De oeververbinding te Velsen UüiTflodehut?! de 1 cent sigaret die over alle andere triomfeert KLEERMAKERIJ GED. OUDE GRACHT 78 Haarlem, 3 Sept. Roekeloosheid ONTWIKKELING VAN HET PONTVERKEER Kort en volledig GARAGE RABO J. VAN DAM Engelsche en Schotsche stoffen ZATERDAG MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG WOLLEN-, ZIJDEN EN FLUWELEN STOFFEN VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1937 DE HEER A. BERENTSEN De nieuwe inspecteur van politie te Heemstede Koninginnedag Haarlem-Oost K.J.M.V. „ST. AUGUSTINUS" Nieuw bestuur en moderator FRAUDE BIJ STEUN- VERLEENING Weer elf gevallen achterhaald Avontuurlijk aangelegd HET NIEUWE POLITIE BUREAU TE OVERVEEN „Weldadigheid naar Vermogen" BURGERLIJKE STAND KLEERMAKERIJ bericht de on tvangst van voor Herfst- en Wintercostuums en noodigt U gaarne uit tot een bezoek. .ZIET ONZE ETALAGES Vier-en-dertig jaar geleden ver dween de Veiser voetbrug Thans aan den tunnel BENOEMING LID VAN DEN GEMEENTERAAD De heer Mr. Dr. A. F. H. Schreurs LATERE OPENSTELLING TAPPERIJEN Tot half één des nachts AGENDA Bioscopen 4 September Bioscopen GETUIGEN OPGEROEPEN BLOEMPJESDAG COMITÉ „WINTERHULP-ACTIE" R°°k TRIUMPH STAD De waaghalzerij van twee Zandvoorters om in een cano de Noordzee over te steken gesteld al, dat dit inderdaad hun be doeling is geweest vindt bij niemand waar deering. Het is goed dit duidelijk te zeggen om anderen van dergelijke totaal overbodige en nuttelooze bezigheden af te houden. Als de twee in hun opzet waren geslaagd, zou de wereld er geen stap mee vooruit zijn geko men en met sport heeft dergelijke dwaasheid al evenmin iets te maken. Men kan trachten een moeilijken berg te be klimmen om zich te ontspannen of het lichaam te harden, maar moedwillig schipbreuk lijden is te dol om over te praten. „Als het goed weer was gebleven, als er geen Water in de boot was gekomen, als de proviand niet nat geworden was," dan zouden wij ge slaagd zijn, hebben zij aan een verslaggever Verzekerd. Het kan moeilijk naïever. Dat de Noordzee over haar geheele oppervlakte gedu rende 48 uur zoo vlak is, dat zij een pleizier- tocht per cano toelaat, is vrijwel uitgesloten. De voorbereiding van den tocht en de ge heele opvatting omtrent de kans van slagen Wijst dan ook op het gemis van de meest ele mentaire kennis der zeevaartkunde. Men kan van meening zijn, dat die jongens Zelf de gevolgen van hun roekeloosheid dragen. Maar juist is dat toch niet. Het menschen- leven is een zoo kostbaar goed, dat wij niemand het recht mogen geven daarmede te spelen, Zelfs niet als het zijn eigen leven betreft. Niet minder erg is echter, dat zij anderen menschen last bezorgen. Nü hebben zij een Duitsche boot opgehouden en de kapitein heeft zich vast voorgenomen Volgende liefhebbers, die hem op die manier een dergelijk tijdverlies opleveren met de katte- Pees te laten bewerken, maar het had ook kun nen zijn, dat de heele kustwacht van Neder land, België en Engeland gemobiliseerd had moeten worden om naar hen te zoeken. Dat zou stellig gebeurd zijn als het noodig geweest was. Onlangs is de heele Amerikaansche vloot uit gevaren en zijn millioenen dollars uitgegeven om te zoeken naar een dolle vliegenierster, die vermist werd. In dezen tijd van' ongezonde zucht naar pu blicatie, nu het de hoogste glorie schijnt te zijn zijn naam in de krant te zien staan in verband met een of ander record, zijn er gekken, die dagen achtereen dansen, piano spelen, weken in een boom of op een paal zitten, alleen uit verlangen, dat er over hen gesproken zal wor- Worden. Is dat op zich zelf al zeer onsympathiek, mis selijk wordt de roekeloosheid, wanneer daarbij het eigen leven en dat van anderen gewaagd Wordt. Doodzwijgen is het beste geneesmiddel en Voor de eerzuchtigen de grootste straf. Wij zijn dan ook overtuigd, dat de heeren een volgenden keer niet meer op veel belangstelling van de Zijde der journalisten behoeven te rekenen. In aansluiting op hetgeen wij reeds meldden, volgen hier nog eenige biografische bijzonder heden van den heer Berentsen. Geboren den 4den April 1900 te Arnhem, ont ving de heer Berentsen zijn opleiding aldaar. Van 1 Febr. 1922 tot 1 Jan. 1923 was hij als Volontair in actieven dienst bij de politie der gem. Rhenen te Velp werkzaam. Op 1 Januari 1923 werd hij benoemd tot in specteur van politie 2e klasse in de gemeente Haarlem en op 1 Januari 1932 volgde de bevor dering tot inspecteur le klasse. Tenslotte werd hij op 1 September 1932 speciaal beiast met de zorg voor het verkeer. De uitslag van den kinderoptoeht in Haar lem-Oost is als volgt: Ie prijs: versierde bakkerswagen, Rustman, Schalkwijkerstraat 7. 2e prijs: zwaan van dahlia's, van Zanten, Emostraat 5. 3e prijs: boot „Piet Hein", Nijhuis, Kruistocht straat 50. 4e prijs: bruidspaar, Moonnen, Glasblazerstr. 2. 5e prijs: clown Charlie, van der Klauw, Wil genlaan Halfweg. 6e prijs: versierde fiets, Polkok, Scheepma- kersdijk 36. Tusschen Hamersveld, A. L. Dyserinckstraat 3 en Vogel, Bisschop Ottostraat 4 moet geloot worden om den 7en en 8en prijs. Tusschen den vl. Hollander van Van Scha- gen, Heerensingel 31 en de autoped van Kop, Scheepmakersdijk 33 moet geloot worden om den 9en en den lOen prijs. EUWS Aldus de uitspraak van het publiek, dat de optocht beoordeeld heeft. De uitspraak van de jury was als volgt: le prijs: no. 12, 2e pr. no. 8, 3e pr. no. 16, 4e pr. no. 114, 5e pr, no. 26, 6e pr. no. 18, 7e pr. no. Ill, 8e pr. no. 117, 9e pr. no. 11, 10e pr. no. 110. Er waren biljetten uitgegeven, waarop het publiek zijn uitspraak opschrijven kon. Dege ne, die dezelfde uitspraak als de jury had ont ving een souvenir. Niemand had echter dezelfde uitspraak als de jury, zoodat het souvenir toegekend werd aan dengene, die er het dichtst bij kwam. In dit geval aan den heer H. Turol. Alle niet-prijswinnende deelnemers aan den optocht ontvingen een troostprijs. Maandag 6 Sept. om 8 uur n.m. heeft de prijsuitreiking plaats in café Hommels, Zo- mervaart 146. Gisterenavond vergaderde de K. J. M. V. „St. Augustinus" in café-restaurant Gebr. Brinkmann aan de Groote Markt ter verkiezing van vier bestuursleden. De pasbenoemde voorzitter, de heer A. Kraakman, heeft in verband met zijn vertrek naar Apeldoorn moeten bedanken, de secretaris, de heer v. d. Erf, heeft evenzoo be dankt en er waren nog opengevallen bestuurs functies te voorzien. De nieuwe moderator, kapelaan J. M. Kuipers van de Spaarneparochie, zal 16 September a.s. geïnstalleerd worden. Tot secretaris werd de heer N. v. d. Eisen, tot andere bestuursleden werden de heeren T. v. d. Vossen, H. Hartog en H. v. Zomeren gekozen. De penningmeester, de heer H. Peeters, bekwam de functie van voorzitter. Na rondvraag werd de geanimeerde vergade ring gesloten. De opening van het winterseizoen is vastge steld op Donderdag 16 September. Belangstellende jonge middenstanders zijn van harte welkom. Zes boerderijen werden bij Staphorst door het vuur verwoest ten gevolge van een brand, welke, vermoedelijk doordat kinderen met lucifers speelden, is ontstaan in de boerderij van den heer J. Brakke In de afgeloopen maand is wederom aan het licht gekomen een aantal gevallen waarin onder steunden opzettelijk onjuiste opgaven hebben gedaan omtrent eigen of gezinsinkomsren, met als gevolg daarvan dat zij een te hoog bedrag aan steun hebben ontvangen. Door de scherpe controle, welke op de opga ven wordt uitgeoefend, zijn thans weer elf ge vallen van fraude achterhaald tot een totaal be drag van ruim f 1.900.waarvan aangifte bij de Justitie is of zal worden gedaan. Nogmaals wordt er aan herinnerd, dat zij, die zich aan fraude schuldig maken, zich niet alleen blootstellen aan een strafrechtelijke vervolging, doch bovendien worden gestraft met inhouding van steun. Donderdagnacht werden in Haarlemmermeer nabij Heemstede aangetroffen twee 13-jarige jongens, die blijkbaar eens een avontuurtje wil den hebben. Ze waren in Overschie op een auto geklommen en tot de grens van deze gemeente meegereden, alwaar ze van den wagen spron gen. Ze werden naar Hoofddorp overgebracht en door de zorg van de politie nog denzelfden nacht naar de ouderlijke woningen in Overschie teruggebracht. Nu zeer binnenkort, misschien nog deze maand, het nieuwe politie-bureau te Bloemen- daal in gebruik zal worden genomen, is men met man en macht bezig het voorplein, eens de speelplaats van de O. L.-school, in gereedheid te brengen. Eenige weken lang lag 't werk daar geheel stil, alsof men niet kon besluiten, hoe het daar tot een goed geheel klaar te spelen. We veronderstellen, dat 't ging om de vraag: moeten we de platanen sparen of moeten ze opgeruimd worden? Indertijd is de raad gege ven: gooi die oude boomen er uit en plant er nieuwe, goed gevormde bóomen voor in de plaats. Er werd echter besloten, de boomen te sparen. Een paar echter moesten gerooid wor den. Ze stonden te dicht tegen 't gebouw. Daardoor zijn echter de middelste meer in 't gezicht gekomen en thans blijkt, hoe leelijk ze zijn. Vooral als men ze beziet van uit het ge bouw. Er zijn er, die de hoop koesteren, dat ze, nu ze licht en lucht gekregen hebben, nog wel weer uit zullen groeien en daardoor wat zullen opknappen. Daar staat echter tegenover de meening van anderen die er heel weinig of heelemaal geen heil van verwachten en wel hierom, omdat platanen heel langzaam zich herstellen, vooral als ze hun eerste en tweede jeugd al achter den rug hebben. Voor het gebouw is nu een tegelplateau aan gelegd met een breedte van pl.m. 9 meter. De rest van 't plein is bedekt met een laag zwarten grond. Hierop komen graszoden, zoodat we een gazon krijgen, midden tusschen 't drukke ver- keersgewoel. Aan de Noordzijde van 't gebouw, dus langs den Tetterodeweg, komt wat beplanting van lage heesters, 't Niet meer bij dit gebouw pas sende ijzeren hekje is verwijderd. Op dezelfde plaats zal een gemetseld muurtje worden aan gebracht van pl.m. 30 c.M. hoogte. De oprit voor auto's komt aan den Tetterodeweg. Een ruimte van 9 M. wordt daarvoor in 't muurtje uitgespaard. Lang heeft de politie moeten wachten op een behoorlijke huisvesting. Nu 't er eindelijk toe komen zal, zal geen mensch willen ontkennen, dat 't nieuwe verblijf in alle opzichten uitste kend is. De vacantie was recht prettig; Het weer viel dikwijls mee 't Was een genot voor velen, In bosch en aan de zee. Maar vergeten onze minder bedeelden mag men niet, Ieder weet toch immers, dat onze Vereeniging hun graag hulpe biedt. Pandpoort, Koningstraat. Giro 212793. Tele foon 11855 of 15445. Geboren: z. van M. J. v. Westerhoven-Duine- veld. d. van A. de Jong-Roelevink. z. van H. C. Takken-v. d. Voort. z. van J. C. Beekes-Zaneveld. 2 z. van C. M. Looman- Maerten. K z. van M. A. Horree-Ramakers. Overleden: F. Kiefl, 36 j., Kamperlaan. II. v. DAM Het Velsensche tunnelplan heeft de oever verbinding van het Noordzeekanaal wederom in het brandpunt der belangstelling gebracht. Het is daarom niet onaardig, er eens aan te herinneren, dat de stoomveerdienst te Vel sen, die na een twijfelachtig begin, zoovele jaren de verbinding tusschen noord en zuid heeft onderhouden, doch die het moderne ver keer niet meer kan verwerken, een mijlpaal te gemoet gaat. In 1938 zal het n.l. 35 jaar ge leden zijn, dat de oude Velserverkeersbrug ver dween en de stoomponten hun dienst begon nen. De komst van de stoomponten is feitelijk een gevolg geweest van de actie der scheepvaart maatschappijen. Toen n.l. het Noordzee-kanaal gereed was, heeft de Engelsche maatschappij, die 't werk had uitgevoerd, voldaan aan de, haar door de regeering opgelegde verplichting, en een draai brug gebouwd, die ongeveer twee meter boven het water lag. Hierbij moet niet worden verge ten, dat het kanaal destijds een veel geringere breedte had. Deze brug nu voldeed naderhand niet meer. De schepen werden grooter en het scheepvaart verkeer nam steeds toe, zoodat het tenslotte noodzakelijk werd, de oude brug af te bre ken en een nieuwe te bouwen, die op de ver anderde omstandigheden berekend zou zijn. En ziet: l'histoire se repète! De scheepvaart maatschappijen, die thans de spoorlijn naar onderaardsche regionen willen verwijzen, waar door de Velserspoorbrug zou kunnen verdwij nen, kwamen destijds in 't geweer tegen 't plan, om een nieuwe brug te bouwen. Zij zagen in die verkeersbrug, evenals thans, ofschoon er natuurlijk wel een belangrijk verschil is, een ernstige belemmering voor de scheepvaart en zij drongen er dan ook bij het rijk op aan, geen nieuwe brug te maken, maar op an dere wijze in de oeververbinding te voorzien. De Amsterdamsche scheepvaart vond toen bij het rijk een gewillig oor en zoo kwam de pont verbinding tot stand, zooals wij die al zoo vele jaren kennen. Dat was dus in 1903. Er kwamen twee stoom ponten, de „Velsen" en de „Kennemerland". Al dadelijk begonnen de moeilijkheden. De ponten werden voortbewogen door scheprade ren en nu bleek het, dat zij niet te besturen waren; de afstand tusschen de beide oevers was daarvoor veel te klein en verder was ook de hooge opbouw van de ponten oorzaak, dat zij de zoo dichtbij gelegen bestemming niet konden bereiken, maar dikwijls ergens anders terecht kwamen. Dikwijls gebeurde het, vooral bij veel wind of stroom, dat de logge gevaar ten op eenigen afstand van den steiger op den kanaaloever strandden! In elk geval was het buitengewoon moeilijk om ze in den juisten koers te houden. De moeilijkheid werd opgelost, door de pon ten langs kettingen te laten varen, waarvan de schakels in de daarvoor ingerichte raderen grijpen, zoodat de booten zich zelf voorttrek ken en zonder meer op het juiste punt belan den. Daarna ging het goed. Van de beide schepen was er steeds één bij toerbeurt in de vaart. Eventueele reparaties werden dan tijdens het stilliggen verricht. Deze stilliggende pont lag steeds onder stoom, opdat de dienst, zoo noo dig, onmiddellijk overgenomen kon worden. Tijdens de oorlogsjaren had ook de veer dienst met kolengebrek te kampen. Gedurende eenigen tijd is het verkeer dan ook des nachts met een handpont onderhouden, teneinde kolen te besparen. Na 1918 werd het verkeer dermate drukker, dat gedurende de spitsuren ook de tweede pont in de vaart gebracht moest worden, ook al, omdat op gezette tijden de stoomtram HaarlemAlkmaar vervoerd moest worden. Het overzetten van dit vehikel kostte vanzelfspre kend geruimen tijd, de rails op de pont en op de toegangsbruggen moesten precies op elkaar aansluiten. Daar was een heele inrichting voor noodig. Was de tram eenmaal veilig aan boord, dan bleef er voor anderen niet veel plaats meer over, zoodat het voor het pontverkeer een wel kome ontlasting was, toen de tram voor goed verdween. Maar de frequentie van het verkeer nam voortdurend toe. In 1923 stelde de rijkswater staat een derde pont in dienst, de „Wükeroog", een z.g. vrijvarende pont, die echter spoedig te klein bleek. Zij bood slechts plaats aan één rij voertuigen. Tenslotte werden in 1932 de groote losva rende stoomponten in dienst genomen. Dit beteekende toen reeds een groote verbetering. De „Wijkeroog" werd voorloopig naar Buiten huizen verplaatst, ter vervanging van de daar bestaande handpont. Het verkeer werd daarna overdag onderhou den door drie ponten en des nachts door een pont. Niettegenstaande deze regelmatige ver binding, bleek het de laatste jaren wel, dat het glad onmogelijk was, het moderne ver keer behoorlijk te verwerken. Regelmatig kan De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem, maakt bekend, dat van heden af ter secretarie der gemeente, bureau Burgerlijke Stand, Bevolking en Verkiezingen, Zijlstraat 70, voor een ieder ter inzage is neder- gelegd zijn besluit tot benoemd-verklaring van den heer mr. dr. A. F. H. Scheurs, als lid van den gemeenteraed, noodzakelijk geworden door het bedanken van den heer H. J. Kuiper. Naar wij vernemen zal de heer mr. dr. A. F. H. Schreurs, evenals zijn opvolger de heer Th. S. J. Hooy, voor een benoeming bedanken ten behoeve van mevrouw WeberStrick. Bij de candidaatstelling is indertijd door de candida- ten een verklaring onderteekend, waarbij zij het lidmaatschap van den raad slechts zouden aanvaarden in bepaalde met name genoemde vacature. Voor de vervulling van eventueele vacature-Kuiper kwam mevr. WeberStrick in aanmerking. De burgemeester van Haarlem brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat van heden af tot eind December 1937, de in deze gemeente geves tigde lokaliteiten, waarvoor krachtens de Drank wet vergunning of verlof is verleend, des Zater dags tot des nachts half een geopend mogen blij ven. Gebouw St Bavo: Haarl. Gem. Koor, 8 uur; Ledenvergadering Trampersoneel, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Frans Halsmuseum: Frans Halstentoonstel ling, 105 uur. Teylermuseum: Tentoonstelling, 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Gr. Heiligland 66, Expositie 10uur. Frans Hals-theater: „Het kind van de re kening, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater: „Bom to dance", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: ,,De mijnen van Koning Salomo", 2.30, 7 en 9.15 uur. men files van auto's en voertuigen zien wach ten, een oponthoud, dat in het moderne snel verkeer niet past. Wij mogen hier wel releveeren, dat in stren ge winters het pontverkeer nimmer stagnatie van beteekenis heeft ondervonden. De verbin ding is nimmer gestremd geweest, ook al was er veel ijs. Men riep dan de hulp van sleep- booten in, die met hun schroeven het ijs voor de toegangsbruggen wegdraaiden; in den stren gen winter van 1928/29, toen het Noordzeeka naal vol ijs lag, heeft men bovendien van de vrijvarende pont gebruik kunnen maken, om het vaarwater zooveel mogelijk vrij te houden. En thans heeft men de oplossing in de meest afdoende richting gezocht. De tunnel ligt in het verschiet. Het snelverkeer zal dus straks zijn weg onder water door nemen. Maar ook nu weer zijn het de scheepvaartmaatschap pijen, die den weg voor de schepen geheel vrij willen maken en die daarom verlangen, dat, nu toch een kostbaar verkeersobject tot stand zal komen, ook de spoorlijn naar den tunnel verwezen wordt. De spoorbrug, waarin zij een ernstige verkeersbelemmering zien, kan dan verdwijnen. Wij spraken over dit alles met den heer M. H. Meijer, te Velsen, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, die ons bovenstaande bijzonderheden vertelde. De heer Meijer, dien wij naar zijn meening vroegen over het tunnelplan, wees er ons op, dat met het „kleine tunnelplan" alleen het autoverkeer gebaat is. Wettigt dat de enorme onkosten? Van den anderen kant evenwel was de heer Meijer van oordeel, dat een gecombineerde auto- en spoorwegtunnel de gemeenten Velsen en Beverwijk uit hun verband rukt. Het spoor wegverkeer tusschen deze plaatsen zal minder intensief worden of verdwijnt en de autobus zal het eenige verkeersmiddel zijn. Bovendien zul len de kosten zeer groot zijn, door den noodza kelijk geworden aanleg van nieuwe lijnen en onvermijdelijke overwegen of viaducten. Ontegenzeglijk geeft het gecombineerde tunnelplan een betere en onbelemmerde ver binding naar zee, doch de heer Meijer meende, dat dit meer lijkt dan het in werkelijkheid is, Deze bezwaren zouden, volgens den heer Meijer, vervallen, wanneer de tunnelaanleg uit gevoerd zou worden zooals een inzender jX Vrijdag in ons blad aangaf, dus een afzonder lijke tunnel voor het spoorwegverkeer, op de plaats van de bestaande brug. Daarmede zou den het motorverkeer en de scheepvaart, de spoorwegen en het 70.000 zielen tellende stads- agglomeraat VelsenBeverwijk het meest ge baat zijn. Maar welke expert, zoo voegde de heer Meijer hier aan toe, kan bij benadering bere kenen, welk plan tenslotte het meest geschikt en voordeeligst zal zijn, gezien de snel wis selende tijdsomstandigheden en verkeersbe- hoeften! Zal het financieele element den doorslag moeten geven, dan wordt wellicht het goed koopste plan uitgevoerd. Doch het is niet on mogelijk dat dit over enkele jaren 't duurste zou blijken te zijn. De wedstrijd om het dameskampioenschap 1937 der Haarlemsche Damclub, georganiseerd ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan dezer vereeniging, is geëindigd met een over winning van mevr. Kuijl de Graaf, die ongesla gen beslag wist te leggen op den titel en het beschikbaar gestelde zilveren bekertje. Het kerkkoor der Russische theologische Hoogeschool te Parijs geeft op Woensdag 8 September een concert in de Groote Kerk, dat om 8.15 uur aanvangt. Uitgevoerd zullen wor den liederen uit de liturgie der Russische Or thodoxe Kerk, onder leiding van Ivan Denissov. De heer J. W. van Dartelen heeft van 9 tot 22 Augustus simultaan-dampartijen gespeeld in verschillende deelen van ons land. Hij won 72 pet. der gespeelde partijen. In intiemen kring is afscheid genomen van den heer F. J. Deelman, hoofdbewaarder aan het Huis van Bewaring te Haarlem, die met pensioen gaat. De voorzitter van het college van regenten, mr. F. A. Davidson, prees de vele verdiensten van den scheidenden ambte naar. Door den heer W. v. Gelderen werden als blijvende herinnering een stoel, rooktafel met garnituur en een oorkonde aangeboden. Ver volgens sprak de directeur, de heer C. P. d. Blauw, den scheidenden brigadier toe. In plaats van Zaterdag 11 Sept., (Prov. wed strijd) zal geschoten worden op Zaterdag, 4 September en zal dit schieten tevens als oefe ning gelden voor de Prov. wedstrijden, aange zien Donderdag, 9 Sept. de schietbanen geslo ten zijn. Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, 6 uur; Gewone zittingen 47 uur. Frans Halsmuseum: Frans Halstentoonstel ling 105 uur. Teylermuseum: Tentoonstelling 114 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Gr. Heiligland 66, Expositie 106 uur. Gem. Concertgebouw: Bouwmeester-revue „Knal", 8 uur. Frans Halsthater: „Het Kind van de reke ning", 230, 7 en 9.15 uur. Luxortheater: „Bom tot dance", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: „De mijnen van Koning Salomo", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema-Palace: Palace-Filmac, 115 uur. GASTHUIS VEST 11 Haarlem, Tel. 17266 i BETROUWBARE AUTO'S voor zelfrijders (zonder chauffeur), per dag, week, maand en langer. Onze wagens zijn All Risk verzekerd Op Vrijdag 27 Augustus j.l. om 9 uur des morgens werd de 46-jarige heer L. op den hoek Ged. Oude Gracht—Schagchelstraat door een personenauto aangereden. De heer L. bekwam daarbij zulke ernstige verwondingen, dat hij eenige weken rust moet houden. Er schijnt een tot nu toe onbekend persoon geweest te zijn, die het ongeval geheel gezien heeft. Deze wordt verzocht zich tot het geven van inlichtingen aan het politiebureau in de Smedestraat te melden. Ook andere getuigen zijn welkom. d Zondag a.s. 5 September wordt aan de R. K. kerken te Haarlem door het Comité „Winter- hulp-Actie" een bloempje te koop aangeboden. Genoemd comité hoopt daarmede te berei ken in staat gesteld te worden haar actie: hulp en steun te verleenen daar waar die t meest noodzakelijk is te kunnen blijven voort zetten, nj. in die gezinnen onzer kath. mede broeders, die door langdurige, soms jarenlange, wrkloosheid getroffen werden. Ons comité heeft de overtuiging dat „Katho liek Haarlem" ons niet teleur zal stellen en dat de bloempjesdag van a.s. Zondag haar in staat zal stellen veel leed, schrijnend leed, te helpen verzachten. Katholieken van Haarlem, men kijkt naar ons Katholieken, naar alle uitingen van ons le ven. Ook naar deze actie van Comité „Winter hulp." Zorgt er voor dat deze „men" evenals in de eerste tijden der christenheid naar «ns katholieken zal wijzen en zeggen: Ziet eens hoe die katholieken elkander liefhebben en helpen!" Aan u de verwezenlijking hiervan. En.... de prijs van zoo'n bloempje? Ja, hmmü 'n lastige vraag en die laten wij over aan de edelmoedige gevers van as. Zondag. Dit willen wij wel even verklappen: de gleuf om uw gaven in onze busjes te werpen heDben wij zóó gemaakt dat alle geldstukken daar ge makkelijk doorheen gaan: dubbeltjes, kwartjes, guldens, rijksdaalders enzAan degenen die ons comité op andere wijze willen bedenken, meenen wij even het adres van onzen penning meester te moeten bekend maken, nl. den heer W. Jacobs, Kennemerplein 36. Koopt dus a.s. Zondag een bloempje en geef naar vermogen en God, de gever van alle goede gaven zegene u en de uwen! Comité „Winterhulp-Actie. EDUPONS GERZDN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 5