New-Yorksche Bears Chineesche nota aan Genève Sandler terug uit Warschau CRIMINALITEIT NEEMT TOE DINSDAG 31 AUGUSTUS 1937 Uiteenzetting van de gebeurtenis' sen sinds 7 Juli Hij getuigt van Polens sympathie voor Zweden Twee kloosters raken slaags Gevecht tusschen Boeddhistische monniken De zwemmer zonder beenen Na ruim 140 uur te New-York aangekomen De koortsgevallen op de „Hansa" Poging om goudschip te bergen Vijf Russische schepen naar Constanza vertrokken Het testament van Mellon Zijn fortuin aan liefdadige en wetenschappelijke instellingen vermaakt Toenemende onrust in Palestina Twee Joodsche farmers vermoord Nieuwe veroordeelingen in Sovjet-Rusland Zeven ambtenaren ter dood veroordeeld De internationale handel Overeenstemming bereikt tusschen Hongarije en Tsjecho- Slowakije RIDDER DAVIDS GEHULDIGD Louis is zeer gelukkig met de Koninklijke onderscheiding Stijging in 1935 minder groot dan de beide voorafgaande jaren HARINGPAKKERSBEDRIJF TE VLAARDINGEN Werkgevers wijzen positie verbetering af Geen audiëntie BRAND TE ROTTERDAM Groote landbouwschuur een prooi der vlammen IR. DE KOK NAAR ZUID- AFRIKA Automatiseering der telefoon Gouden dienstjubilea Stemming vrij opgewekt weinig handel WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENTEN Jacob Maris' laatste palet Examens Hoofdakte Teekenen M.O. Notarieel examen STOOMVAARTLIJNEN Clearingkoersen GENÈVE, 30 Aug. (Havas) De permanente gedelegeerde van China bij den Volkenbond, dr. Koo, heeft hedenmiddag den secretaris generaal van den Volkenbond een nota over handigd, waarin de gebeurtenissen uiteen gezet worden, die zich hebben voorgedaan in China sedert 7 Juli j.1. In deze nota legt de Chineesche regeering er den nadruk op, dat wil komen tot een vreed zame regeling van de incidenten met Japan. Verder stelt zij den wil tot opzettelijke agressie van de Japansche regeering in het licht, waarbij zij er o.m. aan herinnert, dat Japan alle inter nationale accoorden, die het heeft onderteekend, o.a. het Kelloggpact, het Volkenbondhandvest en het negenmogendhedenverdrag, heeft geschon den. De Chineesche regeering bepaalt zich tot een eenvoudige uiteenzetting der efiten met het doel deze bekend te maken bij de leden van den Volkenbond en de leden van het consultatieve comité, dat in het leven is geroepen krachtens een resolutie, die werd aangenomen op 24 Fe bruari 1934 door de buitengewone raadsvergade ring van den Volkenbond, welke belast was met de bestudeering van het Chineesch-Japansche conflict. In dit comité hebben o.m. de Vereenig- de Staten zitting. De Chineesche nota doet geen enkel beroep op den Volkenbond en vraagt niet het geschil met Japan op de agenda te plaatsen van de eerstvolgende assemblée. STOCKHOLM, 30 Aug. (Havas). De mi nister van Buitenlandsche Zaken, Sandler, die teruggekeerd is uit Warschau, heeft in een interview met de Zweedsche dagbladen den nadruk gelegd op de warme sympathie, die hjj in Polen ten opzichte van Zweden heeft kunnen opmerken. Hij voegde hieraan toe„In den tegen- woordigen toestand van onzekerheid gevoelt men voldoening telkens, wanneer men ziet, dat twee staten een evenwijdige politiek kun nen voeren ten gunste van stabilisatie van den vrede". I De Zweedsche meening blijft vastbesloten geen enkele onjuiste of tendentieuze interpretatie van de neutraliteitspolitiek der Zweedsche regee ring toe te staan, welke politiek gesteund wordt door de ovtrgroote meerderheid des lands. Zij zal met levendige voldoening ieder nauwer aan halen van de betrekkingen met Polen toe juichen, voor zoover deze betrekkingen geen enkel speciaal bondgenootschap met zich mede zullen brengen, geen enkel toetreden tot welke constellatie of welke meer uitgesproken oriën teering ook. RANGOON, 30 Aug. (Reuter). In het hart van Rangoon zijn boeddhistische monniken uit twee kloosters in. de stad slaags geraakt. De strijders gebruikten stokken en steenen als wapenen. De politie, welke in allerijl toesnelde, nam acht zelfgefabriceerde bommen, bussen met buskruit, stukken glas en steenen in be slag. In den strijd werden zeven monniken ge wond. Zij moesten in een ziekenhuis opgeno men worden. Het schijnt, dat de strijd is ont staan over een schutting, welke tusschen beide kloosters zou worden gemaakt. NEW-YORK, 30 Aug. (ANP) De 46-jarige zwemmer Zimmy, de „zwemmer zonder beenen", heeft de ruim 225 kilometer, welke Albany van New-York scheiden, afgelegd in 141 uur. Hij heeft gedurende dezen tijd het water niet ver laten. Te New-York werd hij nabij de 125ste straat vrijwel uitgeput uit de Hudson getrokken. HAMBURG, 30 Aug. (D.N.B.) De „Hapag" deelt ten aanzien van de koortsgevallen op de „Hansa" mede, dat onder de passagiers er nie mand ziek was. Het schip is inmiddels naar Hamburg terug gekeerd, waar het 6 September aa. wordt ver wacht. Als voorzichtigheidsmaatregel heeft het schip geen passagiers aan boord genomen. Het aan tal ziektegevallen bedraagt dertig. HELSINGFORS, 30 Aug. (Reuter). Naar het Russische emigrantenblad „Segodnya" bericht, zullen de autoriteiten van de Sovjet-Unie po gingen in het werk stellen het Russische schip „Peter Velikii", dat na de nederlaag van ge neraal Wrangel de goudreserve van de Rus sische Bank in veiligheid trachtte te brengen, doch nabij Constanza op een mijn is geloopen en gezonken, te lichten. Een Sovjet-Russich bergingsschip is met een viertal hulpschepen te Constanza aange komen en de kapitein onderhandelt met de Roemeensche autoriteiten over de toestemming de bergingswerkzaamheden te beginnen. De juiste waarde van het goud, dat het schip aan boord had, is niet bekend, doch wel weet men, dat deze waarde aanzienlijk moet zijn. PITTSBURG, 30 Aug. (Havas). Na de ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van Andrew Mellon werd het testament geopend. Bijna zijn geheele fortuin heeft de overledene nagelaten aan liefdadige en wetenschappelijke instellingen. Alleen moet 180.000 dollar verdeeld worden onder zijn personeel. Hierdoor heeft hij voorkomen, dat de zeer hooge successierechten moeten worden betaald. Het totale bedrag van de nalatenschap wordt niet medegedeeld. JERUZALEM, 30 Aug. (Reuter). Nadat van morgen reeds een Arabier op straat was ge dood en gisteravond een aanval was gepleegd op een Joodschen autobus, zijn vandaag weer berichten ontvangen omtrent den geweld- dadigen dood van twee Joodsche farmers van Karkoer in de vlakte van Sjaron. Een der beide lijken werd op den bodem van een put gevon den, het tweede lag doorschoten in het veld. Deze nieuwe teekenen van geweld en onrust hebben in het geheele land ongerustheid ge wekt. MOSKOU, 30 Augustus (Havas). De „Le- ningradskaja Prawda" van 29 Augustus meldt, dat zeven ambtenaren uit Leningrad door het gerechtshof, dat zetelt te Orstrov nabij de Estlandsche en Letlandsche grens, wegens hoog verraad tot den kogel zijn veroordeeld. De ver oordeelden zijn hoofdzakelijk gewezen direc teuren van landbouworganisaties. Voorts wordt nog gemeld, dat elf boeren- contrarevolutionnairen op het oogenblik terecht staan. PRAAG, 30 Augustus (ANP) De sinds vijf weken te Bodebrad en Karlsbad gevoerde be sprekingen met Hongarije, hebben tot overeen stemming geleid, zoowel wat betreft het goe deren-, als het grens- en touristenverkeer. Slechts enkele kwesties, welke de industrie be treffen, moeten nog worden opgelost. Daartoe is de leider der Hongaarsche delegatie zelf naar Boedapest vertrokken, om de meening van zijn regeering hierover te verkrijgen. De onderhan delingen zullen *er waarschijnlijk 1 September met de onderteekening der protocollen beëin digd worden. Het was bij den aanvang van het laatste op treden van het Kurhaus-cabaret te Schevenin» gen reeds te merken, dat het publiek geheel op de hoogte was met de onderscheiding, welke den populairen leider, Louis Davids, ten deel was gevallen. Bij zijn eerste verschijning Maandagavond werd hij dadelijk met een donderend applaus ontvangen, dat hij slechts kon beantwoorden met de eenvoudige woorden: „Ik heb toch nog niets gedaan?" Later op den avond w*rd op de onderschei ding nog eens gezinspeeld door den Weenschen conferencier Hans Kolisher, doch de werkelijke huldiging geschiedde pas na Davids' optreden vóór de pauze. De cabaretier Max Feltini bood den geridder de namens de maatschappij Zeebad een enorm bloemstuk aan en sprak eenige hartelijke woor den tot zijn collega. De pianist zette daarop het Wilhelmus in, dat door het publiek staande werd meege zongen. Toen deze hulde was verklonken sprak Louis Davids zelf nog eenige woorden: „Hoewel ik niet verlegen van aard ben, ge voel ik mij bij gelegenheden als deze geen held. Ik breng dank in de eerste plaats aan H.M. de Koningin, die mij deze onderscheiding heeft verleend, want ik voel men daarmee zeer gelukkig. Ik zie hierin niet alleen een persoon lijke waardeering, maar ook een officieele er kenning van de kleinkunst, die mij zoo lief en dierbaar is. Uit alle deelen van het land heb ik vandaag brieven en telegrammen gekregen." In het kort releveerde Louis Davids zijn loopbaan van zijn optreden in een klein café'tje af tot nu in het Kurhaus-cabaret. „Ik zal alles doen," zoo besloot Davids, „om het mijn pu bliek naar den zin te maken en goede klein kunst te geven." Het publiek gaf blijk, deze eenvoudige woor den van den onderscheiden kleinkunstenaar ten zeerste te waardeeren. Blijkens de zoo juist bij de Algemeene Lands drukkerij verschenen crimineele statistiek over 1935, samengesteld door het Centraal Bureau voor de statistiek, nam het aantal onherroe pelijke veroordeelingen wegens rechtbankzaken toe van 31.072 in 1934 tot 32.367 in 1935; het aantal onherroepelijk veroordeelde individuen van 27.611 tot 29.339, resp. dus een vermeerde ring van 2295 (7.4 pet.) en 1728 (6.3 pet.). Na aftrek van alle belastingovertredingen zijn de cijfers der veroordeelingen en veroordeelden voor 1934 resp. 19.960 en 18.987; voor 1935 resp. 20.940 en 19.676. Ter zake van de overige de licten vermeerderde het aantal veroordeelin gen dus met 930 (4.9 pet.), het aantal veroor deelden met 890 (4.7 pet.). De stijging in 1935 was minder groot dan die in de jaren 1933 en 1934. Bij de kantongerechtscriminaliteit is de be weging der cijfers eveneens in stijgende lijn. Het totaal aantal schuldigverklaringen en ge vallen van voorkoming der vervolging bedroeg in 1935 480.053 tegen 444.582 in 1934. Voor het eerst was in 1935 het aantal gevallen van voor koming der vervolging hooger dan het aantal gevallen van schuldigverklaring. De besturen van den Centralen Bond van Transportarbeiders, den Ned. R.K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius", den Bond van Ned. Christelijke Kuipers enz. en den Bond van Ned. Christelijke Houtbewerkers enz. heb ben in opdracht van de arbeiders, werkzaam in het kuipers- en haringpakkersbedrijf te Vlaar- dingen, op 22 Juli per schrijven aan de werk gevers het verzoek gedaan, om te komen tot een regeling, en vastlegging in een collectief contract, van de arbeidsvoorwaarden, op basis van den inhoud van het contract 1934. Zou hiertoe worden gekomen, dan zouden de nu geldende loonen dienen te worden verhoogd met 10 procent. In een bespreking, door genoemde besturen met de vereeniging van haringhandelaren ge houden, stonden de werkgevers afwijzend te genover de verlangens van de arbeiders en op 13 Augustus ontvingen de besturen een brief, waarin de werkgevers elke verbetering af wijzen. Mochten de werkgevers afwijzend blijven staan, dan zal, naar de meening der arbeiders, krachtiger moeten worden opgetreden en zul len, indien er moeilijkheden Ontstaan, hiervoor de werkgevers verantwoordelijk moeten worden gesteld. In de eerste week van September vergade ren de besturen met hun leden. Zij vertrouwen dan een nader antwoord van de werkgevers te hebben ontvangen. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 3 September 1937 niet plaats hebben. Maandagmiddag brak omstreeks kwart over vier brand uit in een groote landbouwschuur, staande op het erf van den landbouwer G. in 't Hout aan de Gouwstraat 24 te Rotterdam. De woning van In 't Hout staat met den zijkant naar den weg gekeerd. De schuur, die ongeveer 30 x 10 Meter groot is, staat in het verlengde van het woonhuis. Vóór het huis en langs de schuur loopt een ongeveer vier Meter breed pad, achter langs foopt een pad dat ongeveer twee Meter breed is. De brand brak uit op het oogenblik, dat de landbouwer in de schuur was. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen, dat In 't Hout niet precies kon zeggen, hoe en waar het was beginnen te branden. In de schuur lag een groote partij pakken stroo opgeslagen. Voorts be vonden er zich landbouwwerktuigen en een vrachtauto. Al spoedig sloegen de vlammen hoog boven het dak van de groote schuur uit. Aangezien er groot gevaar bestond, dat het vuur zou overslaan naar panden, welke aan de andere zijde van beide paden liggen, brachten de bewoners van die huizen hun inboedel in allerijl in veiligheid. De brandweer pakte het vuur dadelijk krachtig aan met in totaal zeven stralen, waarvan er twee van een autospuit waren. De schuur ging vrijwel geheel in vlammen op. Het woonhuis liep aan de schuurzijde veel brandschade op. Pand 22 kreeg eenige brand schade aan het dak. Nadat het vuur was gebluscht, hebben man schappen van de afd. brandbluschmiddelen, onder leiding van den heer Mallen, een gevel omvergetrokken, die gevaar voor instorten op leverde. Naar wij vernemen zal de directeur-generaal van de Koninklijke, ir. J. E. F. de Kok, in de tweede helft van September per eigen vliegtuig en kort zakenbezoek brengen aan Zuid-Afrika. De heer de Kok zal eerst naar Cairo vliegen en vandaar de route der Imperial Airways vol gen. Hij zal, als gewoonlijk, vergezeld zijn van den heer H. M. Schmidt Crans. De juiste datum van zijn vertrek is nog niet vastgesteld. Op Donderdag 2 September te 13 uur zullen de automatische telefooncentrales te Egmond, Koedijk, Limmen, Schoorl, Ursem en Zuid- Schermer in dienst worden gesteld. Van ge noemd tijdstip af zal de telefonische verbinding met de aangeslotenen op deze netten gedurende korten tijd niet steeds mogelijk zijn, al zal de afwikkeling van gesprekaanvragen beproefd worden. Heden herdenkt de heer J. Kooijman den dag, waarop hij vijftig jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Boele's scheepswerven en machine fabriek te Bolnes. Op 1 September hoopt de heer W. B. C. Dorst het feit te herdenken, dat hij gedurende vijf tig jaar aan het Internationaal meubeltransport bedrijf van de firma H. J. Kuster te 's Graven- hage is verbonden als vertegenwoordiger van dit bedrijf. De beurs scheen heden de gedeprimeerdheid, waaronder zij de laatste dagen sterk heeft ge leden, eenigszins te hebben overwonnen. Zonder dat er bepaalde redenen voor waren aan te wijzen, was de toon reeds bij de opening aan genamer dan meerdere dagen het geval is ge weest. Het aanbod bleek aanmerkelijk inge krompen te zijn, en daartegenover vielen er bescheiden aankoopen waar te nemen. Vermoe delijk was de voornaamste oorzaak hiervan de veld winnende meening, dat de beurs door de achtereenvolgende reacties van de laatste week te ver is gegaan in het verdisconteeren van ver schillende minder gunstige economische en po litieke factoren, waarvan de eerste trouwens volgens de algemeene opvatting tot op zekere hoogte verwacht hadden kunnen worden en ten aanzien van de verdere economische ontwikke ling van niet al te groot gewicht zullen blijken te zijn. Daarbij komt, dat een daling als wij de laatste week hebben meegemaakt, wel onver mijdelijk tot een technisch herstel moet leiden en de lichte verbetering, die Zaterdag kon worden geconstateerd, kon moeilijk als zoo danig worden beschouwd. Vandaag liep men min of meer op dit technische herstel vooruit. De omvang van den handel bleef evenwel zeer gering, daar de publieke belangstelling nog niet veel grooter was geworden en bovendien de spanning in het Verre Oosten den onderne mingslust blijft remmen, te meer, nu heden een Amerikaansch schip blijkt te zijn gebombar deerd, waardoor de Vereenigde Staten wellicht nog nauwer bij het conflict betrokken zullen dreigen te worden, dan thans reeds het geval is. Hoewel de handel zeer kalm was, kon des ondanks bij de opening reeds over de geheele linie onder leiding van de staalwaarden eenig koersavans worden geboekt en hoewel op de hoo- gere koersen voortdurend winstnemingen af kwamen, konden de verbeteringen zich goed handhaven, al bleven die in vele gevallen slechts tot fracties van een punt beperkt. In het eerste uur werden niet meer dan 110.000 shares ver handeld, doch in het verdere verloop kromp de handel nog aanzienlijk verder in. Het tweede uur gaf een omzet van niet meer dan 70.000 shares en het derde uur van slechts 50.000 sha res te zien. Ondanks deze kleine omzetten bleef de toon van de markt vrij opgewekt en bleven de koerswinsten van het eerste uur meeren- deels goed gehandhaafd, al viel hier en daar wel eenige weifeling waar te nemen, doch in andere gevallen konden de winsten nog iets verder uitgebreid worden, zoo o.a. door de staalwaarden, die gunstig beïnvloed werden door de stijging van de bedrijvigheid in de af- geloopen week, die volgens het American Iron Steel Institute 84,1 pet. bedroeg tegen 83,8 pet. een week tevoren. Ook de iets optimisti scher uitlatingen in het vakblad Steel ten aan zien van de ontwikkeling in de naaste toekomst vormden een steun voor de markt. In het vierde uur breidde de handel zich weer iets uit tot 70.000 shares, waarna de omzet in het laatste uur tot 160.000 shares toenam, zoodat het totaal voor den geheelen dag op 460.000 shares kwam. Hoofdzakelijk was de handel van beroepsmati- gen aard en dit had tot gevolg, dat in het laatste uur nogal wat winstnemingen plaats vonden, daar de daghandel uiteraard, indien eenigszins mogelijk, geen langere engagementen aangaat. Voor de meeste soorten trad in het laatste uur dan ook een reactie in, waardoor het slot meerendeels beneden de hoogste koer sen van den dag kwam, doch waarbij de onder toon van de markt vrij gunstig bleef. Per saldo konden koerswinsten van 'A tot 2 dollar wor den aangetoond, terwijl er slechts zeer weinig uitzonderingen waren, waar eenig koersverlies moest worden geregistreerd. Staalwaarden avanceerden XA tot 2 punten. Koperwaarden waren goed prijshoudend, ondanks de verwach ting, dat de binnenlandsche prijs zal worden verlaagd. Sporen waren eveneens vrijwel alge meen beter, waarbij de koerswinsten echter niet grooter waren dan 1A dollar. Ook automobiel waarden sloten algemeen met winst, evenals petroleumwaarden, waarvan vooral Standard Oil vast waren. Aandeelen van warenhuizen stegen 1 tot 15/8 dollar, aandeelen van elec- triciteitsfabrieken l'A tot 1dollar en rubber- waarden tot 1 dollar. Public utilities waren ver deeld. Aandeelen van telegraafmaatschappijen sloten meerendeels hooger, uitgezonderd A.T.T., Slotkoersen Aug. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry Am. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Jsl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester 30 '31% 102"" 43% 89% 166% 79% 17% 55% 74 24% 927/e 11% 168 51 47% 2% 109% 2% 34% 43% 33% 52% 1551/2 185 16% 53% 55 39% 15% 22% 111 62% 10 59% 3% 6% 60% 46V2 20 36% 25 242 34 2 o»% 58% 40% 11% 92% 25% Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum 20% Southern Pacific 40 Southern Railway 26% Standard Brands 11% Stand. Oil of N.-J. 65% Tidewater Ass. Oil 19% Union Pacific 1171/2 United Aircraft 27% United Corp A. 5 U. 1. Leather 91/2 U. S. Rubber 55% U.S. Steel 110% Western Union 46 Westingh. Electr. i46 Woolworth Building 46 Gedaan en laten, t S. ex. dividend. ex 28 ->2714 102% 44 87% 167 78 17% 54% 72V, 24% 92% 11% 165 5)% 47% 2% 108 2% 34% 42% 29% 32% 51% 155% 183 16% 52% 53% 38% 15 22 110 62 10% 58% 3% 6% 60 45% 20 35% 24% 245 34% 57% 58% 40% 11% 90% 24% 20% 39% 25% U% 63% 19% 116% 27% 4% 9% 547/8 108% 45% 144% <-6% bieden, coupon. 27 225 102% 43% 87% 166% 77% 16% 55 72% 23% 92% 11% 164% 50 47% 2% 108% 2% 34% 43 357/8 30 32% 51% 154 181 16% 52 53% 38% 15 21% 110 61% 10 57% 3% 6% 59% 45 19% 35 25% 246 34 57% 58% 40% 11% 90% 24% 20 38% 26 11% 63% 19 1161/8 26% 47/e 9 54% 108% 45 l2 l4o% 46% 26 726 106% 45 89% 168 77 17 56 73% 24% 93% 11% lb6 50 48% 109% 27/fl 337/„ 43% 35% 29% 33% 52 157% 183 16% 53% 55% 39% 15% 22% 111% 62% 10% 59 3% 6% 60% 45 20% 36 24% 246 35 56% 59% 40% 11% 93V* 24% 20% 40% 26 11% 651/2 19% 115% 27 5% 10% 56% 110% 46 148% 46% die een klein verlies leden. Chemische waarden on aandeelen van fabrieken van landbouw werktuigen waren zeer vast. NEW YORK, 30 Aug. Slotk. Aug 30 28 27 26 Brussel 16.c6% 16 84% 16.D4' j 6.041/ Rome 5.761 5.26% -".26% 5 26% Madrid 6.60 6.60 6.50 6.60 Bern 72.95'/- 72.95 '2.95 22.96 Weenen 18.88 18.89 18.88 18.88 Oslo 24.97% 24.97% 25.00 25.05 A'dam 55.15', 55.13 55.14 55.18 Londen 4.97^f 4.96% 4.97% 4.98% Parijs 3.74% 3.73% 3-74% 3 7 47/e Berlijn 40.17 40-19% 40.20 40.21 30 Aug. NEW YORK, 30 Aug. 27 Aug. 30 Aug. 27 Aug. Suiker Juli - Jan 2 32-34 2.34-37 Sept 2.46-48 2.49-50 Mrt 2.34-36 2.3 3- 36 Nov. 2.43- 2 4:- Mei 2.35-37 2.36-35 Dec. 2.36 2.3' Juli 2.36-38 2.38-39 Rubber Standaard Sept.18.31 18.30 Jan. 18.59- 18.55 Oct. 18.38- 18.37 Mrt 18.74- 18.68 Dec. 18.51 18.49 Mel 18.82- 18.77-f Juli 18-90 18-85 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Sept 6.05- 6.08 Sept. 9.93-- 9 36-87 Dec. 5.92 6.00- - Dec. 9.74 9.66-67 Mrt. 5 91 5.94-- Mrt. 9.49- 9.39 Mei 5.89 5.94 Mei y.46- 9.36- Juli 5,89 5.94-- Juli 9.43 9,37 30 Aug. 28 Aug. 30 Aug. 28 Aug. Katoen Oct. 9.32-33 9.50 Mrt. 9,46 9.61 Dec. 9.33- - 9.45-53 Mei 9,54.55 9.70-71 Jan. 9.38 9.50- - Juli 9.63-64 9,73-77 Tin Loco 58.25 58.50 Termijn 58.20 58.30 CHICAGO, 30 Aug. 30 Aug. 28 Aug. 30 Aug. 28 AtUg. Tarwe Haver Sept 1041/2 104%-% Sept 28% 28% Dec. 106%-% Mei 109%-09 Nieuw contract Mais Sept. 97% Dec. 62% Mei 63% Reuzel Sept. 10.171/2 Oct. 10.271/2 106%- Dec. 109-08% Mei 29%-- 30%-- Rogge 29 30% 94%Sept 78% 78% 62/a 76 /2 76%-- 63% 7b% 76%— 10.27% Dec. 10.47% 10.52 10,37% Jan. 10.50 10.55 Mei 10,57% 10.62 30 Aug. Tarwe Oct. 122% Dec. 119% Mei 121 Rogge Oct. 86% Dec. 831/2- Mel 85%- Haver Oct. 47% gedaan en laten t nominaal WINNIPEG, 30 Aug. 28 Aug. 30 Aug. 28 Aug. Gerst 122%Oct. 55 55 118-/8 Dec. 53% 531/s 1201/g-- Mel 537/8-- 53%-- Lpnzaad 84%Oct. 173(a173% 817/sDec. 173 173%- 83 Mel 175%176% 47%-Dec. 44%- 44% - Mei 44%-— 44% Dieden Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: 26 Aug. voorloopig verleend aan Fetronella J. Neijenhuis, pensionhoudster, wonende te Arnhem, Paaschberglaan 1. B'epaald is, dat de bekende schuldeischers, de schuldenares en de bewind voerder zullen worden opgeroepen om te verschij nen in Raadkamer der Rechtbank te Arnhem op Maandag 20 September 1937, des middags te 2 u. Bewindv. is mr. J. P. Kogerzeil Jr. te Arnhem. Failliet verklaard: 27 Aug.: J. F. Helsloot, tabakshandelaar, Am sterdam, Van Tuyll van Serooskerkenplein 41. W. C. Korver, vleeschhouwer, Den Haag, Boksdoornstr. 13. J. Verwoerd, timmerman en aannemer, Bos koop, Zijde 330. W. van der Mooren, handelende onder den naam Rijwielhandel „Maurits", Den Haag, Mau- ritskade 65. E. A. Brunner, Voorburg, Potgieterlaan 12, Den Haag, een ingenieursbureau exploiteerende aan het Lange Voorhout 21. W. C. Louter, bouwkundige, Den Haag, Zwa luwlaan 5. J. Kreeft, Den Haag, laatstelijk gewoond hebbende Fluweelen Burgwal 26A. H. C. van Leeuwen, Den Haag, Anemoon straat 161. 28 Aug.: J. H. Krukkert, lid der Handelsvenn. o. d. Fa. Gebr. Hoegee, Rotterdam, Anna Paulowna- straat 46. J. Hoegee, lid der Handelsvenn. o. d. Fa. Gebr. Hoegee, Schiebroek, Bilderdijkstraat 25. Handelsvenn. o. d. Fa. Gebr. Hoegee, Rotter dam, Chrispijnlaan 17. 30 Aug.:~NaamI. Venn. Zcepfabr. Frans Duller en Compagnie N.V., Kortenhoef. Opgeheven wegens gebrek aan actief1 de faill. van: R. Brinkman, Groningen; F. de Groot, Gro ningen; N. Ellerie, Ten Post; L. Griep, Groningen; J. Veenstra, Groningen; C. F. C. J. Zuidm'eer, Voorschoten; C. A. Rozenhart, Lelden; P. Stolze, Delft; P. Molhoek, Den Haag; Th. van der Stap, Klein Deifgauw gem. Pijnacker. In verband met de herdenking van Jacob Ma- ris' geboorte voor honderd jaar op 25 Augustus 1.1. schonk mevr. van Wijk geb. Maris het laat ste door haar vader gebruikte palet aan het Haagsche gemeentemuseum. Dit kostbare reliek is in een vitrine bij het prentenkabinet opgesteld te zamen met een por tret van den grooten Haagschen schilder. ARNHEM. Geëxamineerd 9 cand. Geslaagd: mej. A. A. F. Baselaar, Ammerzoden. Na her examen geslaagd A. G. Zweers, Huissen. 's-GRAVNHAGE. Geslaagd voor de akte m a: H. W. Willemse te Den Haag, J. van Wijk en J. Ypey, beiden te Hilversum, E. N. van Zutphen te Arnhem, P. Zijp te Hem en N. Corstanje te Wageningen. Geslaagd voor de akte m b:«de dames M. C. Dusseldorp te Amsterdam en H. Rienks te Rotterdam, en de heeren K. J. van Beekum te Rotterdam, en C. van den Bosch te IJmuiden-O. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd yoor deel I: J, Visser, te Purmerend. BINNENLANDSCHE HAVENS IJ MUIDEN. Aangekom'en 28 Aug.: Nicolas, Calais; Jos Maria, m.s., Fowey. 29 Aug.: Clarisse Radcliffe, s., Java; Vesta, Antwerpen; Thisbe, s., Caen (voor Velsen); Ca lypso, s., Londen; Merel, s., idem; Caribia, s.» Hamburg (voor IJmuiden); Akershus, s., Oslo, Amételstroom m.s., Huil; Venezuela, s., Hamburg; Plato, m.s., Kopenhagen; Venettktoorg Huil (gaat eerst naar Velsen); Rodil, s., Ferrol; Etoore» s., Folisonica. 30 Aug.: Granton, s., Newcastle; Petrol, s., Duin kerken; Mirza, s., Otterbacken (voor Velsen); p1, Annaland, s., Newcastle (voor Velsen); Rijn stroom, m\s., Swansea; Rhein, s., Hamburg; Erica Schunemann, s., Nyliamn; Southport s. Swan sea; Trajanus, s., Hamburg; Bowling s., Leith. Vertrokken 28 Aug.: Ferrum, s., Kamborn; R^" mark, m.s., Truro; Olga, m.s., Londen. 29 Aug.: Vulcanus s., Hamburg; Lunula, tank» Port Arthur; Caribia, s., W.-Indië; Bengkalis, s.» Londen. 30 Aug.: Monica, m.s.. Lancaster; Rodas, s., Noordzee proefvaren. Aangekomen 30 Aug.: Avanville, s., Port Talbot, Texelstroom, s., Liverpool. VertrolUten 30 Aug.: Islands Falk, Deensch p°" litievaartuig, Noordzee; Themis, s., Brem'en. AMSTERDAM. Aangekomen 28 Aug.: Nicolas. Calais, repareeren, Ned. d' Arnaud Co. 29 Aug.: Jos Maria, Falmouth, klei. Rietlan den, Holl. Stoomb. Mij.; Clarisse Radcliffe, Java, stukgoed, Javakade. Wm. H. Müller Co.; Vesta, Antwerpen, ledig, Surinamekade, Verg. Carga doorskant.; Calypso, Londen, stukgoed, Levant- kade idem; Merel, Londen, stukgoed. Handelskade, General Steam Transport Cy; Akershus, °sl°' stukgoed, Handelskade, Verg. Cargadoorskantoor. Amstelstroom, Huil, stukgoed. Handelskade. Hom Stoomb. Venezuela, Hamburg stukgoed, Surina mekade, Vrachtmail; Plato, Kopenhagen, stukgoeu. Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor. 30 Aug.: Boil. Ferrol, suiker. Rietlanden, Bai- tica; Ettore Follonica. parriet, Fosfaatfabriek a' Arnaud C'o.; Granta, Newcastle, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij.; P®' tril. Duinkerken, ledig, Petroleumhaven. BW" tica; Rijnstroom, Swansea, stukgoed en steen kolen, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Brika Schunemann, Nyhamn, hout, Houthaven, J. Syd" zes Co.; Rhein, Hamburg, stukgoed, De Ruyter- kade, Van Es van Ommeren; Southport. Swan sea, gasaarde, Ertskade, Ned. Bevr. kantoor; Tra janus, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Ve;"g- Cargadoorskantoor; Bowling, Leith, stukgoed en steenkolen, Zeeburgerkade idem. Aangekomen 30 Aug.: Avanville. Port Talbot, steenkolen, EUgelsche boeien, Ned. Bevr. kantoor, Texelstroom', Liverpool, stukgoed, Handelskade. Holl. Stoomb'. Mij. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES, 30 Aug. van Thessaloniki te Istan- boul. SATURNUS, 30 Aug. van R'dam te Volo. ARIADNE, Middl. Zee naar Amst., pass. 30 AUg- v.m. 10 uur 20 Lydd. RHEA, Middl. Zee naar Amst., pass. 29 Aug. Gibraltar. C'OSTA RICA, thuisreis, 29 Aug. n.m. 8 uur Havre; zal 30 Aug. n.m. 5 uur de reis voort zetten en wordt 31 Aug. n.m. 2 uur 30 te Amst- verwacht. DIDO, uitreis, 29 Aug. 12 uur 35 n.m. Niton geP' ORESTES, uitreis, was 28 Aug. 8 uur 20 v-®' 250 mijlen Z.Z.W. van Valentia. ORPHEUS, 30 Aug. van Am'st. te Kopenhagen. VAN RENSSELAER, 27 Aug. van New-York n- W.-Indie. TELAMON, uitreis, pass. 28 Aug. Dungeness. MIJ. NEDERLAND BENGKALIS. 30 Aug. van Amst. te Londen. TARAKAN, thuisreis, 30 Aug. van Sabang. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 29 Aug. van Duala n. Lagos. REGGESTROOM, 29 Aug. van Amst. te Hamburg JAARSTROOM, 27 Aug. van Dakar n. Freetown- JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA RADJA, 29 Aug. Van New-York n. Jav®- TAPANOELI, 27 Aug. van Baltimore naar Mop- ROTT. LLOYD MODJOKERTO, uitreis, pass. 30 Aug. Ouessant- BUITENZORG. 28 Aug. van Batavia n. R'dam- BALOERAN, toeristenvaart, 30 Aug. te Funch»1- KOTA GEDE, 29 Aug. van Hamburg te R'dam- KEDOE, thuisreis, pass. 28 Aug. Kaap Bon. SLAMAT, uitreis, pass. 29 Aug. v.m. 3 W Kaap del Armi. HALCYON LIJN ROZENBURG, 29 Aug. van R'dam te Malmo. STAD AMSTERDAM, 29 Aug. van Vlaardinge» te Savona. STAD ZWOLLE, pass. 29 Aug. Dungeness. STAD VLAARDINGEN, naar R'dam', was 29 Aug- 12 uur 45 n.m. 100 mijlen W. van Lands End. MIJ. OCEAAN PHRONTT8, Amst. n. Java, 29 Aug. van Singa pore. POLYPHEMUS, 26 Aug. v/.n Amst. te Batavia- ALCINOUS, Java. n. Amst., 20 Aug. v. Port Said' PROMETHEUS, Amst. naar Java, was 29 Aug. 1* uur 10 n.m, 47 mijlen N.W. van Lands End. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, thuisreis, 29 Aug. van Rio Janeiro- WATERLAND, uitreis, pass. 29 Aug. Ouessant- HOLLAND-AMERIKA LIJN BURGERDIJK, thuisreis, pass. 29 Aug. SciUy- DINTELDIJK, Pacific Kust naar R'dam, 29 Aug- te Londen. STATENDAM, R'dam naar New-York, pass. Aug. Lizard. BOSCHDIJK, 28 Aug. van New Orleans n. R'dam MAASDAM, 28 Aug. van New-York te Boste®; DAMSTERDIJK, Pacific Kust naar Rdam, Aug. van Cristobal. DELFTDIJK, 26 Aug. van Vancouver n. R'dam- BLOMMERSDIJK, thuisreis. 28 Aug. v. Houston- LEERDAM, 26 Aug. van New Orleans te Galves ton Roads. 19 EDAM, R'dam naar New-York, was 28 Aug. J-" uur 's middags 143 mijlen W. van Bishop Rocks- DRECHTDIJK, R'dam naar Pacific Kust. tva„ 28 Aug. 12 uur 's middags 582 mijlen W.Z.W. va Valentia. VEENDAM, New-York naar R'dam, was 29 AUo- 11 uur 10 v.m. 350 mijlen W.Z.W. van Lands En«- ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHACCA, 28 Aug. van B.-Aires n. R'dam- ALHENA, thuisreis, 28 Aug. van Bahia. KON. PAKETV. MIJ. JAPARA, 28 Aug. van Lorenzo Marques »aar Port Elisabeth. HOUTMAN, 27 Aug. van Bat. n. Kaapstad. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISADANE, 27 Aug. van Hongkong n. A»®'' VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN NIJKEREK, uitreis, was 28 Aug. 2 u. 's middag® 150 mijlen Z. van Lands End. RANDFO-NTEIN, uitreis, 28 Aug. te Belt»' vertrekt 2 Sept. naar Lorenzo Marques. HOLLAND-AÜSTRALIE LIJN ALMKERK, thuisreis, 28 Aug. van Brisbane. HEEMSKERK, 30 Aug. van Hamburg te Brcw TAJANDOEN, uitreis, 29 Aug. van Bombay. HOLLAND-AZIE LIJN ZUIDERKERK, 30 Aug. van Hamburg te R'd/'j/ GROOTEKERK, 29 Aug. van Amst. te Hand"1 SEROOSKERK, uitreis, 29 Aug v. Singapore- HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, 30 Aug. van R'dam te Bremen. DIVERSE SCHEPEN MACUBA, 28 Aug. van Curacao te Malta. „o ALUDRA, B.-Aires naar Antwerpen, pass. Aug. Finisterre. BEVERWIJK, 29 Aug. van Archangel n. Z3®"1 dam. BOEiKELO, 28 Aug. Van Yxpilla te Jacobstad- EMMAPLEIN, 28 Aug. van R'dam te Narvik- FRIESLAND, 29 Aug. van R'dam te Kopenhag® HOOGLAND, 29 Aug. van Im'mingham te Hr men- „V» JOBSHAVEN, 28 Aug. van Port Gentil n. SaP» Tanga. KATENDRECHT, Houston naar Lands End V-°' pass. 28 Aug. Miami. KATWIJK, Amst. naar Leningrad, pass. 27 Brunsbuttel. rt. KERKPLEIN, 29 Aug. van Wabana naar I%/%. LEKHAVEEN, Antwerpen naar Pajranagua, P' 29 Aug. Fernando Noronha. „„u. MAASHAVEN, 28 Aug, van Madeira naar TaP" MARK, 30 Aug. van Korsor te Umea. MOORDRECHT, Las Piedras naar R'dam, 28 Aug. 250 mijlen W. van Bishop's. oaP MIJDRECHT, 28 Aug. van Taku Bar naar Pedro via Shimonoseki. ,„np. NIEUWLAND, 29 Aug. van R'dam te King8*/ REGINA, 29 Aug. van R'dam te Antwerpen' STOLWIJK, 28 Aug. van Leningrad n. Zaanm TRITO, 30 Aug. van R'dam te Dublin. WESTPLEIN, 29 Aug. van R'dam' te Lulea- t WICKENBURGH, 28 Aug. van Bordeank r Rotterdam. ^noB" WOENSDRECHT, 28 Aug. van Aruba n. Bow' lp, ZEELAND, 29 Aug. van Antwerpen te Sie 1937 Koersen voor stortingen op 1 Septemoei tegen verplichtingen luidende in: ReichSiP® f_ 72,89; lires 9,61; peseta's 12,20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2