-62 kg. 3.80—3.90, 62-64 kg. 3.904, 64-66 kg. 4.104.20. Aanvoer 35000 stuks. Stemming kalm. ROERMOND, 23 Aug. Coop. Eierveiling G.A. Aangevoerd 3.800.000 stuks eieren: heneleren 2.30 2.90, kipeieren 3.60—4.30, eendeieren 2.603. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips Aku Kon. Stoomboot Ned. Scheepv. U. Holl. Am. Lijn Java Ch. J. Lyn Java Cultuur Mij. Anaconda Steels Tidewater Rep. Steel U. S. Leather 425 28014 77% 167%—166 161 146% 149%—9 240 43—42% 85 7/8—% 15 11/16 28 3/8—% 8 5/16 Van 4.305.00 uur Kon. Stoomboot Holl. Am. Lyn Anaconda U. S. Steels Shell Union Gew. Marine 166% 147 43 11/16—2 15/16 85 7/8 19 3/16 8% Koersen voor stortingen op 24 Augustus 1937 tegen verplichtingen, luidende in Reichsmar- ken 72,90, lires 9,61, peseta's 12.25. NEW YORK, 23 Aug. (Part.) De opwaart- sche beweging, die Zaterdag was ingezet, had heden aanvankelijk verder voortgang, al was de koersontwikkeling bij opening eenigszins onre gelmatig. De koersstijgingen waren echter groo- ter in aantal dan de dalingen. De handel bleef echter van zeer kalmen aard. Met het voort duren van den strijd in Sjanghai komen de di recte financieele Amerikaansche belangen al daar uiteraard steeds meer in het gedrang, het geen tot terughouding aanleiding geeft. Het feit. dat het Congres thans eindelijk op recès is ge gaan, sorteerde bovendien niet zooveel effect, als onder normale omstandigheden het geval zou zyn geweest, waarbij nog komt, dat de mogelyk- heid van een speciale congreszitting in No vember a.s. de vreugde van Wallstreet over het beëindigen van deze wetgevende periode sterk tempert. Het nieuws uit het bedrijfsleven kon den, handel heden al evenmin stimuleeren en zoodoende bereikte de omzet in het eerste uur een cijfer van niet meer dan 130.000 shares. Des ondanks overheerschte aanvankelijk de vraag, doch lang duurde dit niet, want reeds spoedig kwamen weer winstnemingen af, die de koersen drukten en in de meeste gevallen de vroegbeurs behaalde koerswinsten voor een belangrijk deel weer verloren deden gaan. De handel bleef tij dens deze daling echter ook van uiterst be perkte afmetingen. In het tweede uur werd over het algemeen weer het vorig slotpeil bereikt, terwyl de koersen toen nog slechts onbeteeke- nende fluctuaties te zien gaven, doch de toon bleef lichtelijk gedrukt, in het byzonder voor staalwaarden, die na zonder uitzondering hoo- ger te zyn geopend, niet alleen de winsten ge heel inboetten, doch zelfs bescheiden verliezen ten opzichte van Zaterdag moesten aantoonen. Eenzelfde verloop hadden de sporen, waarvan enkele echter eenige winst konden handhaven, zooals b.v. Atchison. Petroleumwaarden liepen na vaste opening eveneens terug. De koperwaar den lagen loom in de markt en zakten na nau welijks pryshoudenden inzet nog verder in. Wa- renhuisaandeelen en rubberwaarden waren na goed prijshoudende opening eerder aangeboden. Terwyl de handel voortdurend verder inkromp, bleef de stemming ook in het verdere verloop gedrukt en liepen de koersen voortdurend ver der terug onder aanhoudenden verkoopsdruk, die zich in het byzonder bij de staalwaarden mani festeerde. Zelfs het feit, dat volgens het Ameri can Iron Steel Institute de bedrijvigheid in de staalindustrie thans gestegen is tot 83.8 pCt. van de capaciteit tegen 83.2 pCt. in de vorige week, bleef geheel zonder invloed, evenals de in het blad Steel uitgesproken meening, dat er tee kenen zyn, dat de nieuwe orders spoedig op grooter schaal zullen binnenkomen. De daling der staalfondsen beïnvloedde de geheele markt ongunstig, zoodat de noteeringen over de ge heele linie' verder afbrokkelden. In het laatste uur werd de handel iets levendiger, doch dit ging niet gepaard met een herstel, alhoewel toen niet veel verandering meer intrad. Het slot kwam echter, op een enkele uitzondering na, op het laagste punt van den dag, terwijl de verlie zen varieerden van >/4 tot 3 dollar. Van de staal waarden verloren U. S. Steel 2% dollar, Bethle hem .Steel 2% dollar, Republic Steel l]/8 dollar, en National Steel 1% dollar. Sporen sloten eveneens algemeen lager, doch de verliezen bleven hier tot ten hoogste 1 dollar beperkt. Een uitzondering vormden Pennsylva nia, die onveranderd sloten. Koperwaarden wer den vrij sterk getroffen en verloren 1 tot 1% dollar, terwyl ook sommige automobielfondsen aanzienlijke verliezen registreerden. O.a. verlo ren Chrysler 1% dollar. Aandeelen van fabrie ken van landbouwwerktuigen waren 1 tot 3 dol lar lager, ondanks de schattingen, dat het inko men van de boeren dit jaar het hoogste zal zyn sedert 1929. Rubberwaarden, electriciteitsaan- deelen en vliegtuigwaarden sloten 1 tot 2 dol lar lager. Petroleumwaarden boden vrij goed weerstand en de verliezen bleven hier tot frac ties van» een punt beperkt, evenals bij de public Utilities. Enkele specialiteiten als East man Kodak, Westinghouse, Procter Gamble waren 2 tot 3 dollar lager. De totaalomzet was, ondanks de toeneming van den handel in het laatste uur, niet grooter dan 580.000 shares, ter wijl verwacht wordt, dat de omzetten in de ko mende dagen nog verder zullen afnemen. 23 21 20 Slotkoersen Aug. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshlns Chase National B, Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond 6» Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Centra) Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk 6» Western Pennsylvania Phillips OH Proctor 6» Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. Leather O. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building Gedaan en laten. t Dieden. ex. dividend. ex coupon. 19 133 ■>34 135 =37% 107 107 1071/4 10'% 48 48 48I/4 49 91 Vn 03 91 94 1681A 169% 168'/, 170% 78V, 79 79 79% I8V4 18%, 17% 18%§ 57% 75% 58% 571/4 59% 761A 76% 76% 76% 26% 263/8 26% 96Vs 98% 97 98% UB/s 11% 11% 11% 172 172 172 I72f 49 49 49 48% 49% 497/g 49% 501/8 2% 2% 2% 2V4 111% 113V4 112% 113% 3 3 3 3 35 35Vp 351/, 36 44% 451/8 481/g 463/g 35 34V5 35% 36 30 29% 291/4 34% 35% 35% 54V, 551/s 55-% 55% I6OI/4 I60V4 160% 163 185 187 196 190 f 17V8 17% 17% 17% 55 55% 55% 55% 56I/4 567/g 561/4 57 40% 413/8 40% 41% 153/4 153/4 15% 153/4 23 24 22% 231/8 111% 113% ,14 116 633/4 641/s 631/g 641/g 103/g 1072 1074 103/g 60 61 60 y8 6OI/2 3 3 3 3 67/g 6% Ó3/* 7 603/4 621/s 61 62% 44% 45 45 441/2 201/8 20% 20 201/s 38 39 383/g 393/g 24% 247/s 24 72 247/g 248 248 248 2481/2 36 36 36 353/4 08V4 58% 58 5978 59 593/4 60 60 413/8 41% 4072 41 107a 103/4 103/g 10% 9472 95 94 96 25 72 251/2 251/8 26 203A 20% 207/g 21 437/8 443/4 44 451/4 287/g 29 287/g 2672 113/4 %7/8 117/6 113/4 o7 06% 66-/2 67 19 20 193/4 203/s 1193/4 1181/2 i/0 121 28 28I/4 28 28 5Vs 51/a ól/g 10% 103/8 10% 57V4 59 58 59Ve 11374 11=% 1141/4 1103/g 467/s 4/ 4o ,i 4674 101)72 .01% lOl 104 4 7 Va 47V* 4/72 l772 NEW YORK, 23 Aug. Slotk. Aug. 23 21 20 19 Brussel 16.84 16.85 16.851/4 16.85% Rome 5.26V, 5 261/4 5.267, 5.2blA Madrid 7.00 7.00 6.75 6.75 Bern 22.971/4 22.971/, 22.971/4 22.97 Weenen 18.88 18.88 '18.88 Oslo 25.077' 25.07% 25.07% 25.07% A'dam 55.19 55.18/ 55.18% 55.18 Londen 4.98% 4.99 4.98% 4.99 Parijs 3.751/4 3 75% 3.75 3.75% Berlijn 40.22 40.23% 40.23/ 40.23 NEW YORK, 23 Aug. 23 Aug. 20 Aug. 23 Aug. 20 Aug. Suiker Juli Jan. 2.28-29 9ept 2 43-44 2.47-48 Mrt. 2.29-30 Nov 2372.41Mel 2.29-30 Dec 2.31-33 2.37Juli 2.31-32 Rubber Standaard Sept.18.2818.20 Oct. 18.3618.28 Dec. 18.4718.40 Koffie (Rio - Nieuw contract) Jan. 18.53- Mrt. 18.66- Mei 18-74- Juli 18.8 ?- 2 30-32 2.31-32 2.31-32 2.33-35 18.48-f 18.60 18.68 18-76 (Santos) E*ept 6.40- 6.20 Sept 10 18- 9.80-82 Dec. 6.36-38 6.19-28 Dec. 9.96- 9.53- - Mrt. 6.39 6.13 Mrt. 9.73- 9.32- Mei 6.39 6.13 Mei 9.69- 9.30 Juli 6,39 6,14 Juli 9,66 9.27 23 Aug. 21 Aug. 23 Aug. 21 Aug. Katoen Oct. 9.61 9.74 Mrt. 9,75-78 9.90-- Dec. 9.63- 9.75-76 Mel 9,88-89 9.99-01 Jan. 9.70- 9.79-81 Juli 9.96- 10,03 Tin Loco 59.371/2 59.37^ TermUn 59.12% 59.00 23 Aug. 21 Aug. Tarwe CHICAGO, 23 Aug. 23 Aug. 21 Aug. Haver Sept i047/8-5V8 105%-% Sept Dec. 106s/4-7/8 107 -1/4 Dec. Mei 109i/4-9®/8 109%-s/4 Mei Nieuw contract Mais Sept S6% Dec. 65'/4 Mei 66s/4 Reuzei Sept. 10.35 Oct. 10.471/2 29 29 283/429 303/s-- 30% Rogge 93% Sept 75% 767/g-77 65% Dec. 7 4'/, -1/2 75% 66I/4-- Mel 75% 76% 10.40 Dec. 10.57 10.57 10 50 Jan. 10.57 1/2 10.60 Mei 10,70 10 67 23 Aug. 21 Aug. Tarwe Oct. 122 Dec. ll87/8 Mei 12072- Rogge Oct. 83 l/s Dec. 811/2»— Mel 831/8"- Haver Oct. 461/4 1231/8 119% 1211/4 853/4 83 84%* WINNIPEG, 23 Aug. 23 Aug. 21 Aug. Gerst Oct. 551/2-— 551/8 Dec. 541/2543/g Mei 557/s553/4 Lijnzaad Oct. 1733/4-- Dec. 172%-* Mei 176 - 174 - 1731/8- 1761/s- gedaan en laten t I a nominaal 46%Dec. 437/g44 Mel 4 4 441/2 bieden BINNEN LAND SCHL HAVENS DMUIDEN. Aangekomen 21 Aug.: Perseus, s., M22dlAug.T Strait Fisher, m-s., Londen; Palma, m.s., Londen (voor Zaandam); Orestes, s„ Ant werpen; Medon, s, Java; St. Annaland, s., New castle (voor Velsen); Poelau Roebiah, m.s,, Bre men; Telamon, s„ Antwerpen; Nynas, m.s., Kol- dine- Eneeano, Java; Amstelstroom, m.s., Hull, Bern'lna, m.s., Danzig; Henca, m.s., Tiegnnvouth, Stad Zwolle s., Les Falalsses (voor Velsen). Ljusterö, s„ Lulea (voor Velsen); Trito, s., Fowey; Theseus, s., Kopenhagen; Karanan, m.s., Duisburg, Merel, s., Londen; Venus, m.s., Swansea 23 Aug.: Remark, m.s., Finland (Voor Zaandam); Caribia, m.s., Colchester; Rhein, s., Hamburg; Neptun, s., Parnu (voor Zaandam); Waterland, s., Hamburg; Bowling, s„ Leith; Ioannis C. Russ, s., Vilpuri (voor Zaandam). Vertrokken 21 Aug.: Anna W., m.s., Londen. 22 Aug.: Hontestroom, s.. Londen; Brika, s„ R'dam; Reiger, m.s., Rochester; Holland, jacht, Z.-Amerika; Orla, s„ Bremen; Nautilus m.s., Whitstable; Palma, m.s, Bremen; Pan Gothia, tank, Aruba; British Progress, tank, Falmouth. AMSTERDAM. Aangekomen 21 Aug.: Perseus, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Car gadoorskantoor; Nautilus, Deventer, uitklaren, Steiger H.A.L., Wagenborg 22 Aug.: Strait Fisher, Londen, ledig. Rietlanden, Wagenborg; Orestes, Antwerpen, stukgoed, Su rinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Medon, Java, stukgoed, Borneokade, Meyer Co's Scheepv. Mij.; Poelau Roebiah, Bremen, stukgoed, Java- kade, Mij. Nederland; Telamon, Antwerpen, ledig, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Nynas, Kolding, ledig. Petroleumhaven Wm. H. Müller Co.; Enngano, Java, stukgoed, Javakade, Mij. Nederland; Amstelstroom. Huil, stukgoed, Han delskade Holl. Stoomb. Mij.; Bernina, Danzig hout, Houthaven, Llnd's Scheepv. bedrijf; Henca. Fowey, klei, Rietlanden, Holl. Stoomb. Mij.; Trito, Fowey, stukgoed en klei, Rietlanden, idem; The seus, Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskant.; Karanan, Duisburg, ledig. Zout keetsgracht, Wagenborg; Merel. Londen, stukgoed, Handelskade, General Steam Transport Cy. 23 Aug.: Venus, Swansea, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Caribia, Colchester, ledig, Rietlanden, Wagenborg; Rhein, Hamburg, stukgoed De Ruyterkade, Van ES van Ommeren; Waterland, Hamburg, stukgoed, Handelskade, N.V. Mij t. v. V. d. Kon. Holl. Lloyd; Bowling, Leith, stukgoed en steenkolen, J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoorskantoor. IJMUIDEN, aangekomen 23 Aug., Ek, s., Oslo; Prowess. m.s„ Londen (voor Zaandam); Walborg, s„ Danzig (voor Zaandam); Pluto, s„ Aarhuus; Triton, s., Hamburg. Aangekomen 23 Aug., Orpheus, s„ Stettin. Vertrokken 23 Aug., Gustav E. Reuter, tank, Galveston; Themis, s., Bremen; Nydas, s., Kolding. AMSTERDAM, aangekomen 23 Aug., Ek, Oslo, stukgoed, Handelskade, Verg. Cargadoorskan toor: Trulda Rotterdam, ledig, Sumatrakade. Scheepvaartbedrijf Gruno: Fortuna. Sundswall; hout. Steiger H. A. L., Kampman; Pluto, Aar huus, stukgoed, Sumatrakade, idem; Orpheus. Stettin, stukgoed. Sumatrakade idem. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES, 22 Aug. van Genua te Catacolo. AGAMEMNON, Susa naar Garston, was 22 Aug. 12 uur 's middags 60 myien van Scilly. AJAX, Malaga naar Cadlx, pass. 22 Aug. G'" AURORA, 21 Aug. van Palermo n. Venetie. 2 BERENICE, R'dam naar Middl. Zee, pas»- Aug. Dungeness. .dal BODEGRAVEN, 22 Aug. van Antwerpen te» CALYPSO. Arzew naar Londen, pass. 22 n.m. 2 uur 30 Ouessant. „„„tura. CLIO, 21 Aug. van Cristobal n. Buenta Vent DEUCALION, 21 Aug. van Fortimao n. oeu DIDO, Bordeaux naar Amst., pass. 22 Aug. 5 uur 50 Ouessant. .ug. EUTERPE, R'dam naar Middl. Zee, pass. 22 a Dover. ,„.t te FAUNA, 22 Aug. n.m. 4 u. 15 van Am»'- Hamburg. warn», GANYMEDES, 22 Aug. van Bourgas te va" HELDER, 22 Aug. van Chill te R'dam'. HERMES, 21 Aug. van Algiers naar Patras. MARS, 21 Aug. van Beyrouth n. Zlghi. ,3 ODYSSEUS, R'dam naar Middl. Zee. pase. Aug. Dover. ORION. 22 Aug. van Amst. te R'dam. ORPHEUS. Stettin naar Amst., pass. 22 a n.m. 8 uur Brunsbuttel m PLUTO, Aarhuus naar Amst., pass. 22 Aug. 4 uur Brunsbuttel. RHEA, 21 Aug. van Izmir naar Malta. TIBERIUS, 21 Aug. van Algiers te Leith. TITUS, Middl. Zee naar Amst., pass. 20 a n.m. Gibraltar. t 23 TRAJANUS. Middl. Zee naar Amst. pass- Aug. v.m'. 5 uur Ouessant. n. TRITON, 22 Aug. n.m. 3 uur van Hamburg Amsterdam. ODYSSEUS, 21 Aug. van Sete naar Gent. VENUS, 21 Aug. van Neaylaya te Limnl. PLATO, Amst. naar Kopenhagen, pass. 22 a«w v.m. 11 uur Holtenau. t THESEUS, 22 Aug. van Kopenhagen te Am? PERSEUS. 21 Aug. van Middl. Zee te Amsr. ORESTES, 22 Aug. van Antwerpen te Ams TELAMON, 22 Aug. van Antwerpen te Ams'- COLOMBIA, uitreis, pass. 22 Aug. Ouessanv- BREDA, uitreis, 20 Aug. te Talcahuano. ,0 CRYNSSEN, 20 Aug. van Barbadas naar a» Limon. 1 j) SIMON BOLIVAR, 19 Aug. van Kingston 1 naar Porto Limon. 28 TITUS, Middl. Zee naar Amsterdam, pass- Aug. v.m. 11 uur Finisterre. Zee, SATURNUS, Rotterdam naar Middl. pass. 23 Aug. Gibraltar. AJAX. 212 Aug. van Malaga te Cadlx. n STRABO, 23 Aug. 12 uur d«s middags Kopenhagen naar msterdam. PLUTO. 23 Aug. van Aarhuus te Amst. TRITON. 23 Aug. van Hamburg te Amst. ORPHEUS, 23 Aug. van Stettin te Amst. CALYPSO, Arzew naar Londen, pass. 2a n.m. 3 uur 30 Lydd. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, 23 Aug. van Hamburg te AW® MIJ. OCEAAN MEDON. 22 Aug. van Java te Amst. -3 PROMETHEUS. Amst. n. Java, was 22 Aug- uur 10 n.m. 8 mijlen Z.W. van Niton. MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH, 22 Aug. Van Bremen Amsterdam. ENGGANO. 22 Aug. van Java te Amst. MOENA, thuisreis, 23 Aug. van Port Said- g POELAU BRAS, thuisreis, 21 Aug. van Padac b JAN PZ. COEN, toeristenvaart, arr. 23 A te Aalssund. POELAU LAUT, thuisreis, 23 Aug. te Suez. SOEMBA, uitreis, pass. 21 Aug. Gibraltar. SILVER-JAVA-PACIFIC KUST SEMBILAN, Pacific Kust naar Calcutta, 21 Ati van Iloilo. DJAMBI, 21 Aug. van Tacoma te Vancouver. SIANTAR, 2 3Aug. van Calcutta naar Fac» Kust. JAVA-NEW-YORK LIJN BTNTANG. 21 Aug. van Java te Boston. B'LITAR, Java n. New-York, 22 Aug. van Durba TABINTA, 20 Aug. van Philadelphia naar N Y KOTA RADJA. 21 Aug. v. Quebec te Savanna^; KOTA NOPAN, 21 Aug. n.m. 7 uur van n" York te Belawan. te MADOERA, Java naar New-York, 20 Aug- Singapore. te te STAD ZWOLLE, 22 Aug. van Les Falalsses Velsen. STAD AMSTERDAM, Vlaardingen naar Save» pass. 21 Aug. Ouessant. viaar- STAD ARNHEM 22 Aug. van Lulea te via»* dlSTAD HAARLEM. 22 Aug. van Vlaardingen te Port, Said. n»,,v,an3 STAD VLAARDINGEN, 22 Aug. van Wab»" naar Rotterdam'-Vlaardingen. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN REOGESTROOM, thuisreis, 23 Aug. 's avonds Havre verwacht. po(t AMSTELKERK, 22 Aug. van Lagos naar r Harcourt. HOLLAND-AMERIKA LIJN DRECHTDIJK, R'dam naar Pacific Kust, 22 AOS te Londen. „t- BINNENDIJK, uitreis, 21 Aug. n.m. van A» werpen. 41ig- SPAARNDAM, New-York naar Rdam, 24 A n.m'. 4 uur te Plymouth verwacht. ROTTERDAM, toeristenvaart, 21 Aug. n.m. New-York. VEENDAM, 21 Aug. van New-York n. Rdam- - DINTELDIJK, Pacific Kust naar R'dam, 23 aub te Liverpool. 22 VOLENDAM, R'dam naar New-York, pass. Aug. Lizard. BEEMSTERDIJK, R'dam naar New-York, 22 Aug. 8 uur v.m. 15 mijlen O. van Niton. SPAARNDAM. naar R'dam, was 21 Aug. 2 45 n.m. 725 mijlen W. van Lands End. ROTT. LLOYD SLAMAT, uitreis, pass. 22 Aug. Finisterre. BRASTAGI, thuisreis, pass. 22 Aug. Sagres. f KOTA AGOENG, uitreis, 21 Aug. n.m. 10 van Suez. a if. PALEMBANG, thuisreis, pass. 21 Aug. v.m. Perim. -tor- SITOEBONDO, uitreis, pass. 21 Aug. Glbrai^j, AMELAND, uitreis, pass. 21 Aug. n.m'. 11 Point de Galle. DEMPO, uitreis, 22 Aug. te Sabang. INDRAPOERA, thuisreis, pass. 2B Aug. 4 uur Finisterre; wordt 24 Aug. v.m. 8 Southampton en 25 Aug. v.m. 8 u. te R'dam v„.jj SIBAJAK, thuisreis, 22 Aug. n.m. 2 uur Sabang. KEDOE, thuisreis, 23 Aug. te Triest. BRASTAGI, thuisreis, pass. 23 Aug. F1D* terre. DEMPO, uitreis, 23 Aug. van Belawan JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIKANDI, 22 Aug. van Padang n. Soerabaja-1_ TJIKARANG, 20 Aug. van Hongkong te D' KON. PAKETV. MIJ. TASMAN, 20 Aug. van Shanghae te Hongkobi?' ROGGE-VEEN, 20 Aug. van Bat. n. Hongkong-^ BONTEKOE, 21 Aug. van Shanghae te Kaaps1® VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIK A LIJN HEEMSKERK, thuisreis, 22 Aug. te R'dam', vef' trekt 23 Aug. naar Hamburg. m; BOSCHFONTEIN, thuisreis, 23 Aug. te B"® vertrekt 24 Aug. n.m. 6 uur naar Hamburg. t. JAGERSFONTEIN, 21 Aug. van Lorenzo ques naar Beira. »iar- JAGERSFONTEIN. 23 Aug. van Lorenzo M» ques te Beira; vertrekt 26 Aug. naar Moz» bique. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN AACtTEKERK, thuisreis, 22 Aug. te Duinkerke ALMKERK. uitreis, 22 oAAug. te MelboUr» HOLLAND-O. AZIE LIJN GAASTERKERK, thuisreis, 22 Aug. van Sing P°SEROOSKERK, uitreis, 23 Aug. van ColO»Ö° DIVERSE SCHEPEN BOEKELO, Amst. naar Yxpilla, pass. 21 Holtenau. GROENLO, 22 Aug. van Soroka n. Grimsby- d, BATAVIER IV. 22 Aug. van R'dam te Gravese» GRUTTO. 22 Aug. van R'dam te Londen. AU?' Heden verloren wy nog onverwachts, tot ons aller ontsteltenis, onze zeer beminden en toegewijden Zielenherder Pastoor Namens alle Parochianen Het Kerkbestuur: P. EVERARD H. HAGEMEIJER A. BAR J. EVERTS, waarn. Past. Aerdenhout-Bentveld, 21 Augustus 1937 Sparrenlaan 9 A

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2