STEGEMAN'S LEVERPASTEI SPORT EN WEDSTRIJDEN Men tcAujft Haarlem weer garnizoensstad Kort en volledig DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937 PROPAGANDACONCERT H.O.V. Solist: Willem Andriessen, piano Tumult in een café Zelfs de sabel van een agent moest er bij te pas komen Programma Radiocentrale R. K. Speeltuinvereeniging Kindervreugd Goedkoope trein BURGERLIJKE STAND De zandbak op de Groote Markt Avontuur van drie kleine kleutertjes LEVER IS ZOO GEZOND! NEEMLEVERPASTEI DIE VEEL LEVER BEVAT: LAWNTENNIS VAN LENNEPBEKER EN KEA BOUMANCOUPE Jeugdwedstrijden op het Kennemer Lyceum BELGIË—NEDERLAND TE WESTENDE Samenstelling Nederlandsche ploeg R. K. GEZELLEN-WANDEL CLUB „TEMPO" VOETBAL Jaarvergadering H.B.C. Junioren-tournooi van Stormvogels HONKBAL G.M.B.C.—HAARLEM I 7—9 WATERPOLO V.Z.V.Haarlem 13 Zwemclub „Haarlem' AGENDA 25 Augustus Bioscopen SCHERMEN DE ACADEMISCHE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN Italië wint den titel bij het floret equipe schermen ZEILEN Haarlemsche Zeilvereeniging WIELRENNEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM Halfwegsche Wielerbaan RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STAD In Amsterdam is een comité opgericht, dat er voor zal ijveren weer een garnizoen in Am sterdam te krijgen. Het zou, dunkt ons, velen Haarlemmers ge- ^gen doen als er ook in Haarlem aan het erstel van onze garnizoensglorie werd gewerkt. Horecaf, middenstandsvereenigingen, buurt- >ereenigingen, Oranjevereenigingen, Nationale ®tganisaties en niet te vergeten Haarlems Bloei !°Uden zich daarvoor kunnen interesseeren. Wij zijn in Haarlem momenteel druk in de ^eer voor, wat wij zouden willen noemen, het Het van de stad. Er worden bloemversieringen ,ahgebracht, wij maken onze straten en pleinen "1°oi, wij organiseeren tentoonstellingen, wij zor- dat er des winters keuze genoeg is aan con- terten, tooneelvoorstellingen e.d., wij ijveren v°°r lage belastingen, maar bij het toilet van een ^<J, die zich respecteert, hoort ook een garnizoen. het er niet, dan maakt de stad een provincia al indruk, is het er wel, dan is zij direct eenige 'stallen procenten meer waard door de opfleu- ''hg, welke zij krijgt door de uniformen en het "Hicierskorps. Wij hebben hier den motordienst in Haarlem, haar om garnizoensstad te kunnen heeten, hoeten er in Haarlem meer soldaten liggen. Het este zou zijn, dat het Tiende hier terugkwam. 1 als het kan nog een ander regiment. Veel kosten behoeft dat niet mede te brengen, Op den Koudenhorn staat nog altijd de oude 'azerne open en voor magazijnen, bureaux e.d. Hben wij in het centrum van de stad een keur >aP openbare scholen en andere gebouwen vrij ^kregen, die op een nuttige bestemming wach- hp. Het oude militaire hospitaal aan de Magda- ePastraat heeft de gemeente Haarlem weliswaar hfkocht en is gesloopt, maar de vele Haarlem ss, die als recruut van het Tiende daar eenige gen hebben doorgebracht, zullen het met ons hfts zijn, dat we het geen ramp vinden als een !ventueel nieuw garnizoen een ander en beter '0sPitaal zou krijgen dan dat was. Allicht is een °rdeelige overeenkomst met de bestaande zie- hphuizen in onze stad te treffen voor het ver- hrgen van zieke soldaten. In Amsterdam wordt het request om daar een htnizoen terug te krijgen geteekend door ver- !genwoordigers van het overgroote deel der '•Pisterdamsche bevolking. Niet minder dan Vehonderd vereenigingen betuigden adhaesie. Het zal Uwe Excellentie bekend zijn, aldus het hrzoekschrift aan den Minister van Oorlog, dat bevolking van Amsterdam in sterke mate hhecht is aan de historie en traditie van hare !hd, waaraan 'het feitelijk cachet van garni- ^nsplaats in Me latere jaren noode heeft ont- '°ken. 2ou alleen reeds uit een oogpunt van aan- «en en waardigheid het herstel van een gar- hzoen te Amsterdam door de inwoners ten perste worden toegejuicht, geenszins mag uit 6t oog worden verloren de groote propagandis te waarde, welke daaruit voor onze weer licht zou volgen. Verschillende legerdagen heb- 'P overigens overtuigend het bewijs geleverd, it de belangstelling en sympathie van het ederlandsche volk voor zijne weermacht toe- iemt, naarmate het in de gelegenheid wordt isteld, deze met eigen oogen te aanschouwen. ^Peciaal uit de laatste overweging heeft o.m. 6t centraal comité van oranje- en nationale tnisaties te Amsterdam zich met de samen- illing van dit request vereenigd. Hiet in laatste instantie, moge nog de aan zeilt worden gevestigd op het groote commer- 5iele belang, dat de handeldrijvende en in- Zstrieele middenstand der hoofdstad heeft bij ip herstel van een garnizoen, uit hoofde van ^P niet te onderschatten verlevendiging zijner iken. Voor de Haarlemmers gelden deze motieven in Zet mindere mate dan voor de hoofdstad. De Gemeentelijke Concertzaal was gisteren- vond geheel gevuld met een schare belangstel- -Pde luisteraars. En wij hopen, dat deze be- ^Pgstelling niet alleen den solist en oud-stad- ^Poot Willem Andriessen, heeft gegolden, hoe der hij deze natuurlijk om zijn bijzondere pia nistische gaven ook verdient, maar dat deze be- ^Pgstelling het Haarlemsche orkest zelf en de ?Pziek in het algemeen zal hebben gegolden. ;Zt was ook tevens hetgeen Willem Andriessen ;e'f in zijn geestige en vlotte toespraak, na de ^egift die volgde op het weer zoo meesterlijk l°or hem vertolkte Piano-concert van Grieg, °t de aanwezigen wilde doen doordringen. Het was een korte, maar rake aanbeveling van et eigen Haarlemsche orkest, welke de beroemde .'Pnist den toehoorders ingaf. We twijfelen er ook niet aan of hij heeft ook met het op zoo l°Pulair pakkende wijze gesproken woord de JPste snaren bij het publiek weten te treffen en :6 aanwezigen met nieuwe liefde voor het orkest 11 de muziekcultuur weten te bezielen, tl zijn fenomenale piano-spel betreft: wel, ?Par behoeven we eigenlijk niet meer over uit Wijden. Vooral in het laatste deel was 't een egeesterd samengaan met het zeer verdienstelijk gelende orkest, zoodat aan het slot van Griegs 'ano-concert de geheele zaal in een daverende atie losbarstte. Geen betere grondslag had de 'artist bij de aanwezigen voor zijn aanbevelend 'Qord kunnen leggen, dan deze gespierde, waar Poodig poëtische vertolking van Grieg's fraaie Püs. .Het orkest, door Frits Schuurman den gan- ^hen avond prachtig in toon gehouden speel- o drie orkestwerken, welke de omraming vorm- ?op van het solo-concert, met bijzondere toe ging en ijver. Weber's „Freischütz" ouverture, JPetana's Symphonisch gedicht „De Moldau" en ^eethoven's Zevende Symphonie kregen stuk ,?°r stuk een fijn verzorgde interpretatie. Voor- Beethoven's Zevende hoorden wij nog zelden volmaakt van metriek en zoo plooibaar en ,°epei van rythme en expressie. Het voortdurend joelen en zingen, een blijdschap zonder reserve, ^Prin alle heerlijke kwaliteiten van het kunst- erk tot uiting kwamen, en aan het slot waar van dirigent en orkestleden dan ook hartelijk werden gehuldigd. Ben vervulling en een belofte. Het winterseizoen staat voor de deur. Laat muziekminnend Haarlem nu eens toonen dat het zijn orkest op prijs weet te stellen, en de offers weet te waardeeren ten bate van de kunst en de cultuur door Bestuur en leden reeds zoo lan gen tijd gebracht. Laat het nooit mogen gebeu ren, zooals Willem Andriessen het zoo puntig zeide, dat men in de geschiedenis nog eens zou kunnen spreken van Haarlem als van die stad, die indertijd dat mooie orkest heeft gehad. Reeds een vorig jaar heeft men succes weten te boeken met het toen gehouden propaganda- concert. Laten we hopen dat ditmaal het succes zoo mogelijk nóg grooter moge zijn, en dat voor het orkest de crisisjaren in een periode van nieuwen voorspoedigen opbloei zullen overgaan. Dat is Haarlem, als centrum van een bijzon der oude muzikale cultuur aan zichzelf verplicht. J. S. Het is alweer geruimen tijd geleden, dat in een der Haarlemsche cafés flinke ruzie gemaakt werd. Een der oorzaken daarvoor moet gevonden worden in het feit, dat de politie indertijd een flinke opruiming heeft gehouden waardoor ver schillende obscure kroegen zonder vergunning kwamen te zitten en dus geen bestaan meer hadden. Maandagavond heeft het echter in een café aan de Nassaustraat flink gespannen, dank zij twee klanten, die het omstreeks 11 uur, na een flink glaasje, met de afrekening niet eens waren. Een 26-jarige varensgezel en een 29-jarige koopman stonden aan het eene front en de café houder met zijn echtgenoote aan het andere. „Je mot zóóveel betalen!" rekende het echt paar voor. De klanten dachten er niet aan en toen woor den niet voldoende uitwerking bleken te hebben gaf de varensgezel de vrouw een flinke „duw", waardoor de vijandelijkheden geopend waren. De caféhouder nam het natuurlijk voor zijn gade op, maar was zoo van streek, dat hij den ver keerde, n.l. den koopman, een klap op het hoofd gaf met een tamelijk stevig voorwerp. Een bloedende wond aan het voorhoofd was het on middellijke gevolg! De oorlog was verklaard en een algemeene vechtpartij ontstond. De varensgezel meende, dat bij een oorlog projectielen of bommen gebe zigd moeten worden, dus pakte hij een biljartbal, holde er mee naar buiten en wierp hem van de straat door een ruit in het café. Het kabaal was intusschen zoo groot geworden, dat een politieagent op vrij grooten afstand on raad rook en zijn pas versnelde. De varensgezel moest er aan gelooven en werd bij zijn kraag gepakt. Maar het jongmensch was sterk, mede door het gebruik van sterken drank, en hij zag kans zich los te rukken en de beenen te nemen. De agent zou geen goed agent geweest zijn, als hij het er bij had laten zitten. Een achtervolging begon, waarbij de varengezel opnieuw gepakt werd, maar.... zich weer wist los te rukken. Toen achtte de agent het oogenblik gekomen om van zijn wettige wapens gebruik te maken. De keuze viel op zijn sabel en het verhitte lijf van den weerspannige. Een paar flinke tikken hadden het gewenschte gevolg en kort daarna kon in het politiebureau aan de Smedestraat het verhoor beginnen. Ook hier ontstonden twee partijen. De eene bestond uit leden van den Ongelukkendienst, die hun handen vol hadden met het verbinden van hoofden, handen en andere lichaamsdeelen; de andere uit de dienaren van de H. Hermandad, die proces-verbaal opmaakten. Gevolg: vele verbanden, een proces tegen den varensgezel wegens vernieling en verzet en tegen den caféhouder wegens mishandeling. De koopman komt er dus met pijn in zijn hoofd af, waarvoor hij dan ook koopman is. Brussel, 1.35 Keulen, 2.20 Parijs Radio, 3.35 Lon don Regional, 5.20 Parijs Radio, 6.20 London Re gional. 7.05 Pauze, 7.10 Keulen, 8.05 Parijs Radio, 8.20 Fr. Brussel, 9.20 Rome, 11.35 Berlijn. Programma 4. 8.00 Ned. Brussel, 9.20 Diversen, 10.35 Droitwich. Programma 5. 8.007.00 Diversen, 7.00 Eigen gramofoonplatenconcert (Opera-fragmenten). 1. Balletmuziek zu Rosamunde; 2. Le Barbier de Sevilla; 3. Martha, ou-verture4. Ein Masken- ball; 5. Banditenstreiche; 6. Figaro's Hochzeit; 7. Bajazzo; 8. Don Juan; 8.0012.00 Diversen. Voor het examen M.O.-teekenen slaagde te den Haag mej. L. Deinum uit Haarlem. De afdeeling Haarlem van den R. K. Bouw vakarbeidersbond St. Joseph organiseert een boottocht naar de kermis te Alkmaar op Zon dag 29 Augustus. Inlichtingen zijn te verkrijgen in het gebouw St. Bavo. Op Woensdag 25 Augustus zal de heer J. Mol- lee Jr., uit Haarlem, den dag herdenken, waar op hij 25 jaar verbonden zal zijn geweest aan het Amsterdamsch ziekenfonds „Ziekenzorg". Zondag is op 60-jarigen leeftijd overleden de heer H. Wensing, alhier, een geziene persoon lijkheid in de kringen van den meel- en graan handel. B. en W. stellen den raad van Haarlem voor de Capitulantenverordening zoodanig te wijzi gen, dat o.a. ook de functie van agent van po litie in de lijst van betrekkingen zal worden opgenomen. Dit geschiedt op verlangen van Ge deputeerde Staten. Voor het examen costumière slaagden te den Haag mej. S. Blaauw uit Haarlem en de dames B. Fabius, B. v. d. Akker, C. Goossens, C. As sendelft uit Heemstede. Op Donderdag a.s. 26 Aug. zal de bariton Dick Weiman, begeleid door mej. Lies de Waal, voor de microfoon van de N.C.R.V. optreden van 5.156.00 uur met werken van Schubert en Doret, terwijl hij zal declameeren een rei van Vondel en diens Ecce Homo. Woensdag 25 Augustus Programma 1 Hilversum 2. Programma 2 Hilversum 1. Programma 3. 8.00 Keulen, 10.20 Pauze, 10.35 Parijs Radio, 11.05 London Regional, 12.50 Ned. Maandagmorgen om 9 uur marcheerden 260 kinderen onder de tonen van de muziek der ver- eeniging De Spaamebazuin van den speeltuin naar den Koudenhorn vanwaar zij een tocht gingen maken naar den speeltuin De Vink te Leiden met de keurig versierde boot van den heer Feije. Er was een uitstekende organisatie. Er waren niet alleen voldoende dames en heeren voor de begeleiding, maar zelfs was er een heer en een dame voor de eerste hulp bij ongelukken aanwezig. Zeer vele ouders brachten hun kinde ren naar de boot, waar, ondanks zijn drukke be zigheden, ook de «loco-burgemeester, de heer W. J. B. van Liemt, voorzitter van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen aanwezig was. De geeste lijke adviseur der vereeniging maakte den tocht mede. De kinderen hebben zich op hun reis best vermaakt en alles verliep zonder ongelukken. Wij voldoen aan het verzoek van vele ouders wanneer wij hier de ijverige leden der speeltuin commissie hartelijk dank zeggen voor hun vele en moeilijke werk. Financieel als op andere wijze viel er heel wat te regelen. Ook de bege leidsters en begeleiders en de voorzitter, de heer Felix, verdienen lof. Van Haarlem, Zaandam, Amsterdam, N.- Bussum en Hilversum zal een goedkoope trein rijden naar Arnhem en Nijmegen op Dinsdag 31 Augustus. Geboren: A. RooslootPelder z.; F. Ausma Spang z.; A. W. M. Franssenv. As z.; P. de BlaazerHendriks d.; P. E. F. KollewijnZoo- mers d.; A. J. VeenBaars z.; E. Hooftv. Doorsselaer z. Overleden: J. Veen, 80 j„ Gouwstraat; C. v. Altena, 74 j., Gasthuislaan; H. Wensing, 60 j„ Jelgersmastraat; C. E. OosterbaanGrotelüschen 72 j., Kamperl. De zandbak is in heel Wat stadstuintjes een belangrijke rol gaan spelen voor de kinde ren. De doktoren vinden deze miniatuur strandjes kostelijk voor kleine bleekneusjes, die in den zomer geen levertraan krijgen en er iets veel beters voor in de plaats ontvangen. De zandbak! Een uitkomst voor heel wat moe ders, die kleuters in huis kwijt zijn, waardoor tegelijkertijd meubilair en servies geen geva ren loopen. De kindertjes spelen graag in dat afgeschoten hoekje van hoogstens twee vier kante meter. Ze bouwen er torens en kasteelen, bergsporen en loopgravenzelfs de toekom stige tunnel onder het Noordzeekanaal maken ze er in een paar minuten kant en klaar! Maakt U niet bezorgd, dit wordt geen pae- dagogisch of medisch artikel over de beteeke- nis en den invloed van den zandbak op den kleuter. Deze inleiding was alleen noodig om U het volgende kostelijke staaltje beter te doen be seffen. D zware klok van de Groote Kerk had de twaalfde»slag de lucht ingeslingerd en even later begon het intense autoverkeer der mid dag-spitsuren. Van alle kanten kwamen de wielrijders opzetten, auto's kruisten elkander op het nippertje, Wie loopend naar huis moest zette er een stapje op, om' zoo lang mogelijk tijd te hebben voor de lunch. Achter de stree- p>en op het asphalt stelde het verkeer zich op, wanneer het roode licht gluurde uit de drie oog met een p>et, alias het automatische ver- keerssein. Het is een heele toer om de indeeling van de Groote Markt zóó te maken, dat alles op rol letjes loopt, niemand ondersteboven gereden kan worden en ook niemand te lang behoeft te wachten bij de verschillende strepen. Daarom is er verleden week een proef genomen met een vluchtheuveltje tusschen het trottoir vóór Kreymborg en den middencirkel. Links van dit heuveltje stelt zich het verkeer op voor de Ko ningstraat, rechts voor de Zijlstraat. De proef blijkt geslaagd te zijn en daarom is het houten staketsel weggenomen om plaats te maken voor een massiever geval. Het asphalt hebben sterke mannen ter plaatse tot puin ge hakt, toen is er een granieten trottoirband ge metseld. Openbare Werken liet daartusschen zand gooien en gisterenmiddag was nu het wachten op de tegels ter completeering. Drie kleine kleutertjes misschien wel de- zelfd'en, die eens op het beroemde hek zaten op dien mooien zomerschen dag in September ontdekten het vluchtheuvelgeraamte en zagen het voor een zandbak aan. Ze hadden een kar retje bij zich met speelgoed en ze vonden het heelemaal niet mal om dat vehikeltje voor den nieuwen trottoirband te parkeeren en uit te la den in het zand- Al suisden er dertig auto's voorbij en al werden ze door honderd fietsen bedreigdze hadden alleen maar oog voor het zand en het speelgoed. ,,Ik ga een toren bouwen'," zei er een. „Eh ik ga de spoorbaan naar Leiden ophoo- gen," viel Dirrekje Goochem bij. „Dat asphalt is net zee," concludeerde de derde, ongetwijfeld een kleine mijmeraar, „waarom zouen we naar Zandvoort gaan?" Een vriendelijke agent, met goedige oogen achter een nikkelen bril en plechtige grijze haren rondom zijn ooren, ontdekte dit vredige tafereeltje temidden van het speruur-geweld en maakte een praatje met de jongens. „Gevaarlijk? Waarom? Hier mogen ze toch niet rijden!" Heerlijk vertrouwen van dat knaapje. Zonde als dat beschaamd zou worden. De vriendelijke agent zag dit in en hij knipoogde tegen de men- schen, die het kostelijk tafereeltje in de gaten hadden gekregen. „Tuuuut Tetuut....!" Dirrekje Was al gereed gekomen met zijn zandspoorbaan en hij liet er een fluitenden trein over rijden. Eén zandbak is een zandbak, nietwaar? Wat maakt het uit, dat deze nu toe vallig midden tusschen het verkeer terecht is gekomen? De belangstelling voor het kinder spel werd al grooter en grooter en toen werd het werkelijk tijd om er een eind aan te ma ken. „Jongens, nu inpakken, het wordt te druk!" De vriendelijke agent zei het, met een tikje weemoed in zijn stem. Maar juist daarom ge hoorzaamden de jongens en werd het karretje Het Katholicisme kan zijn goddelijke zending in deze wereld niet vol ledig ontplooien zonder Universi teiten. Het is daarom plicht van lederen katholiek zijn eigen Universiteit naar ver mogen te steunen. Maandag zijn en heden, Dinsdag, worden op de banen van 't Kenn. Lyceum de jaarlijksche wedstrijden om den Van Lennep Beker en de Kea Boumancoupe gespeeld, waaraan deelne men de beste jeugdige spelers en speelsters uit het geheele land. Deze wedstrijden, welke ook nu worden geleid door den heer J. J. B. J Swaan, lid van het Dag. Bestuur van den Ne- derlandschen Lawn Tennis Bond, gaven op den eersten dag reeds vele goede partijen waarin ook de vertegenwoordigers van het District Haarlem zich vrij goed weerden. Mej. F. Kerk hoven plaatste zich in den halven eindstrijd. Mej. N. de Roos won haar eerste partij, maar werd in de 2e ronde uitgeschakeld. J. H. Knoop, de eenige vertegenwoordiger in de wedstrijden om den Van Lennep-Beker won zijn beide par tijen en is nu aan den kwart-eindstrijd toe. De uitslagen van den eersten dag luiden; Van Lennep-Beker. le ronde: H. Went (Gelderland) sl. W. Rei- mers (N. Brabant) 63, 61. W. Akkersdijk (Rotterdam) sl. G. Cort v. d. Linden (Gronin. gen) 64, 97. I. Rinkel (Utrecht) sl. B. Vlie- genthart (Gelderland) 60, 60. J. H. Knoop (Haarlem) sl. E. Koppius (Groningen) 63, 62, P. Heyblom (Amsterdam) sl. W- Perink (N. Bra bant) 61, 63. M. W. Haal (Gelderland) w.o. J. Bouman (Den Haag) sl. J. H. W. Woodrow van Walsem (Gelderland) 62, 64. H. Wilton (Den Haag) w.o. Jhr. de Roy van Zuidewijn (N. Brabant) sl. A. ten Oever (Drenthe) 62, 6—1. J. v. Sprengers (N. Brabant) sl. E. Brands (Drente) 60, 62. Tweede ronde: F. Wiegers (Amsterdam) sl. I. Rinkel (Utrecht) 6—3, 4—6, 6—2. J. H. Knoop (Haarlem) sl. P. Heyblom (Amsterdam) 64, 9—7. H. Wilton Jr. (Den Haag) sl. M. W. Haal (Gelderland) 63, 62. H. Went (Gelderland) sl. E. van der Kruk (Amsterdam) 62, 26, 61. J. Bouman (Den Haag) sl. B. Veltenaar (Rotterdam) 63, 62. Jhr. de Roy van Zui dewijn (N.B.) sl. L. Akkersdijk (Rotterdam) 4-6, 12—10, 9—7. C. P. C. Fabius (Den Haag) sl. J. v. Sprengers (N. Brabant) 61, 6—3. E. Bouman (Den Haag) sl. W. Akkersdijk (Rotter dam) 63, 64, Kea Boumancoupe. le ronde: Mej. E. H. Klein (Den Haag) sl. Mej. R. Rinkel (Utrecht) 6—0, 6—3. Mej. I. Kiek (Amsterdam) sl. Mej. A. Hovinga (Groningen) 16, 63, 64. Mej. N. de Roos (Haarlem) sl. Mej. R. Kloppers (N. Brabant) 61, 62. Mej. T. van Rijssel (Rotterdam) sl. Mej. D. Honig (Gelderland) 60, 61. Mej. N. Felix (Den Haag) sl. Mej. K. Mos (Haarlem) 60, 62. Mej. B. Thonus (Amsterdam) sl. Mej. M. Wolterbeek (Den Haag) 61, 60. 2e ronde: Mej. A. Hartog (Den Haag) sl. Mej. B. Thonus (Amsterdam) 64, 64. Mej. T. van Rijssel (Rotterdam) sl. Mej. N. Felix (Den Haag) 26, 75, 75. Mej. I. Kiek (Amster dam) sl. Mej. N. de Roos (Haarlem) 61, 64. Mej. F. Kerkhoven (Haarlem) sl. Mej. E. H. Klein (Den Haag) 6—1, 4—6, 7—5. De Nederlandsche ploeg, die op 28 en 29 Aug. te Westende tegen België zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Heeren enkelspel: Karsten, Van Swol, Hug- han, Teschmacher, Marinkelle, Heynen, mr. Brouwers, jhr. de Brauw en als reserve Lijsen. Dames-enkelspel: mej. G. Terwindt, mej. M. Rollin Couquerque, mej. A Kerckhoff en mej. R. Mechel. Reserve: mevrouw van Bergel-Belzer. Dames-dubbelspel: mej. Terwindt-mej. Rollin Couquerque en mej. Kerckhoff-mevr. v. Berkel. Heeren-dubbelspel: Hughan-van Swol, Kar- sten-Teschmacher, De Brauw-Lijsen en Marin- kelle-Heynen. Gemengd dubbelspel: mej. Terwindt-v. Swol, mej. Rollin Couquerque-Teschmacher, mevr. v. Berkel-Karsten en mej. Kerckhoff-Hughan. Aanvoerder is de heer ir. H. M. A. v. Berkel. Zondag a.s. vindt de marsch plaats, die bo vengenoemde vereeniging georganiseerd heeft. Er zijn nog vele katholieke wandelaars die zich nog niet hebben opgegeven. Dit kan nog gebeu ren bij: L. Kuijk Jr., Kruistochtstraat 11, Haar lem. Wij vertrouwen dat er nog velen zullen komen dan zal het een groote katholieke sport dag worden op wandejgebied. weer met het speelgoed gevuld. Maar heelemaal begrepen ze het nietwaarom laat de ge meente die zandbakken dan toch op zulke rare plekken maken?!! v. W. Maandagavond hield de R.K. Voetbalclub H.B.C. haar 34e jaarvergadering, waarvoor een vrij groote belangstelling bestond. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. G. J. v. d. Horst, bijzonder welkom den geestelijken adviseur, den weleerw. heer kap. J. Kooijmans, die voor het eerst na zijn benoeming in deze functie een jaarvergadering bijwoonde. Sloot het vorige boekjaar nog met een na- deelig saldo van ruim f 400, thans kon men een voordeelig saldo van f 142.40 noteeren. Een schriftelijk verslag der kascommissie heeft als gevolg, dat den penningmeester onder dank zegging voor zijn werk, decharge wordt verleend. Ook in het verslag van den secretaris, den heer S. Mulders, klinkt een optimistische geest. Bijzondere hulde wordt, naast een weinig cri- tiek, gebracht aan het eerste elftal, dat met sprekende cijfers het afdeelingskampioenschap behaalde. Ook de overige elftallen namen een gunstige plaats in op het ranglijstje. Betreurd wordt in het verslag het heengaan van trainer Yates, die zeer veel heeft bijgedra gen tot den goeden naam van H.B.C. Ook wordt betreurd het besluit van Ruigrok, om niet meer te voetballen. Beiden functionarissen wordt dank gebracht voor hun belangrijke werkzaamheden. Ook de voorzitter geeft z'n jaarlijksch overzicht, dat meer het principieele van de club betreft. Dank brengt hij aan de vele commissies, die in de jeugdleiding zulk een groot aandeel hebben. Met vrijwel algemeene stemmen wordt als voorzitter herkozen de heer J. G. J. v. d. Horst, als bestuurslid werd herkozen de heer P. J. M. de Wildt, en in de plaats van den heer B. P. M. Bonke gekozen de heer G. W. Toledo. Na den heer Bonke dank gezegd te hebben voor wat hij steeds in het belang van H.B.C. gedaan heeft, heet de voorzitter het nieuwgeko- zen lid Toledo bijzonder welkom in het bestuur. Als leden der kascommissie werden in de va catures N. J. v. d. Linden, die niet herkiesbaar was, en G. W. Toledo, die af moest treden door zijn benoeming als bestuurslid, gekozen de hee ren Th. v. d. Horst en A. Martin. Een voorstel tot een kleine contributieverhoo- ging werd verworpen, waarna de begrooting over 19371938 werd behandeld en vastgesteld. Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting met den Christelijken groet. De uitslagen van Zondag j.l. waren: Afdeeling A: Kinheim a.—V.S.V. a 12 Stormvogels aKennemers a 14 V.S.V. aKennemers a 40 V.S.V. a behaalde dus den eersten prijs. Afdeeling B Stormvogels bKennemers b 23 V.S.V. b—RCH b 3—4 Kennemers bR.C.H. b 42 Kennemers b legde in deze afdeeling beslag op den eersten prijs. Op het prachtigte Berchem Stadion had Zon dag de ontmoeting plaats tusschen de teams van de General Motors en Haarlem I. De Belgen heb ben in dezen wedstrijd beter partij gegeven, dan het vorige jaar in Haarlem. De Haarlemmers, die blijkbaar vermoeid van de busreis waren, hebben nog al eens kostbare fouten gemaakt, waarop de Belgen menig punt scoorden. Het is ec'nier een zeer prettige en spannende wedstrijd geworden, waarin de beslissing eerst in de laat ste innings viel, toen met twee nullen en twee honken bezet, bij den stand 79, G. Hinze den wedstrijd voor Haarlem won door op schitterende wijze Bresseleer in het verre veld te vangen. Voor de Belgen stond F. Caluwé op de werp- plaat en hij wist de Haarlemmers aan slag goed te bedwingen. Ook aan slag was Caluwé uitste kend op dreef en de Haarlemmers hebben ook nu weer een mooie demonstratie gezien van de goede manier van slaan. De Mon, die voor Haarlem op de werpplaat stond, kan op een goeden wedstrijd terugzien. De inningscijfers waren: Haarlem 1: 302110110 9. G. M. B. c.: 2—0—0—1—1—1—0—0—2 7. Voor den aanvang van den wedstrijd bood voorzitter Beets den G. M. B. C.-aanvoerder, F. Caluwé, een aandenken aan, wat zeer op prijs gesteld werd. Voor de promotie-degradatie-competitie 1ste en 2de klas K.N.Z.B. is te IJmuiden bovenge noemde wedstrijd voor vrij veel publiek ge. speeld. De wedstrijd begint" in een vlot tempo, waar bij beide partijen gelijke kansen krijgen. We zien een onverwachten doorslagbal van Visman, die echter in Hölskens handen komt. Dan komt Haarlem opzetten. Na een vrijen worp naar Joop van Hemsbergen, komt de bal bij Dammink, die met een prachtig schot Haarlem de leiding be zorgt 01. V.Z.O. geeft zich geenszins gewon nen, maar Haarlem is op dat oogenblik ster ker, doch heeft pech doordat Bannink juist naast schoot, terwijl even daarna keeper v. d. Broek zich te ver uit het doel waagt, hetgeen hem haast noodlottig wordt. We zien schoten van Joop van Hembergen en Zeeman tegen de lat belanden. Nu profiteert V.Z.O. echter van een numeriek zwakke achterhoede van Haar lem en er ontstaat een hachelijk moment voor haar doel. Swier schiet tegen de paal. Heftig wordt er gestreden, totdat Visman met een prachtig schot den stand gelijk maakt 11. Na het uitzwemmen zien we weer een schot tegen de paal buiten bereik van Van der Broek. De terugspringende bal belandt bij de vrijlig- gende Rum Swier, die er mee opzwemt. Onder groote spanning fluit de scheidsrechter voor het verstrijken van de eerste helft. Rust 11. Op verzoek wordt er direct doorgespeeld. Al dadelijk worden beide keepers onder schot ge nomen. De schoten komen voorloopig nog te gen de paal. Hölsken moet dan al zijn capici- teiten toonen bij een kogel van Schoone, wel ke hij dan ook meesterlijk stopt. Het spel ver. ruwt dan. Captein en Janus moeten dan het water verlaten wegens verzwemmen. Nu blijft de beslissing niet lang uit. Een vrije worp van Zeeman komt bij Jan van Hembergen, die met een hard schot scoort I2. Even later is het weer Van Hemsbergen, die er 31 van maakt. Scheidsrechter Van Huissteden vindt het dan noodig Captein en Visman het water uit te sturen. Het spel wordt dan ontsierd door te veel vrije worpen. Met den stand 13 komt dan het einde. Hedenavond wordt in Stoop's Openluchtbad te Overveen gespeeld tusschen Haarlem en Star (Utrecht). De match begint om half acht». Gebouw St. Bavo: Proza, 8 uur; Woning- bouwvereeniging St. Joseph, 8 uur; Schaakclub St. Bavo, 8 uur. Frans Halsmuseum: Frans Halstentoonstel ling, 105 uur. Teylermuseum: Tentoonstelling, 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Gr. Heiligland 66, expositie, 106 uur. Gemeenteraadsvergadering: Prinsenhof half 2 Cinema-Palace: Palace Filmac, 115 uur, 7 en 9.15 uur: „De Postillon van Lonjumeau." Frans Halstheater: „Ik ben een vluchteling" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Tweelingbroeders", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandttheater: „Ching-Ching", 2.30, 7 en 9.15 uur. De academische wereldkampioenschappen floret-equipe schermen te Parijs zijn geëindigd. De Italiaansche equipe won den titel met drie overwinningen en 0 nederlagen. Frankrijk werd tweede met twee overwinningen en één neder laag; Duitschland derde met een overwinning en twee nederlagen en Egypte vierde met nul overwinningen en drie nederlagen. Begunstigd door fraai zeilweer hield de H. Z. V. Zondag haar 2en wedstrijd in dit seizoen. Waarschijnlijk tengevolge der vacanties was het aantal inschrijvingen gering. De uitslagen luiden: Puzzle-klasse1. Hallo, D. Smit. Gemengde-klasse: 1. E. Strobel. B-M-klasse: 1. Cowi, W. Vreeken. Des morgens werden de motorbootleden be zig gehouden met een vossenjacht, ringsteken en dobbervisschen. De volgende prijzen werden toegekend: Vossenjacht: 1. Puck, J. H. v. Wüland Sr., 2. Dolfijn, C. W. de Graaff. Ringsteken: 1. Dolfijn, C. W. de Graaff. 2. W. Koster Sr., 3. Puck, J. H. v. Wij land Sr. Dobbervisschen: 1. W. Koster Sr., 2. Mahe- jan, H. Groenendaal. 3. Dolfijn, C. W. de Graaff. De kampioenschappen georganiseerd door H. R. C. „Excelsior" zijn een buitengewoon succes geworden voor de organiseerende vereeniging. Na veel spanning wist de 17-jarige B. Schell Jr. beslag te leggen op den kampioenstitel der A. KI. De uitslag van de verschillende ritten luid den: Kampioensschappen B. KI. Sprint: 1. J. Munk, 2. H. Kleef; 2e rit: 1. Bijster, 2. H. Kleef. Finale: 1. Bijster (kampioen), 2. Munk, 3. H. Kleef. le rit A. KI.: 1. B. Schell Jr., 2. J. Terburg; 2e rit: 1. B. Schell Jr., 2. Terburg. Finale: 1. B. Schell, 2. Terburg. Finale lange afstand over 100 ronden: 1. B. Schell Jr. kampioen, 2. A Persoon, 3. Terburg. Tijd 35 min. 55 sec. Finale lange afstand B KI.: 1. Peters (kam pioen), 2. Banken, 3. J. Bouman. Het is een prachtprestatie geweest van B. Schell Jr. Genoemde renner mocht al heel wat overwinningen in het seizoen 1937 boeken. Een veelbelovend renner, die de beste renners uit Haarlem achter zich wist te houden. over: Haarlems Bloei? Vestig u te Haarlem? In aansluiting op de klacht die reeds eerder in uw blad behandeld is over de nieuwe vuil nisemmers, betreffende de bijbetaling van een tweeden emmer, voornamelijk wat betreft de winkeliers, zou .ondergeteekende nog onder staand willen toevoegen. Hij is in de gelukkige omstandigheid In Haarlem een winkel met dagverblijf te mogen drijven en betaalt zijn diverse lasten aan de gemeenschap. Hij woont te Amsterdam en be taalt als boven. Omdat hy niet hier woont, maar wel zijn lasten betaalt en vuilnis vergaart, moet hij hiervoor nog eens extra betalen. Dus in dit geval niet eens den tweeden emmer, neen de eerste emmer wordt al direct op rekening ge plaatst, zijnde 2.— plus 7.50 ophaalkosten per jaar. Is dit geen pracht reclame voor de Vereeni ging Haarlems Bloei? Vestig U te Haarlem.... maar neem een flinken buidel met geld mee, want alles is hier extra voordeelig. MATRA, Julianapark 22 P.S. Adhaesie-betuigingen om eventueel gezamenlijk actie te voeren, worden gaarne in gewacht bij: MATRA, Julianapark 22, Haarlem. Telefoon 17970 IJMUIDEN, 24 Aug. Rijksvischafslag. Tarbot 64 75 cent per kg. Griet 13.0028 per 50 kg. Tong 1.151.32 per kg. Zetschol 25.50, klein:- Schol 5.10 —20, Bot 7.00—16, Schar 3.90—10 per 50 kg. Vleet 0.651.5o per stuk. Pieterman en Poon 2.20. groote Schelvisch 20.0028, middel Schelvisch. 18.0021, kleine middel Schelvisch 13.00—17. kleine Schelvisch 5.4010 per 50 kg. Kabeljauw 26.0033 per 125 kg. Gullen 3.70—13, Wijting 2.603.90 per 50 kg. Koolvisch 1550 cent per st. Makreel 5.709.50 per 50 kg. Versche Haring 2.653.40 per kist. Maatjesharing 7.60, volle Ha ring 9.60—9.70 per kantje. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Amsterdam 695 manden 3880.Ommering 695 manden 3830.Amstelstroom 105 manden 1580.Bruinvisch 70 manden 1370. Logger met pekelharing 106 manden 2070. K.W, 74 141Ü. LOGGER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5