A.R.O.L.-beker ook dit voor Blauw-Wit jaar Sparta en Feijenoord in den eindstrijd te Rotterdam VERRASSEND SPEL VAN D. W V. Dat gaat niet samen MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 Een uiterst spannende finale Bakhuijs en Reims De halve finales waren zeer spannend H.D.V.S. en D.F.C. gaven goed partij M.V.V. blijft eerste klasser De nieuwe tweede-klassen wonnen met 43 van H.B.S. en verloren na verlenging met 10 van de Stadionclub Blauw WitA.F.C. 21 D.W.V H.B.S. 4—3 AjaxH.V.V. 1—2 Blauw Wit—D.W.V. 1—0 DE ZILVERVOS VERHUIST NAAR ROTTERDAM Xerxes wint eerst na verlenging van Tubantia De tekst van het contract Spaarnebeker-tournooi Vriendschappelijke wedstrijden -m Heracles werd slechts door straf schoppen uitgeschakeld, terwijl S.V.V. een kleine neder laag leed De halve eindstrijden rane J M. Besluit van het K.N.V.B.-bestuur Belgische eere-afdeeling Noorwegen wint met 20 van Finland Groninger dagblad-beker DE K.N.V.B.-COMPETITIE REEDS BEGONNEN Eerste uitslagen PAARDENSPORT LUIT. DE BRUINE BOEKT SUCCES TE ROTTERDAM Overwinning met Milord in bet zware springconcours WATERPOLO Zwemlust degradeert Finale Waterpolodag U.Z.C. Draverijen te Duindigt ROEIEN ROEIWEDSTRIJDEN OP DE VOORZAAN Burgemeester in 't Veld bij de deelnemers Het bestuur van A. F. C. heeft dankbaar alle gunstige factoren aangegrepen bui tengemeen fraai weer, een meer dan uit verkocht veld, spannende wedstrijden om ook het vijftiende A. R. O. L.-bekertomooi weer tot een waardige opening van het voetbalseizoen te maken. De groote verrassing van dit tomooi is de Uitstekende ploeg van D. W. V. geworden, welke in het a.s. seizoen voor het eerst in de tweede klasse zal spelen. Indien de over-IJsche Am sterdammers in de a.s. competitie hetzelfde spel zullen laten zien als zij dat Zondag heb ben gedaan, zal het een zware karwei worden voor de afcfeelings-genooten om met twee pun ten naar huis te gaan. De nieuwe tweedeklasser kan ongetwijfeld een flinke aanwinst worden genoemd. Het spel van D. W. V. is zeer aantrekkelijk, verrassend, het heeft iets oorspronkelijks, steeds wordt de aanval over de vleugels geleid, keurig open spei met goed combineeren, degelijk kopwerk en nuttige staaltjes van techniek. De verdediging is hecht en de doelman zeer betrouwbaar. In de middenlinie Is zoowel het stuwende als het verdedigende element voldoende ontwikkeld, spil Kreuger is werkelijk een spil, terwijl in de voorhoede Visser, Ooms en Sinkeldam de uit blinkers zijn. In dit tomooi heeft menige ster ker geachte ploeg deze goede hoedanigheden aan den lijve moeten ondervinden. Reeds de vorige week verloor H. F. C. met 02, terwijl thans H. B. S. met 34 sneuvelde en in den eindstrijd Blauw-Wit er slechts in de laatste minuut van de verlenging in slaagde, het eenige doelpunt van den wedstrijd te scoren. Blauw-Wit heeft voor den A. R. O. L.-beker moeten vechten tot de laatste minuut. Het be gon reeds in den eersten wedstrijd tegen A.F.C. Blauw-Wit was technisch zeker beter, er werd goed samengespeeld en gevaarlijk aangevallen. Maar voor het doel was het mis. De A. F. C.-verdediging was prachtig op dreef, vooral Breedveld ruimde flink op en doelman Gerrits verrichtte eenige fraaie saves. De Blauw-Wit-aanval kon er bijkans niet doorkomen, ook al, omdat het spel voor doel te kort werd gehouden. Aan den anderen kant had de voorhoede van de roodhemden weinig in te brengen tegen Weerman en Slot, hoe fraai soms Lungen ook het spel verdeelde. Het was reeds verwonderlijk, dat Blauw-Wit met een blanken stand de rust moest ingaan. Het scheen na de rust hetzelfde spelletje te worden, maar na een minuut of zeven kreeg van der Wouden een corner te nemen, Ouden dijk stond vlak bij doel opgesteld en gaf met zijn kopbal Gerrits geen kans, 10. Drie minu ten later echter maakte Pasman hands in het strafschopgebied en uit den strafschop maakte Lungen den stand gelijk 11. Er kwam nu wat meer spanning en leven in den wedstrijd. AFC zat er plotseling geducht op. Beide doelverdedigers kregen nu meer werk, waarbij vooral Gerrits nog al eens op net kantje af redde. Kort voor het einde deed Lungen weer een van zijn brillante dingen, hij kreeg een goeden pass, nam den bal mee en schoot over den uitgeloopen Ferwerda heen... tegen de bovenlat. Ook den teruggekaatsten bal kon Lungen niet in een doelpunt, maar in een hoekschop via de handen van den uitvallenden, Ferwerda omzetten. Het einde kwam met 11, een verdienste lijk resultaat voor AFC. De verlenging, totdat er een doelpunt zou zijn gekomen, duurde slechts twee minuten. Toen kreeg Sluyk een niet te missen kans eenige meters voor doel en daarmede was AFC uitgeschakeld (21). In den wedstrijd tusschen HBS en DWV waren er eigenlijk twee verschillende helften. In de eerste helft was er een overwicht van de Hagenaars, in de tweede helft was het DWV dat domineerde. Reeds na tien seconden had HBS de leiding kunnen hebben, indien niet Hiemstra de fraaie pass van v. Kesteren tegen de lat had gescho ten. De kennismaking viel dus voor de Am sterdammers niet bijzonder geslaagd uit, maar het spel van DWV werd steeds beter, zoodat Mul enkele keeren resoluut moest ingrijpen. Na een kwartier kwam het eerste Haagsche doel punt door een fout van keeper Sinkeldam. Een boogschot van Oldemans werd verkeerd beoor deeld en Sinkeldam dook onder het schot door (10). HBS speelde een goede partij, met van Kesteren, van der Vegte en d'Fonseca als beste spelers. Reeds vijf minuten na het eerste doel punt kwam het tweede, eveneens door verkeerd opstellen van doelman Sinkeldam ontstaan. Van der Vegte verrichtte keurig solospel, schoot een laag balletje in den linkerbeneden hoek en het was 20. Nu was het blijkbaar genoeg. DWV ging beter spelen, er kwamen fraaie open aanvallen en Mul kwam in groote moeilijkheden, welke hij echter schitterend oploste. Maar kort voor rust hadden de Amsterdammers toch succes met een goed opgezetten aanval, rechtsbuiten Sin keldam zwenkte handig naar binnen en pas seerde Mul met een keurig schot (21). Met dezen stand kwam de rust. In de tweede helft kreeg DWV zoo iets als „het beroemde kwartiertje" van het Neder- landsch elftal. Binnen een kwartier hadden de Amsterdammers hun 2—1 achterstand in een 4—2 voorsprong omgezet, een zeer bijzon dere prestatie tegen de Hagenaars. De Engel- sche trainer van DWV had zijn pupillen het consigne gegeven om meer te schieten en dat werd trouw opgevolgd. De eene open aanval na den anderen volgde. De HBS-verdediging hield tien minuten stand, maar het verrassend goede aanvallen bleef niet zonder resultaat: na een keurigen throughpass van Kreuger deed Visser den bal vrij voor doel en met een goed schot bracht hij de partijen op gelijken voet (22). Schitterend werk van Sinkeldam werd de grondslag voor het derde DWV-doelpunt, dat reeds een minuut na het tweede kwam. Min- naard kreeg den bal van Sinkeldam en aar zelde geen oogenblik (32). En nog was de geestdrift niet bekoeld. Na fraai doorzetten van Porte stelde deze speler Visser wederom m de gelegenheid te doelpunten. Tegen de geest driftig spelende DWV-ploeg kon HBS slechts met man en macht verdedigen, want de Am sterdammers bleven zeer gevaarlijk. Sinkeldam, die werkelijk de beste speler van het veld was, schoot na een fraaien soloren over den uitgeloopen Mul tegen de bovenlat. Er werd nog in een flink tempo gespeeld; technisch ble ken de Amsterdammers ook nog wel wat in hun mars te hebben, maar tegen het einde zakten zij toch af. H. B. S. durfde toen weer meer te wa gen, maar de verdediging van de tegenstanders was uitstekend. In de laatste minuut maakte van der Vegte zich nog verdienstelijk, door na fraai solospel den bal met een trapje achteruit voor de voeten van Kramer te leggen, die toen den achterstand nog tot 34 verkleinde. Ajax speelde hierna een vriendschappelijken wedstrijd tegen H. V. V. Het was inderdaad zeer vriendschappelijk. Ajax wilde het te mooi doen, maar kon zich dat tegen de goed spelende H.V.V.-ploeg toch niet veroorloven. Wel wist van Reenen zijn ploeg voor de rust nog de lei ding te geven na taai doorzetten maar na de rust was het spel van de Amsterdammers verre van nuttig. Anderiesen was weer de eenige, die nuttig werk deed. Bijl speelde sober. H.V.V. trok steeds ten aanval en inderdaad slaagde Hubert er in de partijen op gelijken voet te brengen. Voor doel waren de Ajacieden weinig gelukkig, al was dit grootendeels te wijten aan het te ver doorgevoerd samenspel. Pasteur wist ten slotte H.V.V. de overwinning te bezorgen. Eerst trapte hij tegen Keizer aan en daarna langs den Ajax- doelman (21). De finale van dit tomooi is buitengewoon spannend geweest. Reeds dadelijk zat D.W.V. er op, maar de Blauw Wit-verdediging was wel op haar post. Sinkeldam ging er weer alleen van door, maar zijn schot kon Ferwerda nog net vallend tot hoekschop stompen. D.W.V. bleef aanvallen,. Porte opende steeds naar de vleugels, waar Sinkeldam gevaarlijk opereerde. Blauw Wit was zeker niet de sterkste ploeg. Voor doel waren de tweede-klassers zeer ge vaarlijk. Zij vochten om iederen bal en Blauw Wit was dan ook een beetje overrompeld. Kort voor het einde van de eerste helft kwamen de zebra's evenwel meer los en toen kwam er een periode van Blauw Wit-overwicht, waarvan ech ter niet werd geprofiteerd. Rust 00. De tweede he'ft begon met aanvallen der eerste-klassers, maar voor doel was het spel te peuterig en te kort, waardoor de resolute D.W.V.-verdediging steeds weer kon wegwer ken, hetgeen haar werkelijk uitnemend afging. Toch kwam Blauw Wit langzaam aan in de meerderheid, er mocht zoo af en toe een gevaar lijke aanval dcor D.W.V. op touw worden ge zet, over het algemeen waren de stadion-bewo ners in het offensief. Westphal kreeg kort voor het einde twee schitterende kansen om te sco ren, maar beide malen ging de bal hoog over. De tijd verstreek en er kwamen geen doelpun ten, zoodat een verlenging noodzakelijk was. In de eerste helft van deze verlenging was het spel onbeteekenend. Beide partijen waren vermoeid D. W. V. het meest, hetgeen niet te verwonde ren was na den lang niet gemakkelijken wed strijd tegen H. B. S. Na verandering van speel- helft trok D. W. V. er nog eens energiek op los en eenige gevaarlijke aanvallen werden met moeite gekeerd. Er scheen een einde aan den wedstrijd te komen, toen een fraai genomen hoekschop van Bergman door een D. W. V.-spe- ler uit doel werd geslagen. Bosscher schoot ech ter slecht en doelman Sinkeldam stopte den bal onder enorm gejuich. Het was evenwel uitstel van executie. In de laatste minuut van de ver lenging, toen een beslissing door het nemen van- strafschoppen dreigde, gaf Sluyk nog een fi aaien voorzet naar Bergman, die den bal aan West phal overgaf, waarna deze speler op enkele me ters voor doel, zijn vereeriiging aan den A.R.O.L.- beker hielp door het leer via den ond u-kant van de lat in het doel te deponeeren D. W. V. had verloren, maar het had zich de onverdeelde sym pathie van het publiek verworven, door zijn taai verdedigen en gedurfd, fraai spel. Oudergewoonte reikte A. F. C.'s voorzitter, de heer Galavazi, na afloop onder begeleiding van welgekozen bewoordingen de prijzen uit. Te Nijmegen werden gisteren de demi-finales van het tournooi om den zilveren vos gespeeld. Het fraaie weer was mede 'oorzaak, dat de belangstelling buitengewoon groot was en de duizenden toeschouwers hebben genoten van zeer spannende en interessante ontmoetingen. Quick—Tubantia 4—5 (na verlenging). Direct ontwikkelde zich een snel op en neer gaande strijd. Bij een der Hengelosche aanvallen zette Assink het leder voor en kopte Visser fraai in (0I). Toen kwamen de rood-zwarten opzetten. Binnendijk bracht het leder voor doel en van der Tol maakte met 'n fraaien kopbal den stand gelijk (1—1), waarmede de rust aanbrak. In de tweede helft domineerde Tubantia en reeds na vijf minuten spelens gaf Weustink zijn club opnieuw de leiding (12). Quick her stelde zich en toen Engelschman een goeden pass naar van der Tol gaf, plaatste deze den bal buiten bereik van den keeper in het net (2—2). Binnen tien minuten tijds wisten Weus tink enHeetjans den stand op 24 te brengen. Een strafschop wegens hinderen van van der Tol werd door Faber benut (34), waarna van der Tol met een listigen kopbal opnieuw gelijk maakte (44), waarmede het einde kwam. In de eerste verlenging was na vier minuten het geluk aan Tubantiazijde, toen Heetjans met een kalm schot Steinvoort passeerde. A.GwO.V.V.Xerxes 14. Hoewel Xerxes voor rust overheerschte, wist A.GO.V.V. toch door Ribbers uit een snelle doorbraak de lei ding te nemen (10). Na de hervatting waren de Rotterdammers onmiddellijk in den aanval. Van der Vaart kon uit een strafschop gelijk maken (11). Xerxes nam nu het initiatief on wist door van Oorkort kort na elkaar tweemaal te scoren (13). A.G. O.V.V. speelde daarna een verloren party. Ros- bach scoorde daarna het vierde doelpunt (1—4). TubantiaXerxes 23 (na verlenging). Deze finale was de interessantste wedstrijd van dit tournooi. Direct werd het een snelle, tamelijk geljjk opgaande strijd, waarbij Xerxes het eerst succes had, toen van der Vaart met een ver en hard schot Kruger passeerde (01). Tubantia, geenszins uit het veld geslagen, zette nu aanval op aanval op en dwong Xerxes tot verdedigen. Het was Heetjans, die met een goeden kopbal den stand gelijk maakte en te gelijkertijd de rust inluidde. Beide partijen gaven elkaar na de hervatting weinig toe. Langzamerhand kwam Xerxes weer aan bed, doordat Hengelo eenigszins uitgespeeld raakte. Toch wist Tubantia zich door een betere techniek nog te handhaven en het was weer Heetjans, die scoorde (21). Xerxes zette er nu alles op en Kok, die zeer snel speelde, scoorde den gelijkmaker (22). Nu spande het geweldig, een beslissing viel er niet en eerst in de verlenging was het weer Kok, die zijn club de overwinning bezorgde (23). Xerxes won hiermede den Zilveren Vos, welke dit jaar moest verdedigd worden door S.C.H., die reeds in de eerste rende door Xerxes was uitge schakeld. In het Fransche sport-dagblad l'Auto is Za terdag een artikel verschenen, waarin de kwestie Bakhuijs nader onder de loupe wordt genomen. Daarbij wordt ook de tekst gepubliceerd van de contracten, welke tusschen Bakhuijs en Reims gesloten zijn. Deze contracten luiden: Reims, 30 Juli 1937 Tusschen de ondergeteekenden: M. R. d'Hennin, secretaris-generaal, verte genwoordigende Reims en Elysée Henri Bak huijs, wonende in Venlo (Holland) is het volgende overeengekomen: De Vereeniging Reims engageert Bakhuijs als beroepsspeler tegen de volgende condities: 1. Storting van 3000 gulden, ongeveer 45.000 francs, door Reims aan Bakhuijs op den dag van toetreding van laatstgenoemde. Dit bedrag zal bij wijze van garantie in den vorm van een chèque worden gesteld in handen van den heer Van der Linden, consul van Nederland te Reims, 2. Bakhuijs zal een maandsalaris ontvangen van 2000 francs en een vergoeding voor verblijf, etc., welke elders wordt vastgesteld. 3. De voetbalclub Reims garandeert aan Bak huijs het koersverschil op een basis van 133 gulden per maand. Bakhuijs verplicht zich uiter lijk 20 Augustus in Reims te zijn. Reims heeft het recht den speler over te doen aan een andere club. Tenslotte wordt overeengekomen, dat wanneer Bakhuijs zijn zaak van de hand doet voor min stens 3600.het aan hem door Reims uit te keeren bedrag zal worden verminderd met 500.—. Een exemplaar hiervan zal worden gedepo neerd bij den heer Van der Linden, consul van Nederland te Reims, die uit hoofde van een ge meenschappelijke overeenkomst tusschen beide partijen, zal worden belast met de stipte uit voering van het contract. Reims, 30 Juli 1937 Tusschen de ondergeteekenden: M. R. d'Hennin, secretaris-generaal, verte genwoordigende Reims en Elisée Henri Bak huijs, wonende te Venlo (Holland), is het vol gende overeengekomen: De voetbalclub Reims verbindt zich aan Bak huijs uit te betalen een nvaandelijksch bedrag van 266 gulden, ongeveer 4.000 francs, bij wijze van verblijfsvergoeding voor hem en zijn vrouw, welk bedrag gevoegd wordt bij dat van 2000 francs, vermeld in het door beide partijen ge- teekende contract voor den Franschen Voetbal bond. De datum van indiensttreding van Bakhuijs bij Reims is vastgesteld op 20 Augustus 1937. Een exemplaar hiervan zal worden gedepo neerd bij den heer Van der Linden, consul van Nederland te Reims, die uit hoofde van een ge meenschappelijke overeenkomst tusschen beide partijen, zal worden belast met de stipte uitvoe ring van het contract. De uitslagen van het Zondag te Haarlem ge houden Spaarnebeker-tournooi luiden: Go Ahead—Stormvogels 1—2; Haarlem—P.S. V. 1—4. Verliezersronde: Haarlem—Go Ahead 31. Eindstrijd: Stormvogels—P.S.V. 3—2. K.F.C.—E.D.O. Z.F.C.Neptunus VitesseHercules PhenixSportclub Ensched. BoysWageningen B.V.V.—RF.C. D.H.C.—N.O.A.D. 2—5 1—2 4—2 2—4 2—0 1—1 8—1 Sparta en Feijenoord komen Zondag as. in den wedstrijd om den Zilveren Bal, zoo dat men in de Maasstad een zeer interessant slot van dit jaarlijksche tournooi kan te gemoet zien. D.F.C.Sparta 12. Het begon goed in den eersten wedstrijd. Twee pittige elftallen, die snel speelden en verrassend goed combineerden. DF.C. was zeer gevaarlijk door het vlugge vleu- lelspel der beide Mijndersen en hoewel Sparta de eerste goede kans kreeg waarbij de Boer s schot faalde, was het toch DFC's spel dat alle aandacht vroeg. Maar Sparta verdedigde hard nekkig en goed en de rust kwam met blanken stand. Sparta vatte het daarna direct ernstig op. Kasteel had groote moeite met een fel schot van Voormolen. C. Mijnders antwoordde met een ren en een schot dat Pil stopte ten koste van een hoekschop, waaruit Westhoven den bal onhoudbaar in het net joeg (1—0). Tien mi nuten voor het einde maakte Voormolen gelijk uit een vrijen schop net buiten het strafschop gebied (1—1). Vlak voor tijd plaatste Blom- mendaal den bal hoog in den doelmond en Kasteel, die al eenige malen niet klemvast was geweest, maakte een grove fout, zoodat het le der de doellijn passeerde (1—2). Sparta won op gelukkige wijze. H.D.V.S.—Feijenoord 0—1. Belde elftallen waren vrijwel volledig, maar HDVS miste doel man Beun. Hoewel de Schiedammers behoor lijk party gaven bleek Feijenoord toch heel wat sterker, vooral dank zij de uitstekende midden linie. Goed verdedigen door de beide Schie- damsche achterspelers maakte het echter voor de vrij slap spelende rood-witte voorhoede moei lijk om te doelpunten. Er werd in de eerste helft niet gescoord. Ook na de rust was Feije noord steeds aanvallend, maar zelden gevaar lijk. Tegen het eind deed HDVS eenige aan vallen, waarbij Van Male reddend moest in grijpen. Toch slaagde Feüenoord er in na een hoogen voorzet van Linssen, die verwarring voor het HDVS-doel stichtte, door Kantebeen het winnende doelpunt te maken (O—l). C.V.V.S.V.V. 2—4. De tweede klassers zetten direct een serie aanvallen in, die vry gemakkeiyk werden afgeslagen. Toen CW's voorhoede actief werd was het al gauw rechts buiten Verhoef, die, toen een schot op Bok horst afschampte, den bal in den hoek plaatste (10). Twee minuten later brak Verhoef door, men liet hem vrij spel en opnieuw ging de bal met een listig trapje in den rechter hoek (2—0) Het harde werken van SVV werd beloond door een goed doelpunt van Romeyer (21). Vier minuten na de hervatting brak de SVV- voorhoede, met fraai samenspel, snel door en Romeyer maakte van dichtby geiyk (2—2). Na twintig minuten maakte Semeyn uit een hoek schop netjes het derde SVV-doelpunt (23). CW drong SVV nu wat terug en het SW-doel ontkwam eenige malen zeer fortuiniyk aan een doorboring. In de laatste minuut scoorde Se meyn na goed spel van den rechtervleugel, het vierde doelpunt (24). ExcelsiorHeracles 02 Ofschoon Excelsior aanvallend begon, nam Heracles de leiding door een ver schot van Tusveld, (01). Vele vruchte- looze aanvallen van Excelsior volgden, slechts af en toe afgewisseld door uitvallen van de snelle Almelosche voorhoede. Jongste hield een moeiiyk schot van van Veen, doch vyf minuten voor de rust was een hard laag schot van Tus veld hem te machtig 02. Bij zijn pogingen den achterstand in te halen, had Excelsior wei nig geluk. Ook na de rust niet, maar ook werd er door Maaskant c.s.slecht geschoten. Meer en meer verstreek de tijd, Maaskant schoot hard en onbereikbaar voor den doelman, de lat stopte, maar ook aan den anderen kant was het latwerk beletsel voor een doelpunt. De stand bleef ongewyzigd. Hierna kwamen de halve eindstrijden. Eerst: S. V. V-Sparta 19. De eerste aanval van Sparta leverde een hoekschop op, maar de Spar- ta-meerderheid duurde niet lang, want na drie minuten doelpuntte Romeyn fraai na een serie aanvallen 10. S. V. V. behield voorloopig eenig overwicht, maar Sparta had bepaald pech toen Voormolen by een uitval doorbrak en onbereikbaar voor den doelman tegen den paal schoot. Voor de rust veranderde de stand verder niet. Na de rust begon S. V. V. weer met fiksche aanvallen. Na dertien minuten brak Seton ech ter door en uit zijn voorzet maakte de Boer geiyk 1—1. S. V. V.'s tempo verminderde wat, zoodat Sparta, dat stevig volhield, sterker werd. Na 23 minuten zette Voormolen tactisch voor en Se ton gaf Sparta met een uitstekenden kopbal de leiding, (12). Hierbij bleef het, zoodat Sparta zich met een kleine en moeilijk verkregen over winning in den eindstryd plaatste. FeijenoordHeracles 22 Feyenoord had het elftal gewyzigd. Van Heel stond linksbinnen en Vos linksmidden. Kantebeen was naar de rechtsbinnenplaats verhuisd en A. Paauwe speelde in plaats van Smit rechtsbuiten. Er werd van het begin af met groote animo gespeeld, door beide ploegen met goed open spel. Tus veld kon al gauw weer zijn schutterscapacitei- ten laten zien, doch van Male stopte zijn kogel gemakkeiyk. Aan de overzijde kopte Vente uit zeer lastige positie zoo onverwacht op doel, dat doelman Dekker byna werd verrast. Vyf minuten voor de rust loste Kantebeen van verren afstand een hard schot, dat volko men buiten Dekker's bereik in het Heraclesnet vloog, 1—0. Wel maakte Tusveld een tegenpunt, doch hy 9leed dat door den bal met zyn handen in het doel te deponeeren. Voor de rust kwam er geen wijziging in den stand. Feijenoord begon de tweede helft met goede aanvallen. Het was dan ook volkomen onver wacht, toen Tusveld kon tegenscoren door na een voorzet van Schipper den bal in het net te loopen. Er dient by gezegd, dat de Feycnoord- verdedigers bleven staan om voor buitenspel te appelleeren (11). Even kreeg de Fey'enoord-defensie het hard te verduren, maar weldra ging alle initiatief weer van de Rotterdammers uit. Zonder succes echter. Bij een uitval loste Tus veld een kogel dien van Male stopte, weer kreeg Tusveld den bal en nu scoorde hy onhoudbaar (12). Drie minuten voor tyd maakte van Heel met een schitterend schot geiyk (2—2). Strafschoppen moesten beslissen, waarbij Feyenoord de gelukkige was, zoodat de eind stryd as. Zondag zal gaan tusschen Sparta ien Feyenoord, Rilden op een voor- rengsweg beteekent. dal u bi) kruisingen ook voorrang hebt boven van reebts naderend verkeer. HET BETEEKENT NIET. dat e zich nu als een wegdictator (noogt misdragen en niet meer zoudt behoeven «II te kijkenl Naar wij vernemen, heeft het K. N. V. B.- bestuur besloten, de vereeniging M. V. V,. die in het afgeloopen seizoen degradeerde, in de eerste klasse te handhaven, zoodat de Zuidelijke eerste klasse 't a.s. seizoen reeds uit elf clubs zal bestaan. De uitslagen van de Zondag voor de Belgische eere-afdeeling gespeelde voetbalwedstrijden luidden: R. G. TienenDaring0—0 Standaard—Ar.derlecht 31 White Star—F. C. Brugge 6—2 Union St. GilloiseLyra 40 Liersche S. K.Gent 31 Olympique Charleroi—Beerschot 03 Antwerp F. C.Mechelen 51 Voor het tomooi om den voetbalbekqr der Noordelyke landen, waaraan Zweden, Finland, Noorwegen en Denemarken deelnemen, is Zon dag te Helsingfors de zeventiende landenwed- stryd tusschen Finland en Noorwegen gespeeld. De gasten wonnen met 2—0 (10), waarmede zy voor de veertiende maal van Finland wonnen. De uitslagen van het Zondag te Groningen gehouden tournooi om den Groninger dagblad beker luiden: H.S.C.—P.E.C. 0—1 (na verlenging); Veloci- tas—Hengelo 0—3; G.V.A.V.—'t Gooi 2—3; Be QuickHoogezand 20; VeendamP.E.C. 21. In enkele afdeelingen van den K.N.V.B. zyn gisteren reeds een aantal competitie-wedstryden gespeeld, waarvan de uitslagen luiden: Afdeeling ni. Derde klasse. Glanerbrug—Haaksbergen La Première—Wilhelminaschool Vierde klasse Sportclub—Heerde TheothorneDe Hoven 4—2 1—6 1—2 4—1 Afdeeling V. Derde klasse. C.A.B.—H.Z.C3—5 OlympiaLemmer 50 NicatorGorredyk 23 S.S.C.—G.A.V.C3—2 FrenoD.O.G51 LangezwaagHarlingen 23 RpdenGruno 11 BergumOostelyke Boys 05 DrachtenV.IA80 HoutigehageV.V.K10 De VogelsT.F.S51 ZuidbroekWildervank 71 AppingedamNieuwe Schans 01 HunsingoScheemda 20 NoordpoolThos 53 UprightWoltersum 0—5 WarffumTen Post 11 Asser BoysZwartemeer 13 HeiligerleeMusselkanaal42 StadskanaalHoogeveensche Boys 72 DalenValthermond 61 GermanicusC.V.C33 Het belangrykste nummer op den tweeden en laatsten dag van het concours hippique in de Maasstad was het springconcours om den „Prijs van Rotterdam". Het parcours bestond uit 16 hindernissen, waarby er enkele.' met 1.55 M. hoogte waren. Winnaar werd luit. J. A. de Bruine te Til burg, met het paard Milord in 135 sec. met 7 fouten. Ritm. A. S. C. van der Voort van Zijp te Den Haag werd met Present in 111 sec. met 12 fouten tweede. Dr. H. L. M. van Schaik te Wassenaar werd derde door met zijn paard „Santa Bell" 't par cours in 134 sec. met 12 fouten af te leggen. Om half zes startte de laatste ruiter, ritm. A. D. C. van der Voort van Zijp met de Iersche merrie Gunday. Bij de vierde hindernis kwam hij zoodanig te vallen, dat nij vrij ernstig aan het hoofd werd gewond. Na door eenige Roode Kruis-soldaten te zijn verbonden, kon hy' per auto huiswaarts keeren. De overige uitslagen van dit drukbezochte concours-hippique luiden als volgt: Dressuurproef klasse L. 1. luit. J. Hoytema van Konijnenburg, te Amersfoort, met Tatjana. 2. Dr. H. L. M. van Schaik te Wassenaar met Merry More. 3. L. J. Uytendaal te Ryen met Allerstolz. Dressuurproef klasse Z. 1. Dr. H. L. M. van Schaik te Wassenaar met Merry More. 2. mej. E. Pauptit met Brown Eyes. 3. E. Kahn met Espoir. De uitslagen van den individueelen wedstrijd bestaande uit een cross country, dressuur en springen luiden: 1. J. Dura, te Rotterdam, met Place Royal. 2. J. Verwey te Amsterdam met Robert. 3. R. A. G. Davidson te Haarlem met Diana. Bovendien won luit. v. d. Hoog den „beker van IJsselmonde" voor den besten tyd in de cross country. De uitslag van de afdeeling jachtpaarden, bestaande uit keuring, jachtrit achter jacht meester en springen, luidt: 1. luit. C. Tonnet te Amersfoort met Sympathie. 2. luit. J. Hoyte ma van Konijnenburg te Amersfoort met Tat jana. 3. luit. J. A. de Bruine met Arrow. Voor de promotie-degradatie van de water- polo-competitie werd gisteren gespeeld Zwem lustS.V.H. met als uitslag 02. Daardoor is komen vast te staan, dat Zwem lust en Haarlem degradeeren van de eerste naar de tweede klas en Star en S.V.H. promoveeren naar de eerste. De gisteren gespeelde finale van den Water polodag van U.Z.C. tusschen Het IJ en P.C. werd door Het IJ na verlenging met 2—1 ge wonnen. Zondag zyn te Duindigt draveryen gehouden, waarvan de uitslagen als volgt waren: Om den Helenaprijs, afstand 1700 M., pryzen- dravery 4e klasse: 1. barones Spencer (1700 M.) eig. stal Valkeveen, K.M.-tijd 1 min. 39.9 sec.; 2. Zampa Volo (1720 M.) eig. S. J. Brouwer, K.M.-tijd 1 min. 39.1 sec. Om den Herodiaprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerryders en jockey's, afstand 1200 M.: 1. Sa- rafar, eig. A. W. Timmer, 1 min. 16 4/5 sec. en met lengte voorsprong; 2. Galahardia, eig. W. Jochems. Om den Hortensiaprys, afstand 2020 M., pry- zendraverij le klasse: 1. Zus Braun (2000 M.) eig. Stal Valkeveen, K.M.-tyd 1 min. 29 3/5 sec.; 2. Xaverius (2020 M.) eig. H. Poelsma, K.M.-tijd 1 min. 29 1/5 sec. Om den Heraclesprijs, afstand 2040 M., prij- zendravery 3e en 4e klasse: 1. Zilver Queen (2080 M.) eig. E. G. in 't Veen, K.M.-tyd 1 min. 2914 sec.; 2. Breakaway (2060 M.) eig. G. J. van den Elshout Pzn., K.M.-tyd 1 min. 30% sec. Om den Heureuse Etoileprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, ge reden door heerryders en jockey's, afstand 2000 M.: 1. Marceline, eig. W. Jochems, 2 min. 15 1/5 sec. met hoofdlengte; 2. Sarabird, eig. The Balfour Farm. Om den heerrydersprys, afstand 1700 M.: heat-handicapdraverij le klasse: le heat: Alle gheny (1760 M.) eig. M. France, K.M.-tyd 1 min. 27 3/5 sec.; 2e heat: 1. Allegheny (1760 M., KM.-tyd 1 min. 28% sec.; 2. Dreamer's Star (1760 M.) eig. F. A. Bosveld, K.M.-tyd 1 min. 28% sec. Onder zeer groote belangstelling werden Zon dag op de Voorzaan te Zaandam roeiwedstry- den gehouden, welke georganiseerd werden door de roeiafdeeling van de Zaanlandsche Zeilvereeniging. De uitslagen luiden als volgt: Styl- en snelroeien voor jongens van 14 tot 16 jaar in Maasgieken met stuurman (baan 500 M.)1. Famos, Amsterdam (stylroeien 60 pnt., snelroeien 2 min. 51 sec.); 2. St. Ignatius College, Amsterdam (stylroeien 58 pnt., snel roeien 2.53. Snelroeien voor heeren in sciffs (baan 1000 M.): 1. P. H. Groot, ZVV, 4.54; 2. A. L. Smit, Alkmaarsche R. en Z.V. 5 min. 3 sec.; 3. W. Meyer, „Gouda". Stijlroeien voor dames in vierriemswhsrry met stuurvrouw (baan 1000 M.): 1. „Gouda" 32 p.; 2. Zaanl. Zeilvereeniging 71 pnt.; 3. Kennemer R. en Z.V. 66 pnt.; 4. Alkmaarsche R. en Z.V., 62 pnt. Snelroeien voor heeren Senioren in Maas gieken met stuurman (baan 500 M.): 1. „Gou da" 2 min. 11 sec.; 2. ZVV (w.o. mr. dr. J. in 't Veld) 2.15. Snelroeien voor heeren in Overnaadsche Sciffs (baan 1000 M.): 1. H. v. d. Stadt, ZZV, 4.34; 2. A. Doets, Alkmaar, R. en Z.V., 4.43; 3. A. Meijer, „Gouda". Stylroeien voor meisjes in Maasgieken met stuurvrouw (baan 500 M.): 1. Commissie voor jeugdroeien, A. Amsterdam, 80 pnt., 2. Commis sie voor jeugdroeien B, Amsterdam 72 pnt., 3. Famos, Amsterdam, 70 pnt., 4. Zaandamsch Lyceum A, 65 pnt. Snelroeien voor heeren in Vierriemswherry (baan 500 M.): 1. Alkm. R. en Z.V. 2.23; 2. Z ZV 2.28; 3. „Gouda" 2.33. Styi- en snelroeien voor jongens van 17 tot 18 jaar in Maasgieken met stuurman (baan 500 M.). Stylroeien: 1. Famos, Amsterdam, 79 pnt., 2. St. Ign. College, Amsterdam, 76 pnt., 3. Zaand. Lyceum 73 pnt., 4. Velser H.B.S. 53 p. Snelroeien: 1. St. Ignatius College 2.02; 2. Fa mos 2.03; 3. Zaand. Lyceum 2.08. Stylroeien voor dames in overnaadsche Vier- riemsgieken met stuurvrouw (baan 500 M.): 1. ZZV 82 pnt., 2. „Gouda" 73 pnt.; 3. Kenne mer R. en Z.V., 65 pnt. Hardroeien in boerenjollen: 1. J. de Graaf, Zaandam. Snelroeien voor scholieren Zaand. Lyceum in oefensciffs (baan 500 M.) 1. Th. Thoman 2.29; 2. H. Hartenhof 2.35. Snelroeien voor heeren in overnaadsche vierriemsgieken met stuurman (baan 1000 M.): 1. „Gouda" 4.12; 2. ZZV 4.7; 3. Alkmaarsche R. en Z.V, 4.30; 4. Kennemer R. en Z.V,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1937 | | pagina 10