New-Yorksche Beurs De uitwijzing van Spanjaarden Kerkelijk leven VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1937 Franco neemt represaille-maat regelen tegen Frankrijk Baron de Coubertin overleden Stichter van de moderne Olympische Spelen Muiterij op de „Sherard Osborn" bedwongen Schip is onderweg naar Antwerpen Een kerkje op 3000 M. hoogte DELFTS RAADZAAL GERESTAUREERD Plechtig in gebruik genomen Fietser door autocar aangereden Later aan zijn verwondingen bezweken Meisje onder bestelauto HET VERMISTE MEISJE VERDRONKEN Jongen uit boot gevallen Boerderij-brand Examens Hoofdakte BENOEMINGEN Geen audiëntie VOETBAL De Engelsche league SCHAATSENRIJDEN DE KAMPIOENSCHAPPEN DER I.E.V. Veranderde data SCHAKEN Revanchematch om het wereldkampioenschap De eerste partij op S October te 's Gravenhage LAWNTENN1S NEDERLANDSCHE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN De derde dag NIEUW WERELDRECORD VAN FEIN Sterke daling tengevolge van omvangrijke verkoopen; slot iets hooger WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 2 Sept. FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS STOOMVAARTLIJNEN Scheepsbouw BAYONNE, 2 Sept. (Havas). Zooals men weet, heeft de Fransche regeering gisteren de uitwijzing gelast van een Spaansch onderdaan, die van spionnage beschuldigd werd, en aan an dere Spaansche onderdanen, die er van beschul digd werden, betrekkingen te onderhouden met de regeering te Salamanca, bevel gegeven, zich ten Noorden van de Loire te vestigen. De regeering van Franco zou thans by wijze van represaillemaatregel besloten heb ben tot uitwijzing van verscheidene Fransche persoonlijkheden, die reeds tal van jaren in San Sebastian en het Baskenland woon den. Het blad „La Liberté", aldus wordt nader uit Parys gemeld, weet mede te deelen, dat de Fran- co-regeering onmiddeliyke teruggave geëischt heeft van de diplomatieke paspoorten, die de Fransche regeering aan twee met Franco sym- pathiseerende Spaansche persoonlijkheden had ontnomen. Gisteravond werd daarop verno men, dat generaal Franco, die nog geen genoeg doening had gekregen, een bevel tot uitwyzing had uitgevaardigd tegen alle leden van het co mité der Fransche Kamer van Koophandel te San Sebastian. Dezelfde maatregel zou genomen worden tegen persooniykheden uit de industrie- en handelswereld te Bilbao. Deze maatregelen zullen ten uitvoer gebracht worden, indien de regeering van Franco niet binnen vyf dagen genoegdoening heeft verkre gen. In den ouderdom van 75 jaren is de schepper van de moderne Olympische Spe len, baron Pierre de Conbertin, aan de ge volgen van een beroerte overleden. De Coubertin had een kleine wandeling ge maakt in het park de La Grange. Hy werd door een beroerte getroffen, welke den dood onmiddeliyk ten gevolge had. Het stoffeiyk overschot werd in de kapel van de begraaf plaats Plainpalais opgebaard. De Coubertin, die op 1 Januari 1863 was ge boren, had in Engeland geleerd, welk een groote plaats de sport dient in te nemen in de volksopvoeding. Hy schreef naar aanleiding daarvan een boek, getiteld: „Education en Angleterre, colléges et universités". In zyn va derland vond hij eenigen tyd later navolgers, maar zyn hoofddoel was de lichameiyke op voeding over de geheele wereld te propageeren. Hij is daar schitterend in geslaagd. Op 23 Juni 1894 werd te Parijs het internatio naal olympisch comité gesticht en op dit con gres waren 22 landen vertegenwoordigd. Op dit congres zette de Coubertin zijn olympische ge dachte uiteen en volgens de door hem geschets te richtiynen zyn de Olympische Spelen in moy dernen styi ontstaan. In 1896 werden de eersté spelen georganiseerd, vanzelfsprekend in het oude Griekenland, te Athene, waar de Cou bertin veel steun voor zyn idealen had onder vonden van den Griekschen kroonprins Con- stantin. De Coubertin was een uitnemend stylist. Ver scheidene boeken zyn van zyn hand versche nen en zeer belangwekkend waren zijn „Olym pische mémoires". De stichter van de moderne Olympische Spelen was 'n voorvechter van het zuivere amateurisme. LONDEN, 2 Sept. (ANP) De Britsche flo- tilleleider ,3roke", die opdracht had ontvan gen naar het Zuid-Afrikaansche schip „She rard Osborn" te stoomen, aangezien aan boord van dit schip muiterij was uitgebroken, heeft gerapporteerd, dat de orde aan boord van het schip waa hersteld. De „Sherard Osborn" stoomt thans rMr Antwerpen. MILAAN, 2 Sept. Binnenkort is het dertig jaar geleden dat er op aandringen van de Italiaansche Koningin Margherita een mete orologisch station gebouwd werd op de 3000 M. hooge „Col d'Olen" in het Monte-Rosa-gebied. In 1907 w<*rd het station, dat met ontzagiyke moeiiykheden gebouwd werd, door de koningin zelf geopend en aan den Italiaanschen geleerde Angelo Mosso gewyd. Sinsdien is het obser vatorium een bekend rustoord voor studenten en geleerden geworden. Nu zal naast het ge bouw ook een kerkje gebouwd worden, dat zal toegewyd worden aan de H. Margaretha en zal worden lngewyd door Pater Gemelll, den be kenden rector van de Universiteit van Milaan In aanwezigheid van verschillende autoritei ten is Donderdagmiddag de vergroote en geheel gerestaureerde raadzaal van het stadhuis te Delft in gebruik genomen. Deze nieuwe zaal vormt slechts een onderdeel van het groote in wendige restauratiewerk, dat in het afgeloopen jaar werd verricht. De noodzakelijkheid van dit ingrijpend werk is aan het licht gekomen, toen men bezig was met het uitvoeren van eenige kleinere werkzaarftheden. Oorspronkeiyk was het het voornemen de raadzaal nieuw te stoffeeren, doch toen men een onderzoek instelde naar den toestand van den vloer, bleken de zware bal ken, waarop deze steunde, totaal te zyn ver teerd. Het onderzoek leidde vanzelf naar de, beneden de raadzaal gelegen hall, alwaar even eens ernstige gebreken aan het licht kwaaien. Zoo kwam men voor de noodzakelijkheid te staan een geheel nieuw fundament aan te bren gen. Dit is, met veel moeite, gelukt. Uit alles bleek, dat een langer verblijf in het oude ge bouw hoogst gevaariyk was. De nieuwe raadzaal beteekent, by de oude vergeleken, in alle opzichten een verbetering. Er is een parketvloer aangebracht en een nieuw plafond, waardoor warme lucht wordt toege voerd. Verder zyn achter 3e tafel van B. en W. glas-in-lood ramen met wapens aangebracht, terwyi de schilderyen, voorstellende de stad houders, zyn gerestaureerd en opnieuw inge- lyst. Ter gelegenheid van de ingebruikneming was de gemeenteraad tegen half vier byeengeroepen. De burgemeester, mr. G. van Baren, behan delde in 'n uitvoerige rede, de geschiedenis van het bouwwerk, alsmede die van de restauratie. Zijn rede werd beantwoord door het oudste raadslid den heer J. Spendel. Daarna voerden nog het woord de dykgraaf van het hoogheem raadschap Delfland, de heer W. C. J. J. baron van Voorst tot Voorst en ir. S. H. Stoffel, voor zitter van de kamer van koophandel. De com missaris van de Koningin in Zuid-Holland was verhinderd de plechtigheid by te wonen. Op den Luiker weg onder Valkenswaard werd Woensdag de vyftigjarige Belg Van der Ven uit Tongerloo door een autocar van den heer Van den Heuvel uit Best aangereden, toen hy met zyn rywiel plotseling den weg overstak. In bewusteloozen toestand bracht men hem naar het ziekenhuis aan den Aalsterweg te Eind hoven. Hier is Van der Ven Donderdagavond aan de gevolgen van de aanrijding overleden. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. i Donderdagmiddag om vijf uur is het vyfjarig dochtertje van de familie W. van der M. in de Westinghousestraat te Groningen by het spelen onder een bestelauto van Van Gend en Loos gekomen. Het kind liep een bekkenfractuur op en is in emstigen toestand naar het R. K. Zie kenhuis overgebracht. Het tweejarig dochtertje van de familie P. B. te Broek op Langendyk, dat sedert Dinsdag middag half vier vermist werd, is thans ge vonden. Donderdagavond om zes uur werd het lykje by het dreggen uit de Voorburggracht op gehaald. I Donderdagavond om kwart over zeven is de achtjarige zoon van den heer J. M., die met vriendjes in de Nieuwe Haven te Edam aan het roeien was, in een speelsch oogenblik uit de boot gevallen. Na eenige vergeefsche pogingen slaagde men er na tien minuten in den jongen boven te brengen. Twee uur is men bezig geweest om de levens geesten op te wekken, doch ten slotte heeft de geneesheer den dood moeten constateeren. Tydens afwezigheid der bewoners is te Maas hees brand uitgebroken in de boerdery van P D. In korten tyd stond de geheele hoeve in lichter laaie. Van den inboedel kon niet veel worden gered. De boerdery brandde geheel af. De oorzaak van den brand is onbekend. Ver zekering dekt de schade. ARNHEM, 2 Sept. Geëx. 6 cand. Geslaagd: Th. A. Bögels, Groesbeek; H. J. B. Wissink, An- geren. Geslaagd na herexamen: G. J. H. Claessen, 'sHeerenberg; mej. G. B. W. Bochum, Nyme- gen. De examens zyn geëindigd. Z. Em. E., kardinaal van Roey, Aartsbisschop van Mechelen, heeft benoemd tot onderpastoor te Deume (H. Rochus) by Antwerpen den wel- eerw. heer René Buysse; tot onderpastoor te Hoeilaart by TervurenBrussel den weleerw. heer Franc. Zander: tot onderpastoor te Ede- gem bij Antwerpen den weleerw. heer Jos. Stie- ger, allen priesters van het bisdom Breda. Z. H. Exc. de Bisschop van Breda, zal Maan dag, Dinsdag en Woensdag van de volgende week geen audiëntie verleenen. Donderdag is een tweetal wedstryden in de tweed afdeeling van de Engelsche League ge speeld. Norwich City speelde met 11 geiyk te gen Bradford, terwijl Sheffield Wednesday met 21 van Fulham won. In de data der Europeesche en Wereldkam pioenschappen in het hardryden en het kunst ryden zyn verscheidene wyzigingen gekomen. De kalender ziet er thans als volgt uit: 2427 Januari 1938: Europeesche kampioen schappen voor dames en hoeren in het kunst ryden te St. Moritz. 6 Februari: Europeesche kampioenschappen voor paren in het kunstryden te Troppau. 12 en 13 Februari: Wereldkampioenschappen voor dames in het kunstryden te Stockholm. 18 en 19 Februari: WereJdkampioenschappen in het kunstryden voor heeren te Beriyn. 20 Februari: Wereldkampioenschappen voor paren in het kunstrijden te Beriyn. 28 en 29 Januari: Europeesche kampioen schappen in het hardryden voor heeren te Oslo, 5 en 6 Februari: Wereldkampioenschappen in het hardryden voor heeren te Davos. 28 en 29 Januari: Wereldkampioenschappen in het hardrijden voor dames te Oslo. Naar wy van de zyde van het nationaal Ne- derlandsch comité wereldkampioenschap scha ken, kortweg genoemd het Euwe-Aljechin- comité, vernemen, zullen alle dertig partijen van de revanchematch tusschen dr. M. Euwe en dr. A. Aljechin, welke match door het comité georganiseerd wordt met medewerking van de Haagsche Courant, in Nederland worden ge speeld. Uit den voorloopigen rooster blykt, dat te Amsterdam, 's Gravenhage en Rotterdam in elke stad acht partyen zullen worden gespeeld, terwyl de overige zes partyen te Leiden, Eind hoven, Zwolle, Groningen, Haarlem en Delft zullen plaats vinden. De match zal officieel worden geopend op 4 October a.s., welke plechtigheid te 's Gravenhage zal geschieden. De eerste party zal eveneens te 's Gravenhage wor den gespeeld en wel op 5 October a.s. De definitieve rooster der speeldagen is nog niet samengesteld, doch kan binnen afzien- baren tijd worden tegemoet gezien. Ter gelegenheid van deze match om het we reldkampioenschap zullen wederom verschei dene bekende grootmeesters naar Nederland komen. Omtrent de data van hun aankomst staat echter nog niets vast. Naarmate het einde nadert, nemen de wed stryden om de Nederlandsche tenniskampioen schappen op de Festinabanen te Amsterdam in belangrijkheid toe en zoo was er Donderdag reeds een aantal interessante partijen. In het heerenenkelspel sloeg Teschmacher den kleinen Wiener in de uitzonderingsronde vry gemakkelyk met 61, 61, 62. De Brauw deed het in de eerste set tegen Lijsen zeer goed, vooral zyn service was uitstekend. Maar Lij sen nam in de tweede set het heft in handen en won met 57, 62, 63, 6—2. Karsten moest in zijn party tegen Lissauer de derde set afstaan, maar verdere moeilijkheden werden hem niet in den weg gelegd. Marin- kelle sloeg Boon na het verlies van de eerste set. De langste party van den dag (en misschien wel van deze geheele kampioenschappen) was die tusschen mr. Brouwers en Leembruggen. Het was een party tusschen twee gelijkwaardige spelers, beiden demonstreerden een groote slagenvariatie en listig spel. Nadat de party ruim drie uren had geduurd, trok Leembruggen zich bij den stand 63, 46, 46, 6—2, 32 In het voordeel van Brouwers, terug. Een fraaie partij, waarin veel van het uithoudingsvermo gen van beide spelers werd gevergd. Hughan speelde reeds een kwarteindstrijd tegen Heynen, dien hy vrij gemakkelijk won. Alleen in de derde set was Heynen een de- gelyke tegenpartij voor den titelverdediger. In het damesenkelspel sloeg mej. Kerckhoff mej. Van der Horst na' heftigen tegenstand, terwijl mej. Rollin Couquerque, ondanks het feit, dat zij moeilijk kon loopen, van mevr. Reydon won met 64, 64. Mej. Terwindt won zooals zy wilde van mevr. Jonquiere. In het heerendubbelspel hadden De Brauw en Van der Graaff moeite met Verloop en Van Till. In het damesdubbelspel bleek de spierblessure van mej. Rollin Couquerque wel een flinke handicap. Slechts na spannenden strijd wist zy met mej. Terwindt van mej. Van Beeck Vollenhoven en mej. Kerckhoven te winnen. Ook mej. Mechel en mej. Knottenbelt had den geen w.o. tegen mej. Sluis en mej. Mel- chers. In het gemengd dubbelspel was vooral de party tusschen mej. Klein en Hoeke en mej. Swaters en De Brauw van goed gehalte. Het eerstgenoemde paar verraste met uit stekend spel en wist na een spannende ont moeting te winnen. De uitslagen luidden: Heerenenkelspel. Eerste ronde: Boon sl. Ro- dius 60, 62; Tweede ronde: Heldring sl. mr. Voute 62, 62; Derde ronde: Boon sl. Joeke 60, 46, 64; Wiegers sl. Heldring 63, 16, 6—3. Uitzonderingsronde: Eerste ronde: Teschma cher sl. Wiener 61, 61, 62; Lysen sl. De Brauw 57, 62, fr—3, 62; Karsten sl. Lis sauer 61, 64, 36, 62; Marinkelle si. Boon 36, 61, 63, 61; Brouwers sl. Leem bruggen 63, 46, 46, 62, 32 (Leem bruggen teruggetrokken); Hughan sl. Heynen 6—3, 6—0, 5—7, 6—0. Damesenkelspel: Tweede ronde: mevr. Jon quiere sl. mej. Klein 61, 60; Derde ronde: mevr. Jonquiere sl. mej. Swaters 62, 61; mej. v. d. Horst sl. mej. Sluis 61, 63; Uit zonderingsronde: mej. Kerckhoff sl. mej. v. d. Horst 64, 63; mej. Terwindt sl. mevr. Jon quiere 61, 60; mej. Rollin Couquerque sl. mevr. Reydon 64, 64. Heerendubbelspel: Kwarteindstryden: Van Olst en v d. Heide sl, Hoeke en Henriquez 6—0, 63; De Brauw en Van der Graaff sl. Ver loop en Van Till 63, 64. DamesdubbelspelKwarteindwedstryden: mej. Terwindt en mej. Rollin Couquerque sl. mej. Van Beeck Vollenhoven en mej. Kerck hoven 62, 75; mej. Mechel en mej. Knotten belt sl. mej. Sluis en mej. Melchers 86, 64; mej. v. d Horst en mej. Swaters sl. de dames A. en Z. Kerckhoff 61, 63. Gemengd dubbelspel: Tweede ronde: mej. Van Beeck Vollenhoven en Lissauer sl. mej. Bensdorp en Boon 63, 64; Kwarteindstry den: mej. Klein en Hoeke sl. mej. Swaters en De Brauw 79, 86, 61; mej. Sluis en Uj- sen, sl. mej. Kerckhoff en mr. Brouwers 64, 75; mevr. Van Alfen en Bartelds sl. mevr. Reydon en Nauta 6—4, 46, 63. De Olympische kampioen Robert Fein (Oos tenrijk) verbeterde het wereldrecord tweehan dig trekken in de lichtgewichtklasse met 1.5 k.g. en bracht het op 111,5 k.g. Het oude we reldrecord stond eveneens op zijn naam en dateerde van 24 Mei 1936 gevestigd te Boeda pest. NEW YORK, 2 Sept. (Part.) De sterke reac tie van gisteren schynt de marktpositie nog niet volkomen gesaneerd te hebben en heden by de opening bleek er weer een omvangrijk aanbod te bestaan. Sedert gisteren is er in de interna tionale politieke situatie geen enkele verbete ring gekomen. Integendeel is de spanning nog toegenomen door nieuwe incidenten in de Mid- dellandsche Zee, die welhaast automatisch tot een zeer openlijke vyandige houding in de we- derzijdsche persorganen moeten leiden. Ook in het Verre Oosten blijft de toestand dreigend. Wel circuleerden er geruchten, dat tusschen Japan en China overeenstemming zou zijn be reikt, doch bevestigd werden deze niet. Boven dien waren er geen berichten van binnen- landsch economischen aard, die de markt een stimulans zouden hebben kunnen bieden en dit alles heeft tot nieuwe teleurstelling geleid, hetgeen de verklaring vormt voor den hernieuw den verkoopsdrang, die by opening viel waar te nemen, waarbij zich ook nog buitenlandsch aanbod voegde. Zelfs het feit, dat velen er van overtuigd zijn, dat de reactie reeds veel te ver is gegaan, was niet in staat invloed uit te oefe nen. Zelfs zy, die deze meening zyn toegedaan, achten de omstandigheden te onzeker om van kooplust te doen blijken. Het aanbod vond dan ook weer hoegenaamd geen vraag tegenover zich en als gevolg daarvan vonden de eerste, transacties weer op belangrijk lager peil plaats, waarop slechts zeer weinige uitzonderingen wa ren waar te nemen. Voor het eerst was de om vang van den handel heden reeds direct zeer groot, hetgeen op zichzelf niet als een gunstig teeken kan worden beschouwd, gezien het feit, dat deze uitbreiding der affaire met een sterke daling gepaard gaat. Ook na de eerste trans acties bleven de omzetten groot. In het eerste uur werd een totaal van 380.000 shares bereikt. Bij den aanvang van het tweede uur trad plot seling een herstel in onder invloed van de krachtige stijging der suikerfondsen, die gesti muleerd werden door de plotselinge hausse op de suikermarkt, doch het herstel vermocht de aanvankelijke verliezen bij lange na niet goed te maken en was trouwens slechts van korten duur, daar een nieuwe golf van verkoopen de koersen weer scherp deed dalen, waardoor in de meeste gevallen zelfs het openingspeil nog werd gepasseerd. Vooral staalwaarden en aandeelen in fabrieken van landbouwwerktuigen hadden hiervan te lijden. De laatste leden verliezen tot vyf punten toe. De daling ging met een ver dere toeneming der omzetten gepaard. Ook in de middaguren kwam er geen veran dering in de algemeene beurstendenz, die nu eens een flink herstel en dan weer een bedui dende reactie te zien gaf. Op het verlaagde niveau bleken er steeds weer koopers in de markt om tegen de lagere koersen wat op te nemen, waarby dan echter de handel een te ruggang te zien gaf, terwijl het verhoogde ni veau weer winstnemingen uitlokten. In het laatste gedeelte van den beurshandel verkeerde de markt weer in reactie, doch het slot kwam meerendeels iets boven de laagste prijzen van den dag. Suikerwaarden bleven goede vraag ontmoeten, al kon het hoogste punt niet ge handhaafd blyven. Ook tabakken waren prijs houdend. Warenhuisfondsen en public-utilities waren meerendeels iets hooger of wat lager dan gisteren, met uitzondering van Sears Roebuck, die de daling voortzetten en heden 2% dollar moesten afstaan. Ook bij de sporen viel hier en daar, o.a. voor Pennsylvania en South. Pacific fractioneele winsten te registreeren, doch de overige fondsen zakten in, zooals Atch. Topeka, Great Northern, New York Central en South. Rails 1 a 15/8 dollar. Van de staalwaarden schommelden U. S. Steels tusschen 102 en 104)4, welke laatste koers in het vierde uur kon wor den bedongen. Kort voor het einde zakte de noteering tot 102)4 in, éen verlies te zien ge vend van 1*4 punt. Bethl. Steels verloren bijna 2 en National Steels 1 punt. Oliewaarden wer den heden in ongunstigen zin beïnvloed door de hernieuwde petroleumprysverlagingen, w.o. die van corning-crude-oil met 0.15 per vat. Stan dard Oil en Texas Corp. zakten resp. 1^ en Slotkoersen Sept./Aug. Allied Chemical American Can Co. Am. Car. F.dry \m. Smelt. Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock 1st Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5 1) Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor rlllnois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North. Amer. Co. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. Leather U. S. Rubber U. Steel Western Union Westingh. Electr. 2 1 31 30 ■>21 225 '32 '3U/t 98% 100% 1023/, 102"» 40 41% 427/4 43% 83% 85'/. 89 89% 165 165% '67 1663/s 79 79 80 79% 16% 167/b 17% 177/g 52% 53% 557/4 55% 691 71% 723/4 74 223/8 227/b 24S/4 24S/4 87% 89% 92% 927/8 11 11 113/g 113/8 157% 162 lb5 168 48% 50 51 51 45% 46% 47% 47% 2 2 27/8 27/fi 105s/4 106 109 IO9S/4 27% 23/, 3 27/g 333/g 337/s 343/8 347/8 41% 42% 43% 433/4 35 35% 30% 30 30 31 31% 33% 333/8 49 50 52% 52% 151% 152% 155 1557/2 181%§ 181 185 185 16 16% 163/8 167/s 50 51 52% 537/4 52 52% 547/4 55 36% 363/8 387/g 397/4 133/4 14 15 157/4 21 21% 2 2'4 22% 103% 1061/2 111% lil 591/4 593/4 61% 62%§ 93/4 9% 10 10 55% 57% 587/8 "9% 3 3V8 37/8 37/s 6 6 63/g 63/4 577/f 573/4 60 603/4 431/2 45 46 46% 187/g 19 19%§ 20 32% 337/f 357/8 367/4 231/4 233/4 243/4 25 -'30§ 238 242% 2 427/, 327/8 32% 347/8 34% 541/4 o4% 583/4 O8S/4 58% 58% 587/4 58% 59 393/8 397/t§ 4U3/g 11 11 113/4 11% 06 88% 91% 927/4 23 233/8 287/4 ^53/4 19% 193/4 20% 20% 58% 37% 39% 40 24 28 26% 26% U% ll% 71% il% 63% 647/8 ö57/8 65 72 16% 187/e 19% 193/s 115 115% i'72 1 7 72 46% 267/8 467/8 ^7% 476 43/4 47/8 5 9% 9% 97/2 50% 51% 54 7/2 OOs/4 021/2 104% iUÖ3/8 UÜ76 4 41/2 44 46 4o 142 '417/8 45 46 45 45 457/8 4o laten, t meden. i ex. dividend, ex coupon. 2% punt In. Rubbers werden niet beïnvloed door de vaste stemming voor het product en zoowel Fick Rubber als U. S. Rubbers verkeer den 1 en 1)4 punt in reactie. Bepaald flauw in de markt lagen chemische fondsen, met Allied Chemical 4 punten lager. Aandeelen in fabrie ken van landbouwwerktuigen, luchtvaartfond sen en canningshares gaven verliezen te zien tot 1)4 dollar. Automobielwaarden waren aan den luien kant, terwijl aandeelen in fabrieken van electrische apparaten verdeeld lagen. Wes- tinghouse noteerden fractioneel hooger en Ge neral Electric 1 lager. De omzetten bedroegen in totaal 1.200.000 shares. NEW YORK, 2 Sept. Slotk. Sept./Aug. 2 1 31 30 Brussel 16 85 16.847/s 16.843/, 16.86SA Rome 5.267/4 5.26% 5 267/4 5.26% Madrid 6.00 6.60 6.60 6.60 Bern 22.97 22.967/2 22.95 22.957/2 Weenen 18.86 18.83 18.90 18.88 Oslo 24.95 14.95 14.95 24.977/2 A'dam 55.17% 55.16 55.15 55.157/2 Londen 4.961/, 4.96% 4.96% 4-97% Parys 3.737/2 3.737/f 3 74% 3.74% Beriyn 40.16 40.177/2 40.187/5 40.17 2 Sept. Suiker Juli Sept 2.53-54 Nov 2.45 Dec. 2.43 Rubber Standaard Sept.18.82- f Oct. 18.85 Dec. 18.93 1 Sept. NEW YORK, 2 Sept. 2 Sept. 1 Sept. Jan. 2.40-41 2 27-23 2.45-46 Mrt. 2.41-42 2.29-31 2.41Mei 2.42-44 2.30-38 2.35Juli 2.43-44 2.32-30 18.35-f Jan. 18.9318.60— 18.42Mrt. 19.0018.70- 18.55Mel 19.1)18.78- f Juli 19.1818.86 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Sept Dec. Mrt. Mei JUli 6.35 6.28- - 6.25- 6.24 6,23 Katoen Oct. 9.36 Dec. 9.34-36 Jan. 9.40— Tin Loco 58.37Vs 6.39- - 6.31-33 6.29 6.28 6,27 Sept 10.18 Dec. 9.97— Mrt. 9.67- Mel 9.61- Juli 9,61 10.25 10,05-08 9.78 9.71 9.68 9.09Mrt. 9.45-49 9,19-20 9.05-06 Mei 9.54-55 9.27 9.09-10 Juli 9,60-64 9.33 58.62y3Termyn 58.25 58.50 2 Sept. 1 Sept. Tarwe CHICAGO, 2 Sept. 2 Sept. 1 Sept. Haver Sept 105%-'A 104-03% Sept 30 Dec. 107%-y2 105y4-% Dec. 29% Mel llOVi-Vs 108%-% Mel 31% Nieuw contract 28% 29%-- 30%-- Mais Rogge Sept 957/2 Dec. 62%— Mei 6 4 7/4 953/8 62%— 63% Sept. Dec. Mel 81 - - 79 793/8 801/s 783/4 797/4— Reuzel Sept. 10.50 Oct. 10,60 IO.I21/3 10.25 Dec. Jan. Mei 10.70 10.75 10.777/3 10.45 10.50 10,60 I Sept. WINNIPEG, 2 Sept. 2 Sept. 1 Sept. Gerst 2 Sept, Tarwe Oct. 124%-— 122%Oct. 56 Vi551/2 Dec. 1213/g119% Mei 123Vs1211/8-- Rogge Oct. 87% Dec. 85% Mei 8 7% Haver Oct. 47% 86% - 84%- 857/s- Dec. 55 54%.— Mei 551/454% Lijnzaad Oct. 177%176% Dec. 177%176% Mei 1787/g178% gedaan en laten t S nominaal 467/gDec. 451/244%-- Mei 45%-44%- bieden (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slyper) Van 3.304.30 uur Anaconda 38%37% Beth. Steel 64%V2 U. S. Steels 753%—74 Shell Union 17%Vz Tidewater 14 1/16 Kennecott 41 Rep. Steel 24"% Kon. Olie 400%—401 Philips 371—367 H.V.A. ®07505 A'dam Ruber 277%277 AKU 70y2—69 Kon. Ned. Stoomb. My, 151—150 Java China Japan lyn 131—130 Ned. Scheepv. Unie 142—143 Holl. Am. Lyn 133 Van 4.30—5 uur Anaconda 37%38 Beth. Steel 64%— 64 U. S. Steels 75—743/4 Tidewater 13% Rep. Steel 241/4—24 Kon. Olie 399—399% Philips 369—370 H.V.A. 505 AKU 69%—69 Java China Japan lyn 1291/2—130 Ned. Scheepv. Unie 1433/4 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 1 Sept.: J. G. Cornelissen. Leerdam, Parallel- W6£f 16. C. de Meester, winkelier, Breskens a. h. Pa- pendrecht 1. H. van der Bout, thans zonder beroep, vroe- ger schipper, Soest, Nachtegaalweg 36. E. van Voorden, bakker, Culemborg, Prys- schestraat 16. ARNHEM, 1 Sept. Geldersche Fruit-, Groenten- en Bloemenveiling. Reine Victoria 618, Zoete Appels 3.104.80, Triumph de Vienne 1214, Prulmedanten 1317 Snijboonen 6.206.90, Pron kers 24. Jutteperen 9—17, Zoete Kwetsen 10—14, Bloemee 3.405.30, Beuree de Mérode 4.40—6.80. Wijnpruimen 21—24, Slaboonen 6.708.40, Reine Claude 1625, Frankenthalers 1822, Stoofperen 3.204.50. Souventers 8.6011.00, Transparant 711. Princesseboonen 1114, Tomaten 5. Alles per K.G. en per 100 K.G. Meloenen 8—15, Perziken 2.10—9.40, Roode Kool 1.60, Spitskool 3.— per 100 sjuks. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 1 Sept.: Mr. Harm Smeenge, m.s., R'dam; Sarimner, s„ Harghamn (voor Velsen). 2 Sept.: Umealv, s„ Riga; Joma, ms., Fowey n. Riga, als bijlegger; IJstroom, m.s., Leith; Esther Marie, s., Archangel (voor Zaandam). Aangenomen 2 Sept.: Ajax, s., Middl. Zee; Ga- tehaed, s., Newcastle. Vrtrokken 2 Sept.: Joma, m.s„ Riga; George J. Goulandris, s., Barry Dock. Aangekomen 2 Sept.: Vliestroom, s., Hull; Enid Mary, s., Goole; Dalegarth. Force, s., Swansea; Melampus, s., Bremen; Stelling s. Gdynia; Coen, s., Londen (voor Wormerveer). Vertrokken 2 Sept.: Costa Rica, s., Hamburg; Nieuwendam, m.s.. Harburg; Calypso, s.. Middl. Zee via R'dam; Rijnstroom, s., Bristol. AMSTERDAM. Aangekomen 1 Sept.: Queen of Scots, Amerikaansch jacht. Kiel, Westerdoksdljk. 2 Sept.: Umealv, Riga, l:#nrt. Houthaven, Gebr. van Uden; IJstroom, Leith, stukgoed, Handels kade, Holl. Stoomb. Mij. Aangekomen 2 Sept.: Ajax, Middl. Zee, stuk goed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Gateshead, Newcastle, stukgoed en steenkolen, Rietlanden; Dalegarth Force, Swansea, steenko len. Rietlanden, Ruys Co.; Enid Mary, Gfoole, stukgoed. Handelskade, Gebr. Scheuer; Vliestroom, Hull, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Geertruids, Randers, hout, Steiger H.A.L., Kamp man; Bradburn, terug met motorschade, Ned. Dok, Wm. H. Müller Co,; Melampus, Bremen, stuk goed. Borneokade, Meyer Co.'s Scheepv. Ml).: Stelling, Gdynia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij. HALCYON LIJN STAD ARNHEM, R'dam naar Genua, pass. 1 Sept. Gibraltar. MAASBURG, R'dam naar Genua, pass. 31 Aug. Gibraltar. VREDENBURG, Vlaardingen naar Narvik, pass. 2 Sept. Holtenau. MIJ. NEDERLAND JOHAN DE WITT, uitreis, 2 Sept. te Sout hampton. POELAU LAUT, thuisreis, pass. 1 Sept. Gibraltar. KON. NED. STOOMB. MIJ. AJAX, Middl. Zee naar Amst., pass. 1 Sept. n.m. 8 uur 10 Lydd. AURORA, 1 Sept. van Susak naar Barl. BACCHUS, 1 Sept. van Alexandrië n. Jaffa. BERENICE, 1 Sept. van Catania n. Venetië. BODEGRARVEN. 1 Sept. n.m. 9 uur Van Ham burg naar Antwerpen. ORPHEUS, 1 Sept. van Kopenhagen te Gdynia. STELLA, 1 Sept. van Tunis n. Duinkerken. VULCANUS, 1 Sept. n.m. 9 uur van Hamburg naar Amst. ALKMAAR, uitreis, 31 Aug. van Callao. CRYNSSEN, uitreis, 31 Aug. te Cristobal. IRIS, 31 Aug. van Kingston (J). TIBERIUS, 2 Sept. van R'dam te Lisasbon. AGAMEMNON, 1 Sept. n.m. 10 uur van Garston naar Amsterdam MEROPE, 2 Sept. van Izmir naar Algiers. AJAX, 2 Sept. van Middl. Zee te Amst. COSTA RICA. 2 Sept. van Amst. n. Hamburg. CALYPSO, 2 Sept. ran Amst. via R'dam naar Middl. Zee. THESEUS, 31 Aug. van Amst. te Bordeaux. AGAMEMNON, 1 Sept. n.m. 10 uur van Gar ston naar Amst. MEROPPE, 2 Sept. van Izmir n. Algiers. AJAX, 2 Sept. van Middl. Zee te Amst. ROTT. LLOYD KOTA AGOENG, uitreis, 2 Sept v.m. 3 uur te Colombo; zal 3 Sept. v.m. de reis voortzetten. SITOEBONDO, uitreis, pass. 1 Sept. n.m. 8 uur Perim. SOEKABOEMI, uitreis, pass. 1 Sept. n.m. 3 uur Gibraltar. MODJOKERTO, uitreis, pass. 1 Sept. n.m. 8 u. Gibraltar. BUITENZORG, thuisreis, 2 Sept. van Padang. PALEMBANG, thuisreis, 1 Sept. n.m. 6 uur van Marseille. WELTEVREDEN, thuisreis, 2 Sept. te Suez. HOLLAND-AMERIK A LIJN DELFTDIJK, 31 Aug. van Vancouver te Seattle. LEERDAM, 1 Sept. van New Orleans te Tamplco. BLOMMERSDIJK, 31 Aug. van New Orleans n. Rotterdam. SPAARNDAM, 1 Sept. van R'dam n. New-York. DRECHTDIJK. R'dam naar Pacific Kust. 31 Aug. 21 uur 's middags 1430 mijlen Z.W. van Valentia. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND, uitreis, 31 Aug. te Rio Janeiro. SALLAND, thuisreis, 1 Sept. van Bahia. KON. PAKETV. MIJ. JAPARA, 1 Sept. tan Bangkok te Durban. SWARTENHONDT, 1 Sept. van Kohsichang te Durban. BARENTSZ, 31 Aug. van Singapore n. Hongkong RANTAUPANDJANG, 1 Sept. van Bangkok n. East London. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJINEOARA, 31 Aug. van Bat. te Hongkong. TJISADANE, 31 Aug. van Hongkong n. Manilla. JAVA-NEW-YORK LIJN TABÏNTA, 30 Aug. van New Orleans n. Dakar. KOTA PINANG, 2 Sept. n.m. 5 uur van Be- lawan naar New-York. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SIANTAR, 1 Sept. van Calcutta te Penang. SEMBLAN. 31 Aug. van Batavia n. Basrah. SALAWATI, 2 Sept. van New Orleans te Kaap stad. MIJ. OCEAAN NELEUS, Java naar Amst., was 1 Sept. 12 uur 55 n.m. 30 myien W. van Portland. MELAMPUS, 2 Sept. van Bremen te Amst. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 1 Sept. van Lagos n. Accra. REGGESTROOM, 1 Sept. v. Hamburg n. Amst. MAASKERK, thuisreis, pass. 1 Sept. Finisterre; wordt 4 Sept. te Havre verwacht. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLL AND-AFRIKA LIJN MEXJSKERK. thuisreis, pass. 1 Sept. Gibraltar. BLOEMFONTEIN, 2 Sept. van Kaapstad naar Mosselbaal. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN TAJ ANDOEN, uitreis, 1 Sept. van Colombo. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, 2 Sept. van Bremen te Hamburg. HOLLAND-O. AZIE LIJN GROOTEKERK, 1 Sept. van Hamburg n. R'dam, DIVERSE SCHEPEN ORANJEPOLDER, 1 Sept. van R'dam te Londen. RODAS. R'dam naar Curacao, pass. 1 Sept. Dungeness. ZAANSTROOM, 1 Sept. van Liverpool te Fowey. THEMISTO, Montreal n. Queenstown, pass. 31 Aug. Lizard. SINT ANNALAND, 1 Sept. van Amst. te Shields. BEVERWIJK, 31 Aug. van Archangel n. Zaan dam. WINSUM. 2 Sept. van St. Vincent n. B.-Aires. ZIJPENBERG, 31 Aug. van R'dam te B.-Aires. AALSUM, 2 Sept. van Londen n. R'dftm. ALDEMARIN, 31 Aug. van Narvik naar R'dam. ALGENTB, Hamburg naar B.-Aires, pass. 2 Sept. Dungeness. ALBIREO. Archangel naar Londen, pass. 1 Sept. Honnlgsvaag. BATAVIER V, Sept. van R'dam te Gravesend. NANSENVILLE, naar Londen, was 31 Aug. 800 millen wn Lands End. ÉRINNA. 31 Aug. van Abadan te Suez. THEMISTO, naar Londen. 1 Sept. door Niton gesignaleerd. DON AU, sleepboot, 31 Aug. van Oran n. Galway. WESTLAND, 2 Sept. van R'dam te Leith. AMSTELSTROOM, 1 Sept. van Amst. te Hull. FRIESLAND, 1 Sept. van Kopenhagen n. Was- klot. ALUDRA, 2 Sept. van B.-Alres te Antwerpen. Amsterdam. 2 September. Omtrent de stranding van het s.s. „Van Heutsz" heeft de directie van de Kon. Paketvaart Mij. van de agenten te Hongkong bericht ontvangen, dat het schip vermoedelijk nog wel geborgen kan worden. Rotterdam, 2 September De brand aan boord van het m.s. „Kota Agoeng", dat hedenochtend 3 uur te Colombo arriveerde, ls met behulp van een bergingsvnartuig gebluscht. De brand heeft slechts weinig schade aangericht, zoodat het schip niet behoeft te lossen, terwijl ook de passagiers aan boord blijven. Morgenochtend zal de „Kota Agoeng" de reis voortzetten. Alleen de mail en pakketpost van het m.s. „Kota Agoeng" zullen met het m.s. „Johan van Oldenbamevelt" naar Indië worden vervoerd. Amsterdam. 2 Sept. Gisteravond arriveerde hier ln de haven het Amerikaansche Jacht .Queen of Scots" en nam ligplaats aan den Westerdoksdljk. Hét Engelsche s.s. Bradburn, dat Donder dagochtend van Amsterdam naar Barry vertrok, keerde des middags terug met machineschade. Het schip zal by de Nederiandsche Dok My. repareeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 2