EUWS De arrestaties te Vogelenzang Waar de filmband rolt LAATSTE NIEUWS I Zoekt gij betrouwbaar j Personeel? Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen „African Trader" getroffen ERFENIS VOOR DE POLITIE COEBERGH AMERIKA',S BELANGEN IN CHINA ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1937 ^ininnuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiininniiiniiiiil Op het Jamboree-terrein zouden na de Jamboree zeer royale uitdeelingen van overge schoten levensmiddelen zijn geweest Gestolen of gekregen? In ieder geval een overtreding Zuivere koffie Waarom slechts 2 arrestaties! LAATSTE ZOMERAVOND CONCERT H.O.V. Solist: Hans Byvanck, viool BOEKHANDEL' SCHOOLBOEKEN REMBRANDT-THEATER Ching Ching geprolongeerd PALACE-BIOSKOOP Ein Madel vom Ballett LUXOR-THEATER Piccadilly Jim ALS DE BUITENLANDSCHE AUTOMOBILIST KOMT Zal hier een amateur-gidsen- dienst zijn WATERPOLO-TOURNOOI Heemsteedsche Polo Club Wie mist zijn belastingplaatje? Geen voorrang verleend (Gedeeltelijk gecorrigeerdJ Twee torpedojagers snelden het lekke schip te hulp Koning George houdt een beraadslaging De V. S. wenschen geen herhaling van het geval-Mandsjoekwo Correspondent van de „Matin" verongelukt DE SMOKKELARIJ VAN SIGARETTENPAPIER Belastingambtenaren hebben succes Hore Belisha naar de Fransche manoeuvres Defecte Koningsbrug weer hersteld MIJN OPGEVISCHT Nabij het lichtschip Maas SCHAKEN DE BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.S.B. Uitslagen hangpartijen Prijsuitreiking I siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüïH NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT STAD Gestolen of gekregen? In het dorpje De Zilk en het dorp Vogelen zang, waar de rust was weergekeerd na de groote drukte, die de Jamboree der padvinders In dit eenvoudige wereldje gaf, is opnieuw dei ning ontstaan. De politie heeft in een der huisjes een inval gedaan en een groote hoeveelheid levensmidde len in beslag genomen, nog afkomstig van die Jamboree, waarvan de laatste resten op het terrein zelve nauwelijks meer te zien zijn. De eertijds zoo groote arena ligt netjes in stapels houten planken op het veld, het groote restau rant „De Totems" staat nog slechts als ge raamte overeind en de winkeltjes laten even zoo zien, dat ze van eenvoudig materiaal ge construeerd waren. De Jamboree heeft een erfenis nagelaten en een der executeurs-testamentair, de Bloemen- daalsehe politie, is thans druk in de weer om na te gaan of die erfenis wel in de juiste fanden is terecht gekomen. De begunstigers beweren van wel, voor de politie is dat de vraag nog. In de kleine huisjes van De Zilk zijn vele zakken levensmiddelen, afkomstig van de Jamboree opgeslagen, zijn ze gestolen of gekregen? Een der bewoners verzekerde ons ten stellig ste dat die levensmiddelen op een rechtmatige wijze van de padvinders zijn gekregen. De pad vinders waren zeer gul. Na afloop van de Jamboree, toen talrijke padvinders excursies gingen maken en dus niet op het terrein bleven, bleef het voedsel, dat voor hen bestemd was, over en dat werd nu uitgedeeld aan de inwoners van De Zilk en Vogelenzang, die er om vroe gen. Hoe die dat te weten kwamen? Och, de een hoorde het van den ander en zoo ging ten slotte iedereen uit het dorp op de Jamboree om voedsel vragen. Zoo bijvoorbeeld was op een dag na de Jamboree een vriend met een kistje prachtige risch bij onzen zegsman geko men en het volgende tweegesprek ontwikkelde zich toen: ,,Dat is prachtige visch!" „Ik kom je een maaltje brengen!" „Hoe kom je er aan!" „Op de Jamboree cadeau gekregen!" Aan onzen zegsman behoefde natuurlijk zoo iets geen twee keer gezegd te worden en ook hij trok naar de Jamboree, dat luilekkerland, waar de meest welkome levensmiddelen zoomaar de zakken invlogen! De Zilkenaars zijn niet rijk wel veel werklocs en de steunuitkeeringen zijn laag, men kan zich dus indenken dat zij gaarne levensmiddelen cadeau ontvingen! En wjj trokken er op uit, iederen dag weer. zoo vertelde onze zegsman. En nooit kwamen we met leege handen terug. De moeilijkheid was om op het terrein te komen, want toen de Jamboree afgeloopen was, mocht er geen pu bliek .meer komen. Maar, of we verzonnen een smoesje en kwamen zoo den officieelen ingang in, of we wisten wel een plekje, waar we onge zien het terrein konden opkomen. Het terrein kennen we door en door. Onze zegsman erkende, dat men door clandes tien op het terrein te komen een proces-verbaal riskeerde, want men liep zonder toestemming op particulier terrein. Maar dat had men er graag voor over. Als ieder die onrechtmatig het terrein betreden heeft, een proces-verbaal ver dient, dan kan men heel Vogelenzang en De Zilk wel gaan verbaliseeren, aldus onze zegs man. Eenmaal op het terrein ging de rest vanzelf. Zoowel aan het hoofdmagazijn als aan de magazijnen der subkampen was men gul in het uitdeelen van de aanwezige voorraden. Men behoefde soms den meegenomen zak maar open te houden en de magazijnmeester wierp er van alles in: thee, bussen ingemaakte le vensmiddelen, havermouth, boter, suiker, rijst, enz. enz. tot closetrollen toe! Van het eene magazijn ging men naar het andere en zoo was de zak spoedig vol. Fluks werd de zak naar huis gebracht en geleegd. En de voorraad thuis groeide aan tot een zeer respectabele hoeveelheid. Met nadruk verze kerde de Zilkenaar ons, dat er niet gestolen werd. Dat behoefde ook niet, want men kreeg het immers gratis en waarom zou men dan stelen? Een enkele maal weigerde een maga zijnmeester wel eens, zeggende, dat we maar moesten terugkomen als het kamp werd op gebroken. En inderdaad, telkens als het kamp van de een of andere nationaliteit werd opgeruimd, dan werdeh de in dat kamp overgebleven le vensmiddelen onder ons verdeeld. Soms ver deelden de padvinders deze levensmiddelen eerst onder elkaar en wij kregen de rest. Na tuurlijk sioegen wij zulke levensmiddelen niet af. We konden ze veel te best gebruiken en anders bleven die levensmiddelen toch maar liggen rotten op het veld. Men moest eens weten, aldus onze zegsman, hoeveel kilo's le vensmiddelen er hebben liggen te verrotten op het veld. Heerlijke roomboter bijvoorbeeld, die daar in de zon vergaan 'is. Heeft U nog aan de magazijnmeesters ge vraagd of ze wei bevoegd waren om de levens middelen uit te deelen? Ja zeker hebben we dat gevraagd. We kre gen toen ten antwoord, dat, als we dachten, dat ze er niet toe bevoegd waren, we dan de levensmiddelen maar moesten laten liggen. En dat deed natuurlijk niemand. We hebben getuigen, die kunnen bewijzen, dat we de levensmiddelen cadeau hebben ge kregen en niet gestolen. De magazijnmeesters waren Hollandsche padvinders en die kunnen we tot getuigen roepen, dat we niet gestolen hebben. Hun namen zijn bekend. Het was alles zuivere koffie! Werd er cok aan het hoofdmagazijn uit gedeeld? Ook daar gaf de magazijnmeester ons le vensmiddelen als we er om vroegen. Soms mochten we ze wegnemen, soms kregen we ze aangegeven, net als in de magazijnen der subkampen. Onze zegsman hoorde echter toevallig een telefoongesprek, dat de magazijnmeester van het hoofdmagazijn met het hoofdkwartier had. Uit de antwoorden van den magazijnmeester vernam hij, dat het hoofdkwartier den maga zijnmeester verbood nog meer uitdeelingen te houden. Het hoofdkwartier was dus van de uit deelingen op de hoogte en onze zegsman heeft uit het gesprek geconcludeerd, dat het hoofd kwartier de uitdeelingen, die vóór zijn telefo nisch verbod gedaan zijn, heeft goedgekeurd. Ook de politie was van de uitdeelingen op de hoogte. Op een keer, zoo vertelde ons een an dere Zilkenaar, werd ik aangehouden door een rijksveldwachter, toen ik ontvangen levensmid delen op mijn fiets naar huis bracht. Ik ver telde aan den veldwachter van welke padvin ders ik de levensmiddelen had gekregen. De veldwachter ging bjj hen informeeren en de zaak was in orde. Op een anderen keer werd ik eveneens aange houden, doch ik kon toen een schriftelijk bewijs toonen dat ik de levensmiddelen had gekregen. De politie las het en weigerde het terug te ge ven. „Anders maak je er nog maar meer gebruik van...." zeide zjj. Onze zegsman was zeer verbolgen over het feit, dat er arrestaties waren gedaan en de wijze waarop. Alleen de gebr. v. d. B. zijn volgens hem gearresteerd. Ze kregen een briefje van den betrokken ambtenaar dat ze des middags om 3 uur in het stempellokaal te Noordwijkerhout moesten komen. Ze kwamen er en hebben daal eenige uren moeten wachten. Toen bleek dat de steun-ambtenaren ze heelemaal niet noodig hadden, doch de Bloemendaalsche politie arri veerde per auto en bracht hen naar het politie bureau te Overveen. Daar zijn ze vastgehouden tot des avonds laat. Ondertusschen heeft de politie de woning van de mannen, waar juist niemand aanwezig was, doorzocht en de opgeslagen levensmiddelen meegenomen. Bij die levensmiddelen zouden echter er ook eenige zijn, die door de bewo ners van het huis zelf gekocht zijn en niet ge kregen .waren op de Jamboree. Onze zegsman was over een en ander zeer verontwaardigd. „Als men diefstallen gaat ver moeden dan moet men zoowat alle bewoners van De Zilk aanpakken en niet een paar, want zoowat alle bewoners zijn op het Jamboreeter rein geweest en niet alleen de gebr. v. d. B. Ook bij andere bewoners is de politie aan huis ge weest, doch ze heeft alleen maar even om de deur gekeken en niet verder gezocht. Die be woners hadden tijdens de huiszoekingen bij de gebr. v. d. B. natuurlijk ruimschoots gelegenheid gehad om de in htm huizen opgeslagen levens middelen eventueel te verbergen. Wij vernamen van de Bloemendaalsche poli tie nog, dat de onmiddellijke aanleiding tot het nu ingestelde onderzoek gelegen was in het feit, dat verleden week op, het Jamboree-terrein een man werd aangehouden met een jute zak op den rug, die bij opening heele en onaangebroken pakken rijst, havermout, appelstroop e.d. bleek te bevatten met de etiquetten van den leveran cier nog er op. In de vaart bij het terrein bleek een bootje te liggen, waar de zak werd geleegd, waarop naar het terrein terug werd gegaan om nieuwen voorraad te halen. Voor wie dat niet begrijpt zij medegedeeld, dat er nog altijd voor trekkers in het kamp zijn, die den boel in orde brengen. Deze contingenten worden echter tel kens door andere vervangen.. Voor die kam peerders zijn natuurlijk nog levensmiddelen aanwezig. Bij het ingestelde onderzoek kwam de Bloemendaalsche politie tot de ontdekking, dat er bij de bewoners in de omgeving van het Jam boree-terrein vele levensmiddelenvoorraden, van de Jamboree afkomstig, in voorraad waren. Zij deed daarbij eigenaardige ervaringen op. Er wa ren kleine handelaars b.v. bakkers, die tijdens de Jamboree het terrein op mochten om koeken te verkoopen. Zij reden met hun wagen tot op het terrein en gingen vandaar naar de kampemen ten. Het is daarbij herhaaldelijk gebeurd, dat zij de koeken inruilden tegen pakken boter, rijst, havermout, zeep en het waren vooral de pad vinders, die over weinig of geen geld beschikten, die zoo royaal waren. De handelaars konden weten, meende de politie, dat die padvinders niet over die levensmiddelen mochten beschik ken. Of hier strafbare feiten zijn gepleegd zal het onderzoek van de politie nader moeten uit maken. Een uitverkochte zaal. Belangstellenden die teruggestuurd moesten worden bij gebrek aan plaatsen. Zegt het u niets, lezer? Is het geen bewijs dat de H.O.V. weer de volle belangstel ling heeft van 't Haarlemsche muziekminnede publiek? En heeft de belangstelling, juist voor dit concert, met composities van Mozart en Beethoven, ook in zuiver cultureel opzicht, geen bijzondere beteekenis? Neen, de liefde voor de groote klassieken is met de komst der Jazz muziek niet verloren gegaan. Integendeel: het komt ons voor, of men het veelal leege, bijna uitsluitend op afleiding en rumoer ingestelde muziekgenre nu eerst langzamerhand op zijn juiste waarde gaat schatten, om te grijpen naar wat dieperen zin heeft en inniger muzikalen grond en beteekenis. En zoo zal men, via Mo zart en Beethoven, zeker gemakkelijker t,ot waardeering komen van voorgangers en nako- mers van deze grooten en dezer speciale waar den leeren beseffen. Ik behoef u wel niet te zeggen hoe warm het was op dezen laten zomeravond met ruim 1200 luisteraars in de gemeentelijke concert zaal. We hebben wel een beetje medelijden ge had met den solist van dezen avond, die moeite moést hebben om zijn instrument zuiver af te stemmen bij zijn komst op 't podium voor het zoo rijke Beethoven-concert in D gr. Voorna melijk echter het eerste deel had hiervan to lijden, want in het Larghetto en het daarbij aansluitende Rondo was de stemming over het algemeen beter. Hans Byvanck speelde het mooie werk van Beethoven, we zouden zeggen met bijna klassieke soberheid en eenvoud, zon der veel dramatische accenten. Het orkest werd door dirigent Adam goed getemperd tegenover den altijd ietwat spichtigen vioolklank. Even dreigde tegen het einde van het Rondo een déraillement door een. faute de mémoire, doch deze werd handig opgevangen. Aan 't slot werden de solist en het orkest met dirigent Adam door geestdriftig en langdurig applaus beloond voor de in ieder geval uitstekende prestatie, des te uitnemender naarmate de temperatuur on draaglijk warm was. Na de .pauze kregen we een zeer geacheveer de verklaring van Beethoven's vijfde sympho nic, die den neventitel draagt van Noodlotsym- phonie. „So pocht das Schlcksal aan die Pforfce''. Een verklanking die nog wel niet het summum van dramatiek over den hoorder bracht, maar die toch zeer veel mooie momenten had. Fraaie dynamische, schakeeringen, een veelal scherpe rhythmiek, een doorzichtig geheel, een gede cideerd muzikale opvatting, met mooie hout partijen in het Andante, met geestige lichtheid in het Scherzo en met een goeden climax naar het slotallegro, dat waren de voornaamste kwa liteiten van deze herschepping door Marinas Adam en de zijnen van Beethoven's onsterfelijke werk. Dat er genoten is bewees wel het langdurige, welverdiende applaus, waarin dirigent Adam zijn musici liet deelen. Een uitstekend besluit van het zomerseizoen 1937. J. S. LEVERT ALLE Negen van de tien keer wordt een Shirley Temple-film geprolongeerd. Dit is één van de negen keer en dus loopt zij nog deze week ook. Zij is het trouwens waard en zeker meer dan één harer beide voorlaatste films, waarvan het zoetige karakter wat al te wee maakte. Ching Ching is een gezellige, onderhoudende film, waarnaar jong en oud met evenveel ple zier kunnen kijken. Zooals we reeds schreven, speelt het verhaal zich ten deele af in China en worden diverse geestig-philosofische Chi- neesche wijsheden verkondigd. Voor hen, die de verzoeking niet kunnen weerstaan haar ten tweeden male te gaan zien, is het voorprogram ma geheel ververscht. Zoo krijgt men eerst de gebruikelijke journaals met de semi-belang- rijke binnen- en buitenlandsche gebeurtenissen, dan een serie pittige Braziliaansche composi ties, uitgevoerd door een goed jazz-orkest en last not least een teekenfilm, waarin de nieu we teekenfilmfiguur „Porky" (zwijntje) een belangrijke rol speelt. Die teekenfilm is heusch zeer geslaagd en die nieuwe creatie zal er zeker wel ingaan. zijn! Integendeel! De intrige is niet onaardig I en aan het slot krijgen we zelfs twee gelukkige paren voor ons geld. De verwikkelingen, die er ontstaan doordat een meisje van het ballet, dat door-en-door verliefd zegt te zijn op een zekeren man, die liefde voor een voor een ander verwisselt, zijn vaak allerdolst. Vooral als Anny Ondra, die van die tweede liefde niets weet, haar zuster met den oorspronkelijk geliefde wil verzoenen en dan zelf op hem verliefd wordt. Maar ja, zooals het in dergelijke filmgevallen altijd gaat, alles komt netjes op z'n pootjes terecht en dat is toch maar de hoofdzaak. Eén bijzonderheid: Anny Ondra zakt in deze film niet door een bed, wat anders toch haar specialiteit is. Maar overigens is Anny dezelfde vroolijke, levenslustige, watervlugge Anny, die 'we uit vroegere films kennen, en we hebben weer om haar dolle sprongen en haar komi sche snuitjes gelachen als steeds en wenschen het iedereen toe, haar als „Madel vom Ballett" in Palace te zien. Het voorprogramma was ditmaal zeer uit gebreid. Zooals altijd natuurlijk ook nu de drie journaals, die o. a. te zien geven den lucht verdedigingsdag te Scheveningen, de nieuwe cultuur in den Achterhoek: de mais-aanplan- ting, enz. Maar bovendien kregen we nog eengrappigen éénakter: „De plaatsvervangende Echtgenoot" en een Terry Toon teekenfilm: „Het kronings jaar van Pudoy het puppie." Alles bjj elkaar een program dat er wezen mag. Anny Ondra heeft in deze film, die speelt ten tijde dat de vliegkunst nog bezig was het vliegen te leeren de hoofdrol en dat is, dunkt ons, aanbeveling genoeg. Want een film waarin deze meest clowneske van alle vrouwelijke clowns optreedt, kan zijn wat het wil, men moet er om lachen. Waarmee niet gezegd wil wezen, dat deze film als zoodanig het aanzien niet waard zou Een aardige zelfs eenigszins ontroerende film, waarin de struggle for life van een straathond wordt uitgebeeld, en een grappige klucht, waar in Our Gang op zijn manier een limonade- Te dezer stede werd een afdeeling opgericht van den Ned. Amateurgidsenbond, b.B.T.B.B.A. (Bond ter Behartiging der Toeristische Belan gen van Buitenlandsche Automobilisten). Tot wrnd. consul werd benoemd de heer Mar tin Langereis, Pijlslaan 130; tot vice-consul de heer Bob Leupen, Gasthuisvest 1, tel. 14839, al hier. De B.B.T.B.B.A. werd in 1933 te Utrecht op gericht door een aantal studeerende jongelui en stelt zich ten doel door het verleenen van hulp aan buitenlandsche automobilisten het vreem delingenverkeer te bevorderen. Dit hulpverleenen bestaat in hoofdzaak uit het rondleiden van buitenlanders, zelfs groote trips door Nederland worden gemaakt, maar daarnaast worden ook kleinere diensten, als het brengen naar hotels etc., verricht. Door de werkende leden, die grootendeels be staan uit middelbare scholieren en studenten, wordt daarvoor nooit eenige geldelijke vergoeding aangenomen. Zij leeren echter spelenderwijze hun talen spreken, maken connecties in het bui tenland en leven te midden van een internatio naal toerisme, hetwelk bijzonder interessant is. Wordt een buitenlandsch automobilist in een der afdeelingen geholpen, dan krijgt hij een oranje transparantje met de woorden B.B.T.B. B.A.-Tourist-Service-Nederland op zijn voor ruit, zoodat andere afdeelingen weten dat hij geholpen wenscht te worden. Opmerking verdient het feit, dat deze maand de 5000ste automobilist, een Zuid-Afrikaan uit Pretoria, geholpen werd sedert het bestaan der vereeniging. Deze 5000 kwamen uit 70 ver schillende landen van alle werelddeelen. Zfj, die nadere inlichtingen wenschen, kunnen zich wenden tot de bovengenoemde adressen. Het bestuur van den Heemsteedschen Zwem vijver stelt een prachtigen wisselbeker beschik baar. Het bestuur van H. P. C. heeft helaas het nadeel er van ondervonden, dat verschillende Haarlemsche Poloclubs degradatie- en promo tiewedstrijden moeten spelen, die door de com petitieleiders alle op a.s. Zondag zijn vast gesteld. Het is begrijpelijk dat de vereenigingen dezen wedstrijd voor laten gaan. Toch is H. P. C. er in geslaagd een tour- nooi op a.s. Zondag vast te stellen, dat klinkt als een klok. Deelnemers zijn n.l.: Voor afd. I. Heeren: U.Z.C. (Utrecht), D.W.R. en H.P.C. Voor afd. H. Heeren: H.V.G.B. en H.P.C. H. Voor afd. Dames: Zignea, D.W.R. en H.P.C. De wedstrijden vangen aan om 11.30 uur. Gisterenmiddag zijn bij een verkooping, welke gehouden werd bij de Kleine Bekslaan te Voge lenzang, drie rijwielbelastingplaatjes gestolen. De Bloemendaalsche politie is er in geslaagd den dief aan te houden, doch kreeg van den diefstal geen aangifte, hoewel dit voor een vervolging noodig is. De Commissaris van Po litie van Bloemendaal verzoekt daarom, dat zij, die hun plaatje Donderdagmiddag bij de Kleine Bekslaan kwijt raakten, zich bij hem aanmelden. Vrijdagmorgen om kwart vóór 10 reed een 30- jarige dame per fiets op de Groote Markt, ko mende van de Zijlstraat. Op den hoek van de Groote Houtstr. moest ze voorrang verleenen aan een van rechts uit die straat rijdenden auto, hetgeen ze niet deed, zoodat ze tegen den auto botste en viel. Met een lichte her senschudding is ze, na voorloopig verbonden te zijn per ziekenauto naar het St. Elisabeths- gasthuls getransporteerd. oorlog voert, gaan met het gebruikelijke jour naal vooraf aan de hoofdfilm, waarvan de titel Piccadilly Jim al iets weergeeft van de leutig heid en den humor, die de rolprent kenmerken. De Engelsche schrijver P. G. Wodehouse is ook in Nederland welbekend als de auteur van ver halen, die door een zeer geestigen en typisch Engelsch-drogen humor uitblinken. Amor in het kippenhok bijvoorbeeld heeft ons allen wel eens een vrooljjken avond bezorgd en datzelfde kan deze film eveneens in versterkte mate doen. Fei telijk blijft de film een leuk verhaal met een geweldig vlotten en telkens vol verrassingen zit- tenden dialoog de echte filmische middelen om die geestigheden en verrassende flitsen ook geestig en flitsend uit te beelden heeft men echter maar weinig gebruikt. De schrijver, die het onderwerp leverde en uitwerkte, is in zijn soort grooter dan de regisseur, die er een film van maakte. Maar dat alles heeft slechts waar de voor hen, die de film nog als wat meer dan een royale ontspanning willen zien. De meesten zullen alleen komen om zich te vermaken en ze hebben doorgaans eigenlijk gelijk ook! Het verhaal zelf? Een beetje would-be en het doet er weinig toe. Een levenslustig Engelsch heer die verliefd wordt op een Amerikaanse!: meisje, dat ee nstandaardtype Amerikaansche tot zuster heeft. De Amerikaansche dames ko men den verliefden heer opzoeken, maar de En- gelschman heeft een zoon, die caricaturenteeke naar is. Deze maakt nu de Amerikanen het on der werp van zijn spotteekeningen en dat brengt hem heel wat geld in het laatje en levert hen beroemdheid tot In Amerika toe. Maar eilacie hij is verliefd en zijn aangebedene blikt fa milie van de door hem bespotte Amerikanen te zijn. Het gevolg kan men wel raden. Daar komt nog bij dat de aangebedene al zoo half en half verloofd is met een Lord.... Via een rits daverende avonturen, waarmede ook de butler van den teekenaar heel wat te maken krijgt, komt het heele gezelschap^ in Amerika terecht en de Amerikanen, die eerst vreeselijk kwaad waren op den teekenaar om zijn caricaturen worden op rlag verbazend aar dig voor hem als ze merken dat die caricaturen hen in hun land beroemd gemaakt hebben. (Ook hierin is de film grappig-Amerikaansch!) Maar tenslotte het happy-end eind goed, al goed. Dat laatste zullen we tenminste maar aanne men! Piccadilly Jim zal ongetwijfeld via het Luxor- theater heel wat vroolijke gezichten in Haar, lem.tooverent LONDEN, 27 Febr. (Havas). De Britsche admiraliteit bevestigt hedenavond, dat de „African Trader" is gebombardeerd. Een door het ministerie uitgegeven communiqué meldt, dat het schip vanmorgen tusschen Gyon en Bordeaux gebombardeerd is. Ten gevolge hiervan is het schip, dat naar Bor deaux vaart, lek geworden. Twee Britsche torpedojagers, de „Fearless" en de „Foresight" zijn het schip te hulp ge zonden. Koning George heeft in het kasteel Bal moral heden beraadslaagd met Chamber lain, den graaf van Perth (Eric Drummond), Sir Alexandre Hardinge, zijn particulieren secretaris en Alan Lascelles. WASHINGTON, 27 Aug. (Havas) Ten aan zien van de gebeurtenissen in China leggen ge zaghebbende Amerikaansche kringen er den nadruk op, dat de Vereenigde Staten voor alles hun onderdanen en derzelver bezittingen in het Verre Oosten willen beschermen; tevens wen schen zij echter, dat de sinds 1921 ondertee- kende verdragen ten uitvoer worden gelegd. Deze verdragen waarborgen aan alle landen ge lijke rechten op economisch gebied in China. Japan heeft herhaalde malen de verze kering gegeven, dat de economische rechten van alle mogendheden in Mandsjoekwo ge ëerbiedigd zouden worden, het heeft echter geen woord gehouden en geleidelijk werden de Amerikaansche zakenlieden uit de door Japansche legers bezette gebieden verjaagd. De Amerikaansche regeering is vastbeslo ten niet te accepteeren, dat dit feit herhaald wordt. mijn in het net van de G.O. 12 gezeten en toen was het een volkomen gaaf exemplaar. Aange zien de schipper niet wist, of het projectiel ge vaarlijk was, had hij het zekere voor het onze kere genomen en het ding maar weer in zee geworpen. Daarbij heeft de schipper echter zijn geheele net moeten vernielen. De schipper vertelde, dat er in de nabijheid van het lichtschip Maas zeer vele mijnen wor den aangetroffen. FRANKFURT AM MAIN, 27 Aug. (D.N.B.) Gisteren is de Berlijnsche correspondent van de „Matin", Michel Bossan, bij een auto-ongeluk in de omgeving van Frankfurt om het leven gekomen. De Duitsche journalist, die hem ver gezelde, werd ernstig gewond. Ambtenaren van de belastingen kregen dezer dagen een telefonische mededeeling uit Brabant, dat twee personen per rijwiel op weg waren naar Rotterdam, die vermoedelijk ieder een pak smokkelwaar met zich voerden. Aan gezien den laatsten tijd het welig-bloeiend be drijf van smokkelen van sigarettenpapier veel door avontuurlijke Rotterdammers voor eigen rekening wordt uitgeoefend, was men hier op zijn hoede. Inderdaad zag ende ambtenaren twee perso nen, een man en 'n vrouw, per fiets uit 't Zui den komen, die pakken vervoerden. Met assis tentie van de politie is het tweetal nabij de Ko- ninginnebrug te Rotterdam aangehouden. Het bleken te zijn de 35-jarige J. J. A. en zijn echt genoot. De pakken die zij vervoerden, bevatten in totaal drieduizend pakjes gesmokkeld siga rettenpapier. De smokkelwaar en de fietsen zijn in beslag genomen. Tegen beide personen 's proces-verbaal opgemaakt. LONDEN, 27 Aug. (Havas). De Britsche mi nister van Oorlog, Hore Belisha, zal zich 13 September naar Frankrijk begeven, teneinde de manoeuvres van het Fransehe leger bij te wonen. Omtrent het defect aan de Koningsbrug te Rotterdam wordt nader gemeld: Te 11.07 uur is de brttg op den vasteestelden tijd omhoog gegaan en toen wees er nog niets op. dat er iets onklaar was. Toen men echter om 11.20 uur de brug weer liet zakken, bleef deze op tien meter boven den normalen stand steken. Alle pogingen, die men aanwendde om de brug haar normalen stand weer te geven, mislukten. Van het station D.P. was juist de trein naar Parijs vertrokken. Deze kon nog tijdig door een onveilig signaal tot stoppen worden gebracht, zoodat deze halverwege de Willemsbrug en de hef brug bleef staan. -De treinen uit Dordrecht werden opgehouden aan het station Feyenoord. Aanvankelijk heeft men even in beraad gehouden, of men het trein verkeer via de ceintuurbaan de richting UtrechtEindhoven zou verleggen. Men wilde eerst afwachten, wat de technici van het man kement dachten. Deze hebben zich spoedig naar de brug begeven en zij zijn erin geslaagd het defect te verhelpen. Het treinverkeer behoefde niet te worden verlegd. De reizigers voor het Zuiden hebben zich naar het station Feyenoord begeven, van waar zij vertrokken zijn en omgekeerd zijn de reizigers van het Zuiden per tram naar het station D.P. vertrokken, van waar zij de reis konden vervolgen. Met ruim anderhalf uur ver traging zijn de vastgeloopen treinen naar hun bestemming vertrokken. Omtrent den aard van de storing kon men ons nog geen mededeelingen doen. Gistermiddag is aan de Vischmarkt aan de Koushaven te Rotterdam aangekomen de schokker G.O. 12, schipper G. 't Man netje uit Goedereede, die aan boord een groote mijn had, welke was opgevischt in de nabijheid van het lichtschip Maas. Een onderzoek wordt ingesteld of het projectiel, dat hoogstwaarschijnlijk van Fransch maaksel is en uit Frankrijk afkomstig, al of niet gevaarlijk is. Schipper 't Mannetje vertelde, dat hij de mijn, die ongeveer tweehonderd kilogram weegt, even buiten het lichtschip Maas in zijn net had gekregen. De mijn vertoonde talrijke scheuren, maar hij had het projectiel uitmaal maar mee genomen. Vorige week heeft er ook reeds een Vrijdagmorgen zijn de Bondswedstrijden voortgezet met de laatste ronde. Voordat tder" aan begonnen werd, moesten alle hangpartije uitgespeeld' worden, zoodat de nieuwe partijen eerst successievelijk in den loop van den morgen een aanvang namen. De uitslagen van de afgebroken partijen, waarvan er enkele arbitrair werden beslist, zijn als volgt: T Onderbondskampioenen: L. Stumper—mr. A. Wolthuis 10; ir. H. J. van SteenisC. F- de Ronde yy. Groep I: L. G. WestermannG. Boersm» Groep II: E. M. Morrison—H. G. Deckers yy2C. Orbaan Jr.H. v Veen 10; E. M Morrisondr. A. Schuckink Kool 01. Groep III: P. Schoenmakers—J. Boers yJé* Groep IV: E. Mulder—H. Kortman 1—0. Groep V: H. G. v. d. Hoek—C. de Boer l-y°; Groep VII: J. F. v. d. Geer—J. C. van Vlie" Vi Vi- A "Groep IX: J. de Haas—W. J. F. Boogaam 1—0; H. Oostwalddr. J. C. Donker x—x. Groep XII: F. Rose—C. M. de Graaf x— Groep XIII: H. R. Oolgaard Snijder—W. La- dage 10; E. J. van Ewijkmevr. M. E. Mazl' rel 1—0; W. Ladage—E. J. van Ewijk 0—1. In de derde klasse-groepen zijn de volgen- „de eindstanden bereikt: Groep XIV: W. Goedhart (Hilversum) me' 2y uit 3; 2. H. de Jong (Hilversum) 2 p.; 3 A. Hooft van Huys'duinen (Leiden) ly p.; 4. W. H' v. d. Geer (Hoofddorp) Op. Groep XV: 1. W. Hansen (Hilversum) me' 2 uit 3: 2. J. Laansma (Zeist) met ly, p. na loting met J. W. Kat (Hilversum) ly, p.; M. Schmidt Ernsthausen (Den Haag) p. Groep XVI: 1. P. Halsema (Haarlem) 2j|; uit 3; 2. D. J. de Joode (Amsterdam) 2 p.; 3 j* van Leersum (Hilversum) ly, p.; 4 J. v. Weerd (Hilversum) 0 p. Groep XVII: 1. G. H. Bruins (Utrecht) me' 3 uit 3; 2. R. van Genderen (Jutfaas) 2 p.; 3 en 4 J. Content en A. v. d. Meyden (beiden Hilversum) elk met y p. In de bovenzaal van Grand Théatre Gooi land zijn tot slot van het schaaktournooi d® prijzen uitgereikt. Te half vijf des middag3 heeft een arbitrage-commissie de nog niet uit gespeelde wedstrijden gewonnen, remise of ver loren verklaard. Ondertusschen hadden u deelnemers gelegenheid de vele en fraaie prü' zen welke op lange tafels waren uitgestald, bewonderen. Hieronder waren prachtige kunst voorwerpen, schaakboeken, leeslampen, kortom te veel om op te noemen. Alvorens de prijsuitreiking begon, richtte d voorzitter van den K. N. S. B., de heer B. J' van Trotsenburg, zich met een hartelijk woor® van dank tot de deelnemers (sters) maar in Ae bijzonder tot het bestuur en de leden van br^ Hilversumsch Schaakgenootschap die de org3' nisatie van deze wedstrijddagen op zulk eÊ', lofwaardige wijze hadden verzorgd. Ook dank' spr. den heer Spit voor het vele werk dat in de afgeloopen dagen had verzet. Ook de heer de Ruiter, voorzitter van i1® Hilversumsch Schaakgenootschap, sprak u t eenige woorden van dank en riep allen een wederziens toe op de volgende bondswedstrt' den, die, naar spr. hoopte, niet al te lang zich zullen laten wachten. Spr. beloofde dat een volgende gelegenheid tot het organiseer® van bondswedstrijden hier in Hilversum prachtige gelegenheid voor dit doel aanwe^ zal zijn, n.l. de nieuwe feestzaal welke bij 11 theater wordt aangebouwd. Spr. complimel\ teerde mej. Heemskerk uit Amsterdam m haar behaalde kampioenschap van Neder!®1^ en sprak de hoop uit dat zij nog eenmaal h wereldkampioenschap dames mag behalen, 7,0 dat wij in ons land dan ook een wereldkam pioene rijk zijn naast dr. Euwe. Tot slot reikte de heer Hartogensis, secre' ris van den K. N. S. B„ met enkele toepas3 lijke woorden de prijzen aan de verschill®11 oiit' :b®i: prijswinnaars (sters) uit. M'ej. Heemskerk ving naast haar gewonnen tropeën verschuw dene bloemstukken o.a, van het H. S. <5. monde van den heer De Ruiter.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 4